Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Korábban egyszer jártam már itt, a fejéssel kapcsolatos gondolataimat osztottam meg veletek. Most abban kérném a véleményeteket, hogy elképzelhető-e az, hogy Alexának már nem elég tápláló a tejem. Csütörtökön lesz 8 hónapos, napi 6-8 alkalommal szopik, egyszer kap főzeléket (házilag gyártott, lefejt tejcsivel higított), és egyszer gyümit, ezt is én csinálom, nem bolti. Pár hete vettem észre, hogy kiadós szopi után még rávetődne a mi kajánkra is, ma pedig szintén szopi után befalt egy fél tányér főzeléket is. Állandóan enne, enne, enne. Nem duci, Kb. 8,7 kg, 73 cm. Az éjszakát 10 hetes kora óta végigaludta, de mostanában néhány hete felkel szopizni, van, hogy kétszer is. Ebből is gondoltam, hogy már nem elég tápláló a tejcsim. Mit gondoltok?

Zsu
tothzsuzsi
 
 


Zsu!
Semmi baj! Te egy mázlista anya vagy, akinek a gyerkőce a "nappal felfedezzük a világot!Kép" mozgalmat a szilárd kajára is kiterjesztette. Majd minden 8-9 hós baba eljátsza ezt a trükköt - nappal nem olyan érdekes a szopi, bezzeg éjjel! Kép Csak a legtöbb nem fogadja mellette szívesen az új kajákat, ezzel is őszítve felmenőit.
Én azt tanácsolom, ne akarj semmit kezdeni ezzel a helyzettel: ha kér az ebédetekből, és olyan, hadd egye, ha szopizna, hadd tegye - inkább arra koncentrálj, hogy tudod ezt a magad számára legkényelmesebben intézni. Én pl. olyasmiket főztem Luca hozzátáplálásnak hajnalán, amit mindketten ehettünk - pl római tálban egybesült csirke + zöldség + krumpli, kímélő fűszerezéssel, a baba adagját egy kis anyatejjel összepépesítettem, a többiek rágták Kép.
Éjszakára együttalvás, vagy csak kiságy helyett nagy matrac a dednek, hogy legalább te átaludhasd az éjszakát...
És ne éld bele magad, hogy eztán majd minig így lesz, mert ettől még simán lehet, hogy egy évesen meg megint főleg csak szopizna...Kép A gyerkők táplálékfelvétel szempontból csak annyira következetesek, mint az időjárás Kép.
A tejcsid akkor is nagyon fontos és hasznos Alexa számára, ha közben már jóízüen eszi a felnőttesebb kajákat: nem csak étel és ital, hanem mamaíz, mamaszag ls segítség a fejlődő immunrendszernek.

Borcsa
(Ui: mindeme dolgokat főleg az utóbbi bő három év - mióta a kisebbik leánykám megszületett és szopik Kép - tapasztalataira és a netes olvasmányaimra alapozva írom)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Gyezsu!
Ez pont olyan, mint a családi tintaszék KépKépKép
(Ami onnan kapta a nevét, hogy estéli kimaradás után is bele kell tudni ülni Kép)
Én is nagyon szeretek szoptatni benne.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 

 
 

Szia Borcsa!

Most is szoptatsz még? Mi nyáron abbahagytuk, amikor pár napig iszonyú hányingerem volt egy vírus miatt (a szoptatástól meg amúgy is jobban émelyegtem), és mivel Kata teljesen jól elvolt szopi nélkül, gondoltam, akkor most már hagyjuk. Nekem sem esett már jól egy idő után, ha szopizott. Azóta is kell a "cici", de ez már a pucér pocakomat jelenti, amit simogat. És érdekes, hogy soha nem csúszik feljebb a keze. Viszont a kistesót sem érezte még, mert ő feljebb simogat, mint kistesó bokszol. Viszont apa sem érezte még igazán, mert Kata nem hagyja, hogy más is betolakodjon az ő felségterületére Kép

A hintaszék minimum 31 éves, anyukám szoptatós széknek használta, nekem szoptatásra nem volt kényelmes, maradtam az ülőgarnitúránál. Apa viszont jól tudott altatni benne Kép

Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Connie és Safrany!

Kösz a gyors választ, bocsi, de én csak esténként tudok pillanatnyilag reagálni, mert Lucus kissé nyügi pár napja. Tényleg, a babáitok hogy viselik az időváltozást?
Igen, úgy érzem, hogy néhány napja kevesebb a tejci, ráadásul fájó, időnként belenyillaló gumócskákat érzek a cicikben, amiket masszírozással és melegvizes zuhanyzással próbálok enyhíteni. Gondolom, kissé eltömődnek a tejcsatornák. Egyrészt lehet, hogy sok nekik az esti és a hajnali szopi közötti idő, mársrészt Lucababa szerintem kicsit lustin szopik, szóval amikor már nem "dől a lé" Kép, nem szívja elég intenzíven. Szerintetek is ez lehet? Remélem, nem kezdődő mellgyulladás...
Egyébként én is úgy gondoltam/gondolom, hogy ameddig jókedvű, hízik, pisil, kakil stb. addig nem kell aggódnom, ha eltér az átlagtól vmiben.
Tényleg hálásak vagyunk, hogy ilyen kis tündibündi költözött be hozzánk, nem tudjuk, mi az éjszakázás, a karikás szemek.
Borsts, üdvözlöm a kislányom druszáját! Kép
Szoktatok csetelni?
Singi
singi
 
 


Singi,
Miből érzed úgy, hogy kevesebb a tejcsi? Lucán is látod ennek jeleit? Pl. sír szopi után? ha csak abból gondolod, hogy már nem feszülnek: ez természetes, ahogy beáll a kereslet-kínálat rendszere, elmúlik a feszülés. Nekem kb. 1,5 hónap után elmúlt.

A gumócskákra nekem sincs más ötletem, mint a masszírozás és a melegvizes zuhany. Hátha a többieknek lesz. Nekem is volt egy időszakban, de elmúlt szinte magától. Megpróbálhatod szopi előtt fellazítani masszázzsal, akkor Luca jobban ki tudja szívni.
Amikor nem szívja elég intenzíven, akkor nem már csak komfortszopizik?

Nem szoktam régebben se chatelni, de most már pláne nem lenne rá időm, mióta kisszivem megindult felfedezni a lakást, meg elkezdett ébredezni éjszaka.

KépKép
connie
 
 


Gumócskákra forró borogatás maszírozás/szopi előtt. Mondjuk szopi előttre nem, mert büdösek, de be lehet vetni ezeket a helyi vérbőséget okozó "melegítő" krémeket is.
Valamint a káposztalevél pakolást.

Õööö, igen Luca még szopizik. Elalváshoz, visszaalváshoz, oviból hazaérve. Egy kicsit korlátozva van, főleg a korai bimbóérzékenység okán.
(Egyébiránt mókás, hogy ahhoz képest, amit a hosszú szopiról terjeszteni szoktak, első nap azért sírt az oviban, mert még nem alhatott ott. KépKép)
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Hú de húzós volt ez a hét is!
Én már nagyon unom, hogy 3 hónapja (azaz születése óta) soha nem alszik Hanna egy normálisat és mindenkitől csak azt hallom, hogy már 6 hetes meg nemtudom hány hetes kora óta végigalussza a baba az éjszakát, nekünk meg összesen volt egy néhány éjszakánk, amikor vagy 5 órát aludt egyfolytában, aztán meg még 2 órát esetleg! Most már hetek óta nem alszik 3 óránál többet egybefüggően! Rá lehet szoktatni szerintetek valahogy egy hosszabb alvásra?
Apropó hordozókendő! Hétfőn vettem egyet, kétszer tettem bele Hannát, de abban is visít mint egy kismalac! Eddig csak a felém fordulós kötözést próbáltuk, de az nem jött be! A kenguruban, amelyikben a nagyvilág fele nézhet, tök jó, csakhát a kengurut még nem használhatjuk na és ezért vettem a hordozókendőt... 3 hónaposan be lehet kötni valahogy a nagyvilággal szembenézően? na ezt jól megasszontam. Ha jöttök a szopicsoportba, nem tudnátok hozni nekem valami leírást kötésekről?! Feltéve, ha van nektek ilyen.

Singi!
Minket igen-igen megvisel az időváltozás, hétfőn úgy üvöltött egész nap a gyerkőcöm, mint a fába szorult féreg! Nem segített ott se cici, se cumi, se ringatás, semmi! Közben konzultáltam más anyukákkal, akiknek hasonló tapasztalatai voltak... Kedden 3 hós védőoltást kapott a gyerkőc, akkor már oka is volt az ordításra...

Connie!
Most látom, hogy a vaspótlásomról érdeklődtél a múltkor, nem szedek, de lehet, hogy kéne?! Én is úgy vagyok a bogyószedésekkel, mint Eszter, hogy ha nem muszáj, hadd ne! Inkább ájuldozom :-))
A hintaszékben való altatás látom nagyon hatásos! Mármint apukának :-))

Eszter!
Jól vagytok? Jöttök szopis csoportba csütörtökön 1-én? Egyáltalán akkor lesz, mert az a hó első csütörtöke...
Volt lázatok a 3 hós oltás után? Ilyeneket hallottam, hogy aki ekkor belázasodik, az végig az összesnél. Szerdán kell mennetek 4 hós oltásra, nem?

Üdv:
Andi
móriczandrea
 
 


Andi,
Kengurut miért nem használhatjátok? 2 hónapos kortól már lehet használni, nekünk mindkét gyerekorvos ezt mondta.
Ha nem akarsz bogyót szedi, van egy gyógynövényes vaskészítmény is, ami várandós meg szoptató anyukáknak ajánlott, én ezt szedtem:http://www.naturprodukt.hu/src/result?id=44
A vashiánnyal nem az ájuldozás a fő probléma, hanem az, hogy vérszegénységet okozhat, és Hannának is kell a tejcsibe a vas.

Hordozókendőben képzeld Ákos is üvöltött, el is adtam, a kengurut meg tök jól bírta, pedig velem szemben volt benne.

Tudom, hogy ez nem vigasztal, de a mi topikunkban (a korosztályosban( is vannak anyukák, akiknek nem alszik a babája az éjszaka egyben 3 óránál többet. Még olyasmikkel lehet kísérletezni, hogy nincs-e melege, hidege, elég-e a páratartalom, orra nincs-e bedugulva (mi folyamatosan párologtatunk éjszaka, és azóta Ákos jobban alszik), szóval, hogy kényelmesen érzi-e magát. Ez segíthet egy kicsit nyújtani az alvást, de sajna nem biztos, hogy használnak.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie,
már én is tapasztalom a kevésbé feszülő ciciket, ráadásul a fájdalmas csomócskák már múlóban vannak, Luca eszik (napi 5 helyett már 6szor)szóval megnyugodtam, hogy talán mégis minden ok! Köszi a bíztatást!!! Kép

Andi,
a szuritól belázasodott Hanna? Luca még csak a két hónapost kapta meg, nem volt semmi gáz, de úgy tudom, a köv. már nagy eséllyel jár belázasodással.

Kedves Mindenki!
Tudom, hogy ez topik nem erről a témáról szól, de nagyon érdekelne olyan anyukák tapasztalata, akik dr. Raffai Jenőhöz (vagy kollégáihoz) jártak a terhesség alatt! Kérlek, benneteket, ha érintettek vagytok, vagy tudtok olyan fórumot, ahol erről lehet beszélgetni, jelezzétek! Köszi!! Mi is jártunk, és nagyon szeretnék eszmét cserélni a dologról...
Singi
singi
 
 


Singi,
én is jártam kapcsolatanalízisre, csak nem Raffaihoz.Kép Van egy topik erről: Fogamzás, szülés, várandósság/Várandósság/Pszichoanalízises babák - megszületett babák mamái részére. Nagyon pang, utoljára én írtam bele, még júliusban. De ha van kedved beszélgetni, menjünk át oda.

Andi, Eszter,
Dec. 1.-én lesz a köv. lll csoport, jól számoltátok ki. A szoptatasportal.hu-n fent vannak az időpontok.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!
Connie!
Nekem az orthopédián azt mondták csípőszűréskor, hogy csak 4 hó után ajánlott a kenguru, de legjobb, ha csak akkor használom, ha már ül a gyerkőc... Az még soká lesz, hajaj!
A vasat elkezdem szedni, megint csak magamra gondoltam...

Singi!
Igen, belázasodott Hanna a 3 hós szuritól + 3 napig tiszta nyügi volt, üvöltve ébredt stb. állítólag ha az első (a 3,4,5 hósból)ilyen volt, ilyen lesz a többi is :-((
Én is jártam kapcsolatanalízisre, de én sem Raffaihoz, hanem Hidasihoz, engem is faggathatsz!

Andi
móriczandrea
 
 


Andi,
Mire ülni fog a gyerkőc, már nem fogod elbírni a kenguruban.KépKép Mi 2. hós korától kb. 4-4,5 hónapos koráig használtuk, utána leszakadt volna még a párom háta is tőle. Remélem nem lett baja tőle. A hordozókendő tényleg jobb ilyen szempontból. Van elég sok kötésmód, olyan is, hogy kifele legyen, csak én nem értek hozzá.Kép De azt hiszem vannak ilyenek a neten is, meg vannak hordozókendő tanfolyamok is.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Andi,
köszi, elég jól vagyunk, bár a frontos napok Flórát is megviselik, ilyenkor egész nap a cicimen lóg, vagy nyügizik. A csopira szeretnénk menni mindenképp, reméljük nem lesz lázas a gyerkőc. A múltkor semmi baja sem volt. Most az új oltást fogja kapni, az Infanrixet, anyósom ragaszkodott hozzá, hogy megvegye neki. Az állítólag kevésbé lázasít. (Hú de szépen fejezem ki magam magyarul...Kép).
Kendővel kapcsolatban nem tudok olyat, hogy kifele nézzen. Én a netről tanultam meg megkötni, nekem a használati utasítás nem használt. Kép (Carolino kendő). Talán lehet itt fenn találni olyan megkötést is, amit keresel, majd én is megnézem, ha lesz időm, csak mostanában eléggé le vagyok foglalva, sok programunk van.

A csípőszűrésen nagyon szigorúak, de a babamasszázsos védőnőt kifaggattuk a témában és ő azt mondta, ha nem viszed túlzásba a kengurut, nyugodtan lehet használni. A lényeg, hogy órákig ne legyen benne (ő azt mondta, kendőben se!). Kb. fél órát lehet nyugodtan, szerinte.

Jön még valaki a szopis csoportba Andin kívül?
Connie?

Remélem találkozunk:

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Andi,
találtam egy helyet, ahol van előre néző megkötés: http://www.mobywrap.com/MoW-instructions.pdf

Kép
Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 



KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter,
Megyünk mi is - én is szopis tanácsadó szeretnék lenni, úgyhogy nekem "munkaköri kötelesség" is eljárni.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Connie,

Egyelőre minket nem fenyeget a veszély, hogy Hanna túl nehéz lesz 4-5 hónapos korára, mert heti 5 dekákat hízott az elmúlt 1 hónapban, az se nem oszt se nem szoroz. Nézzük a dolgok jó oldalát...

Eszter!
Köszi a kötéseket! Az egyik tutira jó lesz a Facing Baby Out és egy kis angolt is olvasok már végre.
Az oltást ne sajnáld, mindenki azt állítja, hogy ez sokkal jobb, ahány ismerősöm van, mindenki megvette, most már én is elkezdtem gondolkodni, hogy lehet, hogy nekünk is meg kéne venni?! Csak ku...a sajnálom rá azt a 7.000 Ft.-ot...
Nektek már az is egy jó kiindulás, hogy a múltkor nem lettetek lázasok, hátha most se!

Még egyszer Connie!
Te kihez jártál kapcsolatanalízisre?

Andi
móriczandrea
 
 


Andi,
Müller Zsófihoz. Ha megvan neked a Lelki köldökzsinór, az utolsó interjú vele készült.
Mi a régi oltást adattuk be sztem teljesen mindegy, be se lázasodott Ákos egyiktől se, ill. a négy hóstól lett egy kis hőemelkedése, 3 tized fok. Sztem annak sincs túl nagy jelentősége, hogy egy szuri vagy két szuri. Bár azt hozzá kell tennem, hogy én megkezeltem pránanadival a combikáit, és gondolom ezért nem dagadtak be és nem fájtak a szuri helyek.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, azóta a Marcim elválasztotta magát (12 hósan). Ennek már majdnem öt hónapja, azóta nem szopizott, nem fejtem, mégis csöpög néha a tejem. Abból a mellemből, amit mindíg is jobban szeretett, jobban "használt" :-) Az utolsó időben csak onnan szopizott. A kérdésem az, hogy mégis meddig fog ez még tartani??? Nem vészes, csak esténként pöttyözöm össze a pólóimat (2-5 csepp kb.) Bajnak nem baj ez? Előre is köszi, S.

Kép
Kép
sudve
 
 


Singi, fájdalmas csomók eltüntetésére nekem nagyon bejött, hogy este az utsó szopi után bekentem a mellemet disznózsírral (a bimbót nem), rátettem egy megmelegített textilpelust, és a melltartót, hogy ott tartsa. Reggelre a csomó fellazult, a fiam simán kiszipákolta a tejet. Örökké hálás leszek a tanácsért Alice_cs-nek...

Kép
Kép
sudve
 
 


Sziasztok

a kisfiam 10 hónapos és egyik napról a másikra nem hajlandó szopizni. Vissza lehet még valahogy szoktatni vagy ez már az elválasztás. A mellemet fejem azóta de egyere kevesebb van szopi nélkül. Ha van jó ötletetek vagy tapasztalatotok írjatok. köszönöm előre is

Üdv: Meli
smeli
 
 


Sziasztok!

Meli, próbáltad félálomban szoptatni? Esetleg keress más szoptatási pozíciót, nálunk az egy gyenge szopisztrájknál segített. Egyébként nem lehet, hogy nálatok is erről van szó? Ezen a topicon találhatsz még tanácsokat. http://www.babanet.hu/cgibin/discus4/discus.cgi.
Mielőtt elutasította a szopit hányszor szopizott naponta? Tapszatalatom nekem még nincs, exfittnessbabám 8 hónapos, és nagy cicirajongó, naponta még 6-szor szopizik. Kép Hála ennek a topicnak és a jótanácsoknak Kép
sziasztok,

Eszter
wester2004
 
 


Meli,
Én úgy olvastam, hogy egy éves koruk előtt ritkán választják el magukat, inkébb szopisztrájk lehet, de ebben nincs tapasztalatom, a fiam 7 hónapos. Történt valami, mielőtt elutasította a cicit, vagy csak "úgy ébredt"?
Nálunk egyszer volt egy enyhe szopisztrájk, a félálomban szoptatás jött be, és másik pozíció, mert torokfájás miatt volt, és vsz. nem szívesen feküdt arra az oldalára.
Látom Eszternek nem sikerült belinkelnie a topikot, de ott van az Anyaságon belül egy szopisztrájkos.

KépKép
connie
 
 


Meli!

A www.lll.hu honlapon találsz szoptatási tanácsadókat. Hívd föl az egyiket! És NE ADD FEL!!!
Az én kisfiam 19 hónapos és még mindig cicifüggő. Soha nem volt problémánk a szoptatással, és mindig hittem benne, hogy ez így természetes.
Ne görcsölj, a tanácsadók tudnak segíteni.

Üdv,
Osoa
osoa
 
 


Meli!
Ez bizony szopisztrájknak tűnik. Kép
Először is hasznos lehet egy kis nyomozás: nem váltottál mosószert, öblítőt, tusfürdőt, dezodort, bárakármit, aminek a szaga zavarhatná?
Történt-e esetleg valami az utolsó szopi közben, ami megijeszthette?
Nem lehetsz terhes, nem készül megjönni?
Nincs megfázva/begyulladva a füle/a torka?
Ez mind lehet a dolog hátterében. Ha kiderül az ok, akkor egyrészt lehetőség szerint azt kell kezelni.
Általánosságban: kínálgasd, de ne tukmáld. Próbálj minél több testkontaktust teremteni a babáddal, amennyire a lakás hőmérséklete lehetővé teszi, csupaszon - együtt fürdés, félmeztelen összebújás a takaró alatt, ilyesmi.

SOk-sok kitartással, türelemmel sikerülni fog!
(És ha mégsem, az se tragédia!!! A legnagyobb lányomnak ennyi idősen KELLETT abbahagyni a szopit, az én tanulmányaim miatt - most 12 éves, akkora mint én Kép szóval a jó indítást már így is megkapta!!!)

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Egy bíztató történet:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=7486&post=99573#POST995 73
A fiatalember 4 évesen, önként hagyta abba a szopit Kép Kép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Hahó,
Meli,
még érdemes a szopizási szokásokat is megnézni: a hányszor mellett a mihez kötődik is fontos, hogy abban nem történt-e változás. És ebben a korban egy-egy kínosabb fogjövés is lehet sztrájkok. És ha csak egy csöpp gyanú is van bármi légúti panaszra, akkor feltétlenül keressetek meg fül-orr-gégészt is, mert pl. az orrmandulát (a fiamnak ez szokott kalamitást csinálni) a gyerekorvos nem feltétlenül tudja megvizsgálni!

Südve,
jó újra hallani rólad! A tejecske nem gáz, de ha nagyon zavar, igyál zsályát, az nagy valószínűséggel elapasztja (erős apasztó, ciklusrendező).

Borcsa,
mondtam már, hogy odavagyok a stílusodért??? Kép Hogy vagytok?

Csajok,
mihez kezdjek egy vsz. vírusfertőzés plusz nehézkuka-lecipelés kombinációjából előburjánzott mellgyulával, ami nem csomós, csak fáj, és egész bent a hónom alatt? Ez a gyengébbik cici, túltelítődés sosincs benne, a kölökre viszont nem lehet számítani, ha pozícióváltogatásról vagy hosszas aktív szopiról lenne szó (féléves létére roppant konzervatív pasi, és túl sok dolga van ahhoz, hogy soká nyammogjon).
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi, köszi az ötletet, igazából nem zavar a dolog annyira, csak furcsállom, mert valahol azt olvastam, hogy 30 nap szopi vagy fejés nélkül, akkor tuti elapad a tej. Mi meg már lassan 5*30 napnál járunk... Na sebaj. :-)

Mellgyuládra sajna semmi ötletem. :-(

Kép
Kép
sudve
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy emlékeztek-e rám, de már többször írtam ilyen-olyan szopisztrájkos problémával a gyerek 3, 5 és 8 hónapos korában. A gyerkőc tegnap volt 1 éves és a szopi már kezd tragikussá válni. Kb. 4 hónapja a max. 3-5 perces szopiknál tartunk napi max. 2 alkalommal, reggel és este elalvás előtt. Ha a fejem tetejére állok, akkor sem hajlandó hosszabban és sűrűbben szopizni, amiből kifolyólag már apad a tejem rendesen, pedig napi 3x fejek 1 órán keresztül maszírozgatások közepette. Sosem volt sok tejem és örülök, hogy eddig még egyáltalán van, de ez neki szerintem, már lassan sok is. A mostani gond az, hogy mivel a 2-3 perces szopikkal nem szopik szinte semmit sem, ezért a lefejt tejet kapja meg, de már abból is csak max. 80g-ot hajlandó inni. Megutálta v. nem tudom, de van olyan, hogy a reggeli adagja csak 120g, és inkább nem eszik semmit sem, de a tejet nem akarja elfogadni. Ez megy már kb. 2 hete. Ez lenne már az elválasztódás jele? Mit csináljak? Adjak tápot reggelire és lefekvés előtt? 2 foga van alul, tehát nincs túl sok lehetőségem. V. tehéntejet? A védőnő a gyerek 2 hónapos kora óta eltűnt...

Másik kérdés. Mi a jele annak, hogy valakinél csökkent mirigyállomány van?

Köszi előre is a válaszotokat!

Erika
erika2004
 
 


Kriszi! Köszi, jól vagyunk - én kezdek roppantmód hasonlítani egy partrakeveredett bálnához Kép
Mell Gyulához igazán sose volt szerencsém - az alábbi gyűjtés tisztán netes kutakodás eredménye:
"Apis mellifica C15: Kicsit kipirosodott mell, szúró fájdalom. A hideg borogatás jót tesz, melegre, érintésre rosszabbodás jellemzõ.
Belladonna C9: a mellbimbó sötétpiros, fájdalmas, duzzadt, meleg tapintatú, nagyon ézékeny, a meleg borogatás enyhíti - az elsõ idõben akár óránként is lehet szedni, egyébként naponta 3 x 5 golyócska, a tünetek enyhülésével ritkábban
Belladonna C30: Ha a gyulladást magas láz kíséri. A mell forró, fájdalmasan lüktet, kipirosodott.
Bryonia C9-12: A kismama lázas, a melle olyan fájdalmas, hogy sem szoptatni, sem fejni nem tud. A legkisebb érintés (pl. ruháé) is fájdalmas. - naponta 3-4 x 5 golyócska, a tünetek enyhülésével ritkábban
Graphites C15: sárga, mézszerû váladékozás jellemzõ.
Nitricum acidum C9: igen fájdalmas, szálkaszúrásszerû hajszálberepedések (mintha papírlap vágta volna meg) vannak a mellbimbón, alapja vérzékeny lehet - naponta 2x 5 golyócska, a tünetek enyhülésével ritkábban
Phytolacca C12: A mell nehéz, kõkemény, benne kemény csomók tapinthatók. A mellbimbó berepedezett és annyira érzékeny, hogy a szoptatás fájdalmassá válik. A hónaljmirigyek fájdalmasak, duzzadtak, érzékenyek.
Pulsatilla C12: Az emlõgyulladást tejhiány is kísérheti, emiatt a kismama sírós, elesett, gyámoltalan lehet."

Erika! Sztem ne erőltess semmit! Esetleg elkezdheted behozni a savanyított tejtermékeket.
(Viszont az apróbetűt mindig el kell olvasni a bolti cuccon - pl. a Danonínó nem joghurt, hanem tejszínes túrókrém féle, rengeteg E-vel, de a többi gyerekeknek gyártott izémizé se jobb Kép)
NAgyon-nagyon ügyesek vagytok, hogy még mindig van szopi!!! Kép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa!

Ezeket már rég eszi, sőt van olyan is, hogy csak azt hajlandó enni ebédre is a normál kaja helyett. Éppen ezért nem szeretném, ha mindig ezeket az édes tejes dolgokat enné, mert mit fogok csinálni, ha már ezekre is ráun. Szerinted el akarja már magát választani? Mert ha igen, akkor nem akarok tovább fejegetni, mert minek, ha úgysem eszi meg a tejet, ráadásul lassan jöhetne a tesó is. Minden esetre, örülnék, ha még egy kicsit szopizna, mert eddig még nem volt beteg, a tejem megvédte. Az biztos közrejátszik, hogy már nagyon nehezen indul be a reflex, és egyre nehezebben tudom lefejni azt a kis tejecskét is, a gyerek meg már nem is bírja kivárni, és hamar eltól magától.
A csökkent mirigyállományt is azért kérdeztem, mert lehetséges-e, hogy nálam az áll fenn, és ezért nem volt soha több tejem a napi max. 600ml-nél. Most meg már 400-nál tartok, pedig fejek, mint egy kisőrült. Kiszámoltuk a férjemmel, eddig 150 doboz Laktoherbet szürcsöltem be, és mégsem lett több tejem, lassan jutalékot kéne kapnom a Herbáriától...
Hol lehet elvégeztetni egy ilyen vizsgálatot? Ha közben kiderülne, hogy ez van, akkor nem enne a fene, hogy vmit mégsem csináltam jól és ennél sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Viszont ha meg minden ok, akkor meg már most tudom, hogy mi mindent fogok másképp csinálni a 2. gyereknél...

Erika
erika2004
 
 


Erika!

Erről a tejmirigyelégtelenségről, illetve annak a vizsgálatáról szerintem kérdezd meg valamelyik laktációs szaktanácsadót. Õk biztosan meg tudják mondani, hogy milyen vizsgálattal lehet ezt megállapítani. Megtalálod őket illetve elérhetőségeiket ezen az oldalon.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!

Connie és Andi (és persze mindenki aki érdekelKép),
ha van kedvetek, eszmét cserélhetnénk a kapcsolatanalízises tapasztalatokról a Connie által említett topikban!

Megint kérdéssel fordulok hozzátok: szoptatás alatt lehet mellápoló krémeket, olajokat használni? Vagy befolyásolhatja a tej mennyiségét/minőségét? Eléggé berepedezett, striás lett a cicim, ha lehetséges, még most próbálnék valamit tenni ellene...

Erika!
A tejmirigyelégtelenségről én sem tudok semmit, de Dr. Sarlai Katalin (István Kórház) óriási szaktudásssal rendelkezik, szerintem érdemes felkeresni (a Zita által megadott linken megtalálod). (Amikor Luca megszületett szoptatási tanácsokkal is ellátott, ráadásul két napos korában észrevette, hogy nincs a helyén a combcsont, így egy hetesen már ortopédián kötöttünk ki, hogy ne alakuljon ki csípőficam.)

Singi
singi
 
 


Singi,
Ezek szerint te is az Istvánban szültél?

A kapcsolatanalízises topikban én beírtam a tudnivalókat róla, még júliusbanKép, szívesen beszélgetek ott veletek.

Meli,
Helyesbítenem kell, amit írtam. Tegnap voltam ligás szopis csoportban, és azt mondta a csop.vez. hogy ha sok szilárdat kap a baba, akkor elképzelhető, hogy elválasztja magát még egy éves kora előtt. MIvel én szeretnék jó sokáig szoptatni (férjem családjában "divat" az asztma), nekem azt javasolta, hogy kettőnél több szilárd étkezész ne vezessek be egy éves kora alatt. Szóval ilyesmire is gondolni kell, ha nem akar szopizni, persze nem tudom, mennyit eszik szopin kívül, ez csak egy új info.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie, Andi!

Meglepetésként tegnap én is akartam menni a csoportba, hogy élőben is megismerjelek Titeket, de aztán a sors közbeszólt, mert per pillanat háromból három gyerekem beteg, és én is e felé haladok.

Talán januárban sikerül eljutni.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok, erre jartam,Connie soraiba olvastam bele. Nekem 11 hos a baba, en is azt tapasztaltam, ha kb.3 szilard, akkor sokkal kevesebb szopi. Sajat esetembol tanulva egyetertek, nekem is ezt mondtak a szopisban. Ugyhogy 2 szilard, de nem oriasi mennyiseg. Pedig az en kicsim akarmennyit is enne...Reggel kicsi kenyerhej, stb.
Rahel
rahel
 
 


Hello,

Igen, az Istvánban szültem én is (09.13-án), pontosabban ott műtöttek meg, programcsászár volt farfekvés miatt. Kép Kép Kép

Milyen ez a ligás szopis csoportfoglalkozás? Szeretném sokáig szoptatni Lucát, talán érdemes lenne elmennem... Kép

Mindenkinek további szép hétvégét!
Singi
singi
 
 


A ligás foglalkozások kötött rendben zajlanak:
Először van egy rövid bemutatkozás - mármint az összes résztvevő részéről. (Borcsa vagyok, a 3. babám várom, a 2.-at 3,5 éve szoptatom Kép). Aztán a csop. vez. beszél röviden a nap témájáról - tán öt téma váltakozik. Aztán beszélgetünk, részben a témához kötötten, de bárki szóbahozhat őt érdeklő egyéb kérdést is. Illetve ilyenkor lehetőség van egy-egy problémáról kifaggatni a vezetőt, pl. megmutatni, jól van-e mellen a baba.
Közben a gyerkők megkisérlik szétszedni körülöttünk a helyiséget Kép.
A budai csopiban szokott tea lenni, meg lehet vinni gyümit, rágcsát.
Szerintem jó dolog, bár több mint egy éve nem jutottam el oda. (Pedig a budai egy ugrásra van a munkahelyemtől - azért furán néztek volna rám a kolegák, ha átmentem volna KépKép) Majd talán január-februárban eljutok...
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok, kicsit ismeretlenul jarok erre.
Mi is jarunk ligas csoportba, vegre olyan helyen lakunk, ahol van. Somogyban eltunk, arra fele semmi ilyen, pedig sok a szopis gond.
rahel
rahel
 
 


Sziasztok,

Borcsa,
kösz, ez nagyon részletes. Közben sok kínálgatással, meg egy kis Calcimusc-kal kikúráltam magam, de jó lesz ez majd későbbre.

Erika,
nyugi, no túl sok kínálgatás, inkább bújjatok sokat össze, minden kényszer nélkül. És csak halkan mondom, én most már leszállnék a mindenáron szopizzon témáról. Tudom, hogy hónapok óta drasztikusan csökkenő szopikedvnél az ember már lassan nem lát ki a dologból (én most már a második kölkömmel játszom ezt), de ilyenkor éppen a lazítás tud csodát tenni. Én már hagynám a fejést, mennyiséget, adagokat a csudába, szopik, amennyit szopik, és eszik, ami tud. Anno a lányommal éppen ez tett csodát, olyan 9 hónaposan nagyjából kétszer evett szilárdat, gondoltam, ezzel már éhen halni nem fog, a szopi meg jó lesz desszertnek Kép Erre úgy rámozdult a cicire, hogy alig lehetett levakarni róla Kép
Csökkent mirigyállományt csak szakember tudja megállapítani, de ugye tudod, hogy a bébi pont a dupláját tudja kiszopizni annak, amit fej az ember? És ha a babód egyszerűen nem akart többet enni? A leírásod alapján nem tűnik zabagépnek (nekem kettő hasonló van). Kitartás,

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Rahel,
Enyém gyerek is rengeteget enne, csütörtökön szopi után közvetlenül kapott szilárdat, megevett belőle annyit, amennyit szokott (általában fél-egy órával a szopi után kap), aztán jól öszehányta magát szegény.KépKép Te honnan tudod, hogy mennyit adjál neki egyszerre? Mert azért éheztetni se szeretném.

KépKép
connie
 
 


Szia, ugy vagyunk, hogy kb. egy bebietel uveg adagot megenne. Szoval amennyit bir. En fozok neki. De nem adok annyit. Mert amikor adtam, volt olyan, hogy kb. napkozben 2szer szopizott. Akkor adtam, de. ebed, du. ha este is evett, akkor meg mar plane nem szopott. Reggel kicsi kenyeret ragcsal. Szoval talalomra. Persze altalaban taplalot adok. Tejtermeket meg nem. Sok zoldseg, husi, sutotok, alma, rizspehely, zabpehely, ilyenek. Este is kap. De ugy hogy meg szopizzon. Online is sokat kerdeztem, meg a csoportban is mondtak, inkabb tobbszor kevesebbet. Igaz. En tapasztaltam, hogy kb. 1 honapja nagyon kevesett szopizott. Majd lassan 1 eves, akkor novelem. Szerintem nem ehezik. Ha eszunk, csipeget, kap valamit. Eddig meg semmit sem utasitott el.Minket az is rendesen kavart, hogy elegge allt a sulya.
Rahel
rahel
 
 


Connie,

a pszicholanalízises topikba írtam, ha van időd, nézz el oda!

Borcsa,
köszi a leírást, azt hiszem igyekszem úgy szervezni, hogy eljussunk mi is!

Südve,
köszi a jótanácsot, egyelőre úgy tűnik, megjavult a helyzet! A disznózsíros "receptet" megjegyeztem, annál is inkább, mert a csodatévő hatásáról én is tanúskodhatom! Anyukám anno amikor egyik éjjel ugatva köhögtem, és elaludni sem bírtam, felmelegített zsírral kente be a mellkasomat, és kb. 20 perc múlva elmúlt a kínzó köhögés, és sikerült végre aludnom.

Singi
singi
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a válaszát! A helyzet egy kicsit javult, most újra szopizik, bár csak igen keveset. Biztos közrejátszott, hogy 4 foga jött egyszerre felül, bár a tejemet sem akarta akkor elfogadni. Most megeszi, és nem akarom elkiabálni. Azért az még foglalkoztat, hogy ha nem akarja szopizva kienni a tejet, de lefejve megeszi, akkor meddig fejegessem le neki? Ha nem fejném le, akkor nem is enne anyatejet szinte semmit sem, de lefejve örömmel eszi megint és elaludni is csak a tej után tud. Ha meg állandóan fejem napi kb. 3 órát, akkor magától egy jó ideig nem fog elapadni, ugye? Magamtól meg egyszerűen nincs szivem megvonni tőle, amig ő akarja. A legjobb megoldás az lenne, ha terhes lennék, és akkor magától v. elapadna v. más lenne az íze és nem akarná megenni, de amíg meg fejek nincs peteérés és úgysem leszek terhes. A férjem azt mondja, hogy ha a gyerek tejet akarna, akkor magától kiszopizná az egészet és nem kéne fejegetni, tehát biztosan nem is akarja. Abban viszont én vagyok biztos, ha nem fejném, akkor a napi kétszer 5 perces szopival már nem lenne egy gramm tejem se. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek...

Kriszi!
Tényleg nem egy zabagép.:-) A napi adagja nem hiszem, hogy több, mint kb. 800g. Ugye reggel és este tudom, hogy mennyit eszik a fejések miatt, délben meg már rutinból tudom, hogy kb. mennyi lehet. Az utolsó hónapban a súlya 300g-mal nőtt, most 9.480g, születéskor 3.050g volt. Nem néz ki soványnak, bár nem is kövér. Az evészet nem az erőssége, de hát erőltetni úgysem lehet és amíg jó a kedve és hízik is, emésztése rendben, addig nem akarom piszkálni sem.

Üdv,
Erika
erika2004
 
 


Erika Kép

Ha alaposan fejsz, nem fog elapadni a tejed. Tapasztalatból mondom, mert én kb. 7,5 hónapig fejtem (igaz én napjában 4x), és a végén már gyógyszerrel kellett elapasztanom a tejet.
Én úgy vettem észre hogy igényelte Balázs a tejet, este a fürdés után már mondogatta hogy tej Kép, napközben ha megkérdeztem hogy kér tejecskét, már indult is a szobájába Kép (mindig ott kapta az anyatejcsit)
Vannak olyan gyerekek akik csak addig szopnak, amig dől a szájukba tej. Az én fiam az első fröccsöt gyorsan kihörpintette, utána már fejre is állhattam nem tudtam visszatenni a mellemre. Ordított, aztán a végén már harapott is. Mivel egyre kevesebbet szopott attól féltem hogy így elapad a tejem és ezután döntöttem a fejés mellett.

Ha van energiád akkor fejjél a babádnak, én akkor hagytam abba amikor Balázs 1 éves volt. Aztán a fagyasztóbeli tartalékok sokáig kitartottak, még most is van kb. 5 csomag a hűtőben.

Üdv

Edit

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Hahó,

Erika,
az én lányom soha nem evett ennyi tejet egy nap (már ameddig mértem). Amúgy ő egyévesen csak 8.2 kiló volt, pedig 3150-nel született. Na bumm. Havi 30 deka ebben a korban teljesen jó. És elvileg simán teherbe eshetsz így is. Ha még akarsz neki fejni, akkor tedd azt. Ha nem, akkor ne Kép Ezt csak te döntheted el. Mindenesetre a kutartásod bámulatra méltó.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kedves Edit és Kriszi!

Köszi a válaszotokat! :-)
Napi 3x fejek és kb. ez 3 óráig tart, és a babó nov. 30-án volt 1 éves. Én lehet, hogy ott rontottam el, hogy már az elején, amikor nem szopott eleget, rögtön lefejtem neki, és azt kapta meg. Sosem volt több tejem, mint 600ml, pedig volt olyan, hogy minden etetés után lefejtem a tejet és agyra-főre ittam a Laktoherbet és a homeopátiás bogyókat. Tehát én a 12 hónap alatt állandóan fejtem/fejek, és így is a napi tejem már csak max. 400ml. Egyébként, az én gyerkőcöm is csak akkor szopott, amikor dőlt a szájába a tejcsi, de hát az én mennyiségemmel ki lehet számolni, hogy az max. 3 perc sajnos, és az is csak reggel. :-(
Kriszi, amit írtam, hogy max. 800g-ot eszik, abból csak 400g a tej a többi normál kaja, már ha hajlandó a joghurton kívül bármit is enni.
Nem tudom, de lehet, hogy nálam a szoptatás szuper fogamzásgátló hatású, mert a gyerek másfél hónapos kora óta nem szoptatok éjjel, és nem is fejek, tehát van olyan, hogy lassan 10 óra marad ki szopiilag. Lehet, hogy ez is oka a kevés tejcinek, de a gyerek nem akart akkor enni és nekem is jobb volt, ha inkább alhattam... Ezek után, 10 hónapos volt a gyerek, amikor először megjött, és szerintem peteérésem sincs még.
Sajnos, még mindig nem tudom, hogy mi legyen.

Üdv
Erika
erika2004
 
 


Sziasztok!

Connie!
Tudom, hogy ez nem alvásproblémás topik, de segítséget szeretnék kérni tőled. 1 hete napi 1-2 órát tudok aludni, nem tudom, hogy rámtört a depresszió vagy mi de ez már nem mehet így tovább. Nem tudsz ajánlani valami homeopátiás vagy egyéb bogyót/teát álmatlanság ellen/ szoptatás alatt? A történethez hozzátartozik, hogy Hanna születése előtt már altatókkal aludtam+ antidepresszánsok (volt honnan örökölje a gyerkőc az álmatlanságot), de ezeket most nem szedhetem. Tudsz nekem valami tanácsot adni?

Singi!
Írtam a kapcsolatanalízisbe!

PZita!
Remélem összejön a januári találka, majd figyeld kinek a gyereke ordít legjobban, azok mi leszünk!

Üdv mindenkinek,
Andi
móriczandrea
 
 


Hahó,
Erika,
ne hülyéskedj már, amúgy kitartást akartam írni, csak a ilyenkor csecsemen a féléves, és fél kézzel plusz sötétben gépelek Kép

Teherbeesés, igen, ez teljesen egyedi, alkati ügy. Nekem mondjuk a lányom nagyon gyakran szopizott, de egyéves már simán elmúlt, mire először megjött, és huszonegy hónapos volt, amikor még napi két szoptatás mellett teherbeestem. Viszont talán a fejés is számít ilyen szempontból, nem tudom.

Éjjel, hát igen, nekem is drasztikusan csökkent a tejmennyiség, amikor a kölköt anno levakartuk az éjjeli cicizésről (ő nagyon sokszor kelt éjjel).

Továbbra is azt gondolom, hogy nem kellene a grammokkal foglalkoznod, abba csak belegárgyul az ember lánya, a kölök meg nem eszik tőle jobban. Nekem mindkét gyerekem levegőből élő fajta, a lányomnál ebbe félig belepusztultam, egész álló nap a mennyiségek lebegtek a szemem előtt. Ezzel együtt egész jól megmaradt, beteg sen volt még soha. Ezzel a tapasztalattal felvértezve most a fiamnál már nem annyira parázok. Ja és a szilárd kajából 400 g per nap az egyáltalán nem kevés!
Kitartás,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?