Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagy gratula Vincének, hogy még ilyen körülmények között is pelus nélkül boldogul, nagyon ügyes! Szegénykém, néhány erre repdeső gyógymanót már át is poffantottam. :)

Sara, mi az, amit recept nélkül lehet kapni és H. Elektrolithez hasonló?

Ez a mondat, nagyon jó, nálunk is elférne a falon. Brúnó nem igazán hisztizik (bár néha az is van), de rémesen behangosodik, amikor úgy érzi, hogy kiszorult valamiből. Most napok óta ikreset játszik: ő a Mira ikertestvére, kicsit jól esik neki visszababásodni. (Az én derekamnak mondjuk az ő 15 kilója kevésbé esik jól, de gyanítom, vissza fogom még sírni azt az időszakot, amikor a nyakamba akar csimpaszkodni.)

Ja és a Brú nőtt két centit megint, értelmet nyert számomra a mondás, hogy úgy nyúlik, mint akit húznak.


Alziza, gyere, panaszkodj nekünk, készíts fel, mire számíthatunk.

Lilla, elgondolkoztam még Bí történetén és azt gondolom, hogy az egyébként tök jó, hogy nem hagyják a gyerekeket vadulni.

Ugyanis olyat is hallottam már, aki azt mondta, hogy nem kell rászólni a verekedős gyerekekre (tudom, hogy Bí nem azt csinálta, csak a történetéről jutott eszembe), mert az oviban nem tudja megvédeni magát egy gyerek sem, ha mindig kímélik.

Hát, én ezzel nem értek egyet, szerintem a felnőttek dolga az, hogy megtanítsák a gyerekeknek, hogy nem püföljük egymást, nem így kell megoldani a konfliktusokat. És nem szabad hagyni, hogy valaki agresszíven lépjen fel a többi gyerekkel szemben.

Az más kérdés, hogy meg kell tanítanom a gyerekeimnek, hogyan kerüljék el a kis vadmalacokat.

Ti mit gondoltok?

Tücsi
20150827140659
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

BOGA

HAHAÓÓÓÓÓÓÓ
Vártunk délután titeket!!!!!!!!
Dina

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Dina :oops:
Pont most akartam sms-t irni...

Mea culpa, h nem szoltam, de kissebb csaladi perpatvar kerekedett tegnap, es ma reggelig ugy volt, h akkor mi nem megyunk...
Ugy nem lattam a pipatol, h elfelejtettem szolni Neked.
Ezert elnezest kerek!

Ma mar nem lesz idom atutazni hozzatok, igy megoldjuk azzal ami van.
Mindenestere nagyon koszonom a felajanlast es a szamontartast!!!

A Ti ugyetekben meg mindig kuldom a (+) energy-t :wink:

Kép
boga
 
 

 
 

sz.rsag a kobon nalunk:
Vince korhazban (ejszaka egyfolytaban hanyt, kezdett kiszaradni) apjaval es ugy nez ki en is elkaptam ezt a remek korsagot :(
remelem tudom Pirit ellatni es nem lesz gond a szoptatassal...
nagyon felek, h o is elkapja, nagyon kilennek, ha korhazba kerulne megint!

:( :( :(

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szia Sara!
Jaj, nagyon sajnálom, iszogasd szerintem az elektrolites dolgot. Szerintem a tejcsi megvédi Pirót.
Kitartás!
Tücsi
20150827140659
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

Boga
:lol: :lol:
Örülök hogy mentek!!!!!!!!!

Sára
Sajnálom! Sok erőt!
Szerintem fertőtleníts, ha van energiád!
Jó, hogy apa itt van!!!!!!!!!

Kiszáradás:

Én csak azt tudom javasolni, ha a babó elkezdi ezt a hányós-fosós dolgot, azzonal dokihoz, ha a magatartásában, szokásában változás áll be!

Kata egy izgő-mozgó kukac, de mikor januárban beteg lett leült mellém, és ott ült 20 percig, sőt eldölt.

Mire a körzetitől eljutottunk a kórházig már nem mocorgott, pedig kb. 1 óra telt el. Szó nélkül és mozdulatlaniul tűrte a kórházi tortúrát!!!!Branül behelyezését, infúziót, vérvételt, elhelyezést!

Soha senkinek nem kívánom a látványt, hogy a gyerekét mozdulatlanul lássa!

Extrém gyors módon jutott el a teljes ernyedtség állapotába!
És mi még nem tököltünk! Vittük egyből!
A kórteremben egy kislány épp megúszta, mert a szülők hallgattak a háziorvosra és otthon próbálkoztak, annyi idős volt mint Kata!
5 napig töltötték fel!!!!
Kata megúszta 24 órával!!

Nem mindegy, így is volt eltrés a vizeletében!!! Ezért maradtunk 2 éjszakát!

Az időtényező nagyon fontos!!!!!!!!!!!

A Lászlóban nagyon rendesek!!!!!!!!!


Tücsi
szerintem nem tudod őket védeni mindentől! Sokféle gyerkkel találkoznak, de így van jól!

Én is szoktam gondolkozni, hogy a visszaütős taktikára neveljem, vagy afélreállósra!

Habitusából a félreállós van most! NAgyon szemlélődős, visszahúzódó (mondjuk ma pont ellépett mellőlünk a Duna Plázában :oops: :oops: Nekiindult mozgólépcsőzni! ÍÍÍÍÍÍMádja)

Nekem a fő gondom, hogy félelémérzet nélkül van!!Mindegy hogy kutya, lejtő a kismotorral(ezt hátrafelé is tudja), mozgólépcső!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Anyaszomorító!!!!!!!!!!!

Ma megint randiztam apával. Mondjuk furi a kiscsajjal sminkelni, öltözködni! :oops: :lol:
De őrá is szoknyát adtam, emg csinin felöltöztem én is!!
Hát most ez van!
Őrjítő 16 év után!!!!!!!!!!!!
Ti értitek???????????????

de ha ettől együtt éljük le az életünket!

Pusszantás

Kép
anid
 
 


Sziasztok lányok!
Kész röhej, hogy nincs időm írni.
Gézu foga már félig kint, nem gáz az éjszaka, csak korábban kel fel.
Most is ásítozok nagyokat!!
Amúgy minden rendben nálunk, készülünk a húsvétra.
Csak egy pici kedves történet:
Hagymalevest ettem sajttal, nyúlt a sajt a számig, erre Gézu: "Anya, te cérnát eszel?"
Petike lovagból most huszárrá alakult márc.15-e miatt, masíroznak az oviban, szavalja a Talpra magyart.
Na, tényleg jó éjt!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Sara
Sajnálom!
Remélem Vince minél előbb túl lesz rajta és persze Te is!
Kép


Anid!
Ahogy látom,kis lépésekben de haladtok! :wink:

Tücsi
Alziza, gyere, panaszkodj nekünk, készíts fel, mire számíthatunk.


Nem hiszem,h tudni akarod! :wink: :lol:
Néha úgy érzem,h 1-2 hét szanatórium jót tenne! :shock: :roll:

Nálunk szélvihar van!
Kép


Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert kicsit mozgalmasabb az élet a megszokottnál, itt van nálunk a festő...

Lilla! Örülök, hogy tisztázódott a helyzet a bölcsiben! Velünk is egy hasonló dolog történt tegnap, igaz itthon, családon belül. Sanyika összefirkálta az ajtót filccel, amikor a dédije vigyázott rá, aki rácsapott az egyik kezére. Pont akkor értem haza amikor ez történt és Sanyika jött hozzám "panaszkodva", hogy a dédi megütötte a kezét és a kukiját (!). Na persze a dédi csak a kezére csapott rá, de ő tovább mondta a történetet... (biztos vagyok benne, hogy máshol nem bántotta). Aztán megbeszéltük (százegyedszerre), hogy nem firkálunk csak a füzetébe és rögtön meg is értette és meg is nyugodott. Én meg letöröltem a filcet az ajtóról (még szerencse, hogy vízbázisú volt, amit a dédi nem tudott és szegény nagyon megijedt).

Te hogy vagy? Doki???

Húú csajok, ez a hányás-hasmenés teljesen kikészíti a szervezetet, nagyon sajnálom az összes gyerkőcöt, aki ezen átesik! Saara! Ha van egy kis időd és erőd, akkor adj életjelet magatokról, hogy hogy van Vince és hogy vagy te, tudod-e szoptatni Pirit stb, mert nagyon aggódok! Beleképzeltem magam a helyedbe...

Mi hétfőn voltunk allergológusnál kontrollon, sajnos nem nőtte ki Sanyika a tejallergiáját. A tojásallergiát is kimutatta a teszt, de itthon simán megeszik egy pár falat bundáskenyeret és semmit nem veszek észre rajta, úgyhogy mennünk kell ún. tojásterhelésre, ami azt jelenti, hogy be kell mennünk a gyerekklinikára, ahol megeszik egy főtt tojás sárgáját és 24 órán keresztül megfigyelik, hogy hogyan reagál rá a szervezete. Később ugyanezt megjátszuk a tojásfehérjével is. Szeretnék már minél hamarabb túllenni ezen, mert szerintem semmi baja sincs a tojástól...
Kispicúr mocorog szépen, persze főleg az apa kezének rugdos, amitől apa rém boldog, mert Sanyika ilyet nem csinált, ő mindig abbahagyta a rugdosást ha ott volt egy kéz.

Alziza! Gondolod ha elmesélsz pár rémtörténetet a gyerekeidről, elmegy a kedvünk a többgyerekes anyaságtól? Szerintem azzal mindenki tisztában van, hogy nem fenékig tejfel az élet később sem, ezért lehet hogy jobb ha már most felkészülünk rá, nincs igazam, csajok?

Anid! Jelentem a félelemérzet 2 éves kor környékén is hiányzik még a csemetékből, úgyhogy ne reménykedj, hogy hamarosan megváltozik a helyzet!
Remélem apával szépen lassan kialakulnak a dolgok és már rég rájött, hogy mit veszítene! A csini öltözködés a te önbizalmadnak is jót tesz, ugye?

A hétvégén Sanyikának lecseréltük az ágyát és jelentem eddig teljesen zökkenőmentesen alakulnak a dolgok! Úgy örülök neki! A leesésgátlót nem engedi levenni (gondolom ez ad neki biztonságérzetet), de még egyszer sem esett le, szépen felmegy, lejön, reggel átjön hozzánk, befekszik közénk, tündéri! Igaz, ma reggel ötkor kelt, de ez valószínűleg a szeles idő miatt volt. Amennyire féltem az ágycserétől, annyira jól sült el a dolog. Ja, és megkímélem magam egy csomó emeléstől!

Megyek, mert már velem lesz tele az oldal.
Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok lányok!
Most megpróbálok kicsit mesélni, reagálni, meg miegyebek!
Gézu alszik, miután bevágott 2 gombócot ebédre.

Lilló!
Örülök, hogy már nem is téma a klinika vendégszeretete, sokat gondoltam rád.
Mikor olvastam a bölcsis dolgot, azonnal azt tanácsoltam volna, hogy minél gyorsabban és őszintén tisztázni Szilvivel, de utána láttam, hogy pont ezt tetted te is. Velünk is előfordult már párszor, hogy handa-bandáztak a gyerekek. Nyilván nem szándékosan hazudnak, de koruknál fogva is félre érthetnek mozdulatokat, gesztusokat. Nálunk Pannika a nagy költőmester, ő szokta "megtoldani" az eseményeket. Nekem a pofon volt furcsa, hogy azt honnan vette Bííí? Egyébként nem csodálom, hogy kiakadtál, mert olvasni se volt jó. Azt azért nem tudom elképzelni, hogy megütnének egy gyereket, főleg fizetős bölcsiben! Most, hogy már kiderült az igazság, beszéld meg Bíível, hogy mi történt, magyarázd el, hogy nem BUTA, csak buta DOLOG dobálózni. Én mindent megbeszélek a gyerekekkel, jót-rosszat. Ha kikapnak, akkor azt is megbeszéljük, hogy miért kell pl. sarokba állni, és miért nem dobáljuk pl. a kenyeret. Szerintem ez nagyon fontos, és a gyerekek nagyon okosak, igénylik ők is az érveket, magyarázatokat. Különben meg így alakul ki a világról alkotott képük is. Mi se mondjuk a gyerekekre, hogy buták, csak cselekvésre használjuk. Ez alól kivétel a szemetelő egyén, mert azt lazán lebutázom a gyerekek előtt, mert arra nagyon haragszom. És hogy honnan vette Petike, hogy Gyurcsány buta, azt a fantáziátokra bízom!

Anid!
Jó volt olvasni a fejleményeket!!! Örülök, hogy alakul a szerelem!!! És igazat adok neked abban, hogy a feleség ne csak jól főzzön, jó anya legyen, a porszívót is használja néha, de a legfontosabb, hogy tetsszen a párjának. Mikor megszültem Petikét, anyukám mondta, hogy el ne felejtsem, hogy van férjem is, mert könnyen baj lehet belőle. Ő tanácsolta, hogy figyeljek rá nagyon, és ügyeljek arra is, hogy továbbra is szépnek lásson kívül-belül. Én ezért küzdök a nyomorult súlyommal, mert tudom, hogy utálja a hájat. És nagyon fontos, hogy az ágyban is jó legyen, úgy hogy egyet értek a k_rvás kijelentéseddel!!!!!
Én szoktam venni szép, szexi fehérneműket csábítás céljából, nagyon bejött!! A randi nagyon izgalmas, egy kis csábító parfüm ide-oda!!!!! :oops:

Sára!
Jaj!!!!!! Remélem, már jobban vagytok!! itt a környéken is fosnak a gyerekek, egyre többen panaszkodnak. Vigyázz magadra, igyál sokat, hogy legyen tejcsid, az védi Pirit!!! Én javaslom neked az aloe verát, mert az immunerősítő. Küldöm a gyógymanókat!!!!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Alziza!
Kukitémához: mindkét fiúnak volt-van letapadása. Petinél már javasolta a gyerekorvos a sebészt, mikor én még nem akartam. Eleinte óvatosan kentem körömvirágkrémmel, utána vettem firstöt, mert abban 12 gyógynövény van, és naponta befújtam. Kb. fél évig csináltam, és megszűnt. Most már ő magának is vissza tudja húzni fürdéskor. Kb. 3,5 éves korára lett jó. Gézunál rosszabb a helyzet, mert borzalmasan csikis, úgy küzdök vele. Eddig nem igazán próbáltam, mert szerintem is jobb várni a pelusos időszak megszűnéséig. Mostanában kezdtem el fújni neki, még nagyon oda van tapadva. Bízom benne, hogy nála se lesz vágás. Bár sokan mondták, hogy nem nagy ügy.
Gyereknőgyógyász: még soha nem hallottam, hogy lányoknál is lehet tapadás. Mi voltunk a Heim Pál gyereknőgyógyászatán, de mi Pannika cisztája miatt. Nagyon kedves volt a nő! Megnézzem a nevét??
Ismerős érzés amúgy, hogy egy-két hét szanatórium jót tenne!!!! Csak én anyukámékat hívom szanatóriumnak!!!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Tücsi!
Nálunk most Gézu éli verekedős korszakát, és teljesen kiszámíthatatlan, hogy kit ver meg és kit nem. Nyilván nekünk se szimpi mindenki, ez a gyerekeknél is így van. De én rászólok mindig, ha kezdi a püfölést. Szerintem se szabad hagyni. Ha meg találkozunk a játszótéren vagy bárhol egy vadóccal, akkor én mindig megvárom az első reakciójukat. Petike elkezd általában bőgni, és megkéri a verekedőst, hogy ne bántsa! Ő mindent fejben old meg, nem üt vissza, csak nagyon ritkán. Pannika egyszer szól, aztán üt, de utána általában ettől megszelidül a verekedős és együtt játszanak. Ha Gézu kap valakitől, akkor ő mindig rám néz, hogy én mit reagálok. És velünk még mindig úgy volt, hogy a verekedős anyukája rögtön rászólt a gyerekére, és elnézést kért. Egyszer találkoztam csak egy fejkalapálóssal, akinek az anyukája némán (bambán) tűrte, hogy csemetéje ütlegeli a többieket, akkor egyszerűen szóltam a gyerekeknek, hogy menjünk arrébb, ne játsszanak vele. Rögtön otthagyták, és nem kellett nekem rászólni az idegenre (amit amúgy simán megteszek!).

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Velem lesz teli az oldal!
Még a farsangot se tudtam elmesélni nektek, úgy elrohantunk.
Nagyon jók lettek a jelmezek, annyira jó volt látni az örömüket!!!! Panni hercegnős ruhája aranyszínű lett, nagy piros masnikkal, alsószoknyával! És nyilván kényeskedve illegeti magát benne.
Petike páncélingére meg zászlójára hímeztem címert P betűvel, meg katicákat a jele miatt. Kitaláltuk, hogy ő Katicaföldi Péter Lovag, Panni meg Napocskaföldi Anna hercegnő (akit a lovag éppen megment).
De képzeljétek, mi történt! Én valamiért azt hittem, hogy pénteken van farsang, közben szerdától péntekig volt. Szerdán elmentek oviba az apjukkal, aki nem vette észre, hogy a többi gyerek be van öltözve. Délután mentem értük, és szaladtak hozzám, hogy ők miért nem hozták magukkal a jelmezüket, mert mindenkinek volt, csak nekik nem. Azt hittem, elájulok! Napokig varrtam éjszakánként nekik, készültek, erre én ilyen hülye vagyok, hogy elrontottam a farsangjukat. Mindenki beöltözött, csak az én gyerekeim nem!!! Erre én elkezdtem bőgni az oviban, mert úgy éreztem, hogy rossz anya vagyok, kiteszem a gyerekeimet lelkileg egy csalódásnak. Erre Petike vigasztalt, hogy ő jelmez nélkül is tud lovag lenni, mert ott volt a kardja + pajzsa, és puszilgatott. :cry: Tök megható volt! Pannika meg kapott az oviból valami csipkecsodát. Vagyis a gyerekeket egyáltalán nem izgatta, csak engem. Kellett volna vinni sütit, üdítőt (amivel egyébként nem értek egyet), de olyan égő volt, hogy se én, se a férjem nem figyelt rendesen. Egyébként nem értettem, hogy miért nem telefonáltak nekem, mivel tudták, hogy varrok jelmezt, és bevittem volna nekik. De semmi gond nem volt, mert még 2 napig tartott az álarcosbál az oviban, csináltam képeket is az egész csoportról. Csak én nem aludtam aznap éjjel, annyira megviselt. Akkor fogalmazódott meg bennem, hogy pihennem kell, mert olyan figyelmetlen vagyok.
Még nem töltöttem le a képeket, de rögtön mutatom, ha meglesznek.
Gabek! Mindig meleg szívvel gondolok rád a lovagjelmez miatt!
Azóta is rendszeresen abban játszanak, Petike páncélinge már ki is bolyhosodott!

Azóta megvettem az antikváriumban a Gyermeklélektant, most újból olvasom!!

Timi!
Koncertre járni nagyon jó dolog!!!! És igen is megengedheti magának néha egy anya, hogy bulizzon, kikapcsolódjon, kiszakadjon a hétköznapokból!!! :twisted: Mi is járunk kettesben koncertre, tavaly Bécsben voltunk Metallicán, most meg Prágába megyünk majd. Hajrá-hajrá Bon Jovi!!!!
Munkaügyben szorítok!!!!

Na, most már kipötyögtem magam!!!
Szép délutánt!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Ja, és köszönjük a névnapi, szülinapi köszöntéseket!!!!!
:D

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Olvaslak Titeket, de irni nem nagyon van idom.

Sara, eleg ijeszto amit irtal. Remelem mar jobban vagytok!

HAJRA ANID!

Moni, tudjatok mar, hogy kisfiu vagy kislany? Es vegul hogy dontottel dokiugyben? Maradtal?

Mi megvagyunk, tulvagyunk mindenfele betegsegen, es mar negy es fel hete egyedul. Mar nagyon varjuk a kis csaladfonket, vegre szombaton erkezik.
Es itt jon az en nagy problemam. Lanyok, olyan kajat rendelt, amibe baranyvese kell. Nagy nehezen vegre a csarnokban szereztem, de hogyan kell ezt konyhakeszre varazsolni? A szakacskonyv csak annyit mond: a megtisztitott veset osszevagni blabla. Csinalt mar valaki kozuletek veset? Hogy kell megtisztitani?? Segitsetek legyszi!

Amugy meg nem lesz tali valamikor?

Tovabbi szep estet mindenkinek!

Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


haho!

jol vagyunk! :D
Vincet ma delutan hazaengedtek, mar en is tul vagyok a nehezen, remelem Piri is ok marad.

most ennyi, alig latok az almossagtol!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok

Muzsu!
Tényleg a First jó erre?Van itthon!
Egyébként úgy tűnik elkezdett feljönni!
Ma pl. vettem sima vazelint mert eszembe jutott,h anno Alexnél ezt ajánlották!
De akkor fújjam a firstel?
Nőgyógyász:igen légyszi kérdezd meg!


Móni!
Azt nem gondolom,h elmenne a kedvetek a többgyerekes anyaságtól!
Nekem sem ment el!Asszem egyre biztosabb vagyok a negyedikben!
Csak ez a kamaszkor elég kemény! :shock:
De mire Zalán idejut már edzett leszek!Remélem!
Mire vagytok kíváncsiak?
H,mikor kezdődik?
H,mire kell vigyázni?Na ezt nem tudom!Néha az az érzésem,h valahol elrontottam,de nem jövök rá hol?
Néha azt gondolom,h nekem csak egy bizonyos korig megy a gyereknevelés!Hisz Zalán aranyos,értelmes,nem hisztis,kiegyensúlyozott gyerek!De ilyen volt Alex és Zina is!
Csak aztán megnőttek!

Most egész nap piszkálják egymást!
Üvöltöznek,hülyézik egymást!
Persze soha egyikőjük sem hibás,mindíg csak a másik! :evil:

Estére már zsong a fejem!
Ma pl.pont azt beszéltük a férjemmel,h most nemsokára folytatjuk a padlásteret és legalább afenti fürdőt csináljuk meg hangszigeteltre,akkor oda mindíg bemehet valamelyikőnk! :roll: :lol:

Akaratosak és asszem telhetetlenek!De tényleg!
Alex pl. karácsonyra kapott egy telefont.De most neki az már nem is olyan jó,mert X.Y-nak olyan van ami...,a nemtom kinek,meg olyan,h...!Ezzel zaklat már egy pár hete!

Aztán meg azzal,h a töri tanár kitalálta a suliban,h megnézik a 300 című filmet!Na én nem engedem neki és a barátnőm sem az ő fiának!
Na ezzel most pályáznak az év hátrányos helyzetű gyereke címre! :roll:
Nem tudom ismeritek e a filmet?

Na most így ennyi!

Jó éjt!

Remélem nem lett zavaros de most már nem tudom visszaolvasni!
Vendég
 


Sara

JAJ DE JÓ!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
csak röviden, Panzej, fogalmam sincs a veséről, de érdeklődök neked értőbbeknél, ha kapok választ, akkor küldök privit. :)
Tücsi
20150827140659
 
 


Koszi Tucsi! Varom, legyszi akkor is irj, ha nem tudtal meg semmit. Akkor nekiallok magamtol vhogy...
A

Kép
Kép
panzej
 
 


Panzej, privi ment :)
T.
20150827140659
 
 


Nagyon aranyos vagy Tucsi, koszi koszi!!! Meg epp idoben jott!!!!
Puszi es jo ejszakat!
Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Akkor szépen sorban.

Anita, sikerült a gyakorlatba is átültetni az elméletet bárányvese ügyben?

Sara, örülök, hogy rendeződnek a dolgok nálatok. Hogy vagytok?
(És ha lesz egy kis energiád, megírod, mit kaptál Humana Elektrolit helyett, recept nélkül?)

Alziza, elég zajosak lehetnek a napjaitok. :) Van külön szobájuk a nagyoknak, vagy valami kuckó, ahová elvonulhatnak, ami igazán csak az "ő váruk"? (Ti társasházban laktok vagy kertesben?)
Mi az a 300, amit nem nézhetnek meg?

Tényleg, ki hogyan dönti el, mit nézhet meg a gyerek és mit nem?

Muzsu, Alziza - mi az a First?

Muzsu, várom nagyon a képeket. Milyen gyermeklélektant olvasol?

Dina, hogy alakult a hétvége?

Kicsit visszatérve erre a kérdésre általánosságban - értem én, hogy senki sem egy házvezetőnővel/bébiszitterrel akar együtt élni, és egyet értek azzal, hogy ne hagyja el magát senki. De bevallom, azt már nem teljesen értem, hogy egy férfinek miért múlik olyan sok pár plusz kilón és csipkés fehérneműn... Azért ők sem fiatalodnak, formásodnak az évek múlásával...

Móni, de jó, hogy sikerült az ágycsere, így bőven lesz ideje Sanyikának, hogy elfelejtse a kiságyát. Picúrkával hogy vagytok?

Lilla, és ti hogy vagytok? Mesélsz majd, hogy telt a második hétvége utáni hétfő?

És mi van Cserágiékkal? Jól vagytok?

Nálunk indul a kutakodás második felvonása, mert Mira továbbra is alig eszik. Nagyon picit hízik, de nem viszi túlzásba azt sem, ha ez így megy tovább, akkor a kardiológus visszazavar a gasztroenterológiára a hónap végén, amit nem akarok, de nagyon konfliktolni sincs kedvem a kardiológussal, vele azért jóba kellene lenni.

Hétfőn reggel megyünk vér és vizeletvizsgálatra a Heimbe, kalandos lesz a pisigyűjtés is, már előre látom.

Hogy még egyszerűbb legyen az élet, Mira újra beteg, Brúnó csak megfertőzte, a kicsi lány fuldokol a takonytól, a tegnap éjszaka horror volt. Egy órára tudtam hajnalban letenni, a többit gyakorlatilag a karomban töltötte és félóránként orrszívóztunk.

Megint csak a tejcsit fogadja el, ami nem lenne baj, de nem eszik abból sem eleget, most valami homeós bogyót szedek, hogy ömöljön a szájába a tej (eddig is elég volt, de sebaj, ezen már nem múlik).

Brúnónál a féltékenység elérte a mélypontját, most már csapkod, kiabál, hisztizik és megint nem bír aludni (nála eddig ez volt a legsúlyosabb tünete annak, hogy megviselte a kistestvér érkezése). Ez már sok neki, hogy két hete semmi másra nincs érkezésem, csak Mira etetésre, mérésre, pelenkázásra és orrszívásra.

Ráadásul egy hétig küszködtem, hogy hátha megússza Mira ezt a betegséget, nem nagyon engedtem Brúnót a közelébe, na ez pláne megviselte mindkettőjüket. Ma estére már összebújthattak, már mindegy volt - egészen megvidámodtak :)

Úgyhogy most igyekszem minél többet Brúnózni, ami nehéz, de igyekszem bevonni a barátainkat is, akiket imád, plusz megyünk nagyszülőzni-nagynénizni holnap, így talán átvészeljük a jövő hetet.

Nagyon kéne már az a szélcsend, a jövő hetet szívem szerint a kertben és a játszótéren tölteném velük.

Na megyek orrszívózni...

Tücsi
20150827140659
 
 


Tettem fel új képeket a Bruno és Mira albumba, itt a Babaneten.
T.
20150827140659
 
 


NAPSÜTÉSES VIRÁGOS JÓREGGEL!!!!!!

Tücsi
Persze nem ezen múlik!
De ha kihül az ágy,akkor gáz van! Nálunk én távolodtam el, mert először depis lettem a császár miatt,aztán a gyerek üvöltött és elfáradtam, nuku segítséggel (bár én nem is kértem), aztán mire kezdtem rendbe jönni jött a nemsikerült tesóprojekt, mait sem előtte sem utána nem beszéltünk meg, és aug./szept. óta nem oldottunk meg semmit egymás közt!
Aztán jött egy nő aki, rosskor volt jó helyen és így beindult a lavina!
De most sokat dumálunk.
tegnap is itt volt velünk déltől estig.

Bár szeirntem csak a gyerek miatt jön, én nem igazán vagyok még képben.
Nagyon bizonytalan a jövőt illetően.

Bár ma is jön délután, megyek csavarogni egyedül egy kicsit, pl. boltba.Meg volt pénteken is, hogy el tudjak menni kozmetikushoz.
Szóval mindig azt hajtogatja, hogy hiányzunk (én is),de azt nem tudja elképzelni még!, hogy együtt vagyunk.
Gondolom idő kell hozzá.


CSerágiék jól vannak, csak sok a dolga: a mostanság költöznek, a kicsi sokat sír, Panka is igényle a tesó miatt a több törődést!
Majd rendeződnek,akkor jön!

Megyek kezdődik a "meló"!

Pusszantás! :lol:

Kép
anid
 
 


Sziasztok

Tücsi
Egyenlőre egy szobában vannak,mert ugy a padlástér félbemaradt télen(engedélyek miatt) majd most folytatjuk.
De mondtam a férjemnek,h mire kezdődik a nyári szünet kész legyen mert ,megőrülök tőlük! :roll:

Film:300 egy 2007-es adaptáció Frank Miller 300 című képregényéből, melyet magát is egy másik film, A 300 spártai inspirált; a történet minden változatban a thermopülai csatát dolgozza fel, Krisztus előtt 480-ban.

Szerintem naggyyon durva és nem nekik való!Én ugyan csak belenéztem,de a férjem látta!
Kép


First:Forever aloe vera

Képeket megnéztem!Édik! :lol:
Vendég
 


Sziasztok


Hoztam egy pár képet!
Mi már nem eszünk sajnos tejcsit mert Álmos ráharap a cicimre jó erősen és kiköpi. egy ideig meg volt hogy csak harapta. -nincs is foga, de olyan erősen harap:-)

Kicsit szíven ütött, de most már nem tudok mit tenni. Ez van belenyugodtam örülök, hogy eddig tudtam neki adni. Tovább szerettem volna szoptatni, de ilyen az élet.

Kép Kép Kép Kép

Remélem mindenki jól van!! Aki nem annak jobbulást!!:-) Sajnos nem tudtam visszaolvasni, de pótolom:-)



Puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Tucsi, Sodioral-nak hivjak ezt a szert, a felborult asvanyi anyag egyensuly helyreallitasara van. Ez olyan, mint a humana elektrolit?

Vincenek meg mindig megye a hasa, de ma delben vegre volt egy kis etvagya is. Dokineninel is voltunk, remelem hamarosan rendbe jon.
Tiszta rogybaba, egesznap fetreng, le van fogyva, meg nem a regi!
Egesznap vinni kell, folyamatosan ezt keri tolem, Piro is sokat van kezben, remelem birni fogja a derekam... :roll:
Mar 2 hete faj kb :(

Tucsi, Brunonak tenyleg nem lehet most egyszeru. Remelem nem sokara rendbe jon Mira is!

Nalunk szombaton volt egy eleg razos jelenet: Pirit szoptattam fekve (ulve mar nem birok, mert faj a derekam), Vince mellettunk ult az agyon egy kemenyboritasu konyvvel a kezeben, hirtelen elkezdte jobbra-balra hajigalni es Piri homlokara landolt, kb 2 centire a szemetol :(
Nagy ijedelem volt, de szerencsere nem lett semmi baja. O is ugy megijedt szegeny :(

Vincenek elmagyaraztuk, h nem szabad, remelem nem lesz tobb ilyen....

Lilla, hogy vagy?
Mi ujsag Biiivel?

Moni? Te mar lassan mesz AFP-re, nem?

Timi, Munka???

Jutka, en biztos nem fogom megengedni az enyeimnek, h ilyesmit nezzenek, szoval megertelek. Mi alapbol alig nezunk TV-t, Z szokta neha az estet nezni, de Vince ilyenkor mar alszik. en mar egyaltalan nem nezem, V csak a nagyszuloknel latja, mert a nagypapaja sokat nezi, de egyelore nem izgatja szerencsere.
Ugy tervezzuk, h kesobb, ha nezni akarnak meg lesz szabva, h mit lehet es mit nem. Eleg lazak vagyunk, de ebben nem leszunk azok, ugy erzem. rengeteg szemet megy a tv-ben es szerintem ez nagy befolyassal van a gyerkocokre -sajnos :(
Szoval a mai fejemmel azt mondom, h egy ilyen filmet, mint ez a 300 nem nezhet meg a gyerkocom, akkor is, ha a suliban emiatt ciki a haverokra nezne. (persze aztan lehet, h a haveroknal megnezi.. :roll:)

Most ennyi.

Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Saara! Igen, voltam már afp-n, de még nincs meg az eredménye, remélem holnap vagy holnapután meglesz. 26-án megyek uh-ra, kíváncsian várjuk, hogy látjuk-e a nemét...
Jobban vagytok már? Eszik valamit Vince? És te hogy vagy?

Lilla! Hogy sikerült az újabb hétfői nap a bölcsiben? Régen írtál, mi van veled, hogy vagy?

Panzej! Hogy sikerült a vesevacsi?
Igen, maradtam a dokinál, remélem jól döntöttem. Majd meglátjuk.

Brik! Nagyon nagy fiú már Álmos! Próbáld meg elfogadni, hogy ez a tejcsi ügy így alakult, te mindent megtettél, amit meg lehetett tenni és így is 4 hónapig szopizhatott! Itt a fórumon is rengeteg visszaigazolást kaphatsz, hogy a tápis babák is gyönyörűek és egészségesek! Ugye csajok?!

Tücsi! Hogy sikerült a pisigyűjtés? Van már eredménye a tegnapi vérvételnek? Hogy vannak a gyerkőcök?
A pisigyűjtés nálunk is vicces dolog, pont most kellett nekünk is vinnünk. Egy egész hétig próbálkoztunk éjszakait gyűjteni, ma reggelre végre sikerült (nagy volt a boldogság), boldogan vittük is délelőtt a doki nénihez! :D
A kalciumszintjét nézik Sanyikának, mennyi pótlásra van szüksége mivelhogy nem ihat tejet. Szerintem rengetegre, de majd meglátjuk. A gyerekorvosunk rám ijesztett, mert azt mondta, hogy nincs még benőve a kutacsa és két éves korban ez nem jó, mivel d vitamin és kalcium hiányra utal. Szerintetek?

Nem tudom mi van ma a levegőben, de Sanyika még mindig ébren van, pedig 11 körül el szokott aludni...

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓ

ISten éltesse Sanyikát!!!!!!

Sára
Jó hogy újra együtt a család!

Most ennyi!

Megyek gondolkodni!

Pusszantás

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Csak két mondat és megyek is vissza aludni: megvolt a vérvétel és sikerült a pisigyűjtés (Móni, te akkor tudod, hogy ez már tényleg valami; a ti teljesítményeteket nem tudom, hogy tudtuk volna produkálni :wink: ).

Vashiány van, egyébként minden rendben. A vashiány okozhatja az étvágytalanságot, tehát mától multivitamin kúrán van a lány és jön a sütőtök-répa korszak, már ha hajlandó megenni.
A hétvégén megpróbáltuk a húslevest, doki nénivel már csak ezt tudtuk kínunkban kitalálni - és erre tessék, azt eszi, répával, a tápszerre fütyül. :)

Lilla, minden rendben?

Brik, Álmos gyönyörű, ha tényleg jártok felénk rendszeresen, akkor meglátogathatnátok minket valamikor, amikor meggyógyultunk. :) A kindertojás nagy sikert aratott, köszi.

Huncut, boldog névnapot fiadnak! Ez a kutacs dolog sajnos tényleg lehet vitaminhiánytól, de ez úgyis kiderül - gondolom ma. De hallottam már olyanról, akinél minden rendben volt, csak alkatilag ilyen. Nem emlékeznek szüleitek, hogy nektek mikor nőtt be a fejetek lágya? :) Megírod majd, milyen lett az afp és Sanyi-labor?

Az időjárás itt is felborított mindent, majd mesélek.

Holnap kicsi munka van, aztán jövök.

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a dicséretet!!

Huncut köszönöm, hogy megnyugtattál jól esett:-) Sanyikának Boldog névnapot kivánunk!

Mtm mi köszönjük a habtapit.-)
Örülök neki, hogy siker volt kindertojás:-) Oké megbeszélünk egy talit aztán meglátogatunk:-)

Puszi

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok,


de aranyosak vagytok, hogy így hiányoltatok.
Most hogy már nem kell olyan szigorúan feküdnöm kevesebb időm van netezni is, ezért már nem mindennap tudok benézni. De azért igyekszem.


Tegnap voltam az Istenhegyi géndiagnosztikán 12 hetes uh-n (igaz tegnap már a 13-at töltöttem, de még belefér). Megcsináltattuk a kombinált tesztet is. Most teljsen nyugodt vagyok. Nyakiredő, orrcsont rendben. A babóca 7,2cm, teljesen korának megfelelő méretű, a gép tegnap 13+1-nek saccolt ,elvileg ma vagyok annyi, szóval abszolút okés.
A kombinált teszt negatív lett. Azt mondták, hogy az eredmény alapján nagyon-nagyon minimális a betegség kockázata. 1:107ezerhez jött ki az esély.

Az uh-t a Lintner Balázs csinálta (ő is SOTEII-s), nagyon aranyos volt, mindent magyarázott, elmondott. Kaptam képet, dvd-t, meg egy marcipán csokit szerencsecsokinak :) Szóval abszolút elégedetten jöttem el.

Pindurka nagyon kis nyugis volt. Bí folyton ugrabugrált az uh-kon, a 12hetesen úgy csúszdázott, hogy az apja azonnal mondta, hogy te ez fiú, annyira élénk. Ellenben Pindurka feküdt békésen, integetett a kis kezével, néha kortyizott a vízből, cuki volt. Apa megállapítása: lány lesz, hidd el.
Szerintem még mindig fiú :) de reménykedjen csak. :wink:
A doki még nem tudta megmondani, azt mondta, hogy majd a 18hetes genetikaira megyek, akkor már mond nekem biztosat.

Bándintnak megmutattuk a képet tesóról. Reakciója: ez ördög. Mondjuk neki: nem ördög, miért ördög? Mire ő: hát ördög.
Majd közölte: ég a villany.
Mert az ő teóriája szerint a tesó anya pocijában alszik és ott sötét van. De ugye a képen meg világos volt. Ebből ő megállapította, hogy ég a villany.
Azóta egyébként nem tudjuk meggyőzni, hogy tesó meg baba van anya pocijában, ő tartja magát ahhoz, hogy ördög bent anya poci. :) Jókat mulattunk rajta este.
Ezek szerint sokkolta őt a 4D-s felvétel, ördögnek nézte.

Rakok egy képet Pindurciról, aztán visszaolvasok és reagálok gyorsan.

Kép Pindurka 13+0


Lilla

lilló
 
 


Először is:

Sanyikának nagyon boldog névnapot kívánunk!

Sára: Remélem már jobban vagytok. Még mindig megy Vince hasa? Olyan szörnyűek ezek a betegségek. Mielőbbi teljes felépülést Nektek!


Brik: Nagyon édes Álmos.
Sajnálom a cicis dolgot, nálunk is így végződött, szerencsére csak egy éves korában nem ilyen korán. Sajnos túl kell rajta lépni, ez van, ez az ő döntése. Fogd fel úgy, hogy legalább nem neked kell majd elválasztanod, nekem ez segített, én is magam alatt voltam. El tudom képzelni mit érzel. De tényleg ne idegeskedj, te mindent megtettél.


Dina: Remélem előbb utóbb el tudja majd apátok képzelni újra Veletek, addig meg örüljünk a részsikereknek! Remélem jól alakultok továbbra is!

Tücsi: Mira jobban van már? Mi újság felétek?

Alziza: Hát nem lehet könnyű most Neked. Még nem voltak kamasz gyerekeim (majd lesznek) ezért semmi okosat nem tudok tanácsolni, de szívesen meghallgatom a történeteidet, mert az ember tanul belőle, vagy legalább is előre lát egy kicsit. Meg Neked is jó, ha valahol kiereszted a "gőzt".
Nem tudjátok a gyerkőcöket nagyszülőkre hagyni és elhúzni apával egy napra kettesben valahová? Hátha segít...

Köszönjük az érdeklődéseket bölcsi ügyben.
A második hétfő már könnyebb volt. Legalább már a kocsiból kiszállt magától. Aztán persze sírt, mikor el akartam jönni, de már az ablakból mosolyogva integetett. Ma meg már alig engedte, hogy ráadjam a váltócipőjét, rohant befelé a többiekhez játszani.
Nagyon szeret odajárni. Sokat mesél. Sokat tanul.
Érdekes, mert mikor itthon volt velem is mondókáztunk, énekeltünk mindennap, jártunk Ringatóra is, és mégse mondókázott, mióta bölcsis azóta mondókázik, folyton: gyerekek, gyerekek szeretik a perecet van. És erre így magától rákezd és mondja játék közben.
Nagyon élvezte a tojásfestést, a kalács sütést. Ilyeneket csinálnak. Tök jó, hogy foglalkoznak is velük és nemcsak gyerekmegőrzés van.
Lassan én is megszokom, hogy délelőtt nincs velem 4 órát. Cserébe egy nagyon felpörgött, jóllakott gyerkőcöt kapok délben vissza. Amennyire kis aktív ő, lehet már unta itthon velem egész nap.
A bölcsiben eszik is, reggelit is, pedig itthon megissza a tejcsijét reggel. Aztán tízóraira gyümölcsöt esznek (itthon nem eszi meg, de ott állítólag lelkesen) és ebédnél mind a két vagy három fogást meg szokta enni. Mindig úgy megyek érte, hogy tudjak leselkedni az ablakon ebéd közben, és látom, ahogy nyugodtan ül az asztalnál a többiekkel, tömi a kis fejét, és mondja: fimnom. :) Valamelyik nap kért repetát is. :lol: Itthon örültem, ha egy fogást bele tudtam tömni ebédre, ott meg egyedül eszik vidáman három fogást. Hihetetlen.

Hát most ennyire futotta időm.
Szép napot Mindenkinek!

Lilla

Ja, és névsorolvasás a teljesség igénye nélkül:
Gabek? Rita? Ranpo? Angyalka? Timi? Tündi? Boga? Vanda? ...
Merre vagytok???

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilla! Örülök, hogy minden rendben! :D
Nekem is Lintner Balázs csinálta és magyarázott, minden kérdésre válaszolt, stb, szóval nagyon szuper volt!
Ezek szerint már egy kicsit többet mozoghatsz, de ugye azért néha pihensz egy kicsit???

Köszönjük szépen a névnapi köszöntéseket, aranyosak vagytok!

Tegnap Sanyika napközben összesen 15 percet(!) aludt, éjjel ugyanannyit, mint szokott, ma pedig olyan nyűgös, hogy semmit nem tudok mellette csinálni (kivéve amikor mesét néz), szóval jó kis nap elé nézünk...

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


sziasztok!

sajnos meg mindig kuzdunk a hasmenessel :(
most ejszaka es elozo nap ejszaka is volt 1-1 hanyas. ugy sajnalom szegeny Vincit!
Az allapota mostmar egy kicsit jobb, mert kevesebb szer megy a hasa, valami csak benne marad, de igy sem a regi es nagyon le van fogyva, kilatszanak a kis csontjai es eltuntek a babas panacskak :(
ilyen makacs egy korsagot!
a dokinenink szerint 1 kemeny het aztan csillapodik. pont ma egy hete, h elkezdodott az egesz.

Lilla, orulok, h minden rendben nalatok!
nekem ugy nez ki nem volt makom az istenhegyi klinikanal, tok paraszt volt a doki, aki az uh-t csinalta. ennyi penzert azert beleferne egy kis mosoly+magyarazat.... :roll:
erdekes, h mennyire maskepp viselkedik Bii othon es bolcsiben!

Tucsi, drukkolok, h megjojjon Mira etvagya!

Kinga, tegnap a boszormenyin lattuk Botit anyukaddal vagy anyosoddal nem tudom, vadul kereste a nyuszi feszket a bokorban, irto edes volt! :lol:

Piroska mosolygyar amugy jol van (kop-kop), meg mindig nagyon edi, halas kislany. es jo dundi :oops: :lol:

Dina, hajra! drukkolok!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Vagyok-vagyok, csak mostanság nagy az igény rám, és csak akkor tudom megnézni a leveleimet, mikor a Bálint alszik.

Vincusnak jobbulast kivanunk!!!!!!! Ezek szerint semmit sem eszik? Gondolom, hogy most Pirkó mellett Ő nem tudna cicizni...
A pelenkanélküliség is visszaesett?

Dina, sok sikert és kitartást Apához!!! Légy nagyon csinos!

Boga, Nektek pedig boldog házassági évfordulót kivánok utólag is!
Sanyikának boldog névnapot!!!

Lilla, tök jó az "ördögös" sztori, az ég a villany meg nagyon édes! Gyerekszáj. Küldd be a kismamába! :)

Timi, az állásról van esetleg valami hired????? Drukkolok ám én is.

Szép napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Csak gyorsan:
Brúnónak egy nagyon makacs hasmenését a következő répalé fogta meg: fél kiló répa kétszeres sós vízben megfőzni, főzőlével leturmixolni.
Másik esetben a birsalmasajt működött. (Túl jól is :) )
Meg eközben Normaflort kapott.

Lilla, örülök, hogy minden rendben - ezek szerint Bándint az a típus, akinek a közösség nagyon jót tesz. A bölcsik-ovik egyébként általában ilyen "foglalkozatósok", már amennyit hallottam-láttam, csak az imázsuk rossz :)

Futok tovább...
T.
20150827140659
 
 


Na még egy picit jöttem.

Sara, nekem derékfájásra a Richtofit Sportkrém nagyon jót tett terhesség alatt is és szoptatás mellett is lehet használni.

Most nagyon jól működik, hogy a szoptatóspárnával nagyon jól megtámasztom a derekam szoptatás közben (meg a két orrszívózás között átücsörgött taknyos éjszakákon).

A Sodioralt ki fogom próbálni, én elég sokat iszok Normolytot, jó lenne, ha nem kellene mindig receptet gyűjtögetni az orvostól.

Jobban van már Vince? Kis mosolygyárosotok nem tudja jókedvre deríteni?

Brik, össze tudtad párosítani a habtapit valamelyik másikkal? Ha nem, akkor még kb. 8 darabot tudok adni, csak azt fel kell szedni a barátainktól, oda költöztettem, annyira nem használjuk (ott sem).

A tápszer miatt ne izgasd magad - megpróbáltátok, ennyi ment, ez is jó. Nézd meg Brúnót az albumban végig vegyestüzelésű volt. Mira meg tejcsizett eddig most meg szórakozik velem. :)

Huncut, tényleg csodállak a pisigyűjtési akcióért és megértem, hogy minek örültetek annyira :)
Mi pont vízhajtós napon is csak annyit tudunk összevadászni (na jó, egy része jutott rám is :) ), hogy a nénik ciccegtek a laborban, hogy nem lesz elég. (Elég lett.)

Egyébként kezdem megszokni, hogy ha beteszem a lábam egy e.ü. intézménybe, akkor leteremtenek (kivéve a gyerekorvosunk). Most éppen az volt a baj, hogy nem itattam meg a gyereket három órával a vérvétel előtt (ha az úgy menne, ott sem lettem volna). Ja és a szoptatás nem jó, mert attól még koncentráltabb lesz a vérük (?!).

Viszont háromszor szúrták a lányt, mire kiderült, hogy ha nem vákumos kupakot-tűt használják, hanem a régi, hagyományos eljárást (tűvel megdöf, kémcső alátart), akkor ugyan kesztyűt kell húzniuk és le kell takarniuk a ruhájukat, mert csöpög picit, de simán lehet vért venni a gyerektől. Na, ha valaha még vérvétel lesz, a vákumos kupakos kémcsövet a környékre sem fogom engedni.

Tegnap aztán Mira, alvás helyett ott röhigcsélt nekem az ágyban (fene jó kedve volt), majd egyszer csak odakúszott (felküzdötte magát a párnára), egész közel az arcomhoz, elkapott, odahúzta magát és kaptam egy babapuszit (ilyet eddig csak Brúnak csinált), majd ezt megismételte. Szerintem érzi, hogy kezdi túlfeszíteni a húrt. :)

Tévézés: hát, nálunk sincs, kivéve az egy Thomas a gőzmozdonyt, de azt is felvételről nézi. Ja, meg anyuval animal planeteznek ("nézzünk állatkertet"). De nagy a varázsa a mozgóképnek és sokmindent lehet tanulni is. Azt hiszem, egy idő után muszáj lesz valahogy arra rávezetni Brúnót, hogy ő tanuljon meg disztingválni, hogy mi a szemét és mi nem, mert félek hogy simán a tiltás csak kontraproduktív lenne.

Na megyek etetni!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Tücsi!
Köszi az elismerést pisigyűjtés ügyben!
Csak sajnos az a baj, hogy a bevizsgált pisiben olyan alacsony volt a kalcium szint (csak ezt nézték a tejallergia miatt), hogy meg kellett ismételni! :shock: Szerencsére most elsőre sikerült, így ma be is vittük, holnap meglesz az eredmény. Két lehetőség van: 1. tényleg ilyen alacsony és akkor nagy gáz van, 2. valami technikai hiba történt. Sajnos én az elsőre számítok, mert szerintem is alacsony a kalciumszintje, talán ezért sem nőtt még be a kutacsa. Mindenesetre holnap kiderül.

Ma bementem az afp eredményemért a klinikára és 2.0 lett a MOM, ami nem túl jó, úgyhogy a dokim rögtön elküldött uh-ra. Na ez persze nem volt ilyen egyszerű, mert az alagsorban nem volt olyan doki, aki megcsinálhatta volna, de szerencsére a dokim kerített egyet (persze az asszisztensnek nagggyon nem tetszett a dolog) és ő megcsinálta. Úgy tűnik, hogy minden rendben van, de én a biztonság kedvéért gyorsan bejelentkeztem az istenhegyire is egy genetikai uh-ra a jövő hétre. Remélem ott is csupa jókat mondanak.
Ja, és mindezt Sanyikával kettesben csináltuk végig, mert ugye csak bementem az eredményért vele. Vicces volt az alagsorban "várakozni" egy eleven kétévessel (és egy kicsit fárasztó), amúgy sem néztek rám jó szemmel, de szerencsére az uh alatt csendben üldögélt és figyelt. Apát riadóztattam, de pont akkorra ért oda, amikor már végeztünk...

Tücsi! Azt nem írtad, hogy mit mondtak Mirára, fejlődik? Véreredmény? Olyan aranyosak, amikor már kimutatják a szeretetüket, Sanyika most épp az ölelgetős korszakát éli, sokszor jön átölelni, puszit adni, imádom! :D

Lilla! Tök jó, hogy Bálint ennyire felfogja már a dolgokat, Sanyika közel sincs még itt. Én már elmeséltem neki egy párszor ezt a kistesó dolgot (hasonlóan mint ti :D ), de nem sokat törődik vele, az uh-t is nézegette, de utána nem emlegette csak egyszer, amikor kijöttünk. Akkor is azt mutogatta, hogy hogyan vizsgálták anya hasát. Szerintem ő még nem fogta fel.

Most megyek, kicsit pihenek.
Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Hűha Móni, nem irigyellek. Az ultrahangozás az egy őrület a klinikán, gyerekkel bármit intézni meg eleve állati nehéz (Brúnó pl. elkísért ctg-re, elvben ücsörgött az ágy végén, a gyakorlatban fejjel bezúgott a másik ágy alá, arccal a vasnak, juhéj). Képzeld, amikor én utoljára bejáróként ott voltam uh-n, akkor szó szerint félig letolt gatyával álltak sorba az ajtóban a kismamák, hogy az egy darab orvos, aki véletlenül odatévedt és aztán akit az asszisztens sakkban tartott nekünk, mindenkit megvizsgáljon. Őrület volt.

Eredmények: vizelet negatív, vér rendben (vírusfertőzését kimutatta, tehát a gépük működik, hehe), csak a vas volt alacsony (ezért vastartalmú multivitamint kap harmadik napja) és a kalcium magas (na ez még egy rejtély, esetleg postáznánk belőle Sanyikának ;) ).

Hízni picit hízik, de tényleg minimálisat (de legalább nem stagnál és nem fogy). Talán ha végre meggyógyul és kicsit mérséklődik a vashiány, akkor enni is kezd majd. A vashiány okozhat étvágytalanságot, úgyhogy reménykedünk. Lehet, hogy csak képzelgek, de mintha picit jobban is enne, két napja újra hallom kifejezetten kérni (eee). Ma megkóstolta az almát sütőtökkel, ízlett neki, csak itt akkora bolondokháza volt, hogy nem tudtunk koncentrálni.

Szurkolok nektek nagyon, írd meg, hogy mi lett az eredmény!

Lilla, hm, tartozom egy vallomással - nem tudom, hogy kell nézni az uh felvételt (én ebben rettentő béna vagyok, de legalábbis Bíínél nem jobb). Segítesz a tájolásban?

Na most egy kis munka...
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Jelentem visszatértem, Blanka pedig maradt még 3 napot a nagyiéknál és hétvégén megyünk utána + persze érte. Kicsit furcsa is most. Ráadásul tök náthás lettem, így nem most tudom kipihennie magam, mert levegő nélkül kicsit nehezen alszom. :? :lol: Na de ez van. Ennek örömére ma a hóesés elálltával rendbehoztam az utcai kiskertemet.

A hóesés mondjon le!!! A rossz idővel együtt! :x

Sara,
Jó lenne hallani, hogy Vince kezd javulni. Borzasztó nézni is, amikor ilyen kis elesettek. Küldöm a gyógymanókat!!!
Blanka unokatesója is elkapott valami hasonlót, nála pont 1 hét volt, bár a kórházat megúszta. Édes történetek kerekedtek belőle, merthogy mindig éhes volt, cask nem maradt meg benne a kaja. :)

Tücsi,
Mirának is drukkolok a gyarapodáshoz. Hajrá húsleves répával! :wink:

Huncut,
Sanyikánál a fogak is ezért jönnek akkor olyan lassan, de remélem hamar orvosolható a dolog és nem lesz nagy gond a kalciumhiányból. Ez normális amúgy, hogy majdnem 2 éves korában gondol erre a doki egy tejallegiás kisgyereknél vagy történt valami konkrét, ami miatt erre gyanakodott?
A picurról is remélem csak jó híreket kapsz az Istenhegyin. Én már nagyon kíváncsi vagyok a nemére? :)

Lilló,
Azt én is hallottam, hogy a kicsiket nagyon meg tudja risztani egy uh kép, de ez nem csoda. Bevallom én sem tudom mit is kellene most látnom a képen. :oops: :P De édes a lámpás sztori.
A bölcsiben amúgy mindenki mindent önállóan eszik, kanállal és villával? Olyan elképzelhetetlennek tűnik most...

Brik,
Álmos gyönyörű és nagyon formás kisfiú. Tényleg ne szomorkodj a szopi miatt. Ő máshogy tart rád igényt. :)

Alziza,
Én sem láttam/hallottam még erről a filmről, de valószínűleg én sem támogatnám, hogy 12 évesen ilyet nézzen a gyerekem. Amúgy is erőszak ellenes vagyok és a tévét sem szeretem. Szerencsére Blanka háttérzajnak tekinti, pedig anyuéknál unokatesók sokat nézik. Ő meg ott legózik mellettük.

Hát most ennyire emlékszem. :)
Jó éjt!
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok

Sanyikának
BOLDOG NÉVNAPOT!
Kép


TV:Ez a film tényleg gáz!
Nálunk azért lehet Tv-t nézni,bizonyos kereteken belül!
Zalán még nem nagyon nézi.Amit néz az nálunk is a Thomas,de azt sem végig!
De most már tényleg oda kell figyelni,hiszen napközben is simán nyomják a hüvelygombás reklámot! :shock:
Zina a minimaxot nézi,ill.High school musical fun!(de ez gondolom nem mond nektek sokat :wink: )
Alex meg sport,sport,sport! :roll: :roll:

Segítsetek!
Zalán megkapta a 18 hós oltást.
a karjába(úgy tudtam ez a combjába megy)
Most lázas és az oltás helye piros!Ez normális?

Jó éjt!
Vendég
 


Szia Alziza - hát, elvben akkor normális, ha a korábbiaknál is volt ilyen reakció. De biztos nem vagyok ebben. (Az meg, hogy karba, vagy combba adják, szerintem mindegy.)

Prücs, jobbulást! (És köszi, a leves szépen lecsordogált ma is és van új versenyző: sütőtök almával. Tetszik az is :) )

T.
20150827140659
 
 


Sziasztok

Irtam 2x, de mindig elszallt...

Alziza
A szomszed kisfiu most kapta meg a 15 hos szurit, vallba kapta. Anyukaja is csodalkozott, mondtak, h ezentul vallba kapja a szurikat.

A piros es a laz sztem azt jelenti, h dolgozik a szervezet.
A 18 hos oltasrol azt hallottam/olvastam, h mindenki belazasodik tole.
De azert csorogj ra dokira, h megnyugodj :wink:

Lilla
Koszi hianyolast!
Orulok jo eredmenyeknek!

Sara
Hogy van Vince? Jobbulast neki!

Sanyikanak utolag Boldog Nevnapot!

Vanda
Hogy all hazcsere? Mikor koltoztok?
Kisteso projekt :wink: :?:

Timi
MUNKA :?: :?:

Figyeljetek, Lujzit eddig olben altattam, de egy par napja egyertelmuen elutasitja, fesziti kis testet, sir, stb.
De ha leteszem kisagyba, sir, barmit csinalok sir...
Szamomra az jon le, h nem tudja, hogy kell egyedul elaludni.
Estenkent az mukodik, hogy befekszunk nagyagyba mindharman, jatszunk, megissza esti tapit, es egyszer csak elalszik, ekkor atviszem szobajaba, kisagyba.

De nappal ez nem megy vmi miatt, sehol sem jo neki, pedig latom, h hulla faradt. Probalkozunk mindennel, aztan kiborul es ugy sir, h alig birom megnyugtatni... Ma is betettem kisagyba nehany jatekot neki, felhuztam zenelo babat, meseltem, enekeltem neki, de felall, elkezd mutogatni, mindenre a kisagybol, es egyre hangosabban kovetelozik, majd kiborul. Csak cicin nyudodott meg.

De hat en egy eves kora korul abba szeretnem hagyni a szopit...

Gondolom ez is egy uj fazis, es szep lassan rajovunk, hogyan jo, de esetleg nincs vkinek hasonlo tapasztalata, jo otlete?

Szep napot, kevesebb szellel!

Kép
boga
 
 


Szia Boga!
Ilyen tapasztalatom nincs, de ennyi alapján azzal próbálkoznék, amit este csináltok: befeküdni nagyágyba, ott mesélni egy kicsit és picit csendben heverészni?
Meg ilyen hülye időben szerintem ne várj túl sokat tőle, nálunk is mindenki meg van bolondulva napok óta.
Harmadrészt két hónap rettentő hosszú idő még, ne félj most szoptatni, két hónap alatt magától is elválaszthatja magát, ha olyanja van.
Miért akarod egyébként akkor elválasztani?
Szép estét nektek!
Tücsi
20150827140659
 
 


haho!

jelentem, tegnap is es ma is normal kaki volt! (remelem ebed utan van mar mindenki :lol:)
hanyas is elmult, veeeegre!
kiscsontok meg kilognak, de remeljuk hamar beindul a zaba projekt es elmulik.
A kisbeteg kedve is lenyegesen jobb :D

Moni, mikor mesz az istenhegyire? biztos rendben lesz minden, az afp nem egy megbizhato vizsgalat allitolag. De persze megertem az aggodalmadat!

Megirnad meg egyszer az uj konyvednek a cimet legyszi? (tej tojasmentes fozes, amit mostanaban szereztel be).

Boga, Vincet egy idoben hordozoban altattam, ilyesmi: http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... t&catId=13
elol is lehet hasznalni, olyan mintha kendoben lenne (erzesre es ortopediai szempontbol is).
magamra csatoltam, mentem a dolgomra, o elaludt a ringatastol, kicsatoltam es be az agyba :) aztan valahogy elmult ez a korszak.
az enyem ennel dragabb, megkerdezek egy ismerost, hasznalhato-e elol. (kirandulashoz is kivalo egyebkent!)

bocs, most mennem kell...

a szel MONDJON LE!!!!!!!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Boga!
Ütvözlet az akaratos gyerekekkel rendelkezők klubjában.
Egyszerűen már tudja mi az az alvás és nem akar aludni, mert sokkal érdekesebb és izgalmasabb játszani. Imivel ugyanez a helyzet volt ilyen idős korában. Este nálunk is simán ment az alvás (mert meg volt a rutinja) de napközben nem.
Én az csináltam, hogy a a babazene cd-t betettem Neki és az utolsó előtti számtól kezdtem el lejátszani (az uccsó kettő jó lassú). És elkezdtem ringatni a kezemben, közben mondtam Neki nyugodt hangon hogy most kicsit pihenünk, majd utánna játszunk és amikor Ő is mutogatott a játékokra akkor mondtam, hogy most az is alszik, és ha majd felkeltél játszhatsz vele. Így megnyugodott és szépen elaludt. Most már nem kell kézben ringatni, leülök velel egy fotalba, de a többi maradt. Nálunk ez működött.

Tudom minden gyerek más és más, de egy próbát megér szerintem.

Jah meg a másik dolog, hogy időben elkapni az álmosságot. Ha már kezd fáradt lenni, dörzsöli a szemét meg már nincs olyan nagy türelme mint egyébként akkor már el kell vinni aludni.(jah meg mindig adtam/adok Iminek vagy teát, vagy tejet elalvás előtt mert akkor egy kicsit elnyomja a pocija :wink:

Szerintem nyugodtan altathatod cicin. (addig amíg teheted, Neki és Neked is az a legjobb) Tényleg hosszú még az a két hónap.

Miért is addig akarod szoptatni, csak nem a tesót tervezitek? :wink: :wink: :wink: :wink:

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Először is Sanyikának utólag is sok boldog névnapot! Egy kicsit megfeddem, mert nem hozta azt a meleget, amit mindig igér.... :cry: :lol:
Ir ide Benedek nevű kisfiú? Mert ha nem, akkor lehet, hogy sz'rban vagyunk a nyárral... :) Na, mindegy!

Sára, örülök, hogy jobban van a fiad. Egy barátnőm kisfia is beleesett ebbe még tavaly nyáron. Eléggé lefogyott, pedig Ő sem volt az a vasgyúró. Mikor visszajött az étvágya, akkor óránként ment oda a hűtőhöz és ütötte, hogy éhes és valaki azonnal adjon neki enni. Az ő dokijuk azt mondta, hogy minél kalóriadúsabb kaját egyenek, pl lekváros tészta dióval, nutella, stb.

Timi, munka?????

Boga, már nekem sem alszik el a kicsi a cicimen. 15-20 perc, amig elaltatotom. Ha feláll, akkor gyengéden visszanyomom a fejét és mondom neki, hogy bunci-bunci. Van egy viziló, amit csak az alváshoz használunk, más nincs a kiságyban, mert a Bálint figyelmét az pl. elnyomja.

A házprojekt jól áll, jövő héten irjuk alá a szerződést. A lakásunkat már hirdetjük, de eddig még nem sok sikerrel. Jövő héten feladom nagy újságokban is.
Tesóprojekt; ebben a hónapban sajnos nem figyeltünk oda az ovulációra, mert mind a ketten hullák voltunk esténként, mindenki különböző időpontokban ment az ágyba és nem tudtuk egymást megvárni. Majd a jövő hónapban beerősitünk remélhetőleg!

Bálint már egy hete gyakorolja a járást és igazi, bújós kiscica lett. Tud pápázni és puszit adni, a szemünk fénye. Akárhányszor csinál valami újat, elbőgöm magam. Még mindig hihetetlen, hogy van egy gyerekem, egy fiam.

Na, de azért jöttem elsősorban, hogy mindenkinek nagyon kellemes húsvéti ünnepeket kivánjak.

A pocakosoknak nagyon jó pocakodást és a pocakotokat is locsolják meg, hátha kislány lakik odabent! :)

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok

Koszi a hsz-kat :wink:

Mano
Az olben altatas dolgot minden formaban ki kell zarnom, mert Lujzi meg sem marad az olemben...

Sara
Orulok Vince javulasanak, remelem hamar visszaugralnak azok a kilok :wink:

Szopi: Egyszeruen csak 10-12 honapot tuztem ki magunknak, semmi mas ok nincs.
Ugy kepzeltem, majd Lujzi magatol elhagyja ilyen tajban. De mivel ez nem igy lett, csak figyelgetem, es ha nem keri kifejezetten, akkor nem kinalom. Nem akarom drasztikusan megvonni tole, hanem fokozatosan, az o tempojaban.
Ugy latom, ez egy fajta bazist jelent neki, ha nagyon ki van borulva, vagy vmi kibillenti, cicin nyugszik meg igazan. Ezt nem akarom elvenni tole, csak ha mar ugy latom, "felnott a valtozashoz erzelmileg".

TIMI??

Dina??

Ha addig nem jonnek,

NAgyon Kellemes Husvetot Mindenkinek :D

Kép
boga
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: