Új privát üzeneted érkezett!

7-gabonás pehely: a Kismama magazn is ezt ajánlotta 2 hónapja. Mi azóta keressük égen-földön, de sehol nem kaptunk még! Kicsit zavar, hogy állítólag ez a legjobb (ajánlják meg minden) és ehelyett csak tejes pépekkel van tele minden üzlet! A Milupának/Numil Kft-nek meg nincs internetes elérhetősége. Én is asszem megpróbálom telefonon elérni az illetékeseket.
pimpa
 
 


Felhívtam őket. Állítólag a Fogarasi Tesco-ban van. (A Kaisersekben is kell lenni, de ezt nem tudják garantálni... DM-ben, Rossmannban nem tartják.)
pimpa
 
 


Lányok, mi nemrég vettünk 7gabonás pelyhet, a Milupásat, valamelyik Tescóban (Fogarasi vagy Polus?), de a minap a DMben is láttam (Zuglóban), bár kicsit el volt dugva. Van még kétféle tejnélküli Mildipép (egyik a körtés, zöld a doboza), ezek még olcsóbbak is, meg a Miluvit gyerekgríz, ezeket lehet anyatejjel is készíteni. Viszont úgy 3 éve az akkori Julius Meinlben lehetett kapni ezeknél jóval olcsóbban különböző natúr babapelyheket, talán szlovák termék volt, egyszerű dobozban, de nagyon jó. Emlékszik valaki rá? Lehet valahol kapni? Üdv, Klára
klara
 
 

 
 

Még egy kérdés a tapasztaltabbakhoz: a hozzátáplálásnál (vagyis szilárd kaja szopi után) tényleg úgy működik a dolog, hogy a babó egyszercsak nem kér több szopit valamelyik étkezésre?

Mi mindíg betartjuk a hozzátáplálás szabályait, de az uraság eddig semmi jelét nem mutatta, hogy nem kérne, vagy kevesebb szopit kérne (bár ez utóbbiban nem vagyok biztos, mivel nem mérem mennyit szopik). Hogy lesz ebből szilárd étkezés? Mondjuk szinte minden nap eszik kb 50g gyümölcsöt és ugyanennyi zöldséget (a tízórai és az ebédkori szopi után).

Kb mennyi idős korban jött el nálatok az az idő, hogy magától nem kért már szopit mondjuk ebédre? Valóban ők irányítanak, vagy az ember egyszercsak megunja és azt mondja, "na mostantól nem kapsz szopit ebédre"... :-)

Ja és szerintetek mi a következő lépés? Még egy (3.) étkezés után is kínáljam szilárd kajával?

Köszi

Pimpa
7 hónapos Maki mamája
pimpa
 
 


Sziasztok!

Lehetséges az, hogy a 7 hónapos lányom nem szereti a főzeléket? Ugyanis ha a kaját főzeléknek csinálom nem eszi meg, de ha csak úgy darabosan adom, akkor megeszi. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Ugye nem baj, ha kimarad a "főzelékes" időszak, mert minden ami abba kell, darabosan kapja. Egyébként már megvan 8 foga.
Köszi a helpetKép

Ria
Marika
 


Sziasztok lányok!

Kíváncsi, Timi, Klára, Anyapoc köszi a támogatást! Kép Már nagyon kezdem elveszteni a lábam alól a talajt, annyira elbizonytalanít ez az állandó sikertelenség. Kép Most már közel négy hónapja küszködünk, és semmi eredmény. Már olyan sok mindennel próbálkoztam, hogy el se tudom sorolni... (bár cukkinis krumplit olivaolajban még nem adtam neki... Kép )
Timi, másfél éves a lányod, és még naponta 7-8x szopik?!? Ejha! Pedig én reménykedtem, hogy ha végre elkezd majd enni a lányom, akkor majd a szopik száma is csökken, és esetleg lesz majd egy-egy egész délutánom is alkalmanként, nem pedig csak egy-két szabad órám. A nagyi itt áll ugrásra készen, hogy babysitterkedjen. Kép

Pimpa, elméletileg igen. Azaz egyre többet eszik a szilárdból, és egy idő után már elég neki egy étkezésre. Gyakorlatilag azért sajnos nem mindig ilyen egyszerű, mint a mi példánk is mutatja.

Ria, simán lehet, hogy nem szereti a főzelékeket. Az enyém se szereti Kép Kép

Lányok, elkezdtem gondolkodni, hogy vajon miért is kezd el enni egy gyerek a szopin kívül mást is. Márminthogy mi viszi rá, mondjuk a kíváncsiságon és az éhségen kívül. Hiszen ha nem éhes valaki, akkor tényleg miért is enne más dolgokat? Esztinek szemmel láthatólag elég a tejci, még mindig ugyanannyi szopi van egy nap, mint négy-öt hónappal ezelőtt, és nem kér többször. Igaz, hogy nem tudom mennyit szopik, de nem érzem, hogy sokkal több tejet termelnék, mint mondjuk júniusban. És úgy látom, hogy a különböző ízekkel szemben sokkal inkább gyanakvó, mint kíváncsi... Kép vagy inkább Kép

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Ha a józan észre hallgatnék (nánk), akkor arra kéne következtetni, hogy amíg gyerkőcnek elég a szopi, addig valszleg tényleg elég. (Ő már csak tudja!)

Na most jó okosat írtam!
pimpa
 
 


Koszi a tejes valaszokat. Langyosan probaltam, azota vettem csokis italt is, az se fogyott /nekem pedig izlettKép/. Marad a sajt, joghurt es tarsai.
-Afonya

ui: Csi irasa kapcsan filozom, mi az, amit szeretnek megutaltatni a lannyalKép
afonya
 
 


Yoan!
Nálunk úgy van, hogy Lucának a cici afféle "pamci" is. Ha kettesben vagyunk és unatkozik, akár negyedóránként rámcuppan. De simán elvolt anyuval, amíg a párommal megnéztük az Amerikai pite 3-at. Igaz, amikor meglátott, úgy üdvözölt, hogy CICI!!!KépKépKép
Szóval akár most próbálkozzatok, mert lehet, hogy jóval kevesebb szopival elvan, ha nem lát.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Yoan

Az új ízek kedvéért is!Sokszor mi sem azért eszünk,mert olyan nagyon éhesek vagyunk,hanem mert finom vagy a szemünk kívánja...na,eleinte a babákkal is ez a helyzet,azért esznek szopi után egy pár falatot.
De ha azt gondolod,hogy azért nem eszik,mert már nem éhes,akkor próbáld szopi előtt etetni.Adj neki szilárdat és ha még éhes(ha egyáltalán eszikKép),akkor jöhet még egy kis szopi.Igaz,így előbb leszokik a szopiról.

Ria

Épp itt feljebb beszélgették a lányok,hogy van ilyen.Talán vannak olyan gyerekek,akik jobban kedvelik a darabosat.Ha meg már van 8 foga,akkor pláneKépKépKép!!!Az enyém is szívesen majszolgat és a nem létező hátsó fogai helyéval szuperül rág!KépKép

Pimpa

Egy idő után a sokkal érdekesebb dolgok miatt is kihagyja a szopit.Az én fiam 1 éves kora táján pl. azért is hagyta el az esti szopit fürdés után,mert sokkal érdekesebb volt a játék,hentergés.Egyszerűen már nem érdekelteKép.De a reggelit azóta is szigorúan betartjaKép.


A szopihoz még annyit hozzátennék,hogy egyszerűen bizonyos esetekben nem kell felkínálni(pl nagyobbaknál ebéd előtt) és akkor lehet,hogy tényleg eszébe sem jut,hogy kellene az is,hanem elég lesz a szilárd kaja.Nálunk így történt.Mivel nem tartottam nagy mennyiségnek már,amit délben szopott a fiam olyan 11 hónaposan,másnap kipróbáltam,hogy mi van,ha nem is kínálom fel.Eszébe sem jutott,bevágta a főzeléket és ment játszaniKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Nekem egy hat hónapos kislányom van. Eddig csak szoptattam,és még sokáig szeretnék is,de úgy gondolom eljött az idö a kostolgatásra. 3-4 napja,a déli szopi után,próbálkoztam almával,kisebb-nagyobb sikerrel. Elég fancsari képet szokott hozzá vágni. Szerintetek próbáljak meg más gyümölcsöt,vagy még alma napokat tartsak?
Olyan nehéz elképzelni,hogy valamikor is ebböl megeszik egy rendes adagot! Nem akarom sietettni,de azt se szeretném,hogy csak a szopi létezzen neki. Biztos ez a kezdet mindenkinek nehéz. Nem? Vagy csak én bénázok?
Ha tudtok segítsetek! Van valaki aki most kezdi a kostolgatást?
Elöre is köszi a segítséget!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Szia Mirama!

MI néhány hete kezdtük, még friss az élmény. ANcsi (nemsokára 7 hó) is vágott fancsali képet az első almáknak!! Pontosabban az egész almát lelkesen nyalogatta, a levét is kanalazta, aztán a reszelt almának jött a fintor, de végül azt is ette. Érdemes próbálkozni több fajta almával, vannak savanyúbbak, édesebbek. Én eleinte szűrtem, erre a célra a jonatán a legjobb. Kb, két hét után már csak reszelem. A barack az ment neki egyből (még volt a piacon, meg fagyasztottam is a nyáron). A meggyre igencsak fintorgott, pár kanál még csak-csak, több nem, beláttam savanyú volt, cukroztam kicsit, de úgy se lett népszerűbb. Aztán gondoltam egyet, bele kevertem egy pici krumplit (héjában főtt krumplim volt, hidegen reszelve), úgy egész jól ette. Most meg a ribizlilét próbáltuk, elsőre ment, másodikra -kicsit többet terveztem és olvasztottam ki neki- nem tetszett. Ekkor ezt is megkevertem, ezúttal reszelt almával és igy izlett neki.

Minden kezdet nehéz, igy igaz!
Legyél vele nagyon türelmes, ha két kanál megy, akkor annyi megy. Lesz több is! A http://otlettar.try.hu oldalon találsz néhány gyűjteményt, babanetesek által, ajánlom figyelmedbe (van egy táblázat, meg egy szöveges is hozzátápiról)!

Újdonságokat kb. heti egyet érdemes bevetni, de legalább 3-4-5 naponta egyet, hogy láthasd a hatását az emésztésére, kedélyére, neadjisten ha valamire allergiás.

Nem kell sietni, lesz rá 80 éve, hogy ilyeneket egyen, szopizni meg úgy sem fog csak pár évig maxKép.

Szia:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Míramama

Nem bénázol!!!Dehogyis!Eszedbe se jusson ilyen!Kép
Gondold csak el,hogy milyen furi lehet egy 6 hóanpja a világon levő csöppségnek,aki eddig csak folyékony táplálékot kapott(uolyan ízbenKép),előtte meg ugye jött a csövönminden a pocakbanKép,hogy egyszer csak vmi furcsa ízű és állagú vmit dugdosol a szájába!Azt sem tudja,hogy mit kell vlele csinálniKépKép!
Egyébként amit Ildi ír az almák ízéről,valóban így van!De egy dologra nagyon figyelj,hogy olyan almát,amin barna foltok vannak(mint ha rohadásnak indult volna),ne adj neki!Méghámozva sem!Ugyanis ezek penészek az almán,amik nem csak a héjába,hanem az alma belsejébe is belebocsátják a mérgüket,ami nem tesz jót!Ne ijedj meg,nem lesz tőle semmi baja,csak ha ahlmozódik az ember szervezeteében,akkor sokkal később okozhat problémákat,amit sokszor nem ennek tulajdonítunk!Egyébként senkinek nem ajánlatos ilyen almát enni.Vannak olyan almák,amik hajlamosak a barnarothadásra,némeklyek meg egyáltalán nem.

Én egyébként a sütőtököt is ajánlom,mert finom édes,könnyű pépesíteni és a babák nagy részenagyon szokta szeretni.Az én 14 hós fiam most is imádja!!!!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Bizony, a sütőtök tuti, főleg édes almával. Szerintem hasonlít az íze az anyatejhez Kép K.
klara
 
 


Köszi lányok!
Akkor megpróbálkozom a sütötökkel is. Csak még olyan keveset eszik,hogy nemtudom,hogy érdemes-e kotyvasztanom. Na de egy próbát megér!
Kürülnézek az ötlettár oldalon is,hátha okosodom!
Van egy csomó anyatejem is lefagyasztva,hogy azokkal mi lesz?!
Mégegyszer köszi a hozzászólásokat!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Fagyitejet majd el tudod használni a főzelékek higitásához, gyümölcsturmixnak, tegberizsnek. Arra számits, hogy elég büdi és magában sok babának nem kell.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Míramama

Ha megveszel egy egész tököt,akkor darabold fel és csak annyit süss vagy párolj meg,amennyit megehet a babóca.A többit fagyaszd le nyugodtan!!!
És az anyatejjel higíthatod,mert sokszor olyan "fújtós"(vagyis kicsit tömény egymagában) a tök,és lehet,hogy hígitás nélkül meg sem eszi a csöpp.Kép

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Áfonya,
nálunk uez volt. Aztán egyszercsak apa reggeli kakaója megtetszett. Először csak kicsi aztán egyre több. Bár most nem is mondok igazat, mert először a Magic Milk volt, amit elfogadott, ennek egy kicsit édesebb az íze, laktózmentes, és utána egyre többször elfogadta a simát is, bár mennyiséget most sem iszik meg belőle Gábor. De most már eszik mindenféle tejterméket (bölcsi jótékony hatása) így nagyon nem is érdekel a dolog. Kicsit megváltozott a véleméynem,a mennyit egyena gyerek dologról, mióta láttam, mekkora egy ilyenkorú bölcsisnek az adagja. És nem azért, mert kiméricskélik, lehet kapni repetát, van bőven. Szerintem néha sokkal jobban tudják mennyi az elég. No, ez csak olyan hangos gondolkozás volt.
Sziasztok:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Míramama!

Az enyém gyerek már nagy, csak errejártam.
Figyu, bár olyat is olvastam, hgy addig pazarlás bébiételt felbontani, amíg mérhető mennyiséget nem eszik a baba, én pont fordítva csináltam, és nálunk ez lett a bevált rendszer.
Ha nem vagytok túl szegények, vegyél bébiételt, a kecskeméti sütőtökös pl. nagyon ízlett a lányomnak, és azt kóstoltasd, mint hogy órákig dolgozz, feleslegesen.
Én egy ideig csak főztem, turmixoltam mosogattam majd kidobtam a cuccost - felesleges volt uis lefagyasztani, amit láthatólag kifejezetten utált.
Bébiételt adni viszont gyors és gyorsan lehet váltani - bár nem olcsó.
Az enyém továbbá az almát sem ette meg, a körte (először bébiételben: Nestlé) viszont nagyon ízlett neki.
Tápértékileg nem rosszabb, mint a friss zöldség.
méri
 
 


Sziasztok!
Csak azt nem tudom,hogy jól csinálom-e a kóstoltatást,mert én mindig szopi után próbálkozom,amikor ugye már tele a poci. De én ezt olvastam,hogy ez a jó,mert így nem csökken a tej mennyisége. Na de nem is éhes! Max.2-3 kanállal eszik meg. Próbáljak meg egyszer szopi elött adni?
Mondjuk úgy veszem észre,hogy még a kanállal evés technikáját kell tanulgatnia,mert sokszor kilöki a nyelvével a mammot.
Es ha már ilyen szilárdakat eszik,akkor nem lesz szomjas? En eddig az anyatejen kívül más folyadékot nem adtam neki!

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama,
írtam mélt. Nagyon édes a kisbabád!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Mirama újra! Kicsi még az a babus, teljesen rendben van, ha csak pár kanállal kér! Nagyon jól csinálod szopi után. Azért tolja ki, mert a szopómozdulatot ismeri csak, ha evésről van szó. Pár hét múlva majd megtanulja kitátani a kis száját. Almából sem szeretik az összes fajtát, ami babánk pl a Gála nevezetűt kedveli. Puha és édes legyen. De az őszibarackot előbb fogadta el. Beletellhet pár hétbe, sőt hónapba is, mire normális mennyiségeket kezd enni. Fiamnál anno próbáltam szopi előtt adni a gyümit, de úgy sem volt sokkal nagyobb sikere a kajának, sőt, rosszabb evő volt a hugánál. Méri ötletét igen nagy pazarlásnak tartom, persze nem akarok senkit megbántani. Attól még, hogy egy kaja először nem ízlett, lehet, hogy később fog, és ha lefagyasztod, bármikor újra megpróbálhatod elővenni. Ráadásul kisebb adagokat fagyaszthatsz, így nem megy kárba annyi. És hátha a baba a bébiételt magát nem szereti, de ha te készíted, elfogadja? Fiam így csinálta. Szóval minden kezdet nehéz, türelem. Kép Klára
klara
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek,most délben a szopi után barackot adtam Neki(fagyasztottam le nyár végén,összeturmixolva,kis adagokba),és úgy izlett Neki,így még nem láttam enni!! Csak úgy tátotta a száját!
Ezek szerint jobban bejön Neki,mint az alma. Vagy az alma volt savanyú,vagy lehet,hogy a rostok zavarták. Ki tudja!
Köszi Agci a mailt,tök jó!
Köszi a segítségeket!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Szerintetek szabad maradék főzit (itthon főzött, nem üveges kaja) hűtőben másnapra eltenni ??? Néha marad és annyira nincs szívem kidobni.

Pimpa
pimpa
 
 


Én mindig el szoktam tenni másnapra, vagy ha nagyon sok, lefagyasztom. Elvileg akkor nem szabad, ha abból az edényből etetted, nem pedig kivettél egy picit, de ezt sem mindig tartom be. Klára
klara
 
 


Pimpa

Én is el szoktam tenniKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Lefagyasztani nem lehet, mert már kiengedett cuccból van készítve. És általában abból etetek... Hát, nem tudom mitévő legyek...
pimpa
 
 


Pimpa, nyugodtam tedd el másnapra, vagy add neki ugyanazt este is! A babáknak még nincs ált. akkora igényük a változatosságra Kép (Vagy főzd bele a magatokéba, én is azt szoktam.) Klára
klara
 
 


Pimpa! ha a kiengedett étel nyers volt, és abból készítetted a babáét, akkor nyugodtan fagyaszthatod újra. Amúgy én is eltettem mindkettőnél, pedig én is abból etettem.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Anyapoc! Ez OFF, de kösz a mail-t, én is irtam 2-t... Elöször kiirta a gépem, hogy rendesen el lettek küldve, aztan meg, hogy nem. Megkaptad öket???Igazan jo lenne... Pusza!!!
Többieknek is jo hozzataplalast!!!Klara, Pimpa, stb! En is sokat szoktam csinalni 1xre, és lefagyasztom a maradékot. Kicsi müanyag edénykékbe, amikbe 1 adag kaja fér bele, igy nem kell az egészet kiolvasztgatni a következö evésnél. Puszik!

Kép
Vendég
 


Kukacz

OFF

Nem kaptam meg,mert nagyon tele lett hirtelen a postafiókom és minden visszaforultKép.Küldd el még egyszer,már töröltem a felesleget!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Kukacz, köszi értelek, de mint fentebb írtam, már eleve lefagyasztott cuccból készítem a főzeléket, tehát nem ajánlatos újra lefagyasztani... Itt engem csak az érdekelt, hogy elszaporodnak-e a bacik a kajában, ha nem eszi meg azonnal csak másnap. De meggyőztetek, hogy nem gáz, ha hűtőben tartom 1 napig.
pimpa
 
 


Pimpa! Kép
Anyapoc, OFFFFFFFFFF irnal még 1x, hogy a pfiokomban ott legyen a ciiimed???Kép Köszi!!!Kép
Vendég
 


Kriszi, Klára, Anyapoc, Lányok!
Örömmel jelentem, hogy kicsiny magzatom Szonja nekiállt enni! reggelire egy ivójoghurt, ebédre 200 brokkoli-krumpli, uzsonna tájt egy fél zsömle sonkával, márványsajtos vajjal, meg egy fél paradicsommal (a fokhagymát úgy kellett megmentenem), meg, lehet, nem a legszabályosabb, de egy túrórudi. Teljesen rosszul van, ha nem kaphat a mi kajánkból, és most már le is nyeli, amit csócsáál a szájában, és nem túrja ki onnan. Egyszóval, lehet, hogy a Béres csepp megtette a hatását; végül is most szedi már egy hónapja, ahogy a dokibá javasolta. Úgyhogy teljes siker, lés nyomulunk tovább a Béressel.
Szasztok! Páfrány
dlilla
 
 


Kedves Mamák,
kisbabám öt hónapos, még csak szopizik és amíg lehet így is marad, de én már lelkileg készülök az etetésre. (Misike egyre többet szopizik és egyre kevesebbet kakil úgyhogy nem lehet már sokáig húzni.)
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell pontosan elkészíteni ezeket a pempőket?
Ha csinálok egy kis adagot azt le lehet e fagyasztani/hüteni másnapra és ha igen, akkor azt mennyire kell felmelegíteni. Az almát nyersen kell lereszelni? Kell hozzá adni valamit?
Sajna a védőnő 4 hónapja nem tolta ide az arcát különben őt kérdezném.
Kata
s.kata
 


PáfrányKép
klara
 
 


Kata!

Nem akarlak lebeszélni arról, hogy itt gyűjts infókat, rengeteg dolgot lehet itt tanulni, én is egy csomó dolgot szoktam itt-ott kérdezni, de ilyesmivel nyugodtan "zavarhatsz" engem IS.
Profilomban van a mail-címem, akár úgy is.
rjuli
 
 


Ja,a lényeg: szerintem a gyümölcsöket nem érdemes félretenni, mert megbarnulnak, inkább mindig annyit csinálj, amennyit egyszerre odaadsz neki. Almát lehet reszelni, banánt, sütőtököt villával szétnyomni, de turmixba bármit bedobhatsz. Főzni nem szokás a gyümölcsöket, cukrozni sem "illik". Úgy, ahogy van, nyersen pürésítsd. Aztán lehet variálni 1-2 dolgot keverni. Nem csak az íze miatt, hanem a hashajtó-hasfogó hatás miatt is. Lehet hozzáfejni egy-két csepp anyatejet, hogy jobban csússzon íz és halmazállapot szempontjából. Persze nem muszáj. Én úgy szoktam, hogy a nagyjából kiszámítható adagot elkészítem, a többit meg, ha kevés volt, akkor csinálom csak meg, ha még kér, ha nem kell neki, akkor megeszem. Mondjuk pl. sütőtököt el lehet rakni 1-2 napig, de már kibontott, felvágott, hámozott gyümit nem igazán. Fagyasztás most nem igazán jön szóba, mert a tavaszi piros gyümölcsökkel úgyis meg kell várnod a jövő tavaszt, mármint a 2005-öst, a többit meg adhatod majd frissen. Legközelebb szerintem barackot lesz majd érdmes eltenni nyáron, hogy jövő őszre legyen.
Főzelékeket lehet egyben elkészíteni, pürésíteni, majd kis adagokban lefagyasztani. Ha felereszted, aznap vagy legkésőbb másnap add oda, vissza soha ne fagyassz. Ezekbe is mindig fejhetsz egy kis tejet, ha jólesik Misinek. Krumplival szokás laktatóvá tenni.
Van arról is anyag, hogy mikortól melyik kaját lehet adni, mi allergizálhat, de sajnos ezeket nem találom, a szopis topikban tudnak segíteni ezügyben.
Nekem hirtelen ennyi jutott eszembe, biztos kimaradt egy csomó dolog, meg az is lehet, hogy mások máshogy csinálják.
Csak csöndben jegyzem meg, hogy főzeléket én többnyire bébiételt adok, de nem dőlök be a címkén jelzett kor-ajánlásnak, mert minden cég előbb adná a kajákat, mint, ahogy egészséges. Sokan ellenzik, Zsófinál több szempontból is ez vált be, most is így tervezem.
rjuli
 
 


Juli!

UGye 2004-et gondoltál?? Kép

Kata: az otlettar.try.hu oldalon van egy kis táblázat, meg egy szoveges irás is a mit mikor hogyanról.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

NemKép 2004 tavaszán még nem lesz 1 éves Misi (csak nyáron), ezért akkor a piros aprómagvasok még nem jók. Eltenni pedig én személy szerint azért nem szeretem, mert felengedve nem túl bizalomgerjesztőek, ahogy kieresztik a levüket, bár lehet, hogy turmixba jó.
rjuli
 
 


Köszi Juli, látom nagyon rajta vagy a témákon Kép Nálunk most kötötték be az internetet és most minden szabad percemet itt töltöm. Különben már akartalak hívni emiatt, de még úgyis várok a kajával, csak kíváncsi voltam ki mit mond.
s.kata
 


Juli!

Oké, málnával, eperrel kell várni, de meggy, ribizli már mehet 2004-ben, talán cseresznye is (most nem számolgatok, de jüliusig még sok hónap van) Kép. Málna, eper mixelve (tejfölös pohárban) szuper jó, turmixnak, palacsintába, tejberizsre stb, persze csak 2 éven felülieknek!Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Még azt az egyet nem értem,hogyha mindig szopi után adom a gyümikóstolót,akkor mikor fog mindig többet enni,illetve hogyan fogja a szopit majd elhagyni? Hisz a poci mindig tele! Nem kéne megpróbálnom szopi elött adni,és akkor talán többet enne. Eddig max.4-5 kiskanállal eszik,több nem kell neki. Eröltetni meg nem akarom.

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama!

Hát úgy, hogy akkor fog többet enni, ha nem lesz neki elég a tej. Ha te megiszol egy bögre tejet, akkor tudsz még utána enni?? Nos el fog jönni, amikor ő is. Gondolom én, akinek ez a bizonyos negyedik gyerkőc az első, akinél ezt az elvet követem, szóval tapasztalat nemsok. De ma lánykám közvetlen szopi után, ciciről egyenest az asztalhoz, megevett egy eddig hozzá képest csúcsmennyiségű (kb. 50-60 g, sűrűből egy púpos evőkanál meg még egy fél) sima üres, csak főzővizzel higitott krumplit. Még egy hete én se hittem volna! (általában fél-egy órával szopi után szoktam etetni, hogy túl legyünk már a bukásokonKép. ) Igaz, most épp nem is tűnt olybá, hogy degeszre szopizza magát,de nem kért többet. Ez is lehet, hogy igy megy majd: tudja, hogy van más is, és egyszerűen tejből nem kér többet.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ezt a sorrendet még nem olvastam. Olyat már igen, hogy szopi helyett kaja, olyat is, hogy kaja után anyatej, de fordítva? MOndjuk nálunk egyik gyerek sem szeret(ett) kombinálni. Vagy ez, vagy az.
Miért jobb szoptatás után hozzátápolni?
rjuli
 
 


rjuli, nem nagyon tájékozódhattál e témában, én még csakm egy kicsit kerestem utána, és rögtön ez a sorrend győzött meg.
Ha szoptatás előtt vagy helyett adod a más kosztot, akkor elválasztasz, ha szoptatás után, akkor hozzátáplálsz. Ez utóbbival van esély arra, hogy sokáig lehessen szoptatni.
Liana
 


Juli!

Ez most a "divat"Kép. Az első hárommal még nekem sem ez volt, most viszont ezt lehet mindenfelé olvasni. Ez azért jó, mert ezzel a gyerekre bizzuk, hogy addig szopizhasson, ameddig ő igényli, és nem mi döntjük el helyette, hogy, na kicsim, most már x hónapos vagy, most már ideje, hogy csak napi y-szor szopizzál. És ugyan elsőre hihetetlen talán, de az ilyen rendszer szerint táplált gyerekek is átállnak apránként a szilárd kajákra, sőt elhagyják maguktól a szopit is. Ki előbb,ki utóbb.
(Ancsi ma délben -szopi után- kapott némi répafőzeléket. Kb mint tegnap a krumpliból annyit bevágott most is.Kép)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi, köszi.
rjuli
 
 


Rjuli, te se nagyon olvashatsz akkor szakirodalmat.Kép Ezzel van tele a babaújságok és a Babanet is. Ez egy kicsit megingatta a gyógytornászként beléd vetett bizalmamat.
Névtelen
 


Névtelen! Már bocs, de ennek mi köze van egymáshoz?
A konduktorságot nem újságokból tanulta.
s.kata
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: