Új privát üzeneted érkezett!

zsomb
...azóta bezzeg? Kép mármint a jelen és a jelen-12 év közti időre annál inkább?
---a vacsi felől nincs kétségem Kép
joe63
 
 


Csatapaci!
Nagyon örülök nektek, ill. annak, ami történik veletek!

Mi még nem voltunk 6 éves házasok, mikor Fruzsi jött, de én sem tudok visszaemlékezni, hogy akkor hogyan teltek a napjaink. És a férjem sem. Szoktunk erről beszélgetni, de eddig még egyik beszélgetésnél sem lettünk okosabbak. KépAzt az időt, mintha kitörölték volna az emlékezetünkből. Persze az utazásokra, nyaralásokra emlékszünk, de arra, hogy hogyan teltek a hétköznapjaink, alig-alig.

Joe!
Mél jött - ment!
Márti
T-Márti
 


joe8789765678Kép
hát igen, az elmúlt néhány évben vén fejemre megtanultam idegenekkel rendszeresen beszédbe elegyedni buszon, metrón, villamoson. Már néha beteszem a lábam a Mekibe is, előtte soha elvből. Tudom az összes elfogadható nyilvános klotyót a belvárosban, tudok állva aludni, ismerem a Jogijo (franctuggyahogykellírni) szereplőket, ajándékokat vásárolok a leendő menyemnekKép Valentin napon, eztsecsináltam előtte soha. Szóval teljesen szocializálódtamKép
zsombolya
 
 

 
 

Márti! ugye hogy ugye?!Kép
Aztán van olyan hogy anyám elviszi a gyereket pár napra, és én örülök a kis időnek ami pár napig csak a mienk és végre bepótolom azt amit elmulasztottam. Aztán amikor nincs otthon, ülök a kupleráj tetején és sóhajtozom és baromira sajnálom magam és állandóan telefonálok és egyáltalán nem pótolok be semmit. Azt érzem néha megbuggyanok a bolondokházától, aztán rájövök, hogy ez a bolondokháza az, ami nélkül tényleg megbuggyannékKép
nem tudom, talán a tavasztól írok ilyeneket?Kép
zsombolya
 
 


Tavaszi nagytakarítást végeztem a profilomban!
Képet, e-mail címet cseréltem.
A képen azért olyan furi a lányom haja, mert pár héttel ezelőtt megfodrászolta magát. Amit fölöslegesnek talált, levágta.
Bőgtem, mint a vadszamár, de már beletörődtem. És már nő is neki!Kép
Márti
T-Márti
 


Márti! A lány gyönyörű, a haján én pl. nem is látok semmi furát, ha mégis van, direkt jól áll nekiKép
zsombolya
 
 


Csataló! Boldogságos napok ezek és természetesen ez csak a kezdet. Ének: a gyereknek teljesen mindegy, hogy hamis vagy nem. Dudolj neki és figyeld magad, nagyon mély hangon fogsz dúdolni, kicsit a dorombolásra hasonlít. Babónak és neked is nagyon kellemes lesz. Második név: bajmolódos egy kicsit, de a mi tapasztalatunk az, hogy a kölök nagyon büszke arra, hogy apjától nevet kapott. Ezért mindíg úgy mutatkozik be, hogy második neve a hangsúlyos. A felnőttek így szólítják és ő úgy tesz, mintha mindíg mindenki így hívná. Vagyis büszkék arra, hogy nevet is kapnak tőletek. Gyerek az életünkben: én úgy gondolom, hogy egy gyerek a legnagyobb lehetőség az ember életében. Lehet, ,hogy hülyén fog hangzani, de szerintem egy gyereket nevelni, vele élni, figyelni, hogyan változik, ez a teremtés maga. Hatalmas a lehetőség amit egy gyerek által kaptunk, rajtunk áll, hogy magával elégedett, kiegyensúlyozott gyerek, ember legyen. Ennek elérésénél fontosabb, jelentősebb dolgot nem tudok elképzelni. Mi mindannyian teljesen tisztában vagyunk azzal, hogy mekkora értéket kaptunk. Már nem tud befolyásolni óvónő, tanitónéni, szomszéd, stb nevelési szempontjai, az új nevelési módszereken csak derülök. Egy szempontunk van: jó-e a kölöknek, ő szereti-e csinálni az adott dolgot. Most főleg arra koncentrálok, hogy kiélvezzek minden pillanatot, amit velünk tölt. Egyik este közölte, hogy ő egyedül törölközik. Nagyon büszke volt magára, és mi dícsértük az apjával és közben arra gondoltam, hogy párat pillantok és ki fog küldeni a fürdőszobából. És hogy hogyan fogok a nyakába szagolni, puszikázni? Vagyis megkaptunk mindent, amit ember megkaphat!
dondaniel
 
 


Márti!
Fruzsi szépséges kislány, kicsit irigykedekKép. Amúgy Gergő (a kisebbikem) is megnézte a képet, és közölte "néni". Hiába, kétévesen a háromévesek is nénik!Kép

Csataló, fantasztikus napok ezek! Egyébként az én nagyon anyás nagyobbikom is az apát mondta először!

Milyen fura, nekünk is a házasságunk 12. évében lett babánk! És én is sokat gondolkodtam azon, hoyg mit is csináltam a munkán kívül a napjaimmal akkortájt. Hmmm...

Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!

Ritkán vagyok itt, de igyekszem követni az eseményeket.

Csataló! Nagyon örülök a fejleményeknek, a történetnek! Beszámolóidat olvasva sokszor igen-igen elszorult a torkom, olyan jó volt elolvasni amiket irtál!
Mindannyiotoknak jobbulást kivánok!

Márti! Én is megnéztem Fruzsi képét, szerintem is gyönyörűséges, nekem meg pláne két fiú után!Kép

Az általatok leirt hétköznapokról nekem is hasonlóak a tapasztalataim, annak ellenére, hogy
"csak" 5 éve vagyunk házasok.
Vendég
 


Márti! Nekem se tűnne fel, hogy a lány önállóan fodrászolt. Ahhoz képest, ahogy én néhány hónapja levágtam a kisebbik lányom haját a ficánkolása közepette, ez tök jó. Jövök Fruzsihoz tanulni.
gyrmur
 
 


Sziasztok!
Márti, hogy tudom megnézni a kislány képét? Bocs, de nem ismerős itt a "technika".

Muszáj megvédjem mrcsatamént, mert beteg volt tegnap - és ma is - de mégis ma ő főzött ebédet. Ma nagy munkában vagyunk, mivel szombaton festő jön. Délután nagyot sétáltunk, a kerítésen kívül. Rendkívül aranyos volt, ahogy csodálkozott a világra. eddig nem volt kinn, csak a teraszon, tavaly meg még nagyon kicsi volt - és akkor sem volt kinn a kertben sem. Szóval megállt a kb. 3 méter magas fenyő előtt, csak nézi, és azt mondja: hűűűű Kép
Aztán végre láttunk egy élőlényt is, egy kutyust, attól sem félt. Örültünk, hogy biztonságban tudja magát mellettünk, ez világosan érzékelhető volt.
Holnap nagy nap lesz!
Folyt. köv., most rakodnom kell, mert nem végzünk...
Jó éjt!
mera
 
 


Csataló! Rákattintasz a Márti kék nevére bal oldalon és már célba is értél.
gyrmur
 
 


Kaptunk egy kimutatást a Gyivitől (biztos ti is). 2003-ban 58 gyermeket fogadtak náluk örökbe. 18 Schöpf-Méreis, 10 nevelőszülők által. Ez azt jelenti, hogy otthonból össz-vissz 30 kisgyerek talált szülőkre Kép Kép Én ezt tényleg nem értem. Tudom, hogy a kétezer gyerekből nem adható mindegyik örökbe, de azért mégis. Azt írják, a 2001-02-es kérelmek kerülnek sorra. Hogy haladhat egyáltalán a sor, ha ennyire kevés az adoptálás?
zuppa
 
 


Sziasztok!
Köszi gyrmur, magamtól rá nem jöttem volna!Kép
Márti, nagyon szép kislányod van, gratulálok! Igazi kis finom hölgy! ...s talán még hasonlít is rád...?

zsebi, tényleg kevés! Én is kapásból tudnék ajánlani két aranyos kis kölköt, akiknek szülő kéne, kislányunk csoporttársai... bármelyiket elhoznám, ha már nem döntötttünk volna...

S most az egoista news: ma gyönyörű napunk volt. Délelőtt hivatal, minden, mint a karikacsapás, csupa segítőkészség, jószándék. Kép
Délután kiscsikó első hazalátogatása Kép
Az autóba szállást nagy sírás követte, az újonnan vásárolt (ötven rongyKép ) üléstől meg pláne... Aztán az ölembe fészkelve magát csak hazaértünk. Az úton már figyelt, főleg a fák érdekelték. (apja lánya)
Itthon (fotó a kapuban, persze) nagy öröm, mert kiscsillag mindent látni akart, mindennek örült, pláne az állatoknak! Olyan hujjogást- kiabálást csapott örömében, hogy a szomszédság is kijött. Majdnem belépőjegyet szedtünkKép
A kutyusokat később végigpofozta, biztos szeretetből, de azért meg voltak lepve. A cicának mindenképp a szemét szerette volna alaposabban taktilis vizsgálat alá vetni, s fennen kiabálta közben, hogy babbabbabaaa.
Megjegyzem, legalább 10 idegent látott közelről, és mindenkivel barátságos volt. Kép
Az otthonban este a saját gondozónője jött. Miután egész nap abszolút bizalommal volt irántunk, akkor mégis tőlem sírva átkéretzkedett hozzá...
Utolsó estéjük volt ez együtt, úgyhogy nem bántam. Még nem szakadt el, de ez a normális. Minket 9 napja ismer, őt másfél éve...
Én nem is akarom, hogy elfelejtse, bár ők tapasztalatból mondják, hogy a gyerek két hónap múlva nem emlékszik rájuk...

Jó éjt!
mera
 
 


Huuuu, Csatalo!
Nagyon izgalmas!!!KépKép
Az meg azert persze nem csoda, hogy atkeretzkedett hozza...hiszen, mint ahogy Te is irod, öt mar regeota ismeri...
Ket honap lenne, ami alatt elfelejtene engem a Rebikem??? Fura elkepzelni...
Es, hogy hogy az utolso estejük együtt a gondozonövel???? Tudtok mar valamit, hogy mikor van esely arra, hogy egeszen haza vigyetek Kiscsikot?
Szep napot!!!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Valamiből itt a "drukko-kukkolók" lemaradtak...? Kép
zuppa
 
 


Sziasztok!
Elnézést kérek, hogy a szombati és vasárnapi newsból kimaradtatok, de nem volt netünk otthon, a festés miatt szét kellett szedni mindent, csak ma este rakjuk össze.
Szombaton szintén du. jött ki Kiscsikó, jó nagy kupi volt otthon, de nem zavarta, még a festő bácsi sem. Este sírt, amikor ott akartuk hagyni az otthonban Kép Kép
Vasárnapot egészen velünk töltötte, még bevásárolni is voltunk, egyáltalán nem félt, jó kis ruhatárat válogattunk össze. Sajnos összeismerkedett egyik kaktuszunkkal is, pedig igyekeztem jól eldugni... Délutáni alvásból édes mosollyal kelt, szóval minden tökéletes volt.

Egyszerűen nem tudunk betelni vele!
Issza az információkat, mindenre mutat, ami új, meg kell nevezni a dolgokat, rendkívül figyelmes. Szóval tökéletes gyerek...
Ha minden jól megy, hét végére hazakerül állandóra.
mera
 
 


Csataló! Jaj de jóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!! Úgy örülök!Kép Kép Kép
Vendég
 


Csatalo!
Csak ismetelni tudom: jaj de joooooooooo!!!!!!!!!!!
Veletek együtt örülökKépKépKép, remelem, minden siman megy a hetvegeig es utana is!!!!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Csataló! Ezt a pár napot már CSAK ki kell bírni valahogy. Nem hiszek abban, hogy két hónap alattelfelejti a gondozónőt. A tapasztalatunk az, hogy eljön egy olyan időszak, amikor úgy tűnik, szakítani akar eddigi életével. Ha az örökbe szülők ezt támogatják, akkor eltemeti eddigi életét, de a mélyben természetesen mindig is ott marad. Arra gondoljatok, hogy a magzati létre is emlékszenek a babát, ha ez nem tudatos akkor is. Mi vártunk türelemmel és csak néha egymás között, de úgy hogy a gyermek is hallja, említettük meg a gondozónő nevét. Kb. két hét múlva már nézegette az albumját megint, amit a csecsemőotthonból kapott. Ez nagyon fontos, hogy kérjetek fényképeket róla az otthhonból, ez később a multját fogja jelenteni. Fiunk ezt most úgy intézi el, hogy: én itt bölcsödés voltam. - és mondja az otthon nevét. Nagyon szorítunk nektek, és bizonyos, hogy minden nagyon jól fog sikerülni.
Más: 2004.03.30-án 17.30-tól Fészek találkozó az Új Udvar. 2.em. Tombolda-club termeiben /Bécsi út 38-44./ Téma: Óvodába való beilleszkedés, tudja-e az óvónéni vagy se, érettség, stb.. Felkértük az egyik jól működő óvoda vezetőjét, hogy segítségünkre legyen. Így megtudhatjuk a másik oldal véleményét és elvárásait. Mindenkit szeretettel várunk.
dondaniel
 
 


Csataló!

Gratulálok és minden jót kívánok Nektek! KépLegyetek nagyon-nagyon boldogok! KépKépKép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Csataló!
Lélekben Veletek vagyok! Sok örömöt kívánok Nektek!
Márti
T-Márti
 


sziasztok Lányok és Joe! Csatapacfamili most mi újság????
Képzeljétek a kisfiamat felvették az általam kiszemelt és megtámadott suliba, nem volt egyszerű, de sikerült, úgyhogy mi már majdnem komoly iskolások vagyunk!Kép Megint kezdődik valami új és izgalmas dologKép pusz zsomb
zsombolya
 
 


Csatalo,
en is nagyon kivancsi vagyok, de tudom, ezer dolgod akad!Kép
De gondolok Ratok es ha idöd van, ugye irsz Magatokrol??!!KépKép

Zsombolya,
huuu, az nagyon jo erzes lehet!!! Gratula a majdnem sulis kisfiadhoz!Kép
Nalunk meg van kis idö, Aaron oktoberi es 99-es. Tehat valszinleg csak egy evvel kesöbb fog suliba kerülni...De rank is var majd ez az izgalom!Kép

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


szia kryss! Nagyon eltünt mindenki, biztosan alszanak ebben a rossz időben.
Áronnak akkor még van két éve, és az jó, mert addig jó a gyerkőcöknek, mig játszhatnak törzsidőbenKép Mi is évvesztettünk, de úgy látom már eljött az idő a sulira, enyémke már nagyon érdeklődik a számok és betük iránt. Annyira izgulok, mintha én menné, nem is, jobbanKép
zsombvagymi
zsombolya
 
 


Sziasztok!
Kiscsikóval együtt írjuk a levelet. Nem egyszerű... Nemrég kelt fel, jön a foga, csupa nyál de fülig ér a szája. Itt áll és néz és vigyorog. Már 3 este sírt, amikor visszavittük és otthagytuk.
Holnap jön a hivatal és reményeink szerint már maradhat végleg.
Nagyon jó kislány, ma vásároltunk, és ott is megdicsérték, milyen okos, türelmes.
Assszem mindhárman boldogok vagyunkKép Kép Kép
mera
 
 


Csataló! Hát ez nagyszerű! Azért írjál majd, hogy mi van veletek!
mrs
gyrmur
 
 


Küldtem mégegyet, de elszállt valahogy.
Zsombitól kérdeztem, hogy rájött-e a titokra, milyen a jó iskola??? Mint expedagógus kérdem... mielőtt megsérteném a gyakorló pedagógusokat...
Üdv. pacicsalád
mera
 
 


CSataló és Kiscsikó! JUj de jól hangzik mindez!
ZSombolya, nektek is gratula! izgalmas lesz, az biztos!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!

Csataló, úgy örülünk a híreiteknek!!! Nagyon kíváncsian várjuk a fejleményeket!

Zsombi, ha jók az értesüléseim, akkor a HJ isit választottátok :-) Bár a "nagyfiadat" nem ismerem, de azt hiszem nem döntöttetek rosszul!!!
Ha valaki kíváncsi a "titokra", megsúgom! ( ha már - amikor nem vagyok anyuka - ezzel foglalkozom Kép)
J.
anyanyos
 
 


sziasztok!
köszönöm én is a gratukat isi ügybenKép
Csatapaci családnak hatalmas hurrá meg éljen és még hajrá, gyönyörű izgalmas aggódos csodanapok jönnek, adassék nektek türelem, szeretet és boldogság!
Kérdésedre, nem jöttem rá a titokra, csak reménykedem, hogy jól döntöttem, de majd csak az idő fog igazolni, vagy nem. Abban bízom, hogy nem lőttem nagyon mellé, de tele vagyok kétséggel, aggodalommal, ennek sosincs vége, látom-látodKép
Anyanyoska, végül is nem a HJ hanem egy olyan igen iciri piciri VI.ker. isi mellett döntöttem, ahol az első négy év iskolaotthonos. Sokkal gyermekközpontúbbnak tűnik, nagy megszakításokkal telnek az órák, sok a játék az udvar, szóval ide paszíroztam be, mert csak egy első osztály indul és baromi nagy a túljelentkezés, de sikerült. De azért nem vagyok még nyugodt, hogy vajon jól döntöttem-é? (gyereknek tetszik mert van focipályaKép) puszi mindenkinek zsomb
zsombolya
 
 


Na jól van csajok és Joe, ha lustálkodtok, akkor magammal is el tudok beszélgetni, tehát...Kép
Anyanyos, sokan mondják, hogy tanárnőt kell választani nem iskolát. Nos, ebben én kb. annyira hiszek hogy semennyire. Mert ez olyan dolog, mint a randevú. Bemutatóra kedves aranyos szimpatikus, aztán ki tudja, hogy amikor senki nem látja mit csinál. Ezért az a célszerű, ha az ember olyan szülőket keres meg, akiknek a gyerekei már régebben a kiszemelt suliba járnak és ott gyüjt információt. Lehet, hogy a számomra hót antipatikus tanítónéni a kerület legjobbja. Vagy fordítva. Oviban is így van, én nem nagyon kedvelem a gyermekek meg imádják. Hát én ezért pletyák alapján választottam sulit.
zsombolya
 
 


Zsombi, abban igazad van, hogy a pletykák sokat érnek, én is tapsifülekkel járok a szülők között. Azonban ideális esetben a szimpátia és a pletyka összhangban van Kép A nálam megforduló szülőknek azt szoktam "megsúgni", hogy mit érdemes megfigyelni egy isinél, egy tanítónál, hogy ne csak a látszatból ítéljünk! Tudom, hogy nehéz a sorok között olvasni, de nem lehetetlen! No, de bízzunk benne, hogy jól választottatok és jól érzi majd magát a kispasi Kép Szívből kívánom!!!

Olyan könnyű másnak tanácsokat adni... én meg romjaimban vagyok! Kincsesládikámat szeptembertől beírattam bölcsibe. Úgy terveztem, hogy csak oviba fog járni, de nem tudom másképp megoldani. Tele vagyok kétségekkel Kép Kép Kép!!!

Igazatok volt Kép !!! Tegnap elmentünk a Pagonyba.. Húú, hogy az milyen jó hely! Csak elfelejtettem előtte OTP kölcsönt felvenni!

Csatapaci, mi újság????
J.
anyanyos
 
 


Sziasztok!
Szegeny ZsombolyaKép magaddal kellett beszelgetniKép! Egyebkent Aaront is mar igen sokat foglalkoztatjak a szamok...es a neve. Majd meglatjuk, de ugy gondolom, hogy nem küldenem olyan gyorsan suliba..de addig meg azert at kell gondolni a kerdest vele együtt...

Csatapaci, mi volt maKép? Hivatal?
Mikor alszik ejszaka elöször Kiscsiko az uj otthonabanKép?

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!
Nem akartam minden nap írni már, mert tényleg sok belőlem, de ha így megszólíttattam...
Anyanyos, nagyon meg tudom érteni a keserűségedet, de sokszor nincs más választás. Azt hiszem, hogy a magyar rendszer a világ egyik legtoleránsabbja a 3 évig járó gyerekgondozásival. Nálunk gazdagabb országokban sem maradhatnak otthon az anyukák ennyi ideig, feltéve, ha apuci eltartja őket. Úgyhogy ne bánkódj, pedagógusként szerintem ébredéskor ott leszel érte, na meg a szünetek is a tiétekKép
Azért vagyok ilyen megértő, mert lehet, hogy nálunk is ez a megoldás marad, bár én még másfél hónapig nem irathatom be sehova, mert addigra lesz a nevünkön. (Addigra meg lekésünk?) Szeptember-október körül nekem is vissza kellene mennem, de majd meglátjuk.
Amúgy sok az öröm változatlanul, ma megkaptuk az ideiglenes határozatot. Most szabin vagyok, hétfőtől itthon maradok végleg, de hetente be kell mennem egyszer és itthonról is dolgozom, ez nem olyan jó. De megoldjuk valahogy, apa boldogan segít.
Egyáltalán, Apa el se megy pár napja sehova, csak a Kiscsikóval akar lenni...
mera
 
 


Kryss, a hivatal igen-igen rendes és segítőkész volt, csak jót tudok mondani Kép
Sajnos nem publikus, de gondolj a legeslegjobb lehetőségre!
mera
 
 


Csatapaci, szuperek a hírek Kép! Hidd el, mindannyian várjuk a NAPI beszámolót!!! Hát úgy peregnek Nálatok az események Kép
A bölcsi témához annyit, hogy ha most beírattam, akkor csak szeptembertől járhat! Azt mondták, hogy év közben sosincs helyük... csak annyi gyereket tudnak felvenni, ahány elmegy oviba. Ez egy XIV. kerületi böcsi, de ugyanezt mondták a XIII. kerületi barátnőmnek is. No meg csak szeptemberre szerveznek "beszoktatási" két hetet! Ha tényleg nem tudjátok hosszabb időre megoldani az otthonlétedet, akkor már most körül kéne nézned Kép Kép Kép Különben nem kértek semmiféle iratot, csak felírták az adatainkat.

Viszont, ha van ideiglenes kihelyező határozatotok, akkor már mostantól jár a gyed!!! Nálam legalábbis így volt!
J.
anyanyos
 
 


Jo, hogy irtal Csatalo!!!!Kép
En azt hittem, hogy akkor most Neked lehetöseged lenne arra, hogy otthon maradj Kiscsikoval mondjuk ugy, mint mindenki legalabb Kiscsiko 3 eves koraig...Lehet, hogy tul naiv vagyok..Kép

Tenyleg es tetszik Kiscsiko neve Nektek? Adtatok volna neki az ö mostani nevet?
Annyi minden buta aprosagra vagyok kivancsiKép....

Joccakat, Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Még nem vagyok benne biztos, hogy visszamegyek szeptemberben dolgozni, anyagilag is megoldható enélkül. Csak arra gondoltam, hogy Ő gyerekekhez szokott, hátha hiányoznak neki a többiek. Azt hiszem, azt tesszük, ahogy neki jobb lesz. Mindenesetre tájékozódom, és köszi a tanácsokat, anyanyos! Én táppénzre gondoltam ideiglenesen, de ha jár, az még jobb! Azért sem szorgalmazom a munkát majd, mert nem akarok oyan "űzött vad" lenni, és olyan fáradt anyuka, mint amilyen most vagyok.
A neve: én nem adtam volna neki, de nem tartom rossznak, a vezetéknevünkhöz is jó. Na és hallgat rá, tehát marad. Kompromisszumként javasoltam néhai anyósom nevét másodiknak, ami tetszik is, meg ugye a dolgok érdekes együttállása miatt, úgyhogy Anna is lesz. (S a dolgok együttállása: holnap lesz a házassági évfordulónk Kép, a határozat dátuma.
Amúgy egyik kedves nevem a Rebeka nekem is!
Ha minden rendben megy, szeretnék majd a Ti másfél éveseitekről fényképet cserélni, magánbanKép Ugye a potenciális barátnők...
mera
 
 


sziasztok!
bölcsibe készülők! Ha nem megy másképp és muszály bölcsibe menni ne legyetek elkeseredve. Mi is jártunk másfél éves korunktól és mondhatom, nem okozott törést.Bár engem eleinte úgy hívtak, hogy a "sírós anyuka" Kép nem tudtam elképzelni, hogy hogyan lesz meg a gyerek nélkülem na és én hogyan leszek meg nélküle, de muszály volt, a munkahelyem forgott kockán, és hála istennek egész jól viseltük. És enyémke sem volt a nevünkön, de beromboltam a vezetőhöz, elmondtam, hogy mi van és a szekrénykére a leendő új nevét írták és úgy is szólították. Az ügyintézés meg mehetett a maga útján. Ehhez persze el kell dönteni, hogy akarsz-e az öf-al kapcsolatban beavatni bárkit is és milyen mélyen.
Csatapaszika! Te csak ne szerénykedj, zúdulj ránk nyugodtam!Kép
zsombolya
 
 


Csatapaci, küldtem emilkét Kép
anyanyos
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk a dokibácsinál az otthonban. Mindenkivel kedves volt kiscsikó, dobta a puszikat, megsimizte a gyereket, de a volt szobájába nem ment már be. A dokibácsinál nem sírt, pedig mindig szokott. Megkapott minden elbocsátó papírt. Mindenki örült, hogy hozzám kapaszkodik fel, és boldogan jött velünk kifelé.Kép
Itthon is mosollyal ébred, amúgy is igen kedves, derűs gyerek, nagyon ritkán sír. Este 8-9 között fekszik le, és reggel fél 8-ig aludt, csak egyszer hallottam felsírni, de akkor is álmában történt.
Nem is hiszem el, hogy ez megtörtént velünk és hogy ennyire jól megy minden...
Ha a munkahelyi feladataimat is meg tudom oldani, talán lekerül ez a nehéz teher a szívemről, és felhőtlenül tudok örülni... Hiába mondogatom magamnak, hogy ez egyszeri és megismételhetetlen, és a mhely le van sz_rva, én egy lelkiismeretes hülye vagyokKép
mera
 
 


Csataló, van/volt ezzel így más is. (Mármint a lelkiismeretes hülyeséggel) Kép

más. Holnap jön hozzánk E.(10,5) vsz. nagynénje.

megint más. P.(5,5) az oviban tanult egy körjátékot, amit a nagyo(bba)kkal otthon is szeretett volna játszani. Ketten be is álltak (a négyből). P. kb. öt perc után: Ez így nem jóóó, túúúl kevesen vagyunk. Kép
joe63
 
 


Sziasztok!

Csataló! Gratulálok, nagyon örülök!

Zsombolya! Gratulálok a sulihoz!

Anyanyos! Ne idegeskedj a bölcsi miatt! Mi is megyünk szeptembertől, sikerült egy nagyon jó helyet találni a közelünkben. Betekinthettem az ottani életbe és nagyon tetszett, az öf tényét is elmondtam, és teljesen természetesen kezelték. Sőt van másik öf. gyerek is.
Biztos vagyok benne, hogy nagy változás, de én úgy érzem, nem volt rossz döntés.

Joe! P. tündéri lehetett!Kép Kép Kép
Mesélj majd a vsz. nagynéniről, ha lehet.
Vendég
 


Matiba emileztem Neked Kép

Joe, kedden találkozunk?
J.
anyanyos
 
 


Sziasztok!
CSataló, ezek igazán remek hírek!
GYed nekem is járt az ideiglenes határozat után azonnal, a fiúk újszülöttként jöttek haza, volt eg yhónapos gondozási idő - ezt nem tudom van e nálatok is - , az ideiglenes határozatban szerepelt, hogy "azonnal végrehajtandó", és nálunk ez kellett a gyedhez. Az elsőnél nem volt benne, akkor betegállományban voltam.

A nagyobbikom már ovis, tudják az öf. tényét az oviban, abszolút természetesen kezelik. MOndjuk ebben az oviban van "másság" bőven, félvér gyermek, idegen anyanyelvű gyerek, fekete, japán, félig német - úgy most ennyi jut az eszembe.
Sziasztok
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Csataló!
Hurrá, hurrá! KépKépKép
Igen, én is elmondtam az oviban. Illetve ott már mindenki tudta, hiszen kis falu vagyunk, ráadásul az óvónőkkel kollégák is, mert tanítónő vagyok és az ovi-suli közös igazg. alá tartozik.
Szóval csak arról beszéltem az óvónővel, hogy mi ezt a kérdést nyíltan kezeljük. Itt is van más öf. gyerek, két anyanyelvű is és lesz is még belőlük, mert sok az idetelepülő új család, ahol vannak ilyen gyerekek.

Gyed nekem is járt az elejétől fogva. Vagyis az még nem GYED volt, hanem Gyás, vagy mifene az első százakárhány napra, aztán jött a gyed.
Most meg már lassan a GYES-em is lejár. Hogy rohan az idő!
Márti
T-Márti
 


Sziasztok!
Joe, tenned kéne valamit, hogy ne legyetek kevesenKép ???
Más: nekünk még nem ideiglenes a határozatunk, csak gondozásra helyezték ki Kiscsikót. Így mással kell egy hónapig bűvészkedni, ha már előbb jött a gyerek, mint a nyári szünetKép

Apa mondta, kereszteljük át Kiscsikóhalnak, mert annyira szeret fürödni. Direkt lebukik a víz alá, nyitott szemmel, jó kis esti műsort produkál. Ma is nagyon kedves volt, a házikoszt is ízlett neki.
Változatlanul trombitálok, amióta ismer, folyamatosan beteg vagyok. Előnye is van ennek, mert elkezdett utánozni, és már aranyosan fújja az orrát, pedig eddig nem tudta...

Jó éjszakát mindenkinek! Ja és tavaszodást, mert ezt már úúúúútálom!
mera
 
 


Sziasztok!

Csatalo,
a leirasod alapjan tenyleg megerdemli a Kiscsikohal elnevezestKép!
Nalunk Rebek apuja olyan, hogy mindig ill. gyakran trombitalnia kell(allergia?) es a mi lanykanak is igen jol megtanulta...Ha WC papirt lat, akkor is allandoan orrot akar fujni...de azert mar azt is tudja, hogy az nem csak orrfujasra jo!Kép
Mostmar aztan jöjjön a joidö szerintem is!Es akkor biztos meg is gyogyulsz!!!Kép

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Csataló, én már a gondozási kihelyezésnél is kaptam Gyedet (vagy inkább még Gyást, mert újszülött volt). Két adatot kerestek benne: örökbefogadás előtti gondozási kihelyezés, és hogy azonnal végrehajtható vagy hogy mikortól él a gondozási idő kezdete.

zsuzsa
gyuzsu
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: