Új privát üzeneted érkezett!

Indi, hát akkor kívánom, hogy sikerüljön megvalósítani. :)

Szilvi, a Kolossébeliekhez írt levél a Bibliában van, az Újszövetségben.
wer
 
 


wer írta:
Szilvi, a Kolossébeliekhez írt levél a Bibliában van, az Újszövetségben.


Alig ciki. :oops: :oops: :oops:
Köszi!
h_szilvi
 
 


Szilvi: hehe, hozzáférhető, bizony! :)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 

 
 

Liv, nem én tapintottam rá a lényegre, az Erika írta. :)

Jézus keresztáldozatának újra és újra élése
- ez miért baj? Amíg a hangsúly a feltámadáson van, addig én nem látok ebben semmi rosszat.
Isten-evés, Mária társmegváltósága
- ezt nem gondolhatod komolyan...
gyerekkeresztség-ez mmondjuk máshol is van
- látom, ez sok egyháznak szálka a szemében, nem értem miért. Persze, hogy az ember üdvösségére nincs semmilyen hatással, hogy kicsi gyerekként, anélkül, hogy tudna róla, megkeresztelik. Viszont szerintem nagyon sokat jelent egy közösséghez, egy csoportszellemhez tartozás. Másrészt a szülőknek, keresztszülőknek sokat jelent, hogy elkötelezik magukat Isten és önmaguk felé, hogy egy bizonyos értékrend alapján fogják nevelni a gyereket. Az meg hogy később ő maga ezt az utat választja-e, az így is az ő döntése lesz, szerintem ezt a szerepet tölti be a konfirmáció, bérmálás.

A katolikus egyházban (is) sok az eltévelyedés, tévtanítás, képmutatás, de én nem ezeket sorolnám oda...

A KK (CG) arról beszél, hogy Krisztust valami "rejtett spirituális tudáson" keresztül lehet megismerni, és az Evangéliumot nem elég olvasni, mert Krisztus tanításának valódi értelme csak azoknak tárul fel, akik a Misztikus Emberszentelő szertartáson keresztül találkoznak Vele.


Steiner szerint (és gondolom a KK is valami hasonlót mond), a szellemi igazságokat mi magunk is megismerhetjük, és miután megismertük, magunk is ugyanarra fogunk jutni, mint ami az evangéliumokban található. Ezért mondja, hogy az evangéliumokat (főleg János evangéliumát) nem elég elolvasni, de át is kell élni.

A lét magasabb titkait magunk is megismerhetjük, kinyilatkoztatásra nyilván pont azért volt szükség, mert szellemi látásunk elhomályosult. Korábban - Krisztus előtt - csak a beavatottak juthattak olyan szellemi magasságokba, mely a megváltás következtében már mindenkinek lehetővé vált, pusztán azzal, hogy Krisztus követői/tanítványai lesznek, vagy ami ugyanaz, összekapcsolódnak a Krisztus-princípiummal.

Hogy a gnoszticizmus ne lehetne összeegyeztethető a kereszténységgel? Ez attól függ, mit nevezünk kereszténységnek. Ha azt nézzük, hogy az eretnekek többsége igazabb Krisztus-követő volt, mint akik kivégezték őket, vagy hogy Krisztust istenkáromlásért feszítették keresztre... Igen, talán a gnosztikusok sem nevezhetők keresztényeknek, de ha valaki tud valamit Krisztusról, hát ők igen.

Ahhoz meg azt hiszem nem kell annyira eretneknek lenni, mint én vagyok, hogy az ember tisztában legyen azzal, hogy a Bibliát több helyen is meghamisították. Pl. a reinkarnációra vonatkozó dolgokat szépen kitörölték, bár egy-két utalást bennefelejtettek. :) Pál leveleit meg már akkoriban hamisították, ami ellen ő maga is szót emelt (mert ugye Pál nem szerettett írni, diktálta őket, ez meg elég sok helyet hagy a hamisításra). Még a konvencionálisabb vallástörténet is kétségbe vonja vagy kizárja némelyikük hitelességét. (Az említett Kolosszeiekhez írt levél pl. az első csoportba tartozik.)
Szóval szerintem ezért (is) veszélyes, ha a Bibliát szó szerint értelmezik, és nem pedig a szellemiségének fényében. (Ne érts félre, nem ismerem az egyházatok tanításait, nem rólatok beszélek.)
Ugyanakkor a Bibliában az a csodálatos, hogy így is minden megtalálható benne, ami az üdvösséghez szükséges, ha az ember a megfelelő lelkülettel olvassa.
És ezért mindegy, hogy ki melyik egyházhoz tartozik, mert a megváltás belülről (felülről) jön, és nem kívülről.

Pindi
pindi
 
 


Ahhoz meg azt hiszem nem kell annyira eretneknek lenni, mint én vagyok, hogy az ember tisztában legyen azzal, hogy a Bibliát több helyen is meghamisították.

Pindi,
nagyon aranyos vagy, és értékelem a megjegyzéseidet, de a Biblia szavahihetőségéről vitatkozni egyáltalán nem szeretnék senkivel, pláne nem itt és így. Van egy olyan érzésem, hogy erről a témáról sokkal többet tudok, mint gondolnád és ezért most szeretném lezárni ezt a témát, és visszaadni a topicot a Waldorfnak.
:wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Egyetértek. :)
pindi
 
 


Kár, pedig engem érdekelne, akár egy másik topikban...

Arról viszont lehetne beszélgetni, hogy a Waldorf-pedagógia és a szellemi háttere hogy néz ki a Biblia tükrében.

Erika
katicabogár
 
 


Upsz, lebuktam...
katicabogár
 
 


Hű, de jókat írtatok megint!!! Tényleg akkor nyissunk egy másik topikot valahol a közelben! Engem ezek a dolgok nagyon érdekelnek.

Livi :) Ne tartsd magadban, csak gazdagodunk általa :)

indianyo
 
 


Katica :) egyszer régen tettél fel a szegedi topikba egy Vekerdy cikkrészletet a tévénézésről, megvan még neked a teljes cikk, esetleg elérhetősége? Sokszor kérdezik, miért nem jó a tévé, ilyenkor hasznos egy ismert ember találó cikkét az orr alá nyomni.

indianyo
 
 


Indi: a nőklapjában volt egy 4-5 részes tv cikk, sztem Vekerdy új könyvében benne van az egész!
8)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Néha benézek ide hozzátok, főleg, hogy ilyen érdekes téma vetődött fel :D
Gondoltam, megosztom veletek, hogy megrendeltük a Raj könyvet (Alexandrában ugyan olcsóbb, de szállítással együtt bolti árra jön ki) és bele is olvastunk. Persze, úgy nem kéne nyilatkoznom róla, hogy nem olvastam még végig, de egyelőre inkább tűnik olyan kategóriának, hogy pl ha összeolvasod a Biblia minden harmadik betűjét, ki lehet belőle rakni ezerszer Elvis Presley nevét stb :? Igyekszem felvarázsolni részeket, ha vkit érdekel :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Szrek :) Most hogy jön ez ide???

indianyo
 
 


Bocs,, csak nem volt itt szó erről a könyvről? ha nem ,akkor bocs

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Indi :lol: hát épp te ajánlottad. vagy :?:

indianyo írta:Ha valakit érdekel a bizonyos könyv:

Raj Tamás: Hol lakik az isten?

A Libriben egy ezressel drágább egyébként, még kedvezménnyel is :shock:

[/url]
savitri
 
 


Igen, a könyvet én ajánlottam, mint egy olyan író könyvét, aki feltehetőleg az ószövetségről, szellemi hétteréről és a kultúrális közegről többet tud, mint mi öszesen.

A kommenten akadtam fenn.

indianyo
 
 


el kéne olvasni ezt a könyvet...most már kíváncsi vagyok!
(Tényleg nyithatnánk egy új topicot ebben a témában, hogy ne keverjük a Waldorfba, Indi, milyen jellegűre gondoltál? Gondolj ki valami frappáns címet, aztán gyí!!! :D )

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Indi, írtam neked pü-t!
katicabogár
 
 


Livi :) Hát nekem semmi frappáns nem jut eszembe, de bárki lehet ám témafelelős :wink:

indianyo
 
 


No, mielőtt elmegyünk a Balcsira örömködni, egy kis nevelési olvasnivaló :)

http://www.colorado.edu/journals/cye/13 ... arning.htm

indianyo
 
 


Sziasztok!

Aranyos nyári évszakasztal (nem az enyém sajna)
Kép :oops: )

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv,
köszi! :) Szp.
Jó ötlet a fészkecske is, a buzogány is. Ezt hoztunk is a nyaralásból, aztán bent maradt a kocsiban. Jöttek a forró napok, lehetett vagy 60 fok a kocsiban, és mikor legközelebb odamentem, a kocsi TELIS TELE volt ragacsos szösszel. Én el nem tudtam képzelni, hogy mennyivel. Röhögtem, annyira durva volt!. :lol:
h_szilvi
 
 


Hehe, pont ilyen kis halacskát tervezek kötni aztán nemezelni. Aranyos kis asztalka. Kíváncsi vagyok, nálunk mikor jön el az idő rá.. egyelőre még kő kövön nem marad játékot játszik a kisfiam, gyakorlatilag mindent visz.

indianyo
 
 


http://www.kukabuvar.hu/hirek/2172

Talán off-topic, de talán mégse: Az eredeti cikkhez hozzászólók között egy kedves ismerős (E.A) környezettudatos építész, W-apuka és antropozófia iránt elkötelezett ember hozzászólását olvasgatom, de persze a többi reakció sőt az eredeti téma is nagyon érdekes! És a W-pedagógia ilyen kérdéseket folyamatosan boncolgat, egy középiskolással ilyenekről már kemény vitákat lehet folytatni.

indianyo
 
 


Ma férjem pakol, utazik este Németo-ba. Keresi -persze rajtam- hova tette az eurot.
Negyed óra múlva lányom tette fel a következő kérdést: - Anya, melyik az az ország, ahol euritmia a pénz? :lol:
Vendég
 


Egyik kedvenc blogom. Ma EZT olvasgattam. Azt gondolom, rengeteg kérdésre ad választ teljesen érthető módon, plain englishül

Melinda :) ez nagyon jó, felveszem az aranyköpések közé :lol:

indianyo
 
 


Sziasztok!

2 évesemnek szeretnék mesekönyvet, illetve mesék forrását, saját fantáziámat megtámogatandó. Próbáltam Geoffrey Hayes Patrick sorozatát (Vekerdy ajánlása), de nincs meg sehol. Általában még a napjáról mesélek, meg pár perces rövidke szösszeneteket mondok, de jó lenne felkészülni ez utánra!

Előre is köszi!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szia Liv, nálunk a kétéves unokahugi és az én négyéves lányom is nagyon szereti az Anna és Peti könyveket Bartos Erikától. (Vekerdy ajánlásával :). ) Mondjuk nem tudom, a Waldorf pedagógia mit "szól" ahhoz, hogy képek is vannak bennük.

Kati
katicabogár
 
 


Ja, és noszogassuk Gyezsu-t, hogy írjon még ide a saját meséiből. :wink: :)
katicabogár
 
 


Anna és Peti, felírtam.
Tényleg, a Gyezsu mesék...mindjárt visszakeresek...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Waldorf-oviban szokták még Ida Bohatta könyveit ajánlani. Ezek kis versikék, állatokról, lényekről (tündérek, törpék). Ezeket a képeket szeretik az óvónőink is - tényleg gyönyörűek.
Budapesti lelőhelyet tudok, pécsit sajnos nem. :(
Simon Kiadó jelenteti meg őket, lehet náluk rendelni:
http://www.simonkiado.hu/?sp=4&t=4
Vendég
 


indianyo írta:Egyik kedvenc blogom. Ma EZT olvasgattam. Azt gondolom, rengeteg kérdésre ad választ teljesen érthető módon, plain englishül



Én meg megint nem tudtam megállni, és kommenteztem is... :oops:
h_szilvi
 
 


Szilvi :) láttam ám, írtam is neked a sajátomon, hogy milyen jól beleástad magad :lol: Jól tetted!
indianyo
 
 


Melinda: köszi, meg is rendeltem.

Aki még nem ismeri az antikvarium.hu-t, annak melegen ajánlom. Most szereztem meg róla Fraiberg: Varázsos évek c. könyvét 1000 forintért!
:D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok lányok!

Irulok-pirulok, egyre csak gyűlnek a mesék, amiket még nem írtam le, mostanában egy kisbárányról mesélek folytatásokban :) (Mert nálunk az úgy megy, hogy lefekszünk, Kata azt mondja: "Mesélj!" Én meg megkérdezem, miről meséljek, és akkor jön a rendelés: "Bárányról". Másnap már: "A kisbárányról". Esetleg még bepróbálkozhatok, hogy "azt, amit tegnap meséltem, vagy egy másikat?" De az a válasz, hogy "egy másikat". (Mármint ugyanarról a kisbárányról, de egy másik mesét.)

Egyébként azért jöttem, hogy szóljak, nincs ám feledve a manóvarrás, csak még azt nem tudom, az óvodai beszoktatás hogy alakul. Két hétig csak nem tart, úgyhogy szerintem szept 2. hetének 2. felét becélozhatjuk. (Merthogy délelőttben maradtunk, ha jól emlékszem. Ha délután is jó, akkor már szept. első hetében is lehet.) Hogy legyen az anyagvásárlás? Én szívesen megelőlegezem az anyagiakat, de a vásárlásnál csak segéderő szeretnék lenni, mert anyagvásárláshoz nem értek. Ki jönne el velem? Kocsival is mehetünk.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Indi: szólj, ha megvan a topic. Meghívhatnánk pár embert az OB-ról is, nem? (nem tudom, hogy most ezt komolyan gondoltam-e, de azt hiszem, nem igazán...) :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi :) Nem tudok jó címet kitalálni :( Hát, szerintem se gondoltad komolyan :lol:

Tessék nyitni egyet bárkinek!
indianyo
 
 


Legyen Waldorf keresztény szemmel?

Vagy ne határoljuk be ennyire?

Legyen csak egyszerűen antropozófia?
Teozófia vs. teológia?
Karma kontra kegyelem? :lol:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Karma kontra kegyelem :mrgreen: Ez annyira jó, hgoy feltétlenül örökítsük át az utókorra :lol:
indianyo
 
 


Jól van, ám legyen!

Akkor Karma Kontra Kegyelem!
Itt a topic (az életmódba tettem!) :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 



Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok,

nagyon régen írtam, nem is voltam netközelben hónapokig, lenne egy kérdésem hozzátok, előre bocs, ha hosszú lesz! A kisfiam novemberben lesz 4 éves, és jön az ovi. Nem Waldorf lett végül, és vacog a fogam, hogy mekkora baj lesz ebből... Több W oviban is jártam (én egyedül, mert a család többi tagja nem W barát túlzottan), és sajnos, a bemutatkozó napokon nem igazán lehetett megtapasztalni, milyen is lehet az élet az oviban. Egy belvárosi, zsúfolt ovi a miénk, közel a rémesen mocsok Városligethez...
Amit kérdezni szeretnék: a kisfiammal együtt alszunk sokszor, délután, meg a kistesójával, aki 2 éves lesz. Meghitt a viszonyunk, azt hiszem, végre megértette, hogy szeretem őt attól még, hogy kistesója lett...
Mostanra nagyon meghitt lett a viszonyunk, sokat ölelget, bújik, többet, mint valaha. Ma azt mondta, ne engedjem el az oviba, majd csak a kistestvérével, és velem akar maradni mindig. A gyerekeket nagy érdeklődéssel figyeli, nagyon szeret beszélgetni, mesélni, egyáltalán nem mufirc vagy befordult gyerek. (Noha sokan fenyegettek ilyen tulajdonságok megjelenésével, ha sokáig 4 éves koráig, várok az ovival. A tömeget nem szereti. A felszínességet nagyon nem. Írhatnék még, félek, így is nagyon hosszú. Tanácstalan vagyok, és eléggé tartok az ovitól, valahogy elképzelhetetlennek érzem, hogy ott van, és nem velünk. Ez már paranoia???

Picinkéék
picinke
 
 


mocskos Városligetn, nem mocsok:);
picinke
 
 


Picinke :) azt írod: JÖN az ovi. Azt is írod: a kistesó otthon marad veled. Te szeretnéd, hogy a nagyobb oviba menjen? Semmiképp nem jobb nektek hármasban még egy év együtt?

(szavaidból azt érzem, hogy te sem vagy még erre kész)
indianyo
 
 


Picinke
Saját tapasztalat mondatja velem, hogy amíg te nem vagy tökéletesen biztos abban, hogy a gyerekednek ott jó, és napközben ott a helye, addig nem fogod tudni beszoktatni.

Az én két gyermekem között 1,5 év van, egy csoportba járnak, és nagyon szeretik. Ma már úgy gondolom, hogy nem adnám be külön a nagyobbat. Azóta megy minden reggel gond nélkül, amióta az öccse is vele van. Az első évben ő nem találta a helyét az oviban, és a tesója nem találta a helyét itthon.
Ez az együtt lét segítette őket beilleszkedni egy nagyobb közösségbe, de ettől nem nőnek túlságosan össze. Eleinte mindent együtt csináltak az oviban, majd külön játszottak, de evéskor, reggeli körnél egymás mellett ültek, évvégére ez sem volt mindig így. De ha az egyikkel történik vmi, akkor a másik az udvar másik végéről is ott terem és megvigasztalja - majd megy vissza az udvar másik végére. :)
Vendég
 


Melinda: Megjöttek a Bohatta könyvek, nagyon kis aranyosak! És viccesek! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Indi mesélte nekem, hogy Csillaghegyen is van már W. óvoda. Tud esetleg valamelyikőtök kicsit mesélni erről a közösségről? Az is érdekelne,hogy pontosan merre is keressem. Elmennék megnézni... Ha már volt itt róla szó, bocsánat, hogy nem olvastam vissza. Priviben is nagyon örülnék minden infónak ez ügyben!

Köszönöm előre is!!!! :P
leni

"Utamon csillagport verek, szabad vagyok, mint kisgyerek, ha magában énekel." Sz.Á.
Kép
Kép
leni
 
 


Livi
Örülök, hogy nektek is tetszenek a könyvek.
Most nem láttam a honlapjukon, de létezik egy karácsonyi album is. Ez egy nagy A4-es könyv. Ebben vannak versek, mesék, énekek egész adventre elegendő. Lehet, hogy majd karácsony előtt újra lesz. Ezt azért említem, mert a gyerekeim advent idején nagyon szeretik, ha ebből mesélünk, énekelünk, vagy csak nézegetjük a képeket és beszélgetünk róla.
Vendég
 


Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy hogyan alakulnak a héten a "gabonanapok "?

Másik: egyszer az óbudai waldorfban Brigitta készített tepsiben valami isteni finom gabonasütit (sós volt és ropogós). Nem rémlik valakinek, vagy nem tudja valaki, mi lehetett az? Ha igen, akkor kérek szépen receptet!

köszi
klári
pumama
 
 


Klári,

H: rizs, K: árpa, Sz: köles, Cs: rozs, P: zab, Sz: kukorica, V: búza.

A sütit nem tudom, sajnos.



Leni,
amennyit tudok a csillaghegyiről: leghamarabb novemberre lesz olyan állapotban az épület (engedélyek, átalakítás), hogy indulhassanak. Jelenleg sajnos óvónőjük sincs.
h_szilvi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: