Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, gyorsan csak felrakom ezt a két képet. Itt egy hete ragyogóan süt a nap, eső meg már két hete nem volt. A hőmérséklet azonban a második képen érzékelhető...KépKép
chopin
 
 


Sziasztok lányok!

Tündériek a gyerekek! Mindenkié! Kép
Szeretném megkérdezni Tőletek (ebben mondjuk főleg Gotti és Kinga "járatos", de bárki véleményének nagyon örülök), hogy szerintetek mennyi idő az "ideális" a gyerekek között?
Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mikor vállaljuk a 3. babát?!
Most a két fiú nagyon jól elvan egymással. Tényleg imádja Nándika is a picit, van, hogy fél órát is játszik Vele, úgy, hogy nem vagyok ott. (Persze az ajtó nyitva van és néha Rájuk nézek.)
Ilyenkor olyan boldog vagyok! Nagyon szeretem Õket nézni, ahogy nevetgélnek meg "magyaráznak" egymásnak! El sem tudnám képzelni az életemet nélkülük... (Bocs, hogy ilyen szentimentális vagyok! Kép Ennek valószínűleg az az oka, hogy pénteken megszületett egy kisbarátnőmnek a kisfia és tegnap meglátogattam Õket a kórházban. Annyira picinek tűnt az én "nagy" fiaim mellett. Szóval, megint rám tört az "én is szeretnék még legalább egy pici babát" érzés! Kép)

Elvileg úgy gondoltam, hogy nem megyek vissza dolgozni Bálintka után és úgy vállaljuk a harmadik babát - 2,5-3 éves korára. (Persze ez egy kicsit rizikós, mivel nem biztos, hogy rögtön összejön a baba. Viszont azt is számításba kell venni, hogy Nándika jövő szeptemberben -elvileg- iskolába megy, és Neki is nagy szüksége lesz rám az első évben. Tehát jó lenne, ha nem szeptemberben -vagy előtte- jönne a baba.
Nem vagyok egyszerű eset, mi?
És azt nem tudjátok véletlenül, hogy ha Bubi 2-3 éves kor között -tehát GYES alatt- születik a baba, akkor jár-e a TGYÁS, meg a GYED újra? Vagy akkor mi jár? ("A szád", mondaná a férjem Kép)

Na, akkor most lemegyek és megnézem a sütit, mert lehet, hogy már szénné égett.
Aztán meg visszaülök szépen a tételeim és a könyveim fölé, és megpróbálok felfogni belőlük néhány mondatot...

Előre is köszönöm, ha valaki megosztja velem a gondolatait, tapasztalatait, tudását a fent említett problémákról. - (Most mondjátok meg, nem jót tett nekem a szakdoga írás?! KépKépKép)

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Adri!
Szerintem ez nagyon sok dologtól függ.Legalábbis nálam.Mi jövőre szeretnénk kistesót,mert addigra befejezem a sulit,és a Dani is elég nagy lesz már.De ha nem járok suliba akkor is legalább 3 évet vártunk volna.Én örülök,hogy így alakult,nem tudom hogy bírtam volna ha az egyik "kicsi" a másik "pici".
Meg ennyi idő után már nagyon hiányzik egy kisbaba.Dani már elég nagy,nem lehet babusgatni.De sokan vannak,akik inkább gyors egymásutánban vállalják a gyerekeket.Mindkettőnek megvan a jó oldala.Mint ahogy te is írtad,hogy tudnak játszani egymással,egyszerre nőnek fel.
A juttatásokról sajna nem tudok semmit.
Dorka, Goti a képek nagyon jók!Kép
Fiamnak be van gyulladva a füle.Kerek egy hónapig nem volt beteg,ez már rekord.Minden gyerek ilyen beteges??Nem is tudom mi lenne ha dolgoznék.Már tuti rég kirugtak volna.És mindig pont akkor beteg mikor az oviban vmi "buli" van.Beteg volt Mikuláskor,karácsonykor,most a majálisról marad le meg a bábszínházról.Úgy sajnálom szegénykémet ezért is.

Na megyek,hátha tudok tanulni.Amúgy Adri te akkor is tudsz tanulni,ha a gyerekeid körülötted vannak?(úgy értem,hogy nem alszanak stb.)

Kép
Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 

 
 

Sziasztok!

Gotti,Dorka a kislányok tündérek!!!!Ilyenkor az ember komolyan mondom,kedvet kap egy kislányhoz!!KépKép(legalábbis én igen...)
Moni,szegény Danikát nagyon sajnálom!a fülfájás egy utálatos dolog,én tudom,nekem erröl szólt a gyerekkorom.Kétszer fel is szurták,de ugy néz ki,hogy kinöttem,mert jo pár éve nem fájt.No ezt lekopogom...kopp,kopp...Kép
Meleg só,és panadol....mást nem tudok javasolni.Kép
Gotti hát a nagyfiaid tényleg nagyok!!!!Zitus egy kis dáma közöttükKépKép
Látom nálatok is a hajnövesztés a sláger!Hát nálunk is,mindkét nagyfiu növeszti a séróját.Majd felrakok én is roluk 1 képet.
A rablohus látványátol pedig összefutott a nyál a számban!Imádom!!!!Kép
Tablokészités jo ötlet!Meg is csinálom,ha gondoljátok,csak kérem mailben az adatokat!!!

Dorka,hogy sikerült a cicakiállitás???Kérünk élménybeszámolót!!
Adri,nekem a két nagyfiu között 4 év van,nekem az nagyon optimális volt,mert a nagyobbik fiu hihetetlenül jol el volt a középsövel,szinte anyáskodott felette,amit a kis huncut elég rendesen ki is használt.KépKép
Most Bazsi 11 évvel fiatalabb a középsö fiunál,hát neki aztán tényleg kijutott a jobol,felette mindenki anyáskodik!Bizonyos szempontbol jo,de bizonyos szempontbol nem.Miért nem?Hát már most elég akaratos a fiatalember,mert mindenki körülugrálja,és kb.3 éves kora körül szinte egyedül marad,mert a két nagyot a haverok és a csajok fogják lekötni.
Nekünk mindenképpen jo,mert van utánpotlás...KépKépakit lehet babusgatni...
Én tuti,hogy nem birtam volna kicsivel és picivel,ahogy a Moni is irta,mert megörültem volna attol,hogy nem tudok ott lenni mindkettönél 100%-osan.Igy is tökre bánt,hogy sokszor a nagyokat hanyagolnom kell a Bazsi miatt.Azért igyekszem!!Kép
Zsuzsoka Nektek lesz teso???
Ditta készült valami finomság a majálisra?A fogra valo készitményröl nem feldkeztem ám el,csak a muttikám felejti el rendszeresen!!Ezer és egy bocs érte!Amugy hogy vannak a fogaid????


Remélem senkit nem hagytam ki,sok puszit Nektek,jo éjt,holnapra szép napot!!!

Kinga
Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a véleményeteket! (Na nem mitha most már közelebb lennék a megoldáshoz, de jó olvasni, hogy ki mit gondol erről!) Kép
Tudom, tudom... tanulnom kellene, de leírok valamit, ami az előbb történt:
11 órakor lefektettem Bálintot egy kicsit aludni, mert már olyan nyűgi volt, majd leragadtak a kis szemei. Én meg feljöttem az emeletre gépezni egy kicsit (csoporttársam küldött át tételeket). Kb. 10 perccel ezelőtt hallottam mitha valami zörgés lenne odalent. Á, gondoltam biztosan huzat van. Majd újra zörgés. Most már lementem megnézni mi lehet az. Hát az én drága kis Bubikám már a 3. lépcsőforka mászott fel éppen! Azt hittem rosszul leszek!
Lemászott a francia ágyról - ami mellett ott a rácsos kiságy, hogy le ne essen, ha már benne nem hajlandó aludni - aztán ki a hálószobából (csak behajtottam az ajtót, nem csuktam kilincsre) és rögtön a lépcsőt támadta meg!
Mára is megvolt az izgalom! És még csak dél van. Kép

Móni! Daninak jobbulást kívánok! (Tényleg lehet, hogy el kellene mennetek Dr. Somi Ildikóhoz - nagyon dicsérik.)
Kinga! Ennivaló a kis Bazsi, annyira édes! Kép

Hahó többiek! Hol vagytok?

Most mennünk kell a nagytesó elé az oviba. Délután meg szülői lesz, úgyhogy nem valószínű, hogy ma már jövök.

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Vagyok-vagyok, de eléggé besűrűsödtek a programok...
Előszöris pénteken délután volt az oviban az anyák napja. Nem tudom, milyen apropóból hozták egy héttel előre az ovónénik, lényeg, megvolt. Majd teszek képet is. Péntek este jött a telefon is, hogy készen van a konyhabútorom, másnap, szombaton hozták. Előtte gyors kipakolás, festés, takarítás. Ezzel el is telt a szombat, másnap vasárnap mentünk a Bükkbe, rendszeresen ide járunk május 1 környékén, a férjecském főzött 2 féle gulyást, kb. 80-an voltunk! Képek itt is készültek, majd dobok. Még jó, hogy nem elsejére rakták a főzést, mert itt nagyon sz.. idő volt, viszont vasárnap tök jó, napos volt. Szóval a munka ünnapét még a konyha további csinosításával töltöttük.
Kedden reggel láss csodát, kisfiam lázasan ébredt... Móni, nálunk is letelt a 3 hét.....KépKép Aztán egész nap ment a hasa, tudakozódtam, kiderült hasmenéses járvány van, lázzal. De szerencsére mára már nem volt láza.

AdriKép
Hát ez az "akarok még egy kisbabát" fíling engem is elkap néha, de gyorsan rágondolok a terhesség első időszakára, és gyorsan kijózanodom....Kép
Egyébként én a minimum 3 évre szavazok, mert ez az egyik pici, másik kicsi felállás nagyon nem tetszik.... Nem is tudom, egyesek ezt hogy oldják meg! Van egy ismerősöm, 2,5 ill. 1,5 éves gyerkőcökkel, és megint terhes... Hát azt hiszem, a maradék hajam is elmenne....
Meg lassan 6 éve vagyok itthon, már vágyok valamilyen közösségbe! Bár lehet, ha dolgozni fogok, majd azt hajtogatom, hogy milyen jó volt gyesen!Kép
Lépcső-akció...!! Nem semmi! Mostmár mindig résen kell elnned!Kép

KingaKép
Jaj, de édi ez az alvó kis angyal!Kép
Fogaim elvannak, köszi!Kép Persze ínygyuszi nem múlik....Kép Mostanában nagyon hanyagolom a sütést, nem volt időm!

GottiKép
Szépek a gyerekek! A két nagy fiún látszik, "mennyire élvezték a fotózást!"KépKép
Jó dolga lesz a Zitusnak, 3 báty fogja védelmezni!


Csajok, most megint törhetem a fejem a hétvégével kapcsolatban.... Nagy családi banzáj készülődik, mert a hugom hétvégén lesz 25 éves.... (ez ugye kerek...), ja és anyukáméknak lesz a 30 éves házassági évfordulójuk! És csak úgy mellékesen még anyák napja is!
Mit vegyek, mit süssek stb...

Na, megyek, Ati egyszerűen nyíg... Bal lábbal kelt fel!Kép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Adri!Mi is vágyunk már tesóra, pedig Szonja még csak 16 hónapos...szóval tanácsot nem igazán tudnék adni, annyi mindent kell ilyenkor figyelembe venni.Nálatok nem annyira nehéz a helyzet talán, mert van nagyi a közelben Kép, nekünk nagyon át kell gondolni a dolgot segítség hiányában. De azért én már minden harmadnap gondolok rá, hogy jó érzés lenne, ha gyarapodna még a családunk.Három csemetében egyeztünk meg legutóbb.Kép
Mindenkit puszilok, cicakiállításra sajnos nem tudtunk bejutni, mert gyerkőc éppen rettentő nyűgös volt.Majd legközelebb.Anyukám viszont itt van és nagymamázunk, ezért jövök ritkán.
Dorka
chopin
 
 


Móni!

Nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Kép

Puszi, Adri

ui.: Hogy van Dani? Remélem már jobban!
radra
 
 


Sziasztok!

Dorka sajnálom a cicakiállitást,mármint,hogy nem tudtátok megnézni a "cicakirálylányotokkal",majd legközelebb talán!Addig is küldök Szoncsinak egyet képenKépKép
Moni én is nagyon boldog névnapot kivánok Adrihoz csatlakozva,és sok sikert a vizsgáidhoz!!!Kép
Danikának,és Ditta a kisfiadnak jobbulást sok puszival,Neked pedig kitartást a hétvégi programhoz,na és jo mulatást!!Kép
Zsuzsi merre vagy??????????

Mindenkinek sok puszi,és szép napot:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Móni Kép Nagyon-nagyon sok boldog névnapot!!!

Kép

Kicsit el vagyok havazva, összecsaptak a babahullámok a fejem felett Kép De már nagyon hiányoztatok, úgyhogy a szemhéjaimat felpöcköltem 1-1 gyufaszállal és jöttem egy kicsit Kép
Bálint megint fogzik, jön az ötödik foga, nyügi persze van hozzá ezerrel. Már a felállással is próbálkozik, de még csak segítséggel megy, de nagyon kitartó. És most kezd áttérni, azt hiszem, a napi 1 alvásra, mert a héten ez volt a szokása, de nem tudom, hogy ez így marad-e vagy csak átmeneti dolog, mindenesetre kicsit fárasztó, mert elfárad, de aludni nem akar, semmi sem jó neki, csak rajtam csüngeni... Úgyhogy így kicsit nehéz mellette összeszerveznem a dolgokat, de azért megy minden. És persze minden napra jut vmi program, holnap megyünk egy nagy babatalálkozóra, ahol sok baba és mama lesz, mindenki visz vmi kaját, úgyhogy ma minden szabad percemben sütöttem, még holnapra is maradt, a konyhát meg jobb, hogy nem látjátok Kép

Gotti Kép Tök jó, hogy tettél fel a gyerkőcökről "csoportképet", nagyon édesek így együtt!! Milyen nagy fiaid vannak már!! Kép És a grilles cucc tényleg nagyon nyamin néz ki, és a halászlé is az egyik kedvencem Kép

Dorka Kép Szoncsi nagyon ééédes! És nagyon jó a frizurája! Én a napokban nyírtam meg Bálintot, na azt látnotok kellett volna! Beállítottuk az etetőszéket a fürdőszobába, a nyaka köré tettem a védőfóliát, tisztára úgy nétzett ki, mint egy fodrászszalonban, azzal a különbséggel, hogy B. nem tudott megszökni, mert be volt szíjazva a székébe Kép De egész jól tűrte a beavatkozást.
Cicakiállításért kár, de majd bepótoljátok, vagy meglátogatjátok az ismert cicust! Jó nagymamázást, bizti kölcsönös a szerelem Szoncsi és a nagyi között, de így Te legalább tudsz egy kicsit pihenni Kép

Ditta Kép Atinak jobbulást!! Tök jó, hogy megvan a konyhabútorotok! Képek jöhetnek Kép És kipróbáltam a csokipudingos muffinodat, hú, nagyon finom! A babatalira ezt a tésztát sütöttem, csak kis gombócokban és becsokiztam meg megszórtam szines cukorral. Végül azért mondtam le a muffinról, nehogy vmelyik gyerkőc megegye a papírt, de lehet hogy csak túlaggódom a dolgot. Hétvégére jó ünneplést Nektek! Nem tudom mit szeret nálatok a család, de szerintem az összes sütid isteni, bármelyiket elkészítheted. Nekem múltkor a tiramisu jutott eszembe, azt vinni nem túl jó, de vendégvárónak szupi lehet.

Kinga Kép Nagyon gyönyörűséges Bazsó ezen a képen! Hogy Te miket tudsz csinálni! Kép
Tesó majd nálunk is lesz, de kicsit későbbre tervezzük, Bálint még csak most lesz 10 hónapos és minden energiánkat leköti. A 2-3 év korkülönbség van becélozva, mert már én sem vagyok mai csirke, meg nincs értelme egy kicsit dolgozni, aztán megint abbahagyni, szóval most jó pár évre elköteleztem magam a gyereknevelés mellett Kép Egyébként tényleg nem könnyű eldönteni, mi az ideális, azt hiszem mindenkinek más. Van olyan barátnőm ahol a gyerekek között kicsi a korkül. és van olyan, ahol nagy, mindennek megvan a maga előnye és hátránya, aztán ki-ki válasszon kedve szerint.

Adri Kép A lépcsős sztori nem semmi! Nálunk eddig Bálint csak éjjel aludt az ágyában, nappal pedig szopi közben aludt el és a franciaágyunkon maradt. De épp tegnap történt, hogy leesett az ágyról (nem álmában, hanem miután felébredt lemászott) és elhatároztuk, hogy mostantól nappal is beteszem az ágyába. Hát nem egyszerű a dolog, de ha arra a tompa puffanásra gondolok, amikor földet ért, hát kitartó vagyok...

Na de most már megyek aludni, jó éjt mindenkinek!
Puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Móni Drága !

Sok-sok boldog névnapot, Danikának gyógyulást és Kína összes... a vizsgádhoz Kép)

Kép

Gotti

Többiek ! Én viszont egyszerűen nem tudom felpöckölni sem már a szemem, így majd holnap jövök hosszabban. Kép Kép
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, h bepofátlankodom, Denizsát szeretném üdvözölni, egy osztályba jártunk a gimiben.

Szóval szia!
Látom Te is babanetes vagy! Én a dél-pestisben és a 09.22.-én született babáknál írogatok.

Nagyon szép a kisfiad, biztosan nagyon szeretnivaló és érzékeny lelkű lehet, amint látom Rák jegyű.
Nekem is van egy kislányom, Fanni most 7 hónapos, igazi nő, iszonyat féltékeny ha más baba van a kezemben.Izeg-mozog, rengeteg energiája van, nagyon aktív.
Foga persze még nincsen, ellenben nyűgösködés az akad.
Szerencsére még kétszer alszik napközben, és 3 hónapos kora óta az éjszakákat is átalussza.
Bearanyozza a napjainkatKép

Üdv:

Temesi Timi

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, h bepofátlankodom, Denizsát szeretném üdvözölni, egy osztályba jártunk a gimiben.

Szóval szia!
Látom Te is babanetes vagy! Én a dél-pestisben és a 09.22.-én született babáknál írogatok.

Nagyon szép a kisfiad, biztosan nagyon szeretnivaló és érzékeny lelkű lehet, amint látom Rák jegyű.
Nekem is van egy kislányom, Fanni most 7 hónapos, igazi nő, iszonyat féltékeny ha más baba van a kezemben.Izeg-mozog, rengeteg energiája van, nagyon aktív.
Foga persze még nincsen, ellenben nyűgösködés az akad.
Szerencsére még kétszer alszik napközben, és 3 hónapos kora óta az éjszakákat is átalussza.
Bearanyozza a napjainkatKép

Üdv:

Temesi Timi

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Ma anyák napján különleges ajándékkal lepett meg a fiam: odajött hozzám és a kanapéba kapaszkodva egyedül felállt. Kép Álldogált egy darabig, aztán segítettem neki lecsüccseni. Azóta nem újrázta meg a mutatványt, de remélem ami késik nem múlik. És párom is kitett magáért, meglepi sütit hozott a cukiból. Kép

Timi Kép
Örülök, hogy beugrottál! Gratula a kislányodhoz! Nagyon édes lehet, tehetnél fel egy képet róla Kép És ha ilyen jól alszik, akkor nagyon szerencsések vagytok, én kb 10 hónapja nem aludtam végig egy éjszakát Kép Meglátod majd a fogak is jönnek, Bálintnak is csak 2 hónapja jöttek ki az első fogai. Ha van kedved, gyere és írj, nagyon szívesen látunk itt is!

Puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Az Isten éltessen minden anyukát! (beleértve persze magunkat is!Kép)
Kép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Remélem Nektek kellemesen telt a hétvégétek!

Bálintka meg van fázva. Ráadásul jön a második fogacskája, úgyhogy szombaton szinte egész éjszaka ordított! (Nem túlzok, tényleg üvöltött
szegénykém. Szerintem a szomszédok sem túl sokat aludhattak.)
Ilyenkor azért elbizonytalanodom a 3. gyermeket illetően..., de aztán elmúlik és már semmi kétségem! Kép
Tegnap este hőemelkedése volt, így adtam Neki egy kúpot.
Nem tudom, hogy ettől-e, de most egy-két nyafin kívül semmi érdekes nem történt éjszaka. Pedig folyik a kis nózija és nagyon szörcsög.
Ilyenkor úgy sajnálom, mert még nekem is nagyon rossz, én is alig tudok olyan állapotban aludni, hát még Neki milyen lehet?

Szóval megint zajlik nálunk az élet! Kép

Most megyek, mert tízóraizni kell a kis rosszcsontnak.

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!No a nagyi elment haza, gyerkőcnek rettenetesen hiányzik, néha panaszosan megszólal, hogy na, na=nagyi.
Zsuzsi!Gratulálok a mutatványhoz, annyira klassz, mikor először csinálnak valamit ezek a kis manók.KépÉn meglepi cipőt kaptam anyák napjára, persze én választottam ki, de mivel nem jártam már vásárolni magamnak kb. Szonja születése óta, ezért nekem ez is nagyon romantikus volt.Kép(A párom mondta, hogy virág helyett kapom)

Adri!Szegény Bálintka, de még szerencse, hogy csak egy kis megfázás és nem komoly.Az orrszörcsögés engem is nagyon szokott zavarni, mármint Szonja esetében, nagyon gyakran szoktam szívni orrszívóval, hogy tudjon aludni a drága.Azért tényleg ne veszítsd el a kedved, jobb és rosszabb napok mindig vannak...

Móni!Utólag is boldog névnapot!!!

Üdv Tibicsoki!
Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!
Nah lett egy kicsi szabadidöm,mert Balázsom drága most éppen alszik,ebéd készen,lakás rendben,ugyhogy amig a nagylegény fel nem kel,addig pihizek és kikapcsolodok egy picit.Utána irány sétálni,amig az esö nem esik.
Temesi Timi,csatlakozom az elöttem szolokhoz,gyere ide is irni néha napján,ha ven kedved,mindenkit szeretettel fogadunk.Jo kis társaság alakult már itt ki.Igaz,hogy találkozni egyenlöre csak igy a hálon keresztül sikerül,mert elég messze lakunk egymástol,de ami késik,nem mulik,ugye lányok?
Zsuzsi gratulálok én is Bálintka mutatványához,mostmár röppen az idö,és elindul,meglátod!!!KépKépHogy sikerült a babatali?
Hát Bazsinál elkiabáltam a jo alvást,mert most ismét sokszor kelünk,és nyüglödünk esténként.Valamikor tök nehezen alszik vissza a drágám.KépNem tudom,talán lehet,hogy neki is bujik kifelé egy fogacska valahol.Vagy csak a frontok....lehetne találgatni,a lényeg,hogy nem valami nyugisak az éjszakák.
Adri Bálintka hamar gyogyuljon meg!Tényleg igy van,hogy amikor a picur vagy tök mindegy hány éves,szoval a gyermek beteg,és sajnáljuk,és tehetetlenek vagyunk,akkor a szülö elgondolkodik,hogy kell-e még kisteso,persze mindezt tényleg csak annak tükrében,hogy szörnyü nézni,ahogy szenvednek,és nem segithetünk.És mi még szerencsésnek vagyunk mondhatok,mert semmi komoly baj nincs a gyerköcökkel.Imitt-amott 1-1 megfázás,láz,köhögés,de nem a véresen komoly betegségek.Hála az égnek!!!!
Aztán,ha meggyogyulnak,akkor olyan hamar el lehet felejteni,és az ember csak a szépre emlékezik,szoval mégiscsak jöhet az utánpotlásKépKép
A lépcsös sztorid nem semmi,ezer szem,és agy is kevés lenne ezekhez a manokhoz....
Ditta köszi a köszöntöt!Hogy sikerült a hétvégi muri??
Dorka hát igen nem kellemes,amikor a mamik elmennek,föleg Nektek nem,mert olyan ritkán találkoztok!Gondolj a juliusra,nemsokára itt van,és akkor tovább együtt lehettek,és Szonjácska is jobban kimamázhatja magát!!Kép

Na megyek,hátha sikerül egyet alukálnom is,mert égnek a szemeim rendesenKép

Mindenkinek puszi,szép napot,a kis betegeknek jobbulást!!

KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Kinga Kép Ez nagggyon jó kép Balázsról! Olyan édes huncut a mosolya Kép Alvás-ügyben mi is hasonlóan szoktunk tanakodni, hogy a foga miatt vagy a front miatt vagy kitudjami miatt ébred, de ez van, örülök, ha csak 2-3x eszünk éjjel és alszunk tovább. A gond nálunk is akkor van, ha nem tud/akar visszaaludni Bálint, mert akkor fel kell kelni dajkálni... Babatali nagyon jól sikerült, jó sokan voltunk, volt nyüzsgés rendesen. Mindenki hozott vmi finomat, úgyhogy nem haltunk éhen Kép Bálint odafele aludt egyet a kocsiban, így nagyon jól bírta, nem volt nyügi, de utána itthon gyorsan bealudt. Jaj és mélt köszi! Kép

Adri Kép Bálintodnak jobbulást!! Nagyon szörnyű, amikor beteg egy babó, de hamarosan meggyógyul, meglátod! Én is tudom ajánlani az orrszívást, hogy könnyebben kapjon levegőt, bár a gyerkőcök nem nagyon rajonganak érte...
Kép

Dorka Kép Szerintem a cipő tök jó ajándék (és tarósabb is, mint a virág Kép ), végülis mindegy mivel lepnek meg, lényeg, hogy gondoljanak az emberre Kép Bizti mindkettőtöknek hiányzik a nagyi, nem lehet könnyű, de Kingának igaza van, nemsokára itt a nyár és jöttök haza! Persze én könnyen beszélek, hozzám hetente jönnek a nagyik. Ma is épp itt volt anyám és hozott szőlőt meg epret. Ez olyan nagyszemű szőlő, le lehet húzni a héját és kiszedni a magját, így megkínáltam Bálintot is. Hát annyira odavolt érte, hogy nem győzött kérni még-még-még... Persze nem mertem sokat adni neki, meg csak pici darabkákat kapott, és ő is harapdálhatott belőle, nagyon édes volt.

Ditta, Móni, Gotti Kép Nálatok mi újság?

Mindenkinek sok puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Kinga! Bazsi valami esssssssszméletlen édes ezen a képen (is)!!! Annyira kis huncut! Kép
Zsuzsa! Hát igen, milyen pici dolgoknak tud örülni az ember! Bizony, egyre több "mutatványt" tudnak már majd a manók. (Persze csak ha egyedül vagytok, mert ha már más is ott van, akkor persze tuti nincs kedve.) Valamelyik nap vittük Bálintot fürödni Nándikával és ahogy vetkőztettük, mondtuk Neki, hogy megy a baba pancsizni. Erre Õ (szerintünk) el kezdte mondani, hogy pa-csi, pa-csi. Ezt mondogatta egész este. Másnap dicsekedtünk vele a Mamának és elkezdtük Neki mondogatni, hogy: mondd Bálintka, hogy pancsi! Persze..., biztos mondta!Kép Esze ágában nem volt! (Amúgy nem szoktuk produkáltatni, csak apának, meg a szüleimnek dicsekszünk.)
Dorka! Remélem tényleg össze tudunk hozni egy randit amikor itthon lesztek! Kép
Amúgy én két festményt kaptam Nándikától Anyák napjára. Tegnap festette. Az egyiken a házunk és Zsebi, a kutyánk van és esik rajta az eső, a másikra pedig egy szép sárga tulipánt festett. Annyira örültem neki! 1000x többet ér, mint ha vettek volna valamit.
Gotti! Ditta! Móni! Mizu Veletek? Ti sem vagytok valami sokat fent a Babaneten! (Bezzeg én igen, pedig tanulnom kellene! Kép De Ti fontosabbak vagytok!
Timi (Tibicsoki)! Szivesen látunk!

Mára leszakadok innen.

Pusza, Adri
radra
 
 


Ja, még annyit:
Köszönöm a jókívánságokat Bálintka nevében is!
És igen, szoktam szippantani a kis orrából a váladékot - bármennyire nem szereti is! Ilyenkor is nagyon sajnálom, de nem szeretném, ha még betegebb lenne.
radra
 
 


Köszönöm a szíves invitálást, aranyosak vagytok! Majd fokozatosan visszaolvasok, h ismerkedjünk, bár szerintem ez már most halott dologKép


Inkább írok egy kicsit magunkról.
Fanni 2005.09.22-én született, első baba, terveztük, azonnal összejött, szóval szerencsések vagyunk.
38. hétre született, császárral, toxémia miatt.
Egyelőre nem tervezünk tesót, elég sok energia kell Fancsihoz, de persze imádjuk!
Szerencsére még nem volt beteg, 5 és fél hós koráig csak anyatejet kapott azóta eszik más kaját is.Plusz cici. Nagyon érzékeny a bőre, atópiás ekcémája van, de a rendszeres krémezéssel szerencsére renben lehet tartani.Ez legyen a legnagyobb baja.
Jelzem nem ezért lett ekcémája, mert nem vártuk ki az almával a 6. hónapot, hanem mert az egész család, férjemé is, miénk is vagy allergiás vagy érzékeny bőrű, úgyhogy ez már a fogantatáskor eldőlt asszem.


A tesómmal együtt voltunk terhesek, a két gyerek között 7 hét van, úgyhogy órákig tudjuk fosni a szót ebben a témában is.

Leírjátok nekem kinek mennyi idős a babája?

Denizsa, tegnap küldtem iwiwre választ, de lefagyott, úgyhogy most asszem a freemailről fogok neked mélt küldeniKép
Képet felteszek később, mert lassú a babanet.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok !!!!Kép

Mindenkinek köszönöm szépen a köszöntést!!!!!
Köszönöm az érdekldést és az aggódást,Dani már jól van.KépKép
És megint csak köszönöm a drukkot a vizsgáimhoz!!Szükségem is van rá!!
Zsuzsi,kisfiadnak gratula a "produkciójához"!
Mintha tudta volna hogy Anyák napjára meglepi dukál!!
Én dolgoztam szombaton,de vasárnap motocross versenyen voltunk.Nagyon jó volt,Dani tisztára bepörgött,hogy ő is szeretne egy kismotort.Apja be is ígérte neki,de majd csak ha nagyobb lesz.
Egyenlőre még bringázni is csak pótkerékkel tud.
Kinga a kép egyszerűen csúúúúcs!!!Kép
Adri,Bálintka jobban van már???
Nagyon jó,amikor a gyerekek saját kezűleg csinálnak meglepit.A Dani is sokszor szokott festeni nekem.Anyák napjára egy csokrot kaptam a kisfiamtól.
Annyi szó esik a kistesókról,már én is alig várom,hogy megint várandós legyek és legyen végre kistesó.Nemsokára neki is állhatunk a "gyártásnak".KépKépKép
Ezen a héten csütin van az első vizsga,már alig várom....
Azt várom, hogy végre vége legyen!!
Adri neked is jó tanulást!!Kép
Gyermekem mesterien elsajátította a szófogadatlanságot.Akirmit mondok neki csak rámnéz és tovább csinálja azt amit éppen csinál.Hihetetlen milyen akaratos.Nem is tudom kitől örökölte...
Bár ha jár oviba akkor nem ilyen,de most itthon volt egy hetet meg még ma is.A mai nap volt a csúcspont.
Na megyek mert itt az esti mese ideje.
Mindenkinek sok-sok puszi!!!!KépKépKép
Ha nem jönnék akkor eltemettek a könyveimKép
Kép
Ilyen szép szivárvány volt nálunk szombaton!
Kép
Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!

Adri Kép Remélem Bálintod ma már jobban van!! Nándika képei bizti nagyon szépek! De jó Neked, hogy már ilyen ajándékot kapsz! Kép Nekem még várnom kell erre...
Apropó apró dolgok: ma olyan édes volt Bálintom, hallottam hogy felébred, bementem hozzá, odaültettem magam mellé, mire az ölembe hajtotta a fejét, aztán megsimiztem, mire belémkapaszkodott és felállt, én meg majd' elolvadtam...

Timi Kép Hú szegény Fannika! Ez az ekcéma szörnyű lehet, még jó, hogy a krémezés használ! Nálunk is van allergia a családban (férjem is én is), bár ez szénanátha, azért nem árt az óvatosság, így mi is nagyon lassan kezdtük a hozzátápit. Bálintot régebben, amíg hasfájós volt, sokat masszíroztam, de sajna minden babaolajtól pöttyös lett (még a gyógyszertáritól is), végül a mandulaolaj vált be.
Tök jó, hogy Fannikának van egy szinte vele egyidős unokatesója! Kép Õ fiú vagy lány? Jól kijönnek Fannival, ugye?
Jaj, iwiw nekem is mindig lefagy, úgyhogy ha lehet, inkább mást használok helyette.

Móni Kép Örülök, hogy Dani már jól van! Kitartást a tanuláshoz, a vizsgákhoz meg egy kalappal!! Milyen vizsga lesz csüt.-ön? Szivárvány Kép

Puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Csak 1 percre ugrottam be, mert mindjárt megyek vizsgázni Vallástörténetből! Nagyon szorítsatok!
Szombaton volt előadás, de megmondom őszintén, nem sokat értettem belőle. Kép A tanár tipikus filozófus: szakáll, hosszú haj, kissé ódivatú ruhák. Amúgy nagyon tud, csak néha nem igazán értjük miről beszél - mi, egyszerű halandók. Kép
Ráadásul érdekelne is a téma (iszlám, protestantizmus, kelta...) csak ne az államvizsga előtt pár héttel tették volna, mert így tényleg csak arra megyek, hogy átmenjek, amúgy meg biztosan beleástam volna magam. Ilyenkor azt mondom, hogy majd, ha nem járok iskolába, akkor arra lesz időm, ami érdekel - csak akkor már a suli/tanár szempontjából teljesen mindegy.

Szóval, búcsúzom.

Puszi Nektek!

Adri

ui.: Délután megpróbálok még írni Nektek!
radra
 
 


Sok sikert Adri,nagyon szoritok,biztosan jol sikerül!!!Egy jo nagy kalappal!!!KépKépKépKép

Mindenkinek puszi,szép napot:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Hú Adri! Remélem nem maradtam le a drukkokkal!!! Mondjuk tudjuk, hogy Te nagyon klassz csaj vagy és bizti jól vizsgázol, de már a téma is nagyon komolyan hangzik, akármilyen érdekes lehet. Szóval csatlakozom Kingához és a kalapozáshoz Kép
Majd írj, hogy ha túl vagy rajta, hogy sikerült?!

Ditta Kép Ma csokitöltelékes csokis muffint sütöttem (aminek múltkor megadtad a receptjét, csak még a tésztába tettem egy kis kakaót), szerintem nagyon fini lett! Nemsokára megyünk vendégségbe egy volt osztálytársamhoz és ezt fogom vinni, és még holnapra is jut belőle, mert több sütetet csináltam, így viszek a babatalira is a csajoknak.

Puszi Mindenkinek: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

DenizsaKép
Örülök, hogy bevált a süti-recept! Ti aztán ki sem álltok a vendégeskedésből!Kép

AdriKép
Szorítottam a vizsgához! Mi volt??
A múltkor írtad az orrszívást... Hát most nekünk is (megint...) aktuális... Múlt héten hasmenés, erre a hétre takony....Kép Azt hiszem, ennek már sose lesz vége!
Most kúrálgatom C-vitamin, gyerek Neo Citran stb. Hogy ne legyen rosszabb! Pedig pénteken mennénk Gyulára hosszú hétvégézni gyerekestől! Remélem semmi nem jön közbe!

Timi/TbiKép
Üdv. itt!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a drukkot! Igaz, akkor már azt hiszem túl voltam rajta. Kép Amúgy 3-as lett, de nem zavar, mert mindenképp le szerettem volna tudni és ez alatt a 2-3 nap alatt ez is extra teljesítmény tőlem. Kép (Pláne, hogy "bedobott" olyan összefüggés-kérdést, aminél még azt sem értettem mi is akar ez lenni, nemhogy válaszolni tudjak rá?!) De most már minden - vizsga - akadály elhárult az államvizsga elől!

Ditta! Szegény Te... Úgy látom Nálatok is kijutott a 'sok a jóból'.Kép Jobbulást Nektek!

Zsuzsa! Ti aztán tudtok élni! Kép Nagyon helyes, nem szabad otthon gubbasztani! Pláne, ha jó társaság és szupi idő van hozzá!

Kinga! Nálatok minden OK?

Móni! Kitartást a tanuláshoz! (Ez jó, pont én mondom, aki naponta szidja magát, hogy miért is kell neki ez az egész! Szóval úgy kell megerőszakolnom magam, hogy néha leüljek tanulni!)Kép

Képzeljétek, Gottivan bizniszeltem tegnap. És megigérte, hogy feljön ide is, de neeeeeem!
Gotti! Ez nem szép dolog!Kép
Tessék ide is írni! Informálódni szeretnénk kis családodról!

Timi! Akkor megpróbálsz képet tenni Fanniról?! Légyszi-légyszi!

Dorka! Veletek mizu? Milyen az idő Nálatok? Itt kb. 1 órával ezelőttig hét ágra sütött a Nap, de most szinte alig látni olyan fekete felhők jöttek és szakad az eső. Szóval "szuper"!

Most megyek, mert itt van anyukám és vásárolni mentünk volna, de nemtom ilyen időben valahogy még ahhoz sincs kedvem...

Puszi, Adri
radra
 
 


Próbáltam képet küldeni, de valahogy ez sem akar összejönni...
radra
 
 


Sziasztok!

Adri Kép Nagy-nagy gratula a vizsgádhoz!!! Tök ügyi vagy Kép

Ditta Kép Bulást Nektek!!! Kellemes hosszúhétvégézést!! De jó lesz Kép Majd az élménybeszámolóra számítunk ám! (mi szegény itthon maradottak Kép )

Móni Kép Ma volt az első vizsga, ugye? Miből vizsgáztál? Hogy sikerült?

Timi Kép Nálatok mizujs? Képeket már nagyon várjuk a szépséges Fannikáról!

Mi ma voltunk bent a kórházban az egyik barátnőmnél, aki 2 napja szült, hát nagyon nagy élmény volt újra pici babát látni! Persze Bálint se nagy, de egy újszölött annyira más! Szóval az elhatározás megszilárdult bennem, hogy nem várunk túl sokáig a kistesóval. És ráadásul ugyanabban a kórházban voltunk, ahol én is szültem, és képzeljétek, nem találtam a szülészetet! Még jó, hogy nem egyedül mentem Kép Persze amikor szülni mentem be, ill. jöttünk haza, kisebb gondom is nagyobb volt, minthogy az utat megjegyezzem, és akkor is a férjem tudta, hogy merre kell menni. Mindenesetre a csajok jót derültek rajtam Kép
Aztán délután mentünk játszóteres piknikre, ahol a muffinok halálukat lelték Kép Mire estére hazaértünk, Bálint eléggé elfáradt, már fél8-kor bealudt, ilyenre hónapok óta nem volt példa Kép

Dorka, Kinga, Gotti Kép Veletek mi újság??

Puszi Mindenkinek: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Szia Adri!
Csak sikerült eljutnom idáig. (-:
Puszi:
Böbe
kissböbe
 
 


Halihó ! Sziasztok Lányok !

Itt vagyok, csak eddig olvasó üzemmódban voltam, mert írni nem volt erőm. Most már egy csomót mi is kinnt vagyunk, aztán a háztartás, meg a sétik meg a ... de asszem mindenkinél ez a helyzet. Ja, és a "lakásátrendezést" is megoldottuk, meg a gardróbszekrény is megjött...Plussz még bizniszelek is ( ha már Adri lebuktatott Kép Kép Kép ) Még a télen felfedeztem a Babaszobán a hírdetéseket és elkezdtem vásárolgatni Zitinek ruhácskákat - közben meg már nem férünk úgy általánosságban a szekrényekben - meg néha Apája, már csóválta a fejét a postás láttán, így belevágtam én is az árusításba. Sok fiú ruhánk maradt Danikáról és Ziti is rohamosan növi ki a cuccokat, plussz kapogatni is sokat kapunk a családból... Egyszercsak mit látnak szemeim: Adri jelentkezett a topikomban, ilyen kicsi a világ ! illetve a net Kép Kép Bizniszeltünk is gyorsan egyet, remélem nem azért nem jött fel a netre, mert megbánta Kép ?
A képek a gyerkőcökről nagyon aranyosak: Dorka, Szonjának levágtátok/ vagy vágattátok a haját ? Olyan jól áll Neki ez a frizura az arcocskájához !
Bazsinak meg egyenesen "észbontó" nézése van már most, gyönyörű szemei vannak !
Adri, örülök, hogy túl vagy a vizsgán ! Nagykőrősön nekünk szigorlatozni kellett ún. felekezetismeretből, egyházismeretből, valláserkölcsből stb. Hát nem volt könnyű menet... most már hajrá Államvizsga !
Ditta, nagyot mosolyogtam azon, hogy írod, hogy "látszik a nagyokon, hogy mennyire élvezik a fotózást " Hát , igen, jól gondoltad. A másodszülöttem valami személyiségjogról is előadást tartott nekem ezzel kapcsolatban,... Kép, de addigra hogy hogynem már felvarázsolódott a kép Kép
A gyermekek közötti korkülönbségről regényt tudnék írni, de most megkíméllek Benneteket Kép Végül is mindennek megvan az előnye és a hátránya is és az élethelyzetek, életkorok is mások más-más családnál. Sztem mindenki ÉRZI, mikor "vágjon" bele a babaprojektbe. Kép Kép
Zsuzsa,gratula a felálláshoz !!! Igazi anyák -napi meglepi ! Tegyél már fel Te is képeket, meg Te is Ditta és Te is Móni, Te is Adri és Te is "Tibicsoki" a kicsi Fanniról. Gyere gyakran közénk is. Kép

Mindenkinek puszit küldünk:

Gotti és Ziti
gottianyu
 
 


Ja és Zitikém a papucsomat próbálgatja a legnagyobb gyerkőcöm meg készül az előrehozott földrajz érettségijére ( máj. 16.-án lesz neki) Ennyit a korkülönbségről Kép Kép
Egy kép a papucsos- hölgyeményről:

Kép
gottianyu
 
 


Sziasztok lányok!

Először is Böbét szeretném Nektek bemutatni, Õ az egyik kedves csoporttársam a főiskolán. Néha eszmét cserélünk. Kép Ilyen szempontból sajnálom, hogy vége a sulinak, mert jókat beszélgettünk! Kép Szóval, néhány emberke nagyon fog hiányozni! Kép De remélem neten legalább tartjuk a kapcsolatot!
Nem balkezes egyikőtök sem? (Nem kétbalkezes mint én, hanem "rendes" balkezes, mert Neki van egy boltja, direkt balkezeseknek. És a szakdoliját is abból írta , (természtesen Õ is balkezes)szóval, 'balkezességben' otthon van! Meg másban is! Kép
Böbe drága! Ha van kedved, ide is irogathatsz néha!
Gotti! Még nem kaptam meg a ruhákat, de már alig várom! Aztán utalom az árát. (Remélem nem baj, hogy 'lebuktattalak'?
Zsuzsa! Kórházas sztori Kép. Én mostanában elég sűrűn voltam látogatni. (Pozitív és negatív "esemény" miatt is.) Hétvégén lehet, hogy én is sütök muffint, mert ilyenkor mikor írtok róla, megkívánom. Kép
Kinga! Köszi a mail-eket! Majd lehet, hogy nyitok valami új e-mail címet, mert ez folyton betelik, és van amit nem szeretnék kitörölni.
Van ötletetek, hogy freemail helyett hol nyissak, mert erre elég kevés fér. Citromail, yahoo...?
Ditta! Hogy vagytok? Bálintka nózija még mindig folyik.
Képzeljétek, tegnap mondta az óvónő, hogy Nándikán kívül mindenki volt (vagy épp most) bárányhimlős! Gondoltam magamban, ez remek! Kép Most egyébként is "jól jönne", mert így sem igazán tudok tanulni, egy komolyabb betegséggel a gyerekeknél pedig szinte lehetetlen lenne... Hajrá államvizsga!
Plusz az is idegesít, hogy most nem csak "úgy van" a barihimlő, hanem elég komoly szövődményei is lehetnek! Ettől meg kifejezetten rettegek!

Na jó, abba hagyom a hülyeségeimet és elviszem Nándikát az oviba.

Pusszantok mindenkit!

Adri
radra
 
 


Kép

Adri én is gratulálok a vizsgádhoz!KépKép
Ditta, gyermeked gyógyulgat? Sajnos nálunk is minden hétre jut valamiKépKép
Kellemes hosszú-hétvégét nektek!!!
Zsuzsi!
Töri és irodalom írásbeli volt.Mindkettő jól sikerült,bár az orosz realizmusnak nem vagyok nagy szakértőjeKép
Nemsokára nálatok is jön a kistesó? Én már alig várom,hogy terhes legyek!!!De még 3 hónapot várnom kell vele.
Gotti,Ziti egy igazi kis boszi!!!Nagyon aranyos!Kép
Kinga,köszi a maileket!!!Kép
Adri nekekm citromail-em van,szerintem jó.
Megyek mert ma még 1000 dolgom van!

Ma nem tanulok,engedélyeztem magamnak egy pihenőnapot.Takarítanom kell,főzni,füvet nyírni...
úgyhogy nem fogok unatkozni!!

Mindenkinek nagyon szép napot!!!
Kép
Daniról ez tavaly nyári kép,de most is pont így néz ki!Csak kicsivel magasabb!
De igyekszem felrakatni a párommal mostaniakat is,mert van ám de annyit kell könyörögni neki!!!!!!
Na tényleg puszi Nektek!
Kép

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!

Gotti Kép De jó, hogy tudtál végre jönni! Zitus nagyon édes!! A lakásátrendezés nem lehetett kis meló! Én is szoktam néha neten venni ruhákat Bálintnak, meg a ruhabörzéket is nagyon csípem. Szerintem nagyon hasznos dolog, ha vki el tudja adni a már felesleges ruhákat és itt olcsóbban is lehet vásárolni.

Adri Kép Drukkolok, hogy Nándika ne kapja el a barihimlőt! Most elég Neked az államvizsga. Mikor is lesz? Bálintkának meg bulást és száraz nózit!!

Móni Kép Hú, ügyes vagy, gratulálok!! Orosz realizmus? Mi is az?? Kicsit porosak már az ismereteim Kép A kistesó nálunk sem most jön, bár nem akarunk túl sokáig várni, de pár hónapot még biztosan. Jó kis pihenőnap: fűnyírás, takarítás,...

Böbe Kép Üdv itt!

Puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
Gotti! Nagyon tündéri Ziti a képen! (Én sajnos nem mindig látom - ha Mozillával lépek fel, akkor eltűnnek a képek. Jó mi?!)

Most megyek, nézek valami harapnivalót, mert ma még nem igazán ettem semmit. Kép


Puszi mindenkinek!

Adri

ui.: Gotti kívánságára (is) teszek fel új képeket.
KépKép

Ez a kedvencem!
Kép
radra
 
 


Sziasztok!

Én nem tudok túl gyakran írni, remélem nem baj, annyi minden van itthon, h néha be sem kapcsolom a gépet.
Estére bezuhanok az ágyba.Na nem azért mert Fanni annyira lefáraszt, hanem mert elég sokat sétálunk, jövünk-megyünk.
Ráadásul most itt van a tesóm a kisfiával-ők külföldön élnek-így megpróbáluk minél több időt együtt tölteni.

Zsuzsa! Én is próbálkoztam a babamasszázzsal de úgy jártunk mit te Bálinttal, mindig kijött valami folt a bőrén, mondjuk mandulaolajat még nem próbáltunk.
A krémezés semmi, a pelenkázási műsorhoz képest, hogy nem bír nyugton maradniKép

Íme a kép Fanniról(ő egyébként az apukájára hasonlít) és az unokatesójáról Achillesről:
Kép

Fanni sírás után, ami vigyorgásba ment átKép
Kép

Jövő héten több időm lesz talán írni és olvasni.

Gratula Adrinak a vizsgához, és gratula minden babához, nagyon arik!

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!
Na egy gyors bekukk, mert éppen sütök.

Ardi Kép Timi Kép
Gyerkőcök gyönyörűségesek!!! Gottinak igaza van, fel kell tenni képet, mert olyan jó ilyen szép kőcöket csodálni, akik ilyen édesen mosolyognak!

Timi! Persze hogy megértjük, hogy akkor jössz, amior tudsz, mindenki így van ezzel. A lényeg, hogy gyere! Kép A pelenkázás nálunk is kész műsor, egyszerre kell szórakoztatnom és lekötnöm valamivel, plussz villámgyorsan átcserélni a pelust, hát nem könnyű az biztos. De Bálintnak már az öltözéshez sincs türelme, úgyhogy ölbe véve, közben énekelve, stb. szoktuk megejteni a dolgot.

És hogy csatlakozzak hozzátok, teszek fel én is képet. Talán emlékeztek az anyáknapi ajándékomra, amikor Bálint felállt? Na azóta is gyakorol és ma már percekig álldogált a járókájában, így volt időm lefotózni, íme:
Kép

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!Azt hiszem lemaradtam, kicsit behavazódott a fejem felett. Te jó ég mennyit írtatok, el sem tudom olvasni.
Zsuzsi!Bálintka nagyon édes. Nekem is vannak is ágyikóból kikukucskáló fotóim Szonjáról.
Kinga!Milyen huncut a kis Balázs!Tiszta kisfiús huncutság van a szemében.
Gotti!Ziti baba tündéri, nálunk is ez megy, Szonja imádja felhúzni a cipőimet.
Amúgy én vágom a haját, nem is hagyná szerintem fodrásznak, egy napba is beletelik, mire levágom megfelelően.Kép

Mostanában rengeteg programot csinálunk a gyereknek, meg ezzel együtt magunknak, hogy Szonja biztosan kifáradjon estére és elaludjon.Ma is kétszer sétáltunk, itt anyáknapi ünnepség volt a főtéren, hatalmas buli.Szonja nagyon élvezte a sok embert, a gyerekeket meg a zenét.
Sokat játszóterezünk, most már mászókázik is ez a kis tündér, no persze csak úgy hogy közben fogom.Az észtek elég érdekesen nevelik a gyerekeiket, most már biztos, hogy orosz oviba fogom iratni Szoncsit.Amolyan "majd felnő a gyerek magától" mentalitással állnak hozzá a gyerekneveléshez, és ez nekem nem nagyon jön be, persze tudom, hogy eleve más a temperamentumuk, mint a magyaroknak, ez ebből is adódhat.Pl. láttam már kis totyogó félét csúszdára mászni úgy, hogy simán leeshetett volna ( persze nem esett le szerencsére, de én azért izgultam) és anyja közelben sem volt; vagy kis totyogót számomra veszélyesen messze kóborolni az anyjától.
Szóval kedvesek, aranyosak amúgy, de ha gyereknevelésről van szó, inkább az oroszok.Õk nem fukarkodnak a szeretgetéssel, és láthatóan jobban a gyerkőcök sarkában vannak, ez szimpatikusabb.
Dorka
chopin
 
 


Dorka!

Szonjának boldog névnapot kívánok!
Kép

Később még lehet, hogy benézek!

Puszi, Adri
radra
 
 


Drága kicsi Szonja ! Kép Kép

Sok-sok boldog névnapot kívánunk Neked ott a "messzeségben", meglátjátok, hogy repülnek a napok és mindjárt mamázhattok ITTHON Kép Kép

Kép

Sok-sok puszi:

Gotti néni és Ziti
gottianyu
 
 


Köszönjük lányok!!!!
Mindenkinek puszi, Dorka
chopin
 
 


Dorka Kép
Szonjának nagyon sok boldog névnapot!!!
Kép

Örülök, hogy tudtál jönni a sok program között! Kép Mi is azért csinálunk sok progit, mert így könnyebb a gyerkőccel is. Pl. ma délután babazsúrra megyünk, aztán már az egész hetünk előre betelt nagyikkal, babatalikkal, hétvégi majálissal. És tényleg furcsa, mert azelőtt én sokkal otthonülősebb voltam, most meg állandó a nyüzsgés.
Ez elég ijesztően hangzik, amit az észtek gyereknevelési elveiről írsz, de mindenhol mások a szokások... Mindenesetre én sem merném egyedül hagyni mászókázni a fiamat, bár most még nem a mászóka a divat, hanem csak a kanapé, de az ő viszonylataiban ez éppoly veszélyes lehet.
Ott milyenek az oviviszonyok? Mert itt (ahogy barátnőktől hallom) elég nehéz bejutni, kevés hely van, várólistára kell már jó előre feliratkozni, válogatni szinte alig lehet, szóval nem egyszerű a dolog. De remélem Nektek sikerül klassz ovit találni! Mikor is lesz esedékes a dolog, már ősszel?

Puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!
Hát én is lemaradtam egy picit,mert mostanában mi is reeeeeengeteget csavargunk.
Igy nálunk is Bazsi jol kifárad estére,és tök jol alszik éjjel!!!KépKépKép
Tegnap Visegrádon voltunk,ott van egy szép nyári bobpálya gyönyörü helyen,az erdöben.A két nagyfiu amig bobozott,addig mia Bazsival csuszdáztunk,és rohangáltunk a szép füves tisztáson.
Csodálatos hely!!!!
Picit aggodtam a kullancsok miatt,de este fürcsi után volt egy nagy kullancsvizit,sehol semmi.Kép

Zsuzsi,Bálint édes a képen,és nagyon ügyi.
Dorka,Szonjácskának nagyon boldog névnapot kivánok én is!!!!
Hát ami az észteket illeti,elég meredekek ezek szerint.Bár ha jobban meggondolom,itt Mo-on is akad 1-2 az észtek elveire alapulo gyermekét nevelö szülö.Tegnap is én tettem fel rendszeresen egy Bazsi korabeli kislányt a csuszdára,mert (bocsi)a lökött anyja meg sem mozditotta a sejhaját,én pedig frászban voltam,hogy bármikor leeshet.Szoval nem vagyunk egyformák,itt jön megint a megszokott szlogen:Mindenki saját belátása szerint neveli a manoját,és pont.KépKép
Gotti,Zitus még mindig ,és elmulhatatlanul gyönyörü kis hölgyike.Kép
Adri,a fiuk nagyon klasszak,a kedvenc képed nekem is nagyon bejön!!KépKép
E-mail ügyben javaslom Neked is és a többieknek is a vizslamail-t. www.vizslamail.hu
100 megás a tárhelye!!!!!!!!Kép
Böbe,üdv.itt.
Timi,a Te kislányod is gyönyörü bébike,ezennel Te is bele tartozol azok körébe,akiket irigylek a szépséges kislányuk miatt!!KépKép
Moni,Dani helyes kissrác,Neked jo tanulást továbbra is,de azért pihenj is egy kicsit!!!
Ditta Kisfiacskádnak jobbulást,hamar gyogyuljon meg!!!

Sok-sok puszi mindenkinek,gyönyörü napot:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!!

Dorka, Szoncsinak utólag is Kép!
Nem hangzik valami jól az ottani nevelési stílus!Az én Danim már 4 éves,de még most is borsónyira ugrik össze a gyomrom mikor pl. fára mászik mint az őrült,vagy a kerítésen lóg,vagy éppen a lugast mássza meg.És csinál ennél hajmeresztőbb dolgokat is.
Zsuzsi,hidd el akkor pihenés volt a takarítás meg a fűnyírás!!!Reggel csak összepakoltam a lakást és nekiültem tanulni egész addig míg nem mentem a Daniért az oviba.Utána ismét csak tanulás kb.este 6-ig.És ez minden nap.És ennyi tanulás után mégis úgy izgulok és úgy érzem, hogy nem tudok semmit.
Mától megint kezdem.De egy haszna van, hogy mindezt az udvaron teszem, ezért olyan barna vagyok mint még soha!!KépKép
Radra,képek nagyon édik!!!!Kép
Tibicsoki, a kislányod nagyon szép!Mekkora szemei vannak!!!!Hol élnek a testvéredék? A kisfiúnak nagyon szép a neve!!!
Kinga,Visegrádon mi is voltunk tényleg nagyon szupi hely!!
A fogam megint kezd begyulladni.Vagyis nem a fogam hanem a gyökere.Már annyira unom.Pedig már 3x gyökérkezelték,hogy gyulladhat be még mindig???
Hogy lehet még gyökere???
Na mindegy.
Mindenkinek szép napot,ahogy látom nagyon jó idő lesz!!!
Én megyek is "barnulni".
Puszi:Móni
Kép

Kép
moni3
 
 


Kinga,köszi a maileket!!!!

Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!

Na, ide szabadulok végre.... Még szerencse, hogy ma egész nap esett, így beszorultunk a lakásba! Mert egyébként állandóan kint kell lenni a kicsivel!
Gyulán nagyon jó volt, szinte nyári meelget fogtunk ki, sokat pancsoltunk, napoztunk, és hát igen, ettünk...Kép Fürdőruhás képet ne várjatok rólam....
Két évvel ezelőtt júl. közepén voltunk itt egy hetet, akkor 4 napig esett, ahhoz képest most szuper volt!
Itt vannak a képek:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=8083&page=2&image=215555

A héten, hétfőn elkezdtük a pelusmentes életet! Több-kevesebb sikerrel! A mai nap abszolút siker volt, mert már reggel is szárazan vettem ki az éjszakai pelust, és nap közben sem volt baleset, sőt a nagydolgot is sikerült a bilibe intézni, szóval, a 3. napon ez nem is rossz! Most annyira tetszik neki ez a bili-ügy, hogy akkor is ráül, amikor semmi nem jön!

DorkaKép
Engedd meg, hogy utólag is boldog névanpot kívánjak Szonjának!
Kép

KingaKép
Biztos jó lehetett Visegrádon! Még valamikor osztálykiránduláson jártam ott, na az se most volt!
Képzeld, megint elmentem fogdokihoz, az ínyemmel, megint javasolt egy kenőcsöt (ez a 36777-ik, amit kipróbálok....Kép) és ha nem használ, márpedig úgy néz ki, nem, akkor lehet, hogy Pestre kell menni, ott állítólag van parodontológiai (na, le tudtam írni...) klinika, ami kifejezetten fogágybetegségekkel foglalkozik. Na, mondom, jó kilátások!

GottiKép
Zitus már most igazi nő! Már most próbálgatja a cipőket! Veronika is ugyanilyen volt! És a mai napig a szép, királynős ruhákhoz vonzódik....

AdriKép
A te gyerekeid se csúnyultak, sőt....!Kép
Csakúgy, mint Tibicsokié, és Zsuzsáé!
Szóval, megállapítom, ebben a bandában csak ügyes, okos, és szép gyerekek vannak! Anyukájuk nem kevésbé....KépKép

Na, puszi nektek! Megyek, megpisiltetem Atit!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Timi! Gyönyörű a kislányod! Most jön a szokásos szövegem: énis, énis szeretnék egy kislányt!!! Kép
Ditta! Megnéztem a képeket. Naggggyon szupi lehetett Nektek! Egyszer talán mi is eljutunk valahová...
Móni! Mennyi is van még a sulidból? Rendbe jött már Dani?
Kinga! Nyitottam a "vizslán" új postafiókot, szintén radra néven.
Zsuzsa! Hát igen, elég nehéz bekerülni a jó ovikba. A bölcsibe pedig szinte lehetetlen! (Lehet hogy nincs olyan sok gyerek, de akkor sem kellett volna ennyi intézményt bezáratni. Na mindegy, mi kis halak vagyunk...)
Dorka! Ott milyen idő van? Mert itt eléggé változatos! Ma szinte egész nap esett.
Gotti! Nándika csak a Ti pólóitokat hajlandó felvenni! Kép

Még nem sikerült elkapnunk a barihimlőt, szerencsére!

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: