Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mi mennénk holnap, sajnos az ősz már csak ilyen náthás-taknyos. Az én Misim kifele jön a náthából, nem volt láza, semmi baja, csak a nátha, de ma már csak kétszer kellett fújnia reggel és azóta rendben.
Ma voltunk a solymári Aranyalmában, testanyagot vettem, két babányit, egyiket fel tudom ajánlani ha valakinek kell (480Ft) és tömőgyapjút is vettem, de csak egy csomag volt összesen a boltban és ez 35 dkg.
Két zacsi kölesgolyót tudok vinni, ennyi van itthon.
Nagyon várom, mi most megyünk először.

Betti
wedabetti
 
 


Ági,
oké, megírom. :)

Zsizsa,
:( de kár. Akkor feladom (holnap v. holnapután), asszem, küldj pü-ben egy címet. A pénzt meg át tudod utalni. Ha ez így jó neked.
h_szilvi
 
 


Lányok, mi tudnánk vinni gyapjút,én tudok itt Sződligeten venni, GyeZsuval meg is beszéltük.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mi is kifelé jövünk a taknyosságból, Nándinál is kb. 90% a gyógyultság, nekem meg már csak a hangom gáz. Én szívesen mennék, de nem szeretnénk mi se senkit megfertőzni, ha résztekről ez így rendben van, csak akkor megyünk. Azért a gyapjút megveszem, legfeljebb legközelebbre jó lesz

Eszter

Kép
esztercica
 
 

 
 

wedabetti, drága, nekem kéne a testanyag, ha lehet, kösziiiiiii

savitri, hanykor, hol?
újpest kpont, 9.30? hozd a nari kiskanalat lécci
márti_23
 
 


Savivtri: mivel elég tetemes mennyiségű mosogatószert is hoztam az Ökoszolg.ból, ezért csak két kiló szódát bírtam venni. De szívesen megfelezem veled. Jó úgy?

KépKép
livus
 
 


Jé, ennek a katicának meg a feneke mutatja a pontos időt? :lol:

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Mi is épp takony után vagyunk - vagy még picit benne, de ez engem nem riaszt, sose jutnánk el akkor télen sehová! Ennyi kell nekünk is, ha nem lázas senki.

10 körül érünk oda, sietünk!

klári /puma
pumama
 
 


Ó, mi is takony után vagyunk. Az imént megpróbáltam leszívni, de már nem jött semmi! :D
(Kálium-bikrómikum rulez!)
h_szilvi
 
 


nálunk van egy Oscillo, azt akkor megkapja a ded megelőzésül és akkor felőlem folyhat Misu orra. Ha köhögni kezdene vagy lázas lenne valaki reggelig, akkor azért szóljatok, mert Dominót most kúráltuk ki antibigyóval az asztmatikus hörgéséből.

Szilvi :) részemről veletek is ugyanez: ha nem lázas és nem köhög, akkor engem egy kis takony nem riaszt el :)
indianyo
 
 


Sziasztok!

Remélem, nem lesz rosszabbul senki és akkor megyünk mi is. Mi most egészségesek (legalábbis úgy tűnik) vagyunk. :)

Nekem is van kevés tömőgyapjúm, azt vinném és kérdésem, hogy fejanyag van? Bocs, ha korábban írtátok, már nem emlékszem. Testanyagom nincs, elvileg semmim sincs, csak a tömőgyapjú. Végül is mindegy, majd a folyamatot ellesem és később beszerzem valahol.

Orsi
osoa75
 
 


Savitri, nem újp.kpont, hanem városkapu, fél 10, jóóó???


MINDENKI!

AKARTOK fűszeres-tejes teát inni? (Én csak indiai teának hívom, két Indiát megjárt forrás - egyik a férjuram, másik Indianyó - kicsit alaptalanul, ám akkor is finom. )
Hm? Viszek. VAn benne csomó immunerősítő-melegítő fincsi fűszer, de van benne tej+cukor is.
márti_23
 
 


Szilvi,

tőled lehetne csőtrikót igényelni? Csak kérlek, mondd azt is, mennyivel szálljak be az árába; vagy vegyek vhol? Ma m.ünk homeos gy.szertárba, estleg onnét? Köszi.

Savitri, kiskanalat hozd légyszi.
márti_23
 
 


Viszek csőtrikót. 1-1 babányit "adományozok" nektek, ne aggódj. :D

Indi,
mondom, Timó már nem gond, már az orra sem folyik. (Most Abigél a szűk keresztmetszet, de ha nem küldöm oviba, akkor a ti gyerekeitek közé sem viszem. :P)

Márti,
ó, ha Theo jöhetne... (Teát inni. De ő a női összejöveteleket se bánja. A nálam lévő női vacsikon is be szokott ülni vagy a főételre vagy a desszertre. Tiszteletbeli.)

Orsi,
Gyezsunál van fejanyag mindenkinek, sztem. A gyapjút hozd.

Az összetömörödött gyapjú a test töméséhez lehet jó, a fejhez semmiképpen. Majd meglátjuk. :)

Hú, volt még kérdés, de nem emlékszem, és ha most oldalt váltok, eltűnik, amit írtam.
h_szilvi
 
 


Szilvi :) ELnézést, persze hgoy Eszternek akartam reagálni: részemről egy kis orrfolyás nem akadály, csak nagyobb ne legyen.
Dominó épp szívja az orráét, emrt megtalálta az orrszippancsot, annyira aranyos :) Ja, én szájat csatlakoztatok a csőhöz, porszívó csak kritikus esetben - így a ded nem is tiltakozik.
indianyo
 
 


Most jövök a boltból, 340 g gyapjút sikerült beszereznem, ami nem tudom, hogy sok vagy kevés e..Azt mindenesetre viszem holnap.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Szia Márti!
Akkor a tiéd :) a testanyag, viszem.
A teádat lehet tej nélkül is? Vagy együtt készül? Mert nekem a laktóz az nem mehet.

Betti
wedabetti
 
 


Jelentem már Nándinak se jött semmi a nózijából, úgyhogy bizakodva tekintünk a honapi nap elé :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Szilvi, és Mindenki

képzeld, mondom a férjuramnak, amit írtál, tu.i., h "ó, ha Theo jöhetne", mire ő:

Igen, hát ezzel a hét közbeni szervezéssel az apukák ki vannak zárva enyhén szólva a társaságból. Hogymi?! :shock:

Szóval jött innét az ötlet, hogy

mit szóltok, lehetne, hogy egyszer majd úgy üljünk össze vmelyik hétvégén, hogy a férjek is jöhessenek????? Tudom, kellő tér kell hozzá:)
márti_23
 
 


De akkor legyen egy piknik, vagy ilyesmi, mert hogy akkor varrni nem fogunk, az száz! :lol:
h_szilvi
 
 


:((( Én mégegyszer kiszámoltam ezt a holnapi napot, és úgy érzem, hogy egyszerűen nem tehetem meg Eszterrrel, hogy reggel ½ 8 és ½ 2 között autóztatom minimum 3 óra hosszat. Szóval nem megyek holnap.Eszter! Ha hozod a poncsószabásmintát, add oda lécci Mártinak, ő majd elhozza a tanfolyamra pénteken (ha ez jó így Neked, Márti).

hordozo
 
 


Indi: csatlakozhatnánk esetleg hozzátok útközben? Milyen útvolnalon mentek?

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,

nagyon irigylünk benneteket, hogy varrtok, meg manót csináltok. Nálunk eléggé felborult az élet eddigi menete az ovikezdéssel, sehová nem tudok menni de. Ha egyszer du. lenne a varrás, talán el tudnánk menni... Addig is lélekben veletek varrunk....:)
És próbálkozunk évszakasztallal. Eddig sütőtök, kukorica, alma, körte, faháncsok és kagylók...csak a lakók hiányoznak, de egy manót akárhogy is, de "összeütök". Főleg, ha feltennétek a munkafolymamatot...:)
Szép holnapi napot!

Picinkéék
picinke
 
 


ó, egy rét! Vagy egy tisztás! Hogy nem jutott ez eszembe! Jó, ha az ember megosztja gondolatait másokkal.

Köszi, Szilvi :)

Akkor holnap térjünk ki erre is.
márti_23
 
 


Hú, Ági

jujdejooooó,

persze, hogy persze! Gondolom, nem baj, ha közben szabok egy poncsót is esetleg magamnak????

:)
márti_23
 
 


Sziasztok!

DM-be nem jutottam el - Betti, a kölesgolyót hozzad, ha lehet...
Szilvi, kisegér és kisbárány - kérted, hogy figyelmeztesselek :)
Délután is lehet csatlakozni :)

Tavasszal már remélhetőleg egy manótalálkozós pikniket szervezhetünk :) (Az elkészült manók bemutatkoznak a nagyközönségnek :lol: ) Az én párom szívesen (és jól :)) főz bográcsban, de az hagyományos (húsos...) magyar kaja.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GYeZsu!

Köszönjük szépen a mai alkalmat!
Szilvi! Neked az okítást! :)
Most számolgattam, hányan is voltunk. 35-nél tartok :shock: .
Remélem, nem marad nagy rumli utánunk. Köszönjük az ebédet, nagyon finom volt!!!

Remélem, hamarosan újra találkozunk Veletek!

Orsi
osoa75
 
 


Igen, Gyezsu,
le a kalappal előtted: olyan lazán viseltél ekkora vendégsereget, hogy csak lestem! :D Köszönjük. (Kár, hogy a tökfőziről lemaradtunk, biztos Timónak is ízlett volna.) De a drága már az első saroknál aludt. :)
h_szilvi
 
 


Segítség!
Megették a molyok Szent Miklóst és a Háromkirályokat.
Ti hogyan tároljátok a babákat?
Persze, amit használnak, amivel játszanak a gyerekek, azt nem bántják. De az évszakasztalon szereplő figurákat, hogyan rakjam el, hogy ne érjen minden évben ilyen meglepetés?
Vendég
 


Köszönjük megint a klassz társaságot és Szilvinek a segítséget a fejhez! Nagyon várom a következő alkalmat, amikor végre megtudom, hogy lehet szépen bevarrni a "kutacsot" és úgy megcsinálni a nyaknál, hogy ne legyen ráncos (ez eddig még nem sikerült).

Márti, karácsonyi tea receptjét kérjük szépen, nekem nagyon ízlett! (Mehet a receptesbe is.)

Gyezsu, neked külön köszönet, és részvétem, nem lehet semmi utánunk eltakarítani a romokat... Kárpótlásul majd tarthatunk nálad egy tavaszi nagytakarítós bulit. :D

Pindi
pindi
 
 


Melinda,
jaj, de szörnyű!!!!!! Hát, én nem vagyok túl alapos (de majd mostantól), egy levendiula-illóolajos zsepit szoktam melléjük tenni. Ki tudja, az meddig hatásos.
Amúgy biztos, hogy kívülről ment bele a moly, és nem a gyapjúban volt benne elve a pete? Az kivédhető azzal, ha a gyapjút vagy a figurákat két napra beteszed a fagyasztóba.
h_szilvi
 
 


Én is köszönöm, hogy részt vehettem a mai "kézimunka tanfolyamon" :wink: MÁr most szerelmes vagyok a kis mikrofonfejembe :D
Bár az elmúlt napokban depi közeli kimerültségben voltam, úgy jöttem el GYezsutól, mint a szénnel megpakolt gőzmozdony!!! :shock:

Úgyhogy mégegyszer: köszönet!!!!

Takarítós buli és apás piknik is jó lenne.... :wink:
leni
 
 


Leni :) Éljen!!! Sejtettem ám, hogy így lesz, velem is mindig így van :)

Ne feledjétek: Márton-napkor a Skanzenban mulatunk :)

Jövő héten kinél kötünk/varrunk? :wink:

Eszter :) Csodás a gyapjú és kötni is vele, hálás köszönet!
indianyo
 
 


Ja, és ne feledjétek: babát gyermeknek csak elkészült állapotban mutatunk, darabokban semmiképp ne lássák!
indianyo
 
 


A jövő hetet már lehet, hogy be tudnám vállalni, de még nem látom, hogy mikor és hogyan. Úgyhogy azt még mindig nem vállalom, de ami késik, nem múlik.

hordozo
 
 


indianyo írta:Ja, és ne feledjétek: babát gyermeknek csak elkészült állapotban mutatunk, darabokban semmiképp ne lássák!


Na ja. Csak valósítsd is meg. Nálam túl gyakran van nem-kész baba, úgyhogy nálam látják. :oops:
h_szilvi
 
 


Öööööööööööö, én egyszer voltam Márton-napkor Skanzenben. :shock: Hatalmas tömeg volt mindehol, ahol látni- ill. csinálnivaló volt. Kajáért több, mint fél órát kellett sorban állni. És ugyanennyit a krumplipuska-készítésnél, stb.-nél.
Mi biztosan kihagyjuk. Lehet, hoyg az csak egy olyan év volt, és ált. nincs ez, de engem ilyenkor elkap a harci idegesség és nem tudom élvezni azt se, ami jó. :(
h_szilvi
 
 


leni írta: MÁr most szerelmes vagyok a kis mikrofonfejembe :D


:lol:
h_szilvi
 
 


Közben rájöttem, hogy ez mekkora önző beszólás volt részemről....
Mintha MAGAMNAK csinálnám - közben meg a csimota kedvében szeretnék járni vele.... ehhhhhhh asszem Freud papa most csóválná a fejét.... :oops:

Indi, jó, hogy mondod, eldugom - de amúgy is el kellene tennem, mert amilyen érdeklődők, tuti visszabontanák egész délelőtti verejtékes munkálkodásom eredményét :lol:
leni
 
 


Leni :) Szerintem az ajándékozés némi önző örömet okoz az ajándékozónak :wink: az már más kérdés, hogy lehet úgy is csinálni, hogy az megajándékozott IS örüljön :lol:
indianyo
 
 


GyeZsu, mi is nagyon köszönjük, hogy ott lehettünk ma! Én is tiszta depi voltam már két hét itthon rostokolás után, nagyon feltöltődtem és olyan jó volt találkozni! Takarítós buliban mi is benne vagyunk :)
Nándi 1,5 órát aludt hazafelé, ahogy kikanyarodtam a Nánásira már szundított és egész délután nagyon jó kedve volt!

Szilvi köszi az okítást, én is nagyon izgatottan várom a folytatást!

Apás piknik lehet nálunk, ha van kedvetek idáig eljönni, jó nagy a kert, szélnek lehet ereszteni a csemetéket. Csak ezt vagy nagyon gyorsan kell amíg jó idő van, vagy jövőre halasztani :(

Indi :) szívesen, majd muti meg a kész művet!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Köszi Gyezsu a lehetőséget, Indi: a kötésoktatást (folytattam ám este! Ja, de előtte még sikeresen elzavartam a kórházba, akit kellett :wink: ), és mindenkinek a jó társaságot! :) (Sajna Bobónak egy kicsit sok volt a mai nap. Nándival ellentétben ő kábé 20 percet aludt hazafelé. :( )

Szilvi: a fejhez mennyi (gr) gyapjú szükséges? És milyen cérnával kell elkötni? Lehet, hogy csinálnék itthon egy fejet (ellestem ma nagyjából 8) ).

Ja, és szüretkor én egyáltalán nem éreztem, hogy olyan óriási tömeg lenne a skanzenben. :roll:

KépKép
livus
 
 


SZintén nagyon köszönjük a mai napot (hmmm, izé a tegnapit....)

Apás megmozdulásként szerintem mostanában egy jó kis kirándulás jöhetne szóba. A piknikhez talán már késő sajna. De kirándulni nagyon jókat lehet ám ősszel. Autó nélkül is elég jól megközelithető pl a Frankhegy, vagy el lehet indulni Pomázról, vagy kis vonatozás után a Dunakanyarban vannak kellemes, gyerekekkel is vállalható helyek.

o
orsko
 
 


De mehetünk kisvasutazni is Hűvösvölgybe, sétával a Nagyrétre....

Eszterék kertje is szimpi.


Leni,
bevallom, nekem majdhogynem "mérce", hogy jól csinálom-e a dolgokat egy-egy babánál, hogy mennyire akarnám megtartani. Egész komoly. Persze mindig odaadom (mivel a legtöbb rendelésre készül), de akkor legalább tudom, hogy a lehető legjobbat adom ki a kezem közül. Ideteszek nektek egyet, ami nekem olyan "olvadozós". Nem kell mondanotok, hogy "jaj, de szép", mert tudom. :wink:

Kép


Verus,
ha hazajöttem a reggeli körömről, lemérem.
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Nagyon szívesen máskor is - én is nagyon élvezem :) (És én is nagyon boldog-izgatott vagyok, hogy a múltkor maradt gyapjúgombóc után már egy "igazi" fejem van :))

És egyáltalán nem vagytok egy fárasztó vendégség, tudjátok, amikor előtte tiszta idegbeteg vagy, hogy patikarend és -tisztaság legyen, a vendéglátásban is jeleskedj, vagyis finomakat süssél-főzzél, szépen tálald, kedvesen kínáld, és közben mosolyogva beszélgess, merthát mi ez az egész neked, semmiség, és persze a gyerekek is tündérek legyenek, te is a gyerekekkel persze... Nektek nem kell előadnom, milyen jó háziasszony vagyok, nem zavar, ha a kupit látjátok, ti kiszolgáljátok magatokat, hogy utánatok mi marad: az én két gyerekem is képes hasonló felfordulásra, amelynek elviselésében azt hiszem, túl jó vagyok :oops: (Egyébként a hátramaradók mindig segítenek a rendcsinálásban :))

Skanzentól én is félek, kirándulásra nagyon vágyom, csak nekem most nem nagyon lesznek szabad hétvégéim (vagy azt is hétköznapra tervezzük? de akkor nem apás)

Ja, tegnap volt ovis szülői... kissé sokkoltak az ott elhangzottak. Majd egyszer megírom. (Nem az óvónőkkel kapcsolatos.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


h_szilvi írta:Nem kell mondanotok, hogy "jaj, de szép", mert tudom. :wink:


Jaj, de szép!!! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


ó egy kisvasutazás majd nagyrét az de jó lenne! és eszterékhez menni is.

livus :) örülök,, hogy sikerült a kórház-projekt :wink:

gyyezsu :) óvoda :(
indianyo
 
 


Klassz lenne egy kis kisruccanás! Mi benne vagyunk! :)
Eszter! Ti hol is laktok?

Orsi
osoa75
 
 


Gyorsan hottáteszem, nehogy igazságtalan legyek: akik meg korábban jönnek, azok az előzetes elpakolásban segédkeznek, akik akármikor jönnek és akármeddig maradnak (szóval mindenki :)), azok teát főznek, ebédet szolgálnak fel, finomságokat hoznak, gyerekekre vigyáznak, mindenféle szívességet tesznek, kedvesen mosolyognak, pozitív energiákat sugároznak - szóval mindenki kiveszi a részét a buliból :D

GyeZsu
gyezsu
 
 


Livus,
lemértem: az egyik fejem 72 gramm, a másik 74. :shock: :D De mondjuk ha nem csinálod ennyire tömörre, akkor nyilván kisebb súlyú. Azt nézd, hogy kb. 25 centi legyen a körfogata, csillag nélkül. A "bezoknizás" és elkötözés után úgyis egy picit kisebb lesz.

(És bocs, hoyg reggel "verus"-t írtam, véletlen elütés volt. :oops:)
h_szilvi
 
 


Kirándulás? HURRÁ! (Lehetne vasárnap? :oops: Nekem szombaton mindig suli van... :( )

Gyezsu: külön köszönet, hogy nem volt pöpec rend! :lol: Olyan jól esett látni, hogy nem csak nálunk fut a lakás :roll: A rumlis titokszoba látványa pedig extrán feldobott. Az egyik szobánk kísártetienes hasonlít rá. Mi lomszobának hívjuk. :lol:

Szilvi: Kösz a mérést! "Verus" megbocsátva (nem is jöttem rá, hogy nekem szólt az mondat :) )A babára azt kell, hogy mondjam: nem szép. Hanem gyönyörű!!! Én is ilyen csillagszeműt szeretnék!
Mi az hogy "csillag nélkül" 25 cm?

KépKép
livus
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: