Új privát üzeneted érkezett!

CirbiKép

Örülök, hogy reagáltál, mert ez a pont ahol hiányzik az emberi arc a gondolatok mögöttKép
Természetesen ez csak egy kiragadott dolog a sok-sok gondolatom közül...Kép Arra gondoltam, hoyg néha születni kell arra is, hogy a sok-sok mindent amit megtanul az ember, kamatoztatni tudja... Vagy a tehetségét, vagy azt, hogy a semmiből csináljon karriert...
Sajnos ez a dolog az, ami nekem hiányzik.
Mondjuk pontosan nem értem, hogy mi az ami nagy butaság a mondaotmban, bár én tudom, hogy akkora butaságot nem szoktam gondolniKép Kép Kép Szerintem nyugodtan írd le nyíltan, hogy mi az ami butaság, hátha félreértjük egymástKép)))

Vagy arra gondolhatsz, hogy nem csak üygeskedő emberek lehetnek sikeresek? Igazad van, csak sokkal ritkább, sajnos!!!!!!!!!!!!!

Na írj CirbiKép Bezséljük át a dolgot, hátha siettem és máshogy értelmeztek engemKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!
Mi is találkoztunk a "minden tiszteletem a tiétek" szöveggel, amitől egyszerűen rosszul vagyok és hasonlóan reagáltunk, mint Atan. Ekkor mindig eszembe jut egy könxyből egy sor (Kollár János: Ugye Te vagy az igazi anyukám?) ami valahogy így szól: nem attól saját egy gyerek, hogy kinek a génjeit hordoza, hanem attól, hogy ki neveli fel.
Mi találkoztunk néhány kellemetlenebb beszólással is, amikkel az első pár napban nem tudtam mit kezdeni, de néhány nap után már ügyesen kezeltem a helyzetet.Pl. "ahhoz képest, hogy örökbefogadott milyen szép." "köszönjük, hogy nekünk elmondtátok, de szerintem ne hirdessétek." De a legtöbben azok voltak, akik elkezdték szidni a biológiai anyát, nem túl szép szavakkal. Ezt mindig helyre tudtam tenni, azzal, hogy megemlítettem, hogy ha nincs az az asszony, akkor ma nekünk sincs kislányunk. Ez általában hatni szokott.
Nálunk sajnos a családban is volt aki számomra értehetelenül reagált, anyósom. Õ kijelentette, hogy saját unokát akar (szó szerint így hangzott el). Aztán meglátta és beleszeretett.
Kizsó: Gratulálok! Akkor a Karácsony már az új otthonotokban lesz! De jó!
Amneris: Irígykedem ám a kályha miatt!
Gabszi: Biztos semmi gond nem lesz az örökbefogadással, én is ismerek olyan házaspárt, akik 2 vérszerinti gyermekük után örökbefogadtak egy babót.
Mindenkinek szép napot!
Hildus
Vendég
 


Cirbi,
megirtam Kép kivancsian varom, hogy kapok-e majd valaszt Kép de jo lenne!
Rudi urnak puszka a Lanyoktol Kép

KépKép
galuska
 
 

 
 

Bocsi
hordoza=hordozza
értehetelenül=érthetetlenül
Vendég
 


Napsugaracska!

Igazad van, tényleg helyesebb, ha átbeszéljük, hátha félreértjük egymást. Mert azt hiszem, van bőven mit félreérteni abban, amit írsz. Az, például, mit jelent, hogy "roma" - így idézőjelben?Kép Ha semmit, miért használod az idézőjelet? Ha valamit, akkor miért nem mondod ki világosan? Hirtelen azt sem tudom, mit kezdjek azzal, hogy ma Magyaroszágon - nem Új-Zélandon vagy Svájcban, hanem itt nálunk, ahol nem olyan régen egy miniszter arról tűnődött nagy nyilvánosság előtt, hogy jobban örülne annak, ha a cigányok inkább dolgoznának - előny romának (én inkább elhagyom az idézőjelet) lenni. Ezt te valóban így látod? Abban is segítened kéne, hogy megértsem, ebben az összefüggésben mit jelent az, hogy egy kis ügyeskedés.Kép
Nagy örömmel és izgalommal várom, hogy legyen egy kicsi gyerekünk, és - mint már tudod - egy cseppet sem érdekel, milyen a színe, de ha arra gondolok, hogy roma lesz, sosem az az első gondolatom, hogy micsoda szerencsés egy fickó vagy leányzó, aki előtt minden ajtó nyitva, és még ha ügyeskedik - ügyeskedünk egy kicsit, akkor aztán ...
Semmiképpen nem akarlak bántani, személyeskedni sem szeretnék, de a szavaid erősen félreérthetőek, és egy olyan előítéletes gondolkodás megnyilvánulásának tűnnek, amelytől féltem jövendőbeli csemetémet.

cirbi Kép
cirbi
 
 


Hildus!

Nagyon köszönöm a történetet és a képet!
Gyönyörű, mindkettő. Kép
cirbi
cirbi
 
 


Azzal kezdeném, hogy bocsi, ha valakinek nem reagálok az üzenetére, de e színes kavalkád tagjaival még csak most ismerkedem.

Próbálom háttérbe szorítani a negatív gondolatokat, hisz most minden időmet leköti a baba kuckójának rendezgetése, a hiányzó dolgok beszerzése.
Szerencsés helyzetben vagyok, úgy tűnik, jó védőnőt fogtam ki, mert felajánlotta, hogy holnap feljön egy kicsit beszélgetni. Valóban örülök neki.
Egy picit nekem is szöget ütött a fejemben amit olvastam Napsugaracska írásában, de én ezt próbálom másképpen felfogni.
Mindig arra gondolok, hogy a roma származásu emberek vérében van a zene és a tánc és ha a mi picurkánk is rendelkezik majd ezen adottságokkal, akkor támogatni fogom, hogy használja is ki.

Nem hiszem, hogy a romák ügyeskedéssel jutnának előrébb, szerintem azokat a romákat, akik ügyeskedésből élnek, a kényszer viszi rá iskolázatlanságuk és a munka világában való hátrányaik miatt. Mert ugye, nekik is el kell valahogy tartani a családot, ők is vágynak szépre, jóra. de vonatkozik ez a szegény sorban élő magyarokra is.

Ha több örökbefogadó pár fogadna el roma gyermeket, csökkenne az elítéltség, de persze mindenkinek szíve joga, hogy hogyan dönt.

Én egy teljesen fehér bőrű, főiskolát végzett ember vagyok, akit a szakmájában elismernek, a túlsúlyom miatt mégis mindig duplán kellett teljesítenem és gyermekkoromban ki voltam téve a többi gyerek és néha felnőtt (!) csúfolódásának. Tehát a diszkrimináció nem csak a roma kérdésnél működik.Sajnos.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Jajj CirbiKép
Ha neked ez jött át a soraimból, akkor én inkább nem is írtam semmit, vedd úgy.. És sajnos ilyen mélyen gondolkodni sem nagyon van időm.
De próbálom megmagyarázni, ha ezek után egyáltalán tudom, hogy mire is gondoltamKép
Azért azt nagyon nagyon remélem, hogy nem gondolod komolyan, hogy én így gondolkodnék...

Nme írtam olyat, hogy ma Magyarországon... Azt hogy előny Romának lenni,azt sem...

Hozzászólásomban arról írtam, hogy a roma embereknek, -mint azt ahogy Kelimoni is írja- nagyobb a zene iránti tehetségük.
Az ügyeskedés az én olvasatomban, egyszerű ügyeskedést jelent, jó észjárást.
Én, mondom én legalábbis azt vettem észre, hogy a roma ismerőseimnak, mindig van valami jó ötletük, huncut megoldásuk bizonyos dolgoknál.
pl. Roma csoporttársam képes bemenni, 50-es éveiben járó, nagyon félünk tőle tanárnőnk irodájába, csak azért hogy Szép napot kívánjon nekiKép Mindezt huncut módon, kaján vigyorralKép Nme is kell mondanom tanárnőnk, akitől "félünk", hogy vette a dolgot. Teljes elragadtatássalKép)) Máris szebbé tette a napját, válaszolta nekiKép

Nem gondoltam, hogy az ügyeskedés: lopást, csalást jelentene! Azt meg nem is vallom, hogy csak roma emberek tulajdonsága lenne, mint ezt sokszor hallani...Kép

A "roma"baba kifejezést azért írtam, mert nem mindig csupán roma származású baba örökbeadható Gabikáéknál. Sokszor csak az egyik szülő az, vagy már az is csak az egyik ágon.
Mindezek ellenére minden csöppnyi származást leromáznak, szerintem éppen annyira lehetne, fehér baba, vagy magyar(ezt már nem tudom, hogy írjam, a roma ember is magyar ember szerintem).

Cirbi! Örülök mindezek ellenére, hoyg rákérdeztél a gondolataim eredetére, hidd el semmi negatív, vagy kóros gondolatom nincsen, ami a roma származást illeti. Gondolom tudod, hogy mi is különleges sorban álltunk. Ezért nem is értem, miért pont az én szavaimban kételkedsz.
Ráadásul mi a párommal nem is egyzser álltunk ki az olyna meberek ellen, mint amiről írsz.
Sajnálom, hogy nagyon szerető, és érző mivoltunktól félted gyermekeidet...

Kelimoni!
Úgy látom, hogy sikerült megértened, az ügyeskedésről vallott nézeteimet fentebb olvashatod.

Bocsi, ha megbántottam valakit, nem azt gondolom, amit Cirbi leír...

Na, most megyek is, mert ha nem tanulok, akkor nem fogok levizsgázni, pedig nagyon hamar végezni akarok, hisz itthon vár Norisz apukájávalKép)))
(Olyan nehéz itthon hagyni a kisfiam, még ha pár óráról is van szóKép((((

Puszi

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok Lányok!

Kizsó!! Nagy-nagy gratula a lakáshoz!!!
Ez olyan óriási dolog - saját lakás! Legyetek benne nagyon boldogok!!! Kép

Jiny!

Tökéletesen értem, és osztom a véleményedet a roma származással kapcsolatban. Ahogyan Kelimoniét is a diszkriminációról úgy általában. És meg kell mondanom, nagyon igazad van, Moni! Kép

Itt van például a mi szakmánk: egyáltalán nem számít, hogy milyen a bőrszined, de ha túl nagy a popód, az már kizárási alap lehet.
Maga Petrovics Emil szólította fel az egyik kolléganőt, hogy adjon le, mert sajnos a szépséges hang nem minden...
Ennyit a diszkriminációról! Kép (Mikor köztudott, hogy az operai hang "szolgálatában" bizony gyakran terebéjesednek a művészek. Brrr!Kép)
(Szóval azon túl, hogy a magunk életkéjével számot vetve mi is kizártuk egy roma származású babuska lehetőségét, én külön célomul tűztem ki: nagyon szertnék majd ügyelni, hogy az én kislányom ne legyen majd olyan túlsúlyos, mint én... Egész életemben küzdöttem emiatt - most sincs másképp, és nem kívánom neki mindezt.)

Összességében én úgy gondolom, ha már módunk van, alakítsuk úgy az életünket, ahogyan az számunkra a legboldogabb jövendőt hozhatja.
Nem felejthetjük el a tényt - az örökbefogadással nem csak a kis jövevény, de a mi életünk is új irányt vesz! Legyen ez az irány olyan, ami boldog élethez vezethet minket!
És hogy kinek mi jelenti a boldogságot, azt csak Õ tudhatja, érezheti igazán. Kép

Bárki bárhogy dönt is, azt meggyőződése nyomán teszi - és így tesz jól! Kép

Drága Rebecca!

Örülök, hogy ilyen hatással van rád a fórumunk!! Kép
Sokszor leírtam már - Rád is igaz, Kedvesem: Ide mindenki írhat, akinek mondandója van számunkra!
"Beszélgessünk!" - ez szerepel a címünkben - Gyere bármikor, hogy beszélgessünk!! Kép

Kép

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Cirbi!
Azért szerintem az ilyen gondolatokat kicsit próbáld lazábban végig gondolni.
Ugye te sem gondolod, hogy Kelimoni azért fogad örökbe roma kisbabát, hogy csökkenjen hazánkban az elitéltség.
Mert nekem az jött le, mintha az én hsz-met így fordítottad volna le.
Mi itt sokan írunk dolgokat, mondatokat. Nem szabad túl mélyen belegondolni, mert akkor sokszor máshogy értelmezhető...
Én mindenképpen pozitív, mosolygós, vidám embernek tartom magam. Megbántani pedig nem vagyok képes senkit sem. Gondolataim tényleg szívből szólnak, a legkisebb negatív, bántó érzelmek nélkül.
Leírva sokmindent máshogy értelmezhetünk, ezért jó ha megbeszéljük.
Remélem sikerült? Kép Kép Kép

Kizsó!
HATALMAS GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!
Kinga mit szólt?? Kép

Amneris!
Kíváncsian várom a képetKép GratulaKép De jó idő leszKép))

Gabszi! Puszi, és most már én is nagyon drukkolok nektek isKép

Hildus!
Mi is találkozunk ilyen bezsólásokkalKép De mi csak nevetünk rajta. Ilyen frappáns mondatok, csak utána jutnak eszembe! Addig csak kinevetem az illetőt, hogy butaságot beszélKép
A legjobbKép Mamám volt az első, akit az első héten majdnem kipenderítettem....( De aztán belegondoltam, hogy idős, és biztosan nem úgy gondolja... Ecsetelte nekem, Norisszal a kezemben, hogy milyen jó sorsa van, és biztosan az anyukája hasában nem volt ilyen sora, biztosan ez meg az volt, talán bántotta is... Ne tudjátok meg, hogy mit éreztem... Csak reménykedtem, hogy a kisfiam még nem ért belőle semmitKép((
Én is kérhetem a történetet??

KépKép
napsugaracska
 
 


Most rohanunk dolgozni, de aztán lefotózom!! Olyan gyönyörűűűű!! A világ legszebb cserépkályhája!! Kép

Befűteni majd csak szombattól szabad, mert száradnia kell annak a rengeteg agyagnak, amit belékentek a pocakjába.

Nagyon várom! És majd feltszem a képét - most már családtag! Kép

Pusszancs! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Tegnap is itt voltam, de mire végigolvastalak titeket a párocskám idekönyörögte magát a gép elé én pedig jófeleség révénKép hagytam őt is netezni egy kicsit.

Amneris
Nagyon várom már a képet a kályhátokról. Használjátok mihamarabb hárman egészséggel, jó sokáig. Köszönöm az információkat a mikrofon+kameráról, de látod ide is alig jutok elKép. Kezdődik hamarosan Advent. Ilyenkor szinte reggeltől estig óviban vagyok. Adventi vásárra készülünk, próbálunk a Mikulási, Karácsonyi ünnepségen való bábozásra, próbálunk mint a nagyokKép

Hildus
Nagyon köszönöm, hogy elküldted történeteteket.
Hanna gyönyörű!!!
Meghatott amit az angyalkáitokról írtál. Elgondolkodtam, hogy vajon nekünk is van-e angyalkánk? LehetKépKépkettő. Kétszer volt pozitív tesztem inszem után, de pár nap múlva már nem volt/ak odabenn.

Mindjárt folytatom, de az előbb ugyanezt leírtam és ügyetlenkedve letöröltem. Jövök mindjártKép

Renóca
süni_renóca
 
 


Nagyon örülök, hogy megint többen lettünk.
Kép

KelimoniKép
Úgy örülök, hogy írtál. Drukkolok nektek nagyon, hogy minden rendben legyen.
Én azért szeretek idejönni, mert itt olyanokkal beszélgethetek, akik mindazt átélték, átélik, amit én/mi. A hátamon is feláll a szőr, amikor olyanok okoskodnak, adnak tanácsot,akik csak a tv-ben filmeken láttak örökbefogadást vagy még ott sem. Amikor elindítottuk az örökbefogadást nagyon sok értékes új barátunk lett, és több olyannal szakadt meg a kapcsolat, akit addig barátnak hittünk.

MosolygósKép
Milyen jó anyuka lett belőledKép
öröm olvasni, ahogy a "beszélgetéseitőkről" írsz. Mindig olyan jókedvem lesz tőle.

Ildikó
Gyönyörűek a gyerkőceitekKép Képeknek mindig örülünkKép

Atan
Neked is köszönöm, hogy leírtad történeteteket.
Mi 0-2 éves korig jelöltük meg gyermekünk/gyermekeinkKép korát. Lehet, hogy átsiklottam felette, de leírnád mennyi idővel az alkalmassági határozat jogerőssége után jött a telefon? Ti hívtátok a TEGYESZ-t, vagyis néha érdeklődtetek, hogy hol álltok...stb.?

Ezt is gyorsan elküldöm és jövök visszaKép
Renóca
süni_renóca
 
 


Napsugaracska!

Akkor rendben, lépjünk tovább. Tényleg csak félreérthettem. Még egy mondat csak: nem hiszem, hogy Kelimoni vagy bárki más, aki roma kisbabát fogadna örökbe azért tenné, hogy csökkenjen az elitéltség(de az is lehet, hogy előítéletet akartál írni?).

Galuska! A puszikat továbbítottam Rudikának, bár már van egy felesége és 9 gyereke is, de így a legszebb férfikorban is szívesen fogadja a hódolókat. Nem egy kifejezetten monogám alkat. Kép

cirbi
cirbi
 
 


Sziasztok!

Végigolvastam a tegnapi és a mai napot, és vannak gondolataim. Lehet nem tudok majd olyan összeszedetten irni, mint ahogy szeretnék vagy mint Kelimoni vagy Amneris vagy más, ezt nézzétek el nekem, mert elég fárasztó nap áll mögöttem ma is. Tudom mögöttetek is.

Ez az egész örökbefogadás téma, meg, hogy milyen a gyerek (roma, nem roma, sérült, beteg, stb.) egy olyan általam már nagyon "sokszor lerágott csont" kérdést vet fel, mégpedig a MÁS-ság kérdését.
Miért tartják egyes emberek másnak az öf gyereket, mint a vér szerintit. Hiszen azon senki nem lepődik meg, hogy valakinek barna a haja, vkinek szőke, zöld v. kék a szeme. Pedig az is más, különböző.
Hiszen mindannyian mások vagyunk, de mind az öf és mind sérült, nem sérült, ilyen és olyan származás kérdése sajnos magában hordozza az előitéleteket. És előitéletek sajnos mindig lesznek, teljesen nem tudjuk eltüntetni, csak csökkenteni azokat. Persze nem szándékozom túl általánosságokat irni, biszen amit leirtam azt ti is tudjátok. Úgy gondolom, hogy addig amig az az ember, aki bármely más embertársa iránt előitélettel viseltetik, igazándiból akkor érti vagy értheti meg, hogy az miért rossz annak, akivel szemben előitélettel van, ha a saját bőrén tapasztalná. Ezt pedig tudjuk bizonyos esetekben lehetetlen. Egy svéd emberből nem biztos, hogy lesz éhező afrikai kisgyerek.
Gondolom értitek mire akarok kilyukkadni, még akkor is ha kicsit zavarosan irom. Nehéz a gondolatokat szavakba önteni.
Egyetértek Amnerissel és Kelimonival, hogy az esetleges pár kiló felesleg miatt is előitéletekkel vannak tele emberek. Ugyanigy vagyok én a mozgássérültséggel is. Igyekszem nyitott lenni, odafigyelni az emberekre - még akkor is ha "belém rúgnak" - mert nekem alapból fontosak az emberek -, de tudom, hogy sokkal többet kell nyújtanom, bizonyitanom, mint másnak, akinek mondjuk ugyanaz a végzettsége mint nekem, vagy esetleg nekem több is van, mert nem azt nézik, hogy én csinálom, hanem azt, hogy én aki csinálom milyen vagyok kivülről.
Ebből számtalan lelki konfliktusom származott magamban, de úgy gondolom, kicsi léptekkel megyünk előre, és most már eljutottam arra a pontra: az a fontos, hogy én tudom magamról, amit tudnom kell, és hogy mennyit érek.
Tudom, hogy az öf kisfiamat sem fogom tudni megvédeni minden neki szánt "beszólástól", negativ tapasztalattól, inkább azon vagyok, hogy amennyire lehet felkészitsem.
Két példát még hadd emlitsek erre: amikor megtudják olyan emberek, akik nem ismernek, emberek, hogy valamelyik gyerek öf, mindig azt kérdezik: "Melyik a saját?" Reagálásom: Tessék? Mindkettő! Kép Ezért mondom azt, hogy aki nincs benne, vagy nem ment rajta keresztül, nem is érti, érzi igazán.
És egy pozitiv példa:
Férjem kapott egy könyvet pár napja, amit egy világtalan iró irt. A túraélményeit meséli el benne, amit kutyájával, látó emberek társaságában tett. Egyszer leelőztek egy fizikálisan teljesen egészséges társat, aki az alábbikat mondta: - Könnyű neked, 10 évvel fiatalabb vagy.-
(Azért nem tettem idézőjelbe, mert nem tudom pontosan, de ez volt a lényeg.

A világtalan férfi később rájött: életében ekkora dicséretet még nem kapott: az illető azt látta meg benne, hogy tényleg 10 évvel fiatalabb és nem a vak embert! Kép

Gabszi! Örülök, hogy idetaláltál! Kép

Kizsó! Gratulálok a lakáshoz! Kép

Diti! Örülök, hogy megjött a bútor! Kép

Hildus! Ha lehet én is szeretnék történetet. Cimem a profilomban.

Rebbeca! Máskor is irjál légyszives! Kép

Amneris! Gratula a kályhához! Kép Hogy telt az estéd? Kép

Nem tudom, hogy korábban megtettem-e, de minden új topictagot külön üdvözlök sok szerettel!

Emellett pedig MINDEN GYERMEK GYÖNYORÛ!

Bocsánat, hogy ilyen hosszút irtam, nem akartalak untatni benneteket, remélem érthető, hogy mit szerettem volna irni, csak egy bajom, hogy nehezen ültetem át a gondolataimat szavakba, főleg ha le kell irnom.

Sziasztok!
Vendég
 


Tényleg nem azért fogadunk örökbe roma babát, hogy pozitív példát statuáljunk, de akár azért is.Imádom a kis roma bébiket, mindig azt mondom viccesen, hogy a mi gyermekünk mehet nyugodtan a strandra. Nekem ez gond, rendkívül fehér bőrrel áldott meg az Úr.

Olyan boldog vagyok, a férjem ma meglepett egy babaágynemű, baldachin garniturával. A dugi pénzéből vette a mi kicsinknek. Teljesen meghatódtam a dolgon.

Puszi mindenkinek és szép álmokat!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Diti
Olyan jó lenne, ha már az Adventi első gyertyát hárman gyújthatnátok megKép

Jiny
Holnap gondolok rátokKép Ez lesz az első lépés, amit szerintem soha nem fogtok elfelejteni. Remélem olyan szép emlék lesz nektek is, mint nekünk. Velünk (Pest megyei TEGYESZ) nagyon kedves volt az előadó, aki felvette az adatainkat.A tanfolyam sem volt elviselhetetlen, de sok gyakorlati kérdésre nem tudott válaszolni a pszichológusnő. Pl. amikor hazavihetjük végre a várva várt babát akkor szülési szabadságon, betegállományban vagy milyen státuszban leszünk? Széttárta a karját és "Nem tudom" volt a válasz. Gondolom a gyámhivatalban mindent elmondanak majd, de azért szerettem volna tudni, mert amikor ott leszünk szerintem a könnyeim és az érzelmeim a memóriámban zavart fognak okozniKép és nem ilyesmire fogok figyelni. De ez csak egy volt a sok kérdés közül, amire szintén a "Nem tudom" hangzott el válaszként.

Egyébként a magyarország.hu-n nagyon hasznos dolgokat találtok. Pl. a férjeknek járó szabadágról, amit a munkáltatók NEM szeretnek a papáknak említeniKép


Kizso
Gratulálunk! Jó csomagolást! Mamához közelebb vagy messzebb lesztek az új lakásban?

Rebecca
Köszönjük, hogy drukkolsz nekünk. Ha szeretnél írj nekünk. Mi mindenkinek nagyon örülünk, aki drukkol nekünkKép

Galuska
Remélem gyorsan választ kaptok leveletekre. Drukkolunk nektek.Kép

Az óviban kevés a gyerkőc, mert az iskolában őszi szünet van, és sokan otthon maradtak a tesókkal.
Ma a Három kívánság című mesét mondtam el nekik. A végén beszélgettünk ki mit kívánna a tündértől. Az egyik kisfiú azt, hogy a dédije ne legyen idős és beteg, és ha felnő legyen két gyereke- egy fiú és egy kislányKép Néha annyira jó lenne, ha minden felnőtt beleshetne és megnézhetné mennyi szeretet van MÉG az emberekben kisgyermekkorukban, de útközben sokakkal valami történik és kialszik a láng. Öröm hallgatni és nézni mikor versenyeznek ki segítsen a naposnak összehajtani a terítőt, a kisebbnek felvenni a cipőt, a dadusnéninek kinyitni az ajtót.....Nagyon boldog vagyok, hogy óvónéni lettem. Jó, sokszor csibészek, néha szemtelenek, de a szívük tiszta és őszinte. Amikor a leendő gyermekeiről beszélt a kis 5 éves, saját magamra gondoltam, ahogy ennyi idősen éjjel felkeltem a babámhoz és kicseréltem a pelusát. Szegény anyukám meg rohant, mert azt hitte baj van, amikor a lámpát felkapcsoltam. (Na már megint itatom az egereket) Remélem hamarosan kapcsolgathatom majd a villanyt...

Azt hiszem mára ennyi. Gondolom elég lesz belőlemKép Szép jó éjszakát mindenkinek.
Ölel mindenkit: Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Draga Renoca Kép
ugye ezek mar oromkonnyek?
Persze, hogy kapcsolgatod majd a villanyt Kép es nem is olyan sokara!!!!!! Meselj meg kerlek ovis torteneteket, szeretem hallgatni (olvasni)Kép

KépKép
galuska
 
 


Renóca Kép
Igen, még 1. osztályban is olyan "jók" a gyerekek... Semmi gonoszság... Aztán meg néhányuk , máshogy kezd el gondolkodni...
Írj mégKép Kép Kép

KelimoniKép
Férjem is így kezdte, aztán pár héttel később megszületett NoriszKép
Ha visszaolvasnál, akkor még kép s van rólaKép
Ez jó jel!!!!!!!!! Vagyis a férjed is nagyon nagyon szerethet tégedKép)))) Engem állítólag IMÁDKép Remélem nem füllentKép

CirbiKép ÖrülökKép
(((Csak próbáltam szó szerint idézni, de igazad van a szóval kapcsolatban)))

MatibaKép Kép Kép
Szép álmokat neked, pihenj sokat!
Igen, a felkészítés a lényeg, én is ezt a nézetet osztom. Már rájöttem, hogy nem lehet a kisfiam mellett majd mindig ott állnom...
SAJNOOOOOOOOOOOSSSKép(((((((((
Kép Kép Kép

Puszi mindnekinekKép
Nikinozsót nagyon hiányolomKép
Gonodlom, most is sok a tennivaló... Remélem nem beteg?
Kizsó, ha találkozól vele, akkor pusziljuk!!!

Mindenkinek küldünk kisfiammal sok-sok puszit, remélem nemsokára ő is úgy küldi, mint CsengeKép)))

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok, üdvözlök mindenkit, néhányatokat már személyesen is ismerek(Matiba-Somogyfajsz, Mera-Győr, Hildus- Ágacska tanfolyam, Kelimonival meg ma már leveleztünk privátban.)
Az origo fórumban Niko1 néven futok, onnan is ismerhettek.
Tehát röviden bemutatkoznék: Két vér szerinti gyermekünk mellé idén január 31-én érkezett a telefon a Tegyesztől, hogy lenne egy 4,5 hónapos kisfiú, akit örökbefogadhatnánk. Repdestünk a boldogságtól, 1 hét múlva már nálunk aludt, és most már 10 hónapja ő a mi kis királyfink.
(Mi vagyunk az a pár, akik két vérszerinti mellé öribabát fogadtunk örökbe - ugye Hildus?)
A mai napi témához szólnék hozzá, mert a mi annak idején nem tettünk semminemű kikötést (csak nagyobb egészségügyi problémát zártunk ki), így amikor megnéztük a picikénket és igent mondtunk, általunk nagyon "kedvelt" tegyeszes nő feltette a kérdést, hogy ugye tudjuk, hogy valószínüleg be fog barnulni. Mondtuk, igen. És be is barnultKép)))
Így aztán nem kell féltenünk a leégéstől, bár a másik kettő is gyorsan barnul, így nyár végére már nem volt "színeltérés".
Így most aki látta, megmondhatja (Mera?), hogy milyen gyönyörűséges göndörke 14 hónaposunk van otthon.
(Egyébként a most 8 éves lánykám már 6 évesen is néger férjet akart, hogy szép szines babája legyen, idén nyáron Lübeckben is így nézelődött..)
A pici fiunkat meg Megasztár után szabadon Caramelnek hívtaKép))
Nekem is van igen pozitív sztorim a roma kérdéskörrel kapcsolatban: Ha Győr belvárosában tologatom a babámat, és nagy szoknyás kövér cigányasszonyok jönnek velem szemben, akkor ránéznek a babára, majd rám, és hatalmas mosolyra fakadnak. Lehet, hogy rosszul értelmezem, de úgy gondolom, befogadnak a családba. És ez nekem jó érzés.
Úgy gondolom egyébként, hogy mindenkinek magának kell tudni, mit tud vállalni, mit vállal be esetleg a családja, milyen a környezete.

Ja, a nevemet a kedves férjecskémnek köszönhetem, mert volt merszem felugrasztani a játék mellől, hogy kreáljon nekem e-mail címet.

Na nem akarok túltengeni, be is fejezem.
Boszi
szuperboszi
 
 


Hú Niko! De örülök nektek! Kép Pláne azért, mert idén nem voltunk sajna Somogyfajszon.Kép, és tavaly még nem volt családtag a legkisebbetek.

Gyere máskor is! Kép Képet kérhetnék magánban?
Cimem a profilomban.

Mera! Elfejtttem: Gyere ám Te is, és mesélj Kiscsikóról! Kép
Vendég
 


Kedves várakozók!
Nagyon nagy dolog történt a Gólyahír Egyesület életében a "Gólyamesék" című könyvünk után, elkészült a "Gólyamese" című 55 perces dokumentumfilm is, Dobray György a film rendezője, készítője. Ma kaptam kézhez, a nyers kópiát, eddig kétszer láttam, de hosszú még a mai nap. Nagyon megható, szép film, persze én elfogult vagyok, de a férjem szeme is könnyes lett. Remélem ez a film is hozzájárul majd ahhoz, hogy változzon a közvélemény jó irányba. Különben a fórumunknak is nagy szerepe van a filmben. A találkozón pedig "szereplőkké" váltatok többen, Amneris, Rvan, Napsugaracska család, és persze Idusa család, hiszen róluk szól a történet, és sokan mások.
nikinozso
 
 


Azt nem irtam, hogy egy NYÍLT ÖRÖKBEFOGADÁS igaz története a film témája, LILIKE születése.
nikinozso
 
 


Sziasztok!

Napsugi! Kép
Kingus igen érdekesen, a maga módján fogja fel a dolgot. Mondtuk neki, hogy idén már az új lakásba fog jönni a Mikulás, erre a bútorboltban az eladónak azt ecsetelte, hogy hozzánk fog költözni a Miku! Kép
Különben meg elkezdtünk ma dobozolni, és nagyon lelkesen segített. Remélem az is bejön majd, hogy egy szobába kerül a hugijával.

Süni Renoca!

Közelebb leszünk a mamiékhoz, meg nem fogunk olyan kieső részen lakni. Most 15 perc legalább, hogy valami bolt közelébe érjünk, ( 2 lánnyal legalább fél óra). Ez így nem hangzik soknak, de ha hozzá számoljuk a vásárlás+a hazajövetel idejét, hát egy fél délelőtt. És akkor még nem is főztem. Kép

Nikinozso ma Pesten volt, de majd elmondja miért, ha akarja. Nem tudom mennyire titok! Kép
Szerencsére nem beteg! Kép
Ne is legyen, mert egyre többet fog unokázni mostanában. Kép

Köszönjük szépen különben a gratulációkat!!!

Ha szabad ezt írnom, kicsit úgy érzem most magamat, ahogy ti vártok a bébijeitekre. Mi is úgy vártuk azt a bizonyos telefont a banktól, hogy megkapjuk-e a pénzt, és igazából még most sem nagyon hisszük, hogy a miénk. Kép
De nagyon jó érzés!
Jó éjt mindenkinek!

kizsó
 
 


Kedves Kizsó!

Gratula a házikóhoz.Kép

Hildus: Köszi a történetet, nagyon szép. Vagyis szép és gyötrelmes is egyben.

Reni: Én minden egyes embriót az angyalkámnak tekintettem és nem tudom másként kezelni őket, még a meg nem fogant gyermekeim is a gyermekeim voltak. Ugye érted mire gondolok?

Jiny: elküldenéd megint az emilcímedet? Holnap mi is megyünk a TEGYESZ-hez, ott van a tanfolyam.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Egyszerre írtunk mami! Kép

kizsó
 
 


Nikinozsó!
Jajj de jóKép Így legalább remélem nem lezs több csecsemőgyilkosság semKép Nagyon remélem!!!!!!!!
Köszönjük nektekKép

/Most már nagyon sajnálom, hogy Noriszt nem vettem fel a karjaimba, de olyan édesen aludt, hogy nem mertük kivenni a hordozóbólKép Ha majd esetleg látja később a filmet, ne legyen az az érzése, hogy ő nem a kezünkben voltKép
Meg nem is nagyon szeretek szerepelni, nem vagyok filmre valóKép Kép Kép
Remélem csak adhatok a filmhez, elvenni nem veszek el belőle...Kép Családom többi tagjára meg egyenesen büszke vagyokKép Nagyszerű apa, és a csodálatos fiamKép Kép Kép /

És a család milyen egyszerre ül a gép eléKép Láthatatlan kötelékKép NagyszerűKép Kép Kép

Idusa!!! Mi van veletek??? Láttad már a filmet?? Kép
Nme jelentkeztál, várom ám a hívásod, van mit mesélnemKép

Szép álmokat mindenkinek!

KépKép
napsugaracska
 
 


Idusáék "nyaralnak" hétvégén jönnek haza, a filmet holnap fogják megnézni.
nikinozso
 
 


Ancsúr! Kép perenyigy@freemail.hu Mi negyed kettő körül megyünk. Azt nem tudom hogy meddig tart...

KépKép
jiny
 
 


Szia Renóca

2003 január végén volt jogerős határozatunk és 2004 április vége felé jött a telefon, ezután iratismertetés. Ez azt jelenti, hogy megmutatták a határozatot, hogy örökbefogadható, és meséltek róla. Aztán el kellett dönteni, hogy megnézzük-e.
2004 május elejétől látogattuk, és június végén vittük haza.Kép Bevallom őszintén, hogy mi nem hivogattuk a TEGYESZ-t. Azt mondták, hogy fiúknál max. 2 év, lányoknál 3. Mi 0-1 évig jelöltük meg a korát. Úgy gondoltuk max. másfél évig várunk (35.. valami ilyesmi sorszámunk volt, országos listán), ha addig nem jön telefon, akkor már nyaggattam volna őket.
A státuszról röviden: attól függ milyen korú a gyermek. A kihelyező határozaton szereplő dátumtól minden megillet, ami egy vele egy korú gyerek után jár. 2 éves korig gyed 2-3 éves korig gyes, családi pótlék, adókedvezmény.
Ha van konkrét kérdésed szivesen válaszolok, ha tudok.
A leírtak alapján remek óvónéni vagy, nagy szeretettel írsz mindig a gyerekekről.
Nektek mióta van jogerős határozatotok?

Amikor megismertük:
Kép

Kép
Kép
atan
 
 


SzuprbosziKép
jó név! illik Rád!
de nem indexes fórumot akartál írni? Igaz, nagyon csendes a mi őstopicunk mostanában, kár érte! Itt viszont végigolvasni is elég, annyi érdeklődő/várakozó van, hálistennekKép

Ezennel megerősítem, hogy Boszi királyfijjja gyönyörű, ennivaló baba!
mera
 
 


Szia Mera

Az indexes fórumon véletlenül nem Csataló néven szoktál írni? Azért gondolom mert Matiba említette, hogy mesélj Kiscsikóról.

Matiba

Egyszer tőlem is megkérdezte egy ismerősöm itt a lakótelepen, hogy "ne haragudjak már de hagy kérdezze meg, hogy saját?" Én természetesen azt mondtam: IGEN. Erre a kérdésre nem is lehet másképp válaszolni.

Sziasztok

Jó éjszakát mindenkinek
Kép

Kép
Kép
atan
 
 


Kizsó!
Nagy-nagy gratula a lakáshoz!! Mi tavaly építkeztünk, így még friss élmény a költözés- pakolás- berendezkedés, takarítás, hát ilyen téren nem irigyellek benneteketKép
Az pedig nagyon jó, hogy Nikinozsó közelébe mentek lakni. Mi a szüleimmel élünk együtt, a bátyám is ebben a községben lakik. Így tapasztalhatom, hogy mekkora segítség nekik is, hogy közel vagyunk, ha vigyázni kell a gyerekeikre - 11 és 2 éves fiúk - , és mekkora öröm a nagyszülőnek is, hogy vele lehet az unoka, pedig az én anyukám is súlyos szívbeteg, mégis, ha itt vannak a gyerekek, akkor elfelejti az összes baját. Szegénykém mindig azt mondja, hogy csak azt szeretné még megélni, hogy nekünk is legyen babánk, én pedig minden este imádkozok, hogy még nagyon sokáig itt legyen velünk.

Nikinozsó!
Ez nagyon jó hír. Azt lehet tudni, hogy mi, a nagyközönség mikor láthatja a filmet?
Remélem megérkezett már hozzád a határozatunk és nem keveredett el a postán?!

Hú lányok, alig bírom követni a fejleményeket, rengeteget írunk mostanában.. Sajnos nekem most diliház van a munkahelyemen, és jövőhét végén vizsgázom is, így alig jutok a nethez, de igyekszemKép

Most már megyek én is aludni, szép álmokat mindenkinek!

Rvan

Kép
rvan
 
 


Sziasztok!
De Mera, indexet akartam írniKép)) Sajna öregszem.
Matiba lesz fénykép is, csak ehhez is férj kell, aki "lebutítja", de igérte, hogy igyekszik.
Boszi
szuperboszi
 
 


Sziasztok!
Nehéz reagálni a személyes hozzászólásokra, úgy pörög a topic. (Az indexesnek az az előnye megvan, hogy rákattintok valaki hsz-ére és válaszként jelenik meg az enyém, így akár egyenként reagálhatok és látszik a logikai lánc. Itt meg mire végigolvasom, elfelejtem, kinek és mire kell reagálnom. Nem tudtok erre valami megoldást? esetleg Apa?)

Na, amire emlékszem: Ancsúr, ne aggódj, itt tutira én vagyok a korelnök. Örökbefogadáshoz nem lehetsz elég öreg, bár 45 év korkülönbségnél nem lehet több a szülő és a gyerek között. Mi találkoztunk ötven feletti örökbefogadókkal is, egy aranyos 10,12 éves testvérpár lett az övék.

Atan, igen, én vagyok csataló személyesenKép
A kisfiad nagyon szép, már ha egy fiúcskára szabad ilyet mondaniKép

Hiába kerestem vissza, nem találom, kivel is találkoztam két éve a talin? Hildussal vagy Ildikóval? Segítsetek azonosítani, jó?
(Matiba, Rátok emlékszem)
Szóval azzal, aki kérte, hogy meséljek Kiscsikóról. Röviden annyit, hogy szépen fejlődik, most volt 3 éves, 98 cm magas. Sokat beszél, örökmozgó, aranyos. De: küzdünk is rendesen egymással, nagyon akaratos, nagyon határozott, és pillanatnyilag mindent jobban tud, mint miKép Szóval mint afféle hároméves. Próbálok következetes maradni a nevelésben, de nem mindig sikerül, néha előbb adom fel, mint a gyerekKép Néha úgy érzem, hogy 10 éve könnyebb lett volna, amig fiatalabb voltam, de ilyenkor apja rávágja, hogy akkor nem ő lenne a mi kislányunkKép
Kölcsönösen odavagyunk egymásért, első perctől otthon érezte magát, beilleszkedett, a tágabb család és baráti kör is szeretettel fogadta. Talán kicsit elkényeztetjük, de ez nem csoda. Szeret utazni, jól is bírja, másfél év alatt húszezer km-t tettünk beleKépKépKép
Ha lesz időm, küldök gyerekszájakat is, de most nagyon kell dolgoznomKép
mera
 
 


Mera:Kép Csak azért írtam a kort, mert a készülő táblicskuhoz a születési évemnek az 1876-ot írtam,.Kép Nos ez jóval meghaladta volna a megengedhetó korkülönbséget.Kép Kép KépNagyon édes lehet a kiscsikód.Kép

Jiny: Mi 4-re megyünk, ti addigra régen megszabadultok.Kép Nem lesz még ez az alkalom több szerintem fél óránál, nekünk se nagyon volt több idő.Kép

Atan: Kép Õ is gyönyörű!

Nikinozsó: Gratula a filmhez, nagyon kíváncsi vagyok rá.KépMég nem hívtuk fel a szegedi párt, de majd megtesszük.Kép

Renóca: Igen, nincs tisztább szív a gyermekszívnél, mindig őszinte. Én is kisiskolásokkal foglalkoztam és rengeteg szeretet van a picikben. Olyan érdekes, hogy még most is néha levelet írnak nekem, interneten is.Kép Nagyon szerettük egymást.Kép Ha szomorú voltam, bármennyire is nem mutattam, megérezték és mindig megtréfáltak, addig míg együtt nem kacagtunk. Annyira igyekeztem velük kialakítani azt a közösséget, amiben mindegyik gyerek jól érzi magát, függetlenül, hogy okos, vagy ügyes, vagy esetleg ügyetlenke.Kép És olyan jó volt a szívemnek, mikor nem közösítették ki azokat, aki mondjuk nem tudtak olyan szépen olvasni. Volt hogy ők maguk mondták, hogy igaz XY. alig tud olvasni, de milyen szépen énekel! Jó volt látni, hogy megkeresik magukban és másokban is azt ami jó benne és segítik egymást.Kép Hm, kár hogy nem kapok a pályámon állást, de így is sok emlékem marad.KépNos, azon meg mai napon sokat mosolygok, hogy milyen csalafinták voltak, ha ki akartak menni a játszira, nem volt kedvük sokat tanulni, mindig körbeudvaroltak, alkudoztak.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Szia Mera

Most megnyugodtam egy kicsit, hogy nem csak az én gyermekem örökmozgó. Kép A bölcsödében is azt mondták, nincs semmi baj vele, aranyos, de egy percig nem tud megülni. Nem akar öltözködni, nem fogad szót, és nagyon sűrűn használja a "nem akarom" kifejezést. Mi is küzdünk vele rendesen.Kép
Szerinted, ha az indexes topic megszűnik, elmaradnak az augusztusi nagy találkozók?

Kép
Kép
atan
 
 


Atan, remélem nem szűnik megKép na meg ezeket a Fészek Alapítvány szervezi, szerintem tudják az elérhetőségeinket! Ha lesz időm, írok oda is, bedobok valami témát, amire felébrednekKép
Veled találkoztunk két éve?
mera
 
 


Sziasztok!
Kép

Ma nagyon kevesen voltunk, így előbb jöhettem haza. 12 csemete volt. Reggel a lányok kérték kapcsoljam be a magnót (Grillus gyermekdalok, népdalok). Körbeálltak és táncolni tanították egymást. Olyan jó volt nézni őket. A reggeli torna el is maradtKép, mert nem akartam megzavarni játékukat. Én addig előszedtem a elszakadt babaruhákat és csendesen varrogattamKép.

Nikinozso
Gratulálunk! Már nagyon várjuk, hogy láthassuk a filmet. Amikor a lombikprogramról elkészült a dokumentumfilm (azt hiszem Várva várt babák a címe) sokat segített a nem érintett embereknek, hogy megértsék miről is van szó. Sokan addig azt hitték, hogy egy csövecskében fejlődik a baba, tanult emberek is.
A Gólyamese sokaknak segíteni fog. Amikor a Nagy Vita című műsorban az örökbefogadásról volt szó két egymást követő nap, kolléganőim kíváncsiságból megnézték. Addig nem mertek kérdezni szinte semmit, na de utánaKép. És én úgy gondolom nem szégyen sosem kérdezni, ha nem ismerünk valamit. Véleményt csak úgy alkothat valaki, ha megismeri azt a dolgot, amiről beszél. Szerintem sok "természetes úton" szülővé vált barátunk is meg fogja nézni, mert szeretnék érteni/érezni, amit mi érzünk. És ebben Lilike fog segíteni nekikKép
Kicsit hosszú lettem, bocsánat.

Szuperboszi
Üdv közöttünk, jó hogy jöttélKép.

Ancsúr
Persze, hogy értem. Tudod nekünk nem volt lombik. Lehetett volna, de többek között ez tartott vissza, hogy úgy éltük volna meg ha nem sikerül mint gyermekünk halálát. Hosszasan tudnék erről is írni, de ez is olyan téma, amit inkább személyesen lehet jól kivesézni, mert mindenki másképp gondolja egy kicsitKép.

Atan
Köszönjük a képetKép.
Nekünk most augusztus 10-től jogerős a határozatunk. Lassan már 3 hónapjaKép.
Honnan tudtátok, hogy hanyadikok vagytok az országos listán? Nekünk azt mondták, hogy ilyet ne is kérdezzünk, mert annyira bonyolult a rendszer, hogy konkrét számot úgy sem tudnak mondani.
Tőlem egy imerős megkérdezte amikor arról beszéltünk, hogy nyílt örökbefogadásra is jelentkeztünk: Mit csináltok, ha beállít az óviba az anyja? Erre én: Hát szép lenne, ha mindig csak Robi vinné-hozná és én nem is járnék érte.

Mera
Tényleg annyira felpörögtünk, hogy néha végig is kell gondolnom ki-kicsodaKép, de ennek nagyon örülök.

Galuska
Sajnos ezek még nem örömkönnyek. Tudjátok ti is. Van, hogy könnyebb, van hogy nehezebb a várakozás. Én most a nehezebb stádiumban vagyok, de igyekszem átbilleniKép.

Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Csak pici kukk. Próbálok visszaolvasni, mert szeretnék mindenkit megismerni, amennyire csak lehetKép
Ma pozitív élményeim voltak: Leendő védőnőnk látogatott meg. Felajánlotta a segítségét és elmondta, hogy már a tejelosztóval is lebeszélte, hogy kapjunk anyatejet, a gyermekorvos is tud rólunk. A terep elő van készítve. A babókánk pedig nem akar kibújni a mami hasábólKép

A másik: a www.manoliget.hu oldalára írt kis szösszenetemért kaptam 3 juti könyvet a gyermeknevelésről. Nagyon örültem neki.Kép Biztatok mindenkit, hogy írjon az ott szereplő email címre. Jó lenne minél több emberhez eljuttatni az örökbefogadás körüli érzéseket, történeteket, stb. Fotókat is várnak! Kép

Mindenkinek naaaaaaaaagy szeretet puszi! Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Kelimoni
A babó úgy gondoljaKép, hogy eddig ő izgult mi lesz Vele. Most már ő megnyugodott, hogy szerető szülei viszik haza a kórházból és kicsit szeretné ha éreznétek, ahogyan ő élte át a bizonytalanságotKépKépKép
Remélem nem érted félre, bíztatásnak szánomKép.
Nagyon drukkolunk Nektek! Minden rendben leszKép.

Üdv Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Mera, sajnos nem találkozhattunk, két éve mert akkor még nem tudtam a találkozóról. Tavaly már hallottam, róla, de csak a találkozó után. Az idén nem tudtunk menni, mert már volt programunk, de legközelebb nagyon szeretnénk ott lenni.

Renóca, a jogerős határozat után kb. két héttel kaptunk egy levelet a TEGYESZ-től, amiben értesítettek, hogy nyilvántartásba vettek az országos listán ilyen és ilyen számon.

Kelimoni, ne izgulj, szerintem hamarosan boldog szülők lesztek. Tudom, hogy ilyenkor ólomlábokon jár az idő, de kitartás.Kép Mi is így voltunk ezzel amikor arra vártunk, hogy a kihelyező határozatott meghozzák.

Kép
Kép
atan
 
 


Süni_renóca - tudom, hogy hogyan gondolod és igazad is van. sajna mi is bizonytalannak érezzük a helyzetet, hisz a mama vissza léphet. De erre gondolni sem merek, a picurt nálunk szeretet és biztonság várja. Kép

Atan: "Hol jár az eszem, csak a telefont figyelem.. Kicsit átalakítva a dal.
Hát most ezt éljük át. karnyújtásnyira van a boldogság és mégis olyan távol.

Köszönöm mindenkinek a biztatást, én ugyan így szurkolok azoknak, akik babára várnak, hogy az utolsó napok várakozásának gyönyörét mihamarabb átérezhessék Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Ma bejelentkeztünk a tegyeszhez, elintéztük az orvosi papírokat, a pszichológust. Jövő hét után túl leszünk a környezet tanulmányon is. December közepén megyünk a tanfolyamra, és februárra szerintem lehet határozatunk is. Kép

Kelimoni szorítunk hogy mielőbb találkozhassatok a TI babótokkal. Kép

KépKép
jiny
 
 


Jiny - ez csodálatos!Tehát semmi gond nem volt az orvosi papírokkal. Hová mentek tanfolyamra? Ágacska vagy Tegyesz? Mi az Ágacskánál voltunk, nagyon jó volt Kép
További jó ügyintézést!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok! Mi is mindenkinek szorítunkKép
Addig is egy kép a kis fürtöskésünkről.
Boszi, alias NikoKép
szuperboszi
 
 


Kelimoni! Kép Miután TEGYESZ-es tanfolyam épp most volt a megyénkben, így -na meg Ancsúr tapasztalatai után- Ágacskás tanfolyamra megyünk. December közepén lesz.

Szuperboszi nagyon szép baba! Kép

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!

Szuperboszi!
Hát, ez kisgyerkőc iszonyú helyes!!! Nem bírok vele betelni! KépKép

Mindenkitől szeretném kérdezni, hogy van-e különbség az alkalmassági határozat és jogerős határozat között? Ugyanis, megkaptuk Gabikától a kitöltendő papírokat, és ott van egy olyan kérdés, hogy a határozatot mikor kaptuk meg. Aztán a végén pedig a jogerős határozatot kell elküldeni fénymásolva. (De gondolom ezt ti is tudjátok.)

Én nem találok határozatot, csak a jogerős határozat van meg. Lehetséges ez? Kép Kép

Galuska!

Most Rudi küld 1000 csókot a csajoknak! (fejenként) Kép
cirbi
 
 


Jajj!!

Jeny! Elfelejtettem gratulálni! Kép Kép
cirbi
 
 


Hát még milyen csibészke, de ez látszik a huncut szeménKép
szuperboszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: