Új privát üzeneted érkezett!

ÉvaIII, értem. Szerintem, nagyon jó, hogy a tápszer mellett még szoptatod. Valószínûnek tartom, hogy ezt a tejmennyiséget így fenn tudod tartani, amíg csak szopizik a babád. Szép méretei vannak! Kép

Minden jót nektek!

Üdv.
Iboly
iboly
 
 


Lanyok!

Valamit nem ertek. 3 1/2 honapos babam mar egesz szepeket alszik ejjel, kb. 10-tol reggel 8-ig. Nade igy egyre nehezebben jon ki az 5 eves, illetve este mar egyre gyakrabban eszik. Az utolso ket evese kozott mar csak 2 ora van. Ez igy van rendjen, vagy 4x fog enni?

Zsuzsa
zsuzsa73
 


Zsuzsa és Pocok. Az én fiam szinte születésérõl fogva alszik este 8-tól reggel 7-8-ig. Én úgy etetem, hogy 8-kor, 11-kor, 2-kor,5-kor és 8-kor (kb).
Szinte napok alatt megszokta, pedig bennem nem volt semmi következetesség. Már 5 hónapos és és mindketten jól érezzük így magunkat.
ÉvaIII
Névtelen
 

 
 

Zsuzsa, szerintem, emiatt egy cseppet se aggódj. Ha igénye szerint szoptatod a babádat, õ pontosan tudja, mikor szeretne enni. Akkor fölösleges számolni, hogy ez hányszor történik meg egy nap. És az is teljesen mindegy, hogy mennyi idõ telik el két szopi között. Két óra, három, vagy csak fél? Lényegtelen.Bízd rá nyugodtan a dolgot. Az a fõ, hogy szépen gyarapodjon, kis hurkás legyen. Ha a foga elkezdi bántani, valószínûleg többet akar majd szopizni, sõt, az éjszakai alvást is megszakíthatja egy kis megnyugtató szopizásért. Meg akkor is, ha eljut a fejlõdésnek egy olyan szakaszába, amikor kevés lesz neki a mostani tejmennyiség. Akkor majd gyakoribb mellretétellel segíthetsz neki.

Iboly
iboly
 
 


Sziaszstok!

Hát nálunk Balu nagyon keményen fogzik, állandóan rágna valamit! Az éjszakát leszámítva 2 óránként eszik (van, hogy gyakrabban). Azért már várom, hogy vége legyen ennek az idõszaknak!
Hogyan lehet leszoktatni egy 3,5 hónapos babát arról, hogy harapjon, illetve, hogy belemarkoljon a mellembe?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Cory!
Durvának tûnik,de egy erõteljes "NEM"-et kell mondani amikor harap vagy markol.Nálunk bevált kb a harmadik nem után.De próbáld meg azt hogy sziszegsz egyet (mint amikor fáj valami)lehet hogy azt is megérti.
Sok sikert!
Mariann
zmariann
 


Kedves Pocok,

a lányom pont ekkora volt, amikor nekünk is hasonló bajunk volt. Én egy darabig felébresztettem éjfél körül, de nagyon utáltam a dolgot. Mivel a négyszeri evés kevés volt, azt találtam ki, hogy a délutáni alvás után kap uzsonnát (gyümölcsöt, ez ált. alma), utána általában valahogy elvagyunk (pl. mi nagyobbak vacsizunk õ meg játszik a járókában), aztán meztelenkedés, játék és fürdés kb. fél9 - 9 körül. Ezután kap vacsorát (tápszert) és alvás, ekkor általában elájul. így reggel 7-ig alszik, aztán 10-11, 2-3 körül eszik, ezután van a délutáni alvás. Ez sokszor fél 8-ig is eltart nála, akkor már fel szoktuk ébreszteni. Egyébként elõfordul, hogy úgy bekajál, hogy alig vacsorázik utána, de akkor is bírja reggelig.
Ja, és most 5 és fél hónapos a kiscsaj.
Üdv: Bimbi
Névtelen
 


Biztos éhes, azért kel fel, azzal a 40 g-mal nem lehet sokáig húzni. És este szopás közben aludt el? Ha igen, rá kellene valahogy venned, hogy alvás helyett még egyen egy kicsit, ha nagyon nem megy, akkor muszáj lesz még hajnalban szoptatni.
Üdv: Bimbi
Névtelen
 


Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
Kisfiam 3 és fél hónapos. 3100 grammal született. Most kb 5,7 kg, 66 centi. Mostanában kb 100 g-t hízik hetente. Karácsony elõtt már átaludt néhány éjszakát. Velünk is megtörtént szinte minden amit itt olvastam (alvás szopi alatt, pótlás szopi után, fejés szinte mindig, stb.) Most már alig - hetente egyszer- kétszer - kellett pótlás, leginkább lefejt tej. De most megint valami történt, mert nyügösen szopik, -vagy ha jó kedve van mosolyog, beszélget a cici mögött, cici persze kipottyan,- kb 140-180 g-t, (de nem mindig mérem) aztán két-három óra múlva megint csak cicivel lehet megnyugtatni. Pedig nincs ilyen gyakran elég tejem. Most újra felébred éjjel, van hogy kétszer is. Ami a legfurcsább, sem a lefelt tej, sem a tápszer nem igazán kell neki, persze szopi után. Mit csináljak, normális ez?
Nem valami sûrûbb kellene neki?
Nálam az egész napos mellen levés nem igazi megoldás, van két nagyobbacska gyerekem, akiket párom mellett el kell látni.
Az is lehet, hogy ez nem is gond csak én csinálom magamnak.

Mindenesetre ha van valami ötletetek, segítsetek.
Köszi Gabi
nsgabi (nsgabi)
 


Gabi!

Szerintem most van a 3 hónapos fejlõdési ugrás nálatok. Ilyenkor ok nélkül nyûgösebbek a babák, és mivel megnõ az étvágyuk (szinte egyik napról a másikra), folyton cicin lennének. Add csak neki oda, attól lesz több tejed, ha mellre rakod. A tej 90%-a szoptatás közben termelõdik, nem két szoptatás között. Azaz, attól nem lesz több tejed, ha kivársz, sõt, kevesebb lesz egy idõ után, mert nem fogja elég inger érni a melled, és a benne maradt tejet a szervezeted úgy fogja értékelni, mint felesleget, és kevesebb termelésére fog beállni.
Az én lányom ilyen idõs korában volt, hogy fél óránként a mellemen lógott, de megérte. (Csak csendben merem már megjegyezni, nehogy nagyon dicsekedésnek hasson, de még mindig szopik, igaz, erre büszke is vagyok, megkínlódtunk érte mi is...Kép).
Oltári ügyesek vagytok, hogy sikerült már majdnem teljesen elhagyni a pótlást, és szerintem most, hogy a lefejt tej és a tápszer sem ízlik neki, itt az alkalom, hogy teljesen elhagyjátok! TEDD MELLRE, ha kell, félóránként, pár nap alatt annyi tejed lesz, hogy a MILLI Tejgyárat is te fogod ellátni..Kép

Sok sikert és nyugi, természetes, amin keresztül mentek!

Puszi:

Dia
Dia
 


Köszi Dia a gyors választ!
Persze most is cicin vagyunk. Mit jelent ez fejlõdési ugrás? Vissza fog térni a régi 3-4 órás rend?
Szia Gabi
nsgabi (nsgabi)
 


Szia Gabi!

Több fejlõdési ugrással is lehet találkozni a babáknál. Azt hiszem, így vannak: 3 hetes, 6 hetes, 3 hónapos, 6 hónapos kor. Ilyenkor általában mindig ingerlékenyebbek, és emellett hirtelen megnõ a kalóriaszükségletük is, azaz, több tejet kellene enniük, mint az azt megelõzõ napon. De hát ugye, az ember cicije nem gondolatolvasó, kell neki egy pár nap, amíg átáll erre. Ezalatt a pár nap alatt többször éhes a baba, de nem azért, mert a te melledben fogyna a tej, hanem mert az õ szervezete többet akar. És pár nap alatt, de legkésõbb egy, másfél hét alatt a tejtermelés hozzáidomul az új igényekhez, és megint vissza fog állni a régi rend. Szóval, megint majd 3-4 óránként fog enni kérni. A lényeg, hogy most hadd lógjon annyit rajtad, amennyit csak akar, ennél jobb tejszaporítót ember még úgysem talált fel.
Elõfordulhat, hogy pár nap múlva majd azt veszed észre, hogy megint csöpög a tejed, és megint feszül szoptatás elõtt, megint érezheted az erõs tejleadó reflexet, ezek is tök normális jelenségek, ha nem akarsz, nem kell fejned, megfint be fog állni a kereslet-kínálat.

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Dia!
Ez nagyon megnyugtató, mert eddig kellemesen kiszámítható volt a szoptatás. Persze a elsõ hetek után. Szeretném ha visszatérne a viszonylagos rendszeresség. Meg az éjszakai alvás. Ma nem aludtunk tán 3 órát, mi felnõttek.
Iszom a teát, újra szedni kezdem a homeopátiás golyókat. Ezek az elején nagyon beváltak. Valaki írta itt, hogy a malátakávé is jó.
Tényleg, az almalé, almapüré adásról mi a véleményed? A védõnõ szerint el lehetne kezdeni. Nem nagy kedvem van ezzel is macerálni Tomit, fõleg ha teljesen felesleges még.

Puszi:
Gabi
nsgabi (nsgabi)
 


Kedves Gabi!

Szerintem tök felesleges, hat hónapos korra érik meg a babák bélrendszere annyira, hogy bontani is tudja a szilárd táplálékokat, és fel is tudja szívni a hasznos anyagokat! Addig csak átfut rajta, szinte teljesen emésztetlenül, viszont elveszi az étvágyát, ezáltal nem fog eleget szopizni. És megint csak a tejmennyiség fog tõle csökkeni.

A LLL, a WHO és a többi szoptatással foglalkozó egyesület szerint is hat hónapos korig az a legjobb a babáknak, ha anyatejet kapnak (ha ehhez adott minden feltétel), és semmi más kiegészítést. Se teát, se vizet, se almát, semmit. Hat hónapos kor után el lehet kezdeni a szilárd táplálékok bevezetését, ha addig az anyatejtõl szépen fejlõdik a baba (arra számíts, hogy ahogy idõsebbé válik a baba, lelassul a hízása, a lényeg, hogy hízzon, vagy legalábbis stagnáljon a súlya, gond akkor van, ha fogy, amellett, hogy szopizik rendesen, és petyhüdt a bõre, fáradékony, stb...). Akkor sem kötelezõ azonban, ha nem kívánja, felesleges erõltetni. Késõbb úgyis el fogja fogadni. Az itatást is elég akkor elkezdeni, amikor már szilárd táplálékot is kap, addig az anyatej tökéletesen fedezi a vízszükségletet is.

Ja, és még valami, az anyatej védõréteggel látja el a beleket, amit más táplálék, innivaló lemoshat, így utat engedhet egy csomó fertõzésnek.

Szóval, szerintem nyugodtan várj csak azzal az almapürével, ha a kisfiad hízik, tökéletesen elég neki az, amit kap, azaz az anyatej. De ha nem lenne elég, akkor is inkább a tápszer ilyen korban, mint az alma. Szerintem...Kép

Puszi és BUJJÉK!

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Légyszi adjatok tanácsot!
A kisfiam 10 hónapos és nem hajlandó enni csak szopni.
Sokmindent kipróbáltunk,egy-egy dolgot megnyalogat,de nem kifejetten ízlik neki.
Van aki azt mondja hogy szopizzon csak az a legjobb neki,a védõnõm azt mondja hogy õ az a típusú baba aki cici mellõl fog a tölöttkáposztához ülni,de volt olyan is hogy az a gyerek aki éhes,még a vasszöget is megeszi.Na ez már durva volt,még jó hogy nem fogom a babámat kiéheztetni hogy mást is egyen.
Persze hallottam és olvastam is ilyen babákról,de valahogy jobban megnyugodnék hogy nem én rontottam el valamit.
Köszi nektek!
Mariann
zmariann
 


Kedves Mariann!

Nyugi, nem rontottál el semmit. A te babád ilyen, és kész! Hidd el, ha éhes lenne, ha nem lenne elég neki a tejed, mást is elfogadna.
Bori lányom is több, mint kilenc hónapos koráig nem fogadott el a cicin kívül semmit, aztán egyik napról a másikra bevágott 200 ml fõzeléket.
Ne izgulj, szerintem nálatok is így lesz. Próbálkozz, de ne erõltesd. Ha találsz valamit, amit szívesen elfogad, add neki azt, akár egy héten keresztül is, ilyenkor az anyatej miatt még nem válhat egyoldalúvá a táplálkozása.
Amikor pedig elkezd enni szilárdabbat is, vedd úgy, mintha hat hónapos baba lenne, és elõször a legegyszerûbbekkel kezd, sárgarépapüré, stb. És fokozatosan vezesd be a husit és a többit. Kicsit fáziskésésben lesztek, de 20 éves korára már biztos ugyanúgy megnyalja majd a tíz ujját egy jó pörkölt után, mint az, aki hat hónaposan kezdte az elválasztást.

Puszi neked:

Dia
Dia
 


Lanyok!

SOS: Lazasan lehet szoptatni? (Remelem marad a hoemelkedes, de a ferjemnel mar 38,2)

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Kedves Zsuzsa!

Nekem anno a csecsemõsnõvérek azt mondták, hogy 39 fokos lázig igen. De ha biztosat akarsz tudni, akkor hívd fel a Szoptatási Ambulanciát, a Szent István kórházban.

Puszi és gyógyulást:

Dia
Dia
 


Szia Zsuzsa!

Szoptass nyugodtan! Ha beteg vagy, úgyis hamarabb fertõzöl, mintsem a tünetek kijönnének rajtad. És így átadhatod a babádnak az immunanyagokat is a betegséged ellen!

Beri
Beri (beri)
 


Szia Zsuzsa!

Így van, szoptass nyugodtan! Ha esetleg gyógyszert kell szedned, olyat kérj az orvostól, amit szoptatás alatt is lehet szedni. Lázcsillapítót is szedhetsz, de Algopyrint csak módjával.

Jobbulást nektek!!!
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!
Mariann, ne aggódj! Az én fiam is elmúlt nyolc hónapos, és igazából csak a cici érdekli. Kísérletezgetek egy ideje, de szerintem a gyomráig igen csekély mennyiség jutott le eddig. A fõzeléféléket, akár üveges, akár házi gyártmány ki nem állhatja,azonnal bezárja a száját és elfordítja a fejét.Kitartóan köpköd, és eszébe sem jutna hogy lenyelje a nehezen becsempészett ételt. A mi kajánk annál jobban érdekli, meg az hogy mit is esznek a tesók. A magunknak készített zöldséges levesekbõl szoktam megkínálni, és újabban kínáltuk pulykamellel is. Amikor közösen ebédelünk, õt is odaültetem, etetõszékben, és nagyon lelkes. egy két kiskanálnyi amit hajlandó elfogani,és látszik hogy ízlik neki. de aztán inkább a cici.
10 kg, van négy foga, szóval már meg is harap.
kitartás, fog még hiányozni a szoptatás.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Dia,Zsomimama köszi a válaszokat!
Én is sokféle dolgot próbáltam,azt már megszámolni sem tudom hány bébikaját dobtam ki (igaz egyik másik olyan volt hogy én sem ettem volna meg,na mindegy).
Most tartok ott hogy nem is fõzök neki külön,amit mi eszünk abból elfogad egy-két falatot,ízlik is neki,de ennyi.A harmadik falatot már úgy tolja ki a nyelvével,mint aki dicsekszik hogy neki milyen nagyra nõtt.
Meddig érdemes próbálkozni a bébifözelékkel?
Mikor fog enni rendesen???
Ti miket adtok neki kostólgatni?

Köszi,
Mariann
zmariann
 


Sziasztok!
Sajnos én egy jó kis mellgyulladással köszöntöttem az új évet:-(
Egyszerûen nem tudom mit csináljak... Tegnap nagyon pocsékul éreztem magam, lázasan feküdtem egész nap, ma már vmivel jobb. Mivel a babám nem akar szopizni (hiába próbáltunk már sokmindent) az egészet ki kell fejnem, ma pl. még mást sem csináltam. Megetetem aztán fejek több mint egy órán keresztül csak a gyulladt mellembõl. Még az a szerencse, hogy a másikkal egész hamar tudok végezni. Nem tudtok vmit javasolni? Minden ötletet szívesen vennék. Ja, ezen kívül a babu kb. 2-2,5 óránként eszik, ami eddig 3,5-4 óra volt. Azt gyanítom, hogy vizes a tejcim. Mit csináljak?
Ágci (és Gabómanó, aki holnap 1 hónapos)
Ágci
 


Sziasztok!

Ágci, én is hasonlóképp kezdtem az új évet!Kép Ami nekem bejött az a melegvizes borogatás és maszírozás szopi elõtt, utána pedig a gyulladt csomóra jégkockát tettem. Így elmúlt két nap alatt. Amire vigyázni kell, hogy maszírozni óvatosan és jegelni csak max.10 percig szabad a gyulladt részt, mert a hideg apasztja a tejet. Minden testhelyzetet kipróbáltál a szoptatásnál? Az én pici fiamnál is elõfordult, hogy nem akart szopizni csak úgy, hogy feküdtem.
Egyébként ha jól tudom, az orvos antibiotikumot is fel tud írni mellgyulladásra, lehet, hogy érdemes lenne elmenned. Szedsz valamilyen lázcsillapítót?

Iboly, nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy Algopyrint nyugodtan szedhetek, szülés után a kórházban is ezt adták, azt mondták, hogy négy óránként lehet szedni. Nekem a Rubophent nem javasolták. Most akkor melyik jó láz esetén?

Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok!

Sajnos Majanak (3,5 hónapos) egyhébb hörghurutja van. A dokinéni azt javasolta, hogy adjak neki plusz teát (eddig csak szopott, és elég szépen gyarapszik) vagy szoptassam gyakrabban. Szerintetek melyik jobb megoldás? A szoptatás egszerûbb, de félek, hogy nagyon megnõ a tejem mennyisége, és azt hiszem, ez megkönnyíti a mellgyulladás esélyét?

Ha tea, milyen tea és mikor? Szoptatások között? És egyáltalán milyen cumisüveget a legjobb, ami "ciciszerû"?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Szia Zsuzsa!

Szerintem ne adj neki plusz teát, mert akkor kevesebbet fog szopizni. Ha szomjas a baba a láz miatt, akkor ugyan többször is szopik, de néha csak pár kortyot, tehát nem lesz sokkal több tejed. Az én lányom már kb. 10 napja náthás, így többször szoptatom, de kevesebbet kér egy alkalommal. Ha mégis mindenáron teát akarsz neki adni, akkor add pohárból vagy kiskanállal, a hársfa vagy bodzatea jó az ilyesmire.

Beri
Beri (beri)
 


Katica, minden doki mást mond, nehéz igazságot tenni. Én mindig Rubophent szedek, ha muszáj valamit, pl. erõs fejfájásra, de tapasztalataim szerint, a Rubophen (és általában a paracetamol készítmények) 38 fok fölött nem hatásosak. Algopyrin a nõgyógyim szerint szedhetõ, a gyermekorvos szerint csak módjával. (Állítólag öli a vörösvértesteket, de ezt nem orvostól hallottam.)

Na, most légy okos! Kép

Zsuzsa, ha nem akarsz mellgyuszit, akkor inkább ne adj a babusnak cumisüveget, a rossz szopási technika ugyanis pont oda vezethet. Amikor az én kisfiam lázas volt, soha nem adtam neki teát, amíg csak szopott, és tökéletesen elegendõnek bizonyult az anyatej. Ahogy Beri is mondta, legfeljebb gyakrabban szopik majd kisebb mennyiségeket, így inkább a hígabb, úgynevezett elsõtejhez fog hozzájutni, ami általában elegendõ folyadék. Ha nagyon magas láza lenne, és nem szopna eleget, nem lenne 5-6 pisis pelusa naponta, bágyadt lenne, beesne a kutacsa vagy romlana az izomtónusa, akkor gyanakodhatsz arra, hogy nem elegendõ a folyadékbevitel. Akkor pótolni kell. De inkább pohárból, kanálból, ha elfogadja, vagy fecskendõbõl, szemcseppentõbõl.
Ha a gyakoribb szopitól szaporodna a tejed, a betegség után majd újra alkalmazkodik a tejtermelésed a babád aktuális igényéhez.

Ágci, tényleg próbálj ki különbözõ szoptatási pozíciókat, egyik leghatásosabb négykézláb a baba fölé hajolva, nagyon meleg borogatást közvetlenül a szopi elõtt tedd rá.
De ha fejsz, még több tejed lesz, még több fog pangani, inkább csak akkor fejj, ha a babád kihagy egy szopit. Inkább tedd mellre olyan gyakran, amilyen gyakran csak kéri.
Biztos, hogy nem vizes a tejed, ilyen nincs, ellenben a láztól apadhatott, semmi vész, gyakori szopival a babád visszahozza a kellõ mennyiséget.

GYÓGYULJATOK MEG MIND!!

Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa: Balunak most volt légcsõhurutja. Nálunk is az volt a tanács, hogy kínáljuk meg teával. Vettünk a gyógyszertárban csecsemõteát, és elkészítettük. Akkor kínáltam meg vele, mikor túl volt a szopizáson és tovább sírt. Elsõ nap 50ml-t ivott, második nap 20ml-t, és többet nem fogadott el! Szerintem fontos lehet! Ha nem kell neki, akkor úgysem fogadja el!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat, talán épp kifelé megyek már belõle.

Kedves Iboly!
Már korábban is olvastam a topicot, mikor még csak vártam a picit, de legrosszabb álmaimban sem gondoltam volna, hogy nem fogom tudni szoptatni. Nos, hát ez nem így lett. El sem tudod képzelni mennyi mindent megpróbáltunk már. Eleve a kórházban sem akart azonosulni a ténnyel, hogy neki szopizni kellene. Próbáltak segíteni többször is, de sajnos minden hiába. (picit gondolom az is közrejátszhatott, hogy a születése után csak másfél órával kaptam meg, addig tartott ugyanis a varrás, aztán mivel éjfélkor született, hajnalban mikor átkerültünk a gyerekágyas osztályra elvitték, és csak a 9 órás etetésre hozták ki, majd besárgult, így fél 11-kor már el is vitték fénybe. Ahol egészen a hazamenetelünk napjáig benn is tartották. Csak a szopizások idejére hozták ki, amit pedig rendszerint végigaludt, de úgy hogy a rutinos nõvérek sem tudták felébreszteni.)
Nos, mint írtam nagyon sokféle dolgot kipróbáltunk már, benn is, bár ott csak fekve tudtam volna szoptatni, mert a gátsebem nagyon fájdalmas volt -még a szülést követõ második-harmadik héten is-, de a kismanó nem akarta... Itthon a legkülönbözõbb pózokat próbáltuk ki, sajnos szinte dührohama lesz, ha el is kap egy-egy szopit, 2-3 szívás után abbahagyja, rázza a fejét, és ordít, mintha vmi észveszejtõ dologról lenne szó. Próbáltuk nagyon éhesen, két etetés közti félidõben, mikor éberebb volt és fenn nézelõdött, álmosan, ülve, fekve, négykézláb, apuka segítségével, szoptanítot bevetve, az eredmény mindig ugyanaz volt. ORDÍTÁS!!!
Ha mégis lenne még trükk vagy ötlet, nagyon szívesen fogadnám, mert ez így nem igazán boldog anyaság, másból sem áll a napom, mint etetés, mellszívás, több mint egy óráig tart, fõleg hogy most aztán tényleg ki kell ürítenem, ha nem akarok visszaesni, mosogatás, aztán szinte kezdõdik elölrõl minden. Még akkor sem tudok igazán foglalkozni a picivel, ha fenn van, mert mindig arra gondolok, fejnem kell a következõ etetésre. És természetesen éjszaka is. Tegnap este elaludtam a fáradtságtól ruhástul mindenestül fél 10kor, ma fél 2-kor keltem, aztán mire fél 4kor lefeküdtem, volna, felkelt a kicsi enni, mire ágyba kerültem majdnem 5 volt, fél 7kor pedig már követelte a reggelit. Ja és mi lesz akkor, ha már nem 100-120-at eszik majd, hanem többet...?
Bocsi a hosszúságért, de egy kicsit kétségbe vagyok esve, ha bárki tudna nekem segíteni, nagyon-nagyon megköszönném!:-)))
Ágci
Írhattok az e-mail címemre is, azt hamarabb megnézem: agi@pro.hu
Ágci
 


Ági!

Ez az egyik legnehezebb része az egésznek, de hidd el, hogy rendbe fog jönni. Nekünk is így kezdõdött, jöttek jobbra balra a tanácsok, ilyen póz meg olyan, Maja egyiket se szerette, állt fölöttem a dokinéni, a férjem, az anyósom, mindenki, és próbáltak segíteni.

Na én erre becsuktam a hálószobaajtót, ölembe vettem a babát, és arra gondoltam, hogy na most csak õ meg én megoldjuk. És szopott 10 grammot!!! Ez akkor olyan volt, mint a csoda! És legközelebb 20-at, és ettõl a mennyekbe voltam. És lassan lassan megismertük egymást, hogy neki mi a jó, meg nekem mi a jó, és nagyon türelmes voltam hozzá.

Most 4 hónapos lesz, csak anyatejet kap, amibõl van bõven elég!!! A tanács az, hogy nincs tanács, csak te meg õ tudjátok megoldani, sok türelemmel.

Úgyhogy nyugi, és kitartás!

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok,
tulajdonkeppen mar regi babanetes vagyok-kb.1 eves- de eddig mindig inkabb csak olvasgattam a beszelgeteseket, most viszont lenne nehany kerdesem,hatha van valki koztetek, aki tudja a valaszt. Remelem nem Off a tema es ha ismetles- ugy ertem az archivban megvan, akkor bocs, de sajnos nincs idom vegig olvasni.
Szoval most vettem egy Avent fejogepet es a puszta hasznalaton kivul az erdekelne, hogy pl. ha egyszerre csak 10-20=30 ml-t tudok lefejni egy zacskoba, akkor a nap folyaman hozza fejhetek-e meg vagy azt rogton le kell fagyasztanom? A gep sterilizalasakor az osszes kis alkatreszet ki kell foyni, hany percig?
A kisfiam 4.5 honapos es a jovo honapban visszamegyek dolgozni ezert gondoltam, hogy lefejek egy jo adag tejet, hogy 6 honapos koraig napkozben se kelljen mast ennie..Olzan jo lenne, ha tudnatok praktikus tanacsokat adni- elso nezesre nem is olyan egyszeru ez az egesz fejes dolog, mint ahogy az kinez...
Greta
Greta
 


Sziasztok!

A kismamas topikbol jovok. A szoptatassal azaz inkabb a fejessel kapcsolatban lenne kerdesem. Az elso gyermekemnel ilyenre nem volt szuksegem. De a mostani babamnal sajna lesz. Jelenleg a 28 hetes kismama vagyok es szeretnem megkerdezni, hogy ti mit hasznaltok a fejeshez. Kezi, elektromos fejot vagy csak manualisan csinaljatok? Szeretnem mielobb megvenni.
Sajnos fogaszati problemaval kuszkodok, amit orvos javaslatara a szules utan rovidesen es gyorsan meg kellene csinalni. Es igy biztos hogy kimarad egy-ket etetes azaz szopizas amikor ferjem lefejt tejet adna a babonak. Ti mit javasoltok melyik a legjobb? Ja es milyen melegre melegitiek fel a fagyasztott tejcsit? Testhomersekleture?

Elore is koszonom a segitsegeteket.
Andysj
Andysj
 


Sziasztok!

Greta: én úgy tudom, hogy 24 órán belül hozzárakhatod.
Andysj: nekem avent isis kézi mellszívóm van. 14 körül van, és dm-ekben kapható.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kedves Ágci!

Ez így tényleg nem állapot, nem csodálom, ha kétségbe vagy esve. Írok neked e-mailt, és kitalálunk valamit, készülj fel, hogy lesz egy halom kérdésem. Ha bármi fontos eszedbe jut addig is, írj nekem: eboy@freemail.hu
De ne keseregj nagyon, mert attól csak rosszabb. Az általad leírtak nagyon emlékeztetnek engem egy barátnõm esetére, aki végül jóval a kisfia egy éves korán túl szoptatott. Ezt csak elöljáróban, vígasztalásul, hogy lásd, van remény!


Kedves Gréta!
Minden elismerésem azért, amit csinálsz!
Nyugodtan tárolhatod a lefejt tejcsit hûtõben és mindig adhatsz hozzá újabb mennyiséget. Sõt, a fagyasztott tejhez is lehet újabb adagot tenni, csak akkor elõtte le kell hûteni a frissen lefejt tejet és hidegen kell hozzátenni a már lefagyasztotthoz.
Ha lesz rá lehetõséged, javaslom, hogy a munkahelyeden is fejj, így fenntarthatod a tejtermelõdést és a melled sem fog "bedurranni".

Ha mindennap fejsz, érdemes megfontolni a következõket (bemásolom egy régebbi írásomat):

Ha lehet, inkább hûtõben tárolt anyatejet adjunk a babáknak, semmint fagyasztottat. A fagyasztás során ugyanis megsemmisül néhány olyan fontos alkotórésze, amelyek megvédik a babákat a fertõzésektõl. (Természetesen még mindig jobb a fagyasztott anyatej, mint a tápszer!)
A magas hõmérséklet szintén árt a tejnek, ezért a hûtött, fagyasztott tejet csak lassan, fokozatosan szabad felmelegíteni, legjobb langyos vízbe állítva a tasakot, üveget.

Az anyatej tárolási ideje a hõmérséklettõl függ. Szobahõmérsékleten (19-22 C fok) 10 órán keresztül tárolható. (Nyilván ne hagyd elöl sokáig ha 30 fok van.)
Hûtõben (0-4 C fok) 8 napig
A hûtõben lévõ fagyasztórekeszben 2 hétig
Fagyasztóval kombinált hûtõben (külön ajtós fagyasztó) 3-4 hónapig
Fagyasztószekrényben vagy ládában (-19 C fok) 6 hónapnál is tovább.

Szerintem a gép sterilizálásakor bõven elegendõ azokat a részeit kifõzni, amelyek érintkeznek a tejjel. De szerintem, ha kizárólag saját használatra fejsz, akkor ezt sem muszáj túl gyakran, egy-egy alapos mosogatás is elegendõ lehet.

Még annyit javasolnék, hogy a lefejendõ mennyiséget fokozatosan növeld, ha minden nap pár perccel tovább fejsz, mint az elõzõn, akkor szép fokozatosan fog nõni a mennyiség. Ugyanez vonatkozik a majdani csökkentésre is.

Kedves Andysj!

Annyit szeretnék javasolni, hogy ha egy mód van rá, várjátok meg, amíg a baba néhány hetes lesz, mert az elsõ hetekben néhány kihagyott szopi is alaposan be tud kavarni a szoptatásba. (Ez nem törvényszerû, hogy nálatok is így lesz, de elõfordulhat.)
Amikor pedig a lefejt tejet kapja a kicsi, azt inkább pohárból, kanálból, cseppentõbõl próbálja a férjed odaadni neki, mert a cumisüveg szopási problémákat okozhat.
Sajnos, nincs rá szabály, hogy neked melyik fejési módszer fog beválni, ez teljesen egyéni. Ha csak rövid ideig kell fejned, érdemes megpróbálni a kézzel történõ fejést, ami sokkal kíméletesebb, mint a gépi. de ha sokat kell fejni és gyakran, akkor talán az elektromos a legpraktikusabb megoldás.
A fagyasztott tejcsit testhõmérsékletûre kell melegíteni, ahogy itt fentebb írtam.

Nem irigyellek a fogászat miatt!
Könnyû szülést neked!

Sziasztok
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok,

Lenne ket kerdesem.
1. Ha eszek valamit, mennyi ido mulva kerul a tejembe?
2. Ha a baba szopik es valami "rossz" van a tejben, mennyi ido mulva erzi meg, mikor kezd el fajni a hasa?
Az a gondom hogy epp most volt egy nagy hasfajos roham es keresem az okat. De nem tudom milyen "idotavlatban" gondolkodjak.
Elore is koszonom,

Bianka
Névtelen
 


Sziasztok,

Kedves Cory, Iboly, nagyon koszi a valaszokat, azt hiszem egyenlore veszek egy kezit, es ha nem valik be a kezi, akkor veszek majd masikat.

Kedves Iboly!

Azt hiszem beszelek a fogorvossal, tenyleg igazad van, egyre tobbektol hallom, hogy az elso hetekben nem igazan jo kihagyni szopit. Koszi a jo kivansagot!

Andysj
Andysj
 


Kedves Cory es Iboly,
koszonom a kimerito es alapos valaszokat, igyekszem oket megszivlelni. tegnap mar sikerult 110-et fejnem egyszerre- ugy tunik reggel bovebb a kinalat...
Egy masik topikban mar kerdeztem, de suket fulekre talalt: itt viszont kilog, de hatha tudjatok, hogy hol lehet babamasszazst tanulni- a keruletiekkel nem sikerult minden probalkozas ellenere felvenni a kapcsolatot...
Greta
Greta
 


Greta, hívd fel az Aktív Szülés Centrumot vagy a Védõnõk Országos Egyesületét. A Kismama magazinban van telefonszám, de ha nincs meg neked, elõkeresem.
Igen, általában reggelre több tej termelõdik és az összetétele is más, mint az estinek. Akár napszak szerint is csoportosíthatod a tasakokat, ha nem túl macerás.

Andysj, remélem, nem olyan komoly a baj, hogy ne várhatnál még néhány hetet. Szorítok!

Sziasztok
Iboly
iboly
 
 


Bianka, ez ételenként és személyenként változó, nincs rá séma. Pl. az alkohol már 30-60 peren belül megjelenik a tejben, ha magában iszod, ha ételben fogyasztod, akkor 60-90 percen belül. Egy pohár sör vagy bor alkoholtartalmának kiürülése egy kb. 54 kg súlyú nõ szervezetébõl 2-3 óra alatt megtörténik, míg ugyanez magasabb alkoholtartalmú rövidital esetében akár 13 órát is igénybe vehet.

Nyilván nem az alkohol érdekelt téged Kép de ezzel tudtam szemléltetni a dolgot.

Szerintem, legjobb, ha pár napig jegyzeteled, mikor, mit eszel, mikor lesz nyûgös, hasfájós a babád, hátha rájössz, mitõl van. De vannak babák, akik akkor is hasfájósak, nyûgösek, ha nem eszel semmi "olyat". Próbáltad már a "kólika-tartást"? Hasra fekteted a kisbabádat a karodban úgy, hogy a feje a könyökhajlatodban pihenjen, a teste a karodon, pelus a tenyeredben, a másik kezeddel megtámasztod a hátát, popsiját. Így lehet körbehurcolászni a mazsolákat, imádják!

Üdv.
Iboly

Greta, rosszul mondtam a védõnõket: helyesen Magyar Védõnõk Egyesülete (MAVE)
iboly
 
 


Sziasztok

Iboly,
Kosz a valaszt. A helyzet az hogy egy ilyen hasfajos roham utan nem nagyon merem megegyszer ugyanazt enni. Egyebkent a soska volt a fo gyanusitott.
Probaltam azt a "kolikatartast", de nem volt teljesen sikeres. Lehet, hogy nem is a hasa fajt hanem szelgorcsok voltak?! Bar az erre kapott kanalas orvossag sem segitett. Na mindegy, ez biztos mas topicba valo.
Azert koszi, hogy az alkoholrol irtal, mert vannak nevnapok, szuletesnapok. Kép

Nem tudom mennyire emlekeztek, az en babam volt olyan aluszekony. Egyetlen dolog oldotta meg a problemat: az ido. Egyszercsak elkezdett rendesen szopni. En akkor ereztem meg, hogy addig nem is szopott, hanem inkabb csak cummogott. Bar most is elalszik kozben, de eszik. Sot egy par napja nagyon "kajas" lett. Ezert ha valaki ilyen problemaval kuzd, az egyetlen tanacs amit adnek, hogy legyen turelmes. A babanak es az anyukanak is bele kell jonnie a szoptatasba.

Bianka
Névtelen
 


Sziasztok,
Most vettem észre, hogy megújult a La Leche Liga honlapja! Nézzétek meg! Az új címük:www.lll.hu
Bóbita
bóbita
 
 


Iboly, koszi a tippet- tovabb nyomozok az ugyben: a kismama megvan.Azota mar a masik topikbol is megjott a valasz: ha valakit erdekel megnezheti az elso napok, hetekben...Ott irtam, hogy most valami virus miatt egy kicsit kesleltetnem kell az ugyet- teljesen padlot fogtam tole...Ha megtudok valamit majd megirom- de inkabb mar a tul az elso napokon ...topikba- azt hiszem oda jobban illik a tema es lattam, hogy Te is vagy ott is...Greta
Greta
 


Sziasztok!
Az Új évben még nem jártam itt,mindenkinek BUÉK!
Dia!
Úgy tûnik rendezõdik a dolog, már csak délutánként pontosabban kb. 5 után kergül meg Tomi, akkor szinte mindig cicin lenne. Ebbõl az következik, hogy este alig-alig van tej. Voltunk az aktuális oltáson, dokinéni azt javasolta, hogy egészítsük ki, ha ízlik neki, tápszerrel. Ez a HUMANA babay-fit. Úgy tûnik kevesebb, mint 100 ml elég neki vacsira, persze szopi után. Mérés szerint kb 60 a szopi. Bízok benne, hogy beérem a termeléssel Tomi igényeit, de ha nem ez elég elfogadható megoldás.
Puszi
Gabi
nsgabi (nsgabi)
 


Szia Gabi!

Örülök, hogy rendezõdni látszik a helyzet. Az esti szopival kapcsolatban és a délutáni megkergüléssel kapcsolatban csak annyit, hogy délután minden baba gyakrabban kér enni, ki tudja miért, és este a kevesebbel is beérik, mert ilyenkor sokkal zsírosabb tejet választ ki a szervezeted. Szerintem az a 60 nem is olyan kevés...Kép
Vsz. leghamarabb úgy tudnál adoptálódni Tomi igényeihez, ha az esti 1 szopi helyett kettõ lenne, vagy hosszabb, mint az az egy, de ha a tápszer nyugalmat jelent neked, akkor az a legjobb megoldás.
Ügyesek vagytok és csak így tovább. Lesz még ilyen idõszak, a lényeg, hogy sose ijedj meg! Bízz magadban! Akkor kevés dolgot ront el az ember.Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Légyszi segítsetek,hogy lehet üvegrõl visszaszoktatni cicire?
Barátnõm babájáról van szó.
A szoptanít nem vált be,letépi.
Amúgy sokat bukik.
Szerintetek egy 3és fél hónapos babának mennyit kell ennie?
150et kap.Az nem kevés?
A fejlõdése is megállt,de a védõnõje csak annyit mondott,hogy van ilyen.
10et hízik hetente.
És már a tej is egyre kevesebb.
Van valami jó ötletetek?
Az én babám már 10hónapos,és már nem emlékszem pontosan az adatokra.Meg én nem is mértem.
Köszi,Mariann
zmariann
 


Mariann!

Ha hivatalos adagokat szeretnétek: valamikor az volt a divat, hogy a baba súlyát 6-al kell osztani, és annyi legyen a napi össz adag. a 150-et ennek függvényében lehet nézni. De szerintem nagyon változó, az én kisebbik fiam sose evett meg 150-nél többet, egyszerûen nem fért bele. (pedig lett volna) A heti 10 dkg gyarapodás így önmagában nem tûnik vészesnek, szerintem emiatt még nem szabad bepánikolni. Viszont az üveget tényleg jó lenne kihagyni. Szerintem igenis lehet kanállal etetni babát, bár nem naponta 6-8-szor, azt el kell ismernem. Viszont üvegem sose volt. Cumit én drasztikusan vettem el, mikor a kisebbik fiam a játszócumit elfogadta, a mellemen meg ordított, akkor ez bejött. Na de tudom, ez kissé más.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi,kösz az adatokat!
Arról nincs tapasztalata valakinek hogy a cicire hogy lehet ismét visszaszoktatni?
Mariann
zmariann
 


Kedves Mariann!
Ha megírnád az e-mail címedet, elküldöm neked, amit Iboly írt nekem, errõl a problémáról(ide nem akarom másolni, mert hosszú). Amit én tudok mondani, feljebb olvashattad a kálváriámat. Most már szopizik a kisfiam mindkét mellbõl, bár kell neki még pótlást adni, mert sokáig nem bírja a munkátKép De nálunk azért kicsit más volt a helyzet, mert õ nem is szopott.
Ágci
(ha a nevemre kattintasz ott van az én címem, ha esetleg ide nem akarod leírni)

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!
Gyönyörû a kisbabád!
Az emiledet nem tudtam elõvarázsolni.
Köszi a segítséget!
mariann.zombik@chello.hu
Mariann
zmariann
 


Sziasztok

Légyszi segítsetek!

A kisfiam Ádám 8 napos, szopizik is, de max 5-6percig és azt sem olyan intenzíven, majd elalszik úgy 10-15percre. Mikor ébred persze megint éhes és eszik úgy 5-6 percig. Van úgy hogy ezután a duplázás után hosszabb idõre el is alszik, de van hogy harmadszor és negyedszer is visszakéredzkedik a cicire. Igy viszont sose merem elkezdeni a fejést, mert mi van, ha megint kér? Sajnos nincs is még annyi tejem, hogy sokat fejhetnék, de mindig próbálom. Igy elõfordul, hogy szopizás után csak 40-50perccel kezdek fejni, ez nem túl hosszú idõ a szopitól számítva? Vagy az mindegy? Hogyan lehet növelni a tejmennyiséget? A védõnõ azt mondta hogy a két szopi között minimum 1 óra teljen el, mert az nem jó, ha félóránként etetem. Adjatok tanácsot, úgy szeretném hosszú ideig szoptatni, de félek nem lesz elég neki a tejem.

Köszi
Móni
Mona
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: