Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

egy kezzel ismet! :lol:

vagyunk mi is csak inkabb ridonli uzemmodban.

Lilla, orulok, h mar otthon vagy, azert biztos jobb, mint a pathologia...
Hogy vagy? rosszulleteid elmultak mar?
Biiii nagyon-nagyon okos kisfiu, h igy felfogja mi a helyzet, hihetetlen!
Ferjecsked sem semmi. Enyem is egy angyal, de asszem nalunk kimaradt volna a ragyogo lakas hazaerkezeskor :wink:

Prucsok, reszvetem a korai kelesek miatt. 6 elott az tenyleg nagyon korai nekem is :(

Evi, Vince beszeloje 2 eves korara indult be igazan - azota nem lehet leloni - elotte sokaig csak szavakat mondott, 18 hos koraban kezdte aztan egyre tobbet tudott.

Dina, mi volt????????????
Gondolatban kuldtem en is apa ragacsokat!
Van igazsag abban, amit irtal!

most mennem kell!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szisztok,

Kicsit átrendeztük a nappalit, közelebb került a gép az ágyhoz, így nem kell apa laptopjára várnom. Most meg van időm írni bőven… Most a fiúk éppen anyukámékhoz mentek, hétvégén ott lesz Bálint, hogy apa is pihizzen egy kicsit, mert szegényke nagyon kitett magárét a héten, és jövő héten már dolgozik, ne menjen már hullafáradtan. Vasárnap megy értük, hozza anyukámat is Bível együtt, jövő héten itt lesz anya, ő fogja vinni Bít beszoktatni bölibe. Hu nagyon izgulok miatta, remélem élvezni fogja a kisördög.

Móni: Én max. a ki mit rendelt ma kajátban tudok Neked segíteni, mert mi a héten rendeltük, a főzést már nem vállalta be az uram (nem tud). Szerdán képzeljétek ellopták az egyik adag kaját, tök gáz. Biztos nem lakó volt, mert máskor is volt már, hogy berakta a futár a villanyóra szekrénybe, és nem tűnt el, lehet vmelyik óraleolvsó jött. Tök gáz, hogy ilyen világban élünk, hogy az ember kajáját ellopják.
Szóval ma pulykamell jött Bp módra (gomba, borsó, lecsós feltét) rizzsel, és rakott karfiol.

Kinga: Emeletes ágyat vettünk, olyat aminek az alsó matraca a földön van, egyelőre ez lesz fiatalúr helye, mert a lépcsőt plexivel elzárjuk, aztán ha tesó már elég nagy lesz, akkor ő megy alulra és Bí felköltözik. Aztán ha majd egyszer elköltözünk és mindkét gyereknek külön szobája lesz, akkor galéria ágynak lehet használni, alulra berakni pl íróasztalt vagy szekrényt a matrac helyett. Tehát praktikusnak találtuk ezt a megoldást. Egyébként meg igazából Bí választotta, mert ahányszor mentünk az IKEA-ba, mindig ennél az ágynál kuckózott órákig.

Vanda: mi is a Lővérekben voltunk… ajaj. Pedig amúgy nagyon tetszett nekem a hely.
Remélem csak véletlen egybeesés. Hogy van Bálint, már jobban?

Prücsök: Nem irigyellek a koránkelő lánykád miatt. Nálunk szerencsére csak hébe-hóba fordul elő a 6 előtti ébredés, mostanában fél 7-re lőtte be magát, ez pont jó lesz bölcsi szempontból is, mert 7 után kell beérnie. Általában mi akkor kelünk 6 előtt, ha kaki van.

Évi: Még akartam tegnap írni, csak elfelejtettm, hogy a beszéd miatt ne izgulj, mert a barátnőm kislánya két évesen egy szót sem volt hajlandó mondani, és két év egy hónaposan majdnem folyékonyan elkezdett beszélni. Mi már néha azt mondjuk Bínek, hogy kicsit maradjon csöndben, mert annyit karattyol, és addig mondja, amíg nem válaszolsz neki. Persze csak viccből mondjuk, mert imádom hallgatni. Most épp a „mi ez?” korszaka van, mindenre megkérdezi, hogy mi ez. Van, hogy egy dologra ötször, szerintem ilyenkor memorizálja a szót. Szóval ne izgulj, ez teljesen egyéni, hogy ki mikor kezd beszélni, és nem is a szülőn múlik. Itt a lakóparkban van egy anyuka, akit én nagyon jó anyukának tartok, tök sokat foglalkozik a kisfiával, mesél neki, folyton beszél hozzá, és a gyerkőc még mindig nem hajlandó csak pár szót mondani, pedig már két és fél éves. Szóval nyugi!

Dina: Randi hogy sikerült?

Sára: jó, hogy jelentkeztél, de nem írtál magatokról. Jól vagytok, minden rendben?

Na megyek, szép estét mindenkinek!
Lilla


Tündi merre vagy? Minden oké? Babaprojekttel hogy álltok?

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilla jól esett a hiányolásod! :)

Dina!
Én is küldtem ám az aparagacsokat!
Hogy sikerült a vacsi?
Biztos nagyon csini voltál (egy farmerban, és pólóban is az vagy)

Húúú most hirtelen csak ennyit tudok válaszolni mert visszaolvasni még nem volt időm... :oops: :oops: :oops:

Magunkról!
Kezdeném azzal, hogy Imi a fiúkat veri a lányokat meg úgy megszeretgeti, hogy az már nem jó.
Nem tudok Vele mit kezdeni, már el is magyaráztam szépen vagy 30x meg már haza is vittem mikor ellenséges volt, de semmi nem használt...
Így mi is megyünk kedden a Gekkó-ba állapotfelmérésre. Hátha mondanak valami okosat.
Jah anyukámmal volt Imi csiri-birin is, de egyáltalán nem kötötte le, sőt...

Másik, hogy Imi rosszul van a kocsiban. Már 15 perces út alatt is meglátogatja vukk. :( Nem tudjátok, hogy mit lehetne adni neki hogy ne jöjjön vissza a reggelije? Próbáltam már hogy nem adtam Neki enni indulás előtt, de akkor meg a nyála jött vissza.
Várom az ötleteket. (B6 nem használ, már próbáltuk) köszönöm.

Babaprojekt: Azzal is probléma van. Alacsony a progeszteron szintem így amíg szoptatok biztos hogy nem lesz tesó.
Viszont szeptemberben lejár a gyed és vagy elmegyek dolgozni, vagy egy fizetésből élünk (ami nem igazán lenne elég). Így most nem tudjuk hogy mit csináljunk. Apa azt akarja hogy menjek már el most dolgozni és addig amíg a másidikkal 8 hónapos leszek addig dolgozzak. De én pedig nem akarom Imit beadni bölcsibe, mert szerintem még kicsi. De ha most nem nézek munkát, akkor már augusztusban mikor lejár a gyed nem fogok tudni, mert lehet hogy ott lesz a pocakban a baba és úgy nem hiszem hogy felvesznek bárhová is.

Bocsánat hogy ilyen hosszú voltam, de most kicsit magam alatt vagyok ezek miatt...

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 

 
 

Sziasztok

Lilla
Örülök,hogy javul a helyzet! :lol:
Már mindjárt itt a 12. hét!

Tündi
Bocsi,hogy beleszólok,de a progi szintedet rendezd mielőtt belefogtok a babaprojektbe!Nem ijesztgetni akarlak de nálunk e miatt vetéltem el 3× és ezért tartott 3 évig míg Zalán összejött!
A klinika viszont tökéletes hely ennek megoldására,ugyanis az előző kórházban nekem semmit nem csináltak!
Mégegyszer bocsi! :oops:

Beszéd:a múltkor írtam,hogy Zalán sem beszél.Viszont megérteti magát és mindent megért.Meggyőződésem,hogy most "gyüjtöget"(nagyon szeret könyveket "olvasni",mindíg mesélni kell neki,mutogatja az állatokat és mindegyikről énekelni kell,vagy mondókát mondani!Persze van olyan ami kifog rajtam),aztán egyszer csak elkezd beszélni! :roll:
Hallottam már ilyet! :lol:

Nálunk nagyon rossz idő van!
Kép

sziasztok
Vendég
 


HAlihóóóóóóóóóóóó!

Megvagyok!
A vacsi jó volt, nagyon jó helyen voltunk, pont ízlésemnek megfelelő volt, apa 1 órát ereste,míg rátalált.
Csini voltam és szép:))))))))))

Beszélgettünk!
Most ennyi. Ne sürgessem.
De a januári teljes elutasítástól eljutottam már odáig, hogy én is hiányzom neki,nemcsak a gyerek!

Most hétvégén voltam Miskolcon, ő pedig volt itt a gyereknél. Meg kell emésztenie,hogy Kata elutasítja, illetve bizalamatlan vele.

kijött elém az állomásra,mert még mindig beteg vagyok, és nem jó a szél az arcüregyulladásnak. de ebből ne vonjak le messzemenő következtetéseket! Volt a megjegyzése! Kaptam ölelést is, és megcsókolt. De ne sürgessem!
Szóval most ez van!
Hogy mi lesz belőle,nem tudom.
Most már nekem is el kell döntenem,hogy mit akarok!
Az biztos,hogy a nulláról kell építkezünk!
(Nekem meg le kell nyelnem egy békát! Ha akarom vele az életet!

Lilla
A fekvés miatt nem irigyellek, de pinduri ragaszkodása kárpótolhat!
Férjed előtt le a kalappal!!!
Vigyázzatok egymásra!!!

Tünde
A progi az nálam is külső segítséggel volt meg, sőt miután Kata megfogant még 3 hónapig kaptam a hormont!
Én ajánlanám akaális dokimat egy konzultációra! Agyon nem csapnak érte! Ha gondolod!

Autóval kapcsolatban pedig, sajna nincs ötletem.

Prücsök, Huncut
A korán kelésre sincs ötletem. Majd a tavasz!

Kilugozósott az agyam a nyelvészeti előadásokon! Hogy egyes ebereknek nincs más gondjuk,mint azon vitázni, hogy a számnév hova tartozik, vagy hogy hívjanak egy nyelvtani kategóriát?! :twisted:
A non plus ultra,hogy ezek nyelvtörténet kialakulását is meg kell tanulni!

Pusszantás

Kép
anid
 
 


Szép reggelt!

Tündi: Örülök, hogy azonnal írtál, amint hiányoltalak. :) Egy időben Bálint is hányt az autóban, fogalmam sincs miért, mert előtte nagyon bírta, és most már megint nagyon bírja az autózást. Van egy homeós szer, próbáljátok ki, hátha... ártani nem árthatsz vele. Cocculine-nak hívják, elvileg bármelyik gyógyszertárban kapható, utazási betegségre van, kicsi gyerekek is szedhetik, az utazás előtti napon illetve az utazás napján kell belőle szednie 2*1-et.

Sajnálom, hogy nem alakul jól a tesó dolog :( Viszotn ha alacsony a prog. szinted, akkor nem érdemes sürgetni, mert az nagyon rosszul is elsülhet :( Megértem az aggodalmadat a bölcsi miatt is, én is fájó szívvel adom be Bít még most is, pedig ő már majdnem két éves, és szinte biztos vagyok benne, hogy jól fogja magát érezni ott. De mégis...
Meddig tervezed a szoptatást? Sokat szopizik még Imi?
És ha esetleg elmennél betegállományba még a gyes előtt, ha már pocakban lesz tesó? Nekem áprilisban jár le a gyed-em és elmegyek betegállományba. Bár mint megtudtam a gyed lesz a táppénz alapja, de úgy számoltam, hogy így is jobban járok (majdnem a dupláját kapom) mintha gyes-en lennék. Csak ötletelek. Ha ír a nődokid a háziorvosnak, hogy vegyen fel, akkor annak fel kell vennie betegállcsiba. Ja, és a párod tovább igényelheti a gyes-t, amíg te betegállományban vagy, tehát azt kapjátok még egy évig, csak ugye te tp mellett nem veheted igénybe, de a párod minden további nélkül.

Dina: Remek, hogy jól sikerült a vacsi. Viszont nem irigyellek a helyzetért, változatlanul csodálom a megbocsátásodat és a türelmedet. Remélem jól alakulnak a dolgaid, és meglesz a jutalma ezeknek a nemes tulajdonságaidnak!

Sára: múltkor kérdezted, de nem válaszoltam, igen még mindig rosszul vagyok. Most még rosszabb, hogy fekszem, reggeltől estig hányingerem van, csak evésre enyhül. De egész nap ugye nem ehetek, főleg, hogy semmit se mozgok, így tűrök :D . De most úgy vagyok vele, hogy addig jó, amíg érzem ezeket a dolgokat, mert addig nagy baj nem lehet Pindurkával.

Pont tegnap mesélte az egyik ismerősöm, hogy a lánya ugyanígy volt, egészen addig míg meg nem mozdult a gyerkőc, legalább is míg nem érezte a mozgást. Ha Bít vesszük alapul - bár ez a várandósság szinte semmiben nem egyezik az előzővel - akkor az még több, mint egy hónap. :shock:

Azt tudtátok, hogy a terhesség milyen jó plasztikai sebész? És ingyen van! A szoptatástól kissé megszottyadt melleim :oops: visszanyerték régi formájukat és szebbek, mint új korukban. :) Igaz fájdalmasan feszül egész nap, de most ezt se bánom. :wink:

Tündinél bejött, ezért most megkérdezem: vajon Cserágiékkal mi lehet? Olyan régen írt. Brékó Ági!

Kellemes vasárnapot Mindenkinek!

Lilla

lilló
 
 


Elfelejtettem :( pedig ezért jöttem:

Boldogságos névnapot kívánunk a kis Lujzinknak!


Lilla és Bí

lilló
 
 


Sziasztok!

megint 1 kezzel irok :oops:

Dina, drukk-drukk! szerintem se surgesd, erezze csak, h nem vagy biztos a dolgodban, kaparja csak a falat... 8) :wink:

Tundi, Lilla sztem jo kis forgatokonyvet irt le, hajra!
mennyit szopik meg Imi? nem ajarod "meglatogatni" Alziza dokijat?
drukkolok, h minden szepen es jol alakuljon!

Lilla, ugye milyen jo erzes ujra kamaszlany cicikkel? :lol:
nezem a vonalzodat, szepen telnek a napok, bar gondolom neked baromi lassan.
Anyukam is sokat fekudt a hugommal, mert tul pici volt. A pathologian ismerte meg a legjobb baratnojet. :)

Mi megvagyunk, ugy erzem mostmar tulestem a tuzproban 8). nem parazok tobbet mindennapi ketgyermekes anyukas kerdeseken.
Egyedul azon szoktam izgulni, h V ne legyen feltekeny. Egy pici azert van benne, de sztem normalis, csak rossz erzes nekem, sajnalom ot.
Piroskat szereti, de azert neha kicsit erosen simogatja. Valoszinuleg nem erzekeli, h finoman kell banni egy kisbabaval.
Skat foglalkozunk vele, akkor vannak gondok, ha csak en vagyok veluk, mert azota sem not ki tobb kezem. :lol:

Piroska mar 5 kilo, 61 cm, edesen mosolyog, öözik, nagyon kommunikativ kiscsaj, zabalnivalo!

Ugy nez ki nagyon anyas, mert estenkent nem tudom odaadni az apjanak, egybol uvolt :(. szegeny Z tok szomoru emiatt, Vince egyaltalan nem volt ilyen, mindkettonknel elvolt. Sot, olyan is volt, h csak az apjanal nyugodott meg. Mikor Vincet vartuk Z sokkal tobbet beszelt hozza pocakon keresztul, lehet attol (is) :?: :?:

Mondjuk most sokkal nyugisabb vagyok, mint anno Vincevel, akkor sokat bogtem, nagyonn ki voltam merulve, nem voltam ilyen tapasztalt, mint most (haha :lol: ).
Remelem nem artott ez tulsagosan Vincusnak :( :cry:. Visszagondolva ugy erzem sok mindent maskepp csinaltam volna. Eleinte pl. nem csak igeny szerint szoptattam, de nagy ostobasag volt! :cry:

na jo, ezt most befejezem es megyek inkabb takaritani az mindenkepp hasznosabb! :P

puszi mindenkinek!

a sz.r ido meg mondjon le!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan.

Lilla, Vanda!

Most adódott nekünk is üdülési lehetőség Sopronban. Mi a Hotel Lővérbe mennénk. Ti is itt voltatok?

Kinga
kgk
 
 


Szia Kinga!

Igen, mindketten a Lövérekben voltunk.

Köszi az érdeklődést Bálinttal kapcsolatban. A tüdeje szerencsére tiszta, de az orra még mindig folyik. Hol jobb, hol rosszabb. Viszont a szeme megint be van gyulladva, igy megint megyunk a dokihoz a szemeszetre. Lehet, hogy csak az orrfolyástól van begyulladva, vagy a taknyát törli a szemébe, nem tudom. De gyakran van ilyen gyulladás sajnos, az utolsó nem egészen 1 hónapja volt.

Pár perce kaptam a hirt, hogy a férjem megegyezett a ház megvételéről, igy szerdán lerakja a foglalót. Remélem, hogy jó életünk lesz abban a házban! :D
Ha még emlékeztek, akkor a sógornőmékkel költözünk össze. Mobilkerités lesz!!!! :D

Lilla kitartás!!!! Tök jó, hogy ilyen sokat tudsz irni! :lol:

Sára, gratula a kitartáshoz és Pirinkó szép súlyához!

Dina, örülök, hogy jól sikerült a randi! Csak igy tovább!

Szép napot!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Lujzinak boldog névanpot utólag is!

Vanda!

Köszi az infot, nem örülök neki :( . Már nagyon vártam az utazást, de természetesen nem megyünk oda, ha ennyire valószínű, hogy betegen jövünk haza.

Sajnálom, hogy ennyire beteg lett a család! Bálintnak mielőbbi jobbulást!

Gratulálok a házvásárláshoz! Biztos jól meglesztek majd!


Dina!
Én is örülök, hogy jól sikerült a találka! Remélem, ilyen jól haladnak majd a dolgok továbbra is és hamarosan újra rendben lesztek!


Sára!
Ne mondogass magadnak olyasmit, hogy bármit is elrontottál! Vincének a lehető legjobb volt, akárhogy csináltad, mert te vagy az anyukája és a te törődésed, szereteted volt a legfontosabb!
Ügyes vagy, hogy sikerült megszoknod a kétgyerekes létformát! :)


Most mennem kell vasalni!

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok

Lujzinak utólag Boldog névnapot! Kép
Vendég
 


Lányok!

Lenne egy kérdésem.
Kényes téma.
Az aktuális parám:a "kuki ügy"! :roll: :oops:
Ti húzogatjátok a bőrt?Vagy nem?
Minden doki mást mond! :evil:
Alex meg már olyan régen volt ilyen kicsi,és akkor is mást mondtak,neki ráadásul le is volt tapadva!

Írjatok erről légyszi,légyszi!! Kép


Sziasztok
Vendég
 


HAlihóóóóóóóóóó

Boldog névnapot LUJZINAK!

Kép
anid
 
 


Sziasztok,

Kinga: Látom már Vanda válaszolt, szóval mindannyian a Lővérben voltunk. Ha jól emlékszem Dináék is voltak ott Katával, és Kata nem lett beteg, viszont ők nem is használták Katával a wellness részt, szóval szerintem emiatt ne hagyjátok ki a pihizést, mert a szálloda maga klassz volt, főleg a környezet amiben van. Max. nem viszitek Botit a wellness részbe. Még a kaja lehetett esetleg a ludas, ha nem a medence, de van szemben a szállodával egy kis vendéglő, ahol nagyon jól főznek és elég jó áron.

Alziza: Én egy éves koráig nem nyúltam a kukihoz, azután minden fürdésnél felhúzzuk, szépen feljött neki azonnal. A gyerekdoki nekünk így mondta, hogy így kell. Egy kicsi helyen van letapadva, de állítólag - doki szerint - ez minimális, és ne aggódjunk, az feljön majd ugyanúgy ahogy a többi. Remélem...

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓ


Kinga
Mi is voltunk a Lövérekben, sőt rendszeresen jártunk!
Valóban kihagytuk a fürcsi részét, sőt most is kihagynám!

Mivel ne kifejezetten gyerek medencéjük van ezért nem viszem oda gyereket!Bár én sehova nem vinném olyan helyre,ahova felnőtt is beteheti a lábát. Mármint medencébe!
Szerintem felnő enélkül is a gyerek!
A szálloda viszont okés, a személyzet szintén! A hely gyönyörű!A kaja jó!
Szerintem ne hagyjátok ki!


kukitéma: mi majd 15 év múlva foglalkozun kvele! :oops:

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Dina: én szorítok, alakuljanak úgy a dolgok, ahogy Neked és Katának a legjobb!!!

Lilla: szuper, hogy végre otthon lehetsz, bár gondolom a fekvés nem a legjobb, de sebaj, Pindurkáért mindent!!!!! Bíí biztos nagyon jól fogja magát érezni a bölcsibe, és ettől Te még nem vagy rossz anyuka, tudom, nem vagy bölcsipárti, de most tényleg ez a legjobb megoldás. És ha Bíí is azt látja rajtad, hogy nyugodt szívvel hagyod ott, akkor nem lesz semmi gond. Én sem szeretném bölcsibe adni, de muszáj lesz sajnos, és Áki akkor még csak másfél éves lesz, Bíí azért már most nagyobb srác:-)) Jó lesz neki, a saját korosztályával van, játszik majd hatalmasakat, és Te meg addig tudsz pihenni, ami most nagyon fontos!!!

Alziza: nálunk meg az a szokás, hogy minden este a fürcsinél fel kellett húzni, és nekünk a kezdetektől feljön szépen, nincs vele semmi gond. De tudom, sok helyen nem így van, tényleg orvosa válogatja, hogy mit tanácsol!

Sára: ügyi vagy, és ne bánkódj a múlton, mostmár másképp csinálod, de ettől Vincus még nem szenvedett hiányt semmiben. Én is másképp szeretném majd csinálni a szopit, mert nem igény szerinti volt, mert állandóan rámförmedtek, hogy mennyit a gyerek súlya, és 4 óránként adjak enni.. Na én meg igyekeztem betartani, ma már tudom, hiba volt.. Szóval én is majd a másodiknál másképp szeretném ezt csinálni!

Tündi: megértelek a melóval és a bölcsivel kapcsolatban, nagyon rossz ez így.. Nekem is az anyagiak miatt lesz muszáj ismét munkát vállalni, és bele fogok halni, hogy bölcsis lesz Áki, de nem akarom ezt mutatni neki, és akkor talán jól fogja magát érezni. Tudom, h engem fog ez a legjobban megviselni! Sokszor szopizik még Imi? Ügyi vagy, hogy még mindig szoptatod! Áki már csak reggel és este szopizik, de mininálisat, így ki kell egészíteni mással is!

Timi: meló? Remélem sikerül valamit találnod!

Na, kész regényt írtam, mostmár hagyok helyet másnak is:-)))

Szép napot Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!
Lilla, örülök, hogy minden rendben - meglátod, ha már megszokta, Bí élvezni fogja azt a fél nap bölcsit, én nagy pártolója lettem ennek a dolognak, mióta láttam, hogy Brúnó hogy viselte. Nehezen szokott be, voltak könnyek, rendesen, de aztán meg alig várta, hogy mehessen, ő utálta a legjobban, ha betegen itthon kellett maradnia. Persze, minden délben alig várta, hogy a nyakamba ugorjon, de lettek barátai, tanult egy csomó új dolgot.

Dina, örülök, hogy jól sikerült a randi, remélem, beszélgetni is tudtatok jót. (Még szép, hogy szép voltál :) ).

Sara, gratulálok Pirinkó óriási súlyához, mindjárt lekörözi Mirát, ajj. Ne tépd magad Vince miatt - annyi módon fel lehet nevelni egy gyereket, nem is biztos, hogy lehet rangsorolni, hogy melyik jó, melyik nem. Nyilván nála is menet közben is tanultál egy csomó mindent és biztos Pirinyó mellett is fogsz újabb dolgokat tanulni, mert nincs két egyforma gyerek. Szerintem ettől (is) nagy kaland az anyaság :)

Egyébként Brúnóra is milliószor rá kell szólni, hogy finomabban bánjon a Mirával - egyszerűen túl kicsik még ahhoz, hogy disztingválni tudjanak. De még inkább ezért szólok rá, mint azért, hogy bántani akarja. De óriási dürrögéseket rendeznek, imádják egymást, pici Mira pörög Brúnó után, ha a nagy ágyban van a hancúr és húz utána a nappaliban is, le a játszószőnyegről, be a kisautók közé :)

Vanda, remélem, jól fog elsülni a költözés. Muszáj lesz még egyszer költözni addig vagy egyből mehettek az új házrészbe?

Tündi, sajnálom, hogy nem jött össze a baba-projekt, de Lilla nagyon jó kis menetrendet javasolt :)
Autó-ügyben sem tudok segíteni, patikában nem tudnak valamit javasolni?

Alziza, nagy talány ez nekem is. Rengeteget olvastam össze a neten a dologról, mert probléma nálunk is. Arra jutottam, hogy ráncigálni biztosan nem fogom. Finom huzigálás egyéves kor után mehet, ha nagyon nem mozdul (nem mozdul nálunk), akkor Ftorocort nevű kenőccsel bekenés (szteroidos krém, doki írhatja fel) és úgy picit huzigálás (itt tartunk most). Ha nem megy, akkor idővel orvos, de szigorúan olyanhoz megyek, aki nem tépi fel és akár szondás felhúzás mellett dönt, akár vágás mellett, mindenképpen rendesen érzéstelenít. De ahogy látom, van, akinek évekig eltart; akkor fogok aggódni, ha semmi változás nincs, nem jó felnőtt korra hagyni a problémát. De vevő vagyok minden tippre.
Brúnónál attól tartok, nem igazán a letapadás a probléma, hanem ő azon kis százalékba esik, akiknek tényleges fitymaszűkületük van (hogy mit kell neki különcködni :) )

Itt meg Mirával gondok vannak, múlt héten fogyott, nem volt hajlandó enni, de a hasa ment. Próbáltuk a tápszert, velőtrázó sikoltozás közben, különféle módszerekkel napi 15-25 millit sikerült beletölteni, hát, nem megy ez. Most egy picit előre hozott hozzátáplálás kezdődik, az almalé jobban csúszik (bár ma az sem ízlett annyira, mint tegnap, de majd meglátjuk). Pénteken megjártuk a kardiológiát is, bár az orvos nem volt, de a háziorvosnak nem tetszett az egész állapota, úgyhogy egy ekg-t csináltak, az szerencsére rendben volt. Ma a kardiológussal telefonoztam, ő egyértelműen arra tippelt, hogy nincs elég tej (nem egészen fogta, hogy a gond az, hogy a gyerek nem eszik... effektíve nem hajlandó foglalkozni a dologgal). Most próbáljuk az almalé-almapüré dolgot, aztán ha szerdáig nem változik érdemben a súlya, akkor 18-a helyett csütörtök-pénteken megyünk vissza a kardiológiára. De hétvégén már az volt a kérdés, hogy kell-e a kórház vagy sem, brrr.

Úgyhogy Brúnót megint nem fogom oviba küldeni, hogy most haza ne hozzon semmit egy hét után, szegény, nem örült a hírnek. Hét második felében barátaink besegítenek, hogy ne zöldüljön meg szegény Brú velünk. Pénteken volt az oviban jelmezbál, azt nagyon élvezte péntek-szombat egész nap a jelmezében flangászott (cica volt) és még ma is elment, bár ma valami bohóc járt az oviban, attól megijedt.

Úgyhogy kérek szépen mindenféle gyógymanókat ide is küldeni, nagy szükség lenne most rá és bárkinek bármi ötlete van, mondja!

Muzsu, ti már meggyógyultatok?

Szép napot mindenkinek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Csak roviden: Koszonjuk szepen a koszonteseket :D :D :D

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Alziza
Mi elejétől fogva huzogatjuk, minden este fürdés után. Na jó most már nem is, mert simán működik.

Tücsi
Mirának nem próbáltátok a Sinlac-ot, az valami tápszer féle (de nem az) amit a kis súlyú babáknak szoktak adni, hogy gyorsabban gyarapodjanak, nekem is az egyik barátnőm, azzal "hízlalta" a gyerekét.
Én azt hallottam, hogy a szteroidos krém az nem nagyon segít, csak az anyukáknak ad egy kis lelki segítséget, hogy megnyugodjanak, hogy mindent megtesznek. Szintén barátnőm küzd ezzel a gonddal, ő már utána is járt, hogy van altatásos műtét és nem altatásos is, te választhatod majd meg, hogyan váljon igazi férfivá a gyereked. De majd csak akkor érdemes megcsináltatni, ha már nem pelenkás, de gondolom ti ezen már túl vagytok.

Csiri-biri tornára mi is járunk, nekem tetszik, vettem egy bérletet is, de következőt már nem fogok, mert akkor már inkább kint ütjük el az időt. Ma több, mint 2,5 órát voltunk az udvaron, homokoztunk, csúszdázás stb. és olyan szépen sütött a nap.De ugyanúgy zajlik, mint ahogy Prücsök írta.

Saara
Olyan jó és egyben fura is olvasni, hogy már igazi kétgyerekes anyukává serdültél :lol:

Boldog névnapot Lujzinak :-)
Üdv,

Gabek

Lilla
Sokat gondolok rád, örülök, hogy minden rendben. Jó hogy meg tudjátok oldani ezt a nemkönnyű helyzetet :)

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.
Lilla leírása tényleg jó lenne, de sajnos én nem tudok elmenni tp-re mert fősuliról mentem el szülni, így nincs tp. :( Elég volt kiharcolni a gyed-et. Imi eddig napi 2x szopizott (reggel, este) de egy hete már este nem adok Neki. Próbálom leszoktatni, mert amíg szopizik semmi féle hormonpótlás szóba sem jöhet, így tesó sem. De a reggeli (hajnal) szopi elhagyása nem lesz egyszerű.

Kuki:
Én 1 éves korába mutattam meg a dokinak, Ő azt mondta hogy eddig miért nem húztam fel (mellesleg néh-néha felhúztuk) és hogy már letapadt, nem is fog feljönni és másfél :!: :!: :!: :!: :!: éves korában fel kell vágattni! Na holnap megyünk hozzá vissza de én biztos nem viszem még el sebészhez. Azt is hallottam hogy sok gyereknek csak 2 éves kora körülre realizálódik a dolog.
Alziza nem tudom hogy ez most mennyire segített. Szerintem húzogasd Neki és majd meglátod hogy hogy alakul.

Dina!
Örülök, hogy azért haladtok valamerre. Olyan jó volt olvani amit írtál. Mint amikor az ember az első randira készül. Izgi.
Nem feltétlen kell a békát lenyelni.
Mellesleg minden elismerésem a Tiéd! Nagyon ügyesen a kezedben tartod a dolgokat. Csak így tovább!!!!

Sára!
Olyan buta vagy! Vincének tökéletes anyukája vagy! Ki ne találj olyan hülyeségeket hogy jobban is lehetett volna csinálni!!!! Az úgy volt jó ahogy tetted. Nem lehet mindent elsőre tökéletesen csinálni. Olyan nincs. Az meg hogy rájöttél arra, hogy esetleg mit lehetne még jobban csinálni, az meg tök jó.

Tücsi!
Én az összes létező gyógymanót átküldöm hozzátok (na jó egyet hagyok mert Imi egy kicsit náthás, de nekünk elég egy is :) )
Én is csak a sinlacot tudom ajánlani. Vagy esetleg nincs valamilyen ízesített tápszer? Hátha az jobban csúszna Neki.Nem tudom lehet hogy hülyeség, mi sose tápszereztünk.

Lujzinak boldog névnapot!

Dina, utólag Téged is Isten éltessen!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok

Háát..
Ez kiborító!
De tényleg!
A helyzet az,hogy a mi dokink (aki jó doki,és pasi!),azt mondta nem kell piszkálni!
De aztán ugye a neten okosodik az ember :roll:

Zalánnak nem mozdul!Csak azt nem tudom,hogy akkor most mi van!
Próbálgassuk,vagy hagyjam,már úgyis késő?????

Azt tudom,hogy Alexnek akkor csinálták amikor már nem volt pelus!Mert állítólag akkor úgyis visszatapad!
Nekünk (Tücsi ezt most főleg Neked!!!)anno, Bókai doktor csinálta!Tünemény egy pasi,szerettük nagyon!!
Alexnek kawasaki-szindrómája volt,így hozzá jártunk havonta ellenörzésre,és amikor Zinával is volt valami Őt hívtuk!
Tehát:úgy volt,hogy bekente valami krémmel,sétáltunk az udvaron 15 percet,utána pedig valami horgolótű szerű izével lefejtette!
Vérzett,meg minden,de a gyerek meg se mukkant! :shock:

A helyzet az,hogy mi mindíg kifogjuk ezt a letapadást.Zinának is le volt tapadva a kisajak a nagyhoz! :shock:

Tücsi
Hát,ha megnyugtat egy kicsit (tudom,hogy nem) Zalánnál is volt olyan időszak amikor nem evett!
A hozzátáplálás nem rossz!Szerintem már nyugodtan lehet!

Tündi
Kíváncsi vagyok mit mondott a doki!
Írd majd meg légyszi!


Rendesek vagytok,hogy írtatok erről!!!
Köszi,köszi! :lol:


Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!
Köszi a drukkokat, kell nagyon, Mira ma is csak a napi adagja kétharmadát ette meg. A sinlacot megkérdezem doki nénitől, meg a két tápszer közül az egyik picit jobban lecsúszik, kérek olyanból hipoallergént és holnap már almapürézünk is.

De már ott tartok, hogy inkább elmennék a kardiológiára, nem nagyon várnék már plusz két napot a döntéssel, nagyon rosszul viselem a küszködést és az aggodalmat, hogy nincs-e valami nagy gond. (De azért köszi a nyugtatást Alziza - csak hát nehéz úgy megnyugodni, hogy Pirinyó mindjárt lekörözi Mirát, aki meg éhségsztrájkot folytat. Lehet, hogy ő is csatlakozott Sarahoz és követeli, hogy a rossz idő monnyon le? :) )

Köszi Alziza, képzeld, a Bókai doktor még a nővéremet is kezelte, amikor pici volt (16 évvel idősebb nálam). :)
Az a szondás felfejtés, amit írtál, félek, hogy nálunk szike lesz belőle, mert szerintem ez nem letapadás.

Gabek, köszi az infót, eddig jobbat hallottam ugyan a krémről, de valószínűleg ez is gyerek-állapot függő.

Szép napot nektek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok

Tücsi
A "mi" Bókaink a fiatalabb Bókai! :lol: (mondjuk az apám lehetne)
De neki a nagyapja,apja is orvos volt!

Ha Nálatok szike lesz akkor az mikor?
Én már nem tudom mit csináljak!
Ráadásul Zinát is el kell vinnem valahova (kellene egy jó gyereknőgyógyász),mert őt már sebészhez nem vinném!
Neki nagyon durván szedték szét és most úgy néz ki visszatapadt! :shock: :evil:

Sziasztok
Vendég
 


Ja!
Ezt elfelejtettem:

Kép


Fehérjetartalomban gazdag, aminosavakban megfelelő arányú, magas energiabevitelt biztosító, tápanyag összetételében kiegyensúlyozott, speciális tápszer. Rizs- és szentjánoskenyérmag-alapú, tehéntej-, szójafehérje- és laktózmentes pép, mely táplálékfehérje-allergiában, illetve laktózintoleranciában, malabsorptióban szenvedő 4 hónapos kor feletti csecsemők, gyermekek és felnőttek kiegészítő táplálkozására alkalmas.

Több helyen olvastam mát,hogy adják azoknak a babáknak is akik nem híznak rendesen!
Vendég
 


Sziasztok!

Kuki-ügy: nekünk is gond van vele, Botinak is le van tapadva. Doktor néni nekünk is azt mondta, hogy akkor kell foglalkozni vele, ha már nem pelenkás.

Szerencsére Botival elég jól haladunk bilizés terén, nappali alváshoz nem kap már pelust és ilyenkor nem pisil be. Az igaz, hogy sose szól, ha pisilnie kell, de már vissza tudja tartani jó sokáig.

Az jutott eszembe, hoyg még nyár előtt meg kéne csináltatni, hogy mehessen Balatonba szegény. Ő már két és fél éves, szóval nem lenne túl korai.

Bókai doktort nem ismerem, de a módszere nagyon kíméletesnek hangzik. Lehet hozzá menni vagy csak körzetiként rendel?

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok,

képzeljétek, tegnap elkezdtük a beszoktatást a bölcsibe. Anyukám vitte és egy órát volt ott vele. Állítólag szépen beilleszkedett, végigjátszotta az egy órát, de aztán mondta anyunak, hogy menjünk. Még almát is evett a többiekkel, pedig amúgy itthon úgy kell érte könyörögni, hogy gyümölcsöt vegyen magához. :) Ma már egyedül van ott egy órát, apu vitte 10-re, és még nem hívtak, hogy menjünk érte :) Azt mondta apu, hogy már levetkőztetni alig bírta, mert rohant volna be játszani azonnal. Gomba lett a jele, ezt ő mesélte nagy örömmel. És tegnap este mikor sétáltak a bölcsi felé anyuval, mert mentek megmutatni apukámnak, hogy hová kell vinni, akkor elkezdett sírni meg hisztizni, hogy zárva van az ajtó, és nem tud bemenni, kiabált, hogy bölcsike zárva. Remélem így marad,mert akkor nem lesz gond. :wink:

Az új ágyat is imádja. Nagyon büszke rá, hogy egyedül tud felkelni és kijönni a szobából, a nappali alvástól féltem, de azzal se volt gond, egyszer jött ki mikor lefektettük, de mondtuk neki, hogy aludni kell, mert akkor fáradt lesz délután és nem tudunk játszani majd, akkor visszafeküdt, aztán el is aludt.

Tündi: Sajnálom, hogy Mirával így alakulnak a dolgok. Én akkor adtam Sinlacot Bínek, mikor hasmenős volt és nem evett-ivott semmit és majd egy kilót fogyott. Szerette banánnal enni, csak úgy üresen hígra keverve itatóból inni, kakaóporral is. Hamar visszaszedte tőle a súlyát.

Hát Lányok, most hogy olvasom ezeket a kuki letapadásokat... nekünk óriási szerencsénk volt, pedig egy évig mi se nyúltunk hozzá. A következő kukisnál, tuti kezdetektől fogom huzigálni, akárki akármit mond.

Alziza: Szerintem azért próbálgasd neki fürdésnél,mindig egy picikét húzni, nekünk is úgy volt, hogy először nem akart mozdulni, aztán meg mindig egyre jobban jött fel. Bár akkor még Bí kicsike volt, egy éves, lehet hogy annyi idősen mint Zalán már nem engedte volna, hogy babráljunk vele. Remélem nem kell orvosig mennetek. Állítólag van valami krém is, ami segít. De sajnos a nevét, meg több infót nem tudok róla. De majd utána nézek.

Tündi:Azt nem tudtam,hogy a fősuliról mentél gyed-re. Akkor így sajnos tényleg nem az általam javasolt a járható út. Egyelőre nincsa ötletem, de talán ha Ágiboszit megkeresnéd... ő mindig mindenre tud megoldást... benne van a táblázatban az emilje meg a telefonja...

Muzsuék az anyukájáéknál vannak, legalábbis mikor kórházban voltam és beszéltünk akkor ott volt. Azt mondta hosszabb időre mentek, szerintem ezért nem jelentkezik.

Tényleg, Timi is régen jelentkezett, ma meg is keresem, remélem nincs gond...

Sára: Nekem úgy tűnik, hogy nagyon belerázódtál a kétgyerekes anyukaságba! Z ne izguljon, az egyik gyerek ilyen, a másik olyan, majd lesz idő, mikor Pirinkót le se bírja magáról vakarni, olyan apás lesz! Az meg majd neked fog rosszul esni. :lol:

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok

Lilla

Hú,hát Bálint nagyon ügyi!
A bölcsivel és az új ággyal kapcsolatban is!
Kép

Hát nagyon megköszönném,ha megnéznéd a krémet!
Persze csak ha nem gond! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Lilla,
te drága,ha már így megkerestél jelentem még élek! :roll: :wink: De ezt már úgy is tudod!!!! :wink:

Kicsit rossz passzban vagyok...olyan semmihez sincs kedvem.....

Múlt héten Rebi beteg volt,ezért mivel apa egyfolytában ügyelt,itthon volt az összes gyerek.Zsoltit nem vittem oviba,mert nem akartam Rebit ráncigálni.Ma ment suliba,Zsolti meg oviba.Erre este Hanna belázasodott,ma is egyfolytában lázas.KIcsit lemegy majd vissza.Az előbb hányt.Valószínű az a vírus ami Rebinél volt,de Rebi f..sott 4 napig!!Pedig mindent fertőtlenítek,hogy ne kapjuk mi is el,még Rebi kezét is műtéti bemosakodószerrel mostam(minden
nagy wc után),hogy nehogy átadja Hannának,erre tessék!!!! :evil: :evil: Ez ellen tényleg nem lehet védekezni!
Nem sokára indulunk a dokihoz,bár sok értelme nincs.Normaflor csak ennyit mond!Bár este mutatta Hanna hogy fáj a torka,és nem is evett,de ez lehet a pocija miatt is.Na mindegy lemegyünk azt mond vmit!

De ezeket leszámítva is olyan nyomott vagyok napok óta,de nem tudom miért!!!!Mondjuk vannak gondok,de ezt már megszoktam....

Pedig most Bon Jovi koncertre gyűjtök!!! :lol: Jönnek Bécsbe,imádom!!!!16.000ft a jegy!!!!Bár már évek óta egy fillért sem költök magamra,tudom,hogy a családom majd mennyire elítél majd ezért,hogy kicsit szeretném magam meglepni egy koncerttel!Majd jön a szent beszéd,hogy miért szórom a pénzt!Pedig én tényleg minden fillért megfogok,nem is tudok mást tenni,de tényleg nagy hülyeség,hogy most elszeretnék menni!!!!!????
Szerintetek,de őszintén nem sporólhatok össze magamnak egy jegyet????Vagyis kettőt,mert Bandi lánya is imádja(én fertőztem még meg vele :lol: )de vele úgy beszéltük meg,hogy ez az ez évi ajándéka a karácsonytól-karácsonyig! :roll: Így vele szemben nincs lelkiismeret furdalásom,mert ezt kapja minden alkalomra.
Egyedül meg úgysem mehet,és én már 13 éves korom óta rajongó vagyok!Igaz azt a Jovit sokkal jobban szeretem,mint a mostanit!

Bocs,hogy ezt rátok zúdítottam,de biztos ez is nyomja a lelkem!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Énis gyorsan bejeletkezem, bár most teltház van nálunk, mert B. szülei jöttek faültetés céljából és jött velük a sógornőm is Blanka unokatesójával.
Képzeljétek, tegnap óta Blanka tudja a saját nevét! :D Eddig mindig Babát mondott magára, most már Baaka. Olyan édes. És múlt héten elkezdett orrot fújni is. Mondjuk ettől még sajnos a porszívós orszívó nem mondhat le egyelőre, mert vannak rejtett mélységek, de azért én nagyon büszke vagyok. :P

Timi,
Egyáltalán nem önzés, hogy koncertre akarsz menni, sőt! Ha Bandival is meg lehet ezt beszélni, akkor ne is törődj a család többi tagjával. Néha igenis ki kell rúgni a hámból és kényeztetni magunkat, ez mindenkinek mást jelent. Ha neked ez az a plusz, ami a 4+2 gyerek mellett 10 évente kell, akkor hajrá! ;) Én drukkolok!

Mellesleg mi épp tegnap voltunk Chris Rea koncerten Bálinttal. (Kb. 8 éve voltunk utoljára koncerten...) Nagyon jó volt, bár meglepő módonnem volt teltház.

Lilla,
Nagyon jó a jó híreket hallani Bí bölcsis és alvós előmeneteléről. :) Csak így tovább!

Ezek a kuki problémák elég rosszul hangzanak :shock: , de remélem mindenkinél rendbe jön. A fiúk élete sem egyszerű. :?

Tücsi,
Szorítok, hogy Mirával ne legyen komolyabb gond. Jó lenne, ha ez a Sinlac bejönne neki. Ha a gyümi is ízlik, akkor szerintem nem gond kicsit előbb kezdeni a hozzátápit, de persze ő dönt. Majd írj, mit mondott a doki.

Vanda,
Hajrá ház projekt!

Lujzi,
Boldog névnapot!!! :)

Gabek,
Mi most kezdünk majd igazán csiri-birizni, mert ezen a héten indul itt Herceghalmon is. Nyáron úgysem lesz, ezért én az időtől függetlenül azt tervezem, hogy járunk. Úgyis a délutánok a hosszabbak és egyre többet leszünk majd kint, másrészt Blanka itthon nem mindig fogadja el, ha mondókázok, ott viszont szereti. Meg az eszközök miatt is hasznosnak tartom.

Tegnap voltunk Hidegkúton kézműves foglalkozáson is. Egy nagyon kedves csajszi tartja, aki amúgy lakberendező, és ezáltal van egy kis művészi megközelítés és plusz infó anyukáknak, de a maszatolás, kézműveskedés abszolút a gyerekeknek szól. Tegnap por-pasztell krétáztunk, bár Blanka még kicsi hozzá és 10 perc után csak szaladgált, de azért még tervezem, hogy megyünk.

Na megyek, össze kell szedjem a szemetet, amit a szél ide hordott. Ki van adva a feladat apósom által. :lol: Addig is a mai idő is mondjon le!!! Brrrrrr.

prücs

prucsok
 
 


Levittem a dokihoz,de nem ez a baj!Hiba még nem végeztem orvosi egyetemet.....
Lehet,hogy skarlátos! :shock: Hogy honnan ki tudja,mert a nagyok hozhatnák haza,de ők nem azok!Nagyon csúnya a torka,és kiütésés a teste(ez most ebéd körül jött ki)és fehér a nyelve.Eddig minden tünet stimmel,majd ha málnaszerű lesz a nyelve,akkor biztos,hogy skarlát.
Csütörtökön viszem vissza,szegény olyan nyügi,és nem eszik semmit,és nem is iszik.Gondolom nagyon fájhat a torka.

Most alszik,biztos estére belázasodik!

Prücs,
köszi a biztatást.Bandi benne van,hisz a Gerda is érintett.
:roll: Vele is szívesen mennék,de az már tényleg nagyon sok lenne,és ő nem rajong érte.(nála a keményebb zene dominál :mrgreen: )Addig csavarog az Andrissal Bécsben,amíg mi koncertezünk a nagylánnyal! :wink:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


hiba=hiába
timiban
 
 


Sziasztok!

Timi!
Skarlát? Az szép! Szurkolok, hogy mégse az legyen!
Ezek szerint már eldöntötted, hogy mentek és nem számít a család véleménye? Férjed benne van, a gyerekek is, akkor?

Prücsök!
Mi is voltunk Chris Rea koncerten! :D Egyszerűen imádom! Ha jól emlékszem, legutóbb is akkor volt itt, amikor terhes voltam. Remélem Kispicúr is olyan zeneimádó lesz, mint a bátyja (többek között köszönhetően Chris Rea-nak!
Mi is csodálkoztunk, hogy nem volt teltház, de szerintem a koncert nagyon szuper volt, és látszott, hogy ő is nagyon élvezte a zenélést. :)
Remélem jön még Mo-ra máskor is!

Sanyikának folyik az orra és köhög, ezért az eheti összes programunkat töröltük, többek között a csiri-birit is, remélem a jövő héten már eljutunk oda is.
A kert nálunk is fő téma mostanság, itt is van mit csinálni...

Kuki-kérdés: mi az elejétől fogva húzzuk vissza neki fürdéskor, a gyerekorvosunk nekünk ezt javasolta, és legutóbb azt mondta, hogy rendben van. Persze ahogy növekszik, egyre kevésbé engedi, hogy hozzányúljunk, de remélem ez nem fog problémát jelenteni...

Lilla! Hogy sikerült a mai nap a bölcsiben???

Jaj, a nagy hír! Kispicúr elkezdett rugdosni a hasamban! és apa kezét is megrúgta! Úgy örülünk neki, pont 4 héttel hamarabb, mint Sanyika...

Most mennem kell, sziasztok
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

Volna egy kérédésem: kullancselleni oltásról mi a véleményetek?????????

Jééééééééééé! Csiri-birire mi is járunk! Úgy a telepről kb. 5-6 gyerek, családias! Mármint a házból!:))))))

Kata emiatt már nagyon korán úgy 14-15 hósan el tudta mondani a mondókákat! Ez csak olyan mutogatás volt, de mindent a pontos helyén csinált!
Most már 4-5 mondókát szóval is mond és mutogat. Tulajdonképpen mondatokban képes beszélni!
Bár ezt csak ismerősöknek mutatja meg, vagy nekik sem A múltkor a nagyija 30 percig gyurmázta a lelét,mire hajlandó volt a gyerek kapcsolatot teremteni vele! Ez gáááz!
Remélem nem marad így!
Mióta kezdek én is lenyugodni,elfogadni az életem, kezd visszatérni ő is akerékvágásba: esténként nem kell bemenni hozzá 3-4 alkalommal, hogy elnyugodjon, nem kel fel éjszaka létszámellenőrzésre, hogy én ott vagyok-e!Átalussza az éjszakát! Újra este8-tól reggel 7-ig! És ez jó!

Majd csak oldódik valahogy,bár most a hétvégén apának három napba telt, mire Kata magától ment oda hozzá és kapott puszit tőle!

Mi még eljárunk Ringatóra is, ott meg a hangszer nyügözi le! Ezt is tudom ajánlani!

Kukis téma: a barátnőéknél csinálták ezt a gombostűfejűs tisztítás, s a kisrác meg sem nyikkant!
Egyikőtök sem gondolkodott el a körülmetélésen?
Mondjuk nincs tapasztalatom körülmetél kukiról. Nem tudom jobb vele vagy nélküle, mármint a bőr nélkül! :oops: Szóval érthető? :oops:

Közérdekű: meghalt a levelezőm! Priviben el tudok érni!

Lilla
Ügyesek vagytok a bölcsivel!

megye ovasni!!!!!!!!!

PUSSZANTÁS

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Tovabbra is koszonjuk szepen a nevnapi koszonteseket!

Lilla
Kitartast a fekveshez! Olyan jo, h Bii ennyire jo fej:) Buszke lehetsz ra:)

Timi
Remelem, holnap mar jobb kedved lesz! Jobbulast Hannanak!
Es hajra koncert :wink:

Vanda
Eljen az uj haz :wink:

Tucsi
Kuldom a gyogymanokat pici Miranak! Remelem, megjon mar az a franya etvagy!

Dina
Jo olvasni az ude jokedvedet:)

Kukisoknak minden jot :wink:
[size=12]Bokay dokival nekunk rossz elmenyunk van:(
[/size]

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Huncut Móni,
nincs szándékomban a koncertet megbeszélni a tágabb családommal,csak már előre hallom a reakciójukat amikor megtudják!Bandival kellett egyeztetnem,és ő azt mondta menjünk,valahogy összespóroljuk az árát.Meg majd a veszprémi barátnőmmel,aki a gyerekekre vigyáz majd.Még csak a tervezgetés szintjén vagyunk,mert azért kettőnket nem enged el egyedül Bécsbe,és amíg mi a lánnyal koncertezünk addig ők az fiával csavarognak.A végleges döntésig azért még messze vagyunk,hisz jegyem sincs még,és a barátnőmmel is egyeztetni kell,de ahhoz le kell utaznom Veszprémbe,mert telefonon mégsem kérhetek tőle ilyet,az a minimum,hogy személyesen beszéljem meg vele.Szóval még csak így áll a történet! :wink:

Hanna már nem lázas,de extra nyűgös.annyira sajnálom szegényt,de lehet,hogy mégsem skarlát,majd holnapra eldöl.

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Timi!
Szegény Hanna! Küldöm a gyógymanókat, remélem Tücsinél már elvégezték a dolgukat és akkor tudnak menni hozzátok.
Koncert pedig nagyon jó ötlet!!!! Persze, hogy Neked is jár a kikapcsolódás! Akik pedig ezt máshogy gondolják, azok... azokra ne hallgass!

Dina!
Én még mindig nagyon szívesen olvasom az írásaidat. Ezeknek a hatalmas előrelépéseknek pedig nagyon örülök!

Móni!
Nem semmi, hogy már ilyen korán érzitek a kis mocorgót! Sanyika mit szól hozzá?
Gyógyulást Nektek is!

Prücsök!
Blanka nagyon ügyes. Mikor legutóbb találkoztunk akkor még beszéd ügyileg szite egy szinten voltak a gyerkőcök, de a lányod már igencsak lehagyott minket! Na sebaj, majd belehúzunk :wink:

Lilló!
Látod, nem kell félni attól, hogy Bí nem fogja szeretni a bölcsit. Egyébként is szereti a társaságok. Biztos hamar beszokik. Aztán már nem is akar hazamenni. :wink:
Akkor most Bí rács nélkül csak egy matracon alszik a földön? Nem gurul le? Vagy hogy oldjátok meg, ha pl. felkell?

Mi voltunk tegnap a gekko-ban, de minek. Minden területen 100%-os gyerek. Így nem kell fejleszetni. De akkor miért verekszik???? Azt mondta a pedagógus, hogy majd kinövi (vagy nem, mert van egy kisfiú nálunk aki már egy éve nem hajlandó kinőni). Hát nem tudom. Azt mondta hogy vigyem minnél többet társaságba. De hát az nem olyan egyszerű. Nem lehet gyerekek közelébe engedni mert pillanatok alatt nekimegy mindenkinek. :cry: :cry: :cry: Jah meg azt is modta, hogy gyakoroltassam egy ismerős gyerekkel. :roll: Két gyerkőc egy szoba és tanítás, hogy nem gyepa. Önként jelentkező? :roll: :roll: :roll:

Kuki: voltunk dokinál is. Oltás meg miegymás. Mozgalmas volt a tegnap.
Azt mondta a doki, hogy tényleg az a bevett szokás, hogy csak szobatisztaság után csinálják meg a dolgot. De Neki az a személyes véleménye, hogy a gyerekben annyi idős korára már nyomot hagy a beavatkozás és a későbbiekben mikor már másra is használja a dolgot ideiglenes potencia zavarokat okozhat (tudat alatt eszébe jut, hogy az neki fájt) Mi úgy döntöttünk, hogy várunk két éves koráig. Ha addig sem, akkor megcsináltatjuk.

Szép napot!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok,

netfüggő, fekvős kismama ismét itt. :)
Harmadik nap a bölcsiben, ma már 9-re ment, ott maradt szó nélkül és nem hívtak, hogy menjünk érte. Kiváncsi vagyok majd az élménybeszámolóra, mert mindjárt hozza haza anyukám. Tegnap tetszett neki.

Alziza: Utána jártam a krémnek. Igazából semmi konkrétat nem tudtam meg. A nevét senki nem tudja, de mindenki már hallott róla. Egy helyen írtak valami Elma krémről, de ez valami érzéstelenítő, amitől nem fáj neki,ha próbálod visszahuzogatni. Esetleg ha mentek a gyerekdokihoz akkor kérdezz rá! Majd pénteken - ha el nem felejtem a lukas kismama agyammal - megyek védőnőhöz, nála is tudakozódok, hátha tud valamit. Bár ennyire nem bízok a képességeiben, az eddigi munkássága alapján.

Timi: Hannának ezer millió gyógypusz és jobbulást! Remélem tényleg nem skarlát!!! Örülök, h ide is bejelentkeztél. :wink:
A koncert meg tök jó ötlet! Jár Neked.

Chris Rea koncertesek, Prücsök és Huncut! De jó,hogy el tudtatok menni és jól éreztétek magatokat!!!

Tündi: Gratulálok a 100%-os fiacskádhoz! Nem kell akkor izgulnod miatta. A verekedést meg majd elhagyja, lehet tényleg életkori sajátosság. Valahol azt olvastam,hogy azt javasolták, hogy a gyerekkel játszani kell ilyen verekedőst a plüss állataival,és meg kell szidni azt az állatot, amelyik a verekedős, és akkor így nem közvetelnül a gyerekedet szidod, ezzel nem váltasz ki benne dafke csakazértis verekszem érzést, de tudatosítod benne, hogy nem jó, amit csinál, de ezt ugye példán keresztül szemlélteted.

Huncut: Dejódejó, hogy már érzed a rugdosást! Azt mondják a másodiknál már hamarabb érződik, mert jobban felismeri az anyuka. :)

Kata meg nagyon ügyes, hogy mondókázik. Bálint még nem mondja, de mindet ismeri, és egy-két szóval utal rá, hogy melyiket mondjuk és akkor azt mutogatja.

Csiribirit én nem ismerem, Ringatóra járunk, azt nagyon szereti, kb. 10h ónaposan voltunk először, nagyon sokat fejlődött tőle. Sajnos mivel ez délelőtt van egyelőre a bölcsi miatt kimarad, ha majd felkelhetek valamennyire, akkor lehet péntekenkétn nem megyünk bölcsibe, hanem Ringatózunk helyette, de ez majd azon múlik hogy bírom.

Mindjárt rakok képeket is!

Szép napot
Lilla (végre a 12.-be léptem!!!!!!!!!!!!!! jövő kedden töltöm)

lilló
 
 


Kép birtokba vette az új ágyat

Hát így nem gurul le Tündi, hogy odateszem a párnákat. Egyébként sokat forog éjszaka. Tegnap éjszaka felébredt, és kijött és anyukámék közé feküdt a nappaliban, de aztán visszavittük és aludt tovább reggelig. :)

Kép Megfordítottuk,hogy ne tudjon felmászni a létrán a felső szinte, ha egyedül van, vagy éjszaka felébredne és úgy döntene, hogy megnézi odafent is

Kép eredetileg így volt

lilló
 
 


Szep jo estet!

Panzej, egyutt erzek az 5 het miatt! hogy birod??? gyerekek hogy vannak?
Anyukadnak jobbulast, sajnalom, h osszejott minden most nalatok :(
azt a korhazat nem ismerem sajnos (a nevere nem emlekszem, bocs).

Tundi, en is ugy tudom, h van valami homeos bogyo ilyen utazos rosszulletre, majd utananezek (most rajtam alszik Piro es egy kezzel irok).
A verekedesrol az jutott eszembe, lehet, h Imi nem szaladgal eleget, nem farasztja ki magat es ott marad benne a sok energia, amivel nem tud mit kezdeni :?: szoktatok otthon rajzolni, festeni, gyurmazni, stb.? lehet az ilyesmi is segitene neki levezetni a + energiat :)
azert jo hir, h 100%-os, egy anyanak mindig jo ilyet hallani!

Tucsi, mi ujsag Miraval? ennyire komolyan kell venni a sulygyarapodasat a sziv problema miatt? miert? :oops:
drukkolok, h minden rendben menjen!
Pirot ne vedd figyelembe, zabagep! a batya nem volt ilyen dundi. plusz irtad, h tok vekonyak vagytok mind, o is olyan!
Hany kilo Mira egyebkent? (Mira is ilyan jo nev :))

Lilla hogy vagy? sokat gondolok rad a fekves miatt meg amugy is. remelem jol vagy, testileg-lelkileg.
Biii nagyon sokat nott, nincs mar baba pofija (bar o inkabb vekony volt mindig, nem?). nagyon hasonlit a papajara szerintem.

Dina, nem vagyok szaki, de en is ugy erzem, h ha< te rendben vagy Kata is jol erzi magat akkor is, ha nem oldodott meg teljesen a szitu apjaval.

Timi, hajra koncert!
pont meselte tegnap egy baratnom, h naluk skarlat van az oviban...
Hannanak jobbulast!

Kinga, de ugyesek vagytok! elarulod hogyan csinaltad? (a szobatisztasagra gondolok :lol:). en most hagyom Vincet ezzel, de egyszer biztos jol jonnek a tippjeid.
es koszi, amit irtal, azota tultettem magam a rossz erzeseken. ilyen vagyok, ram jon az ilyesmi, de akkor nagyon aztan elmulik. Beszeltem mas anyukakkal, akiknel ugyanez volt... ugy latszik ezen is tul kellett esnem.

Gabek, jo erzes ketgyermekes anyukanak lenni! :D mar tenyleg nem izgat, ha egy kezzel etetem V-t es a masikkal (meg a cicimmel :lol: )szoptatom Pirot. Az esti mese ma ugy ment pl., h Piri a kezemben uvoltott kozben, kiraly volt! (ha Z nincs itthon nem mindig sikerul Pirimentesen meselni...)
Sikerult eligazodni a piszkos anyagis utvesztoben??

Moni, dejoooo, h erzed mar mozogni a kicsidet! (sohaj! :))

Nalunk az a helyzet, h Vince feltekeny sajnos. nem olyan veszes, mint ahogy a szomszedoknal volt (uvoltott a nagy, ha az anyja a kicsivel foglalkozott = egesz nap :shock:), de azert van. piszkalja Pirot, a szemebe nyulkal, a fejet piszkalja allandoan, a mutatoujaval utogeti, mikor finoman mikor kevesbe. eleg fura. mondja, h szia piroska! vigyorog, a fejet 1 centire rakja Pirietol. es mondja, h ne igy vagy ugy rakja a kezet, a labat, akarmiet :roll: (ezt velunk is el szokta jatdszani). Rammaszik, ha szoptatok, ilyenkor altalaban konnyvet nezunk...
nem tudom mit csinaljak. foglalkozom vele sokat, tok turelmes vagyok, olelem, puszilom amikor csak tudom, meselem neki, h o is ilyen kisbaba volt, o is szopizott, kendozott, kepeket is nezunk...
de ha piszkalja a tesot raszolok. elmagyarzom neki, h finoman kell banni a kisbabakkal.
Mit lehet meg tenni?
sztem az (is) zavarja, h sokat van a kozelemben (szopizas, kendo), de Piri agyban szinte csak ejszaka tud aludni, vagy akkor, ha V nincs itthon (kicsit hangos :mrgreen:, de nem akarom megkerni, h kussban legyen, kicsi a lakas sajna).

lehet el kellene mennunk kettesben valahova, de eleg nehezen kivitelezheto... Piro anya fuggo es gyakran szopizik.
Aposomnak ovsomore van :(. ez azt jelenti, h 2-3 hetig nem lathatjuk se ot se anyosomat, pedig egy csomo programunk volt :(... hat ez van. Z rengeteget dolgozik (ma meg nem ert haza :roll:). nem tom....

Piroka olyan jo kislany, nagyon edes. Tegnap tok nyugos volt egesznap, latszott rajta, h valami nem ok es ma eszrevettem, h kifakadt a BCGs bibije (iszonyatosan csunya volt szegenykemnek), biztos feszult nagyon es fajt neki. :(

azta szof....t! :oops: :roll: :lol:

jo ejt!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Jó reggelt!

Tényleg olyan jó dolog, amikor érzem a mocorgását Kispicúrnak! :D
Érdekes, hogy pontosan 4 héttel hamarabb érzem, mint Sanyikánál. Egyrészt tudom, hogy mit kell érezni (én már akkor is éreztem belülről, amikor a kezemmel még semmi nem érződött- na, ezt jól megmondtam), másrészt Sanyika későn mozdult meg, viszont itt kinn annál mozgékonyabb lett... :)

Saara! Sajnos a féltékenységre nem tudok semmi okosat, viszont ha valakinek van hasznos tanácsa, akkor azt feljegyzem, egy fél év múlva jól fog jönni. :D
Tegnap vettem egy könyvet, ajánlom neked is ha még nem ismered: Halász Katalin: Tej nélkül is egészségesen . Teljesen jó, hétköznapi receptek vannak benne, ki fogom őket próbálni. Nekem az a legnagyobb problémám, hogy nem tudok változatos kajákat adni Sanyikának, mert válogatós is a lelkem. Hétfőn megyünk az allergológiára kontrollra, kíváncsi vagyok mit mond a doktornő. Vincénél semmi változás? (sajnos nálunk nincs)

Tücsi! Hogy van Mira???

Mennem kell, sürgetnek...
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Vanda, Lilla, Dina!

Meg sem köszöntem még a megnyugtató szavakat Sopronnal kapcsolatban! Visszaadtátok a reményt, hogy mégis lesz egy frankó hétvégénk! :) :) :)
Ja, a dolog lényege: kettesben megyünk a férjemmel, már csak azért is, mert az üdülés napján lesz 30 éves a lelkem.


Dina!
A kullancs elleni oltást mi beadattuk Botinak, mert olyan helyeken járunk, ahol sok kullancs lehet. Pl. anyósék Budakeszin laknak, ahol a város határában ki van téve a "kullancsveszély" tábla! Durva!

A szuritól nem lett semmi baja. Három szuri adja a teljes védettséget, amiből kettőt megkapott ősszel, most jön a harmadik, amikor a kullancsszezon beindul.

Sára!

Köszi a dicséretet, aranyos vagy! Ma éppen megborult a dolog, mert valahogy nem sikerült elkapnom a pillanatot, amikor bilire kellett volna ültetni őfelségét, és persze több váltás ruha bánta. Megpróbálom mindig kiszámolni, hogy kb. mikorra ér le az innivaló és akkortájt teszem bilire.
Alvás előtt mindig pisiltetem, eddig kibírt kb. két és fél órás alvást.

Fétékenység: Vekerdy Tamástól hallottam olyasmit, hogy az újszülöttnek elegendő az etetés, altatás, tisztába tétel stb, viszont minden szabad percet a nagyobb gyerekre kell szánni, hogy ne érezze magát elhanyagolva.

Talán furán hangzik, de nem lehetne megkérdezni Vincétől, hogy ő mit szeretne veled csinálni? Hátha mond valami újat.

Elmeséltétek neki, hogy Pirinyó még csak most született és nem azért van rajtad mindig, mert őt jobban szereted, hanem azért, mert sokat szopizik stb.


Huncut!
Én is úgy voltam, ahogy mondod, már akkor éreztem, hogy Boti mocog, mikor még nem rugdosott. Nekem valami fura bizsergésnek tűnt, de tök jó volt!

Prücsök!
Jaj, de ügyes Blanka, hogy már orrot fúj! Boti mindig próbálja, de nem érti, hogy nem mondani kell, hogy fffff, hanem csinálni! :)

Tündi!

Boti is olyan fajta, hogy ha nem rohangál, játszik eleget, akkor estére nem lehet vele bírni. Hisztizik, csapkod, kiabál. Nagyon nagy a mozgásigénye, úgyhogy külön próbálok figyelni, hogy eleget játszhasson a levegőn.


Lilla!
Gratulálok Bíhez, nagyon ügyes, hogy pikk-pakk beszokott a bölcsibe! Remélem, Boti is majd igy fogja szeretni az ovit.
Hajrá 12. hét!


Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Hannusnak jobbulást!

Lilla, kitartás! Ugye, milyen jól megy Bínek a bölcsi? Azt hiszem, hogy azért lehetnek majd még ennél nehezebb időszakok is. Nem destruktívkodni akarok, csak ezt láttam bölcsistársaknál és pont azért szólok előre, hogy ha kicsit később bizonytalanodna el Bí, az is csak átmeneti lesz, el ne keseredj! Csak így tovább!

Tündi, nagyon jó, hogy minden rendben Imivel, szerintem tök jó ötleteket írtak a lányok.

Sara, köszi, kedves vagy, hogy bíztatsz :)
Valamennyi féltékenység elkerülhetetlen, nyugi. Szerintem nagyon jó jel, hogy ugyanazokat próbálja V. csinálni Pirinkóval, mint veletek, nekem úgy tűnik, hogy azt jelenti, hogy befogadta. Brúnó is kicsit túl darabos, néha az a benyomásom, hogy nem is teljesen véletlenül. Én ilyenkor igyekszem nyugodtan, de rém határozottan figyelmeztetni, hogy óvatosabban kell. Azt is szoktam mondani, hogy úgy csinálja, ahogy ő is szereti, ha simogatják, rögtön demonstrálom is rajta :)

Nemcsak te nem tudod letenni Pirinyót, én is így vagyok Mirával, nem tudok most kettesben programot szervezni Brúnóval. Mira már kinőtt az etetés-pelenkázás-alvás korszakból, már ő is igényli a társaságot (Brúét pláne). Ha nem figyelünk rá eleget, szabályosan ránk kiabál és minden módon igyekszik felhívni a figyelmet (sikkantgat, röhincsél, rikoltozik, játékokkal zörög).

Móni, de irigyellek a mocorgódért :) néha még most is odakapok a hasamhoz, hogy jaj, mi van a babával, aztán rájövök, hogy már kint kell keresnem (hiába, túl hirtelen kapták ki...).

Alziza, jó gyereknőgyógyászt sajnos nem tudok, de ha találsz egyet, kérlek, add meg a paramétereit, mert már végképp úgy vagyok vele, hogy minden jó gyerekorvost kincsként kell kezelni.

Hű, most ennyire futja az energiából, de olvastam mindenkit.

Rólunk, köszönjük a gyógymanókat és az érdeklődést!

Mirával egy napig gasztroenterológiai megfigyelésen kötöttünk ki a Tűzoltó utcai klinikán. Nagyon nem eszik, ezért* elmentünk kardiológia kontrollra, ott azt mondták, hogy nincs gond, bár a gyógyszer adagját megemelték kicsit (doki nénik és szerintem is ez kell). De ettől ennie kellene, tehát rögtön átküldtek minket a gasztróra.

Na innen jött a tragikomikus rész, most nincs energiám részletezni, majd később, de a lényeg, hogy azt a helyet kerüljétek el.

Ellenben - tud valaki egy jó gasztróst, akinek nincs kifogása az igény szerinti szoptatás ellen? (Homeopátiában én nem nagyon hiszek, nálunk sosem működött.)

Másik kérdés: Móni, Sara, a tejfehérje allergiát hogyan fedeztétek fel, milyen tünetek voltak?

Mira vérképe rendben, talán a megemelt gyógyszeradaggal javulni fog a helyzet. Holnap megyünk vissza egy kontrollra, és küzdünk tovább az evéssel.

A sinlac (köszi Alziza :) ) helyett most valami más port kaptunk, ami szénhidrát, majd megnézem a nevét, de még nem tanultam meg. Mindenbe lehet tenni, ízetlen, szagtalan, felturbózhatom vele a lefejt anyatejet, tápszert, gyümölcsöt, főzeléket, bírja a főzést is. Na ez volt az egyetlen értelmes dolog ott, de ezért kár volt ott lenni egy napot.

*A súlygyarapodás azért nagyon fontos, mert ha valami komolyabb gond lenne a szívével, romlana a helyzet, akkor az első tünet az lenne, hogy nem eszik, mert fáradékonyságot okoz ez az állapot.

Doki néninkkel erre is gyanakszunk, hogy kicsit több gyógyszeres segítség kell Mira keringésének, mert akkor kezdődött az gyengébb ütemű hízása, amikor a vízhajtó mennyiségét csökkentették. (Ugyan a kardiológus szerint az ő állapotában zabálni kéne, de azért csak megemelte a gyógyszerét...)

Na, horror két nap volt, Brú szegény elszomorodott eléggé, gyanítom, hogy attól is fél most, hogy holnap sem jövünk haza (kedden is "csak egy vizsgálatra" indultunk és szerda este bukkantunk fel).

Úgyhogy a gyógymanók egy részét itt tartottam, de küldtem Hannának is :)

Szép napot!
Tücsi
20150827140659
 
 


Ja, lemaradt.

Sara, Mira 5,4-5,5 kg.

A ringatóról nagyon jókat hallottam én is. Barátnőm Mazsola játszóba és Manócska muzsikára jár a gyerekeivel és nagyon-nagyon szeretik, itt megtaláljátok: http://mazsolajatszo.hu/

kistestvért várók, új babások, nézzétek meg a bábjáték részt, ott is van ötlet :)

T.
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gyógymanókat,ideértek!Hanna mégsem skarlátos,csak vmi baci fertőzés.
A koncerthez a drukkokat köszi,akkor mégsem ment el az eszem teljesen! :mrgreen:
Bár még sok részletet tisztázni kell,de remélem kijutok Bécsbe! :roll:

Tücsi,
Mirának postázom a manókat,és kívánom,hogy mihamarabb rendeződjön az étvágya!Az jó,hogy szívügyileg minden rendben és nem a kifáradás miatt nem eszik!(persze az nem jó,hogy alíg eszik,de legalább nem a szíve miatt.na ezt jól megaszontam! :roll: )
A Sinlac tényleg nagyon jó pép,nálam mindenki ezen nőtt fel(kiv.Áki)!

Sára,
sajnálom a féltékenységet,de ez majdnem mindenhol előfordul még akkor is,ha sokat foglalkozol Vincussal.Kell egy kis idő míg feldolgozza,hogy már nem csak ő van neked!De hidd el ettől te még nem vagy rossz,sőt ahogy olvasom nagyon is foglalkozol Vincussal,és az természetes,hogy akkor piszkálja Pirit,amikor az öledben van.Nálunk abban nyilvánult meg a féltékenység,hogy mindig akkor kértek vmit,amikor az éppen aktuális kicsi az ölemben volt,vagy akkor csináltak rosszaságot,amikor tudták,hogy most nem tudok rájuk figyelni(etetés alatt,tisztába tevéskor)

Lilla,
szupi ágyat kapott Bí!!!!És milyen jó,hogy egyből megszokta,és nem is mászkál ki a szobájából!Örülök,hogy a bölcsi is simán megy,neked se mindegy lelkileg,hogy Bí hogyan viszonyul az új helyzethez!
Hurráááá 12.hét!!!!!Csak így tovább!!!!!!! :wink:

Móni,
olyan jó,hogy már érzed mozogni a kicsit!Én is mindig vártam mikor érzem majd.Hogy repül az idő nem sokára félidős leszel! :wink:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Most nézem a vonalzómat Hanna ma csupa kettes! :lol:
timiban
 
 


Sziasztok

Tücsi
Most gyorsan Neked,aztán majd jövök még:
Dr.Veres Gábor
I.sz. Gyerekklinika
459-1500/2650
Vendég
 


Timi, köszi! Örülök, hogy Hanna rendben van.

Alziza, neked is nagyon köszi, márc. 31-én Szabolcs doktornő dönti el, hogy kell-e további gasztrós kontroll, akkor inkább már máshová mennék. :)

Tücsi
20150827140659
 
 


Móni, mindig kérdezed, hogy ki mit főz, hát, én semmit, nekem is hozzák, ha érdekel, azt leírom szívesen, de én ötlettelen napokon szoktam volt azt csinálni, hogy megnéztem valamelyik kajaszállítós menüjét (anélkül, hogy befizettem volna rájuk). A gastroyal honlapján most már rengeteg féle menü van.

Tücsi
20150827140659
 
 


Tücsi!

Köszi! Épp ma is egy ilyen ötlettelen napom van... Vagy inkább nincs kedvem főzni? :shock:

Kérdezted, hogy hogyan vettük észre Sanyikánál a tejallergiát. Nálunk nagyon egyértelmű volt, ui. a hozzátáplálás folyamán amikor tejtermékkel kísérleteztünk, akkor Sanyika kb. 2-3 óra múlva hányt. Először csak annyitól, hogy megnyalta apa krémtúrós kanalát, másodjára megkóstolt egy kis petit Danone-t és egész este hányt, harmadjára is hasonlót produkált, úgyhogy nekünk eléggé egyértelmű volt, sajnos.
Nálatok is fennáll ez a gyanú?

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: