Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Zsóci! Köszönjük a gratulációkat, meg a kezelést! Sikeres volt, Dávid megúszta a minimális 6 napos antibiotikummal, a dr néni megcsodálta, hogy milyen szépen kitisztult a tüdeje! Ügyes vagy! Meg persze ő is.
(Mellesleg a két fiam születése két kórházi szilvesztert is jelent, egy év kihagyással, azám a buli Kép! Azért a második jobb volt, mert akkor már megvolt a gyerek, csak nem engedtek haza, a szobatársammal ketten buliztunk odabent!)
Megjöttek közben a szüleim is a nővéremtől, meg a kórság miatt elmaradt baráti találkozókat is most próbáljuk pótolni, szóval nem unatkozunk. (úgy tűnik, van ami az új évben sem változik!Kép)
Hétfőtől vissza kell rázódni a régi kerékvágásba. Nem mondom, hogy minden pillanata felhőtlen, de azért olyan jó volt, hogy egy kicsit itthon voltak mind, meg a két ünnep között az apjuk is. Ezt is idén tehettem meg utoljára, mert jövőre Ábel menthetetlenül iskolás lesz. Kép
Sebaj, ezt az évet még kihasználjuk a lógásra Kép!+
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziszike! Nagyon szépek, és a kicsi már most hogy csodálja a nagyot Kép. Claire
claire
 
 


Sziasztok! Elfelejtettem írni, hogy megcsináltuk aházat, Ábelnek, szülinapjára, mert nagyon szereti a mézest. Apjával és Dáviddal alkottuk. Ez az első kicsinyítésem, ha megy, a gyerekekről is küldök. Na, nézzük! ClaireKépKép
claire
 
 

 
 

Sziasztok!

Ezer bocsánat, hogy csak most jelentkezek, de az ünnepek alatt egyszerűen nem tudtam leülni a géphez, olyan sűrű volt a program. Itthon pedig már nem olyan egyszerű neteznem, hiszen Bala mostmár szinte állandó felügyeletet igényel, már amikor nem alszik Kép

Boldog, egészségtől kicsattanó új évet kívánok nektek!
Kép


Kriszti!
Tündériek a leányzók! Ekkora szemeket! Csudaszép csillagszemük van! Bár a párod szemét még nem láttuk, de szerintem tőled örökölték ezeket a hatalmas szemeket a leányzók.
Tényleg kire hasonlítanak jobban? Rád vagy a párodra?
Hogy találtál meg az iwiw-en?

Zsóci!
Mekkora már Bettina?! S milyen huncutak a szemei a trambulinon Kép
E a kép akkor készült Baláról, amikor az a hatalmas havazás volt, amiről írtál. Nem nagyon tetszett neki, az arcába hulló hó Kép
Kép


Sziszi!
NAgyon édesek a gyerkőcök! Nagy az összhang köztük. Látszik, hogy Zsolti hogy szereti a hugit. (Ugye nem tévedek?)

Claire!
NAgyon jó lett a házikó Kép Megettétek? Nálunk mindig sajnálta megenni a család, s addig-addig rakosgattuk, míg teljesen megkeményedett, s vagy a kutya kapta meg részletekben, vagy a madaraknak lett összetörve.
Várjuk a gyerkőcök képeit is!


Íme Baláról még egy pár kép:
Kép
Kép
Kép
Kép

Ráadás kép az első, Balának állított fenyőfánkról:
Kép
Olyan jó volt neki díszíteniKép S olyan jó volt nézni, ahogy rácsodálkozott Kép (A drapériát ne nézzétek, mert sikerült leszakadniaKép)

Puszi mindenkinek :Timi

Ui.: A fenyőfánk gyökeres. Van valakinek tapasztalata, hogy miként lehet megmenteni? Mikor kell kiültetni? Már rég nincs melegben (jelenleg félig fűtött garázsban áll), s az Õ érdekében csak három napig volt feldíszítve. Nagyon szeretnénk ha megmaradna, mert gyönyörű kis fa. Remélem ténnyleg sikerül átmentenünk a telekre. Ez lesz az első fánk a csupasz telken. Aztán tavasszal talán már a ház is növekedni fog.

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Bencze:láttalak titeket a születés hetén helyes a pici lány. Kép
Timi: nagyon aranyosak a képek. Kép
Mennyi idősek vagytok most?
Oltásokkal, hogy álltok?

Nekünk most lesz a 2.nem kötelező.
Kiderült, nem 3 lesz, már csak 2-t adnak(,mert jobb az összetétel). Szerintem jobb most beadatni. Kép

Karácsonyfát úgy tudom vagy ősszel vagy tavasszal szokták kiültetni, átültetni.
Amilyen változékony az idő,majdnem mindegy mikor ülteted ki..

Nálunk nagyon jól sikerült a karácsony. Anna inkább csörgős, zörgős dolgokat kapott, Zsolti sok mindent főleg autókat, lego-t, kirakóst, társast..

Zsoltival díszítettük a fát,amíg elérte ő rakta díszeket. Kép
Anna a fa alá lett lerakva és élvezte a fényeket, rángatta az ágakat..tetszett neki, hogy csörögnek a díszek, csengők..
Nagyon édi volt..persze mindent lekameráztunk. Ezek pótolhatatlan idők, később jó lesz visszanézni. Kép

Olyan boldog vagyok a kis családommal Kép

Claire: Zsolti tényleg imádja a kishugát, de Anna is olyan szeretettel néz rá, mosolyog Kép

Most mennem kell mindenkinek puszi

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

Hát igen. A jó idő a fa kiültetéséhez most is aktuális lett volna, olyan szép idő volt a hétvégén, de féltünk kiültetni, hisz olyan kiszámíthatatlan, hgy mikor lesznek kemény fagyok. Lehet, hogy kiültetjük egy szép napos időben, másnap a kemény fagy meglepi szegénykét, s nem bírja ki. Így meg attól félünk, hogy a nem elültetés fog gondot okozni.
Egyelőre az agykontroll azt mondatja velem, hogy bármikor is legyen majd a kiültetés, az lesz a legmegfelelőbb a kis fának. S ez így van. Kép

Bala csütörtökön lesz nyolc hónapos, így az oltásokon már túl vagyunk. Kép
Holnap (azaz ma ) megyünk egészságes rendelésre a dokihoz. Õ a legutolsó alkalommal eléggé furcsán reagált, amikor meg mertem kérdezni, hogy milyen egyéb oltást lehet beadatni Balázsnak. MAjdnem lenyelt keresztben. "Ha a kedves Anyuka fájdalmat akar okozni a Picinek, akkor hozza el nyugodtan, bármikor megszúrom!" Enyhén felháborodva tértem haza, s azt hiszem ezek után holnap gyomorgörcsöm lesz, amikor be kell hozzá mennünk. Vagy én vagyok túl érzékeny?
Milyen nem kötelező oltásokat adattál be Annának? A mi dokinkat a fent leírt mondat után nem volt kedvem tovább faggatni Kép Ja, de volt mégegy halvány próbálkozásom, de azt sem tudta, hogy a bárányhimlő elleni oltást mikor lehet beadatni a gyerekeknek. Ezután feladtam a próbálkozásaimat. Lehet, hoyg dokit kéne váltanunk? Már ez is felmerült bennem. De a körzetben Õ az egyetlen, akit mobilon is lehet zargatni, ha valami gond van, s eddig a sajátos stílusában, de segítőkész volt.

Olyan jó olvasni, hogy boldog vagy Kép Én sem panaszkodom. Olyan jó egy kis családot alkotnunk, s szeretni egymást. Olyan csodálatos dolog együtt nézni Apaval, ahogy Bala napról napra újabb dolgokkal próbálkozik. Bár néha azért vannak nehéz pillanatok is, de eddig még vettük az akadályokat Kép

Egyetlen kérdés, amin már többször elgondolkoztunk, hogy "Mikor jöjjön a kistesó, mekkora az ideális korkülönbség?"
Ezzel kapcsolatban mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Egy tegnap éjjeli, újabb kedvenc képem Baláról, mely az éjszakai szopi után készült róla, miután beájult a cicin:
Kép

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

De jól felpörgettétek az oldalt!!!!!

Claire!
Nagyon szívesen! Örülök,hogy meggyógyultatok!
Bettina is szeptembertől sulis lesz! Majd lesz miről eszmecserézni.
Gyönyörű lett a mézeskalácsházikó és egyben bebizonyosodott, hogy tudsz Te is képet felrakni. Légy szíves árasssssssssssz el bennünket fotókkal!!!!

Sziszi,
olyan jó olvasni, hogy bolgod vagy. Nem is kívánok mást, minthogy ez az állapot maradjon meg nagyon-nagyo-nagyon-nagyon sokáig.

Timtom,
gyönyörűek a fotóid. Nincs kedved Balát , vagyishogy a fotóit feltölteni a születéshete portál képtárába? Az NLC-n a fehérvári mamák szinte 'versenyeznek' egymással, hogy ki aznap a nap képe. Biztos Benneteket is kiválasztanának annak, mert nagyon jó képek vannak a fiadról.
A kis fenyőfáért tényleg kár lenne!!! Nagyon gyönyörű, szabályos darab. Ötletem nincs, mikor kellene kiültetni. Mikor enyhébb napok várhatók időjárásjelentésileg akkor meg lehet vele próbálkozni és utána erősen agykontrollozni, hogy megerősödjön az esetleges fagyok ellen. A lényeg azt hiszem az, hogy ne legyen fagyos a föld.
Tesó kérdésre sincs megfelelő válasz. Kicsi korkülönbségnél később játszhatnak sokat együtt ha jó tesói lesznek egymásnak. erre látni jó példát és rosszat is (ahol hiába kicsi a korkülönbség, valami miatt nem passzolnak egymáshoz). A nagy korkülönbségnél többet tud neked segíteni a nagytestvér. Majd a többi tapasztaltabb anyukák nyilatkoznak neked remélem (Claire, Sziszi, Bencze - én is kíváncsi vagyok a véleményetekre). De én csak beszélek, mint lukból a gödör - semmi tapasztalattal.

Azt viszont tudom, hogy hogyan lehet a várandósságot és a szülést könnyebbé, probléma mentessé tenni meditációval. Nagyon tuti élményeim vannak e téren a kismamámmal. Nagyon jól meg tudom utaztatni gondolatban. Tehát Timtom, bár mikor is gondoljátok a tesókérdést, fordulj hozzám bizalommal.

Legyen szép a hetetek! Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
Timtom! Még áll a házikó, sőt, lesz egy marcipán banya lakója. De Ábel annyira szereti a mézes kalácsot, hogy azért ha az ünnepi sütidömping lement biztos megesszük.
Zsóci! Ami a sulit illeti, nem egyszerű a kérdés. mnidenesetre örülök, hogy Ábel ráhúzott egy évet az oviban, és bízom benne, hogy a neki legmegfelelőbb helyre fog kerülni.
Tesó: amikor a másodikat terveztük, én is elolvastam sokmindent, meg megkérdeztem sokakat. Amit leszűrtem: ideális korkülönbség nincs. Azaz bizonyos féltékenység, meg szervezési gondok, stb mindig adódik. Viszont sokkal több a pozitív hozadéka egy jól kezelt tesó helyzetnek, mintha egyedül marad.
Mi nagyon kicsi, azaz 2 év alatti különbséget nem akartunk, de van aki arra esküszik. Így Dávid pont 2 évre született Ábeltől (azaz 5 nap híjján két évre). biztos bele is nő az ember a feladatba, de én azt mondom, ez nem rossz különbség. Az első év elég húzós, mert a 2 éves is kicsi még, meg nem alszanak egyszerre, stb. Viszont nagyon jól összenőnek. A kicsik marhára igyekeznek utolérni a csodált nagyot. Meg később szervezésileg sem rossz, együtt lehet őket hordani programokra, sportra, stb. És amikor jó passzban vannak, akkor tényleg szuperül eljátszanak.
Szempont még, hogy hányat terveztek összesen, mert ha vki 6 gyereket szeretne, akkor 5 évente nem fog menni Kép.
Mi Dávid után kicsit nagyobb szünetet szerettünk volna, mint 2 év. Gondoltuk, rápihenünk, hátha lesz egy kislány, aztán majd meglátjuk.... Ezek után 3 év 3 hónap múlva születtek az ikrek...
sokak szerint azért lettek ikrek, mert én féltem a 3 gyerekes szitutól, középső gyerek szindróma, meg minden. Mindenesetre így nem kell vitáznunk, hogy legyen-e 4. vagy sem Kép.
További szempontok: gyakorlati kérdések: munka (vissza kell-e menni, vissza akarsz-e, ), lakás: most kezdtek építkezni, mikor lesz meg. Nagy pocakkal vakolni, vagy újszülöttel költözni nyilván nem ideális.
Fenyő: Kérdezz meg egy kertészetet, ahol árulnak ilyet! De szerintem cserépben még sokáig elvan, pl erkélyen.
Megyek, de majd teszek fel képeket. Elárasztást nem ígérek, mert még mindig kézenfekvőbb hagyományosra fotóznom.
Sziszike! Irigylem a kamerázást. Bár nálunk is van egy forgalomban a családban, de vhogy nem vált úgy vérünkké, mint a fotózás. Pedig az a kevés, ami van róluk, tényleg akkora kincs! Nagyon szeretem a fényképeket is, amiből rengeteg van, de azért az más. ÉS az emlékeink még ezzel együtt is máshogy őrzik meg őket!
üdv: Claire
claire
 
 


Szia Timi!

Ez az egyik legszebb kép Baláról Kép Nagyon tetszik..a kép önmagáért beszél!

Nem kötelező oltást agyhártya ellenit adattuk be. Februárben kapja a 2-at.
Ezt az oltást 1éves kora után is be lehet adatni, de a TB csak 1 éves korig téríti.
De, ha egy éves kor után adatod be 1et kap.

Én azért adatok inkább most be 2-t,mert félő, hogy az 1 éves kori emlékek elevnebbek és jár már, de a lényeg, mozgékonyabb.

Amúgy nem fáj az oltás, bár biztos érzik, beadás után nem sírt. Nem is kell kúpot adni nekik, nem lázasodhatnak ettől be. Kép

Szerintem ragaszkodj hozzá.(márha te is egyetértesz)

Bárányhimlő ellen, úgy tudom 1 éves kor után oltanak csak, vagy, ha veszélyes környezetnek van kitéve..(esetleg hamarabb is)

Mi az ideális korkülönbség?
Szerintem bízzd az égiekre, ahogy összejön, mert bármikor is jön áldás,a legjobbkor jött. Kép

Nekem hugom van 16hónap van köztünk, jó volt, mert egyszerre nőttünk fel, hasonló problémák..
Sok előnye volt.
MOst 4év van gyermekeim közt. Úgy érzem kellett ennyi idő, hogy Zsolti így fogadja. Már megérti mi is történik körülötte. Most imádják egymást.
Jól jött ki, mert nagy segítség már most is.

A hugom megszületett és kérdeztem, hogy kerül ő ide, Zsolti meg alig várta őt Kép

4évnél ne legyen több korkülönbség, de 2évnél legyen több. Szerintem ez lenne az ideális, de mint mondtam mindennek meg van a maga előnye.

Tervezitek az utánpótlást? Kép

Amúgy Baláról a kép azért tetszik ennyire, mert Anna is ilyen-békés, nyugodt, angyali. Kép

A fa kiültetés után írj. Sok sikret hozzá.

22-én leszünk 8 hónaposak mi is. 10 nap van köztünk. Kép

Sok puszi nektek.

Kép
sziszike1000
 
 


SZiasztok!

Olyan aranyosak a picik ilye korban, Anna tapsol mikor énekelek neki, olyan okosak, tökéletesek, én meg csak csodálom őket. Kép

Nem is lehetne az ember más, csak boldog velük. Kép

Tanulásban sokat segít az agykontroll?
Angol szavakat mindig lusta voltam megtanulni Kép
Most meg rájöttem kell a nyelvvizsga.

Kéne valamit tanulnom itthon, van ötletetek?

Elajándékoztam az anyatejet ma egy 2hónapos babának, jó érzés volt. Szerintem jó helyre került,remélem elég lesz neki egy darabig.
Most írt ízlett neki Kép
Ilyenkor mindig eszembe jut milyen szerencsések vagyunk, egy Isteni áldás ez a szoptatás.

Sok puszi minden babócának.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziastzok!
Én is vagyok, csak mostanában néha alszok is, nem csak baglyoskodom!
Édik a fotók a babákról!Olyan tündérkék mindannyian. Sziszi rólad nincsen egy fotó véletlenül?Mert már biztos írtam korábban is,és olyan kiváncsi vagyok rád is meg Claire is!Most már ha neki is megy a képbeillesztés, akkor jöhetneka a képáradatok onnan is!
Timi! Nekünk is eza 4 év az ideális korkülönbség. Bár mi többet terveztünk, de így sikerült, és most ez így jó!
Én úgy akartam hogy mire Emese iskolás lesz akkor még otthon tudjak lenni az első évben. Végűl is még belefér így is.
A segítség az nálunk is megvan a nagytesó felől, már amikor hogy van kedve?
Nálunk a tesóm és köztem 8 év korkülönbség volt, De ezt nálunk már nem nagyon akartam volna, mert elég sokáig nem nagyon volt témánk. Most kezdünk egy kicsit közelítteni egymáshoz.
Az iwiw-en rákerestem a Kmf-re és az életkorokra beírtam egy határt, aztán ott leltelek meg tégedet is.
Zsócika! Veled mizújs?
Sziszi!
Mit dolgoztál korábban? Ettől is függ hogy mit kéne tanulnod!A számtechnikában jártas vagy ugye?
Akor az már kilőve, marad a a nyelv, esetleg egy másoddiploma?Ha jól tudom egy már megvan, ugye?
Én ha még lenne időm és energiám, akkor egy munkavédelmi főiskolai képzésen vennék részt, de most apa tanul, és nekem hiába lenne ingyenes ha nem tudok elszabadulni itthonról!
Annyira érdekelnek a Tomi sulis dolgai, hogy apám azt mondta hogy nekem még el kéne menni még egy iskolába, mert annyira kiváncsi vagyok a fősulis dolgokra. Most marad az angol, de el kéne már kezdeni.Két év alatt összagyűjtöttünk egy csomó Elo-s kiadványt kazival, és azt terveztem hogy majd szépen ráérős időmben művelem. De az a baj hogy nem sok ráérős időm van mostanában!
Ez a tejcsi elajándékozás nagyon szép gesztus volt!Ti hányszor szopiztok egy nap?
Fagyasztott tejcsik voltak?Ismerős volt a kisbaba vagy a védőnő ajánlotta?
Szióka mindenkinek!
Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a Bala képét dícsérő sorokat, valamint az ideális korkülönbséghez való hozzászólásokat.
Azt hiszem egyre jobban letisztul bennünk ez a kérdés, s azt hiszem, hogy terveink szerint 3-4 év korkülönbséget szeretnénk. Aztán majd meglátjuk, hogy haladunk az építkezéssel. Mindenesetre két gyerekszoba készül. Ha meg mégis hárman lennének majd, akkor jön a fejtörés, hogyan alakítsuk át a lakást, hogy mind a hármuknak legyen külön birodalma. De hát ez még odébb van, s addig még sok víz lefolyik a Dunán.

Balának azt hiszem nagyon beindúltak a felső fogai. A mai napunk tiszta nyüglődés volt, s most is azzal szenvedünk, hogy végre elaludjon. Pedig az esti elalvással eddig nem volt semmi bajunk. Most meg nagyon szenved szegénykém, s elringatni sem hagyja magát. Már bekentem a fogínyét, de az sem igazán segített rajta. Remélem gyorsan kibújnak ezek a fogacskák, s nem gyötörnek minket tovább.

A fenyőfánk még várja a kiültetését, nem mertük kitenni a szűrét még az éjjeli fagyok miatt.

Zsóci!
Egyre biztosabb vagyok abban, hogy a második pici születésénél ott leszel velünk! Kép No meg a terhesség alatt is!
Pénteken megszületett a barátnőm leányzója is. Csütörtök este még beszéltünk telefonon, hogy fájdogál a pocija, de még nem tudja mire vélni. Megígérte, hogy ha indulniuk kell, mert beindulnak a dolgok, akkor küld egy sms-t nekem, hogy agykontrollal rásegítsek egy kicsit Dorka Világra jövetelére. (Anno Krisztával együtt végeztük el a tanfolyamot) Hajnali 2:38-kor meg is érkezett az sms, hogy "szülünk". Én megpróbáltam segíteni, de így is 16 órát vajúdtak. Lassan tágultak, állítólag azért mert Kriszta izomzata túl edzett (sokat sportol). De hála Istennek mostmár mama és baba is jól vannak.

Kriszti!
Mi jelenleg éjjel kétszer Kép /A védőnénink szerint azért, mert jönnek az újabb fogacskák/, és nappal is kétszer (reggel és este) nagyot szopizunk, valamint ha délben az ebéd nem igazán ízlik Balának, akkor rá szoktam szopiztatni. Délután pedig van még egy gyümölcsös uzsi.
A védőnő javaslatára kipróbáltuk a tejpépet este, hogy hátha az laktatóbb neki, mint a tejcsi, s akkor nem fog felkelni éjjel kétszer, de Balázs köszönte szépen, nem kérte a jó éjt papit, öklendezett tőle. Csak a cici jó éjjel re. Kép Mondjuk nem is bánom. Alapvetően egy kicsit lökött ötletnek tartottam, hogyha van még tejem, akkor miért adjak neki tejpépet. Inkább kelek hozzá kétszer, bár néha már fárasztó.

Sziszi!
Hát igen ez a tanulás az én mániám is. Amikor éppen nem tanulok akkor hiányzik, s úgy érzem, hogy hülyülök, de amikor meg tanulok, akkor néha besokallok tőle.
Én belevágtam a másoddipibe, s mostmár csak azért fogom befejezni mert rendesen kellett érte fizetni, de ha újra kezdhetném, azt a pénzt, amit ebbe a projektbe beleöltünk inkább nyelvtanulásra szánnám. Többet érnék vele.

Az agykontroll nekem tanulásban segít a legtöbbet.

Ez a tejcsi elajándékozása engem is érdekelne, hogy hogy ment, mert nekünk is tele van a hűtőnk, s a régi tejeket most még fel tudná valaki használni.

Puszi nektek és jó hetet!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Jaj s még valami:

Én egyre jobban parázok az elkövetkező időszakoktól, hogy elindul, s önnállósítja magát Bala, annak ellenére, hogy már várom is ezt az időszakot, de akkor aztán tényleg állandó felügyeletre lesz szüksége. Így egyre inkább elúszok a dolgokkal itthon. Este amikor Apa hazaér, akkor tudok tenni-venni, s nagyobb léptékkel haladni valamit, de napközben elég nehézkesen megy. S ahogy belegondolok, egyre nehezebb dolgom lesz. Ti hogy vagytok ezzel a dologgal? Én csinálok valamit rosszul? Mondjuk a lakás elosztása nem a legjobb, mert csak a nappaliban tudom magára hagyni Balát, hogy játszon, mert itt a hálóban az ágyról már lepottyan, ha nem figyelek rá. A konyha és fürdő kicsi és a konyhából nem is lehet rálátni a nagyszobára, így a konyhai előkészületek terén (pl.:zöldségpucolás) átszoktam a nappaliba, de a főzést estére kell halasztanom, mert a kavargatások közepette nem tudok Balára figyelni. Nappal Balázs meg nem igazán alszik, nagyon kicsi az alvásigénye. Max 2x1 óra, de inkább 3x20-30 perc. Ez ugyebár nem sok mindenre elég. A vasalással is már meg kell várnom az estét, mert Bala mellet már nem merek vasalni, mert lehúzná a lelkem a vasalót. Mosni a mosógép mos, azzal nincs gondom, s a teregetéssel sem, hisz azt rendre már együtt csináljuk. Szóval nem egyszerű, de érdekelne, hogy Ti hogy csináljátok a gyerkőc mellett a tennivalókat.

Köszönöm előre is a tapsztalatokat, puszi:

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


ísziasztok!Timtom! Bíztasd meg a barátnődet, hogy ciszont hamar, és nagyon jól fog regenerálódni. Én is ilyen cipőben jártam, azért is volt Sport Kórházi az orvosom, és ő mondta. Meg talűn az is bíztató, hogy a következőnél jobban fog már tágulni. És ha tudja, hogy ilyen, nem szabad elkapkodni a kórházba menést.

Egy 2,5 hós kisfiút (MÁrk), most fognak a szívével operálni, ha tudtok, segítsetek! Köszi: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden írok! Nagyjából rendbe vagyunk! Hétvégén koriztunk a tavon - apa-anya, Bettina erősen tiltakozott a Jézuska által hozott kori ellen és inkább anélkül rohangált a jégen.
Dúlázódtam is kicsit, (Laknet)kismama jött most hozzánk - meditáltunk így is, csak kevésbé mély szintre tudtam levinni őt, mert fel és behallatszott, ahogy családom enyhe hangtompítóval éli az életét. Előző héten viszont én voltam náluk és akkor nagyon szuperre sikeredett a meditációja. Nagyon mély szintre tudtam levinni a különböző instrukcióimmal és kipróbáltam egy ultra tanf.-on tanult technikát (csak olvastam róla az interneten) - gondolatban elörehajtottunk egy naptárt és ott állt meg ahol a babája megszületik. MÁRCIUS 31. VOLT EZ A NAP!!!! Számomra is hihetetlen, hogy a kismamám ez így látta - én nem láttam, mert én csak mondogattam neki, hogy mit képzeljen el. Most aztán teljesen és nagyon-nagyon kíváncsi vagyok, hogy tényleg így fog e történni majd a szülés, ahogy elterveztük. Drukkolás, szorítás, agykontrollozás jöhet minden mennyiségben!!!! Ha ez így mükszik, akkor vagy én vagyok nagy boszorkány, vagy az agykontroll egy csoda!!!!

Hát ennyit rólunk! Márk babának is megy a segítség.

Legyen szép a napotok!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia Bencze!

Innen ismertem meg a babanet-ről, mivel hiába kérleltem a védőnőt nem ajánlott senkit-én kerestem.
Most szeretnék, ha folyamatosan adnék nekik..holnap találkozok velük és meglátjuk. Remélem érzek, majd magamban elég lelkierőt..
Viszek neki friss tejet ajándékba, ilyet nem kap úgysem(múltkor is küldtem neki-nagyon ízlett az mondták).
Egyenlőre a folyamatos fejegetés kicsit nyűgnek tűnne.
Te még fejegetsz?

Mi napi 6*szopizunk még, igazából még nem hagytam ki szopizást csak 2 etetés közt kóstoltatom.

Kereskedelmit végeztem, meg programozást.
Nyelvet gondoltam tanulnom kellene, s ez nem elkötelezetttség, ha ráérek tanulok..
Eddig számtech.cégeknél dolgoztam. Volt egy kis kilengésem(biztosító). Kép

Te miért végezted el a tanfolyamot?
Azóta jártál még ott?

Szép napot Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Timi!

Anyatejet, ha el akarod ajándékozni írj mail-t és megadom az adatait.

Kor különbség ügyben mégegy érv: ha túl kicsi a korkülönbség, lehet egyszerre nőnek fel, de rivalizálnak is.
Ott nagyobb a féltékenység. Ez a 4 év nálunk tényleg ideális Kép

Zsoltinál úgy oldottuk meg a mászkálós korszakát, hogy amíg dolgom volt baby-comp-ba raktuk és jöhetett utánnam.
Most a hinta nagy segítség, imád hintázni Anna.
Járokának sajnos nincs hely a lakásban, de nem is hiányzik egyenlőre. Kép

Agykontroll meg válltoztatta az életed?
Az agyad lefényképezi az oldalakat, hogyan kell elképzelni?
Nem szeretek magolni, ez segít rajtam?

Mit eszik bala-baba?
Mit csinál már? Hány foga van már?

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Most azért 'ugrottam' ide, hogy

KRISZTINEK

azaz, Benczének


NAGYON SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNHASSAK

azt hiszem minden itteni hozzászóló nevében!!!


Kriszta, Isten éltessen sokáig!


Kép

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!
Látom azért benézel néha az Nlc-re biztosan onnan tudod hogy ma van az én szülinapom.Köszike a jókivánságot!
Majd még jövök estefele, de nálam is indul a bakterház és még főzőcskézem. Szióka mindenekinek!
Kriszti
bencze
 
 


Boldog születésnapot és minden jót kívánok Kriszti!

Nekem meg szombaton volt Kép 14-én.
3napos ünnepelgetés...,jól sikerült.

Most megyek, mert ma végre hamar fekszünk le Kép
Na mind1.

Kép
sziszike1000
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Kriszti, Sziszi!
BOLDOG SZÜLINAPOT NEKTEK!
Kép

Sziszi!
Mennyi ideig áll el az anyatejcsi a mélyhűtőben? Mert nekem még az elejéről is vannak, azaz, amik 6-7 hónapja már a hűtőben vannak. Azok is jók még?
Fejni már nem fejek, teljesen beállt a kereslet-kínálat elvre a cicim. Ami lecsurog az egyik cicimből, míg a msáik cicimből szopizik, azt tudnám összegyűjteni esetleg, de már ezzel sem bíbelődöm.

BalaBaba lelkem mintha egy kicsit válogatós lenne. A bébi ételek közül vannak kedvencek, amikkel akár egy egész üveggel benyomunk, de vannak, aminél egy kanál után öklendezésbe kezdett, s fejrázással a tudtomra adta, hogy az neki nem kell.
Úgyhogy nem egyszerű, de csak-csak sikerül szép lassan bevezetni majd az új ízeket is.

A két alsó fogacskánk van kint, felül pedig most nyomulnak kifele ezek a fránya fogak. Nem éppen nyugodt éjszakákkal megajándékozva minket. Van hogy négyszer kelünk, s szopizunk. EZ az egy, ami megnyugtatja ilyankor. Még jó, hogy cicizünk még. A barátnőmék elég korán tápszeresek lettek, s most igen csak kínlódnak éjszakánként, hogy hogyan tudnák visszaaltatni a leányzót.
Íme egy kép a két kis fogacskánkról:
Kép

Tegnap felfedeztük, hogy milyen jó kúszni, s egyre gyorsabban eléri a kiszemelt dolgokat Kép

Bekúszunk mindenhová, ahova nem kéne, s utána pámikba esünk, hogy "Most hogy fogok innen kijönni?" "Anya gyere!!!"
Kép

Amire Te gondolsz, az a villám olvasás, s az is elsajátítható, s állítólag tényleg működik. Anno gondolkodtam én is rajta, de elszállt a lelkesedés, pedig biztos jól alkalmazható tanulásnál.
Az agykontroll nekem a pozitív gondolkodás területén segített sokat. Azaz pontosabban a negatív gondolatok kisöpréséhez. Hiszen:

"Ügyelj gondolataidra, mert azok szabják meg szavaid!
Ügyelj szavaidra, mert azok szabják meg tetteid!
Ügyelj tetteidre, mert azok szabják meg szokásaid!
Ügyelj szokásaidra, mert azok szabják meg jellemed!
S ügyelj jellemedre, mert az szabja meg sorsodat!"
(Frank Outlaw)

S hogy mire jó még az agykontroll?
- a stressz levezetése
- alvászavar megszüntetése
- ébresztőóra nélküli, időzített ébredés
- élénkítőszer nélküli felfrissülés (pl.: autóvezetéskor)
- a fejfájások 90 %-nak (migrén is) elmúlasztása
- a minket foglalkoztató kérdések megválaszolása
- memória fejlesztés
- gyorsabb és hatékonyabb tanulás
- A jó döntéshozatal megkönnyítése
- céljaink elérése
- magunk és szeretteink gyógyulása
- a fájdalom és a vérzés gyors uralása
- szokásaink akaraterő és kínlódás nélküli megváltoztatása
- mások szavak nélküi megsegítése (tudatunkkal)
- intuíció rendkívüli fokozása
...
(A tanfolyami segédlet ennyit hoz fel példának, de még nagyon sokmindenre használható.)

Zsóci!
Nagyon ügyi vagy! S ha tényleg ez lesz a szülinapi dátum, akkor megemelem a kalapomat Kép

Puszi mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Sziszike, akkor Neked is utólag BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!

Kép

Timtom! Szuperek a képek, mint mindig!!

Az uccsó kép fotózásához felvetted a hasonfotos pózt? Látlak Benneteket a lelki szemeimmel!!!

Igyekszem a meditációztatós tudományomban minél jobb eredményeket elérni. Timtom, van egyáltalán kalapod?

Kriszti! Mindig nézem az NLC-t is és nagyjából követem a beszégetéseteket, de ott elég nagy a forgalom. Az itteni életet jobban kedvelem, mert ez családiasabb annak is aki keveset tud hozzászólni. Irigyellek, amiért éjjeli bagolykodhatsz - ha nekem lenne otthon net akkor oda is biztos többször beleszólnék, így azonbana mh-ről kétszer is meggondolja az ember.


Hétvégén Ágnest köszöntünk, remélhetőleg korcsolyázunk megint és gőzerővel varrom a jelmezbálos Csipkerózsika ruhát (hogy aztán a hétfői szülőértekezleten beközöljék, hogy nem is annak kell beöltözni, hanem ... - de remélem oviba ilyet még nem tesznek!!!!!) :o))))

Legyen szép a hétvégétek!
Puszi mindenkinek: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Zsóci! A párodat nem próbáltad befolyásolni agykontrollal tesó ügyben? Vagy te sem vagy annyira elszánt? Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Timi:anyatej elméletileg fél évig tárolható, de gyakorlatilag 1 évig is, ha jól hűt a mélyhűtőtök.
Én pozitív gondolkodású ember vagyok eleve, mindig is az voltam. Kép
Mindenben a jót kerestem.
Fejem még sohasem fájt, mi az a fejfájás?
És jó az alvókám is Kép
Jó a fejem is amit 1* elolvasok azt tudom.
Magolni viszont nem szeretek. Kép

Én úgy gondolom mi írányítjuk a gondolatainkat, s mindenki alkalmazza az agykontrollt csak nem tudatosan. Ezt szeretném megtanulni. Az üzenet küldést, gyógyítást és a tanulást könnyítő módszereket.

pl. fáj a fejed. Mondogassd azt nem fáj a fejem, jól vagyok.
Kimenni a levegőre és mély levegőt venni vagy csak lazítani. Kb. így képzelem. Rossz gondolatok elterelése..

Vagy nagyon rosszul látom?
Annát is eltudom vinni oda?
Mit csinálna ott?

Zsóci: köszi a jó kívánságot.
Én is kiváncsi vagyok bejön- e a dátum, de, ha igen boszinak fogunk hívni..Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert lefagyok, itt a teraszon Kép

Sziszi!
Igazad van. Az agykontroll lényegét minden ember használja saját maga valamilyen szinten. Ki kevésbbé, ki jobban. A tanfolyam megtanít arra, hogy kihozd magadból a maximumot.
NAgyon jól vázoltad a fejfájásos példával a pozitív gondolkodás lényegét.
S erre is megtanít az agykontroll, de ez igazán azoknak fontos, akik alapból nem ilyen optimisták. Tapasztalatom szerint negyon sokan állítják be magukat egy lejtőre, a negatív szófordulataikkal, amelyek ha nem is tudatosan, de a tudatalattijukkal negatívan befolyásolják saját életüket.
(Pl.: sose fogok annyit keresnyi, amivel elérhetném a céljaimat; úgyse fog sikerülni; nem jut ezsembe; hülye vagyok; elment az eszem; ... és még lehetne hosszan sorolni).
Én ilyen esetben, ha ismerősöm mond ilyeneket, mindig rászólok. A család már nagyon tudja, s néha ki is akadnak, amikor rájuk szólok valami negatív tartalmú mondatuk miatt.

Annát sajna nem tudod magaddal vinni egy ilyen tanfolyamra. Egész napos program (azaz négy teljes nap, két hétvége). A tanfolyam idejére meg kell oldani a gyerekfelügyeletet.


Zsóci!
Claire ötlete nagyon jó! Ha kell besegítünk meggyőzni Apucit! Kép

Kalapom nincs, de ha bejön a dátum, beszerzek egyet! Kép

Készítsetek majd képet Csipkerózsikátokról!
Nem fagytatok oda a tóhoz? Márha koriztatok ilyen hidegben. Brrrr....

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Sziszike!
Köszönöm a köszöntést mindenkinek!
Én is sok boldog szülinapot kívánok, neked is így útólag!
Kép
A hétvégénk nekünk is nagyon gyorsan eltellett. Szombaton ránk jött egy kis rossz közérzet, elnehezültünk, fájt a gyomrunk, hányinger meg ilyenek. Esztike már három nap lázas volt, piros a torka . Pénteken voltunk délutána másik dokinéninél, mert nem akartam a hétvégén az ügyleten kikötni.

Ma volt nálunk vendégsereg. Eléggé lefáradtam estére, mert ilyenkor ideges vagyok hogy minden elkészűljön, rendben legyen a lakás, és ez a két gyerek mellett eléggé nehezen és lassan megy.
Főleg segítség nélkül!
Milyen tanfolyamra kérdeztél ráa múltkor?
Zsóci? Mész a dúlaképzőbe? Olvastam hogy lesz megint!Ez kezdőknek szól, te most hova tartozol?
Van egy kétgyerkes anyuka a fehérvári babanetes fórumon, aki most csatlakozott hozám, merrt már ott alig van rajtam kívűl néha valaki, és ő is Velencén lakik!
Itt van a mostani kedvenc képeimből megint egy pár!



KépKép
Bala még most kezd el kúszni? Mi már mászunk ezerrel, és most már sokszor jön utánnam a kisasszony ha néha magára hagyom valahol a lakásban,és nincsen a ketrecek közt mint a maki.
Nagyon tündér BALABABA a képeken. Van egy pár róla gondolom.
Sziasztok!
Kriszti
bencze
 
 


Szia Kriszti!

Nagyon helyesek a gyermekeid. Kép
Kishuncutak a kicsik.

Sziszi

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Tündériek a leányzók!
Igen, jó pár kép készül Baláról (digit géppel nem gondolkodik az ember, csak kattintgat Kép ).
Igen, még csak kúszunk, s azt sem mindig, s egy ideig filóztam rajta, hogy mindent később csinál, mint a korosztálya (van egy pár hasonló baba a környezetben Kép, csupa lány-->jó dolga lesz Balának Kép ), de a védőnő megnyugtatott, hogy az is normális lenne, ha csak most kezdene forgolódni, de egyébként is fiú, ne akarjam összehasonlítani a lányokkal, mert a lányok mindent előbb kezdenek, a fiúk már csak ilyen lusták. Úgyhogy mostmár nem izgat, hogy mi még nem mászunk, hogy nem ülünk még stabilan. Van még ideje bőven, erőltetni meg nem akarjuk.

Vigyázzatok magatokra ebben a nagy hidegben!

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok! Zsóci hol jár? C
claire
 
 


Sziasztok!
Remélem nem fagyott oda a bicóhoz ilyen hidegben?
Vagy talán el se mert indulni? De lehet hogy a Csipkerózsika ruháját csinálja otthon szabi alatt!
bencze
 
 


Gyerekek kihalunk, vagy befagytunk, hol vagytok??? Claire
claire
 
 


Én vagyok, de látom a többiek nagyon elfoglaltak!
Timtom is biztos fázik!
Zsóci meg betegállományban van, vagy nincsen net a munkahelyen?
bencze
 
 


És nem is alszol? Kép
Talán most az enyhülésben kiolvad Timtom!
Micsoda munkahely, még levelezni sem lehet, és ha otthpn vagy, nem vezetik be az ADSL-t, hogy ki ne ess a társalgásból! Kép
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Tényleg "lefagytunk".
Be-be nézek ide, de fel kéne pörgetni magunkat.
Ma csináltam nagyon fini kókuszgolyókat Kép Majd felteszem a receptet.

Baláról majd mesélek, de most csak gyorsan két képet rakok fel, mert már nagyon késő van, s Bala már nem alszik vissza velem reggelenként 10:00-10:30-ig. Kép. Rá kéne szoknom a korábbi lefekvéshez, de nem megy.
Kép
Kép

Zsóci!
Hol vagy? Csak nincs valami gond?

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Már vagyok, de holnap lehet, hogy még visszanézek a doki nénihez Bettinával, mert 2 hétig skarlátos volt. Még mindig be van rekedve kicsit, de muszáj volt benyomulni az oviba, mert ma van a farsang. Szóval csak 97%-os a gyerkőm, de a Csipkerózsikázást nem lehetett kihagyni.

Majd mesélek mindenről, de halmokban áll az asztalomon a munka.

Puszi mindenkinek: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


JUDIT!

Légyszi gyere és írjál!

--------------

Többieknek: ez egy meghívó az új tagunknak, aki egy engedélykérő e-mailt írt nekem. Remélem, nem futamodik meg előlünk!!!!

Csók: Zs.

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Előszőr is üdv. Roxmort!
Örülünk neked.

Csajok, Zsolti báránykás lett.
Már múlik, de az elmúlt napok....
nehéz volt mindekinek.
Szegény Zsolti nyűgős volt, viszketett, nem evett, nem aludt(este). Cserében napközben bágyadt volt..és nyügi.
Sorolhatnám, de éjszaka most végre tudtam aludni is(ő is jól aludt). Kép

Anna szerencsére eddig nem kapta el. Kép
Szoptatom 1000-rel, na jó amikor csak tudom.
Most megint van, hogy nem kap hozzátápit..nem akarom, hogy elkapja, igyekszem.

Majd hamarosan írok.
Timi: tetszenek a képek Baláról.

Mintha lassult volna a topic.

Roxmort:Bencike is helyes.

Most ennyi, megyek Zsoltizni, pusz.

Kép
sziszike1000
 
 


Viszketésre tuti az aloe first, nekem 3 volt egyszerre pöttyös, tapasztalatból mondom...
Ha szoktál homeo bogyókat adni: Rus toxicodendront mondott a gyerekorvosunk. Nekem a kicsik kezdték, pedig ők is szoptak, valszínűleg egy gyerekkórházi váróból hoztuk! Jobbulást: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Akkor én most felpörgetek!!!!

Roxmort! Édes Benedek a fotókon - gondolom életben méginkább huncut manó! Írjál magatokról!

Sziszi!
Jobbulást a fiadnak - tudom milyen ilyenkor egy anya helyzete, mi nyáron estünk túl ezen a pöttyösödésen. Szerintem jobb időben túlesni rajta, ez már nem jön vissza többet.

Claire!
Köszönöm a bíztatást tesó ügyben. Jó lenne megint babázni, de akkor sok egyéb dologról kellene lemondanom (például, nem tudom elképzelni hogy lehetne dúláskodni egy pici baba mellett - azt hiszem mellőzni kéne, pedig nagyon szeretem csinálni). Furcsa lenne megint babasírást hallgatni, úgy hogy az én felelősségem, hogy megoldjam a babó problémáját. Sorolhatnám még a kifogásokat - feleslegesen, mert ha jönne a baba (aminek az esélye meg van) akkor nem utasítanám el és örülnék neki.
Nagyon szépen köszönöm a felajánlásotokat AK-zás terén! Igazából vacilálgatok és közben mennek a napok, hetek.

Lisabella vagy Kriszti!

Gyönyörűek a nők!
Amit láthatsz a születés hetén, az alapképző a dúláknak. Én azon már túl vagyok, de mindenkinek nagyon tudom ajánlani, aki egy kicsit is érdeklődik születés témekörben, mert nagyon jó kikapcsolódás és sok hasznos ismerethez jut a résztvevő.
Kicsit bepillantottam az NLC-s fórumra, sok időm nem volt, de nem jöttem rá ki lehet a velencei anyuka (de nem is tudtam különösabben elmélyedni benne). Elárulod?

A korizást sajnos mellőztük amíg Bettina beteg volt, most meg jól ráesett a hó - így már nem az igazi!!!

Bettinát visszavittem tegnap a dokihoz, sajna a torka még mindig piros. Ovi mellőzve, mamiék vigyáznak rá, de nagy a harc, mert mindenáron ki akar menni a hóba és dacol a nagyszülőkkel és nem veszi le az overallját. Ez a ma reggeli helyzetkép otthon. Tök jó, engem meg a munkahelyemen esz a fene, mert semmit sem tudok csinálni. Lehet, hogy megint kényszerpihi lesz, mert nem bírnak vele a nagyszülők.

Ja, mindenkinek köszönöm az aggódást!!!!

Most befejezem. Legyen szép a napotok, a betegeknek jobbulást.

Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Bocs, Timtom Te kimaradtál!

Nagyon-nagyon édes Bala a fotókon.

Vigyázz a teraszon az internetezéssel.

Puszmák: Zs.

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Jobbulást mindenkinek. Kép

Homebogyót szedünk 5-ös és 9-es van itthon.
Púderozunk, szirupozunk.

Van valakinek Msn-je?

Kép
sziszike1000
 
 


Anna 8 hónapos. Kép

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Roxmort!

Ha gondolod keress meg rajta. Kép (msn)

Szoptatom, amikor csak tudom.
Csak akkor vannak védve, ha az anya volt már bárányhimlős. Kép
Bogyók nem tudom mennyire vállnak be, de adom őket, s az összhatás + !

Mit csinál Bencike már? Miket mond, jár már egyedül? Mióta?
Te hol laksz?

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

profilomban van a mail címem.
Fogzásra Dentinoxot használtunk. Kép

Zsolti is ilyen izegős volt. 11hós korától még a babakocsit sm tudtuk használni.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok újak és régebbiek!
Tündér mindenkinél a babó!
Mi is olyan izgő mozgó fajták vagyunk,mert az etető székben minden egyes falatka után felálla leányzóm.
Így rájöttem hogy jobb ah a kezemben fogom. És ha adok akezébe valami kis kiflikét amit ő hapapdálhat jobban lecsillapszik.Mászik ezerrel mindehova utánnam. Tud már pogit sütni a mondókára, pápát integetni, mondja hogy mit mond a kutya vava, baba minden gyerekre, és kezdi tanulni megmutatni hol van az okos feje!
A hét legrosszabb témája nálunk két napja ,hogy amióta kibújt a két feldő metsző foga , azóta harap ő is, és már nem szopizott vagy két napja. Úgy érzem hogy már enm is kell neki a cici. De azért pohárból adok neki lefejt tejcsit, hátha pár nap múlva megtanul ezekkel a kis fogacskákkal is normálisan szopikázni!Emeséneél nem voltak ilyen problámáim, mert ő féléve koráig szopizott, és rá egy hónapra jött az első foga!
Zsóci!
A velencei kismami a babaneten van nem az nlc-n!
A fehérvári kismamiknál, de már nem nagyon tartjuk otta kapcsolatot, mert áttértünk az mns-re!
Nekem is van Sziszi! Címem megtalálod , ha megnézed a bememet!
bencze
 
 


Sziasztok!

Roxmort!
Üdv közöttünk! Örülök, hogy Te is csatlakoztál hozzánk!
Tündéri a Manókátok!
Neki is igazi huncut szemei vannak.
Nem is vagyunk olyan messze egymástól. Mi a Flóriánnál lakunk (még).

Kriszti!
Nem semmi mit tud már a Leányzó!
Mi most tanulunk etetőszékben kajcsizni, de néha egyszerűbbnek tűnik nekünk is a készben való kajcsizás.
Nekünk még csak alul van két fogunk, s remélem, hogy a felsők kijöttével nem fog harapni, hiszen még szeretném szopiztatni. Pláne azért, mert a lelkem nem nagyon hajlandó sokmindent megenni. Nagyon válogatós Kép. Így az a szerencse, hogy reggel, este és éjjel még szopik, így a kellő dopping megvan a szervezetének.

Sziszi!
Kitartást a pöttyökhöz!
Annát meg mi is védjük egy burokkal alfában, hogy Õ pöttymentesen megússza!
Húha! Anna szemei nagyon huncutak! Két fiú elevensége veszett el benne?

Zsóci!
Nektek is javulást!
Csak nem hajlana a párod mégis egy tesóra?
A dúlázást utána is tudnád csinálni, ha már a picúr kicsit nagyobb lenne.
Ha komolyan gondolkodtok rajta, ez ne legyen akadály! Szalad az idő, s tudod, ketyeg az a bizonyos óra..., s fiatalodni már nem fogunk.
Tényleg ha már itt tartunk: Ha jönne a második picúr, akkor azt otthon szülnéd dúlával?

Most pedig elköszönök, mert fázik a lábim.

Kép

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Sziszi! Nagyon huncutul néz az a lány! Nagyon tetszik a kép róla.

Mi az az MNS? Nem tom, tehát nekem biztos nincs.

Olyan édesek amikor elkezdenek beszélni, vagy legalábbis próbálkoznak. Imádom ahogy nyílik a kis tudatuk és egyre okosabbak lesznek. Olyan jó nektek most (akiknek 1/2 évestől 1 és 1/2 éves korú babája van)!!!! Az enyém már nagy lakli, a nagycsoportos dacosságával. Tegnap 3/4 órán keresztül nem volt hajlandó levenni anyukáméknál az overallját, mert ő ki akart menni havazni. Lukat beszéltek a hasába és akkor sem, csakazértis. Persze nem engedték ki, piros torokkal már mégse kéne. De gondolhatjátok hol vannak most a nagypapival - az nyert, aki a hóemberkészítésre szavazott!!!! Ekkora hóval már nem lehet versenyezni, se meggyőzni, se lebeszélni.

Ma gyalogoltam az állomásra hajnalban. Nagyon szép volt és szerencsére az az útszakasz már el volt tolva, ahol nekem kell végigcaplatni. Szeretem ezeket a hajnali sétákat.

Roxmort!

Viszonylag közel dolgozom hozzád, I. ker. Mészáros utca. Ti hol tudtok most ismerkedni a hóval?

Szerintem próbálj meg úgy meditálni, hogy ne abban a szobában legyél, amelyikben a fiad alszik. Ezt meg tudod oldani? Mi is egy szobában alszunk még - remélem már nem sokáig, bár úgy veszem észre, hogy ez jó neki, biztonságban érzi magát, az ágyunkba csak akkor van, ha beteg és igényli és reggeli hancúr idején - így tudom, hogy milyen mellette meditálni.

Timtom!

Ha jönne a babó, akkor beborulnék ilyen téren az agyamba, mert fogalmam sincs hogyan és hol. Egy biztos dúla lenne mellettem!!!! Azt a kényeztetést nem hagynám ki.

Na pusz, mára ennyi - mennem kell egy beszámoló értekezletre.

Legyen szép napotok!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Zsóci: hajrá drukkolok..csináljatok kistesót. Kép
Fiút vagy lányt szeretnél?
Sosincs tökéletes pillanat egy gyerekvállaláshoz, de viszont minden megoldható. Ha vágysz rá, én szorítok neked.

Timi: elfogtok költözni?
Miért fázik a lábid? Nehogy beteg legyél!
Köszi a védelmet. Énis nagyon igyekszem, s Zsolti is már lábal kifelé.
Most volt nap, amikor megint csak szopi volt. Kép
A tejem elég neki, csak az a kérdés a tápanyagtartalma, zsírja elég-e a fejlődéséhez..még csak a napi 1etetésnél tartunk, nem kap más folyadékot csak anyatejet.

Roxmort: nem kell, hogy fennt legyek. Jól próbáltad?
Megpróbállak akkor én felvenni. Sikrült. Kép

Timi: neked van Msn-ed?
Zsóci: ez egy program, ahol az általad engedéjezett emberekkel tudsz élőben levelezni(már, aki fennt van.).
Lehet videofonálni, beszélgetni is élőben.-ehhez már kell más is(webkamera mindkétfélnek..)
Ha érdekel a dolog, ami persze jó dolog. Kép
www.msn.com-on tudod regisztrálni magad.

szép napot. Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Kellemes 7végét mindenkinek!
Ezt láttátok már(október végén volt a keresztelő.)?

Kép

Kép
sziszike1000
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: