Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi!Gyerkőcöm, aki ugyebár most 16 hónapos, 8 hónapos kora körül kezdte elfogadni a vizet, de akkor még csak 1-2 kortyot naponta és mindig ment mellé.Nem csőrös pohárból, hanem nagyon apró normális pohárból.Most már rendes pohárból iszik, nem megy mellé, és naponta kb.4-5kortynál tartunk, még mindig víz a kedvenc, a többi szopi.KépSzóval ne aggódj, kiszáradni nem fog amíg szopizik, az biztos.
Amúgy a besokallással kapcsolatban:van néha, hogy én is legszívesebben ordítanék a fürdőszobában, egy törülközővel a számon, hogy ne hallja senki, hogy kiengedjem a gőzt..KépDe át szoktam billenni ezen, és a gondolat után mindig bocsánatot kérek a kis totyogótól, hogy ne haragudjon, anyja kicsit besokallt.Meg szokta érteni.KépA levegőzés, játszóterezés, program nekünk is szokott segíteni.
Móni!Köszi, megnyugtattál, nem evés miatt már nem izgulok.Kép
Adri!Szegénykém, ismerős a szakdoli irogatás.Kitartás, kitartás.Utána vége és nagyon meg fogsz könnyebbülni.Csak már tartanál ott, igaz?
Ditta!No azért belebetegedni nem érdemes.A kis manónak jobbulást.Sok folyadékot és citromos teát.(ez még rímel is)Kép
chopin
 
 


Sziasztok Lányok !

Itt a másik OFF-os Kép Kép

Ditta ! Irgum-burgum csak egy icipici egy százalékkal maradtunk le !! HAJRÁ, lesz ez még JOBB is Kép Kép Kép Legalábbis remélem, mert mi meg kivándorolni készülünk különben, csak nem tudom hova Kép

Többiek: Azért olvasni feljöttem és olyan jó, hogy itt meg a babákról van szó, egy kis felüdülés. Amúgy Ziti is megint főleg szopizik... hát én se bánnám már a normális evést, de maximum Danoninót, Montét hajlandó... inni meg vizet ( ezt nem bánom ) és rendes kis pohárból. Bár néha teát meg a cumisüvegből... ezt sem bánom, hogy egy kicsit pihenjen a "szopim" :9 Most megint rohanok, csak írtam nehogy elfelejtsetek Kép
Adri Még én sem tudtam elolvasni a dolit, de pótolom.

Puszi Nektek és a gyerkőcöknek / köztük a gyönyörűszépszemű Bazsinak is, a lányokat nem győzitek majd levakarni Róla Kép /

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok Lányok !

Itt a másik OFF-os Kép Kép

Ditta ! Irgum-burgum csak egy icipici egy százalékkal maradtunk le !! HAJRÁ, lesz ez még JOBB is Kép Kép Kép Legalábbis remélem, mert mi meg kivándorolni készülünk különben, csak nem tudom hova Kép

Többiek: Azért olvasni feljöttem és olyan jó, hogy itt meg a babákról van szó, egy kis felüdülés. Amúgy Ziti is megint főleg szopizik... hát én se bánnám már a normális evést, de maximum Danoninót, Montét hajlandó... inni meg vizet ( ezt nem bánom ) és rendes kis pohárból. Bár néha teát meg a cumisüvegből... ezt sem bánom, hogy egy kicsit pihenjen a "szopim" :9 Most megint rohanok, csak írtam nehogy elfelejtsetek Kép
Adri Még én sem tudtam elolvasni a dolit, de pótolom.

Puszi Nektek és a gyerkőcöknek / köztük a gyönyörűszépszemű Bazsinak is, a lányokat nem győzitek majd levakarni Róla Kép /

Gotti
gottianyu
 
 

 
 

Sziasztok!

Voltunk ma tücsök zenélni. Tudjátok, ez amolyan gyerekzene, ahol szülők és gyerkőcök együtt mindenféle egyszerű mondókákat tanulhatnak (pl. csip-csip csóka) és csörgőket és egyebeket rázogatnak. Nekem nagyon tetszett, Bálint is jól érezte magát, szóval járni fogunk minden héten. Közületek jár vki ilyesmire?

Adri Kép Kitartást, most már csak kész lesz az a doli! A tanárt meg ne vedd zokon, tudod, hiányolnia kell vmit, mert különben nem lenne rá szükség Kép

Dorka Kép Elképzellek a törülközővel! Lehet, hogy ez nem is olyan rossz ötlet...

Most sajna mennem kell, mert Bálint nagyon anyás a fogzás miatt és állandóan ölben akar lenni.
Betegeknek jobbulást!
Puszi Mindenkinek: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


No mi újság lányok?MI már játszóterezünk minden nap, mert végre süt a nap és igazi tavaszi idő van, persze azért dzseki még kell, de a helyzet javul.Szonja baba végre elindult a játszótéren, és tegnap már csúzdázott is úgy, hogy fogtam a derekát.KépDorka
chopin
 
 


Dorka Kép
Nálunk nagyon ronda esős idő van, bár most elállt, úgyhogy lehet hogy elmegyünk sétálni téli (!) overallban...
Szoncsinak gartula a csúzdázáshoz és hogy már nyomul a játszótéren!!

Képzeljétek Bálint mászni kezdett! És tegnap este pedig feltérdelt a kiságyában a szélébe kapaszkodva, amikor otthagytam fél percre! Szóval nálunk zajlik az élet, állandóan fél szemem rajta tartom, hogy éppen mit művel, mert legérdekesebbek számára a cipők, papucsok, hintaszék, stb. Tehát ami jó koszos vagy veszélyes... Ma már vagy kétszer megnézte közelről a padlót is... Úgyhogy lépek is, bocsi hogy ilyen rövid voltam most!
Puszi Mindenkinek és kellemes hétvégét, én még bizti benézek. És a lényeg: nagyon kellemes húsvéti ünnepeket!!!!
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok Lányok !

Lehet hogy én már nem jövök az ünnepig így a topicunk mindegyik kis családjának Áldott húsvétot, a fiúknak sok locsolásra váró leányt, a lányoknak sok locsolót kívánunk: Semlyényi Apuka, Bence, Ákos, Dániel, Zitus és Gotti
gottianyu
 
 


Csatlakozok Gottihoz!

Mindenkinek Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánunk!
Kép

Edit, Attila, Veronika és Kisati

Kép

Kép
ditta76
 
 


KépKépKép

<font color="ff0000">KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KIVÁNUNK NEKETEK ÉS CSALÁDOTOK MINDEN TAGJÁNAK!!!!
KINGA és a FIÚK</font>

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Én is kívánok Nektek Kellemes Ünnepeket! (Bár tudom, már nem sok van hátra belőle.)Kép

Remélem jól vagytok! Vigyázzatok magatokra!

Puszi, Adri

Kép
radra
 
 


Sziasztok!!!

Remélem mindenkinek jól telt a húsvét!!
Az idővel is szerencsénk volt!KépKép
Én hétvégén dolgoztam,úgyhogy nekem csak a húsvét hétfő maradt,de az is épp elég volt.Szerencsére a család férfitagjain kívül nem volt más locsolóm.
A kisfiam és a párom voltak locsolkodni,természetesen.Dani annyi rengeteg tojást és nyuszit kapott,hogy két szatyor megtelt vele.És annyira csini volt az öltönyében!!!!!KépKép
Majd megpróbálok képet felrakni este,ha hazajön a párom.
Nekem nem kellett főznöm,mert anyósom főzött nekünk is.Húsvét óta ma főzök először.Egy jó pont az anyóssal való együttélés javáraKépKépKép
Zsuzsa,gratula Bazsinak!Hamarosan már rohanhatsz utána!!Kép
Csajok, köszi a mail-eket!!!!
Most megyek mert tanulnom kell!!!!

Mindenkinek szép napot.
Kép
Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok lányok!

Nálunk is jól telt a húsvét és sajna nagyon gyorsan elrohant ez a pár nap! Volt persze család is, de szerencsére magunkra is jutott egy kis időnk, no meg arra, hogy megtegyünk pár óvintézkedést Bálinttal kapcsolatban (lépcsőlezáró, cipőelpakolás, stb.), de Ti is tudjátok mivel jár, ha beindul a gyerkőc Kép Nagyon lelkes felfedező, mint minden gyerek, én meg néha nem is tudom, hogy legyek egyszerre két helyen. Legjobban a fiókokat szereti ki-be huzigáli és pakolni, úgyhogy már át is rámoltam néhányat, nehogy vmi veszélyes kerüljön a kezébe. Inkább engedékeny vagyok vele, hagyom, hadd próbálja ki a dolgokat, de igyekszem figyelni, baja ne essen. A térdelésnél kell nagyon vigyázzak, mert néha még eldől, és koppan, még szerencse, hogy ezt a mutatványt a szőnyegen szokta előadni...
Párom most itthon van a héten betegállományban, mert a fogait csinálják és teljesen ki van ütve Kép Úgyhogy éppen főzeléket pürésítek neki ebédre Kép

Móni Kép Édes lehetett Dani az öltönyében! Fotók jöhetnek! Addigis jó tanulást!

Remélem most már Mindenki tud jönni és elmesélitek mi újság!!
Puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Na sziasztok!

Husvétról:Vasárnap az én nagyimnál volt az egész nagy család(tesok,uncsitesok,nagybák,nagynék,stb.)egy össznépi ebédre,na ott meg is történt a nagy locsolkodás családon belül,igy már csak a távolabbi ismik jutottak a fiuknak hétföre,no meg az édesapjuk családjának hölgy tagjai.Hétfön a nagyfiuk szokás szerint édesapjukkal,mi pedig(mármint a férjem,és Bazsi)elmentünk Komáromba meglocsolni a férjem családjábol a csajokat,nehogy ám elhervadjanak!KépKép
Föznöm nekem sem kellett,élveztem is,mert minden nap máshol ettünk.
Azért kislányokkal egész más lehet a húsvét,mert ott locsolovárás van,tojásfestés,és ilyenek,ugye Gotti és Ditta??KépKépKép
Bazsinak inkább majd jövöre lesz "szenzácio"ez az egész herce-hurca....
Zsuzsi elkezdödnek nálatok is a szép napok...KépKép
Gratulálok Bálint babának a mutatványokhoz!!!!!
Olyan jo lyenkor,mert az ember látja emberesedni a babukáját,ugye??
Moni biztos vagány volt Danika,várom én is a fotokat!!!

Adri,Ditta,Dorka és Gotti beszámolot kérünk töletek is ám!!!!!

Sok-sok pussz:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Szió lányok!

Nálunk is viszonylag jól teltek az ünnepek.
Pénteken temetésen voltunk. Kép (Ezért csak viszonylag.)
Szombaton sütöttem, főztem. Legalább kikapcsolódtam kicsit! Kép
Vasárnap a szüleimhez mentünk át ebédre.
Hétfőn meg a két Nándi elment locsolkodni, mi meg a picivel itthon tettünk-vettünk, meg sétálgattunk.
Szóval nem sok mindent csináltam az ünnep alatt.
Most sincs kedvem semmihez! Tiszta nyomi vagyok.
Bálintkának talán kibújik az első foga és egy csomószor felsír éjszaka, nappal meg alig alszik.
Annyira várom már, hogy július legyen!Kép Napokig csak aludni fogok!

Most megyek, mielőtt még mindenkit lehangolok.

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Nálunk is megvolt az össznépi evés-ivás!KépKép
Párom szombaton kocsonyát főzött, na én azt annyira imádom, hogy 3 napig azt ettem!KépKép
Persze azért sütögettem is, de jórészt anyu látott el sütikkel.
Hétfőn a két Attila mentek locsolkodni, a kicsinek ez volt az első alkalom, és nagyon élvezte! Jól el is fáradt, hazafelé elaludt a kocsiban, és lehúzott másfél órát!
Mi meg a lányommal elvoltunk itthon, jött locsolni pár rokon, ismerős! Olyan édi volt, mert ritka, hogy csak kettesben vagyunk, és ő is élvezte, hogy segíthet teríteni, szendvicseket gyártani, megpucolta a főtt tojásokat stb...
Szóval jó volt!

MóniKép
Kisfiam is egy zsák tojással, nyúllal állított haza, de sajna a 80%-a kukában fog landolni.....Kép Nem is értem, hogy lehetnek ilyenek az embererk, meg se nézik, mit vesznek! Ez nem csoki, egyszerűen ehetetlen! Pedig mostanában elég sokat foglalkozott vele a tévé is, hogy "nem mind arany, ami fénylik"!
Anyukámnak is megmondtam, hogy ne vegyen "gagyi" csokit, így mesés könyvet kapott, pár igazi édességgel, Kinder tojással.

AdriKép
Mi lesz júliusban?? Jó kis nyaralás? Egyébként én is nagyon várom már a júliust! Akkor megyünk 10 napra Székelyföldre!

KingaKép
Úgy látom, ti is adtatok a kalóriáknak!KépKép

DenizsaKép
Fiókhúzogatás, pakolás ismerős.... Ati most arra van rászokva, hogy kihúzza a fiókot, és beleáll, mert úgy el tudja érni, amit szeretne! A fiók meg szépen behorpad, deformálódik....Kép

DorkaKép
Nálatok hogy teltek az ünnepek?

Gotti????

Pusz, Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok !

Jelentem én is itt vagyok, de még mindig sok a teendő, alaposan el vagyok havazva... Kép

Hogy őszinte legyek és ne terheljem a topicot röviden csak annyit, hogy OFF-ból kifolyólag én Húsvét előtt itthon depi, kinnt az utcán meg "lelketöntő" állapotban leledzettem, ami elég kimerítő... Szombaton észbe kaptam és elkezdtem sütni ( a jól bevált búvár szeletet és a joghurtost Képa páromat meg elzavartam vásárolni, valami takarításfélét is mímeltem, a nagyokat megpróbáltam ugyanebben az ügyben ráncba szedni ( nem sikerült túl jól Kép ) Vasárnap templomban voltunk / Ziti hozta a formáját: az összes énekeskönyvet átpakolta és hangosan jól-hallhatóan mindig megismételte a lelkész ÁMEN-jét Kép Persze az utolsó hat sor rajtunk vigyorgott és az összes néni a kijáratnál megrohanta a leányzótKép Én nem győztem összeszedni a ropikat, a játékait stb. Még aznap vendégeink jöttek, így még délután gyorsba Fornettit is bevetettem. Hétfőn reménykedtem, hogy 10-ig nem jön hozzánk senki, de a harmadik számú gyerek már reggel 7-kor harci díszbe várta mikor indulhat locsolni... a két nagy meg morgott, hogy minek kell egyáltalán menni...közben az összes Kinder tojást meg akarták enni... én meg közben azon gondolkodtam, hogy mikor lesz már végre este 9-10 óra Kép Dél körül már fájt a fejem a pacsuliktól, Zitit megvédtem, mert csak a ruhácskája alját locsolhatták. Viszont cserébe Ziti nem akarta levenni a ruhát ! 18 hónaposan olyan pörgést-mórikálás vágott le, hogy manökenek is megirigyelhették volna Kép Apája meg nem győzött gyönyörködni benne. A nap fénypontja számomra is az volt, hogy anyósomhoz mentünk ebédre és így nem kellett főznöm.
Most meg itt vannak a dolgos OFF-os hétköznapok ( jó Nektek Ditta !! ) Csak halkan jegyzem meg, hogy a mai Magyar Nemzetben egy cikkben "szereplek" Kép Hát mit mondjak, kihagytam volna, de ez van.
Hú, jó sokat írtam, mindenkit pussz.!!!

Gotti
gottianyu
 
 


Itt várja Ziti a locsolókat Kép :

Kép

Itt meg a legkisebb bátyussal:

Kép
gottianyu
 
 


GottiKép

"Olvastalak" a Nemzetben!

D.

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!Kicsit elmaradtam, mert Húsvétkor nagy pihenés volt az egész családnak, már amennyire Szonja baba hagyott bennünket.Hétfőn voltunk egy húsvéti partin, baráti találkozón, ott jól kifárasztottuk a gyereket, mert rengeteg bébi volt.Egyébként pedig nem nagyon főztünk, inkább a pihenésre koncentráltunk, családlátogatás pedig nálunk gyakorlatilag kizárt.A locsolkodást nem nagyon szeretem egyébként, inkább a húsvéti díszítésekért rajongok.
Hamarosan meglátogat az anyukám és ennek nagyon örülök, mert hosszú idő óta nem volt itt senki.Nagyon klassz lesz.
Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!

Csak annyira ugrottam be, hogy mindenkinek kellemes hétvégét kívánjak!

Sok puszi, Adri

ui.: Remélem most már marad a jóidő!
Kép
radra
 
 


Sziasztok!

Én is csak gyors bekukk, mert szinte egész nap kint vagyunk a kertben, olyan szép az idő!
Már az ebédet is kint fogyasztottuk el, gyerekek nagyon élvezték!
Kicsi lassan felkel, úgyhogy viszem őt is kifelé!

Puszi mindenkinek, további szép napot!!Kép

Ditta

Kép Kép

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkinek csak gyors bekukkra van ideje, ami nem csoda ebben a szép időben Kép

Tegnap voltunk a Kismamás bababörzén, nagyon szupi volt. No nem a nagy tömeg, hanem hogy nagyon jó árakon lehetett vásizni. Kapott is Bálint nacikat meg felsőket 100-300 Ft/db áron, persze nem volt minden ilyen olcsó, de lehetett alkudni is. Meg feltankoltunk pelenkából is, a gyártó csomagonként kb 700 Ft-tal olcsóbban árulta a pelenkáit az üzleti árakhoz képest, vitték is, mint a cukrot. És az is nagyon tetszett, hogy volt etető, ahol meg lehetett szopiztatni a babákat egymással függönnyel elválasztott kis helységekben. Úgyhogy megvolt a délelőtti program, Bálint ki is dőlt, akkorát aludt utána, hogy csak na Kép
Ma meg megyünk és teljesítjük állampolgári kötelességünket Kép aztán kipróbáljuk a bkv-zást, villamosozni fogunk...
Holnap meg jön egy barátnőm az ő Bálintjával Kép és együtt megyünk babatalira. Szóval nem tudom, holnap hogy lesz időm jönni, de majd megpróbálok.

Puszi mindenkinek és nagyon kellemes vasárnapot!
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!Mai program:délelőtt szavazás, majd cicanézegetés, aztán alvás, evés, délután óriási séta a parkban, homokozás.Hát így telik a vasárnap.Tegnap nem tudtam jönni, mert Szonja nem volt hajlandó napközben aludni, remélem, hogy ez csak véletlenül alakult így.
Most alszik, mint a bunda, mert meglátogathatta kedvenc cicáját és apjának is bemutathatta.Kép
Most már itt is tényleg tavaszias az idő.
Majd még jövök, Dorka
chopin
 
 


Sziasztok lányok!!!

Annyira nagyon jó idő van, hogy csak akkor vagyunk a lakásban ha nagyon muszáj.Pl. mikor főzök.A gyerek meg egyáltalán nem,imád kinnt lenni.Húsvétra kapott egy nyuszit,Marcinak nevezte el.Nagyon jó fej a nyuszi,egyáltalán nem fél.
Dorka szupi, hogy végre hozzátok is beköszöntött a tavasz!!!!!!KépKépKép
Zsuzsi,látom nagyon zsúfoltak a napjaid!!!!Gondolom Bálint is jobban elfárad!
Holnap délelőtt dolgozom délután informatika órám lesz,nem hiszem hogy leszek!
Mindenkinek nagyon szép napot holnapra!!!!

Jó éjt!
Kép
Móni

Kép
moni3
 
 


Látom mindenkit,köztük minket is elragadott a joidööö!!!!


puszi:kingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Olyan fura, hogy annyira vártam ezt a jóidőt, most meg alig tudom elhinni, hogy ilyen meleg van! Tegnap nadrágot akartam venni és nem értettem miért van melegem... Lehet, hogy már most az agyamra ment a meleg?? Kép
Tegnapi babatali szupi volt, meg a barátosnémmal is tudtunk kicsit dumcsizni, amikor gyerkőcök aludtak. Ma meg itt van anyósom, úgyhogy lefoglalja Bálintot Kép

Dorka Kép Szoncsira ilyen altatóan hat a cicus? Mert akkor mi is beszerzünk egyet a 2 kutyus mellé! Vagy ez nem jó ötlet? Kép Nálatok is ilyen meleg van? Lehet már a tengerparton sétizni?

Móni Kép Gratula az új családtaghoz! Tök jó, hogy a nyuszi nem félős, gondolom így nem is karmol Kép

Kinga Kép Remélem a jóidő azért nem csak elragad tőlünk, hanem majd vissza is hoz, és jól esik a kellemes hűvösben irogatnod nekünk Kép

Adri Kép Meddig is tart a gyakorlatod? Szakdoliról mi hír van?

Gotti Kép Akartam már írni, hogy Zitus nagyon édes a képen a szép kis rózsaszín ruhájában Kép És ezek a copfok!!!

Ditta Kép Jövőhéten megyek egy babatalira, és ígértem, hogy viszek sütit. Nincs vmi jó ötleted, ami egyszerű és gyorsan elkészíthető és még a gyerekeknek is bejön? Emlékszem egy muffinodra, ami csokis tetejű és szép színes cukorkákkal megszórt. Szerinted ez jó, vagy van esetleg más javaslatod? Előre is köszi!

Puszi mindenkinek!
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Csak gyorsan, mert mi is kint vagyunk!

DenizsaKép
Van egy jó muffin-receptem, amit húsvétkor csináltam, csokipuding van benne, tetején is csoki, este felteszem a képet róla, mert még a fényképezőben van, csak az a baj, hogy a hugomnál van a gép kábele, így nem tudtam még gépre rakni, de ma megyek és elhozom.
Úgyhogy este jövök a recepttel, képpel!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Ditta Kép Köszi! Nagyon aranyos vagy, hogy segítesz! Kép Este párom is hozza haza a fényképező letöltőkártyáját (miért van mindig máshol?) és én is teszek fel majd képet, nem sütiről, hanem a térdelő Bálintról Kép
Puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Szia Zsuzsi!


Kedvcsinálónak a kép:
Kép
Szóval van egy muffin-alapreceptem, és ebbe tetszés szerint lehet tenni almát, meggyet, lekvárt stb...ki mit. Én most pudinggal próbáltam ki, és jó lett! A pudingot főzés után lehűtve raktam közé, hogy kemény legyen.
Majd sülés után egyszerű étcsoki+tejből csináltam mázt, azt csurgattam rá.

16-18 dkg liszt
1 citrom reszelt héja
12,5 dkg vaj v. margarin
12 dkg cukor
2 db tojás
1-2 kávéskanál sütőpor
mignonpapír

Sütő:200 fok. Vajat kikeverjük a cukorral, hozzá a tojást, majd a liszt, sütőpor. Formákba először egy kis tészta, tetejére kb. fél evőkanál puding, majd megint tésztával befedjük.

Sok sikert!
Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Ditta Kép Köszi a receptet! Hú, nagyon tutin néz ki!!! Ilyen pudingos töltelékre még nem is gondoltam, de hiába, mindig tanul az ember... A csokipudingot nagyon szeretem, úgyhogy mindenképpen kipróbálom Kép

És itt van pár kép Bálintról, amikor a konyhában ügyködik, amikor térdel és egy labdás kép:
Kép
Kép Kép

Jó éjt mindenkinek, puszi:
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Zsuzsi!Ma 17 fok van nálunk, ez nagyon nagyon melegnek számít, szóval mindenki boldog, egész Tallinn a parkban sétál, no meg a tengerparton.Igen, egyébként a cica tényleg álmosító, igazából azért, mert rengeteget sétálunk, amíg odaérünk.KépBálint baba gyönyörű.
Gotti!Nagyon szép Zitus, a kis ruhácskájában.Hozzájutottam egy Nemzethez és elolvastalak.Kép
Móni!Mi is egész nap kint vagyunk, csak enni jövünk haza.Kép
Ditta!Jól hangzik a recept, lehet, hogy teszek én is egy próbát, olyan rég sütöttem.
Adri, Kinga, nektek is üdv.Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!!

Csak egy gyors bekukk,vár a főzés és a tanulás!
Két hét múlva kezdődnek a vizsgák,bele kell húznom.
Ditta a receptet én is kipróbálom!!!Nagyon guszta!!!!
Zsuzsa, Bálint nagyon édiKépKépKép

Szép Képot Mindenkinek!!!!!

Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok lányok!

Ditta, a sütik gyönyörüek,szokás szerint..KépKép
Dorka, örülök,hogy nálatok is végre beköszöntött a tavasz.Nálunk már majdnem nyár van 20-25 fok meleggel,de félek,hogy ennek még megisszuk a levét,ugyhogy élvezzük,amig lehet.KépHétvégére már esöt,és lehülést josolnak...
Zsuzsi ,Bálintotok nagyon klassz kislegény,mindig vigyorog Õ is.Jo mulatást elöre is a babatalihoz!Jo Neked,hogy igy össze tudsz járni mamikkal,akiknek hasonlo koru manoik vannak!Kép
Moni,kitartást a tanuláshoz,ilyen szép idöben nem lehet könnyü a könyvekbe temetkezni!Bár,ha jol meggondolom,kint is lehet tanulni a napocskánál..KépA vizsgákhoz Neked is szoritunk!!!!
Adri,Gotti mi van Veletek?Régen hallotunk felöletek!Jol vagytok?????
Mi jol vagyunk,Balázs drágám minden nap ujabb és ujabb huncutságokkal örvendeztet meg bennünket,egyre zsiványabb!!Kép
Most éppen alszik,ugyhogy van egy kis szabadidöm irni Nektek.
Az éjszakáink ugy néz ki(gyorsan lekopogom)hogy kezdenek kialakulni,már csak 1X kel fel,aztán alszik fél7-7-igKép,ami azt jelenti,hogy picivel kipihentebb vagyok mostanában...Kép



Sok puszi,szép napot kivánok én is Monihoz csatlakozva!

KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenkinek tetszett a sütim! Már én is régen sütöttem már (húsvétkorKépKép), úgyhogy valamit ki kell találnom!

DorkaKép
Na, végre ti is kiszabadultok a négy fal közül! Mi is gyakorlatilag csak aludni járunk be!Kép Van is néhány mai friss képem, lejjebb megtalálod!Kép

KingaKép
Már egyetlen végigaludt éjszaka is csodákra képes!Kép Lesz ez még jobb is!Kép

ZsuzsaKép
Látom, ti se unatkoztok nap közben!Kép Nagyon édi!

MóniKép
Vizsgákhoz szorítok!

GottiKép
Hogy vagytok??KépKép KépKép
Én már híreket se nagyon nézek....

Szóval néhány ma délelőtti kép:
Nem tudom, említettem -e, hogy a kisfiam meg van őrülve a markológépek, és társaikért (tűzoltókocsi, kukás kocsi, traktor stb....)
Ma az egyik ismerősünk neki adta a kisfia régebbi markolóját, de még teljesen működőképes! Na, ezzel megvolt a délelőtti program, csak ezzel játszott! Sőt még aludni is vitte, és be kellett a gépet is takarnom!Kép

Ati és a markoló:

Kép
Kép

Ati és a Maci:
Kép

Virágba borult az almafánk:
Kép

Puszi!
Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Hú, ma is isteni idő van/volt! Mi is sokat sétáltunk, elkísértük a párom a fogorvoshoz ("lelkitámasznak" Kép ), aztán meg vásizni, és anyám is meglátogatott minket. Holnap meg megyünk babazenére, Bálint imádja Kép

Dorka Kép Ez aztán szupi! Végre Nálatok is klassz az idő, lehet sétizni! Azért az a park kicsit zsúfolt lehet, ha az egész város ott sétál Kép Kép Ezek szerint Szoncsi már megszokta a terepet (föld, fű, stb.), nemcsak a beton okés, ugye?

Móni Kép Már két hét múlva vizsgaidőszak? Akkor nagyon el lehetsz havazva... Jó tanulást!!

Kinga Kép De jó, hogy Bazsi jobban alszik és többet tudsz pihenni! Irigy-mirigy vagyok egy kicsit Kép

Ditta Kép Ati nagyon éééédes! És ezek a fürtök is! A markológép nagyon tuti, az meg hogy be is kellett takarnod Kép Macitok nagyon helyes szőrmók, bizti rajong a gyerekekért! A mi kutyáink is odavannak Bálintért és viszont, csak én állok még a boldogságuk útjába, mint zord anya Kép

Adri, Gotti Kép Olyan rég írtatok! Mi van veletek, hogy vagytok?

Na megyünk még egyet hintázni, puszi:
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok Lányok !

Nagyon aranyosak vagytok, hogy hiányoltok és számon tartototk Kép) Kép) Puszi Nektek érte !!!

Hát egy "kicsit" rosszul esett a politika, de végre TAVASZ VAN !!! és EGÉSZSÉGESEK VAGYUNK ! és a többin meg megpróbálom nem idegesíteni magam Kép) Nem mindig sikerül ( ugye Ditta ? )

Gyönyörűek a képeken a gyerkőcök és szépek a kertek Kép A süti is kipróbálni való ( ki is próbálom én is ) Én meg most azon töröm a fejem, hogy át kéne rendezni a lakást, plussz rendeltünk egy gardróbszekrényt, mert már nem férünk... Kép Apáját meg megfűztem, hogy sk. homokozót készítsen a lányának.
Ditta
Ákoskámnak volt ilyen munkagépes, mentős, rendőrautós korszaka így Danika már el volt látva ilyenekkel. Köszi az e-maileket ( a korábbiakat is, nagyon sokat jelentettek) KépA Böjte Cs. naponta elolvasom !!
Móni
Hamar eltelik az a két hét és szabad leszel a tanulás alól !
Dorka
Azért jó hogy a Nemzet ott is megtalálható Kép Tegyél fel képet az ottani tavaszról lécci !
Kinga
Remélem Bazsikád megtartja ezt a jó alvókás szokását, mert az én Zitim még mindig többször ébred sajna Kép Elküldöm Bazsihoz továbbképzésre Kép
Zsuzsa
Köszönjük a dícséretet, bezsebeltük Kép Kép Igazán aktív kismami vagy, a babazene szuper lehet !
Adri
Te is eltűntél, mi van Veled ? Olyan lelkifurim van a szakdoliddal kapcsolatosan, csak most ez a másik dolog közbe jött... így nem tudtam segíteni, ne hari !

Most már igyekszem gyakran jönni, de itt is szép idő van ám !! Kép Kép Kép

Gotti
gottianyu
 
 


Itt egy mai kép:

Kép
meg egy pár nappal ezelőtti:

Kép
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Először is: Gotti! Zitus babának nagyon boldog névnapot kívánok!
Kép Kép
Gyönyörű kislány!!!!!

Amúgy a szakdoli miatt voltam így eltűnve, de végre megszületett! Amit Nektek átküldtem azon még egy csomót változtattam... Majd kiderül, hogy a tanaraknak hogy tetszik! Kép

Most meg jöhet a tanulás az államvizsgára! Kép

Nem tudom hogy fogom magam rávenni, mert már teljesen kivagyok! Kép
Na, de nem panaszkodom. Egyszer mindennek vége lesz, ugye?

Most mennem kell, mert Bálintka nem hagy semmit sem csinálni! Kép

Puszi mindenkinek!

ui.: Ditta! 'Vazze' mail nagggggyon jó!!!!!!!!!!!
radra
 
 


Sziasztok!

Zitusnak Kép
Boldog névnapot!!!!!

Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!

Zitusnak nagyon sok boldog névnapot!!!
Kép

Gotti Kép Tök jó, hogy tudtál jönni végre! Látom, Te sem unatkozol Kép A lakásátrendezés jó program Kép Család mit szól hozzá? Zitus nagyon édes, nagyon csini kiscsaj, Bálintnak is megmutattam a képeket róla Kép Többszöri ébredés még nálunk is tart, a múlt éjjel is óránként keltünk, aztán hajnali 2-kor végre kidőlt B. és aludhattunk reggel 6-ig 4 órát egyben.

Ditta Kép Jaj akartam már írni (bocsi, hogy ilyen lyukas az agyam), hogy köszi a mélt, nagyon tetszett!! És holnap kész lesz a férjem foga, szóval meglesz a muffin főpróbája Kép

Adri Kép De jó, hogy végre kész a szakdolid!! Bizti nagyon jó lett, bármit is mondjanak a tanarak! A gyakorlatod tart még? Hú és még itt az államvizsga is! Esetleg el kellene mennetek vhova pár napra kikapcsolódni, feltöltődni, vagy rábízhatnád anyukádra a gyerkőcöket, hogy pihenhess egy kicsit. Mit gondolsz? Addig is küldök egy kis poz. energiát+++ A fejfájásod csillapodott már?

Na megyek, mert Bálint átrendezi a konyhát...
Puszi Mindenkinek:
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Zsuzsa!

A gyakorlattal már április 6-án végeztem! Hála Istennek!
Kikapcsolódás???!!! Hát az meg mi fán terem?
Ha végzek a sulival, akkor talán elmegyünk pár napra, vagy néha egy-egy napra valami víz közeli helyre, mert Nándika imád pancsolni. Leginkább a Balatont kedveli. Tavaly volt anyukámékkal Horvátországban, és mikor "megkóstolta" a vizet, közölte, hogy ezt nagyon elsózták! Kép
Úgyhogy azóta nem tartozik a kedvencei közé!

Egyébként a szüleim rengeteget segítenek! Nélkülük nem tudtam volna végig csinálni a sulit, meg az óvodai gyakorlatokat sem. Meg úgy egyébként is mindenben segítenek. Akár miről legyen is szó! Most is mikor a szakdolit írtam, minden szabadnapjukon elvitték magukhoz a gyerekeket, hogy haladjak, sőt főznöm sem igen kellett, mert mindig készítettek annyit, hogy arra se legyen gondom.

Ma elkezdtem a nagytakarítást, de Bálint csak a fürdőszobát hagyta megcsinálni. Az utolsó percben már úgy ordított, mint a sakál, így kénytelen voltam felfüggeszteni a dolgot. Épp akkor hozta apukám Nándit az oviból és mondta, hogy ha elintézi a dolgait, akkor átjön az üvöltő kiscsávóért (így hívom, amikor ilyen napja van) és átviszi hozzájuk, hagy tudjam folytatni a suvickolást.

Nem tudom írtam-e, de most jön Bubinak a foga. 1 már kint van. Lehet, hogy ettől van ilyen hisztis hangulatában? Nem tudom, de egyre nehezebben bírom. És éjszaka is milliószor felébred és zokog.

Szóval "remekül" mennek nálunk a dolgok! Kép

De nem nyavalygok tovább, mert lehetne rosszabb is a helyzet... (De ne legyen, mert azt nem élem túl! KépKépKép)

Puszi, Adri
radra
 
 


Adri Kép

Ezer bocsi, ezek szerint lemaradtam a gyakorlat végéről. Így visszagondolva akkor volt a vége, amikor jöttek megnézni és drukkolnunk kellett? Mert arra emlékszem, hogy nagyon jól sikerült. Kép Ez volt a "záróvizsga"? Azért gondoltam, hogy tart még, mert addig minden reggel Te voltál a topikon az első, de aztán a gyakorlat bezavart. Kép Persze sejtem, hogy azóta meg a szakdoli miatt nem értél rá...

Szüleid nagyon rendesek, ha ennyit segítenek! Nagy kincs az ilyen szülő Kép Nálunk amióta anyu elköltözött, sajna nem ilyen rózsás a helyzet, eddig jó ha egyszer egy héten el tudott jönni egy kis időre Kép Akkor is inkább plusz "feladatot" jelent nekem, mert tökre örülök hogy jön és nekiállok főzni meg sütni, hogy legyen mivel megkínálnom meg még csomagolok is neki, szóval nálunk kicsit fordított a helyzet. Anyósomat is én etetem, ha jön, ő vagy hoz vmit vagy nem. Ha Bálint kipihent, akkor jól elvan magában is és nincs szükségem segítségre, ha meg nyügi, akkor úgyis csak én kellek neki. Szóval hozzánk a nagyik inkább unokázni járnak és nem annyira segíteni. Apámra pedig nem nagyon lehet Bálintot azóta rábízni, hogy mászni kezdett és amióta elváltak neki is nagyrészt én segítek pl. bevásárolni, főzni néha, stb. Úgyhogy azért járok ennyi barátnős és gyerkőcös programra, hogy kicsit pihenjek és feltöltődjek, mert ilyenkor Bálintot is jobban lefoglalják a körülötte zajló események, aztán könnyebben kidől és alszik, és én is tudok egy kicsit dumcsizni.

A kikapcsolódás pedig a kikapcsolódás-fán terem, nem tudtad? Kép Egyébként Nándikának igaza van, szerintem is túl sós a tenger, de gyönyörű látvány. Ha ennyire szereti a vizet, egyszer meglátogathatnátok egy vízi élményparkot is (nem tudom ez-e a neve), bizti élvezné a sok csúszdát meg mindenfélét. Persze a Balcsi is klassz hely, én is imádom, de még kicsit hideg lehet a víz...
Nekem bármi kikapcsolódás, ami más mint a mindennapok, pl. majd máj. 1-én megyünk majálisozni a közeli parkba, ahol mindenféle rendezvények meg kajáldák, árusok lesznek. Több barátnőm szokott néhány havonta pár napra elutazni vhova gyerkőccel vagy nélküle (ki milyen elveket vall), őket nagyon tudom ilyenkor irigyelni Kép Ezt sajna mi nem engedhetjük meg magunknak, de idénre mi is tervezünk egy rövid nyaralást, mert ha itthon maradunk, akkor csak a munkával és tennivalókkal vagyunk elfoglalva, nem a pihenéssel. Már pályáztam is üdüléstámogatásra, remélem jut még nekünk is a keretből, de ha nem, akkor is elmegyünk. (Most csináltattuk meg a férjem fogait, ami sajnos annyiba került, hogy abból vígan elmehettünk volna nyaralni... és ez még csak a felső fogsor volt Kép )

Szegény fogzó Bubi! És persze szegény Te! Ez nagyon nehéz időszak volt/van nálunk is, sok éjszakai és nappali sírással. Éjjel sokszor ki sem nyitja a szemét, csak fájdalmasan sír és persze csak anya jó neki. Nappal jobban rájövök, hogy mikor sír a foga miatt, mert akkor úgy kapkod a szájához vagy cuppog, stb. hogy egyértelmű a dolog. Ilyenkor bekenem Dentinox géllel, ami vagy segít vagy nem, meg éjszakára adok neki Viburcol kúpot, de ezzel is vegyesek a tapasztalataim. Szóval nincs tuti megoldás, csak a remény, hogy mielőbb kijön az a fog és újra lesz egy kis nyugalom... amíg nem jön a következő fog.... Úgyhogy kitartás!!! És igazad van, mindig lehetne rosszabb is a helyzet, én is mindig azt mondom, hogy legalább nem beteg a gyerek. De azért jó egy kicsit nyavalyogni is néha, ennyi a szülőnek is jár, nem igaz? Kép
És különben meg "always looking the bright side of life" (ahogy Monthy P. mondaná) Kép

Puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Kinga!Nekem teljesen megváltozott az életem, mikor átalakultak az éjszakáink, annyival pihentebb lettem, hogy korábban nem is hittem, hogy ennyit számít pl. az éjfél előtti alvás.Remélem nálatok is ez már így marad, már mi is csak egyszer kelünk szopira éjjel.

Ditta!Édes Ati a markolóval, úgy látszik ezt a járművet tényleg imádják a kisfiúk, itt is rengeteget látni a homokozóban.KépNahát ezek a fürtök!Nagyon édes a kisfiad.

Zsuzsi!Persze, már megszokta Szoncsi a homokot, füvet, botokat és még nemtudommiket a földön, írtó édes, hogy képes minden kavicsnál megállni és szemlélni, hogy ráléphet-e.KépA homokot már egyszerűen kézzel pakolja a vödörbe.Minek is vettem homokozó lapátot.Kép

Gotti!Mindenhez hozzá lehet jutni, ami az újságokat illeti.Nagyon édes a kis Zitus, igazi kis nő.Kép

Adri!Ügyes légy, szurkolok, sok erőt az államvizsgához!!!Lehet, hogy Bálint megérezte,hogy feszültebb vagy mostanában a szokásosnál.Nálunk Szonja mindig megszokta érezni, ha idegesebb vagyok egy kicsit, és ilyenkor sírva fakad, vagy direkt csüng rajtam, hogy foglalkozzak vele.Nem mintha egész nap nem vele foglalkoznék.Kép
Móni!Azért ne tanuld túl magad....
ZSUZSI!Le a kalappal, hogy te főzöl az anyósnak, nálunk ez nem nagyon működne.Örülök, ha egy rántottát, vagy egy rövid főzeléket el tudok készíteni Szoncsi mellett, bár ez is talán szoktatás kérdése.
Én is úgy vagyok vele, hogy bármi kikapcsol, ami nem a mindennapi rutin, ezért hétvégén pl. cicakiállításra megyünk, már alig várom, hogy mit szól hozzá ez a kis mazsi manó.
Dorka
chopin
 
 


Haliho!

Gotti Zitus nagyon édes a képeken,igazi kis hölgyike!Csatlakozom az elöttem szolokhoz,és én is boldog névnapot kivánok neki!
Dorka hát az éjszakákat lehet,hogy elkiabáltam,mert az utobbi ét napban Bazsi nagyon nyügi volt éjjel,de lehetséges,hogy ez csak a frontnak köszönhetö.Remélem...KépKép
Zsuzsi tényleg ügyi vagy,hogy igy le tudod "kenyerezni" a mamikat a Nagyfiad mellett,mert Bazsival én is hasonlo modon vagyok,mint Dorka Szoncsival.
Ditta Atti édes a kis markolojával!Nekem A nagyfiam,Tamás volt munkagép "örült",minden szüli-és névnapjára kisebb-nagyobb markolokat,és dozereket(és hasonlokat)kapott.Imádta öket.Most igy van az internettel,és a csajokkal..KépKép
Adri drága fel a fejjel,hamarosan vége lesz,és élvezheted végre teljes terjedelmében az anyaságot....több idöd jut a manokra,és magadra is.A vizsgák pedig tuti sikerülnek,mert fasza csaj vagy!!A fogzás minden babát megvisel,tulesünk ezen is,mint annyi minden máson,nem igaz??Kép
A szüleid elött is le a kalappal,tényleg nagyon szuper nagyik!!!!!
Moni Neked is sok kitartást a tanuláshoz,és a vizsgákhoz,tuti Te is leteszed sikeresen!

Dorka jo mulatást a cicuskiállitáshoz,mindenkinek nagyon szép,és napsütéses hétvégét kivánok,ja és nagyon sok jo programot!Mi is megyünk majálisozni sok helyre.
Ha hamarabb nem,akkor jövö héten ujra itt,sok-sok puszi:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk most pocsék idő van, de nem lehet egy szavam sem az elmúlt hét gyönyörű napsütései után.
Képzeljétek Bálintom újabban úgy belémharap, hogy megmarad a nyoma. Eddig is imádott rágcsálni, de nem ilyen erővel és nem ennyi foggal... A vállam tele van harapásokkal, nagyon tutin néz ki, ha nem tudnám, hogy a fiam volt, azt hinném túl szenvedélyes a férjem Kép

Dorka, Kinga Kép Néha úgy érzem, hogy nem ügyes vagyok, hanem hülye, amikor este fél 10-kor még a sütit mártogatom a csokiszószba... Nos el tudnék viselni kicsit "aktívabb" nagyikat is, de ez van.

Kinga Kép A kép király. Ma éjjel nálunk is hasonló volt a helyzet, csak 1 gyerekkel, ja és nekem nincs se ilyen hosszú lábam, se ilyen lapos hasam Kép Szóval ma éjjel én úgy bealudtam a szopiba, hogy miután Bálint kiszolgálta magát, ott horkolt velünk az ágyban... a következő szopiig.

Dorka Kép Szoncsi tényleg nagyon édes lehet, ahogy mindent megvizsgál a földön Kép A cicakiállítást szerintem nagyon fogja élvezni!

Mindenkinek jó hétvégét!
Puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, leadtam végre a szakdolgozatot! Kép
Egy kis megkönnyebbülés!!!

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
(Remélem jó idő lesz annak ellenére, hogy esőt jósolnak.)

Puszi!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!!

Adri, ügyi vagy, most egy kicsit fellélegezhetsz!!!!!
Hát a majálisozásról annyit,hogy egész nap zuhogott az eső,de velünk nem tolt ki!!!!
Én és az Anyukám "csakazértis" elmentünk és végigsétáltunk,mert a Daninak is megígértük a zsákbamacskát.És még vettünk ezt-azt.
Igaz hogy a nadrágom a lábszáram közepéig vizes lett,de megérte.Dani nagyon örült a meglepinek,kár hogy nem jöhetett velünk, így azért nem volt az igazi.
Vasárnap a barátok telkén voltunk,nagyon jó volt,tegnap még az idő is tűrhető volt.Isteni gulyást főztünk és a két fiú nagyon jól eljátszottak.Ja, Csákváron van a telek.
Sajna, holnap ismét orvoshoz megyünk,mert a Dani este lázas volt.
Ja, és köszi a biztatást én is azon vagyok, hogy sikerüljenek a vizsgák.
Egyenlőre ennyi,majd jövök.

Puszi:Móni
Kép

Kép
moni3
 
 


Adri Kép Gratula szakdoli leadásához!! Pihenhetsz végre egy kicsit!

Móni Kép Mi megfutamodtunk az eső miatt és itthon dekkoltunk a majális helyett Kép Daninak jobbulást!!

Puszi: Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok !

Legelőször NAGYON KÖSZÖNJÜK A NÉVNAPI KÖSZÖNTÉSEKET !! Kép Kép Kép Nagyon aranyosak vagytok. Már gondoltam rá, hogy kéne valamiféle táblázatot készíteni a gyerkőcök ill. a szülők szülinapjáról is, hiszen olyan jól tud esni az ember lányának, ha ilyen sokan gondolnak a jeles napon gyermekére Kép

Ezek szerint nekünk itt a keleti országszélen szerencsénk volt...legalábbis esőügyileg. Csak lógott az eső lába,meg egy kicsit hűvös volt, de a rablóhús kisült Kép))

Ma itthon pihiztünk, mert Apája sem dolgozott ( csak most ment el, mert ma éjszakás szegény Kép )
Adri, tényleg szupi, hogy leadtad a szakdolit ( tudod az a lényeg, hogy görbüljön... Kép csak semmi idegeskedés. Neked se Móni ! Majd csak túl leszel Te is a vizsgán. Danikának jobbulást !
Dóri, mikor teszel már fel képeket a kis barátosnénkról ?
Jót mosolyogtam Zsuzsa megjegyzésén a képpel kapcsolatban Kép Kép, amit Kinga rakott fel. Háát én se így nézek ki az éjszakai "páci" ( most ez a szopi Zitiül) során Kép Kép
Ditta hol vagy ? Borsodban tudtatok sütni-főzni kint ?

Pár képet feldobok, de akkor Ti is küldjetek lécci Kép

Pussz: Gotti
gottianyu
 
 


A mai képek:

A négy "gyerkőc" ( mit mondjak éppen hogy elférnek...

Kép

A RABLÓHÚSOK nagycsaládos adagban ( előtte halászlé volt Kép) )


Kép
gottianyu
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?