Új privát üzeneted érkezett!

Szia Amneris!
Látom nagyon klassz társaság jött össze, és ez nagyon jó érzés...Kép
Na de félre a romantikával... Gondoltam te tudod, hogy lesz-e a Diótörő még most decemberben az Operában?
A talis fotóitok titkosak, vagy valahol egy nyitott albumban is láthatóak?Kép
Köszi, apa Kép
apa
 
 


Szia Apa!

Hát persze, hogy lesznek Diótörők! Most jön igazán a "szezonja". Kép Csak jóidőben kell ám a jegyről gondoskodni, mert ripsz-ropsz elkapkodják!
Talán ezért találták ki, hogy a Thália színházban is játszanak Diótörőket - a fösulis táncosok csinálják, és meg is van kicsit húzva a dolog. Ha az ember kisgyerekkel indul neki, nem is baj, ha nem olyan hosszú...
Persze "magunk" miatt mégis csak a nagyszínpadi változat az igazán elvarázsoló!!
Rákérdezzek a jegyekre?

Sziasztok Lányok!

Ha már topictali, akkor nálunk is összejöhetnénk ám!! Kép
Itt mondjuk inkább valamikor késő-tavasszal, kora-nyáron lenne ideális - szép időben gyakorlatilag össze szoktuk nyitni a nappalinkat a házat folytató hatalmas terasszal. Tényleg hatalmas ám: majdnem 60 négyzetméterre sikeredett. (Úgy néz ki, mint egy picike sörkert, mert minden oldalról körbehatárolt - egész mediterrán hatású lett tőle a házunk.Kép)
A teraszon túl meg jó nagy gyep kezdődik nálunk - a kertünk háromnegyed-része füves. Ott szoktunk tollasozni, meg minden ilyen jókedvű dolgot művelni. Kép

Szóval örömmel felajánlkozom: ha majd aktuális a topictali, ránk is számíthattok!
Egyébként Budapest határában lakunk - bár gondolom, egy ilyen ötletnek úgysem vethetnek gátat a kilométerek! Kép

A hozzászólásomat eddig visszaolvasva teljesen úgy néz ki, mintha nekünk mindenünk megvolna - pedig az egész nem ér ám semmit!!
Úgy épült itt minden, hogy majd egyszer sokan legyünk - erre itt lézengünk ketten...
Mennyivel kevesebb mindez, mint Nálatok, Drága Matibám!
Most hirtelen nagyon irigylem azt a picike, gyerekzsivajtól hangos lakást! Kép

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Tegnap csak olvasgattam fájó szívvel (meg persze örömteli lélekkel), de a talihoz most már én is hozzászólnék Kép Az én időbeosztásom úgy néz ki, hogy március végére várjuk Bababót, szóval pocisimogatás ezen időpont előtt lehetséges, aztán meg május közepéig nem ígérek semmit. De ha februárban lesz a koncert, ahhoz kapcsolódva is találkozhatunk, nem?

GyeZsu
gyezsu
 
 

 
 

Igaz,hogy még messze van, de 2006.06.03-án Országos családos találkozó lesz Bp.en ilyenkor bográcsban főzünk, gyerekeknek játszóház van, és ismerkedés, beszélgetés. De még elötte márciusban Közgyűlés (ami nyilvános) és áprilisban ismét a Gimnáziumban találkozhatunk.
nikinozso
 
 


Szia Nikinozso!

Az pünkösd szombat, nem szoktak olyankor sokan elutazni? Vagy a gyereknap miatt került ekkorra? Mindenesetre nekem üres volt a naptáram arra a napra, úgyhogy most beírtam Kép A könyvet meg most már megrendelem, mert arra számítottam, hogy a találkozón majd megveszem...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Végre én is netközelben. A találkozó szerintem is nagyon jó volt. Nikinozso, köszönjük, hogy ilyen alkalmakkal is segítesz bennünket, hiszen ez megint akkora erőt adott nekünk, amivel egy jó darabig gazdálkodhatunk.Kép A tapasztalatokat megfigyelve mindenkinek nyilvánvalóvá válhatott, hogy mennyire lelkiismeretesen és tisztességesen is működik a Gólyahír.

Ancsúrék tanfolyamtartójának sem ártana eljönnie egy ilyen találkozóra. Nem értem, hogy miért jó még nagyobb kétségeket ébreszteni az emberekben, akik eleve tele vannak aggodalommal az örökbefogadás előtt. Megint csak azt tudom hangsúlyozni, hogy aki csak teheti, menjen az Ágacskás tanfolyamra. Mi minden nap feltöltődve jöttünk haza, és egyre biztosabban éreztük, hogy jó ez az út, amit választottunk. A 3. nap végén szinte szomorúan jöttünk haza, hogy holnap már nem kell jönni, nem lesznek gyakorlatok, hasznos tanácsok. Nekünk nagyon sokat jelentett, hogy ezt a tanfolyamot egy barátságos, mondhatni családias hangulatban tölthettük el. Nálunk volt olyan pár, akik azt mondta, hogy otthon, a szűk családi körben nem tudták így megbeszélni a dolgaikat, mint a tanfolyamon, az "idegen" emberekkel. Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudomKép

Kép
rvan
 
 


Kedves Amneris, Kizsó, Mosolygós, Idusa, Kata és Di-ti!
Nagyon örülök, hogy személyesen is találkozhattunk. A gyerekek gyönyörűek!!! A párommal hazafelé végig azt beszéltük, hogy lehet ennyi tündéri pici egy rakáson.

Mosolygós! Nem "égtél le". Még nagyon frissek az érzéseid, és ez teljesen természetes, hogy az ember ilyenkor sírva fakad. Én nem éltem még át azt, amit már te igen, mégis jó pár történetnél kicsordult a könnyem, és a párom is férfi léttére meghatódott. Gyönyörű a kis Norisz és nagyon szép család vagytok!

Idusáék kislánya pedig elbűvölő volt, amikor még álmában is mosolygott apa kérésére.Kép A beszélgetés veletek nagyon sokat jelentett számunkra, és elhatároztuk a párommal, hogy szeretnénk az összes ilyen találkozón ott lenni.

A kis Csenge.... mondtam is Katának, hogy álmaimban mindig ilyen kislány szerepelt, barna bőr, szőke göndör haj - ez a gyengém.Kép

Kép
rvan
 
 


Amneris, hát ha nem okoz gondot, nem lenne rossz tudni, hogy mikor lesznek az előadások...
Köszi, apa Kép
apa
 
 


És végül küldöm az ígért receptet: CSokis- mandulás muffin


12 dkg vaj vagy margarin
25 dkg cukor (én porcukrot szoktam)
2 tojás
1 vaníliás cukor
30 dkg liszt
1 sütőpor
kb. 1 dl tej
1/2 tábla Katica tortabevonó
vágott mandula
mazsola

A megolvasztott vajba belekeverjük a cukrot és a vaníliás cukrot, majd hozzáadjuk a tojást. Ezután hozzáadjuk a lisztet és a sütőport, majd annyi tejet, hogy nokedli sűrűségű legyen. Beleszórjuk a feldarabolt csokit, mandulát, mazsolát ( én szoktam néha aszalt sárgabarackot is).

Kb. 1-1 evőkanál tésztát teszünk a sütőformába. Előmelegített sütőbe( 180°C) kb. 15 percig sütjük.

Jó étvágyat hozzá!

Rvan

Kép
rvan
 
 


Sziasztok!

Pár napja ígértem néhány friss képet. Remélem sikerül feltöltenem.
Anyuéktól pedig elkértem azt a kiskori képemet, amiről már szóltam. Majd azt is felteszem összehasonlításként, ha nem baj. Csak azt még le kell a digivel fényképeznem, mert hát ugye rég voltam kicsi. Kép

Csak az a baj, hogy mindenáron a tv elé szerettek volna állni, de gondolom, nem a háttér a lényeg.Kép

Amneris! Olyan szépet írtál ismét! Kívánom, hogy mielőbb legyen nálatok is gyerekzsivaly!

Rvan! Én imádok muffint sütni. Nagyon tetszik a recept, ki fogom próbálni. Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


gyerekzsivaly=gyerekzsivaj (bocsánat)
Vendég
 


Sziasztok!Kép

Matiba: Micsoda kis srácok!Kép

Képzeljétek ugye elmentünk a tanfolyamra, és anyósom megkérdezte apát, hogy akkor mikor hozzuk a gyereket?Kép Persze apa mondta neki, hogy az még odább van, mert amíg nincsenek a kezünkben a papirok jelentkezni se tudunk.Kép De aztán meg mondta, hogy ha kisfiú lesz nem lehetne Viktor a neve, apa meg mondta, hogy már elhatároztok, hogy ha lány Viktória. Na de mégis. Jót nevettünk, mert ez a név is benne volt a pakliban, hát persze hogy lehet.KépOlyan jó, hogy Õ is ennyire velünk van ebben a kérdésben, pedig tőle féltem a legjobban, hogy majd akadékoskodik, hogy nem szülök gyereket a fiának és annyira pozitív lett számomra, hogy szóba se jött ilyen, csak a boldogságunkat nézi, és már várja a kis legényt, vagy leányzót.Kép Mi tagadás én is!Kép

Rvan: Nos igen, mi se tudtuk hogy ez ilyen lesz, de hála Nikinozsonak már semmi kételyem nincsen.Kép Olyan jó, hogy tudom, már biztos lesz bébink.Kép Apa is nagyokat vigyorgott tegnap, hogy már ki vagyunk választva, és fent lökdösődnek a gyerekek, hogy én akarok oda menni.KépAz Ágacskás tanfolyamra is gondoltam, csak az a baj, hogy Pest tőlünk 200km-nél messzebb van és az utazás elég bonyi három egymást követő napon.

KépKép
ancsúr
 
 


Drága Matibám!

Nagyon köszi a képeket!! Stramm kis srácok a fiaid - a nézetemet pedig változatlanul fenntartom: nagyon hasonlítanak egymásra!! Persze nem csoda, hisz testvérek! Kép

Mindenkinek szép napot!

- Amneris -

KépKép
amneris
 
 


SziasztokKép

Nincs sok időm...
Ancsúr!!!
Pedig jobb lesz ha hozzászoktok a gondolathoz, mi Noriszért 5(!) nap alatt utaztunk összesen kb. 2800 km-t a bevásárlásokkal együtt, és azzal, hogy 1 éjszaka ott is aludtunk.
De bevállaltunk volna 10.000 km-t isKép Persze gndolom ti is bevállaltok majd sokatKép

Idusa!
Nagyon szép LilikeKép Nem semmi amin végigmentetek... És amire vállalkoztatok. Már várom nagyon a filmetKép Azt hiszem mérföldkő lesz az emberek gondolkozásában. (Mint a Sejtjeink)

NIKINOZSÓ!
Reméljük, hogy kialudtad magad. Nagyon fárasztó lehetett mind készülni, mind megtartani a találkozót.
Remélem tudod, hogy nekünk 1-1 ilyne találkozó milyne sokat ad. Baba nélkül vagy babásan teljesen mindegy, nagyon feltöltődtünkKép
Szívünknek kellenek ezek a napokKép
KÖSZÜNJÜK!

Találkoztunk nem is egy párral, akik elmondták, hogy miylen jó, hogy ott voltunk, lelkileg feltöltődtek a várakozásraKép
Bíztattuk őket, hogy már nincs is olyan messze, amikor ők is azon az egy ajtón mennek majd cska beKép)
Higyjétek el, minden nappal közelebb vagytok a ti kicsi dobogó szívetekhezKép
Jajj és miylen boldogság lesz... Kép Kép Kép

Puszi!

KépKép
napsugaracska
 
 


Kedves Lányok, Anyák, Barátnőim!
Olyan jó, hogy ide kerültem!
Megint olyan volt a tali, mint mikor először mentünk, de akkor még csak áhítoztunk a másik ajtón való belépésre! És tessék, mostanra ez is valóra vált!
Ezt kívánom minden várakozó társamnak és köszönjük Nikinozsónak és a Gólyahíreseknek a nagyszerű találkozót!

Ancsúr,
Amikor Lilinél felmerült a lehetősége, hogy nem hall, én pánikba estem és hívogattam mindenkit, és csak az a kérdés motoszkált bennem, hogy "Ki a felelős ezért?". Rájöttem a sötét kétségbeesés után, hogy ez a leányzó nekünk "érkezett", így vagy úgy, de ha én szülöm is, bármi lehet vele, amiről a pocakban nem tájékoztat! Tehát ha így rendeltetett, akkor így van jól, és ez az utat kell végigjárnunk.
Azonban ilyen kijelentésekkel kétséget ébreszteni az amúgy is bizonytalan párokban, ráadásul a "hivatal" részéről, hát borzasztó nagy felelőtlenség! (és akkor még finom voltam!)

Rvan,
köszi a receptet, ki is próbálom, de még előtte veszek 1 muffin-sütőt, Zoli örülni fog!

Kizsó,
A Lányok gyönyörűek!Örülök, hogy megismerhettelek Titeket!

Amneris,
Olyan jó volt találkozni, már nagyon kíváncsi voltam Rád!

Matiba,
priviben írtam!

Sziasztok,
idusa

KépKép
idusamoja
 
 


Szép napot, lányok!

Valaki - nagyon-nagyon röstellem, de már nem emlékszem, ki volt Kép - kérte a találkozón, hogy tegyem fel Csenge legelső képét. Szívesen felteszem, a második kép pedit az OTTHON készült első fotó.

Még annyit szerettem volna a találkozóval kapcsolatban mondani, hogy tökmindegy, hogy a várakozók, vagy a már boldog szülők sorában ültem, a torkomat feszítő gombóc egy jottányit sem lett kisebb, amikor a történeteket hallgattam és a könnyek is ugyanolyan gyorsan gyűltek a szemembe...

Most pár napra elutazunk, kihasználjuk még ezt a néhány - remélhetően - gyönyörű napsütéses őszi napot, remélem, Csenge is élvezni fogja. Kép

Kata

Kép

Kép
rkata
 
 


Napsugaracska: Hát persze, mivel itt lehetőség volt tanfolyamra és nem tudhattuk, hogy ilyen lesz, így feleslegesen nem akartunk utazgatni. Nos meg nem vagyok a pénztárcám ellensége, mert kettőnknek a felút egy tízes, ide meg pár száz forint.De más kérdés a baba kérdés. Össze se lehet hasonlítani, s ha tudom, hogy a tanfolyam ilyen lesz, akkor talán valahogy elintéztük volna, a fenti tanfolyamot, de nem tudtuk, most meg már befizettünk és ezen már nem múlik semmi. Nikinozso minden kérdésemre válaszolt.Kép Aztán meg ha már ismerkedni kell menni stb. Szerintem a bátyám örömmel repül majd velünk az autójával. Kép Mindegy hány ezer kilométer.Kép De sajnos az még messze van.

Idusa: Nagyon örülök a szavaidnak, megnyugtattál, én is hasonlóképpen gondolom, csak mégis nagyon rámenősen szövegeltek nekünk, de már minden rendben, s akkor sem volt baj, mert a szándékomban nem is inogtam meg.Kép

Rkata: Gyönyörű!!!!!!!Kép Kép

KépKép
ancsúr
 
 


AncsúrKép

Sejtettem;Kép))) Tudom, hogy az teljesen másKép
DE szerintem te már most sokkal többet tudsz szinte, mint bármely tanfolyam tud nyújtani.
Az Internet egy hatalmas ajándék, tele sok-sok infóval.
Olyna hamar eljön az a nap, hidd el!Kép
Én nagyon szurkolok!

KépKép
napsugaracska
 
 


Napsugaracska: Hát persze!Kép De azért érdekes volt, hogy voltak olyan párok szép számmal, akik nem is tájékozódtak. Én 3 évet készültem erre a lépésre, mikor már az első lombik nem jött össze nézegettem, keresgéltem, mindent elolvastam, írogattam ide-oda. És még a tanfolyam vezetője is mondta, hogy látja én már mindent tudok és szilárd elképzelésem van. Hát hogyne, gondoltam. Szerintem enélkül nem is lehetne elindulni az örökbefogadás útján. Mindent meg kell élni, meg kell tudni, mert ez egy életre szóló döntés, éppen úgy mintha szülnénk egy gyereket. Mi azt se tettük volna meggondolatlanul, mielőtt próbálkoztunk megteremtettük a feltételeket a kis manónak, az más kérdés, hogy nem jött össze, de most már összejön.Kép Köszi a szurkolást!Kép Nagyon jó lesz, nem sietünk, kivárunk, most már van időnk.Kép Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Szia Amneris!
Nagyon kedves vagy, köszi az infót!
Szerintem néhány nap alatt eldől, hogy melyik előadás érdekelhet minket...
apaKép
apa
 
 


Sziasztok

Örömmel és szomorúan olvastam soraitokat. Olyan jó lehetett a tali, szívből sajnálom, hogy nem lehettünk ottKép De tavasszal ott leszünk!
Közületek akkor már többen "beszámolók" lesztek és nem hallgatókKép
Gyönyörűek a gyerekek! Olyan jó volt legalább képen látni őketKép
Sajnos megint pár napig nem lesz netünk, de amint tudok jövök. Addig is sokat gondolok rátok és szeretettel küldöm mindenkinek ezt a képet.
A nagymamámtól kaptam sok évvel ezelőtt ezt a kaktuszt ezért sokat jelent nekem:
Kép

Renóca
süni_renóca
 
 


Sünikém!

Írtam emailt!! Hátha még meg tudod nézni, amíg van net nálatok!

Pusszancs! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kedves várakozók!
Úgy látom többen nem veszik komolyan a "bármikor telefonálhatok" mondatomat. Ma hirtelen két kismama is jelentkezett egyik szülőszobán van, a másik "mindenórás", a családok akiknek szóltam úgy meglepődtek (pedig szombaton ott voltak, és a soron következők között), hogy nem vállalják ilyen hirtelen. De ha ma szóltak, hamarabb nem tudtam családot keresni! Mindkét gyerek ügyében csak a többedik telefonra sikerült családot találni.
Ilyen is van.
nikinozso
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk a helyi Gyámhivatalban, felvették a jegyzőkönyvet, amibe beleírattuk, hogy lemondunk a fellebezési jogunkról. A hölgy valószínű, hogy még ma ki fog jönni környezettanulmányra, nem elég csak a TEGYESZ-es tanulmány. Reméljük, hogy ezután már hamar megkapjuk a határozatunkat.

Kedves Amneris!

Ha van valami konkrét a jótékonysági koncerttel kapcsolatban, akkor nagyon szívesen segítek nyomtatni pl. szórólapokat, vagy jegyeket. Szólj és megbeszéljükKép

Reni

Kép
rvan
 
 


Nikinozsó hozzászólására válaszolva én csak a döbbenetemet tudom kifejezni. Mi nem is várakozunk olyan sok éve, mégis mindent már most úgy szervezünk, hogy bármikor jöhessen a baba. A találkozón is külön ki volt emelve, hogy kik azok, akik már bármelyik pillanatban számíthatnak a telefonra. Nálunk örökbefogadó pároknál több év a várandósság ideje - ahogy magunk között hívni szoktuk. Ha ennyi év alatt nem tudnak az emberek "felkészülni" a babára, az számomra érthetetlen. Persze, mi nem tudjuk napra pontosan kiszámolni, hogy mikor lesz baba, de azért be lehet határolni az időt. Férjemmel szoktunk álmodozni azon, milyen jó is lenne, ha akár holnap csörögne a telefon. A találkozó óta még jobban "odavan". Beleszeretett a gyerekekbe, főleg amikor látta, hogy milyen picik is mosolyognak szüleikre, akkor ott olvadozott. Már alig várjuk, hogy egyszer ránk is így mosolyogjon a mi babánk.

Nem szerettem volna senkit megbántani a hozzászólásommal, de számomra érthetetlenek az ilyen reagálások.

Rvan

Kép
rvan
 
 


Tényleg kicsit furcsán hangzik: meglepődni azon, amiért bizonyára ők is évek óta imátkoznak...
Persze nem láthatunk bele mások életébe - többnyire semmi sem történik ok nélkül.
Én azért nem tudom elképzelni, hogy ilyen óriási dolog miatt ne sikerülne átszervezni a dolgainkat! Kisebbekért is sikerült már...Kép

Épp Rvannak meséltem például a magunk várakozását: nálunk nem áll még a kiságy, nincs még macis falvédő a falon, és a hétköznapjaink is teli vannak elvégzendő teendőkkel.
Én így viselem könnyebben...
Ennek ellenére kb. 2-3 óra alatt felkészítenénk a lakást. ( Minden glédába rakva várja a feladatát a tetőtérben Kép ) És lássuk be, kevés olyan tetendő létezik, ami előtérbe kerülhetne a babánk jövetelével szemben!

Örülök, hogy felvetődött ez a kérdés:
Hát - Lányok! Igyekezzünk azon, hogy bármikor jön is el a mi időnk, az épp akkor legyen jókor!Kép

Drága Rvan!

Majd jelentkezem ám, mert szerintem lesz miben segítened! Kép
Csak valahogy bármit intéz az ember, legalább két-három íróasztalon át jut az illetékeshez.
Most se valami gyors az adatátvitel...

Kép

Azért alakulgat ám, csak amúgy komótosan. Kép

Pusszancs! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok Lányok!
Én csak néha tudok beletemetkezni a netbe, Regi eléggé lefoglal! Szerencsére! Kívánom, legyen részetek benne!
Ancsúrra reagálnék, bár el vagyok csúszva: A mi TEGYESZ-es tanfolyamunk sem volt valami fényes. Mi sem gondoltunk utána a nyílt öf.-ra, annyi rossz hangzott el róla. Csak amikor Amneris megírta, hogy ők már jelentkeztek, akkor merült fel, mint lehetőség.A férjemet sokáig győzködtem, amíg végre elhitte, hogy nem fog eljönni a vér szerinti anya 2év múlva , hogy fogja és elvigye a babát! Ugyanis ilyeneket modtak nekünk a tanfolyamon. Elég gáz volt!!Végülis jeletkeztünk!
És néhány hónap múlva mehettünk a gyermekünkért!
Nikinozsó! Hihetetlen, hogy nem tudtál azonnal családot szerezni, mi nem is voltunk az első 10-ben, mégis készültünk a baba érkezésére! Nem vagyunk egyformák!
Mindenkinek szép napot kívánok! Puszi: Rayo

Kép
rayo
 
 


Nikinozso: Ezen tényleg meglepődtem. Bár csak már ott tartanánk. Ha most meg lesz a tanfolyam, akkor már visszaküldhetjük a papirokat, vagy csak ha a határozat is a kezünkben van?

Rvan: Be kell majd menni a Gyámügyhöz személyesen a tanfolyam után? Vagy hogy is van ez, hogy végre papiroshoz jussunk és jelentkezhessünk. Ezekről nem tudtam tájékozódni, mert úgy tűnik, hogy az állami annyira titkos, hogy még mi se tudhatjuk hogy mi mi után következik.

Rayo: akkor nem csak minket fújt rossz helyre a szél.

KépKép
ancsúr
 
 


Kedves Nikinozso!
Ezen azért csodálkozom egy kicsit....Mi sem vagyunk még 100%-osan készen, de ha mi kerülnénk sorra akkor éjjel-nappal azon lennénk, hogy minden a legharabb készen várja a mi kis babánkat, mire elhozhatjuk a korházból. A kelengye már csak a mosásra-vasalásra vár, a bútorok meg az összeszerelésre, csak a komódra kell még várni!
Ma még az Apukám is meglepett ma egy plüs rugival és 2 hosszú újjú bodyval! Kép Õ is nagyon készül már a nagypapaságra!

Mindenkinek sok puszit küldök,
Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok csajokKép))

Olyan jó, hogy ismerjük egymástKép)))))
Persze Ancsúr, igaz nem találkoztunk, meg Renócával sem és még néhányotokkal, de már ti is olyan ismerősök vagytokKép))
Annyira szurkolunk nektek, el sem hiszitek.
Délután olvastam Nikinozsót, csak nem tudtam reagálni, Norisz tényleg kitölti az időmet. Nme nagyon hagyom unatkozniKép
Persze néha azt is kell, muszály háztartást is valamennyire vezetniKép
De sokat beszélgetünk, mesét, verset, dalokat tanulunk. Tornázunk, masszírozunkKép Szóval sokat foglalkozom vele.
Meg is hálálja, korát meghaladó dologkat művelKép Kép Kép
Pl. már 2 hete, utánozza indián csatakiáltásomatKép Tudjátok az a bizonyos a-a-a-a-a-a-a-a...
Mikor ütögetem a zsáját, mint magamnakKép akkor ő is kinyítja jó nagyra és az aaaaaaaa hosszú hangot ő még csak kicsiben "a" vagy esetleg "a-a" rövid hangot ad, és nagyon tetszik neki..Kép Bár lehet azért mosoyog annyira mert anyukája a boldogságtól különböző örömhangokat hallattKép Kép Kép

Visszatérve, Nikinozsó írására, egyből ti jutottatok eszembe, először DiTi aki már nemsokára sorra kerül, majd utána az is, hogy lehet, hogy Rvan-éknak (és Ancsúréknak) még engedélye sincs, de már most szaladnánakKép Kép
Fura az élet. Ez az amit nem tudok megérteni teljesen.
Igaz, hosszú idő 1,5 - 2 év várakozás, sokminden történhet, de mégis...
Nehéz elképzelnem, hogy valaki nem úgy veszi tudomásul a dologkat ahogy én.. Mikor mondta Nikinozsó, hogy 2800 gr és kisfiú, tényleg nem tudtam miért mondjaKép) Aztán leesett, és nem hittem el, hogy mindez velünk történik... Annyit szenvedtünk már és annyit hallottam, hogy most sem sikerült, vagy hogy sajnos a hcg szint nem növekszik, nem marad meg a baba.... Ennyi rossz és mély fájdalom után, hihetetlen volt, hogy igaz, mégis igaz, lett egy telefon, és egy kisfiamKép))
Nem tudtam volna nemet mondani... DEHOGYIS!!!Kép Kép Kép Sírni azt tudtam, még most is tudok;)

Férjem reagálása is érdekes volt: Õ azt mondja, biztos hátrébb tenné őket vagy 50 sorszámmal...
Nem tudom, hogy mi a jó dolog ebben az esetben, de egyben biztos vagyok. Nikinozsó tudni fogja! Nagyon jó érzéke és rálátása van a dologkra, illetve ő hallotta az okokat...
Azt tudom elképzelni oknak, ha valaki olyan beteg , vagy ha a kocsijuk nem üzemképes(bár családtagok vannak), vagy ha anyagilag vannak mélyponton, illetve családi válság esetén.
Lehetséges okként ezeket tudom elképzelni és megérteni. Kocsi nélkül nagyon nehéz dolog, de talán a hazavitelt meglehet oldani ismerőssel is, addig tömegközlekedés is létezik, nehezebb, de talán megoldható...

Nikinozsó én azt hittem eddig, hogy neked mennyire klassz dolog a jó hírrel telcsizni... KépSoha nem gondoltam volna, hogy valaki úgy reagál, hogy nem alkalmas, döbbenetes számunkra.

Mondjuk ha most lenne egy ilyne lehetőségünk, most is szaladnánk Norisszal együtt. Imádjuk őket, és még ha nehéz is velük néha, akkoris inkább még több és több gyermek, minthogy 1sem...

Szóval mi kiakadtunk, azóta is ezen jár az agyam, persze Norisz mellettKép


PusszancsKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Kedves várakozók!
Azért ne essetek kétsébe, aki keres az talál. Nem vesszük zokon az elutasító válaszokat, és hátrébb se soroljuk az elutasítokat, csak ilyenkor biztos vagyok abban, hogy nem rájuk vár az a baba.
Amikor örömében sír a telefon tulsó végén lévő leendő anya, akkor tudom, megtaláltam akit kerestem.
nikinozso
 
 


Sziasztok!
Most nagy a csend nálunk, ugyanis a kicsi már alszik, a férjem pedig nincs itthon, így van időm leírni, hogy milyen volt az örökbefogadás. Amikor Nikinozsó szólt telefonon, azt hittem rosszul hallok, hirtelen megfogtam a férjem vállát és azt mondtam: „gyerek”. Csak nézett rám, a döbbenet kiült az arcára. Mikor befejeztem a telefonálást és elmondtam, amit meg bírtam jegyezni, azt mondta: ”persze, hogy megyünk”. Másnap felutaztunk Pestre és kicsit hamarabb értünk oda, mint Nikinozsó. Még neki sem mondtam, de az a fél óra, amíg rá vártunk, több évnek tűnt! Amikor végre megnézhettük a babát, a szívem a torkomban dobogott! Persze az összes nővér, aki csak dogozott az osztályon, ott toporgott körülöttünk és kíváncsian nézett. De ez jóindulatú kíváncsiság volt, kedvesek voltak velünk! Mikor először megpillantottuk Regit, az maga volt a csoda, addig nem tudtam mi az, hogy „megérzed, hogy Õ a te babád”, de akkor rádöbbentem. Pont így képzeltem el, szép kerek pofija, nagy barna haja és amikor kinyitotta a szemeit, egyenesen a szemembe nézett, aztán visszaaludt. Az egyik nővér meg is jegyezte: „Megnézte a szüleit, hogy kik viszik majd haza!” Szinte álomszerű volt az egész! Rásandítottam a férjemre, aki mosolyogva nézte a kicsit és tudtam, ő is ugyanúgy érez, mint én. Csak néhány percig maradhattunk, mert sok beteg kisbaba volt ott, akinek nyugalom kellett; hiszen szabályosan elrejtették a mi babánkat, nagyon vigyáztak a kórházban arra, nehogy kiderüljön ez a titok!
Aztán jött a nagy találkozás! A vér szerinti anyával egy kis szobában beszélgethettünk. Már az első pillanatban szimpatizáltunk vele. Kedves volt, nyílt, őszinte, barátságos és nagyon emberi! Nagyon féltem ettől a dologtól, de nem kell! Mindenki ugyanazt akarja: a legjobbat a babának! Hiszen ő a legfontosabb ezekben a történetekben! ( Zárójelben jegyzem meg, hogy jó ha azonnal leírjátok, amint lesz rá lehetőség, amit tőle hallottatok, mert később néhány dolog feledésbe merülhet, pedig minden info fontos!)
Maga az örökbefogadás 6 nap múlva valósult meg, én biztos voltam benne, hogy eljön és nem gondolja meg magát. Viszont a férjemen azt láttam, hogy iszonyúan izgul emiatt, de mikor megjelent a vsz-i anya, leesett a nagy kő a szívéről. Itt is minden simán ment, rövid idő az egész, hiszen előre elkészített sablonnal dolgozik a Gyámhivatal, csak a neveket cserélik ki. Aztán elolvassa mindenki és aláírja, ennyi az egész! Hihetetlen, de így van! És attól kezdve tiéd az a kismanó, akiről álmodtál!
Nem vagyok vallásos, de hiszek Istenben és mindig azt kértem tőle, hogy 30éves korom előtt anya lehessek, jól kicentizte, de teljesítette! Most már csak azt kérem, hogy egészséges legyen a gyermekem! Az aggódás nagyon hamar jön és az egész tested beleremeg, minden sejteddel őérte izgulsz és nekem még most is könnyes lesz a szemem, amikor azt mondom Reginek, hogy imádom és mindig vigyázni fogok rá!
Remélem, nem untattalak benneteket! Szép álmokat mindenkinek! Aki sorban áll, az sorra is kerül, EZ BIZTOS!!!!! Rayo

Kép
rayo
 
 


A számok helyett idézőjeleket képzeljetek! Bocsi!!! Rayo

Kép
rayo
 
 


Drága Rayo!

De jó, hogy elmesélted Nekünk! Én most kicsit bőgök, de nem szomorúságból ám!
A szavakat se nagyon találom... Minden jót nektek! Kép

Amneris

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok, most éjjeli bagoly vagyokKép
Elküldök nektek 3 képetKép Az egyik az ismerkedésünk 2. napján készült (Norisz rengeteget változott), a másik kettő kép meg a kedvenceimKép Már a pár napos korábólKép
Remélem nem haragszotok érte?
Kép

Kép

Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Rayo! Köszönjük, hogy leírtad a történetet. Nagyon meghatódtam. Ebből és Napsugaracksa, ill. más szülők meghatódott, könnyekkel teli elbeszéléséből is látszik, hogy mennyire várjuk már a mi babánkat.

Hazafelé a taliról kérdeztem a férjemet, hogy el tudod képzelni, hogy hamarosan mi is ott állunk, és meséljük a mi történetünket?! A válasz ez volt: Hát persze! Te majd állsz sírva és fogod a babát, én pedig mesélem, hogy mi történt velünk.Kép

Hát igen, azt hiszem nálunk is csak ez a felosztás fog működni - nemcsak Napsugaracskánál -, hiszen én is már a hallott, ill. olvasott történeteken is elérzékenyülök..

Napsugaracska, csak ismételni tudom magamat. Norisz gyönyörű.Kép

Kellemes napot kívánok!

Rvan

Kép
rvan
 
 


Rayo: Meseszép a történetetek.Kép Nagyon jó olvasni és erőt gyűjteni a szavakból.Kép

Napsugaracska: Tündéri Norisz. Kép

Rvan: Szerintem nálunk úgy fog zajlani, hogy apa fogja a bébit és én bőgve mesélek.Kép Ugyanis apa nem mer sok ember előtt beszélni, akiket nem ismer. Ha meg megismeri az embereket, nem hagy szóhoz jutni.Kép De úgy is a helyzet adja majd, az én férjecském kicsit dadog, de csak ha izgul, vagy ideges, vagy szokatlan helyzetbe kerül, na akkor viszont nagyon. De imádom, és azt is hogy tréfát tud űzni belőle. Jól áll neki.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!

Régen írtam már, szerencsére nekem is van bőven dolgom a két gyerkőcünk mellett :-)

Örülök, hogy többen tudtatok találkozni szombaton, én is gondoltam ám Rátok! A leendő topicos-talin mi is szívesen részt vennénk! ;-)

Gyönyörűek a gyerekek! Most külön nem akarom felsorolni, de az összes képnek nagyon örültem és hosszan nézegettem a babákat!

Olvastam, hogy szó esett az "Ágacská"-ról. Be kell vallanom, nem tudom, milyen szervezetről van szó. Elmesélnétek? Köszi :-) Azért is érdeklődöm, mert szeretnénk még gyereke(ke)t, és szeretnék utánajárni, hogy milyen lehetőségeink vannak. Akinek van infója, ossza meg velem, legyen szíves!

Szeretettel üdvözöllek Benneteket! (Bálint örökbefogadásának történetéről nem feledkeztem meg, de még nincs készen)
ildi_ko
 
 


Sziasztok!

Rayo! Jó volt olvasni soraidatKép
Érdekes, Norisz is megnézett minket magánakKép Nagyon érdekes dolgok ezek... Olyan hihetetlen volt, hogy kinyitotta a szemét a nagy kábulatban, és szó szerint megnézett minket!
Persze ilyenkor van hogy álmában is kinyitja a szemét, de ez nem olyan volt...
Sok Boldogságot nektekKép

Ildikó!
Hát a lehetőségek a 2 gyermek mellett korlátozottak sajnosKép
Persze megértem, hogy valakinek az elsőre is sokat kell várnia... Meg hogy ne legyünk telhetetlenek, mert sokan várakoznak babára!
Mi is 3 gyerkőcöt szeretnénk... Ez volt az álmunk, ez a vágyunk férjemmel...!

Sajnos a Gólyahír csak 2 gyermekig tud segíteni, megértem az álláspontjukat.
Utána vagy marad a Tegyesz, amit én nem nagyon szeretnék. Pont az ismeretlenség miatt.
Vagy az Alfa Szövetség (ezt szombaton hallottam egy pártól) vagy a Mózeskosár Egyesület az aki segít a 3. gyermek örökbefogadásában is.
Náluk jóval több viszont a várakozási idő, de szerintem 3. babánál az idő már nem annyira számít.

Most le kell lépnem...

KépKép
napsugaracska
 
 


Ancsúr!

Előbb nem válaszoltam a kérdésedre. Nálunk úgy volt, hogy amikor a TEGYESZ-nél megvolt a környezettanulmány, pszichológiai vizsgálat és elvégeztük a tanfolyamot is, akkor ők összeállították az anyagunkat és elküldték az illetékes gyámhivatalnak és egyúttal értesítettek minket is, hogy ők az alkalmasságunkat javasolták és az anyagunk már a helyi gyámhivatalnál van. Ezután kaptunk egy levelet a gyámhivataltól, hogy mikor jelenjünk meg személyesen az irodájukban. Itt felvettek egy jegyzőkönyvet, újra el kellett mondanunk, hogy miért akarunk örökbefogadni, stb. Majd mondta a hölgy, hogy ő is szeretne kijönni környezettanulmányra. Kijött, alkalmasnak találtattunk, és ma telefonált, hogy holnap reggel bemehetek a határozatért!!!! Tehát holnap meglesz a határozatunk. KépKépKép

Ha bármi kérdésed van még, szólj, csak a lényeget írtam le.

Rvan

Kép
rvan
 
 


Rvan: Köszike, akkor az egészből már csak a tanfolyam vége hiányzikKép és akkor ha minden igaz nemsoká megvan a határozat is.Kép Juhééééjjjjj! Már úgy szeretnék várólistán lenni és hátradőlni, átadni magam a boldogságnak.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Rvan!

Gratulálok!!!!Kép Kép Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Rayo! Megkönnyeztem a történeteteket!

Rvan! De jó, akkor hamarosan Ti is beálltok a sorba, ami aztán ripsz-ropsz el fog fogyni, mert az idő már nem ólomlábakon fog járni, mint eddig!

Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Megszületett idén a 48.-ik(220) babánk egy 3750 gr.-os kislány holnap ismerkednek, pénteken irják meg a papírokat, és hétvégén mehet haza 260 km-re születési helyétől. Ebben a városban még nem jártunk, kiváncsi vagyok a hivatalra, remélem rendesek lesznek.
nikinozso
 
 


Nikinozso!!!Gratulálunk ehhez a lelkiismeretes, kitartó és eredményes munkához! Mi voltunk a 200. baba júliusban és azóta már 20 család élete vált még boldogabbá! Köszönjük!!!

Lányok! Kitartás és sok türelem!!!
Ha van egy kis felesleges pénzetek, ajánlanék könyveket, szerintem érdemes megvenni őket:
Marie-Claude Monchaux: Nekem két születésnapom van
Deákné B.Katalin: Anya, taníts engem!
Az első kifejezetten örökbefogadott gyerekeknek segít megérteni az egészet, olyan, mint a Sehány éves kislány, csak öf.ról!!
A másik egy fejlesztő könyv!
Puszi:Rayo

Kép
rayo
 
 


Jó estét mindenkinek!

Rvan! Köszi a receptet, fogok venni ilyen sütőt! Egyet árulj még el légyszi. A papírt a végén kell alá rakni, vagy már azzal együtt sütőd? (lehet, hogy jót nevetsz a kérdésen, de még sosem láttam ilyet sülni) Kép

Sokat gondolok rátok! Annyira szurkolok nektek, hogy rátok találjon a gyermeketek! Nekem a lányaim éppen betegek, de remélem már kifele mennek belőle.

Megengeditek, hogy egy nagy örömömet megosszam veletek? ...
Ma írtuk alá a szerződést a bankkal, megkapjuk a pénz a lakás vásárláshoz, így még idén költözni fogunk. Lesz saját lakásunk. Mi erre vártunk már nagyon rég óta. Úgyhogy a karácsonyt már saját lakásban ünnepeljük. Ott fog lógni a lakáskulcs a fán! Kép Kép Kép
Bocsi, ha valakit untattam, vagy nem ide való, de szeretek veletek "beszélgetni"!

Jó éjt! Kizsó

kizsó
 
 


Sziasztok!

Mi újak vagyunk itt. Ismeri valaki a Giza nővért a Péterffyben?
cirbi
 
 


Mi is kisbabára várunk másfél éve. Néhány bíztató szót szeretnénk csak.
cirbi
 
 


Sziasztok!

Rayo! Boldogság volt olvasni a soraidat!Kép Igen meghatódtam!

Mosolygós! Hogy Norisz milyen gyönyörű! Kép

Ildikó! Tényleg rég irtál, remélem a gyerekek jól vannak! Hadd áruljak el egy picike "titkot". Kép Én emlékszem ám rád, meg Vivire is, nem egyszer személyesen találkoztunk talikon. Talán Te is emlékszel rám, ránk, én két bottal járok, és pár hónapos volt Vivien amikor először találkoztunk.

Rvan! Gratulálok!

Nikinozso! Nektek is gratulálok az áldozatos munkátokért, olyan jó olvasni, mikor ezeket a csodás hireket leirod. Kép

Kizsó! Gratulálok a lakáshoz! Át tudom érezni, hogy milyen lehet, mert sajna nekünk nincs sajátunk (szerintem nem is lesz, hacsak nem nyerünk a lottón - na persze, majd pont mi!?), de azért az önkormányzati lakásunkban is nagyon boldogok vagyunk! Kép
Tudom, hogy Rvant kérdezted, (bocsi Rvan!), de talán segithetek én is: én úgy sütöm a muffint, hogy a formába belerakom a papirt, és abba a tésztát. Nem ég meg a papir. Ez több okból is jó: könnyű kiszedni a formából miután már meg tudod fogni, mert a forma forró, és a süti sem szárad ki. Másrészt jól is mutat, és azért is jó, mert ugye a kész sütit a papir által meg lehet fogni.

Engedjétek meg, hogy 1-2 mondat erejéig visszatérjek azokra akik Nikinozso telefonja után nem vállalták a babát. Azt hiszem talán Mosolygós irta, hogy mindent meg lehet oldani. Szerintem ez igy igaz. Mikor nálunk csörrent az a bizonyos telefon, nekünk sem volt autónk (most sincs), egy egész du-t és estét telefonáltam végig (rokonok, ismerősök, stb.), hogy valahogyan le tudjunk menni. Végülis taxival mentünk le vidékre, és jött velünk Nikinozso és a szülőanya. Utólag bevallom, hogy nagyon feszült voltam attól, hogyan oldjuk meg, mert a Keletiből még a vonat is elment pár perce, mikor kiértünk. De Nikinozso még ebben is nagyon, de nagyon sokat segitett nekünk!

Amneris drága! Merre jársz? Próbálsz, vagy netán már melegszel a cserépkályha tövében? Kép

Norka, Nikianyu, Marcianyu! Merre jártok, irjatok!

Mindenkinek jó éjt!

Kép
Vendég
 


Ildikó!
Nézd meg a honlapunkat: www.agacska.hu Kép
Itt sok-sok infot megtalálsz, de ha bármi más érdekel, akkor az emilcímem a profliomban... Kép

B. Zsuzsi

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: