Új privát üzeneted érkezett!

Kicsit szétnéztem, és itt
http://szellemtudomany.hu/vashop.php
találtam meg a legkedvezőbb áron a Nagy Gyermekkalauzt.
Hátha valakit érdekel még rajtam kívül :wink:

Indi, aranyos vagy, hogy hívni akartál!!! Köszi!
És ha még tudnád, hogy a zoknikötés engem is érdekelne!!! :wink:
(egyszer eggyet már megkötöttem a sarkán túlig, olyan kétvégű tűkkel, de ez biza nem tegnap volt... :oops: )
leni
 
 


Indi, waldorfos mondókák/dalok után kutatsz? Mert ha jó a "mezei ovis" dal, mondóka is, akkor az ősrégi könyvemet, ami szerintem elég szép kis gyűjteményt tartalmaz, szívesen kölcsön adom! Ha jön ma du. Gyuzsu, odaadom neki és akkor már holnap nézegetheted is!!! :wink:
(a könyv: Forrai Katalin: Ének az óvodánban)
leni
 
 


Holnap sajnos nem tudunk menni, betegeskedünk :(
Gyezsu, köszi az infokat, jo manovarrast nektek!
saara
 
 

 
 

Indi, még egy könyv, nem tudom, ismered-e, de nekem nagyon tetszik, és ha már Szent Mihály nap, és hasonlók:

Molnár V. József: Kalendárium Az esztendő körének szokásrendje
(éppen még olvasom, de esetleg holnap du.-ra, csak hogy bele tudj kukkantani, szívesen nélkülözöm! Aztán majd érte megyek Gyuzsuhoz valamikor... ha így jó nektek :roll: )
leni
 
 


Nagyon tipródom magamban, de asszem mi sem megyünk, mert Balázs tegnapelőtt szintén hányt, azóta semmi, de azért nem szeretnénk vírusokat átvinni.
Nagyon fáj a szívem, hogy nem lehetek ott holnap! Remélem, majd beszámoltok részletesen mindenről.

Remélem hamarosan lesz újabb találkozó és arra már tudunk menni!
Kellemes időtöltést, varrogatást, stb. kívánok holnapra!
Orsi
osoa75
 
 


a legohoz szokott kislány története elgondolkodtatott :shock:
igaz nekünk van fakockánk is tehát jól lehetne tanulmányozni a kétféle építő adta lehetőségek közti különbséget is, de talán várhatok még az összehasonlítással.

majd megírom mire jutottam végül :D
savitri
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk a beszerzőkörútról: trikóanyag, gyapjú nálam van, ásványvizet elfelejtettem venni, de ezt talán tudjuk majd nélkülözni :) Kocsis közlekedés: a budai rakpart le van zárva, Árpád hidat úgy láttam, már nem csinálják. A szokásos reggeli dugót én csak innen befele tudom, az kb. 9 óráig szokott tartani.

Várunk már titeket, gyertek! (Kata csak úgy nevez minket, hogy "a varró asszonyok" :D :D :D ) Aki meg nem tud jönni, ne bánkódjon (nagyon), lesz "legközelebb" :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


"Varróasszony" :lol: Nagyon megtisztelő cím számomra!
Én is nagyon várom a holnapot!!!! :)

(Gyapjút végül nem vettem. Viszont találtam még itthon én is. Ez egy kispárna volt valaha, eléggé összetömörült. Nem tudom, megfelel-e a manóhoz...)

Holnap 9:00h ?

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Igen, 9-től lehet jönni, addigra visszaérünk az oviból. És fényképezőgépet hozzon valaki, mert a miénk bedöglött.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Én már elő is készítettem a gépet! :)
CSak bírjam felkelteni Bobót... most aludt el... :(

KépKép
livus
 
 


Lányok, nagyon szomorú vagyok a mai nap miatt, az élet közbeszólt, férjem beteg lett és gyanítható, hogy én adtam át a dögvészt, úgyhogy valószínű vírushorozó vagyok :cry:
Varrjatok helyettem is, remélem legközelebb már midenképp ott leszünk! Addig majd járunk Livushoz korrepetálásra, aki ma délutánra profi Varrónő lesz :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Varróasszonyok :)
most jól megbántam, hogy nem mentünk el varrogatni, és hogy pont az ovi miatt.
Gyezsu kb pontosan leirta az én agyalásaimat és problémáimat az ovival kapcsolatban, nem ismétlem. A kezdeti érdekesség és lendület ma végetért és Dini fiam üvöltve tiltakozott az ottmaradás ellen. Komolyan jobb lett volna ma nem vinni, és inkább valami más érdekes programot, pl manóvarrást beiktatni.

o
orsko
 
 


Nagyon jó volt veletek, klassz társaság, köszönöm!
Akik nem jöttetek, ne bánkódjatok, mert egyrészt lesz még, másrészt úgysem fejezett be senki semmit, úgyhogy effektíve csak a társasági életről maradtatok le. :D
h_szilvi
 
 


:-((((((((((((((((((((
Mi is lemaradtunk. Hajnalban kidőltem én is valamitől... :-( Itt áll a szatyorban a fonal, a kötőtű, a gyapjú, jajj..... :cry: :cry: :cry:

KépKép
livus
 
 


Off
Tök jó, hogy nem mentünk, egész nap a wc-t őriztem itthon :( Mi van, valami vírus??? Nekem sose szokott semmi bajom lenni, most meg 1 hete nem bírok ebből kimászni. Szerencsére Nándinak kutya baja, gyorsan le is kopogom..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Szilvi, azért az effektiv társadalmi élet is elég vonzó :)

o
orsko
 
 


Hát mi az effektíve társasági életet nagyra becsüljük ám :wink: Jó volt nagyon :)

Gyógyuljatok, a kézimunka nem szalad el, legközelebb Ágiékhoz megyünk, addig is készüljetek lelkileg és jövő szombaton úgyis megyünk a hordozós sétára :) Ha szép lesz az idő, akkor szívesen mutatok egy-két kötős fogást a hordozás után.
indianyo
 
 


Leni :) A gyapjúért örök hála! Ilyen szépen fésült, finom gyapjút rég fogtam!
indianyo
 
 


Sokat töltődtem, köszönöm Nektek! GyeZsu! Mégegyszer köszönünk mindent! Klári hánykor indultunk haza, emlékszel még? Csak kíváncsi vagyok visszafelé mennyi volt az út és nem emlékszem. 3ra értünk haza.
Szilvi! Olyan boldog vagyok a félkész? majdnem kész? babafejemmel! Szívem szerint nekiugranék kötni a testét, de nem tudom, mikor jutok hozzá. Nyakamon Eszter szülinapja, amit jól bevállaltam...

hordozo
 
 


Köszi, Indi! :)

KépKép
livus
 
 


Kedves Gyezsu, meg a Többiek,

én is köszönöm nagyon nektek a talit, együttlétet, olyan jó volt! Valami ősi dolog dereng bennem ezzel kapcsolatban, hogy asszonyok összeülünk, és hozzuk a gyermekeinket, nagyon jó érzés! Köszönöm, hogy befogadtatok. Szép, áldásos hétvégét!
márti_23
 
 


Varróasszonyok,
én fotóztam, asszem, föl is teszem vhová nemsokára.

Esztercica!

A lósóskamag tea ,

vagy

áfonya levél tea igen jó a hasmenésre. Legtutibb a fehér üröm tea, vagy a szeszben áztatott áfonya (4-5 szem). Üröm ménkű keserű, de teljesen rendbe hoz. Tapasztalatból tudom, én nem szedhetek gyógyszereket. Ha "csak" megfázásos hasmenés, akkor a sima meleg víz ivás is jó szokott lenni.
márti_23
 
 


en is koszonom a veletek letet!!! :D
B ma reggelre elegge betaknyosodott. remelem, nem adtunk at senkinek semmit :(

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Örülök, hogy jó volt a varrás! :) Legközelebb mi is megyünk!

Nálunk mindhárom beteg...

Zsizsa
zsizsa
 
 


Indi, a gyapjút tavaly nov. környékén vettem a Szövőházban. Nemezpapucsot készítettem volna belőle karácsonyra, de nem történt meg, mpost meg végképp nincs rá idő, erő... társaságban ez is jobban menne, úgy érzem... :roll:

Olyan jó érzés arra gondolni, hogy a gyapjú nem molyok martaléka lesz, hanem sok kisgyerek kedves manójának a bélése :D :D :D

Minden betegeskedőnek jobbulást!!!

Nálunk a 3,5 hósomnak az Oscillo nagyon gyorsan hatott.
leni
 
 


Sziasztok lányok!

Én is nagyon élveztem, hogy tele volt a lakás anyukákkal és gyerekekkel :) A testanyag itt van még original csomagolásban: abban maradtunk, hogy nem daraboljuk szét, csak majd ahogy szabjuk, úgy vágjuk. Tehát nem készültek egységcsomagok, majd ahogy legközelebb használjátok, úgy fizetitek. Elég lett az egy darabnyi, 3.600 Ft-os anyag a 11 babára, úgyhogy nem nagy érvágás. A gyapjút is viszem majd a legközelebbi alkalomra - mikor is? :)

Aranyalmában filcet is vettem, és szeretnék belőle kicsi egereket varrni. (A Szent György napi vásáron vettem az ovi standján pici szürke egeret, de már elajándékoztam.) Szabásmintája van hozzá valakinek?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Olyan kúp alakú, felfelé álló orrú egér volt, vagy "hasalós"? A felfeléhez van szabásmintám, a másik viszont baromi egyszerű, szerintem olyat rajzolunk majd.

És akkor Ágiékhoz megyünk? Aznap akkor Abigél nem megy oviba, mert onnan visszaérni a III. ker-be 1/2 1-re durva lenne.
h_szilvi
 
 


Szilvi, szerintem csak sima hasalós, 3 részből összevarrt testtel.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Jó, összehozzuk. Majd elviszem ALex egerét (emlékeztess!), és arról lemásoljuk.
h_szilvi
 
 


Sziasztok!
Azért néztem be ide, a waldorfos topikba, mert gondoltam, h itt biztosan tudjátok, hogy hol lehet babához, manócskához való anyagot kapni....erre.... itt is TI vagytok :D , és pont erről beszélgettek :D :D ! De jó!
Én ilyet szeretnék: http://www.livipur.de/13-0-produktuebersicht.html?cid1=22429&cid2=22430
-répa :) , petrezselyem :D , de a legjobb a hagymácska sztem!
Lehetne a varróasszonyokhoz is csatlakozni?
üdv: Anna
kannácska
 
 


Anna :) Ez sima gyapjúfilc. Katicában. Aranyalmában és Kenderkócban biztosan kapsz.
Hobbyboltokat nem ajánlom, ott én angyon megjártam - valaki vett nekem hobbyfilcet, mikor várandósan nem tudtam mozogni, hát nagyon ráfáztam - tiszta műszál, két tapintás után foszlik, ócska.
indianyo
 
 


Ti mikor szeretnétek a következő alkalmat? Bencém hétfőn megy először oviba és nagyon messzire fogunk járni. Még fogalmam sincs, hogy fog alakulni az életünk hétfőtől, ezért onnantól semmit nem tervezek, amit nem muszáj. :) Majd alakul. Ezért kérdezek csak és nem javasolok.

hordozo
 
 


Ági!

Hamar, hamar! :lol:
Szóval nagyon mennék már... :)

Betegségről: érdekes, mert hamar lement a hányásos rész nálunk, aztán később jött a hasmenés, de az a furi, hogy nincs gyakori széklet a gyerekeknél, de ami van, hát az :roll: . De most már kifele... :) Szerencsére mi megúsztuk, de nagyszülők elkapták, most tényleg elég sokminden kering a levegőben.

Amúgy mit tudtok javasolni hasmenésre? Homeopátiáztunk, diétáztunk, de biztos vannak még tuti jó kis bevált ötletek. Diétára is jöhet.

Orsi
osoa75
 
 


Engem homeobogyo is érdekelne.. Ami felnőttnek is használ.. :)

Ági, nekünk bármi jó, alkalmazkodunk

off
hova fogtok oviba járni?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter!

Hányás után arsenicum album, én is szedtem, bár csak szimplán rosszul voltam, de nem lett belőle semmi-szerencsére. (Ez ált. hányás-hasmenés kombinációra jó)

Elfelejtettem az előbb: a nagy gyermekkalauzt mi is beszereztük és nagyon jó!!! Sajnálom, hogy eddig elkerülte a figyelmünket. Ha tudtok még egyéb waldorfos könyvet is, mondjuk főleg magyarul, írjátok meg légy szíves!

Orsi
osoa75
 
 


Eszter :) hasmenésre Podophyllum Peltatum, kaki után azonnal 1 golyócska, ha hányós-hasmenés, akkor Arsenicum Album, mindkettőből 12-15-ös potenciál. Szerintem nincs olyan homeobogyó, ami csak a gyerekeknek jó :wink:

Orsi :) Hasmenéskor a tévhittel ellentétben a kamilla nem jó, mert szárít. Smecta és nem diétás coca cola kipezsgetve és ropi (ez komoly!) valamint nagyon durva hasmenésnél izotóniás italok, kisgyereknek esetleg répás spéci pempő, talán Hipp márkájú - gyógyszertárban kapható.

Joghurt, alma és répa (ezeket én párolom, hogy ne marják az ilyenkor amúgy is megviselt pocakot) ill. krumpli főzőleve, sima rizs, só, tea is sóval és cukorral.

No és ugyan nem javallott, de az én gyerekem hasmenéskor követeli a jéghideg tejfölt :shock: de jót is tesz neki. Ő tudja :)
indianyo
 
 


Sziasztok!

Nálunk ugye tavasszal volt hosszú hányós-hasmenős időszak, dokinénink asszisztensétől (egyébként rokonunk :)) e-mailben kérdeztem, hogy mikortól "nem normális" a dolog és kell orvosnak megmutatni - jó hosszú levelet írt a gyógymódról, lementettem egy word doksiba, szívesen elküldöm annak, akit érdekel. A legfontosabbnak a víz- és ionpótlást írta, mert a hányás-hasmenés kiszáradással járhat, az ionok azért kellenek, mert azok "kötik meg" a szervezetben a vizet, vannak receptre és recept nélkül is kapható ion-pótló készítmények, emlékeim szerint a Smecta por is ilyen. Diétás ennivalónak mondta még (azon kívül, amit Vikó írt) a reszelt almát (csak reszelve jó!) meg a banánt, utóbbit a magas káliumtartalma miatt. És amit én nem tudtam: tejet a hasmenés elmúlta utáni 2 hétig nem szabad adni, mert a tejet a gyomor nyálkahártyája (?) dolgozza fel, az pedig a hasmenéssel ugyanúgy "kilökődik", mint menstruációkor a méh nyálkahártyája, és 2 hét kell, amíg újra felépül. (Ez csak a tejre vonatkozik, a joghurtra, sajtra stb. nem.)

Hát ha mindenkinek mindegy, akkor én szívesen nyilatkozom: nekem a péntekek nem jók, mert akkor tanítok, ezen kívül a szept. 24-i hét elég sűrű.

Ági, ha az neked megnyugtatóbb, az is lehet, hogy a következő még nálunk lesz, és amikor már kialakult az ovis életetek, akkor lesz nálatok. Waldorf oviban hogy van egyébként a beszoktatás? Leírom mindjárt az ovis mesénket :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Indi, a testük filc-az ok, a ktudatosban nemrég volt is szó lelőhelyekről, de a fejük az abból a biz kötött anyagból van amit ti is hajtottatok a manócskákhoz. De most már azt is tudom, h hol lehet olyat kapni!
Hobbybolt: ezer szín, tökre örülök, megfogom :? -mi ez??? Azt mondta a néni, hogy azért van furcsa fogása, mert gyapjú ..... Ühüm, nem kötekedtem hogy a gyapjúnak egyáltalán nem szokott furcsa fogása lenni. :evil: Ennyit erről.
Filc+ : a mesterségek ünnepén a szövőházasoknál voltak nagyon aranyos icike-picike filcállatkák: cica, kutya, lovacska, röfi, mókus, róka. Három darabból, pelenkaöltéssel összevarrva. Szuper jók!!! Sajnos gyűjtő lettem -:oops: illetve csak a gyerekeknek!
Szóval az egérkék engem is érdekelnének.
És Waldorfos könyvcímeket is írjatok. Én eddig csak a bpiacon is beszerezhető járjak-e a W úton c füzetkét olvastam, de biztosan van még ezer.
Julcsi lányom most nyáron volt 2 éves, jövő ilyenkor már mehetne oviba, hát én előre sírok!!! De marad, maradunk még hármasban, és talán csak együtt mennek majd a kisebbikkel....hacsak nem leszünk addigra még többen :wink:
Szép vasárnapot: Anna
Jó kis népi gyermekjátékos, moldvais táncház van kicsiknek vasárnaponként kb 10től a Marczin! Mindenkinek ajánlom!
kannácska
 
 


Ovis mese

Ezt meséltem óvodába járás előtt, meg az óvodába járás kezdetén. Kata minden este kérte – idővel változott a befejezés (akkor már nem a félelmek elfogadása volt a „cél”, hanem a napirend megerősítése – na meg annak elfogadása, hogy itthon alszunk, nem az oviban...).

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kislány, úgy hívták, hogy... „hogy is hívták a kislányt? Elfelejtettem.” – Kata: „Akkor gondolkodj.” Anya: „Gondolkodom, de nem jut eszembe. Te nem emlékszel? Szerinted hogy hívják?” Kata: „Szerintem Katica”. Anya: „Jaj, tényleg, igazad van, az a neve a kislánynak, hogy Katica.”... , szóval úgy hívták ezt a kislányt, hogy Katica. Katica tavasszal született, és amikor kibújt anyukája pocakjából, még nagyon pici volt. Olyan picike volt, hogy a feje elfért apukája tenyerében. Ez a kicsi Katica baba nem evett még se krumplit, se almát, se kását, nem ivott se vizet, se teát, se szörpöt – anyukája cicijéből szopizta a finom anyatejet, az volt az ő ennivalója, az volt az ő innivalója. Fárasztó dolog ám a szopizás egy ilyen pici babának, úgy elfáradt Katica a szopizásban, hogy szopi után el is aludt. Ha Katica nem szopizott és nem aludt, hanem ébren volt, akkor feküdt a hasán, vagy a hátán, nézelődött, és járt keze-lába, úgy kalimpált. Ha pedig valami baja volt, nem érezte jól magát, akkor sírt. Sírt, ha éhes volt, sírt, ha szomjas volt, sírt, ha fájt a hasa, ha fázott, ha melege volt, sírt, ha unatkozott, és akkor is sírt, ha félt egyedül. Anyukája ilyenkor mindig felvette, csitítgatta, elringatta, megszoptatta, és akkor megint minden jóra fordult.

Telt-múlt az idő, eljött a nyár. Nyáron a kis Katica már meg tudott fordulni a hasáról a hátára, a hátáról a hasára – mert addig mindig csak úgy feküdt, ahogy letették: ha a hasára fektették, hason feküdt, ha a hátára fektették, háton. Na de most már, ha nem tetszett neki hason, akkor a hátára fordult, úgy nézte a falon a fénysugarakat, ha pedig megunta a háton fekvést, hasra fordult, a kezével feltámaszkodott, és úgy nézelődött. Gőgicsélni is tudott már a kis Katica, olyanokat mondott, hogy „Eööö, eööö”, és nagyokat mosolygott.

Amikor eljött az ősz és hullani kezdtek a fákról a színes falevelek, akkor a kis Katica már fel is tudott állni, ha nagyon kapaszkodott. Izgalmas dolog volt ez, mert állva sokkal több mindent el lehet ám érni, mint csak úgy, hason fekve. Ősszel érnek a gyümölcsök is, és a kis Katica nem volt már olyan nagyon pici baba, a szopizás mellett már megkóstolta a finom őszibarackot, az almát, később már zöldségeket meg gabonát is evett.

Télen kis Katica már négykézláb mászott, úgy járta be a lakást. Nem volt tőle semmi biztonságban: a konyhában kipakolta az edényeket, a szobában kipakolta a zoknikat, még a szépen összehajtogatott pelenkákat is lepakolta a polcról. Ez volt az első tél Katica életében, először látott havat, ahogy anyukája hátára kötve a hóesésben sétált, először érezte az arcán a puha, de hideg hópelyheket. És amikor már elég hó esett, apukája elvitte Katicát szánkózni. Nagyokat kacagott, ahogy siklott a szánkó a keményre taposott hóúton, és nem győzte csodálni a napsütésben szikrázó hómezőt.

Aztán újból tavasz lett, eljött Katica első születésnapja. A születésnapi tortáján egy szál gyertya égett, de kis Katica nem tudta még elfújni, anyukája fújta el helyette. Egy évesen Katica már nem négykézláb járt, hanem rendesen, két lábon, mint a felnőttek. Kata: „Én is két lábon járok.” Anya: „Igazad van, ne haragudj, rosszul mondtam.” Mint a felnőttek és a nagy gyerekek. Beszélni is tudott már kis Katica, tudta már mondani, hogy „mama”, „papa,” „kutya”, „cica”, „pápá”, „szia”, és integetett is.

Nyáron Katica a Balatonnál nyaralt a szüleivel. Nagyokat fürdött a Balatonban, anyukája vagy apukája magához szorította, úgy pancsolt. A strandon volt játszótér is, kis Katica homokozott, hintázott, meg csúszdázott sokat.

Ősszel kis Katica zenebölcsibe ment az anyukájával. Kata: „Én is jártam zenebölcsibe!” :) Nagyon izgalmas dolog volt ez a zenebölcsi! Volt ott egy óvónéni – persze nem olyan igazi óvónéni, mint az óvodában, de azért óvónéni, aki rengeteg dalt meg mondókát ismert, azt is tudta, hogy kell zsippzsuppolni, meg volt ott sok gyerek. A sok gyereknek ott volt az anyukája is, mert a zenebölcsibe még kicsi gyerekek járnak, velük még ottmarad az anyukájuk. A zenebölcsiben énekeltek, meg táncoltak, még hangszereken is zenéltek, a végén pedig minden gyereket megzsippzsuppoltattak a nagy-nagy színes kendőben. Onnantól kezdve kis Katica minden héten elment anyukájával a zenebölcsibe.

Mire eljött a tél, Katica már sok-sok szép dalt meg mondókát ismert, énekelgetett sokat. És amikor esett a hó, Katica segített hóembert építeni: a hógolyót gurigatta a hóban, hogy minél nagyobb labda legyen – így készült a hóember teste, keze, feje, aztán keresett Katica ágacskákat is, abból lett a hóember szeme, orra, szája, még ágacska-gombokat is dugdostak a hóember kabátjára.

Tél után ismét tavasz lett, és eljött Katica második születésnapja. A születésnapi tortáján két gyertya égett, és miután elénekelték az „Ég a gyertya, ég”-et (Ég a gyertya ég – el ne aludjék – 2 éves a kis Katica – éljen soká még!), elmondták az „Egyszer egy kis csigabigát” (Egyszer egy kis csigabiga elindult Szalából Szelébe – tarisznya a hátán, naaagy bot a kezébe’. – Míg az a kis csigabiga elérkezik Szalából Szelébe – addig éljen kis Katica friss, jó egészségben!”), kis Katica már majdnem egyedül fújta el a gyertyákat, anyukája segített neki.

Nyáron Katica megint leutazott a Balatonra a szüleivel, de már egyedül fürdött, majdnem egyedül: kapott egy gumimatracot, azon feküdt, a hasa alatt hullámzott a víz, a hátát finoman sütötte a nap, úgy fürdött Katica a Balatonban a gumimatracon, de anyukája vagy apukája mindig ottvolt vele, és fogták a gumimatracot, nehogy felboruljon, vagy vízbe essen róla kis Katica.

Ősszel Katica már nagy lány volt, játszócsoportba járt anyukájával. A játszócsoportban is volt egy óvónéni, már majdnem olyan, mint az óvodában. Katica nagyon szeretett a játszócsoportba járni, mert sok gyerek volt, akikkel jókat lehetett játszani. Anyukák is voltak, mert a játszócsoportba még az anyukájukkal együtt járnak a gyerekek, nem maradnak ott egyedül, és amíg a gyerekek játszottak, addig az anyukák kézműveskedtek: tündért készítettek, koszorút, meg kis madárkát... Aztán amikor a gyerekek kijátszották, az anyukák kikézműveskedték magukat, körbeálltak, úgy énekeltek, aztán elmentek kezet mosni, és megvacsoráztak. Amikor kész voltak, megköszönték a vacsorát, az óvónéni köré ültek, meghallgatták a mesét, aztán hazamentek aludni.

Télen már olyan ügyes nagylány volt Katica, hogy karácsonyra egyedül készített ajándékot a nagyszüleinek meg a dédiknek: festett szép képeket, agyagszivecskéket csinált, mézeskalácsot sütött.

Tavasszal pedig három éves lett kis Katica, a születésnapi tortáján három gyertya égett. El is fújta őket teljesen egyedül. És nem csak a gyertyákat tudta elfújni Katica, az orrát is nagyon ügyesen ki tudta fújni. Öltözködni is tudott már egyedül, olyan nagylány volt.

Nyáron már a Balatonban is egyedül fürdött, kapott karúszókat, úgy úszkált a Balatonban egyedül.

És ősszel már olyan nagylány volt a Katica, hogy óvodás nagylány lett! Nagyon örült Katica, hogy ő már ilyen nagylány, nagyon szeretett volna már óvodába járni, mert az óvodában sok gyerek van, meg sok játék, meg kedves óvónénik, dadusnénik. Közeledett a nagy nap, amikor Katica először megy óvodába, és egyik este lefekvéskor azt mondta Katica az anyukájának: „Anya, én nagyon örülök, hogy már óvodás nagylány vagyok, és én nagyon szeretem az ovit, mert ott sok gyerek van, meg sok játék, jókat lehet játszani, meg az óvónénik is kedvesek – de anya, én azért félek egy kicsit. Kata: „Mért félt?” Hát azért félek” – mondta a kis Katica –, „mert tudom, hogy nekem nagyon jó lesz az óvodában, de anya, én még sosem jártam óvodába, és azért én nem tudom, milyen is lesz igaziból óvodába járni.” Anyukája megsimogatta Katica fejét, és azt mondta: „Ne félj, kis Katica, amikor én akkora voltam, mint te, én is jártam óvodába, és nagyon szerettem óvodába járni. Mert sok gyerek volt ott, akikkel jókat játszottam, és az óvónéniket is szerettem. De Katica, elárulok neked valamit. Én is félek. Kata csodálkozva: „Az anyukája mitől félt?” Mert te amióta csak megszülettél, velem voltál, most meg elmész az óvodába, oda én csak elkísérlek, de nem maradok ott veled, mert az óvodában ilyen nagy gyerekekkel már nem marad ott az anyukájuk, az óvónénik, meg a dadus néni vigyáznak rájuk – és én nem tudom, milyen lesz az, amikor te óvodás leszel. De tudod, kis Katica, nem baj, hogy félsz, ez így természetes, minden új dologtól félünk egy kicsit, ez az óvoda pedig egy egészen új dolog lesz a mi életünkben. De meglátod, kis Katica, milyen jó lesz oviba járni, együtt megyünk majd reggel az óvodába, ott segítek neked átöltözni, átvenni a benti nadrágot, benti cipőt, aztán bemegyek veled az óvónénihez, ott elbúcsúzunk egymástól. Te ottmaradsz játszani a gyerekekkel, én meg hazajövök. Olyan jót játszotok majd, hogy észre sem veszed, és eljön az ebédidő, és mire megebédelsz, én már ott leszek érted az óvodában. Átöltözöl, aztán együtt hazajövünk, itthon pedig lefekszünk aludni, én mesélek meg énekelek neked, úgy alszunk majd el minden délután.” Ezt mesélte Katicának az anyukája, Katica pedig megnyugodott, becsukta a szemét, és szépen elaludt.

Az utolsó bekezdés későbbi változata:

És ősszel már olyan nagylány volt a Katica, hogy óvodás nagylány lett. Minden reggel elment anyukájával az óvodába, de anyukája csak elkísérte, nem maradt ott vele, mert az óvodában ilyen nagy gyerekekkel már nem marad ott az anyukájuk. Segített neki átöltözni: levették a kabátot, kardigánt, cipőt, nadrágot – felvették a benti nadrágot meg a benti cipőt, anyukája bement Katicával a szobába, ott elköszöntek egymástól, az óvónéni pedig kézen fogta Katicát, és elvitte a többi gyerekhez játszani. De ha Katica kézműveskedni szeretett volna, akkor leült az asztalhoz, ott mindig volt valami: gyurmázás, vagy rajzolás... A játék és a kézműveskedés után énekeltek meg tornáztak az óvó nénikkel, meg olyanokat mondtak, hogy „Jó napot – jó napot – vegye le a kalapot”, meg vonatoztak is. Kivonatoztak pisilni meg kezet mosni, aztán átöltöztek, és kimentek az udvarra játszani. Az udvaron volt egy nagy homokozó, abban főzték a kávét, sütötték a sütit, kavarták az ebédet, vagy csúszdáztak, vagy hajókáztak, vagy csak futkároztak. Amikor eljött az ebédidő, bementek, pisiltek, kezet mostak, majd asztalhoz ültek. Finoman megebédeltek, és amikor ebéd után kimentek kezet mosni, akkor Katicát már ott várta anyukája az öltözőben. Amikor Katica meglátta az anyukáját, odafutott hozzá, megölelte, megpuszilta, és azt mondta neki: „Szia anya! De örülök, hogy ittvagy! Jó volt nekem az óvodában nagyon, játszottam sokat a barátaimmal, énekeltem meg tornáztam az óvó nénikkel, de az is jó lesz, hogy most meg hazamegyünk, lefekszünk, te mesélsz meg énekelsz nekem, meg simogatod a hátamat, és úgy alszunk el. Ugye, anya?” Katica anyukája mosolygott, és azt mondta: „Igen, így lesz, kis Katica. Hazamegyünk, lefekszünk, én mesélek meg énekelek neked, simogatom a hátad, úgy alszunk el. Gyere, menjünk, kis Katica.” Hát így történt.
gyezsu
 
 


Nagyon kedves történet :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Gyezsu, nagyon ügyes vagy, én is szoktam fejből mesélni, de ettől még messze vagyok :wink: .
A kicsi fiad mit csinál, miközben te mesélsz a nagylánynak?
katicabogár
 
 


Gyezsu,
nagyon szép mese ez is! :)

Anna,
ilyen picike babákhoz jó a kimustrált megfelelő színű póló is ám. Vagy lehet kapni fa bábukat, ami egy kúp és a tetején egy golyó. Én a kezdeti virágbabáimat ilyenből csináltam.
(Juj, most látom csak, hogy ez a "purpur" online változata. Van tőlük egy agyonnézegetett katalógusom, szoktam nyálat csorgatni...)
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Eláruljak nektek valamit? A mesélés önmagam gyógyítása is, nem csak a gyermek lelkének építgetése, ápolgatása... Nem véletlen, hogy mikor, miről, hogyan mesélek, és az sem, hogy ezeket a meséket mikor írom le, és hogyan módosulnak még akkor, a leírás alatt is.

Nálunk már jóideje úgy van, hogy délután és este is egyszerre altatom a két gyereket. Katának egy felnőtt méretű ágya van, azon fekszünk mindhárman. Kata legbelül, Misu középen, én a szélén. Fekszem az oldalamon, alsó kezem kinyújtva, Kata arra teszi a fejét, Misu pedig szopizik. Szóval Misu, aki másfél éves, szopizik, fészkelődik, majd alszik a mesélés-éneklés alatt.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu! Elfogadom, hogy eggyel később gyertek hozzánk. Jobb lesz úgy nekem, most nagyon sok a feladat és a bizonytalanság.
Eszter! Rákosmenti w. oviba megyünk.
Beszoktatás: együtt bemegyünk, ha nem küld el a gyerek, ott vagyok. Van egy pont a napirendben, amikortól én nem lehetek ott. A gyereknek választani kell, hogy hazajön velem vagy ottmarad nélkülem. Ez addig, amíg igényli. Holnap kezdünk. Eddig nyugodt voltam, most izgulok.
Ma ünnepeltük a szülinapot, amiről írtam. Annyira jól sikerült! Megérte a sok munkát!

hordozo
 
 


Varróasszonyok :D nagyon jó volt találkozni!

Ági, nem volna kedved részletesebben írni a szülinapról? engem nagyon érdekelne.

Gyezsu, és Misu utána Katával alszik a felnőtt ágyon?
savitri
 
 


Savitri, igen, az lett kettőjük ágya. Az éjszakát persze nem alusszák át, ha még fent vagyok, amikor ébrednek, akkor én fekszem oda visszaaltatni (Misut szopival, Katának csak az kell, hogy ott legyek, kezemre fekszik, és már alszik is), ha már lefeküdtem, ők jönnek át és fekszenek mellénk. Az egyébként érdekes és megható, hogy Kata mindig "átadja a helyét" Misunak.

Ági értem, a szabad játékon ottvagy, onnantól "intimmé" válik a csoport együttléte, ahol "kívülállónak" nincs helye. Nagyon emberséges, meg valahogy olyan magától értetődő is így ez a beszoktatás. És Eszter? Ő ottvan veletek?

Képzeljétek, még nem tudom, mire megyek be reggel az oviba (pénteken nem voltunk), mert az egyik anyuka elkezdett szervezkedni az óvónők ellen. Úgy alakult, hogy a csoportunkba csupa "első gyerek" jár, ami azt jelenti, hogy az anyukáknak most kell először megküzdeniük azzal, hogy el kell engedniük a gyereküket, és úgy látom, sokan küzdenek ezzel, ráadásul nincsenek is a tudatában. És az óvónőkre vetítik. Azt várják, hogy az óvónő ugyanolyan legyen, mint ők, ugyanolyan szeretetet és figyelmet adjon a gyereküknek, mint ők. Nem tudják megadni az óvónőknek a bizalmat, ez pedig többszörösen visszaüt. Az óvónők is máshogy működnek, ha a szülők részéről ezt az állandó ellenállást érzik, meg persze a gyerek is megérzi anyukája érzéseit.

Ja, és Szilvi, tudod, mi volt abban a csomagban, amit az oviban kaptunk? Kölesgolyó, 100%-os narancslé, aszalt sárgabarack, valami corn flakes (sok cukorral, viszont teljes örlésű gabonából), ovisoknak szóló füzetek a szelektív hulladékgyűjtésről, DM-es nedves WC-papír, pzs, szalvéta, Nők Lapja Egészség magazin, egészséges életmód könyvecske, meg egy biztosító prospektusa. Azt hittem, csupa reklámanyag van benne, ehhez képest meglepődtem. Lényegében tisztaságcsomag, meg egészséges, illetve környezettudatos életmódra szoktatás, gondolom a szponzoráló reklámjával megfejelve.

Mindjárt nézem a dátumokat.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Mit szólnátok ahhoz, hogy szeptember 25. kedd?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, küldd el nekem légyszíves a hasmenés-gyógymódokat!
Köszi.
kikszi@freemail.hu
katicabogár
 
 


Egyelőre nekünk jó a 25-e.

Lenne egy kérdésem. Lelkesen olvasgatom Plattnernek a Nevelés mindennapi művészetét (a ti ajánlásotok révén. Nekem eddig Bettelheim Elég jó szülő-je volt kézközelben), de van már most az elején 1-2 dolog, amvel egyáltalán nem értek egyet. Kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre, idéznék:
"Csak úgy segíthetünk ki egy csecsemőt ebből a helyzetből, ha észrevetetjük vele, hogy sírással semmit nem érhet el. Természetesen mielőtt sírni hagynánk, meg kell győződnünk, hogy nincs semmi más oka az elkeseredésnek. DE HA NEM ÉHES, NEM SZOMJAS, NINCS MELEGE, NEM FÁZIK, A PELENKA SINCS TELE, nem éri túl erős fény vagy nem túl nagy a zaj, és büfiztetni sem kell, nem is fáj a hasa vagy a kibújó foga, akkor a sírás valószínűleg az elkényeztetés." Az írónő 5 hónapos gyerekével kapcsolatban ír erről. Nem értek vele egyet, egy ilyen pici babának az anyukája kell, és ha nincs a közelében, akkor bizony bömböl. Ő meg azt mondja kvázi, hogy ez a pici baba tanulja meg, hogy sírással nem érheti el, hogy anyja odajöjjön. DE AKKOR HOGYAN???????

klári /puma
pumama
 
 


25 jó nekünk is! :D De jó! Nem is gondoltam, hogy ilyen hamar sor kerül a következő varróasszonyosdira!

Én is épp a múlt héten jutottam hozzá a Plattner könyvhöz. Néha tényleg vannak benne fura dolgok. :?

KépKép
livus
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: