Új privát üzeneted érkezett!

Hahó,
Azmin,
ez még mindig jobb, mint ha azzal beszélik tele az ember fejét, hogy igenis nem szabad tizenöt-húsz percnél tovább szopnia egy-egy alkalommal. Sajnos ilyen is van Kép A húsz percnek az az alapja, hogy vannak esetek, amikor a mellnek cicinként kell minimenkó húsz perc inger ahhoz, hogy elegendő tej termelődjön. De ez csak bizonyos időszakra és bizonyos babákra igaz.
A lányom anno egy hónaposan volt hogy két órákat is szopizott egyfolytában, aztán négy hónaposan öt perceket (én az öngyilok határán álltam, mert a kölkec ezalatt tényleg nagyon keveset evett, de túléltük azért mindketten), aztán tíz hónaposan tizenöt-húsz perceket, aztán közel kétévesen félórákat (na de azt már csak naponta egyszer-kétszer). Most a fiam egy hónaposan fél órákat, másfél-két hósan öt perc és másfél óra között bármit képes volt hozni, most öt hónaposan öt perc és egy óra között, attól függően, hogy belealszik-e, és ha igen, mennyire. Ennyire különbözőek a bébik egyenként, és ugyanazon kölök is különböző korszakaiban. No para Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Jó Veletek beszélgetni, többet tudok meg Tőletek, mint az összes szakkönyvből összesen. Mindig oda jukadok ki, hogy hát a tapasztalat a legmérvadóbb...
Csütörtökön voltunk a baba-mama szopis csoportban, ahol megállapították, hogy katasztrófálisan szopik a gyerkőc, mivel behúzza alsó-felső ajkát és mindig megszakítja a vákumot, na meg amúgy is le-fel ugrál a ciciről + valószínű cumizavaros. Azt mondták szokjunk le a cumiról, ami egyelőre kivitelezhetetlennek tűnik számomra. Képes 16 órát ébren lenni, ha nem dugom a szájába altatáskor -azon kívül, hogy a hasamra teszem és ringatom!
Bejelentkeztünk a szoptatási szakambulanciára is, kedden megyünk, hátha mondanak még valami okosat...

Connie
Nem is gondoltam, hogy ha nem büfizik eleget, attól több lehet a szele... A tejfogyasztást említették a szoptatós csoportban is, és én úgy imádom! Néha úgy érzem, hogy már nincs miről lemondjak, és akkor rádöbbenek, hogy de igen...
Én is 1* egy héten szeretnék elmenni úszni, mert az jó a fájós gerincemnek, viszont azon dilemmázom, hogy a férjem hogy adja oda a gyerkőcnek? Cumisüvegből? Akkor megint csak rontok a helyzeten, mással meg nem látom, hogy kivitelezhető. Vagy igen? Télen az nem igazán megoldható, hogy ott körözzenek kint, ami nyáron amúgy nem is lesz rossz ötlet, remélem még szoptatni fogok...

Kriszi, Nebula
Örülök, hogy vannak sorstársaim, ez vígasztal egy kicsit...
Röhögtem, hogy a baba-mama csoportban is bebizonyította a gyerkőcöm, hogy egészen egyedi. 15 gyerek közül a 10 hetével Õ volt a leghangosabb...

Azmin
Az én lányom 10 hetes, 3120-al született és most 5 kiló és azt mondják, hogy nagyon jól fejlődik! Az, hogy 5-10 perc alatt kiszopja a magáét, nagyon jó, örülj neki!

Üdv:
Andi
móriczandrea
 
 


Andi, ezek a pici babák nagyon ügyesen isznak kis, picit csőrös pohárból is, ez lehet egy kávéscsésze is, vagy olyan vizespohár, aminek kifele áll a szája, de lehet kapni olyan kis műanyag poharat, amit kifejezetten pici babák itatásához találtak ki, azt hiszem, soft cup-nak hívják, és 1-2száz forint emlékeim szerint. (Lehet, hogy gyógyszertárban vagy bababoltban is lehet kapni, én szopis boltban vettem.) Meg a kiskanállal ivást szokták még javasolni, de a pohárból ivás azért kevésbé idegölő Kép Nekem is kéne úszni menni...

GyeZsu
gyezsu
 
 

 
 

Andi,
Hm, gyanús volt csütörtökön, hogy volt a szopis csoportban egy mama, akinek nagyon hasonlított a története a tiédhez.Kép Csak pont nem értettem a neved. De nagyon aranyos a lányod, és tényleg jó hangos.Kép Leszámítva, mikor Ákosom felordított, hogy miazmárhogyvelemegnemfogalkoziksenki.Kép Kár, hogy nem tudtunk beszélgetni. Elég hamar el is kellett mennem, mert lejárt a parkolójegyem, bár kiderült, hogy mindegy, mert úgyis kerékbilincset "kölcsönöztem".

Nemsokára eljön az az időszak, amikor már el lehet terelni a lányod figyelmét, ha éhes is lesz, amíg nem vagy ott, akkor már lehet szabadabban mozogni. Ha meg már mást is fog enni, akkor meg pláne. Szóval kitartás.Kép

Szopival sem tud elaludni?

KépKép
connie
 
 


Közben gondolkodtam ma reggel a cumiról leszoktatáson.Kép Nekem ilyen szoktatásos dolgoknál az jött be, hogy mindent lassan és fokozatosan csináltam, tehát a régi szokást lassacskán hagytuk el, minden nap egy kicsit kevésbé, ill. amennyire az még Ákos komfortzónájába belefért, és közben helyette alakítottuk ki az újat. Legtriviálisabb példa: mikor a fürdetés időpontját későbbre kellett tenni 2 órával, akkor fél óránként toltuk az időpontot. Vagy pl. a mózesből a kiságyba úgy szoktattuk át, hogy először a mózest raktuk a kiságyba, úgy aludt benne.
Konkrétan cumi: Ákos 5 hetes korától 15 hetes koráig cumizott. Azért vezettük be, mert a babakocsiban és a hordozóban nagyon ordított, viszont a súlya meg a tropa hátam miatt a hordozás szóba se jöhetett. Aztán úgy szokott le róla, hogy babakocsiban meg hordozóban csak akkor kapta meg ha sírni kezdett, de egyre hosszabb időket nézegetett vagy aludt, és egyre ritkábban kellett. Elalvásnál meg szépen felcserélte a cicivel, azt kb. két héttel azután, hogy már máskor nem használtuk. Szóval valahogy így fokozatosan lehetne csinálni, attól függően, hogy mikor, és mennyit cumizik a lányod. Egyébként cumi helyett egy kisujj is megteszi, azt ugyanúgy kell szopizni, mint a cicit, az nem okoz cumizavart, bár hosszútávon elég kényelmetlen lehet.Kép

Kicsit más: Ákosnak ott van a játékai között a régi cumija, múltkor véletlenül úgy dugta be a szájába, ahogy használni kell, teljesen le volt döbbenve rajta, hogy ezt az izét lehet szopizni, és közben fogta a kezével is, nehogy kiessen a szájából.Kép

Ja, azt mondta az Eszter, hogy az alsó-felső ajkat ki lehet fordítani szopi közben is? Ez Ákosnál is gond volt, egy ideig szopi közben fordítottam ki neki - hüvelykujjal egy picit le ill. fel kell húzni.

KépKép
connie
 
 


Andi, Connie !

Kép Kép

Ez vicces! Mi is ott voltunk a szopis csoportban!
Andi, veled elég sokat beszélgettem is, az én babám a 13 hetes 65 centi hosszú Flóra. Kép
Remélem, sikerül leszoktatni a cumizásról Hannádat, a módszert illetően egyetértek Connieval. Csak fokozatosan és türelemmel. Tudom, könnyű mondani, de tarts ki, előbb-utóbb sikerülni fog!
Majd írd meg, mit mondtak a szakambulancián, jó?

Connie, rád is emlékszem ám, Kép a te kisfiadnak mondták, hogy "szopizzon mán kevesebbet, mer el fog hízni". Ugye? Aranyos és nagyon szép kissrác, elhízni meg, ahogy én tudom, anyatejtől nem fog (attól nem növekszik a zsírsejtek száma, csak a méretük, ha jól emlékszem).

Ott volt még valaki csütörtökön?Kép

jó szopit!

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Hát ez tök jó! Megszakadok a röhögéstől! Sziasztok Connie és Eszter! Nagyon örülök Nektek! Eszter, téged határozottan be tudlak azonosítani, a te arcodat viszont még keresem Connie, de biztos be fog ugrani, ha meglátlak köv. alkalommal!
Sajnálom Connie, hogy 'megbilincseltek', biztos, hogy egy jót káromkodtam volna a helyedben... Még jó, hogy nem vezetek. 36 hetesen szereztem meg a jogosítványt, minekután a 28. héttől veszélyeztetett terhes voltam, de azóta se ültem volán mögé, pedig jó lenne.
Elalvás szopival? Álmaim netovábbja lenne, egyelőre annak örülök, ha nem köpi ki a mellem 2 percen belül, pedig annyi a tejem! A helyzet kezd amúgy tragikus lenni, mert két hete csak fogy a gyerkőc... Még jó, hogy előtte jó sokat felszedett! Valószínű, hogy ha már jobban kielégíti a mellem, akkor a cumiról is jobban le fog szokni, addig meg élezem az idegeimet, hogy csak akkor adjam oda, amikor nagyon muszáj. Ez viszont elég nehéz eset, mert még az ölemben is sír cumi nélkül, olyan kis nyügi mindig...

Eszter!
Olyan aranyos és nyugodt a kislányod! Nem cserélünk? :-))
Majd megírom mit sikerül kiokoskodni a szakamabulancián! Biztos, hogy türelemmel megy legtöbbre az ember, sajna én nem erről vagyok híres :-((

Gyezsu!
Köszi a tippet, ezt kipróbáljuk!

Eltűntem, sír a gyerkőc, puszi mindenkinek,
Andi
móriczandrea
 
 


Visszajöttem...
Vaklárma volt, hál'Istennek!

Gyezsu!
Én a Kondorosi uszodába 'járok', Te merre laksz?
Andi
móriczandrea
 
 


Hihi, ez tényleg jó.Kép

Eszter,
Rád is emlékszem, meg Flórára, akinek nem cibálta meg a haját Ákos.Kép

Andi,
Én ott ültem Eszter (mármint a csoportvezető Eszter) mellett. De a profilomban van kép rólunk.

Bocs, miután írtam, rájöttem, hogy hülyeség volt a szopival elalvást írni, mert nálatok nyűgös még a szopi. Zenével próbáltad már megnyugtatni? Ákosról nemrég derült ki, hogy blues-rajongó. Ó, mennem kell fürdetni.

Jösztök a következő alkalomra is, a decemberire?

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!
Megkérdezhetem, hogy hol volt ez a szopis csoport? Néztem Pele oldalát az nlc-n, de ott csak a káposztásmegyerit hirdeti, ami nov. 8-tól indul, úgyhogy akkor ez még nem lehetett...meg az nekem nagyon-nagyon messze lenne.

Kriszi!
Mélt nem volt időm azóta sem írni, de most jobb is sokkal a helyzet "felemás cici" ügyben. Kép Igazából az előző mélt (amit nem kaptál meg) akkor írtam, mikor úgy éreztem már nagyon durva a helyzet, és féltem, hogy Doni elutasítja majd a rosszabb cicit, és csak erről akartam kérdezősködni, hogy Nálatok, hogy maradt el...

Jóéjt!
Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Bogárka,

Ez volt az:
La Leche Liga baba-mama csoportok
Budapest, I. ker. Attila u. 89. Családsegítő Központ
minden hónap első csütörtökén 10-12-ig
Vezeti: Martinovichné Debulay Bianca IBCLC laktációs szaktanácsadó
Tel.: (1) 202-2157

KépKép
connie
 
 


Andi, nekem a csillaghegyi uszoda van 20 perc sétányira Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Hahó,
Bogárka,
csak gyorsan: nálunk most az van, hogy a gyengébb cici után fogja majd kapni a szilárdat (mert szinte sosem kell neki két cici egy-egy alkalommal). így akarom elkerülni, hogy még nagyobb legyen a különbség (anno úgy kezdődött, hogy az erősebb ciciből volt szopi minden egyes alkalommal, a gyengébből meg csak minden másodiknál). Merthogy még most is olyan többletem van, hogy mindent akarok, csak szaporítani nem. És ezt nem azért mondom, hogy elkeserítsem azokat, akiknél a kölkec igényeihez kevésnek tűnik a tej, de az is rémes tud lenni, hogy az ember hónapokig minden szopi után tapogatja, hogy most be fog-e csomósodni, vagy nem...

Sietek, mert talán (végre) éhes...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Connie!
Köszi! Hát az I. kerület sincs nagyon közel Kép Kicsit reménykedtem, hogy az a Pele-féle indult újra az Eleven Centerben, amit még májusban hirdetett (merthogy Esztert írtál, mint csop.vezető, ezért gondoltam), mert az nagyon közel lenne...

Kriszi!
Köszi!
Igen, ezt én is próbálom elkerülni, hogy a gyengébből csak minden 2-nál legyen szopi, és vsz. ez így is lenne, ha mindig a másik ciciből kezdeném el, de én az esetek nagy részében a rosszabbul termelővel kezdem, és így tuti, hogy sor kerül mindkettőre, mert az nem termel annyit, hogy önmagában elég legyen, míg a másik igen...

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok!
Olvasgatva a "beszélgetéseteket" nem találtam olyan problémát, ami engem "súlyt".
Szóval a kislányom 4 hónapos. Eddig főleg ciciből evett és néha kapott tápszert is, ha suli miatt nem voltam otthon. Most újabban azt csinálja, hogy nem eszi a tápszert, amit eddig csak úgy nyelt. Állandóan kilöki a cumisüveget a szájából vagy öklendezik. Gondoltam veszek neki egy másik fajta tápszert. Na ez sem jött be. Aztán eszembe jutott, hogy ha a cumit akartuk a szájába adni, ugyanezt csinálta. Ezért kipróbáltam kanállal adni neki a tápszert, így iszogatta.
Most akkor mi is van?
Adjatok tanácsot, hátha valaki hasonló cipőben jár...

Köszi
Nóra
noncsi77
 
 


Szia Nóra!

Más technikája van a cumisüvegnek, és más a szopinak, szerintem ez lehet a gond, de ebből ne csinálj problémát, mert nagyobb baj lenne, ha a cumisüvegből profin inna, és a szopival lenne baja Kép Szerintem próbáljátok meg pohárból itatni, az nektek se olyan fárasztó, mint a kiskanál.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Andi, Connie,
Én úgy tervezem, a következő csopira is megyünk, bár előző nap viszem a gyerkőcöt oltásra. Remélem, találkszunk Kép

Andi,
javult már a helyzet? Mit mondtak az ambulancián?

Mi egy (remélem) kisebb szopisztrájkot élünk meg épp. Kép Mit mondjak, eléggé kiborultam az elmúlt két napban, de mintha javulna a helyzet. Úgy néz ki a dolog, hogy a cici a főellenség, maga a testett öltött Borzalom, Flórácskám szerint. Hát elég sokat bőgtünk együtt. Evés csak félálomban. Minden etetés úgy néz ki, hogy előbb altatok, (leginkább zene és tánc módszerrel)s ha már csukódnak le szemecskéi, gyorsan szopi, de ha rossz az időzítés, el is alszik rögtön. Ha ébredezik, egyből teszem cicire, ha teljesen felébredt, nem fogadja el. Az okról fogalmam sincs. Se mensi, se új illatszer, se semmi. Szóval ez van. Ha egyik parának vége (kevés tej), jön a következő műsor.
Ma már szerencsére fekveszopival is megy a dolog. (Kopp, kopp,kopp.) Viszont attól félek, így megint le fog csökkenni a tejmennyiség, s kezdhetem előlről a parázást.

bocs a nyavalygásért...

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Nóra,
Megpróbálhatjátok csőrös pohárból is itatni, az nem zavarja meg a szopit (szopis tanácsadó mondta), és könnyebb, mint a sima pohárból.

Bogárka,
Eszter csak beugrott most a Bianca helyett, mert ők elutaztak. Az övé itt van:

"Szopis csoport Káposztásmegyeren
Kedves Anyukák!
Novembertől minden hónap második keddjén 10-12-ig sok szeretettel várok minden érdeklődő anyukát, várandós kismamát szopis baba-mama csoportomba.
Helyszín: KFÁMK Közösségi Ház, IV. ker. Lóverseny tér 6.
Első alkalom: nov. 8."

KépKép
connie
 
 


Szia Eszter!

Kitartás, nagyon ügyesen csinálod! Kata lányom pedig teljesen belelkesült Flóra fényképétől: Baba, baba! Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Megjártuk a szakambulanciát és sajna nem lettem sokkal okosabb, SK tanácsadó is csak állt értetlenül a dolog előtt. Megérkeztünk, megpróbáltam szoptatni, mire a gyerkőc kezét-lábát hátrafeszítette és visított, mint a kismalac. 10 perc visítás után apja vállán beájult, aludt 5 percet majd félálomban gyönyörűen szopizott, minekután azt a tanácsot kaptam, hogy szoptassam meg félálomban... Fasza dolog egy gyereket elaltani/álmosítani, aki éhes...Ja és cumi nélkül! Mert hogy elvileg le kellene szoknunk...Ha-ha! Hát az nekünk sehogy sem megy (gyermekem nagyon rossz alvó, ölben, hason fekve, ringatással és cumival is leghamarabb 1/2 óra alatt sikerül elaltatni, de ha leteszem a kiságyba azonnal felébred, úgyhogy szinte csak az ölemben alszik...) Minden esetre azt mondták ma az ambulancián, hogy ne is próbáljam meg leszoktatni, mert nem valószínű, hogy fog menni, ha születése óta szívja és az alvás fontosabb... Szóval ennyi volt.

Eszter!
Sajnálom, hogy Te is hasonló cipőben jársz, végül is nekem pont azt tanácsolták, amit Te már kivitelezel...Nem egy egyszerű dolog...Nekem egy sejtésem az, hogy valamikor erőltethettem az etetést és ez rögződhetett a gyerkőcben, ez vált ki benne ellenállást. Mostanában semmi egyebet nem csinálok, csak altatok és szoptatok, lesem, hogy mikor jut el abba az állapotba, hogy azonnal felkapjam és mellre tegyem, se túl hamar, se túl későn, de mindig csak egy keveset szopizik és 1/2-1 óra múlva újra indul a dráma. Vasárnap 18-szor szoptattam... Ma ott tartok, hogy ha eszik, eszik, ha nem, nem, cumit alváshoz megkapta...
Hagytam, hadd sírjon előtte egy 10 percet fárassza le magát és így most édesdeden elaludt.
Ja és ami nekem szopizásnál bejött: ülök a rugós ágy szélén, gyereket ringatom (le-fel, le-fel, mint Pom-pom a mesében) és egyszer csak benyomom a szájában a cicit és továbbra is folyamatosan rugózom és akkor kortyolgat! Csak ezt a gerincem nem nagyon bírja, de este csak így szopik...)
Azt nem értem, hogy miért parázol attól, hogy le fog csökkenni a tejmenniység? És ha igen? Akkor majd visszaáll! Nekem ez volt a rögeszmém az elején, most egy hete jutottam el oda, hogy leszarom, nem szedek semmi serkentőt, nem érdekel az egész, azóta meg dől belőlem... Mindig arra gondolok, amit mondtak a szopi csoportban, hog a mell nem csak etetésre való, lehet azt cumizni is és akkor arra gondolok, hogy lehet, hogy nem eszik eleget, de attól is megnyugszik, ha jól kicumizza magát...Tényleg a stressz a legnagyobb ellensége a tejtermelésnek! Amúgy meg csak panaszkodj nyugodtan, legalább nem vagyok egyedül!

Connie
Dec.ben mindenképp megyünk a szopi csop.ba!
Visszatérve az altatásra, mindent próbáltam már az égvilágon és csak a cumi jött be. Képzeld el, hogy Hanna élete első 6 hetében napi 6 órát aludt, amíg fel nem fedeztük ezt az ölben ringatva cumival helyzetet, azóta alszik kb.10-15 órát, telt hastól függően...Most a napokban a kisujjammal altattam, de iszonyat, 1,5 órán keresztül szívta, mint az őrült és utána 10 percet aludt nélküle majd végérvényesen felébredt, akkor egy gyors szopi és további nyűgölődés. Most már biztos vagyok benne, hogy nem fogom leszoktatni a cumiról, főleg, hogy a Szt. Istvánba is azt mondták, hogy kár a gőzért meg én sem látom kivitelezhetőnek és nincs is idegem hozzá. Megpróbálom a lehető legkevesebbet adni neki, de ennél többet nem tudok tenni.

Gyezsu
Attól tartok, hogy mi nem fogunk együtt járni úszni...

Sziasztok,
Andi
móriczandrea
 
 


Andi,
Hát így tényleg nincs értelme leszoktatni, meg nem is nagyon lehet, ez a napi hat óra alvás nagyon durva. Lehet ám, hogy így hogy nem görcsölsz rajta, ő is egyre kevésbé lesz feszült az evéstől, és lassan javul a helyzet, mert átveszik ám, ha valami minket frusztrál. Ákost még egyszer nem sikerült elaltanom, mikor nagyon el akartam altatni.Kép
Azt olvastam, hogy ilyenkor segít a sok-sok testkontaktus, persze semmit sem erőltetve. De cumizás közben is jön ám a tejcsi, úgyhogy akkor is eszik.
Altatáshoz akartam még írni, hogy egy időben Ákos nappal csak rajtam aludt, én azt csináltam, hogy előkészítettem egy kényelmes karosszéket, felpakoltam a lábam az ágyra, fejem alá kispárna, és így ülve aludtam vagy olvastam, amíg ő aludt. Én is úgy voltam vele, hogy az alvás a fontosabb, mert akkor legalább nem nyűgös utána. Lehet, nektek bejönne egy hintaszék is, ha így ringatózás közben szeret aludni, szopizni.

Eszter,
Sztem is ügyesen csinálod, csak így tovább!Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Andi, a hordókendőt nem próbáltad? Kata nagyon szerette - és nagyon jókat aludt benne. Nem csak sétálásra vagy közlekedésre használtuk, itthon is beletettem, ha nagyon nyügi volt, és amikor már sehogyan sem aludt el, a kendőben bealudt. A kendőnek az az előnye is megvan, hogy egyenletesen osztja el a súlyt, nem terheli annyira vállat-gerincet.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Végre! Azt hittem, végérvényesen eltűnt az egész babanet.

Andi,
hát, bazi nehéz dolgod van, hogy prózai legyek. Minden elismerésem a tiéd. Annyira szerettem volna kedden már valami biztatót írni, erre behal a társalgó...Kép
Szóval én nagyon drukkolok nektek, s egyetértek azzal, hogy minél inkább lazán veszed az egészet, annál hamarabb megoldódik. Nálunk is akkor javult a helyzet, amikor sikerült megnyugodnom. Mára már nyoma sincs a sztrájknak, eszik, mint a kisangyal, s tejem is van elég. Kép Kép Szóval virulok.Kép
Remélem, neked is könnyebb legalább egy ici-picit!
A kendő nekem is bevált,sőt a testközelség növeli a ciciző kedvetis! A másik, amivel jól tudok altatni még, a babakocsiban tologatás, akár a lakásban is. Azt próbáltad már?
És a különböző szopis pozíciókra hogy reagál? Nekem a fekveszopival oldódott meg most a helyzet végérvényesen. Az elmúlt 3 napban így aludt el este.
Lehet, hogy nagyon furán hangzik, de a szomszédunk babája bekapcsolt porszívó mellett tudott a legjobban elaludni.

Bocs, most mennem kell, de gondolkozom, hátha eszembe jut még valami
tarts ki
KépdrukkdrukkdrukkKép

Connie,Gyezsu, nektek meg kösz a biztatást. Így utólag azt hiszem a tejszaporító gyakoribb mellretételes akciómra orrolt meg a ded. Azóta nagyon vigyázok, hogy ne erőltessem.

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter,
Nálunk az elektromos orrszívó motorja a végső "fegyver", ha már semmi altatós trükk nem jön be, akkor bekapcsoljuk neki, és puff, már alszik is. Néha, ha túlfárad, nehéz másképp elaltatni.

KépKép
connie
 
 


Hahó,
Andi,
minden részvétem: mi is hosszú félálomban szopis időszako(kat) éltünk meg, és az alvás is hasonlatos. Nálunk volt olyan is végső kétségbeesésemben, hogy félmeztelen kendőben altatva szoptattam, fel-le mászkálva Kép Nálunk az orrgaratmandula kontra erőltetés szokott bekavarni, nem a cumi, de az én kölköm is őrült rossz alvó. Nappal vagy kendőben alszik, vagy babakocsiban, illetve kétszer fél órát cicin (mialatt eszik is). Most éppen nem lehet kivinni a köd miatt, így üvölt az ágyában, Apa meg ott ül mellette, és elvileg altatja (ringatva nem alszik el, most cici sem kell neki) Kép

Eszter,
az erőltetés piszok rossz. Én most már úgy vagyok, hogy eszik, amennyit eszik, csak legyen neki jó élmény a szopi.

Bogárka,
Zeze öt és fél hós múlt, és most kezd valami minimálisat enni is a szopi mellett. Úgy tűnik, hogy ez a gyenge cici plusz szilárd kaja bejön. De ő annyira kisétkű, hogy a gyengébb cici is kielégíti, sőt, még abban is szokott hagyni jócskán. Mások a kölkök. Én most már nem erőltetem az erősebb cicit is minden alkalommal, mint Cicónált tettem, mert keveset evett a másikból. Mert aztán az lett a vége, hogy nőtt a különbség, és ez önmagát gerjesztette, hiszen az erősebb cici annyira túltermelt, hogy aztán már muszáj volt mindig azt kínálni. Most nekem nem jött be a mindig a gyengébbel kezdek, mert akkor az erősebb nem ürülne szinte soha Kép De most már nem izgatom magam, nem sokáig kell már csak cicin élnie a kölöknek Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Most egy kis nyugi van, mert tegnap 3*10 percet aludt nappal a gyerkőc és most beadta a derekát. Hurrá!

Látom a hordozókendő többeteknek bejött, én sajnáltam rá a pénzt anno, mondván, hogy egy 'hosszú sálért' nem adok annyit, de lehet, hogy most már beszerzek egyet. Nov.19-én babaruhabörze, hátha ott találok egyet olcsóbban.

Amúgy mostanában már jobban eszik a gyerkőc és rohamos fejlődésnek indult az elmúlt 3 napban, lehet, hogy megnyugodott aranyoskám, hogy visszakapta a cumiját. Poénos, de mostanában a kisujjammal is sokat altattam és úgy rászokott, hogy néha nem hajlandó becsukni a kis szemét a cumival, csak az ujjammal, aminek mondjuk az a hátulütője, hogy tegnap is meg ma is végigüvöltöttte a kocsikázást, mert álmos volt, de nem tudott elaludni és a cumit nagyívben köpdöste...Na akkor elkezdtem szídni magam, hogy mit kell nekem annyit kísérletezni, eddig legalább a cumival nem volt semmi gond... Na jó, nem panaszkodom többet, tényleg, most már kezd a helyzet csillapodni egy kicsit, bimbóvédőt nem használok már egyáltalán és egyre ügyesebben szopizik. Sokszor elengedi ugyan a mellemet, de olyankor mindig 'visszacserkészem' és megy tovább a dolog.

Eszter!
Poénos, de nekünk is a fekveszopi jött be, (más nem is megy per pillanat)lehet, hogy ott jobban elengedi magát az ember, ki tudja?!
Ez a porszívósdi tényleg érdekes, Hanna nem tud elaludni rá, de ha üvölt és bekapcsolom, elhallgat és kimereszti a szemeit, úgyhogy nagyon szeretjük a porszívót!!!
Örülök, hogy jobban vagytok!

Connie
Hát igen, az általad leírt altatás kísértetiesen hasonlít az enyémhez! Én is ilyenkor szoktam művelődni, ja és sokszor leeszem a gyereket, mert kénytelen vagyok a feje fölött enni, ha nem akarok éhen halni és sirattatni sem szeretném... Gondoltam, hogy feltornásztathatnám magam angolból ez idő alatt, de annyira nincs agyam hozzá, ahhoz aludni is kéne valamit... Egy hintaszék tényleg jó lenne, de már nem fér be miniatűr lakásunkba sajna, főleg hogy a gyerkőc érkezése előtt mindent beépítettünk, szóval marad a hordozókendő.

Kriszi
Össze kéne kötni a kölkeinket... Nem tudom mitől van ez, hogy egyik gyerek csak eszik-alszik hetekig/hónapokig, a másik meg csak ezt nem csinálja?! Nem értem! Érdekes módon Hanna a babakocsit is végigüvölti, nem igazán szereti, semmit nem szeret, ami nem függőlegesen történik!Bár hallgassak, most már kezd jobb lenni a helyzet, ha nem is alszik meg eszik túl sokat, már kezd ellenni egyedül is és ez végtelen nagy boldogsággal tölt el. Többre már nem is vágyom, csak egy kis csend legyen, ámen.

Kellemes hétvégét mindenkinek,
Andi
móriczandrea
 
 


Sziasztok!

Andi, nekünk összecsukható hintaszékünk van Kép És még én is ebben szopiztam Kép Kép (Csak azóta sárga, nem fehér Kép) Nekem mondjunk szoptatásra nem jött be, de apának az lett a tévénézős hintaszéke, meg altatni is szokott benne.

Pedig milyen jól néztél volna ki vezetés közben hátratekeredett kézzel Kép Bocsi... Én anyósülésben tekeregtem hátra lábat simizve szintén altatás céljából.

Nálunk a rokonságban volt olyan gyerek, akinek nem volt elég, ha a kocsiban tologatták a lakásban, mert túl egyenletes volt a terep - mindenféle kábeleket és egyéb huppanókat kellett a földre fektetni Kép

Lányok, kitartás, a hozzáállásotok hiper-szuper!!!

(Aztán tavasztól majd jövök én is a szopis sirámaimmal Kép)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Hahó,

Andi,
hát tényleg... most éppen sztrájkol az ifiúr, vsz. megint beteg, Apa most vitte el fülészhez (mi meg a nagylánnyal főzzük a holnapi ebédet). De biztatni tudlak azzal, hogy mióta már félig ülhet a babakocsiban, azóta ott is tud aludni fél órát-negyven percet, előtte nézelődik, és ha nincs nagyon sötét, akkor utána sem üvölt (ha sötét van, és még jó ideig tolni kell, akkor fél vagy nem tudom mi). Na jó ez már off. A hintaszék nekünk is nagyon bejön, meg az állva-ringatva szopi is, és igen, a föl meg le az ágy szélén is ismerős... Kép

GyeZsu,
jaja, hátratekeredés is ismerős, még Cicónál - csak én hátratekeredve énekeltem a másfél órán keresztül a Hull a szilvát, amikor eltévedtünk halászléfőző-versenyre menet Kép
Amúgy meg te se leszel ilyen gondtalan, ha majd kijön az a pocaklakó Kép

Üdv
Kriszi az őrület határán
kriszi
 
 


Sziasztok!

Andi,
Azért ezek alapvetően jó hírek! Kész sikertörténet.Kép
Kép

Ha picit nagyobb lesz már Hanna, akkor jobban ellesz a babakocsiban is meg az autóban is. Ákos olyan 3 hónapos korától bírja ezeket, mióta észrevette, hogy van világ a babakocsin túl is, és azt lehet nézegetni. Sztem félt benne az elején, túl nagy volt neki, vagy nem tudom. De minden sétánál megállítottak, hogy mi baja van szegény babának, beteg?Kép Mi ekkor vetettük be a cumit, egy pár hétre, amíg meg nem szokta a kocsikázást.
És egyébként is, ahogy nő, egyre jobban el tudja majd foglalni magát. Emlékszem, hogy örültem, mikor elkezdett fogni és 20 egész percig lefoglalta magát a játékaival.Kép
Én is leginkább fekve szoptatok, régebben meg szopispárnával. A fekve szopi nem erőlteti a hátam, és ha elalszik bele, akkor csak ki kell osonnom mellőle. És addig is pihenek, nem rohangászok.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!
Itt nézheted meg, hol lesz legközelebb szopi szakkör KépKép
http://www.szoptatasportal.hu/event/2005/12/01

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Hahó Andi!

Hogy vagytok? Nagyon örültem a híreidnek, csak még nem volt időm írni! Úgy látom, reményteljes az ügyetek. Kép
Szerintem a bimbóvédő elhagyása már nagy fegyvertény! A játszócumi talán nem fog annyira bezavarni, mint a védő.
Hogy álltok az alvással? Éjszaka hányszor eszik Hanna? Flóra átállt egy szopiról kettőre, ami nem lenne baj, csak néha hajnali egykor úgy csinál, mintha reggel lenne...

Képzeljétek, babamasszázs tanfolyamon megismerkedtem egy anyukával, és elbeszélgettünk szopitémában. Kiderült, hogy mér, és pótol, de bimbóvédőről sikerült leszoktatni lánykáját.Õ is tipikusan info és önbizalom hiányában kezdett pótolni, pedig látszik, mennyire szeretne csak szoptatni. Sikerült meggyőznöm, hogy felejtse el a mérleget és figyelje inkább a lényeges dolgokat: pelusok, jókedv, stb. És képzeljétek, leszokott a mérlegről, és egyre kevesebbet pótol, s már nem időre szoptat. Nagyon örült neki, hogy sikerül. Én is nagyon örültem! Kép Sőt, a következő csopira eljön az Attila útra. Kép (legalábbis remélem).

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, örülhetsz is, hogy tudtál segíteni, ez nagyon nagy dolog - ügyes voltál Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Eszter: gratula! Tök jó, hogy tudtál segíteni, hogy hallgatott rád az anyuka.

Akartam már többször írni, hogy át kellett értékelne az otthoni helyzetet. Ugyanis én most itt vagyok Amerikában, és ami itt megy szoptatás (vagyis inkább nem szoptatás) téren, az elképesztő. Persze hallottam én, hogy itt sokkal kisebb a szoptatási kedv stb., de hogy ennyire.
Eleve alig van (legalább is itt Jersey-ben) bababarát kórház. A szülést sürgősségi esetként kezelik, és ha adott időre nincs meg a baba, akkor nincs mese, császár. Ugyanis félnek a perektől az orvosok. Aztán pedig lépten-nyomon (kórház, gyerekorvos, babaújságok, internetes babaportálok) ingyenes tápmintákat tukmálnak az anyukákra, akik örömmel el is fogadják, hiszen néhány hét babaszabadság után menniük kell vissza dolgozni. A környezetemben csupán 2 anyukáról tudok, akik még szoptatnak: az egyik chilei, de már ő is nagyon azon van, hogy elválasztja a 9 hónapos babát, mert tanít és tanul is mellette, a másik amerikai, de neki a férje chilei, és ő most választja el a 15 hónapos kislányát. Amúgy tápos babák mindenhol. (Na jó, a LLL csoportot nem számolom érthető okoból.)
Szomorú ez az egész. Persze az egész rendszernek kellene változnia ahhoz, hogy megnőjön a szoptatási kedv, hogy ne legyenek a mamá ilyen borzasztó helyzetbe kényszerítve (egy ismerősömnek 2 hét után kelle visszamennie dolgozni Kép

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok!
Húzós napjaink voltak mostanában, nem sok szabadidőt hagyott a gyerkőc. A hét első 3 napján csak kétperces szopásaink voltak és 10 perces alvások. Na meg az éjszakák! Rendesen kétóránként ébredt fel és sajna legtöbbször nem az éhség miatt, mert kettőt cuppogott majd tágra nyílt szemekkel nézett körül a világban. Mit lehet kezdeni egy nem álmos nem éhes gyerekkel éjszaka?! Na szóval gondolhatjátok…Most már kezd egy kicsit jobb lenni a helyzet, jobban eszik és jobban alszik is, ez mindig összefüggésben volt, csak hát nincs mit tenni, amikor az Istennek nem akar enni!

Gyezsu!
Én még soha nem láttam összecsukható hintaszéket, sőt még csak nem is hallottam ilyenről! Minden esetre utána fogok érdeklődni.
A férjemnek meséltem ezt a kábeles dolgot, majd megszakadt a röhögéstől és azt mondta, hogy azt már azért mégse…

Kriszi, Connie!
Képzeljétek feltaláltuk a spanyolviaszt! Kaptunk ajándékba egy rugós játékot, amit Hanna nagy érdeklődéssel figyelt és csak 2-3 percenként kellett odamenni és bökni egy kicsit rajta, hát rájöttem tegnap, hogy ha Hanna kezére kötöm egy gumival, kész perpetuum mobilét alkotok és bejött! 1 órán keresztül rá se kellett néznem a gyerkőcre és hosszú idők óta először sikerült együtt reggeliznem a férjemmel. Hurrá! Holnap veszek még 5 hasonlót! Nagyon örülök, hogy ezt felfedeztük! Hogy kell trükközni az embernek!
A fekveszopás nekem is nagyon szimpatikus és a héten nekem is sikerült elosonnom vagy kétszer! Akkor nagyon boldog voltam! Azóta is mindig bebugyolálom szopi közben, hátha a jó melegben egy kis szunyókálásra támadna kedve!

Szia Eszter!
Köszi, ma éppen jól vagyunk, hagyott aludni is egy kicsit Hanna-baba, amit nagyon díjaztam. A hetünk viszont nagy szívás volt, úgy lefáradtam, hogy az egyik nap elájultam, még szerencse, hogy a gyerek nem volt a kezemben. Leeshetett a vérnyomásom vagy mi, percekig nem tudtam magamról, szegény férjemnek említeni sem mertem, ő is eléggé kivan.
Éjszaka hányszor eszik Hanna? Eddig volt egy elég jól kialakult rendszerünk, hogy este 10-11 fele szoptattam, legközelebb 3-4-kor majd 6-7-kor ébredt. Ez az utóbbi 1 hétben felborult, szabályosan 2 óránként ébred: 1kor, 3kor, 5kor, 7kor és sajna nem mindig az éhség miatt! Én gyakorlatilag mire visszaaludtam már újra ébren volt. Ja és nappal sem aludt ám semmit! Tegnap meg ma éjjel már visszaállt a régi kerékvágásba, remélem, hogy csak valami átmeneti dolog volt ez az egész.
A mérleg és a bimbóvédő nálam is csak az önbizalomhiány kompenzálására szolgált, most már eljutottunk oda, hogy védőt egyáltalán nem használunk és a mérleget pedig csak az esti nettó súly mérésére, de rájöttem, hogy ez is fölösleges és már nagyon várom, hogy lejárjon a mérleg bérleti díja és visszavigyük! Most még a férjem unszolására megmérem este, de csak idegbajos leszek, amikor látom, hogy az elmúlt napokban többet fogyott, mint amennyit hízott!

Kriszta!
Miket mesélsz! Égnek áll a hajam ettől a mentalitástól!

Kellemes hétvégét Mindenkinek!
Andi
móriczandrea
 
 


Andi,
Na, mérleggel ugyanígy voltam, aztán vissza is vittük még a lejárat előtt.Kép
Sajnos ilyen nemalvós időszakok vannak, Ákosnak is voltak ilyen hetei - most már csak napok - nem is derült ki mitől nem aludt. De pl. ha telihold van, borítékolható, hogy nem nagyon van alvás.Kép Sőt, én innen tudom, hogy telihold van.Kép
De alapvetően azt akartam kérdezni, hogy vasat, vitamint szedsz-e, mert én a szülés után két-két és fél hónappal a vashiánytól lettem ilyen ájulósan fáradt (meg persze az éjszakázástól isKép).

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Tanácsot szeretnék Tőletek kérni. Torokfájásra, köhögésre milyen gyógyszert lehet bevenni szoptatás alatt?
Két kisfiam van, Bálint 3 éves lesz, Benedek 8 hónapos.
A háziorvosom szabadságon, az ügyeleten, és a patikában mást-mást mondtak.

Rákerestem a neten, de csak telefonszámot találtam.

Köszi előre is!
Renáta

KépKép
renáta29
 
 


Renáta,
A lándzsás útifű szirup pl. nagyon jó köhögésre, torokfájásra, és az biztos nem árt Benedeknek sem, mert 6 hónapos kortól már adható babáknak is. Nekem még a tejem is több lett tőle ideiglenesen.Kép
Amit még ajánlani tudok, az valamilyen Echinacea csepp vagy oldat, ami erősíti az immunrendszert, a szoptatás alatt szedhető gyógyszerek adatbázisa szerint a O. kockázati csoportba tartozik, vagyis semmi kockázata sincs.
Most én is ezzel a kettővel, meg minimális algopyrinnel vészeltem át a megfázást.
(Egyébként gyógyszerész vagyok.)

KépKép
connie
 
 


Köszönöm szépen, Connie, kipróbálom.

További jó hétvégét!

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Tegnap tettem fel képet az összecsukható hintaszékről, de eltünte magát. Újból megpróbálom:
Kép

Renáta, ha van a környéken homeopátiás gyógyszertár, a Connie által írtakon kívül a Stodal nevű köptető nagyon jó, az is adható gyereknek is. Anno nekem azt mondták itt a lányok, hogy szoptatás alatt már lehet inni a gyógyteákat, nekem hurutra a kakukkfű a gyógyírem (egy kávéskanállal egy bögréhez nem lesz keserű, sőt - én szeretem Kép), a bodza izzasztó és az is finom, meg a hársfát szokták még ajánlani (az is finom, bár inkább olyan semmilyen), na meg a kamillát. Immunerősítésre jó még az Oscillococcinum is, ez is homeopátiás szer, de sima gyógyszertárban is lehet kapni, és ha már jelentkeztek a influenzás tünetek, akkor is lehet szedni, sőt - ez volt az első olyan gyógyszer, ami nem lefojtotta a náthámat (később meg újból előjött), hanem tényleg elmulasztotta. Jobbulást!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Andi, ez az ájulás megrémített! Nagyon ki lehetsz merülve!Kép A vaspótlás szerintem mindenképp jó ötlet, más vitamint szedsz? Én inkább a természetes vitaminokban hiszek,jobban hasznosulnak, ezért én búzafű kapszulát szoktam szedni (nem vaspótlásra, vas nincs benne).Az energizál is. Na de a rendes pihenést semmi nem pótolja. Nem tudsz valakit megkérni, hogy kicsit vegye le a válladról a terheket? Már egy-két óra magadra szánt idő is sokat számít.

Van még egy homeopátiás szer, ami megelőzésre is nagyon jó: Echinacea D4. Egy-kéthavonta egy hétig kell szedni 3x3-5 golyócskát. Havi egy kúra a maximum, ennél többet nem szabad, mert ellenkező hatást érhetünk el! Előnye az Echinacea oldattal szemben, hogy nem szokik hozzá úgy a szervezet, valamint nem tartalmaz alkoholt és a tejbe sem kerül bele. Én, ha lehet, mindig a homeosat részesítem előnyben, az nem tud bekavarni úgy a babának.

Gyezsu,
látom, a gyerkőcöt gyengéd szálak fűzik a hintaszékhez...Kép

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!
Front van vagy mi a szösz, Hanna-baba 2 napig egyet aludt! Még soha nem volt ilyen eszem-alszom napunk! Most egy kicsit kipihentem magam, jó volt.

Gyezsu!
Most már elhiszem, hogy van összecsukható hintaszék! Ez tényleg nem sok helyet foglal még így sem, hát még ha összecsukható! Utána fogok majd nézni!

Eszter!
Elevitet szedek már 1 éve és C-vitamint rendszeresen, de nem hiszem, hogy vitaminhiány, hanem kimerültség mindennek az oka. Éjszaka általában nagyon keveset alszom és nappal sem igazán tudok, mert vagy Hanna nem alszik vagy fúrnak a fejünk fölött...Sajna segítség nem igazán van, mert én erdélyi származású vagyok és csak 5 éve élek itt,rokonság mindenhol máshol:-(( Igazából csak a férjem van, mert egyetlen itt élő rokonom 50 évesen egyedül neveli a 9 éves fiát, a szüleim betegek...És kb. ennyi, dehát ezt tudtam, majd összeszedem magam, csak legyünk túl a nehezén.
Kedden 3 hónapos oltásra megyünk, szorítsatok!
Eszter! Nektek volt valami mellékhatás?

Andi
móriczandrea
 
 


Szia Eszter!

Hát ez a hintaszékes kép kb. egy éve készült, akkor még megkapaszkodásra használta, ma már felmászik rá, és hintázik benne.

Az Echinaciából van szirup is, abban nincs alkohol, így gyereknek is adható. (Én azt szoktam adni, ha náthás, meg a Stodalt, ha köhög. Mondjuk Kata már 21 hónapos.)

Na, jól körüljártuk a témát Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Eszter,
Azt hol olvastad vagy hallottad, hogy az Echinacea oldathoz hozzá lehet szokni?
Egyébként a szoptatás+gyógyszer adatbázis szerint teljesen veszélytelen szoptatás alatt az Echinacea, nemcsak a homeopátiás.

Gyezsu,
Ó, nekem eszemeb se jutottak tegnap a gyógyteák, pedig azokat alapból iszom mindig,amiket írtál, ha náthás vagyok. Kakukkfüvet kivéve, azt nem szeretem csak sültekre.Kép

Andi,
ismerős a szitu, nekünk sincs senkink Pesten, aki segíthetne. Mi azt csináltuk a férjemmel, hogy amikor valamelyikünk már nagyon kinyúlt, akkor egy fél napra átvette a másikunk a babával való foglalkozást, és addig lehetett aludni. Persze a férjem járt jobban, mert nekem úgyis kellett szoptatnom, de egy-másfél óra alvás is sokat számított.

KépKép
connie
 
 


Connie,
az Echniaceával kapcsolatban több helyről (ismerősök)hallottam már, hogy hozzá lehet szokni, de az info nem közvetlenül szakembertől származik. Szóval lehet, hogy téves, utána kellene nézni ennek. Nem szeretnék légből kapott dolgokat terjeszteni. Mindenesetre megkérdezem a belgyógyászt,(ha eszembe jut) aki a homeós dokink. Ha a szoptatás+gyógyszer adatbázis szerint veszélytelen, akkor úgy is van. Az igazság az, hogy én teljesen veszélytelen gyógyszert sem szívesen veszek be, ha nem muszáj,és van más alternatíva, de ez már az én hülyeségem.Kép Tudom, hogy túlzásba viszem. Kép

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter,
azért kérdezem, mert a legnagyobb Echinacea készítmény forgalmazónak (4 félét is importál) voltam a tud. oszt.vez.-e gyed előtt, és én még erről nem hallottam, hogy hozzá lehetne szokni. Az ismerőseid miből gondolták, hogy hozzászoktak? Nem is kell olyan hosszú ideig szedni, ami hozzászokást okozhatna. És én is évek óta használom, még az egyetem óta, de ilyet én sem tapasztaltam.

KépKép
connie
 
 


Lányok, nem arra gondoltok, hogy kúraszerűen szabad csak szedni és nem folyamatosan? Mert ez rá van írva a tájékoztatóra. Nem lehet, hogy a hozzászokás a folyamatos szedésre értendő?

Ja, és egyszer kaptam bodzalekvárt - hát az isteni volt, éreztem, ahogy melengeti a torkom Kép Egyébként a mézet se felejtsük el, a selyemfű méznek olyan íze van, mint az akácnak, de ha jól emlékszem, sokkal magasabb a vastartalma. Azóta azt veszek. Egy méhész pedig "kioktatott", hogy a mézet nem szabad forró teába tenni, vagy az ikrásodását melegítéssel megszüntetni, mert magas hőmérsékleten elvesznek belőle a "gyógyanyagok". Én most felfedeztem a limonádét igazi citromból és mézzel - nekem ízlik, és immunerősítésnek sem utolsó.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kedves Mamák!

Csatlakozom azokhoz, akik előttem már örömmel vették tudomásul, hogy végre nem a szoptatási szakemberek, védőnénik stb. által meghatározott vonalat képviselitek! Kép
Tényleg csak a saját tapasztalatra lehet adni, különben az ember stresszel csak...ezért én is hozzátok fordulok!!
Az igazság az, hogy a túl sok infó (könyvekből, netről, szóban) engem is megzavarnak. Lucababánk 10 hetes, egy hetes kora óta szopizik, addig feles-pohárból itta csak meg a lefejt anyatejet Kép Hetente 15-20 dekát hízik, én pedig szorgalmasan fejem le (váltott mellből szoptatom) a maradék tejet, napi kb. 150 ml-t. A "szabályos" szoptatástól azonban bizonyos szempontból eltérünk: egész aprócska kora óta 3,5-4 óránkénzt szopizik (abszolút ő alakította így), este 8-9 között eszik, utána csak reggel 4-5 között, tehát nem kelek fel hozzá éjjel. Ja, és néha kap játékcumit, mert szintén pár napos kora óta tömködi a kis kezét a szájába -függetlenül az éhségétől-, az ujját nem tudja szopni.
Aggódom, hogy talán nem lesz elég tejem, mert pár napja elég változóan telnek meg a cicik. Van úgy, hogy este a másik ciciből is szopizik, mert nincs elég az egyikben, reggel viszont megeszik kb. 120-130 grammot 1 ciciből és még lefejek 50-70 ml-t. Ez normális?
A tejtermelés fokozására a gyakori szoptatás a megoldás, most kezdjem el a 3. hónapjában felborítani a napirendjeét a picinek, és erőltessem rá, hogy két óránként egyen???
Kösz előre is a jótanácsokat!
singi
singi
 
 


Gyezsu,
Én is erre gondoltam, hogy nem kell folyamatosan szedni, csak kúraszerűen, és úgy nem lehet hozzászokni.
A méz az fincsi, én meleg tejbe is szoktam tenni, mikor fáj a torkom. Az ikrásodát meg úgy szoktam megszüntetni, hogy teszek egy edénybe vizet, abba a mézes üveget, és melegítem, így a víz forró lesz, de a méz csak éppen elfolyósodik.

Eszter,
Én se vagyok híve annak, hogy automatikusan kapkodjuk be a bogyókat. De én inkább gyógynövényhívő vagyok, a homeopátia nem annyira jött be. Ill. csak azok, amiket a természetgyógyász dokim írt fel, de saját szakállamra nem boldogultam. Sajnos mi nem tanultunk még az egyetemen homeopátiát, csak 20 perc volt róla egy előadáson belül.
Na, most már tényleg nem offolok itt tovább.

Singi,
Az igény szerinti szoptatás valóban igány szerintit jelent, vagyis ha Luca 3,5 óránként akar szopizni, akkor 3,5 óránként kell szoptatni.
Az teljesen normális, hogy változó a nap folyamán a tejtermelés. Mi csak az első két hónapban mértünk, de akkor reggelente 170-210 gr-ot szopizott Ákos egy cicből, este meg 50-60-at, és ezt néha kettőből. Este általában kevesebb a tej, viszont táplálóbb, zsírdúsabb.
A játszócumit igazából lehet mértékkel használni, bár a kezüket így is, úgy is tömködik a szájukba, Ákos is csinálja kb. 3-4 hetes kora óta, akkor is csinálta, mikor volt cumija, meg azóta is, mióta nem kell neki a cumi. Sőt, hát most igazából mindent tömköd a szájába, amit csak megfog.
A tejtermelést miért akarod fokozni? Úgy érzed, kevés? A feszülés a cicikből elmúlik egy idő után, mert az nem a tejtől van, hanem a szövetek között felgyűlt víztől, és ha hozzászokik a cici a tejtermeléshez akkor elmúlik.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Köszi még egyszer mindenkinek az ötleteket!

Lándszás útifű szirupot vettem, már most jobb, alig köhögtem éjjel.

Renáta

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

OFF
Connie,
valóban azt érthettem félre, hogy folyamatosan nem jó szedni Echinaceát, de ez a homeopátiásra is érvényes. Egyébként mindig van itthon oldat is, szóval én is szoktam használni, csak mostanában nagyon bejött nekünk a homeopátia (mondjuk mindig képzett orvossal konzultálunk, lehet, hogy ez a siker titka). Megnéztem egy gyógynövényes könyvet, abban még annyi se volt, mint az oldat tájékoztatójában, hogy két hónapnál tovább ne szedjük folyamatosan. Szóval bocs mindenkitől a félreinfoért. Leszögezhetjük: a kasvirág nagyon hatékony és biztonságos gyógynövény, bármilyen formában használjuk is. Kép Na, mostmár tényleg lezárom a témát. Kép
ON

Singi,
Connie mindent nagyon jól leírt. Ha a babád nem kér magától gyakrabban enni, eleget pisil-kakil, fejlődik, élénk, akkor nincs szükség a tejszaporításra. Szerencsés vagy, hogy végigalhatod az éjszakát!Kép Ha ilyen jól alszik a gyerkőc,és ilyen szépen hízik, biztos van elég tejcsi.Kép

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?