Új privát üzeneted érkezett!

Betti! Hogy alakult a babád gyarapodása? Mennyivel született, mennyi volt a legalacsonyabb súlya, most mennyi? Az ő korában általában minden gyerek gyarapodása lelassul, az elején nagyon gyorsan gyarapodó babáké látványosan, a többieké általában csak kisebb mértékben. Ha éhezne, nem hiszem, hogy hízott volna 15 dekát. Ezt az is alátámasztani látszik, hogy nem is fogad el plusz táplálékot. Viszont ha kevésnek gondolod a tejedet, akkor a sűrűbb mellretétel a legjobb szaporító. Ilyenkor már egyébként is inkább havonta szoktak mérni, mert sokszor egy-két hétig "alighízás" után jön egy sokkal jobb hét. Szóval szerintem önmagában a két heti 15 deka miatt még nem kellene éhezésre gondolni. Az újra felkelés meg simán lehet kortünet. Ekkor nyílnak ki a világ felé jobban, és napközben nem esznek rendesen, mert minden másra figyelnek, csak az evésre nem. Mi a helyzet nálatok a napközbeni evésekkel? Lehet, hogy csak ezt pótolja éjjel. Az én legkisebbem, Réka, kettőtől négy hónapos koráig átaludta az éjszakát és utána újra kezdett éjjel kelni. Nappal teljesen idétlenül evett, viszont éjjel nagy nyugalomban jól belakmározott. Persze sokat számít az is, ha esetleg volt beteg az elmúlt hetekben. Ha nagyon lelassulna a gyarapodása gyakoribb szopizás ellenére is, akkor mielőtt pótlásra gondolnál érdemes az orvosnál egy kört futni, hogy vizsgálja meg, nincs-e valami lappangó fertőzése.

Andana! Bár nem engem kérdeztél, de nálunk is hosszúra nyúlt. Szerencsére nem szólt bele senki. A fiam, és a lányom is bebizonyították, hogy minden gyerek elválasztja magát egyszer magától. Ádám 3 éves múlt, mikor bevégezte ezirányú tevékenységét, Csilla most tart a heti egy-két szopizásnál. A hosszúra nyúlt szoptatással kapcsolatban egy kis olvasnivaló: http://www.szoptatasportal.hu/node/601
Éjszakai problémáink nem voltak, egyikőjük 10, másik 12 hónapos korától átaludta az éjszakát. Réka most 15 hónapos, ő viszont kel még. Most mióta a szemfoga is jön, többször is. Egyelőre eszembe sem jut beleavatkozni, mert a fogon kívül még legalább három dolog zavarhatja éjjel. Remélem, valaki tud majd neked megfelelő ötlettel szolgálni, ami beválik.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Andana!
Luca is így volt két évesen még, aztán mostanra kinőtte, én nem igen csináltam vele semmit. És bár itthon csak cicivel alszik el, az oviban kiadósakat szunyál anélkül. (Amikor első alkalommal aludt ott, azért én kinn ültem a folyosón beavatkozásra készen.)
A család... végül is elég volt párszor elmondani, hogy én NEM fogom elválasztaniKépKép a gyerkőt, majd kinövi, ha nem lesz rá szüksége.
(Hát még ha tudnák, hogy febr. végére várható az újabb eresztés...KépKépKép)
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borsts!

Mikor akarod elárulni nekik??? Kép

Zita
pzita
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a bíztatást és a jó tanácsokat.

Egyébként Babó nem egy elveszett emberke. Nem hajlandó elfogadni továbbra sem a cumisüveget (szerencsére), de még kiskanállal sem kell neki a tápi sem és a fagyis tej sem szopi után! Hát ha éhes lenne csak elfogadná?!
Délután az egyik szopi után viszont becuppogott fél üveg őszibarit...Inkább ez mint hogy a szopit hanyagolja.

Zita!
Bálint május 10-én ,3350grammal született.
1-hónap:4400,2 hónap 5700,3 hónap 6800,4 hónap 7000 gramm. Így alakult a súlya.
Természetesen összehasonlítottam a Buklcsúéval, a nagyobbikkal. Nála is lelassult 4 hónap után.

Szoptatok, szoptatok és nem adom fel, úgysincs más választás, mert Bálintnak csak a cici kell.

Andana!
Nálunk Bulcsú nem annyira szopizott sikáig, 14 hónapig, de addig ő is mindig a cicin aludt el.Én sem tudtam elképzelni, hogy majd lesz ez máshogy is, de lett... Csak úgy magától, nem volt benne semmi csavar....


Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Andana, Kata ugyan most augusztusban, másfél éves korában abbahagyta a szopit, de a cicimániája megmaradt - csak most már a pocakom (is) cici. Ha tehát délutáni altatás van, és fekszem mellette, vagy éjszaka ébred és átvesszük magunkhoz, akkor a Cici-cici könyörgés azt jelenti, hogy "szabadítsam fel" (azaz tegyem pucérrá) a pocakom, hogy tudja simogatni.

Mi abbahagytuk a szopit a terhességem elején (nem a terhesség miatt), úgyhogy a családom meggyőzése arról, hogy normál esetben szopizhat tovább a nagy pocaklakó mellett is - szóval ez már sógornőimre marad (hacsak nem lesz nálunk harmadik Kép). De igazán nem lehet egy szavuk sem, mert a családomat már meggyőztem az igény szerinti szopiról, a fejés szükségtelenségéről stb. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok
Köszi mindenkinek a tapasztalatokat.Hát nem képzeltem volna az elején, hogy ilyen gondjaink lesznek, mert az első egy hónapban a szájába se vette a cicit, csak üvegből kapta a lefejt tejet.Most meg olyan mint amikor a játékszenvedélyes meglát egy játékgépet.Olyan akarattal követeli a cicikót.Õ nevezte el így.A rokonok meg csak káráljanak.
Üdv Andana
andana
 
 


Sziasztok,
csak egy röpke kérdés:Gyerkőc lassan 2 éves,nagyon büszke, szoptatós mami vagyok.
Nem sűrűn járunk el itthonról,de ma itt a nagy alkalom!
Szóval :szerintetek megihatok egy pohár bort lelkiismeretfurdalás nélkül??
Este még mindig szopik,ezért hezitálok.
Előre is kösziKép
Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


sztem nyugodtan Kép

Márti
márti
 
 


Rokonok! Ha szopi kérdés van, tőlük mentsen meg a Mindenható! Én negyedik hónapja nem tudom lebeszélni a teáról anyukámat. Még szerencse, hogy anyós csak vigyorog és szerinte én mindent tökéletesen csinálok.
Lorca

Kép KépKép
lorca
 
 


Bori,
Az nlc-n a szopis tanácsadótól nemrég kérdezte ezt valaki, és az volt a válasz, hogy egy pohár bor belefér.Kép

KépKép
connie
 
 


Köszi,csajok,
kirúgtam a hámból kemény fél pohár pezsgővelKépKép
Gyerekem még egyben van,szóval semmi gond!
Igaz,nekem magyaros jókedvem lett,hisz már legalább két és fél éve semmi alkoholt nem ittamKép
Gyermek reggelig rajtam lógott,vadul szopizott kb.félóránként,amin jó lenne változtatni azért!
Nagy kérés,hogy csak egy éccakát hagy' aludjak má'??Kép
Fogalmam sincs,hogy tudnám az éjszakai szopiról lebeszélni!!
Mondjuk,egyszerűbb mellre tenni holt kómásan,mint magyarázni neki..
de azért már egy kicsit fáradt vagyokKép

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Segítség!
Teljesen bepánikoltam ma reggelre, ugyanis két hét alatt 18 dekát hízott csak a kicsim, aki ma 8 hetes.Most 5300 gramm, 4900-al született. Ezek szerint kevés lett a tejem? Nem tűnik éhezőnek,sokat mosolyog, bár a pisis pelusai számában nem vagyok biztos, hogy elég. Három centit nőtt az elmúlt két hét alatt. Lehet, hogy ezért hízott kevesebbet? Csak anyatejet kap, csak ciciből. Mivel így beijedtem, le is mértem, hogy mennyit evett ma reggel, és csak 80 grammot.Kép 2 hetesen 120-at is evett. Újabban egyébként mintha nem lenne türelme szopizni, hamar át kell raknom a másik cicire, különben dühös és csak rángatja a cicit. Ha áteszem a másikra, mohón szopik, amíg jól jön a tejcsi.
Ez a kevés hízás vajon összefügghet azzal, hogy kb. két hete éjszaka 6 órát átalszik? Azelőtt max. 4-et aludt egybe. Így már csak egyszer kelek. A fejést is kb. akkor hagytam abba, egy nap egyszer fejtem addig, mindig 80 grammot, reggel, a nem használt ciciből. Ma megpróbáltam fejni, de csak 40 jött le. Kép Most nagyon el vagyok keseredve, légyszi segítsetek! A mellem se feszül már szinte soha.Kép
Most mit csináljak? Kép

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter
Szerintem az, hogy nem tudsz annyit fejni inkább az idegeskedéstől van.Volt amikor én is annyira stresszes voltam ettől a bizonytalanságtól, hogy egyáltalán be se tudtam indítani a tejet fejésnél, pedig az én fiókám 1 hónapig csak cumisüvegből ette a lefejt tejet, nem volt hajlandó szopni.Elég rázós időszak volt.Én mondjuk hívtam néhány szoptatási tanácsadót is, mert kellett a nemlétező önbizalmamnak a folyamatos erősítés.Az lll honlapján találsz telefonszámokat.Õk szakértők én csak laikus vagyok.Szóval a legfontosabb, hogy nyugodj meg.Azért is szopnak nyugtalanul később, mert minden mást is szeretnének közben látni, és az is lehet, hogy bújkál benne egy kis megfázás, torokfájás.Szóval nem csak a kevés tej lehet ok.Szoptass minél gyakrabban ha egyszerre csak rövid ideig akar.A mellfeszülés pedig magától elmúlik amikor beáll a tejtermelés a baba igényére.
Gyorsan ennyi jutott eszembe, de most rohanok a nagyot ébreszteni, mert iskola van (elsős nagyfiú!)

Üdv Andana
andana
 
 


Szia Eszter!
Már tegnap akartam írni Neked, csak nem volt babanetKép Hasonló cipőben jártam, mint Te, az én fittneslánykám is max a szükséges minimumot hízta az első hónapokban, szóval megértelek. Most hat és fél hónapos, kedves, nyugodt, mosolygos baba, egy álom, komolyan. 5 és fél hónapos koráig csak anyatejcin élt, eztán elkezdtük kóstolgatni a gyümit. Most eszik főzeléket is. Én sem vagyok szakember, csak laikus anyuka, aki hasonlókat élt át. Elmondom én mit tennék, ha a helyedben volnék, de Te ismered a babádat, hozzá kell alakítanod a stratégiád!
-Nyugodj meg: a stessz tényleg nem segíti a tejcsi termelését!
-Ha jól értettem, eddig nem méregetted a szopikat, ne tedd most sem. Én mérlegfüggő voltam, ha mentük vhova a Picivel, jött a mérleg is. Tiszta lökött voltam. Mióta nem mérek, nyugi van.
-Cserélgesd a ciciket. Ha hamar átteszed a másikra, az eslő ciciből biztos nem jut hozzá a hátsó, zsírosabb tejhez, ami hízlal. Ha kell, négyszer-ötször is válts mellett egy szoptatás alatt.
-Szerintem a hat órás alvás azzal függ össze, hogy van elég tejed, megtömi a pociját a Manód, s elég neki csak egyszer kelni! Tudom, szopis tanácsadók szokták mondani, hogy az éjszakai szoptatás tartja fenn a tejtermelést, én aggódtam is, mikor az én babóm átaludta az éjszakát, s már egyszer sem kelt. Szerencsére a tejtermelésemet nem befolyálta, de a biztonság kedvéért:
-Fejjél este mielőtt lefekszel: 7-7-5-5-3-3 percig. Jó félórás monstre menet, de megéri, jó tejszaporító. Nekem ez nagyon bejött. Van, amikor csak a 10 perc után indul be a tejleadó reflex, de akkor dől a tej! Szerintem a 40 grammos fejésnek-ami nem kevés- az a magyarázata, hogy most már nem fejsz, tehát megkapta a cicid azt az üzenetet, hogy "köszi, nem kell tejci"-ezért nem termel már annyit.
-Szoptass gyakran-ezzel kellett volna kezdenem, mert tényleg ez a legjobb tejszaporító!!! Én úgy csinálom, hogy ha 3 órán belül kér, akkor azt a mellemet adom oda, amiből szopizott. Ha két mellből szoptatsz, akkor szerintem azt kínáld, amiből kevesebbet evett.
-Ha eddig nem ittás szoptatós teát, most kipróbálhatod, pl a Herbalaktot, homeós bogyókat, pl Urtica utrens. Ha adsz egy emilcímet, küldök neked tejcsiszaporító praktikákat, bár szerintem ez főként lelkileg hat, megnyugtatja az embert, hogy mindent megtesz. Bár a tea nekem tényleg hatásosnak bizonyult.
-Gyönyörű a babád! Bocsi, ezzel kellett volna kezdenem! Remélem sikerült vmit segíteni, talán nem írtam butaságokat, okosabbak javítsatok!
Még vmi: az én lánykám majd 4 kilóval született, azt mondják, a nagyobb babák lassabban híznak!
Szép Napot Mindenkinek!
sziasztok,
Eszter
wester2004
 
 


Wester2004: szerintem annyira jól összefoglaltál mindent, hogy ihaj. Előtte én is írni akartam, de most már csak annyi maradt, hogy: csatlakozom az előttem szólóhoz Kép
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Izé, le vagyok maradva Kép

Borcsa,
nemmondod??? Azért gratulálni lehet már???

Betti,
enyimgyerek négy hónapos és három napos. Szül. 2960, legkisebb 2770, 1. hó 1.39 kg hízás, 2. hó 1.10, 3. 62 dkg, 4. 44 dkg. Ráadásul minden második szökőévben lehet rábeszélni arra, hogy a második cicit is kérje, ill. az egyiket "üresre" szopizza. Ja és a tejleadó reflex alkalmával kiköpködi a bimbót. Dokibánk meg van elégedve a súlyával, így emiatt én sem aggódom. Ja 48 cm-vel született, legutóbb 64 volt (de azóta megint nőtt, húzzák a vállát a rugik).

A borocska ügyében irigykedem, én totál abszti létemre most elepedek egy pohár rozéért Kép

Eszter,
a tejecske idővel kalóriadúsabb lesz, így becsapós lehet, hogy mennyiségre kevesebbet eszik, mégis elég neki. Fejés: én csak abszolút nyugiban tudok, brutál elektromos mellszívóval, de így is egyre kevesebbet (még akkor is, ha érezhetően maradt benne). Igenis bőven belefér, hogy ott van az a tej, csak nem jön ki. Nekem anno előző gyerek öt hónapos korától semmivel nem jött, csak szopival. Ha kölök ette, jó, ha nem, pangott benne és gyulladt be Kép Remélem, ezt azért most megúszom...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!
De, de mondom!Kép Mivel betöltöttem (ma) a 19. hetet, és a ded rugdos ezerrel, asszem, már lehet. Kép
Eszter!
Simán lehet, hogy ő is "vagy növök vagy hízok" baba - amíg van fejlődés, ne aggódj!
Az összes mérhető paraméternél informatívabb, ahogy a babád kinéz, viselkedik. <u>Látszik</u> rajtuk, ha valami gáz van.
Márpedig a fotó alapján ez a babó gyönyörű, jó kedvű, elégedett, teljesen OK!KépKépKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Nagyon köszönöm a válaszaitokat,hogy időt szakítotok egy bepánikolt anyukára. Tegnap azt hittem, megőrülök, hogy még a babanet se működött. Most már kezdek megnyugodni, tegnap 2 óránként mellre tettem a gyerkőcöt, s úgy érzem, már több a tej. De továbbra is gyalázatosan rosszul szopik, legalábbis én így érzem. 3 perc alatt végez. Néha az az érzésem, az a baj, hogy túl gyorsan dől a tej, néha meg az, hogy nincs türelme megvárni, amíg beindul a következő reflex. A torokfájás is felmerül, mert sokan betegek a környezetében, nekem is fáj picit a torkom. De nem éhezhet nagyon, mert majdnem nyolc órát végigaludt az éjjel.

Amúgy mennyi pisis pelusnak kellene lennie? S mennyi pisi legyen benne? 4-5 pelust használunk el egy nap, de nem érzem mindet nagyon súlyosnak.

Eszter,
a praktikákat megköszönném, már csak azért is amit te is írsz: hogy mindent megtegyek. Emailem: safrany@citromail.hu
A fejőmódszert ki fogom próbálni, bár elég macerásnak tűnik. Már csak az a kérdés, hogy a férjecskére szánt idő előttre vagy utánra iktassam be?Kép

Kriszi,
Zezével mi újság? Kiderült már, hogy mi (volt?) a baj?

Mégegyszer kösz, sokat segítettetek Kép Kép

Eszter

u.i.:miért van az, hogy a doki és a védőnéni az utolsók, akihez para esetén van kedvem fordulni?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter,
Az nagyon becsapós, hogy hány perc alatt végeznek a szopival, a fiam már öt percnél ritkán szopik hosszasabban, csak ha el akar aludni, de nem úgy néz ki, mint aki menten éhenhal, pedig már 2 hónapja ez van.Kép

A pelusban 4-5 teáskanálnyi pisinek kellene lennie. De ha kevés folyadékhoz jut a baba, akkor erősebb pisiszaga van és almalészínű, nem víztiszta vagy halványsárga.

Wester,
Ez igen!!! Emlékszem még amikor mérlegfüggő voltál, nem semmi ügyes vagy.Kép (Na ezt szépen megmondtam magyarulKép.)

KépKép
connie
 
 


Sziasztok,

csak arról szeretnék beszámolni, hogy milyen jól sikerült a tejcsiszaporítás. Kép Végül nem is kellett fejnem, mert a gyerkőc hajlandó volt óránként-kétóránként felcsatlakozni az elmúlt két napban, így már tegnap reggelre észrevehetően több volt a tej, ma meg a pelusok is majd szétdurrannak. Persze, először le kellett nyugodni. Szóval köszi mindenkinek a tanácsokat, bátorítást.
Levontam a tanulságokat: legfontosabb: no para, és gyakori mellretétel, ha kevesebbnek tűnik a tejcsi. Ez a kettő együtt csodákra képes. Plusz egy tanulság, mely nem vonatkozik mindenkire, de rám különösen: nem vagyok egy tejcsárda típus, s elég érzékeny az idegrendszerem, ezért mindig oda kell figyelnem, hogy legyen elég pihenés, nyugizás, relax, rendszeres kaja, pija satöbbi. Az utóbbi két hétben teljesen természetesnek vettem, hogy dől a tej, bármit teszek is, ezért kicsit elvetettem programozás terén a sulykot, alig voltunk itthon, jól kipurcantottam magam (babakocsi hegyre tologatása meg ilyenek). Na de ez csak az én személyes tanulságom, de azért leírtam. De most eldugulok. Igényelnek. KépNagy a cuppogás a kiságy felől. Kép Még úgyis találkozunk.


Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szia Eszter!

Ezek szerint happy end. Kép Gratulálok, ügyesek voltatok!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Borcsa, nagy-nagy gratula!!!!!
Nagylányok mit szólnak? És főleg Luca?

Wester,
OFF múltkori tanulós mélt megkaptad?
ON Ügyesek vagytok. Zeze elvileg a ki nem kezelt mandulagyulladás miatt problémázott, de most, amikor doki szerint rendben van, még mindig csinálja, igaz már nem bőg közben, hanem vigyorog. Ettől azért én klasszisokkal nyugodtabb vagyok. Négy és fél hónapos, nincs nagyon messze a hozzátápi lehetősége, úgyhogy most már fél lábon is kibírjuk addig Kép Pláne amikor félálomban kluttyog, azt imádom (addig is nyugton van), rám tökéletesen igaz, hogy a szoptatás függést okoz.

Most a változatosság kedvéért az alvásra kattantam rá, mindjárt megyek is ott is körülnézni Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Szia Kriszi!

Örülök, hogy javult a helyzet Kép További minden jókat!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kriszi! De jó KépKép Zeze eszerint máris csibész.Kép
Lányok még örülnek Kép
Luca odahajol néha a pocakomhoz, és bekiabál: "Kisfarkas mit csinálsz? Ébredj fel!" KépKép Ugyanis az utsó UH szerint kisfiú KépKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Bocsi az OFF-ért: Kriszi, már épp akartam kérdezni, hogy él-e a profilodban található emilcímed. Ezek szerint igen, én sajna nem kaptam Tőled semmitKép
On. Örülök, hogy Zeze túl van a nehezén! Borsts: gratulálok a család gyarapodásához! Lassan mi is ezen "dolgoznánk", de a nőgyógyászom felhívta a figyelmem a babavárás alatti szoptatás veszélyeire. No meg azt is mondta, hogy azért egy év teljen el a szülés és az újabb terhesség között. LucaZsófi hét hónapos lesz, elválasztani semmiképp nem szeretném, de az újabb pocaklakó esélyeit sem szeretném rontani. Most feladták a leckét rendesen... Szerintetek? Hallottam már jó tapasztalatokat és persze elrettentő példákat is. Nektek mi a tapasztalatotok!
köszönöm!
sziasztok,
Eszter
wester2004
 
 


Sziasztok!
Eszter!
Petra lányom 1 éves volt és napi 4x-5x szopizott amikor elkezdtünk próbálkozni a tesóval. 3 hónap múlva sikerült, de Petra továbbra is lelkesen szopizott, csak nekem volt már egyre kellemetlenebb...fizikailag is, meg hát állandóan arra a kis aprócska lényre gondoltama pocakomban, féltem, hogy nehogy valami baja legyen...persze az eszemmel tudtam, meg itt a lányok is megnyugtattak, sőt még a nőgyógyim is, hogy ettől nem lehet! Kép Aztán 4 hós terhes voltam amikor abbahagytuk a szopit, kicsit én is rajta voltam az ügyön, de úgy tűnt már Petrának sem volt olyan fontos, így szépen elválasztódtunk egymástól...
A kistesó pedig most 3,5 hónapos Kép

Kriszi!
Én is épp ezt akartam kérdezni, hogy él-e az a cím. Merthogy méltem Neked. Megkaptad?
Örülök, hogy Zezével kezd rendeződni a dolog Kép

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Kriszi!

Örülök, hogy úgy tűnik, hogy Zeze problémája rendeződik.

Eszter!

Az egy évben, azt hiszem egyet értek a dokiddal. Tényleg nem árt, ha kicsit igazán minden helyrerázódik az emberben, mielőtt újabb élet kihordására vállalkozna. Ehhez képest nálunk az egyik esetben csak 10 hónap volt a szülés és az újabb fogantatás között. A második és a harmadik között viszont már 15, így majdnem pontosan két és van a lányaim között.

Nem tudom miket sorolt fel az orvosod a babavárás alatti szoptatás veszélyeinél?! Csilla lányom megfoganásakor 10 hónapos volt Ádám, és a pocaklakó léte csak a tizenegyedik hét környékén bizonyosodott be. Addig is vígan szopizott a fiam. A nőgyógyászom ezt tudta, mikor nála jártam, és még mielőtt kérdezhettem volna bármit, mondta, hogy nyugodtan szopizhat tovább a fiam, arra figyeljek, hogy ha vérzés, vagy görcs jelentkezne. Akkor kell gondolkodni a szopizások csökkentésén, vagy elhagyásán. (+ adalék: az első várandósság is problémamentes volt, nem volt koraszülésem, vetélésem) Semmi ilyen nem volt, még a sokaknál fellépő mellbimbó érzékenység is elkerült, így még a szülés reggelén is szopizott Ádám. Aztán még jónéhány hónapig folytatta a kishúgával együtt. Aztán mikor Réka megfogant, már felkészült és tapasztalt voltam ebben a témában. Ennek ellenére, mégis én voltam, aki aggodalmaskodtam, hogy azt akkor 15 hónapos lányom még napi átlag ötször szopizik, hogy nem lesz-e gond. Ekkor jött megint a nőgyógyászom és megnyugtatott. És mondta, hogy figyeljem a fentebb leírt jeleket, és csak akkor kell lépni, ha bármi ilyet észlelnék. Ebben az esetben viszont érzékeny lett a bimbóm egy időre, abban a rövid időszakban, megpróbáltam a lányom figyelmét terelni, és a napközbeni szopizásokat addig kerültük. Aztán visszaállt minden, és ő is a szülés napjáig folytatta.

Egyébként a saját tapasztalatainkon kívül meg azt látom, hogy általában a természet megoldja a dolgot. Sokszor a fogantatás után nem sokkal a nagyobb elválasztja magát a megváltozott íz miatt. Vagy kicsit később, mikor a tej változik meg (mennyiségileg is). Vagy a mellbimbó érzékenysége miatt az anyuka finoman, szeretettel elválaszja a csöppségét.

Röviden összefoglalva ezt a litániát, nem hiszem, hogy bajoktól tartva előre el kéne választani a picid, vagy ha már tényleg úgy gondoljátok, hogy jöhet a következő gyermek, akkor azért halasztgatni, mert szopizik a nagyobb.

Üdv:

Zita

U.i.: Kérd meg az orvosod, hogy kérje ki a Szülészeti- és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium vezetőjének a véleményét a várandósság alatti szoptatásról. Én megtettem.
pzita
 
 


Sziasztok!
Zita, Bogárka: köszönöm szépen a hozzászólásokat. Már korábban is akartam írni, hogy köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat, azt hiszem, ha az elején nem segítetek, lehet, hogy tápszeres lett volna a kislányom.
Zita, Te különösen sokat segítettél, jó hogy a tavaszi babábhoz is benéztél, mindig jó tanácsokat adtál ott is! A gyermekeid tündériek!
Ha még emlékeztek, nekem van fittneslánykám, bár ez lassan már múlt idő... LucaZsófi nagyon lassan gyarapodott, mindeféle kivizsgáláson voltunk, végül én 5 hónapos elkezdtem gyümölccsel kínálni, hat hónaposan bevezettem a főzeléket, most bezzeg szépen hízott. Örülök persze, de azért egy kicsit bántott, hogy a tejemtől nem, de Hipp bácsi kajáitól meg a saját kotyvasztású sütőtök-krumplitól hízik... Na meg az is, hogy pl. anyósom azért nem bírta ki, hogy ne mondja (nem nekem, de azért úgy, hogy halljam), hogy "ugye-ugye éhes volt ez a kicsi lány, kellett volna már korábban az incsi-fincsi főzelék". Biztos éhezett, azért volt mindig egy vidám, nyugodt baba, aki a fejlődési ugrást leszámítva. Na mindegy, bocsánat a durrogásért...
Eszter
wester2004
 
 


Hahó,
kösz a sok biztatást Kép Zeze amúgy most sem egy könnyű eset, most éppen megint nem éhes, én meg leültem a géphez nyugtatni magamat...

OFF
Borcsa,
gratula még egyszer Kisfarkashoz!!!!

Wester,
pedig válaszoltam, hogy hová lett?! Na mindjárt előásom, és újraküldöm, már ha még aktuális a dolog.

Bogárka,
sajnos nem kaptam meg... Kép Pedig nagyon örültem volna egy mélnek tőled, és a félcicis problémát sem felejtettem el, csak annyira ritkán tudok netezni, hogy elmaradt az erről mesélés. Pedig az eredménye most is látszik, a bal cici sokkal gyengébben termel.

ON
Wester,
nálunk Cicó napi két szopival volt olyan húsz hónapos, amikor Zeze fogant. Amikor úgy döntöttünk, hogy most már jöhet a tesó, augusztus volt. Szeptemberre már húzott a pocak... Cicó még kb. két hónapig szopizott, aztán abbahagyta. De hát annyira sürgős nektek az a kistesó? Nem tudom, én ha a mai eszemmel gondolkodom, talán vártam volna még egy kicsit, mert estére már mindig úgy megzuhanok, hogy ihaj.
Hozzátápi: Cicó a főzeléktől sem hízott jobban, éppen most néztem, hogy az ötödik hónapjától egyéves koráig átlag havi huszonöt-harminc dekát hozott, pedig előtte sem ugrott neki valami nagyon a hízásnak... Ehhez képest Zeze egy hústorony, pedig már nagyon visszavett Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!
Sajnálom, hogy nem kaptad meg Kép és az a baj, hogy múlthéten eltűnt az összes régi beérkezett és elküldött levelem, így nem is tudom ugyanazt újra elküldeni Kép Na sebaj, megpróbálom majd rekonstruálni Kép
Igen, a félciciről kérdeztem a mélben is, épp egy olyan napon, amikor nagyon el voltam keseredve, mert rosszabb volt a helyzet... aztán most nem vagyok annyira elkeseredve, mert most jobb, de azért majd nagyon kíváncsi lennék a Ti történetetekre! Kép Persze csak ha lesz időd rá, hogy leírd...
Doni nálunk nagyon visszavett a hízásból, úgyhogy lehet, hogy vele is megyek majd a "normális gyarapodás" topikba Kép Viszont iszonyú kis mozgékony-közlékeny-vigyorgós baba, szóval csöppet sem aggódom amiatt, hogy eleget eszik/hízik-e Kép

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Hahó,
Bogárka,
elküldted?
Zeze is nagyon éber és vigyori, így csak néha vagyok a plafonon, hogy min él ez a gyerek??? De most már rutinos anyaként kezdem ráhagyni, hogy amíg kakil-pisil, nyugodt, vidám és legalább minimálisan gyarapodik, addig (majdnem) azt csinál, amit akar. Most éppen itt akar "ülni" az ölemben a gép előtt, pedig már alig lát ki a fejéből, olyan álmos. De azért vigyorog Kép
Megyek is, mielőtt beszalad a madzag...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Már ezer éve nem írtam ide.Kép
Lenne egy kérdésem.
Hallottatok már tejkőről,tejkristályról?Már egy éve nem szoptatok,de még mindig van pár csepp tejcsim.Ezzel együtt kellemetlen tüneteim.Kép

Tudnék itt vki szakértővel beszélni?
Előre is köszönöm.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit!

Hívd fel Rózsa Ibolyát (Iboly), vagy Schneiderné Diószegi Esztert (Pele). A telefont illetve e-mailt megtalálod a http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak oldalon.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Zita!
Köszönöm szépen!Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Móricz Andrea vagyok és a segítségeteket kérem, mert érzem, hogy lassan eldobom az agyam... 9 hetes kislányom van, aki születése óta &#8222;műsorozik&#8221; szoptatáskor más és más jellegű problémákkal. A gond azzal kezdődött már a kórházban, hogy nem tudta bekapni a cicit és nagyon lusta volt (meg most is az), ezért bimbóvédő használatát javasolták, amivel aztán sikerült is szopiznia. Azóta huzamosan ezzel szoptatok úgy, hogy elsőre bekapja bimbóvédő nélkül, de aztán elkezdi kiköpdösni a cicit és csak a bimbóvédővel fogadja el. Nagyon elszántam magam, hogy leszoktatom a bimbóvédőről mert csak rosszat olvastam róla, de reménytelennek tűnik. Mióta ezt megpróbáltam, azóta nagy sírás-rívás sorozatot kezdődött el, de mindig megnyugodott ha a bimbóvédőt megkapta. Visszaszoktunk teljesen a bimbóvédőre -bár már elértük azt, hogy csak este kérte, de már nem volt idegem a sírásokhoz. Két hete azonban minden esti etetésnél, és néhány napja már napközben is 5 perc alatt fuldokolva kiszopizik 40 gr-ot és utána kiköpi a mellbimbóvédőt is és ha csak közelítek felé a mellemmel/védővel vagy ha csak vízszintes helyzetbe teszem a gyerkőcöt már ordít mint a sakál és még utána negyed órát...Amúgy azon gondolkodom, hogy nem lehet-e ez összefüggésben azzal, hogy -úgy gondolván, hogy kevés a tejem-, elkezdtem szedni a homeopátiás Urtica Urens bogyókat és Fitolac teát inni. Azóta tényleg több a tejem, de neki sokkal több a böfi és a bukás. Tudtok esetleg a bogyóknak ilyen mellékhatásáról?! Ha nem szedem, nincs elég tejem, azért ordít, ha meg szedem, akkor meg nem tudom miért...Most már eljutottunk oda, hogy reszketek, ha közeledik a szoptatás ideje, vagy látom, hogy tátog ez meg nem tesz túl jót a tejleadó reflexemnek sem... Próbáltam az ordítások alkalmával böfiztetni stb, ez segített is rajta, de az Istennek nem akar utána szopni, se &frac12; órával később, hanem sír órákon át és mire eljönne az etetés ideje, elalszik. Ha ráhagyom, hogy mennyit eszik, akkor kb.300 ml-nél kötünk ki a napi elvárható 700 helyett. Szóval nem tudom, ez egy rémálom, én ku..va kitartó ember vagyok, de kezdem feladni. Ha valakinek van valami jótanácsa, kérem írja meg ide vagy a kandicika@hotmail.com email címemre, hátha még kihúzzuk egy kicsit...Előre is köszönöm Nektek,
Üdv:
Móricz Andrea
móriczandrea
 
 


Andi,
A homeós bogyót nem tudom, de a Fitolacnak és a többi ilyen teának is lehet olyan hatása, hogy fáj tőle a baba hasa, és "szelesebb" lesz. Igazából a gyakoribb mellretétel jobb tejcsiszaporító lehet, mint a teák.
Kb. ebben az időszakban (2-3 hónapos kor között) nálunk is volt ilyen, hogy röviden szopizott időnként, meg tekergett összevissza, fájt a hasa, a büfiztetés általában segített. Gondolom ez általános, mert a mi topikunkban mindenkinek csinálta ezt a babája.
Én ráhagytam, mikor mennyit szopizik, nem erőltettem, nehogy szopisztrájk legyen a vége. Igaz nem mértem már akkor, csak a pisis-kakais pelusokat számoltam, meg látszott rajta, hogy jól van. Általában álmosan hosszasabban szopizott, ha dolga volt, akkor rövidebben - ez most is így van.
Még az jutott eszembe, hogy ha fuldokolva szopizik, akkor lehet, hogy túl erős a tejleadó reflexed, pláne, ha sok is a tejed a teától. Ilyenkor vagy azt lehet, hogy szopi előtt kifejsz kicsit (olyan 10 g-nyit), és akkor nem spriccel anyira a szájába, vagy úgy tartod, hogy kicsit feljebb legyen a mellhez képest, hogy a gravitáció is a tejömlés ellen hasson. Legalábbis nekem ezek jöttek be.
És sztem ne méregesd, mert csak feleslegesen stresszeled magad, elég kevés baba tartja magát az "elvárható" mennyiségekhez - amikról amúgy is nemrég derült ki, hogy kissé el lettek számolva.Kép

KépKép
connie
 
 


Szia Connie!
Az utolsó megjegyzésedet kifejtenéd bővebben?
Mármint,hogy az elvárható mennyiségeket elszámolták.Mennyi volt régen,és mennyi most?
Várom válaszodat.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Connie!
Elgondolkodtató az, amit mondasz a teákról, ha jobban belegondolok a bélgázok is rendesen megdolgoztatják a gyerkőcöt, hallom, ahogy szenved, de soha nem gondoltam, hogy a teától lenne...
A gyakoribb mellretétellel az a gondom, hogy tanácstalan vagyok, hogy a tejszaporító hatása meddig tart. Megcsináltuk egyszer-kétszer, hogy egész nap óránként-kétóránként szopiztunk, de 1-2 napig tartott a hatása, hosszútávon meg eléggé fárasztó dolog... Rosszul érzem, hogy csak rövidtávú hatása van?!
A másik dolog, hogy bármennyire poénosan hangzik, nem tudom mindig megállapítani a gyerkőcről, hogy mikor éhes, mikor sír esetleg álmosság miatt vagy mikor más az ok. Pont erre gondoltam, hogy lehet, hogy néha akkor is erőltettem a cicizést, amikor csak nézelődni lett volna kedve és ez rögzült benne...csak nála elég komplex a dolog, hogy azért sír, mert nem tudja bekapni a cicit, azért, mert nem kap bimbóvédőt, vagy azért, mert rosszul kapta be, vagy a hasa fáj, és akkor még marad az is, hogy esetleg nem is éhes... Röhögöm, hogy azt mondják, hogy 5-6 hetes korára már meg tudod állapítani mikor mit akar a gyerkőc, hát nekem nem jön össze.
Pisis-kakis pelus mennyi kell legyen?! Hanna kislányom születése óta minden második nap kakál egyszer, úgy hogy a nyakáig szaros (már bocsánat a kifejezésért) és minden szopi után pisil (5-6-szor) Ez jó vagy rossz?
No nem fárasztalak többet, köszönöm a tanácsaidat, megyünk és bevetjük őket :-)
Üdv:
Andi
móriczandrea
 
 


Edit!

Lehet, hogy erre gondol Connie: http://www.szoptatasportal.hu/node/430

De ha nem, akkor majd kijavít.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Hűha!
Erre az új fejlődési görbére én is kíváncsi leszek.
Zita,köszönöm szépen.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zita,
Igen, erre gondoltam, köszi.Kép

Andi,
Nekem 3 hónapos korára sikerült megfejtenem, hogy Ákos mikor miért sír.KépBár utána is volt, hogy találgattam. 3 hónapos koráig nálam működött az, hogy szopi után volt egy élénkebb időszaka, és utána ha nyügis lett, akkor álmos volt, elaltattam, és miután felébredt, rövidebb ébrenlét után megint nyügizett, akkor éhes volt. Ez a ciklus ismétlődött naponta többször. De ha mellétaláltam, és mégsem éhes volt, akkor nem evett, hiába kínáltam meg, legfeljebb néhányat szívott. Bár nálatok a bimbóvédő miatt tényleg bonyolultabb. Az nlc.hu-n van szopis tanácsadó, kérdezd meg esetleg, mert mi nem használtunk soha bimbóvédőt, úgyhogy ehhez nem tudok hozzászólni.
3 hónap után felborult, mert elkezdte jobban érdekelni a külvilág, és azóta teljesen rendszertelenül szopizik.
Gyakoribb mellretétel: nálunk 1-2 nap alatt lett hatása, de az aztán tartósnak bizonyult. De mi most is kétóránként szopizunk, és nagyon sok igény szerint szoptatott babát ismerek, akinél ilyen gyakoriak a szopik. Az elején elég fárasztó volt (meg akkor még ennél is sűrűbben evett, félóránként-óránként), de most már 5-10 perc egy szopi csak. Igazából az lenne a lényeg, hogy mindig kapjon, amikor kér.
Napi 5-6 pisis és 3-4 kakis pelusnak kellene lennie ebben a korban még. Ha nyakáig kakis, lehet, hogy nem jó a pelenka, mi vagy ötöt kipróbáltunk, mire találtunk megfelelőt.Kép

KépKép
connie
 
 


Andi,
remélem, jársz még erre...
Nem akarok rád ijeszteni, de ezt a típusú műsort (ciciköpködés, ordibálás a cicivel stb.) az én öt hónapos fiam is csinálta és csinálja - és amikor pár hetes szünet után újra kezdi, akkor tudom, hogy megyünk a fülészhez, mert megint bedurrant az orrmandulája Kép Szóval csak azt akarom kihozni belőle, hogy egy ilyen sztrájkgyanús állapot eredete a szájban-torokban kialakult kellemetlen érzés, vagy a szopi közbeni légvételi nehézség is lehet (nálunk ennek oka éppen a mandulagyulladás, de ezer más ok is állhat a háttérben).
A bimbóvédő sajna tényleg bekomplikál, de azt nyilván tudod, hogy ezzel még nehezebb szopizni, mint anélkül.
Mikor miért sír: én a fiamnál még most sem tudom százra, hogy mikor fáradt vagy unatkozik vagy berottyantott (az éhes kategória a legritkábban jön számításba). Az ember lánya próbálkozik, aztán vagy bejön vmi, vagy nem.
Gyakori mellretétel: szerintem ennek a hatása tartósabb, mint bármi más. A szopisteához, homeós bogyeszhoz idővel hozzászokik a szervezet, és akkor már nincs hatásuk. A gyakori mellretétel nálunk anno a kislányommal annyira bejött, hogy sikerált megalapoznom egy több mint féléves túltermelési válságot. Azért becsapós, mert ugye a gyakori szopi miatt nincs ideje a cicinek feszülni, ezért úgy érzi az ember, hogy nem hat. Viszont mivel szopi közben termelődik a legtöbb tej, így minél több a szopizás, annál több lesz a tejecske, csak ugye rögtön megeszi a manó, nem időzik a mellben. Szerintem érdemes mindig szoptatni, amikor csak kéri a kölök, így áll be a kereslet-kínálat (mondom én, akinek a kölke minimális keresletre bírható csak rá).
Kitartás,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Bocsi, nem jelentkeztem eddig, de 3 napig magamrahagytak a gyerkőccel és nem maradt túl sok időm.
Amúgy keleten a helyzet változatlan, még mindig tippelgetek, hogy mi történhetett Hanna-babámmal, hogy csak kóstolgat. 3 napja nem akarja balra fordítani a fejét -és szopni a jobb mellemből-és ma reggelre annyira begyulladt a bal szeme, hogy nem tudta kinyitni szegény, szóval megyünk doki nénihez, mert lehet, hogy ez állt a nyűgölődés hátterében.
Minden esetre azt a konzekvenciát levontam a napok alatt, hogy főleg akkor sír és tombol a mellemen, amikor már nem kér enni, csak nem tudja kiköpni a védőt, mert túl nagy falat neki.

Connie
csak egy kérdés: ha kétóránként szoptatsz, hogyan tudtok hosszabb időre kimozdulni sétálni, ne adj' Isten egyedül gyerkőc nélkül hogyan tudsz bárhova is elmenni? Szombaton -9 hét után először- elmentem 2 órára itthonról és apára bíztam a gyereket miután jól megetettem, tisztába tettem stb. de rátörhetett az éhség közben és nem kapott időben, szegényt úgy megviselte, hogy este 11-ig egyfolytában üvöltött, nem evett és nem aludt. Mindig izgulok, mikor távolabb kell mennem a háztól, hogy mit csinálok, ha rátör az éhség? Még ha velem is van a gyerkőc, mit csinálok, mert nekem rá kell koncentrálnom ahhoz, hogy szoptatni tudjak, nem tudok nyilvános helyen szoptatni, na meg télen az utcán művelni ezt lehetetlennek tartom. Te hogy oldod meg?
Ja és még egy non plusz ultra kérdés: nektek melyik pelus jött be?

Kriszi
Félek tőle, hogy igazad van, és tényleg valami baja van Hanna-babámnak az általános nyűgölődésen kívül. Ma vagy holnap viszem doktor nénihez, hátha fényt derítünk az ügyre.
Amúgy 4 napja nem szedem a bogyókat és a teákat sem iszom, csak fejek rendületlenül, mert szoptatni gyakrabban, mint ahogy eddig tettem sajna nem tudok, sőt! Én nem azért nem etetem gyakrabban a gyerkőcöt, mert "időre megyek", hanem mert egyszerűen nem akar szopni csak 3-4-5 óránként. Többnyire 30-40 percet szopik, szoptatás után nézelődik kb. 1 órát, aztán elkezd nyűgölődni, de 1/2-1 óra mire elaltatom és ezután alszik 1-1,5 órát...Bárhogy számolok, kezdettől kezdetig eltelik kb.4 óra, az meg abszurd lenne, hogy felébresszem, mikor nagy nehezen elaludt...Ha nem tud elaludni egyáltalán, akkor előfordul, hogy óránként szopik, de akkor sem mindig hajlandó elfogadni. Ha nem éhes, nem azt csinálja, hogy kortyol egyet-kettőt, hanem üvölt, ha csak meglátja a mellemet és ami rosszabb, hogy utána órákig nem hajlandó ránézni. Szóval nagyon óvatosan kell megítéljem, hogy éhes-e vagy sem, mert ha nem, nagyon csúnyán ráfázok...Szerintem annyiszor megetettem, amikor nem volt éhes, hogy már frásza van... A férjem azt mondja, hogy már most egy elég határozott személyiség Hannácska...

Köszönök Nektek minden tanácsot, bevetünk mindent az ügy érdekében és majd még jelentkezem a szerzett tapasztalataimmal.

U.i. azt nem tudjátok, hogy mitől szellenthet sokat a baba? Észrevettem, hogy sokszor ettől nem tud aludni. --Nem eszem hüvelyeseket, nem eszem nyers gyümölcsöt, nem eszem nyers zöldséget, és most már teát és bogyókat sem fogyasztok és a tünet ugyanaz...

Puszi Nektek,
Andi
móriczandrea
 
 


Andi,
Most visszafele haladok:
Büfizik eleget? Attól is pukizhat sokat, ha fent nem jön ki a levegő. De amúgy is az elején sokkal szelesebbek. Nálunk legjobban a hasrafektetés jött be ilyenkor, főleg a karomon vagy a térdemen, mert ala natur nem szerette a hasonfekvést. Ill. a hasmasszázs balról jobbra (te szemszögedből), és a láb felnyomkodása hasig.

Nekünk a Huggies és a Libero jött be.

Én most már szinte bárhol megszoptatom, szabadban azért nem szívesen, mióta hideg van, inkább az autóban szoktam. Kettesben zömében babás helyekre járunk, ott sem gond, vagy vásárlásnál az autóban, két bolt között. Hosszabb csavargásra inkább apjával együtt megyünk, úgy még könnyebb megoldani, de a visegrádi vár pénztárától elkezdve a mekiig már mindenhol szoptattam.Kép Persze ez fokozatosan alakult így, az elején még vittem a szopispárnát is magammal mindenhova, de most már nem kell, és nem vacakolunk a mellretevéssel se, belejöttünk. De bevásárlóközpontokban pl. sok helyen van olyan pelenkázó, ahol szoptatni is lehet, oda pl. bátran viheted magaddal.
Nélküle nem nagyon van programom, ha mégis (pl. heti 1x a torna), apja addig a közelben sétáltatja, de még egyszer se kellett behoznia szopizni.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok Lányok!

Eddig nem írtam nektek csak olvasgattam, de most felmerült egy fontos kérdésem, ugyanis sokatokhoz hasonlóan engem is gyakran az a probléma aggaszt, hogy vajon eleget szopik-e a kisfiam. Õ most 9 hetes, és a kezdő 2850gr-os súlyához képest most 5240gr. Viszont olyan rémísztő számomra, ahogy olvasgatlak benneteket, hogy itt fél óráig szopó babák vannak! Az én Iván babám két óránként szopik, de mindig csak 5-8 percet. Szerintetek hozzá tud jutni ennyi idő alatt a számára szükséges mennyiséghez? További szopásra nem tudom rávenni egyszerűen. Egyébként 2 óránként a tisztába tevéskor mindig van pisi a pelenkájában, sőt ezek általában nehéz pelenkák, de mégis aggódom. Kérem írjatok!
azmin
 
 


Azmin,

Eleget eszik, ne aggódj! Az enyimek szinte sosem szoptak 10 percnél tovább ráadásul minimum 3 óra eltelt a szopik között (sűrűbben nem is voltak hajlandóak), mégis mindkettő az átlagnál gyorsabban gyarapodott. Ha fél óráig "szopik" a baba, a végén már nem szopik, hanem a cicivel cumizik (persze tegye, ha ez esik jól neki). Ha van tej, és éber a baba, ilyen hamar befejezi, örülj neki! Kép

Kópé
Vendég
 


Hahó,
Andi, a mi babáink szerintem rokonok Kép A fiam pont ilyen faksznis... Én abszolút nem is tudok nyilvános helyen szoptatni, csak az elején tudtam, most minden elvonja a kölkec figyelmét. Nálunk most már kb. egy hónapja beállt valamiféle rendszer, és ehhez tudok-tudunk alkalmazkodni. Pl. esténként az apja viszi sétálni, azalatt én azt csinálok, amit akarok (megkötésekkel, mert ugye itt a nagyobb is). Kimozdulni is ki lehet egyedül - majd.
Pukik: nekem a tejről is le kellett mondanom, ez is puffaszthat. Nálunk azóta nincsenek fájdalmas képű pukik, amióta nem iszom tejet. Bab jöhet, tej nem Kép

Azmin,
ne hülyéskedj már, kilenc hetesen ilyen klassz súlyban van, már hogyne enne eleget! Az enyém csak azért szopik fél órát, mert vagy elalszik közben, és akkor hol cumizik, hol eszik, vagy pedig ha ébren van, akkor úgy kell ráimádkozni a cicire (egy perc szopi, öt perc nézelődés). Amúgy előfordulhat, hogy néhány hónap múlva elkezd majd órákig nyammogni, csak mert az olyan jó Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Azmin: 9 hetesen majdnem dupláz?! Ezt azért nem sok baba csinálja! NE aggódj, eszik bőven. Az én lányom is átállt a rövid szopikra olyan 2,5-3 hónapos korában.

És még a korábbi tekergős, cicikiköpős témához: 2 hónapos kora körül mi is végigcsináltuk ezt. A nap bizonyos szakában (többnyire délután) állati nehéz volt szoptatni. Üvöltött, tekergett, túl gyorsan jött a tej, semmi nem volt jó. Olyankor büfiztetés, simizés, ringatás, majd 20-30 perc múlva újra próbálkozás. Én is kezdtem akkoriban kikészülni, de szerencsére a LLL csoportban, ahová elmentem, megnyugtattak, hogy ez el fog múlni, és nekem is bejött, ami Connie-nak, azaz, hogy majdnem függőleges testhelyzetben tartottam Flórát (sokszor hosszában a hasamra fektetve szoptattam).

Nyilvános szoptatáshoz: én eleinte nagyon szégyenlős voltam, és csak a kocsiban szoptattam, ha elmentünk valahova. Mostanra -- már 7 hónapos a nagylány -- viszont elmúlt ez a feszengés, és vonaton, gyorskajáldában, múzeum előterében stb. is szoptattam már. Sajnos a sok érdekes inger a környezetben gyakran eltereli a figyelmét, így, ha egész napra elmegyünk (pl. múlt szombaton), akkor este, éjszaka pótolja be a kimaradt kajcsit. De ezzel számolok.

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Köszönöm, hogy válaszoltatok. A gyermekorvos és a védőnő telebeszélik az ember fejét hülyeségekkel, és minden gyerekre ugyanazt a sablont próbálják ráhúzni. Õk folyton avval erősködtek, hogy igenis 20 percig kell szopnia minden babának. Sajnos kezdetben hallgattam is rájuk, és állandóan számoltam a perceket, miközben szoptattam.Borzasztó volt, mert soha nem szopott addig, ezért azt hittem, hogy éhezik. Hála Istennek rátaláltam erre a fórumra! Amit a szoptatásról tudni lehet, az itt van, és ezt a védőnő, akinek nincs is gyereke nem tudhatja.
azmin
 
 


Szia Azmin,

az én Flórám 2 hónapos kora óta 5-7 percet szopizik,a 10 ritkaságszámba megy, így én is megerősíthetem, tök normális a kisfiad 'produkciója'. Kép

Szóval nyugi Kép Kép

üdv:

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?