Új privát üzeneted érkezett!

szia Ewa!
A doki jókat mondott!!!!
Szépen ki van hordva a terhesség és bármit csinálhatok!!!!
Szóval :D
Bármit csinálhatnék....de ugye a gyengeség és nagy poci meg nem engedi :D , de azért sétálgatok, teszek veszek! Azért lassan azért tovább nyíltam, már csak a belső zárt C:2110, de gondolom 35 hetesen ez már nem vészes! Azért nem ugrálok! Meg a bármibe vajon az is beletartozik? :oops: Jó lenne még 1X legalább, jó ideje nem volt alkalmunk, merszünk, meg meddig nem lehet utána is még, szóval nem tudom, nem mertem megkérdezni...
A magnéziummal is le kell állni, azt mondta, ilyenkor már nem segít. Nehezen válok meg tőle, de hallgatok a dokira, bár csökkentve állok le, meg bekapok 2 szemet, ha nagyon görcsölnék a héten még. Bár ezt nem mondta! És el sem hiszem, csütörtökön nst!!!! Már itt tartok?
férjecske még nem tökéletes,ma ment már dolgozni, aggódom érte, de csak szédeleg, mint mindenki, meg itt a félsz a szüléstől bizti, de úgy fél, hogy megismétlődik a hétfői eset és hát én is. Úgyhogy most miatta aggódom de így nem félek a szüléstől annyira :D
puszi
mári
 
 


Szia Mári!

GRATULÁLOK! :D Te mostmár tényleg a célegyenesben vagy :-) Biztos nagyon klassz lesz az nst! Hallani a pici szívecskéjét :-) Kíváncsi vagyok az élményedre!
A bármibe végülis bármi beletartozik :oops:

Én most megint sokat keményedek és gyakran émelygek. Elsősorban, amikor kimegyek a melegbe, vagy túl sokmindent csinálnék.

Vigyázzatok magatokra, ne hagyd a férjecskédet se sokat dolgozni!
puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok.

Mári.Szívből örülök,hogy minden ok veletek.ennél jobb hírt nem is mondhatott volna a doki,minthogy mostmár szabadlábon vagy :lol: .
Ewa.most látom,hogy neked sem sok van már hátra a szülésig :) .nemsokára te is jöhetsz-mehetsz kedved szerint.

Mári.szerintem várjatok Apával még egy picurit a "bármivel" 8)
.Mi a 37vagy 38-ig hétig vártunk azt hiszem a jó kis szünet után.azután is már csak a 40.héten voltunk együtt.Apa rettentően féltett minket és ha rajta múlik,nem is lett volna semmi :lol: -de én már nagyon szülni akartam..
de ha mégis,akkor nagyon vigyi,nehogy fertőzés legyen..de ezt már te is tudod...
Nekem Zsolti beteg lett 2naposan+én is és ez után azt mondom mindenkinek,hogy jobb félni...

NST.én is nagyon szerettem.bár Zsoltival kicsit zűrös volt,mert mindíg aludt -és ezt nem értékelik ám...úgyhogy folyton lökdösve volt az NST alatt és szinte mindíg visszahívtak ismétlésre- volt olyan is amikor mondta a doki,hogy már csomaggal menjek...

Sziszinél meg pont fordítva volt-szerencsére mindíg éber volt és mocorgott alatta (én is segítettem egy kis kola+csoki hamival).igaz nála is rossz lett az első,mert 180-220volt a szívfrekije ami nagyon magas (ez 33hetesen volt a kórh.) de bizti azért volt,mert nagyon ideges voltam én is +meleg volt.
én azóta is őrzöm minden NST-s papíromat (a többi orvosi papírral együtt)

Na, további jó pihit.
pusza
cleo27
 
 

 
 

sziasztok!
hát nem volt ma jó napom. Fél 8-ra mentem vérvételre, aztán nst-re. 1-re értem haza! Miért kell órákat ücsörögni a kismamának, miért nem lehet időpontot kapni? Az eredmény jó lett, de nem élveztem, egyrészt a több órai ücsörgés miatt, másrészt mert a szar mikrofon miatt nem hallottam szinte semmit. Na de nem ez a lényeg. A doki csinált uh-t, nagyon örültem neki, azt mondta érett a baba. Meg kenetet vett, meg megvizsgált. Hát ezt szerintem kihagyhattuk volna, a belső méhszáj is kinyílt, érezte a fejcsiét. Mondta, utána vérezni fogok kicsit. Hát nem kicsit, azóta is vérzek, ami nagyon aggaszt. Meg a keményedések is renszeresnek tünnek. Remélem nem szülök ma! Megyek is feküdni!
Vigyázzatok magatokra!

Mári
mári
 
 


Szia Mári!

Szomorúan olvasom mi történt veled :cry: Remélem elmúlt már a vérzés és te is teljesen jól vagy!
Nem értem miért nem tudnak tényleg kitalálni valamit, hogy kicsit könnyítsenek a kismamákon. Mindenhol és minden kismama panaszkodik, hogy mennyit kell várni.. Én egyszer uh-ra vártam 4 órát a kórházban. Az egyik kismama akkor ott rosszul is lett, mert nem volt még levegő sem :-(

Mi most kicsit jobban vagyunk. Egyre többet bírok kifáradás nélkül, de nem is bírok már nyugton maradni. Igaz így napközben alszok kicsit :-) Tegnap főztem, este meg voltunk borfesztiválon. Olyan régen voltunk már kicsit szórakozni. Nem maradtunk sokáig, de az is nagyon jó volt!

Azért most egy pár napig igyekszem nagyon lelkiismeretesen pihenni és feküdni, nehogy korán örüljünk és pont most a végén legyen valami baj.

puszi Ewa
ewa
 
 


szia!

Örülök, hogy kikapcsolódtál kicsit! Most itt van a hugom, pénteken feljött, mert nagyon úgy éreztem, hogy lesz valami, vasárnap meg nem kapott visszafelé jegyet, így a főnökasszonya mondta, maradjon. Most férj is szabin van-szerinte a héten szülünk, vagyis csak már alig várja, de én így olyan biztonságban érzem magam, hogy mindketten kényeztetnek, hogy eszem ágában sincs szülni, amit nem bánok, mert még csak a héten leszek 37! De már nagyon várom én is, de nem sürgetem. Nagyon boldog vagyok, hogy eddig kihúztuk!

Puszi:Mári
mári
 
 


Szia,

jó hallani, hogy jobban vagy és hogy így vigyáznak rád! Nagyon rendes családod vagy!
Már a 37. hét, én meg 34-ikben :!: Mennyit aggódtunk és milyen régóta és csak itt vagyunk és úgy tűnik minden rendben :-) Nemsokára pedig itt lesznek a kisbabócák , láthatjuk, kézbe vehetjük őket! :-)
Ezek most már kellemes várakozás

puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok lányok.

huuu...jó belegyorsítottatok még nem voltam :o .Tegnap értünk haza a nyaralásból- szuper volt minden.
ámulva olvasom hogy már mindkettem hol tartotok.de jó..
mári.én sem értem-hogy vérezhetsz egy vízsgálat után :roll: .Remélem minden oké veletek.az a huncut méhszáj mostmeg már hadd nyíljon - a szülőszobán legalább kevesebbet leszel.Írjál ám ha megszületne a kis drága

Puszi nektek,vigyi magatokra.
cleo
cleo27
 
 


sziasztok!

Mári: hogy vagytok? remélem nincs semmi baj :!:

Cleo: üdv újra itton, frissen, feltöltődve! hogy vannak a gyerkőcök? nekik hogy tetszett a nyaralás?

puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok.

köszi Ewa.
jól vagyunk.kicsit lusti mindíg mindenki :) .sok programot csináltunk a nyaralás alatt és jól érezték magukat a gyerkőcök is.nagy előny,hogy házat béreltünk és így szabadon garázdálkodhattak úgy hogy nem zavartak senkit.amúgy nagyon szófogadóak voltak,szinte rájuk sem kellett szólni. Zsoltinak volt egy pici honvágya (bizti hiányzott neki a megszokott hely+a számítógépezés) Sziszi meg sírt: _"NE HAZA" :lol:

Szerencsére Apával tudtunk kettesben is lenni (jött velünk a dédi is) és mikor este elaludtak mi elmentünk vacsizni+sétálni.nagyon jó volt.

Még maradt egy kis üdülési csekkünk és próbálom rábeszélni Apát,hogy még pár napra ugorjunk le a balcsira.ki tudja jövőre meg tudjuk-e engedni,mert ugye Sziszi aug-ban tölti a 2-őt és utána gyest kapot. :?

Na róülunk ennyit...de veletek mi újság???
Ewa neked elmúlt a pici pocifájás vagy minek is nevezzem?!
lassan már te is mész NST-re...

Mári.neked mikor lesz a kövi NST? rem.jobban sikerül és hamar végeztek.ebben a hőségben várakozni....huu...nagy pocival.

fogtok amúgy lactoherb teát inni vagy mi is a másik milusan??


pusza nektek
cleo27
 
 


Sziasztok!

Bocsi, csak most férj szabin volt, hugi meg itt és mindketten sokat ülnek a gép előtt...most meg itt van anyukám, de most megy a meccs...

A legutóbbi nst jobb volt, nem kellett sokat várni, csak utána kiszédültem:(, a nagy melegtől biztos...

A lényeg, hogy a doki azt mondta, hogy 17.-én ha addig nem lesz semmi és a méhszáj is úgy alakul, akkor burkot repeszt...egy kicsit furi, hogy a doki határozza meg a szülinapját, de bízom benne. Tehát ez azt jelenti, hogy jövőhéten ilyenkor nagyon be leszek ám tojva :D ! El sem hiszem! Csak addig ne szüljek, mert a hugomat szeretném, hogy ott legyen velem, de mivel most itt van anyukám, apukám nem fog vele felrepeszteni 300km-ről...de mivel ő állt mindig készenlétben nem szeretném, hogy lemaradjon és hát ő sem!!! Amúgy 25.-ére vagyok kiírva.

Ewa! Ti hogy vagytok?
Cleo: hasznéljátok csak ki azt a csekket :D
Már van lactoherb teám, remélem beválik majd...nem mindenki babója bírja gyomorilag...

Üdv: Mári
mári
 
 


Sziasztok!

Cleo írtam neked emilt.

Mári: nagyon örülök, hogy nincs semmi baj! bár ez a burokrepesztés elég meglepő :shock: majd gondolunk rád és nagyon szurkolunk :!: mikor kell befeküdni a kórházba, csak akkor?

mostmár jól vagyunk megint. az időjárásváltozást érezhettük csak. kezdek hozzászokni, hogy egész jól vagyok, és kicsit ténykedhetek, és most minden rosszabb nap még rosszabbul esik :oops:

mi majd 2 hét múlva megyünk az első nst-re. tegnap hallgatóztunk sztetoszkóppal és nagyon gyengén, de lehetett hallani a kicsi szívét :D

teánk még nincs, de listán van :-)

ma megyünk nézni a szülőszobát!

puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok lányok.

örükök ám,hogy jó híreitek vannak :)

Mári ezt a burokrepesztést én sem értem. nem kérdezted,hogy miért akarja? ha te nem szeretnéd,probáld meg lebeszélni róla...főleg ha simán akarsz szülni...mert ugye a burokrepesztéstől nem garantált,hogy beindulnak a fájások.a lényeg,hogy nem értem...főleg,hogy kiírt időpont előtt.

Ewa.
majd írj ,hogy hogy tetszett a szülőszoba...Mikor mész újra dokihoz? kivi vagyok,hogy hogy álltok..lehet,hogy már nem is kéne feküdni..

elolvastam az e-mailt is.ari vagy hogy írtál. :)
ahogy írtad,most nekem is beugrott,hogy az utolsó 2hónapban (Zsoltinál) mi is felfújható ágyon aludtunk. sokkal jobb volt mint a rendes ágyon.szegény azóta kimurgert
a mostani ágyunkat is utálom.ősrégi már és nagyon fáj minden reggel a hátam.megérett a cserére.

írjatok,hogy mi újság.

sziasztok,
cleo
cleo27
 
 


sziasztok!
Én is így vagyok, a keményedéseket egyre kevésbé tolerálom, pedig voltak régebben sokkal rosszabb napok. Mondtam a dokinak, hogy a mostaniak 3-4 percig tartanak, úgy sajnálom picúrt, alig enged ki a pocim, de csodálkozott, hogy szülésnél is max. 1 perc. Biztos így élem meg őket...
Hát hétfőn jön vissza szabiról, reggel bemegyek a kórházba, megvizsgál és ha a méhszáj nagyon kitágult, akkor repeszt. Azt mondta, akkor nincs értelme tovább várni...bízom benne, bár eleinte nem tetszett a dolog, de ki tudja, így lehet fertőzés stb. veszély a kinyílás miatt?, nem tudom. De néha tényleg biztonságosabbnak érzem kinn...
Meg a ctg is kimutatta a méhtevékenységet. Szerintem ilyen tünetekkel mást, aki a 39. hétben van, már haza sem engedtek volna. Én is 38+5 leszek hétfőn. Furi, hogy még lehet a 40. hétig is ki tudnám hordani...azok után, hogy az elejétől voltak problémák! Olyan jóóóóó!!!!

Ja! sztetoszkóppal soha nem sikerült meghallgatnunk a szivecskéjét, még most sem, amikor szabadfüllel meg igen. Hmmmm.

Puszi: Mári
mári
 
 


Sziasztok!

Jól ki vagyunk szolgáltatva az orvosoknak. Mindenki mindent megtenne, hogy minden rendben legyen és csak reménykedik, hogy bízhat a dokiban. Hát reméljük a legjobbakat :!: Ami jó, hogy 1 hét múlva már a kezedben tarthatod a kisfiadat :D
Biztos nem lesz időd, de majd csak annyit írj, hogy jól vagytok, mert szerintem nagyon fogunk izgulni miattatok :!:

megnéztük a szülőszobát! érdekes módon ott annyira megnyugtatott. na nem a luxus :-) viszont a gyermekágyas osztály az már egyáltalán nem. azt hittem, hogy szobánként van mosdó pl.. meg hogy az apukák sem jöhetnek be! szegény férjem teljesen maga alatt van. 4 napig csak ablakon keresztül nézheti a gyerekét, akit annyira várt :-( még jó, hogy az anyuka kimehet hozzá :evil:

dokihoz szombaton megyünk. remélem nálunk is érett lesz a baba, és én nagyon szeretnék már úgy a 38. héten megszülni.

puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok.

Mári.Bizti oké lesz minden.Nekem még a szülés napján (40+3) sem mutatott az NST méhtevékenységet :lol: .úgyhogy bizti készülődik már a picuri.Apát mostmár el is kaphatod egy körre és lehet nem is várjátok meg a dokibácsi időpontját :lol: .én már a 40.héten kínomban ablakot pucoltam,hogy nehogy túlhordás miatt befektessenek.
Ewa. Megértelek a kórházzal kapcsolatban.én a terhesség alatt mindvégig a bennt töltött napoktól féltem.(Zsoltinál nem is véletlenül).de hidd el jobb így,hogy senki nem jöhet be -2002-ben még népvándorlás is lehetett-bejöhettek a szobák ajtajáig és ott kukkolt be mindenki.gondolhatjátok,hogy egy állandoan szopizni akaro babo mellett milyen jók a kíváncsi férfi tekintetek. :roll:
Én első alkalommal Sziszinél mikor jött be apa,mikor nem látta a nővérke a kevébe adtam az ajtóban.utána neki is csak a kukk maradt. szegény császisoknál gondold el,hogy 6napig nem látja Apa.én sziszit kedden 23:45-kor szültem és vasárnap délben jöttünk haza.

sziasztok.
cleo
cleo27
 
 


Igaz ami igaz lehet nem élvezném ha idegen bámulna.. sajnos nem magunkból és saját férjeinkből kell kiindulni :-(
ewa
 
 


Sziasztok Csajok!

Nagyon rég nem írtam ide.

Először is szeretném megköszönni mindenkinek aki a 22. héttől biztatott, hogy minden rendben lesz. Hát tényleg rendben is volt.
Köszönök mindent nektek csajok!

Másodjára szeretném már nektek is elmondani, hogy 06.28-án 3080 grammal és 53 cm-vel a 37+5. héten megszületett Kende fiam.

Úgyhogy Mári, Cleo, és Ewa: hatalmas drukk nektek, hogy minnél tovább a pocakotokban maradjon a csöppség! Szerintem nálatok is rendben lesz minden. A lényeg, hogy tényleg próbáljatok minnél többet pihizni!!!! Szorítok nektek!!!

Sok puszi
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


szia Kisvirág.

Gratulálok és sok egészséget és boldogságot nektek.
Nekem már megvannak a babáim (2és 4évesek) de a nyitott méhszáj minden kínját átéltem én is.azért is járok ide,hogy beszélgessünk róla és teljen az a fránya idő a többieknek...ami a jobban megnézzük el is telt...Mári kitudja már lehet,hogy a kezében foghatja a picurit és Ewa is a célegyenesben van..

De legalább tudjuk --így a ti példátokból is---,hogy a sok aggódás mellett megéri pihizni és feküdni azokért a drága csöppekért,hogy egészségesek legyenek.

AMúgy meg ha netán egyszer még vállalok babát,bizti újra szembe kell néznem ezzel a méhszáj-problémával-és tudom,hogy pár jó szó ilyen helyzetben mindíg jól jön.na meg a biztatás..
Még 1* sok egészséget a kisfiadnak.

Csajszik nagyon hallgattok.mire készültök?Ewa tudsz Máriról vmit?

puszi lányok,
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok!
Hát ma lett volna a nagy nap, de hihetetlen, 3 hete semmit nem tágultam, pedig nem kíméltem magam...még kirándultam is...hihetetlen!!!! Fekve meg szépen fokozatosan nyíltam mint a rózsa...
Szóval szerdán ismét doki, ma tágított-nem tudom mér-, hogy szerdán szüljünk...39. hetet fogom betölteni, de furi, miért nem bízza a természetre...ha már így alakult...csak aggódom, hogy nem-e azért, mert biztonságosabbnak tűnik neki kinn...
Szóval így vagyunk, mindenki készenlétben és elmegy a szabi a semmire...

De a legfontosabb, hogy picur rendben legyen!

Mári
mári
 
 


Sziasztok!

KIsvirág: GRATULÁLOK a kisfiadhoz és sok szépet és jót kívánok nektek :!: :D
tényleg jó a sok szenvedés után mostmár a sikerekről olvasni, írni! Remélem Mári nálatok is minden rendben lesz! de biztosan!

Én megint előrébb vagyok téve 1 héttel, aug 19-ről, 12-re vagyok kiírva :-) kinyílt nekem is a belső méhszáj is, és úgy tűnik nekem, hogy lejebb ment a pocim is :-) holnap megyek nst-re.

puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok.

Ewa.hu-ha..((azt mondják (a nagykönyv szerint :lol: ,hogy ha leszáll a poci,akkor 10 nap múlva várható a szülés)-nekem zsoltinál így is volt-a 39.héten szállt le,de sziszinél meg lejjebb sem ment-még a burokrepesztésnél is magasan volt a buksija-de mégis meglett 1,5óra múlva)
ja,csajok!! ha van lehetőségetek ne feküdjetek vajúdás alatt -nekem a labda vált nagyon be-és szerintem ezért lett meg olyan hamar sziszike-
Ewa.írj ám,hogy milyen volt az NST!!

Mári.én szívem szerint örülök,hogy még bennt van a babád.Remélem tudja ez a doki,hogy mit csinál-de tényleg a lényeg az,hogy mindketten rendben legyetek.kicsit furák az orvosok szülést siettető módszerei-és nekem az a legbosszantóbb,hogy legalább kérnék ki az anya véleményét.Állj a sarkadra és kérdezz és kérdezz tőle ha nem tudsz vmit :)
Lehet,hogy fél,túlhordod és azért tágítgat... :lol:
Minden oké lesz,csak nyugi

pusza nektek,
cleo
cleo27
 
 


Hello.

Csajok én már várom itt a fejleményeket,hogy mi van veletek és a picurikkal.
Mári? tényleg hogy adsz hírt,ha megvan a baba?
Ewa?NST?mesélj légyszi.

Majd még jövök.
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok!

Cleo: Írok én, csak itt volt a család látogatóban :-)

megvolt az első nst és minden rendeben volt. a baba rengeteget mozgott, hát őt nem kellett ébresztgetni :-) inkább többszer elmászkált meg belerúgott az érzékelőbe :.-) utána megint megnézett Erdődi ultrahanggal és csak ugyanazt mondta, mint szombaton is, hogy nagyobb babuci lesz, szépen fejlődik, de hamarabb ki fog bújni biztosan. már több, mint 3 kg :-) tőlem jöhetne már :-)
az az erdekes, hogy a méh teteje és így a lábacskái vagy 2-3 cm-rel lejebb vannak és minden nap megy picit lejjebb, de lent meg nem érzek úgy plusz nyomást, vagy legalábbis nem lényegesen nagyobbat. azt sokszor érzem, ha sétálok, hogy feszíti a méhszájat, olyan kis szúró és kellemetlen érzést..
viszont egész terhesség alatt most érzem magam a legjobban!!! :-)
mostmár bepakoltunk nagyjából mindent tőlem szülhetnénk :-)

Mári hogy vagytok? túl jól érzi magát a kicsike odabent lehet :-9

puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok

Mári férje vagyok. Megszületett tegnap Vencel baba. 2830 gramm, 53 cm. Baba, mama jól vannak.

Üdv.:
Mári férj
mári
 
 


Sziasztok!

Cleo és Ewa: köszi a gratot, nagyon aranyosak vagytok.

Mári: nagy gratula nektek! Ugye megérte a sok pihi!!!! :lol:

Kisvirág
kisvirág_30
 
 


GRATULÁLUNK MÁRI!


Nagyon jó egészséget kívánok nektek és hosszú boldog életet!!
Remélem azért be tudsz majd nézni még néha és beszámolni hogyan fejlődtök és napersze milyen volt a szülés.

Nagy puszám immáron neked és Vencel babának is.Hogy becézed?

cleo
cleo27
 
 


Ewa.

Már csak Ti vagytok hátra...és szerintem nem is kell már soká várni a kicsire.

Kisvirág.
Szopizik Kende?Milyen volt a szülés amúgy?

Most megyek Apáért-hozom haza a melóból,úgyhogy majd folyt.

cleo
cleo27
 
 


MÁRI GRATULÁLOK!!!

természetesen minden részletre, képre kíváncsi vagyok :-)

Kisvirág hogy vagytok?

Én nagyon szenvedek a melegtől :-(

Üdv: Ewa
ewa
 
 


sziasztok!
Tegnap hazajöttünk és hát rengeteget tudnék írni...és fogok is remélem, de most csak pár sort, mert sajna alig bírok itt állni, az ülés nem megy, a gátsebem nagyon fáj!!!! Muszály volt nagyot vágni és jó, hogy megindították, mert már minden megvolt a fájások kivételével és nagyobb babát nem tudtam volna természetes úton megszülni, meg köldökzsinór is a nyakán volt egyszer, szóva... A dokim nagyon szupi volt, meg a szülésznő is, pedig nem kértem fel. Meg hát a cicibimbóm is fáj, mert Venci egy szivattyú :D . De ennyi a panasz, mert olyan az egész, mint egy álom. Most alszik és ilyenkor nézem, milyen grimaszokat vág. Szóval az alvásos időszakot nem tudom kihasználni, mondjuk mozogni úgysem tudok. A szülés, vajúdás is nagyon fájt, 3 és fél óra intenzív szenvedés, az volt a gond, hogy a fájások között is fájt, így nem tudtam erőt gyűjteni. A kórházi lét: katasztrófa, nemcsak a nagy meleg és babadömping miatt, a baba-mama barát kórházról megvan a véleményem :(

De minden mellékes, Vencel jól van, egészséges és mindent megért, újra kezdeném előről...
Ewa! Alig várom, hogy te is hasonló hírekkel jelentkezz! Venci, Vencus, Vencelke :D Illik rá :D
Köszönjük a gratulációkat: Mári
mári
 
 


sziasztok.

de jó,hogy benéztél Mári :) .Biztosan nagyon édi lehet. Ilyenkor nagyon írígykedem ám,aztán rájuk nézek a drágáimra és rájövök,hogy még ők is kicsit.
A kórházi létről csak annyit,hogy szerintem a szüléshez kötődő szükséges rossz...és szépen mondtam-szerintem alig van az országban "jó" kórház.de igaz is,csak a szépre kell emlékezni.

Ewa.Én is az utolsó heteket élveztem a legjobban.-bár lehet,hogy a kicsi neked nem hagy annyi időt mint nekem hagytak.itt van amúgy még Erdődi vagy már szabin? lusta vagyok visszakeresni pedig már írtad :oops:

sziasztok.
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok!

Mári még egyszer gratulálok :!: Olyan fantasztikus lehet, meg is hatódtamk, kicsit el is pityeredtem, ahogy olvastalak. ezek szerint Venci szopizik és van is tejcsid, az nagyon jó!
3 és fél óra annyira nem is rossz idő.. de nagyon kemény lehetett, pláne a köldökzsinór miatt is. próbálok készülni lelkileg a szülés mellett, hogy utána fog csak fájni igazán mindenem. de akkor már itt a kicsi és az elfelejteti, remélem.

én most sokat keménykedem megint és nagyon szenvedek a melegtől.. és kicsit félek a szüléstől.. :oops:

Erdődi még van a héten, utána Emődinek ad át. a szülésznő megnyugtatott, hogy alapos és rendes.

holnap megint nst

puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok.

Én Sziszit Emődinél szültem :)
Nálam túl alapos volt és ezért feküdtem 9napot a kórházban (eközben szabira ment és átadott Dinyának ezért lett csak 9nap,amúgy 1hónapig lettem volna bennt)
Minden esetre én nem megyek többet hozzá...
Lelkiismeretesnek és alaposnak azért tuti elmondható és nagyon odafigyel az emberre.viszont még nagyon tapasztalatlan-38hetesen nem tudott magától Uh-ot csinálni (nemtalálta a szívhangot+sziszi lábát :roll:
Szüléskor nem ő volt az ügyeletes,de azonnal bejött-de semmit nem csinált azonkívül hogy összevart.
úgyhogy van pro és kontra nála is egyaránt :)

Szerintem nagyon jó doki lesz ha eltölt majd pár évet a szakmában.

Egy nem tetszett nagyon nála (ilyet még más dokinál nem tap):várta NST után a pénzt. :evil:

Amúgy meg szerintem mindegy is,hogy ki van bennt-úgyis Te szülöd a kicsit-ők csak segíteni tudnak.-főleg a szülésznő.
Bizti rendben lesz minden.

Hogy bírod ezeket a hirtelen időjárásváltozásokat és viharokat?

vigyi magatokra
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok!

Köszönjük jól vagyunk.
Kende szopizik rendesen. Most már 100 alatt nem is akarja abbahagyni. Egy zabagép ez a kölyök. Nekem elég nehezen indult be a tejcsim, de most szerencsére van annyi, hogy elég egész napra neki. Kicsit fejni is tudok, így éjszaka 1-szer kapja a lefejt tejcsit.

Szüléstörténet:
Nálunk úgy indult, hogy már hetekkel a szülés előtt 1 ujjnyira nyitva voltam. A szülés hetében hétfőn voltam dokinál és mondta, hogy már 2 ujjnyi, de még hazaenged. (hazasírtam magam)
Ja és a lábam már ekkor elég vizes volt és a vérnyomim is kicsit magasabb volt a szokottnál.
Megbeszéltük a dokimmal, hogy szerdán 06.28-án megyek újra és csinálunk egy vérvételt.
Szóval az egész úgy indult, hogy szerda hajnalban már éjszaka 1/4 2-től kóvályogtam a lakásban, mint aki a helyét keresi. Fájásaim kb. óránként kettő volt. Nem is törődtem velük, mert korábban is volt már ilyen. Reggel szépen letusoltam és elindultunk vérvételre. A kocsiban már 10 perces fájásaim voltak. Bementünk a MÁV kórházba, mert nekem ott szoktak vért venni. Az aszisztens látta rajtam, hogy elég carul nézek ki. Mondtam neki, hogy fájdogál a hasam. Azonnal hívta az orvosom, aki azonnal átküldött a Schöfibe. Én persze tiltakoztam, hogy lehet, hogy csak jósló fájások, de a doki kiröhögött, hogy két ujjnyinál nincs már jósló fájás. Tehát átmentünk a másik kórházba. Természetesen mikor beértünk semmi bajom nem volt. A szülésznő megvizsgált és kaptam is a szobámat. Mire másodszorra vizsgáltak már 3 ujjnyira nyitva voltam. Ha jól emlékszem 10.40-kor az orvosom javaslatára burkot repesztettek. Na innentől kezdve erősödtek és sűrűsödtek a fájások. Közben az időérzékemet teljesen elveszettem. Mire a szülőszobára kerültem már 3-4 ujjnyira voltam és hát eléggé gyorsan jöttek a fájások. Az 5. ujjnyi nyílás nekem nagyon lassúnak tűnt, de akkor már mondtam, hogy adjanak valami fájdalomcsillapítót, mert nem bírom. Erre kiröhögtek, hogy már mindjárt kint lesz a baba, és nem kapok semmit. Ezt követően kaptam oxytocint, hogy a fájások ne álljanak le. Utána jöttek a tolófájások és hát nyomnom kellett. Az orvosom és a szülésznőm rengeteget segítettek. Mikor már kicsit kint volt a baba feje szépen leálltak a fájások. Így várni kellett a következő fájásra. Ekkor már mondtam a dokinak, hogy császározzon meg, vagy csináljon valamit, mert nagyon kész vagyok és nem tudom kitolni a babát. Erre megint kinevettek, hogy már látják a baba haját, így csak nyugi és várjam a fájást és nyomjak. Azt hittem sose jön az a fájás. Akkor már szó szerint vártam, a fájásra, mert már kint akartam tudni a babát. Így örültem, amikor újra jöttek és ki tudtam tolni a babót. Mikor kint volt azonnal felsírt és a mellkasomra tették. Olyan édes volt. Én meg csak öleltem őt és boldog voltam. Aztán elvitték, de hamar vissza is hozták. :) Szegénykém üvöltött, mert iszonyat éhes lehetett, mert ugye reggel vérvételre éhgyomorra mentem, így még szegényke a reggelit sem kapta meg. Az apuka végig ott volt mellettem a szülés alatt és nekem iszonyatosan jó volt, hogy biztatott közben. Így utólag visszagondolva csodálatos volt az egész és bármikor újra csinálnám.

Ewa: szerintem ne izgulj és ne félj a szüléstől. Előre úgy sem tudod, hogy fog alakulni, csak fölöslegesen stresszeled magad! Próbálj relaxálni és sokat pihizni. Használd ki, hogy most még bármikor pihizhetsz :) Utána már csak akkor pihizel mikor a babó úgy akarja :)
Kívánok neked ilyen gyors és mondhatni könnyű szülést.
Kitartást a nagy melegben. Sajna jövő héten is ilyen meleg lesz.

Cleo: hogy bírják a srácok a nagy meleget? Amúgy fiúk / lányok vagy 1-1 arány? Hogy hívják őket?

Megyek, mert a csöppség nem akar elaludni.

Puszi
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


sziasztok.

kisvirág.nagyon aranyos a szülés-történeted.szinte magam előtt láttam az egészet :) Én is osztom a véleményed az apás szüléssel kapcsolatban-nálunk is mindkettőnél benntvolt és végig szemmel tartotta a babákat miközben engem varrtak.
Nagyon jó,hogy ennyit tud szopizni Kende.
Sajna én nem voltam egyiknél sem valami bőtejű (Zsoltinál végig pótlást kellett adni mellette)-így sziszinél,hogy 8hónapig szopizott-nekem már siker.Szóval igen,Zsoltika aug-ban lesz 4éves,a hugi Szilvike-aug-ban 2lesz.
Ti terveztek majd kistesót egyszer?

sziasztok.
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok4

Kisvirág, örülök, hogy leírtad a szülésedet! nagyon aranyos és szép! milyen csodálatos lehet, mikor először odaadják a gyerekedet! az azért érdekes lehet, amikor kint már a kcsi feje és várni kell..

nálunk is apás szülés lesz. mikor kicsit félek a szüléstől néha mondom a férjemnek, hogy nézze meg mit művelt velem, ő ekkor nagyon büszkén vigyorog :-)
ma megdícsérték a babát az nst-n, hogy nagyon szép a görbéje :-)
az uh-n is minden rendben. 2 stáiumban van a lepény, szépen öregszik, de jó a keringés. az 1 ujjnyi már megvan nálunk is. pénteken lesz a köv nst + full vizsgálat mielőtt elmegy a doki szabira.

Cleo: remélem Emődi ez alatt a 2 év alatt mióta Sziszikét szülted, elég tapasztalatot szedett össze

puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Én csak vendégként ugrottam be ide, nagyjából elolvasgattalak Titeket...Szeretnék tanácsot kérni.
Ma voltam dokinál, kicsit rövidült a méhnyak, most 2-3cm között van. Amúgy teljesen zárt. Holnap töltöm a 32.hetet.
Mit tanácsoltok mit tegyek? Sokat pihenek, itthon vagyok, napi 1x megyek el itthonról, vásárolgatni, sétálni (3.emelten lakom :( )
Panangint szedek, doki 3*1-ről 3*2 -re növelte mától az adagot.
Ülés helyett inkább feküdjek ha tehetem?
Köszi

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


szia edit.

Szerintem nincs okod az aggodalomra. :) a lényeg,hogy teljesen zárt a méhszáj.végülis már lassan a terhesség vége felé jársz.
amúgy ha nem mondta a doki ne is feküdj-csak ha úgy érzed-kényszerből nincs szükség rá.
csak hogy megnyugtassalak -nekem 33hetesen: 2111-es volt a méhszáj-és túlhordtam a lányom.(30hetesen:2100-as volt-innentől feküdtem)
Szóval még1*:ne aggódj
Első baba lesz a kicsilány?
A panangint nem ismerem-mire írta a doki?

Nagyon tetszik az Uh-os kép :o
sziasztok
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok!

Köszi Cleo a megnyugtató sorokat. :)
Igen első baba lesz, szept.23-ra várom, kislány, Kata (remélem eltalálták a nemét, 2 doki is ezt, mondta :) )
A Panangint szívbetegeknek is szokták adni, de nem kell megijdedni ebben K, és Mg van százvalahány mg-ban. Amúgy recept nélkül kapható. A pezsgőtablettánál lehet, hogy jobb, nem tudom.

A képet a 31.heti 4D UH-DVD-ről fényképeztem digitálissal és lekicsinyítettem. A baba amúgy szopizott végig. Alig mutogatta magát, egyfolytában izgett-mozgott.

Kitartást a Többieknek: Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


szia Edit.

Bizti nagyon eleven kiscsaj lesz akkor :lol: (az én lányom is az)

Hol fogsz egyébként szülni? Mi szolnokiak vagyunk.

A nemét illetően nálam is eltalálták.a fiamnál a 16., a lánykámnál a 24héttől kezde látszott.

Többiek?
Sziasztok
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok!

Tatabányai vagyok, a SZent Borbála Kórházban fogok szülni. Holnap bejelentkezek UH-ra, aztán találkozok egy szülésznővel, akit szeretnék magamnak. Ha vállal és mennyiért...Nem tudom hogy működik, remélem felvilágosít :)
Hozzátk is elért a hidegfront? Végre tudtam éjjel aludni. Bár kicsit frontérzékeny vagyok, fáj a lábam.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Szia Edit!

Szerintem se aggódj, és nem is szükséges feküdnöd. Ha úgy érzed fáradt vagy, akkor pihenj le mindig. Nekem a 23. héten volt 2100 a méhszájam. a 34. hétig feküdtem, azóta jövök-megyek és csak most a 38. héten rövidültem tovább, 1110re, ami meg már természetes is.
Keményedések nincsenek?

Üdv: Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!
Szia Ewa!

Most már napi 3*2 Panangint szedek, néha feszülget a hasam, nem tudom az keményedés-e, mert 20-30sec-nél soha nem tart tovább. A köldök alatt, környékén kemény. Úgyhogy keményedés annyira nem jellemző. 1 hete alhasamban érzek fájdalmat, az is kb 10-20sec-ig tart. Gondolom majd ezekből lesznek az igazi szülési fájdalmak.

Tényleg nektek mekkora volt 30. és 32. héten a baba? Azért kérdezem mert 30.héten 4D UH szerint volt a baba 1700g, a héten meg a kórházba megyek UH-ra kiváncsi vagyok mennyit nőtt. Persze tudom ezek csak becslések.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Edit megkeresem a papírokat,és leírom mekkorák voltak
pusz
cleo27
 
 


Szia Edit!

Ezek a méhösszehúzódások természetesek. 10-15-nél nem igazán ó, ha többször van egy nap, de addig ok.

Nálunk a picike a 32. héten a BPD 82 a THQ 86 mm volt. Nekem a doki nem szokott mondani súlyt, csak most mondta legutoljára, hogy 3 kg felett vagyunk :-)

Végre itt a lehülés!!!

Üdv: Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Köszi Ewa az adatot. Most én is megnéztem a 31.hét legelején voltunk 4D-n akkor BPD: 82,5, Has kerülete (AC) : 27.00,
FL: 5,81.

Holnap megyek a kórházba a 32 hetes UH-ra, más orvos, más készülék, 2,5 hét eltelte, kiváncsi leszek a fejlődésre.

Tegnap beszéltem a szülésznővel, akit szeretnék, rendes volt nagyon, csinált egy NST-t is. Minden rendben, a kis feszülések miatt van némi méhtevékenység.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


sziasztok

Ewa,Edit-hát szerintem mindkettőtöknek jó nagy babátok lesz-legalábbis a mi adatainkhoz képest.

Szóval
1 szülés-Zsolti-4000g55cmszül
30hét BPD 82mm, THQ85mm

2.szülés-Sziszi-3900g54cmszül
30hét BPD 78mm,THQ 85mm, FL 56
33hét 87 90


Edit.tök rendi lehet a szülésznőd- ha még NST-t is csinált :shock:
A méhtevékenység érthető már ilyenkor-készülődik a tested a szülésre-és ez így van jól.

Majd írjál,hogy mi volt az UH-on. :)

sziasztok
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok!

Mai UH: BPD:85mm, THQ:85mm
Fejvégű fekvés, méhlepény mellső falom, mélyen.
24.héten még a belső méhszájat érintette a méhlepény, 2 hete 4D-n a nőci azt mondta a feje lejjebb van, ugyhogy feljebb ment. Ma meg én kérdeztem rá, úgy nézte meg a doki. Azért jó tudni, hogy mélyen van. Ennyi történt.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Megint én. Van babaneten albumotok?
Mi is készülünk majd feltenni képeket.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!
Ewa! Hogy vagytok? Még egyben?
Mi "kezdünk" túljutni a kezdeti nehézségeken, jól vagyunk, Vencel nagyon cuki és hát nagyon ragaszkodik a cicimhez, hiába műanyagos-csak bimbóvédővel tudok szopiztatni. Szóval alig van időm valamire, de hát unatkoztunk előtte eleget fekve...
Szóval még mindig hihetetlen...
Edi: már válaszoltak neked....minden rendben lesz! Megyek, mert ébredezik picúr! Minden jót mindenkinek
Mári
mári
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: