Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tényleg jól beindult ez a topic Kép

Kapom a maileket, köszönöm, készül a táblázat, de még várom a többiek adatait is, addig nem küldöm szét, jó?

Eddig tőletek kaptam levelet: Ancsúr, Di_ti, Süni_renóca, GyeZsu, Kizsó és Matiba.

Amneris, tőled még nem érkezett levél Kép Az e-mail címemet leírom még egyszer, hátha ott nem stimmel valami: kildi1@enternet.hu

Ancsúr: Mi nem vásároltunk előre Viviennél, mert úgy gondoltuk, hogy még bőven van időnk (mindössze 6 hónap várakozás után jött a telefon). Éppen a telefonhívás előtti napokban beszélgettük a párommal, hogy most már lassan elkezdhetjük berendezni a babakuckót, elkezdünk apránként vásárolgatni. Ehelyett egy hosszúhétvége alatt (amikor persze minden zárva volt) kellett beszereznünk minden szükséges dolgot - de hogy az a hosszú hétvége mekkora élmény volt, azt biztos sejtitek KépKépKép Nagyon rendes volt az összes ismerősünk, rokonunk, mindent kaptunk, nekünk tényleg csak egy-két apróságot kellett megvásárolnunk. Még a kisruhákat is mosva, vasalva kaptam ám!!! Kép Nagyon el voltam kényeztetve. Bálintnál persze más volt, mert Viviről sok ruha és babafelszerelés maradt, és nála volt egy teljes napunk, amikor vásárolgathattunk - így picit nyugisabb volt minden.

Mosolygós: Én is nagggggyon szeretem olvasni a soraidat! Puszi Neked, a párodnak és Norisznak!!!!

Kelimoni: Ez nagyon kedves Tőletek, hogy összekészítettél egy kis kézzel fogható kedvességet a szülőanyának! Nekem ilyen eszembe sem jutott.... Kép Na, de majd a harmadiknál! Kép

Küldök két fényképet a gyerkőceimről.

További szép napot!!!KépKép
ildi_ko
 
 


Leírom megint, hogy milyen adatokat "gyűjtünk" a táblázathoz, jó?

Becenév (az itt használt azonosító)
Név
Születési idő
1. alkalmassági határozat dátuma
1. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
2. alkalmassági határozat dátuma
2. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
3. alkalmassági határozat dátuma
3. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
4. alkalmassági határozat dátuma
4. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
Lakhely
E-mail cím
Honlap cím
MSN
Skype
Telefon
Megjegyzés

Ha még van valami, amit fontosnak tartotok, szóljatok és bevesszük a táblázatba!
ildi_ko
 
 


Kelimoni!

Olvastam soraidat...
Bemásolom ide is kérdésed:
"Egyáltalán egy "idegen" gyermek iránti szeretet mindenkiben benne lakozik vagy kialakul akkor, ha már nincs más lehetőség a gyermekáldásra?"
Az elejét a hzs-ednek nem mertem bemásolni, nem adtál rá engedélyt.
Ez a kérdés olyan fura, legalább 3szor elolvastam, hogy mit is kérdezelKép Sokféleképpen lehet értelmezni szerintem... De tuti, hogy nagyon sokféle válasz létezhet. Ismerek nem egy örökbefogadó párt, és szinte tudom, hogy ki mit írnaKép
Bennünk bennünk lakozottKép De nem mindenki születik így, és ez akkor is normális érzés, ha mondjuk később szólal meg a szív...

Ancsúr!
Nme akartam, hogy megkönnyezz...
Remélem nem bántom meg a várakozók szívét... Vagy menjek át inkább a beszámolóimmal az örökbefogadók topicjába?
Mikor lombikoztunk, nekem sme esett mindig "jól", annak ellenére hogy együtt örültem a sikerrel, ha olvastam róla...
Mondjuk úgy érzem, ez már nem az a kategória, itt mindenkinek sikerülni fog, csak valaki esetleg többet várakozik...
Ugye nem bántok senkit, ha megosztom veletek örömömet? Ha igen, akkor nagyon szívesen írok a másik topicba is, nem szeretném ha azt éreznétek amit én anno...
Remélem értitek?

KépKép
napsugaracska
 
 

 
 

Sziasztok

A nagy mesélésben kimaradt egy pár dolog. Kép Először is köszönöm a szívélyes fogadtatást.
Remélem, hamar belejövök a fórumozásba, most még kicsit döcögős. Időnként még összemosódnak az események és a személyek, pedig a kezdetektől olvaslak benneteket.

Di_ti

Remélem te is hamarosan anyuka leszel, szerintem már nem kell sokat várni.

Kelimoni

Remélem rövidesen megtapasztalod milyen fantasztikus érzés anyukának lenni.

Mindkettőtöknek nagyon szurkolok, és természetesen mindenkinek aki vár az ő babójára.
Igaz, hogy az én kis lurkóm, időnként nem fogad szót és felesel, de ő már "naffiú", ahogy mondja, de ezért gyerek.

Napsugaracska

Mindig elámulok milyen gyönyörűen tudsz írni. Néha irigyellek is miatta. Kép
Ugyanis ha írni kell, mindig bajban vagyok. A beszéddel nincs gond.Kép
Visszatérve hozzátok, azt hiszem ilyen gyönyörű baba mellett mint Norisz, nem nehéz így írni.Kép

Ildi_ko

Megelőztél, mert éppen akartam kérdezni, hogy én is elküldhetem-e az adatokat.
Már választ is kaptam rá. Még a mai napon megpróbálom elküldeni.

Próbálok képet feltenni, remélem sikerül.
Kép

Kép
Kép
atan
 
 


Sziasztok!

Egy ideje már én is olvasgatlak titeket. Mi még csak most kezdjük intézni az örökbefogadást, ha minden igaz pénteken megyünk először a TEGYESZ-hez.


A történetünk röviden: nagyon fiatal vagyok, 24 éves, túl egy sikertelen lombikon. Kezdtük volna a következőt, amikor közölték, hogy PCO-m van, és valószínűleg műtétre kerül a sor. Most várunk... De nem akaram folytatni a lombikot. Lehet hogy most sokan elítélnek, de nem megy tovább. A férjem rákos beteg volt még egy éve,azóta túl vagyunk az őssejt-transzplantáción, teljesen jól van "gyógyultnak" minősítették. Nálam sincs minden rendben, petefészek elzáródás, nagy fokú allergia-nem tudni mitől- hasi viszerek... és még sorolhatnám.
Úgy döntöttünk hogy szeretnénk babót nagyon és mindegy hogy ki szüli meg az akkor is az én babóm lesz, én nevelem fel, rám fog először mosolyogni, engem fog anyunak hívni... A férjem teljes mértékig támogat, ő is szeretne már babót nagyon egy kislány az álma...

Szerintetek van esélyünk így az örökbefogadásra, hogy a férjem túl van egy ilyen betegségen, meg hogy ilyen fiatalok vagyunk? Az anyagi háttérrel semmi gond bármelyik pillanatban haza tudnánk vinni a babucit.

Néha beszámolnék hogy hol tartunk ha nem baj. Nagyon jó ez a fórum, teljesen megbizonyosodtam arrról hogy ez lesz a helyes döntés amióta olvasgatlak titeket.

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok,

Kelimoni,
Rettenetesen drukkolok Nektek!!!
szinte hihetetlen, hogy par nap es szulok lesztek Kép A Parommal mi sem haboznank arra a kerdesre igennel valaszolni, hogy roma szarmazasu babat is orokbe fogadnank!

Di_ti,
irtam am Neked Kép

Udvozlet az ujaknak Kép

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Csak kapkodom a fejem, próbálom követni a történéseket. Nagyon örülök mindenkinek, akit itt megismerhetek Kép

Ildi_ko: Tündériek a picurkáid, a képnek igazi család "illata" van.
A mamának összekészített apróság az alábbiak miatt született: Szociális munkás vagyok és jó pár szülésen részt vettem már. Sajnos sokan nem tudnak a kórházi tartózkodás idejére felkészülni, nincs, aki látogassa őket, aki egy pohár vizet adjon. Azt tapasztalom, hogy ezek a mamák eléggé kiszolgáltatottak az egészségügyi személyzetnek. Ilyesmi helyzetet képzelek el az életet adó mama körül is, hisz sokan titkolják a terhességüket, nyilván alig akad támogatójuk, segítőjük. A Gólyahírtől pedig nem lehet elvárni, hogy a mamák eme problémáját is megoldja.
Persze, nem akarunk tolakodni, ha a mama nem szívesen találkozik és kommunikál velünk, nem fogunk erőszakoskodni és rákényszeríteni azt, amit neki szánunk, tiszteletben tartjuk a döntéseit.

Napsugaracska - sajnos találkoztam olyan emberrel, aki nyíltan kinyilvánította, hogy ő más gyerekét nem tudná szereti, mert az egy idegen gyereke. Sziven ütött a dolog, az villant be az agyamba, hogy Istenem, mi lesz, ha az én leendő örökbefogadott babám ilyen emberekkel fog találkozni. MÁSnak tekintik, mint egy olyan babát, akit a vérszerinti szülő nevel föl.
Azt hiszem, egy "idegen" babát lehet szeretni, hisz az ismerőseink gyerekeit is megszeretjük, pedig ők idegenek számunkra. Lehet, hogy nem túl érthető a magyarázat, az idegen baba nem az én szótáramban szerepel, hanem a kívülállókéban.

Jiny -abszolut megértelek titeket, szerintem nem gond, ha most kezditek az örökbefogadást, annál hamarabb lesztek boldogok és lesz még időtök további babákat is örökbefogadni.
Az örökbefogadáshoz tartozik a háziorvos általi alkalmasság megállapítása, aki nyilván képes arra, hogy választ adjon a kérdésedre, van e olyan betegségetek, ami kizárja az örökbefogadást.
Bízz benne, hogy minden rendben lesz és jól alakul ! Én szorítok Neked!Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Bocsi, akinek nem írtam, hálás vagyok mindenkinek, aki drukkol nekünk.

Galuska - remélem, ezt mindenhol tudatjátok, hogy roma babát is elfogadtok! Fontos dolog,mert a Tegyesz kb 5-szöri találkozás után fedezte fel ezt a TÉNYt.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Atan: Nagyon szép a kisfiad! Ezek a beszédes szemek.... Kép Hány éves is a naffiú? Nálunk Bálint még "piffiú" - ahogy Vivien mondani szokta :D

Kedves Jiny! Nagyon örülünk Neked is! A férjed volt betegségével kapcsolatban én sem tudok okosabbat mondani, mint Kelimoni: az orvosi igazolástól fog függni minden. Az életkoroddal kapcsolatban pedig Kép én most 25 éves vagyok, és van egy 4 éves kislányom és egy majdnem 1 éves kisfiam. 20 éves voltam, amikor elindítottuk az első örökbefogadást, 21 évesen már anya lettem :D Bár, valahol megértem az aggályaidat, mert amikor anno, egyszer felhívtam a Bölcső Alapítványt, akkor ott nem akartak bevenni a nyilvántartásukba, merthogy fiatalok voltunk és "biztos nem is gondoltuk komolyan", meg mert "messze laktunk tőlük és biztos nem mentünk volna el a személyes találkozóra" Kép :/ Na, ezek után mentünk a Gólyahírhez, akiktől két gyermeket is kaptunk - ilyen fiatalon Kép és nagyon boldogok vagyunk!!!!

Kelimoni: Én is sajnálom egy kicsit a gyerekeimet a "bölcs" emberektől, akik már az első örökbefogadás előtt olyan "kedves" történetekkel árasztottak el bennünket, hogy melyik nevelt gyerek hogyan ölte meg a szüleit, hogy gyújtotta rájuk a házat, stb.... :/// Na, most erre mit lehet mondani??? Én is hallottam egy olyan családról, ahol az anyuka a saját gyermekei mellé nagyon szeretett volna örökbefogadni egy gyerkőcöt, de a férje kijelentette, hogy "ide lelenc nem jöhet" Kép Sajnos, vannak még ilyen felfogású emberek (?), de azért is jó, hogy minél többen vagyunk, minél több szó esik az örökbefogadásról, minél több pozitív példát megismer a társadalom, annál inkább eltűnnek ezek az előítéletek.
ildi_ko
 
 


Sziasztok!
Atan, Ildi gyönyörűek a gyerekeitek!
Elküldtem a történetet, ha vki nem kapta meg, szóljon, mert annyit bénáztam mire sikerült (ha egyáltalán sikerült elküldeni).Cirbi és Ancsúr a Ti címeteket nem találtam.
Ancsúr kérdezted már korábban, igen egy megyéből valók vagyunk. Amikor olvastam a tanfolyamos történetedet, kíváncsisából megnéztem a profilodat, mert volt egy gyanúm, hogy melyik megye. Bejött.
Egyetértek Ildivel, többet és többet kell beszélni az örökbefogadásról, mert sajnos a mai napig vannak olyanok, akik megbélyegzik a gyerekeinket és bennünket is. Ezért jó ez a topik, meg ezért jók a babatalálkozók, klubok, stb.
Szia Jiny! Én is örömmel hallanék rólatok a későbbiekben is.
Hildus
Vendég
 


Kelimoni,
mi meg nem tartunk a Tegyesznel. A helyzetunket bonyolitja, hogy mi kulfoldon elunk (de magyar allampolgarkent), igy pl. a Golyahiren keresztul nem fogadhatunk orokbe, de mar kaptunk tippet (koszonet erte Nikinozsonak), hol is kezdhetnenk hozza.

Galuska

Jiny,
en abszolut nem itellek el, amiert nem akarod folytatni! Mar csak azert sem, mert hasonlo "cipoben jarunk". Sikertelen lombikozas, fagyibabas beultetesek tomkelege Kép Jol telepumpaltak hormonokkal, de azt egyszer sem kerdezte meg tolem a klinikan senki, hogy hogy vagyok, mit erzek, semmi bratyizas, barati hatbaveregetes, biztatas vagy ilyesmi.... csak egy husdarabnak ereztem magam, akit mindenaron meg kell termekenyiteniuk, de nem megy. Legutobb ot (5!) perc alatt vegeztunk, hat nem lacafacaztak es harom (3!)mondatot szoltak hozzam Kép Nem birok visszamenni oda, nem akarom, hogy zombik kutassanak bennem!

Bocs Lanyok, hogy ennyire kijott... most szakad fel bennem az a sok lerakodott iszonyat....Kép mar most jobb Kép

KépKép
galuska
 
 


Kelimoni, Ildikó nagyon köszönöm a bíztató szavakat! Kép

Ezek szerint csak a háziorvoson múlik a dolog? Mert ha igen akkor ő biztos hogy megadja a kért papírokat. Mert végülis már gyógyulttá van nyilvánítva hiszen nincs semmi baja már, éli az életét, teniszezni, focizni jár... Kép

Nekem még nem volt olyan tapasztalatom, hogy az öribabára bárki rosszat mondott volna. Nekem a munkahelyemen ismerik a helyzetet, a lombikról is tudtak és támogattak, most az öribaba programot is tudják és támogatják.

Biztos hogy azért lesznek olyanok akik nem fognak mellettünk állni, de ez nem nagyon érdekel. Az én gyerekem még ha nem is az én vérem, de az én szívem része. Kép

KépKép
jiny
 
 


Galuska értem miről beszélsz. Kép Ezek szerint ott sem jobb a helyzet.

KépKép
jiny
 
 


Hildus,

ez annyira, de annyira gyonyoru volt...

KépKép
galuska
 
 


koszonom, hogy megosztottad velunk

KépKép
galuska
 
 


Hú mennyi hsz! Remélem nem hagyok ki senkit ebben a "tömegben"!Kép

Kelimoni!Akkor Ti már hamarosan szülők lesztek! De jóóó! Csak az a fontos, hogy Ti hogyan éreztek a baba és az életetadó iránt, a többi meg majd úgy is később kialakul!

Atan! Nagyon jó képű ez a kislegény!

Jiny! Szerintem minden renben lesz, a kor semmiképen sem lehet akadály!

Mosolygós! Nagyon ügyi ez a fiú, hogy már 8 hetesen ilyenekkel örvendezteti meg a családot!

Ancsúr! Én egyenlőre még csak 2db 56-os bodyt és vastag rugit vettem, mert elég sok ruhát örököltünk barátainktól amik vegyesen 56-62-es méretűek. De ahogy elnéztem őket, ahány márka, annyi számozás, na meg a mosásoktól is összemegy vagy éppen kiszélesedik némelyik..... A Kenguru Gold-ban már láttam 44-es kis ruhákat (korababákra és ikrekre valót) is! Én nem vagyok babonás, viszont a sógornőm a keresztlányom születése előtt még nagyon az volt, és utolsó pillanatra hagyott volna szinte minden vásárlást, ha én nem "erőszakoskodom". Ez volt a mázli, mert az utolsó honapban már alig tudott mozogni, sokat kellett feküdnie, mert hamarabb kezdett el kinyilni a méhszáj! De hál istennek minden rendben volt és mostanra a hugi érkezésénél már rutinos készülődök lettek! Kép

Ildi_ko! Még mindíg szépek a gyerekek!Kép

Galuska! Megkatam és már válaszoltam is!

Akiket most küldön névszerint nem említettem, azoknak is sok puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok Mindeki!

Kelimóni: Nagyon izgatott lettem, amikor olvastam a leveledet, mert kicsit úgy éreztem, hogy ez velünk is megtörténhet majd.
Mi tegnap jelentkeztük a gólyahírnél, és mi is-természetesen- elfogadunk roma babát is. Bár mondta Gabika a telefonba, hogy akkor ez a tény azért jelentősen meggyorsítja az eseményeket, de annyira jó olvasni egy ilyen igazi történet, nem csak a statisztikai számokban reménykedni.
Iszonyúan drukkolunk nektek!!! :X

Galuska!
Nem írtál még nekik? Nem akarlak sürgetni(na, jó csak egy kicsit). Hidd el, biztosan jó lesz olyan emberrel beszélni, aki tényleg uo. helyzetben van (külföld) Kép

Atan! Csodaszép a kisfiad!!!! Kép

Ildikó! A tieid is édik!!! Kép

Diti! Én is küldök majd neked kutyusus történetet, de most sajna nincs időm, meg még össze kell szednem a gondolataimat.

Hildus! Én is szeretném a történeteteket!!!! A címem: benne van a profilomba.

Ezt a képet pedig mindenkinek. Látod, Galuska! Egyáltalán nem mehet fel a fotelba! Mi nagyon szigorúak vagyunk Rudi-úrral.
Cirbi

Kép
cirbi
 
 


Sziasztok Mindeki!

Kelimóni: Nagyon izgatott lettem, amikor olvastam a leveledet, mert kicsit úgy éreztem, hogy ez velünk is megtörténhet majd.
Mi tegnap jelentkeztük a gólyahírnél, és mi is-természetesen- elfogadunk roma babát is. Bár mondta Gabika a telefonba, hogy akkor ez a tény azért jelentősen meggyorsítja az eseményeket, de annyira jó olvasni egy ilyen igazi történet, nem csak a statisztikai számokban reménykedni.
Iszonyúan drukkolunk nektek!!! :X

Galuska!
Nem írtál még nekik? Nem akarlak sürgetni(na, jó csak egy kicsit). Hidd el, biztosan jó lesz olyan emberrel beszélni, aki tényleg uo. helyzetben van (külföld) Kép

Atan! Csodaszép a kisfiad!!!! Kép

Ildikó! A tieid is édik!!! Kép

Diti! Én is küldök majd neked kutyusus történetet, de most sajna nincs időm, meg még össze kell szednem a gondolataimat.

Hildus! Én is szeretném a történeteteket!!!! A címem: benne van a profilomba.

Ezt a képet pedig mindenkinek. Látod, Galuska! Egyáltalán nem mehet fel a fotelba! Mi nagyon szigorúak vagyunk Rudi-úrral.
Cirbi
cirbi
 
 


Hildus!

Most látom, hogy mégsincs meg a címem a profilban, ezért most leírom: tarkriszti@gmail.com
cirbi
 
 


Napsugaracska: Jaj dehogy! Mivel bántanál engem vagy bárkit? Csak ezek olyan megható könnyek, amikor olyan szép valami, nincs már benne sóvárgás, mert tudom nekem is ez lesz és olyan de olyan jó érzés olvasni téged és megkönnyezni, hogy igen mi is ilyen boldogok leszünk majd. Kép Egyszerűen felfoghatatlan, hogy annyi szenvedés, és annyi keserűség, kiáltás után eljön majd hozzánk is a boldogság kismadara, hogy aztán örökre velünk lehessen majd.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Hildus: ancsa@trevol.hu Kép

Atan: Milyen szép szeme van a fiadnak.Kép

Galuska: Nekem is ezzel telt be a poharam, az utsó alkalommal akár hentesárunak is érezhettem volna magam, a dokim bent sem volt, másik intézte szerintem félvállról, a férjem szerint is, amikor kiderült hogy nem sikerült, csak a recepcióssal tudtam beszélni, később a doki helyettesével beszélhettem volna, de az már nem érdekelt, nem hívtam vissza, gondoltam észre se veszik a nagy forgalomban, hogy nekem nem sikerált, ott vannak akiknek igen és azokra emlékeznek. Nos mára már látom, hogy ugyanolyan jó emberek ezek az orvosok is, csak éppen velem nem tudtak mit kezdeni és olyan egyedül éreztem magam. A legjobb felülemelkedni ezen a depin és várni a mi kis manónkat.Kép

Jiny: Nagyon jó hogy idejöttél.Kép

Diti: Éppen azon gondolkoztam, hogy elkezdek vásárolni, biztos lesznek kapott holmik is, de akkor ezt a méretet, ha látok és tetszik semmleges színben, akkor vehetek egy párat, igaz?Kép

Cirbi: Kár hogy nem tudok felrakni képet az én kis kéjenc kutyikámról, a telcsimben van kép róla. Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Ancsúr!
Most én is megkönnyeztelek....
Szívem boldog, hogy így gondolodKép))

KelimoniKép
Természetesen tudom, hogy te hogyan gondolkozol...Kép
És értem is a kérdést, csak olyan elgondolkoztató... Pl. eszembe jutott, hoyg van ismerősöm, akik úgy érezték, hogy ők nem tudnának szeretni ugyanúgy, mint ahogy egyébként a vár szeirnti gyermeküket... Aztán örökbefogadott gyermekeket láttak a családjukban. És a szülőket.... Aztán az érzések egy pillanat alatt megváltoztak, hisz ez már az út vége a számukra. Náluk már csak ez a terhesség maradt. Nekik a "Gólya(hír)" hozhat cska gyermeket...
Én mindig mondom minenkinek: "Soha ne mondd azt, hogy soha!"
És milyen igaz... Ti is biztosan rájöttetek már a sok lombik alatt, hogy amit egyzser lehetetlennek éreztetek, az egy másodperc alatt valóság lehet.

KépKép
napsugaracska
 
 


Engem is felháborít ez a megkülönböztetés, hogy vérszerinti vagy örökbefogadott.
Nem értem mi alapján különböztetik meg a kettőt. Szerintük az ember szeretetének nagysága
attól függ mennyire közeli a vérrokonság? Szerintem ezt nem gondolhatják komolyan.
Van egy mondás, miszerint a rokonaidat nem választhatod meg, a barátaidat igen. Ez számomra azt is jelenti, hogy nem "vér szerint" szeret az ember.
Az anyához, apához való érzelmi kötődés nem attól alakul ki, hogy genetikailag rokonok-e, hanem attól szerintem amit együtt átéltek.Kép

Szia Ildi!
A naffiú januárban lesz 3 éves.
A gyerkőceid bájosak. Imádom az alvós baba képeket.Kép

Jiny

Szerintem simán megkaphatjátok az alkalmasságit.Kép Szurkolok nektek.
Igazad van nem kell foglalkozni az olyan emberekkel, akik nem értenek meg, de annyi
elvárható tőlük, hogy legalább ne traktáljanak minket a butaságaikkal.

Kép
Kép
atan
 
 


Lányok: Szerintem ez vér szerinti kérdés, csak álkérdés, annak aki nincs benne. Persze lehetnek gondolataink, meg voltak is nekem is régebben, hisz írtam is, hogy már régen is gondoltam örökbefogadásra, tehát bizti voltam benne, hogy tudnék szeretni más gyereket is ugyanúgy mintha én szültem volna, de mindenek ellenére képmutatás lenne, ha azt mondanám, hogy nem küzdöttem erő felett egy vér szerinti gyerekért. Most aki csak lombikozott, ha visszanéz, mi mindent megcsinált, mi mindent megevett, kipróbált, hány éjszakát, hány nappalt töltött zokogva, mikor nem sikerült, hányszor imádkozott, hogy adja meg az ég, hogy sikerüljön a beültetés, akkor már tudja is, hogy igen akkor még számított a vér szerinti gyerek, egyszerűen azért, mert nők vagyunk, elvárja a társadalom, hogy szüljünk, aztán meg mindenütt azt halljuk, hogy a terhesség a szülés a legcsodálatosabb dolog és még sorolhatnék nagyon sok dolgot. De eltelt az idő, a sok kudarc után megváltoztunk, átértékeltünk sokmindent, rájöttünk, hogy nem azért vagyunk csak nők, hogy szüljünk, hanem hogy anyák lehessünk, hogy szerethessünk egyszóval mások lettünk. Kép Így már átértékelni nehéz másokat, akik nem járnak ebben a cipőben. Aki nem lombikozik nem tudja mi az, aki nem fogad örökbe az sem tudja mi az, a mi szívünk teljesen nyitott, mert mi már megjártuk a poklok poklát.

Napsugaracska:Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Atan: A kötődéssel teljesen egyet értek, és a szeretettel is.Kép Van akinél ott van a gyereke és mégsem kötődik hozzá. Nos ebben is mások vagyunk, lehet, hogy jobbak lettünk?Kép Legalábbis nekünk sokkal-de sokkal fontosabb lett a család-gyerek. Ettől függetlenül nagyon sok családban van szeretet és megértés.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Cirbi,
meg nem irtam meg azt a levelet...lehet, hogy most gyavanak tartasz erte Kép kicsit nehez, igy ismeretlenul, tobb emberen keresztul...
azt hiszem egy kicsit inamba szallt a batorsagom Kép

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Galuska!

Semmi baj, én is átgondoltam a dolgot és lehet, hogy én sem írnék így ismeretlenül. Kép
Nagyon édi vagy, tényleg!!! Mármint, hogy bevallod! Kép
Asszem, megpróbálom én helyetted kideríteni a dolgokat, és hátha megtudok valami hasznos infót neked. Okszi?
Egyébként jelentkeztetek a Nikinozsó által ajánlott szervezetnél?
cirbi
cirbi
 
 


Ancsúr láttam hogy egy megyéből vagyunk és ha jól sejtem egy intézetbe is jártunk. Sőt ha jól emlékszem még a Családinetes lombikos fórumon is találkoztunk!? Megadnád az email címed? Ha nem érzed tolakodásnak szeretnék egy pár dolgot kérdezni, mert gondolom akkor a TEGYESZ-hez is ugyanoda járunk. Az én címem perenyigy@freemail.hu

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak kapkodom a fejem - annyian lettünk, hogy az csuda! Kép
Szeretettel üdvözlök Mindenkit itt nálunk!

Azért...- remélem nem haragusztok meg - egy kicsit most elveszettnek érzem magam.
Olyan jó lenne mindenkit felismerni, "beanozosítani", de ez most valahogy nem megy. Kép
Szóval akinek csak szimpatikus az ötlet, írjatok Ildi "nyilvántartásába", jó?
Olyan szuper lenne most egyszrüen belekukkantani, hogy máris tisztuljon a kép - kik mesélnek már gyerkőcökről, kik várakoznak, mióta, honnan írnak...
Rendben? Kép

Pusza minden régi és új topiclátogatónak!! Kép

Ja! És akinek mond valamit: holnap kész a cserépkályhánk!! Kép

Kép

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak részemről is, és puszi a gyönyörű gyerkőcöknek!
Sok szép, megható történet, érzéseink is összekötnek bennünket...

Hildus, én is szeretnélek olvasni, köszönöm!

Napsugi, elküldtem az adatokat, de bevallom, ha nem "szólítasz" erre, nem teszem meg, kicsit kívülállónak érzem én is magam időnként, nem akarom a várakozókat régi dolgokkal untatni. (Te ide várakozóként jöttél, úgyhogy nagyon is a helyeden vagyKép ) Örömmel tapasztalom aztán, hogy egyre több gyerekes anyuka is jelentkezik itt, mégsenem leszek/vagyok kakukktojás.

Többeknek: Amit az elfogadásról írtatok, nagyon igaz, mi így érzünk, azért is vagyunk itt együtt. Magam is hallottam olyan megjegyzést régebben egy pártól, hogy ha nem lesz gyerekük, akkor sem "kínlódnának" soha egy idegen gyerekével. Az ilyenek ne is tegyék, könyörgöm! De az elfogadásnak is lehetnek fázisai, a mi esetünkben is van erre példa: egészen fiatalok voltunk még, amikor Déri János egy műsorában 3 gyereknek (testvérek) keresett szülőket egy nagybeteg anya. Mi jelentkeztünk és komolyan is gondoltuk, huszonpárévesen. Később egy barátunk halálra készülve megkért bennünket, hogy ha a feleségével valami történne, neveljük fel a kislányát. Szerencsére erre nem került sor, mára egyetemista nagylány lett, de évekig úgy kezelte az anyuka is a dolgot, hogy rendszeresen beszámolt a kislányról, az anyagi vonzatokról stb, megható és hátborzongató volt egyszerre.

Végül, ilyen előzmények után mégis vén fejünkre lett öribabánk, mert a párom mégis elbizonytalanodott, amikor nem tudta konkrét személyhez (gyerekhez) kötni a dolgot.
Ezért is jó dolog egy ilyen fórum, s a személyes példák, kapcsolatok sokat segíthetnek a kétségek eloszlatásában.
Mindenkinek jó éjszakát!
mera
 
 


Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt, és az út legelején állok.
4 sikertelen lombik után szeretnék öribabát.
A Családinetes lombikos topicról ajánlották régi levelezőtársak a ti topicotokat.
Jó látni Titeket: Di_Ti, Mosolygós, Matiba!

Egyenlőre tájékozódok, és olvasgatlak Titeket.

Magamról annyit, hogy van egy spontán fogant kisfiam, Õ 6 éves, mellé szeretnénk öribabát. Szerintetek , az, ha van már gyermekünk lelassítja a folyamatot, vagy az elbírálásban ez nem játszik szerepet?

Nyugi, ez csak az első kérdésem.... lesz még jó sok, csak legyen türelmetek hozzám!

Mosolygós! A hsz.amit írsz, mindig nagyon szívből szól. Ez régen is így volt, ne változtass rajta kérlek! Olyan jó egy boldog Mosolygóst olvasni!!

Di_Ti! Mi újság a babával?


Gabszi

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, ez az örökbebaba elfogadása többek lelkivilágát megmozgatta, a gondolatokról nem is beszélve. Már nem háborodok fel az ellentábor véleményén, hanem általában közlöm, hogy legyenek hálásak annak akinek akarnak, hogy születhetett spontán gyermekük. Most, amikor valóságossá vált, hogy rövidesen lehet egy picurkánk, sokan vigyorogva kérdezték: " Ugye, nem roma? " De - válazoltam és mindjárt az ajkukra fagyott a mosoly. Nem hiszem, hogy egy roma baba csökkent értékű lenne származása és bőre színe miatt. Még meg sem született és még nem is a miénk, de már tíz körömmel védem a negatív diszkriminációtól.
Egyetlen dolog biztos: megcsappan a baráti körünk, akik elutasítást mutatnak, azokkal nincs miről beszélnünk a jövőben.
Számomra ez nem probléma, hisze helyettük találok olyan embereket, akik hasonló cipőben járnak és a gondolataikban sem merül fel a különbségtétel fehér és sötétbőrű baba között.

Galuska - ha írsz emailt, megpróbálok neked infót adni, hogyan tudsz örökbefogadni.
monikelemen@tvnetwork.hu

Szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

5 napig nem voltam internet közelben, és alig tudom bepótolni a lemaradásom!!Kép

Először is szeretném üdvözölni az új tagokat, és megcsodáltam ám a fényképeket isKép

Még nem tudtam mindent elolvasni, de az elfogadás témával kapcsolatban azt hiszem nagyon szerencsések vagyunk. Nálunk az egész család és a jó barátok is tudják, hogy örökbe babára várunk. Mindenki támogatott bennünket, a velünk egyidős barátainktól sem hallottunk semmilyen negatív dolgot, ső!!! Ennek nagyon örülünk, hogy ilyen helyzetben is mellettünk álltak, de ne kiabáljam el, igaz?!

Hildus, légyszíves küldd el nekem is a történeteteket. E-mail címem: rvanone@freestart.hu

Amneris! Örülök, hogy végre kész a cserépkályhátok. Remélem egy darabig "kőműves mentes" időszakod lesz. Képet szívesen látnék ám a kész műrőlKép

Ildikó! Természetesen én is szeretnék benne lenni a táblázatba. Küldöm az adataimat.

Kép
rvan
 
 


Amneris: Akkor most már igazi jó meleg lesz nálatok és biztos hangulatos nagyon.Kép Tényleg tudsz képet felrakni róla?Kép

Jiny: Küldtem neked emilt.Kép

Ggabszi: Szerintem nyugodtan lehet örökbefogadni, ugyanúgy. Most hogy járunk tanfolyamra, ott is van egy pár akinek van saját gyermekük és úgy fogadnak örökbe. Nem hiszem, hogy akadály lenne.Kép

Mera: Nem értettelek, ne gondold azt, hogy aki várakozik nem szeretne tudni mindent ami rá vár boldogság. Szóval írjatok csak nyugodtan, had lássuk mi is mi vár ránk.Kép

Kelimoni: Mi is úgy döntöttünk, hogy ha valaki nem tud elfogadni minket így, akkor mehet. Most lekopogom, akikkel így is szorosabbra húztuk a szálat, közelebb állnak a lelkünkről, mindenről tudtak, együtt sírtak, nevettek velünk szinte és tudják mit jelent ez nekünk. Lehet hogy emiatt, lehet, hogy csak sikerült ilyen emberekkel megismerkedni, de mindenki várja a kismanót. Egy távoli barátném, akivel gyerekkorunkban is mindent együtt csináltunk, mindig mondta, hogy nyugizzak le, majd egyszerre leszünk babások, én sírva mondtam még neki, hogy én nem leszek babás és nagyon kérem nehogy rám várjon. Erre ő most döntötte el hogy szeretne gyereket és küldött egy levelet, hogy végül mégis csak egyszerre leszünk babások.Kép Merthogy úgy tekinti, mintha már én állapotos lennék ő meg eztán lesz az.Kép

Galuska: Igen, szuper csaj vagy. Márcsak azért is mert felismered a félelmedet.KépMeg azért mert imádom én is a galuskátKép

KépKép
ancsúr
 
 


Ildi: Bocsi a születési évért, ilyen öregen talán nem is fogadhatnék örökbe.KépKépKép

KépKép
ancsúr
 
 


Hahó Mindenki!

Sokat jár az eszembe az elfogadás kérdése. Aztán arra a következtetésre jutottam, hogy igazán nem az örökbefogadás elfogadásával van a probléma, hanem a roma baba örökbefogadásával. Elkezdtem végig gondolni a saját érzéseimet, amik az utóbbi napokban kavarognak bennem. Tisztáztam magamban, hogy nálam semmi akadálya annak, hogy roma babát neveljek fel. És továbbra is csak arra a következtetésre jutottam, hogy féltem a picit a diszkriminációtól, amiket még csak - leginkább közvetve - én érzek.
Most dupla erős vagyok lelkileg. Rég éreztem ilyen határozottnak magam. Megvédem a picurkánkat.Még nem nagyon tudom, mitől, de így lesz.
Azért remélem, hogy nagyobb a félelem, mint a valós probléma.

Megmondom őszintén, kicsit zavar, hogy az örökbefogadást valami őrült köd lengi körül. Ezek a "minden tiszteletem a tiétek" kezdetű mondatok kicsit misztikussá varázsolják az egész történést. Én próbálom elbagatelizálni az ügyet, legyen ez egy természetes folyamat a kívülállók számára. A csodát pedig élje át a család, úgy, mint egy spontán teherbeesés és szülés alkalmával.
Azt szeretném, ha mi is egy átlagos család lennénk gyerekekkel, nem pedig egy család, akik örökbefogadtak roma gyereket vagy gyerekeket.

Érdekelne a véleményetek.Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Már mi is nagyon szorítunk nektek, írtam is neked, de gondolom annyian vagyunk itt, hogy pillanatok a latt a régi hozzászólások közé vegyült az is.
Tulajdonképpen csak azt írtam, hogy mi is roma babát is elfogadunk-természetesen-és, hogy hétfőn jelentkeztünk Gabikánál a gólyahírbe.

Szerintem, arról amit legutóbb írtál, hogy az örökbefogadás tabu, meg hogy roma kisbabát örökbefogadni az meg egyenesen abnormális őrültség azt gondolom mindannyian találkoztunk.
Mi-szüleink szerint- még betegesek is vagyunk, nem vagyunk túl x lombikon, "csak úgy egyszerűen mindig is szerettünk volna örökbefogadni" Hát, ezt végképp nem bírják beemelni a rendszerükbe.
Lehet, hogy nekünk szerencsénk van, nálunk mindenki nagyon izgatott (mármint a barátaink közül) még az is, aki azt mondta, hogy ő bizony nem biztos, hogy örökbefogadna.
Azzal kapcsoltba, hogy majd minek lesz kitéve a gyerketek-negatív disszkrimináció, BUTASÁG stb...- nincs mit tenni. Illetve "csak" annyi, hogy felvértezitek őt olyan erővel, szeretettel, mások elfogadásával stb, hogy boldog felnőtt legyen. Hülye emberek mindig voltak vannak és lesznek is. Örökre nem tudod megvédeni a gyerekedet tőlük, de segíteni tudsz neki, abban, hogy tudja hol a helye, kikhez tartozik kik szeretik őt ...Szerintem csak így lehet védekezni az előítéletek ellen.
Persze ezt is csak anélkül mondom, hogy személyesen érintett lennék. (Már nem sokára azok leszünk, remélem.)
Én azt gondolom, hogy azért roma babát örökbefogadni hordoz magában speciális problémákat. Ld.szülők, v barátok, de később a suli stb. De szerintem ezek egyáltalán nem leküzdhetetlen akadályok, elég erős vagy hozzá, hogy ha odakerül a sor akkor megbírkóztok vele.

most ennyi jutott eszembe.
cirbi
 
 


Ancsúr megkaptam és válaszoltam! Kép

Kelimoni! Én úgy gondolom, hogy mi azért nem fogadnánk örökbe roma babát, mert én nagyon félnék attól, hogy őt később mennyi előítélet érné. Amitől én sem az oviban sem az iskolában a többi gyerektől nem tudnám megvédeni. És én tartok attól hogy a tanárok is negatívan diszkriminálnák ezért. Sajnos én már láttam több rossz példát is. DE hozzáteszem hogy jót is! Volt egy osztálytársam még középiskolában aki roma származású volt. Egy rendkívül inteligen srác, főiskolára is ment, bár az ő elmondása alapján kétszer is meg kellett küzdenie azért amiért másnak csak egyszer. De mire a mi csemetéink odáig jutnak lehet hogy javul a romák megítélése is. Remélem nem bántottak senkit a szavaim! Mindettől függetlenül azt mondom hogy bármelyik gyereket lehet szeretni függetlenül attól milyen a bőrszíne, midegyik külön egyéniség és imádnivaló! Csak úgy gondolom hogy akiben pici kétely is felmerül ilyen esetben az inkább várjon kicsit tovább babóra, mindenkit meg fog találni a gyermeke.

Ne haragudjatok amiért leírtam mindezt, de én így érzem.

KépKép
jiny
 
 


Cirbi! Megértem azt amit írtál, de én már nem érzek magamban annyi erőt mint ti. Lehet önző dolog, de a férjem betegsége miatt is rengeteg előítélettel találkoztam már. És ezt nem szeretném ha a gyerekem is meg mi is újra át kellene hogy éljük. Most nagyon elítéltek ezért? Lehet jobb lett volna ha le se írom mindezt.

KépKép
jiny
 
 


Jiny!

Nem is értem pontosan mit kellene elítélnem. Komolyan. Én nem hiszem, hogy azok akik, örökbefogadnak jobb emberek lennének, sőt azt sem gondolom, hogy mi klasszabbak vagyunk, mint azok akik nem vállalnak roma babát.
Milyen alapon is ítélkezhetnénk?
Én soha nem éltem át azt, amit ti ezért csak gondolataim érzéseim vannak azzal kapcsolatban, amin ti keresztül mentetek.
Egyáltalán nem gondolom, hogy téged, vagy bárkit el kellene vagy lehetne ítélni azért, mert nem tud, nem akar stb plussz nehézségekkel megbírkózni. Mert azt kár lenne tagadni, hogy lesznek. Én is csak remélem, hogy a mi kis családunk is majd olyan lesz, hogy megbírkózunk a problémákkal. Kép

Szerintem jó, hogy leírtad, nagyon drukkolunk nektek is, hogy minden simán menjen a papírok körül. Van már vmi hír ezzel kapcsolatban? cirbi
cirbi
 
 


Szia Gabszi!
Örülök hogy benéztél! Újság még egyenlőre nincsen újabb...de remélem hamarosan lesz!
Csodák csodája, a beígért 6-8 hét helyett már ma 2 hét után mehetünk a pelenkázó komódunkért, ami kellemes meglepetésként ért!

Pont tegnap írtam hogy nem vagyok babonás, de ezen most elgondolkodtam egy kicsit. Lehet, hogy nem véletlen, hogy hamarabb jött meg a kisbútor, mint amire számítottunk, mert hamarosan szükség lesz rá?! Kép

Mindenkinek millió puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Cirbi! Kép Nagyon szorítok nektek, hogy megtaláljon benneteket a ti babátok! És kívánok hozzá sok sok erőt és kitartást! Ja és természetesen hogy nagyon boldogok legyetek!

Mi holnap megyünk a TEGYESZ-hez bejelentkezni. A tanfolyamon dilemmázunk egy kicsit, mert annyi rosszat hallottunk a TEGYESZ-es tanfolyamokról. Ezért lehet hogy inkább elmegyünk az Ágacskához. És bár még nem tartunk ott de már gondolkozunk azon is hogy melyik alapítványhoz forduljunk majd. Azt se tudom hogy mi alapján kell illetve lehet választani. Kép

KépKép
jiny
 
 


Kedves anyukák!

Csak azért írok, mert elolvastam visszamenőleg szinte az összes levelet, és archívot, és egyszerűen úgy éreztem, jeleznem kell mennyire meghatottak. Nagyon sok sikert és boldogságot kívánok mindenkinek, és kicsit sajnálom, hogy nem tartozom ebbe a pozitív, jó csapatba.
További sok élményt nektek, és továbbra is tartsatok össze. Azt hiszem nincs még egy ilyen topik, ami ennyire segítőkész, barátias.
Üdvözlettel, és szeretettel: Marianna
rebecca
 
 


Rebecca: Nyugodtan írogathatsz nekünk!Kép

Cirbi-Kelimoni: Én is így érzek, mint Jiny. Nem biztos, hogy meg tudnék bírkózni a problémákkal. Viszont nekem sincs semmi bajom a bőrszínekkel, sőtt a kis roma kislányok mindig elvarázsolnak, olyan szépek.Kép Én tanító néni vagyok és találkoztam pár szép kis gyerekkel, akikkel elbeszélgettem már. Igaz volt negatív példa is, de függetlenül a bőrszíntől. Sokat jelent a család. Igazán a szeretet és a törődés old meg mindent, ettől függ, hogy milyen lesz a mi kis csimotánk.Kép

Diti: De jó lenne, mondjuk kívánom neked, hogy karácsonyra már együtt ünnepeljetek.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Szia Kelimoni

Ez a "minden tiszteletem a tiétek" mondatot mi is sokszor hallottuk. Vissza is kérdeztünk, hogy miért, azért mert gyereket vállalunk? Nem értettük, miért más ha örökbe fogadjuk. Érdekes, hogy baráti körünkben, mindenhol van gyerek és részükről nem merült fel semmi kétség, teljesen természetesen kezelték. Eddig még nem találkoztunk olyannal sem a családban sem az ismeretségi körünkben, aki nemtetszését fejezte volna ki, vagyis egy olyan halvány "próbálkozás" volt, "de a genetika", de remélem sikerült meggyőznünk őket, hogy a neveléssel sokat lehet formálni, sőt szerintem a személyiségünk nagy része a nevelésből és a környezetünkben látottakból épül fel.
Visszatérve, lehet hogy ismerünk olyan embereket akik nem értenek velünk egyet, de ezt még nem "merték" mondani.

Kép
Kép
atan
 
 


Sziasztok!

Ha lesz egy kis időm jövök mégKép
Szombaton vizsgázom is, úgyhogy sajnos nem sok időm van, de annyira lenne mit írnomKép))
A "Roma"baba kérdéssel, és az elfogadással kapcsolatban... Én nem is olyan rég forszíroztam ezt a kérdést....
Aztán megkértem a többieket, inkább ne beszélgessünk róla.
Sokan vannak köztünk olyanok, akik nem tudják elfogadni a más bőrszint, mert másról nemigen lehet szó... Mindenkinek van rá indoka. Természetesen elfogadom/elfogadjuk. Még azt sme tudtam mikorra lezsek anyuci, máris rosszul esett nekem azt olvasni, hogy kinek miért nem kellene az én gyermekem... Megértem őket, és örültem a véleményüknek, hogy leírták, elmondták.
Aztán a fejemben mégis csak az motoszkált, hogy dehát miért is nem kell ő senkinek...

Ezt csak azért írtam le, mert talán ti(roma babát is várók) is éreztek ilyet...
Én csak azt tudom írni nektek, hogy a mai világban egy kis "roma származás" csak előnyükre válhatKép Értem ezt a zenei alapra, vagy arra hogy egy kis ügyeskedés a mai világban nagyon is kell (sajnos)... Anélkül nem nagyon létezik sikeres emberKép
Nekem van több "roma" ismerősöm, akik nagyon jó családból származnak, nagyon sokra vitték az életben, és mintacsalád ők a fehér emberek között isKép


Na most megyek megint, majd még jövökKép
Üdv az újaknak, puszi mindenkinek!

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet az újaknak, puszi a régieknek!

HÁÁÁT...Van ám egy nagy hírem! Most már törvényesen is, szőröstül-bőröstül is miénk a lakás!!! Kép Kép Kép
Ma fizettük ki, ami még hátra volt. Pont egy hónap múlva költözünk!
Sziasztok, majd még jövök! Kép

kizsó
 
 


Sziasztok Kép

Cirbi,
eppen most fogalmazom a levelet a Nikinozso altal ajanlott holgynek Kép es megegyszer nehari, hogy nyuszka voltam Kép

Ildiko, Atan, Hildus Kép
Gyogyoruszep gyerkoceitek vannak am!!!

Kelimoni,
irtam Neked mailt, elore is koszi erte!

Ancsur,
á, nem vagyok en szupernoci, viszont sose felek beismerni, ha valami nem megy, szerintem nem attol lesz valaki eros, ha eltitkolja a gyengesegeit, sot! Kép de azert nagyonerosnocinek sem tartom magam Kép

Ujlanyoknak udvozlet itt koztunk Kép

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Napsugaracska!

Tényleg nem akarlak megbántani, de amit az előző leveledben írtál, szerintem elég nagy butaság. Bár érzem, hogy jót akarsz, de gondolj bele abba, amit leírtál.
"""Én csak azt tudom írni nektek, hogy a mai világban egy kis "roma származás" csak előnyükre válhat Értem ezt a zenei alapra, vagy arra hogy egy kis ügyeskedés a mai világban nagyon is kell (sajnos)... Anélkül nem nagyon létezik sikeres ember Kép Kép
Nekem van több "roma" ismerősöm, akik nagyon jó családból származnak, nagyon sokra vitték az életben, és mintacsalád ők a fehér emberek között is."""

Hát, én mást gondolok erről.

cirbi
cirbi
 
 


Szia Galuska!

Még egyszer nem hari a nyuszkaságért!!!!
Kérlek, majd számolj be a felyleményekről. cirbi
cirbi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: