Új privát üzeneted érkezett!

Lindanya,
mivel gondolod megmosni a mellet szopi előtt és után?

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Kb. mennyit szopizhat egy 1 éven felüli gyermek ha napi 2x, plussz sok sok ejszakai szopival él? Azért is érdekel mert emellett elég keveset iszik, max. 3dl-t, de inkább kevesebbet. Nem lehet hogy szomjas és éjjel ezért ébred olyan sokszor? Elképzeljhető hogy akár 5-8dl is termelek alkalmanként (vagy rossz a mérlegünk)?

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi,

Én el tudom képzelni, hogy annyit igyon, föleg ha nem eszik sok szilárdat, és mást se nagyon iszik.
Én abbahagytam az éjszakai szoptatást egy év körül, persze fokozatosan, azóta általában átalusszuk az éjszakát. Ha kér, akkor még mindig kap tejet, de már nem úgy van, hogy minden éjjel 11-kor és 4-kor felébred.


Saját kérdésem:

Néhány napig távol vagyunk egymástól a lányommal, és szerintetek akadhat-e gond ebböl, mármint, hogy nem szoptatok. Fejögépem nincs, kézzel pedig csak nagyon picit tudok kinyomni (az meg spriccol mindenfelé Kép)
Nem gondoltam ilyesmire Kép, feltételeztem, hogy már nem sok tej lehet, nem szopik olyan gyakran. 22 hónapos. Elöre is köszönöm.

Kati
- Hétföig gyermektelen
kat_ica
 
 

 
 

Mell-lemosás: Amikor lemossuk a mellünket valamivel (pl. szappan, tusfürdő, fertőtlenítő), azzal azt érjük el, hogy a Montgomery mirigyekben termelt váladék (azok a kicsi pöttyök a bimbóudvaron körben), amely védi a mellet a kórokozóktól, lemosódik. Ezért nemhogy le kell mosni, de egyenesen NEM SZABAD lemosni a mellet, mert ezzel "megszabadítjuk" természetes védekezési rendszerétől. Amikor nekem volt nagyon súlyos mellgombásodásom, W. Ungvár Renáta azt javasolta, hogy egyáltalán ne használjak tusfürdőt vagy szappant. De itt erről nincs még szó szerencsére. Kép Úgyhogy Cseszi, megelőzésképpen eszedbe ne jusson lemosni a melled. Kép Viszont ahogy Bucska is írta, minden szoptatás előtt kend be a melled glicerines bórax-szal, de UTÁNA is, és szopi előtt a baba száját nagyon alaposan. A pofi belső oldalát, szájpadlást, nyelv alatt, nyelvet, ínyeket, mindent nagyon alaposan. A géz jó, de szöszölhet, így jó a textilpelus is.

Használtok játszócumit, vagy etetőcumit? Csak mert ezek nagyon gyakran visszafertőznek. A babád popsija a végbélnyílás körül piros? Van hüvelyi folyásod? (Ezek nagyon gyakran kísérik a szájpenészt, és előfordulhat, hogy a glicerines bórax nem elég.)

Kati,
én is mentem el a 2 éves szopizó kislányom mellől pár napra, egy-két naponta fejtem. KépKépKép Nekem is alig jön, ha fejek, 4 nap alatt úgy max. fél decit sikerült "előállítanom". Kép De azért mindenképpen próbáld meg naponta egyszer legalább fejni, mert begyulladhat. Kép

Virág
virág78
 
 


Gyezsu
Lehet, hogy már nem aktuális, de nekem is volt hólyag a cicimen. Nálunk a lányom gyártotta, mert egy óvatlan pillanatban meghúzta és úgy cuppant le róla. Akkor hirtelen nem is fájt csak utána láttam a hólyagot. Nem tudsz semmit csinálni ha már ott van. De ha kiszúrod egy steril tüvel (nem fáj) akkor spórolhatsz 1-2 napot a gyógyulással.

A 9 és fél hónapos lányom 2-3 napja a cicit is harapdálni akarja. Persze nem engedtem neki, határozottan rászóltam, de csak vigyorgott rajta, amikor meg elvettem tőle sírás lett a vége. Tegnap óta viszont nem akarja elfogadni. De még a szájába sem veszi csak elfordul és sír. A lefejt tejet cumisüvegből 1 perc alatt megitta. Ez most elválasztódás akar lenni ? Vagy csak pár napig tartó sértődés ? Bár továbbra sem fogom engedni a harapást, de este cicin alszik el és igy nem tudom mi lesz a vége. Egyébként kb 5-6-szor szopizik még naponta. Próbálok fejni de az nem az igazi. Szerintetek mit érdemes tenni? Nagyon rosszul esett, hogy nem tudtam szoptatni ma sem, nem is gondoltam volna, hogy ez ilyen rossz. Borzasztó érzés volt, mintha elválasztották volna tőlem a gyerekemet. Pedig milyen jókat aludtunk együtt !!!Kép
Dorki
dorki
 
 


Dorki,
nekem úgy tűnik, hogy sztrájkol a babád, amiért rászóltál, és elvetted tőle a cicit. Lehet, hogy érzékenyebb a lelke az átlagnál. Próbáld meg félálomban szoptatni, meztelenül összebújni, mikor éber (ne akard ilyenkor megszoptatni), és együtt fürdeni (szintén mindketten meztelenek legyetek természetesen). Így várhatóan hamarosan újra fog szopizni a babád.

És amikor legközelebb harap, még sokkal finomabban, lágyabban, szeretettel, és határozottan szólj rá, és amikor másodszor is harap, kedvesen vedd el. Semmiféle haragot ne érezz, és ne éreztess vele, dajkáld meg, és meséld el neki, hogy ez neked fáj, ezt nem szabad. De mindig nagyon kedvesen és szeretettel. Kép Visszajönnek még azok az együttalvások. Kép

Virág
virág78
 
 


Szia Dorki!

Szerencsére ez alkalommal nem nőtt a hólyag hatalmas méretűre, hanem valahogy visszaszívódott, így csak kicsit lett sebes a mellbimbóm, mostanra talán el is múlt. De ez a meghúzva lecuppanás nálunk elég általános, főleg most, hogy annyi érdekes dolog történik szopi közben is (akármilyen nyugodt sarokban szoptatok). Ezek szerint örülnem kell, hogy csak háromszor nőtt hólyag a mellbimbómon? Kép

Remélem, nálatok is visszaáll majd minden a régi kerékvágásba.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Már alakul a dolog!

Jó, hogy írtad Virág a mell-lemosást, mert már kezdtem volna. Egyébként mióta Sára száját is kenem, mintha tünedezne. Vagyis egyszer nem látok rajta semmit, aztán pár szopás múlva halványan megint. Egyébként csak szopik, cumija sincs. Megkínáltuk vele, mert az első hetekben folyamatosan csak a cicimen nem sírt, de olyan undorral köpdöste kifele, hogy nem próbálkozunk már többször.
Szóval mintha már tünedezne. Legalábbis nyelven, szájpadlásom nincs, csak halványan a sz ajkak belső oldalán.

Köszi a segítséget, majd írok, hogy alakul!
Eszter
cseszi
 
 


Cseszi!

Bocs, hogy így ismeretlenül, de jöttem tolmácsolni. (Szakmai ártalomKép) A lemosást Lindanya valószínűleg vízzel gondolta, az még Virág és WUR szerint sem árthat!

Szia Kriszi! Megint megvagy? Kezdek edzeni a Harmadikra! Cicó még nyomja?

Vica
mvica
 
 


Cseszi,
örülök, hogy jobban vagytok. Kép Várom ám, hogy leírd majd a fejleményeket. Kép

Vica,
és a víz mit fog lemosni? Kép Oké, a mellet. De a gombát nem. Kép Akkor meg minek? Ráadásul ugye klóros, ami szárít, és ez sem tesz jót a természetes védekezésnek. Kép (Bizisten nem kötekedem. KépKépKép)

Virág
virág78
 
 


Nálunk semmi pozitiv változás. A kiscsaj a lefejt tejet se nagyon akarja meginni, inkább enne mást. Viszont csak gyümölcsöt eszik és mindent, ami édes, de zöldséget azt nem. A mellem majd kidurran, de teljesen lefejni nem tudom. Úgy érzem magam, mint mikor hazajöttem a kórházból.
Virág
Szoktunk néha együtt fürödni, főleg mikor nagyon meleg volt, akár naponta töbször is. Most ott tartunk, hogy legalább nem sír ha meglátja a cicit csak úgy néz rá, mint aki még sosem látott ilyet és játékként kezeli. Egyszer kedélyesen megharapja, mint mindent mostanában, utána próbálja megcsipni. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem érdekli már. Sajnálom nagyon, mert úgy hiányzik. Most azon gondolkodom, hogy kellene-e adnom valami pótlást neki?
dorki
 
 


Dorki,
küld egy mélt nekem, légyszi, a tied nincs a profilodban.

Virág
virág78
 
 


Hahó,

Dorki,
kitartás!!! Az végleges elválasztódás nem ilyen szokott lenni, nem ilyen hirtelen és nagyon ritkán ilyen korban. Legyél kitartó, és próbálj meg nem bepánikolni. PIldi írta egyszer, hogy a vmivel nagyobb lánya nátha miatt sztrájkolt, és nekik végül az jött be, hogy a baba előtt fejt, és ő megkívánta Kép
Amúgy egy kis gyümölcsdiéta nem fog neki megártani, amíg visszaszokik a cicire. Elaludni hogy tudtok így?

Vica,
megvagyok, Cicó naponta kétszer óraműpontossággal nyomja elalváshoz. Szerintem ez majd csak a (még semmilyen formában nem létező) tesó jövetelével fog változni...vagy átmegyünk tandemszopiba Kép
Harmadik mikor jön?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi:
(OFF) február 1-2: ekkortól jövök én is, légyszi jegyezzetek elő.Kép

Vica
mvica
 
 


Sziasztok!

Tegnap előtt a kisfiam rákapott a cicire. Én írtam korábban, hogy nem akarja a cicit bekapni. Most olyan problémám van, hogy eszik másfél órán keresztül, szívja is jól, közbe pihiket tart, de amikor a mérlegre teszem, csak 30-40 g-kat eszik. Cumisüvegnél amikor lefejt tejet adtam, megette 15-20 perc alatt és tudott pihenni, most meg egyik szoptatás belecsúszik a másikba. Nálatok is így van (volt)? Meddig kell egy 1 hónapos csecsemőnek ennie?

Várom válaszotokat.

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 


Szia, Zsuzsa!

Egy egy hónapos babának nem lehet előírni, hogy meddig "kell" szopiznia. KépKépKép Sőt, egy 2 évesnek sem. Kép A legnagyobb gyerkőcöm egy hónaposan 2 órán keresztül szopizott, aztán 1-2 órán át nem. Kép Javasolnám a mérleg száműzését.

Érdemes úgy szoptatni (ha nem ezt csináltad eddig), hogy úgy 20 percen keresztül az egyik mellből szoptatni, aztán átteni a másikra, újra az első, újra a második. Ez így 60-80 perc intenzív szopást jelent, amibe tutira kifárad majd, elviekben pihenni fog utána. Kép Ha éhesnek mutatkozik (ezt nem a mérleg állásából tudod meg, hanem egyértelmű jelei vannak annak, ha egy baba éhes Kép), akkor a lefejt tejet pohárból vagy kiskanálból volna jó adni a kicsinek ugyanúgy, mint a kórházban. És figyeld a pisi pelusok számát. Ha jól emlékszem, egy 4 hetes baba 4-6 eldobható pisi pelust produkál. De utánakérdezek. Ha igény szerint szoptatod, és állandóan váltott mellel, hamarosan valószínűleg elég tejecske áll majd a rendelkezésetekre.

Elárulod, hogyan kapott rá a kicsi fiú a cicire? Nagyon kíváncsi vagyok. Kép

Virág
virág78
 
 


Szia Zsuzsa!
Én is csak csatlakozni tudok Virághoz. Hagyd a babát addig szopni, amíg csak akar, és ne mérd az eredményt. Ha igény szerint szophat, nyugodt, kiegyensúlyozott és van elég pisis pelus (én is akkora mennyiségre emlékszem, mint Virág Kép), akkor biztos, hogy nem éhezik.
Biztos, hogy minden rendben lesz! Hiszen a cicire rákapás is megoldódott. Csak türelem, kitartás és ne foglalkozz semmi mással, csak a babával. Az engem is érdekelne, hogy hogyan sikerült "rákapatni" a cicire. Kép Beszéltél tanácsadóval?
Szia!
Anna
tinalila
 
 


Szia Virág!

Tegnapelőtt pont fejtem, amikor Anyukám behozta Benit, hogy siessek, mert nagyon éhes. Jól ki volt fejve a bimbóm és mint egy anyafarkas felé hajoltam és bekapta egyből, utána ment ülve, fekve is. Csak ez a hosszú szopizás a problémám, mert a cumisüvegnél megkajál 15-20 perc alatt és utána tud 3-4órákat aludni, van egy üteme az egész napnak, ötször étkezik. A pelusok száma mindig megegyezik az étkezések számával, jól fejlődik, jelenleg 3,88 kg és júl. 31.-én született 3400 g-mal.

Szia

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 


TAnna,
Kép

Zsuzsa,
valóban sokkal kellemesebb, ha kiszámítható az életünk, ha van rendszer, azonban ez nem szokott együttjárni egy csecsemővel. Kép Néha igen, de nagyon sokszor nem. Így (Tinalilával karöltve) azt mondom: hagyj félre minden elvárást, amit akár te magaddal szemben, akár esetleg a rokonok veled és a babáddal szemben támasztanak. Nem kell most még semmiféle rendszer, bízz a babádban, ő pontosan tudja, mikor mennyit kell ennie, és eljön az az idő, amikor ő fogja kialakítani a napi ritmusotokat a saját igénye szerint. (Ez nem jelenti azt, hogy ezentúl mindig az lesz, amit ő akar, de ebben a korban az ő szervezete és lelke az elsődleges, amíg a család tud igazodni.) Légy laza, és hagyd, hadd menjenek a dolgok maguktól. Kép Olyan ez, mint egy tánc. Előbb utóbb ráhangolódtok egymásra, és együtt ringatóztok. Kép

Virág
virág78
 
 


Sziasztok kismamák!
Nem tudom járt-e már úgy valaki mint én. Minden szoptatás után fejek és a tej mindig véres. Mellgyulladásom nem volt, nincs is, a kisfiamnak sincs semmi baja szépen hizik csak egy kicsit hasfájos. Mitől lehet ez? Abba kell hagynom a szoptatást?
lestyan
 
 


Lestyán,
Ebben a topikban augusztus 15-én írtam a Szent István Kórház szoptatási ambulanciájáról. Szerintem hívd fel őket. Bár látom, hogy nem pesti vagy, de talán telefonon is tudnak segíteni. Sajnos okosabbat nem tudok mondani, de hátha jön valaki, aki már személyesen is tapasztalt ilyet.
Ha lesz időd, írj a fejleményekről. Érdekelne. Kép

Szia!
Anna
tinalila
 
 


Köszi, megpróbálom. A gyerekorvos és sógórnőm aki háziorvos tudatlanul állt a dolog hallatán. Majd leírom a fejleményeket.

Köszi

Angi
lestyan
 
 


Lestyan,
nem vagyok igazán hozzáértő, de a babád nem azt mutatja, hogy a szopival, vagy a ciciddel bármi gondja lenne. Szépen hízik, ez örvendetes. Kicsit hasfájós, hát ez azért nagyon gyakori, és nem különösebben kezelendő. Ha extrém hasfájós lenne, akkor gondolom, azt írtad volna. Ha visszabukná a tejet, gondolom, azt is írtad volna. Tehát úgy tűnik, neki semmi gondja veled vagy a tejecskéddel.
Ami a te oldaladat illeti, vsz. nem oké, ha véres a tej. A baba normál esetben nyugodtan szopizhat, főleg ha semmi gondja vele. Téged viszont vsz. kezelni kellene, vagy legalábbis megnézni, mi a gond. Mindenképpen érdemes lenne szoptatási szaktanácsadót kérdezni, ha tudsz szerezni pl. egy Kismama magazint, ott is van elérhetőség, olyan is, aki telefonon segít. Vagy a www.lll.hu oldalon is találsz ilyeneket.
Én - mint nem hozzáértő - elsőre megnézném, hogy nem a fejés-e az, ami nagyon megkínozza a melledet. Ehhez ismerni kellene a fejési módszeredet (és tudni kéne persze azt is, hogy miért fejsz, szaporításnak, vagy hogy ne tengjen túl és ne gyulladjon be, és ezzel hogy feltétlenül szükséges-e). De ennél fontosabb, hogy jól kapja-e be a kisfiad a mellbimbót, erre van leírás, és kép is a Szoptatási pozíciók topikban, annak ha jól emlékszem, az archívjában. Sebesedni és vérezni leggyakrabban akkor szokott, ha nem jó technikával szopizik a baba, és feldörzsöli a bimbót. De persze más oka is lehet, erről nem tudok semmit. Ha sebes, akkor célszerű mihamarabb begyógyítani, erre is különböző módszerek, kenőcsök stb. vannak. Én a helyedben mindenesetre addig is, amíg hozzáértőt találok, minden szopás illetve fejés után bekenném a bimbót anyatejjel, valamint szopás után nem mosnám le. A rajta levő babanyál-anyatej-keveréket rászáradni hagyni, és lehetőleg minél többet szellőztetni a mellet, nem becsomagolni melltartóba, betétbe, stb. Ez gyógyítja a sebesedést, és akkor sem árt, ha nincs seb.

Egyelőre ennyit tudok mondani,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Virág!

A profilodban az a négy gyerkőc mind a tied?Kép Tudod, én most a harmadikat várom, és kíváncsi lennék, hogy megy a dolog ennyien, meg hogy a sokadiknál hogy ment a szoptatás. Gondolom, a többiek már mindent tudnak, úgyhogy az is jó lenne, ha emilt írnál.

Köszi! Vica
mvica
 
 


Vica,
mind az enyém. Kép Mél majd megy, most egyedül vagyok vasárnapig velük.

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Pele, ha jársz még errefelé....
Igazából, mi már nem szopizunk, de nem akaródzott új topikot nyitnom csak azért mert van egy kérdésem, illetve nem is tudom mimKép
Szóval, fiam októberben lesz 2 éves. Világ életében cicifüggő volt, és bár már nem szopizik (és ha be is kapja a cicit akkor is fintorog), DE elaludni csak úgy tud, ha birizgálhatja, vagy legalább simogathatja, de végső esetben is legalább a melkasomon kell lennie a kezének. 22 hetes pocaklakóm van és a mellbimbóm hiperérzékeny. Ezért nem engedem neki, max a mellkast...
A kérdésem hogy miért csinálhatja ezt? A szopik bensőséges hangulatát idézné vissza ezzel a simivel? Nem értem és nagyon ingerel, ha hozzáér. Főleg, hogy legalább 10x el kell neki mondani, hogy ne mert fáj és még akkor se érti meg és csak matat. Mondtam már szépen, csúnyán, halkan, hangosan, hosszan, röviden, már nyakig begombolkoztam, próbáltam hogy a kezemet fogja, én simiztem, vagy puszilgattam, de azt meg játéknak fogja fel...
Nagyon jó lenne ha nem kéne minden este harcolni vele, mert napközben még (valamiért) megérti, de este...

Zsuzsa!

Érdekes a témaKép Fogalmam sincs meddig kéne szopiznia egy 1 hónaposnak, én csak annyit tudok, hogy volt amikor 5! órán keresztül csináltuk amit ti. Szopi-belavás. Sokan írták, hogy ne aggódjak egyszer majd elmúlnak ezek a "maratoni" szopik, de akkor, abban a helyzetben nem tudtam elhinni. Alig töltötte be a 3 hónapos kort mikor feltünt, hogy alig 1 óra alatt végez a szopival és volt, hogy 40 perc alatt bekajált. Kivételt képzett az esti szopi, de azt már ki lehetett birniKép És ez hétről hétre csak jobb lett innentől. Később meg azt vettem észre, hogy fiam 3-5 perc alatt végez én meg csodálkoztam, hogy most mi van?!Kép Pedig milyen jó is volt még lustálkodni reggelente az ágyban vagy fél órátKép
Szerintem hagyd, hogy a babád a maga ütemében szopizzon, sürgetni úgyse tudod és ezek az idők se fognak visszatérni soha. Majd, ha elég erős és ügyes lesz, sokkal gyorsabban fog végezni a szopival.Kép

Virág!

Gabival mi csináltuk ezt a 20 perc jobb, 20 perc bal cici. Felmerül bennem a gyanú, hogy a sok elsőtejtől volt olyan borzasztóan hasfájós a fiam. A laktózban gazdagtól, mivel a zsírosabb hátsótejből kevesebbet evett, hiába szopizott sokáig. Szerinted lehetséges?

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!
Bár Ancsi még csak 16 hós. De. Ő hajaz. Apránként alakult ki, de most már szerintem hajfüggő. Hol szálanként tépi, hol ha befonva van és alul van a hajgumi, akkor azt birizgálja, hol csak a fonat végét, ez változó. De annyira kell neki a hajam, hogy van olyan, hogy anélkül nem is szopizik, pedig amúgy ő akarta. Napközbeni szopik tipikusan úgy kezdődnek, hogy odajön hozzám, avagy kezemben van, és rátalál a hajamra, erről eszébe jut és mondja: cicc. Ha anyósnál alszunk, ott éjjel egy ágyban alszunk, szoktam azzal próbálkozni, hogy éjjeli ébredésnél nem adok neki cicit,csak hajat, néha ez is elég. Ha amúgy itthon cicin nem alszik el este, leteszem a nagyágyra, melléfekszek, na ilyenkor is gyakori, hogy keresi a hajamat és azzal alszik el.
Csak arra akarok kilyukadni, hogy szerintem ez ugyanaz, mint nálatok a cicibirizgálás. Összekötötte, jó emlékek, ellazulás, mindenféle jó érzések kötődnek hozzá, és ezt még igényli.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sasha, Ildi,
csatlakozom, Cicó is hajaz - csak nála tökmindegy, van-e cici vagy mi van, ha a figyelmet fel akarja hívni magára, ha álmos, fáradt, nyugtalan, akármi, hajazni kell (pedig nekem még csak hosszú hajam sincs). Viszont cicizés közben is keresi, de ha cici van, akkor nem annyira kell haj. Amúgy hajazva nem alszik el, soha. Húsz hónapos. Van, akinek gyűri pelus van, kedvenc maci, nekik kedvenc Anya és testrészei Kép
A többiektől bocs az offért,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Ildi! Kriszi!

Köszönöm a vígasztaló szavakat.Kép Bár a hajazás elképzeléseim szerint nem olyan fájdalmas mint a cicizésKép Nagyon érzékeny a bimbóm és az a kedvenc. Most altattam el, de ilyenkor napközben nem annyira erőszakos... szerencsére. Megfogtam a kezecskéit és puszilgattam. De este már gázosabb.Kép Majd csak lesz valami, de már jobban érzem magam, hogy leírtamKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha,

az én fiam is ilyen előtejes-hasfájós volt valószínűleg, mivel nagyon sok tejem volt, mégse hízott rendesen, folyton bukott meg bőgött, és hasmenése volt. Legalábbis egy szoptatási tanácsadó ezt mondta. De Imi akkor csak 3 hónapos körül volt, a fönti baba meg nagyobb (bocs, már nem emlékszem, mekkora is). Engem is érdekelne, mi ilyenkor a teendő. Mert ha egyből szopik, akkor félő, hogy kevesebb lesz a tej, meg nem tudom, eleget eszik-e, ugye az örök dilemma. Ezt jó lenne, ha valaki egyszer tisztába tenné!!!KépKép

Üdv,
Vica
mvica
 
 


Tinanila, Kriszi!
Köszönöm a tanácsaitokat és a segítőkészségeteket megoldodott a véres anyatej problémám. Felhívtam a lll tanácsadóját aki nagyon kedvesen és türelmesen elmagyarázta hogy a friss vér biztosan a mellbimbó sebesedését jelzi hiába nem érzek fájdalmat és nem látom a sebet. Ha barnás lenne a vér az már gáz lenne, de így szerencsére nem kell abbahagynunk a szopizást. Ajánlotta a bepanthen kenőcsőt ami be is vált. Ugyhogy hízunk tovább a két hónapos kisfiam lassan hat kilogrammot nyom.

Angéla
lestyan
 
 


Angéla,
ez remek hír Kép Örülök, hogy megoldódott a dolog. További örömteli gyarapodást a kis vasgyúrónak Kép

Sasha,
na ja, veled érzek... borzasztó kellemetlen lehet, ahogy a bimbó érzékenységére emlékszem a pocakosságból...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nagyon másért szólok itt: valamelyik nap láttam, itt a babaneten két képet. Egy kis ázsiai manó "harapott rá" a "szobor cicire". Persze azóta sem találom. Arra gondoltam, szoptatós topicban lehetett, de sehol nem látom. Ha vki tud segíteni, légyszi, légyszi!
Még egyszer bocs a zavarásért, és köszi előre is a segítségért!
Gi
Anyagi
 


Asszem az aaa topicban van. Kép
virág78
 
 



Ildi
pildi
 
 


Ez az, köszi!
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a segítségeteket!

Gi
Anyagi
 


Szia, Sasha!

De rég láttalak erre! Kép

Cicibirizgálás: amikor én megkérdeztem Pelétől ezt (akinek kérdést ezentúl inkább az nlc-n tudsz feltenni, iszonyú kevés ideje van, ide nem is tudom, be tud-e nézni), azt mondta, hogy ez egy önnyugtató tevékenység, pl. Hannus (a lánya) a saját cicijét morzsolgatja. KépKépKép Olykor már sebes. Kép Ráhel is szinte mindig megpróbálja szopi közben a másik cicimet cirógatni, stb., de én sem szeretem. (A húgom kisfia a hugi szájában turkált elalvásnál úgy 3 éves koráig. Ezt is megpróbálta Recs, de azonnal leállítottam, okulva a hugiék pélájából. KépKépKép) Szóval én úgy akadályozom meg a másik cici birizgálását, ogy azon az oldalon betakarózom. Gabi már 2 éves, elég nagy ahhoz, hogy meg lehessen beszélni vele, hogy ezt ne csinálja. Persze újra és újra elfelejtkeznek magukról az elalvás előtti pillanatokban, de ez normális. Kép Újra elmondjuk nekik. De sztem a betakarózás, meg felöltözés be szokott válni. Kép

Hasfájás: éppen azért javasolja az LLL a 20 percig való szoptatást (bízom benne, hogy jól emlékszem a 20 percre, de a biztonság kedvéért utánakérdezek), mert addigra már elegendő hátsótej is jön, és pont ezért nem lesz a baba pocija tele a laktózban gazdagabb elsőtejjel. Kép

Virág
virág78
 
 


Ja, PIldi, köszi! Kép
virág78
 
 


Angéla,
Én is örülök, hogy megoldódott a dolog! További örömteli szoptatást/szopizást kívánok Nektek! Kép
Anna
tinalila
 
 


Virág, Sasha!

Azzal együtt, amit Virág írt lehetett a 2*20 percben a hiba, mivel a cickóval jobban ellátott anyukák KépKép több első tejet képesek tárolni. Vannak esetek, amikor az egy szopi-egy mell segít csak a kezdetekben.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Nem olyan súlyos és SOS a kérdésem, de azért hátha van ötletetek. Katát (hat hónapos) nem tudom leszoktatni két dologról: csipked szopizás közben, és "lecuppan" a ciciről, vagyis nem nyitja ki a száját, amikor elengedi. Magyarázom neki, hogy ez fáj anyának, és kérem, hogy ne csinálja. Ha esetleg rám néz, amikor mondom, akkor csak mosolyog kedvesen. Mi lesz, ha már foga is lesz és harapni fog? Kép

Előre is köszi az ötleteket!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Borcsa,
köszi a kijavítást. Kép Ennyivel többet tudok. Kép

GyeZsu,
amikor látod, hogy elengedni készül a cicit, dugd be a kisujjadat, hogy megszüntesd a vákumot. Fél évesen még nem hiszem, hogy értené, mit akarsz. Kép Legalábbis ezt nem. Kép

Csipkedés: erről beszélgettünk fentebb. Önnyugtató tevékenység. De nem anyanyugtató. Kép Kép Recs is megpróbálta, a körmöcskéit élesítette a cicimen, rögtön elvettem a kezét. Vagy betakarózunk a baba szájáig (ezt Recsi nem engedi, azonnal morog és dühös Kép), vagy elvesszük a kezüket, simizzük, nem tudom. Hátha van valakinek jó ötlete, hogyan foglalhatnád le mással azt a csöpp kezet. Kép

Virág
virág78
 
 


Helló!

VirágKép
Amiket írtál, dettó Gabi. Szájbaturka (nem engedtem), míg szopizott addig a másik cicimet simogatta... Lehet innen maradt vissza.
Próbálkozom vele kompromisszumot kötni, de nem lehet. A melltartómba nem nyúlhat beKép De így meg szétvakarja a nyakam, mellkasom. Egészen addig míg magyarázás helyett eleresztem a hangom (mivel már feláll a hátamon az összes szőr, annyira idegesít amit csinál), hogy megmondtamhogynemésezfáj...Kép akkor szipog kettőt és ráteszi a kezét a melltartóból kimaradt cicirészre és azzal végre megelégszik.
Tegnap szűk 1 óra küzdelem után beraktam az ágyába és mondtam, hogy boldoguljon egyedül az alvással... fél 11-kor aludt el.

BorcsaKép
Hát ja, elég nagy melltartót hordokKépKépKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Gyezsu,
Cicónak ugyan más idegesítő szokása volt jó sokáig (pár hónapos korától egészen több mint egyéves koráig ha cicin volt, azonnal két kézzel kitámasztotta magát a mellkasomon, teljes erővel, ettől gyakran lecuppant, néha megnyomta a cicit, a maradék időben meg az én karom görcsölt be, ahogy ellenszorítottam magamhoz), de erre bejött, igaz csak később, hogy egy kedves plüssállatkát azonnal beletettem a karjába, hogy szorongassa. Ettől nem tudta magát kitámasztani, aztán mára le is szokott róla. Talán egy kedves tárgyát a kezébe nyomni, bár ehhez Kata még talán fiatal, hátha csak elvonná a figyelmét a szopitól. Markolászásra - azért egy kicsit az is volt - hídpozíció, takarózással kombinálva, vagy tenyérelkapás és -puszilgatás. De Cicó elég hamar áttért a cicimarkolászásról az orromra, illetve a hajamra (l. fent). A legbiztosabb dolog, hogy le fog szokni róla. Emlékszem, Cicónak egy időben az volt a mániája (éppen féléves kora tájt), hogy egyszercsak fogta a kezével a cicit, és kirántotta a szájából, a szopizás kellős közepén. Kicsit korábban az ujját akarta mindenáron becsempészni a cici mellé a szájába...aztán olyan is volt, hogy szopizás közben mindkét lábát felpakolta a vállamra, mint egy kismajom. Mindről leszokott, becsszóra Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Tényleg, már el is felejtettem, hogy Kata is csinálta ezt a kitámasztást-hátrafeszülést-cicihúzást, pedig azt is mennyit magyaráztam neki! Kép Hát jó, akkor belenyugszom, hogy most ez a csipkedés, szájnyitás nélküli "lecuppanás" a legújabb kísérőjelenség. Kép

Én itthon egy szál pólóban vagyok, úgy is szoptatok, úgyhogy a begombolkozás nem megy, van, hogy hajlandó a pólót markolászni, vagy a kezemet. Ha fekve szoptatok, hozzáférek mindkét kezéhez, de ülve szoptatásnál az alsó keze szabadon van Kép Próbáltam már, hogy a kisujjamat készenlétbe helyezem, de ettől meglepődik, és abbahagyja a szopást.

Végülis mindez elviselhető, igazából inkább a harapástól félek (még nincs foga) azóta, hogy szoptatok, mert ha a magyarázat hiábavaló, nem tudom, hogy fogom megtanítani majd neki, hogy azt nem szabad, mert anyának fáj.

De hogy szép dolgokról is írjak: olyan édes, amikor elalszik a cicin, elveszem tőle, de még nem aludt el teljesen, csukott szemmel elkezd tátogni, keresi a mellet, amit a kis kezével terelget be a szájába. Meg van, hogy hirtelen megszakítja a szopizást, elengedi a mellet, és néz rám mosolyogva, aztán visszafordul, és folytatja, ahol abbahagyta.

Hasonló szépeket nektek is! Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Meg kell hagyni, sok segítőkész emberrel "találkoztam". Pici (mésfél hónapos) lányom, ugyanis szopoizavaros volt, és két és fél hét erőltetés után "kapott rá az ízére" - de nagyon. Most alig bírom magamról "levakarni", annyira lelkes, úgymond "cicifüggő".

Bár csak nem felejteném el állandóan ezt a topicot, mindig összezavarodom, hogy hol van; bár ritákn van netezésre időm.


Még egyszer mindent kösz annak, aki segített,

Dica
dica
 
 


GyeZsu,
megnyugtatásképpen mondom: Cicó soha nem harapott meg szándékosan - legfeljebb félálomban, ha azt hitte, mindjárt elveszem, egyszer-egyszer (ritkán) kicsit rászorított. Tizenhat foga van, kis vámpíros szemfogai, a cici pedig még mindig egyben. Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Dica,
nagyon szívesen. Kép És örömmel látom, hogy jól vagytok. Kép
virág78
 
 


Sziasztok,
remélem jó topikban járok, a segítségetekre, véleményetekre lenne szükségem.
A lányom 2 év 1 hónapos, és még szopizik. Ennek én örülök, mert szeretek szoptatni... Kamilla 18 hónapos kora óta bölcsibe jár, most a nyári szünet végével du. 4-ig ott van.
A gondom itt kezdődik. Már régóta nyugtatásra használja a cicit, de mivel sem a cumit, sem az ujját nem szopja a bölcsis gondozónéni szerint le kellene szoktatni a szopásról, mert ők nem tudják mivel megnyugtatni, és egész nap nem játszik nagyon semmivel, csak valamelyikük kezét fogja. Szerinte nagyon értelmes gyerek, többször mondja, hogy Nem sírok!, de aztán csak kifakad.
Én még várnék egy kicsit a leszoktatással, hiszen még csak pár napja kezdtük újra a bölcsit, de Ti hátha mást gondoltok erről.Egyébként próbáltam pelust, plüss állatokat adni Neki, főleg hogy szopi közben szorongassa, hátha az átveszi az illatomat, és segít később megnyugtatni, de hosszú időre ez sem jött be.
Ötletek esetleg?

Előre is köszi:
Kobudo

Kép

Kép
kobudo
 
 


Kobudo,
először is tök klassz, hogy még szopiztok, főképpen mert ez mindkettőtöknek jó!!!
Egyebekben azt ajánlom, hogy írj közvetlenben Pelének (keress rá a keresőben, és elvileg fog adni mailcímet, ha mégsem, írj ide újra, előkerítjük), ő egyben szoptatási szaktanácsadó és pszichológus, biztosan tud valami jót mondani. Vagy van még egy tippem: Sződy Judit (szintén pszichológus), aki itt is adott régebben szakvéleményt szoptatási kérdésekben a Rendelő rovatban, őt lenne érdemes megkeresni, vagy a Babaneten keresgélve, vagy szintén a Kismamán keresztül, oda szokott cikkeket írni. A magánvéleményem (úgy, hogy nem vagyok hozzáértő, csak van egy szopizó húsz hónaposom): én is egy picit várnék még a leszoktatással, és próbálnám szépen, szeretettel elmagyarázni a kislánynak a dolgokat. Nem hinném, hogy az összes korabeli bölcsis gyereknek cumiznia kell a megnyugváshoz Kép Ahány gyerek, annyiféleképpen reagálja le a változásokat. Ha teszem azt a lányod ordibálna vagy belekötne a többi gyerekbe (így vezetné le a feszültségét az újra kezdődő bölcsi fölött), akkor biztosan nem javasolnák a szopi leállítását...
Vajon a többi gyerek (aki mondjuk nem szopik már)mit csinál a bölcsiben a nyári szünet után? Vajon mit mondana a gondozó néni, ha nem tudná, hogy még szopik a lányod? Bocs, csak felmerültek bennem ezek a kérdések - vajon miért hiszik, hogy a szopizásról való lemondás a megoldás mindenre? Lehet, hogy a gondozó nénivel beszélnék, próbálnám rávenni, hogy legyen egy kicsit türelmes.

Mindenesetre kitartás és nyugi,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?