Új privát üzeneted érkezett!

Nekünk is jó a csütörtök. De szerdán nem megyünk akkor? Én mindenféleképpen elmennék az Aranyalmába. (Bár azt még nem gondoltam át, ki vigyáz a nagylányomra addig. Nem szívesen hurcibálom őt, nem neki való ez a buszozás, meg a kötött séta, aztán a boltban meg nem rendetlenkedhet, ha értitek... :? )
Ki jönne még oda?

Hosszútávra gondolva kellene szerezni egy helyet, ahová összejárhatnánk, és közelebb van mindenkihez (mondjuk a belvárosban vhol. Ha lelkesek vagyunk/vagytok, én szí :? vesen szervezkedek ezügyben, vannak lehetőségek sztem...) És az olyan jó lenne, ha nem ez lenne az akadály!

Ez a nagy Katica-kis Katica vicces, a múltkor a nagykaticában értetlenkedve nézett rám a nő, hogy milyen kiskaticáról beszélek, nekik nincs semmilyen kapcsolatuk. 8)

Én a hétfőt nem vállalom, sok lesz a jóból:)

klári /puma
pumama
 
 


Orsi :) Zoknikötés: Nem nehéz, ha a tudsz kötni egyébként, akkor egyszerű, gyors dolog. Ami a nehézségét adhatja kezdőknek, az az 5 tűvel boldogulás - kicsúszik, összeakad, az elején még az ujjak egy kicsit görcsösek. Ezért én mindenképp azt ajánlom, hogy először egy sima darabot - például babát, kis állatkát, sapkát - köss és csak utána állj neki a körkötött zokninak. Hozd csak a kötőtűket és a fonalat, aztán majd meglátod, mihez kapsz kedvet :)

Gyezsu :) ha mész a Katicába, akkor nekem egy babányi testanyagot vegyél légyszíves!
indianyo
 
 


Sziasztok!

Elmehetnénk mi is csütörtökön megnézni, hogy miket ügyeskedtek? :oops:
saara
 
 

 
 

GyeZsu,
csak azert szomorkodom, mert a csutortok eredetileg tokeletes lett volna, a pentek meg nem, de en atszerveztem az egesz hetunket (anyoslatogatas, egyebek), hogy eljussak hozzatok, es most megis hoppon maradtunk. Na de majd legkozelebb. A biztosan nem jo sulis idopontokat majd megirom neked maganban.

Most meg beteg a kisebbikem, ha jobban lesz hetfore, akkor elmegyunk Veletek a Katicaba. Ha sikerul oda eljutnunk, akkor a szerdai Aranyalmat kihagyjuk, mert az nekunk amugy is nagy tura lett volna (a Katicahoz kepest legalabbis).

Nalunk is jol kezdodott az ovi. Nina nagyon lelkes volt, hetfon reggelizni sem akart, csak indulni, indulni vegre az oviba. Sajnos szerdara beteg lett, igy egy kicsit megtort a lenduletunk, de jovo hetfon ujra nekivagunk. Akkor talan mar ottalvas is lesz (ez majd rajta is mulik), mindenesetre most epp ovis agynemut himzek, varrok neki, o meg annyira buszke ra, hogy ilyen nagylanyos, kulon ugyei vannak :)
ullakalle
 
 


Indi: Köszi a kötéstanítási ajánlatot! :D Nagyon örülök! BAbakötés meg még szuperebb, mint a zokni! Tök jó! :D
És akkor mit vigyek? Milyen kötőtűt vegyek? És milyen fonalat? (Más nem kell, ugye?)

És mekkora lesz ez a manó? Olyasmi lesz, mint ezek? http://www.rongybabak.hu/jatekbaba.htm

Vagy kisebb? Jajj, úgy várom már! Köszi, Indi, hogy szóltál erről a lehetőségről! És köszi Gyezsu, hogy mehetek! (Amúgy a rizsfelfújt és a bodzalekvár szerintem már több a soknál! :D )

Gyezsu: A Katicában is megkapunk mindent a babához? Mert akkor lehet, hogy csak oda mennék én is... Te mikor tervezed a vásárlást? Csatlakozhatok?

KépKép
livus
 
 


Jaj, Ullakalle, akkor meg különösen bocs... :(

Hétfőn 10-kor nyit a Katica, szerintem mi akkorra oda is érünk. Hát telefonálni akkor már nem tudunk, hogy van-e testanyag. Mennyire valószínű, hogy nincs? :) Megnéztem most térképen, a 101. szám egész a Lövölde térnél van.

Ullakalle, ez az anya által hímzett ovis ágynemű nem semmi :) Én nagyon tiltakozom az ottalvás ellen, szívem szerint heti egyszer még óvodába sem vinném, annyira hiányzik az, hogy én egyedül a két gyerekkel pl. a Dunaparton sétálgassak felkelés után (ahogy tavaly ilyenkor annyiszor megtettük). Egyre korábban fog sötétedni, alvás után nem nagyon fogunk tudni már kinti programot szervezni.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Most végigondoltam a programot: szerda és csütörtök egymás után nekünk nem túl jó, mert egy ilyen nagy utazós nap nagyon kiférasztja a fiacskét, legalább egy napot szoktam kihagyni két egésznapos utazás közt. Így ha a térkép és leírás alapján eltaláltok az Aranyalmába egyedül is, akkor csak csütörtökön jönnénk. Ha úgy gondoljátok, hogy mégis kell egy Solymáron ismerős, akkor persze eljövünk.
indianyo
 
 


gyezsu írta:I
Az lemaradt, hogy az ebéd első turnusa fél tizenkettőkor lesz :D , és akkor rízsfelfújt :)


Jessssssszzzzzzzzzzz! :lol:

Abigélnek van egy "kétdimenzós" báránykája, pici, kb. 5 centis, Brigittától kapta, ha megtalálom, elviszem. Kötöttem nincs, mert nem tudok kötni. (Ezerszer megtanultam, és mindig elfelejtem. Valami naaaagy gát lehet bennem ezzel kapcsolatban...)
h_szilvi
 
 


Asszem elvesztettem a fonalat. Most akkor holnap hova mentek? Ott ugyanazt lehet kapni, mint az Aranyalmában? Mert akkor lehet, hogy mi is holnap mennénk, igaza van Indinek, egymás után két nap sok a gyereknek. Meg nekem is :shock:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Szia Eszter!

Őszintén szólva én nem voltam még sem a Katicában, sem az Aranyalmában. Szilvi mondta, hogy manónak testanyagért inkább oda menjünk, úgyhogy azt remélem, hogy megkapjuk, amire szükségünk van.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Aranyalma egy icipici, kedves bolt, ahol mindenféle waldorfos dolog van a könyvtől a zsírkrétán át a kész babákig - mindenből csak egy-két darab.

Katica az nagy cég, ott jobban lehet válogatni, talán egyszerűbb bevásárlólistával ott vásárolni.

Livus :) gyapjúfonalat érdemes venni, de az sokszor nagyon vastag, azzal nehéz kötni gyakorlatlan kéznek. a Guzsalyasban kapsz nyersgyapjú fonalat, a közepes vastagságú, kb. ugyanolyan vastag legyen a kötőtű, ehhez én a 4,5- 5-ös méretet használom.(ott vannak festett fonalak is). Vehetsz persze műszálas fonalakat is, a pamutot első körben nem ajánlom, mert az nem rugalmas, minden egyenetlenség meglátszik rajta, második darabnak már jöhet :)
indianyo
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, melyik topikba való, ezért itt kérdezem:
a homeopátiás (gyerek)orvos "hogy működik"? Azt tudom, hogy először van egy nagy kikérdezés, de utána? Ugyanúgy jár az ember hozzá, mint a "normál" orvoshoz? Tehát ha beteg a gyerek, akkor megy - és fizet? (És mennyit?) Vagy akinek homeopátiás orvosa van, az már maga is ki tudja kezelni a gyerekét? :) Vagy lehet olyat csinálni, hogy telefonon konzultál az ember az orvossal, és nem megy el? Akinek homeopátiás orvosa van, mindig hozzá megy, ha beteg a gyerek? Vagy csak akkor, ha a "normál" orvos antibiotikumot ír fel? :D De most komolyan. 3 nap láz után az ember ugye elviszi a gyereket, általában csak az a megállapítás, hogy piros a torka, valami vírusos fertőzés, és nem ír fel gyógyszert, csak egy papírra felfirkantja, hogy ilyen orrcsepp, olyan vitamin stb., aztán én meg döntök saját belátásom szerint :) De ha azt mondja, hogy kezd a fülére menni a dolog és most már muszáj az antibiotikum, akkor beadom az antibiotikumot. De lehet, hogy egy homeopátiás orvos tudna még valamit, mielőtt antibiotikum, de az is lehet, hogy ha csak akkor vinném el, amikor kezd már a fülére menni, akkor már ő sem tudna semmit tenni.

Remélem, nem voltam túl zavaros...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Köszönöm Indi! :D És ez egy nagyon hülye kérdés, de két darab kötőtű kell, ugye? :oops:

Gyezsu: és te tudod, hogy pontosan miket kell venni a katicában? Találkozunk tízkor a bolt előtt? Vagy fél tizenegykor?

KépKép
livus
 
 


Szia Livus!

Szilvi összeírta az egységcsomagot, úgyhogy tudjuk, hogy mit kell venni :) Szerintem bent találkozzunk a boltban, ne stresszeljük magunkat, mindenki odaér, ahogy tud, a többiek meg addig nézelődnek. Mi tízre biztos ottleszünk, mert az oviból egyből megyünk, az oviba meg inkább fél kilencre kell érni, mint kilencre, egy óránál többet meg csak nem utazunk :shock:

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZSu!

Hom. doki nálunk úgy működik, hogy először nagy beszélgetés, alkati szer meghatározás. (Csütörtökön szívesen elmesélem az egészet) Aztán telefonon konzultálás, mi történt. Vannak-e változások (pl. kevesebbszer beteg a gyermek, éjszaka nem ébred fel annyit, múlik az allergiája stb.) Persze ez elég hosszú távú is lehet.
Mi úgy csináltuk anno, hogy ha beteg lett a gyermek, normál doki megállapította a diagnózist, utána hívtam a hom. dokit és megmondta, hogy mit adjak neki. Egy idő után már telefonálni sem kell... :lol: (Minden nap van telefonos lehetőség pénteket kivéve, így elég egyszerű szerintem. De meg is lehet neki is mutatni, ha szükségét érzed. Nekünk ilyenkor nem számított fel plusz pénzt, csak a szerek árát, ha ott vettem nála valamit.)

Antibiotikumot én legeslegvégső esetben adok.

Amúgy ma persze nem tudtam senkit elérni homeopátiás ügyben, hányt a kisebb kétszer, és nagyon kis elesett, aluszékony volt. Du-ra már jobb színben volt és nem jött ki belőle semmi (nagyon büszke voltam magamra, a saját homeos kezelésemre :) ).

Holnap megyünk 10-re mi is, ha jól lesz továbbra is Zsombor. Ha változik, reggel szólok mindenképp.

Indi!
Kötőtűt egyébként hol lehet beszerezni? (A nagyimnak annyi volt, de sehol sem találom őket...)

Orsi

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Vannak homeopátiás gyerekorvosok, akiknek le lehet adni a taj-kártyát és akkor ingyenes az összes vizit(ők természetesen alloátiás gyermekorvosi viszgával is rendelkeznek). A barátnőmé például ilyen, ő a budaőrsi iskola gyerekorvosa is(remélem, egyszer mi is hozzá járhatunk), a hidegkúti iskoláé is ilyen.

Kötés: általában két tűvel történik(ez leeht normál ill. ún. körkötőtű), kivéve a körkötést, mert ahhoz 5 tű (ún. harisnyakötőtű )szükséges.
Én nem ismerem a mai pesti boltokat, de a Burda-boltokban árulnak kötőtűt is, azt tudom. Egyébként pedig az elsős waldorfos kisdiák maga készíti a kötőtűjét, ha érdekes, megmutatom, hogyan :wink:

Jaj de jó lesz az egész kézimunkázás :)
indianyo
 
 


Orsi, ez jól hangzik, majd mesélj, meg add meg az orvos elérhetőségét, remélhetőleg nekünk sincs akkor messze. Zsombinak meg jobbulást.

Egyébként a Tisza cipőgyárnak a Katicával szemben van a mintaboltja, állítólag leállnak (vagy már leálltak) a gyerekcipő-gyártással, de még lehet azért kapni, emiatt talán olcsóbban is. Én mindenképp benézek oda is :)

Épp beszéltem ma valakivel az oviról, és eszembe jutott, hogy egy kérdést itt nem válaszoltam meg: az éjszakáknál igen, arra gondoltam, hogy nyugtalanabbul alszik, "szűköl" is néha. Leírom majd az ovis mesénket, kis Katicáról szól (Kata adta a nevet, én csak kislányt mondtam :)), arra van kihegyezve, hogy hogy nő a kislány, hogy egyre több mindent tud, és hogy a zenebölcsiben, meg aztán a játszócsoportban még kicsi gyerekek vannak és ottvan az anyukájuk, de aki már óvodás nagylány lesz, az igazi óvodába megy igazi óvonénikkel, és oda már nem kellenek az anyukák. A másik súlypont pedig Katica és anyukája beszélgetése arról, hogy egy picit azért félnek az ovitól, de ez természetes, mert minden új dologtól fél az ember egy picit :)

Én úgy szeretem ezeket az esti meséléseket, mert Kata bele-belekérdez, és így a világ nagy dolgait is meg tudjuk beszélni, meg az ő kis lelkét is rendbetesszük, na meg látom is, hogy mikor mi foglalkoztatja. És olyan édes, hogy nem jön rá, hogy alapvetően róla szól pl. ez az ovis mese. :)

Jut eszembe az élet nagy dolgairól: nyáron a Balatonon sátorban aludtunk (ott kellemesebb volt, amikor az a nagy kánikula volt), és a tücsökciripelés kapcsán valahogy eljutottunk a halálhoz, és hogy mit csinál az, aki meghal. (Katának februárban halt meg az egyik nagypapája, azóta a halál nálunk beszédtéma.) Elmondtam, ahogy a Polcz Alaine könyvben van, hogy az már nem mozog, nem érez semmit, annak már nem fáj semmi - de végülis arra a kérdésre, hogy mit csinál, azt mondtam, hogy ő már csak mosolyog. Mindenre mosolyog, a fákra, a felhőkre... És akkor Kata is sorolta. Aztán ebben megnyugodtunk.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, nekünk a gyerekorvosunk homeopatias orvos is egyben, ahogy Indi irta, nala adtuk le a TAJ kartyat, stb. (Budaörsön rendel, lehet, hogy ugyanarrol a dokirol van szo? :)).

Szoval lehet menni ingyen az SZTK-ba és van maganrendelöje is (3000 Ft/alkalom).

Nalunk a kikérdezés nem az elején volt, de megvolt. :)
Lehet vele konzultalni telefonon, sms-ben.
Egy idö utan, ha hasonlo betegségei vannak a gyermeknek (ugyanazok a tünetek jelentkeznek, stb.), te is tudsz segiteni rajta, megvan a kis patika otthon, legfeljebb megerösitést kérsz az orvostol.
Ha nagyobb gond van (pl. tartosan lazas vagy akarmi) persze be kell vinni a gyermeket, hogy megvizsgalja, de kissebb dolgok miatt nem feltétlenül, sokszor elég a telefon.
saara
 
 


Gyezsu, tetszik az utolso történeted, nagyon megnyugtato, nem is tudom hogyan lehetne ezt jobban elmondani gyerekeknek...
saara
 
 


Megyek én is 13án. Éjjel azt álmodtam, hogy manót varrok Veletek! Olyan jó volt! ;)

hordozo
 
 


Temető, temetés kapcsán került elő a halál téma nálunk. Mi azt mondtuk a gyerekeknek, hogy az ember teste megöregszik, elfárad. Csak a teste kerül a sírba. Lelke visszatér a Jóistenhez. Az oviban szülinapkor a szülinapos mesét mesélik. Ez mindenkinél ugyanúgy kezdődik és egyénre szabottan végződik, amit sokszor a szülő fejez be. De itt most az eleje a lényeg: A gyerkeket a Jóisten magához szólítja, és egy feladattal indítja hozzánk. Ez így kerek náluk.
Vendég
 


Melinda, nálunk is hasonló. :-)
h_szilvi
 
 


voltunk Gyezsuval a Katicában. Semmit nem kaptunk. :( Csak rendelni tudnának, de az már nem lesz meg a héten...

KépKép
livus
 
 


Valaki írja meg mi minden kéne, itt van egy waldorfos üzlet, hátha be tudnám szerezni amire szükségünk van. Meg azt is, hogy miből mennyi kéne (vagy hány egységcsomag)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok!
Jó régen írtam ide, pedig néha olvasgatom.
Mi idén tavasszal jártunk az óbudai waldorf ovi játszócsoportjába, aztán nyáron elköltöztünk és Andris, a nagyfiam, itt kezdi a Waldorf ovit.
Manóvarrás minket is érdekelne, de ezen a héten még nem tudnánk menni. Ha lesz még és remélem lesz még, akkor szívesen csatlakozom.
Betti
wedabetti
 
 


Sziaszok lányok!

Na, azért nem adtam fel olyan könnyen :) Aranyalmában úgy néz ki, lesz szerdára testanyag, kb. 500 Ft-ra jön ki személyenként. 11 manónyit kértem: Osoa, Livus, Ullakalle, GyeZsu, Eszter, Indianyó, Savitri, Ági, Orsko, Recca, Klári. Nem fogják feldarabolni, 1 nagy meg egy kisebb darab anyag lesz. Ha lesz délelőtti túra és meg tudná valaki előlegezni, akkor hozza el légyszi (kb. 5000 Ft) - és szóljon nekem, hogy ne menjek :), ha nem megy senki, kiugrom szerda délután.

Szilvi, ugye jól értettem, hogy ez a trikóanyag csak a fejhez és a kezekhez kell, a felsőtest és a lábak "bármilyen" anyag lehet? Akkor ezt a "bármilyen" anyagot viszont hozhatjátok, ha van nektek otthon, nekem is van egy adag mindenféle anyagom, majd belenézek. Kell még a sablon, papír, ceruza, olló, tű, cérna - és töméshez kell még valami? Mert akkor azt is be kell szerezni.

GyeZsu
gyezsu
 
 


gyezsu írta:ugye jól értettem, hogy ez a trikóanyag csak a fejhez és a kezekhez kell, a felsőtest és a lábak "bármilyen" anyag lehet? Akkor ezt a "bármilyen" anyagot viszont hozhatjátok, ha van nektek otthon, nekem is van egy adag mindenféle anyagom, majd belenézek.


Jól értetted! :D

Töméshez gyapjú kell. Mindjárt lemérem a manónkat....

Tehát Timó manója 15,5 deka, ez persze nem csak a tömőanyag, hanem a kész darab. Viszont ha újratömném, több gyapjút tennék bele. De max. 18-20 dkg elég, az egészen biztos. Ha meg más fazonú manót csináltok, akkor meg pláne.
Szerintem úgyse lehet egy alkalommal befejezni (max. úgy, hogy otthon folytatjátok), de majd kell még fonal a hajacskának (ha akartok), színes hímzőcérna a lábfejet elkötni, szemnek és szájnak cérna, ilyesmik. Viszek, ami eszembe jut.
h_szilvi
 
 


Melinda :) hogy álltok az ovival most? Mármint az új épület elkészültéig működik még a régi helyen?

Kérek szépen továbbra is dalokat, mondókákat, kör- és ölbéli játékokat amiket a reggeli körben illetve a kölönböző tevékenységekhez hívódalnak használhatnék

Ezen kívül meséljetek arról, hogy mi történik éppen nálatok az oviban! Hogyan készültök a Szent Mihály napra, a szüretről, egyéb betakarításról esik szó? (Isi is érdekel :))
indianyo
 
 


Halál és ami utána van: csak azt tudom hitelesen közvetíteni a gyereknek, ami bennem már letisztult, amiben én hiszek, úgyhogy én ezt a test, lélek, jóisten, temetés, koporsó témát kerülöm. Azért ez a születésnapi mese érdekel :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szilvi! Kicsit ráközelítenél a bármilyen anyagra? Pl. mi jó és mi nem jó...

hordozo
 
 


Az új ovinkon tető van. Optimisták szerint januárban lesz költözhető. Majd meglátjuk. Jó lenne, mert Pankának ez az utolsó ovis éve, és szeretne egy kicsit ő is odajárni.
Igen, maradhattunk a régi helyünkön, amíg elkészül az épület.

Tarka lepke, öttöm-pöttön,
letelepedett egy harmatcsöppön.
Arcát mossa, hogyha szárad
derekára teker egy sugárszárnyat.

Vége van a játéknak,
minden gyermek rendet rak,
szorgoskodjék a kezetek,
ügyesen, ügyesen.

Szent Mihályról később, jövő héten lesz Szülői Est.

A születésnapos mesét sajnos nem tudom elmesélni, mert ugye még csak kétszer hallottam, de nagyon szeretem. :) Eleje arról szól, hogyan jönnek a gyermekek a földre, ez a rész mindenkinél ugyanúgy hangzik el. Amikor megérkeznek akkor lesz egyénre szabott: Elmeséljük nagyvonalakban, hogy mi történt az eddigi kis életében, hogyan fejlődött. Amit még nagyon szeretek benne: amikor elhangzik, pl 1 évesen kezdett el járni, akkor gyújtják meg az első gyeretyát, és így tovább és a mese végére fog minden gyertya égni.

A "halál és ami utána van téma" nekem is azóta tisztult le, amióta oviba járnak. Ugye minket is nevel az ovi :wink: Persze előtte is ez a felfogás/szemlélet mód/hit állt hozzám közel, de azóta tudom megfogalmazni, hogy mit gondolok róla.
Nem csak ebben, hanem ünnepek kapcsán is. Mit is ünneplünk, mi az a sok szimbólum, amik az ünnepekkor megjelennek, mik ezeknek a jelentése, hogyan tudom ezt e gyerekemnek megfelelően közvetíteni, mi az, amit az ő korában elmondhatok, megmutathatok?
Szeretek óvodába járni :D
Vendég
 


Nálunk pont ma volt születésnapi mese. :)
De mivel picik, még csak rövid volt, pl. nem volt az a feladatos rész. És egyelőre még csak a nagyobb élvezte, meg persze a férjem, aki a szemeit törölgette közben. :)

Az egyik waldorfos könyvemben vannak szülinapi mesékre példák, hogy milyet lehet kisebb gyereknek, ovisnak, adoptáltnak. Nekem nagyon tetszenek, szerettem volna ezt meghonosítani a mi családunkban is.

(És persze manót kapott a kisasszony... :))

Halál: Steiner valami olyasmit mondott, hogy az a jó válasz, hogy ugyanaz történik az emberrel amikor meghal, mint a hernyóval, amikor pillangóvá változik. Nem kell magyarázgatni, az ilyeneket kép formájában felfogja és jobban megérti a lényeget (mondanám, hogy mint mi...), mint ha magyarázgatnánk életről, halálról, testről, lélekről. De hozzáteszi, ahogy Gyezsu is, hogy ennek belülről kell jönnie.
Azt persze nem tudom, ez a válasz valójában mennyire elégít ki egy 3-4-5 évest, mi még az ilyen kérdések előtt vagyunk.

Pindi
pindi
 
 


Melinda, igaz az, hogy egész napos lesz???

Pindi
pindi
 
 


Pindi :) Hát akkor Isten éltesse sokáig a picilányt :) Úgy előttem van, ahogy szappanfőzéskor kötötted fel a hátadra és ő meg huncutul kukucskált :) Megvan ám fényképen is örökítve :)

És hol volt ez a szülinapi mese? Jártok valamilyen csoportba?

Livus :) Ezt neked, a "gyümölcsimák" kapcsán: ez az általános ovis asztali áldás, szerintem nagyon szép. Meg a kép is.

Kép
indianyo
 
 


van valami ellenérv lego ellen azonkívül, hogy műanyag?

már jó előre agyalok, a karácsonyon. nekünk ez szülinappal is egybeesik, ráadásul a rokonoknak is nekem kell megmondani mit hozzanak :?
most talán még jobban aggaszt az ajándék dömping mint az előző években. úgy látom minél nagyobb Hana annál jobban meg fogja viselni a feldolgozhatatlan mennyiség. (később ez nyilván majd elmúlik, de legalábbis enyhül)
a lego most nagyon optimális megoldásnak tűnik. Hana nagyon szeret vele játszani máshol(nekünk még ilyen fajta építőnk nincs). mindenkinek kiadhatnám, hogy kis készlet lego lehet az ajándék, akár csak egyetlen figura, kinek kinek a pénztárcájához mérve. Tőlünk szülőktől kaphatna egy nagyobb dobozt sok alapelemmel. így bár sok embertől sok ajándékot kapna, a végén mégis egy készlet játék állna előttünk, bedobozolhatnánk egyetlen dobozba.
nem mellesleg én imádok legozni :D

szóval a waldorf felfogás érvei ellenérvei érdekelnének

KépKép
savitri
 
 


Akkor senki nem jön szerdán? Nekem is kicsit neccesé vált, mert anyukám híján az esőben kellene két gyerekkel kilómétereket sétálgatnom, rossz esetben még a felhőmanók is épp csavargatni fogják a ruháikat odafenn :?
Ma beszéltem Gyezsuval, ha nekem sikerül kijutnom mégis (mondjuk autóval vállalom már csak be, még átgondolom egyszer), akkor hozom a fejanyagot... Ha nem, akkor marad yGyezyué a projekt délután :oops:

Csütörtökön lehet ott altatni a kölköket? Hogy készítsem a lelkemet? (vszínű oda is kettővel megyek végül :oops: )

klári /puma
pumama
 
 


Indi, köszönjük a jókívánságokat! A mese itthon volt, de igen, ha minden igaz, fogunk járni baba-mamára a kispesti oviba! :) Jövő héten lesz szülői est, nagyon várom!

Savitri: http://www.waldorfhomeschoolers.com/legos.htm

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy nekünk van egy dupló alapkészletünk. A 3-éves fiam néha előveszi, és autót, kompot, repülőt, hajót, darus kocsit, fagyit, szarvast, kutyát, kacsát, bácsit stb. "épít" belőle, néha olyan ügyesen, hogy eláll a lélegzetem, máskor csak szimbolikusan. (pl. ilyen egy szarvas: --_--)
Ez nem tudom, hogy jó-e vagy rossz, ezzel csak azt akartam mondani, hogy az nem igaz, hogy nem hagy teret a fantáziának, és mindenesetre "open-ended" játék, ami csak jobb, mint egy távirányítós autó.
De én pl. nem szeretném, hogy csak ezzel játsszon, és azt sem hagyom hogy a rokonok kiegészítőket vegyenek.

Ha meg átlépünk a legós korszakba, és mindenképp szeretnénk valami ilyesmit, akkor szerintem inkább ilyet vennék.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Klári, itt lehet altatni a gyerekeket, ha gondolod. Gyerekágyunk nincs, mert az enyémek együtt alszanak egy felnőtt szimpla ágyon (alacsonyan), esetleg egy utazóágyat fel tudok hozni a garázsból, meg van egy gyerekágy-méretű kókuszmatrac is valahol, Misu régen azon aludt a földön. A gyerekszoba mondjuk használatban lesz, gondolom, meg a nagyszoba, ahol a mi franciaágyunk van, van még egy eldugott kisszoba egy szimpla felnőttággyal. Szóval meglátod. Én mondjuk nem úgy készülök, hogy altatom az enyéimet, Misu elalszik magától, ha nagyon álmos.

Savitri, nekünk van legonk, meg legoasztalunk is, dehát én nem vagyok keményvonalas Waldorfos :) Azt látom, hogy a gyermeki fantázia mindenhol utat tör magának. És az sem utolsó szempont, hogy apával, nagypapával órákig eljátszanak a legóval.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Savitri, talán a Nagy gyermekkalauzban olvastam, hogy az a "gond" a LEGO-val, hogy nem "természetes", ahogy összeakaszkodnak építéskor az elemek. Jaj, nem tudom normálisan elmondani. Szóval, ha fakockából épít, akkor ott ha nem pontosan teszi egymásra, meg ha egy határnál magasabbra építi, akkor összedől. LEGO-ból lehet "kicsit ferdén" építeni, meg irtó magasra, és ottmarad.
Nekünk is van egyébként DUPLO-nk (szintén nem vagyunk keményvonalasak), és az eddigiektől függetlenül mondom, hogy a viszonylag alap-készlet az, amivel valóban játszanak a gyerekeim (no jó, inkább a nagyobbik). Az egyik nagymamától kaptak valami óriási dobozt, amiben van egy kb. hat darabból összerakható ház, azt egyszer raktuk össze, azóta csak a többi rész van használatban.
katicabogár
 
 


hordozo írta:Szilvi! Kicsit ráközelítenél a bármilyen anyagra? Pl. mi jó és mi nem jó...


Irtam korábban: bébiplüss, erősebb vászon, kord, flanel, ezek mind jók. Szerintem sztreccsfrottír is lehet, ha épp abból szeretnél. A plüss nyúlik, a vászon nem, de ettől függetlenül mindkettő jó.


A Lego-t megbeszélték az előttem szólók. Nekünk is van/volt, duplo is, lego is.


Indi,
most nincs energiám a Mihály-napról, meg ezekről írni, csütörtökön megbeszéljük, jó?
h_szilvi
 
 


Majd jövök még babanetezni ma este - remélem - de most gyorsan csak annyit: holnap elmegyek fonalat venni a Guzsalyasba. VEgyek a manókhoz gyapjút? Ha igen, akkor mennyit?

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy így ismeretlenül belepofázkodok :oops:
Lenne itt nálam egy nagyszatyor gyapjú, amit szívesen felajánlok nektek manóvarráshoz, ha már mi nem tudunk elmenni (pedig de szerettem volna!!! De a takonykórság közbeszólt :cry: ).
Ha jól értem, nem lakunk a varróhelytől messze (CSillaghegy), és ha valaki el tudna jönni a gyapjúért, már viheti is! :wink:
Nu? Olyan szívesen segítenék!!!! :P

Enikő

"Utamon csillagport verek, szabad vagyok, mint kisgyerek, ha magában énekel." Sz.Á.
Kép
Kép
leni
 
 


Leni :) Épp írni akartam neked, hogy gyere te is babát varrni :) Én sajnos nem tudok elmenni a gyapjúért, mert nagyon korán kell így is elindulnunk itthonról. Gyógyuljatok :)
indianyo
 
 


Savitri!
Írtam itt nemrég, hogy épp nagyon bennevagyok a kreatív ajándkozásba szülinap kapcsán, beindult a fantáziám. Szerintem nem csak legóval lehet olyat kitalálni, hogy egy, több részes játékot dobnak össze a rokonok. Nem tudom, mekkora gyerekről van szó, csak úgy mondok valamit: összeállhat pl. egy babaszoba: valaki ad paravánt, más nagy anyagot a paravánra, ágyacskát, fonott babakocsit, bele ágyneműket, babát, mindenféle anyagdarabokat, függönykét az ablakra... Te megálmodsz valamit, ami hiányzik a játkérepertoárból, írsz egy listát, elmagyarázod a rokonoknak mi áll össze belőle a végén és ahogy kapja a darabokat, rakosgatjátok össze.

hordozo
 
 


Ági, ez tök jó ötlet!
pindi
 
 


Lego:
nekünk nincs (najó van viszont egy nagy kupac totál felesleges bizbasz). Ha épitünk azt épitőkockával tesszük. Volt vendégségben nálunk egy barátnőm a gyerekekkel, épitő előkerült. A legohoz szokott kislány teljesen megzavarodott és ideges lett, mert amit épitett folyton összedőlt. Egyszerüen nem tudta feldolgozni ezt a jelenséget, el kellett pakolni a kockákat, annyira kiborult. Dini simán épit embermagas tornyokat belőle. Tisztában van a gravitációval és a statikával.

Manóvarrást kihagyom, mert nem akarom az ovit kihagyni (beszokunk).

o
orsko
 
 


Ági :) igen ez az alapötlet.
már tavaly is így kapott konyhát, kár hogy a konyha csak februárban érkezett ,meg :? így volt egy csomó edénykéje meg fakanala, edényfogója, zöldségei, konyha nélkül. nade mindegy akkor is örült neki :)
tavaly még azt gondoltam, hogy az idei nagy projekt a babaház lesz, de most kicsit még korainak gondolom. és felmerült a duplo, ezen agyalok.
tavaly kapott még gyönyörű fakockákat is, na azok kb most kezdenek érdekesek lenni. igazibólk számomra ez az egyetlen valós érv az idei lego vásárlás ellen, hogy esetleg túlzottan eltereli a figyelmet arról a szép fakockáról, amit épp kezd felfedezni. de hát ez sem olyan biztos. mindkét építő mást tud, másért jó.

sajna abban a szerencsétlen helyzetben vagyunk, hogy Hanának csak a december az ajándékozós hónap. decemberben kapja meg az egész évi adagot (karácsony, szülinap, névnapja nincs). egy héttel karácsony előtt van a szülinapja, ami könnyen összemosódhat a rokonok számára. mert nem csak anyagilag nehéz kétszer ajándékozni egy héten belül, de jelen lenni még sokkal nehezebb. ugyanakkor én meg nem szeretném összemosni, mert az olyan mintha neki nem lenne szülinapja.

KépKép
savitri
 
 


Szia Leni!

Én el tudok menni a gyapjúért ma (szerda) délután! Megírod priviben az elérhetőségedet? Köszönjük a felajánlást, és sajnálom, hogy nem tudtok jönni - majd legközelebb :)

Orsko, érdekes, amit írsz a legohoz szokott kislányról. Nálunk van építőkocka is, bár inkább nagymamámnál játszunk azzal, az egy gyönyörű, festett-faragott, mint a múltkor kiszámoltuk, még XIX. sz. végi építőjáték-készlet (ha jól emlékszem, nagymamám anyukája, vagyis Kata ükanyukája kapta, és hogy hogyan élte túl a háborút, az számomra rejtély). Ott nem nagyon vannak játékok, az építőkockák AZ ottani játék. És milyen jókat lehet rötyögni, amikor ledőlnek a tornyok! Misu csodálkozó tekintete is előttem van, amikor kivesz egy kockát a toronyból, és az összedől.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Akkor elég lesz a kapott gyapjú, nem kell vennem? Mert ha jól számolom, több mint 2 kg kéne :shock: Az elég sok.
(20 dkg/ manó. És 11 manó lesz, ugye?)

KépKép
livus
 
 


Livus, most mértem le a szobai mérlegen, 1 kg körül van a gyapjú.
Ezek szerint nem lesz elég :(

"Utamon csillagport verek, szabad vagyok, mint kisgyerek, ha magában énekel." Sz.Á.
Kép
Kép
leni
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: