Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nora
szia :) Gratula Erik babahoz :wink:

Tundi
Drukkolok :wink:

Tucsi, Brik
Koszi erdeklodest :)
Nagyon jol vagyunk :) Lujzi egyre okosabb, ertelmesebb, nagyon jofej kis partnerem lett, jokat mulatunk, jatszunk egyutt.
Elkezdett olelgetni, minket, csimpaszkodik a nyakamba, en meg csak bamulom, olelem es elolvadok :)
Igy telnek napjaink :D :D

Tucsi
Elarulod, hol lehet latni gyerkoceidet? Olyan kivancsi vagyok :)

Tucsi, Alziza
Pont ma olvastam az aprilisi BabaPatikaban, h akar evek kerdese is lehet, h magatol beno a lyukacska.
Most, h nagyobbnak diagnosztizaltak a lyukat, mennetek kell ellenorzo kontrollra, vagy ez mar vegleges? Ha mas szogbol lattak, es lehet, h nem is valtozott a merete, nem ellenorzik, h most akkor mi van?

Hihetetlen, h szep, egeszseges gyerkocok a szivukben egy lyukkal elnek es gyarapodnak...

Sara?

Timi?

Muzsu?

Vanda?

Lillo?

Szilvi
Akival mi ujsag?

Jo ejt mindenkinek :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Tunde, nekem is halvany volt Lackoval! Sot ugy, hogy ot perc utan negativ volt, es egy ora mulva, mikor valahogy ki akartam dobni, akkor lattam, hogy halvany csik van rajta. Aztan par nap mulva erosebb lett, aztan az orvos megallapitotta hogy hat hetes terhes vagyok.
A halvany csik is csik!
Drukkolok!

Nalunk: vasarnap lakasavato volt a rokonoknak, jol lestrapalt, de nagyon jol sikerult. Szenne foztem-sutottem magam, harmincan voltunk...
Mara lebetegedtem, iszonyuan faj a torkom. Mici ugy elesett, hogy az orrarol lejott a bor, szegenynek nagyon csunya az orra. O is beteg amugy, szerintem a torka is faj.
Egyedul a fiuk birjak meg a strapat, jo lenne, ha legalabb ok megusznak.

Tovabbi szep estet mindenkinek!
A

Kép
Kép
panzej
 
 


Manó: nekem is bizonytalan volt a tesztem, + nem volt soha amikor néztem, de mégis itt a Dundipók :) :lol:

Panzej: jobbuást nektek, meg gyors orrgyógyulást....
Ja és köszi a szíveslátást

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 

 
 

Manó
Ha halvány az már jót jelent. :D Nekem nem is jelent meg a csak akkor vettem észre, mikor ismét mentem wc-re hogy mintha ott valami halványodna. Aztán néhány nap múlva vettem másikat, amin már jól látszott :wink:
Vagy vegyél olyan tesztet, ami egyből kimutatja, vagy várj a következővel addig amíg megjönne, úgysem fog :)

Csíkos híreket várunk!!!!! :wink:

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Ma reggel is teszteletm.
Hát elég negatív volt. Annyira hogy a kontrol volna is alig látszott. :shock: :shock: :shock: :shock:
Azért holnap még csinálok egyet, ha az is negatív akkor szerintem már nincs értelme tovább tesztelgetni.

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Tundi, drukkkk!

Tucsi, de szornyu lehet ez a dokihoz jarogatas! Drukkolok, h rendezodjon Mirababa!

Nora, szia! :)

Hjuj, en ma egy ideggorcs vagyok... Mondjuk faradt vagyok, ejszaka megint elontott minket a kaka, teljes pizsi, agynemu csere.
Total vizszeru az egesz.
Vereshez es barmilyen mas gasztroenteorologushoz juniusra (!!)tudnak idopontot adni, a Heim Palban is ez van. A reformoknak hala. Hurra! :evil:
Azt javasoltak, h fektessuk be a korhazba ( :!: ), igy csak kivizsgaljak.
Vegul az lesz, h a haziorvos kuld be szekletmintat az ANTSZ-hez h tudjuk, virus okozza-e. Ha nem akkor varhatunk juniusig, h orvos vizsgalja?!? :evil:

Veressel az elobb beszeltem telefonon (ma lehet hivni a kismama altal adott tel.szamon), tok paraszt volt, vegig sem hallgatott, "mi a kerdes, mi a kerdes?" (most ide jo csunyat irnek, de nem teszem, a-val kezdodik es d a vege :evil:) ez kulon jol esett, sot kifejezetten hianyzott!

Ugy unom mar ezt az egeszet! Ez a tehetetlenseg keszit ki a legjobban! :x

ne haragudjatok, kiabalni nem akarok, igy legalabb kicsit levezetem a gozt. :evil:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok,

bocsánat, hogy eltŰntem, de a kisfiam lebetegedett, és a héten nem ment bölcsibe, itthon nyúzzuk egymást, hihetetlen nyűgös, és semmi nem megfelelő a számára, pedig ő mikor beteg szokott lenni is jókedvű általában, hát most elég ramatyul érezheti szegényke magát. :(
Ma már elvittem dokihoz, vártam azért pár napot, hátha jobb lesz, de nem lett. És még jó, hogy így döntöttem, mert kiderült hörghurutja van. :shock: Folyamatosan lázas, és nagyon-nagyon köhög.
Szóval most van programom, mert aludni is rosszul alszik, felkelti magát a köhögéssel. Nekem meg ennyit a pihenésről... amit csak pár napja fogadtam meg...megdumáltam Pindurkababával, hogy ezt most muszáj lesz kibírnunk így egy ideig. Remélem vette az adást.


Tündi: Hát akkor elmondom az én esetemet Pindurkababa tesztjénél: első teszt nagyon halvány pozitív, de olyan halvány, hogy majdnem kidobtam a tesztet. Második teszt: negatív. Harmadik: egyértelmű pozitív. Negyedik:kontroll ablakban nincs csík, a teszt pozitívat jelez... nos ennyit a tesztekről.
Hogy-hogy nem csinált a dokid uh-t? akkor már látta volna, hogy van-e valami és akkor nem kell itt feleslegesen izgulni.
NAGYON DRUKKOLOK!!!!!!!!

Szia Nóri! Örülök, hogy jöttél :) látod mindenki örül Neked :)

Boga: Ez annyira jó, mikor így csimpiznek, szeretgetnek bennünket! Mindig mondom a páromnak, hogy élvezzük ki, mert pár év múlva már majd ciki lesz a nyakunkon lógni, és úgy kell könyörögnünk egy pusziért. :lol:

Brik: Látom nem éhezteted Álmost! :lol: Jó nagy fiú lett. Lili meg olyan szép nagylány!

Szilvi: Takarítónőt még nem találtam, mert a szomszédunké, akiben nagyon reménykedtem nem ér már rá, annyi melója van. Most jobb híján tegnap az egész lakást felporszóáztuk (by Bí) és felmostuk Bível. Ha már úgyis talpon vagyok egész nap... Most kicsit jobb a lelkemnek.
Egyébként jól vagytok? mert magatokról nem írtál.

Tücsi: Köszi a felajánlást, hogy körbekérdezel. Most egyelőre próbálok helyben megoldást találni, aztán ha nem megy, akkor kérek telefonos segítséget a fővárosból.

Hú lányok nagyon rosszul hangzik, amiket írtatok a lyukakról.
Anno Bínek is volt kis szívzöreje, és minden státusz vizsgálatnál elmondta a doktornő, hogy a következőnél nézzük meg újra. Végül a másfél évesen elküldött kardiológiára, de ott azt mondták, hogy majd ha elmúlt két éves újra ránéznek, mert ez nem kóros.
Én meg pont azt olvastam a Veres dokitól, aki a Kismamában is irogat, hogy az a rossz, ha nagyon halk a szívzörej. A gyerekdokink - akiben nagyon megbízok és imádjuk - ellenben biztat, hogy nem lesz semmi gond.
Hát most ezek után kiváncsi leszek...
Alziza, Brik, remélem nálatok se lesz gond!
Egyébként nálatok hogy vették észre a lyukat?

Panzej, jobbulást Neked is és Micinek is!

Sára, Vanda hogy vagytok?

Móni, Gabek? Veletek mi a helyzet? Babók odabent jól vannak?
Móni mi volt az Istenhegyin?

Na megyek, próbálok kicsit aludni, hátha nem ébred fel Bí még legalább egy óráig.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, most már sokkal jobban vagyok. Habár tegnap a kicsi kezdett el köhögni. Sógornőm azt mondja, hogy van egy kis sipolás a tüdejében....Egyelőre nem megyek a dokihoz, mert szerintem nem kritikus a helyzet.

Manó! Remélem, hogy olyan lesz a következő teszt, amilyen eredménynek szivből örülnél.

Szia Nóri! Üdv itt! :)

Sára, jobbulást, remélem, hogy most már csak vége lesz ennek a rémálomnak. Sajnálom az orvost, remélem, hogy csak rossz napja volt neki. Habár nekem 14.000 forintért nem lenne rossz kedvem....

Elveimet feladva a gyerek a hajnali ébredéstől a mi ágyunkban alszik. Igy sokkal jobban alszik, ma is 8:30-kor kelt (20:00 fekszik). Igaz, hogy az utolsó 2 órában sokat van a cicin, de alszik. Hát az van, nem bánom, amig a saját ágyában alszik el. Szerintem legjobban azt élvezi, hogy a szopis párnán van a feje. Egyébként napközben is sokszor ölelgeti mneg buncizik a szopis párnára. Megpróbáltam, hogy beteszem az ágyába, de túl nagy, nem fér el a kiságyban.

Jó nagy távolságokat tesz meg totyogva, imádja a játszóteret, különösen ezeket a rugós hintákat, na meg a libikókát! :)

Remélem, hogy hamar visszajön a tavasz és MINDENKI meggyógyul.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok,

Alig tűntem el és megint tele majd 2 oldal.
Átadtam magam a tavasznak és a kertnek, a nap ki is szívta az erőmet, de olyan jó kint lenni. A mai idő le is mondhat azonnal. Mire elindulnánk ki, elkezd esni...

Lilla,
Csak csínján azzal a takarítással, bár ilyen segítséggel azért biztos könnyebb. :wink:
Bínek jobbulást!

Sara,
Ha nem felejtem el, holnap megkérdezem a nődokim feleségét, aki amúgy gyerekorvos, hogy tud-e soron kívül egy jó gasztro dokit. Majd felírom valahova.
Rémes ez az egészségügy! Grrr :evil: Horváth Ági már lapáton, no de ez nem javít rövid időn belül a helyzeten, mert a hülyeség megmaradt.

Manó,
Ne keseredj el! Tényleg minden teszt más, van ami halvány, van, ami nem, de ha mégsincs pocakban a kistesó, nem vagytok elkésve és hamarosan ott lesz. :wink: Elvégre itt a tavasz, csiripelnek a madarak és az idő is nektek dolgozik.

Nóra,
Üdv köztünk és gratulálok Erik babához! :P

Anita,
A női szakasznak jobbulást!
Blanka is megszagolta az aszfaltot vasárnap, de mára már eltűnt a seb a nózijáról.

Mtm,
Csak drukkolni tudok, hogy megoldódjan hamarosan ez a lyukacska.

Muzsu,
Csodaszépek a jelmezek! Ha elteszed őket (és feltétlenül tedd el!), majd jelentkezem nálad pár év múlva. :lol: Nem nyitsz addig is egy jelmezkölcsönzőt?
Tényleg, ide teszem tesóm honlapjának a címét, ha érdekel: www.jucuslapja.eloldal.hu
(Bár ilyen gyönyőrűségeket ő nem varrt a gyerkőcöknek. Kezdem azt hinni, hogy ügyesebb vagy nála. :D :D :D)

Brik,
Nagyon helyes Lili és Álmos! Büszke lehetsz rájuk! :P

Gabek,
Olyan rövid vagy mostanában. Mesélhetnél Bergőről.

Blanka elkezdett mondókázni, az usziban pedig igazi kis vizicsibe lett. Alig akarja fogni a kezem, ha van rajta karúszó, ha nincs és olyan lelkesen ugrál be a vízbe, mintha mindig ezt csinálta volna. Megzabálom. :D Na és öltözik, a nadrág és a zokni a kedvence, abból naponta többször is csere van. :roll:

Olyan rég találkoztunk már. Ideje lesz, hogy rendesen kitavaszodjon és találkozzunk, miután mindenki elhagyta a bacikat.

szép napot,
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van ma, de Sanyika olyan nyűgös és hisztis egész nap, hogy alig bírok vele...
Mi még nem gyógyultunk meg, Sanyika még köhög és folyik az orra, én is köhögök és még a hangom sem az igazi.
Sanyika egy hete szó szerint csak vajas kenyéren él, egyszerűen nem hajlandó mást megenni, csak a vajas kenyeret vagy pirítóst. Szerintetek mi a fenét csináljak? Már a kedvenc kajáit is főztem neki, azokat sem eszi. A vajas kenyérben pedig nem sok tápanyag van…

Manó! Nagyon drukkolok, ha tudsz valamit, feltétlenül jelentkezz!

Lilla! Sajnálom, hogy Bíí így lebetegedett, remélem hamar kigyógyul belőle. Próbáld meg minimálisra csökkenteni a házimunkát, inkább pihenj amikor csak tudsz!
Az Istenhegyin Gasztonyi dr. csinálta az uh, hát, mit mondjak, nem egy beszédes típus. Azon kívül, hogy egészséges kisfiú, gyakorlatilag mást nem mondott. Jó, oké, ez a lényeg, de azért kicsit jobban magyarázhatott volna. Lintner doki legalább mindent alaposan elmagyarázott és ez megnyugtató volt!

Nóra! Üdv itt, mesélj magatokról ha van egy kis időd!

Saara! Borzasztó ez az egész eü! Én teljesen ki vagyok rajta akadva és nem is látok reményt rá, hogy hamarosan megoldódnának a dolgok…
Nem küldtetek már egyszer kakit tenyésztésre? Most újra megpróbáljátok? Piri jól van?

Panzej! Hogy vagy?

Prücsök! Blanka nagyon ügyes kiscsaj, ezt már tudtuk eddig is, de ismét csak szuper dolgokat produkál! Ideális menyasszonyjelölt!  (most már két menyt kell kerítenem, jobb ha időben elkezdem )

Dina! Hogy vagy?

Megyek, próbálok valamit főzni ennek a nyafkaságnak, hátha megeszi. Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a felvidításokat ,és a támogatást.Hát a jó idő nem igazán tett derűsebbé,mert 3 napig majd' szétrobbant a fejem :evil: ,de mára már jobb!
Kicsit a kedvem is,de akkor lenne az igazi,ha megkapnám a melót!
De mivel még nem válaszoltak,az emailemre se,így egyre kevesebb a remény,hogy engem vesznek fel! :cry:

Gabi,
már akartam írni,kösz a angol tippet.Feliratkoztam a levélre,és a tesztet is megcsináltam,és erős kezdő-gyenge haladó lett az eredmény!Annyira még sincs veszve a dolog,úgy érzem! :wink: (pláne,hogy 13 éve egy angol szó se hagyta el a számat :lol: )

Sára,remélem sikerül találnod egy jó gasztrós dokit,bár tudnék neked segíteni ebben!A Heim Pálban is ilyen gáz a helyzet?Mondjuk én csak a fülészeten és az ortopédián voltam a Hannával,a fülészetre vihettem egyből,az ortopédiára meg 3 hetet vártunk,de mégse több hónapot! :?
Azért ez szörnyű,hogy ambulánsan nem lehet egy ilyet időben elintézni. :evil:

Lilla,
csak óvatosan!Hanna is beteg,tiszta takony volt péntek óta.Mára egy kicsit már javult.Úgy látszik most jönnek a tavaszi bacik és vírusok!

Tücsi,
remélem Miránál rendeződik a lyuk kérdés.Mondjuk számomra se volt érthető ahogy írtad,hogy ha most nagyobb,akkor mégis jó?Az tény,hogy ahogy nő a szív,a lyuk is nőhet,de ezáltal nagyobb az átfolyás is,vagy tévedek?
Különben,ha netán műteni kéne,akkor annak hol a határa?Tehát mikor mondják azt a dokik,hogy már biztos,hogy magától nem jön rendbe?
Örülök,hogy az étvágya egy kicsit javult,majd az is szépen rendeződik!

Na mennem kell,pedig biztos akartam még vmit írni,de a gyerekek szétszedik a lakást,ami amúgy is romokban áll! :roll:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok

Timi
Jo, h megint jottel :) Nem hivod fel a korhazat? Akkor la. megszunne a bizonytalansag...

Lillo, Sara
Jobbulast a kis betegeknek. Nektek meg tobb pihenest...

Dina??

Vanda
Ismerem a csabitast, aminek epp engedtel :wink: Minden egyes ejjel kisertesbe esek en is :)

Tundi
Meg mindig drukk;)

Kép
boga
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon elkeseredtem ma. A kicsi fiam 40 dekát hízott egy hét alatt. Mondta a védőnő, hogy vissza kéne fogni.... hahahhaaaa
Jó akkor mondom, kapja a kisebb lukú cumisüvegből a kaját, hogy dolgozzon érte (elötte cici próbálkozás persze semmi)...
Na másfél óra alatt megevett 90-et (ez tök jó, nagyon lightos), erre mire felöltöztetem, hogy kiteszem, kibukja a felét... áááááá

Most akkor éjjel is másfél órát eszünk? Marha jó, utána fejek 25percet és szinte kezdhetem elölről.

Ha meg adnék neki mindent eredetibe, akkor anyatej+tápi megenne 150-170-et is. 3 hetesen, ez bizarrrrr



Lilla: vigyázz magatokra, anniyra nem jó a koszt a sotén, hogy oda akarj menni !!!!


Móni: köszi az érdeklődést, idővel írok magunkról többet, de most ez a "válság helyzet" köti le csöpnyi szőke agyamat :)

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok!

Folyt.köv. (kicsit késve) :lol:

Tündi,
kiváncsi vagyok milyen lett az utolsó teszted.Azért ezek a tesztek se 100%-ak,inkább menj el egy uhra.petezsáknak már lennie kell ilyenkorra!Drukkolok!!!!

Nóra,
üdv.köztünk,és gratulálok Erik babához!
Szerintem ne stresszeld magad,hogy mennyit eszik a babód!Annak semmi értelme,hogy 1.5 órán keresztül egyen,utána meg visszabukja a felét.Valószínű sok levegőt nyelt közben,és ahogy ezt akarta kibüfizni,jött a többi is.
A babák nem egyforma mennyiséget esznek.Most éppen kicsit többet a kelleténél,de egy hét múlva lehet,hogy a felét eszi csak meg!Ha a 150 benne marad,akkor biztos,hogy nincs túletetve,neki most ennyi az igénye!Nekem az összese gyerekem az első két hónapban sokat evett(kiv.Hanna,ő az utolsó)4 kg-val születtek és 3 hónaposan 7 kg-k voltak :roll:aztán utána visszavettek a tempóból.
Szerintem etesd úgy,ahogy ebben a 3 hétben bevált.Ha nem éhes úgysem fog enni,ha meg etetés idő van,és 150-et eszik,na bumm!A következőnél már nem fog ennyit enni.
Kitartás,és ne csüggedj el,ez még nem "válság helyyzet"! :lol:


Prücs,
de jó,hogy hallok rólatok is.Elhiszem,hogy kihasználjátok a szép időt és kertészkedtek!
Blanka milyen ügyi már.Elképzeltem magam előtt ahogy a medencében uszizik! :)
Ha van kedvetek eljöhetnétek vmikor.Látod még mindig nem melózok,úgyhogy szeretettel várunk titeket!


Boga,
már gondoltam rá,hogy felhívom őket,de sok értelmét nem látom!
Azt hittem kicsit korrektebbek,de még nem mondok véleményt.Anno Bandinak egy hét alatt adtak választ,vagyis neki kellett elfogadni a feltételeket!Én már a 3.hétnél tartok,és semmi.A vez.szülésznő sem írt még vissza.Még abban reménykedek,hogy azért nem mert a felsővezetés még nem döntött és addig úgysem tud mit mondani nekem!Pedig azt hittem áprilisban már dolgozhatok!


Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziaszotok!
A mai is halvány volt, de én már nem hiszek ezeknek a teszteknek. Inkább arra rendezkedem be, hogy vetélés volt, így nem csalódhatok.
Ma volt hcg nézés vérből, hétfőn ismét és meglátjuk hogy mi a helyzet. Ha növekedés van, akkor kedd uh ha nem akkor nem.

Nem akarok többett erről az egészrős "siránkozni". Legközelebb hétfő du. leszek okosabb.

Majd még este jövök válaszolni, de most Imi nyúz, hogy menjek Vele játszani.

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

MA csupa jó dolog történt velem!!!!

- 2 napja volt egy pici műtétem (levetttek két anyajegyet- gyerek anyapöttynek hívja :lol: - nem volt vészes,nem fájt csak húzódik,ill. nehéz megmagyarázni a kölöknek,hogy ne marjon bele századsszor a hátamba :twisted: ) és apa állandóan érdeklődik!Sőt! Holnap jön átkötözni! :roll: :wink: (Mondju kez nemjelent semmit.
- Vettem könyvet a neten, s a futár át akart verni egy ezressel, de életemben először mertem szólni, hogy HAHAÓ!!!!!!
:lol:
- A lényeg! megkaptam a latni nyelvből a felmentést!!!!!!!
Ma hajnali 5kor nekiültem (különböző okok miatt nem tudok aludni :twisted: apa hülyesége+sebek) és a főnév deklinációk kellős közepén eszembe jütott,hogy adtam be kérelmet, hogy anno a töri szakon én már jelesre vizsgáztame bből! Reggel alig bírtam kivárni,hogy a tanulmányis csajok ott legyenek! ÉÉÉÉÉÉÉÉÉSSSSSS IGEN! Megadták a felmentés!
Úgyhogy a jövő heti zh-ra nem kell tanulni, sőt a félévi jegyem is 5!
JUHÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ
Azért sok lenne a finn után most latint tanulni!!!!! :twisted:

Márcsak a náthát és köhögést kell száműzni a házból! Mind a ketten betegek vagyunk a gyerkőccel! Mondjuk úgy kb. január óta oda-vissza adjuk a bacikat!
Vasárnap leforráztama kezem a gyerkőc tápos vizével!

Tudom,úgy néz ki, hogy nagyon sok rossz dolog történik velem, de higgyétek el, hogy nem! A januári mélypont óta én már nem kerülhetek lejebb!!!!!
Amikor úgy érzi magát az ember, kész itt a vége, és csak a gyógyszeres üveg kiürítése lehet a megoldás, na annál lejebb nem lehet kerülni!!!
Úgyhogy sajog kezem, vállam, fenekem, tüdőm( a sok köhögéstől) kicsit még vérzikk a szívem, de élek! És újra van jövőképem!

Köszönöm, hogy drukkoltatok, és segített a sok kedves bit meg bájt!
:lol:

Pusszantás!
(Most önző voltam, elnézést kérek mindenkitől!)

Edina

Kép
anid
 
 


Sziasztok lányok!
Én is újra a fedélzeten! Közben olvastalak titeket, de nem akartam nyavalyogni.
Átok-hullám ugyanis tovább folytatódott: hétvégén elkaptuk a hányós-fosós vírust. Azt hittem beleőrülök, hogy két szülő hány, fosik, szenved, gyerekek meg közben rajtunk ugráltak, mert ők szerencsére nem kapták el. Szombat, vasárnap senyvedtünk, több tekercs vécépapírt elhasználtunk, aztán huss, eltűnt a kór. Hétfőn viszont jött egy klassz kis arcüreggyulladás nekem. Na, ennyi a panasz! Mert most már csak kicsit köhögök, végre nem fáj az arcom, és éhes is vagyok! :D Ja, és nem adom fel, mert úgyis én győzök, és nem ez a sok nyavalya!!!!

Manó!
Annyira szurkolok, totál megbízhatatlanok a tesztek!!!!!!!! Szeretném, ha te is túljutnál már végre a szomorú időszakodon!

Látom, hogy mindenki küszködik valami betegséggel, mi a franc van már????? MINDENKI GYÓGYULJON MEG!!!!!!!

Timi!
Neked is fel a fejjel!!!!!

Nóra!
Üdv közöttünk! Szoptatásnál az a lényeg, hogy ne bosszankodj, mert azt megérzik a kis csemeték.

Sára!
Hihetetlen, hogy ti se tudtok kilábalni ebből a fosiból. És hát tragikomikus a mai egészségügy. Nálunk a múltkor derült ki, hogy Gödöllőn már nincs külön gyerekeknek ügyelet, hanem a felnőttekkel van együtt. Ott ültem a várószobában egy fazonnal, aki lemetélte az ujját, miközben nem is orvosok látták el az ügyeletet, hanem valami mentőszolgálat, és az a pláne, hogy ők közben elrohanhatnak az ügyeletből. Persze nem volt gond Pannikával, de ha borzadályos vírus lett volna az a sok pötty, akkor mi van? Jobbulást nektek! Azért aggódtam egyébként a fosós vírus miatt nálad, mert nekem egy ilyentől ment el Pankánál a tejem. Örülök, hogy nálad ez nem volt!!!!!

Lilla!
Hagyd már a fenébe azt a takarítást!!!!! Tényleg vigyázz magadra! Szegény Bíííí!

Annyira fáradt vagyok, megyek pihenni. Megpróbálok holnap pozitív, csupajó, kedves, szép dolgokról írni.
Álmodjatok szépeket, gyógyuljatok!
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Anid!
Egyszerre írtunk!
Örülök, hogy mosolyogsz, még a sok kicsi rossz mellett is!!!! De tényleg!
És a latint mélységesen átérezve olvastam! Majd egyszer elmesélem a latin záróvizsgámat, mert nagyon vicces volt. Persze második nekifutásra!!!! Deklinációk örökre száműzve!!!!!!
Puszi

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Legelőször is az összes beteg manónak mennek a gyógyító energiák. Ahogy enyhül az idő a bacik is fürgébbek?

Lilló!
Hagyd a takarítást, inkább pihenj sokat!!! Már amennyit Bíí mellett tudsz.

Prücsök!
Úgy irigyellek a kert miatt. Én is kertes házban nőttem fel és most rossz, hogy még erkélyünk sincsen.
Blanka nagyon édes lehet ahogy ugrál a vízbe. Mióta rájtok usziba? Nem féltek hogy valamit összeszedtek? Én is szívesen mennék, de ahol anyuka is a vízbe megy ott bizony előfordulhatnak érdekes dolgok.

Sára!
Hát nem semmi ez az eü. Teljesen jogosan vagy ilyen mérges. De hátha most már változik valamit a helyzet.
Tenyésztésnek mikor lesz eredménye?

Móni!
Sanyika eszik már valamit a vajas kenyeren kívül?
Nem tudom miért sztrájkolhat... Nálunk még ilyen nem volt.
Habár Imi is kezd válogatós lenni.
Újabban kinyitja a hűtőt és kiveszi amit meg akar enni :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Jobbik esetben kéri, hogy adjam oda neki.

Timi!
az azért pozitív, hogy jöttél és írtál! :)
Gyerkőcök hogy vannak?

Nóra!
Ha jól értem akkor Ti szopi melett tápit is használtok? Ilyen korán??? Furcsa. :roll: :roll: :roll: Bár nem vagyok egy szoptatási tanácsadó, de tudtommal egy három hetes babánál még simán beindulhat a tej.
De az szerintem sem gond ha többet eszik.
Én a helyedbe cicit adnék neki és olyan gyakran ahogy tudnék, az tuti beindítja a tejtermelést. Persze mindezt amellett, hogy nem tudom a teljes történeteteket.

Dina!
Jó olvasni, hogy ilyen optimistán szemléled végre a világot. (egy kicsit adhatnál ide is). Ezek után biztos csak minden jobbra fog fordulni.

Muzsu!
Téged valaki jól elátkozott hallod e!!!
Nem lehet hogy a tavaszi fáradtság jön ki rajtad? Pihenj amennyit csak tudsz és egyés sok gyümölcsöt, ártani biztos nem fog.

Tücsi?

Gabek?

Jah Gabekról jut eszembe, hogy le kellett vennünk az ágyrácsot az ágyról mert Imi ki tudott mászni az ágyából. De egész jól megúsztuk, szerintem nem szokott leesni, azaz nem találtam még a földön fekve.

Szép jó estét, éjszakát!

Tünde

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok,


kezdem én is a panaszommal: kicsiBí hörghurutja tegnapra jobboldali tüdőgyulladássá fejlődött, reggel 40 fokos lázzal ébredt, hűtőfürdő+kúp után délelőtt 11-re ment le neki 38-ra, annál lejebb nem. Felhívtam a dokit, azt mondta megnézi, mert ez nem jó jel. Hát tényleg nem volt az. :( :cry: (ja, és míg a dokival beszéltem telefonon a gyerekem kidőlt a játék közben, egy autót tologatott, és lecsukódott a szeme, elterült :roll: - szívbaj azonnal, de szerencésre csak aludt)
Kapott antibiotikumot, erősebb lázcsillapítót. Egész délután aludt, és egész éjszaka, bár már éjszaka nem hörgött annyira. Reggelre nem volt láza. Délelőtt (ma) megint megnézte a dokinéni, azt mondta már javult, reméli így haladunk és nem lesz kórház, ha hétvégén bármi van, fulladás, magas nem múló láz miegyéb akkor azonnal a kórházba vigyük. :( Remélem nem kerül rá sor.
A szívem szakad meg, soha nem volt még ilyen beteg. :cry:
Csak tudnám, hogy hol szedtük össze???
A dokinő szerint a fogzás miatt legyengült az immunrendszere (az utolsó foga jött éppen a hétvégén, erős ínygyulladással), és volt egy bacihordozó a játszótársai között, akitől benyelt valamit, ami ezt okozta.


Muzsu: Látom, titeket se kímélt a sors. JObbulást Neked! Vacak dolog az arcüreggyula, nekem is volt minden évben régebben. Brrr.

Nóri: Szerintem se stresszeld magad az evés miatt. A védőnők nagy része köztudottan - hát hogy is fogalmazzak finoman - szóval néha nem mond okos dolgokat. Én is ráerősítenék a szopira, kevesebb tápit adnék.
Sajnos az első három hónap ilyen: szopi-fejés-fejőgépszétszedésésfertőtlenítés-szopi-fejés-fejőgép---stb stb.
Az elsővel ez még kivitelezhető is. De hogy mi lesz a Ketteskénél, ne kérdezd!

Sára: jaj de vacak ez a helyzet. Imádok ebben az országban élni. :evil: Hát őszintén remélem, hogy jobbra fordul Vince állapota.
Én nem gondoltam volna a Veresről, hogy ekkora gyík... a Kismamában nem így adja elő magát. Hu, remélem ha személyesen taliztok vele az jobb képet fest róla.

Timi: Jó, hogy jelentkeztél! Sajnálom,hogy még nem hívtak fel állás ügyben. hát igen, egészségügy... reméljük jobban alakulnak a dolgok a következő időszakban.
Ismered Taller Zsoltot Veszprémben?

Dina: Örülök, hogy fel vagy dobva!!! Csak így tovább.
Hát igen, a finn nyelv mellé valóban nem hiányzik a latin...

Tündi: Tényleg jobb, hogy nem éled bele magad a dolgokba és így fogod fel, így csak kellemesen csalódhatsz.
Azért drukkolok tovább!
Hu, az ágyból kimászás az merész, mi is nagyon féltünk már a végén, mielőtt új ágyat kapott Bí, hogy egy szép napon fejest ugrik, mert már sokszor találtuk a rácson csingálva. :shock:

Tücsi, Alziza: merre?

Móni: Na én pont ezért megyek majd a 18 hetesre is a Lintnerhez, nem akarok 14ezer forintot fizetni a semmiért egy olyan dokinak, aki csendben eldünnyög magában, és sértésnek veszi, ha merek kérdezni a babámról. Lintner legalább mondja magától a dolgokat, kérdezni se kell.

Prücs: Blanka édes lehet, jaj de mennék én is usziba, hát egy darabig most nem fogok az biztos... Várandósan inkább kihagyok minden baci szerzési lehetőséget.
A mondókázás nálunk is nagyon megy, egész nap: gyejekek-gyejekek- szejetik a pejecet van. Meg húsvét óta a jártam-láttam-hervadni-locsolni.
ja, köszi az e-oldalas ötletet! Csináltam egy honlapot én is oda, és tényleg baromi egyszerű.
Mindjárt a tesódékét is megnézem!

Tényleg, ezt ismeritek? : http://www.annapetiesgergo.hu/ismert_gyerekdalok.htm
Bí imádja! Napi kétszer tuti végignézi.

Na megyek, mert felébredt KicsiBí, már hallom ahogy próbálkozik az ajtót nyitni.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Nora
En is azt akartam kerdezni, amit Tundi (Mano).
Elmeseled, miert kell tapi? Csak, ha van kedved/idod megosztani velunk...

Dina
Eljen a jokedv! :D :D

Timi
Csak azert gondoltam, h jobb lenne felhivni oket, h ha nem is kapod meg az allast, la. vegyek mar eszre, h az lenne a korrekt eljaras, h la. ertesitik az embert. Ha meg meg folyamatban van a dontes, la. tudjak, h te aktivan erdeklodsz. En felhivnam oket. Vesziteni nem lehet vele...
Azert meg drukkolok :wink:

Lillo
Nincs a csaladban vki, aki egy heten egyszer be tud segiteni a takaritasba? Megsem allando allapot ez, de amig vigyaznod kell magatokra, ez lenne a legfontosabb, nem?

Gabek
Hogy vagytok?

Kis betegeink????

Mindenkinek szep napot :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Na, akkor én is jövök panaszkodni egy kicsit...
Tegnap este rémes volt, nem tudtam elaltatni. Először azt hittem, hogy azért, mert nem aludt délután, de nem. 3 órán keresztül nem tudtam letenni. Éjszaka 39 fokos láz- Hajnalban is annyi egy kúp meg egy Panadol után.
Reggel hűtőfürdő, stb. Doki, majd Bethesda.
Felszúrták a kiscinca fülét! :cry: Középfülgyulladás. Tele volt gennyel, azt mondta a doki, hogy nem számitott ennyi váladékra.

Most már jobb a helyzet, de remélem, hogy egész nap aludni fog, hogy kipihenje a fáradalmakat.
Ja, és megint antibibi....:twisted:

MINDENKINEK JOBBULÁST!!!!!!!!!!!!

Vanda

Majd este még irok, de most nem tudok.

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a hiányolást, megvagyunk. Megyek szépen sorban...

Legelőször is jobbulást a kis betegeknek, remélem, Bíí megússza a kórházat és Sanyika meg Vincus, na meg Kata és Dina is jobban lesz végre. Fránya bacik, fujj!

Hurutnál mi kipróbáltuk a sópipát, nagyon jól működött, szépen felszedte a váladékot, csak nem szabad este használni, mert egész éjszaka kehácsolja fel a trutyit a gyerek. Akkor lehet használni, amikor már megérti a gyerkőc, hogy szájon át belégzés, orron át kifújás.

Ezt viszont valamelyiktek rakta fel még a másik fórumra, nagyon jól működött ez is: 1 evőkanál szódabikarbóna, 1 evőkanál só plusz 3-5 liter víz. Ebben megáztatni törölközőt, és azt az ágya mellett kiteríteni (nem a fűtőtestre, csak úgy valahol az ágy mellett). Ez segít, hogy reggelre felszakadjon a köhögés.

Timi, fel a fejjel, kitartás. Szerintem telefonálj rájuk, hogy ne nyomasszon tovább a történet.

Tündi, nagyon drukkolok. Csatlakozom a halvány tesztesek táborához, nálam mind a két gyereknél halvány csíkok voltak csak (utána mondjuk volt Utrogestan-Rutascorbin kúra is). Ha a tesztcsík nem látszott rendesen, akkor azzal ne is foglalkozz, kuka, rossz teszt volt. Egyébként minden tesztre felírják, hogy a halvány pozitív is pozitív - ugyanakkor tény, hogy vetélés után még egy ideig lehet pozitív tesztet produkálni.

Én mindazonáltal bizakodó vagyok (még ha értem is a te alapállásodat), ahogy eddig leírtad, inkább jól hangzik, mint rosszul. Az én terhestesztem így szól: nézd meg tükörben a hátadat, derekadat: ha a derekadnál jó nagy homorulat van, az jó jel. Én pl. a sógornőmnél már egy héttel hamarabb nagyon biztos voltam benne, hogy terhes, mint ahogy bármi tesztet lehetett csinálni.

Boga, a képek itt a Babanet fotóalbumában a Bruno és Mira címszó alatt találhatók. Jó ez az egy év körüli időszak, én a másfél éves kort élveztem nagyon, akkor ugrásszerűen kinyílt, megokosodott Brúnó.

Panzej, jobbulást nektek is! 30 emberre főztél??? Te jó ég, ez nem semmi. Nem volt segítséged?

Lilló, vigyázz azért magadra, tényleg hagyd a takarítást, csukd be a szemed egy kicsit, míg nem találsz segítséget!
Ha Bíí közösségbe jár, esetleg érdemes néha Bronchovaxom kúrát tartani neki, immunrendszert erősíti, felsőlégúti betegségektől véd valamelyest, beszéld meg esetleg dokitokkal.

Vanda, nem gondoltál rá, hogy egy kisebb párnát csinálj a fiadnak, de ugyanolyan töltettel? Lehet, hogy a zörgést szereti (ez a buncizás mennyire jó szó :) ). (Nekem meg milyen jó, hogy nincsenek különalvós elveim ;) )

Prücs, azért szeretnék olyan ügyetlen lenni, mint a tesód, megnéztem az oldalát :) A vízicsibéről nincsenek képek?

Móni, szerintem ne izgasd magad a vajaskenyér miatt, átmenetileg, ha beteg, örülj, hogy bármit hajlandó megenni. (Nálunk volt olyan, amikor Brúnó szó szerint semmit nem akart enni, borzalmas. Étkezésenként két ropinak örültem.) Mi most Multikid Multivitamin szirup vassal nevű találmányt szedjük, esetleg érdemes a betegség után kicsit feltölteni a legyepált kicsidet.

folyt. köv.
20150827140659
 
 


Jaj, Vanda, egyszerre írtunk, ó ti szegények. Normaflort próbáltátok már az antibiotikum mellett? Jobbulást nektek is.

Sara, a Veressel én is jártam így telefonon, de azzal nyugtattam magam (miután anyázva letettem én is a telefont :lol: ), hogy nyilván folyamatosan hívják abban az egy órában, meg amúgy is ingyér van (a 14 ezres tarifája mellett mondjuk beleférhet 8) ). Még jó, hogy írtad, már én is fontolgattam, hogy megkérdezem a magánrendelést (gondoltam, annyira drága nem lehet - de lehet :? )

Remélem, most már jobb híreid lesznek.

Nóri, üdv itt is! :)
Csatlakozom én is a szoptatás pártiakhoz - Brúnó fiam félig tápszeren nőtt fel, tehát félreértés ne essék, ismerem ezt is és eszembe sincs elítélni. Csak Mirát már csak szoptattam (5,5 hónaposan kellett volna tápszerezni, mert nem akart enni, de el sem fogadta) és annyival egyszerűbb, kényelmesebb, olcsóbb.

A másik fórumon már orrba-szájba ajánlgattam a Szoptatás című könyvet, tényleg nagyon jó, nekem ez segített, hogy másodjára jobban menjen. De mivel annyira az elején vagytok, szerintem még simán tudsz alakítani annyit a helyzeten, hogy elhagyhassátok a tápszert.

Szerintem is tedd sokszor mellre, ne félj, nem marad úgy, ha megnövekszik a tejmennyiség, akkor úgyis beáll egy kis rend.

Hogy vagytok egyébként?

folyt. köv.
20150827140659
 
 


Anid: Jó hangzik a pozitív életszemléleted, ahogy olvasom nem volt mindig az. Örülök, hogy jó a napod, és grat a latin felmentéshez. Nem tudom abból, hogy lehet jelesre vizsgázni, én annó csak anatómiát tanultam, de nagyon küzdöttem ott vele....

Zsu: köszi, majd igyekszem nem parázni, jobbulást!!!!

Manó:köszi a bíztatást. Az történet azt hiszem elég hosszú, de ott indult, hogy kicsit komplikáltabb szülés miatt késöbb indult be a tejem, nam emg nem is úgy ahogy kéne, tehát Bélpoklos úr már a kórházban kapott tápit. Mikor hazajöttem akkor lett egy kis tejem, de azóta egy milivel sem több. Lehet, hogy örökletes? Anyukámnak egyáltalán nem volt ... Teszem én cicre, csak le se sz.rja, neki csak az üveg a baró, mert abból jön az anyag :) Persze nem adom fel, de olyan reménytelennek tűnik a dolog, így igyekszem gyakran fejni, kaja elött aztán kaja után...

Lilla: Bííí nek sok pozitív energia és gyógyulás. Gyanúsan hallgatsz a takarításról, remélem azért mert hagytad a fenébe!!!

Vanda: Bálintnak jobbulást!


mtm: köszi a tippet, most már félkezes vagyok, mert pocakfájós ébredés van nálunk, hiper nagy ordítással....

megyek kicsit lenyugtatom

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Muzsu, nagyon drukkolok neked, hogy végre kikeveredj, az arcüreg gyulladás nagyon fájdalmas. Ne járkálj ki a szélbe, ha megteheted!

És végül köszönöm a drukkolást, együttérzést szív-ügyben.

Hát, próbálok szépen sorban menni a kérdéseken.

Miránál úgy fedezték fel, hogy amikor haza akartunk jönni a kórházból, felfedezte a gyerekorvos, hogy szívzöreje van. Rögtön megröntgenezték, hogy nincs-e nagy baj, úgy látták, hogy nincs, másnapra szereztek időpontot a Tűzoltó utcai gyerekklinikára, Szabolcs Judithoz, szívultrahangra (Alziza is oda jár Zalcsival).

Ott kiderült, hogy volt egy tűszúrásnyi lyuk a pitvari sövényen, ez mostanra begyógyult (mondjuk az utolsó három alkalommal nem is nézték, tehát lehet, hogy kicsit hamarabb). Meg elég nagy, 3,5 mm-es a kamrai sövényen.

Ez azt jelenti, hogy folyamatosan keveredik a tüdőből érkező oxigéndús vér a használttal, ami megy a tüdőbe, tehát a szervezet oxigénellátásának a hatékonysága nem jó. Azaz extra terhet ró a szívre. A bal szívfele meg is van nagyobbodva.

Azt kell figyelni, hogy a pulzus nem megy-e 150-160 (!) fölé, légzésszám 50/perc fölé, nem kékül-e a szája, nem kapkod-e a levegő után (rekeszizma nem húzódik-e be nagyon).

Miránál nagyon hangos a zörej: nem is dobog a szíve, hanem surrog, ha a kezünket a mellkasára tesszük, akkor is érezni.

Azt mondják tényleg, hogy minél hangosabb, annál jobb, mert annál kisebb a lyuk, de úgy tudom, többféle eredetű zörej van (pl. még tyúkmell is okozhat ilyet), úgyhogy Lilló ne kezdj el aggódni, biztos tudják az orvosok, mit beszélnek (jobb híján kénytelenek vagyunk ebben bízni).

Miránál vérnyomáscsökkentőt (naponta háromszor) és vízhajtót (ismét kétnaponta) kell adni, hogy a szív munkáját megkönnyítsük.

Most azt mérték, hogy a lyuk 4,5 mm lett, most mértek először növekedést, de egyrészt azt mondta az orvos, hogy mivel nem szabályos a lyuk, lehet, hogy most más részen találta el a méréskor. Ez utóbbi azért is lehetséges, mert eddig Mira mindig őrületes patáliát rendezett, most viszont végigaludta az egészet, tehát így, ilyen alaposan, nyugiban még sosem tudták vizsgálni.

Másrészt az átfolyó vér mennyisége csökkent, tehát ez is inkább arra utal, hogy jobb a helyzet.

Csak a doki nénink szerint feltehetőleg túl hamar vették el tőle a vízhajtó egy részét, most csak korrigálta magát a kardiológus.

Hát nem tudom, Timi, értem, hogy nem érted, amit írtam, mert én sem teljesen értem (dokink sem). Hat hét múlva megyünk kontrollra, nagyon kíváncsi leszek. Sajátságos a kardiológus stílusa, időnként teljesen pokróc, időnként nagyon kedves, de nagyon keveset mond, amit néha elég szerencsétlenül fogalmaz meg, tehát nehéz eligazodni rajta. Sok idő persze nincs kérdezősködésre, úgyhogy a doki nénink szokott még továbbképzést tartani, de hát ő sem kardiológus.

Azért is utálom ezt a szeles időt, mert egyértelműen megviseli Mirát, jobban dobog a szíve, jobban kapkod a levegő után.

Egyébként, ez a típusú dolog még a jobbik fajta, mozoghat, amennyit bír, amit nem bír, úgysem csinálja. Na ennek következtében neki mindig 130 fölötti a pulzusa, szerintem, mert olyan, mint a sajtkukac. Továbbá rikoltozik, kurjongat, röhörészik - remélem, ez tényleg mind arra utal, hogy azért nagyon nagy gond nincs. Orvos is erre hajlik, mindkettő.

Timi, nem tudom, hogy milyen ponton és milyen alapon döntenek műtét mellett. Nem hajlandók egyenesen beszélni (bárki megtud valamit orvos ismerőstől, rokontól, feltétlenül szóljon :!: ). Amit általánosságban mondanak: ha túl sok vér áramlik át, nem kielégítő a légzése, ha nem megfelelő a súlygyarapodása (na, a témában kész szakértő lettem), akkor meg kell műteni.

Csinálják már katéteresen is, de ha rossz helyen van a lyuk, akkor bizony felvágják, motorra teszik a szívét, tüdejét a műtét idejére és fokozatosan szedik le róla (és zárják be, brrr).

Ami engem nyomaszt, az persze a műtét (főleg a motoros, hallottam babáról, aki agyvérzést kapott, míg a motoron volt) és ez az állandó bizonytalanság. Én fogyok, ha gondjaim vannak - már megint kezdek minden létező határ alá fogyni, kezdek már magam miatt is félni a kórháztól.

Ja, és azért is cifra a történet, mert a kölkök 50%-os valószínűséggel porphyriát örököltek (Dr. House nézők előnyben :) ), ami befolyásolja, hogy milyen gyogyót szedhetnek, és különösen altatásnál okoz nehézséget.

Na, megtartottam lyukügyi kiselőadásomat/siránkozásomat.

Brik, ha viszed Álmost, legyen nálad cumi és tea és bármi játék, amit esetleg szeret, hogy a lehetőségekhez mérten nyugiban legyen. Mirát zavarta a pucérság és csak a mellkasa kell szabadon, tehát most már mindig rékli szabású kombit adok rá, tehát karja, válla maradhat ruhában és egy nacit ráadok (egyébként mindig rugit hord).

Szerintem nálatok már hűlt helye lesz a liknak, ha ilyen gyönyörűen gömbölyödik az a baba :)
Hová mentek ultrahangra?

Na megyek, felébredt, délutáni alvásközbeni tejcsikör (ha ezt a gasztrós látná :P )

T.
20150827140659
 
 


Nóri, nem hiszem, hogy örökletes a dolog, az rém ritka.

Nézd meg ezt: www.tiva-med.hu szoptanít (sns) és soft cup, segíthet visszatérni a tejcsizésre :)

Kicsit macerás, de hidd el, nagyon-nagyon megéri :)

T.
20150827140659
 
 


mtm: na babó visszaaludt kicsit, addig fejek, és megnézem amit ajánlottál

köszi

Nóra

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok,

köszi a hiányolást, ezért most csak magunkról írok:

Azért írok ritkán magunkról, mert velünk minden rendben van. :) :D
Semmiféle betegségről nem tudok beszámolni, Berregőm egészséges, jól alvó, jól evő srác, szót fogad, nem hisztizik, nagy cuppanós puszikat ad, imád és mi is imádjuk. :)

Pont ezen kezdtem el aggódni mostanában, hogy mindenki azt mondja, hogy a 2. gyerekek általában jobbak. Azt hiszem nekünk nem lehet még egyszer ekkora szerencsénk, de hát ki tudja, majd meglátjuk. :oops:

Nagyon önnállósodik, felkel, lefekszik magától, már eléri a kilincset, így ki-be mászkál a szobájába/ból, kiszolgálja magát a hűtőből :x , és ha valami buláta félét enne, akkor is :wink:
Pontosan megmondja, hogy melyik cipőt és melyik kabátot, sapkát stb. akarja felvenni, mi lesz ebből? :wink:

Már nagyon figyel rám, érti amit mondok, és végre is hajtaja. Néha csinál valamit, amin nevetek, akkor megismétli és közli, hogy "vicces".

A hasamban lévő kisbabáról még nem beszéltünk neki, de hamarosan már kellene, mert nem érti, hogy minek örülnek annyira más felnőtt emberek, de egyszer már adott csak úgy puszit a hasamra :shock: Ja és mondanom sem kell, hogy nagyon nől :?

Mindent figyel, tanul, raktároz, komolyan mondom néha látom, hogy forognak a kerekek a fejében :)

Velem babailag is minden ok, semmi gondom, se rosszullét, csak bánom, hogy én annyit nen emelgethetem a kisBerregőm. :?

Ezért inkább csak olvasom a soraitokat és próbálom elraktározni, hogy ha egyszer majd szükségem lesz valamire (remélem minél később :) ) akkor tudjam majd, hogy mit is kell csinálni.

De ezzel kapcsolatban azt is gondolom, hogy tudja a gyerekem, hogy hülye az orvosunk, védőnőnk is, ezért ha beteg lenne nem is tudnék kihez fordulni, mert nem igazán bízok meg bennük. Ezért nem is betegeskedik :D

Jó éjt,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Nóri

Üdv itt :-)

Ha érdekel a suft cup, nekünk van és ha kéred szívesen eladom neked, mi talán 2-3 alkalommal használtuk, de mindig mellé folyt a tej és én borzasztóan sajnáltam, hogy a drága, kevés tejemet elpocsékolom, ezért nem használtam inkább.

Pedig jó módszernek tűnt. Árban pedig jóval olcsóbb lenne, mint a weboldalon.

Van egy körkérdésem, hátha tudja valaki, én korábban Chicco terhescsík elleni krémet használtam, nem is lettem csíkos :) , de most nem nagyon lehet kapni, már legalább 6 helyen kérdeztem. Nem tudja valaki, hogy hol vehetnék?


ez az adok-veszek rovat volt :)

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


haho!

Berregőm egészséges, jól alvó, jól evő srác, szót fogad, nem hisztizik, nagy cuppanós puszikat ad, imád és mi is imádjuk.


na en ilyenkor ugy erzem, h valamit nem jol csinaltam! :lol:

mert nalunk akkora hisztizesek vannak, h ihaj! Vince foldhoz veti magat, a foldhoz veri a fejet (ez ujdonsag), ilyenek... mondjuk nincs most a legjobb passzban, beteg+teso... maskor azert nyugisabb. mondom neki, h valamit nem szabad es akkor jon a deeeee szabad!! es indul a hiszti, juhe! tegnap pl. azert kezdett el hisztizni, mert elraktam egy ures zacsit ( :?: :!: :?: :!: ).
egesz pici babakent is tudta mit akar, skorpio, de mostanaban neha nagyon faraszt ez engem :oops: :oops:
remelem hamarosan jobban lesz es ez is lecsillapodik!

Draga anyukam szponzolralt minket es elmentunk ma a szuper excluziv rozsakert medical centerbe (ahol a ... veres is rendel). Vincenek valoszinuleg kaliszi (nem tudom hogy irjak, valszeg nem igy, mert semmit nem talaltam errol interneten) virusa van, ez tud igy elhuzodni. legalabb kicsit megnyugodtam, h nem vmi durvabb betegseg. ha 10 nap mulva nincs javulas mehetunk vissza.

Dina, de jo volt a soraidat olvasni! hajra jo(bb) kedv!
Latin felmentes: HUUUUUU! 8) nekem is volt szerencsem 2 evig tanulni, remes!
neha irhatnal par sort finnul! :lol:

Zsu, jobbulast!

Tucsi, nektek folyamatos drukk megy, h GYOGYULJON MEG Mira, nem igaz, h pici babak is ilyen betegek lehetnek, ezt tiltani kene!!
Te meg egyel rendesen, mert Miranak nem lesz mit szopizni, ha igy folytatod, vigyazz magadra, Te viszed a csaladot! ez parancs! :lol:

ja es egy masik ismeros is mondta, h vele sem volt vmi jo fej a veres. ha ennyire jon be neki ez a telefonos ugyelet akkor miert vallalja :?:
Mas: telefonban kerdeztem tole, kell-e fertotleniteni az osszekakilt cuccokat, azt mondta "dehogy, felesleges" (elotte hangsulyoztam, h kisbaba is van). mai doki szerint feltetlenul, mert kakival terjed a betegseg. ok, h telefonban mas, de latatlanban ne mondjon mar ilyet, nem?

bocs most csak ennyi, kisbetegeknek jobbulast!!!!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


VINCUS!NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKED!
Kép
(ÉS MIELŐBBI GYÓGYULÁST!)
"
Sára,
Calici,asszem így írják,és tényleg elég makacs,viszont gyors lefolyású és hamar kiürül!Nálatok már hetek óta tart ez az állapot,csak halkan kérdezem,hogy biztos calici?Remélem most már kifelé jön Vincus belőle!

Ezt találtam egy ÁNTSz nyilatkozat:
"A vírus hányással, hasmenéssel, esetenként hőemelkedéssel illetve lázzal járó, viszonylag enyhe megbetegedést okoz, a betegek általában egy-két nap alatt magától gyógyulnak, kórházi ápolásra csak ritkán van szükség.

A betegség gyors lefolyású, általában 2-3 napon belül enyhülnek a tünetek. A calici vírus felbukkanása egyébként az őszi-téli hónapokat jellemzi, ellene rendszeres tisztálkodással, gyakori szellőztetéssel, vitamindús étrenddel lehet védekezni. A betegség általában szájon át, illetve a légutakon keresztül terjed."

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


HALIHÓÓÓÓÓ

Vincusnak sok boldog névnapot!

Dina és Kata

Kép
anid
 
 


Timi, koszi!!

hat (hihi) a leiras alapjan abszolut nem stimmel... szted hulyeseget mondott volna a pasi csak azert, h mondjon vmit, ha mar ennyit kifizetunk??
A pasas (Bokay Janos) egyebkent az I. gy.klinikan dolgozik gasztroenteorologuskent. ismeri valaki?
ami engem kicsit megnyugtat, h amikor a heim palt hivtam szerdan egy gasztros dokival is beszeltem es a leirasom alapjan o is ezt a virust mondta.

de akkor miert ennyire mas az antsz-es leirasa????

hetfon fel kell hivnom egy masik dokitt a budai gyk-ban, azt mondta megnezi Vincet vagy most het elejen vagy 1 het mulva (kozben elutazik).

lekopogom a szerdai ejszakai hanyas ota nem volt hanyas es a hasmenes is "javul" egy kicsit.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Dina, koszi! :)
hogy vagy?
saara
 
 


Vincének nagyon sok boldog névnapot!!!!!!

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sára,
biztos a dokiknak van igazuk,hisz ez a leírás csak a betegség lefolyásáról szól.De visszafertőzheti magát,vagy nem is ürül ki rendesen,és mivel legyengült az immunrendszere,vissza betegszik.Erre tippelek,de kiváncsi leszek mit mondanak majd a dokik,ha megvizsgálják Vincust!
timiban
 
 


Vincének nagyon sok boldog névnapot kivánok és jobbulást is kivánok!

Nori, ne add fel a szopizást! Mint kiderült én gyerekemnek egy kicsit le volt nőve a nyelve és ezért nem ment neki a szopizás (ez csak nemrég derült ki). Kezdetben bimbóvédő volt, de azt mondtam, hogy ez igy nem mehet tovább!!!! Két nap és két éjszaka, de megtanultunk mind a ketten szopizni! Te se add fel!!!! A szop-tanit módszerről már én is hallottam és jónak tartom.

Dina, gratula a felmenteshez, bar en nem beszelek latinul, de at tudom erezni a megkonnyebulesedet! Te amugy jobban vagy?

Gabek, tök jó, hogy ilyen jófej fiad van! :) Remélem, hogy a tesója is csak jobb lesz! :) Már alig várom a hétfőt, hogy mondjad, hogy mi van.

Lilla! Pihengess és ne takarits!

Tücsi! Köszi, hogy ilyen részleteséggel irsz a problámáról. Bár a Bálintnak nincs ilyen gondja, de azért jó tudni az ilyesmiről. Te egyél diós tésztát lekvárral meg nutellával. Az tuti kalória!!!!!
Az én férjem napi 4-5000 kalóriát eszik meg. Esetleg meg tudom mondani, hogy miket kell összeenni, hogy ne fogyjál le. :)
Azt is szokták csinálni, főleg gyerekekkel, hogy a szomszéd kisgyerekkel együtt esznek, hogy meghozzák egymás étvágyát.

Kiscica ma már jobban van, kapott fülmelegitő sapit, amit persze állandóan le akar szedni a fejéről. Áttért a napi 1x alvásra, ami másfél óra kb. délben. De estére sem nyűgös, és az altatás is könnyen megy.

Muzsu! Neked is jobbulást.

Betegeknek jobbulást!!!!

Ha lesz tali, akkor most már mi is beneveznénk. Úgy érzem, hogy a mostani napi rutin már megengedné, hogy elmenjünk.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat - bocs, hogy ilyen hosszasan panaszkodtam, de elég jól esett kiírni magamból, azt hiszem, el tudjátok képzelni, mennyire aggódom.

Vincusnak boldog névnapot és jobbulást kívánunk mi is. Hát, Sara, ha rájöttél, hogy mit rontottál el, szólj :lol: nálunk is kitört a hisztikorszak Brúnónál, a héten elérte eddigi mélypontját (lefelé megy mostanság... :roll: ). De én nem hiszem, hogy nagyon elrontottam volna valamit, inkább, ha beleképzelem magam a helyébe, úgy érzem, hogy nekem is tele lenne a hócipőm azzal, hogy mennyit kell a kis pisis tesómmal foglalkozni. :)

Nagyon hiányzik neki a gyerektársaság, de még áprilisban nem merem oviba vinni, nagyon kellene, hogy Mira erősödjön, nőjön, úgy érzem, minden egészséges héttel rengeteget nyerünk.

Most viszont nagyon jót tett Brúnó lelkének, hogy egy fél napot a barátainknál volt, akik rajonganak érte (és ő is értük), ott aztán körülötte forog minden. Az más kérdés, hogy bár nagyon várta, hogy mehessen, reggel úgy kelt, hogy ha annyira szeretem, akkor menjek vele én is :) (És nincs meghatódott / ellágyult arc emotikon...)

Szóval, szerintem Vincus lelkét is marhatja még az új helyzet, pláne így, hogy beteg és akkor sem csak vele foglalkozol...

Nekünk már annyival jobb, hogy Mira olyan egyértelműen rajong Brúnóért, hogy önmagában ez már enyhít a féltékenységen, tény, azt a szeretetáradatot, ami a kiscsajból jön, nem lehet nem szeretettel viszonozni.

Hogy ne csak mindig panaszkodjak: Mira tegnap meg ma teljesen rá volt kattanva a cicánkra. Az ugyan már nem mer odajönni, ha hívom, mert olyan lelkesen (és rikoltozva) megtépik, hogy ihaj. :D
De ha a Mira harcképtelen (járókában vagy az autósülésben van), akkor megy a cica is barátkozni, összenóziznak rendszeresen. Ezeket a pillanatokat úgy szeretem, olyan jó lenne, ha ilyenekkel lenne teli az élet.

Éééés, a mai Mira menü: főtt krumpli pörköltszafttal (plusz szénhidráttal). Ebédre és vacsira egy-egy majdnem teli babakajás üvegnyit csapott be belőle, de olyan lelkesen, hogy ha elvettem egy pillanatra a szájától a poharat (a kanalazás nem volt elég gyors), akkor visítani kezdett. :shock: Így kéne ezt mindig :)

Vanda, örülök, hogy Bálint jobban van, megnéztem a blogotokat, gyönyörű nagy már az a gyerek. Hízókúrás recepteket szívesen látok (már fontolgatom, hogy beleeszek a gyerek hízlalószerébe :lol: )

Gabek, de jó, hogy nálatok minden rendben :) irigyel ám mindenki :)
és hogy még jobb legyen:
https://www.r-med.com/index.php?prodid= ... zmetikumok

Többiek, hol vagytok?

Szép vasárnapot mindenkinek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Lilla,
tegnap csak gyorsan rákerestem a calicira Sárának,és elfelejtettem Bínek jobbulást kívánni! :oops:
Remélem már sokkal jobban van,és a gyógyszerek hatnak!Sajnos a hörghurut hamar ráhúzódhatnak a tüdőre,és ezt a bacit bárhol összeszedheti.Nem kell ahhoz egy beteg gyerek,hogy átadja a bacit.
De a lényeg,hogy mielőbbi gyógyulást és mennek a gyógymanók a kis drágának!
Te meg ne vidd túlzásba a takarítást.Már két gyerkőcre kell figyelned!Ápolgasd a nagyot,óvd a pocilakót! :wink:

Puszi

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Tenyleg, Lilla, mi ujsag Biiivel :?: :?:
Amugy a broncovaxom, amit Tucsi irt a dokink szerint is jo megelozesre, mi is szedjuk idonkent.
Takaritas: ne takarits, igy legalabb nem lesz szokatlan a rumli, ha Pindurka kibujt! :lol:
A fozes es a takaritas, rendrakas nalunk meg nem megy tul jol. nyomaszt, de nem tudok mit csinalni...

Tucsi, nana', hogy ertjuk, panaszkodj csak nyugodtan!
koszi a megnyugtatast es Brunak le a kalappal, azert alapbol nyugis kissrac lehet!

en meg bovsanatot kerek, h itt hisztiztem nektek megint, de nagyon aggodtam es teljesen kiakasztott ez az eü helyzet.



szep napsuteses vasarnapot!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


hát, én megértelek, Sara :)
T.
20150827140659
 
 


Sziasztok

Most gyorsan Saranak aztán jövök még!

Bókay János:Egy tüneményes pasi!
Anno Alexel mi hozzá jártunk és aztán még sokáig ha volt valami problémánk akár Zinával is Hozzá mentünk!
Talán emlékezetek még,h Alexnek Kawasaki szindrómája volt!
Más kórházban félrekezelték,fogalmuk nem volt mi a baja a gyereknek!
Már kezdett leállni a veséje,csupa seb volt a füle mögött mert csak egy oldalon tudott feküdni úgy be volt gyulladva a nyirokmirigye stb.
Akkor ajánlották nekünk Bókayt.
Azonnal fogadott,ezért az addigi kórházból kikértük a zárót!Kérdezték hová visszük a gyereket.Amikor megmondtuk teljes lett a pánik :shock:
Össze-vissza beírtak mindenféle vizsgálatoz,h úgy látszódjon őkaztán mindent megtettek.

Bókay úgy vizsgáta a gyereket mint még egy orvos sem.
Pl.amikor vért vett tőle előtte elérzéstelenítette a kezét egy krémmel,letapsztotta és napocskát rajzolt rá.
Úgy hallgatta,h az ölében ült!
Nagyon kedves volt mindíg!
Tőlünk soha nem a nővér vett vért hanem mindíg ő!
Az első vizsgálat után megmondta,h ez bizony kawasaki!
Borítékot nem fogadott el!
Mobilon bármikor hívhattam!

1 évig kezelte Alexet és utána Zinát is vittük hozzá.Gasztroenterológushoz küldött a gyerekorvos és őt hívtuk.
Aztán amikor Alex kukacával volt gond azt is ő csinálta!
Sőt ha bármi komolyabb volt őt hívtuk!

Szóval nekem nagyon jó véleményem van róla! :lol:

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Orulok, h Alziza ilyen jokat irt Bokayrol, mert mi nagyon rosszul jartunk vele, es nem birom nem leirni mi tortent...

Egy baratunk ajanlotta ot, a gyerekeikhez a kezdetektol jar fogadott orvoskent.
Bar nem tudtunk semmit a hazi neninkrol, olyan jokat mondtak rola, es olyan nagy neve van, h inkabb felfogadtuk mi is: 1. gyerek, legyunk minel alaposabbak...

Lujzi nathasan jott ki a klinikarol, gondolom az ujszulott osztaly beli huzatot nem kell senkinek reszleteznem...
Kb egy honapos koraban elkezdett nagyon enyhen kohecselni. Akkor meg asszem heti 2x jart hozzank Bokay (alkalmankent potom 8000 Ft-ert :!: :evil: :!: :evil: :!: :!: :!: :!: )
Egybol szoltam neki, o azt mondta, h ilyen pici babara meg nem jellemzo a kohoges ( :?: ), meghallgatta, azt mondta, semmi.
A kohoges egyre gyakoribb lett, egyre hangosabb, jott a 2. honapos szuri.
Mondta doki, ez nem komoly, raoltott...

A helyzet egyre csak romlott, a gyerek elkezdett sipolni, amikor levegot vett. Igy ment el meg egy honap, elkezdett koptetoket felirni az akkor 1,5 honapos gyereknek.

Vegig sirankoztam, ratelefonaltam, h nem jobb a helyzet, a 3. hos szurit is raoltotta.

Aztan amikor mar tok hangosan sipolt szegenykem, es nem hagytam beken a dokit, felirt egy Fluimucil nevu koptetot, nem tudom, ismeritek e, de bivaly eros.

Azt mondta, napi 2x fel tasakot adjak be neki. Nekem vhogy az osztoneim beinditottak a riadot, de elnyomtam oket, mondvan, bizzunk a dokiban, biztos tudja mit csinal...
De azert kevesebb, mint fel adagot adtam be neki. Bar jott ki hurut, ugy vettem eszre, faj a hasa a gyereknek. Balga modon aznap este beadtam meg egy alig fel adagot.

Ez a ket adag pont eleg lett ahhoz, h ugy kicsinalja Lujzi hasat, hogy tobb, mint egy hetig visitott amikor beindult az emesztese, es nem olyan volt, mint amikor hasfajos volt minikent, hanem vele zokogtam, mert sehogy nem tudtam enyhiteni a fajdalman.

Felhivtam a Bokayt, erre kozolte, h akkor csokkentsem negyedre az adagot. Na akkor mondtam, h en ezt a sz@rt be nem adom tobbet a gyereknek!

Egy ismeros beajanlott a II.sz gyermek klinika tudo osztaly foorvos nenijehez. Ugy mentem el, h bar fel vagyok haborodva, semmikepp nem mondom el, ki kezelte addig a gyereket, mert csak az erdekelt, h rendbe jojjon.

Amikor meghallotta a drno, h mit adtunk a gyereknek, leesett az alla, es mondta, h mindenkepp tudnia kell, ki ir fel ilyesmit egy ilyen pici babanak, mert h ilyet o meg nem hallott.

Lenyeg, h felirt egy porlaszto keszuleket+szalvusz vizet+egy horgo tagito cseppet, es 2 NAP szorgalmas inhalalas utan MEGSZUNT a sipolas!!!!

MIERT NEM KULDOTT A BOKAY SZAKEMBERHEZ????? A SZAROS 8 EZREK MIATT :?: :?: :?: :?:

Soha tobbe nem hivtam fel, egyszer osszefutottunk a Mammutban, es ugy atnezett rajtam, mintha uvegbol lennek.

Sara, bocs, h ezt leirtam, remelem, Nektek bejon, sokan mondtak rola jokat.
Mi nagyon rosszul jartunk vele, de szerencsere nem lett belole maradando baja Lujzinak, es engem csak ez utobbi erdekel, es remelem, nem kerulok ossze ujre Bokayval...

Most en is panaszkodtam, bar utolag, de jol esett kiirni magambol, koszi, h megtehettem!

Betegeknek jobbulast!

Pocakosoknak jo egeszseget :wink:

Timi
Nincs hir?

Mi a heten anyukamnal vagyunk, mert az uram kulfoldol, ott nincs net, majd jovok.

sziasztok :)

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Nagyon sajnálom, hogy ennyi betegség van még mindig, jobbulást kívánok minden kicsinek és családjuknak!

Sára!
Ez nem igaz, hogy Vincus még mindig nem gyógyulgat. Hátha valóban calici, mert akkor már tudni lehet, mi a baj. A kis betegnek utólag is boldog névnapot!

Ez a dokikeresés tényleg borzalom.

Boga!
Én is tapasztaltam, hogy az orvos inkább szemet huny afelett, hogy máshoz kéne küldeni a pácienst, csak azért, mert hiú, mint a fene! Egyszerűen nem bírja némelyik elviselni, hogy másvalaki felülbírálja az ő diagnózisát, kezelési módját.

Szerencsére nem Botinál volt ilyen gond, én tapasztaltam magamon, de nagyon felháborító, hogy akik felesküdtek arra, hogy életüket a gyógyításnak szentelik, képesek puszta hiúságból
- és igazad van, persze a nem is kis honorárium is benne van -
visszatartani az embert egy hatékonyabb kezelés esélyétől.

Ebből következik persze az, hogy az ember kénytelen saját magának kikotroni a megfelelő gyógyítási helyet.

Bocsánat, hogy így kitörtem, de eszembe juttattátok a saját esetemet és újfent kiakadtam.

(Csak röviden: Van egy enyhe serdülőkori epilepsziám, ami mellé kb. hét éve kialakult egy autoimmun betegség. Miután alapos kivizsgáláson estem át, az lett a legvalószínűbb lehetőség, hogy az egyik epilepszia gyógyszer váltotta ki az egész immunbetegséget. ÉS EZT A LEHETŐSÉGET A HÁZIORVOS TALÁLTA KI, nem az immunprofesszor és nem a neurológus néni. Ő vérig volt sértve, mikor az orra alá dugtam a szöveges leletet, hogy az általa adagolt gyogyitól alakulhatott ki nálam ez a baj. Most már levettek erről a gyógyszerrről, egy éve nem szedem és nagyon sokat javultam. Ennyi.)

Elnézést a hosszú litániáért, csak le akartam írni, nekem milyen tapasztalatom volt a kérdésben.


Nora!
Én is örülök, hogy csatlakoztál közénk és gratulálok Erikhez!
Szerintem se hagyd, hogy paráztasson a védőnő a szoptatást miatt. Ha Eriknek ennyi tejre van szüksége, hadd egyen ennyit, később ez változhat majd.


Tündi!
Ha jól emlékszem, ma mész/mentél dokihoz! Van valami eredmény?


Gabek!
Örülök, hogy ilyen jól vagytok minden tekintetben! Nagyon jó lehet neked, hogy a tündéri kisfiaddal lehetsz és közben növekedik eg picuri a pocakodban! Ennél jobb dolog nincs is!


Lilla!
Hogy vagytok? Bí alakul?
Megértelek takarítás - ügyben, én is utálom a kupit, de tényleg nem dől össze a világ, ha tojsz rá kicsit.


Anid!
Jézusom, ez a gyógyszeres fiola dolog elér súlyosan hangzott!
Örömmel látom, hogy ez a hülyeség elhagyta a lakásodat! :)
Igazd van, hoyg jobban van, sokszor egész apró dolgok kellenek csak, hoyg jobb kedvre derüljön az ember!

Latinhoz én is gratulálok!
Én ugyan nem tanultam, de hallottam, hogy elég nehéz, annál is inkább, mert holt nyelv révén nem lehet gyakorolni igazán.

folyt.köv.
kgk
 
 


folyt. köv.
Féltem, hogy elszáll.

Timi!
Sajnálom, hogy ekkora kavarodás volt nálatok a lakás körül, remélem, elmúlt már.

Nem hívtad a kórházat, hogy mi újság a munkahellyel?


Képzeljétek, tegnap jöttünk meg Sopronból. Naygon jól sikerült, szerencsére - úgy néz ki- nem lettünk betegek. Bár az igaz, hogy hülye nagy szél volt végig.
A szálloda tényleg szuper volt, a kaja, a szobák és persze a környék is.

Szombaton átruccantunk Bécsbe kicsit lófrálni, úgyhogy nagyon urasan eltöltöttük az időt.


Na, most felszívódok, a végén még lefagy tőlem a topik.

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok,


Köszi az érdeklődést, már kezdünk alakulni... holnapig szedjük az antibiót, és szerdán megyünk vissza a dokinkhoz. Remélem mindent rendben talál. Én úgy érzem javult sokat, a légzése már nagyon szép, az orra se folyik annyira, alig köhög.
A hangulata katasztrofális szegénynek - persze ez érthető - de azért nagyon idegpróbáló, mikor megállás nélkül hisztizik a semmiért, és semmi se jó, semmi nem köti le. Persze értem én, biztos rosszul van, meg a bezártság is a lakásba, de azért ez így nehéz nekem is. Közben persze kaptam én is a bacikból, meg apa is. Így most magunkat is kúrálgatjuk.

Kinga: De jó, hogy jól éreztétek magatokat! és hogy ennyit írtál, úgyis olyan ritkán jössz...

Boga,Alziza: Döbbenet, hogy ugyanarról az emberről írtatok! Alziza örülök a ti sikereteknek, de ugyanakkor felháborító, ami Lujzival történt.

Sára: Nekünk nagyon jó gyerekdokink van, homeós. Van neki magánrendelése Szigethalmon egy mini klinikán. Esetleg beszéljek vele? Hátha tud Vincének segíteni? Bár nektek ez nincs közel... De ha tud esetleg dokit ajánlani...

A másik, szerintem semmit nem rontottál el.
Egyik gyerek ilyen, a másik olyan. Mint ahogy mi felnőttek se vagyunk egyformák. Gabeknek ilyen angyali gyerek jutott, nekünk meg egy olyan, akivel kapcsolatban néha felmerül bennünk a kérdés, hogy mit rontottunk el, mert nem eszik, nem alszik, nem játszik egyedül vagy hisztizik...stb.
De asszem én már unatkoznék, ha Bí nem ilyen lenne, amilyen. Így imádjuk őket, ahogy vannak.
Persze én meg is lepődnék, ha a páromnak meg nekem egy teljesen szófogadó, engedelmes, mindent tökéletesen csináló, nyugodt gyerekünk lenne,hiszen mi se vagyunk ilyenek. Honnan örökölt volna ilyen géneket?

Gabek: Jó, hogy jól vagytok, és minden ilyen jól megy nálatok. A második babód is biztos ilyen kis nyugodt lesz, ha a várandósságod ilyen nyugodt. :)

Köszi az ajánlást Tücsi és Sára az immunerősítőre, a dokinő is ajánlott valamit, de az sajnos most hiánycikk, azt mondták. Na majd szerdán megkérdezem erről a szerről, amit ti írtatok, hogy mit gondol, szedjük-e inkább ezt, vagy kutassunk a hiánycikk után.

Tücsi: Alakul ez az étvágy! De jó! Csak így tovább!
Írtam neked mailt!

Az étvágyról jut eszembe, hogy én nagyon irigyeltem ám Móni a vajaskenyereteket az elmúlt napokban.
Ugyanis Bí két napig szó szerint semmit nem evett. Egy-egy harapást, amit aztán ki is köpött. (biztos nem bírt nyelni a váladéktól, de nem is kívánta, mert pépeset se akart)
Olyan boldog voltam, mikor mondta szombaton, hogy:
anya süt palinti Bándintnak? (palinti=palacsinta)
Azonnal neki is álltam, egy fél kakaósat megevett. Ezért megérte dolgozni.
Vasárnap meg azt mondja: süt kobit anya és Bándint? (kobi=pogi)
(mert nézegette a régi fényképeit, és néhányon épp pogácsát sütöttünk.
Na neki is álltunk pogit sütni, apa, Bálint meg én. Abból is evett 3-4 darabot, na ezért is megérte dolgozni.

Nóri: Mi újság??? Helyrejött az átmenti "vészhelyzet"? Jól vagytok?

Hétvégén takarítottunk, apa csinálta a nagyját, én meg a lájtos részét (portalanítás, tükrök, stb.) Bándint segítségével tényleg nagyon kíméltem magam, de olyan jó körülnézni a lakásban.

Na megyek, mert felébredt Bí szerencsétekre, különben tele lenne az oldal.

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit megkésve mi is nagyon Boldog Névnapot kívánunk Vincusnak! Remélem nagyon hamar meggyógyul szegénykém, sok erőt is küldünk a névnapi jókívánságaink mellé!!!! Piri jól van?

Lilla: de jó, hogy kezd kicsi Bándint (:-))) ) meggyógyulni. Nagyon édes lehetett, ahogy megevett egy fél kakaós palacsintát, te meg gondolom sütöttél egy hadseregnek valót:) :lol: :lol: Ebbe bele sem gondoltam, hogy nemsokára majd süthetek ezt-azt. Mert most a tudásom a muffinig terjed, nem vagyok egy nagy sütisütős.. Főzni azt igen, szeretek, de tésztával pepecskedni, hát azt nem nagyon. Meg nem is szokott sikerülni, így egy idő után feladom, elmegy a kedvem. De Ákinak majd mindent:-))) TEgnap vadast főztem zsemlegombival, mert gondoltam, hogy milyen jó lesz a fiúknak, Ákinak persze tettem külön húst, mert a szószosból nem ehet a tejföl miatt... Ezt sem főztem még előtte, de apa szerint isteni lett (persze remélem nem azért mondja, mert toleráns :oops: :lol: :oops: :lol: )

Angyalka, merre jársz?
Kinga: de jó lehetett egy kis pihi. Melyik szállóban voltatok? Bababarát, vagy Botit nem vittétek?

Dina: remélem már a rossz gondolatok eltűntek a fejedből, mert itt van Kata!!! Biztos minden a legjobban fog alakulni, kitartás, és fel a fejjel! Katának nagy szüksége van a vidám, jókedvű, régi humorú anyukájára!!!!!!!:-)

Timi: meló? Vagy már inkább ne is kérdezzem? Annyira megérdemelnéd, hogy valami történjen már! A Telki meg egy tök szinvonalas kórház, jó körülmények, biztos jó a légkör is, szóval én még mindig nagyon drukkolok Neked!

Boga: elképesztő volt olvasni a történetedet, nemhogy átélni. Sajna az orvosok nagyrésze ilyen, nem tudom mire esküdött fel.. Mi a gasztroval járunk igy folyamatosan.. De már nem tudom, hová vigyem, megint jön vissza a kaja, bár nem olyan nagy mértékben, mint korábban, de délutáni uzsiból tuti, hogy kijön egy jó rész. Nem is tudom, mit adjak neki sokszor, mert tejest nem lehet, a pépek kijönnek, a gyümiből a barack és a szilva is, az epret nem eszi, így most marad az alma, banán, körte.. Nagy választék, mert a narancsot, mandarint sem bírja,az is kijön. Megyek majd 17-én vele az új házidokinkhoz oltásra, akkor megkérdezem, hogy merre lehetne vele még menni, milyen doki nézze ezt meg, hogy miért lehet????

Ezeket a kis szívlyukacskákat is rossz olvasni, küldök virtuális varrótűt és cérnát, ami befoltozza a gonosz lukakat, hogy ne kelljen műteni!!!!!!

Szóval nálunk is megfázás, orrszívás van, borzalmasan utálja már, de alig akar felszakadni a váladék, alig bírom szívni. Most adok neki szinupret cseppet, az elvileg felszakítja.. Remélem szombatra meggyógyul, mert járunk mi is úszni vele, és szeretnénk menni!


Szép (na nem ilyen borús) napot Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Jelentem úgy tűnik mi meggyógyultunk, Sanyika is és én is, várunk minden betegeskedőt ebbe a táborba :)
Nem tudom nálatok ez hogy megy, de a betegség óta Sanyika iszonyúan hisztis, borzasztó nehéz vele, gondolom jól elkényeztettük amíg beteg volt és most nehéz neki visszaállni. A vajaskenyér-sztrájk továbbra is fennáll, már kemény két hete! Néha eszik egy kis epret, kölesgolyót, de mást semmit. Teljesen kész vagyok tőle! Tudom, hogy jobb ez, mintha semmit nem enne (el tudom képzelni milyen lelkesen sütötted a palacsintát Lilla!) de ettől nem fog visszaerősödni!
Holnap megyünk tojásterheléses vizsgálatra az I. gyklinikára. Elméletileg 24 órán keresztül bent kell lennünk, de remélem legalább éjszakára hazaengednek ha nem reagál durván a főtt tojásra. Azt sem tudom mivel készüljek, hogy egy napig ott lekössem a gyereket...

Boga, Kinga! Elképesztő, hogy milyen sztorik vannak! Még mindig beleborzongok, ahogy rágondolok a sztorijaitokra! Így bízzon meg az ember az orvosban! Borzasztó! :shock:

Tündi! Van valami hír?

Mennem kell, mert a szomszédban szedik le a csempét és gyanítom, hogy Sanyika felkel rá.

Gondoljatok ránk holnap, sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Köszi,hogy így érdelkődtök,drukkoltok,és aggódtok értem!Nagyon jól eseik!
Semmi hír és nem is hívtam őket!A hetet még megvárom aztán rájuk csörgök!

Na de most egy kis meglepi!

Elkészült a nagy mű!Teljes átváltozás!Teszek képet,bár annyira nem adja vissza az élő hatást,meg hát én fotóztam magam...(kicsi photoshop nem ártana a tokámnak :roll: :lol: )

Ilyen volt:
Kép

Aztán ilyen lett:
Kép
Kép Kép Kép

Na milyen?De őszintén! :wink:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: