Új privát üzeneted érkezett!

Gyezsu, dejó:D én is azt tervezem, hogy az új lakásban közös ágyuk lesz, de valószínű csak egymás mellé teszem majd a két kókuszmatracot. én félnék, hogy Iván legurul.

nekem jó a 25-e! remélem. és ha jó idő lesz gyalog megyünk :D Márti készülj!


Klári, én nem olvastam ezt a Plattner könyvet, de nekem egy ilyen mondat teljesen elveszi a bizalmamat a továbbiaktól. persze ettől még lehet igaza a nagyobb gyerekekhez adott tanácsokban. de akkor ezek szerint ezt a könyvet én nem veszem meg.
egyébként azt hiszem nekem ez az egyik érzékeny pontom. totál kiakadok ha valaki azzal jön, hogy elkényeztetem a gyereket, mert reagálok a sírására, pláne ha még beszélni se tud. :evil:

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!
Mi szeretnénk menni a manóvarrásra és jónak tűnik a 25-e kedd délelőtt.


Elkezdtük múlt héten a Waldorf ovit, Andris 3 napot ment, aztán pénteken reggel köhögött és itthon maradt.
Eddig minden reggel erősen küzdött az oviba menés ellen, ma is, de aztán mire ma az oviba értünk, már minden rendben volt.

Én sem hiszem hogy egy öt hónapos gyereket el lehet kényeztetni, sem az igény szerinti szoptatással, sem az igény szerinti hordozással.

Betti
wedabetti
 
 


Még azért a tanítóink visszajelzését várjuk meg, mielőtt véglegessé tesszük a 25-ét :) Közben rájöttem, hogy az én manóm Kata álommanója lesz... Most megint abban a korszakban vagyunk, hogy küzdünk a délutáni elalvással... (Pedig szüksége van rá.)

Savitri, ez egy alacsony ágy, az a fajta, hogy két ágy van egymáson, akkor normál magasság. (Hogyha vendég jön, akkor lehet leszedni és külön használni a felső ágyat - hát mi "alapból" külön használjuk.) Nem mondom, hogy még nem gurultak le róla sosem, de nem jellemző. És olyan is volt már, hogy amikor benéztem, Misu a földön aludt, mert fel sem ébredt rá, hogy legurult. (Mondjuk Kata ezt a mutatványt a franciaágyról paplannal együtt lecsúszva is elő tudta adni :)) Elég off topic, de azért teszek majd fel alvós képeket - én imádom :) Sajnos arról nincs képem, amikor Misu evés közben elaludt az etetőszékben (ma is majdnem megcsinálta :))

GyeZsu
gyezsu
 
 

 
 

25 egyelőre nekünk is jónak néz ki, de nem biztos, hogy egyáltalán belefér a napunkba. Bár autóval lehet, hogy beleférne. Ha megyek, úgy tudok, mint múltkor Szilvi, hogy el kell mennem valamikor dél körül oviba a Bencéért.
GyeZsu! Igen, jól érted a beszoktatást. Szerintem még a művészeti vagy nem tudom hogy hívják milyen részen is ott lehettem volna (ma festettek), ha a fiam nem küld haza! Így azonban csak a kész művet csodálhattam amikor délben érte mentem. :))) Olyan harmonikus ez az egész és én ettől olyan boldog vagyok, hogy csak úgy repkedek tőle! Az egyik ovónő nyáron tartott hetente egyszer olyat, hogy be lehetett menni és anyukával együtt volt végülis egy hasonló, mint egy nap az oviban. Voltak új gyerekek is, régiek is, tesók is, valaki anyukája nélkül jött. Nem volt minden héten, volt, hogy elmaradt, volt, hogy nyaraltunk lehettünk összesen 6-7-szer. Meg az év végén voltunk a nyárünnepen is. Így aztán Bence már jól ismerte az ovónőket, a helyet, a játékokat valamennyire a gyerekeket is. Jártunk Aprók Házába is egy másik oviba, így aztán a szokások is ismerősek. Meg nagyon olyan a mentalitása az ovinak, mint nekünk itthon. És Bencén is éreztem, hogy nagyon nagy szüksége van már az ovira, így az elengedése is szépen sikerül úgy néz ki. Szóval ezek a körülmények, amik segítenek, hogy olyan egyértelmű legyen neki, hogy oviba megy és kész. Persze ez még csak az első nap volt, de nehezen tudok drasztikus visszaesést elképzelni. Nyilván néhány hét múlva jön egy hullám, hogy elég belőle, de az már más tészta.
Savitri! Szívesen írnék a szülinapról, de nincs rá energiám! Bocs! Talán később, hátha lazább leszek, vagy legjobb lenne személyesen, ha sikerül...

hordozo
 
 


Nekünk jó a 25.-e, ugyanúgy 1/4 1-ig, mint a múltkor. Bár most Timó taknyos, de addigra remélem rendbejön.
h_szilvi
 
 


nekünk minden időpont megfelel, jövünk :)
indianyo
 
 


Nekünk is jó a 25-e, már nagyon várom. :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Időpontra én már nem merek semmit mondani... (...de egyelőre jónak tűnik.)

Képzeljétek, nem férünk be abba a játszócsoportba, ahová jelentkeztünk (kispesti). Nagyon-nagyon szomorú vagyok miatta. :(:(:( Annyira hiányzik már egy "élő" waldorfos közeg!
Most megpróbálok minden mást, mivel mind messze van tőlünk, ezért a helyszín lényegében mindegy. (Viszont a hétfő, szerda és csütörtök délután nem jó nekem.:() Eddig a Kisember (XII.) és a Rózsátnevető (XI.) elérhetőségét találtam csak meg, tudnátok még mondani?

Pindi
pindi
 
 


Pindi :) A Feneketlen-tónál is van egy W-ovi, egész új, a Diószegi utca 44-ben - így biztos megtalálod a keresőben. Van baba-mam csoportja. Én is vágyom már menni, bár nekünk még nem lehetne semmiképpen, de úgy hiányzik!


Ja, most látom, ez a Rózsátnevető :lol: van még a Kamaraerdőn is egy ovi, a budaőrsi iskolához tartozik, odajár Anyakati csemetéje
indianyo
 
 


húha, nem is gondoltam volna hogy ilyen könnyen ki lehet szorulni egy baba-mama csoportból. :( pedig hát
csak várom ezt a fránya költözést, aztán mire elköltözünk majd jól nem lesz hely sehol.
pedig idén én is mindenképp akartam Hanát waldorfos baba-mamára vinni.
kicsit mérges vagyok magamra amiért eddig nem emeltem fel a telefont. a kispesti konkrétan célpont lett volna.

Ági:) akkor majd eltrécselünk a szülinapról személyesen.
meg az oviról is:)
savitri
 
 


Pindi, kamaraerdeiben meg szervezes alatt van a jatszocsoport - okt-nov-ben fog indulni

25-e nekunk is jo(nak tunik)
recca
 
 


Gyezsu,
jaj de ismerős ez az ovis szervezkedés... Dini csoportjában is az egyik kislány anyukája morgolódik, mert az ovónők nem rajongják körül a gyermeket. Nekünk is nehéz a kezdet, de meggyőződésem, hogy jó lesz, és eszembe nem jutna az ovónőktől elvárni azt a törődést, és figyelmet, amit itthon megkap Dini. Ez van, ez a közösség hátránya, de mennyi mennyi előnye van. (najó a takonykór is hátrány.....)

jövő kedden az ovi nem fog visszatartani a varrogatástól :) ami köbejöhet az munka és/vagy betegség.

Pindi, jaj nem is gondoltam, hogy ilyen nehéz bejutni egy játszócsoportba.

o
orsko
 
 


Manófalvában is van baba-mama (=Aprók Háza), ha ez a helyszín is érdekel, bár már biztos elindult. http://www.manofalva.hu/waldorfovonok_kcsop.htm

hordozo
 
 


Ági, köszi, azt is néztem, de a szerda nekünk nem jó. (Már tavasszal kinéztem, de akkor még nem mehettünk, mert csak májusban volt 2,5 a fiam. Ugyanakkor nagyon jó lett volna, mert nagymamaközelben van, a kicsit addig le tudnám passzolni.)

A többit köszönöm, megnézem, remélem sikerül valahová bejutnunk.

Savitri, a kispesti miatt ne gyötörd magad, február óta nincs hely... Én még húsvét előtt jelentkeztem, és így sem jutottunk be. :shock:

Indi, miért nem lehet? Pl. a Rózsátnevetőben azt írják, hogy 0 éves kortól (ami azért furcsa...). Vagy nem a kora miatt?

Pindi

,
pindi
 
 


Nekem nem annyira tetszik, hogy van egy könyv, ami alapvetően hozzám hasonló szemléletű, meg azonosulni tudok vele, és akkor olykor szögegyenest ellent mond a nézeteimnek. Hogy bízzak meg benne eztán???? (bocs, kicsit felkavart, hogy SZH fordította, meg ez A KÖNYV, és ilyeneket találok benne :( )

Nem akartam bántani senkit tényleg, csak elkeseredtem picit :cry:

klári /puma
pumama
 
 


Klári, szerintem erre is igaz az, hogy csak annyit vegyél át belőle, amennyi számodra elfogadható.
Másrészt nézd meg, hogy mikor írta a könyvet, valószínűleg akkor még az is forradalminak számított, hogy viszont ha éhes, akkor etesd meg, ha valami problémája van, orvosold.

És szerintem egy könyvben nem kell megbízni. Olvasd csak kritikusan, ami szimpatikus, azt próbáld ki, ha bejön nektek, tartsd meg. A Plattner könyv nem egy manual a gyerekeidhez, hanem egy kézikönyv tele jó ötletekkel.

Azt hiszem, már volt róla szó, hogy Steiner mindig arra buzdította az embereket, hogy ne higgyenek el vakon semmit, hanem mindent próbáljanak ki maguk. Nem kell semmilyen szakértőt, rendszert, könyvet, irányzatot követni, hanem próbálj minél több információt gyűjteni, ismerd meg a gyerekedet, hogy hol tart a fejlődésben, mire van szüksége, milyen lehetőségeid vannak, erre jók az ilyen gyereknevelős könyvek. Aztán mindig kérdezd meg magadtól, hogy "mire van szüksége a gyerekemnek ebben a konkrét szituációban, ami a leginkább szolgálja a fejlődését?" Használd a fejed, hallgass a szívedre és az anyai ösztöneidre, aztán próbáld meghozni a lehető legjobb döntést. És ha lehet, utólag értékeld a helyzetet és tanulj belőle. Az én értelmezésem szerint ez a waldorfos gyereknevelés.

Viszont azt nem tartom helyesnek, hogy egy dolog miatt, ami nem tetszik, elutasítsam az egészet. Gondold el, ha először azt hallod Steinertől, hogy szerinte hat hónaposan el kell választani a babát (ami szerintem mindannyiunk felfogásával ellentétes), és ezért aztán nem vagy hajlandó meghallgatni a többi tanát, sosem ismerkedsz meg a waldorffal és nem lennél itt. :)

"Mindent vizsgáljatok meg. A jót tartsátok meg, a rosszat vessétek el." (1 Tesz 5,21).

Pindi[/i]
pindi
 
 


sziasztok!

köszi a hasmenéses ötleteket :), indi bogyója nagyon jó (podoph)

25-e jó lenne, nagyon várjuk!!!

majd jövök még, csak most fél kézzel pötyögök...

Orsi
osoa75
 
 


sziasztok

mit lehet tudni a w baba-mama csoportokról?

elnézést, ha beugrattam valakit, a kőketánc csak most hétvégén kezdődik! (((( ha vkit érdekel, itt: http://www.marczi.hu/ -indul nemezelés is :cry: de nagyon hülye időben! ))))))))))

az a testanyag, amiből 11 babányit vettetek :D :D , az mire való? és a csőszerű, gyógyszertári? bocsánat, kezdő vagyok :oops:

üdv: Anna
kannácska
 
 


Sziasztok!


Én is most olvasom a könyvet.
Nem is emlékeztem már erre a részre, pedig pár napja olvastam.
Aztán visszakerestem (73-77. oldal az egész gondolatsor) és megértettem, miért nem emlékeztem a kiragadott pár mondatra. Mert így kiragadva (nekem is) tényleg mást jelent, mint ott a szövegkörnyezetben.
Én ezt úgy értelmeztem, hogy az anya szinte teljesen biztos volt benne, miért sír a baba és annak a konkrét "követelésnek" nem akart engedni. (A baba érdekében sem.) Ám még az ilyen biztos esetekben is ellenőrizni kell, nem lehet-e, hogy mégiscsak szomjas, éhes... stb.
Olvasd el mégegyszer az egészet, hátha másodjára neked is más olvasata lesz.

Mert ugye leírja előtte, miért nem volt jó a babának az a helyzet, amiből ki kell segíteni.

"Három hét múlva a gyerekem olyan nyugtalan lett, hogy állandóan társaságra vágyott..."
"Közbe kellett avatkoznom: megkértem mindenkit, aki oda kart menni hozzá, hogy hagyja egyedül a gyereket. Elmagyaráztam, ha kellett, hogy miért olyan nyugtalan a kicsi, és megígértem, ha nem zavarjuk a gyereket, hamarosan abbamarad a zavaró bömbölés. A siker nem maradt el."

És rögtön ezután írja, hogy "Csak úgy segíthetünk ki egy csecsemőt EBBŐL a helyzetből..."
Azaz a korábban elmesélt konkrét (és gondolom ehhez hasonló) helyzetből.
Tehát nem egy "csak úgy" síró csecsemőt.
Az írónő 5 hónaposa sem utána sírt.

És nekem nincs a sorok mögött, hogy általában véve is sírni kell hagyni, ha különben nem éhes, szomjas...


pumama írta:Egyelőre nekünk jó a 25-e.

Lenne egy kérdésem. Lelkesen olvasgatom Plattnernek a Nevelés mindennapi művészetét (a ti ajánlásotok révén. Nekem eddig Bettelheim Elég jó szülő-je volt kézközelben), de van már most az elején 1-2 dolog, amvel egyáltalán nem értek egyet. Kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre, idéznék:
"Csak úgy segíthetünk ki egy csecsemőt ebből a helyzetből, ha észrevetetjük vele, hogy sírással semmit nem érhet el. Természetesen mielőtt sírni hagynánk, meg kell győződnünk, hogy nincs semmi más oka az elkeseredésnek. DE HA NEM ÉHES, NEM SZOMJAS, NINCS MELEGE, NEM FÁZIK, A PELENKA SINCS TELE, nem éri túl erős fény vagy nem túl nagy a zaj, és büfiztetni sem kell, nem is fáj a hasa vagy a kibújó foga, akkor a sírás valószínűleg az elkényeztetés." Az írónő 5 hónapos gyerekével kapcsolatban ír erről. Nem értek vele egyet, egy ilyen pici babának az anyukája kell, és ha nincs a közelében, akkor bizony bömböl. Ő meg azt mondja kvázi, hogy ez a pici baba tanulja meg, hogy sírással nem érheti el, hogy anyja odajöjjön. DE AKKOR HOGYAN???????
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Akkor 25-én (jövő hét kedd) de. 9-től lehet jönni hozzánk, kölesgolyó, zöldség-gyümölcs, víz-tea lesz, ebédre tökfőzeléket gondoltam (nem gyalult tökből, hanem darabosból, de hagymásan-kaprosan-tejfölösen) rízzsel vagy kölessel, meg padlizsántöpörtyűvel (köszi Vikó :)). (Nálunk tegnap (és ma) ez volt az ebéd, nem nagy munka, viszont finom és laktató :))

Aki szeretne jönni, de nem kapott még útleírást, jelezze nekem priviben, és küldök.

Anna, a baba-mama csoport olyan, mint a Waldorf ovi (ugyanazok a tevékenységek ugyanolyan ritmusban), csak kicsiben (kissebbeknek, rövidebb idő alatt), és szülőkkel közösen. Mi az óbudaiba jártunk, helyileg az oviban volt, az egyik óvónő vezette.

A testanyag, amit vettünk lesz a baba fejének és karjainak a "bőre", a csőtrikó vagy hogyhívják, amit Szilvi hoz, az szorítja le a fej alapját képező gyapjúgombócot.

A gyerekek ágyáról még csak annyit, hogy apa ma épp altatáskor ért haza: bejött, és lefeküdt az ágy végébe keresztbe. Kata persze rögtön befogta lábsimogatásra és éneklésre :)

A délutáni alvás mindenkinél simán megy? Nálunk vannak periódusok, amikor harcolni kell - most is egy ilyenben vagyunk :(

GyeZsu
gyezsu
 
 


a manófalva baba-mama is betelt :cry:
kicsit nyomaszt a dolog, hogy még 3 éves sincs a lányom és máris nem jutott be valahova. még jó, hogy erről ő nem tud.
nyilván túlzottan előre szaladtam a gondolataimmal, meg eszembe jutott az összes sikertelen felvételim(általánosba, balett intézetbe, középiskolába, egyetemre). ha akarom kész csőd történet.
Lehet Ivánt már most elő kéne jegyezni a 2 év múlva induló baba-mamára ???:shock:
elkeseredtem :(
savitri
 
 


SZiasztok Varróasszonyok!

Mit gondoltok, hová lenne jó föltenni a képeket a múltkori taliról?

Ide majdnem föltettem, de aztán észbe kaptam, hogy mégse ildomos kérdezés nélkül...

Savitri,számíthatsz rám gyaloglásilag:)) hacsak nincs nagy vihar.
Érdekes, én is pont most kaptam meg férjemtől a Plattnert. A Ti hatásotokra, persze-persze.

GYezsu, 25. nekem is jó.

Szép estét, jobb napokat!
[/img]
márti_23
 
 


Sziasztok!

Mehetek én is varrni? Az a baj, hogy még nem tudom, sikerül-e elmenni, mert egyrészt betegek a gyerekek, ki tudja, meggyógyulnak-e addigra, másrészt muszáj lenne legalább egyet leadnom valahová a háromból, mert ha mind jön, akkor semmit sem tudok csinálni. Ha sikerülne elmenni, akkor mit vigyek? Anyagom nem nagyon van, de szívesen kifizetem, ha ad valaki. Gyezsu, megírnád priviben a helyszínt? Az is lehet, hogy túl messze van, és ezért nem jutunk el (mi nem Pesten lakunk, vezetni nem tudok). De nagyon szeretnék menni, már csak a társaság miatt is :wink: (egy négyhós mellett lehet vajon varrni?).

Zsizsa
zsizsa
 
 


Pindi, Marcsi77!

:oops:
magamba szállok, elnézést.
És Pindi, köszönöm a támogatást, kell az ilyen a lelkemnek!

klári /puma
pumama
 
 


Sziasztok!
Gyezsu, én is kérnék infot hogy hol lesz a manóvarrás.
Akinek nincs anyaga a varráshoz, szívesen megveszem, a solymári boltba eltudok menni a héten, csak kérlek írjátok meg, hogy ennek a testanyagnak mi a pontos neve, hogyan kell kérni a boltban és hogy milyen vastag kell belőle. Egy manóhoz mennyi kell?

Betti
wedabetti
 
 


Zsizsa,
gyereeeeeeeeeeeeee! :D De jó lenne! Hogy tudsz-e négyhónapos mellett varrni, kiderül. Sztem inkább, mint 7-8 hónapos mellett. :)

Savitri,
sztem válassz ki egy ovit, ami a legjob lenne abba-mama szempontból, és decembertől "járj a nyakukra": van-e valaki, aki betölti a-et és megy a rendes oviba? Akkor az ő helyére be lehet-e kerülni? Mindenképpen add be a jelentkezésedet az oviba is abban az évben, amikor a lányod a 4 .-et tölti, tehát jövő év elején.
És ne éld ezt meg ilyen kudarcélménynek: képzeldm, aki iskolában van várólistán. Alexéknél idén is, azaz hatodikban jött két új gyerek, akik évek óta(!) vártak arra, hogy legyen szabad hely! Na, ez az igazán durva. És most nagyon boldogok (legalábbis a szülők, a gyerekeknek furcsa.)

Anna,
a testanyag az a jó minőségű rózsaszínes/sárgás (létezik többféle árnyalat) pamut/trikó-anyag, amiból a babák "bőre" van a fején és a kezén. A csőgéz pedig a testanyag és a gyapjúgombóc között van. A csőgézt ráhúzzuk a gyapjúgombócra, elkötjük ezen a szem- és az állvonalat, majd beborítjuk a testanyaggal.


Lesz-e elég gyapjú? Vesz-e közben valaki? Az én készletem nagyon megfogyatkozott, és a babák testére is gondolni kell.

Nálam most a ded taknyos, szombat óta. Hőemelkedése nem volt/nincs, de ébredéskor csúnyán köhög. Adok neki golyócskát meg Henrik-féle orrcseppet és szívom. De ha nem gyógyul meg 25.-ig, akkor önző módom megtartanám magunknak ezeket a bacikat. Persze az még sok idő, csak szólok. Én is taknyos vagyok, de max. nem puszilkozunk. :mrgreen:
h_szilvi
 
 


Szia Betti!

Info megy, Katicába oda kell azért szólni előtte pár nappal, hogy legyen ilyen "trikóanyag" - tudni fogják :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szilvi, na nekem pont ez a nagy félelmem. Játszócsoport nélkül kibírjuk, ha az oviba nem kerülünk be, legfeljebb itthon maradok velük, de mi van, ha az iskolába sem veszik fel??? Így, hogy tudom, mit nyújt a w. és mi történik a gyerekkel egy hagyományos iskolában, vérezne a szívem, ha rendes suliba kellene adnom, az otthonoktatásra viszont nem tartom magam alkalmasnak.

Ugyanakkor azt látom, hogy a játszócsoportból könnyebben felveszik az oviba, az oviból a suliba, utána meg a többieknek simább az út, mert testvérként előnyt élveznek. Vagyis ez a legkritikusabb, hogy az elsővel bekerüljünk a w. berkekbe. De hogyan???

Régen durvának tartottam az amerikai filmekben, hogy a magzatot/csecsemőt beíratják az elit oviba, hogy onnan felvegyék az elit iskolába, hogy bekerüljön az elit egyetemre. Most meg szinte ugyanezt csináljuk... (Csak én nem elit sulit akarok, "csak" egy olyan helyet, ahol nem darálják be a gyerekemet.)

Pindi
pindi
 
 


Azt hiszem kijelenthetem, hogy Bence beszokott az oviba. 3 napunkba telt. Nyugodt vagyok és boldog, mert úgy érzem, hogy a legjobb helyen és a legjobb kezek között van, ahol csak lehetne. :)))

hordozo
 
 


pindi írta:Vagyis ez a legkritikusabb, hogy az elsővel bekerüljünk a w. berkekbe. De hogyan???



Nyomulj. :lol: De komolyan. Légy ott mindig, mindenhol, ha az adott intézmény valamit szervez. Nyílt napokon, tájékoztatókon, szülői bütykölő alkalmakkor, bazárokon, nyolcadikosok és 12.-esek éves munka előadásain, akármin. Ismerjenek meg téged jól. Nem a gyerek felvételizik, hanem a család. Ha rájönnek, hogy te odavaló vagy, akkor nyilván téged preferálnak majd a felvételinél pl. oviba, még ha lenne is olyan, aki játszóházból jön, de khm.... nem annyira odavaló.
h_szilvi
 
 


Pindi, nyomuljunk együtt :lol: nektek melyik lenne az ideális célpont?

Szilvi, köszi a bíztatást, akkor ezek szerint, ha végre túl vagyok a költözésen, ami simán lehet, hogy november :? nekiállok intenzíven nyomulni. addig meg döntök, hogy kispest vagy a 16. ker.

éveket várni a sulira :shock: ennyi idős korban?
össze kell szednem magam, mert ezt semmiképp nem akarom. Van még 5 évem :lol: hogy bejuttassam a csajszit valami jó helyre.

Ági, dejó :)!!!
savitri
 
 


Szilvi!

Ilyen intézményi nyílt napokról, bazárokról, stb honnan lehet infot kapni? Körbetelefon?

Orsi
osoa75
 
 


Szilvi, köszi! :) Bár ezt még tanulnom kell...

Savitri, nekem jelenleg bármelyik, mert mindegyik messze van. :( Még Kispest és a Diószegi út a legközelebbi. Bár napi rendszerességgel valószínűleg nem vinném egyikbe sem.

Pindi
pindi
 
 


osoa75 írta:Szilvi!

Ilyen intézményi nyílt napokról, bazárokról, stb honnan lehet infot kapni? Körbetelefon?

Orsi



Lehet azt is, de jobb elmenni, és a titkárásgon megjelenni jegyzetfüzettel, stb. A honlapokon is szokott infó lenni. Bazárok novembertől lehetnek (Márton napi, majd adventi, aztán húsvéti, kinek mi), a nyílt napok ill. nem is azok, hanem tájékoztató estek februárban szoktak lenni. De ha vannak külön előadások (nem törvényszerű, hogy vannak, de lehetnek), akkor azok bármikor lehetnek.
h_szilvi
 
 


Gyertek a XVI. kerületbe!!! Örülünk Nektek és az ovi most szerveződik (a költözés). Ha akarjátok, jöttök, segítetek, már van is helyetek. A suli is szuper, nézzétek meg a honlapot. Rendezvények mindig fenn vannak.

hordozo
 
 


Sziasztok!

Olvaslak titeket (inkabb a regi oldalakat), de nagyon nagy a lemaradasom :( Tudtok segiteni?
Waldorf pedagogiarol, gondolatvilagrol milyen konyveket tudtok ajanlani?

Elore is koszi!

Napsi
_napsi-
 
 


hát itt mi délen nem vagyunk jól eleresztve sajnos.

savitri :) inkább ágiékhoz vidd hanát, mert kispest nehéz ügy, túl sok gyerek jut rá - az egy nehézsorsú és nagymúltú iskola, egy kisebb, újabb suliba könnyebb bekerülni és talán jobb is a családias légkör- bár ez persze relatív.

bár még odébb van, de nekem is nagy gondot okoz ez az egész waldorf-ügy, hiszen ráadásul enkem ugyanott kell munkát találnom, ahová a kisfiamat vinném... no meg a környékén lakást is.
indianyo
 
 


napsi :) első könyv, amit végig kell olvasnod, a szabadságra nevelés. ha ezzel megvagy, mondok még sokat, különböző szempontok alapján:)

de szinte az összes waldorf ovi és iskola honlapján találsz írásokat és könyvajánlót.

Én azt hittem, csak 2 éves kor felett van baba-mama klub. hiába, azért az iskola más tészta, van nekem oviügyben (is) sok lemaradásom.
indianyo
 
 


Manófalvában az Aprók háza 2,5 éves kortól van.

hordozo
 
 


nekem a XVI. felé húz a szivem vagy mi :lol:
a honlap alapján is szimpatikusabb és hát ugye az ő ovijuk van jelenleg a leendő lakásunkhoz közel. persze mire Hana 4 lesz addigra majd elköltöznek. de talán nem annyira messze :wink:

KépKép
savitri
 
 


Holnap megyek az Ökoszolgálatba. Nem kell valakinek valami, mert megveszem szívesen, és elviszem kedden. De túl nehéz ne legyen, ha lehet...

KépKép
livus
 
 


Hali!

Úgy tűnik, hogy sikerül elmennem kedden, éljen! :)

Mit vigyek (egyelőre semmim sincsen, itt nem nagyon lehet beszerezni semmit :roll: )? Még az jutott eszembe, hogy max viszek kötőtűt, meg valamilyen fonalat, és legfeljebb kötni tanítotok, ha nincsen anyag a babához. Eddigi életemben mindössze egyetlen rövidke sálat kötöttem kb. 10 éve, és akkor megfogadtam, hogy soha többé, de egyre inkább kedvet kapok. :) Érdemes addig elkezdeni, amíg nem túl nagyok a gyerekek. :wink:

Zsizsa
zsizsa
 
 


fúú Livus, nekem kéne mosószóda, de az mondjuk épp a túl nehéz eset...
savitri
 
 


Zsizsa :) nem vgyok benne biztos, hgoy a rendelkezésre álló gyapjú akáércsak a fejnek is elég ennyi embernek, úgyhogy én azt tanácsolom, hozd azt a fonalat és akkor Livussal együtt gyakoroljuka kötést. Közben oda-oda lehjet pillantani a fejkészítésre, az egy hosszú folyamat.

A babák kitömésére egészen biztosan nincs gyapjú, ahhoz angyon sok kell, azt egy ember nem is tudná beszerezni, úgyhgoy érdemes Kenderkócból, Guzsalyasból és egyéb forrásokból személyesen beszerezni.

Én a kisfiam kisbabakori rugijaiból varrom a manókat.
indianyo
 
 


Savitri: veszek neked szódát.
Indi vagy Szilvi: Múltkor írtam, hogy nekem van az a benga gyapjúm, ami egy párna volt, csak annak már nem jó, mert összetömörült kicsit. Az jó lehet még fejnek? Vagy akkor megpróbáljunk ma valahonnan gyapjút szerezni?

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Szeretnék korrekt lenni, úgyhogy ezúton tájékoztatok minden varrós anyukát, hogy Misu taknyos. Napok óta, és semmi más baja nincs, nem köhög, nem prüszköl, nem lázas, még csak nem is nyűgös - az orrát kell törölgetni, ennyi. Ha ez van, akiket visszatart a varrástól, azoktól elnézést, és nagyon sajnálom. :(

Hozni abban maradtunk, hogy csak ollót és babaanyagot kell (nem ami a speciális, hanem a "ruháját"). Meg bármit, amit csapvízen, gyümölcsteán, almán, répán, tökfőzelék rízzsel és padlizsántöpörtyűvel-en kívül enni-inni szeretnétek. A hétvégén a kölesgolyó is elfogyott, szándékszom ma DM-be menni, de a biztonság kedvéért ha hozna valaki, az azért megnyugtatna :)

Savitri, innen vihetsz mosószódát, ha sürgős, kb. 1 kiló, ami nem fért be a dobozba, és még az eredeti zacskóban van. :)

A holnapi viszontlátásig szeretettel

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,
a babák már csak ilyenek. Betaknyosodnak. Én mostanra gyógyítottam ki az enyémet, úgy 90%-osra.
Nálam most Abigél a határeset, ma nem küldtem oviba, hátha ez az egy nap pihenés rendbeteszi, és akkor holnap mehet. Ha rosszabbul lenne, és nem megy oviba, akkor természetesen közétek sem akarom vinni.

Zsizsa,
megvettem a cd-t, még ha (neadjaazég!) mégse mennénk, akkor is "el tudom dobni" Gyezsuhoz, te meg nála hagyhatod az árát, Gyezsuval nekem viszonylag könnyű találkozni. :D
(De inkább reménykedjünk, hogy Abigél is rendbejön.)
h_szilvi
 
 


Én 85%-ig rászántam magam, hogy megyek holnap, de ha nem jössz, Szilvi és így nem halad tovább a babafej, azt hiszem, én sem megyek, mert nagyon nagy ráfordítás nagyon kevés együtt töltött időért. (3/4 8tól ½ 10ig folyamatosan autóznék a lányommal, akkor érünk oda és asszem még 12 előtt le kell lépnünk, hogy Bencéért odaérjünk az oviba. Ekkor ugyanekkora autózás vár ránk... Őrültségnek hangzik, de a baba, amit elkezdtünk nagyon motivál.) Szilvi! Megírod, hogy mész-e? Ma este/holnap reggel?

hordozo
 
 


Mi sajnos nem tudunk menni holnap, tegnap d.u. beköszönt a (sajnos) mar jol ismert asztma... :( Ilyenkor sok friss levegö és nyugalom kell, a sok gyerek és kölesgolyo azt hiszem most nem nekünk valo :lol:

Gyezsu, köszi az üzenetet, tetszik a hozzaallasod! :)

Mindenkinek jo manovarrast!

OFF:
Indi, Orsi, ez azt jelenti, h el kell jönni hozzank a birsért, sajnalom! Orsi elküldöm mindjart a szamomat.
Klari, akkor talald ki, h mi legyen, összehozzuk!
Van egy kis idei dio is, ha érdekel vkit.
saara
 
 


Jaj, jaj, sajnos akkor mi inkább nem megyünk. :( Pont mostanra gyógyult ki Berci egy kéthetes takonykórból (még szombaton is taknyos volt egy kicsit), és ami a tesóinál szimpla orrfolyás volt egy hétig, az nála két napig 39 fokos lázat, borzasztó nyűgösséget (egész nap sírt), és két hét orrfolyást jelentett. Nem akarom megkockáztatni, hogy elölről kezdjük. :(

Gyezsu,
nem kell elnézést kérni (inkább tök rendes vagy, hogy szóltál!), sajnos ez az őszi-téli időszak már csak ilyen. A nagyokkal simán elmennék, de a kicsivel inkább nem, viszont remélem, legközelebb találkozunk! :)

Szilvi,
valamit akkor kitalálunk majd a cd-re, jó?

Indi,
mindenképpen viszek akkor majd legközelebb fonalat is, mert nagyon vonz a kötés is! :)

Zsizsa
zsizsa
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: