Új privát üzeneted érkezett!

Lara!

Örülök, hogy kiderült a kulcsprobléma, látod errõl itt senki sem tudott, te meg nem gondoltad, hogy az gond lehet. Azt hiszem ezért lenne nagyon fontos minden védõnõnélk, LLL-s segítõnél stb. hogy részletesen megismerje az adott esetet, legjobb ha élõ egyenesben, személyesen. Meglátod, be fog az indulni, nagyon bíztató amiket írsz!!!
Szerintem ez az éjjeli 9 órás dolog: a mell elvileg képes alkalmazkodni. A korábbi írások értelmében a tej jelentõs része szopi közben termelõdik. Ezzel együtt nem lennék meglepve, ha arról észlelnéd elsõként a tej mennyiségének növekedtét, hogy reggelre csurom elázik a lepedõd a tejtõl Kép. Ha nappal megkapja a kellõ sûrûséget, akkor nem lesz ebbõl gond!
Olyan jó végre jó híreket olvasni! Érzem, most már menni fog nektek!!! Csak így tovább!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Eddig ide nem írtam, csak a többieknek adott tanácsokból táplálkoztam. Viszont van egy olyan gondom, ami elég egyedinek tûnik.
Holnap lesz 8 hetes a Réka babám, és szinte elsõ héttõl kezdve sebes mind a két mellbimbóm. Minden fellelhetõ dolgot elolvastam errõl a dologról, most már biztos, hogy jól teszem mellre. Egész nap szellõztetem a melleimet, kenegetem anyatejjel, de nem sok javulást látok. És ami igazán aggaszt, hogy néha vérzik is. Persze a baba azonnal kiköpi, ha vér kerül a szájába és sír, de a tejjel együtt még bekerül a gyomrába a vér, mert mikor bukik, az bizony néha véres. Mit lehetne tenni?
És árt neki a vér? Nem akarok vámpírt nevelni!
Elõre is köszönöm a válaszokat!
Zafi
zafi
 
 


Ildi!
Hát reménykedem nagyon, rajtam nem fog múlni!Kép
Lara
lara
 
 

 
 

Lara!

Csak így tovább, csak így tovább!!! Szerintem remekül csináljátok! És ne csüggedj, mondom, én általában egy hét múlva éreztem a különbséget az ugrásoknál... Kinek elõbb, kinek késõbb, de meglesz az!
Viszont hadd mondjam már azt is el, hogy ha Hanga éjjel kilenc órát alszik egyhuzamban úgy, hogy csak szopizik, NEM LÉTEZIK, hogy kevés legyen a tejed!!! Ez óriási!

Zafi!

Hát, nekem ezzel kapcsolatban most nem jut eszembe semmi. A véres tejjel kapcsolatban csak annyit, hogy ártani nem árt, ha ilyen kerül a gyomrába, maximum kihányja...
Nem lehet, hogy valami fertõzés van a ciciden? Dokinak mutattad már? Esetleg érdemes lenne...

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Zafi!
Szerintem is érdemes dokival beszélni
"Azok az anyák, akiknek nagyon érzékeny vagy berepedt a mellbimbójuk, ha nagyon szükséges a saját tejükön vagy kolosztrumukon kívül is használhatnak gyógyító készítményeket.
Fontos, hogy csak olyan krémet használjon, mely nedvesítõ, bõrpuhító hatású, és a baba egészségére nem ártalmas, tehát szoptatás elõtt nem kell lemosni."
Kíváncsi vagyok, hogy létezik-e ilyen készítmény.

Azt se felejtsd el, hogy egészen picike cseppnyi vér, képes egy lavór vizet elszínezni. Hát még egy deci anyatejet Kép
Ne gondold, hogy nagy mennyiségû vér kerül a pici gyomrába.
Írd meg majd, ha megoldódott a gondod, kiváncsi vagyok a "megfejtésre"
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!

A kisfiam 4 hónapos, anyatejen kívül nem kap mást. Viszont tegnap a védõnõ azt mondta, hogy ideje lenne elkezdeni gyümölcslevet adni neki és 6 hónapos korában már fõzeléket. Õ ezt azzal indokolta, hogy a kisfiamnak a súlyánál fogva(8,20kg) már kevés az a vitamin ami az anyatejben van. Szerinte jó lenne almával kezdeni, de azt is hozzátette, hogy ilyenkor az almának már igen csekély a vitamintartalma. Erre megkérdeztem, hogy akkor meg minek adjam, mire õ, "hogy szokja az ízét". Mit gondoltok?

Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok!
Lara!
Nagy-nagy gratula neked meg a babádnak, ügyik vagytok! Kép A tejed tényleg nem lehet túl kevés, ha a babád alszik egész éjjel! Nagyon sokan (lásd többi topic) éppen azt akarják elérni, hogy zavartalan legyen az éjszakájuk.
Katica!
Szerintem az anyatejben levõ vitamin egy 4 hónapos gyereknek elég kell, h legyen ha megfelelõen táplálkozol.
A hozzátáplálás éppen akadályozza a vitaminok felszívódását.
(Szakértõk, javítsatok ki ha nem jól gondolom!!)
Már fentebb is írtam, nekem is voltak hasonló problémáim a védõnõvel és a dokinénivel (mit képzelek én, hogy éheztetem a gyereket és megvonom tõle a jó falatokat - 4-5 hónaposan....) Ráadásul a lányom 6 hónap után sem nagyon akart mást enni. (Jelentem, sohasem volt vitaminhiánya, gyönyörûen fejlõdött és rengeteg tejem volt.) A kicsinél most kezdjük a próbálkozásokat, a héten lesz 6 hónapos.
Az kisfiad ráér megszokni az alma ízét késõbb is, bõven lesz még rá ideje. Amíg van tejed szoptasd csak bátran!

Andi

Andi
andi3
 
 


Katica!

Andival egyetértek. Amint látod, a védõnõd a saját szövegébe is belezavarodott, hogy lehet ilyen embereknek szakmában lenni? Nagyon sok olyan baba van, aki még akár 9 hónaposan is csak anyatejet eszik, és semmi baja (pedig többségük bõven túl van fenti súlyon). Amíg a baba bélflórája nincs megbolygatva, azaz tisztán anyatejes, addig sokkal jobban tudnak felszívódni a tápanyagok, vitaminok, ásványi anyagok. A 4, 6 hónapos szöveg 1993-as modell, akkor még a who-nak is ez volt a véleménye, de utána módosították, gondolom nem hasraütésszerûen, hanem a tapasztalatok alapján.
Ha vitaminhiányos stb lenne a babád, nem hinném, hogy ilyen szép súlya lenne! Hallgass a saját szívedre, ösztöneidre, és a babádra. Ha gondolod, tegyél egy próbát, elfogadna-e egyáltalán ilyesmit (almalé). Lehet, hogy még nem is fogadja el!

Zafi! Sajnos én sem tudok okosat mondani, szakemberrel meg kéne nézetni a melledet, ill. a szoptatás módját, lehet, hogy van valami apróság, ami a szövegeinkbõl nem derül ki, de ha látja hozzáértõ, akkor észreveszi.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szijasztok!

Dia! Olyan aranyos vagy, hogy mindig biztaccKép
Hát ez az, hogy szerintem sem lehet neki kevés, ha ilyen sokáig kibirja...na mindegy, a doki keveselte csak.
Képzeld -bár Iboly eltiltott a mérlegtöl, de nem birtam ki- megmértem tegnap mennyiket szopizott, és tegnap már 100g-mal több tejcsi termelödött!!!
(az igaz, hogy 8-szor szopizott a mexokott 4 helyett:-)))

Andi! Köszi, bár ez még csak fél eredmény, remélem a hét vége felé még több lesz!

Katica! Hát az biztos, hogy én sem adnék mást a tejcsin kivül 6 hónapos koráig. Az alma izét tényleg ráér mexokni még, lesz rá idejeKép

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ilyen ritkán szólok bele, de nekem olvasási gondjaim vannak (születési hiba). Megjegyzem matektanár vagyok, szóval apukám azt mondta, hogy a lényeg a számolás. Mindig olvaslak benneteket, de csak letöltve,mert különben a gatyánk is rámenne. Sajnos ezért jelentkezem csak ritkán. Persze én is szívesen segítenék másoknak, mert nekem is segítettetek már.

Zafi!
Nekem is vérzett a mellbimbóm, mert Boti az elején nagyon ügyetlen volt és a védõnõ azt mondta, hogy semmi baja nem lesz a vértõl. Bár már nem tudom, hogy bízzak-e a védõnõben, mert nekem is éppen tegnap mondta, hogy adjak Botinak almát. 4és fél hónapos.

Lara!
Szerintem te túl aggodalmaskodó vagy, bár úgy látom mostmár kezdessz lazulni. Én is végigjártam ezt a kálváriát és olvasva az itt leírtakat azt gondolom, hogy ha az anyuka el bír lazulni, megoldódnak a gondok.

A bimbóvédõvel kapcsolatban!

Boti születésétõl fogva nem tudott szopizni, ezért ajánlotta néhány csecsemõs a klinikán, hogy próbáljuk meg azzal. Persze méreténél fogva sokkal kényelmesebb volt a gyermekemnek, így úgy látszott, hogy szopik. Éreztem azt is, hogy szív, meg mindig tejes volt a szája is, meg a bvédõ is. Csak az esti mérlegelésnél derült ki, hogy ez szinte 0 mennyiség volt. A szobatársam babája ugyanígy járt, az õ babája majdnem kiszáradt, pedig egész nap cicin lógott bimbóvédõvel. Mondták a csecsemõsök, hogy dugjuk el a bimbóvédõt a Kovács adjunktusnõ elõl, mert nem szereti. Hát ezért nem, mert õ volt az egyetlen ember, aki felismerte ennek veszélyét.Egyébként a debreceni klinikán ez a doktornõ nagyon modern nézeteket képvisel, abszolút szoptatás és anyatej párti, de ott bent retteg tõle mindenki,pedig jót akar. Erre sajnos én is csak itthon jöttem rá. Nem akarom közzétenni itt a telefonszámát, de a Szoptatós füzet hátoldalán megtaláljátok, ha gondotok van.

Üdv mindenkinek:Erika
Erika
 


SZijasztok!

Erika! Hát meglehet, hogy túlzottan aggodalmaskodó vagyok, próbálok mostmár lazább lenniKép de nagyon nem szeretnék tápszert adni, ha lenne rá módom, hogy csak tejjel tápláljam a babucit.
A bimbóvédö tényleg nagyon szimpatikus a kórházi növérek szemében, nekik igy könnyebb, csak abba nem gondolnak bele, hogy az anyukával és a babával tolnak ki, ha azt mondják, hogy eztán ezzel etessen. Valószinü, hogy az én lányom is azért szopizott bimbóvédövel mindig 1-1,5 órát, mert erölködött szegényke a tejcsiért. Mostmeg 2-5 perc alatt végez. Nagyon élvezemKép

Ja és képzeljétek (nem akarom elkiabálni), de ma már annyit szopizott, mint eddig egész nap szokott enni, és még hátra van kb.3 etetés!

Azt tapasztalom, hogy mostmár minden nap van kakija. Eddig 3 naponként volt kakis pelus. Ez is azt jelentheti, hogy több a tejcsi, nem?

SZijasztok, Lara
lara
 
 


SZia Lara!

A kakik száma nem függ a tejcsi mennyiségétõl.

Az anyatejes babáknál olyan 5-6 hetes koruk után (amikortól már megfelelõen bontják a tejet) az is lehet, hogy egy hétig nem kakilnak (az anyatej szinte száz százalékig le tud bomlani, így nem marad utána annyi salakanyag, ami az inger kiváltásához kellene), és az is lehet, hogy naponta kakilnak. Szóval, nincs összefüggés.

Hanga nagyon ügyes, rólad nem is beszélve! A végén még kiderül, hogy egy igazi tejcsárda vagy...Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Noéminek hívnak és 6 és fél hónapos kisfiam van. Eddig csak szopott, mostanában adtam neki egy kis gyümölcsöt, de csak szopizás után.
Egy dolgot viszont elrontottam és szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan lehet visszacsinálni. Szóval az történt, hogy a fiam 3 hónapos kora óta átaludta az éjszakát, de kb. 3 hete felébred éjjel. Mivel mindenki azzal traktált, hogy nem elég neki a tejem megetettem. Ennek az lett a vége, hogy 1 hét múlva már kétszer, pár napja meg háromszor felébred és nyöszörög. Ekkor jöttem rá (jó késõn), hogy egyáltalán nem éhes, csak cumizik, persze eszik is ha már ott a tejcsi, de simán kibírná reggelig. Tegnap éjjel csak kivettem és nem adtam neki enni és pár perc múlva simán elaludt.
Mostmár rájöttem, hogy nem kellett volna az elején megetetnem. De hát amúgy is hallgatom, hogy már kéne neki mást is enni. És ezzel bizonygatták, hogy igazuk van. Pedig nincs.
A kérdésem az, hogy milyen taktikával szoktassam le az éjszakai nyöszörgésrõl. Nem sír, csak nyökög, és mivel egy szobában alszunk vele, elég rossz hallgatni, fõleg, mert kitartó.
Elõre is köszi:
Noi
noi
 
 


Hello csajok! Újra itt!

Öröm olvasni a sikertörténeteket (Lara, ez neked szól, és a fentiek szerint már nem is fáj a szopiztatás? Nagyon gratulálok!), és hát némiképp vígasztaló, hogy a ti dokinénitek/védonénitek se adja mindig a legmegalapozottabb és -hozzáértobb tanácsot... Még régebben kérdeztem tapasztalatokat ezügyben, és hát ezek szerint... Dia, szó szerint leesett az állam ettol a neurózisos, szexuálisan aberrált dumától! (Férjem szerint mindkét noci dugatlan)

Én már minden oltásra rettegve megyek, ugyanis a dokink már a KÉT hónaposan kérdezte, kap-e már a gyerek gyümölcsöt. Januárban (Barni 3 1/2 h. volt) egy másik védono eloadta, hogy kapjon a baba narancsot, de attól hasmenése lehet, így keverjem babánnal, mert az meg székfogó, plusz adjak kiwit, de magja nélkül..., mondtam, hogy jó. Teáról nem is beszélve... Már rég nem szoptatnék, ha rájuk hallgatok.

Mondjátok, ok miért nem olvasnak Babanetet, meg Kismamát, meg LLL kiadványokat, meg Szoptatásért M. Egyesület füzeteket??? Miért kell elrontaniuk ezt a csodás idoszakot, ami amúgy is baromi hamar véget ér? És olyan könnyu lelkifurdalást okozni az anyukákban, hiszen mindenki a legjobbat akarja a csemetéjének.
Mondták, hogy sápadt, de nálunk a családban mindenki olyan fehér boru mint a háromnapos vizihulla. :-)

Cumiról: Mi az Avent cicihez hasonló cumiját használjuk, ha el kell mennem hetente-kéthetente 1-2x(nem akarom a nagyikat a kiskanállal idegesíteni), B. nincs elragadtatva tole, de nem okoz gondot a szopizásban. Bár ö a kezdetektol kiválóan értett hozzá... :-) Ha kétségetek van, inkább ne cumiztassátok szvsz. Tényleg okozhat zavart.

További sok sikert mindenkinek!

Én sajnos még mindig az elrontott altatással küzdök (most is rohangálok cicit odadugni, 1 ido után lelépek és újra...), de megacéloztam a lelkem, és holnaptól jön az abszolút leszoktatós módszer (Aludj jól, gyermekem!). Szorítsatok.

Heni
Heni
 


Hogy kell olyan szép sárga Mosolykát csinálni?
Heni
 


Heni
: ) es ne tegyel koze szokozt Kép es maris mosolyogsz.
Ha szomorkodni szeretnel akkor : ( es szinten kihagyando a szokoz. Kép


Kiscica
Kiscica
 


Sziasztok lányok!
Szia Heni!
Nálunk is pont ez a helyzet,csak cicire hajlandó elaludni.
És szerintem nem az éhség miatt,de mindig adok neki.(persze,máskülönben reggelig ordítana)
Olyankor jó nagyokat nyel,és aztán jól bealszik.
Vagy lehet hogy éhes?
Kérdésem: a könyvben le van írva hogy hogyan lehet rászoktatni az alvásra?
Mert nálunk a végszó a cici,de néha már nagyon kivagyok ettõl.
Ha benne van,holnap megveszem a könyvet én is.
Köszi.Ha van valakinek biztos módszere,az is jól jönne!
Puszi,Mariann
zmariann
 
 


Sziasztok!

Most látom, hogy nincs is itt, amit írtam délelõtt. Hát akkor újra.

Andi, Ildi, köszi a válaszokat, én is így gondolom. Bár Zolika határozottan nézi, sõt kinézi a szánkból az ételt, de elég neki a tejcsi, úgyhogy inkább még nem adok neki semmi mást.

Lesz még ideje szokni az ízeket.Kép Lara, gratulálok, nagyon ügyesek vagytokKépKép

Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok!

Van egy nagy problémám a szoptatással kapcsolatban. 3 és fél hónapos a kislányom. Születése óta nem szopik elég erõsen, emiatt kevés a tejem. Eleinte cumisüvegbõl adtam apótlást, aztán Szoptaníttal. Fél-egy órákat szopott, de így sem nõtt meg a tejmennyiségem. Olyan gyengén szopik, hogy simán lecsúszik a mellemrõl. Az utóbbi napokban meg kifejezetten ideges lesz, és nagyon hamar elkezd sírni szopás után. (Részletes történet: Tápszerrel táplálom a kisbabám)Mivel muszáj vhogy megetetni, újracumisüvegbõl adtam neki enni. Van vkinek vmi ötlete, hogyan lehet a szopás erõsségét fokozni? Már rengeteg mindent kipróbáltam. Gyógytornászhoz vittem a picit, hátha a masszírozás erõsíti az arcizmát. Vmit javult a szopása, de aztán kezdõdött a sírós idõszaka.
Orsi

Orsi
orsi
 
 


SZijasztok!

Dia! Azért nem hinném, hogy tejcsárda lennék valaha is, bár nem bánnámKép
DE! Most megmértük meztelenül Hangát fürdés elött, és 5780g. Vagyis 180g-ot hizott 8 nap alatt, ha jó a mérleg (a múltkor ugyebár 190g-ot 18nap alatt)
Pedig még mindig keveset eszik, ahhoz képest amit a doktornö mondott (900g). De a lényeg, hogy valami csak történtKépKépKép

Heni! Köszi, de még ne kiabáljuk elKép A szopi azért még fáj, de hálistennek rosszabb nem lett, szóval jobban nem fáj, csak ugyanannyira, azért ez is haladás. Hát elég furi, hogy már ilyen pici korban hozzátáplálást javasolt a dokitok, a védönö meg magozza ki a kiwit ha tudjaKép

Katica! köszi, bár még van szaporítanivalóm!

Orsi! Nem lehet, hogy a cumisüveg a bünös?

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam, mert nagyon sajnálom, de a La Leche Liga adószáma tévesen jelent meg, a helyes szám:

Elnézést, mégegyszer!

Most, elolvasom, mit írtatok az elmúlt napokban.

Üdv mindenkinek
Iboly
iboly
 
 


Kiscica! Köszönöm! Kép
Mariann! Sokan esküsznek a könyvre, állítólag muködik. Ma van az elso napunk, kb 65 perc szívettépo zokogás után most aludt el Barnink, de muszáj mindannyiunk érdekében. Késobb is lesz hiszti meg dackorszak, és nem engedhetünk neki csak azért, mert sajnáljuk. Amúgy már írtak/tunk a témáról, Dia pl nagyon jó tanácsokat adott, Ildi is és mások szintén. Azt hiszem eme topic Archív január 30-i részében, ill. a Gyermekek/1, 2 majd 5 perc múlva visszamegyünk -ben.
Orsi!
Kérdezd Szody Juditot, de szerintem ha lehetséges, ne adj neki cumiból pótlást, emiatt is lehet gyenge a szopási technikája, ha a szervi baj kizárható. Kiskanalat, csészébol itatást szoktak ajánlani, macerás, de megéri. Kép
Sokat lehet olvasni a helyes mellretételrol (arca, teste feléd forduljon, az egész bimbót bekapja...), ha még nem olvastadKép LLL-nek van egy jó cikkje a cumizavarról, szerintem innen a Babanetrol is rámehetsz. Lehet, hogy még összetettebb a dolog. Bimbóvédot használsz?

Nekem is van kérdésem azokhoz, akik már végigcsinálták az altatós módszert: a könyv szerint ezután nem szabad megetetni/megitatni éjszaka. Szüksége van az én 5 hónapos, kb 9 kilós fiamnak az éjszakai szopira? Ill. a tejtermelés fenntartása érdekében? Ha igen, nem fogja elrontani a cicin alvásról leszoktatást?

Lara! Kened valamivel? Én nem tettem, és 1 hét alatt elmúlt a sebesedés. Anytejjel szárítottam. Kitartás!

Bocs a szószátyárségért.

Sziasztok.
Heni
Heni
 


Sziasztok!

Mielõtt még adtam volna egyáltalán a cumisüveget, akkor sem volt turbó. Nagyon rövid ideig szopott, amíg a tejleadó reflex tartott, aztán még pár korty. Hiába raktam mellre gyakran, mindig csak pár perceket szopott. Nem sokáig adtam cumisüvegbõl, hanem éppen a lehetséges cumizavar miatt vettem a Szoptanítot, és azzal szoptattam. És így sem lett eredmény. Pedig ezzel újra meg lehet tanítani szopni a csecsemõt, ha cumizavaros lett, és újra nõ a tejmennyiség. Egyébként jól kapta be a bimbót, azzal nem volt semmi gond.
A kiskanalas módszer nem ment, mert nem tudta a kortyokat nyelni. Vagy nem érezte, hogy van vmi a szájában, és tovább sírt, vagy összenyomta a száját, és kicsurgatta a tejet. A pohárral ugyanez volt.
Bimbóvédõt nem használtam, szerintem nem is tudta volna kisebesíteni a mellemet.
Egyébként már felhívtam az LLL-nél Juhász Juditot. De arra, hogy miért nem szopik erõsebben, nem tudott mit mondani.
Azért köszi a hozzászólásokat.
Sziasztok!

Orsi
orsi
 
 


Orsi!

Megneztek a kislanyod nyelvet, hogy nincsen-e esetleg lenove? Szerintem az is okozhat ilyen gondot.

Bianka
bianka
 
 


Szijasztok!

Heni! Hát hálistennek nincs rajta azért seb, csak fáj a szoptatás elején, utána mexokja. Én is anyatejet teszek rá, lehet, hogy azért nincs rajta seb!?

Dia! Csak lehet valami lehet abban, hogy most napjában többször kakil, mert amig nem kezdtem sürübben etetni, vagyis kevesebbet kapott enni, nagyon ritkán volt kaki, mostmeg naponta akár 3-szor is...

Lara
lara
 
 


Lara, kedves!

Az is lehet, hogy amit fájdalomnak érzel a szoptatás elején, az a tejleadó reflex... Milyen érzés?

Puszi, és csak így tovább:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Lara, én nem tiltalak el semmitõl, csak nyomatékosan felhívtam a figyelmedet, hogy hagyd a fenébe a mérleget! Hogy is tiltanálak, nem vagyok én cicirendõrség! Kép

Széklet: A heti vagy tíznaponkénti széklet akkor nem baj, ha a következõ szempontok érvényesülnek: kizárólag anyatejjel táplált baba, 6 hetesnél idõsebb, jól gyarapodik, egészséges, kiegyensúlyozott, nincsenek görcsei.

Ha egy kisbaba nem jól gyarapszik, akkor ennek a ritka széklet is jele lehet.( Nem jut elegendõ tápláló hátsótejhez.)

Tehát Lara, az hogy Hangának gyakrabban van széklete, bizony azt jelenti, hogy hatékonyabban szopik,több tejhez jut hozzá! Így nyilván neked is több tejed termelõdik! Jól csináljátok!

Zafi, ha a sebes mellbimbóról vér jut az anyatejjel a kisbabád pocakjába, az önmagában nem jelent rá veszélyt, de nagyon fontos volna kideríteni, mitõl sebes a bimbód és mihamarabb orvosolni. Írtad, hogy biztos vagy abban, hogy helyesen teszed Rékát mellre. Abba is biztos vagy, hogy jó technikával szopik? Nincs lenõve a nyelve? Nincs cumija? Cumisüveg? Jó lenne látni, hol laktok?

Katica, igazad van, teljesen felesleges megkezdeni még a kicsi fiad hozzátáplálását. Azt hiszem az elkövetkezõ kb. 80 év elegendõ lesz neki arra, hogy megszokja az alma ízét...
Ha egy baba szépen fejlõdik, az anyatej akár egyéves koráig is fedezi minden tápanyagszükségletét.

Andi3, micsoda anya vagy te, hogy megvonod a gyerekedtõl a jó falatokat! Kép Töltött káposztát neki!

Noi, itt valahol már írtam ilyesmit, hogy egyrészt a fogzás is közbeszólhat, és a babák egyszercsak elkezdenek váratlanul felébredni és cicit kérni éjjel, annak ellenére, hogy már átaludták az éjszakákat. Mivel a fogzás nagy fájdalommal jár, a szoptatásnak pedig fájdalomcsökkentõ hatása is van, érdemes megszoptatni, ha szeretné.
Másrészt, a te kisbabád már abban a korban van, amikor egyre inkább kinyílik a szeme a világra, sok minden érdekli, nappal elvonja a figyelmét is a szopizásról, ezt éjjel pótolják. Sõt, éjjel jobban is hasznosul a táplálék. Szóval, ha nem okoz neked nagy gondot, szerintem ne vond meg tõle a meghitt éjszakai szopikat.

Heni, jaj miket mondott nektek a doktornõ! A narancs allergizál, a kivi is, annak ellenére, hogy eltávolítják a magját (ez egy jó kis tévhit, az eperre is ezt mondják), már a banánról is kiderült, hogy nem a legjobb elsõ táplálék, tea... Még jó, hogy tájékozott vagy!

Orsi, ha van kedved, írj az emilemre, bemásolhatnád nekem a részletes történetedet, és kitaláljuk, mit lehet tenni. eboy@freemail.hu

Üdv.
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy az normális, hogy egy 5 hónapos gyerek naponta legalább 3-szor kakil. Ez teljesen normális színû és állagú. Csak anyatejet kap. 6 hetes koráig minden szoptatáskor kakilt, aztán 1 hónapig naponta 1-szer, majd 2-szer, most 3-nál tartunk. Egyébként egészséges, rendesen növekszik stb.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Kérlek benneteket látogassatok be a topicomba, hátha tudtok segíteni. nem tudom, hogyan kell ide linket csinálni, úgyhogy leírom.
Keres-kínál rovat
Szopizós fotókat keresek Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!
Cory! Csomó ideig én is aggódtam a gyerek kakija miatt, de miután mindent elolvastam, kiderült, hogy az anyatejes babájé elvileg bármilyen lehet, és bármennyiszer: naponta 5x, és ötnaponta 1x is. Nyilván vannak kivételek, (hasmenés, véres széklet, komoly székrekedés, de gondolom akkor más jele is van a betegségnek.) Bocsánat, ha nem vagyok túl szakszeru, de az összeolvasott forrásokból ezt szurtem le. Javítsatok (de ne bántsatok, érzékeny vagyok Kép) ha tévedtem. Egyébként hány kiló az 5 hónapos babád?
Az enyém (21-én lesz 5 h.) 8,7kg!!!
Ezt muszáj elmesélnem: ma nem hitték el a rendeloben, amikor mondtam, ugyanis január 10-én, öt hete 7,3 kg volt. Újra lemérték, aztán hitetlenkedve kérdezték, hogy valóban nem adok mást a gyereknek, se fozeléket, se tápszert, még kiegészítésként sem? Bizonygatnom kellett, hogy tápszert még nem is láttunk!!! Amúgy nem dagadt a Barni, csak olyan kis TÖMÖR GYÖNYÖR!

Iboly! Igen, annyira kellemetlen azt mondani, hogy márpedig én nem adok neki mást, ugyebár o a képzett orvos, én meg csak egy mukedvelo kismama...

Heni
Heni
 


Sziasztok lányok,

Nekem is egy kis segitségre lenne szükségem 3 hónapos a kisfiam, ezelõtt minden OK volt, de kb. 2 hete mar alig hizik valamit. Kizarolag szoptatom, de az utobbi idoben mar keves neki egy mell, igy amikor keri, akkor 2 mellbol szoptatom. Probaltam mar gyakrabban etetni, de nemigen igényli, nagyon jókat alszik. Van amikor 3 orankent sem igényli. Mar a kezdetektol sem volt nagy etku, de most is van, hogy 60-at, 80-at eszik csak, es napjában max. csak 6-szor. Most 4,82 kg (3.25-tel született). Sajni ugy erzem, hogy egyre kevesebb a tejem. Vadul fejek, de csekély eredménnyel. A védõnõ azt mondta, hogy próbáljam minden etetés után megkínálni tápszerrel vagy a már lefejt tejjel, és ha éhes megeszi. De én még megpróbálni sem nagyon szeretném, mert akkor szerintem még ennyit sem enne, és a helyzet csak romlana. Egyébkent a Gergõ eléggé kiegyensúlyozott, nyugodt baba, sokat nevet, úgyhogy nem igazán tûnik éhezõnek, bár úgy érzem, hogy ha több lenne, többet is enne (talán). Próbálok sokat inni, Laktoherbet is, sört is, a Malátakávét meg nem próbáltam, de hamarosan az is sorra kerül.

Van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne még több tejem?
maszatka
Dunaújváros
 
 


Bianka!

Hát persze, hogy megnéztem a pici nyelvét. Le volt nõve, de amint lehetett felvágattuk. Azután sem változott a szopása. Pedig nagyon bíztam benne.

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Heni: Balu kedden volt 5 hónapos, és 7,64kg, és õ is 1 kg-t hízott az elmúlt hónapban. Õ 2,9kg-val született, úgyhogy már szépen kinõtte magát! Kép)

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Orsi, most olvasom, hogy már beszéltél Juhász Judittal. Biztosan mondott valamit!
Iboly
iboly
 
 


Iboly!
Igen mondott, a "szokásosat": bocs, hogy ezt mondom, de már a könyökömön jön ki: gyakori mellre tétel, több bõrkontaktus, sok pihenés, nyugalom. Hál' Istennek nagyon szerencsés vagyok, mert a férjem mindenben támogat, minden "hülyeségemre" vevõ, úgyhogy segített megvalósítani a rengeteg pihenést. De így sem lett eredmény, mert Sziszóka gyengén szopott. Hiába használtam a Szoptanítot, szinte egyik szoptatás érte a másikat, akkor sem szopott intenzíven. A mellemet jól bekapta, csak nem akart elég erõsen szívni. Akkor meg hiába teszem gyakran mellre, ez a problémámon nem segít. Nem is lett volna baj, hogy pótlást kell adnom, mert a Szoptaníttal nekem is megvolt az az érzés, ami a többi anyukának. Csak egyszer az történt, hogy kb fél óra szopás után hirtelen felsírt, és nem akart szopni. Olvastam a szopási sztrájkról, de semmi olyan nem jutott eszembe, ami okozhatja. Volt, amikor rendesen szopott, volt, amikor nem. Aztán egyre gyakrabban sírt szopás közben, és egyre hamarabb. Csak akkkor nyugodott meg, ha elfordítottam a mellemtõl. Próbáltam többféle szoptatási helyzetet is kipróbálni, de mindig ugyanaz volt. Már 2 hete tartott ez az iszonyú állapot, étvágytalanság, a pici épphogy csak gyarapodott, muszáj volt vmit tennem. Úgy éreztem, vmi fursztrálja õt szopás közben, és ez okozza a gondot. Nem akartam erõltetni a szopást, ha õ egyszer nem akarja. Enni viszont kell, úgyhogy sajnos a cumisüveghez kellett nyúlnom, mert máshogy nem lehetett megetetni. Érdekes módon azóta szép lassan visszajött az étvágya. A cumisüvegbõl sem szívja vadul, mivel azzal is dolgoznia kell egy kicsit (az Avent cumisüvegbõl nem dõl a tej, csak akkor jön, ha megszívja). Megint próbálkoztam a Szoptaníttal, de ugyanaz volt az eredmény. Már ahogy a mellemre tettem, egybõl alkezdett ordítani, bekapta, szívott egyet, kiköpte, stb.
Mindenki azt mondja, hogy a nõk 99%-a képes szoptatni. De én egy csomó olyannal találkoztam, aki egyáltalán nem tudott, vagy ugyanolyan cipõben járt mint én. Õk azt mondták, vannak olyan gyerekek, akik nem akarnak rendesen szopni, és ezzel nem lehet mit tenni. Nem akartam ezt elfogadni, és rengeteget próbálkoztam (születése óta csak ezt teszem). Nem váltam rögeszméssé, egyszerûen csak álmodoztam arról, hogy csak szoptatással jóllakassam az én kislányomat. Néha volt olyan reggel, amikor ez sikerült is.
Minden alkalommal volt tejleadóreflexem, a hosszas szoptatások alatt többször is. A tejmenny. mégsem növekedett. Most már lassan kénytelen leszek elfogadni, hogy nem tudom csak szoptatni. A családom azzal bíztat, hogy a következõ gyereknél majd minden simán megy.

Orsi
orsi
 
 


Maszatka!

Olvasd végig a közelmúlt -kb. két hét-írásait, amit Larának írtunk. Nagyon hasonlítanak a paramétereitek az övére. Az õ babája sem kért gyakrabban enni, keveset evett, és kevesett gyarapodott.
Tény, hogy 3 hónapos kor körül van fejlõdési ugrás, amikor az addig elfogyasztott mennyiség kevéssé válik, ill. sok baba gyarapodása lelassul, még akkor is, ha van mit enni. Ezzel együtt, lásd fentebbi példát is, sok baba igaziból enne többet is, csak nyugodt és tûr.
Én a következõt tudom javasolni neked: hagyj el minden cumit, cumisüveget, bimbóvédõt. Ne strapáld magad a fejéssel, pláne ha úgysem adod neki oda. Ne frusztráljon, ha két mellbõl eszik a baba, de ebben az esetben javasolt tecnika (lásd valahol korábban Ibolytól), hogy elsõ mell, második mell, majd vissza az elsõre. Fontos, hogy a hátsó tejhez is hozzájusson, mert az a tápláló.
A hajlandóság elég relatív dolog. Egy, hogy nem kéri, és megint egy, hogy elfogadja-e ha kínálod. Szánj rá néhány napot (nagyságrendileg egy hetet), amikor nem foglalkozol semmi mással, csak a babával és a szopival. Halassz el minden házimunkát. Költözz be az ágyba a babával, és amikor csak hajlandó lenne rá, tedd mellre. Akár óránként! Közötte csak pihenj. Ha leírod az alvási-ébrenléti ritmusát, megpróblok kisakkozni valami variációt. Pl. ha ébren van egy-másfél órát, akkor ennek az elején legyen egy 20-30 perces szopi, ill a végét megelõzõen mégegy. Felkelteni szerintem nem érdemes, akkor ált. nem túl hatékonyak. De azért gondolom nem alszik egész nap õ sem.
És legfontosabb: higyj magadban, képes vagy rá és sikerülni fog!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi,

Nagyon koszi a segitseget, megprobalom. Folyamatosan olvasom ezt az oldalt, sot mar atneztem egy csomo archiv-ot is. Szoval a Gergo egy igen jo gyerek, este fel 8 es fel 9 kozott furdetjuk, es ekkor eszik utoljara aznap. Ezutan altalaban 5-6 korul felebred es szopizik (mostanaban mar 2 mellbol - de ezt jelzi, hogy kell neki), utana visszaalszik es kb. 8-9-10 ig megint alszik. Nagyon vidaman ebred, nagyokat mosolyog, nevet a jatekaira, ugyhogy gondolom eddig OK minden. Ekkor megetetem, es elmegyunk setalni. 12-13 ra szoktunk visszaerni, seta kozben alszik,vagy nezelodik. Mikor hazaertunk megint eszik, 2-3 kozott megint eszik es azutan ismet alszik kb. 5-6-ig. Ekkor megint eszik, es innentol a furcsiig mar jatszunk. De elegge valtozo. Nagy atlagban 3 orankent eszik es csak nagyon ritkan ebred fol egy hajnali 2-3 orai evesre. Azt figyeltem meg nala, hopgy ha nem teszem le aludni egybol eves-bufi utan 20 percen belul, akkor mar nem alszik es elegge nyugos kb.1 ora mulva.Ha leteszem, szivesen alszik, de ha nem, akkor kesobb alszik egy hosszabbat, ugyhogy a gyakori etetes nem igazan sikerul, vagy esetere teljesen lefarad, ha pl. ketorankent etetem egesz nap. Azt is megfigyeltem, hogy egy mellbol nagyjabol ugyanannyit eszik, mint 2-bol. Kezdetben (3 hetes korabáig)1 mellbol evett, majd amikor attertem 2 mellre, akkor egyre kevesebbet evett az elsobol. Tehat nem ugy volt, hogy az eredeti mennyiseget kiette, majd evett hozza, hanem egyre kevesebbet evett az elsobol, csak azt ami a szajaba "csurgott" majd a 2 bol kiegeszitette ugyanigy ugyanarra a mennyisegre. Azutan januar elejen megprobaltam atterni az 1 mellre, ami nagyon gyorsan, 2 nap alatt sikerult, volt, hogy 140-et is evett egyszerre. Nagyon jol ment minden, de most megint sokszor eszik 2 mellbol, de a mennyiseg egyaltalan nem nagyobb, sot.
A tejleado reflexem jol mukodik, sot tul jol. Este a mar kimarado 11 oras etetest le szoktam fejni, nagy atlagban 100-at tudok 1 mellbol. Tehat elvileg lenne ennyi maskor is. Mellgyulladasom, vagy ilyesmi nem volt, nem hasznalunk bimbovedot. Egyedul annyi van, hogy amikor setalni, vagy a kocsival megyunk akkor arra a max. 1 orara odaadom neki a cumit, maskor nem. Ellenben este lefekvesnel mindig szopja az ujjat. Probaltam hosszaban szoptatni, de az sem segit (min 30 perc/ alkalom, este 1 ora is).

Hat bocsi, hogy ilyen sokat irtam, remelem segit ez a sok info abban, hogy jobban menjenek a dolgok.

Mindenesetre koszi a biztatast es a torodest.

Maszatka
maszatka
Dunaújváros
 
 


Szija lányok!

Dia!Ami fáj az elején, az tuti, hogy a mellbimbóm, de mostmár egészen megedzödött, nem hittem, hogy ilyen gyorsan fog menni. A tejleadó reflex 2-3 szivás után jön, az is elég fájdalmas az tény, de az nem hasonlit semmi máshoz. Söt rendszeresen két szoptatás között is szokott lenni let down, többször is...és nem mondhatnám kellemes érzésnek, pedig azt olvastam, hogy egy idö után már alig lesz érezhetö...hát nem ezt tapasztalom igy lassan 4 hónap után. De mindegy, ez legyen a legnagyobb gondomKép

Iboly! Ma feladtam, nem mérem etetések elött. Helyette kétnaponként eccer fürdés elöttKép
Kakival kapcsolatban én is erre gondoltam. Olyan kis huncut, hogy mindig a szoptatás elején kakil, igy szagolhatom a szoptatás alatt a büdi pelustKép

Heni, Cory! Gratulálok a szép méretekhezKép

Maszatka! A te sztorid, ahogy Ildi is irta kisérteties hasonlóságot mutat az enyémhez. Az én kislányom is 3 hónapos koráig tankönyv szerüen gyarapodott, aztán a legutolsó mérésen a doktornönek nem teccett és tápszert irt fel. Persze én sem adtam neki. Elsö lépésben (Iboly segitségével) leszoktattam a bimbóvédöröl, aztán elkezdtem óránként, kétóránként szoptatni(ahogy a többiek is tanácsolják)..2 nap múlva már látszódott, hogy több a tejcsim, most a 6.napon úgy tünik ismét beindult Hanga gyarapodásaKép
Reggel 220g-ot evett és még mindig volt tej a mellemben, majdnem fejnem kellett:-)))))
Azért azt le kell, hogy irjam, hogyha itt a többiek nem biztatnak, nem sikerült volna, szóval kell hozzá az önbizalom az igaz! Ugyhogy köszi mindenkinekKép

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Tudom hogy nem kellene izgulnom, jó, de azért én ilyen vagyok.
Szóval röviden, a kisfiam (3 és fél hónapos) nem eszik sokakat (szerintem legalábbis, mert nem mérjük) de eddig azért szépen hízott, heti 150-250 grammokat még az utóbbi hetekben is meghízta. Most az a helyzet, hogy kedd éjszaka óta betegeskedik (kis garat nyálkahártya duzzanat, plusz fogzás), nem is túl jó az étvágya, meg többször is kakilt az utóbbi napokban a szokásosnál(a napi többszöri kaki nála - aki általában többnaponként kakil egyet - nem gyakori), meg elég sokat sírt is. Szóval a konklúzió ami miatt most írok, hogy a ma esti mérésnél 50 grammal mutatott kevesebbet a mérleg, mint egy hete. Ez normálisnak tekinthetõ, lévén a fentemlített körülményekre? (A múlt héten az elõzõ hetihez képest 250 grammot hízott.) Egyébként nincs rossz súlya, lévén kis vasgyúró (6700 gramm és 3300 grammal született), és általában jókedélyû és mosolygós baba, csak most a betegsége eléggé megviseli, sokat sírdogál.
Egyszóval a kérdésem: kell-e aggódni, hogy most nem gyarapodott, vagy sem? És egyáltalán mi lenne a teendõ?

Köszi elõre is, sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi, szerintem ez a súlyesés most teljesen normális jelenség, ha egyszer Bánk beteg, kevesebbet eszik viszont több a széklete. Ez csak 5 deka, ha jobban lesz, a többszörösét fogja visszahízni.
Mihamarabbi jobbulást kívánok neki!

Orsi, a "szokásos" azt jelenti, hogy "jól bevált".
Annak, hogy vannak olyan babák, akik nem akarnak rendesen szopni, mindig oka van, és az okok nagy része orvosolható, ha az anya megkapja a megfelelõ információt, támogatást és hajlandó is tenni a sikerért. Lásd pl. Lara esetét.

A Liga álláspontja szerint az anyák 98%-a képes lenne szoptatni a kisbabáját, ha a megfelelõ információk birtokában lenne. Emellett rendkívül fontos az, hogy pl. a kórházi személyzet is tisztában legyen ezekkel az irányelvekkel, mert te hiába tudod, és teszel meg mindent, ha a környezeted ellene tesz.

Üdv.
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Iboly, szerencsére nem befolyásol a szoptatás menetében a védõnõm. Legutóbb azt mondta, hogy 5 hónapos kortól kezdjek adni almalevet. Egyébként rendes, csak sok mindenben még egy kicsit régimódi. Nagyon örülök annak, hogy itt a kezdetektõl nagyon sok jó tanácsot kaptam, így nincs is semmi gondom. Nem néztem az órát, hogy mikor "kell" szopizni, nem mértem, hogy mennyit evett a kisfiam és így nagyon elégedettek vagyunk mind a ketten.Kép Szóval mindenkinek köszönet.KépKépKép
Heni, mi is hasonlóképpen vagyunk, a doktornõ minden alkalommal megkérdezi, hogy csak anyatejes baba-e. Zolika most 4 hónapos 8,20kg 3 hónaposan pedig pont 7,20kg volt. Kerek egy kilót hízott egy hónap alatt.Kép

A bimbóvédõrõl jutott az eszembe, hogy eleinte én is használtam, de nekünk azért nem jött be, mert a kisfiam sokat bukott tõle. Valószínûleg rengeteg levegõt is nyelt, néha már a frászt hozta rám, annyi tejcsi visszajött neki. Aztán elhagytam a bimbóvédõt a bukás abbamaradt, csak én láttam csillagokat úgy 2-3 hétig.Kép

Lara, örülök, hogy ilyen jól haladtokKép
Norcsi, jobbulást a kicsi fiadnak.Kép

Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok!

Lenne hozzátok néhány kérdésem, bízom Bennetek, hogy tudtok segíteni.
A szoptatással nincs semmi gondom, tej van, Boti mostmár profi, fájdalmaim sincsenek, akkor mégis mia a bajom?
Ahogy itt olvasgatlak benneteket,meg látom a többi babát a tanácsadáson, mindig rámtör az aggodás, hogy az én Botondkám pici. Most 4és fél hónapos és 6,8 kg. 3 kg-mal született, kb. 3 hónapos korára megduplázta,azóta pedig mint látjátok ennyit hízogat.Nagyon jókedvû, kiegyensúlyozott,rengeteget mozog, szinte meg nem áll a lába. Egy zokni-egy felvétel, utána akár ki is dobhatnám (persze nem teszem),annyira tönkreteszi. Apukája (testnevelõ)szerint azért nem hízik többet, mert a sok mozgással elégeti. ???
Szerintetek esetleg kezdjem el a vegyes táplálást, hogy ne maradjunk le a növésben. Nem mintha az alma sok kalóriát tartalmazna, csak úgy kérdezem, hogy mit gondoltok.

Csuklik a gyermekem.Kiskorában is csinálta, sõt már a pocakomban is, aztán egy darabig abbamaradt, majd újra kezdõdött. Magától nem múlik el, fél óráig is képes csuklani.A citromról azt hallottam, hogy tönkrevágja a nyálkahártyáját, így azt már nem merek adni, pedig régebben kapott. Csak a szopi segít, de ha éppen jóllakott és rájön a csuklás akkor nem akar több tejcsit. Mit tegyek? A védõnõ azt mondta, hogy böfiztessem. Mindig szoktam!!!

Az utolsó kérdésem magamra vonatkozik. Nektek is hullik a hajatok? Az enyém már kb. két hónapja . Elég ilyesztõ mennyiség. Szedek még mindig terhesvitamint. Ha esetleg lenne valami praktikus ötletetek, örülnék. Félek, hogy kopaszon nem fogok tetszeni a kisfiamnak. Kép)))
Erika
 


Sziasztok!
Cory! Neked is jó kis súlyt kell emelgetned! KépJó edzés helyett.
Lara! Köszi! Alig gyozzük ruhával...
Erika! Botondkád szerintem csöppet sem pici, inkább a többi bébi nagy! Úgy tudom, a mai babák egyre nagyobb súllyal születnek. Régi könyvekben azt írták, FÉL éves korukra kell duplázni, egy évesre triplázni, de úgy tunik, ezt igencsak megelozik.
A csuklás miatt ne aggódj, állítólag nem zavarja a babákat, a citrom többet árt.
A hajhullásról Az elso napok, hetekben sokat írtak. (Nekem most kezdett el, de veszettül, eddig azt hittem, megúszom.)
Nem tudjátok, ezekben a multivitaminokban nincs a tejben kiválasztódó káros anyag? Hiszen ezek is mesterségesek.
Én hirtelen elkezdtem fogyni, ami amúgy szuper Kép, csak egy kicsit megijedtem, hiszen mindenki azt mondja, szoptatás mellett nem szabad fogyózni, de egyszeruen nem kívánok annyit enni, mint eddig. Ti hogy álltok ezzel?
Más: szoptatás szempontjából mikor aktuális a következo gyermek? A lakáskörülmények egyelore nem alkalmasak rá, de már fontolgatjuk, csakhogy szeretném addig szopiztatni Barnit, amíg csak lehet. Igaz, hogy megérzi ha terhes leszek, és nem fog ízleni neki a tej? Várjunk 1 éves koráig?

Ja, bocs a "babájé" miatt elozo hozzászólásból!!! Nem mintha bárki nézné a hejesírást!

Alvásügyben, éjszakai szopiról tudtok mondani valamit?

Norcsi, jobbulást! Megy azért a szopizás? Barni is elkapott decemberben egy ronda hörghurutot, kórházban is voltunk 2 napig, alig evett, folyton bukott, és így is hízott a betegsége hete alatt 5 dekát! Pici fogyás ha jól tudom nem gond, csak arra vigyázz, ne száradjon ki. Ha nagyon lázas, kaphat forralt, lehutött vizet. Bár a tejci mindennél jobb! Dokink azt mondta, Barni is azért gyógyult meg ilyen rövid ido alatt.
Puszi mindekinek, bocs a szófosásért.
Heni
Heni
 


OFF: Igaz, hogy regisztrálnom kell, ha nem akarom, hogy más írjon az én nevemben? Bár a hosszal nem versenyezhet Kép Hogy tudom megtenni? Mi ezenkívül az elonye?
Heni
Heni
 


Kedves Heni

Mas elonye nincs, hacsak az nem, hogyha kitoltesz egy ket dolgot magadrol akkor jobban megismerunk. Tudnillik a nevunkre katintva kijonnek az altalunk megadott informaciok. Megtenni bal oldalt a regisztracio, profil menupont alatt tudod, ha nem szeretned, hogy teljs neved koztudott legyen akkor teljes nevhez is csak az azonosito nevedet ird.

Napocska
napocska
 
 


Sziasztok Lányok!

Lara! Nagy-nagy gratula neked a tejcsi szaporításáért! Nagyon ügyi vagy! Kép Kép Kép

Szerintetek miért kell adni K-vitamint a babáknak? A doki azt mondta, addig kell K-vitaminozni szegénykét, amíg anyatejes. Valamit a bélflóráról magyarázott, de nem-igen fogtam fel. Kép Viszont megkóstóltam a K-vitamint, hát olyan kegyetlenül büdös és keserû, nagyon sajnálom Romit, amiért ennie kell. Kép

Nagy problémáim nincsenek a szopizással hála Istennek, de az imént találkoztam két számomra ismeretlen kifejezéssel. Mi az a szopási sztrájk? És a tejleadó reflex?

Profil: én sajna nem tudtam kreálni magamnak, mert a Laura nevet egy Ildikó nevû lány jegyezte be magának állítólag (megkérdeztem a szerkesztõt). Próbáltam olyasmit, hogy Laura1 vagy Laura. de ezeket nem fogadja el a gép. Bár lehet, hogy csak én vagyok ügyetlen.

Sziasztok: Laura
Laura
 


Sziasztok!

Azt magyarázza már meg nekem valaki légyszi, hogy miért csinálja velem a kis babucim, hogy tele a mellem, szopiznia kellene, õ meg sírdogálva elfordul?! És akkor hadakozunk, sokszor sikertelenül, mert inkább feladom azzal, hogy majd tudja, ha éhes lesz enni fog. Viszont fent valahol már írtam, hogy most betegeskedünk, ezért a súlynövekedésünk is stagnált, és most aztán tényleg jó sok tejcsit kellene ennie hogy mielõbb helyrejöjjön, meg az utálatos antibiotikum rossz hatását is kiegyensúlyozzuk ezáltal. De a baba elég dacos. Jó, értem, hiszen fogzik is (meg van duzzadva, szélesedve az alsó íny,de fognak még nyoma sincs, bár mi még csak 3,5 hónaposak vagyunk).
Iboly, vagy valaki! Szerintetek akkor próbáljam meg pohárból itatni, hátha úgy jobban elfogadja? Viszont akkor nem fog leállni még a maradék szopival is? (Ugyanis most is kapásból lefejtem vagy 200 ml-t egy mellbõl, mivel úgy tele volt és õ meg nem akart enni, most is békésen elszenderedett amíg nézte hogy fejek.) Ugye segít nekem valaki ezzel kapcsolatban? A lányaim nem voltak ilyenek, õk lazán kiszopizták a 200-on felüli adagjukat. Bezzeg Bánk. Nála már inkább nem is mérem, mert nem akarom magam ezzel idegesíteni. Mi lehet az oka?
Köszi, sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szija lányok!

Köszi a gratulációkatKép

Erika! Neked kevésnek tünik a 6,8 kg egy 4,5 hónapos babának??? Más gyerek fél évesen ennyi...
Hanga egy hét múlva lesz 4 hónapos és talán talán eléri a 6kg-ot.

Laura! Tejleadó reflex(let down) a szoptatás elején jelentkezö "bizsergö", eseteg enyhén fájdalmas érzés amit a baba szopizása vált ki. A szopi hatására oxitocin hormon termelödik, ezáltal elkezd folyni a mellböl a tej. Enélkül a teli mellböl nem tud kiürülni a tejci.
(Remélem helyesen irtam)
Szopási sztrájkot nemtudom mi, de gondolom, ha valamiért nem hajlandó szopizni a baba...?

Norcsi! Ha csak most csinálja Bánk az elfordulást, akkor gondolom a betegség lehet az oka.(bár ez nem egy nagy segitségKép)

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Elõször is gratula Larának! Két hete még ez a 200-as nagyságrend elképzelhetetlennek tûnt, nem? Ügyesek vagytok!!!

Maszatka! Ez a két mell -egy mell dolog látom, foglalkoztat egy ideje. Egy kicsit olyan érzésem támadt, hogy "lusta" néha a babád, és ha megkaphatja kettõbõl, a könnyen jövõ részt, akkor inkább arra szavaz. Így viszont a laktatóbb hátsó tejhez kevésbé jut hozzá. Szerintem addig, amíg nem érzed, hogy lényegében kiürült a melled, ne tedd át, egy-egy büfi után ugyanarra tedd vissza, és csak akkor válts, ha úgy érzed, tényleg nem jön belõle érdemben több. Amikor úgy alakul a menetrend, hogy evés után nem alszik el rögtön, és egy óra múlva jön a nyûgösködés, próbáld meg ilyenkor mellre tenni. Jó esetben bekajál, és még az is lehet, hogy elalszik közben.
Estefele sok baba szeret sûrûbben enni, olyanok is, akik napközben tartják a 3-4 órát, este meg akár 2 óránként is ennének. Nem tudom, az esti 5-6 körüli evéstõl fürdésig mennyire van el békésen a babád, esetleg félúton (mondjuk fél 7-7) próbálj meg beiktatni neki mégegyet!
A reggeli idõszak elég tág a 8-9-10 és 12-13-al, ha mondjuk ez tényleg 8-al indul, és sétálni nem indultok neki 10 elõtt, akkor séta elõtt szintén meg lehetne próbálni.
Fõ, hogy bízz magadban és a kicsidben, és teremts neki minél több lehetõséget a szopizásra!

Erika! MInt már elõttem mások is leírták, ne tarts kevésnek azt a 6.8-at! Nekem mindig az fura, hogy más babák mért olyan nagyok. Ahogy írod, a tiéd mozgékony nagyon, általában a mozgékonyabb babák kisebb súlyúak, és a nagysúlyúak is, ahogy majd nekikezdenek forogni-mászni, lassítani fognak a gyarapodásukon. Nem hinném, hogy emiatt érdemes lenne elkezdened hozzátáplálni. ÉN az ikreimbnél pont ugyanígy voltam, mint te, volt ugyan tej, de lassítottak a kezdeti nagy tempóból. Elkezdtem 4 hónaposan a gyümit, majd hamarosan egy fõzeléket, és semmivel sem híztak jobban!!! Az fontos, hogy te kiegyensúlyozottan táplálkozzál, vitamint és vasat szedj esetleg, és akkor nyugodt lehetsz, hogy a babád továbbra is a legjobbat kapja tõled. KÉpzeld el, ha a kezdeti tempót tartaná tovább, mekkora lenne fél meg egy éves korára? Ugye, reális, hogy lassítson?

Norcsi: teljesen természetes, hogy egy beteg baba kevésbé akar enni, ez kisbabákra ugyanúgy igaz, mint a nagyobbakra. Az is belefér, hogy ilyenkor álljon a súlyuk. MInt más is írta, a fontos a folyadékbevitel, hogy a kiszáradást elkerüljétek, másfelõl a hurutos betegségek amúgy is jobban gyógyulnak megfelelõ folyadékmennyiség mellett. Most hogy már a füle is kiderült, nem lehet, hogy az nyomódott neki szopi közben? Próbálj meg esetleg mindenféle más pozícióban szoptatni (tippem pl. a föléhajolós) hátha úgy elfogadja. És próbáld meg a szokásosnál gyakrabban kínálni, az se baj, ha csak picit hajlandó egyszerre szopizni.


Szopási sztrájknak valóban azt hívják, amikor valalmiért az addig rendesen szopó baba nem hajlandó szopni. Oka lehet pl. ha megjön a mensi, avagy éppen a kistesó, és ezek miatt megváltozik a tej íze. De nagyon sok esetben sose ki nem derül, miért is viselkedett úgy a lurkó. Kemény dió, mert a legnehezebb a szopiban az, mikor van tej, éhes a baba, tduja hogyan kell szopni, és valamiért mégse akar. Ilyenkor nehéz türelemmel, idegekkel bírni, pedig az idegeskedés árt a legtöbbet. Emlékszem, nálunk olyan volt, hogy a cumi (játszó) kellett neki, a mellem nem. Úgy szoptattam, hogy cumival a szájába készítettem õt oda az ölembe, és mikor már a mellem a szája mellett volt, akkor kaptam csak ki a szájából, és gyorsan be a mellemet, hogy "ne vegye észre a cselt" Eszméletlen, de tényleg volt ilyen, bár a kör vége az volt, hogy egyszer s mindenkorra elvettem tõle a cumit.

Szoptatás és kistesó: megváltozhat a tej íze, elutasíthatja a baba, de nem szüségszerû. Orvosok még mindig tiltakoznak ellene, mondván növeli a méhösszehúzódás és így a vetélés esélyeit. Szerintem azért a másfél év korkülönbség nem árt, akkor még jól együtt vannak, játszani stb. de az anyukának is kell idõ két terhesség között feltöltõdni. Amúgy van akinek végig sikerül, meg tandem szoptatnak is sokan, szóval mûködhet együtt is.

K- vitamin: véralvadási zavarok elkerülésére adják, az elmúlt pár évben. Mi még anno nem kaptunk, így részemrõl csak ennyi.

Húh, hagytam ki valakit?
Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
A szoptatás és kistesó témához:
valahol olvastam, hogy a szoptatás ugyan annyi méhösszehúzódással jár, mint az orgazmus. Gondolom, hogy amikor már csak 1-2x szopizik a baba, az már nem okoz gondot. Kép Kép

Üdv.
Malacka
malacka
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: