Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is vitába szállnék a kétéves korral. Nálunk a nagyok kb 1 éves kortól azt ették, mint mi -na persze nem vad fűszeres kajákat-, és csak egy-két dolgot pépeltünk (érdekes mód a borsó, lencse -féléket sokáig kellett,mert különben fulladozott tőle). Puhára főtt-párolt zöldségeket, főtt tészta féléket simán elrágnak kevés foggal is.
7,5 hós Ancsim egyre jobban diszkriminálja a reszelt almát. Bezzeg ha maga harapdálhatja, akkor imádja (7 foga van).

Etetőszék: most nem azért, de nálunk a sima asztalra rakós (nem tudom a mostani árát, de sac-pac 5 ezer lehet max), tökéletesen bevált. Persze vannak szabályok a használatához...

Ágci: köszi, megjött!

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Heni,
a 2 év szerintem is erős túlzás. Az én 9 hónaposom is csak villával összetört dolgokat kap, nem pépeset, és ugyan nem nagyon van mivel rágnia, de fulladásveszélyről szó sincs...
Jamina
jamina
 
 


Heni, Te komolyan két évig pépesítenél? Azt hiszem, a legtöbb baba el sem fogadná úgy. Mi későn fogzós család vagyunk, a mindjárt 10 hónaposnak egy sincs, de már ő is rágja a kiflicsücsköt meg az almagerezdeket. A fiam se volt egy éves, amikor már nem kérte a pépeset, foga meg kb 6 lehetett akkor.
Etetőszékből teljesen jó az IKEÁs, 4ezer tálcával együtt (!). Nekünk van egy fa is (asztallá-székké szedhető), azzal sem volt semmi gond soha. Viszont párnán sose tudott ülni a fiam, mindig lebillent. Az asztalra rakóssal az a fő baj, hogy nem minden asztalra lehet feltenni. Meg az én gyerkőceim túl dagik is hozzá. Kép
Klára
klara
 
 

 
 

Sziaztok!
A törtpök az ínyükkel is rágnak, az eléggé meg van keményedve a fogzás körüli időkban. (legalábbis a gyerekorvosunk ezt mondta).
Az IKEÁ-s etetőszék azért is jó, mert elég szűk, és nem tudnak kimászni belőle a gyerekek (legalábbis nem olyan könnyen), és jól tisztántartható. Meg olcsó, ahogy KLára is írat.
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Még egy szavazat az IKEÁS Antilop etetőszékre. Nekünk is nagyon bejött.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Na tessék, ilyen olcsó az IKEA széke, én meg most vettem használtan 13-ért... Viszont szuper, Kelemen nagyon szívesen üldögél benne! Kép
Kelemen egyébként 10 és fél hónapos, csak akkor pépesítek neki, ha mondjuk leves van, aminek túl híg a leve, mert azt nehezen etetem vele. Ilyenkor összezúzom az egészet, és lesz egy jó kis massza.
Tegnap meg - ugye ült a jó kis etetőszékében Kép - felcsipegetett egy jó marék levesbetétet, talán ismeritek, sült borsónak hívják otthon tudtommal, utána egy gerezd felkockázott almát. Ennyit a pépesítésről. Már itt se vagyok! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Hahó,

Yoan (és akit esetleg még érdekel),
pépes beton:
pl. főtt krumplit, rizst stb. villával összetörök margarinnal, főtt zöldséggel, előre pépesített fagyasztott husival (itt olvastam a jégkockatartóban fagyasztást, nekem nagyon bejött), vagy ami jön, és nem vagy alig teszek hozzá hígítólevet. Kb. olyan lesz állagra, mint a nyers kevert tészta (jó maszálós). Kb. fél-harmad tojás méretű gombócokat gyurmókolok belőle, és attól függően, hogy mi van benne, vagy szárítom egy picit a minigrillben, vagy simán a kezébe nyomom.
A kedvenc recept: héjában főtt krumpli, margarin, petrezselyemzöldje, csirkehusipép, meg egy tojás sárgája (...hmm...), és ez addig szárítva a minigrillben, amíg nem kap egy pici kérget felül (addigra megköt a tojás). Imádja...
Viszont lehet, hogy abba fogom hagyni lassan, mert tegnap kiderült, hogy képes marokkal enni a rizst, és egyben a héjában főtt krumplit, mint az almát Kép Kanálstop továbbra is érvényben (nemtom mit csinálnék, ha csak pépeset adnék neki még mindig, ha egyszer nem hajlandó kanállal enni...).

Ágci,
de jó, hogy újra találkozunk Kép Cicó is már tizenegy hónapos Kép Az evésmennyiség-témával megnyugtattál (megint), bár Cicó nem kismalac alkat, de enni azért eszik. Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Rágás:Az én fiamnak is csak 8 foga van,de a nem létezőhátsókkal tökéletesen rágKépKépKép!

Klári

Érdekes a dolgo a májjal.Nem egészen úgy kell értelmezni a működését,hogy a méreganyagokat felhalmozza,mert akkor előbb -utóbb tönkremenne.Hanem méregtelenít.De itt nem olyan mérgekről van szó elsősorban,amik valóban megmérgeznek,hanem amik feleslegsek a szervezetnek.Na jó,pl. az alkohol is itt bomlik le.De éppen ez a működéslényege,hogy átalakítja a méreganyagokat olyanná,ami nem mérgezi a szervezetet.Ettől függetlenül vlóban nem szabad sokat adni belőle,hetente kb 1szer ajánlják.De nem a méreg miatt,hanem mert sok A vitamint tartalmaz,aminek a túladagolása súlyosbetegségeket,fejlődési rendellenességet okozhat.Azért szt próbáld ki és adj a pöttömnek egy kicsit.Az enyém imádja,pedig én sem vagyok oda érte.Azért szoktam rizibizivel adni,hogy édesebb legyen az összhatás.Kép

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Kriszi,
kiprobaltam a tojasos-golyokaidat, 3 picike csusszant le. Kép Es tovabbra is csak tapit eszik, mar a kanal latvanyatol is ordit. Kép

Anyapoc,
most szoget utott a fejembe, hogy ha Zsombi 10 hosan naponta kb. 5-6x eszik tapszert, akkor tuladagolhatok neki valamit? NAN2-t eszik, meg neha Milupa 3-at.

Koszi szepen,
Gombóc
gombóc
 
 


Lányok!

meg tudja mondani valaki, mikortól lehet savanyú ill. csemege uborkát adni a gyereknek. A hathónapos lányom megkóstolta apuciét és nagyon ízlet neki. Ehet a még csak gyümit ismerő gyerek belőle? (persze csak inkább mutatóba, nem mennyiséget)
köszi
Szilvi
szilvamag
 
 


Szilvi,
Kép Úgy látom a csemege uborka most a sláger.Kép csak mértékkel, főleg, ha bolti és nem saját készítésű. Nagyon vékony legyen a szeletke, tényleg csak mutatóban. Inkább talán a konzerváló anyagok miatt, nem maga miatt az ubi miatt. Esetleg próbáld meg saját készítésű (nagyi által) céklával. Ha szereti a savanykás ízt, akkor ezt már nyugodtan próbáld, persze csak mértékkel, tele van vassal, egészséges nagoyn, és nagyon finom.Kép


Anyapoc,
tök jó, hogy ezt ilyen részletesen leírtad a májról. nálunk elég későn került az asztalra, való igaz, mi sem rajongunk érte, keveset eszik belőle Gábor, lényeg, hogy nem utasítja vissza.Kép

Kriszi,
azért azt figyelembe kell venni, egy kislánynak mindig figyelni kell az alakjára, nem lehet ám holmiféle mindennel teletömni a pocakját. Mit szólnak a kortársak...Kép!

Sziasztok:
Ági

Kép
Ágci
 
 


Gombóc!
Valószínűleg valamiért szorong a gyermeked, azért tagadja meg a kanalas evést. Ez egy ösztönös visszalépés egy korábbi életszakaszba - legalábbis az evés terén.
Meg kellene keresni a szorongása okát, megszűntetni és aztán próbálni újra a kanalazást!
F.H.
F.H.
 


Kedves F.H.,
koszi, de nem tunik szorongosnak...valo igaz, masfel honapja koltoztunk, eleinte felt az uj lakasban, de mar kb. egy honapja nincsenek ilyen jelek. Egesz nap mosolygos, vigyori a gyerkoc. Kiveve ha meglatja a kanalat. Kép
Gombóc
gombóc
 
 


Mákostészta mézzel?
Mikortól mehet?

Gyors választ kérek, mert már nemigen van itthon más!

R.
Roch
 


Roch,
Elfogyott a véreshurka???
pimpa
 
 


Sziasztok csjaszik!

Köszi a válaszokat rágásügyben! Úgy látom szerintetek is megtanulnak a gyerkőcök rágni még a rágófogak megjelenése előtt. Ez klassz! Egyébként csak azért kérdeztem, mert a lányom mindent ki akar szedni a kezünkből, s már egy ideje adogatom neki a rágicsálnivalókat, de még elég sokszor nagyobbat harap a kelleténél, és akkor jön az öklendezés, meg a hányás, mert akkorában nem tudja lenyelni. De ezek szerint van remény... Kép Amúgy csak a szeme nagy, mert többnyire, amikor megkóstolja, utána már közel sem lelkesedik értük annyira.
Viszont az elmúlt pár napban újra engedte, hogy kanállal megkínáljam ezzel-azzal. Persze szigorúan csak két-három kanálkát enged közel magához, a többit már tolja el magától...
Kriszi,
köszi a Betonkaja a'la Kriszi recepteket, ki fogom próbálni. Kép

F.H,
akkor valamennyiünk gyereke szorong, mert ha visszaolvasol itt a topicban, akkor többen írtuk, hogy a kölkec 10 hós körüli időszakában visszautasítja a kanalat. Pedig mi nem is költöztünk...

Gombóc,
próbáld meg esetleg a kezébe adni a kanalat, de nem kajával, hanem csak úgy, és nem evésnél, hanem napközben bármikor. Ha az enyémnek a kezébe adok kettőt, akkor nagyon vidoran ütögeti őket egymáshoz, és el van ragadtatva a zenebonától. Aztán ha netán beveszi a szájába, akkor rá lehet kenni valamit, aminek íze is van. Mondjuk nem túl ruhabarát eljárás, azt tudom. Ilyenkor jön aztán a teljes átöltözés, meg a slag. Én már elterveztem, hogy fogok varrni egy olyan kis felsőt, ami olyan, mint egy festőköpeny, gumis az ujja, hátul megkötős, és teljesen beborítja a gyerek ruháját. Mert ezek az előkék egyike sem igazán jó. A rucinak, ami a gyereken van, minden kajálás után sütőtökös, spenótos, stb.. a nyaka is meg az ujja is. Több szokott lenni a ruháján, mint amennyit megeszik. Kép vagy inkább Kép .

Ágci,

köszi a mélt! Kép Nagyon klassz!

Puszi!

yoan
yoan
 
 


pimpa,
köszi az intelligens építő hozzászólásodat. Sokat segítettél. Te egy igazán kedves nő vagy, csak valószínűleg kevesen látják ezt meg benned a bugris megnyilatkozásaid mögött.
Még egyszer köszi.
R.

Mákostészta? Mindenki tanácstalan?
R.
Roch
 


Ok, Roch, látom kissé feszült vagy. Akkor félre a viccel, legyünk komolyak: szerintem a tészta, amennyiben tartalmaz tojást és búzalisztet kb 10 hónapos kortól mehet. A méz 1 éves kor alatt nem ajánlott, mert lehet benne egy bizonyos baktérium, ami az 1 éves kor alatti babáknál veszélyes lehet. (A magyarországi mézek általában egyébként nem fertőzöttek, de jobb óvatosnak lenni.) A mákról nem tudok nyilatkozni, de én 1 éves kor után adnék...

Take it easy.
pimpa
 
 


Sziasztok!

Tanacsra lenne szuksegem. Kislanyom 11 honapos, most jon a felso ket foga. Ezert vagy nem ezert, de par napja egyaltalan nem fogadja el a kanalat.
Szerintem nem kellene probalkoznom egy ideig, de meddig? Par nap, egy het?
Nehez, mert egyebkent is rossz evo, eddig legalabb, ha valamit a kezebe adtam, tudtam kanallal is etetni.
A kezevel megeszik kisebb falatokat, kenyeret, sajtot, fevagottat, cumibol csak a tapot fogadja el, a nagyobb lyuku cumit abszolut nem.
Nagyon ropi, csak 7550 gr, de egyszer volt csak megfazva, semmi baja nem volt, mar majdnem elindult mindig sajtkukackodik, stb.
Fozeleket egyaltalan nem eszik. Husit daradokban, vagy eddig az almaba csempesztem be.
Adjatok legyszi tanacsot, meddig szuneteltessem a kanalat? Kinek volt tapasztalata?
Koszi
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Sziasztok,

KAkukkfu,
udv a hasonszoruek taboraban.

Felhivtam ma egy normalis vedonot (a minket helyettesitette ), o kovetkezo verziokat mondta:

1. gyerek most probalgatja a hatarait, ez hiszti, ne hagyjam magam, legyek kovetkezetes, ha nem eszik, a kov. etkezesig ne adjak neki mast, es igy hozzaszokik, hogy az anyja kovetkezetes es nem enged a hisztiknek

2. egy-ket hetre felejtsuk el a kanalat, zoldseget, stb. es utana probalkozzunk ujra

3. adjak kis kockakra vagott, parolt zoldseget, amit meg tud a kezevel fogni, es ez legyen az ebed, ha nem eszi---- lsd. 1. pont

4. hallgassak az erzeseimre, es neveljem ugy a gyereket, ahogy akarom.

Egyetlen fontos dolgot mondott ezen kivul, hogy figyeljem a gyerkoc sulyat, 10-15 dkg-nal nagyobb sulyeses soha ne kovetkezzen be. Ha etkezesek kozott a gyerek ehes, adjak neki vizet, azzal kihuzzuk a kov. etkezeseig.

Hat, nem tudom. Ma mindenesetre orvost valtunk, o hatha mas otletet is mond...

Gombóc
gombóc
 
 


Hahó,
Gombóc,
én amondó vagyok, hogy a két igazán fontos dolog, amit a védőnő mondott neked, a súlyesés figyelése és az érzéseidre hallgatás. Szerintem egyébként akkor egyen a kölök, ha éhes. Nálunk nagyon könnyű nem kínálgatni étkezések között, mert úgysem kér Kép
Mi is eléggé meg vagyunk akadva, a krumpligombócot megunta, eszeget egyébként mindent, csak nagyon keveset. Szerintem nemigen hízogat mostanában. Viszont újra elkezdte érdekelni a kanál. Vasárnap addig dilizett, amíg nem kapott egy kis húslevest ő is a műanyag tálkájába, azt a négy-öt kanálkát kiszürcsölte/mellécsurgatta, aztán kezébe kaparintotta a kanalat, és nagy komolyan kanalazta a tálból a semmit...ennivaló volt, főleg, mert kitartóan fordítva csinálta, kanál feje a kezében, a nyelét meg tuszkolta a szájába Kép

Yoan,
festőköpeny nagyon jó ötlet, kár, hogy én ilyen kétbalos (kezes) vagyok. Azért nem tudnád valahogy elküldeni a szabásmintát??? Kép Mi is néha röptében eszünk, mászkálva az asztal körül, ami nem túl egészséges, de így még viszonylag nem unja...

Kakukkfu,
de jó, hogy itt vagy Kép Hogy van Emma? Szegényke biztosan szenved a fogacskájával... nálunk is bejön a kezébe adott üres kanál, Cicó rágcsálni is imádja a hűvös fémet, biztosan enyhíti az ínyét (nálunk most a bal második metsző, vagy hogy hívják, van útban). Ami azt illeti, ő sem egy cocakirálynő, múlt hónapban 7700 volt és 72 cm, azóta nemevés van, úgyhogy szerintem most sem lehet sokkal több.
Amúgy a cumisüveggel én nem próbálkoztam, nálunk inkább az vált be, hogy éppen szilárdabb kaját kapott, amit ő maga rágcsálhatott, ez jobban meghozta a kedvét (pl. most a héjában főtt krumplit rágcsálja nagy örömmel az ínyével, meg az almát, mindezt egészben).

Sok szerencsét mindenkinek,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi !

Aranyos vagy!
Emma egyebkent szuperul van, csak engem kerget a vilag vegere.
Nagyon ugyeske, mondja a bocira, hogy buuuu, (muuu), es probal sok mindent ismetelgetni. Par lepest tesz egyedul is.
Azt mondod, Cicot ujra erdekli a kanal? Mennyi ido telt el? Azert probalgattad, vagy teljesen lealltal.
Nalunk az a baj, hogy Emmat a mi kajank sem igazan hozza lazba. A multkor pl a tokmagot kivanta meg apukamtol, latod, csak ilyen hulyesegeket. Pogacsat meg almat o is elragogat.
Ja es nalatok legalabb ott a cici, ami azert egy biztos pont, de nalunk az sincs sajnos. Kép
Majd irok fejlemenyeket.

Gomboc!
Koszi a tanacsokat. En is ugy gondoltam, egy ideig nincs kanal, mert ma reggel vilagosan ertesemre adta, hogy hiaba is probalkozom.
A doki tegnap azt mondta, hogy mikor felebred adjak friss gyumolcslevet, (alma-narancs-repa), ettol ehes lesz. Ugy is tunt, hogy 9 korul mar jo ehes volt, egesz jo etvaggyal evett par falatot, de aztan megint csak ledobalas lett a vege. Azert ezzel probalkozom minden nap, hatha bejon. Viszont igy kiesik a reggeli tapszer, csak akkor nem, ha hajnalban is kel. Mondjuk eddig sem ivott tul sokat reggel.

Na megyek, irjatok meg, Kép
pusz
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Megvolt az orvosvaltas, Tole is megkerdeztem a dolgot.
Azt mondta, az eheztetest nem javasolja, szerinte az hulyeseg. Kép
A tapszert szerinte nem lehet tuladagolni (vagyis o meg olyat nem latott), igy azt mondta, akkor es annyit es azt egyen a gyerek, amit akar. Probalkozzam a sajat, felnott kajakkal, meg jol megparolt zoldsegekkel (brokkoli, sragarepa, cekla -- a szinek is felkelthetik a gyerek figyelmet Kép),ill. savanykasabb kajakkal, mert a babaknak keves altalaban a gyomorsavuk, ezert ezt kedvelni szoktak (eddig Zsombi nem ezt mutatta Kép). Ja, es a parolt vagy sult csirkehusi is jo, kulonbozo fuszerezessel, hatha valamelyik izlik a gyerkocnek. Kép

Hat, egyenlore ennyi. Most a vas melle meg kalciumot is adnom kell Zsombinak, meg C vitamint.

Tovabbi kitartast a sorstarsaknak,
Gombóc Kép
gombóc
 
 


Sziasztok!

Szeretnék kérdezniKép
5 hónapos babának már lehet csirkemájat, csirkemellet adni? Nem az én babámról van szó.
Köszi.

Tina
tkriszta
 
 


Tina!
Öt hónapos babának elméletben csak anyatejet, vagy ennek hiányában megfelelő tápszert lehet(ne) adni.
Azzal együtt, hogy nagyon elterjedt gyakorlat már 4 hónaposan megkezdeni a hozzátáplálást, főleg ha nincs, vagy nincs elég anyatej.

Szóval én azt javasolnám, hogy várjanak még egy kicsit.

Ez egy nagyon jó táblázat a szilárd kajcsik bevezetési sorrendjéről:
http://csigabiga.com/otlettar/kismama/szilard_etelek.htm

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


És ez is nagyon jó:

http://lalecheliga.fw.hu

Heni
Heni
 


Sziasztok!

Kerdeznek:
11 honapos babanak lehet adni kiwit es kockasajtot?
Bocs a buta kerdesert, de minden kincs, ami izlik Emmanak, es probalgatom a dolgokat, mi jon be.
Termeszetesen a kiwinek csak a szelet adom, a magos reszt nem.
A kockasajtot meg tomte magaba, ilyen meg egy kajaval sem volt.
Koszi a valaszokat.
Kakukkfu
2 napja nincs kanal, szerintem csak egy het mulva probalom ujra.
kakukkfu
 
 


Lányok !
újabb kérdés:
mit tegyek, ha nem akarja lenyelni a gyerek a kaját? egy hónapja kezdtük a kanalazást.
kéri az újabb és újabb kanalat, de mindent ki is habosít. Kicsit átforgatja a szájában, majd kipréseli a nyelve és az ajka között, majd újra tátja a száját. eddig se ment le túl sok, de most már szinte minden visszaérkezik.

köszi
Szilvi
szilvamag
 
 


Borcsa,
köszi.Kép

Tina
tkriszta
 
 


Hahó,

Kakukkfu,
nálunk beletelt majdnem egy hónap - de azért közben is próbálkoztam, csak amikor láttam, hogy nagyon reménytelen, akkor kapta a darabosat. Most úgy állnak a dolgok, hogy pl. ebédre kap egy adag kanalasat, megeszik belőle annyit, amennyit, aztán megkínálom valami darabossal is (pl. a főzibe nem teszek krumplit, hanem utána adom neki egyben, és harapdálja, vagy a husit kapja így), és közben én is eszem, most már szinte ugyanazt, amit ő (nemtom, mennyit fogok így gyarapodni egy hónap alatt Kép ), és a végén ketten elrágcsálunk egy szem gyümölcsöt (almát, körtét, banánt, ami jön).
A kiwit nem tudom, de a kockasajt szerintem nem ideális összetétel szmpontjából - viszont állagra tökéletes. Nem lehet, hogy Emma sósra vágyik? Mert a kockasajtok általában jól meg vannak sózva...
Nálunk erre tökéletesen bejött, hogy a mi húslevesünkben főztem meg az ő zöldségjét is, a krumplit is, és az jó ízes lett - Cicó ugyanis egy ideje teljesen sóspárti, az édes pépeket dobhatom a francba, üveges kajából is csak a fűszeresebb megy, ha egyáltalán...

Gombóc,
elfelejtettem reagálni a múltkor: a krumpligolyó nagyon tömény, három elsőre szerintem egész jó belőle. (Cicó, ha nagyon jó napja van, olyan hatot tud belőle begyűrni, úgy, hogy ez akkora kedvenc, hogy nem is merem sűrűn adni, nehogy megunja - amúgy én a magam részéről nyolcat tudok megenni belőle, aztán dugig vagyok Kép )

Yoan,
mizujs, hogy vagytok? Írjál már, hogy sikerült a festőköpeny Kép

Ja, és slusszpoén: tegnap Cicót a nagymama etette (elaludt a lány, és nekem muszáj volt lelépnem venni ezt-azt), és ezen úgy meglepődött, hogy begyűrte csaknem az egész nemszeretem-spenótot, méghozzá minden különösebb szétkenés-szétdobálás nélkül Kép

OFF
Kakukkfu,
megírnád nekem - akár magánban, a mélcímem itt van a nevemben -, hogy maradt el a szopi Emmánál? Tudod, nekünk nagyjából Cicó hét és kilenc hónapos kora között nem volt netünk, és mire újra odataláltam, eltűntetek a szopitopikból...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok lányok!

Kriszi, bocs, pár napig most nem volt időm ránézni a netre, úgyhogy csak most válaszolok. Még nem varrtam meg a festőköpenyt, -arra sem volt időm - de amint megcsináltam, küldök szabásmintát. Szerintem a jövő héten lesz csak rá alkalmam.
Viszont kipróbáltam a krumpligolyócskákat, egyenlőre félsikerrel. Elsőre nagyon tetszett neki, és rögtön majdnem az egészet a szájába tömte, amitől persze azonnal öklendezni kezdett. de résen voltam és kikanalaztam a szájából. Utána nagyobbacska borsónyi golyókká gyúrtam át, és abból megevett kettőt-hármat, aztán már csak maszatolt vele.
Majd azért még próbálkozom. Szerintem fog ez menni. Kép


Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!
Ti hogyan veszitek ki a ruhából a gyümifoltot?
Mirán hiába van elöke,a kaja valahogy mindig becsorog a nyakánál,és a ruhája is olyan lesz. Nekem sima mosástól nem jött ki a barackfolt.
Amúgy elég jól haladunk a hozzátápival,úgy néz ki minden izlik Neki. Még mindig csak szopi után kapja a kiegészítést,lehet,hogy lassan megpróbálok kihagyni egy szopit,megnézem mit szól hozzá. Most valaki azt tanácsolta,hogy túl sokáig se halogassam,mert utána egyre nehezebb lesz. Hát nem tudom. Gondolom ezt mindenki másképp csinálja. Amúgy most leszünk hét hónaposak. Repül az idö!
Most Mira napirendje a következö:
6 óra ébredés,szopi
utána visszaalszik 9-ig
10 óra szopi
11-kor egy fél óra alvás
1 óra szopi+ gyümi vagy fözi
2-4-ig alvás
1/2 5 szopi
6-kor egy rövid alvás,általában séta közben
7 óra fürdetés
1/2 8 szopi
8 óra alvás
Azt hiszem szerencsénk van Vele,jó alvókája van!

Üdv : Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Míramama

Nekem a Vanish oxyakction(ha így kell írniKép) jött be.Az még olyan foltokat is kiszedett,amit már többször belemostam a ruhába.

Szilvi

TürelemKép.Előbb-utóbb megtanulja,hogyan kell lenyelni.Talán egyenlőre ezzel küzd a drága.De azért gondolom vmennyi lecsúszik...

Gombóc

Én sem tartom valószínűnek,hogy bmely alkotóját túl lehetne adagolni,ha betartod a "használati utasítást".Mert gondolom az aszeritn van megállapítva,hogy a baba adott életkorban milyen szükségletekkel rendelkezik.De ha pl. rendesen enne mellette és nyakra-főre nyakalná a tápit mellé,előfordulhatna,hogy bizonyos vitaminokból és egyebekből többet visz be a kelleténél.A hozzátáplálás során amúgy is csökKépken a tápszeradag,így nem lehet gond.

Ágci

Én is azon vagyok,hogy mindent elfogadtassak a fiammal,még ha én nem is szeretem(sóska pfujjKép).Neki azért jobban bejön a máj,mintnekem...Kép

Anyapoc

Még vmi-->mák:szerintem nem túl ötletes korán bevezetni,mert az érett mákszemek is tartalmaznak drogokat,ha csak 10-20 %-ban is.És azért az is mérvadó,ha a szoptatós anyuka eszik mákosat,már attól aluszékony lehet a baba.Hát ha éppen ő maga eszi...

anyapoc
 
 


Anyapoc

köszi a bíztatást. Ma ismét csak levet kapott, most kiskanállal, nem pohárból és a kocsiülésben. Így most lement szinte minden. Megpróbálom ezt néhány napig, aztán újra a pürét.

Mirama

nekem is a Vanish a megoldás. Frissen a szappanja is jó, állott foltnál egy éjszakás pihentetés az Oxival a megoldás. A nedves ruhára a foltra szórok egy keveset, összehajtom, reggel mehet a mosógépbe.

Kakukkfu

a kivit nekem első gyümölcsök egyikének ajánlotta a védőnőm. Szerintem kicsit macerás, de nyugodtan adhatod. A kockasajtot nem tudom.

üdv
Szilvi
szilvamag
 
 


Lányok!
Lehet, hogy már megint túlparázom a dolgot, de az én gyerekem most nyelni nem akar olyat, amit előtte meg kell rágni. Tegnap lépett a 14.hónapba. Eddig ment a banán, a sajt, a virsli, a kenyér, még a pirítós is,a borsó, a májdarabkák, a répa, megrágta frankón, lenyelte, de mostanában az a szokása, hogy miután tökéletesen megrágja a cuccot, tartogatja egy kicsit a szájában, majd az egész masszát kinyomja a fogai közt. Néha visszapakolja az egészet a szájába, hogy lenyelje, de ez nem általános. Egyedül a Kellog's kukoricapehlyet imádja szárazon, azt bezzeg lenyeli. Először azt hittem, a fenti ételek már uncsik, így próbálkoztam párolt zöldséggel, bulátával, alma ill. körte cikkekkel. Na, ezekről még hallani sem akar, nemhogy lenyelni rágás után. Egyébként eszi a főzelékeket, teljesen joghurtfüggő, kefír, babatej, minden oké, éhenhalni messze nem fog. szerintetek mit csináljak? Köszi, Páfrány
dlilla
 
 


Páfrány

Nálunk is hasonló a helyzet,de azért nem pont ilyen.Bizonyos cuccokat az én fiam sem hajlandó újabban megenni,van,hogy csak időszakonként.
Nekünk most a főzelékek nem jönnek be igazán.Viszont a pörkölt nokedlivel,meg a sült szalonna csúszikKép.Én csak arra tudok gondolni,hogymár kinyilvánítja esetleges nemtetszését bizonyos dolgok iránt.Hiszen nekünk sincs mindig kedvünk ezt vagy azt enni.és vannak olyan kaják,amit meg bmikor betömünk.Ha amúgy enni hajlandó,akkor nincs ok aggodalomra.
Nálunk pl mindig kedvenc volt a banán,újabban viszont azonnal kiköpi...
Hátnem lettél okosabb,deremélem,legalább megnyugodtálKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Páfrány,
Anyapoccal egyetértek. Most próbálkozik, mit lehet, mit nem. Próbáld bvisszafogni ilyenkor a mosolyokat, mert annál inkább fogja csinálni. Gabó is csinálta egy időben, játszott, mintha automata lenne. Ilyenkor énnagoyn nehezen tudom megállni, hogy ne röhögjek rajta, inkább elfordítom a fejem, még véletlenül se vegye észre, milyen poénos.Kép Akkor aztán majd győzzük leszoktatni róla. Szvsz ebben a korban már nem gáz, ha kimarad néhány étkezés, nem kell már annyira félni, hogy mi lesz. Nasit ne adj a főétkezések közt, de adj választási lehetőséget az étkezésekor. Aztán úgy is vége lesz ennek a korszaknak is...Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Szeretném, ha valaki többé-kevésbé tudományosan megmagyarázná, hogy miért érdemes az allergiát okozó élelmiszerekkel várni a gyerek bizonyos koráig. Miért csökkenti ez az allergia kialakulásának veszélyét? Mi alapján határozzák meg azt az életkort, amikor már meg lehet próbálni?

Előre is köszi!

Kati

Kati
katicabogár
 
 


<pre>
vitamin neve napi mennyisége hol található hiánytünete túladagolása egyéb
A vitamin 0.8-1 mg vaj tojássárgája előanyaga:sárgarépában sütőtökben száraz repedezett bőr farkasvakság csökkent nemi működés hajhullás bőrgyulladás fáradtság májmegnagyobbodás zsíroldékony
B1 vitamin(tiamin) 1.2-1.8 mg élesztő hús bab dió korpás liszt rozs beriberi betegség izombénulás érzészavarok depresszió öngyilkosságra való hajlam izzadás viszketés vízoldható hőre bomlik
B2 vitamin(riboflavin) 1.5-2 mg tej sajt tojás hús fogínygyulladás szájzuggyulladás - vízoldékony hőre nem bomlik
nikotinsav-amid;niacin 15-25 mg hús máj búzadara korpa pellagra bőrgyulladás hasmenés szellemi károsodás allergia bélbaktériumok alakítják ki egy aminosavból(kukorica lisztben nincs ilyen aminosav)
B6 vitamin(piridoxin) 1.5-3 mg élesztő búza barnakenyér burgonya máj tengeri hal idegrendszeri zavar bőrbetegség bőrérzéketlenség bénulás vízoldékony hőre nem bomló
B12 vitmain(kobalamin) 0.001-0.005 mg hús máj tej tojás vérszegénység gyengeség idegesség pattanás vízoldékony hőre nem bomló
folsav 0.15 mg zöld levelek máj tej barna kenyér vérképzési zavar gyomor- és bélpanaszok a növekedés visszamaradása - vízoldékonyhőre nem bomló
pantoténsav 8 mg karfiol máj tej barna kenyér őszülés - vízoldékony hőre nem bomló
biotin(H vitamin) ? tej élesztő belsőségek fokozott faggyútermelés a növekedés megáll - vízoldékony hőre nem bomló
C vitamin 70-75 mg gyümölcs zöldpaprika csipkebogyó skorbut fertőzésre való hajlaml assú sebgyógyulás fogínyvérzés vesekő gyomorfekély hasmenés vízoldékony hőre bomlik
D vitamin (ergokalciferolum) 0.005-0.01 mg tej vaj tojássárgája élesztő tengeri hal gyerekeknél angolkór csontfejlődési zavar felnőtteknél csontlágyulás mészlerakódása vesékben és az erekben hányás hsamenés zsíroldékony UV hatására előanyagából képződik
E vitamin( tokoferol) 10-12 mg dió mogyoró növényi olajok kóros zsíremésztés vetélés izomgyengeség a véralvadás zavara zsíroldékony a K vitamin hatását csökkenti
K vitamin(fillokinon) 1-20 mg karfiol káposzta paradicsom tej vérzékenység vérképzési zavarok vízoldékony a bél baktériumflórája termeli</pre>

anyapoc
 
 


Sziasztok,

nalunk semmi jo hir. Kép Meglatja a kanalat, szajzar, hiszti. Esetleg 2-3 kanal utan jon a szajzar, es elkezd szorakozni az etetoszek tamlajaval, huzataval stb. Kép
Probaltam, hogy kihagyunk egy etkezest, 8 ora kaja nelkul meg se kottyant neki. Kép Mintha nem lenne ehsegerzete.

Probaltam a gombocokat (rizs es krumpli) is, de inkabb szorakozik azzal is, es nem eszik. Ugyanugy a sajt, sonka, husi, cekla, brokkoli, alma, korte kockakkal is. JAtszik veluk, nem eszik, es siman kihagyja az etkezest.

No, valakinek van otlete? MErt en teljesen kifogytam. Kép Siman elkezdett fogyni itt a kiserletezgetesem alatt, most a fogyas ellen csak a tapszer segit. Es hogy az se legyen egyszeru, csak egyetlen-fele tapszert, a NAN2-t hajlando elfogadni, azt is csak ugy, hogy tok csondben, ingerszegeny kornyezetben, felalomban az olemben van, vagy szinten ingerszegeny kornyezetben az olemben, es adok a kezebe valamit kozben.

VAlakinek van otlete????
Koszi,
Gombóc
gombóc
 
 


Gomboc Kép!

Szia, mi sem allunk valami jol.
A kulonbseg, hogy Emmanak van egy-ket dolog, amit, ha semmi mast nem is - elfogad.
Pl: trappista sajt, kiwi.
Nalunk az jott be, hogy nem kis kockakat, hanam nagyobb darabot adok a kezebe. Pl Sajtos pogi, vagy alma, banan. Szerencsere nem fulladozik tole.
Ha minden kotel szakad, tapszer. Szerintem ez nem baj, abban meg mindig elegendo tapanyag van a szamukra.
Mennyit iszik meg egyebkent a kislegeny?
Ja igen! Egesz jol mukodik nalunk az, hogy mikor felkel, kap friss gyumilet, amit elozo este elkeszitek, beteszem a hutobe es reggel par masodperc mikro, hogy ne legyen tul hideg.
Ettol 10oraira azert ehes lesz. Szerintem probald ki.
Emma megiszik ebbol ugy 120 grot.
Utana fel 10 korul eszeget, szigoruan a kezevel (kanal sajnos meg nalunk sem mukodik) sajt, felvagott, esetleg kenyer, vagy pogi, kis gyumolcs es utana meg lecsuszik 120 tapszer.
(Igy behozza a reggeli elmulasztott tapot)
Egyebkent a friss levekben sokkal tobb kaloria van, mint eredetileg gondoltam. Egy alma-narancs keverekben majdnem kb annyi, mint a tapjaban, kb 10-el kevesebb. tehat azert az is szamit valamit.
Varom a hireket,
udv
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Meg valami!

A doki nekunk azt mondta, hogy nem hagyjak ki etkezest.
Maradjon meg a napi 5. Akkor is, ha kevesebbet eszik, az az egeszseges, az lenne az egeszseges a felnotteknek is.
Viszont kozben semmi nass, sem edes levek.
En inni szinten friss narancslevet adok, de feleben higitom vizzel, igy az savanykas, es abban bizom, az savat csinal, es igy ehesebb lesz.
Tenyleg, a sok folyadek nagyon fontos. Kinald mindig, esetleg tobbfelebol, igy a jatek miatt iszik tobbet.
Cumisuveg, pohar, csorospohar, muanyagpohar, szinespohar, Kép ...
Sot, nalunk egy idoben mukodott a kefir poharbol.
Na dugulok,
Kakukk
kakukkfu
 
 


Katicabogár,
Emésztőrendszerünk hatékony, célszerű működése esetén a táplálék elvileg olyan kis építőkövekre bomlik a bélcsatornában (és szívódik fel a bélből), amelyek már csak kis méretük és igen egyszerű szerkezetük miatt sem ingerlik &#8220;válaszreakcióra&#8221; immunrendszerünket. Ez az ideális helyzet, mint az egészségesek példája mutatja, nem segíti elő ételallergiák kialakulását. A zökkenőmentes működés azonban folyamatosan egy hajszálon függ, mert a táplálék egy töredéke a legegészségesebb ember bélrendszerén keresztül is csak részlegesen emésztett formában szívódik fel, és így (összetettebb szerkezete miatt) alkalmas lehet immunreakció, allergia kiváltására. Így az immunműködés ezen részének folyamatos gátlására van szükség egészségeseken is, hogy ne legyenek allergiásak az elfogyasztott ételekkel szemben.
Ez a kizáró és gátló bélműködés gyengébb teljesítőképességű bizonyos örökletes tényezők jelenlétében (ismert, hogy az allergiára vezető reakcióképesség átörökíthető) és nem eléggé kialakult még újszülöttön, csecsemőn és kisgyermeken (kb. 6-7 éves korban fejeződik be ebből a szempontból az emésztőrendszer teljes kifejlődése). Ezért is magasabb ezekben a korosztályokban az ételallergiások száma, legtöbbször a tehéntej, mint testidegen fehérje étrendbe iktatását követően. Az emésztés harmóniája megbomolhat felnőttben is, bélfertőzések, tartós alkoholfogyasztás, egyes ételadalékok nagy mennyiségű fogyasztását követően és más okokból is.
Az ételadalékok (színezékek, konzerválószerek, ízesítők, ízjavítók stb.) számos kellemetlen tünetet okozhatnak, de azt is el kell fogadnunk, hogy a mezőgazdaság, az élelmiszeripar, a hűtési-tárolási-szállítási lehetőségek, konyhatechnikák mai szintjén és a tömegtermelési igények, a még elviselhető árak szorításában sehol a világon nem lehet lemondani széles körű alkalmazásukról.
A leggyakoribb élelmiszerek, amelyek tünetek kiváltására és fenntartására képesek, a fajidegen (tehén-) tej és tejtermékek, a tojás, a (leginkább búza-) liszt különböző alkotóelemei, de a dió, földimogyoró, egyes gyümölcsök (pl. eper, őszibarack, banán), húsok és a szója szerepe sem hanyagolható el. Tengerparttal rendelkező országokban halak, kagylók, rákok is szerepelnek az allergizáló ételek listáján, mutatva a táplálkozási szokások nagy súlyát a tünetek kiváltásában.

Ezt pedig mindenkinek a figyelmébe ajánlom:
http://www.taplalekallergia.hu/index.php?Menu_ID=32
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok Anyukák!

Még nincs nálunk hozzátápl., az első gyereknél a gyümit nem főztem, puhítottam fel, pl. almát. A sárgarépát viszont igen.

Most azt olvastam, hogy jobb először felpuhítani forró vízben, azaz majnem megfőzni egy picit kezdetben, hogy könnyebben emészthető legyen.

Az almát pl. hasznosabb főzni, az emészthetőség szempontjából, vagy értékesebb, ha nyersen, reszelve, turmixolva adom majd.
(Majd csak 6 hónapos kora után akarom etetni+szopi)

Ja, és pl. van gyüm.centrifugánk, amivel a sárgarépából is könnyebb levet, masszát lehet csinálni. Ezt lehet így adni majd egy 6-7 hónaposnak vagy inkább főzve (krumplival)?

Válaszokat előre is köszi, Lilla
mlilla
 
 


Ágci,

köszi a hasznos infokat! Sok érdekes van benne. Bár kicsit elkeserítő, hogy ezek szerint ha egészségesen akarom táplálni a gyerekemet, akkor gyakorlatilag semmit nem adhatok neki eltekintve az anyatejtől és néhány zöldségtől/gyümölcstől... (Hogy az őszibarack is lehet allergén, most hallok először és eléggé elkeserít, mivel ezzel szokás kezdeni a hozzátáplálást is, és ha valamiben, ebben biztos voltam, hogy nem árthat...)

Pimpa
pimpa
 
 


Ágci!
Ez az őszibarack nekem is új.
Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,
sajnos én már tudtam ezt korábban, ugyanis ha vki elmegy egy allergia vérvizsgálatra (voltam tavasszal), őszibarackra is megnézik. Meglepődtem én is, el tudjátok képzelni, de hát ez van.
á

Kép
Ágci
 
 


Kakukk,
koszi!
Sajnos, nem lett jobb, a narancslevet, almalevet se issza. Pedig frissen csavartam, sot, gyumolcscentrifugaztam is. Higitottam vizzel, de ugy se. Kép Probaltam csoros poharbol, AVENT-es zold muanyagfejjel, cumisuvegbol kulonbozo lyuku cumival, de nem...Kép

Holnap megyunk dokihoz, majd jol kifaggatom! Kép
Koszi meg egyszer,
Gombóc
gombóc
 
 


Haladó felhasználó
 


Ágci, köszi a magyarázatot!

Kati

Kati
katicabogár
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: