Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, ahogy ígertem, teszek fel képeket. Kép Kép
chopin
 
 


Adri :) Nagy-nagy gratula a csodás eredményhez!! Majd megpróbálok gondolkodni a kérdéseken, de mostanság nemsok szabadidőm van...

Móni :) Daninak bulást! A lányok már megmondták a tutit a mielőbi kivizsgálásról, sztem is ez nagyon fontos. Nagyon drukkolok Nektek, hogy ne legyen nagyobb baj és gyorsan meggyógyuljon Dani!!

Timi :) Fannikának nagy gratula a felálláshoz! Ismerős amit írsz, nálunk is ez volt, amikor Bálint már fel tudott állni, de még nem tudott leülni, állandóan ott kellett lennem segíteni neki. De majd villámgyorsan rá fog jönni Fannika is, hogy hogy kell lecsüccsenni és akkor sokkal önállóbb lesz.
Az időtől én is kivagyok, a napokban mi is beindítottuk párszor a fűtést, mintha nem is június lenne...
A bébiúszás és a torna milyen? Fanninak hogy tetszik?

Dorka :) De jó, hogy Nálatok ilyen szupi idő van! És a Tallini barangolás is tuti lehetett!! A képek is nagyon szépek, Szoncsi nagyon édes a kis sapójában :)

Végül egy kép Bálintról a játéktároló dobozában, nagyon szeret a dobozzal játszani, a kedvence, hogy beleül én meg tologatom...
Kép
Puszi mindenkinek és szép hétvégét: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok lányok!

Azt hiszem csütörtökig nem írok Nektek! (Azért olvasni megpróbállak Titeket!) Már nagyon-nagyon és még annál is jobban izgulok! :roll:
Gondoljatok rám légyszi!
(Már épp azon gondolkodom, hogy talán ennyi tudással el sem kellene mennem! :( )

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 

 
 

Adri!!

Fel ne add! Fog az sikerülni!! Kép

Többieknek jó éjt, holnap majd bővebben jövök! (remélem...) Kép

Ditta
ditta76
 
 


Adri!!

Ügyi vagy,én is szoritok ezerrel!!
Mi pedig lakás-és autoprojecten vagyunk ezerrel,kimaradásomnak ez a két fö oka!!

Mindenkinek sok puszi!!
Moni,Danival mi a helyzet???

Kinga
skinga
 
 


Adri :) Ma már csütörtök van :!: :!: Drukkoltam ám ezerrel!!! Hogy sikerült :?: :?:

Mi újság lányok :?:
denizsa
 
 


Halihó Lányok !!

Adri küldött egy SMS-t, hogy : S I K E R Ü L T ! ! ! :) :) :)

Meg annyit írt, hogy ma nem jut netközelbe.

DE ÉN MEGÍRTAM ÉS EZÚTTAL IS NAGY- NAGY GRATULA AZ ÓVÓNÉNINEK !!!!!!

Kép
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a drukkolást! Rám fért! :lol:
4 lett a zv feleletem, 5-re védtem a szakdolit. Bővebben megpróbálok írni du, mert most mennem kell a postára - a 2 gyerkőccel...
Olyan jó, hogy nem kell végre a hülye tételek felett görnyednem és azt olvashatok amit szeretnék, nem amit kell! És végre tudok a családommal foglalkozni! :D

Dorka! Mikor is jöttök haza? Jó lenne találkozni, ahogy Zsuzsival is "beszéltük"! (Persze a többiekkel is!!!) Hátha össze lehetne hozni egy "Kirekesztettek" találkozót! :lol:

Puszi, Adri
radra
 
 


DRÁGA ADRI!!!!

GRATULÁLOK A SIKERES VIZSGÁIDHOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kép


Mostmár aztán pihenj amennyit csak tudsz,és legyél sokat a családdal,mert Rád is,és a kis családodra is ráfér!!!!!!!!

Sok-sok puszi,és még1szer NAAAGY GRATULA!!!!!!

Puszi Kép

Kinga
skinga
 
 


Lányok!Éppen betegek vagyunk, egy kis nátha és láz miatt nem jövünk már jó ideje Szonjával.Most már gyógyulunk, jövő hétvégén minden gond nélkül tudunk haza menni.
Június 19-től leszünk otthon egy hétig folyamatosan, utána egy hét Brüsszel a tesómnál, aztán megint egy hét Magyarországon.Megírom nektek a telefonszámomat, ha talit akarnánk szervezni.

Gratulálok Adri!!!Nagyon ügyes vagy!!Jó érzés lehet, hogy végre SZABAD VAGY!Se tételek se tanulás, pihenj sokat.

Jövő héten 22 fok lesz, már nagyon várom, végre sütkérezhetünk egy kiicsit a napon. Hétvégén állatkerti programot tervezünk.
Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Bálint elkezdett homokozni, mindig mindene csupa homok lesz (még a gatya alatti pelus is). Legnagyobb gondom az, hogy minden igyekezetem ellenére megkóstolta a homokot, úgyhogy volt egy kis természetes immunerősítés :lol: , aztán már a homokban lévő kavicsok, fadarabok és egyéb szemetek érdekelték... Vittünk kisvödröt meg lapátot, persze ezek még csak véletlenül sem érdekelték, de legalább más gyerkőcök eljátszottak velük, ő meg a többiek játékaival (mert őket meg azok nem érdekelték)...
És B. táncol, pontosabban riszál zenére. Szerencsére más fiús mamák megnyugtattak, hogy az ő fiaik is űzik ezt, mert kiscsajoknál már láttam ilyet, de srácoknál még nem.
A hétvégén voltunk játékvásáron, ott kapott egy rumbatököt, egyszerűen imádja, most ez a sztár, tisztára muzikális a fiú :D Szintén új tudomány a telefonálás, a vásáron kaptunk ajándékba
egy kis mobiltelefont, azt odatartja a füléhez és mondja hogy "halló" (na jó, kb. a "ha"-ig jut el).

Adri :) Óriási gratula a vizsgáidhoz!!! Kép
Most már tényleg Rád fér a pihenés, úgyhogy hajrá!
A tali meg nagggyon jó ötlet!!

Dorka :) Bulást Nektek! Gyógyuljatok meg mihamarabb, már nagyon várunk Titeket!

Puszi mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!

Adri!!!

GRATULÁLOK!!! Kép

A nagy örömre mostmár süthetsz kedvedre! Meg persze a család kedvére is! Van is egy javaslatom, új recept, hétvégén kipróbáltam, de már holnapra is le van adva a rendelés!

Almás-diós muffinkalács
Csak a formája muffin, egyébként kelt tésztából van! Kép

Csak egy a gond vele, hogy update 20-as.... :D :D :D
És ha nem vigyázunk könnyen így járhatunk: Kép

Ditta
ditta76
 
 


Ditta!

Épp most sült ki a kifli! (Addig amíg hűl, gondoltam benézek.)
Úgyhogy valóban ma reggel -ebben a "csodálatos" időben- arra keltem, hogy inkább sütök itthon kiflit, minthogy elmásszak egy boltig. És valószínűleg délután is sütök valami sütikét.

Megyek, tömöm a bucimat egy kicsit. :D

Puszi mindenkinek!

Adri

ui.: Ja, és kellemes hétvégét!
radra
 
 


Hahó!

Hová lett mindenki?????

Tudom, hogy jó idő van, de azért írjatok néha!

Pusz
radra
 
 


Szia Adri :)

Én írok! Kép

D.
ditta76
 
 


Sziasztok!

Ma voltam Balázsunkkal a 15 hós kanyaró elleni oltáson.Egész jol viselte,hamar megnyugodott,utána folyamatosan karattyolt(persze a saját nyelvén).A dokinéni azt mondta,hogy kb. a hét végére fog ettöl belázasodni,és egy picit taknyos lesz.Majd meglátjuk,mindenesetre mostanában nem tul jok az éjszakáink ,mert szegény kispocoknak tömegével bujnak elö a rágofogai.Nagyon szenved...tegnap éjjel alig tudtam megnyugtatni,annyira sirt.Gondolhatjátok hogy néztem ki reggel...... :? .....a tükröt mindenesetre kerültem :lol: .
Balázs 13.65kg-ot nyom.Már lassal-lassan kezd értelmes szavakat mondani(persze nem tökéletesen),mondja már,hogy:papa,mama,apa,hapci,hinta,labda,lámpa,baba,kávé(nna azt hallanotok kéne!!! :lol: ),stb.....
A két nagyfiam ,velem,és apával együtt örül,hogy vége a sulinak,most pár hét viszonylagos nyugalom...legalább tanulni nem kell.
Mi benne vagyunk az auto-és lakásvásárlás kellös közepén.... :? ,csak lennénk már tul rajta!!!
Ditta
a süti szokás szerint nyálcsurgato. :lol:
Adri
szerintem inkább most Te irj nekünk picit többet,mert már tul vagy a sutyon,és gondolom történnek a családi kalandok ezerrel,aminek végre Te is részese lehetsz!!
Moni
mi van Danikával???Ugye nincs baj??Sokat gondolok Rátok!!! :cry:
Gotti
gondolom Ti kint vagytok egyfolytában,és megy a piknik ezerrel. :wink:
Zsuzsi
hogy áll Bálint baba az állással,és a menéssel???Eljött a rohangálós korszak???
Dorka
remélem Nektek is jo idötök van odaát,mert itt az utobbi 1-2 napban igazi nyári meleg van...legalábbis felénk igen.


Nah lelövöm magam,mert már mennem is kell!Mindenkinek sok puszi,azért Ti is gyertek,ha csak 1-2 szó erejéig,mint Ditta :lol: ,mert akkor tudjuk,hogy mindenkinél minden OK!!!!!

Pussssssssssssssssssssz Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Mindenek előtt Adri utólag is Kép !!!!
Dorka,remélem már jobban vagytok!!! :lol: :lol:
Ahogy nézem a naptárt látom, hogy ti hamarosan jöttök haza.Gondolom már számolod a napokat!!!
Zsuzsi, amikor a Dani kissebb volt ő is imádta a mobilt(főleg ami zenélt).Kb.két éves volt amikor bejött egy szám(vmilyen román együttes énekelte) és abból a refrén nagyon tetszett neki.Az volt az első muzikális megnyilvánulása.
Kinga, KITARTÁS a vásárláshoz,költözéshez..stb!!!
Gondolj bele milyen jó lesz ha végre beköltöztök!!!
Biztos sok a papírok utáni szaladga,mi?
Danival minden oké,köszi.
Képzeljétek én is mindenből levizsgáztam és semmiből nem buktam meg!!!!!!!!
Szombaton kezdem a jogsit!!!! Nagyon izgulok,de nagyon szeretnék vezetni.
Remélem most már sűrűbben jövök.

Sok puszi Mindenkinek!!!!!!
Kép
Móni
moni3
 
 


MONI!!!
NAAAGY-NAAGY GRATULA A SIKERES VIZSGÁIDHOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kép


Mostmár aztán Te is pihenj sokat,a vezetéshez pedig sok sikert,és kitartást kivánok!!!! :lol:


Puszi Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Látom újra éled végre a topik :D nagyon helyes! :D :D

Tegnap Bálint átesett a nyáravató birkanyíráson :) A fülénél kicsit cakkos lett (itt kezdte elveszíteni a türelmét), de inkább a haja, mint a füle legyen az, nem igaz? :lol:
És végre eldőlt a nyári programunk is, mármint ami a nyaralásokat illeti: lesz egy hét Balcsi és 5 nap egy termálhotelben Berekfürdőn. A Balcsi már nagyon közel van: már 2 hét sincs az indulásig, úgyhogy már elkezdtük beszerezni a dolgokat: Bálint kapott bébiúszógumit és felfújható kismedencét. Gondoltam, a víz hideg lesz, de mégis fürdünk :lol:

Móni :) Nagyon ügyi vagy!! Nagy gratula!! Kép
Te aztán pörögsz ezerrel, alighogy túl vagy a vizsgáidon, megint tanulsz :) Hajrá!
Tök jó, hogy Danival végre minden oké! :) :)

Kinga :) Gratula Balázsnak a szép súlyhoz és a szavakhoz! Hogy viseli az oltást? Lett láza?
Kitartást az autó- és lakásvásizáshoz! Nem könnyű dolog egyik sem.
Bálint még nem rohangál (max. én utána :mrgreen: ), már szépen álldogál és megy is, ha van vmi, amibe kapaszkodhat (akár a kezünk, vagy szekrény, más bútor).

Ditta :) Sütid nagyon nyami! :D Lehet kérni róla receptet?

Dorka :) Majd hívlak tali-ügyben, ha itthon lesztek, mert pont közen (jún. 27.-júl.3.) megyünk a Balcsira, szóval előtte vagy utána tudunk összejönni! De jó lesz :)

Na megyek, mert ébred a fiatalúr...
Puszi: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám, csak csavargok. Tegnap Bp.-en voltam, egy volt kolléganőmmel találkoztam (aki egyben barátnőm is). Jó volt újra látni, meg dumcsizni. :D

Móni! Nagyon-nagyon ügyi vagy! Kép
Autóvezetéshez is sok sikert!

Erről jut eszembe, most végre lenne néha időm vezetni, most meg a jogsimat tüntettem el valahová! :oops: Már egy hete keresem, de nemtom hova a bánatba tehettem?! :roll: Öregszem... :D

Dorka! Én is beírtam a számod a telefonomba. Sajátomat is elküldöm a biztonság kedvéért e-mailen! Remélem összejön a randi!

Zsuzsa! Jó Nektek, hogy már megvan a nyaralás! (Legalábbis tervezve.) Szerintem nekünk az idén is elmarad. :cry:
Ti szoktatok Bálinttal játszóházba járni?

Kinga! Csak nem kertesházba költöztök?! Annak gondolom nagyon örülnél, nem?!

Ditta! Hétvégén (Bálint szülinapjára) sütöttem egy tök egyszerű epertortát, meg egy csokit. Kinézetre nem lett valami szép, de fincsi volt! Almás-diós muffin receptje jöhet nekem is! Hátha... :D

Gotti drága! Te megint eltűntél! Remélem csak a jó idő miatt!
Azért néha adj hírt magatokról! :lol:

Timi! Te is írhatnál!

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Tettem fel képeket a két rosszcsontról:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=9609
radra
 
 


Halihó ! :) :)

Pussz mindenkinek Lányok !!!

MÓNI DRÁGA !!! NEKED IS NAGY-NAGY GRATULA !!!! Hajrá vezetés! Én anno nagyon szerettem vezetni tanulni :) most már viszont nem nagyon szeretek, mert jobban szeretek nézegetni az anyósülésből... :))

A gyerekek egytől-egyig aranyosak-huncutok és szépek a képeken !!! Szonja a kalpagjában azokkal a mandulaszemekkel,Bálint a játéktárolódobozban / mintha egy kacsalábon forgó kastélyban ülne, olyan büszke benne :) Adri csibészkéit is megkuksiztam , nagy az összhang a két gyerkőc között :)

Danika füle rendbejött ? Mi volt a baj oka, lehet tudni ?

Kinga, mosolyogtam azon, hogy írtad, hogy megy a piknik... Apája még a rossz, esős idő előtt elkezdte a kerti házikó faragását-építését / mert Ziti hintáját is Ő készítette ám gömbfából és mivel jól sikerült vérszemet kapott :) / Mire jó két hét után elkészült vele és felállította a két nagyobbal... nna akkor kezdett esni az eső :)) esett és esett... már azt hittem le kell bontanunk, hogy jó idő legyen, de mégsem !! Azóta már többször zajlott kinn az étkezés Ziti és a fiúk legnagyobb örömére / én meg nem győzöm hordani a tányérokat stb. :)/
Most a második számú gyerkőc van 4 napos osztálykiránduláson Szentendrén. Remélem minden baj nélkül hazaérnek. Most hogy öten vagyunk, üres a ház :)

Ditta Szuper a konyhai remeked, hogy vagytok ? Eldőlt az indulásunk időpontja: júl. 4.-júl 13-ig leszünk 5 napot Gyimesközéplokon és 4 napot később Makkfalván / Farkaslaka mellett/
Kinga, le a kalappal előttetek ! Stressznek külön-külön is elég a lakásvásár és az autóvásár is :) együtt meg gondolom pláne...

Juj, már éjfél van megyek, mert mindjárt ébred a kis szopihercegnőm :)

Pussz Mindenkinek:

Gotti Kép
gottianyu
 
 


EZT MEG ADRI BÁLINTKÁJÁNAK KÜLDÖM !!! :) :)


SOK- SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KICSI BÁLINT !!!

Kép

És ezt az aranyos képet is :

Kép
gottianyu
 
 


Sziasztok!

VÉGRE! VÉGRE! VÉGRE!
Itt a nyár! Kép

Gotti :D
Örülök, hogy jelentkeztél! A házikó szuper! Ügyes a párocskád! Mi is jól vagyunk, csak egy kicsit fáj a fejem, annyira dübörög a gazdaság....... :lol: :lol: :lol:
Jaj de jó! Ti már nemsoká indultok!! Mi is már számoljuk a napokat! Még 5 hét! És mi is 2 helyen szállunk meg! Első négy 4 nap Csíkrákoson, második 4 nap Zeteváralján, a tó mellett! Menjetek el arra, ha még nem jártatok!!! Csodálatos!! Farkaslakához nincs is messze! Itt egy kép a tóról:
Kép

Móni :D
Gratula neked is a vizsgákhoz! És hidd el, jó lesz az a vezetés! Én is félve indultam neki, de már nagyon szeretek vezetni! Kezdeti félelmem is elmúlt!

Adri :D
Bálintkát Isten éltesse!!! Kép

Dorka :D
Ti si nemsokára magyar földön lesztek! Már biztos várjátok!

Ha már ennyire belejöttem a képfelrakásba, két tegnapi kép:
Kisfiam felpróbálta az apja gumicsizmáját: :lol: :lol: Kép
(kicsit szorít neki hónaljban.... :lol: )

És bemutatom a fűzfánk új lakóit: (12-en vannak!!) Kép

Sziasztok, Ditta
ditta76
 
 


Adri :) Én is nagyon sok boldog szülinapot kívánok Bálintodnak!! (Bocsi, hogy így utólag!) Isten éltesse sokáig!
Kép
Igen szoktunk játszóházazni (a jövőhéten is megyünk), meg játszóterezni is. Szerencsére van a közelünkben mindkettő :)


Gotti :) Ez a kerti házikó nagyon király!! Férjed nagyon ügyes!! Nagyon szuper ötlet :) Te meg hordhatod a kaját... ezen jót derültem :D Nem lehet semmi étvágyuk a gyerkőcöknek :)

Puszi Mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Adri :) És megnéztem a képeket a gyerkőcökről! Nagyon édesek, gratulálok! Olyan szépek együtt :) :)

Ditta :) Húúú, nagyon szép ez a tó!! Nagyon édes ati ebben a csizmában :D de a falakók kevésbé ragadtak meg :lol:
denizsa
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm Bálint szülinapi köszöntését! (8-án volt, az államvizsga napján.) :D

Kellemes hétvégét kívánok Nektek!

Puszi, Adri
radra
 
 


Hahhó!!

Mindenki napozik??? :lol: :lol: Kép

Bár én is csak azért írok, mert a ma délutáni vihar bekergetett minket a lakásba, de tegnap délután kilátogattunk a közeli strandra: Kép Kép

Puszi, Ditta
ditta76
 
 


Sziasztok!

Ditta :) Látom Nálatok is megy a fürcsi ezerrel, mi itthon pancsolunk a felfúlható bébimedencében. Gyerkőceid nagyon édesek, látom élvezik a vizet! :)

Ma megyünk játszóházazni, holnap és holnapután nagyizunk, majd a jövőhéten irány a Balcsi. :) Kíváncsi vagyok, Bálint majd mit szól hozzá, most fog először nem itthon aludni. Ja és alvás: Bálint már 2 éjszaka külön szobában alszik, persze bemegyünk hozzá, ha van vmi és kap szopit is, vagyis minden úgy van, mint korábban csak máshol van az ágya. Érdekes módon kevesebbszer keltünk és tovább aludtunk, mint azelőtt, szóval reménykedünk, hátha több alvás jut majd mindegyikünknek. :)

Puszi mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!

Elviselhetetlen ez a hőség! Itt a férjem szobájában az emeleten, főleg! :lol: (Ezért is jövök ritkán!)

Ditta! Szupi lehetett a strand! Szerintem a napokban mi is meglátogatunk egyet-kettőt!

Zsuzsa! De jó Nektek!

Nálunk Bálint éjszaka alig aludt a melegtől! Szegénykém folyton izzadt, pedig már csak a pelus volt rajta! Éjféltől 3-ig sírt folyamatosan, aztán egyszer csak elaludt.
Nem fogom kibírni még 1-2 hétig ezt a kánikulát itthon! :roll: Ezt max. vízparton tudnám elképzelni! (Egyébként sem igazán szeretem ezt a fajta meleget! Nekem a 25 fok teljesen elég lenne!) Megyek Svédországba lakni! :D
Erről jut eszembe, Dorkával nem beszéltél véletlenül? Vagy akkor elmarad a tali?! Jövő héten Ti sem lesztek, meg Ők sem itthon, de utána való héten nem tudjuk össze hozni szerintetek?

Most megyek, mert megbuggyanok ettől a szaunától!

Puszilok mindenkit!

Adri
radra
 
 


Adri :) De beszéltem Dorkával, és lesz tali, csak a jövőhét utáni héten, mert addig se neki se nekünk nem túl jó. Mi 3-án jövünk haza, utána bmikor lehet, Neked mikor jó?
És a 25 fokos napos idő nekem is jobban bejön, mint ez a 30 fok... brrr... Bálint is nehezen viseli, naponta 3x is fürdünk ill. pancsolunk. Tegnap este jött pár felhő errefelé, be is borult, de eső itt pont nem esett, pedig nagyon jól jött volna egy kis frissítő zápor...

Puszi mindenkinek, azért néha írjatok!
Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok !

Mindenkinek először is egy nagy puszi !! :)
Itt a hőség és mi mikor esünk életünk első torokgyuszijába ? Most ! :cry: Szegény Zitim szeme se áll jól ! Ebben a hőségben felváltva megy a kúp és a hűtőfürdő :cry: Talán ma már megússzuk láz nélkül, de a kis szeme még "ferde" és éjjel kb11* szopizik / nem éhségből, mert alig eszik..., csak vigaszul/ Mondtam is Apájának, hogy a jobb mellem / csak ebből szopizik már hónapok óta/ sztem már csoda, hogy van ! :) Egy jobbfajta cumi is tönkremegy másfél év alatt :D

Na de a fő, hogy jobban legyen Ziti és minél többet pihenjen !

Szuperek a strandos képek !! Köszi a képet, mi is voltunk már Zetelakán :)) Dorkáék már hazai földön vannak ?

Zsuzsi, Adri, Dorka jó talizást Nektek és kérünk képeket ám !!! :)

Tényleg, Ti hogy adtátok be a kanalas orvosságot, mert Nálunk egy rémálom ! A fiúk meg már olyan rég voltak kicsik...

Na megyek, mert ébred Zitikém, remélem most más gyerek nem beteg a topikban és mi is hamarost jobban leszünk:

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt... próbáltam átnézegetni amiket írtatok, de nem annyira értem miért is vagytok kirekesztettek!
én speciel annak érzem magam néha, jó lenne ha mesélhetnék.... bár még csak várom a babát, látom itt már kész anyukák vannak!

Üdv mindenkinek!
tulipika
 
 


Sziasztok!

Üdv. neked tulipika! :) :)
Azért ne vedd ezt a kirekesztetteket túl komolyan! Ide írhatsz bármikor! És látom egri is vagy, így közel lakunk egymáshoz!
Mikorra várod a babát?

Gotti :)
Szegény kiscsajszi...! Hát a kanalassal nekünk is meggyűlt a bajunk Veronikával, pedig lassan 6 éves, de ha azt mondom, hogy nem veszi be, akkor megyünk szurira! De nálatok ez még nem járható út..... A kicsivel nincs ilyen gond, néha még többet is követeli, mindent bevesz! :lol:
Gyógyuljatok meg a nyaralásra!
Mi is túlvagyunk egy hányós-lázas víruson, szerencsére a kicsi nem kapta el eddig, csak Vera.

Többség???

Mi sokat pancsolunk, tegnap strand, ha nem, akkor meg az udvari medencében pancsi..... Kép


Ma este Portugália-Hollandia meccs! Hajrá Portugália!! Kép


Ditta
ditta76
 
 


Szia!

Tök jó, hogy ilyen hamar reagáltál!!!
A baba októberben jön! A papa meg decemberben... haza! Mert most elutazott fél évre a hazát szolgálni (egy hete) és eléggé kész vagyok! Még nem is vagyok egri, majd csak akkor költözünk fel. Most a családommal lakom (szülők, tesók...) nem könnyű.
Remélem itt találok majd barátokat akikkel meg lehet dumálni a jó és rossz dolgokat.
Egyenlőre leginkább a szülés érdekelne... kérlek meséljetek!!!

üdv!
tulipika
 
 


Sziasztok!

Már azt hittem sohasem írtok! (Tudjátok, hétvégén nem jutok géphez a férjem miatt! :( ) Ma meg reggel fel szerettem volna lépni, de nem volt kábeles kapcsolat. Mostanra javították meg. :roll:

Üdv, Tulipika!
Nagy-nagy gratula a babóhoz! Itt leírhatsz bármit! Nyugodtan mesélhetsz amiről csak szeretnél "beszélni"!
Nem lehet egyszerű Nektek!
Nem tudom, hogy szüléssel kapcsolatban mire vagy kíváncsi, de szerintem szívesen megossza Veled mindenki a tapasztalatait! :D
(Amúgy szerintem szüléstörténetet senki nem írt le eddig közülünk. :lol: )
Nekem (ha lehet ilyet mondani) nagyon optimális volt! Nem mondom, hogy nem fáradtam ki a végére és azt sem, hogy nem fájt, de egy élmény volt és bármikor megismételném bármelyiket a két szülés közül! A második kifejezetten jól ment. Akkor nem kellett a magzatvíz-szivárgás után fájáserősítőt adni (merthogy Nándinákál az nem volt pár óra hossza után sem), meg a baba szívhangja is rendben volt. Minden haladt a maga útján.
Úgyhogy akár milyen közhelynek is hangzik, ha nincs semmi probléma várandósság alatt, akkor nem kell félni a szüléstől! Az csak rosszabb, szerintem.

Most egy kicsit felfüggesztem az írást, mert elfelejtettem elintézni valamitl

Bocsi, hogy a többieknek most nem írtam, de majd pótolom! (Na jó, annyit elárulok, hogy mivel a legjobb barátnőm hétvégén megy férjhez, most szombaton volt a leánybúcsúja... Most kibuliztam magam megint egy időre :oops: :wink: )

Mindenkinek sok puszi!

Adri
radra
 
 


Szia Tuli :D
Akkor még nem Egerben laksz? És elárulod, hogy hol??
Jaj, te szegény! Merre ment a párod? Akkor a szülésnél se lesz veled?? Én is regényt tudnék írni a szülésekről, és kérdezz nyugodtan! De én is azt mondom, mint Adri, akárhogy is fájt, életem legszebb emléke mindkettő!! :) :)

Adri :)
Na, akkor kirúgtatok a hámból?? :lol: :lol: :lol:

Kép

Ja, tegnap nyert Portugália!!! Juhéjj! Kép

Ditta
ditta76
 
 


Sziasztok!

Hát ez a legrosszabb az egészben, hogy semmi sem biztos.
5 nap a szülési szabadsága, de hát ki tudja, hogy pont azon az öt napon megszületik-e a Kicsi (márpedig azt jó előre meg kell mondani h mikor akar jönni)?
Meg ha igen, akkor bejárkáljon a kórházba? Gondolom ott nem lehet túl meghitt a hangulat, szóval azon gondolkozunk: talán jobb lenne, ha már akkor jönne mikor itthon vagyunk a babával...
De legalább decembertől egész család leszünk...

Egyébként még abban sem vagyok biztos, hogy akarom-e, hogy bejöjjön... Teljesen jó lenne, ha ott volna végig és támogatna, de állítólag ez nincs kifejezetten jó hatással a továbbiakban a szexuális életre.

Ez utóbbival kapcsolatban mi a tapasztalatotok?

üdv!
tulipika
 
 


Sziasztok!

Tulipika!
Hát, nálunk nem jelentett egyáltalán problémát!
A kispapa melletted ül, nagyjából a fejeddel egyvonalban és ott simogatja a kezedet, meg hasonlók - tehát nem kell, hogy totálban végignézze a baba születését! Nándi mondjuk a második baba születésénél ott állt a doki mögött és mikor látszódott Bálintka feje, akkor mondta nagy izgatottan, hogy: "Látszik a feje, anya! Már mindjárt kint van!"
Szóval, embere válogatja, de én még nem találkoztam olyan párral, akiknél ez problémát jelentett volna! :wink:
Kényszeríteni nem szabad! Ha nem akar, akkor ne legyen ott a szülésnél, de semmiképp ne beszéld le róla - szerintem. Ja, és az én javaslatom az, hogy mindenképp legyen bent Veled valaki, aki közel áll Hozzád, mert sokat tud segíteni - már a puszta jelenlétével is.
Ez az én véleményem. Azért hallgass meg másokat is, de mindenképp Te/Ti döntsetek!

Zsuzsa! Nekem előre láthatólag bármelyik nap jó lesz! Ha lefixáltátok az időpontot, akkor írd meg légyszi és megpróbálok alkalmazkodni Hozzátok!

Ditta! Hát, igen. Kirúgtunk a hámból a lányokkal! :D Rám fért már, de úgy látszik öregszünk, mert tegnap megbeszéltük barátnőmmel, hogy nem nekünk való már ez! :roll:

Gotti! Remélem már nem aktuális (mert meggyógyult Ziti), de nálunk 2 emberes a kanalasorvosság bevétele!
Az első verzió: egyikőnk lefoglalja, megpróbálja elvonni a figyelmét, közben a másikónk gyorsan beleteszi a kanalat a szájába. Ez a light-osabb változat.
A keményebb is hasonló, de ott az egyikőnk lefogja a kezecskéjét, hogy ne üsse ki a kanálból a cuccot, a másikónk pedig kinyitja a száját és beleönti az orvosságot!
Érdekes, hogy az első inkább Bálintnál, a második pedig főleg Nándikánál fordul sűrűbben elő. :evil:

Kinga, Móni, Tibicsoki! Hol vagytok??????

Dorka tudom, hogy nem jut nethez, tehát Ő fel van mentve, de a többiek...
Legalább egy hahót írhatnátok!

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jövök de ezer a dolgom.
Dolgozom,tanulom a kreszt,tanfolyamra járok.De nagyon élvezem.
Két hét múlva kreszvizsga.
Jó az idő,mi?????
Ez a meleg már néha elviselhetetlen.De azért imádom.
Aki nyaralni megy annak jó nyaralást!!!

És szép napot(holnap)mindenkinek!!!!!

Sok-sok puszi Nektek!
Móni
moni3
 
 





H A H Ó ! ! ! :) :) :)[/b]
gottianyu
 
 





H A H Ó ! ! ! :) :) :)[/b]
gottianyu
 
 


Sziasztok !

Üdvözlet mindenkinek, külön Tulipikának ! Üdv. köztünk :))
Holnap majd jövök és írok. Szülésről előzetesen egy jó tanács: Kezd a negyedik gyerekkel :)) Majd bővebben taglalom...

Zitim meggyógyult, Adri , mi az erőszakos kétemberes verziót voltunk kénytelenek használni, de nem sokáig, mert Ziti egy óvatlan pillanatban leverte a polcról / az elérhetetlennek hitt :) / üveget és széttört. Elégedetten nézte :))
Majd jövök, addig is pussz Mindenkinek !!!

Gotti Kép
gottianyu
 
 


Lányok ! ? Hol vagytok ?

legalább egy HAHÓ-t kérek :(


Gotti
gottianyu
 
 


HAHÓ :lol:
ditta76
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a Balcsiról, nagyon szupi volt :) Igaz azóta csak mosok, főzök, takarítok... de megérte. Persze más volt, mint azelőtt a baba nélkül, most sokkal "aktívabb" volt a pihenés, sokat fürödtünk, kirándultunk és sétáltunk, Bálint nem hagyott minket lustálkodni. És képzeljétek a nyaralás alatt áttért a napi egyszeri alvásra, ami 1-1,5 órát jelent délben, és ezen kívül egész nap pörög a kiskrapek, csak nézek honnan van ennyi energiája :shock:
Teszek fel pár képet is:
Kép Bálint homokozik
Kép Így csónakáztunk
Kép Voltunk állatkertben is
Kép Bálint nagy tölcsér-rajongó lett

Holnap jönnek hozzánk Dorkáék és remélem Adriéknak is sikerül, majd igyekszem fényképezni (pontosabban nem elfeljteni...) is.

Gotti :) Örülök, hogy Zitus meggyógyult!! Nagyon édes kiscsaj :) és az üvegtörős sztoriból ítélve nagyon okos is... :lol:

Móni :) Látom, tanulsz és dolgozol ezerrel... és még élvezed is! Ez igen! :D Klassz vagy!!

Tulipika :) Üdv itt! Gyere és írj nekünk bármikor, mi örülünk neki!! Gratula a pocaklakódhoz! :D
Nem lehet könnyű Neked a párod nélkül! Az együttszülésről azt tudom mondani, mint Adri, hogy jó ha van vki melletted, persze nem feltétlenül a férjed, lehet az bárki közelálló, de sokat jelent ez a támasz. Bevallom, én közvetlenül a szülés után megkértem a férjem, hogy nézze meg, mi újság alul, nagyon rémesen nézek-e ki, ő nem találta szörnyűnek (én később sokkal inkább) és azóta se ment el a kedve tőlem, de lehet, hogy csak szerencsés vagyok. Szerintem egy apának is nagy élmény a szülés, de tényleg embere válogatja, hogy kinek mi túl "véres", bár egy normál szülésnél nincs vérfürdő. Az apa a szülő nő fejénél van, azt támasztja, a kezét fogja, stb., szóval akár egy csepp vért sem lát, ha nem akar. Szerintem a varrás sokkal véresebb és talán még fájdalmasabb is tud néha lenni, mint maga a kitolás, de akkor már az új jövevénytől van mindenki elvarázsolva. Persze könnyű utólag mondani, de mindenkinek nagy élmény a szülés, Neked is bizti az lesz, ne aggódj és parázz előre, mert csak tele leszel feszültséggel és gátakkal! Terhestornára, szülésfelkészítésre (vagy előadásra) vagy kismamaklubba jársz? Van fogadott dokid, vagy szülésznőd? Meglátogattad a szülőszobát? Ha nagyon aggódsz, ezek nagyon jó lehetőségek, hogy kérdezz és megnyugtassanak, válaszoljanak a kérdéseidre. Mert ha tudod mi vár rád, akkor sokkal nyugodtabb vagy, én legalábbis így voltam ezzel. :wink:

Na most már megyek aludni, jó éjt mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Már biztosan ott van Dorka Nálatok! Kép
Nagyon-nagyon sajnálom, hogy nem tudtam menni!!!
Azért mindenkit puszilok!

Adri

ui: Nagyon aranyosak a képek!
radra
 
 


Sziasztok!

Ma voltak nálunk Dorkáék, Szoncsi "élőben" szebb, mint a képeken, és nagyon okos és ügyes kiscsaj. Jól kijöttek Bálinttal, bár eleinte B. csak távolabbról szemlélte őt, aztán megtört a jég és egyre közelebb kerültek, aztán játszottak is együtt, Szoncsi simogatta Bálintot, végül pedig elcsattant az első csók is, de háromszor is! :P Szoncsi szívesen játszott B. játékaival és tök jól feltalálta magát nálunk, ízlett neki a baracklé és banánoztak is egyet. Dorka is nagyon helyes csajszi, jó volt végre talizni vele, szóval nagyon örülök, hogy sikerült. Dorkáék egyébként pénteken mennek vissza, és akkor már ő is tud jönni netezni.

Adri :) Nagyon sajnálom, hogy nem tudtatok eljönni, remélem azért mihamarabb összejön Veletek is egy tali!!

Egy pár kép a gyerkőcökről:
Kép Szoncsi labdával
Kép Szoncsi a kacsával
Kép Töprengő Bálint
Kép Első pillantás
Kép Szemezés
Kép Kicsit már közelebb egymáshoz
Kép Simogatás két kézzel

Puszi mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Hol van mindenki :?: :?: :?:
denizsa
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy így befogadtatok :)!
Úgy tervezem, hogy bent lesz a férjem, de ha mégsem érne haza addig, akkor anyukámat hívom be (most nála lakom, a terhességem alatt végig jelen van és 5 szülés mellett amúgy is nagy a tapasztalata ;) )

Sajnos ilyen baba-mama tréningekre-tornákra nemigen van pénzem (illetve csoportosítás kérdése... mivel még nem osztottam be pénzt most próbálok megtanulni spórolni).
Egyszer voltam egy várandós napon, ahol kötetlen beszélgetés volt egy szülésznővel, az nagyon "jót tett". Meg olvasom a szak- ill. kevésbé szakirodalmat a témáról...
A fogadott orvos dolog változóban: eddig úgy volt Szegeden szülök, de kiderült egyszerűbb Vásárhely, szóval jövő7en lesz "új" orvosom. Azt hiszem én is nála születtem (21 éve), csak jókat hallok róla (keresztanyám a gyerekosztályon főnővér, szóval ismeri... talán egy kis protekcióm is lesz...)

Arra kérlek meséljetek ki hogy vajúdott, hogy találta legelviselhetőbbnek a helyzetet, és az egész kb. mennyi ideig zajlott (tudom, hogy mindenkinek különböző, csak jó minél több tapasztalatot hallani).
Én majd labdán szeretnék, de persze nem ragaszkodom hozzá, gondolom úgyis érzem majd mi a legjobb.

Üdv Nektek!

tulipika
tulipika
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: