Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

edit. van a lurkókról 1-2kép fenn- Zsoltika és Sziszike néven.
Amúgy hogy vagytok,mikor mentek újra dokihoz?

Szijja Mári.Még a legutóbbi hírek szerint nem szült még meg Ewa, de bizti ide is eljutnak majd a hírek,ha esemény van :) -legalábbis remélem.
Örülök,hogy minden jól alakul.Szerintem mindegy,hogy hogy szopik,lényeg,hogy szopik és anyatejes baba.Majd pár hét eltelik és kicsit könnyebb lesz meglásd. méregeted amúgy hogy mennyit eszik?

sziasztok
cleo
cleo27
 
 


Szia Cleo!

Köszi jól vagyok. Sokat pihenek, tegnap nem is mozdultam ki a lakásból, ma már kéne kicsit sétálni :)
Jővő hét szerdán megyek dokihoz, remélem mindent rendben talál.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Ugye mindenki jól!

Ewa! Már biztos megszületett a drágaságotok! Írj pár sort!

Vencel szerdán lesz 6 hetes, édes csodabogár, már nézelődik, mosolyog ránk. :D Már a fürdést is élvezi. Sajnos hasfájós, most is csak a karomban tud aludni, mikor csikar a pocija, megrázogatom a senekét és így visszaalszi, de így szinte semmit nem tudok csinálni... :(

Üdv: Mári
mári
 
 

 
 

sziasztok.

hogy vagytok Mári?mesélj mi újság Vencel-babával?Tejcsi van?
Zsoltikám is hasfájós volt,ami abban merült ki nála,hogy még anyatejes volt nem tudott magától kakálni.elég nehéz időszak volt.de majd ha már vegyesen táplálkozik,akkor majd elmúlik a pocifájás.

Kicsit belekotyogok és elmondom,hogy megszületett Zsófi-baba is időközben.Ewa és a kislány is jól vannak,bizti ide is fog írni,ha lesz egy pici ideje.

Edit.Te jól vagy?közeledik már a nagy nap.Milyen volt az Nst?

szia mki.
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok!

Köszi jól vagyok. Méhszáj 2100, 34.hét óta semmi változás. Múlt heti NST jó lett. Méhösszehúzódás nulla. Keményedések megszüntek. Görcsök néha vannak.
Ma voltam vérvétel, védőnő. Délután megyek UH, kiváncsi vagyok 4,5hét alatt mennyit nőtt a baba, mert a hasam sokat. :)
Holnap lesz a köv. NST.
Még egy hetet jó lenne kibírni, aztán jöhet... :) Izgulok a nagy nap miatt kicsit. Majd holnap elbeszélgetek kicsit a szülésznővel, hogy s mint. :)

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


sziasztok! Ewa, Edit! hogy vagytok, mi újság felétek,
nekem kevés időm van, még enni is és lehet a tejcsi is fogytán, ezért fejek ezerrel, így még kevesebb az időm, de Vencel ennivaló, csak kár, hogy a segge ringatásával nem lakok jól :D

azért ti is írjátok meg 1 sorban, mi van veletek!
Mári
mári
 
 


Sziasztok!

Szeptember 9-én 5h15perckor megszületett kislányunk Kata.
3520g, 50cm-rel.
Most 6hetesek vagyunk. 4750g és 54cm-esek. :)
Jól vagyunk. Ma voltam ebben a topikban először azóta.
Amúgy Kata császárral született primer fájásgyengeség miatt. Én meg aggódtam a 2100-as méhszáj miatt. :)
Oxitocinra sem volt változás, sem fájás, se tágulás.
Holnap megyek dokihoz kontrollra.
Kata szépen szopik, gyarapodik is ezerrel. :D
Már nézelődik (körforgót...) meg mosolyog, tátott szájjal.
Az aláírásban levő képen is. :)

Sziasztok: Edit
Néha benézek ide.

Kép
Kép
edi78
 
 


Edit.

így utólag is gratulálok a tündéri kislányodhoz.Nagyon kis vidám baba.Ládod ez a méhszáj téged is átejtett. :lol: ,de tök jó,hogy aki eddig ide (mostanság) benézett-jól alakult a "sorsuk"

vigyi magatokra.
cleo

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Mári! Bekukkantasz még néha? Én jól etüntem :oops: bocsi!!!

Hogy vagytok?

Mi eddig jól voltunk, most lehet túlettem Zsófit.. remélem csak ennyi, mert 2 hete éjjel-nappal 2 óránként eszik, de már nem is tudom, hogy hogy is indult. Zsófi gyönyörűen fejlődik, édes kisbaba. Igaz esze ágában nincs hasrafordulni, ő csücsülni akar. Utál feküdni, mert úgy nem látja a világot és ő menni akar, mindent megfogni és felborítani, úgyhogy kézben van a legtöbbet :oops: biztos most kapatjuk el :shock:

Venci hogy van? Van még tejcsi?

Edit! Mi sokat nem beszélgettünk, de kíváncsi lennék rátpk is :-)

Puszi Ewa Kép
ewa
 
 


Szia Zsuzsa - gratulálok mindhárom babóhoz :D Én most töltöttem be a 31. hetet és kiderült, hogy a méhnyak 1 centisre elvékonyodott. Most pihenek, bár nem egyértelmű számomra, hogy ez 24 órás fekvést vagy kimélő életmódot (sok sok pihenést, fekvést) jelent.
Csak azt szeretném megtudni, hogy a nyitott méhszájat csak az orvos tudja megállapítani vagy van valami előjele is ?
Tudsz róla valamit ?
Vagy esetleg bárki tapasztalt ezzel kapcsolatban valamit?
Előre is köszi a választ,
Orsi
sellõcske
 
 


Szia Sellőcske!


Remélem jól vagytok és nincs semmi probléma a babával és veled.

Nekem mindkét gyerekemmel kinyilt a méhszáj elég korán. Az első gyerekemnél a 28.heti vizsgálatnál vette észre az orvos. Azonnal kórházba kerültem, és össze is kellett varrni. Onnantól szigorú fekvés volt a 39.hétig. Én nem vettem semmit észre abból hogy kinyilt.

Második gyerekemmel a 24 héten egy reggel volt néhány görcs szerű érzés, nem erős és nem is tartott hosszú ideig. Azonnal bementünk bementünk megnézetni és már a magzatburok látszott. Ismét cerclage, és a 37.hétig sikerült kihúznunk ismét szigorú fekvéssel (ami mindkét esetben azt jelentette, hogy csak a mosdóba kimenetel erejéig kelhettem fel itthon is).

Kitartást neked. Pihenj, feküdj sokat.

Üdv.
Tapika.
tapika
 
 


szia Andi!

egy kis nosztalgia :-) de a privi is jó :wink:

pusz Éva
ewa
 
 


Hali.

Akkor jövök ide,végül is ide is tartozunk és szerintem fogunk is sajna (én tuti):(

Szóval ajándék.

Én mind2-nek egy évesre motort vettem-Sziszi attól kezdve próbált is motorozni,de Zsolti csak kb 1,5éves kora után kezdte el használni-addig is szerelte,forgatta a kerekét :)
De vannak azért biztonságosabb beleülősek (nem tudom már az is lehet,hogy van Zsófikának :roll: ),bébitaxi,vagy pl.Sziszinek van 4kerekű teknősbéka.
Jók még a készségfejlesztők,hisz már ő is nagylány :)-pl kockafaló
A baba sem rossz ötlet,-én is vettem neki-olyat vegyél aminek nincs haja (megeszik!!),és egyéb leszedhető része.a Parti játékban szeritnem van ilyen+megnyomod a hasát nevet+beszél 1-2szót :)-Nem egy komoly baba de ilyen korúaknak még bőven elég-Sziszinek is van 10e-es babája is,de azt sem szereti jobban mint az 1e Ft-osat.

És milyen ízű lesz a torti?


Pusza nektek.

Andi

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


szia!

régi szép emlékeket idéz ez a topik.. hátha bekukkant egyszer a Mári is :-)

köszi a tippeket! kismotort már kapott a nagyszülőktől. még nem igazán ül rá, csak pakolászik bele, mert felnyitható az ülése :-)
már mi is kezdünk rájönni arra, hogy drága játékot teljesen felesleges venni, mert az se biztos, hogy egyáltalán rá néz. sokkal boldogabbá lehet tenni egy bottal :D lehet azt kap szép piros masnival :lol: :lol: :lol:

tortin még sokat nem gondolkodtam, még van 1 hónap :-)
nálatok milyen ajándékok lesznek? lesz nagy szülinapi party? miket csináltok mostanában?

remélem nem baj, hogy így külön vagyok. benéztem múltkor kicsit a szolnoki topikba, de újra csak elszomorodtam. nagyon rosszul esett anno, sokára tettem túl magam rajta :cry: lehet hibáztam, de azért nem akkorát. na de van még sok topik, az idő meg úgyis kevés :-)

puszi Éva
ewa
 
 


szia évi

kicsit el vagyok havazva,nem is nagyon neteztem a napokban. :?

Ááá nem szoktunk nagy bulit csinálni,jönnek a mamáék és ennyi,de fújunk rengeteg lufit,és a gyertya/tűzijáték után ezerrel bontják az ajándékokat. :lol:

Zsolti már komoly játékokban gondolkozik,ő már meg is mondja mit szeretne-most a Transformers,Bionicle-robotok,sárkánytojás a menő nála.
Sziszi a lovacskákért van oda,

Bizti kapnak kirakót v.valami készségfejlesztő játékot.Rucikat is kapnak mert ugye az ovira is készülünk.Mondjuk mindez megoszlik mert ugye vásárolnak mamáék (én szüleim)+dédi (ő velünk lakik).De anyósom is (ha kedve van :lol: ) be szokott (1évben 1*) vásárolni nekik ruciból.

Tortát passzolom.

Abban igazad van,hogy 1év körül (is) nem az a lényeg ,hogy drága legyen.az enyémek még a mai napig is imádják a "nem játékokat"pl:alufólia,fazekak,fakanalak,üres flakonok (fürcsinél),plédekből kutyaól :lol: :lol: -de még sorolhatnám.

Ja,most van kiscicánk és ő a fő sláger ugye-nekem is hihetetlen de ez a macsek szereti ha dögönyözik :oops: :roll: :lol: .

Végülis mész vissza dolizni és Zsófi bölcsibe?

Pusza.

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Évi.

Nemtudom olvastad-e,hogy Miléna pár napja kórházban van,mert Zéti készülődik. :) .Végülis ezt olvastam:Pár napja fájásokkal mentek be,de azóta sem indult be a szülés.Még várnak a dokik és utána császár.Én nagyon drukkolok nekik.

Szió

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


évi.

Hahoo..merre vagy?


Megszületett Miléna kisfia!!!!


Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Évi.

Nagyon boldgog 1.szülinapot kívánok Zsófikának!!!


Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Hát jöttem, hogy utólag beszámoljak mindenkinek, aki ebben a topikban érintett....

26. héten 2000 méhszájjal hazarendeltek pihenni, utánaolvastam megijedtem és pihentem!
Akkor találtam meg a fórumotokat, ami éppen nem volt aktív, de visszaolvastam a történeteiteket és azokból merítettem erőt!!

A 34. hétig nagyon komolyan vettem a dolgot és feküdtem ezerrel... utána lazítottam a gyeplőn...

A 36. héten 1000-s lett a méhszájam, már mindennap a gyereket vártam...

És végül 8 :!: nap TÚLHORDÁSSAL és indításos szüléssel, megszületett az én pici lánykám, aki most 2,5 hetes...

Arra senki nem számított ugyanis, hogy az én méhszájam rövidülget, de nem nyílik az istennek sem... :shock:

Minenkinek aki hasonló cipőben jár / fog járni a jövőben: KITARTÁS és igenis pihi, a babát nem szabad kockáztatni!! Betöltött 34. hét után már nincs nagy gond, 36. után meg nyugodtan csinálhatsz amit akarsz, addig mndenki bírja ki a popóján, én most is ugyanezt tenném bárhogy is nekem máshogy alakult, de ez nagyon egyéntől függ és terhességenként is más lehet.

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Jutta.

Gratulálok Dorka babához.igazi szép happy történet a tiétek is.és ebből is látszik-meg aki még megfordult ebben a topikban,hogy érdemes komolyan venni és pihenni ezerrel,mindent félrehagyni.!!!
Jó egészséget nektek

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Köszi Cleo!

Tényleg, akinek első babánál volt probléma annak másodiknál ismétlődtek a gondok?

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Szia Jutta.

Végülis attól függ,hogy miért rövidült vagy nyílt a méhszáj.Ugye nekem az volt a gond,hogy az elsőnél a 34hét végén 2110-es lett,de már a második terhességnél a 30-héten 2110,33héten:2111-vagyis már a belső is kinyílt.Pedig én is bizakodó voltam,hogy másodjára nem ismétlődik meg-erre sokkal rosszabb lett minden.(szerencsére a végkifejlet mind2 esetben jól alakult)
De a lényeg:Megkérdeztem a dokit-most 3hete utoljára-hogy ha szeretnénk harmadikat mire számítsak:azt mondta,hogy mivel nekem gyengék a kötőszövetek ezért újra nyílás várható,sőt még hamarabb :cry: :cry:

De nálad sokkal jobb a helyzet,mert legalább nem nyíltál :wink: ,szerintem kérdezd ezt dokitól is,hogy a te esetedben mire lehet majd számítani...

Szeretnétek majd tesókát?


Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Évi.Ha olvasgatsz...hogy vagytok????

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Köszi Andi a választ!

Hááát, mivel eddig is azt mondta, hogy nem tudni miért rövidült, gondolom ezután is ezt mondja, bár az hogy utána nagyon nem nyílt lehet, hogy plusz információt jelent...

De én arra gyanakszom, hogy túl aktív voltam és nem pihentem eleget a 24-27. hét között...
1x-1x éreztem is hogy ez egy picit sok, de ha meg volt beszélve egy tali, akkor nem mondtam le... no ezzel majd vigyázok!

Ja és majd szeretnénk kistesót, csak éljük túl a nagyot! :lol:

Most hasfájós korszakunk van/volt, amit jelenleg a zabálós korszak váltott fel - nálam némi szopi parával - lesz elég? - mivel 2 napja úgy belendült a csaj... de állítólag ez is temészetes és pár nap alatt a cicim is észbe kap, hogy nőttek az igények!

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Jutta,
ha olvastad a topikot, engem is olvastál. :) Nekem ugye az elsőnél kellett feküdni félidőtől (ci: 1000), kórház is volt a méhösszehúzódások miatt, aztán 37+4-re jött a leányzó, aznap, amikor abbahagytam a méhösszehúzódásgátló-gyógyszert. A másodiknál korán 2000 lett a méhszáj, de a doki mondta, hogy második gyereknél normális, semmi gond, így nem is kíméltem magam (tök jó terhesség volt :) ), 35 hetesen már nyitva is voltam egy centire, de csak azért szültem 36+4-nél, mert összeszedtem egy jó kis ételmérgezést. A harmadiknál már az elején 2100 voltam, új dokim volt, aki szintén azt mondta, hogy harmadiknál ez teljesen normális kezdés. Itt sajnos véreztem a rossz helyen fekvő méhlepény miatt a 13. héttől a 23. hétig, ezért addig feküdtem is, utána viszont nem kíméltem magam. 34 hetesen elég erőteljes jóslófájások miatt elment a nyákdugó (ez ugye tágulásra utal, belső vizsgálatom azonban ekkor nem volt, a doki azt mondta, hogy jobb, ha nem bolygatjuk a dolgokat, de feküdjek). A 37. hét közepéig pihentem erősen, utána full terhelés a két gyerekkel, és 38+1-re született meg a lurkó (azaz másfél hét erőteljes terhelés meg sem kottyant). Szóval nem biztos, hogy megismétlődnek a dolgok, nekem a második terhességem nagyon jó volt, semmi bajom nem volt vele (csak a végén az ételmérgezés nem kellett volna). Persze azért pihenni mindig jó, meg aztán a dokira kell hallgatni, ha ő azt mondja, hogy fekvés, akkor fekvés. :)
Minden jót!
Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa,
Persze, hogy Téged is olvastalak! :wink:
Köszi a biztató szavakat!
Szerintem a testemre fogok jobban hallgatni, 3 nap volt nagyon húzos, amikor először éreztem (már a másodikon) hogy nekem pihiznem kellene, majd egy esküvőn virgonckodtam mielőtt 2000-s lettem... tehát észnél leszek és nincs kecmec, ha azt érzem pihizni kell - akkor pihizek!
Nomeg persze a dokira is hallgatok, de azt most is megtettem!
Gratula a 3 gyerkőchöz!

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok!

Jutta, akkor engem is olvastál :-)
nekem nincs tapasztalatom második terhességgel, viszont mi is tervezzük majdan és reménykedek, hogy jobb lesz. Nekem a méhnyakrövidülés nagyon erős keményedés után kezdődött egy kisebbfajta hegymászás után. Úgyhogy nálam is enyhe túlhajszolás után kezdődött az egész, mint ahogy te is írtad. Így én bizakodom, hogy ha odafigyelek, akkor nem lesz túl nagy baj és Zsizsa is bíztatóakat írt.:-)
Neked voltak keményedéseid?

A tejcsi miatt ne aggódj, Dorka és a cici tudják a dolgukat :-) Én is mindig aggódtam az első fél évben, gyakran úgy éreztem, hogy semmi nincs, de mindig volt-lett elegendő, és szerencsére még most is tudok szoptatni :-)

Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Ewa, tök jó hogy Ti is a másodikat tervezitek, majd Te is írd meg a tapasztalataidat!

Amikor megrövidült, akkor nem is keményedésem volt, hanem feszült a pocim hosszabban (tehát órákig egy picit fárdtnak és feszülősebnek érztem, de nem azt a klasszikus megkeményedik - elrnyed tipusú volt), később volt keményedés is hidegfrontra, de szerintem az annyi lehetett ami normális (csak akkor ezt még nem tudtam) hiszen nem rövidült tovább és még túl is hordtam...

Tejcsi: hízunk tehát az okés, csak pocifájósak vagyunk - majd kinőjük!

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok!

Egy kis bátorításra volna szükségem.
Van egy 2,5 éves kislányom, nagyon szeretnénk már tesót, de rettegek a terhességtől. Az 1-3 havi rosszulléttől, hányástól nem is annyira, de a méhszáj kinyilásától annál inkább.
Nekem a terhesség 16. hete környékén kissé megrövidült a méhszáj. Doki szerint 2-3 as között lehet. Aztán a 20. héten már egyértelműen 2000-es volt. 26. héten 2100 lett, ekkor szigorú fekvés, sok magnézium és Terbutalin simaizomlazító tabletta. 34. hétig feküdtem otthon, de ekkor a méhszáj már 2110 volt. A doki 2 hétre kórházba fektetett, végül 37+3 napra született meg a kislányom.
Dokival beszéltem esetleges következő terhességről, megismétlődhet-e. Sajnos nagy az esélye, ugyanis véleménye szerint ez alkati dolog. Meg hogy majd bevarja a 20. héten, de persze akkor sem ugrálhatok.

Valakinek már volt hasonló? Egy 3 éves mellett hogy lehet megoldani a pihenést? A lányom mellett elképzelhetetlennek tartom.

Esetelg van nektek valami jobb gyógyszer kombináció erre az esetre?

Köszönöm a segítségeteket,
Akiren
akiren
 
 


szia
Lehet olvastad előrébb,hogy én is hasonló helyzetben voltam....ha esetleg nem találtad meg,hogy nekem mik voltak az adatok,leírom majd újra.

De nekem az elsőnél 34hetesen vették észre,hogy kinyílt a méhszáj és a 2.gyerkőcnél valahogy nem is aggódtam előre,hogy ki fog nyílni--erre nála jóval durvább lett-én is feküdtem kórházban is a lányommal.szerencsére a fiam 40+3 a lányom 40+2 -re született.de én sem akarom mégegyszer átélni hetekig a rettegést.pedig mi is szeretnénk még harmadik babát (majd...).
Viszont nálam 15hós volt a nagy,mikor a kicsi fogant-úgyhogy gondolhatod....de ahhoz képest nagyon jól kivitelezhető volt,hogy feküdnöm kellett+kórház...igaz hozzá kell tenni,hogy nagymamám amennyire tudott segített (velünk lakik)
Én is utána érdeklődtem,hogy mi lehet a 3.terhességnél-és én is azt a választ kaptam,hogy alkati dolog és nagy valószínűséggel újra ki fog nyílni,sőt még korábban,mert a kötőszövetek,izmok stb.lazulnak-főleg így két terhesség után...szal...szép kilátások

Viszon én csak biztatni tudtak...abból indulj ki,hogy végülis időre szültél,nem lett koraszülés.bizz a lányodban,hogy már nagy,higgy benne,hogy jól viselné,ha anyának feküdni kell,nem tudja emelni vagy kórházba kell menni.Mondjuk tényleg ilyen esetben nagyon fontos,hogy meg tudod-e oldani..van-e segítséged?!

A varrást nekem sohasem javasolták....
én 3*2 Magnezium Citricit +ha görcsölt halidort szedtem (nekem sokat keményedett).de ilyen esetben a legtöbb amit tehetsz a fekvés felpócolt ággyal v. lábakkal :)

Nem tudom segítettem-e valamicskét?
... :roll:


Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Szia Andi!

Köszönöm a válaszodat. Hát azt írtad, amire számítottam :( Szóval megismétlődhet... sőt dúrvább is lehet.
Majd visszaolvasok... aztán még biztosan kérdezek.
Mi az a Halidor?

Már attól is kicsit nyugodtabb lennék, ha tudnám, tudhatnám, hogy nem lesz rosszabb, mint a kislányommal. Igaz, hogy szigorú fekvés volt 26 hetes kortól, és mégis keményedtem, és nyiltam is tovább, de otthoni fekvést be tudnék vállalni. De kórházban? Bizonyára nem vagyok pótolhatatlan, és anyukám, anyósom megoldanák a dolgot (bár egyik 100 másik 150 km-re lakik). Viszont nekem a szívem szakadna meg, ha nem lehetnék a kislányom közelében.
Már most úgy gondolom, jobb lett volna korábban bevállalni a tesót. Most hogy szeptemberben ovi lesz, most ettől kezdek rettegni. Talán mégsem jó megoldás, hogy terhesség+oviba beszoktatás+esetleg betegségek :shock:

Szia,
Akiren
akiren
 
 


Szia

kérdezz nyugodtan :)

Szerintem az sem lett volna jobb,ha hamarabb vállaljátok.én titkon reménykedek azért abban,hogy a 2gyerek nálunk elég gyorsan jött ezért is nem bírta a méhszáj...de ez csak tényleg az én reményem.
Hidd el én is pont azon aggódtam,hogy mi lesz a fiammal,még a pocilakóval kórházban vagyok (főleg lelkileg).én teljesen kiakadtam és nem akartam bemenni....sírtam előző nap végig.megjegyzem amúgy is parázos vagyok mindentől...betegségek...stb,stb.
De a fiam 100* jobban bírta mint én.nagyon jól elvolt nélkülem...pedig előtte egy napot nem aludt máshol,mással...úgyhogy pozitívan csalódtam a helyzetben.

a betegségek ovi nélkül is hidd el utolérnek-az enyémek előtte is voltak ennyit betegek mint most (igaz én mindíg vittem őket mindenhová)

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Sokat keresgéltem, itt a babaneten ,mire megtaláltalak benneteket.
Jó volt olvasgatni, hogy másnak sikerült rendben kihordani a babákat...
Én a 3. kisbabámat várom, jelenleg 18 hetes kismama vagyok. A méhszájam már 2 hete 2100-as.
Az első gyerekemnél a 26-ik héten lett ilyen, a másodiknál a 22-en.
Közben eltelt 10 év, közben volt egy méhszájplasztikám, szintén nyitott méhszáj miatt.
Akkor azt mondták, hogy valószínűleg a 3-at nem fogom tudni, hagyományos úton megszülni.
Derült égből a villámcsapáshoz hasonlóan ért a hír, hogy megnyíltam!
Most sokat pihenek, napi 3*2 Magnesium citricit szedek, és bizakodva várom, hogy elérkezzen a 36-ik hét...
Ez a célom.
Persze nagyon félek, de tudom, nem szabad elkeserednem...
Ha még visszanéztek néha ide, jó volna hasonló cipőben járó, ill. járt sorstársakkal beszélgetni!
Vendég
 


Szia Mária.

Szerintem ne izgulj.ha szeretnél dumcsizni és van kedved gyere-a Gyerekek-betegségek-gondok.....immunerősítők,vitaminok topikba.én is megfordulok ott,sőt van egy anyuka-szintén a 3babáját várja,pár héttel van előtted és neki is feküdni kell méhszájnyílás miatt.meg mi többieknek is voltak méhszájproblémai.várunk.

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Szia Cleo!
Szóval te itt is vagy :wink: ???
T Mária itt a sorstársad!
Induljon már be ez a topik!!!!
Vendég
 


Celo amúgy tudom megigértem,hogy nem olvasgatok,de ez a topik inkább pozitív mint negatív,szoval sok a jó példa... :D
Vendég
 


Induljon már be ez a topik!! :shock:
Vendég
 


Szia Bárány!

Örülök, hogy sorstársra találtam, talán sikerül egymást megnyugtatnunk, és segítenünk abban, hogy egészséges, időben született kisbabáink legyenek!!!

Mesélj, mi van veled?
Hogy bírod a pihenést?
Milyen fura. Korábban mit nem adtam volna azért, hogy egy napig lógathassam a lábam, most pedig majd bele őrülök...!!!

Cleo!
Örülök, hogy írtál, ígérem hamarosan találkozunk!
Vendég
 


Szia!
Nagyon rosszul birom a fekvést!Én is mindig azt mondtam,hogy jobb dolog nincs a világon mint feküdni...de így egész nap,szörnyű unalmas.
Két gyerekem van!De 6,5 és 12 évesek szóval miattuk tudok pihenni..

Egy hete vették észre,hogy nyitva van a méhszájam ceruzányira,azóta pihenek..az orvos szerint semmi baj nincs és itt a neten is már sokan megnyugtattak.
Veled mi a helyzet?
Vendég
 


Szia!

hááát, én töredelmesen bevallom, nem fekszem egész nap, így is borzasztó...
A méhem 2100-as, ezt a 16. héten vették észre.
Ez nem túl bíztató, én mégis bizakodó vagyok.
A dokim szerint sokat kell pihennem, de nem javasolta az állandó fekvést.
Azt mondta, nyugodtan megfőzhetek, könnyebb kajákat, meg "port törölgethetek"
a takarításban nálam ennyivel tényleg ki is merül, bár ez a legrosszabb, de tartom magam.

Nekem két nagy lányom van, 14 és 10 évesek.
Sokat segítenek, szerencsére, a férjemmel együtt. Most ő vette át a háztartást.
A csajokkal is megnyílt nekem a méhszájam, de velük később, a 16. és a 22. héten.
Azonban mindegyik a 38. héten született, gond nélkül.
Most is ebben bízom, bár ez a korai időpont valóban aggaszt.

Mit jelent az, hogy ceruzányira?
Számokban?

Te szedsz valamilyen gyógyszert rá?
Én mg Citrici 500mg- ost szedek, napi 3*2-t.
Ez egy kicsit sok, de remélem, meg lesz az eredménye!
Vendég
 


A későbbi időpontot elírtam, szóval a 26. és a 22. héten.
Vendég
 


Szia!
Nekem számokban nem fejezte ki a doki,nem is tudom miért.Azt mondta épp az ujja közepét tudja betenni abba a kis ceruzányi vastagságú horpadásba ami a méhszájamon van.A papiromra sem számokat írt csak azt,hogy ceruzányi.
Nekem a legelső terhességemből ami 14 éve volt volt egy koraszülésem 2005gr-os baba 32-34 héten jártam sajnos a baba 8 napot élt csak.DE NEM A MÉHSZÁJZÁRÓDÁSSAL VOLT A PROBLÉMÁM!!!!!!
Utánna a lányom és a fiam is tökéletes terhességből időre nagy súllyal születtek.
Most én is félek,nem szeretném ha baj lenne..abból elég volt egyszer 14 éve!!
Az álltalad szedett gyógyszert nem ismerem..mi az??
Órában kifejezve kb mennyit fekszel?
Vendég
 


Szia Bárány!
Sajnálom, hogy a hétvégén nemigen léptem ide be, de mentségemül szól, hogy a kisebbik lányomnak tegnap tartottuk a születésnapját, és nagy volt a vendégsereg nálunk.
Szerencsére apa főzött, a sütit cukrászdából hoztuk, a mosogatógép mosogatott, de még így is nagyon megterhelő volt számomra.
Alig vártam, hogy hazamenjenek... :oops:
Le is feküdtem gyorsan, mert egy új érzés kerített hatalmába, ami szörnyen kellemetlen...
Fáj a hüvelyem... :shock:
Sajna nem tudom szebben leírni, olyan fura.
Nem kifejezett fájdalom, inkább feszítő érzés.
Ilyet korábban nem éreztem. :roll:
egyelőre most azon tuningolom magam, hogy menjek dokihoz, vagy ne...
A hasam szerencsére puha, nem kemény, nem tudom, mi lehet...

Órákban kifejezve a fekvést, nem tudnám, nagyjából az ébrenlét fele.
Reggel kocsival elviszem a lányokat suliba, bevásárolok, persze csak a könnyebbeket, még hellyel-közzel dolgozom, mert vállalkozó vagyok, és most a adom le, (nálam a dolgozás max telefonálást és számítógépnél ücsörgést jelent, de a laptoppal ez ágyból is szóba jöhet)
Na és valami könnyű kaja elkészítését jelenti.
A mosás is az én feladatom, annyiban, hogy bepakolom a mosógépet, kiszedem, majd a nygylányom kitereget.
Hatalmas segítség nekem!!! :lol:

a magnézium, amit szedek, azt hiszem, görcsoldó, vagy valami olyasmi.
Ebben nem igazán vagyok tájékozott, de az előző két terhességem alatt is végig szedtem.

Nagyon-nagyon sajnálom a koraszülésedet!
Mi volt a probléma?
Mert elvileg simán is mehetett volna minden..

Abban pedig szerintem megnyugodhatsz, biztosan nem ismétlődik meg az a régi tragédia!
Bízz a kisbabádban!
Elnézést, ha hosszúra sikeredtem... :oops:
Vendég
 


Szia!
Az első terhességemnél méhszájsebem volt,és hiába feküdtem kórházba a terhesség alatt,nem vették észre,pedig 2 kórházban is feküdtem...mivel tünetem is volt..barnás folyás végig.
Sajnos már olyan szinten volt,hogy beindította szülést..
A következő terhességemet is ugyan azzal a sebbel kezdtem,de szerencsée akkor már a Sotéra jártam (mint most is),és 12-14 hetesen egy kezeléssel eltüntették a sebet,és tökéletes probléma mentes terhességem let!!!Csak úgy mint rá 6 évre a fiammal!!!
Ennyin múlott egy emberi élet!!!Egy szemét méhszájseben amit a szemét orvosok nem vettek észre!!
De ez már a múlt!!!

Remélem soha többé nem kell ilyesmit átélnem!!
Jaj ugye nem húztam le nagyon a hangulatodat...nem akartam :oops:
Vendég
 


szia Bárány!
Nagyon-nagyon sajnálom!!
Ez egyszerűen hihetetlen!
Hogy valóban, ilyen kevésen múljon egy élet, és akkor még a családról nem is beszéltünk!

Nos, én a dilemmámmal mégiscsak elmentem orvoshoz, aki nem nyugtatott meg...
A méhszájam van begyulladva!!!!
Könyörgöm, mi jön még...!
Kaaptam rá antibogyót, már be is vettem egyet, de tudni kell, hogy amit először akart írti, azt nem lehet, pedig erősebb, mert attól én szédülök. Nem nagyon, csak mint egy kisringis...
Azt mondta, most öt napig szigorú fekvés, nehogy megrepedjen a burok.
szép kilátások...!
Tehát csatlakozom hozzád.

Azért volt jó is.
Kikönyörögtem nála egy uh-t.
45mm a feje, mindene ép, kalimpált olyan aranyosan!
Most látszott a neme is, ami szerint kislány?!
Azért a kérdőjel, mert a 4D-n kisfiút mondtak.
De legalább egyelőre nem veszek kék ruhát többet. most szünetel a kelengyeprojekt... :roll:
Vendég
 


Szia!
Basszus ezt már nem hiszem el!!!
Mitől?Miért?Méhszájgyulladás!!!Nem igaz...
Nagyon nagyon remélem,hogy gyorsan gyógyul!!
És a burok is megrepedhet..ne már!!
Vendég
 


Szia Bárány!

Ok? nincs. legalábbis nem magyarázható...
Ember magára annyira nem vigyáz, mint én...
nincs ülőfürdő, külön törölközőm van, meg nem fáztam, fekszem is sokat...
egyszerűen nincs magyarázat!

Úgy érzem, valaki nagyon rosszat akar nekem...

Már össze-vissza bőgtem magam!

Az antibigyó 5db-os, úgyhogy hamar eredményének kellene lennie...
Ebben bízom.
már arra is gondoltam, hogy csak én lihegem túl a problémáimat, más talán oda sem figyelne ezekre a tünetekre...
Vendég
 


Biztos,hogy nem olyan nagy a baj,mert nem utalt be a korházba...szerintem másnál is előfordul ilyen a terhesség alatt!
Az AB gyorsan hatni,fog!!
Ki lehetne olyan sz@ralak,hogy egy terhes kismamának rosszat akar?
Ilyenre ne is gondolj,nem lesz semmi baj....
Vendég
 


Sziasztok!

nem tudom olvastatok e, 1,5 éve én is itt töltöttem a terhességem felét és innen merítettem erőt szintén nyilogatott méhszáj és keményedések miatt.

hébe-hóba benézegetek ide "nosztalgiázni" és ha kicsit bíztatni ha épp van itt valaki.

röviden nekem a 22. héten kezdett nyílni a méhszájam és elég gyakran nagyon durván kőkemény volt a hasam hosszú órákon keresztül. kislányomat végül szigorú (otthon)fekvés után 2 hét túlhordással és burokrepesztéssel szültem meg makk egészségesen :) én magnesi citrisit+halidort+valami olyat keringést segítőt szedtem. (nem jut eszembe a neve, ha kell utánanézek)

most utólag és még 2. terhesség előtt jóval, bíztatásként annyit
szeretnék mondani, hogy a sok idegeskedég mellett ha kicsit pozitívan próbáljuk felfogni a fekvésre utalást, akkor így van idő valóban odafigyelni a kis pocaklakóra és olyan mélyen szeretni egymást, amit egy rendes szaladgálós terhesség mellett lehet kimaradna. én utólag, hogy minden rendben lett és persze első terhességgel ráérősen már annyira nem is bánom, hogy így alakult. persze a 2. terhességnél már szeretném kihagyni a szigorú fekvést, hisz már nekem is itt van a kislányom, aki mellett nem is tudom, hogy tudnék feküdni...

Maria: a méhszájseb gyulladást nagyon sajnálom! remélem minden rendben lesz!!!

jó hogy így előkerült témának a méhszájseb, mert nekem is van és mindig halogatom a fagyasztást, mait javasolt a dokim, de így mostmár nem hanyagolom tovább

Szurkolok nektek! és biztos minden rendben lesz!!!
ewa
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: