Új privát üzeneted érkezett!

Míramama

Amit Ildi leírt,tökéletesen így van.
A kettő között a különbség,hogy ha előtte adod,akkor az elválasztás,ha utána,akkor elválasztódás.
Egy 6 hónapos babánál már elég nagy eredmény az 5-6 kanál és semmiről nem fogtok lemaradniKépKép!
Csak szorgalmasan kóstoltassés majd a kisasszonyjelzi,ha többet kíván!De erre még bőven ráér!

Ildi

Azért nem minden esetben állnak át,olykor nekik is mondani kell,hogy már csak y-szor szopizzKépKép.De normálisan egyébként valóban átállnak.Bár asszem mindenkinek magának kell eldöntenie,hogy sok-e vagy kevés vagy éppen elég,ahányszor a babája még szopik.Én pl. az egyik ismerősömnél soknak találom a 15 hónapos gyerek napi 6szori szopizását.De hát nem vagyunk egyformák!Kép
Milyen egyébként más rendszer szerint csinálni?Annyirakíváncsi vagyok!nem érzel kísértést?Vagy elégedettebb vagy?Látsz változást?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Névtelen!

1. Igazad van. Egyáltalán nem olvastam hozzátápos szakirodalmat. És? Eddig nem volt aktuális.
2. Ha beszólsz, akkor minek a mosolygós?
3. Nem kell bennem bízni. Te viszont nem tudsz olvasni. Én nem gyógytornász vagyok.
4. Mi köze a szakmai tudásomnak ahhoz, hogy hozzátáplálásról mennyit olvasok?
rjuli
 
 


Kata

Kép
rjuli
 
 

 
 

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Kisfiam 5 hónapos, tegnap adtam neki almapürét, 3 napi kapott előtte almalevet, egyre többet. Ma reggeli pelusban, mintha a pürét láttam volna viszont. Ilyenkor mi a teendő? Adjam neki tovább, vagy várni kéne?

Marcsi
Marcsi
 


Sziaztok!

Marcsi:pelusbeli eredménytől függetlenül, 6 hóig nem kell semmi!!! RÁérsz. Ezzel együtt, 6 hósan is lesznek ilyen élményeid, teljesen normális.

Anyapoc: teljesen másképp élem meg a dolgokat most. Eleve a szopit is, anno jaj csak már legyen ennyi idős, birjuk ki addig, legyen elég addig a tej. Most: ó a fene, hogy már ilyen öregek vagyunk, lassan muszáj lesz mást is adni neki, vége a cak szopis kornak. Ebből adódóan anno vágytam rá, hogy kiválthassak egy-egy evést (na ja, közben egyetemre jártam, nem mindegy volt, ogy főzit etet a nagymama, vagy én fejegetek reggel és kiskanállal azt kell neki beadagolni, nem beszélve arról, hgy főzi volt akármennnyi, tej meg nem), most viszont nem sürgős. Anno kerestem, hgoy miképp eszik többet, izgultam, hogy jaj mi lesz, ha ez a kaja nem izlik neki, nehogy éhen maradjon kell mellé főzni mást is. Most meg, na bumm, ha nem kell, nem kell. Most úgy vagyok vele, hogy eszik amikor mi, tkp azért etetem, hogy ne nézze ki a kaját a szánkból, el legyen addig is mellettünk. Nem érdekel a mennyiség, pontosabban úgy nem érdekel, hogy nem izgulok miatta, ha kevés. Örülök, amikor jóizűen eszik, kicsit megijedek, ha sokat (eddig éheztettem szegény?). Sokkal lazábban állok az egészhez. Mondjuk az is igaz, hogy Ancsi szuperül hizott eddig, nem volt súlyparám, mig első gyereknek igaziból kevés volt a tej(na ja, azért nem ment tökéletesen -93-ban- ne adj túl sűrűn, csak egy ciciből adj stb tévhitek mellett), ikrek meg lassultak a gyarapodáson, s mivel első gyerkőc a krumplikorszaktól kezdve szuperül hizott, reméltem az ikreknél, hogy az náluk is megoldás lenne.Nem volt azKép.
Szóval szerintem igy könnyebb, akkor, ha az ember elégedett a gyarapodással, a tejmennyiséggel, élvezi a szopit, ráér a többivel. Ha viszont valaki úgy érzi, hogy át kéne állitani a gyerkőcöt -ami mai fejemmel nézve egy téves elképzelés, de elfogadom, ogy vannak esetek, amikor ez van az ember fejében és talán részben kell is- akkor hamarabb eredményre vezet a régi módszer. De most az a motoóm: minek sietni, eheti még 80 évig, de szopizni már csak pár hónapig-évig fog.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Megvab rá az okom, amiért adom a gyereknek az almát...
Marcsi
 


Marcsi

Semmi gond.Annyi történt,hogy a baba bélredsz-e még nem találkozott ilyen állagú kajával és most fog szép lassan hozzászokni,mitis kell vele csinálni.Addig elég gyakran fogod viszontlátni szinte egy az egyben a beadagolt kaját.Az én 15 hónaposapomnál is van még ilyen.Add csak továbbra is,aztán egyre kevésbé lesz látható az almaKép!Bezzeg másKépKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Köszi! Megnyugodtam és adom tovább az almátKép
Marcsi
 


Lányok, most tartunk ott, hogy a csirkehúst szeretném bevezetni (7,5 hónaposak vagyunk). csak combot kaptam bioboltban. Azt is lehet kezdetnek adni, vgy csak szigorúan a mellét?

Köszi

Pimpa
pimpa
 
 


Sziasztok!
Egész jól haladunk a kóstolgatással,tagnap,és ma megkóstoltattam vele a Hippet. Az almás nem nagyon ízlett neki,de ma barackost kapott,és a felét be is nyomta(kb.90-100gramm). Jól haladunk,nem? Ezt még mindig szopi után kapja. Szerintetek,ha már az egész üveggel megeszi,az már felér egy teljes szopival? Vagy mennyi az az adag,ami kiválthat egy szopit? Egyáltalán mikortól cseréljek le egy szopit gyümölcsre? Lassan megyünk a hetedik hónap fele. Tudom,hogy erre nincs szabály,de mégis!
Lehet,hogy hülyeségeket kérdezek,de nekem úgy nem áll össze a kép!
Megmondom öszintén,örülnék ha lassan egy szopit elhagyhatnék.
Köszi.
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama,
én úgy tudom, hogy ha azt szeretnéd, hogy minél tovább szopizzon, akkor mindíg meg kell kínálni szopival kaja előtt és ezt addig kell csinálni, amíg a babó maga nem dönt úgy, hogy na most nem kérek már szopit. Állítólag ez is eljön egyszer. (Én még nem tartok itt.)

Valaki tudna válaszolni a "csirkehúsos" kérdésemre???? Köszi

Pimpa
pimpa
 
 


Pimpa, ha már senki más hozzáértőbb nem válaszol, akkor íme az én véleményem: adhatsz combihusit, csak a bőrt szedd le róla, és a zsírosát is, meg az inakat, szóval a színhúst add. A piros husiban úgyis több a vas. Só nélkül süsd meg, aztán daráld, fokhagymanyomóval törd át, vagy vágd egész apróra, vagy turmixold a főzivel együtt. Jégkockatartónyi adagokban lefagyaszthatod a husit.
Mirama, szerintem ezt nem kell betűről betűre betartani, ha már ilyen szépen eszeget, nyugodtan adhatod a babának a gyümit szopi előtt is, főleg, ha pl ráhagynád már a nagymamára az egyik etetést.
Nálunk nem is mindig kér kaja előtt szopit a babus (ő 9 hónapos), viszont ő eléggé összevissza eszik igény szerint, vagyis nem tartja be az étkezések közötti szüneteket sem. Kép Kicsit zavaros voltam, de azt szerettem volna mondani, hogy nyugodtan legyetek picit lazábbak, biztos jól csináljátok! Puszi, Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Mirama: arra figyelj, hogy az üveges bébiételeknél nagyon meg kell nézni, mi van benne, mert a ráirt kor ajánlás egyáltalán nem felel meg sokak által elfogadott koroknak! Valamelyik szopitopikban most jött pont elő. (pl málna, eper van 4 hótól irott bébikajában, holott 2 éves korig ezeket nem szabad)
Anno, mikor még elválasztás volt, gyümölccsel nem váltottunk ki szopit. Az csak gyümi. Majd a főzelékkel váltottuk ki. (később én uzsit csináltam gyümölcsből, de akkor már ment bele valami gabona is (kekszféle), laktatósabb volt).
Hozzátáplálás pont az, hogy nem váltjuk ki a szopit, szopizhat a baba. AZtán majd magától nem kér valamikor.
Klárával is egyetértek: csak lazán, semmi sem szentirás, ezek csak ajánlások, javaslatok, de minden baba és minden mama más, és úgy kell csinálni, ahogy nektek a legjobb. (ahogy az igény szerinti szopi nem csak azt jelenti, hogy a baba igényei szerint, hanem azt is, hogy a mama igényei szerint is!)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Köszi!
Tényleg egy kicsit lazábbra kéne vennem a figurát! Nem tudom hova sietek!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Köszi Klára!!!
pimpa
 
 


Sziasztok!

Ildi

Egyszer ezt már tárgyalták,lehet,hogy a védőnős topikban,mármint az eper és málna kérdést és akkor arra jutottak,hogy mivel a magvak okozzák az allergiát és a bébikajából az kimarad,tk adható is lenne.Vagy rosszul emlékszem?....Hmmm...

Pimpa

Szerintem is adhatod a combját,mert uaz van benne,csak más a zsírsejtek mennyisége ebben a részben.Egyébként azért is jó,amit Klári írt,és még nemis olyan száraz.Én főzni szoktam és répár,zöldséget is teszek mellé,így ízletesebb lesz.Egyébkéntez komoly,hogy bioboltban veszed a hzúst?Mindent ott szerzel be?Vagy csak a babának?Miért?Csak érdeklődöm....

Míramama

Tényleg lazulj el!!!KépKépKép
Ha viszont tényleg ki akasrz egy szopit váltani,akkor valóban annál a szopinál előbb adj gyümit.De szt a szopikiváltás akkor kezdődik,amikor tléynleg tartalmasat eszik a Manó.Vagyis főzinél.Mivel ezt ált délben adják,ez szokott az első elhagyott szopi lenni.Az én fiam elég hamar elhagyta...Úgyhogy kitartás..Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
tudnátok néhány tapasztalatot írni azzal kapcsolatban, hogy mikortól kell tudnia kanállal-kanálból ennie a babának?
Lányom 5 és fél hónapos. Azért kezdtünk el mást is enni, mert nagyon kíváncsi, mindent megkóstolna, amit én eszem és látszólag ízlik is neki. A gond ott van, hogy hamar megunja a kanalazást.Egy harmad alma úgy 30 perc alatt megy be. Az elején nagy a lendület, de 10 perc után megunja. Egy kis játék után újra jöhet a püré. Persze sok ide-oda közlekedik a kanál és a szája között, de ez természetes, hisz még nem megy a nyelés tökéletesen. Apropó, mennyi idő alatt tanulja meg ezt a gyerek?
vagy csak én vagyok türelmetlen?

köszi
Szilvi
szilvamag
 
 


Anyapoc,

csak a babának veszem a kaját bioboltban, vagy biopiacon. (Jó lenne nekünk is, de a gatyánk is rámenne...) Amúgy én hiszek benne.

Ja és köszi a választ neked is.
pimpa
 
 


Szilvi!

Szerintem fő a türelem. Én mindig szopi után (néha közvetlen, máskor fél-egy órával utána) adom a hozzátápit, ekkor azzal már nincs gond, hogy esetleg éhes. Eleinte a karomban fogtam, nem volt közben játék, és addig adtam, amig érdekelte, ette. Ha már nem érdekelte a dolog, akkor úgy döntöttem, jóllakott. Most igy egy hónappal később már beültetem etetőszékbe, kezében egy fakanál (addig se nyúlkál az én kanalamértKép), és most már egyértelműen jelzi, hogy kell-e neki (tátog ill, elforditja a fejét).
Azon nem érdemes aggódni, hogy mennyit eszik, majd ha kell neki több,a kkor többet fog. Szerintem legyél türelemmel, ne akarj sokat adni neki egyszerre (én 30 percig tuti nem etetgetném, kb 10-15 perc után abbahagyjuk). Ja és nekünk nagyon bejött, ha közben eszik a család is (és akkor legalább addig sincs egyedül a szobában)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Köszi Ildi!

a mennyiség miatt nem aggódom, mert látszólag jól lakik a tejjel és hurkácskái is szép számmal vannak. Egyszer majd én is azt szeretném, ha tudnánk együtt enni, de ő még nem tud ülni, ez tehát még csak jövő.
Először neki szoktam enni adni, aztán én megeszem a maradékot, abból ő újra kér. De persze akkor már nincs rajta az előke és akkor "rettegjetek tiszta ruhák!". Ez a harminc perc is úgy jön ki, hogy kb 10 perc kaja, beszélgetünk, játszunk, újra kanalazunk.
Holnap megpróbálom kaja után adni neki, ahogy mondtad.

Szilvi
szilvamag
 
 


Szilvi!

Ha van autósülésetek, megpróbálhatod abban is etetni, mi eleinte igy ettünk együtt! (persze a takaritás... de ki lehet bélelni valami konyharuhával)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kedves Ildi!

köszi az ötletet
lehet, hogy kipróbálom, de nem a kedvence, hacsak nem autózunk
próbáltam kaja után úgy egy órával adni a gyümit, de nem jobb. Nem baj, van elég tejecske, ha kevés lesz, úgyis kér majd mást, többet. Addig marad a néhány kanál alma és a kaja anya szájából való kiráncigálása.
szilvamag
 
 


Ezt láttátok már?

http://lalecheliga.fw.hu/

Nagyon jó, mi eszerint eszünk és nagyon bejött, Beni most már gond nélkül kakil szép nagyokat... Kép Kép Kép Kép

Heni
Heni
 


Szerintetek hányszor kapjon húst egy héten a majdnem 8 hónapos? (Még csak csirkét és pulykát adtam neki)

És majd később mi legyen a szárnyas-vöröshús arány? Mikor jön be a hal? Egyáltalán a hús bevezetésről tudna valaki egy kis tájékoztatóval szolgálni?

Köszi
pimpa
 
 


Hány hónapos kortól ajánlott a sült hurka és kolbász mustárral és ecetesuborkával?
Roch
Roch
 


ha korán akarsz halni, jobb, ha minél előbb elkezded
Koch
 


Ez igen vicces, jószándékú hozzászólás volt, köszönöm.
Mindazonáltal nem értem, miért halnék meg korán attól, hogy hurkát, kolbászt, mustárt és ecetesuborkát is eszünk.
Te mit eszel? Kizárólag búzacsírát száraz korpával?
Roch
Roch
 


S.Kata!
Inkáb itt válaszolok a hozzátápos kérdésedre. Zsófit kb. 4 hónaposan kezdtem etetni máskajákkal, mert internetünk még nem volt, kismama és baba-újságokat nem vettem a terhesség végétől kezdve, a gyerekorvos, védőnő és könyvek-reklámfüzetek szerint pedig ez így volt jó. Almával, banánnal, sütőtökkel kezdtem. Azóta itt már olvastam olyat, hogy az utóbbi kettő allergizálhat, de azt hiszem, hogy ez azért már elég szélsőséges eset lehet. Mindensetre semmi gondunk nem volt az evéssel, bár nem sokat evett Zsófi, de cirkusz nem volt körülötte.
rjuli
 
 


Pimpa

én szinte minden ebédjébe tettem és teszek húst,amikor főzit kap.Szt csináld csak úgy megérzésből,sok rosszat nem tehetsz.Egyet tars szem előtt,a fokozatosságot.Akkor nem lesz semmi gond.Én kb 1 évesen adtam halat.Tengerit,amit fagyasztva lehet kapni.Pároltam és szépen szétdaraboltam,hogy véletlenül se legyen benne szálka.10-11 hónaposan már akár májat is adhastz neki.Az én fiam imádja a májat rizibizivel!!!!Csak jól főzd meg,mert azért csak belsőség,nem lehet tudni.De csirkét akár minden nap adhatsz.Én pl. csirkecombot még nem adtam neki.Ennek egy oka van,hogy mi(illetve a férjemKép) nem esszük.De ha lenne,adnék neki.

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Én is adtam nekik mindennap csirkét, néha vörös húst is, amikor csináltam magunknak is. Beleturmixoltam a főzibe. A nagyobbik már 6 hónaposan kapott, a kicsi csak 7-8 hós körül fogadta el.
Ma viszont alig esznek húst, csak erősen feldolgozott formában virsli stb. formájában.Kép
Amúgy édes Roch-Koch, a nagyobbik fiam anno 14-17 hónapos kora körül semmit nem volt hajlandó megenni a tápszeren, a téliszalámin és a virslin, esetleg a százazbabfőzeléken kívül. Gyümölcsöt sem, pedig nyár volt. Akkor most éheztetnem kellett volna az egészséges táplálkozás jegyében?
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok! Pimpa, ha jól tudom, a csirkecomb is vörös hús, és a disznóban is van fehér. A vörösben több a vas, csak az a lényeg, hogy sovány husi legyen. Ha már adsz neki, akkor mehet minden nap egyszer-kétszer a főzibe, gyümibe is husika. Én mondjuk májat sose adtam, mert magam sem bírom megenni, meg egyesek szerint sok benne a kiválasztott méreganyag (Anyapoc, ezt bizti rosszulírom, pontosíts, kérlek), halat viszont már korábban, mert volt egy bébiétel, amiben volt, és a fiam azt kivételesen megette. Én nem tudok róla, hogy a hozzátátplálásnak lenne nagyon szoros menetrendje, a baba és a Te igényeid szerint haladjatok, ha szívesen eszi, kaphat többet is, ha nem, szopizzin nyugodtan sokat. Minden jót nektek, puszi, Klára
klara
 
 


Köszönöm a hasznos infokat. Asszem fokozatosan mindenből fog kapni.

Más: Ha valakit érdekel, a budaörsi Tescoban 2napja volt 7-gabonás pehely. (Korábban többen írtuk, hogy hiánycikk)
pimpa
 
 


Sziasztok,
vegigolvastam a topic-ot. Nagyon jok vannak benne es talan nekem is tudnatok segiteni. Kép

Adva vagyon egy 10 honapos gyerkoc (2 nap mulva lesz 10 hos). Az evessel minidg is hadilabon alltunk, de most teljes a kaosz. Kép
5 es fel honapos koraban kezdtuk a hozzatapit az anyatej melle, de semmilyen gyumolcsot, zoldseget nem fogadott el (max. 1-2 kiskanalnyit) 7 hos koraig, amikor is eloszor kapott tapszert. Het es fel honaposan a harmadik fajtat vegre rendes mennyisegben elfogadta. Kép Azota is minden nap probalkozunk a hozzatapival, oktoberben mar eljutottunk odaig, hogy haromnegyed uveg bebietelt megevett 2 etkezesre osszesen (minden hozzatapis etkezes utan egy-masfel oraval kovetelte a tapit), de most masfel hete semmit se hajlando enni a tapin kivul (azt is inkabb csak felalomban). Ket kiskanal utan szajzar, hiszti. Problkoztam bebietellel es sajat fozessel is.

Most annyit elertem, hogy kici kockakra vagott sonkat, kortet nehany grammnyit elfogad, ha a szajaba dugom, de kanallal semmit se. Es utana jollakik a tapival.

Nem akarom eroltetni a kanalas fozelekezest, de nem hiszem, hogy igy jo a szervezetenek. A vedono szerint eheztessem, a gyerekorvos adott vasat, de nem valtozott a helyzet. Kulonben a gyerkoc majdnem 8 kilo (3350-nel szuletett), jokedelyu, de ugy tunik, nem fog triplazni egy evesen...

VArok minden javaslatot,
Koszi szepen,
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc,
ha ez segít: az én lányom tíz hónaposan még csak 7.70 volt, tutira nem fog triplázni egyévesen. De nem ezt akartam ám írni!
Hanem hogy ő egész okésan evett nagyjából tíz hónapos koráig (kisebb zökkenőkkel), tíz hónaposan meg hirtelen elkapta a szájzár minden kanalas kajára Kép Foga éppen nem jön, meg semmi egyéb kideríthető oka nincs, azon fölül, hogy utálja a kanalat. Most már (11 hónapos) valamit lazult a helyzet, az apjával néha hajlandó kanalazni, de nem akármit, és kb. felét a korábbi mennyiségeknek. Egyébként meg kizárólag kézzel megfogható, darabos kaját hajlandó enni. Ebben csak az az egy a gáz, hogy nem rágja meg (még nem is nagyon van mivel), hanem többnyire nyeli, mintha kanalas lenne - aztán másnap felismerhetően ott van minden a kakiban Kép
Úgyhogy azt csinálom, hogy azért elpépelek minden, de olyan "beton" sűrűségben hagyom, nem hígítom fel (sőt ha hígabb, inkább besűrítem), és gombócokat stb. formálok belőle, amit szétkenhet a kezével, és maga ehet, vagy amit elfogad a kezemből. A kanalat meg igyekszem nem erőltetni, csak akkor kanalazunk, ha muszáj, vagy ha ő kíván meg valamit (pl. tőlem a paradicsomlevest vagy a joghurtot). Hátha a te babód is csípné a kézzel maszatolást Kép (Ja, és nálunk a gyümi sosem ment pépben, legfeljebb néha az üveges, egyébként meg mindent egészben falatoz - ami csak akkor jó, ha pl. banán a menü, körténél már gázos szokott lenni, mert akkor meg körtekockák vannak a kakiban). A sonkakockát amúgy az én Cicóm is imádja Kép
Sok sikert,
üdv
Kriszi
Ha aggódsz a triplázás miatt, nézz be A "normális" gyarapodás topikba, ott sorstársakra lelhetsz Kép
kriszi
 
 


Sziasztok! Ez biztos kortünet, mert az én majdnem 10hónaposom is éhségsztrájkol. Maximum gyümipapit eszik meg kiflicsücsköt. Mondjuk picit beteg, én erre fogtam. Ő a 9 kg-t közelíti, úgyhogy nem kéne aggódnom, de már 3 hete ennyi, sőt, picit fogyott is. Szopizni legalább szopizik rendesen. Remélem, ez csak hullámvölgy, de azért irigykedve olvasom a jó étvágyú babókról szóló beszámolókat. Az éheztetéses tanács nem túl humánus, biztos nem tenném. Nagyobbik gyerkőcöt egyszer megtömtük, amikor már végképp nem evett semmit, de SOHA többé! Ne tegyétek ti sem, a türelem sokkal többet ér el. Puszi, Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Kép Kép A közel 10 és fél hónapos lánykám sem hajlandó a kanalas etetésre. Bár ez nála nem újság, mert korábban sem nagyon evett szinte semmit. Csak a szopi kell neki. De most ha csak meglátja a kanalat már rázza a fejét, és tolja el a kezemet, és még azt az egy-két kiskanál kaját se eszi, amit pár héttel ezelőtt már néha-néha igen.
Viszont a múltkor a kezébe adtam a kanalat, és hatalmas maszatolással, de ő maga hajlandó volt bevenni néhányszor a szájába. Előbb szépen megfogta a nyelét, utána a másik kezével a kanál kajás részét, azt gondosan szétkente, Kép de egy kicsi maradt rajta. Azt lenyalogatta. Utána gyorsan kicseréltem a kanalat egy olyanra, amin megint volt hami, azzal ugyanezt a metódust követve megint sikerült a szájába juttatnia egy kicsit. Mennyiséget persze így nem tud enni, max 5-6 kanálhegynyi ennivalót eszik, de legalább nem a teljes tiltakozás állapotában van. Talán próbáljátok meg ti is az önálló kanalazást, hogy ha már úgysem eszik, legalább a kedve nem menjen el az egésztől.
Amúgy meg mivel az eddigi legtöbb amit Eszti evett az kb. fél deci volt egy-egy kajából, és ezen alkalmakat is meg tudom egy!!! kezemen számolni, én egészen örülök, amikor saját jószántából megeszi ezeket a pinduri mennyiségeket. No meg amiket meg tud fogni kézzel, és reszelgetni tudja azzal a két fogával, azokat is elnyammogja. Puffasztott kukorica, bulata, zsömle széle, sültkrumpli, banán... De ebben is válogatós, a puhára főzött zöldségeket például nem hajlandó még kézzel sem enni. Először összehúzott szemöldökkel pöckölgeti őket az etetőszék tálcáján, aztán ha megfogja, akkor sem azért, hogy megkóstolja, hanem inkább széles lendülettel a tálcán kívülre viszi a kezét és a padlóra ejti. Kép Anya úúúúúúgy szeret felmosni a konyhában... Kép

Kriszi, te milyen kajákat szoktál "betonsűrűségűre" csinálni? És hogyan?

Gombóc, az éheztetés szerintem sem nyerő ötlet. Attól nem hiszem, hogy megjönne a kedve a másféle kajákhoz. Esztinek az elmúlt időben már tutira nem volt elég az tejem, de ettől még nem jött meg a kedve a más kajákhoz.
Inkább fogta magát, és termeltetett velem még több tejcit. A múlt héttől kb. mostanáig két-három óránként evett nappal és másfél óránként éjjel, és most egy-két napja álltunk vissza a három-négy óránkénti evésre, én meg érzem, hogy feszülnek újra a cicijeim, majdnem úgy, mint amikor megszületett. Nem mondom, hogy örülök neki, mert már reménykedtem, hogy ha éhes, akkor majd eszik, de ő más alternatívát választott. ;-)
Én nem mertem az elmúlt hónapokban rendesen megmérni a kisasszonyt, de a múltkor rááltamm a mérlegre a geyrekkel, aztán nélküle, és így úgy tűnik, hogy most kb. 9 kiló körül van. Ami nem egy rossz súly egy 10 hónapostól, de ha hozzáveszem, hogy 7 hónaposan volt 8 és fél kiló,
akkor a három hónap alatt a fél kiló hízás már elég gyengécske eredmény... Kép

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Szaisztok,
10 hónaposoknál szinte teljesen normális a nemevés. Még olyankor is előjön, ha alapjáraton jól eszik a kicsi. Nálunk is ez volt, majd meg bolondultam, mondjuk a kisfiamnál volt tartalék. egyébként a kislányok kb. 13 hónapos , a kisfiú 1 éves kor körül triplázzák meg a súlyukat. Persze nem vagyunk egyformák.
Gombóc,
esetleg próbáld meg azokkal az ételekkel, és ugyanolyan formában kínálni, mit amiket ti esztek. Lehet, hogy már jobban tetszene neki, ha kicsit ízesebb lenne az étel. Ki kell próbálni. ha végképp nem megy, ne erőltessétek. A hugomnál unokanővérem próbálkozott 1x (bár ő akkor már nagyobb volt) beletömte a káposztás tésztát, gondolhatjátok, 28 évesen sem eszi meg.

RJuli,
hát ezért küldtem a hozzátáplálós anyagot...???Kép Elküldjem még1x, hogy meglegyen?

A szoptatás utáni etetéshez még annyit. Természetesen előbb vagy utóbb kevesebb tejet fog termelni a szervezet. Mivel ugye, úgy működik több szoptatás, több tej. Mivel mikor el kezded adni a szilárd kaját, ezt már nem bírja olyan gyorsan megemészteni a szervezet, és ettől a következő etetésnél már nem lesz olyan éhes a baba, mint korábban, mikor csak tejet kapott, ezért nem szopizik annyit. Folyamatosan többet fog enni a szilárdból, és kevesebb a már csökkenő tejből. persze vannak olyan anyukák, akiket a természet úgy programozott be, hogy hiába adná ő a szilárdat, és talán el is fogadja a kicsi, de nagyon sok tejet termel a szervezet. Náluk nem biztos, hogy egyik hónapról a másikra át fog állni a baba az "elvárt" étkezésre, hiszen sok-sok tejjel van dolga.Kép

A húsról: bevezetéskor inkább a főzést, párolást ajánlják az okosok. Egyébként nyugodtan lehet vörös hússal is kezdeni, több benne a vas, disznót inkább csak később.

Hurka, klábsz társaik, ha komolyan gondoltad a kérdésedet Roch:
1-2 év után körül, meg lehet próbálni, persze nem úgy, hogy egyé gyerek, hanem egy pici kockával megkínálni a sajátodból (inkább saját készítésűből, boltit én nem nagyon adnék). Valószínűleg nem fog neki ízleni, mert túl fűszeres. Mondjuk az én fiam az uborkát úgy eszi, mintha legalábbis Milka csoki volna, még talán 1 éves sem volt. Néha el kell dugni előle, mert akkor nincs más lelki szemei előtt, csak az uborka, úgy magában.Kép


Anyapoc,
szerintem nem tudják teljesen az eperből, a málnából kiszűrni a bébiételben sem a magot. Vagy igen? Erre azért kíváncsi vagyok. Bár úgy gondolom, nem biztos, hogy annyira adnék a 4 hónapos gyermekemnek túrós-epres bébiételt, még akkor sem, ha magnélküli lenne. Sajnos azért néhány terméket igencsak meg kellene jobban vizsgálni, és a nemzetközi elvárásokhoz igazítani.

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam. Ha vkit érdekel a http://www.netmami.hu oldalon néhány iformáció fenn lesz nemsokára, de már most is néhány dolgot olvashattok baba ügyben. Pl. heti menük, amit gyerekorvos ellenőrzött.Kép
Minden jót:
Ági

Kép
Ágci
 
 


Pocoknak:
(Bigacsiga hozzászólása) Közben megakadt aszemem, hogy Jamina azt írta a permetámból készült tejital tejporból van.
Kicsit utána olvastam és ezeket találtam:

http://www.haon.hu/hajdu-bihar/hajdu-bihar-14921.shtm
...ezek a készítmények mintegy 60 százalékban tejből és 40 százalékban permeátumból, azaz a tej ultraszűrése során keletkező folyékony alapanyagból állnak. Ebbe a folyadékba belekerülnek a vitaminok, az oldott ásványi anyagok, a tejcukor, azaz összességében elmondható, hogy a permeátum természetes tejipari alapanyag. A lényeges különbség – mint az a főorvos tájékoztatásából kiderül –, hogy a készítmény fehérjetartalma jóval alacsonyabb, mint a normál tejé...

Membránszűrési technológiák
http://www.tetrapak.hu/hun/news/n003-4.shtml
tej, savófehérje koncentrációjának növelése, tisztítása
fehérje standardizálás
baktériumok és spórák elválasztása
növelt szavatosságú fogyasztói tej előállítása (Bactocatch)
savó zsírtalanítás
nitrátmentes sajt előállítása
víz visszanyerés

Premeátum por (cukor és savótej tartalmú tejpor)
http://www.agronatur.hu/index_elemei/elelmiszer.html

Tej, kecsketej, permeátum stb.
http://www.babanet.hu/faq/taplalgy05.htm


Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Ágci, ha mág jársz erre: (számomra te vagy a hozzátápi-tanácsadó!): Lányom egyelőre messze nem a nem akarja elfogadni gonddal közd (7,5 hó lassan). Lassan 2 hete főzeléket is kap, mert a mienkből (krumpli-répa) kapott falatokra nagyon lelkes volt, és közvetlen szopi után képes volt zabálni. Most ott tartunk, hogy egyszer kap főzeléket (60-80-100g-ot eszik, mikor hogy), és egyszer gyümölcsöt. De ha úgy jön össze a napi program, hogy este a többiek vacsijánál ébren van, akkor bizony olyankor is enne. Minap próbáltam, cici nem kellett, véletlen sótlan krumpli viszont igen. Mivel anno a többieket még elválasztottam, ő az első nekem hozzátáplálással.Mégis kb milyen tempóban növelendő a hozzátápik napi száma??? (másfél hónapja még csak szoptunk) Ha kéri, adjak neki akár napi kétszer főzeléket?? (nem sietnék elválasztani, egyébként nincs szopisztrájk vagy ilyesmi, éjjel is rengeteget cicizik, hurkás, súlya tökéletes) Vagy inkább ne teremtsek lehetőséget neki a megkivánásra??? Második főzelékezéssel (vagy egyéb második komoly kajával) várjam meg, mig az elsőnél többet eszik? (mennyit?)
SZóval érdekelne a hozzátápi menete a naponta hányszor-mennyit vonatkozásában.

Köszi:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kedves Ildi,
de aranyos vagy! Ha Te nem is, én még emlékszem, hogy annak idején vmi hasonlót kérdeztem, talán pont ebben a topikban, és Te írtál nekem!Kép Azóta elég sok idő eltelt, lassan két gyertya ég Gábor tortáján.
Szerintem nem kell: nem adni neki. Fontos, hogy este már csak olyat adj, amit tudod, elbír a gyomrocskája. Ne legyen új étel, nehogy leterhelje, vagy zavarja az éjszakai pihenésben. És ez legyen csak kóstoló, ne igazi étkezés. DE, ha látod, hogy bizony ő még szeretne, akkor adj neki. A lefekvés előtt azonban legyen még kicsi szopi mindenképp.
Az okosok azt mondják, hogy havonta egy új étkezés legyen bevezetve (kivéve nyáron, akkor a sok gyümölcs miatt, lehet az első időszak 2 hónap is).
Talán, ha most úgy adod, hogy 10órai, uzsonna, akkor nem eszik akkora mennyiségeket (mint, hogy mondjuk délben kap először, és már alig várja a kanalat...), így nem fog olyan gyorsan leszokni a szopiról, vacsira sem fog kívánni olyan sokat. Nos, a mennyiség, hát azt nem tudom. Az én gyerkőcöm tán 10 hónapos volt, mire egy decit megevett egyszerre, de nem mondtam rá sohasem, hogy rossz evő lett volna. Evett, amennyi jól esett, néha bohóckodtam neki evésnél, és akkor többet berepülőztem a szájába, de hízott mint a kismalac, mármint olyan ütemben. Valószínű, ezt apukájától örökölte, genetikailag egy pohár víztől is... aztán hullámzó volt, de mivel egy évesen kétévesnek nézték, és most 3 éves meghazudtoló méretei vannak (persze ehhez tündéri, értelmes pofi is járulKép ) nem izgatom magam, ha néha nem úgy eszik. Úgy látom, nagoyn jól tudja, mennyi az elég, és mikor nem kell neki.
Mit értesz főzeléken? Zöldségpürét, vagy dúsítod vmivel? Mert, ha csak előbbi, akkor tulképpen szinte egyezik a gyümölcspéppel, tehát igazából nincs alá-fölérendelt viszony köztük.
Még vmi: mikor el kezdtük bölcsibe járatni, és láttam mekkora egy bölcsi adag (pl. ebéd) le voltam döbbenve, meséltem is a szegedi lányoknak. Sokkal többet várunk el szerintem, mint amit pl. az orvosok által ellenőrzött menüben kapnak. És van repeta, stb. nem azért kapnak keveset, mert nincs több, ennyire futja a befizetett összegből. pl. 10óraira vagy egy pohár gyümölcslé, vagy fél banán, esetleg alma vagy ilyenekből két fél, de azt is csak, ha kéri. Kész. Ha megéhezik majd eszik ebédet. Közben kaphat vizet, de még azt sem nagyon igénylik. És el van, játszik, vidám és jól érzi magát.
Érdekes ezek a dolgok.
Szóval, biztos jól csinálod, még ha egy kicsit máshogyan is, mint korábban.Kép

Ha megadod a mél címed, enyém a profilomban, akkor küldök még 1-2 dolgot.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!

Ha már kérdezed, akkor küldd át, légyszi, ugyanis az történt, hogy a férjem frissítette az Outlook-ot, és onnantól kezdve nem lehetett a mellékletre rákattintani. Bár sajnos a hozzátápl.nem halad, azért előbb-utóbb csak összejön.
KösziKép
rjuli
 
 


Ágci,
nekem is el tudnád küldeni azt az anyagot a hozzátáplálásról? Az emil címem a profilomban van.

Köszi!

Yoan
yoan
 
 


yoan!

Erre gondolsz?
http://lalecheliga.fw.hu/

Remélem segítettem!

Heni
Heni
 


Sziasztok,
koszi a valaszokat, legalabb hasonszoruekre leltem. Kép vagy inkabb Kép

A kanalat teljes panikkal elutasitja, tegnap a cumisuveges fozelekkel is probalkoztunk, de azt is kikopte. Viszont apro sonkakockakat, kortekockakat, kis sajtot es kis kenyerkockakat teszek el, akkor nem sokat ugyan, de valamennyit a szajaba tom. Egyenlore nem latom, hogyan szoktassam vissza a kanalra es a fozelekekre. Kép

Vszont hagy dicsekedjek egy kicsit, tegnap delelott elkezdett maszni, ma reggel meg felallt a kisagyaban. (Azert nagy szo mindez, mert mi Devenyezunk 6 hos kora ota.)KépKépKép

Koszi szepen,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Ágci, köszi! Mél ment.
Főzelék: igen, tkp egykategória a gyümivel, zöldség krumplival, anyatejjel. Sőt, még egyelőre a gyümi krumplival (alma, meggy, ribizlilé) volt a többség, ezen kivül eddig a sima krumpli, répa és a cékla ment. (Ribzili reménytelen, se magában, se almával, se krumplival nem szereti. Meggy is olyan, hogy magában nem kell, almával valamicske, de krumplival szereti).
Megnyugodtam. Valahogy az Iboly féle verzióban (lásd otlettar.try.hu) ugye az van, hogy 6 hó gyümi, 8 hó főzelék stb 2 havonta jön új, ehhez képest mi eddig elég gyorsan haladtunk.

Igen,azt már kifigyeltem, hogy du vigyázni kell, amióta ezt-azt eszik rosszabbak az éjjelek -de nincs igazán tendencia, hogy melyiktől, mindtőlKép)
Igaziból valahogy szeretném őt úgy igazitani, hogy akkor kanalazzon, amikor a többiek is-avagy délben én is, merthogy aludni úgyse alszik (napi 3-szor 30 perc az alapadagja), egyedülhagyva (hiába lát ránk közben) meg üvölt.

Na, most azért meg vagyok kicsit nyugtatvaKép

Sziasztok:
ILdi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Heni, köszi szépen, Kép bár ezt az oldalt már ismertem.

Lányok,
mikorra szoktak általában megtanulni a gyerkőcök rendesen rágni? Ugye nem csak akkorra, hanem esetleg korábban, mint amikor kijön az összes foga? A nagyikám is nagyon jól tudott rágni egyetlen fog nélkül is... Kép

Gombóc, gratula a felálláshoz! Kép

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


yoan!

Szerintem két éves kor előtt nem kell, hogy rágjanak. Addig nem is szabad darabos dolgokat adni, mert nagy a fulladás veszély.

Heni
Heni
 


Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy mire figyeljek etetőszék vásárlásakor? Ti milyen fajtát javasoltok?

Böbi
szlopi
 
 


Kedves Böbi!
Szerintem a Peg-Pérego Prima Pappa Rollerje a legjobb, és alig kerül többe negyvenezernél.
Remélem segítettem a döntésben!
Szia!

AncsaNita
AncsaNita
 


Heni,
azért én vitakoznék azzal, hogy kétéves kor előtt nem szabad előtt darabosat. Az én kisfiam 9 hónaposan már igen csak nagyszerűen ette a darabosat, semmi baja nem volt sosem. igaz, mindig ott ültem mellette, nem fordítottam hátat, még véletlenül sem hagytam magára. Gondold el a két éves kor nagyon hosszú idő!

Yoan,
majd meglátod, milyen édesek, hiszen az örlő fogak hátul vannak, és későn jönnek ki. Nos, ezt vagy úgy oldják meg, mint a nagyi, vagy elől rágják mint a kisegér.Kép Ezen aztán végképp ne aggódj!Kép

Böbi,
szerintem nagyon sok jó szék van. Egy biztos: legyen rajta biztonsági öv. A többi szerintem mellékes. Nekünk Prima Pappa van, a nagyiéknál meg vmi egyszerű fa, tálcás, mind a kettőt szereti. Anyukáméknál meg két párna a feneke alá, és úgy kanalazza a kajcsit. Igaz, ilyenkor kicsit több megy mellé, de mos a mosógép.
Ági

Kép
Ágci
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: