Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ünnepi hangulatom még nincs sajnos..bár már eszemben, hogy már nem egész 2hónap van addig, s a bevásárló központok sem hagyják elfelejtetni-közeleg!
Sajnos még nem jött meg a TB-től a pénzem, így addig nem is megyek nagyon vásárolni. Mostanság meg gyerkőcök mellett időm 0 volt. Kép
Adventinaptárt én is mindig csinálok. Kép

Timi: milyen karácsonyi topikokon jártál?
Ha van valami jó oldal..nekem is írdd meg! Kép

Ablakdíszítés, ajtó díszítés..adventinaptár,gipszből szoktam ajándékot:ékszertartó,kép.. és szalvéta technikás képeket,tálcát..
Sütik: bejgli, zserbó, linzer, mézespuszedli, karácsonyfa(mézes),habcsók ezeket a fára rakjuk.
Sok mindent szoktam, majd megírom az idei tervet, ha meg van a vége.
Kajcsik: sonkatekercs, töltött husi, tojás:töltött, kacsa. Ezek ált. mindig vannak.

Majd ti is írjátok le hátha adunk egymásnak új ötletet is Kép

Kellemes napot!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Én is nagyon várom a karácsonyt, mert akkor legalább együtt van a család. Mostanában már az is ünnep ha a párom itthon van,és nincsen semmi különóra.
Én nem nagyon szoktam sütni főzni, mert anyuékhoz és anyósékhoz szoktunk menni szenteste is meg a két nap is. De azért valami kis édességet én is szoktam csinálni. De én még nem vagyok egy nagy cukrász , mint ti!
Régebben szoktam csinálni ajtódísz koszorút. Volt olyan mikor a fenyő ágakkal bevont koszorú közepébe csináltattam egy kosárfonóval egy kis szánt, és abba ültettem bele egy kis kulcstartóból egy mackót.És tele raktam színes masnikkal. De készítettem textilből is koszorú fonatot.

Na ennyit az én munkáimról. Idén szerintem ilyesmire nem nagyon lesz időm ,akármennyire korán kezdem el a készűlődést.

Lányok!
Ti már adtatok valami mást is a tejcin kívűl a babáknak? Mi most próbáljuk a leveses alma levét ízlelgetni. Reszelt almával kezdtük, de attól fuldokoltunk. Most elöbb csak a leveket próbáljuk, aztán majd jön a többi !
Zsóci!
28-án lesz egy kiállítás megnyitója a Gárdonyi Művházban szalvétatechnikákról! Nem mész el megnézni?
Mindenkinek jobbulást! Mi most egészségesek vagyunk, de az oltást majd két hét múlva kapjuk csak meg, mert kell a vírus után egy hét tünetmentesség.
Timtom! Nem a vírustól volt kiütése Balának? Emesének sokszor volt már ilyen.MIndig azt hittem ,hogy hú bárányhimlős vagy hasonló , de még nem voltunk azok sosem, csak vírusos kiütéseink voltak.
Sziasztok!
bencze
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma dokinál Balával. Hát szegénykém tényleg elkapta a nyavalyám, s a torka is piros egy kicsit. AZ a szerencs a doki szerint, hogy még csak anyatejet eszik, így védettebb, nem fogja annyira ledönteni, mint engem. A pöttyei tényleg a vírustól vannak.
Kaptunk orrcseppet és köptetőt, plussz C vitamint. Remélem hamar rendbejön. Olyan rossz nézni, ahogy szörcsög. Viszont ma rájött, hogy az orrszipkázással segítünk rajta, így délután már egész jól viselte a ceremóniát.

Jelentem, Apa is bele esett a vírusos csapdánkba, úgyhogy azt hiszem a négy napunk ápolással fog telni. Szegény mindig így időzíti a betegségeit. Igazi munkaerő. Véletlenül se akkor betegedik le, amikor dolgoznia kellene, hanem akkor, amikor hosszú hétvégék vannak, s Anya ápolni tudja.

Ma megkaptam az új Praktikát, s tök jó melléklete van! Magát a lapot még nem volt időm olvasni.

Adventi naptárt eddig Öcsikémnek (190cm magas, de Öcsike marad :-) ) csináltam még régen, amikor kicsi volt. Jövőre már Bala is kap. S hogy milyen lesz (legalább is hasonló), az már megfogalmazódott bennem. A kolléganőm tavaly vett egyet a fiának, s annak egy-két ötletét alkalmazva akarom kivitelezni majd a Manócskáét is. Apummal most konzultáltam (nagy ezermester), hogy hogy vitelezné ki a dolgot, de azt mondta inkább vegyem meg. De nem adom fel! Még nem. Lehet, hogy jövőre igen, amikor élesben akarom csinálni, de most még pörög az agyam rajta. Jövőre meg a kezem.
Íme az ötletadó darab:
Kép

Sziszi!
A mézespuszedli és a töltött husi receptje érdekelne :-) Mézespuszedlival már többször próbálkoztam, de mindig keménylett :-(
A www.nlc.hu - n jártam a múltkor, s ott jó ötleteket láttam.

Bencze!
Még mi is csak cicizünk, s a dokink szerint még nem is kell elkezdeni a hozzátáplálást, bár én már elkezdeném a gyümölcsöket. Ugyanis Bala mindent kinéz a szánkból, s nagyokat nyamnyog.
Csak az a baj, hogy ha Balázs meglátja a kanalat, rögtön a K vitamin ugrik be neki, így nem tetszett neki semmi, amivel eddig önszorgalomból próbálkoztam (pl.: almalé). Pedig az alma ízlik neki, mert gerezdben adtam neki, hogy szopogassa, maszírozza vele a fogínyét, s úgy fini volt.
Azt a tanácsot kaptuk, hogy a vitamint ezentúl csak fém kanálból adjuk, s a műanyag bébikanalat adjuk neki oda felügyelet mellett játszani, hogy megbarátkozzon vele. S ha már elfelejtette, hogy az is kanál, akkor próbálkozzunk majd újra. Szóval most barátkozunk a műanyag kanállal. Aranyosan forgatja, s teszi a szájába.

Sziasztok!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 

 
 


Sziasztok!

Felraktam két jó topiclinket. Szerintem mindkettő nagyon tuti.

Kriszti! Ma sajnos nem tudok Szfvár-ra menni, pedig biztos jó lehet az a kiállítás.

Timi! Jó az adventi ötlet. Balázsnál még ráérsz egy darabig!! Az nlc-s fórumon találtam egy jó ötletet az apróbb gyerekeknek. Majd leírom Nektek, ha időm engedi.

Holnap dúlatovábbképződöm. A többi napot nem tudom programilag.

Hétfőn rajta leszek a Születés hetén a Kiarás születéstörténettel! Sajnos nem fogom magunkat látni a főcímrészben, majd csak szerdán tudom megnézni - de akkor már megbújik a többi történet között.

Remélem lesz időm karácsonyos dolgokat alkotni, majd lefotózom és bemutatom őket. Már lassan a Bettinát is be tudom fogni ilyen dolgokba.

Legyenek szépek a napjaitok amíg netmentes leszek!!! Puszi mindenkinek: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Timtom!
Pedig a K vitamint most már el lehet felejteni a gyümik miatt, és talán könnyebb lesz a megbarátkozás a "másˇ" ételekkel!
Nekünk is sokszor kinézte a kaját piát a kezünkből Eszti.
Nagyon aranyos ez az adventi naptár, és bizony lehet jó sok munkába tellik mire hasonlót tudsz készítteni! De te biztosan nagyon ügyes vagy és meg se kottyan az ilyesmi! Gondolom magad akarod elkészítteni,és nem az ára miatt találtad ezt ki!
Jobbulást a kis és nagy betegeknek!
SZÉP HOSSZÚ HÉTVÉGÉT MINDENKINEK!
KRISZTI
bencze
 
 


Sziasztok!

Mi is még csak tejcit adunk neki, csak a mellem fogadja el..próbáltam 2* is kóstoltatni, de kiköpte és sírt-még ráérünk, s egyenlőre nem kísérletezünk.

Adventi naptár miből van?
Én is csináltam kartonból, minden nap más fenyőfa mögé nézhet be. Csillag van a fákon és arra írtam a napokat. A közepén két alak van 6-a télapó a zsákjában minden jó..és 24-e kisangyal nagyobb csomaggal. A fenyőfák mögé Kinder szeletet rakok, télapóra kismeglepi, karácsony reggelre autó..
Majd rakok fel képet is, ha érdekel titeket.

Recepteket, majd máskor..Timi: te se felejtsd el majd a mkalács házikó receptet Kép

Puszi..legyetek ti is Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok! Én tavaly időhiányban, nagyon egyszerű adventi naptárat csináltam a nagyoknak. Mi adventi füzérnek hívtuk: vettem mindenféle apróságot, aminek örülnek (radír, hegyező, cerka, füzetke, kindertojás, és persze apró édességek), mindet betekertek sima fehér paprba, és pirossal megkötöttem, mint egy szaloncukrot, ráírtam a számot, és egy piros ajándékkötözővel egymáshoz rögzítettem. Mindennap levághattak egyet. Nagy sikere volt. Idén még nem tudom mi lesz, de már néhány kütyüt vettem, ami "szembe jött". A dolog előnye sok adventi naptárral szemben, hogy bármilyen (nem túl nagy persze9 méretű és alakú cucc belefér.

Az enyémek is 6 hós korukig csak szoptak. Nem maradnak le semmiről. És tök normálisan esznek, nem válogatnak, a nagyok az oviban is jól esznek. Pedig a szopitól nehezen váltak meg, azaz a kicsik még bőszen szopnak, semmi jelét nem adják a "leszokásnak". Kép
Üdv: Claire
claire
 
 


Ma megsütöttem életem első mézes zserbóját! Nagyon fincsi lett, bár nem pont olyan mint a bolti, de ehető! Talán karácsonyra is csinálok majd , ha lesz még kedvem és időm sütögetni megint ilyent.
bencze
 
 


Mézespuszedli

Hozzávalók:
1/4 kg méz,
1/2 kg liszt,
12 dkg margarin,
10 dkg cukor,
1 egész tojás és 2 tojás sárgája,
1 kávéskanál szódabikarbóna,
1 kávéskanál fahéj,
1 kávéskanál őrölt szegfűszeg,
reszelt narancshéj vagy citromhéj

Elkészítés: A megmelegített mézben feloldjuk a vajat, hozzáadjuk a többi alapanyagot és simára gyúrjuk. 5 percre betesszük a hűtőbe. Ha lehűlt, könyen fomázható. 1/2 cm vastagra kinyújtjuk, formákat szaggatunk belőle. 170-180 fokon 12 percig sütjük.
A tetejét diszitem tetszés szerint.

Megjegyzés:
Nagyon gyorsan elkészül, és nem keményedik meg. Dobozban vagy zacskóban tároljuk.

Kép
sziszike1000
 
 


Töltött dagadó

Hozzávalók:
1 kg kicsontozott sertésdagadó,
4 dl tej vagy 4 dl víz,
4 szikkadt zsömle,
2 fej hagyma,
40 dkg gomba,
40dkg máj,
1 csokor petrezselyem,
5 dkg húsos füstölt szalonna,
1 evőkanál vaj,
6 tojás,
4 evőkanál olaj,
só,vegeta,feketebors.
1 dl száraz fehérbor

Elkészítés:
1. A húst óvatosan, hogy ki ne lyukadjon, éles, hegyes késsel felszúrjuk (az esetleges lyukakat vékony cérnával sűrűn bevarrjuk). A hentes is felszúrja! Vagy kézzel is lehet helyet csinálni a tölteléknek Kép

2. A tejbe daraboljuk a zsömléket. Tej helyett vízzel is csinálhatjuk, akkor tovább eláll.Kép A hagymát meghámozzuk, finomra vágjuk. A gombát megtisztítjuk, felkockázzuk. A petrezselymet leöblítjük, felaprítjuk. A szalonnát apró kockákra vágjuk. (Kihagyható a szalonna is, ízlés szerint.) 4 tojást megfőzzük és a kemény tojást felkockázzuk.

3. A vajat felforrósítjuk, megpirítjuk benne a szalonnát, rádobjuk a hagymát megpiritjuk, majd a felkockázott gombát is beletesszük (fedő nélkül)feketeborsozzuk, kis só,petrezselyem. Majd a felkockázott májat is hozzá rakjuk,kb 3percig kevergetve piritjuk. Mély tálba tesszük, hagyjuk kissé kihűlni, belekeverjük a keménytojásokat is. A sütőt előmelegítjük 220 fokra (gázsütő: 4. fokozat).

4. A zsömléket alaposan kinyomkodjuk,a hagymás gombás májas tojáshoz adjuk, ízlés szerint még lehet sózni, a maradék 2 tojást is a masszához keverjük és jól összedolgozzuk. A dagadót vegetával bedörzsöljük.

5. Megtöltjük a masszával a húst, a nyílást bevarrjuk, és sütőedénybe fektetjük(,a húsra öntjük a bort). Amit olajjal(vajjal) kikentünk. Betesszük a sütőbe, majd 180 fokon (gázsütő: 2. fokozatán), kb. 50 percig sütjük fólia alatt. Majd a fóliát eltávolítjuk és saját levével többször meglocsolva piros színűre sütjük. (kb 10perc)

6. A húst deszkára tesszük, 10 percig pihentetjük, kihúzzuk belőle a cérnákat(hústűt), majd vékonyan felszeleteljük. Sült krumplival, burgonyapürével, párolt rizzsel körítjük. Hidegen is finom.

A bor kihagyható, nem szükséges!!! Ilyenkor egy fél pohár vizet locsolok alá.
Mindenki ízlése szerint variálhat. Aki nem szerti a szalonnát vagy jobban szereti a májat, vagy nincs otthon bor..

Sok sikert, Jó étvágyat Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Zsóci!
Milyen volt a dúlás továbbképzés a hétvégén?
Megnéztem ám a születéshetén a kis Kíra meséjét!

Többiek! Nálatok még nem jönnek a kis fogacskák?
Nekünk pár napja nyügösebb Eszti, de most a homeós Chamommillát adogatom neki. De állítólag az Aloés Aktivátor is nagyon jó rá!Meg van Dentinox gélünk is.
Közben én is együtt szenvedek a kicsivel, mert nekem meg a bölcsességfogam ki nem bújt része jön ki, de nagyon fáj tőle az állkapcsom is. Én is most beszedek egy kis homeót, és kipróbálom mennyire hatásos ez a babáknak, meg nekem.
bencze
 
 


Sziasztok!
Pont ezeket akartam javasolni a fog növesztésre. Nyála is ömlik? Nálunk Ádám volt abban a csúcs, elé kellett kötni egy pelust vagy partit, különben átázott a trikója a mellkasán, úgy dől a nyála. (Akkoriban csak kis csigának hívtuk). Viszont már 1éves korára 10 foga volt. Nagyon sietett Kép.
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, megkaptam a Kiara anyukától (szóval az anyukájától) az ő változatát is, mármint a szüléstörténetet az ő szemszögéből. Nagyon örültem neki. Majd időm engedtével bemásolom ide. Azt hiszem ez is meg fog jelenni a SZ7 portálon!!!

A továbbképzésen a túl korai és a túl késői várandósság és az örökbefogadás volt a téma. Jó volt, bár annyira nagyon nem volt izgalmas, de most is sokat tanultam. Hogyan lehet segíteni pl. egy 17-18 éves lánykának (bár a mai lányok sokszor ennyi idősen 20-22 évesnek néznek ki) és mit tudok segíteni egy 38-40 éves hölgynek - péáne aki először szül. A túl korai ill. késői egyébként inkább megbélyegzés a társadalom részéről.

Otthon kidolgoztam aztán a lelkemet is, annyi volt az elmaradásom a háztartás terén. Ablakpucolás ezuttal is elhalasztódott, még jó, hogy nap közben nem vagyok otthon és nem látom ablakaim allapotát. Most már sötétben megyek el otthonról és sötétben érek haza!!!!

Nagyon jókat sétáltunk Bettinával a szép őszi időben. Annyi falevelet gyűjtöttünk, olyan szépek. A kolleganőm kapott is tőlünk egy levél befőttet a névnapjára tegnap. Egy nagy befőttes üvegbe szépen elrendezgetve beletettük a leveleket, celofán a tetejére és egy szép szalaggal lekötöttük. Mindenkinek nagyon tetszett.

Sziszi köszi a recepteket! A karácsonyfára való mézeskalácsosat nagyon várom - nem tudom ki ígérte.

Kriszta! Nektek jó fogzást! Az én életemből ez gyermekileg kimaradt, mert a csajszimnak csak 1 éves kora után kezdtek jönni a fogai.

Van egy kérdésem mindenkihez, hátha tud valaki segíteni. Nagyon szeretnék BORAX-hoz jutni por vagy kristály formátumban. Nem tudjátok hol keressem. Patika kilőve, már nem adnak, csak glicerines változatban (az meg nem jó). Karácsonyra szeretnék belőle csillagokat csinálni, vízben feloldva belelógatott drótón kicsapódik.
Kép
Kb. így!!! Van ötletetek, hogy honnan vegyek?

Ennyi jutott mára az időmből.

Mindenkinek szép napot! Gyors fognövéseket!
Puszi: Zs.

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Hú ez a töltött dagadó nagyon jól hangzik! Ki lesz próbálva!

Jobban vagyunk, de még nem vagyunk 100 %-osak. Balának még szívjuk az orrát, s köhög is, de az én köhögésem mindenkiét felülmúlja. Mintha láncdohányos lennék. Pedig soha egy szálat nem szívtam el. Sajna alapból van egy csúnya köhögésem, s ezt ilyenkor, amikor valami eltarol, még cifrázni is tudom.

Fogacskánk nekünk még nem bújt elő, de nyáladzunk ezerrel.
Nem harapnak a cicire, ha előbújnak a fogak? Én ettől tartok. Remélem Balázs megkímél majd.
Forgolódtok már? Most ez a rögeszménk, hogy Bala még nem. Pedig tudjuk, hogy minden babának meg van a saját fejlődési üteme. Azaz átfordulni már átfordult, de utál hason lenni, így nem leli örömét benne. Továbbra is háton fekve, a buksiján közlekedik.
A gyümik kostoltatásáról a doki most eltiltott bennünket, amíg nem jövünk renbe, hogy nehogy allergizálja valami Balát. Meg amúgy is ellenzi még a dokink :-( Pedig szerintem már el lehetne kezdenünk szép lassan az almát, banánt, sütőtököt, répát, barackot... Azt hiszem suttyomban el is fogom nála kezdeni. Továbbra is szeretném szopiztatni, csak már tényleg kiesik a kezünkből, amikor valaki a környezetében eszik.

Zsóci!
A mézeskalács receptjét én igértem, s nem feljtettem el, csak az eredeti receptem eltűnt, s a forrás, akitől meg tudom (remélem) szerezni, jelenleg még külföldön. De lassan hazajön.
A borax hópehely engem is felcsigázott. Pont mára lett időzítve, hogy beszerzem a gyógyszertárban, amikor reggel olvastam a leveled. Próba cseresznye, azért megkérdeztem én is az itteni gyógyszertárat. Itt adnak, igaz csak holnap kapom meg, úgyhogy még nem tuti, hogy mit kapok kézhez, de elvileg lesz boraxom. Több gyógyszertárban is megpróbáltad? Hát majd holnap kiderül, én mit kapok. Ha sikerrel járok, akkor tudok neked szerezni, s majd valahogy eljuttatom neked.

Puszi mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Utánna néztem nektek borax ügyben!
Ha még nem kaptatok volna a patikában , akkor nézzétek meg :
1. Az AZÚR VEGYSZERBOLTBAN, Bp, József krt.65 alatt.
Telcsiszám: 318-5377
Nyitvatartás: H-P 8-17-ig.
Ez tuti hely, mert fel volt sorolva a borax a hirdetésben!
2. REANAL- LABORATÓRIUMI VEGYSZEREK
1147, TELEPES U.58-60
TELCSISZÁM: 467-75-24.
Honnan hallottad ezt az ötletet?
Remélem tudtam segítteni nektek ezzel! Sok sikert a hópelyhecskékhez!
Mekkorákat csináltok belőlle? Karácsonyfa dísz lesz belőlle, vagy csak sima dísz valahova a lakásba?
Még nekünk se bújt elő a fogacskánk, bár mindig lesem hátha másnapra kijön.
De állítólag ha kibújik is nem tudnak szopi közben harapni, mert a szopizásnál a nyelvük van elől összepöndörítve és lehetetlen cici szívás közben még harapni is.Bár én még enm tapasztaltam , mert Emese féléveskoráig szopizott csak, és napra pontosan hét hónapos volt mire kibújt az első foga!
De remélem Esztivel sikerül tovább húznom ezt a szép időt, mert most már élmény a szopiztatás, nem úgy mint az elején,. Egyrészt mert már ügyesebbek gyorsabbak vagyunk, és nem ebből áll már csak az életünk. Másrészt ez egy kész kaja amivel nem kell annyit pancsolni.
Mi ma megkóstoltuk a finom spenótot, mert nagyon kinézte a tányérunkból. És ízlett neki az a kis adag,amit sikerült megennünk. Látom már nem csak Emese szereti!
Ma még mielött ideültem szépen befejeztem a vasalást, holnap meg takaríttok, mert délután vendégeink lesznek. Jön Emese régi dadusnénije látogatóba hozzánk a lányával.
Szép hétvégét nektek! Zsóci, te még dolgozol szombaton?
Puszika minden anyukának , babának és nagy gyereknek!
Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok!

Sajnos holnap is itt fogom koptatni a székemet a munkahelyemen. Kevés már a szabadságom. Erre most nem akarnám feláldozni.

Köszönöm a boraxos támogatást, ha ez igaz, megyek más gyógyszertárba is és próbálkozom. Az ötletet az egyik nlc-s topicból loptam. Első lépésként az alapanyagot kéne beszerezni, osztán majd meglátom hol fog funkcionálni a végeredmény.

Megmutatom a levélbefőttet és csináltam este egy karácsonyi képet.
KépKép
Hogy tetszik?

Timtom, kiváncsi vagyok a boraxos eredményedre!!! Ugye jársz majd itt?

Puszi mindenkinek: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Zsóci erre gondoltál?
Ha gondolod írok még pár receptet, amit egyben fára is aggathatsz Kép

Mézeskalács figurák

Hozzávalók kb. 50 darab lesz belőle:
25 dkg méz
12,5 dkg cukor
12,5 dkg vaj
50 dkg liszt
3 dkg kakaó
1 evőkanál mézeskalács fűszerkeverék
1 teáskanál őrölt fahéj
1 mokkáskanál sütőpor
1 tojás
1 evőkanál rum
A díszítéshez:
25 dkg porcukor
1 tojásfehérje
piros ételfesték
cukorgyöngy

Előkészítés: A mézet a cukorral és a vajjal kis lábosban felforraljuk, és hagyjuk kihűlni. A lisztet, a kakaót, a mézeskalács fűszerkeveréket, a sütőport és a fahéjat összekeverjük.

Elkészítés: A mézes masszát, a tojást, a rumot összedolgozzuk a lisztes keverékkel, és 24 órára hidegre tesszük. A tésztát lisztezett deszkán kb. fél cm vastagon kinyújtjuk, és karácsonyi formákkal különböző alakokat szúrunk ki belőle. Ha telt formákat készítettünk, lyukasszuk át őket, hogy szalagot tudjunk majd fűzni bele. A sütőt 200 fokra (gázsütő 3. fokozat) előmelegítjük. Sütőpapírral kibélelünk egy tepsit, a formákat rárakosgatjuk, és a sütőben kb. 15 percig sütjük. Hagyjuk kihűlni. A porcukrot összekeverjük a tojásfehérjével (sűrű masszát kell kapnunk), felét fehéren hagyjuk, a maradékot két részre osztjuk, és piros ételfestékkel rózsaszínűre, illetve erős pirosra festjük. Sütőpapírból tölcsért formázunk, a végén nagyon kis nyílást vágunk, beleöntjük a cukormázat, és megdíszítjük vele a formákat. Ízlés szerint megszórjuk cukorgyönggyel, és hagyjuk megszáradni. A formákra szalagot kötünk, és a fára akasztjuk.

kb. másfélóra alatt lesz készen.

Másnap fogyasztható, sokáig eláll Kép

Nagyon finom Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Ez is egy nagy kedvencem és nagyon egyszerű is Kép
kb. 45perc alatt készen és rá egy órára ehető.

Csillagok

Hozzávalók kb. 25 darabhoz:
2 citrom
13 dkg vaj + a tepsihez
10 dkg cukor
3 tojássárgája
27,5 dkg liszt
A mázhoz:
15 dkg porcukor
2 evőkanál citromlé
1 evőkanál vagdalt citromhéj

Előkészítés: A citromot alaposan megmossuk, megtöröljük, héját lereszeljük. Kivajazunk egy tepsit.

Elkészítés: A lágy vajat habosra keverjük a cukorral, a tojássárgájával. Hozzáadjuk a citromhéjat, egy csipet sót és a lisztet. Alaposan összegyúrjuk. A sütőt 200 fokra (gázsütő 3. fokozat) előmelegítjük. A tésztát kb. fél cm vastagra kinyújtjuk, és különböző méretű csillagokat szaggatunk ki belőle. A csillagok egyik csúcsába lyukat szúrunk, hogy szalagot tudjunk átfűzni rajta. A tepsire rakjuk, és 10-15 perc alatt aranybarnára sütjük. Hagyjuk kihűlni. A mázhoz simára keverjük a porcukrot a citromlével, és a csillagokra kenjük. Megszórjuk citromhéjjal, és hagyjuk megszáradni. A csillagokra szalagot kötünk, és a fára akasztjuk.

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok! Ez a boraxos csillag jól néz ki, de tuti nem csak a borax csinálja meg. Mi annak idején általánosban sót meg cukrot kristályosítottunk túltelített oldatból, de biztos mással is lehet. Majd megkérdezem Anyámat, ő a kémikus nálunk. Leírnád a csillag méretét és az oldat arányait?
Szopi: az enyémeknek hamar jött a foga, és sokáig szopiztak(nak), de nem volt gond a harapással.
Voltunk őszi szünet címén a Frankhegyen a gyerekekkel. Merem ajánlani kirándulási célpontnak. Nézzétek meg a honlapjukat: www.frankhegypanzio.hu.
Üdv: Claire
claire
 
 


Claire! Bemásolom az elkészítési leírást borax ügyben:

Hópehely borax kristályokból
Hogyan növesszünk hópelyhet egy üvegben!
Erre lesz szükség:
* spárga
* széles szájú befőttes üveg
* fehér pipa tisztitó drótok
* kékitő (nem olyan fontos)
* nagyon forró viz (egy felnőtt kell ezzel segitsen)
* borax (gyógyszertárakban lehet kapni)
* ceruza



Hogyan csináljuk:
Egy kis konyhatudománnyal tartós disz-hópelyhet lehet késziteni, éppoly jót, mint az igaziak. Vágj egy fehér pipa-drótot három egyenlő részre. Kössd össze őket úgy középen, hogy egy hat ágú csillag formát kapj.
Pipadrótok s a spárga képezik az alapot arra, hogy a kristályformációnak formát adjanak.

Ha véletlenül a szárak nem egyforma hosszúra sikerülnek, csak vágd le őket, mig egyformák lesznek. Most bogozd körbe a spárgát, hogy szép hópehely mintád legyen. Köss egy másik spárgát az egyik pipadrót végére és erősitsd a spárga végét egy ceruzára (erről fog a csillag lelógni). Tölts meg egy befőttes üveget forró vizzel s oldj fel benne boraxot - 3 evőkanálnyit számitva minden negyed literhez. Kevergesd ezt, amig feloldódik. Ne aggódj, ha még egy kevés fehér por marad az üveg alján. Ha akarod, most tehetsz egy csepp kékitőt a keverékhez, igy még csillogóbb lesz. Akkor helyezd el a ceruzát az üvegen úgy, hogy a csillag szépen belelógjon az oldatba, anélkül, hogy az üveg alját, vagy oldalát érintené. Estétől reggelig már egész szép hópelyhed lehet, de ha vársz még, minél tovább áll az oldatban, annál vastagabb lesz. Vedd ki, amikor a mérete tetszik, és akaszd az ablak elé, vagy a karácsonyfára.

Üdv: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
Látom már mindenki a karácsonyi lázban ég már!
Én is nagyon várom , főleg hogy négyesben együtt legyünk, mert mostanában alig látjuk apánkat a sok elfoglaltsága miatt.
Éppen ezt mondtam neki, mikor kiderült hogy a két ünnep között is dolgoznak bent a cégnél, ha minden igaz. Pedig nem így szokott lenni. Addig is azon ,vagyok hogy ne így legyen , és haladjon úgy a termelés, hogy ne legyen rá szükség!
Nekünk ahhoz hogy együt legyünk el kéne mennünk valahova itthonról.
A mézeskalács figurát szerintem mi is kipróbáljuk, mert már tavaly is ezzel nyaggatott Emese, és ő is akar segítteni. Ma ő mosogatott el főzés közben! Úgy örültem neki, mert már jó lenne ha mindig segítene nekem , mert mostanában nem nagyon jut nekem ebből a jóból. Még a csirkemájat is felügyelte, kavargatta miközben szopiztattam Esztikét.De jó dolgom lesz énnekem ha még nagyobb lesz! Nagyon segíttőkész a konyhában.
Esztike már annyirapörög, hogy lassan a peluscsere is kétemberes dolog lesz, mert elfordul egy pillanat alatt.

Zsóci!
Mizújs borax ügyben?Kaptatok már valahol?
Nagyon jó lett a leveles ajándék, és a kép is!
MOstanában ha a boltban járok mindig eszembe jutsz a szalvétáknál!
Bettina lába helyrejött már?
Mi volt vele?
Nemsokára hív Laknet, ugye?
Szép hétfői napot mindenkinek!
Kriszti
bencze
 
 


PÁR KÉP RÓLUNK!
KépKép
Kép
bencze
 
 


Kriszti!

Már az nlc-s fórumon is nézegettem rólatok a képeket és terveztem, hogy megjegyzem, hogy ISTENIEK A NÕCIJEID!!!! Emese már nagylányosabb, de a szemei nagyon csalfák. Vigyázhattok majd a fiúkkal! Eszter ... , hát ő meg aztán a baba arcával és a gyönyörű szemével! Kitől örökölték a lányok ezeket a szemeket?

Olyan jó, hogy gyermekileg olyan szép topic vagyunk!!! Úgy szeretem nézegetni a hozzászólók utódfotóit. Sziszi igért keresztelős képeket. Hol vannak? Claire, Te is rakhatnál fel nekünk 1-2 képet!

Borax ügyben egyelőre nincs fejlemény. Nincs pesti BKV bérletem, ezért 8x meggondolom hova megyek, ezért a beszerzőkörút még várat magára. Időm még van, nem sietem el a dolgot.

Bettina lába már jobb. Egy német aranyér és egyéb bőrsérülésekre való krémmel kezdtem el kenegetni és úgy néz ki, hogy használ. Majd nem felejtem el a névét felírni, mert kapásból nem vágom. Hátha valakinek jól jön még egyszer.

Már nagyon várom Laknet hívását. Rossz, hogy semmilyen elérhetősége nincs. Azt hiszem 5-én voltak a Geréb Ágis megbeszélőesten. Most csak várok, várok, várok, remélem, nem reménytelenül.

Legyen szép mindenki napja és hete!!!
Puszi: Zs.

Kép
zsóci
 
 



Szia Zsóci!
Köszi a dicséreteket a lányokhoz!
A nagy szemeket talán tőlem örökölték,de a szinüket azt nem !
Elolvastam a másik megható kis történetet, nagyon szép volt!De a képek azok nem ott készültek , ugye?Legalábbis nem úgy néz ki mintha a fehérvári kórházban készültek volna!
Nincsen valami kollegád aki esetleg arra jár a József körút fele? Talán megkérhetnél valakit, hogy ha arra jár nézze meg neked azt a boltot!
Puszika!
Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok!
Bencze: tényleg helyesek a lányaid. Kép A nagyobbik nagyon hasonlít rád.

Zsóci: majd rakok fel képeket-nem felejtettem el Kép
A recept tetszett, vagy a házikó receptet várod te is?

Timi: Hogy vagytok?
Szerintem adhatsz neki nyugodtan, az anyák úgyis ösztönösen tudják mi a jó a babának Kép
Nálunk ez a fog kérdés érdekesen alakult..még nem volt 3hónapos, de már fájt a fogkibújása, majd megállt, s azóta sincs fogunk. Lehet érezni a helyét-érdes, s nyáladzik is, de fog sehol.
Zsoltinak utánna kerestem 4,5hósan jött ki az első 5hósan a második és még kettő 7hósan(karácsonykor-egymás utánni2nap).

Szép napotKép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszi, a képeket várom türelemmel, a mézes recept pedig nagyon jóóóóóóóó!!!! Ki fogom próbálni.

Kriszti, a vegyszerboltot ma fogom felhívni, hogy van-e náluk borax és majd utána kezdek el szervezkedni, hogy kit kérhetnék meg vagy csak saját magamra számíthatok beszerzés terén.
A SZ7-és cikkhez a kép tőlünk függetlenül került oda. Dúlaként szép kép, semmi kivetni valót nem találok rajta, de amikor a kolleganőm kinyomtatva olvasta a cikket, akkor azt a képet szépen letakarta. Jót mosolyogtam rajta, ő még nem szült - neki kicsit rémisztő az a kép. Ha én szerkesztem biztos valami más képet keresek oda. Azért tök jó, hogy fent van mindkét iromány - nagyon jól kiegészítik egymást és kevés baba mondhatja el magáról, hogy így szerepel az interneten.

Kriszti! Kriszti! Kriszti!

Te talán tudsz nekem segíteni, vagyishogy közvetve anyukád (aki ugye óvonéni?). Karácsonyi illetve Mikulásos meséket keresek az interneten. szeretnék az oviba kis meglepit csinálni a csoportnak.
Kép
Valami ilyesmire gondoltam. És minden angyalka tart majd egy mesét vagy verset és téli szünetig elfogynak az angyalkák ajándékai. Ehhez gyűjtögetem a meséket, verseket. Van ötleted (többiektől is szívesen veszem) hol keresgessem, vagy bemásolnátok ide ha esetleg találtok?
Jó zagyva voltam? Akkor bocs!!!

Puszi mindenkinek: Zsóci

Timtom???? Ugye túlélted a boraxozást?????? Azóta nem jártál erre!!!!

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok és élek, csak nem tudok napközben hosszabb időre leülni a géphez (így csak olvasgatok, s az írás elmarad), esténként pedig most Tomimé a gép, mert dolgozik rajta.
De igérem, ha lehetőségem, s időm engedi jelentkezek.

Kriszti!
Tündériek a leányzók, s milyen jó, hogy Emese már besegít neked!
A boraxos lelőhelyeket köszönöm én is. Igaz kaptam a gyógyszertárban 50g-ot, de elég csúnyán néztek rám, hogy kifosztom a borax készletüket. Ez az 50g nem tudo mire lesz elég. Ha kell még, mert beválik a hópehelygyártás, akkor az általad leírt lelőhelyeket fogom inkább megpróbálni, ott talán nem akarnak keresztben lenyelni.

Sziszi!
A hétvégén elkészült a dagadó! Mindenkinek nagyon ízlett. Mégegyszer köszi a receptet!

Zsóci!
Elolvastam én is Kiara szüléstörténetét. Irigylem őket, hogy ott voltál nekik támasznak. A második babánál ha a lehetőségek adják, akkor eljössz hozzánk dúlának? Így visszagondolva Balázs születésénél is jó lett volna, hogy ott legyél mellettünk, hisz a szülésznők csak néha néztek ránk, hogy hogy haladunk, s futottak is tovább. De nekünk azt mondták még pocakosan, hogy egy ember lehet bent a szülésnél a hozzátartozók közül, s mivel Tomim vállalkozott rá, hogy velünk lesz a nagy pillanatnál, így természetesen Õ lett a kiválasztott. Azonban mint kiderült, szinte akárhányan bent lehettek volna. A barátnőm öt héttel szült később, s bent volt a férje, az édesanyja és a húga is a szülésénél (ugyan az a dokink, s a szülésznő is ua volt). Anyumat is marasztalta a szülésznő, hogy "Nyugodtan maradhat a leendő Nagymama, ha az Anyuka is szeretné.". De Anyumat inkább hazaküldtem. Pedig nagyon bensőséges, barátnői a viszonyunk, de előtte nem szerettem volna "szenvedni". Tomim viszont már más. Vele együtt akartam átélni ezt a csodát. Viszont jól jött volna egy képzett lelkitámasz. Bár ezt most a sját nevemben írom, nem tudom pl. Tomim mit szólna hozzá. MAjd felvetem neki. Kiváncsi leszek mit mond.
Nagyon jó ez az őszi befőtt ötlet! Nagyon jól néz ki, s a kép is szuper! Az angyalkák meg tündériek, s kedves ajándék a gyerekeknek az oviba, az ünnep várásához. Majd nézek én is meséket és verseket.

Jobban vagyunk. Balázsnak tegnap már alig tudtunk valamit leszívni az orrából, így ma azt hiszem elhagyjuk ezt a tortúrát :-)
Elkezdtünk forgolódni! Az elején nem tetszett BAlázsnak, mert nem szeret hason lenni, s a keze is állandóan beszorul(t). De egyre ügyesebb, s kezdi örömét lelni benne, hogy így haladni tud oldalirányba is.

Kép
Kép
Kép

Puszi mindenkinek: Timi&Balababa

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Zsóci!

Örülök, hogy tetszettek.
Anyu is óvónő, majd érdeklődöm nála mese ügyben.Kép
Az ötlet angyalokkal tetszik, lehet itthon Zsoltinak is megcsinálom Kép

Szép napot.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Timi!

Nagyon ari Balababa. Tetszettek mindenkinek a képek.
Örülök, hogy jól sikerült és tetszés nyert a dagadó.
Én ezt a receptet már rég bejáradtam, s nálunk is mindig siker..hidegtálra is Kép

Annának még mindig szörcsög az orra..lehet csütörtökön most sem lesz oltás.Kép

A hason levés nálunk is kényes volt..sokáig sírt, ha hasra raktuk vagy csak sikeredett átfordulnia véletlen.
Most már egy darabig jól eljátszik ő is hason.Kép

Van már fogatok?

Puszi nektek

Kép
sziszike1000
 
 


Szeretitek ti is az idézeteket? Vagy csak én?

Azok az ember legfontosabb tapasztalatai, amelyek elviszik a legvégső határig. Csak ezekből tanulunk, mert ezekhez minden bátorságunkra szükségünk van.

További szép napot mindenkinek!!!

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

Fogunk még nincs, de nagyon nyáladzik, s mindent rágnánk. Leginkább Anya kezét. Szédületes milyen erővel tud ráharapni a kis ínyével. Biztos viszket neki, mert a peluson is elrágódik, s csiszálja oda-vissza. A hiper-szuper rágókákat egyelőre csak játéknak nézi. Anyát jobb rágni, mint azokat a műanyag kütyüket.

Kezdi Bala is élvezni a hasonlétet. Olyan jó! Eddig mindig üvöltött, s ki volt akadva tőle.

Jó éjt mindenkinek!
Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Ja és imádom az idézeteket!

Az én kedvencem, amit még anno az osztályfőnökömtől kaptam (mindenki kapott egyet ballagásra tőle, ami leginkább rá jellemző):

"Nem azok a nagy emberek, kik magasra nőnek.
Nem azok a hősök, kik másokat legyőznek.
Nagy ember ki küzd, de nem önmagáért,
Odaadná szívét,lelkét társai javáért!
/Heine/

Ezzel az idézettel és ezzel a képpel köszöntem meg a nőgyógyászomnak és a segédkező szülésznőknek is, hogy világra segítették Balát. Nagyon tetszett nekik.

Kép

Most már tényleg megyek aludni! Jó éjt, ha még valaki most olvasna. Ha nem, akkor jó reggelt és szép napot!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Timtom!

Balababának van egy bagoly típusú mamája??? És akkor Te most még alszol?

Nem írtál semmit borax ügyben!!!! Kipróbáltad már?

Tündéri az a kép Baláról!!!! Lementettem a babás gyűjteményembe.

Ja és a lényeg!!! Persze, hogy megyek dúláskodni Hozzátok is! Csak időben értesíts! A jó felkészülés a 'jó' szülés alapja. Nagyon jól esett amit leírtál. Köszönöm szépen!!!!

Sziszi!

Idézetes dologra én is jelentkezem, de most semmit nem tudok kapásból bedobni!
A mesegyűjtős segítséget köszönöm. Nem is tudtam, hogy két óvonéni nagymama működik közvetve a forumunkon!!!

Jó forgolódást és jó fogzást az apróságoknak!

Kriszti!

Felhívtam az Azur boltot, van nekik borax 55,- Ft 10 dkg. Most már tényleg csak szervezkednem kell, hogy hozzájussak!!!!

Legyen szép a napotok!
Pusszantás (babapopókra különösen): Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
Én már nem éjszakázom , bár tegnapi oltás óta úgy láttam jobb ha lefekszem időbe, mert attól tartottam hogy éjjel nem lesz alvás.
Délután úgy beájjult 1/2 5kor, hogy este 11kor keltettem fel enni, aztán aludtunk vissza. Éjjel egyszer fent voltunk, és reggel 7 kor keltünk.
Most is szunyi van. Gondolom a Germicid C nyugtató hatása miatt van ez.

Zsóci!
Én tudtam hogy lesza boltban borax mert a hírdetésben is benne volt ahol olvastam. Próbáltam nézegetni meséket, de még nem nagyon találtam. Majd én is megkérdezem anyumat.
a www.legjobblap.hu-n nem nézelődtél még? Ott van egy pár vers és mese.
Timtom! Édi a kis Bala , és örülök neki hogy már ő is élvezi a hasalást!
Én már arra várok , hogy megemelje a kis popóját, és amolyan szexjelenetbe illően ringatózzón. Eznután már tényleg mászás lesz belőlle, ha belejön a mozdulatba. Emese kb ennyi idősen már ilyenekkel próbálkozott!Fogunk még nincsen, de rágunk erőssen!A legjobban a régi Chicco rágókát szeretjük, mert ez olyan jó hajlékony! Most hiába kerestük a boltokban, mert már nem lehet kapni, így maradtunk a régi Emesétől örököltnél!Ma főzőm az első kis főzelékét, mert most már alig híztunk valamit két hét óta.
Megyek is megnézem, mert nem akarom hogy odakapjon! CSÁÓ mindenkinek!
Kriszti
bencze
 
 


bencze
 
 


Sziasztok!
KÖszi az infót a boraxról!
Gyerekek! Szomorú vagyok. Ádámom szemüveget kapott, még hozzá elég erőset.És azt mondja a drnéni, hogy ennyit nem lehet kinőni. Arra gondoltam, hogy azért én megpróbálnám agykontrollal faragni ezen a szemecskén, és ebben szeretném segítségeteket kérni! Szegény 1,5 évesen szemüveget kapni Kép. Tudtok segíteni?
Claire
claire
 
 


Szia Claire!
Milyen szemproblémája van Ádámank? Közelre? Távolra? Kancsalság? Erőssége?... Mit orvosoljak a laborban? Remélem együttes erővel javítunk a szemecskéjén, s nem lesz semmi gond.
Hogy vettétek észre, hogy gond van a szemével? Mit szól a szemüveghez? Nem akarja levenni?

Puszi és ne legyél elkeseredve! Tudod, egyre jobban, s jobban vagyunk!!! :-))

Timi

Ui.: Nálunk most Apa fekszik itthon lázasan, s csak reménykedünk, hogy nem fertőződünk mi is vissza. (Töröl, töröl, töröl....)

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Tegnap kaptunk oltást, s kaptam receptet is a nem kötelezőre.

Timi: hol a mézeskalács házikó receptünk..úton?
Nagyon várom. Valamelyik újságban most találtam házikó receptet, majd felrakom Kép

Zsóci: 7végén gyűjtök mesét neked..

Most mennem kell..legyen mindenkinek szép7végéje!!

Kép
sziszike1000
 
 


Mézeskalács házikó


Igazi boszorkány ma már nem lehet meg valódi mézeskalács házikó nélkül! Láss hozzá, készítsd el, és ha Jancsi időközben betoppan, együtt falhatjátok fel az egészet! Ha nem jön, az se baj: tiéd lehet az utolsó morzsa is!
Hozzávalók

1 kg liszt
fél kg porcukor
1 kávéskanál szódabikarbóna (a lisztbe keverve)
6 egész tojás
20 dkg méz
1 citrom reszelt héja
1 kávéskanál őrölt fahéj
1 kávéskanál őrölt szegfűszeg
cukor a karamellkészítéshez (karamellel ragasztjuk össze a házat)

A díszítéshez hámozott mandulát, tökmagot és tésztából formázott darabokat használtunk.


Elkészítése


A tésztát este összegyúrjuk, hűtőszekrénybe tesszük, hogy ne ragadjon. Másnap kinyújtjuk félujjnyi vastagra.

A házikó részeit papíron megrajzoljuk, kivágjuk, és a tésztára helyezzük, majd késsel körbevágjuk a formákat. A ház alapja kb. 12x20 cm legyen, ehhez arányítsuk a többi elemet. (Nagyobb darabokkal nehezebb bánni.)

Kivajazott tepsibe tesszük, és a díszítéseket most helyezzük rá: a tésztából nudlikat sodrunk, és abból hajlítunk íves formákat. Az ablakot is így formázzuk. A háztetőt félbevágott mandulákkal szorosan végigrakjuk. A mandulából késsel vékonyabb szeletet is tudunk vágni, ezekkel és tökmagokkal díszítjük a házikó elejét. Végül egy egész tojást felverünk, és bekenjük a ház elemeit.


Előmelegített sütőbe rakjuk, de résen kell lenni, mert gyorsan megég. Utána óvatosan átrakjuk egy deszkára, hogy hűljön. A cukrot lábasban lassú tűzön felolvasztjuk, karamellt készítünk, egy kevés vizet adunk hozzá, hogy le ne égjen. Ez lesz a „ragasztó". Gyorsan dolgozzunk vele, mert hamar megdermed, és legyünk óvatosak, mert a lecsöppenő forró karamell nagyon tud égetni! Hosszú nyelű kanállal kenjük be az összeragasztandó éleket.


A ragasztás sorrendje


Először az alaphoz ragasztjuk a két oldalt és a két homlokzatot, ez után illesztjük rá a két tetőoldalt, végül a gerincen végigfutó mandulasort és a kis háromszög alakú homlokzati díszt. Ha melléfolyik a karamell, az sem baj, így is jó a házikó.

Tipp: Ha az ablakokat kivágjuk, és a hátsó homlokzatot kihagyjuk, kis mécsest rejthetünk a házba.

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Egy kép a végeredményről. Kép

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Gyönyörű ez a kis házikó! És milyen fincsi lehet!
Csináltál már ilyent, vagy csak gondolkodsz az elkészíttésén?
Én nekem biztos nem lenne hozzá sok ilyen sok szabiidőm.
bencze
 
 


Merre vagytok lányok?
Mindenkia karácsonyi adventi dolgokat csinálgatja már?
Zsóci?
Laknet felhívott már?
Én most éppne a babatalira várom a netes barátnőimet, és már alig várom hogy itt legyenek!
Szép napot mindenkinek!
Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok!

Én vagyok, de minden csak kukkantásnyi időm volt rátok. De láttam, hogy nincs nagy mozgás.
Ma vitte be a párom az oviba az adventi naptárt. Teljes meglepetés lesz, még az óvonéniknek is. Csak a vezető óvonőtől kérdeztem rá előzőleg egy fél mondatban, hogy szerinte mit szólnának.
Nagyon jó lenne angyalkaként ott lenni, amikor kibontják a dobozt. Irtam hozzá levélkét is Jézuska nevében. Ja, és a saját lánykám sem sejt semmit!!! Alig várom az esti hazamenetelemet, hogy diszkréten kifaggathassam.

Így sikerültek a banyákok:

Kép

Egyesével nem nagy számok, de csoportosan mutatnak valahogy.

Kriszti!

Milyen volt a találkozótok??? De úgyis mindjárt bekukkantok az NLC-re is, nem bírom kivárni amíg válaszolsz. Azért írjál róla - jöhet a teljes igazság, azok a lányok úgyse olvassák ezeket az oldalakat!!!

Laknetről már lemondtam. Eddig nem telefonált és az az érzésem, hogy nem is fog. Geréb Ágiéknál is vannak dúlák, kifejezetten az otthonszülésre szakosodva. Biztos talált valakit magának. Úgy tudom, hogy a bábák mindig visznek magukkal az otthonszülésre valamilyen segéderőt(vagy többet is) - dúlát ill. bábatanoncot.
Közülünk is képződnek bábák - a bátrabbak! - egy Noll Andrea nevű független bábánál. Nagyon irigylem őket, de azért ott nagyon ott kell lenni a szülésnél. Azt én nem vállalnám be, hogy enyém legyen a felelősség.

Azért akad egy kismamám a fehérvári babavárók közül, vele hétvégén fogok találkozni. Menora a neve és karácsony körül fog szülni, a második babáját. Még nagyon képlékeny a dolog, fogalmam sincs mi fog kisülni belőle, mert ő azt szeretné, hogy a férje legyen bent vele - tehát szülőszobai feltöltődésem kizárva - de azt hiszem így is tudok nekik segíteni.

Majd mindenről beszámolok.

Puszi és szép nap mindenkinek!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Claire!

Természetesen megy a programozás Ádámnak. Ezzel kapcsolatban vannak kérdéseim, kb ugyanazok, mint amit Timtom is kérdezett nov. 11-én.

Minden jót Nektek:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!
Nagyon jók lettek ezek a meglepik az ovisoknak!Biztosan lesz mit mesélnie Bettinának milyen esemény történt ma az óvodában!Kiváncsi vagyok rá én is!
Ma volt nyílt nap az oviban nálunk, de én nem tudtam elmenni, mert anyu azt mondta hogy kisbabával ne menjek, mert a gyerekek csak őt fogják bámulni, meg aztán Emese se akarta hogy ott legyek Pedig én annyira kiváncsi voltam már rá hogy milyen a matematika foglalkozás?
De Emese úgy látszik olyan kis szégyenlős gyerek4 Pedig tavaly se tudtam elmenni, mert akkor meg pont akkor volt az államvizsgám. Majd megbeszélem az ovónénikkel hogy tartsanak nekem külön egy másikat, mikor tud valaki vigyáznia Esztikére!Majd meglátjuk. Anyukám is tudott volna vigyázni rá, de me pont enm volt jó, mert őhozzájuk is ment a pszichológus a csoportba. Na ez en az én napom!
A tegnapi viszont jól sikerült. De lehettünk volna többen is a talin, de nagyon nehéz úgy megszervezni hogy mindenkinek jó legyen a nap meg az óra is. Túl sok mindenkihez kell nekünk alkalmazkodni/baba, apuka, másik gyerek..stb/
Szépen összerakodtam , hoyg azért en a legnagyobb rumiba jöjjenek a vendégek. Be is fűtöttem a kandallóba, mert valaki azt írta hogy náluk 24 fok van a alakásban. Persze mikor neki akartam látni 1 órával a vendégek érkezése elött, hár mi történik. Csenget a védőnő tanulója! Itt volt félórát, mert mondtam neki mi lesz a program déltől.
Aztán kapkodhattam, hogy meleget csináljak a nappaliba. Még túrós muffint isakartam sütni, de erre már nem volt időm a váratlan vendég miatt.
Végűl is 1/2 1 re érkeztek meg Hybarby és Chris. Még jó hogy felhívtam Orsit, hogy egyezkedjenek Krisztával, mert nekik meg nem volt kocsijuk.
, és legalább el tudtak ők is jönni!Szóval nem mindenki ért ide, de mi már találkoztunk korábban és volt témánk bőven .Eszti jó sokat aludt, mert csak 2 után ébredt fel, így ő csak fél órát volt köztünk, ill a babák társaságában. akkor is evett főzeléket.
Röviden ennyi a taliról.
Menorát ismerem az nlc-ről, de még én se találkoztam vele. Lehet hogy időközben majd megváltozik a véleménye és bemehetsze a szülésre is.
Éppen most csinálok egy kis táblázatot a fórumról,- mert már nekünk is, akik mindennp fent vagyunk-eléggé nehéz számontartani hogy ki kicsoda. Menóra is bent van az adataival.A Szedreskertben lakik, és van egy Réka nevű kétés féléves kislánya.Honnan talált meg téged?Az nc-ről?
Te dolgozol a két ünnep között?Szilveszterre van már programod? Lehet hogy ott leszel az év első babaájánaka születésén, hacsak ne születik meg elöbb!Megyek, mert mindjárt megyek az oviba Emeséért, és átszólok a szomszédba a nagybáttyámnak, hogy jöjjön át mert inicsen kedvem felkelteni a legszebb álmából!
Szióka!
Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok!

Sziszi!
Meseszép a házikó!

Zsóci!
Szuperek az angyalkák! Nagyon-nagyon jó ötlet, s kitűnő kivitelezés! Gratulálok hozzájuk, biztos örültek a gyerkőcök az oviban, s izgatottan várják majd minden reggel az új mesét, versikét.
Mit szólt hozzá Bettina? Mit mesélt róla?

Kriszti!
Jók az ilyen baba-partyk. Én is terveztem három talit a főiskolai csoporttársaimmal, de tényleg nagyon nehéz összehozni, hogy mindenkinek jó legyen. Ráadásul a többség nem is bp-i. S most, hogy közeleg a karácsony egyre nehezebb, így valószínű januárra csúsznak a találkozók időpontjai.

Claire!
Hogy vagytok?

Üdv mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok! Köszi a lelkesedést. A szemüvege még nem készült el. Közben konzultáltam mésik szemész dookival, az a zt mondta, próbáljam meg hordatni vele, ha jó neki, akkor úgyis szívesen fogja hordani, de ha nem , akkor sincs nagy gond, majd ovis korában érdemes újra méretni, nézetni. Egyébként jól lát, nem vettük volna észre, csak minden gyerekemet elviszem évente Így 1 évesek voltak az ikrek, amikor legutóbb voltunk, a többiekkel minden OK volt, Ádira azt mondta, nagy a különbség a két szem között, vigyem vissza fél év múlva, és előtte tágítsam a pupillát ilyen kenőccsel. Ez történt most Az a tágító eléggé zavarja a látásban, meg fényérzékeny is szeme tőle. Kép. Most kiderült, hogy nincs nagy különbség, viszont elég erős +5, +6 kell neki. Szerencsére nem kancsal. A doki néni szerint ez túl sok dioptria ahhoz, hogy ki lehessen nőni. Viszont azt is mondta, hogy nem szokták ekkoráknál észre venni és kimérni, így ki tudja, értitek. (Több környezetünkben élő gyerekről derült ki, hogy 3ast, 4,5est kinőtt, és azokat általában oviban szűrték ki!)
A doki néni úgy akarja hozzá szoktatni a szemüveghez, hogy folyamatosan kenem a pupilla tágítóval, de a másik doki ezt nem javasolta, és azt hiszem én is kihagyom. Mindenesetre az megnyugtató, hogy ha hordja, akkor sem fog eltunyulni, hozzászokni a szem, viszont ha nem hordja, az sem végzetes. Biztos sokat fog még változni, az sem mindegy, hogy 6ost vagy 2est kell-e hordani. Igyekszem nem keseregni, amúgy tök jól áll neki a szemcsi Kép, csak persze plussz egy macera neki is, nekünk is, szívesen kihagynám. És még tényleg olyan kicsi. Persze lehet, hogy így könnyebben megszokja. Mintha Domján Laci külön foglalkozott volna a szem javítással. Nem rémlik vkinek?
A házikó szuper. Sajna, ha úgy alszanak, mint tegnap meg ma, akkor nem lesz idén sem nagyon "bütykölős" adventem. De azért optimista vagyok , hátha hozzá jutok.
Az angyalkák is szuperek.
Mi most nagy "gyöngyözésben vagyunk (tudjátok, olyan vasalós), mert vettem a nagyoknak egy tök jó kis minta könyvet, és abban mikik, meg karácsonyi minták is vannak. Megyek, mert leragad a szemem.
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

ÚGy gondolom, jó, hogy otthon nincs internetünk, mert én is a későn elalvók útját járnám és így is keveset alszom. Mi lenne akkor???

Angyalkás ügyeskedésért kaptam a régi óvonénimtől nagy dicséretet, merthogy ő a Bettina óvonénije is. Gyerekemtől semmi visszajelzés, mert csak ma fogják kitenni az angyalkákat. Tegnap későm bontották ki a csomagot és már nem jutott rá idő, de úgy is ma indul a visszaszámlálás, 24 napot mennek még a szünetig. Azért ma majd faggatom a lányzót.


Claire!

Érdekes ez a szemprobléma dolog. Ember legyen a talpán, aki kiigazodik a dokkerbácsik véleményén. D.L. külön szemjavítósára én nem emlékszem. HA összejön a következő kismamás 'projectem', akkor többet fogok majd az átlagosnál AK-ni és nem foglak kihagyni benneteket.
Jó adventi bütykölődést neked!!! Az a baj, hogy nem egyszerre alszanak a kisebb manócskáid?

Kriszta!

Megnéztem a talin készült fotókat is. Irigykedtem (de csak kicsit) - jó volt nektek!!! Hány anyukát és kismanót bírt volna még el a lakásotok? Emese nem reklamált, hogy kimaradt a buliból, vagy ő nem is tudott róla?

A nyílt napokra én sem jutok el soha az oviba. A legutóbbira a szüleim mentek el, hogy egyáltalán legyen már valaki egyszer. Aranyosak voltak a sok anyuka között, ott viritott egy nagymami és egy nagypapi.

Fogalmam sincs mi lesz a két ünnep között dolgozásilag. Egy kicsit Nórától is függ, hogy ki tudjuk-e eszközölni a szfv-i kórházban, hogy apuka és dúla is bent lehessen a szülésnél. HOgy mikor szül majd, meg ilyenek. Szabim van még, bár nem túl sok és azt jól be kell osztani. Én egyébként szeretek jönni olyankor is, akkor úgy sem kell sokat dolgozni, meg magammal szoktam hozni a Bettinát, aki ezt nagyon imádja.
Szilveszterre semmi terv és a kötelező jól érzem magam ünnepet nem is nagyon szeretem. Tudsz valami jó bulit?

A táblázathoz átküldeném e-mailen az adataimat. Beleveszel engem is? Nem maradtam le?

Szép napot mindenkinek és jó hétvégét!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: