Új privát üzeneted érkezett!

Orsi! (bár nem tőlem kérdezted...)

Sokban és mindenképp! :):):)

Nem elsősorban gyereknevelés, mint a Plattner, hanem betegségről, egészségről, életről, halálról, (élet előtti, halál utáni létről), "a" Gyerekről, "az" Emberről szól. Rengeteg bölcs dolog van benne, amelett, hogy alapvetően egy praktikus kézikönyv. Egyetlen hibája (?) hogy sok dolog a sorok között van elrejtve...
Alapmű, mindenképp érdemes megvenni!!!

Pindi
pindi
 
 


Egyetlen hibája (?) hogy sok dolog a sorok között van elrejtve...


Pindi :) Hű, felcsigáztál :) Részleteznéd ezt?

Nekem is mindig itt van az asztalomon.
indianyo
 
 


Köszi Liv, Szilvi és Indianyó!

A lánykánk még nem tud mászni, csak curukkol (ö..., tolat hátrafele). De nincs sok hely nálunk a földön sajna. Ahol van, ott parkettás. És nem mindig tiszta, mert a nemmondokjelzőt porszívónk az utolsókat rúgja, apropó, szerintetek milyet vegyünk újban?

Kéne új játék, egyszerű, nagyszerű. Azt hol? Fajátékboltban? Mit mond a waldorf erről?
Jó lenne szerintem közösség is, ahova járjunk, valahol lehet csatlakozni kisbabás waldorf szemléletűekhez?

Indi, megyünk hordozósan sétálni, képzeld, ma 1edül fölvarázsoltam a hátamra a kislányt, igaz, elég sokat nyögött, és majdnem sírt közben, de a vége elég jó lett:))
Ha van még ötletetek, írjatok, kérlek. Liv, milyen könyveket ajánltál, azt nem találtam.

Hála mindenért, köszönöm nagyon. Márti
márti_23
 
 

 
 

ajaj most látom, hogy 14-én dolgozom.... :cry:
orsko
 
 


Márti :) Szerintem egy ilyen kicsi gyereknek nem kell játék - neki minden az, doboz, vödör, zacskó, papucs, egy darab fonal vagy textil, fakanál, reszelő, habverő, bármivel tud játszani. Persze nekünk is lettek játékaink, de nem azért, mert szükség volt rájuk, hanem mert valahogy jöttek hozzánk.

Fakopáncs, Katica, Aranyalma - ezek mind nagyszerű lelőhelyek.

Dominó 7 hónaposan került a földre, addig nem volt hajlandó hason lenni egy másodpercig sem. Dupla body és nadrág alá harisnya - máris mehet a parkettára. Nálunk sincs szőnyeg, nem fázott meg a babóka. Gyorsan feltalálja magát, nem kell neki még sok hely ilyenkor. Kosz, por mindenhol van, ez sem kell, hogy akadályozzon.

Itt csupa kisbabás waldorf-szemléletű van és lehet velünk találkozni :wink:

Merre laksz?
indianyo
 
 


Pindi! :)

Köszi!

Márti!
Én nem vinném túlzásba, mondom a második gyermek után. Sajnos az elsőnél még túlzásba vittem mindent, így gondoltam jónak, most már nem így látom. Szerintem tedd le a picit, nálunk sincs állandóan tisztaság, képtelenség. Elvan, játszik, ami a keze ügyébe kerül és ha szüksége van rám, felveszem, szoptatom, hordozom. De nem fejlesztem. Annyira jó különben, hogy itt van a nagytesó, aki elszórakoztatja, megy utána, és közben elles mindent :wink:

Nálunk is parketta van+ néhány szőnyeg, elsőt még 2 takaróra+szőnyegre tettem le, most már csak simán lemegy, még harisnya sincs rajta, csak egy gatyó. Persze télen más lesz...

Orsi
osoa75
 
 


Ja és ha gondolod, találkozhatunk is... Szívesen ismerkedem :) (És az biztos, hogy lenne közös témánk, pl a szülés...)
osoa75
 
 


Csak megtalálom lassan az összes szívemhez közel álló témát és hogy-hogy nem, szinte ugyanazok az anyukák írogatnak :lol:
Igyekszem felvenni a fonalat, de bocs ha hülyeségeket fogok kérdezni, időbe telik mire visszaolvasok ennyit..

Lehet még a 14-éhez csatlakozni? Solymárra mikor mentek?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Osoa, én is úgy ismerkednék mááár. Az otthonszültünkben egyszer már elkezdtem szervezni talit, de "elnyaralódott".
A XIII.-ban lakunk.

Biztos, hogy ez nekem előbb jött át vmi módon, mint mielőtt olvastam, mert- hoppá - ma hagytam lecsurogni a leánykát a földre, és szabadon engedtem. Jaj dejó volt! Gyorsan törölgettem kicsit az útvonalait, és hihetetlen jó érzés volt, ahoyg körbe curukkolt! Mondtam is magamnak, na a lányom most ért le végre a földre. Bezon.

Köszi az ötleteket, biztatásokat, annyira jól esik, mintha anyu, vagy nővérem mondaná... Nagyon hálás vagyok, szívből köszönöm.
márti_23
 
 


te jó ég! tényleg itt az ősz, nagyon pörögtök :lol:
mennyi hasznos infó! megint rendelek majd egy rahedli könyvet, pedig a fórumokon túl nem nagyon van időm olvasni :lol:

Mi nagyon mennénk 14-én (én + 2 kiskorú). Remélem semmi nem tesz keresztbe.
A tömeges Solymári kirándulást mikor tervezitek? esetleg tényleg kirándulhatnánk is.

Márti, szerintem sem kell játék. Ahogy a többiek is írták neki még minden az. Egy félpár lyukas zokninak vagy egy kósza porcicának épp annyira fog örülni, mint egy zenélő beszélő mindent tuzdó csodának. (de szép is ez :) tanulhatnánk tőlük)
Én azonban azt se dobnám ki, ami már adott. Direktbe viszont nem vennék mindenféle őrületet. (természetesen azért én is cenzúráztam a hozzánk áramló játékhegyet)
Persze én már kiéltem játékvásárlási szenvedélyemet Hanánál, Iván szinte semmit nem kapott.
Az ismerősöket és rokonokat meg át kell irányítani a fakopáncsba és a katicába. Mert azért lássuk be játékot adni annyira jó :)

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

14-éhez bárki csatlakozhat, aki valaha is érdeklődött, annak priviben elküldöm majd a pontos címet, megközelíthetőséget, elérhetőséget. Solymárra szerintem menjünk szerdán délelőtt. Vonattal vagy busszal érdemes menni? Vonat 9:20-kor indul a Nyugatiból (és 9:38-kor van Aquincumban, mi innen mennénk), busz szintén 9:30-kor indul az Árpád hídtól (és 9:37-re van a Flórián téren, mi innen mennénk). Van persze vonat és busz később is, csak nekem az oviba vissza kéne érnem legkésőbb 1-re. (Visszafele vonat 12:08, busz 12:04. A menetidő kb. fél óra.) Lehet a boltban kártyával fizetni?

Lányok, nem igazán idevaló kérdés, de azért felteszem: ti adattatok be a gyereknek nem kötelező védőoltást? Most, hogy Kata oviba ment, aktuálissá vált a kérdés. A streptococcus-t javasolják, meg a bárányhimlőt. Az Ökoszolgálatnál belelapoztam egy védőoltásos könyvbe, de nagyon egyoldalúan oltásellenesnek tűnt. Sok gondolat kavarog a fejemben ezügyben, és egyelőre nem tudok dönteni. Mert vallom, hogy a betegségeknek megvan a maguk értelme, ellenérzésem van azzal szemben, hogy minden ellen oltsuk a gyereket, a bárányhimlő elleni oltás elég új, tehát nem lehet róla elég tapasztalat. Másrészről viszont milyen jogon szenvedtetem a gyerekeimet, ráadásul a bárányhimlő elleni oltással elvileg a felnőttkori, nagyon fájdalmas övsömör is elkerülhető. Szóval várom a ti érveiteket - ellenérveiteket :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Elmondhtatlanul fáj a szívem, hogy 14-én nem tudok ott lenni a varráson, mert tanfolyamom van. Ilyenből kimaradni!!!
Rokonok és a játékajándékozás témakörben megosztom Veletek legújabb ötletemet. Nemsokára lesz a lányom szülinapja, és szervezek épp egy családi szülinapozást. Mindenkinek megmondtam, hogy ne hozzon ajándékot, hanem legyen ez a nap tényleg a lányomért úgy, hogy akinek van kedve itt csináljon neki valamit. Én sokfélével készülök a fűrészeléstől az apróbb kézimunkáig, hogy mindenki találhasson kedvére való bütykölnivalót. Mindent teljesen előkészítek. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni!

hordozo
 
 


Sziasztok!
Indi, ha tényleg vállalod a zoknikötéstanítást a babakészítés közben, akkor mennék én is! :)
Lenne (jó)pár kérdésem:
Hol lesz helyileg?
És milyen babát csináltok?
És mit kéne vinni?
Mit a kötéshez?
Nem baj, hogy teljesen kezdő vagyok?
És minek mentek Solymárra?

Hát csak ennyi jutott most eszembe. :wink:

KépKép
livus
 
 


Ági: hihetetlen dolgaid vannak! :) Tök jó!

KépKép
livus
 
 


Pirongok, hogy mindenki vagyányan bevállalja 2 gyerekkel eljönni a babavarrásra, én meg szenvelgek a témán. Csak nehéz időket élek épp itthon, úgyhogy lehet, hogy tényleg Juli nélkül, de megyek én is. Ma 1 éves Bori, és tegnap este varrtam Neki egy manócskát, teljesen prototípus, de gyönyörű, és nagyon szeretnék ötletetket elleseni. ÉS vitathatatlanul hiányzik a társaság is, főleg a Tiétek... Most épp azon töprengek, miért is nem járunk össze sűrűbben?

Mikor kezdődne a varrós muri?

Solymár legyen szerda (szept. 12.), én magam részéről jobb szeretek vonatozni, a gyerekeknek is tágasabb, tudnak rohangászni, illetve ha két gyerekkel megy az ember, igénybe veheti a kiscsaládost is... Szóval maradjon a 9.20-as Nyugatiból, mi Óbudán csatlakoznánk. A bankkártyás megoldás engem is érdekelne... Szerintetek lehet ott kapni a Nevelés mindennapi művészetét? Tud valaki kontaktot az Aranyalmához, mert akkor kikérdezem őket ezekről!

klári
pumama
 
 


Pirongok, hogy mindenki vagyányan bevállalja 2 gyerekkel eljönni a babavarrásra, én meg szenvelgek a témán. Csak nehéz időket élek épp itthon, úgyhogy lehet, hogy tényleg Juli nélkül, de megyek én is. Ma 1 éves Bori, és tegnap este varrtam Neki egy manócskát, teljesen prototípus, de gyönyörű, és nagyon szeretnék ötletetket elleseni. ÉS vitathatatlanul hiányzik a társaság is, főleg a Tiétek... Most épp azon töprengek, miért is nem járunk össze sűrűbben?

Mikor kezdődne a varrós muri?

Solymár legyen szerda (szept. 12.), én magam részéről jobb szeretek vonatozni, a gyerekeknek is tágasabb, tudnak rohangászni, illetve ha két gyerekkel megy az ember, igénybe veheti a kiscsaládost is... Szóval maradjon a 9.20-as Nyugatiból, mi Óbudán csatlakoznánk. A bankkártyás megoldás engem is érdekelne... Szerintetek lehet ott kapni a Nevelés mindennapi művészetét? Tud valaki kontaktot az Aranyalmához, mert akkor kikérdezem őket ezekről!

klári
pumama
 
 


Klari
en a legkevesbe sem vagyok vagany, nem is megyek ket gyerekkel se Solymarra, se varrni :) Azert probalom szervezni, hogy eljussak mindket helyre a kisebbik lanyommal, aki mar nem is olyan kicsi, hiszen o is mindjart 2 eves lesz.
Borit Isten eltesse, a manorol jo lenne kepet latni!
ullakalle
 
 


Sziasztok!

Privi ment minden érdeklődőnek a manóvarrásról. 9-re már biztosan visszaérünk az oviból, azért mondtam, hogy 9-kor kezdjünk. És én nagyon örülnék, ha rendszeressé válhatna a dolog, annyi mindent tudnánk együtt alkotni, a konyhánk is elég nagy, még egy főzőtanfolyam is beleférne :D De azt sem bánnám, ha eldumálnánk-babáznánk az időt :) Jó a társaság :)

Solymárra azért megyünk, hogy megvegyük az alapanyagokat a manóvarráshoz. Azért írtam vonatot és buszt is, mert nem tudom, melyik megállójához van közelebb a bolt - még sosem voltam. De a vonat nekünk is egyszerűbb lenne :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


A busz sokkal jobb. A vonat a jegyvásárlás és Nyugati pályaudvari kóricálás miatt elég nehézkes, valamint a vonatállomás nagyon messze van a falutól Solymáron! Nem marad idő és türelem sem vásárolni, sem nézelődni a faluban, ha már odaútban elfáradnak a gyerekek. A buszról is kell sétálni egy 25-30 percet, de az már falun belül van.
indianyo
 
 


Gyezsu:
Én nem adattam be semmit ami nem kötelező, a kötelezőket is igyekeztünk kitolni addig amíg lehetett..Mondjuk nekem elég üldözési mániám van oltás ügyben és leginkább bizniszt látok benne..Túl kevésnek gondolom a rendelkezésre álló tapasztalatot az újakkal, ki tudja, hogy tényleg ad e védettséget felnőttkorra is, ha meg nem, akkor jobb lenne gyerekként átesnie pl. a bárányhimlőn, mint mondjuk felnőttként..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


sziasztok,
14-en mi is megyunk :). es talan Solymarra is - legalabbis kedv az lenne hozza ;) (Gyezsu, ha tudunk menni, akkor a megelolegezes targytalan persze :lol:)
recca
 
 


Csak gyorsan,
szerintem a bankkártya nem játszik, de kérdezzétek meg: (26)36 36 72. Hogy van-e a Plattner-könyv éppen, azt is meg tudják mondani. Szerintem még test-anyag ügyben is érdemes telefonálni, nehogy csak egy zsebkendőnyi legyen.

Oltás: én a kötelezőket is úgy, mintha a fogamat húznák (milyen kitekert haonlat.) A doki nénink a fiaimnak javasolta a kullncsosat, de csak pubertáskorban (csak azért gondolkodom rajta egyáltalán mert a vasút miatt sokat vannak erdőben.)

Ági,
hú, de rendes vagy zsúrilag. Ez igen!!!!! Én a meghívottakat válogatom meg: aki megérti, mit szeretnék, jöhet. És így vagy helyes játékot kapnak, vagy könyvet (amikről adtam egy listát), vagy vesznek valami helyes rzhadarabot. Ez a család. A barátok meg ált. w.-os körökből kerülnek ki. Mégis becsúszik egy-egy matchbox, ilyesmi, de istenem. Viszont az enyéim nagyon várják és nagyon örülnek is az ajándékoknak. Sokan hoznak úgy, hogy vesznek valamit ÉS a gyerek csinál még valamit hozzá: memóriát vonatos képecskékből, vagy viaszgyúrma-állatokat v. családot, vagy kis hímzett terítőcskét,- és ezek ugyanolyan becsben vannak tartva, mint a pénzen vett ajándékok. Viszont mivel megszokták, hoyga zsúr erről IS szól, így én ezen már nem fogok változtatni.


Márti,
ez az, csak lazán, nyugodtan! :D Majd írok neked privát is, de lehet, hogy nem ma meg nem holnap, mert eléggé sűrű most ez a pár nap.


Apropó: varrás: aki (több) gyerek nélkül jön, ne legyen lelkifurija. Ő fog tudni jobban haladni. :oops: Izé, szóval roppant helyesek a kisgyerekek, de Timó pl. imádja kipakolni és széthordani a varródobozom tartalmát, amit én nem értekelek túlságosan. Az, hoyg a gyapjúra ráfekszik, az édes, de a cérnagurigatások... És hát valljuk be, hiába van ott ezer játék, sokkal izgalmasabb az, amihez általában nem jut hozzá. :lol: :wink:
h_szilvi
 
 


A manóvarráshoz való anyagot miért az Aranyalmában szerezzük be? Épp most vagdostam szét (ajándék céljából) férjem régi szeretett pólóit, annak a maradék egyszínűje nem jó fejnek? (Vagy nem ez a trikóanyag?)
És a testhez milyen vászon kell, mert abból is akadna nekem itthon.
Mivel tömünk? Gondolom, gyapjú is kellene.
Csak jó volna látni, mit fogunk készíteni, valaki tud linkelni?

De én szívesen megyek az Aranyalmába, mert selymet, képeket, könyvet szeretnék venni. Szerda maradhat azért? Az úticéleszközt kitaláljuk majd :P

klári
pumama
 
 


Klári,
ha elég jó minőségű a trikó, lehet abból is, de ezek általában vastagabb, hibátlan és nem elvékonyodott trikóanyagok. Ne felejts el, hogy az arca lesz az egyik legviseltesebb része a babának, érdemes jó minőséggel kezdeni. Alexnek elsőben varrtam egy manót, igaz, annak volt orrocskája is. Na, tavaly kilyukadt az anyag, mert elvékonyodott a használattól, dörzsöléstől. Egy kisgyerek meg még jobban nyúz egy szeretett figurát, mint egy iskolás.

testnek: jó a bébiplüss, a mikrokord, vagy erősebb (de nem kőkemény) vászon. Valahol fent leírtam a szükséges méreteket.


Mondjuk testanyagot miért nem a nagy-katicába mentek venni? Az aranyalmában csak egy-egy babányi adagokban van csomagolva.
h_szilvi
 
 


Gyezsu, oltás ügyben én ezt objektívnak találom, érdemes beszerezni. Leírja az érveket, ellenérveket, kockázatokat.
Már rég olvastam, de ha jól emlékszem, a bárányhimlő ellenivel az az egyik legnagyobb baj, hogy mint az oltások általában, csak pár évre szóló védettséget ad, vagyis pont a súlyosabb, felnőttkori ellen nem (míg a betegség természetes védettsége igen). Nagyon gyakori a szövődmény, és volt olyan is, hogy az oltás után egy éven belül bárányhimlőben (!) meghalt egy kisgyerek.
Nem ijesztgetés, de tényleg ajánlom, hogy olvasd el, tiéd a döntés, de ha a lehető legtöbb információt mérlegelve döntesz, akkor talán később nem lesz lelkiismeretfurdalásod.
Oltás ügyben a másik a Nagy gyermekkalauz. Bár ezekről az új oltásokról ír, de általában az oltásról, betegségek értelméről igen.

Klári, Isten éltesse a kicsi lányt! Nekem hétfőre kell elkészülnöm a szülinapi manóval. :)
Baba feje spéci testszínű kötött pamut, ezt csak néhány helyen lehet kapni, pl. Aranyalma.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Csak röviden az oviról, mert annyira kedvesen elláttatok tanácsokkal: bementünk, itt 4 napig egy-egy órás alkalmak csak a beszoktatások. A gyerekek többsége kisebb a fiamnál, korra is, magasságra is, eddig még nemigen beszélgetett velük. Óvónénik szerintem "állami ovi" relációban nagyon aranyosak. A játékok: semmi extra: Lego, társas, favonatok. Itthon azt mondta a fiam: ne menjünk, mert biztosan azért viszel el, hogy ne láss engem többet...Utána meg azt, hogy tetszik neki az ovi, aztán meg, hogy csak itthon legyünk, és játsszunk.... Nagyon várom, hogy valami kialakujon, mert ez kissé torok és szívszorító így...

Gyezsu, nálatok hogy alakul a beszoktatás? Most látom, hogy lesz babavarrás, de ahogy nézem, már rengetegen vagytok, nem hiszem, hogy még mi is elférnénk...

Picinkéék
picinke
 
 


Picinke,
sok jó ember.... :D

Édes a fiad. Majd ki fog alakulni, igen, ha talál pajtásokat, megnő a bizalma az óvónénikben, és ha látja, hogy miylen jó neked vele, amikor együtt vagytok.
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Nekünk jó a szerda, mennénk mi is-egyelőre úgy néz ki. Mindegy, hogy busz vagy vonat, de azért döntsük el. :)

GyeZSu! Kölcsön tudom adni a könyvet, ha nincs meg. Amúgy én is oltás-ellenes vagyok...

Klári!
Borinak BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!! Képet kérünk a manóról!!!

Orsi
osoa75
 
 


pindi írta:Gyezsu, oltás ügyben én ezt objektívnak találom, érdemes beszerezni. Leírja az érveket, ellenérveket, kockázatokat.


Pindi: jó ez, csak jól felbosszant és más nem történik...ugyanis még mindig börtönbe kell menni, ha nem adatod be őket! (Egyébként én is húzom-halasztom...és a frász tör ki állandóan, mikor menni kell oltantni...)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Himlő-téma

Gyezsu, semmiképp ne úgy vedd, kérlek, hogy meggyőzni akarnálak pro, vagy kontra. De ide kívánkozik ez a keserédes sztoricska.

Gyermekkoromban megkaptam a védőoltást himlő ellen. 6 évesen lett egy hosszan tartó betegségem, ami a dokibácsi szerint könnyebben lezajlott volna, ha valahogy elkapom a himlőt. Nosza, kórház (2 hónapig), himlős szobatársak tömkelege, és NEM kaptam el.

AZtán eltelt 12 év, és amikor az egyetemre fölvételiztem, az egyik legklasszabb képességi vizsga után éreztem, h vmi nem oké. Az ám. Himlős lettem, annak rendje-módja szerint. Nemmondokjelzőt, mennyit, és hogyan szenvedtem, a falat le akartam kaparni kínomban. Hát ez a sztorim himlőügyben.

DE: én is úgy gondoom, a betegségnek belső oka van, és sohase véletlen. Mert a dolog pozitív oldala, hogy 6 éves koromtól kezdtem foglalkozni anyuval együtt a falubéli gyógyító nénik segítségével azzal, hogy mit, hogyan lehet gyógyítgatni füvekkel, étkekkel, stb., stb.

És az a kései himlő is jó volt olyasmire, mint hit-növelés, kitartás (mentem fölvételizni, majd du. szenvedtem egyszál lepedőben a nyári hőségben). Így volt, szép volt:)
márti_23
 
 


Varrogatókank: babavarrás

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Öööö, a kérdészáporomból még nem kaptam mindenre választ... INDIIIIIIII!!!!
Akkor vállalod a kötéstanítást? (Nem baj, ha nem. Te tanítod a manócsinálást is?)
Ha igen: mit vigyek hozzá? Van a közelünkben egy nem túl nagy kézimunkabolt

És vannak újabb kérdéseim is: :oops:
Kábé mennyi idő elkészíteni egy ilyen manót?
És mennyibe kerül hozzá az anyag?

Köszi

KépKép
livus
 
 


Gyezsu: nem enged a rendszer privit küldeni. Mit vigyünk hozzátok?

KépKép
livus
 
 


Mi is szívesen mennénk szerdán Aranyalmába, teljesen felcsigáztatok. De én nem vállalom a Sződliget-Solymár-Sződliget projectet tömegözlekedéssel,gyerekkel. Ellenben fel tudom ajánlani, hogy valakit/valakiket szívesen elviszek. Én a Váci úton jövök befelé, Hungária krt, Árpád híd, Vörösvári, Bécsi út útvonalon kifelé. Ha valakinek ez útba esik és van kedve velünk jönni, 2 hely van a twingomban. Az is jó lenne, ha pontos címet írnátok az Aranyalmához (nem találtam a neten, vagy csak bénán kerestem) meg hogy hánykor taliznánk ott, hogy ki tudjam kalkulálni, mikor kell elindulnom
Köszi!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Liv, teljesen egyetértek. :( De legalább az "ajánlott" (!) oltásoknál mi dönthetünk, és Gyezsu azokra kérdezett rá, ezért ajánlottam a könyvet mint tájékozódási pontot.

(A nővérem gyerekének úgy beadott az orvos egy oltást, hogy "elfelejtett" szólni róla, hogy nem kötelező, a bárányhimlő ellenit is úgy ajánlgatták, hogy nincsenek szövődményei és egy életen át tartó védettséget ad. Szóval én ezért (is) tartom fontosnak az ilyen könyveket, hogy ahol van döntési szabadságunk, legalább ott informáltan dönthessünk.)

Pindi
pindi
 
 


Eszter :) Árpád-hídnál szívesen csalakoznánk hozzátok, ha van egy plusz gyerekülésetek.

Livus :) Hát ha jól értem, először a kötés alapjait kell egy kicsit tisztázni, ahhoz inkább nem a zoknikötést javaslom, hanem egy egyszerű babát, jó? Zoknit 5 tűvel, körbe kell kötni, azért azzal kezdeni nagy falat lenne. Bár tudok mutatnin normál két tűs változatot is, de ahhoz már fogyasztás-szaporítást is ismerni kell és varrni kell a végén. És igen, én nagyon szívesen segítek megtanulni kötni. Manóvarrást Szilvi mutatja meg, ha el tud jönni, ő nagyon szépeket készít. Egyébiránt van szabásminta és én is tudok egy-két dolgot a kézimunkáról úgy általában. Szerintem karácsonyig elkészül egy manócska még a mi kicsi szabadidőnkkel is. Én legalábbis így kalkulálok, mert napközben gyakorlatilag esélytelen bármilyen munkát terveznem ezzel a kis mindenlébekanál fiacskával :wink: No meg - bár a mieink kicsik még - alaptétel a babavarrásnál, hogy a gyerekek ne lássák a babát darabokban.
indianyo
 
 


Szerdán menjünk busszal, megnéztem, nem olyan vészesen hosszú az út. (fél óra)
De én sem tudom, hová kell menni, hol kell leszállni?
Ha busz, akkor mi a Vörösvárinál csatlakozunk.
Melyikkel megyünk? (na ehhez mot nincs türelmem az eke volanbusz honlapról kibogarászni...)

klári /puma
pumama
 
 


Sárgabuszról a temetőnél vagy a következő megállónál kell leszállni. még 20-25 perc séta a Templom tér.
Ha valaki Hűvösvölgy felől jön, akkor a 64-es busz végállomásánál szálljon le. A Bajcsy-Zsilinszky utcában van a bolt, az iskola mellett pékség, turkáló és Aranyalma a sorrend, ha jól emlékszem.

http://utcakereso.hu/map3/index.php?cit ... arch&lang=
indianyo
 
 


Sziasztok lányok!

Hát izé. Van egy kis probléma. Kaptam egy kurzust a főiskolán, péntekenként vannak az órák, és már 14-én kezdődik. Nem lenne gond, ha egy nappal korábbra (13. csütörtök) hoznánk a manóvarrást-kézimunkázást? (Orskonak tudom, hogy nem :)) Ha az úgy senkinek nem jó, akkor hétfőn megpróbálok intézni valamit a főiskolán. Szerdára pedig egy elnökségi ülést tettek be, 10-kor, Pesterzsébetre... Úgyhogy Solymárra nem tudunk menni, Recca, így neked sem tudok egységcsomagot venni, bocs... Viszont a Katicába szívesen elmegyek hétfőn vagy kedden, Szilvi úgy is azt ajánlotta testanyagnak. (Szilvi, melyik a nagy Katica?) Hogy mit kell hozzánk hozni? Magatokat :), meg ollót, mert abból nincs szakköri-készletünk :) Meg aki tud nyomtatni: jó lenne néhány példányban sablon a manókhoz. Inni lesz ásványvíz meg gyümölcstea (sör, bor, pálinka :D ), nassolni kölesgolyó, gyümölcs, zöldség, csinálok majd egy nagyobb adag zöldséglevest, meg még nem találtam ki, hogy mit :) (Esetleg rízsfelfújt? Csak abban tej és tojás is van. Vagy csak kenyér és rávalók.) Ne cipeljétek a kajákat, jó? Maradjunk ebben, aztán majd meglátjuk, hogy legyen legközelebb :)

Orsi, az oltásos könyvet megköszönném! Mondjuk bárányhimlő elleni oltást a dokinénink meg a baráti gyerekorvosunk is úgy mondja, hogy serdülő korban újraoltani. És azért mondtam arra az oltásos könyvre (amibe az Ökoszolgálatnál belelapoztam), hogy egyoldalú, mert az oltás szövődményei mellé oda kéne tenni a betegség szövődményeit is, akkor lenne igazán enyém a döntés.

Az ovi nálunk nagyon jól megy - ahogy Katát ismerve előre sejtettem. Hétfőn amolyan nyílt nap volt, minden gyerekkel bent volt legalább egy szülője... Nem volt baj, mert legalább mi is megismertük a napirendet, szokásokat, szabályokat, tudtuk kérdezgetni az óvónőket, ismerkedtünk egymással. Keddre már úgy beszéltem meg Katával, hogy ottmaradok, de nem megyek be vele a szobába, kint ücsörögtem az öltözőben, integetett, amikor jöttek kezet mosni :) Egyszer jött csak ki hozzám, amikor általános sírás-rívás volt, akkor egy kicsit ő is megszeppent. (Misura közben anyukám vigyázott.) Szerdán reggel már csak annyi időre kértem a Misu-felvigyázást, amíg Katát elviszem az oviba, ottmaradt egyedül, délben már Misuval mentem érte, csütörtökön meg már egyedül voltam a két gyerekkel, Misuval elkísértük Katát az oviba, aztán hazajöttünk, tettünk-vettünk, délben megebédeltünk, majd elmentünk Katáért, hazajöttünk, aludtunk... Nekünk amúgy is ez volt a napirend, korai ebéd, fél kettőkor Misu már aludt, Kata általában később aludt el, de egyszerre altattam őket. Most azért még kifárad Kata is az ovitól, úgyhogy majdnem egyszerre alszanak el, kb. két órát alszanak.

Egyelőre az a probléma, hogy Kata szeretne az oviban aludni... Azt mondogatom neki, hogy Misunak nagyon hiányzik, és szeretne vele aludni... Azért persze nagyon intenzív lelki "teher" neki az ovi, ezt az éjszakákon látom.

Jók az óvónők, a dadus pedig egy tündér - sok ovit végigjártam, de ilyen dadussal még nem találkoztam. A gyerekek is helyesek, a szülők is normálisak, néhánnyal szerintem jó barátnők leszünk. A játékok is jók, Kata egy fa babaházat "tett magáévá" hétfőn. Mondjuk a szülők elkezdték behordani (az ovinak ajándékozni) az otthoni játékokat, merthogy új ovi, és kevés a játék... :? Meg hogy majd ugye cserélgetik a polcon a játékokat, hogy mindig legyen újdonság. Meg hogy ekkora gyerekeket még nem lehet hagyni, hogy egyedül játszanak, legalább el kell indítani őket a játékban, meg foglalkozás kell, mert az leköti őket... De hát ez nem egy Waldorf ovi :) Az óvónők meg jól csinálják. Reggel egy asztalnál lehet valamit kézműveskedni (só-liszt gyurma, rajzolás), akinek van kedve, késő-délelőtt meg megmozgatják őket mondókázós-éneklős-játékkal. Ez így szerintem rendben van - Kata élvezi :) Az egyik óvónő egy fiatal nagymama, csendes, türelmes - Katával nagyon egymásra találtak. A másik egy pályakezdő fiatal csaj, ő is aranyos. A kaja "fáj" nekem, mert itthon ugye főzöm az egészséges dolgokat, de az ovis ebéd azért nem olyan gáz, reggelit meg eszünk itthon.

Na, jó hosszú voltam, ez most kellett a lelkemnek :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Nekem bármelyik időpont megfelel
indianyo
 
 


Irtam egy hosszut, de eltunt, es ma mar nem irom ujra, ugyhogy csak annyi, hogy nekem kizarolag a pentek jo a jovo heten.
ullakalle
 
 


Úgy irigykedem a babavarrókra, próbáltam szervezkedni, hogy esetleg eljuthassunk, de nem fog menni (a nagy most szokik az oviba, ha meg nem viszem, akkor egy 4 évessel, egy 2 évessel és egy 4 hóssal kéne mennem tömegközlekedéssel hozzánk képest a világ végére, bármennyire szeretném, nem megy). De nagyon jó varrogatást nektek! És remélem, folytatódni fognak az összejövetelek, én megtanulok vezetni (tervbe vettem az őszre), és be tudok majd csatlakozni valamikor, mert nagyon szeretnék! Ugye lehet majd később is csatlakozni, amikor ti már profik lesztek, én meg még csak ügyetlen kis amatőr?
Zsizsa
zsizsa
 
 


Oltáshoz
Másfél az ovinkban minden gyereken és testvérein :) végig vonult a bárányhimlő. Talán egy kisgyereknek volt láza, de egyébként mind nagyon jól viselte. Az enyémnek is az volt a legnagyobb gondjuk, hogy miért nem mehetnek oviba. Eddig én is így hallottam, hogy óvodáskorban ez a betegség nem gáz. A drnénink serdülőkorban javasolja azoknak, akik addig nem voltak, mert onnantól gáz tényleg, az egyik anyuka még kórházban is volt vele.

Sajnos a Római -part iszonyúmessze van tőlünk, nem érnék vissza értük az oviba. :( Pedig jó lenne pár fogást ellesni.
Katicába rendelni kell - legalább telefonon odaszólni - a testszínű anyagot, nagymázli kell hozzá, hogy csak úgy legyen. A múltkor vki nem vitt el egy csomagot (kb. 4 babányi), rögtön lecsaptam rá. :P

Livi
Köszi a babavarrós linket. De jó lenne egy ilyen magyar, ahol mindent egy helyen, és házhoz hozzák...
Vendég
 


Persz az elején másfél évet akartam írni. :)
Vendég
 


Pindi: rendben, igazad van. De oltás kérdésben "még nem nyugodtam le" és bosszant, hogy be kell adatni a kötelezőket. Tényleg jó tudni, mi a muszáj, és mi az, amit elutasíthatunk.

OFF: Tegnap volt a Kossuthon egy pro-oltás kampány, úúúúú, de mérges voltam...
ON

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nekem a csütörtök is jó. Mindegy.

Nagykatica: Király u. 101. Tel: 46 22 386

Én is viszem (Klárinak) az oltásos könyvemet, de Gyezsunál bele tudtok nézni azért.

Gyezsu,
de jó, hogy beválik az ovi (vagy suli)! Az mindig olyan megkönnyebbülés egy szülőnek.
Imádom a rizsfelfújtat!!!! :shock: (És nem tudok csinálni). (Kár, hogy nekem majd 12-kor el kell jönnöm, gondolom az még nem "ebédidő" nálad. :-()
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Lányok, ha Vikónak és Szilvinek is jó a csütörtök, akkor varrjunk csütörtökön, jó? Ullakelle, ne haragudj, a következő alkalmat már úgy beszéljük meg, hogy ti is tudjatok jönni. Csak nem lenne most jó, hogy a főiskolán rögtön az első órát elhalasszuk, nem akarom, hogy a hallgatók elkanászodjanak :)

Báránykát hogy készítenétek? Apukám születésnapjára a meséimet kérte :) (még nem olvasta), én a báránykásat szeretném adni neki (egyébként nálunk azóta is ezt kéri Kata minden este: "A báránykásat. A betegeset." Délután kéri az ovis mesét - azzal még tartozom :)), és ahhoz kellene egy (vagy több :)) kisbárány, amolyan mellékletnek. (Egyébként van egy patchwork falvédő a gyerekágynál, egy tájkép, még arra is tartozom báránykákkal.)

Az ovi tényleg a sors keze, mert végigjártam a környék összes oviját, jól megnéztem az óvónőket, majd eljöttünk egy olyan oviba, ahol - mivel új a csoport - az óvónőkről nem lehetett tudni semmit. Végül az is jól jött ki, hogy lemaradtunk a nyári ismerkedős-jelválasztós délelőttről, és még ovinyitás előtt bementünk jelet választani, ezáltal ovit megnézni, óvónénit megismerni. Jó volt, hogy hozzánk még ovikezdés előtt eljutott - ugyan csak a már ismert óvónő - családlátogatásra (elvileg mindenkihez így mentek volna, de nem jött össze), így aztán az ovinyitó utcabálon (mert idén először - ez is milyen szerencse - ilyen is volt) már ismerősként ült oda Kata Erzsi nénihez madárkát készíteni. Hát, meglátjuk, meddig tart a varázslat :)

Ullakelle, nálatok hogy megy az ovi?

Írok az időpontváltozásról privit minden érintettnek.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu :) No akkor báránykát is hozok mutatóba :) Tudok kötött waldorfos báránykát - az nincs kéznél, de hátha itt valakinek van, emellett viszont van egyszerű kézzel varrott nagyon helyes darab - jó lesz majd karácsonykor a jászolba is :wink:
indianyo
 
 


Indi, elsőre inkább a kézzel varrottat szeretném... :)

Az lemaradt, hogy az ebéd első turnusa fél tizenkettőkor lesz :D , és akkor rízsfelfújt :) Van hozzá jó kis bodzalekvár (nem én készítettem :)).

Én hétfőn délelőtt megyek a Katicába, ha valaki akar csatlakozni, jöhet :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!

Nekünk jó a csüt. is! Talán hétfőn is tudunk menni, de ez még nem biztos. Ha igen, jelzem. (Van készlet a Katicában? Nehogy potyára menjünk...)
Éjszakánként felkel Kata? Így értetted, hogy nehezen dolgozza még fel az ovit?

Indi!
Engem nagyon érdekel(ne) a zoknikötés. Szerinted egy kezdőnek nagyon nehéz? Van jó kis fonalam, pár szál kötőtűm és a lelkesedésem... :). Vagy majd egy másik alkalom lenne a kötőiskola? Vagy 2 in 1? :lol:

Orsi
osoa75
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: