Új privát üzeneted érkezett!

Kizsó: Gratulálok a lakáshoz.Kép Tudom mekkora öröm, nekünk is az volt és most hogy nyáron teljesen felújítottuk, bele vagyok szerelmesedve, olyan otthonos, meleg. Na meg persze én meszeltem ki.Kép Apa dolgozott én meszeltem.Kép Nem volt egyszerű, mert dekoroztam is, néha éjszaka már sírva fakadtam, mikor nem ment valami, de most olyan jó érzés mindig hazajönni, szuper lesz, ha már gyerek is lesz itt.Kép

Rayo: Nekem megvan az első könyv, meglepinek kaptam egy lombikos barinőmtől, akin itt a neten ismerkedtem meg és mikor kiderült, hogy elindítottuk az örökbefogadási folyamatot, elküldte nekem.Kép

Matiba: Nos igen, én is mondtam anyunak, hogy most per pillanat én is hajamhoz kapnék, hogy mindent elintézzek, meg megvegyek, de nemet azt bizti nem mondanánk, anyu is mondta, hogy mindent megvenne, és mennénk érte.Kép Igaz azért ennyire nem hirtelen a folyamat, de azért kell készülni rá.

Kedves Cirbi: Én ugyan nem vagyok ismerős Pesten, de szeretettel köszöntelek. Akkor ti már nemsokára révbe értek.Kép De jó nektek!KépÍrj magadról egy kicsit, hogy megismerhessünk.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


SziazstokKép

Nikinozsó!
Jaj de jó, újabb boldog család lettKép)) Szívem összeszorul ha rájuk gondolok!!!...

Kizsó!
Mi is szeretünk veled dumcsizniKép Kép Örülök, hogy már kilábaltok a betegségekből, csak így továbbKép
LAKÁS: Ezt a dolgot is átérzem, hisz mi is így vásároltuk meg lakásunkat 2 és fél éve... Ráadásul épp + tesztet produkáltam és utána biokémiai terhességet... Tudtam, hogy egyszerre 2 dolog nem teljesülhet... És milyen szomorú voltam, hogy a lakás győzedelmeskedettKép
És most??? Biztosan nem véletlen történt mindez, Norisz a mi fiúnk, ennek így kellett történnieKép!!!
Szóval akkor boldog voltam, 2 albérletet koptattunk el, és soha nem gondoltam volna , hogy lakásunk is lesz...
Akkor nagy az örömKép Kép Kép És Kingus mit szól hozzá??? Várja már a költözést?

RayoKép
Mindkét könyv megvan, tényleg nagyon jók! Nemrég Ancsúr javaslatára szereztem be az öribabáról szólót...
Különben az Anya Taníts engem könyvet nagyon sok védőnő is javasolja az anyuciknakKép

Jajj, nagyon fáradt vagyok....
A fejem is nagyon fájt egész napKép Ma nálam volt frontKép DE kisfiam még a fejfájást is feledtetiKép

Puszilok mindenkiet!
Szép álmokatKép

Matiba:
Pontosan nem azt mondtam, az autó hiányról mondtam, hogy talán meg lehet oldani... Egyébként azt írtam, hogy vannak esetek mikor megértem, hogy nemet mondanak a szülők...
Gondolj csak bele 5 nap múlva a babának családot kell teremteni, olyat aki mindent megad neki, és felkészülve várja érkezését.
Ha nincsenek meg a feltételek, valóban felelőtlenség lenne vállalniuk a babát.
5 nap, nagyon kevés idő, főleg ha több száz km-t kell utazniuk...
Szóval így pontos.

KépKép
napsugaracska
 
 


Kizsó!

Matibához hasonlóan én is úgy sütöm a muffint, hogy a papírt belerakom a formába, és úgy bele a tésztátKép
Gratulálok a lakásvásárláshoz és szerintem mindannyiunk nevében mondhatom, hogy érdekelnek minket az "egyéb események" is, nemcsak a babavárás. Úgy érzem, hogy mi olyan kis csapat lettünk, akik szívesen meghallgatják mások örömét- bánatát, bármi legyen is az.

Rvan

Kép
rvan
 
 

 
 

Kizsó: Csatlakozom a papirral sütős muffin társasághoz.Kép Én is úgy sütöm, szerintem nagyon jó. Mondjuk nélküle ki se próbáltam, igaz itt nálunk nem lehet kapni muffinpapírt, de ha Szegeden járunk a Tescoban, vagy a Corában, mindig van az a sok darabos olcsó fajta. Itthon meg kiakadtam, hogy baromi drága volt és darabra árulták. Igaz tegnap azon akadtam ki, hogy nem kapok ezüst színű függönycsipeszt. Pedig nem is olyan kisváros vagyunk.Kép

Nos lányok ha erre gondolok, akkor már kezdeni kéne a beszerzéseket, de azért jó, hogy itt van szinte mellettünk Szeged.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Kedves Ancsúr és Mindenki!

Hár, már tényleg nagyon szeretnénk révbe érni, most például egy nagyon türelmetlen periódusunkban vagyunk. Néha nagyon el tudok-(tudunk) keseredni a "nagy csöndtől". Mi titkos örökbefogadásra várunk, de mostanában kezdjük azt gondolni, hogy talán érdemes lenne felkeresni egy egyesületet. Sok jót hallottam a Gólyahírről.
Tavaly júniusban jelentkeztünk a Tegyesznél (elég rosszak a tapasztalataink velük kapcsolatban), szeptember-októberben végeztük a tanfolyamot. De ezek nem is annyirra fontosak, inkább az a tény, hogy már nagyon várunk VALAKIT, ahogy gondolom ti is!!! cirbi
cirbi
 
 


Sziasztok!

Mosolygós! Bocsánat, hogy nem pontosan fogalmaztam, igazad van azokról, amit írtál. Csupán azt szerettem volna érzékeltetni, hogyha nem olyan akadály van, amit nem lehet leküzdeni, akkor meg lehet oldani. Azt ne felejtsd el mi is végigcsináltuk - meg sokan mások is! - azt a bizonyos x napot, sőt nálunk 2 nap volt, mert a gyerek nagyobb volt, kb. 3 hetes.
Akármit írok, folyton bírálsz, pedig csak azt akartam érzékeltetni, hogy azért meg lehet oldani a dolgokat, és nem volt szándékomban téged pontatlanul idézni, és akár hiszed, akár nem én is tudom, hogy vannak olyan szituk, amit nem lehet megoldani, és bele tudok gondolni abba, hogy x nap múlva mit kell előteremteni egy babának, hisz végigcsináltam. Ha pedig arra sem méltatsz, hogy a hsz-edben a többieknek szánt sorok között reagálj nekem, hanem úgy írsz, hogy elköszönsz mindenkitől, aztán pedig odabiggyeszted utólagosan a véleményed, hát nem tudom mit gondoljak!? Mivel érdemeltem ezt ki? Inkább nem gondolok semmit..., de én úgy gondolom, hogy sosem bántottalak meg, nem ilyen módon kéne ezt.
De mivel a topic nem erről szól, - és nem felejtettem el, amit korábban topicgazdánk Amneris írt -, és nem akarok offolni, nem írok többet erről, sem másról. És most sem akartalak megbántani, ha sikerült bocsánat! Részemről a téma befejezve.

MINDEN VÁRAKOZÓNAK MIELÕBBI BABÁSODÁST KÍVÁNOK SZERETTEL!
Vendég
 


Matiba! Kedvesem!! Kép Ezt Neked küldöm:

Kép

Szép Napot Mindenkinek! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Jó reggelt!

Folyamatosan olvaslak benneteket, de már csak passzív üzemmódban, hiszen az agyamat most időlegesen át kellett állítani másra - egyszerre nem megy a kettő. Kép
De várunk mi is az alkalmassági határozatra, sajnos nevetséges, amit a pesti TEGYESZ csinál, csaknem 4 hete minden papír megvan, csak a pszichológus nem hívott még vissza, hogy ellenjegyezzük a beszélgetésünk kiértékelését. Így a gyámhivatalba sem küldik tovább. Mondom is a páromnak, mostmár kiáltson rájuk, hiszen 3 hete is ígérték, hogy mindjárt, mindjárt... számít azért ez a papír, hiszen mostanában szó esett arról, hogy még ha meg is születik a saját baba a nyár elején, hosszabbítással 2008-ban is fogadhatunk örökbe mellé...
Egyébként jól vagyunk: tegnapelőtti UH-n 7 mm volt Babocska, és dobogott a szíve. Kép A hétvégén már a 8.hetet kezdem el, nagyon remélem, hogy az első trimesztert épségben kihúzom, és csak az émelygés marad a legnagyobb gondom.

Ölelek mindenkit
s_norka
 
 


Sziasztok!

Matiba....
Nem értelek, ne haragudj...
Most is nagyon nagyon fáradt vagyok, az este már azért hasogatott a fejem is... Most jön ki rajtam az elmúlt 2 hónap.
Nem állt számdékomban, dehogyis megbántaniKép
Újra végig olvastam mit írtam és tény hogy a neked írt soraimban nincs egy mosolygás sem... Nem direkt volt, kérlek nézd el nekem!
Voltam már annyira fáradt, hogy a hozzád írt sorokat nem voltam képes fentebb bemásolni...Kép
Nem direkt volt!!!!
Tudom, hogy ti is átmentetek dolgokon, sőt nektek sokkal nehezebb volt a közlekedés miatt is... Mondjuk ezt épp ma szerettem volna leírni, hogy nem kis szervezés kérdése volt neked ez a része...
Kicsit megbántódtam, nem hittem volna, hogy olyat írok, ami így megbánt téged, és hogy állítólag folyton csak bántalak..Kép((
Ráadásul ismerjük egymást... Miért gondolod, hogy képes lennék téged bántani???

Tény és való, mostanában nem mindenkire tudok reagálni, nincs annyi időmKép Bár ez nem mentség....

Nem értelek, hogy miért búcsúzól el miattam a többiektől és hogy tőlem azt sem...? Pedig mi szeretünk tégedKép

Talán jobb lesz, ha nem írogatok ide fáradtan...

Sziasztok!

KépKép
napsugaracska
 
 


Renóca! Pont ma gondoltam rád délelőtt, hogy mikor volt/lesz az UH és hogy vagytok? Nagyon örülök a jó híreknek, továbbra is nagyon drukkolok! Vigyázz nagyon magatokra!

Mosolygós, Matiba! Ne butáskodjatok már! Szerintem mindketten tudjátok, hogy egyikőtöknek sem állt szándékában bántani a másikat! Spongyát rá, és nehogy most emiatt ne írjon nekünk valamelyikőtők, mert lesz nagy irgum-burgum! Tessék egy nagyot sétálni ebben a szép időben és aztán meg egy kiadósat aludni, már ha tudtok!

Cirbi! Mi is tavaly ősszel végeztük a TEGYESZ-nél a tanfolyamot, lehet hogy ismerjük egymást? Én mindenképpen javasolnám, hogy tudjatok meg minél többet a nyílt ö.f.-ról is és gondolkodjatok rajta!Mi rögtön a Gólyahírhez jöttünk és látod, hamarosan sorra is kerülünk! Sok sikert!

Kizsó! Én is csatlakozom az új lakáshoz gratulálók népes táborához! Nagyon sajnálom, hogy a talin személyesen nem találkoztunk, de majd csak bepótoljuk valahogy!

Pusszantás,
Di_ti
di_ti
 
 


Kedves Ancsúr és Mindenki!

Hár, már tényleg nagyon szeretnénk révbe érni, most például egy nagyon türelmetlen periódusunkban vagyunk. Néha nagyon el tudok-(tudunk) keseredni a "nagy csöndtől". Mi titkos örökbefogadásra várunk, de mostanában kezdjük azt gondolni, hogy talán érdemes lenne felkeresni egy egyesületet. Sok jót hallottam a Gólyahírről.
Tavaly júniusban jelentkeztünk a Tegyesznél (elég rosszak a tapasztalataink velük kapcsolatban), szeptember-októberben végeztük a tanfolyamot. De ezek nem is annyirra fontosak, inkább az a tény, hogy már nagyon várunk VALAKIT, ahogy gondolom ti is!!! cirbi
cirbi
 
 


Sziasztok!

(Az előző üzenetem csak tévedésből ment el kétszer.Bocs)
Az a kérdésem, hogy ezek az emlegetett gólyahíres találkozók rendszeresen vannak? Ha igen, akkor a következő mikor lesz? Mi is szívesen elmennénk megnézni titeket. cirbi
cirbi
 
 


DitiKép
Ne félts minket, azóta már telcsin régen kitárgyaltuk Matibával, hogy ne butáskodjunkKép)))
Nem hagy itt titeket senki semKép)))
Hisz imádunk mindenkitKép
Csak én fáradtka vagyok, úgyhogy lépek is...

Puszi nektekKép
Cirbi téged is üdvözöllek, azt hiszem, még nem tettem megKép

Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Cirbi! Sajnos éppen lemaradtatok az őszi taliról, október 22-én volt és a következő "csak" jövő áprilisban lesz!

Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Szia Cirbi!

Én is szeretnélek üdvözölni! Kép
Ezen felül Rayo történetét is a figyelmedbe szeretném ajánlani, aki épp abban a cipőben járt, mint Te!
Majdnem két évig várt a TEGYESZ-nél, aztán felkereste a Gólyahírt, és rá néhány hónapra - ez év júliusában - Anyuka lett! (Szerintem akár emailben is megkeresheted: most már van internetük otthon, a címe meg gondolom a profiljában lehet...)

Jó, hogy minden rendben, Lányok! Kép Kép Kép
Na megyek is, mer'dógom van...

Kép

Pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Napsugaracska: Köszönöm az infókat! Az Alfa Szövetség foglalkozik még örökbefogadással? Úgy hallottam, hogy már nem... A Mózeskosár Egyesületről pedig még nem is hallottam, hacsak nem az, akik egy oviban (bölcsiben?) szoktak havonta összejárni.

Rvan: Gratulálok, hogy megvan a határozatotok! Pici várakozás és Ti is család lesztek! :-D

Kizsó: Én is szívből gratulálok az új lakáshoz - így előre is!!! Tényleg sokkal jobb lehet a saját fészket csinosítgatni :-)

Matiba: De jó, hogy Te is itt vagy!!! Köszönöm, hogy elárultad a "titkot" :-) Hogy vannak a fiúk? Mennyi idősek is? Csak Máté nevére emlékszem, a kicsiére nem...

Bogárka75: Köszönöm a honlap-címet, mindjárt meg is nézem!

Cirbi: Üdvözöllek én is közöttünk - bár még én is elég új vagyok itt, azt már tudom, hogy ez egy nagyon jó csapat! ;-)

Képzeljétek, egyre jobban tudnak együtt játszani a gyerkőceink! Bálint bohóckodik, Vivien meg nagyon nevet rajta, aztán meg fordítva :-D Ma, vacsora közben zengett az egész lakás a hangos rötyögésüktől, a játékok meg csak úgy repültek ki a járókából :-O :-)))

Sok puszi Nektek!
ildi_ko
 
 


Sziasztok!

(Az előző üzenetem csak tévedésből ment el kétszer.Bocs)
Az a kérdésem, hogy ezek az emlegetett gólyahíres találkozók rendszeresen vannak? Ha igen, akkor a következő mikor lesz? Mi is szívesen elmennénk megnézni titeket. cirbi
cirbi
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat, üdvözléseket!!!!
Mindenképpen elmegyünk a Gólyahírbe. Kivel kell felvennünk a kapcsolatot?
cirbi
cirbi
 
 


SziasztokKép

Mondjuk most is fáradt vagyok, de muszály veletek megosztanom a hírt:

MOST MÁR VISSZAVONHATATLANUL: IGAZI BOLDOG CSALÁD LETTÜNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha lehetne óriásiban írtam volna ki a monitor teljes nagyságában, és vibrálna és piros színben tündökőlne, hogy hírdesse, milyen boldogok is vagyunk miKép))))
De hát nem kell hírdetni, mert anélkül is látja rajtunk mindenkiKép))
Éjfélkor nagy titokban, hisz én és a férjem sem mutattuk egymásnak, egyszercsak az órára néztünk és átkaroltuk egymást, a tudom mit akarsz mondani kifejezésselKép)))
Aztán csak sírtunk és sírtunk...Kép
Jajj, most is könnyes szemmel írok nektek, annyira nagyon boldog vagyok...
Hozzátartozik a dologhoz, hogy ma egész nap síri csönd volt köztünk, nem bezséltünk erről... Megakartuk egymást lepni, hogy ugye elfelejtetted, de nem jött összeKépPedig nem is mutattuk egymásnak amikor az órát néztük titokbanKép Meglepi nem lett, de nagyon boldogok voltunk, mert így igazi az ünneplésKép

Örülök, hogy megoszthatom veletek örömünket, kívánok mindenkinek hasonlókatKép Higyjétek el, nagyon hamar itt lesz!!!
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Mosolygós napsugaracska, először nem is értettem, miről írsz, de leesett végre:
GRATULÁLOK!

(most már abbahagyni a sírástKép
mera
 
 


Napsugaracska!

Én is gratulálok és Veletek örülök!!! Norisz most mennyi idős is?

Sok puszi Nektek, Ti kedves, Igazi CSALÁD! ;-)
ildi_ko
 
 


Cirbi!
A Tegyeszre ne várjatok!!!! Komolyan mondom, hogy korruptak, ezt így hidd el! Mi több hónapig voltunk az első helyen, de nem kaptunk újszülött babát! De hallottuk, hogy mások igen, és mikor rákérdeztem erre, azt mondták, hogy nem volt egészséges. Na persze! Az egyik ismerősöm látta is a kislányt és tök egészséges volt! Csak hát az anyuka valakinek valakije volt és előre kellett venni! Itt betelt a pohár! És ahogy beszéltek néha velem, az leírhatatlan, csak akkor még úgy éreztem, hogy tűrnöm kell! De nem kell! Jussak eszedbe!! GÓLYAHÍR!!!!!!!!!!!!!!!!
Melyik megyébe vagy?
Annyi mindent írnék még, de felesleges ezen mérgelődni! Jelentkezz Nikinozsonál minél hamarabb! Sokszor puszillak: Rayo

Kép
rayo
 
 


Cirbi: Én sem várnék a Tegyesz-re, már az elején fura volt nekem- igaz már akkor eldöntöttem, hogy nyíltra megyünk, csak a Tegyesz-t nem lehet megkerülni-, hogy arról papolt, hogy ha meg lesz a határozat, az csak 3 évig jó és figyeljem mikor jár le, mert ők nem figyelik és hosszabbítsuk majd meg. Kép Nos, nem szeretnék azért 6 évet várni.

Napsugaracska: nagy-nagy gratula nektek!Kép

Ildikó: Milyen jó lehet egy ilyen este, már úgy vágyom rá, hogy hangzavar legyen nálunk.Kép

Norka: Nem is tudom mit lehetne írni. Ez csodás dolog, amin keresztül mész és persze már a kistesóért sem kell izgulni, mert folyamatban lesztek.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Moslygós! Veletek örülök könnyes szemmel!

OFF:
Egy hamarosan induló kutyás weboldalnak gyüjtök tartalmat. Ha közülettek bárkinek volna kedve megírni egy megtörtént "hihetetlen" kutyusos történetet, amit szívesen megosztana másokkal, akkor írjon nekem a princz.edit@chello.hu-ra!
ON

Mindenkinek szép napsütéses hétvégét kívánok!
Di_ti
di_ti
 
 


Napsugaracska!
Nagyon örülök a boldogságotoknak!!! Mi is csak arra a napra vágyunkKép

Cirbi! Csak csatlakozni tudok a többiekhez, ne várj csak a TEGYESZ-re. Mi Pest megyeiek vagyunk. Amikor kint volt a TEGYESZ-es hölgy környezettanulmányon elég jól elbeszélgettünk. Azt mondta, hogy tavaly csak 1!!!!! csecsemőt adtak örökbe. Õ is azt javasolta, hogy keressük fel a Gólyahír Egyesületet. Mi úgy csináltuk, hogy rajta vagyunk a TEGYESZ-es listán, az országos listán és a Gólyahírnél is jelentkeztünk.

Rkata!

Küldtem e-mailt magánba, lehet hogy nem kaptad meg? Remélem jól vagytok, és csak időhiány miatt nem tudtál válaszolni.


Nikinozsó!
Tegnap elküldtem a határozatot ajánlva, remélem nem keveri el a posta.Kép

Lányok, ma délutántól kedd estig nem leszek internet közelben, mert hosszú hétvégézünk a férjemmel Füzesgyarmaton. Mindenkinek kellemes és hosszú hétvégét kívánok! Pihenjétek ki magatokat!!

Rvan

Kép
rvan
 
 


Sziasztok!

Ancsúr: Tényleg nagyon jók ezek a gyerekzsivalyos esték. Kívánom, hogy mielőbb megtapasztald Te is! :-)

Rvan: Szép hétvégét kívánok Nektek, érezzétek jól magatokat!

P_zs: Rég írtál, de azért remélem, még olvasol bennünket. Tőled szeretnék kérdezni valamit, ami lehet, hogy ostobaság, de múltkor eszembe jutott és azóta is motoszkál a fejemben. Írtad, hogy a 2. és 3. gyermeketek vér szerinti testvérek. Õk ezt tudják? Ha tudják, akkor az első gyerkőcnek nincsen hátránya ebből? Nem fordult még elő olyasmi, hogy a legidősebbet egy picit kirekesztették volna? Bár még elég picik. Tudom, hogy Ti egyformán szeretitek őket, és hogy ők hárman is tuti, hogy imádják egymást, meg persze lehet, hogy egetverő butaság ez a gondolat, de mégis érdekel a véleményed erről. :-)
ildi_ko
 
 


Kedves Mindenki!

Nagyon köszönjük a sok a bíztatást, mindenképpen megpróbáljuk a Gólyahírt.

Kedves Nikinozsó!

Úgy hallottuk neked kell írni, ha valahogyan fel szeretnénk venni a kapcsolatot az egyesülettel.
Körülbelül egy évvel ezelőtt kaptuk meg a határozatot(bár már tavaly júniusban jelentkeztünk a tegyesznél). Azóta egyetlen hívást kaptunk a "családsegítőnktől", aki akkor is csak arra volt kíváncsi, hogy "fenntartjuk-e még az igényt."
Mi úgy érezzük, hogy csak telnek a hónapok és talán már meg sincsenek a papírjaink.
Eredetileg az volt az elképzelésünk, hogy titkos örökbefogadást szeretnénk, mert voltak fenntartásaink a nyílttal, de mára úgy gondoljuk, hogy mindenképpen többet szeretnék tudni erről(mármint a nyílt örökbefogadásról).
Nagyon sajnáljuk, hogy pont lekéstük a szombati találkozótokat, mert nagyon szívesen megnéztünk volna titeket. A legközelebbire feltétlenül szeretnénk elmenni!!

Ha tudsz (tudtok) segíteni, azért mindketten nagyon hálásak lennénk. cirbi
cirbi
 
 


Sziasztok!
Már egy ideje olvaslak Benneteket, és annyira jó ide bejönni, mert annyi "mosoly" sugárzik innen. Nekünk is öribabánk van, aki 5 hónapos és egy csoda! Nagyon boldogok vagyunk!
Cirbi, épp miattad "ragadtam" billentyűzetet, mert mi is tavaly júniusban voltunk először a TEGYESZ-nél, és miután láttuk, hogy milyen a hozzáállásuk a dolgokhoz, a nyílt örökbefogadás mellett döntöttünk. És látod, azóta van egy gyönyörű kislányunk! Én most úgy gondolom, hogy jobb a nyílt, több dolog miatt is, mert pl.: ha arra kerül a sor, tudok majd mesélni néhány dolgot a kislányomnak a vsz családjáról, míg mondjuk egy inkubátoros baba esetében ez lehetetlen.
Ancsúr, mi is Cs. megye TEGYESZ-énél kezdtük. Szóval, ismerős a helyzet, azzal a különbséggel, hogy mi Ágacskáztunk és nagyszerű volt a tanfolyam. A mai napig "táplálkozunk" az ott hallottakból.
Szóval, bocs, hogy írtam, de Cirbi hozzászólása írásra késztetett. Eddig azért nem írtam, mert mi nem Gólyahíresek vagyunk és nem akartam, hogy tolakodásnak érezzétek a hozzászólásomat.
Hildus
Vendég
 


Megint én, de az előbb kifelejtettem, amit ugyan már itt sokszor leírtak, de azért én is ráerősítenék, hogy a baba szempotjából és persze a Tiédből sem mindegy Cirbi, hogy 5 hónaposan, vagy pár naposan viheted haza. Ismerek olyat, aki a fentebb emlegetett TEGYESZ-hez 2 hónapig járt be látogatni a babát, mire 5!!! hónaposan hazavihette. Nem értem én ezt a rendszert. Ki a fontos?
Szóval, ha azt szeretnéd, hogy a baba hospitalizációs tünetek nélkül kerüljön haza és később is szeretnél örökbefogadó szülőkkel és babáikkal találkozni, beszélgetni, akkor ezért is jobb a nyílt. Hú, meg még annyi minden eszembe jutott...
Hildus
Vendég
 


Szia Hildus!

Szuper, hogy írtál - és egyáltalán nem baj, hogy Ti nem "gólyahíresek" vagytok! Kép Ha van mit mesélned, itt a helyed köztünk!
Szóval külön öröm nekem, hogy megismerhetünk!! Kép Kép

Pusszancs! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Nincs sok időm...
Nagyon nagyon köszönöm a gratulációkat, nagyon jólesik, hogy együtt örültök nekünkKép
Remélem hamarosan én is veletek örülhetek!!!

Mera! De jó, hoyg itt vagyKép Nagyon eltűntél, mi van veletek? Mesélj!Kép

Hildus!
Jó hogy ide találtálKép))
FONTOS dolog!
Ez nem Gólyahíres topic! Viszont a legtöbben Gólyahíresek vagyunk, talán nem véletlenKép
Többünk úgy gondolta, hogy a Gólyahír Egyesület az, ami a bizalmunkat elnyerteKép
Ha gondolod megírjuk mivel, bár ha visszaolvastál akkor rájösszKép

Most mennem kellKép

Puszillak titeket!
Várom már, hogy "Vargáné" ide találjonKép)))
(Együtt voltunk tanfolyamon, és újra találkoztunk a Gólyahíres találkozónKép )

KépKép
napsugaracska
 
 


Helló Lányok!
Ma azt olvastam a Meglepetés című újságban, hogy az is lehet meddőségi ok, ha valaki túl vékony! Ugyanis ekkor kevesebb a bevitt energia és az agy úgy észleli, hogy nem megfelelőek a körülmények a baba táplálására. Mik vannak! Bár azt gondolom, hogy akik itt vagyunk a topikon, már mindent megtettünk, hogy saját gyermekünk legyen és nem hiszem, hogy hiszünk még a mesében! De a csodában igen!
Nálam a kilókkal nem lenne baj, csak a petesejtekkel! Erről pedig a Nők Lapja fog írni, mármint a petesejt adományozásról. Erről mit gondoltok?
Én is egyetértek azokkal, akik nem értik a rendszert, ugyanis egy kedves ismerős házaspár nemrég fogadott örökbe ( tegyeszen kersztül) egy testvérpárt, ahol a kisfiút 1 napos korában látta utoljára az anya és 2 éves lett, mire örökbe adták! Hol vannak itt a gyerek érdekeit védő Tegyeszesek??????? Én azt mondtom, valahogy fel kellene hívni a figyelmet erre! De KINÉL? Ki ebben az illetékes? Miért nem lehet hamarabb örökbe adni a babákat, miért kell megvárni, hogy fél évig ne érdeklődjön senki felőle? Az első pár hónap a legfontosabb!! Az én gyerekem már az első héten úgy kapaszkodott a pólómba, mint egy kismajom! És csak az enyémbe! KÖTÕDÉS! Mondd ez valamit annak a sok aktatologató politikusnak? Komolyan mondom, kijöttem a sodromból!!! BOcsi!
Reagáljatok le, légyszi! Puszi: Rayo

Kép
rayo
 
 


Sziasztok!Kép

Volna egy kérdésem hozzátok: a TEGYESZes környezettanulmány mikor készült nálatok? Kicsit pontosítva: szeptember utolsó hetében voltunk a TEGYESZnél jelentkezni, beszélgettünk a pszichológussal is. Az ügyintéző hölgy azt mondta, majd telefonál, és egyeztetünk időpontot a környezettanulmány készítéséhez. Na azóta is telefonál.. Most október végét írunk... Szerintetek rátelefonáljak, vagy várjak tovább türelemmel? Nem akarok tolakodó lenni, de már egy kicsit türelmetlen vagyok.

Egyébként sokszor olvaslak titeket, és gyönyörködök a babákban!Kép

Petyaanya

Kép
petyaanya
 
 


Szia Petyaanya!
Telefonálj nekik, érezzék, hogy milyen lassúak és ülnek minden papíron! És mindig érdeklődj, mert akkor talán megemelik a tollat! Most pont jó hangulatban találtál a Tegyeszt illetően! Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer nyíltan ki merem mondani róluk a véleményemet. Folyton azt goldoltam, hogy tűrni kell, mert monopol helyzetben vannak! De ez nem igaz! Úgyhogy csak hívdd őket nyugodt lélekkel! Puszi: Rayo

Kép
rayo
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a gratulációt! Örülök, hogy nem untok! Kép

Napsugi!
Olvastam ám az örömötöket és szívből gratulálok nektek! Kép

Ildikó!
Emlékszel rám? A májusi babatalálkozón egymás mellett ültünk a padon, ti szedtétek az ebéd pénzt én meg az összes többit. Bálint mennyi idős már? Kép

kizsó
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Igen, azóta is folyamatosan olvaslak benneteket. A két kisebbik gyerkőcöm tényleg vérszerinti testvérek. Csak még ők nagyon kicsik ahhoz, hogy ezt tudják. A nagyot úgy látom, hogy ez nem zavarja pedig ő már tudja azt is, hogy örökbefogadtuk és, hogy a két kicsit ugyanaz a néni szülte. Valóban a kicsik többet vannak együtt, de ez a korkülönbség miatt van így. A nagyot már más dolgok érdeklik. Pl. számítógép, tévé stb. Remélem, hogy ebből később sem lesznek gondok és jó testvérek lesznek. Mi a férjemmel erre törekszünk. Különben tényleg imádják egymást.

Sokan panaszkodtok a TEGYESZ-re és ez nekem nagyon meglepő. Mi a HBM-i TEGYESZ-nél jelentkeztünk. Már az első beszélgetések alaklmával is nagyon közvetelen volt mindenki velünk. Mivel mi 3 gyereket fogadtunk örökbe sokat kellett oda járni. Minden örökbefogadás előtt újabb pszihológiai vizsgálat volt, de ezek annyira jók voltak, hogy sokszor két órát úgy elbeszégettünk, hogy észre sem vettük. Folyamatosan tartották velünk a kapcsolatot és mindig közölték, hogy hanyadik helyen állunk a várakozók sorában. A tanfolyamot is nagyon élveztük. Egy alkalommal megnéztünk egy csecsemőotthont és elmentünk egy krízis szülőhöz is. Voltak szituációs játékok és sok-sok érdekes feladat. Szóval mi nem bántuk meg azt a három napot. Igen abban igazatok van, hogy nagyon sok a procedúra és hosszadalmas az ügyintézés, de a mi esetünkben azt vettem észre, hogy a gyámhivatalok húzzák az időt. A lányunk örökbefogadása során a jogerős végzést 3 hónap után kaptuk meg, mert a gyámhiv. vezetője szabadságon volt és nem volt aki a papírokat aláírja.

De azért mindenkinek sok kitartást kívánok és jó hétvégét !
Puszi: P zs
p_zs
 
 


Sziasztok
Újvagyok, vagy mégsem? Köztetek igen, örökbefogadás szempontjából nem. Kezdetektől olvaslak benneteket. Szinte minden nap benézek, és veletek együtt szurkolok, hogy minél hamarabb megtaláljátok a babátokat. Akik már megtalálták, azokkal pedig együtt örülök. Fantasztikus kis csapat vagytok. Rövid leírom a történetünket.
2002 őszén adtuk be a jelentkezésünket. Nekünk még nem kellett tanfolyam az alkalmasságihoz, csak pszichológiai alkalmasság, környezettanulmány stb. 2004 tavaszán jött a telefon. Mi a titkos örökbefogadást választottuk. Meglepő módon nekünk sem a TEGYESZ-el, sem a gyámhivatallal nem volt problémánk. Soha nem kellett őket hivogatni, sürgetni. Mindenki nagyon segítőkész és kedves volt.
Ilyen is van, de valószínű ez a ritkább. Nekem is olyan tapasztalatim vannak mint P_ZS-nek, sőt ismerek több olyan örökbefogadó szülőt akik hasonló véleménnyel vannak a hivatalokról.
A csecsemőotthonnal ma is tartjuk a kapcsolatot.
Szerintem sokszor nem a hivatallal van a probléma, hanem az ott dolgozó emberekkel. Ez csak az én véleményem. Nem mindegy melyik ügyintézőhöz kerülsz.

Hildus

Nekem egy kicsit más a véleményem arról, hogy csak a nyílt örökbefogadás esetén tudsz örökbefogadó szülőkkel beszélgetni, és a babákkal találkozni a későbbiekben. Mi is találkozunk más örökbefogadókkal és a gyerekekkel.
Egyébként én is nagyon jó dolognak tartom a nyílt örökbefogadást, mert ez sokkal jobb a babáknak.
Nem akarok nagyon hosszú lenni.Kép
Később még írok a mi kisfiunkról és a "nagy találkozásról". Kép

sziasztok

Kép
Kép
atan
 
 


Újvagyok= Új vagyok
BocsiKép

Kép
Kép
atan
 
 


Sziasztok lányok!

Jaj istenem, mennyi-mennyi szépséget és jóságot lehet kapni tőletek! Mindig ünneplőbe öltözik a lelkem, ha titeket olvaslak. És most olvastam is jó sokat, mert a héten nem volt rá módom. De most már már rend van, csend és nyugalom, párom táborozik, Kata alszik. Apukám átjött a fürdetésre így, hogy kettesben voltunk, Kata meg bemutatta a "demo verziót", egy fél percnyi hiszti nem volt, tündéri volt a fürdésnél, nagyokat kacagott, amikor nagypapa mutatta, mit mondanak a halak (van egy kis halacskája a kádba), meg utánozta (Napsugaracska, akkor Norisz is jó úton halad a halak utánzása felé, ha már ilyen ügyesen nyitogatja a szájacskáját Kép). Aztán meg sírás nélkül lehetett letenni az ágyába, és némi lábsimogatás és éneklés után már aludt is, még el se énekeltem az összes altatót. Mondjuk a nagytakarításos felfordulás miatt nem aludt délután. Bababót pedig láttuk szerdán 4D-s UH-n, apukája és a dokibácsi szerint az arca hasonlít Katára. Viszont a kezét egész máshogy tette az arca elé, mint Kata: bokszolt. Mondtam is Katának, hogy nem túl jók a kilátásai egy bokszoló kistesóval Kép

Amneris, Matiba, írtam nektek e-mailt még korábban, megkaptátok?

Napsütéses szép napokat!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Napsugi, itt vagyok minden nap, dehogyis vesztem el, csak nem akarok túl sokat előtérben lenni (hiszen ez a várakozók + friss kismamákKép fóruma) csak csendben olvasgatok, drukkolok, ha kell. amúgy jól vagyunk, minden OK, szépen fejlődik leányzó minden téren)

Rayo, sok furcsaság van, de azt azért kétlem, hogy 1 napos korában látja valaki a gyerekét utoljára, és két évig nem adják örökbeKép
A Ti esetetek a hivatallal valóban felháborító volt, én sem hittem el, hogy hónapokig nem született gyerek. DE:
egyetértek Atannal abban, hogy a hivatal is emberekből áll, nem mindegy, kihez kerülünk. Gyakran 1 ügyintéző van, s bizony elmegy nyári szabadságra, mert neki is jár. Nekünk élet-halál kérdés az ügy, neki munka, munkaidővel. Ez van...
A másik dolog a hatályos törvények okozta lassúság. Lehet, hogy anya nem látogat, de nem mond le a babáról és félévente telefonon érdeklődik a gyerek felől, s ez már kapcsolattartásnak minősül;
vagy pl. a Gyámhivatal elkezd apát keresni: apasági per(ek) stb., jó, ha a gyerek kétévesen kikerül a "rendszerből"... ha nem találtak neki egy szerető és őt vállalni is akaró apukát...
mera
 
 


Bocs, még egy adalék: nálunk, egy nyugat-mo-i megyében nincs a Tegyesznél Internet, a mai napig. Másfél éve én meséltem a babanetes és az indexes fórumokról az illetékes hölgynek. Pedig milyen jó lenne, ha ők is képet kaphatnának egy más nézőpontból/ról is! Beszélünk pl. országos listáról: el tudjátok ezt képzelni Internet nélkül? Hát, én nem... Királyi postával küldött levelezések, ahhh, 21. századKép adatbázisok helyett...

Bocs, + még 1 észrevétel: nekünk is azt mondták a tanfolyamon, hogy bárhonnan gyereket, akár a legzűrösebb családból kiszakítottat is, csak csecsemőotthonból ne! (hospitalizáció miatt)
Jelentem, itt sem lehet általánosítani. Bizony vannak jó otthonok is, bármennyire disszonánsnak tűnik a jelzős szerkezet. Létezik családias, személyes gondozónővel kötődést nyújtó otthon is, hál' istennek a miénk ilyen volt.

Ezzel természetesen nem vonom kétségbe, hogy nincs jobb az újszülött örökbefogadásánál, de úgy gondolom, ha ez nem lehetséges, létezhet még elfogadható megoldás...
mera
 
 


Sziasztok!

Kedves Hildus!

Annyira örülök, hogy te is írtál, mert minden egyes ilyen kedves levél megerősít minket abban, hogy azért előbb utóbb csak történni fog valami, főleg, ha a kezünkbe vesszük a dolgok irányítását.
Írjál a kisbabátokról! Hogyan történt a találkozó?
Mennyi idő telt el az egyesülettel való kapcsolatfelvétel és a "telefonhívás" között?
szóval, én nagyon szívesen olvasnék rólatok, egész biztosan a többiek is!

Kedves Petyaanya!

Én is azt mondom, hogy nyugodtan telefonálj nekik, szerintem abból nem lehet baj. Ugyanakkor teljesen megértem, hogy hezitálsz, és hogy most úgy érzed, hogy ők "élet és halál urai"(sicc) ezért nem szívesen "zavarnád" a hivatalt.

Azt gondolom egyébként, hogy nem jó rendszer ez. Senkinek, semelyik érintettnek nem jó. Bár elsősorban a gyerekeknek nem jó, és ezért vagyok a legdühösebb, hogy az ő érdeküket hangoztatva húzzák az időt, ülnek az ügyeken stb. Soha nem bírtam, ha "felsőbb hatalom" játszadozott, játszadozik velem, de az a baj, hogy nem csak velünk csinálják ezt, hanem -és, ami sokkal fontosabb- az örökbe fogadásra váró gyerekekkel.
Most lehet, hogy kicsit elragadtattam magamat, és lehet hogy ennél azért kicsit árnyaltabb a helyzet.Egész biztosan vannak jó emberek a tegyesznél is(mi is találkoztunk ilyenekkel), de azt hiszem nekik is nehéz, mert egy rosszul működő rendszer kiszolgálói.

Nem mondja meg nekem valaki, hogy kit kell felhívni a gólyahírnél? Nikinozsónak már írtunk, de még nem válaszolt.

(Ne haragudjatok, hogy egy kicsit indulatosra és hosszúra sikerült a hozzászólásom. Pedig még le sem írtam mindent...)

cirbi
cirbi
 
 


Sziasztok!

Rayo: A tanfolyamra amire járunk, van egy család, most fogadták örökbe a lányukat 3 éves, náluk volt 5 hónapos korától, mint nevelőszülőknél, akkor még nem adhatták örökbe, az anja meg se nézte és folyamatosan könyörögtek hogy nyilvánítsák már örökbefogadhatónak, nos 3 év múlva sikerült is.Kép Nem egyedi amit írtál.

Hildus: Örülünk hogy itt vagy, mindenkinek örülünk. A lényeg, nem az hogy hogyan fogadunk örökbe, hanem az hogy örökbe fogadunk.Kép Szerintem. Kép Mindenki, ahova csöppen és ott fogad örökbe, +amiről infoja van az embernek, meg sokat számít a tapasztalat. Biztos, hogy ha nem ilyen lenne a szánk íze a Tegyesznél, akkor másként vélekednénk.

Pzs-Atan: Nagyon szerencsétek volt a helyi Tegyeszetekkel, de örülök, hogy hallani valami pozitív dolgot. Mondjuk nálunk a pozitív a helyi gyermekvédelmis, nagyon kedves, aranyos volt.Kép

Cirbi: A telefon:Nikinozsoé:0630-251-7120, 0623-540-311

Petanya: Én felkerestem a gyermekvédelmist és szóltunk neki, hogy jöjjön már ki hozzánk, és másnap telefonált, hogy jön is elintézte a dolgokat.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Rayo: + Nem volt telefonálás sem az anya részéről. És a párnak mindig azt mondták, hogy nem jó nekik a havi 50000 Ft? Ennek ellenére most megint örökbefogadnak a Tegyesz által, mert megszületett a kistestvére a kislányuknak, akit szintén örökbe fognak fogadni.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!

Hildus és Atan! Én is szeretettel köszöntelek közöttünk! Meséjetek a gyerkőceitekről!!!

Rayo: Nekem sem tetszik, hogy megannyi gyermek nem adható örökbe különböző oknál fogva - ez nagyon szomorú és tényleg a gyerekek isszák meg a levét :-(((( Azt hiszem, a TEGYESZ-től mi is várhattuk volna a gyereke(ke)t... Mindamellett meg kell jegyeznem, hogy nekünk is nagyon kedves ügyintézőnk volt, a mai napig tartjuk vele a kapcsolatot és ha arra járunk, bekukkantunk hozzá egy kis "vizitre" :-) A tanfolyamot viszont abszolút feleslegesnek éreztük a párommal... Igaz, akkor már megvolt nekünk Vivien, így könnyebben vettük az egészet (tehát nem görcsöltünk amiatt, hogy jaj, mi lesz), de kissé bosszantott minket (és persze a tanfolyam többi résztvevőjét is), hogy folyton a nevelőszülőkről beszéltek nekünk. Mint utólag kiderült, fogalmuk sem volt, hogy mit is mondjanak nekünk, mivel mi voltunk az első tanfolyamuk, addig csak nevelőszülőknek tartottak hasonló "fejtágításokat". Nekünk beszéltek arról, hogy milyen fontos tartani a vér szerintikkel a kapcsolatot, a gyerek érdeke miatt és hogy ne hivassuk magunkat anyának, apának, mert az a vér szerintit illeti meg és hozzásegít ahhoz, hogy kialakuljon közöttünk a kötődés, ami ugye nem jó (?!?!). Aztán mindig szóltunk, hogy mi ÖRÖKBEFOGADÓK leszünk... Pont két évvel ezelőtt jártunk egyébként erre a tanfolyamra. Az utolsó napja éppen Vivien második születésnapjára esett :-))))

Petyaanya: Telefonálni kell!!!! Már nem is emlékszem, ki mondta nekem, hogy ad egy "fülest": Előnyben részesítik azokat a párokat, akik úgy kb. havonta érdeklődnek telefonon. Ez az ügyintézőknek azt jelenti, hogy ők tényleg komolyan gondolják és fontos nekik az örökbefogadás. Az ügyintézők pedig a havi telefonálás miatt kicsit jobban megismerhetik a leendő szülőket és "jobban emlékeznek rájuk". Szóval nem tartják tolakodásnak, hanem kifejezetten előnyt jelent.

Kizsó: Persze, hogy emlékszem rád, rátok!!! :-) Örülök, hogy Te is itt vagy a listán. Anyukádtól is hallottam telefonon, hogy költöztök - ennek szívből örülök! Kinga húgát hogy is hívják? Nem emlékszem rá :-( És mennyi idősek is a lányok? Vivien 4 éves, Bálint pedig nov. 5-én lesz 1 éves.
ildi_ko
 
 


Sziasztok Lányok!! Mindenkinek szia!

Már azt se tudom, hányan járunk itt össze, annyi nicknév bukkant már fel!
Ez szuper! Kép

Tényleg: ha valaki sikeresen összeírta már, ki mindenki "klubtag" itt, igazán fesorolhatná nekünk Kép!
Csak, mert én már próbálkoztam - csak úgy büszkeségből, hogy gyönyörködhessek a listában - mert klassz dolog lenne számba vennem, ki mindenki kovácsolódott itt szuper társasággá...
Csak mindíg elakadtam, mert ehhez ugye vissza kell olvasgatni, meg minden - aztán meg biztos akadt valami dolgom, hogy tuti elfelejtsem, hol is tartottam. Kép

Szóval én is szeretettel üdvözlök minden új tagot! Kép

Kép

Drága Gyezsu!

Matiba nevében nem nyilatkozhatom, de én nem kaptam ám emailt Tőled... Kép
Gyorsan meg is néztem, jó-e a cím a profilomban, de minden rendben.
Esetleg megpróbálod újra?

Pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


LányokKép

Köszönöm a válaszokat! Fel fogom hívni őket. Most az ünnepek miatt meg vagyok lőve, szerdától péntekig Ágacska tanfolyamon leszünk, ezért hétvégén valószínűleg dolgozni fogok. Nem egyszerű az élet. Egyébként az ügyintéző hölgy kedves volt velünk, csak furcsállom, hogy azóta sem jelentkezik.
Petyaanya

Kép
petyaanya
 
 


Sziasztok, Lányok-Asszonyok! Kép

Rvan! Kép

Megkaptam mindkét leveledet, de csak ma sikerült rá válaszolnom, 5 napos kirándulásra mentünk Kép, ma du. jöttünk haza. Nagyon-nagyon jó volt, Csenge nagyon élvezte, bár szegénykém nem tudott elaludni a túra hordozóban, úgyhogy folyamatosan énekelnünk kellett neki, hogy ne nyűgösködjön. Nagyon hősiesen bírta! Megmászta velünk a Tamáshegyi-kilátót, túrázott a Hernád-áttörésben, a Fehér-patak mentén, a szállodában a pincért meg természetesen levette a lábáról, megígértette velünk, hogy visszamegyünk még és visszük a "kis hercegnőt" is, akinek "olyan az arca, mint egy mese" Kép Kép

Ne haragudjatok, én nem tudok "felmentést" találni azoknak, akik egyjegyű sorszámmal "hirtelennek" érzik a telefonhívást, és ezt természetesen nem azért mondom, mert én már "kapun belül" vagyok. Úgy gondolom, épp elég idejük volt felkészülni, nem értem, hogy érhette őket váratlanul. Ha pedig valami olyan dolog jött közbe (ezt persze el tudom képzelni), ami a pillanatnyi babavállalást megnehezíti (de nem ellehetetleníti!), akkor szerintem a minimum, hogy előre jelezzék az egyesületnél, hogy ideiglenesen "jegeljék" a kérelmüket. Bár egy mindenórás kismamát sem kérdez meg senki, hogy alkalmas-e az időpont megszülni a babáját... Úgyhogy nekem ezek a párok kicsit "hiteltelenek" (na, attól meg nagyon kiakadtam, akiknek azért nem volt alkalmas a baba érkezése, mert nyaralni/síelni mennek éppen Kép )

Puszi mindenkinek, a babák-gyerkőcök egytől-egyig gyönyörűek! Kép Rayonak külön köszönet a történetért. Kép

Kata
rkata
 
 


Sziasztok!

Van 1-2 percem, gondoltam, benézek :-)

Amneris: Az nlc-n is tagja vagyok egy fórumnak. Ott azt találtuk ki, hogy mindenki megírja egy e-mailben egyvalakinek a saját adatait (név, e-mail cím, telefonszám, gyerekek neve, stb.), az az egyvalaki excel-táblába vitte az adatokat és a táblázatot minden tagnak elküldte e-mailben. Esetleg, ha mindenkinek tetszik az ötlet, itt is meg lehetne valósítani.

Rkata: Nekem is mindig furcsa, amikor ilyet hallok, hogy a "mindenórás" örökbefogadónak nem alkalmas az örökbefogadás... A férjem erre azt mondta, hogy mi ennek csak örüljünk, mert lehet, hogy pont ilyenek miatt lesz nekünk babánk! :-))) Pl. Vivient sem vállalta előttünk egy házaspár, és lám, milyen jó :-D
ildi_ko
 
 


Sziasztok!

Majd bővebben később, mert zajlik az élet nálunk! Kép

Gyezsu! Én sem kaptam e-mailkét tőled. Kép

Sziasztok! Mindenkinek szép hétvégét!
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: