Új privát üzeneted érkezett!

Valami fontosat elfelejtettem:

Üdv az újaknak! Kép

Kép
Vendég
 


Amneris, Matiba, elküldtem még egyszer. Nem értem, mi lehetett, én megtaláltam az elküldött leveleknél Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

Galuska vagyok, regi "megint megjott"-os. Gyakran olvasgatlak Benneteket, mivel a parommal mi is erintettek vagyunk a temaban (egyutt izgulunk a babora varokert es az orokbefogadasok tortenetet is mindig elmeselem Neki).
Tanacsot szeretnek kerni Toletek orokbefogadassal kapcsolatban. Sajnos ugy nez ki, nekunk lombikprogrammal sem lesz kisbabank, ezert szeretnenk Babocat orokbefogadni. Mivel kulfoldon elunk, nem tudom biztosan, hogy hogyan is kezdhetnenk hozza, fogadhatunk-e egyaltalan orokbe kisbabat pl. a Golyahir Egyesuleten keresztul? Hallotattok mar hasonlo helyzetban levo parokrol? Valaszaitokat elore is nagyon koszonom!
Szoritunk Nektek!

Galuska

KépKép
galuska
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm Ancsúr a telefonszámot!

Kedves Galuska!
Nekem van egy kedves barátom, akinek a volt felesége(meg a férje) fogadott örökbe kisbabát. A pár egyébként Amerikában él, a nő magyar(már kettős állampolgár) a férfi pedig amerikai. A részleteket nem tudom, de az biztos, hogy nem olyan régen fogadták örökbe a kisfiúkat, aki iszonyú helyes állítólag.
Ha érdekel szívesen megkérdezem a részleteket Nektek.

Meg egy közeli ismerős családi barát is örökbefogadott két roma kislányt, pedig ők is külföldön, Svédországbnan éltek. Igaz, hogy ez 20 éve történt.
De gondolom, hogy most is lehet örökbefogadni itthonról.

Matiba! Édes a cicás küldemény!

Cirbi
cirbi
 
 


Cirbi Kép

Koszi szepen, hogy valaszoltal!

Ejjeli bagoly vagyok, eppen a Golyahir honlapjat olvasgatom Kép

Legyszi kerdezd meg baratodat, ha nem erinti erzekenyen a tema (ex-feleseg), elore is koszonom!

Sokat gondolkodtunk rajta, hogy megprobaljuk-e az orokbefogadast itt, Finnorszagban (ami azt jelentene, hogy indiai, kinai, kolumbiai, del-afrikai babak,kisgyerekek, az adott orszagbol). Kaptunk mar tippeket is az indulashoz a parom egyik, szinten erintett, kollegajatol, pl.: legyunk turelemmel (2 ev is lehet a varakozas ideje), gyujtsuk a penzt (8-12 ezer euro) es a szabadsagot (~4 het az adott orszagban). Aztan abban maradtunk, hogy eloszor Magyarorszagrol szeretnenk orokbefogadni (akar roma szarmazasu kisbabat is).

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Galuska!

Rendben, akkor "kifaggatom" a barátunkat az dologról. Nem érinti érzékenyen a téma, mert már régen nincsenek együtt, és egyébként is jóban vannak, biztosan szívesen megkérdezi a lányt.

Ti állampolgárok vagytok egyébként?
Milyen korú babát szeretnétek?
cirbi
cirbi
 
 


Cibri Kép

Magyar allampolgarok vagyunk (4 es fel eve elunk itt), es ujszulott babot szeretnenk elsosorban.

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Galuska!

Azt biztosan tudod, hogy először, a jelentkezés után csinálnak egy környezettanulmányt (megnézik a lakást, hogy alkalmas-e gyerek fogadására). Majd van egy pszichológiai vizsgálat, ami megállapítja hogy pszichésen alkalmas-e a pár az örökbefogadásra, majd ha ezek rendben vannak el kell végezni egy tanfolyamot, aminek a végén lehet megkapni azt a határozatotat, mely örökbefogadó szülőnek nyilvánít.

Ezzel a papírral lehet felkersni az alapítványokat, egyesületeket(pl.gólyahír). Én úgy tudom, hogy sokkal nagyobb esély van az egyesületeknél újszülött baba örökbefogadására.

Mindenképpen megkérdezem a barátomat, és akkor megtudom, h ők hogy bonyolították ezeket az ügyeket külföldről.

cirbi
cirbi
 
 


Cirbi,

szerinted a kornyezettanulmanyt a mi esetunkben hogyan csinalnak? Kiutazna valaki Finnorszagba? A pszichologiai vizsgalatra es a tanfolyamra termeszetesen hazamennenk Kép Kinel, Hol kell jelentkezni?
Megegyszer koszi, hogy megkerdezed!

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Kedves Galuska!
A Gólyahír Egyesületnél CSAK a Magyarországon élő magyar állampolgárok jelentkezhetnek.
Ti a Nemzeti Család es Szociálpolitikai Intézetnél
Cím: 1134 Budapest Tüzér u. 33-35
Kiss Katalin Tel:1-465-5000 emil:katalin.kis@ncsszi.hu
A honlapjukat megtalálod az örökbefogadás.lap.hu oldalon
nikinozso
 
 


Bocs a honlapot igy találod meg orokbefogadas.lap.hu
nikinozso
 
 


Szia Galuska!

Látod! Nikinozsó válaszolt az egyik legfontosabb kérdésedre. Ettől függetlenül azért megkérdezem a barátomat.

Cirbi
cirbi
 
 


Üdv az újaknak - klasszul egymásra találtatok, Lányok! Kép Örülök!

Gyezsu, Kedvesem!

Ez az email csak nem akar megérkezni... Kép Minden rendben a postafiókodban?
A profilomban található email-címre azóta is érkezgetnek levelek, de a tiéd sajnos nincs köztük.
Esetleg ne írjak Neked én? Hátha a "Válaszol"-üzemmóddal könyeben eljutna hozzám az a fránya küldemény...! Na?


Te Nikinozso! Kép Mindíg ilyen korán kelsz?! Vasárnap reggel még óraátállítás nélkül is borzasztóan korai az időpont, mikor ma írtál... Brrrr!

Ildikó!

Szuper gondolat a "nyilvántartás" és így csak az kerülhet bele, aki szívesen megírja a kiválasztott email-címre az adataitKép Tetszik! Így sokkal könyebben meglehet szervezni mondjuk egy topictalit is!
Csak pl. én még sose használtam ezt az "exelt". Béna vagyok, mi? Egyedül lehet, meg se tudnám így csinálni...

Kép

Na: azért majd gyakorlatozom! Kép Végül is a "word" használatára is magamtól jöttem rá!

Pusza mindenkinek! És szép napot!

- Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kedves Nikinozso!

Koszonom szepen a valaszod, bar megmondom oszinten elpityeredtem a hirt olvasvan (hajnalban teszteltem ismet Kép egy negativat, ez a sokadik lombik probalkozas sem hoz nekunk Babokat)
A hazakoltozest mostanaban nem tervezzuk, hiszen pont azert valasztottuk ezt az orszagot lakhelyunknek, hogy megteremthessuk leendo nagy csaladunk biztos anyagi hatteret, ordogi kor...

Mar meg is neztem az ajanlott honlapot, de az orokbefogadasrol meg nem talaltam infot, viszont feltetlen felvesszuk a kapcsolatot Kis Katalinnal! Szerinted az NCSSZI-n keresztul lehet orokbefogadni egeszen picike babakat is?
Nyilt orokbefogadassal is foglalkoznak?

Ha nem banjatok, azert tovabbra is olvaslak majd Benneteket es beszamolok az esetleges fejlemenyekrol. Amikor nagyon magam alatt vagyok, ide szoktam jarni feltoltodni Kép

CirbiKép

Koszonom es nagyon varom Kép

az ujra pozitiv Galuska

KépKép
galuska
 
 


Sziasztok!

Amneris, én szívesen vállakozok rá, hogy elkészítsem az excel táblázatot és elküldjem mindenkinek! Én a következő adatokat javaslom, hogy adjuk meg: Nicknév, Rendes név, Születési idő, Lakhely, E-mail cím, Honlap, MSN, Skype, Klip, Telefon, 1. gyermek neve, születési ideje, 2. gyermek neve, születési ideje, és így tovább a gyerekeket, esetleg lehet a gyerekek családunkba kerülésének időpontját is leírni. Ha valakinek van még egyéb ötlete, akkor lehet bővíteni a listát! :-) Az én e-mail címem, ahová küldhetitek az adatokat: kildi1@enternet.hu

Galuska: Én örülök, ha itt maradsz!!! :-) Mesélsz egy kicsit magatokról? Mivel foglalkoztok? Hogy illeszkedtetek be az új, idegen helyen? Vannak barátaitok?
ildi_ko
 
 


Szia Ildiko,

koszonom a marasztalast! Maradok am Kép
Nemsokara indulunk a parommal gumicukor beszerzesi korutra es kiveszunk egy jo filmet is a tekabol (terapias celzattal-negativ teszt), de addig is meselek magunkrol, diohejban:
2001.juniusa ota elunk Finnorszagban, Helsinkiben, azelott Budapesten laktunk. A parom programozo, jomagam tanar vagyok, de most ismet suliba jarok, gyerekkori almomat valositom eppen: allatorvosi asszisztensnek tanulok - 2 eves suli. Van ket magyar vizslunk, s mar csak egy kisbaba hianyzik ebbol a bolondos csaladbol Kép 5 eve vagyunk Babora, itt kezdtunk el lombikra jarni, a Helsinki Noi Klinikan, miutan kivartunk egy hosszu, masfel eves sort. Eddig meg nem jott ossze Kép matol pedig tobb honapra leallunk, elengedjuk a babatemat, pozitivan gondolkodunkKép barcsak ilyen konnyen menne...
nemsokara jovok megint, sziasztok

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Galuska!

Remélem hatásos volt a gumicukor-film akciótok!

Nagyon klassz lehet ez a suli, ahova jársz! Nem nagyon lélekölő? Én is akartam állatorvos, asszisztens stb lenni, de rájöttem, hogy én nem bírnám nézni ezeket az édes kis állatokat, amint szenvednek. Biztos nagyon nehéz lehet ezt csinálni, de nagyon irigylésreméltó, hoy belevágtál.
Nekünk is van egy drága, aranyos, 14 éves pointerünk, aki természetesen a legédesebb kutyu a világon.

Na, jó búcsúzom, cirbi
cirbi
 
 


Sziasztok!
Látom, van akit érzékenyen érint az én "leblamáló Tegyeszes" írásom! Elnézést kérek! És ez komoly! Hiszek az emberi jóságban és tudom, hogy nem könnyű a hivatalnokoknak (SEM). Biztosan vannak nagyon kedves ügyintézők és hazudnék, ha azt írnám, hogy én nem találkoztam ilyennel!
Üdv az újaknak!
Galuska!
Remélem, sikerülni fog az örökbefogadásotok! Mikor mi végeztük a tanfplyamot, volt egy lány, aki Németországban él, de volt Magyarországon is lakása és talán kettős állampolgár volt. De Nikinozso tudja ezeket a dolgokat!
Amneris! Jó ötlet a "címjegyzék", összeszedem magam és leírok mindent Ildikónak!
Puszi: Rayo

Kép
rayo
 
 


Sziasztok,

a gumicukor mar jo helyen - pocakban, a film meg elottunk Kép

Ildiko, a kerdesedre valaszolva: a beilleszkedes nem ment egykonnyen, a finnek altalaban jol beszelnek angolul, de igazan akkor nyilnak meg es lesznek bobeszedubbek, ha valaki az anyanyelvukon szol hozzajuk, ezert megtanultam finnul Kép eg es fold a kulonbseg. Mar vannak finn barataink is, ameddig az angol volt a kozos nyelv, addig csak ismeroseink. A parom nem tanult meg meg, a munkahelyen az angol a hasznalatos nyelv. Egyebkent sok magyar is el Helsinkiben, bar a itt szerzett barataink zome mar mas orszagban lakik (Anglia, Nemeto.)
A suli is finnul van, most kezdtem augusztusban.
Cirbi, pont azert valasztottam ezt a szakmat, mert nem birom nezni szegeny allatkak szenvedeset, inkabb gyorsan es szakszeruen meggyogyitom oket Kép remenyeim szerint Kép mindenesetre januarban mar elesben is kiprobalhatom magam: kezdodik a gyakorlatunk az egyetemi klinikan.

Ti mivel foglalkoztok? Ildiko, szeretnetek meg babaat orokbefogadni?
Cirbi, miota vartok babocara? Golyahiresek vagytok?

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Kedves Galuska!
Úgy tudom, hogy se újszülött, se nyílt örökbeadás nincs külföldre, de legjobb ha náluk kérdezed meg, mert mi nem foglalkozunk ezzel.
Matiba! Légyszives hívjál fel.(a számod megváltozott?)
nikinozso
 
 


Sziasztok Lányok!

Aranyos vagy, Ildikó! Köszönjük szépen! Kép
Akkor majd én is megírom ezeket az adatokat! Csak a babás rész hibádzik, de ha majd aktuális lesz, bepótoljuk! Rendicsek?
Valami "ilyesmit" pl. el tudnék képzelni...

Kép


(Az egyébként mit jelent, hogy "Skype", meg hogy "MSN"?
Szerinted nekem is vannak ilyenjeim, csak nem tudok róla, hogy így hívják...? Kép )

Drága Rayom! Kép

Ne aggódj! Szerintem mindenki érti, mire is gondoltál a hivatalról írt soraidban!
Az ember a saját tapasztalatain keresztül ítéli meg a dolgokat, szóval teljesen jogos vélemény lehet a szigorú kritika - máskor meg helyénvaló a dícséret.
Szerintem nincs ember, aki ilyesmin megbántódna! A legtöbben szerencsére belátják, hogy tökéletesnek lenni olyan nagyon nehéz - én csak tudom...! Kép Kép Kép

Szia Galuska!

Hogy ez nekem milyen izgalmas!! Mármint az, hogy olyan nagyon-nagyon messze vagy tőlünk és mégis velünk társalogsz!! Kép
Valahol ülsz egy széken, előtted a számítógép - én meg itt ülök (pont itt Kép) és egyszerre csak eszmét cserélünk! Nem semmi!!
Egyébként hogy találtál ránk? Elmeséled?

Most mennem kell: egy óriásbébi rángatja épp a nemlétező szoknyámat, hogy hol van már az a vacsi. Kép

Pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Nikinozso!

Meg ugy se, hogy mi magyar allampolgarok vagyunk es csak ideiglenesen lakunk kulfoldon? A kisbabank is magyar allampolgar lenne, csak eletenek elso par esztendejet kulfoldon toltene a szuleivel...
Most nagyon megremultem Kép Kép

KépKép
galuska
 
 


Galuska!
Először is magyar engedély kell. Ehhez az állandó lakóhely szerinti TEGYESZ-nél kell jelentkezni, magyar lakhely kell a környezettanulmány miatt, a TEGYESZ-nél végeznek pszichológiai vizsgálatot is. Tanfolyamot is kell végezni 21 órásat. Örökbefogadásnál folyamatosan 2-4 hónapot az állandó magyar lakcímen kell tartózkodni, mert csak akkor mehet ki veletek a baba, ha már a neveteken van.
nikinozso
 
 


Gyezsu!

Megkaptam az emailt!! Kép Válaszolok rá én is így privát módon, jó?
(Igazad van, ne terheljük a többieket a koncert-szervezés háttérmunkájával...Kép)

Pusszancs! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Nikinozso,

koszonom szepen az infokat!
Az allando lakcimunk Keszthelyen van, a parom szuleinel. Ott laktunk, mielott Bp.-re koltoztunk, 2001. januarjaban. Tudnank vallalni a 2-4 honapos otthontartozkodast is Kép

Amneris Kép

kb. 2000 km-re ulok Toletek Kép
Valamikor 2001-ben kezdtem olvasgatni a Babanetet, de csak 2002 tavaszan vettem a batorsagot es regisztraltam. A "megint megjott"-be irogattam, de ahogy (hala Istennek) fogytak a tarsaim korulottem, ugy huzodtam en is vissza olvaso uzemmodba. Ekkor mar a lombikos topikokat nezegettem, aztan lombikozas kozben nemreg Ratok leltem Kép
GYonyoru a kislanyod!!!

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Drága Galuska!

Bár az én kislányom lenne! De én még csak várok és várok az én kisbabámra, akit majd a Gólyahír gólyája segít el hozzám - mostmár talán nem is olyan soká. Kép
Erről a kis szépségről a kollégám küldött egy képet - annyira gyönyörű, igaz?! Kép
Tudod, én nagy-nagy fénykép imádó vagyok! Úgy tudok gyönyörködni bennük!! Még akkor is, ha alig lehet közöm a látottakhoz.

Tényleg: ha lenne valami képecskéd Helsinkiről, vagy valami... Kép Mennyire más lehet ott! Tényleg: nagyon más ott?

KépKép
amneris
 
 


És - ha nem baj - kérdeznék még valamit: mondd meg kérlek, mér'vagy "Galuska"! Jó?
Mért nem Barackvirág vagy nem is tudom... Érted, ugye?

Persze nem, mintha nem lenne ugyan olyan jó a Galuska!
Szóval bocsi, ha hülyeségeket kérdezek!! Kép

KépKép
amneris
 
 


Sziaszok, szia Galuska!

Mi 2004 májusában jelentkeztünk örökbefogadásra és már vették fel az adatainkat mikor kiderült, hogy nem vagyunk házasok. Egy kicsit megfagyott a levegő és mondta az ügyintéző, hogy akkor ezt a dolgot most sürgősen függesszük fel addig, míg meg nem történik a házzasságkötés. Mi teljesen ledöbbentünk, mert bár sokat olvastunk az örökbefogadás feltételeiről, de valahogy minkettőnk figyelmét elkerülte ez az "aprócska" feltétel. Azt hittük naivan, hogy elég ha "csak " szeretjük egymást és szeretnénk egy családot.(Egyébként 10 éve vagyunk együtt.)
Na, de aztán elhárult az akadály és tulajdonképpen valamikor ősszel megkaptuk a határozatot, hogy örökbefogadhatunk.
Azóta "csak" várunk.
Nem vagyunk MÉG gólyahíresek, de vmikor a jövő héten szeretnénk jelentkezni. Eddig mi titkos örökbefogadást szerettünk volna, de azt gondolom csak azért, mert nem tudtunk a nyíltró szinte semmit.
Itt mindenkitől annyi jót, szépet hallottam, hogy úgy gondoltuk, hogy mindenképpen belevágunk.

Egyébként mi mindig is akartunk örökbefogadni kisbabát.
cirbi
 
 


Amneris Kép Kép Kép

Talan nem volt veletlen, hogy a kislanyodnak hittem, remelem hamarosan Te is egy ilyen tunderlanykat vagy tunderkisfiut tarthatsz a karjaidban!
Galuska-nev: jol megnevettettel am!
Szoval Galuska: ezt a nevet kb. 10 eve adtuk nekem a baratnom kislanyaval. Zsuzskagaluska. O meg lett Uborkadorka. Ma mar 14 eves, de nekem meg mindig Uborka Kép Akkoriban azt jatszottuk, hogy van egy csapatunk es mindenkinek kitalaltunk egy tiszteletbeli nevet, akit a csapatunkba fogadtunk. Az uj neveben lehetoleg benne kellett, hogy legyen az illeto kedvenc eledele Kép Hat ezert nem Barackvirag Kép A Parom pl. Eperevopeter Kép

Kép
most eppen csak ezt talaltam kicsiben, de azert ez is Helsinki, hatterben a mokusok szigetere vezeto hiddal

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Szépséges fotó! Nagyon köszönöm!! Kép Mindíg olyan öröm, ha fényképpel leptek meg itt - még ha kissé ki is "követeltem" ezt a mai meglepetést... Kép Kép

A "másik" dologról meg: Na jó, áldásom rá! Így már maradhat a Galuska! Kép

Jó éjt Mindenkinek! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Cirbi,

hat erre mi sem gondoltunk meg, marmint arra, hogy ha nem vagyunk hazasok, csuszhat a procedura. 10 eve elunk egyutt (mi is Kép ), meg papirunk is van a hivatalos elettarsi kapcsolatunkrol, ami akkor kellett, amikor kijottunk ide. Akkor majdnem hazasodtunk, de a XI.keruleti polg. hiv. tul kevesnek talalta a varakozasi idot (2 hettel az indulas elott kervenyeztuk, nem tudtunk idopontot egyeztetni veluk), ugyhogy inkabb hivatalosan is elettarsak lettunk Kép
Jovore terveztuk szentesiteni a kapcsolatunkat, de igy hamarabb hazasodunk Kép
Mennyit kell varnotok a babara a jelentkezes utan?, meg max.1-masfel evet? Ez lehet par honap is?

Amneris,

nagyon szeretem a Galuska (Zsuzskagaluska) nevet, csokonyosen ragaszkodom hozza Kép es Helsinkirol is szivesen teszek meg fel kepet a kedvedert!

Jo ejt!

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Sziasztok!

Nikinozso! Csak pár perce tértem vissza olvasni. Láttam, hogy kerestél, de mivel most már nagyon késő van, holnap hivlak, jó?

Mindenkinek nyugodalmas jó éjt, de ehhez elmesélek egy tündéri történetet a fiúk szájából.

Nagyon pici konyhánk van, ezért ma megforditottuk benne az asztalt, igy már mind a 4en elférünk, úgy hogy a két kicsi ül egymás mellett, mi meg szemben velük. Kb. egy magasságban vannak velünk, mert a székre helyezünk egy magasitós székecskét, igy kényelmesen és biztonságosan tudnak ülni. Az egyik asztalfő a fal felé, a másik üresen áll.

Egyszóval az alábbi szitu játszódott le. Elkezdtük enni a vacsit (melegszendvics volt).

Mami (igy szólitanak): Jó étvágyáat kivánok mindenkinek a vacsorához!

Mati, Dani: Köszönöm.

Mati közben elkezdett falatozni....

Mati: Mami, Apa ez nagyon finom.

Apa: Örülök neki kisfiam!

Dancsi: Mami, nem vagyunk sokan.

Mami: Tessék kicsim? Miért kicsim?

Dancsi: Mert hiányzik innen valaki. (közben pedig bőszen mutogatja a nem fal felőli asztalfőt)

Apa: Ki hiányzik onnan?

Dancsi: Egy hugica.

Nem mertünk még mosolyogni sem, csak egymásra néztünk, és a szemünk beszélt, aztán meg közöltük egymással: ez a gyerek tud valamit! Kép

Bocsánat, hogy hosszú voltam.
Vendég
 


Sziasztok!
Itt vagyok!

AmnerisKép
Majd írok mail-t, de előbb ide szerettem volna bekukkantani.Kép

Galuska
Üdvözöllek közöttünkKép
Amikor mi végeztük a tanfolyamot (Pest Megyei TEGYESZ) volt egy németországban élő lány. Egyedülállóként kezdte el a tanfolyamot és az egész ügyintézést, bár volt élettársa. (Kicsit zavaros volt, de a lényeg: )Anyukájáékhoz volt ő is bejelentve, oda mentek környezettanulmányra. Õszintén nem nagyon figyeltem oda, mert ugye minket ez a része nem érint/érintett, de ahogy Nikinozso is mondta itthon vagy otthonKép? kell tartózkodnotok, amíg le nem zajlik az örökbefogadás(2-4 hónapot)Mivel Keszthelyen vagytok a Zala-megyei TEGYESZ-hez kell jelentkeznetek. Bocsi, ha ezeket már tudtad, csak szerettelek volna bíztatni egy kicsit, hogyha meg is nehezíti az ügyintézést a távolság, de sikerülni fog nektek is.Kép

Matiba
Én biztos elmosolyogtam volna magam. Drágák lehetnek, ahogy ilyen komolyan beszélgetnekKép

Ildikó
Mi az a skype? és MSN? Sajnos nem tudom.

Sziasztok
Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Renóca!

Ha jól tudom, az MSN olyan program, amellyel realtime (egyidejű) virtuális beszélgetést lehet folytatni (akár többen is), tehát, amit írsz, az azonnal megjelenik a beszélgetésben résztvevők képernyőjén (ha hülyeséget írtam, majd vki úgyis kijavít Kép ). Na, ez az, amire nekem már nincs időm, örülök, ha a mailjeimre tudok válaszolni, meg egy kicsit fórumozni. Kép

Kata
rkata
 
 


Ildi: Én már el is küldtem az adatokat.Kép

Galuska: Ne keseredj el, a fránya teszt legyen a múlté.Kép Én vagonnyi pénzt költöttem tesztre, fúúúúújjjjj.Kép Bár jó ideje nem vettem.Kép

Renóca: Pontosan az a Skype+ az MSN amit Kata írt, én szeretem, mert a családdal azon szoktunk telcsizni, van egy mikrofon, ami nagyon olcsó kb 700Ft és azon telefonálgatunk a családdal.

Matiba: Kép édes lehetett az apróság, lehet sejt már valamit.Kép Nekem az unokaöcsim beszélt tegnap egyfolytában, hogy akkor most unokaöcsije, vagy hugija lesz, és hogy mikor mehet vele hógolyózni. Kép Mondtam, hogy azért várjon türelmesen, még nem tudjuk. Nagyon várja már az öribabát mindenki.Kép

Amneris: Igazad van nehéz tökéletesnek lenni, mi sem vagyunk azok, és szerintem érzékenyebbek vagyunk már a kelleténél, sokszor ez is a baj.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Galuska, Cirbi! Üdv közöttünk!

Galuska! Nekem a volt munkahelyemen saját konyhánk és szakácsnénink volt (Sári) aki előttünk is és 2003tól is magyar nagykövetségen dolgozott! Hogy most is kinn van-e nem tudom, de érdekes milyen kicsi a világ!

Matiba! Mit is jelent pontosan, hogy "ez a gyerek tudhat valamit"? Csak nem?! Kép

Ildi_ko! Én is mindjárt küldöm az adatokat!

Mindenkinek sok puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok Mindenki!

Szia Galuska!

Tavaly november környékén, amikor megkaptuk a határozatot, akkor azt mondták, hogy kb 1, 5 évet kell várnunk. Mi 0,5 évet jelöltünk meg(hogy max. mennyi idős legyen a kisbabika), valamint azt, hogy egészséges legyen a kicsike. Ezen kívül, hogy lány-e v kisfiú, vagy hogy milyen a bőrszíne teljesen mindegy. Az utóbbi tény miatt mondták azt, hogy " ó, hát akkor nagyon gyorsan fog menni" (tévedtek). Bár az is igaz, hogy elhangzott 3 éves várakozási idő. Kicsit zavaros.

Hát, most itt tartunk, illetve ott, hogy szerdán felhívjuk a gólyahírt, egészen pontosan Nikinozsót, és reméljük, hogy tud nekünk is segíteni.

Én is csak bíztatni szeretnélek, hogy vágjatok bele.
Eperevőpéter, mit gondol az örökbefogadásról? Csak azért kérdezem, mert náluk Gabesznak voltak fenntartásai(amikor előszőr szóba került, kb. 6 éve), de mára teljesen megváltozott. Iszonyúan várja- várjuk a kisbabát, nagyon sokat beszél róla.

Rudi-kutyumról(a 14 éves angol vizslánkról) szeretnék nektek küldeni fényképet, de még bénázok kicsit a küldéssel.

Cirbi
cirbi
 
 


/Users/mobilapple/Desktop/mail.jpg

Hát, itt van ő! a mi kis Rudink. cirbi
cirbi
 
 


Kép

Hát, ő az. Rudi-kutya.
cirbi
 
 


Na még egy kép, de mostmár befejezem. cirbi

Kép
cirbi
 
 


Kedves Cibri!
Csak hívj fel nyugodtan, ma jobban ráérek mint szerdán fogok. Ha Te még nem tudnád nálunk nincs külön munkaidő MINDEN NAP 06-22 óráig be van kapcsolva a telefon és lehet hívni. Hétközben 08-17 óráig azt hiszik bent ülök az irodában, és ez idő alatt hívnak pedig ez nincs így, ez idő alatt "jövök, megyek intézkedek" vásárolok, főzök unokákra vigyázok, és közben természetesen telefonálok mindenhol. A nyugalmas idő beszélgetésre este 7 után van, vagy reggel 6-8 ig.
Szóval ma ráérek hívj nyugodtan bármikor.
nikinozso
 
 


Bocsánat elírtam a neved Cirbi!
nikinozso
 
 


Imádom Rudi kutyát! Kép Nagyon tetszenek a "fekete-fehér" kutyusok!!

Ildikó!

Most, hogy tisztáztuk, mi a Skype meg az MSN, rájöttem, hogy ilyenjeim nekem nincsenek. Kép

De abból, amit írtatok - és is szeretnéééék!!
Igaz lehet az, hogy még a netről is le tuzdnám tölteni?
Mikrofonunk az már van a gépen, mert olyan fejhallgatót vett a párom, mint ami a pilótáknak van - úgy a szánk elé lehet fordítani a mikrofon részét. (Csuda csini benne az a szép kerek fejem...! Kép)
Ha valaki számítógéptudor esetleg olvassa a soraimat, segítene egy-két tanáccsal?

Pusszancs! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kedves Amneris!

Én nem vagyok nagy guru, de szerintem innen tudod letölteni, - szerény angoltudásommal - ingyen:

http://www.skype.com/

Pusz,
Kata
rkata
 
 


Sziasztok!
Most jut időm, hogy visszaolvassalak benneteket és írjak.
Igen, egyetértek többetekkel abban, hogy a hivatalban is emberek ülnek, akiknek lehet rossz napjuk, vagy egyszerűen unják az egészet. Nekünk az életünkről döntenek, ami nekik, tulajdonképpen napi rutin, de hogy értsétek, hogy miért van egy kissé rossz véleményem: tavaly júniusban jelentkeztünk a TEGYESZ-nél, ekkor sok minden más mellett elmondta az ügyintéző, hogy a rendelet megjelenése óta (2003)1!!! tanfolyamot szerveztek, a következő novemberben lesz, abba mi nem férünk bele. Tehát, ha nem megyünk el az Ágacskához, akkor Ancsúrral együtt jártunk volna tanfolyamra, ehhez képest van egy gyönyörű 5 hónapos kislányunk. A probléma ott kezdődött, hogy mi úgy döntöttünk, hogy kezünkbe vesszünk a sorsunk és "Ágacskáztunk". Júliusban vittem nagy örömmel a tanúsítványt az ügyintézőhöz, aki közölte, hogy ezt nem fogadhatja el. Kérdeztem, hogy miért? És erre azt válaszolta, hogy azért, mert ő nem adott engedélyt arra, hogy máshová menjünk tanfolyamra!!?? Megkértem, hogy mondja már el, hogy a kormányrendelet hol említi azt, hogy csak a megyei TEGYESZ-nél lehet végezni a tanfolyamot és én úgy tudom, hogy egy számít csak, az, hogy akkreditált legyen a képzés. Ekkor hümmögött és azt mondta, hogy na jó. A másik problémám az volt, hogy az Ágacska után úgy éreztem, hogy milyen jó lenne, ha itt a megyében lenne egy örökbefogadó klub, hogy a hasonló helyzetben lévő örökbefogadók és leendő örökbefogadók és a babák összejöhessenek. Mondtam ezt az ügyintézőnek, aki mondta, hogy náluk nincs, kértem a segítségét hozzá és elküldött a fenébe. Annyi lett volna csak a kérésem, hogy értesítsék az örökbefogadókat erről a lehetőségről és egy termet kértem volna náluk. Szakembereket (pszichológust, mentálhigiénés szakembert) sikerült megnyernem a dolognak anyagi ellenszolg. nélkül vállalták volna.
Hát nagyjából ennyi.
Ez nem azt jelenti természetesen, hogy általánosítok, csak rossz tapasztalatom volt.
Cirbi: Azt hiszem Te kérdezted, hogy mennyi idő telt el a jelentkezés és a telefonhívás között. Tavaly októberben lettünk jogerősek és idén júniusban lettünk szülők.
Szívesen megírom a történetünket (már megírtam pár hónapja, hogy minden mozzanatra emlékezzek 20 év múlva is), jó hosszú lett, ide ezért nem raknám fel, de ha valmelyikőtök el szeretné olvasni, priviben szívesen elküldöm.
További jó pihenést mindenkinek: Hildus
Vendég
 


Drága RKata!

Asszem sikerült! Kép Nagyon köszi!

Pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok Lanyok,

Di_ti Kép
tenyleg kicsi a vilag, mert en ismerem is Sarit Kép nagyon aranyos es fozni, azt tenyleg nagyon tud!!! most jol osszefutott a nyal a szamban Kép

CirbiKép
ez a Rudi egy elegans angol uriember! A fotelba is folmehet? Nem is latszik rajta, hogy 14 eves, csak picit oszul a pofija.
Peti (Eperevo) azt mondta nekem tegnap az orokbefogadas kapcsan, hogy nagyon buszke ram, amiert ilyen hevvel es ilyen gyorsan regeneralodok a lombik utan. O mar utazna is haza azonnal, beszelni fog a fonokevel szabi/tavmunka ugyben. Es lesz am kisbabank!!!
Az igazat megvallva, ma en is meglepodtem magamon, milyen gyorsan eszhezterek mar a "pofaraeses" utan... ma delben hivatalosan is 0 lett a HCG szintem (vervetel)Kép egy kakao + konnyek, aztan ujra a regi Galuska ( erosen eltulozva...Kép )

AncsurKép
pozitiv tesztet en meg csak a teszt dobozan lattam, negativakbol pedig mar hidat tudnek epiteni a Duna felett Kép Kép

Renoca Kép
nagyon edesek a kissunik a bem. oldaladon Kép koszonom a biztatast Kép Ti hol tartotok a varakozasban? Kozel vagytok mar az ahitott celhoz?

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Sziasztok!

Drága Amneris!
Küldtem tegnap mail-t, de csak most látom, hogy valamiért nem érkezett meg hozzád. Megírom újra és küldöm.

Galuska
Drukkolunk nektek, hogy a megyei TEGYESZ-esek rugalmasak és segítőkészek legyenek. Mi augusztustól (lassan 3 hónapja)vagyunk jogerős várakozókKép.

Hildus
Én szívesen olvasnám történeteteket. (Vagy már egyszer elküldted nekem? Ha még nem légyszíves küld el, mail címem a profilomban.)

Ancsúr, Rkata
Köszönöm az infókat. Katához csatlakozva nekem sincs időm ilyesmire. Örülök, ha bekukantani tudok. A párom birtokolta tegnap is a gépetKép nekem meg maradt a konyhaKép.

Cirbi
Rudi kutya nagyon aranyos, köszönjük a képeket.

Sziasztok Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Galuska: Én már láttam pozitív tesztet. A legutóbbi lombik negatív tesztjét hónapokig pakolgattam és mindig bőgtem egyet amikor elővettem, annyira ragaszkodtam a szerencsétlen voltomhoz.Kép Aztán szerencsére kedves barátok átvittek ezen a szakaszon és fogtam a hatalmas negatív tesztemet, vettem a kezembe egy piros filctollat(ez egybeesett az örökbefogadás végleges gondolatával, mert ekkor már mindent beadtunk, s avval, hogy idelátogattam erre a fórumra) és berajzoltam a második piros csíkot. Jót nevettem, hogy most aztán jól kicsesztem veled te negatív teszt, mert lesz öribabám.Kép És ezzel a laza mozdulattal be is céloztam a kukát.Kép Mondván a múlt lezárva.Kép

Cirbi: Nagyon szép a kutyukád! Az én kutyusomról is van valahol kép, de anyuéknál van, mert ide a bérházba nem való egy kaukázusi medveölő.Kép

Amneris: Mindkettő ingyenesen letölthető a neten, a Skype-nek van magyar változata is, azt hiszem az origon található, a múlt héten töltöttem le, de annyira dila vagyok, hogy sose találok vissza oda ahol voltam már.Kép De ha minden igaz ott voltam, mikor rábukkantam a magyar változatra.KépJa mire leírtam, elolvastam, hogy le is töltötted. Nem hülye vagyok? Mindegy már itt hagyom.

Hildus: Remélem, hogy mi is ilyen szerencsések leszünk. Csak nem te is mi megyénkbeli vagy?

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!

Galuska: Örülök, hogy írtál magatokról!! És a fénykép is nagyon szép! (Még szívesen néznék képeket...) Kérdezted, hogy mivel foglalkozunk. A férjem lelkész, én pedig egészségügyi operátor vagyok, de még sosem dolgoztam a szakmámban. Amikor befejeztem a sulit, ideköltöztünk, itt 1 évig hiába kerestem állást, aztán pedig jött Vivien, aztán meg Bálint, úgyhogy már 4 éve itthon vagyok velük :-)))) Igen, szeretnénk még legalább 1 babát, de csak úgy kb. 4-5 év múlva. Persze, ha most szólnának, hogy valamelyiknek tesókája született és örökbeadnák, nem gondolkodnánk rajta, hogy jöhet-e a harmadik :-D

Hildus: Én is kérem szépen a történeteteket!! kildi1@enternet.hu

Matiba: NAgyon kedves történetet írtál le, és Di_ti-hez csatlakozva, én is kérdezem, hogy a mondatok mögött mi rejtőzik??? Jön a harmadik????

A Skype letöltési helyét már megírtátok, én pedig leírom, hogy a MSN Messenger programot honnan tudjátok (szintén ingyen) letölteni: http://messenger.msn.com/Xp/Default.aspx?mkt=hu-hu

Két levelet már kaptam a személyes adatokkal. Szeretném megkérdezni, hogy mindenki akarja közületek ennek a táblázatnak a létrehozását? Mert nem erőszak ám :-))) De ha akarjátok, akkor küldjétek légyszi az e-mailt, hogy elkészíthessem az összefoglaló táblázatot. Köszi!
ildi_ko
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: