Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok.

bekukk hozzátok.

Agnesm.szerintem is egy 1,5tente még jó lenne.én anno a kórházban megkérdeztem a nővérkéket,hogy ha 34hetesen megszülök mennyi esélye van a babának.azt mondta ó az már nagy baba,nagyon jók az esélyek.

Mári.ha megnyugtat vegyél a gyógyszártárban olyan betétet,amelyik kimutatja, ha magzatvízcsorgás van.én magnéziumot a 37.hétig szedtem és nem hiszem,hogy egy 1,5órás szülés hosszúnak számítana Kép de 38.hét után már tuti nem szedtem volna én sem.

egy kérdés: senkinek nem mondta a dokija hogy nyitott méhszájnál napi max 1liter folyadék? csak azért kérd,mert nekem mindkettő terhességnél miután kinyítam ezt nagyon szigorúan betartatták.

Ewa.te ne fusztráld magad ilyen nőszemélyeken mint akiről írtál.én tudva hogy 2terhességnél kinyíltam korán és sokat feküdtem mégis túlhordtam,ha még lesz babám (és szeretnénk még)és újra kinyílik a méhszáj nem fogok gondolkodni rajta,hogy feküdni kell-e.amúgy én is parázós voltam,és vagyok is.ne tudjátok meg mennyit lehet aggodni értük..főleg ha betegek..nekem 3,5év alatt sok álmatlan éjszakám volt már. Kép

Legyengülés a fekvéstől? szerintem nem jellemző,főleg hogy ha felkeltek 36hetesen tiétek a világ csajok!!! akár még 1hónapotok is lehet szabadlábon Kép de aztán nehogy túlhordás miatt fektessenek ám be titeket Kép láttam én már nem egy 43 hetes terhességet. Kép
pusza mki.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


sziasztok!

asszem férj téren tényleg nagyon szerencsés vagyok, ráadásul reggel ágyba kapom a kakaóm meg este a vacsit :-)

nyitott méhszájnál 1 liter folyadék, még sose hallottam..

Cleo: nagyon aranyos vagy. remélem lesz is még olyan aranyos picurod, mint Zsoltika és Sziszi :-)

most viszont el vagyok keseredve. nem is tudom hogy írjam le.. tegnap több, mint 1 hónap után együtt voltunk a férjemmel, és utána volt egy kis véres valami. mikor a dokit kérdeztem, hogy lehet e, azt mondta, csak óvatosan, hát mi nagyon óvatosak voltunk és tessék. kellett ez nekünk :-( most jöhet egy újabb fajta aggódás.

puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok! Megnyugtató dolgokat írtatok!
Azt a 36. hetet nagyon várom! Néha mit nem adnék 10 perc sétáért! Legyengülést nem érzek, csak az eleje volt rossz, akkor fájt mindenem a fekvéstől. Mára megedződtem.
Házasélet! Mi már rég nem merünkKép
Nagyon-nagyon szomorúak vagyunk emiatt, így én biztos hamar helyrehozom magam szülés utánKép Azelőtt a méhlepény miatt nem lehetett stb. Volt néhány lazuább hét közben, akkor is csak óvatosan és félve. Szóval Kép A dokidat azért felhívhatod, hogy megnyugodj.
Nekem sem mondta a dokim az 1 lityót, miért? Ne menjünk annyit pisilni? Mondjuk még nem nyíltam ki, de csak egy hajszál választ el tőle.
A betéten már gondolkoztam, de azt mondta egy doki, hogy még ők is nehezen állapítják meg, magzatvízzel van-e dolguk, ha ilyen egyszerű lenne...Téves riasztást ad, a tényleges problémát meg nem jelzi és nagyon drága. Úgyhogy lemondtam róla!

Puszi mindenkinek
Ammamari

Mári

Kép
mári
 
 

 
 

sziasztok.

mári akkor ebben az esetben tényleg nem vennék én sem,ha ilyen megbízhatatlan.
1liter? én sem tudom,hogy miért ítéltek erre engem a dokik (mindkettőnél más mondta).valami olyasmire emlékszem,hogy a sok folyadék puhítja a méhszájat (ezt a te dokid Ewa -Erdődi mondta anno).de ha nem mondták igyatok nyugodtan, úgyis irtó rossz ha meg van szabva a határ.

Ewa. ismi probléma amit írtál.én is ugyanígy jártam 16hetesen.együtt voltunk,reggelre valami barnás izé,telefonáltam a dokinak-azt mondta az együttléttől van.de másnapra rá újra barnás pecsételő-újra teló -azt mondta menjek el a rendelésére és megvízsgál.de hál istennek a méhszáj nyálkahártyája vagy mi lett egy kicsit bibis,mert ugye ilyenkor nagyon érzékeny ott minden.
ne aggódj,de ha újra előfordul kérj egy vízsgálatot és tuti megnyugszol.
sziasztok

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Szia Annamari

Benéztem , és nagyjából végigolvastam a leveleket. :-)
Korábban kérdezted, h jár e szülési szabadság stb. Én az 5. hónaptól voltam táppénzen és kb. ugyanannyit kaptam a szülésig táppénz gyanánt, mint amikor dolgoztam. A szülés után mindenképp jár a 168 nap GYÁS, de már vmivel szülés előtt is lehet igényelni, ha gondolod. Ez is kb. annyi volt, mint előtte az átlag havi keresetem.
A másik, h a fekvés okozta legyengüléstől még lehet majd elég erőd a szülőszobán. 4 hónap fekvés után 5 óra alatt megszültem a 4 kg-os kislányomat. Én is mindig rettegtem a koraszüléstől, így csak enni, inni, fürdeni keltem ki az ágyból. Amikor 22 hetesen 2100-as lett a méhszáj, azt gondoltam nem fogom kibírni ezt a sok fekvést. Mindig kitűztem magam elé célokat. Először, hogy a 24. hetet érjem el, majd a 28-at,és így tovább. Megmondom őszintén,nem is a fekvéssel volt az igazi gondom, hanem azzal, h egész nap feküdve, egyedül a gondolataimmal mindig a keményedésekre figyeltem. De aztán vhogy mégiscsak eltelt az idő, biztos Te is végig fogod csinálni!

üdv,
kriszta
noramara
 
 


Sziasztok!
köszi a megnyugtatást! azóta sem volt semmi, úgyhogy biztos csak a nyálkahártya sérült kicsit.
ma volt a védőnő, ő is csak megnyugtató dolgokat mondott :-)

beléptünk a 3. trimeszterbe! :-)
puszi Éva
ewa
 
 


sziasztok!
Kisfiú!!! És minden rendben, de a doki lelkemre kötötte megint a szigorú fekvést! Azért reggelit készíteni meg ebédet melegíteni remélem belefér...Mindenki akkor akar jönni, mikor már megszületik, pedig akkor már nem kell...
Ennyi voltam, mert a férjecskémé a gép, mára szabit vett ki az uh miatt! Nagyon boldog!
Noramara! Köszi! Én is így vagyok, egész nap az aggódásaimmal, de néha sikerül elűzni.
sziasztok

Mári

Kép
mári
 
 


szia Mári!

Gratulálok! biztos nagyon büszke lehet az apuka, hogy kisfiú :-)
én mostmár kevésbé aggódom, ha eddigi nehebb napok, frontok alkalmával nem szültem meg, akkor mostmár csak kihúzom. igaz a mostani frontokat is nagyon éreztem..
egyre jobban elvagyok a fekvéssel is, bár néha kilógunk egy kicsit, fél órácskára bababoltokba nézelődni. nagyon várom már, hogy vásárolhassak a kicsinek
mostmár tényleg lehet játszani, kommunikálni a kicsivel és sokszor ő provokálja ki :-) el tudok lenni sokáig, hogy csak figyelem a hasamat hogy mozog és próbálom kitalálni mi folyhat odabenn :-)

puszi Ewa
ewa
 
 


szia Ewa!

ezek a frontok engem is megviselnek, főleg, ha ilyenkor 5 percenként keményedek :(
Meg amikor valamit nem szeret a gyomrom és görcsölget szúr a méhem környékén mint tegnap este. Azt hittem, kórházban kötünk ki :( Aztán nagy sokára rájöttem és megnyugodtam, a beleim vacakolnak és bántják a méhecskémet, mert sokat keményedtem amiatt is.
igen, a picike produkcióit én is élvezem nagyon-nagyon :D
Ő mindíg megvígasztal és olyankor csak mosolyogni tudok...
Én nem merek nézelődni fél órát sem, pedig a kedvemnek jót tenne...4 hétig még nem. Főleg, mert mostanában rögtön bekeményedek akkor is, ha megmoccanok...
Nagyon jól esne takarítani is. Na, majd ha mozoghatok, ügyes kismama leszek, valahogy megoldom, hogy erre is jusson időm, energiám:)
mári
 
 


szia Mári!

korai volt a nagy optimizmusom, vidámságom. már kezdtem egész jól elleni, de a hétvége jól rácáfolt erre. szinte folyamatosan kemény volt a hasam és csak azt variálta, hogy mennyire kemény. volt amikor annyira összehúzódott a méhem, hogy teljesen látszott a baba alakja. ma már szerencsére jobb, de félve várom a szerdai hidegfrontot..
vettünk egy nyugágyat, mostmár az erkélyen is tudok feküdni :-)azok a kirándulásaim :-)

pusz Ewa
ewa
 
 


hát Ewa! én is így voltam, vagyok... :cry: A nyugágy jó ötlet! Az erkélyre én is szoktam kirándulni néhány percre és gyönyörködöm a virágaimban. Férjecske nehezen öntözi őket, de eddig az eső helyettesítette. :D
mári
 
 


Szia Mári!

a nyugágy tényleg nagyon jó! már azért is, hogy takarításkor ki lehet engem oda rakni és így nem kotyogok folyton bele mit hogy is csináljon a kedveském :lol:
tegnap csuklott a kicsi, ilyet most éreztem először :-)
ewa
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!

Minket megviselt a front, de jól vagyunk! Még egyben és minden nap 1 ajándék! Így nem is panaszkodom! Jó lenne már pár héttel előrébb tartani! De az az idő is eljön!
A csuklás nagyon jó érzés, de azért sajnálom a kicsit olyankor!
Állandóan rugdos,püföl, nagyon virgonc a drágám, már többször megfordult, remélem a végleges helyét is elfoglalja majd! Egy hette már megtette, de azóta 2X megváltoztatta a helyzetét:) A köldökzsinórra remélem azért vigyáz, ha már ilyen aktív:)
Jó leenne ha a jövőbe látnánk, hogy a végén jól sül el a dolog! Akkor az aggódás is megszűnne és mennyivel könnyebb lenne a fekvést elviselni!
Ewa! Te mennyi is vagy? Én ma kerek 31! A 32 a következő célom, az csak meg lesz, aztán a 34!!! Jaj, de várom már!!!
Szép hétvégét!

annamari
mári
 
 


Szia Annamari!

Nekem ma van nagyon rossz napom, szinte egész nap folyamatosan kemény a méhecském :cry:
Mi most vagyunk a 29. héten, nekem még a 30 a cél :-)
Hogy fogjátok hívni a kisfiút? A mi kislányunk is rengeteget mozog. Ez vígasztal, hogy ha ennyit mocorog, akkor ő csakjól érezheti magát odabent..

Most nem is írok többet, mert semmilyen pozíció nem jó..

Jó hétvégét!
Éva
ewa
 
 


Nekem is keményedik ma is! Már elég, ha megmozdulok:(
Állítólag az idő előrehaladtával egyre több lesz! Meg ugye az időjárás még mindíg...
De tartsunk ki még jó sok hétig azér is!!!
Még mindíg nincs nevünk! Azt hittük, ha csak egy nemre kell koncentrálnunk, találunk. De nem megy :(
Engem is mindíg megvígasztal ha mozog és állandóan simogatnám, de ugye nem lehet!
És tényleg jó, ha mozog! És rögtön reklamál nekem is, ha rosszul fekszem, szétrúgja a bordáimat! Oldalt nem megy a fekvés, most is reklamál:) Úgyhogy megyek! Mert ha nagyon rúgdos, akkor is bekeményszek!
Puszi
mári
 
 


szia Ewa,Mári!

Mári gratula a 31-hez,az már nagyon jó!!! :D
én sokat beszélgettem velük még odabennt voltak (ugye Anya-Magzat kapcsolatanalízis :lol: ) mindíg kértem babáimat,hogy csak a 36.hétig húzzák ki,vigyázzanak a köldökzsinórra stb. a születésről csak a 36.hét után beszéltünk :D

Ewa.Ti is szépen haladtok.a másik topikban feltett kérdésedre,hogy válaszoljak: 2002-ben dokinak 30, szülésznő 10 (ő nem volt fogadott), 2004- ua, mint az előző (bár Emődi pénzét, inkább a szülésznőnek adtam volna (Gyöngyi v. Györgyi???) mert nem sok mindent csinált.
barinőm mindkét csemetéjét Erdődinél szülte (mind2 császár volt),majd megkérdezem mennyit adott- de úgy tudom császárnál több a tarifa.

csajok,mikor mentek dokihoz?remélem csak biztató dolgokat fogtok majd hallani tőle.Ewa te jól emlékszem hogy magn.citricit szedsz?ha igen feloldod ugye?

jó éjt mki.puszi a babáknak (probáljátok meg átadni)
cleo27
 
 


Sziasztok!

Cleo: azt szedek, de nem oldom fel, csak lenyelem étkezés közben.. az baj? meg halidort is szedek, mostmár folyamatosan napi 2*1-t.
Úgy tűnik mostanság a dokinak 50 körül illik adni.. én naívan 30-40 re gondoltam, mert a 9 hónap alatt is fizetünk, úgyhogy jó volt hogy előjött ez a kérdés.
Jövő héten megyünk újra a dokihoz a kórházba most, a 30 hetes uh-ra és vizsgálatokra.

Mi szombat óta jobban vagyunk. Igaz most se teljesen laza a hasam, de most nem az a kényelmetlen, rosszfajta keményedés. Most az a legújabb, hogy a hátam fáj.. mindig van valami :-)

puszi Ewa
ewa
 
 


Ewa.. OLDD FEL.!!!!! NAAAGYON LÉNYEGES.NEKÜNK A KÓRHÁZBAN MONDTÁK,AMÚGY CSÖKKEN A HATÁSA.PICI SIMA VÍZBEN SOKÁIG OLDÓDIK,DE ÍGY A JÓ..
a szobatársam haskeményedéssel++vizesedéssel volt bennt előtte ő sem oldotta fel- akkor kérdezték meg ott tőlünk,hogy hogy is szedjük.
a halidor is nagyon jó,nekem a 35.hét körül ha fájdogált azzonal elúlasztotta.bízz a gyógyikban +magatokban.amúgy sem olyan picike már babóca :D ne zuhanyozz forróval+váltottal se(az fájásokat erősít). más tipp nincs.
ja.nekem is fáj a hátam..sorstárs :D
neked nem a fekvéstől? de inkább ez mint a keményedés :lol: ha már valami bibi kell,hogy legyen.

Hu.50e.hát igen.várható volt.egyébként sokan megkérdezik előre,hogy elvállalja-e a szülést, és mennyiért...én nem kérdeztem meg...olyan hülyén éreztem volna magam....de hát ez én vagyok.

melyik nap mész vízsgálatokra?
pusza
cleo27
 
 


Szia Cleo!

Köszi a tippeket!!! Amúgy is könnyebb lesz feloldva bevenni, mert elég nagyok bogyók :-)
Most nem is merem elkiabálni, de szombat dél óta rendben van a méhecském, pedig most is elég össze-vissza idő van. Tegnap férjecském tartott nekem egy kis külön gyógytornát felbátorodva, hogy jól vagyok, nyújtó és átmozgató gyakorlatokkal, és annyira jól esett! Utána meg teljesen ellazult a méhem! A kicsike is édesen úgy elnyúlt odabent, szanaszéjjel éreztem a kis kezecskéit-lábacskáit :lol: A hátfájás is elmúlt, bár arra kaptam még egy kis plussz masszázst is, teljesen el voltam kényeztetve :lol:

Én is hasonlóan vagyok a rákérdezéssel, meg a kórházi vizsgálatnál a borítékkal ( ált. inkább utólag a magánrendelésen adok többet, de nem tudok a kórházban az asszisztens előtt..) és még az is kínos amikor fel kell hívnom, hogy mikor menjek.. de azt hiszem összeszedem magam, hisz mostmár anyuka leszek, és csak megkérdezem.
Még nem tudom mikor kell menjek, utolsó vizsgálatnál azt mondta Erdődi, hogy 3 hét múlva a kórházba menjek és hívjam fel, hogy mikor mehetek. Azt természetesen elfelejtettem megkérdezni melyik nap.. de kedden van az ő uh-s napja..

Gondoltam rátok, amikor esett vasárnap az eső, de örülök, hogy a nem túl jó idő ellenére sikerült jól eltölteni a gyereknapot! Tüneményes lehet Sziszike! Jót nevettem a lufis eseten :-)
Tavaly használtam önbarnítós testápolót (Johnsons) és teljesen jó volt, nem lettem foltos, sőt szép színem lett, csak rendszeresen kellett használni, mert kb 3 napig tartott + gyorsan moss kezet miután bekented magad, mert a tenyért fogja be legjobban és az hülyén néz ki sárgán :-)

Mári: nekem nem is a gyomronm fáj, hanem a nyelőcsövem-torkom, de szerencsére nem túl gyakran + néha alig fér a gyomromba egy kicsi vacsi..

Puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok! tegnap jó sz.r estém volt. A baba akart szerintem behelyezkedni, de nem sikerült neki:( Közben a nagy mozgolódás közepette nyomhatott egy ideget, megmozdulni sem bírtam, egész éjjel mozdulatlanul feküdtem, mert nagyon érzékeny volt a méhem, fájt a baba minden mozdulata, meg ha megmozdultam, a becsípődés érzés is erősebb volt. Már jól vagyok. Most ismét keresztben van, szerintem így jobban fér:( Remélem, azért sikerül majd beilleszkednie...

Pénz kérdés...
Hát, én is úgy gondoltam, mivel magánrendelésen már odaadtam a javát, ezért nem fogok 50-et adni. Igaz, azért kaptunk is szolgáltatást, jóval többet, mint sztk esetén. Valaki szerint császár, komplikáció esetén is többet kell adni. Mennyivel? Én akkor sem akarok többet adni, mint szántam. Na és ha ügyeletesnél szülök, mert úgy alakul, akkor mi van? Jó llenne, ha leírnátok, mennyi az illendő ilyen esetekben, persze ez sok mindentől függ, de azt hiszem, én nem fogok elszállni, már így is rengeteget költöttünk...Legfeljebb nem lesz jó véleménnyel rólam...Hát, ha ciki is a 30, én annyira gondoltam...Csak a dokim ne olvassa véletlenül a fórumot:)

Szombaton megyek amúgy dokihoz, remélem megtartottam az állaptot, bár többet keményedtem, mint eddig. Hülye időjárás az oka szerintem....
mári
 
 


sziasztok.

Mári.osztom a véleményed a pénzzel kapcsolatban.annyit adj, amennyit akarsz,ne amennyit illik :P .én 1,5éve még azt a 30-at is sokalltam (Emődinek), és az egyik csaj,-akit szülés előtt 3héttel vett át,mert a dokija (ERdődi) szabira ment- 15-öt adott neki.
én is úgy hallottam,hogy császinál +10-20e. holnap jön barinőm -őszült ERdődinél megkérdem mennyit adott stb. (császis volt,tavaly szült).
ha az ügyeletesnél szül valaki?
én több olyan csajjal feküdtem egy szobában akik az ügy. szültek.volt aki nem adott semmit,volt aki ajándékkosarat,volt aki pénzt... ha az én vél. vagy kivi- ha nagyon rendesen bánik veled,odafigyel segít,akkor én adnék neki kb 10-15-öt. ha meg olyat fogsz ki,aki rád se figyel akkor ...nuku pénz... :D

amúgy is egy aranyszabály: csak varratszedésnél adni ám pénzt!!! 8)


huu..Ewa de írigyellek a masszázsért, nálunk én vagyok a masször ált..én is mindíg telózgattam Erdődinek, aztán meg keresgettük az egész korházban... mikorra is vagy kiírva?? nagyon kérdezz rá,hogy mikor megy szabira (szereti az augusztust)

pocikeményedésmentesszépnapotnektek :lol: :lol: :lol:
cleo
cleo27
 
 


köszi Cleo nagyon! Én egyszer azt hallottam, hogy egy csajszinak nagyon fájdalmas volt a varratszedés, mert nem adott pénzt...Akkor most mi legyen az aranyszabállyal?
mári
 
 


Mári.
ez a varratszedés amúgy mumus mindenkinél.
fájhat akkor is ha sok pénzt ad az illető.de megnyugtatásul.babás pályafutásom alatt én még nem hallottam olyan anyukáról,akinek nagyon fájt volna a varratszedés (császisz varratokról nem tudok nyilatkozni)
én is nagyon féltem tőle,de mire összeszorítottam a fogam már vége is volt. -meg amúgy is én a varratszedés után adtam a borítékot.ha nagyon fáj sutyiba kiveszel belőle egy 10-est :lol: (magadnak fájdalomdíjul)

cleo
cleo27
 
 


hát ez jó :lol: kiveszek 1 10-est :lol:

Most itt a hugom, olyan jó, hogy itt van. Valahogy biztonságban érzem magam és a gondolataim is pozitívabbak (bár már pozitív, de az aggódás néha nyomasztó) és az idő is gyorsabban pereg. Arról nem is beszélve, hogy ha szükségem van valamire, nem kell állandóan felkelnem az ágyikóból. Mostanában a helyzetváltoztatásra keményedek sokat. Mennyivel könnyebb a fekvést elviselni, ha nem vagy egyedül. De hát sajna ez néhány nap a hosszú-hosszú hetekből. De már 32! Jupi :D

Puszi:Mári
mári
 
 


Sziasztok!

Mári: remélem már jobban vagy és megtaláltátok a kölcsönösen kényelmes poziciót a babucival! az én kislánykám is most fordulgat, hol úgy éberdek hogy fejjel lefele van, aztán pár óra múlva pont fordítva, de általában keresztben van ő is :-)

tegnapi nap elég vacak volt. annyira szédültem, hogy amíg egyedül voltam itthon nem is mertem felkelni az ágyból :-(

ez a fránya pénz nagyon nehéz kérdés, mikor, mennyit :-( abban osztozom, hogy +/-10 könnyen vándorolhat a borítékba a segítőkészség.. függvényében.
varratszedés: nekem laparoszkópiás műtétem volt, 3db 1 cm-es varratom volt, és bizony eléggé fájt ahogy kiszedték :-( miért nem ahsználnak felszívódó cérnát?!

Augusztus 12-19-re vagyok kiírva. aggódom is, hogy lesz e egyáltalán orvos ilyenkor?

puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

most voltunk a dokinál. a jövő héten kellett volna mennem, csak addigra elfogyott volna a gyógyszerem.
a méhszáj rendben, 2100, de azt mondja a doki, hogy ha piehenek, akkor az ki fogja bírni. a kicsi is fejlődik, de a kisebb babák közé tartozik. A feje 75 mm, a törzse: 76mm :-) kaptam megint egy újabb fajta gyógyszert, doxina, ami javítja a méhlepény vérkeringését. azt mondta, hogy a keményedésekkel az a baj, hogy olyankor a méh, méhlepény erei is összehúzódnak és csökken a keringés, de azért a méhlepénynek vannak tartalékai hogy ezt azért ki tudja küszöbölni. és a fekvés azért is nagyon fontos, mert nem csak lazít, hanem ilyenkor tud a méhlepény a legnagyobb hatásfokkal dolgozni.
honnan lehet tudni, hogy eleget mozod e a baba? az én kicsikém sokat mocorog, de olyan nagy rugdosások nem nagyon vannak.

nagyon-nagyon hosszú ez a 9 hónap :-(

ráadásul a doki pont aug első 2 hetében lesz oda szabadságon :-(

puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok.

Mári gratula 32!!

Ewa.én is kaptam azt a gyógyit a kórházban.megmondom neked őszintén én nem szedtem be,csak 2szemet,utána soha többet.felment tőle a babám szívfrekije 180-200ra (az nem jó ám)- csináltak ugye minden nap NSt-t nekem már 33hetesen.úgyhogy önkényesen leálltam róla és nem volt gond.- bár ez csak tipp,hogy attól volt
de te szedd nyugodtan,szükség van rá.
Ewa,tőled is kérünk ám visszaszámlálást.mondooom,1lelkesítsen: a 36.hét első napján szabad a pááályaaa.akkor mennyi is van még??? márinak már CSAK 4HÉT :lol:
amúgy gratula ám neked is Ewa a jó hírhez.1magánvélemény ha érd. csak csöndben írom: szerintem fekvés nélkül is kihúznád ilyen méhszájjal (mivel nem romlott).
pusza
cleo27
 
 


sziasztok! Csak gyors bekukk, míg hugi vásárol!
Örülök Ewa, hogy nem romlott! :D
Köszi a gratulát, nagyon örülök a 32-nek!
Én holnap megyek dokihoz!
az oldalt fekvés továbbra sem megy :D most is reklamál, néha hagyom :D , de addig nem hagyja abba, míg hátamra nem kerülök! Nekem nagyon erőteljesek a rúgásai, igazi focista lábú :D , úgyhogy muszály engednem neki:) Este nem is tudtam elaludni sokáig, úgy fáj már a hátam, derekam. Amint oldalrafordulok, felébred és beindul :D és én is felébredek. Néha sikerül akkor oldalra fordulnom, amikor mélyen, összegubózva alszik és akkor durmolok egy jót-2-3 naponta :D De élvezem ám :!:

Megjött hugi, puszi!
mári
 
 


Sziasztok!

30. hét :lol: számolom ám lelkesen a napokat én is!

Mári te már szinte célegyenesben vagy :D remélem csupa jót fog mondani a doki :!:

akkor ne aggódjak tovább? én tegnap úgy el voltam keseredve :( még egy gyógyszer és olyan sokáig nézte uh-n a babát a doki. nem mondott semmi rosszat, csak máskor szokott mosolyogni, most meg olyan komoly volt és jó hosszú idő után csak annyit mondott: rendben van, de szedjem ezt is + 19én menjek vissza, hogy biztosan jól fejlődik e a baba. ugye egészséges lesz?!

éjszaka gyomorégés, most meg úgy érzem szétszakad a medencém és a derekam

azért kicsit jobb kedvre derítettetek :-)

puszi ewa
ewa
 
 


Ewa!
Ne aggódj, csak nincs mindíg jó kedvük a dokiknak!
Nekem is szokott ilyeneket mondani, amúgy pont akkor lesz az
esedékes uh, ahol megnézik jól fejlődik-e a baba-mindenkinek! :D
Meg nekem egyszer volt egy 2 perces uh, hát kiakadtam. Ha meg lenne valami, azt kötelessége közölni és közölte volna.
A 30 is nagyon jó :D
puszi
mári
 
 


sziasztok.

Ewa.szupi a 30is.mindjárt megnézem mekkorák voltak az én babóim.sziszivel aug 15-re,zso-val aug 23-re voltam kiírva.
megyek is kutatni.

sziszivel:
30hetes értékek:
méhszáj: 2110, BPD: 78, THQ: 85 FL:56

zsolti: BPD: 82 THQ:85

nekem a 30.héttől mondták sziszire is hogy nagy lesz,zsoltinál végig.elég sok különbség volt a két gyerek Uh-os méretei között mindíg,mégis majdnem azonos súllyal/hosszal születtek.zso: 4000/55, sziszi 3900/54.
úgyhogy Ewa,nyugi rendben van az a picuri.de ha nagyon izgulsz van egy szupi könyvem,benne hogy hány hetesen kb mekkorák,illetve kicsinek/norm/nagynak számít-e a baba.-ha gondolod megnézem.
amúgy is miért ne lenne egészséges?minden ok vele.nekem is egyszer olyat mondott E.,hogy össze-vissza van a keze-lába.-ahogy kijöttem a vízsg.után a kórh. akkor kezdtem el gondolkodni rajta,és stresszeltem magam a köv. UH-ig.nekem E-hez amúgy mindíg 3hetente kellett járnom.de ezen eset után már 2hét múlva mentem-úgy voltam vele úgy sem emlékszik mit mondott (így is volt)-én meg megnyugodtam

Mári drukk neked holnapra,várjuk a fejleményeket.
pusza
cleo27
 
 


sziasztok!

A külső méhszáj kinyílt, így most C2100, de azt mondta a doki, hogy simán kihúzom ezzel az értékkel akár a végéig is. Nagyon megnyugtatott és nagyon kedves volt. Azt is mondta, hogy az alkatom miatt nem lesz 5 kg-os babám, hanem 2800 g-os kb., de ez így van jól.
Most a szeméremcsontom fájdogál nagyon, úgyhogy azért izgulok kicsit, mint minden szokatlan érzésnél, de nyugtatom magam. Valahogy a kátyús út sem esett most jól! Alig vártam, hogy hazaérjünk. Most pihenek ezerrel!

Puszi nektek!
mári
 
 


Sziasztok!

Mári: garulálok a jó hírekhez! örülök, hogy minden rendben, hisz mostmár mindjárt itt a 36. hét, úgyhogy mostmár nem kell a méhszáj miatt úgy aggódni:D nekem a 25. hét óta 2100 a méhszáj és kitart :-)
nekem pénteken, amikor befordult a pici ahogy kell, akkor éreztem úgy, hogy szétszakad a medencém, derekam.. most visszafordult keresztbe és újra kényelmesen vagyunk.

Cleo: köszi a vígasztalást!!! lehet tényleg az a baj, hogy itthon ülök a picivel a hasamban és minden rezdülésére figyelek és így szinte folyamatosan lehet aggódni, főleg z első babánál. most éppen az eddigiekhez képest nagyon keveset mozog.. a terhestanácsadón a doki azt mondta, hogy nagyon vigyáz rám az orvosom :-)

hogy vannak a kicsik? hogy viselik az esős időt?

jó hétvégét!
puszi Ewa
ewa
 
 


jól vagy Ewa? én nyűglődöm, minden bajom van, gyomorégés és társai, sehogy sem jó a fekvés és hát sok a keményedés és néha nyagyon hosszan tart. A picúr lába már a cicim alatt van :D , így nem csoda a gyomorégés. Nem fér semmi, de mindent kívánok... De amúgy jól vagyok, vagyunk! Csak néha parázom már be, mikor mensi szerűt érzek, meg ilyenek! De telik az idő, ha lassan is, nem panaszkodom! A hugom sok mindent megvett a férjemmel, mikor itt volt, így azon sem aggódom. Mondjuk még így is sok mindent be kell még szerezni. Van babakocsink is, 31-ért szuper, hordozós, Philippo. A tescoban aznap, mikor megvették, szintén volt ugyanaz, 50ezerért, úgyhogy leesett az állunk! Még mellszívón agyalok, meg mérleg, légzésfigyelő. Kell még lázmérő meg egyéb apróságok. De a nagyja megvan.
Puszi Mári
mári
 
 


sziasztok lányok.

bekukk picit.
Ewa merre bújkálsz?
remélem mindnyájan jól vagytok.hátha a szép idő elviszi a frontokat. (a hirtelen hidegben szeretnek a babák tömegei születni)
ki hányadik hétnél tart?
puszim nektek.kitartás.
ja.mári.mi béreltünk digit.mérleget.de kifizettünk a pár hó alatt annyit,hogy már azon simán meg is vehettük volna.
cleo
cleo27
 
 


sziasztok!

Ewa! Légyszi jelentkezz, mert aggódni kezdek!!!
Remélem jól vagy! Én a hétvégén nagyon rosszul voltam a keményedések miatt, úgy éreztem, bármikor beindulhat a dolog! Nagyon meg voltunk ijjedve! Férjecskémmel készenlétben álltunk. Nagyon rossz volt :cry: Ezek a büdös frontok és ma is lesz 1 talán. De most jól vagyunk és pénteken 34. hét!

Cleo! köszi, én is néztem, de szerintem sem éri meg bérelni... csak vajon ezek a digis gépek mennyire megbízhatók, mert én akárhányszor ráléptem negyedóránként óránként egy drága digis mérlegre, mindig mást mutatott... Szerintem a levegőt is mérte :D

puszi nektek!
Mári
mári
 
 


Szia Mári!

Bocsi, hogy így eltűntem! Mi is megszenvedjük ezt az időjárást :-( Hétvége óta ha nem felhúzott lábakkal fekszem, akkor szinte folyamatosan keményedek, sehogyse bírtam elhelyezkedni a számítógép előtt :-( Az a jó, hogy azért úgy el tud lazulni a hasam és akkor sokat mozog a kicsi :-) csakm ár nagyon fájnak a térdeim..

Örülök, hogy ilyen jól áll a kelengyétek! Olyan klassz látni a pici dolgokat! Nekem nővérem most válogatja össze a kisfia nem túl kisfiús ruhácskáit és a hétvégén hozza, alig várom! A kiságyat is megrendeltük :D

Nekünk is azt mondták, hogy bérleti díj kb annyiból jön ki mintha megvennénk, és egy jó digi mérleget még jól ki lehet használni másra is, nem csak babát mérni. Én még mindig a légzésfigyelőn vacilálok. Nem igazán tartom szükségesnek, és mindent nagyon drága lenne megvenni, nem is tudnánk. Inkább mérleg, mint légzésfigyelő. Talán.

Remélem jobban vagytok már és a hátralevő 6 hét már könnyebb lesz! :-)

Már 32 hét! :D

Puszi Éva
ewa
 
 


sziasztok.
örülök nektek ám!

hogy telik az idő látjátok.. mostmár 1picurit megnyugodhattok mert már ilyenkor nagyon fejlettek a babák.
digimérleg?szerintem olyan pici súlynál nagyon megbízhatóak.egy feltétel van: ne mocorogjon.de hát majd ezt Ti elintézitek a pár napos babókkal.bizti naaagyoon megértőek lesznek. :lol:
nálam Zsoltinál (ugye Ő az öregebb") kialakult egy mérlegfüggőség.mondjuk ennek oka is volt (majdnem kiszáradt a kórh,beteg lett stb) minden szopi előtt és után mértem 3hónapig.szörnyű volt.ha nem evett eleget addig adtam neki még meg nem ette az adagját.így visszagondolva mennyi hülyeséget csinál az ember...
Sziszinél már lazára vettük a figurát. 2hóig volt mérlegünk, és igaz sokszor mértem mennyit szopizott, de már csak merő kíváncsiságból.annyit szopizott és annyiszor ahányszor akart.sokszor evett keveset -volt,hogy óránként cicizett.meg sem mertem mondani a védőnőnek,hogy akár 15*is szopizik egy nap!de nekünk így nagyon jó volt.nem fejtem semmit (kivéve éjjel 1*).hozzáteszem sajna nem vagyok az a bőtejű fajta.sajnos,sajnos,sajnos....
ja,azért is megéri bérelni/venni mérleget,mert legalább nem kell olyan sűrűn tanácsadásra vinni. (én sziszit már csak a szurikra vittem,csak mérni tán 1*2*)
puszám nektek
cleo27
 
 


sziasztok!
De jó, hogy jelentkeztél Ewa!!!!!!!!!

Mostanában olyan hosszan tart a keményedés és olyan kis gombóccá megy össze a méhecském, hogy elkezdtem aggódni. Úgye nem lesz baja a babónak ettől? Mármint a keményedésektől. Még nem hallottam olyanról, hogy okozott volna kárt, de már hallottam hülyeségeket, hogy nem jut oxigénhez stb. olyankor. Meg hogy fér el így is, hát még ha olyankor még kisebb a helye?

Cleo! Köszi a tapasztalatodat! Megpróbálom majd nem állandóan mérni :D , de veszünk, a mérleg legalább elfogadható áron van...A légzésfigyelő kevésbé és már le is tettem róla, de a hugim szerzett nekem egyet, amit kölcsönkapunk 1 éves koráig! Úgy örülök neki, mert én nagyon parázom a bölcsőhaláltól! Már csak 1 tanfolyamra kell elmennem!

Puszi nektek! És Ewa! Már nem lehet gond, ahogy Cleo írta, már "csak" hízlalnunk kell őket :D Úgyhogy tényleg nagy kő....Már "csak" az átlagos aggodalmak vannak :D
mári
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Hogy viselitek most meg ezt a nagy meleget?

Kész a gyereksarok! :D Csüt -ön megérkezett a kiságy, pénteken-szombaton jöttek anyukámék, nővérem és hoztak nagyon sokmindent. Nővéremnek most 14 hónapos a kisfia és ő már nem akar töb gyereket, úgyhogy kaptunk pelenkázót, kiskádat, annyi babaruhát, hogy teli lett a kisszekrényke, bébihordozót.. :-) teljesen meg voltam hatódva, mert nem gondoltam, hogy ennyi mindent kapunk. Megvettük a cumisüvegeket, kiságyba ágyneműt, baldachint, kis forgó játékot. nálunk is még a lázmérő és kenceficék vannak hátra :D nagyon édesen néz ki!!! :lol:

Nővérem azt mondta, hogy várjuk meg, hogy megszületik a bab, és ha lesz tej, akkor vegyünk mellszívót és mérleget, mert ha mégse lenne tejcsi akkor a tápszernél úggyis látjuk mennyit evett a pici. ha korábban születne, gyengécske lenne, akkor a légzésfigyelőt, mert szerinte egy egészséges kisbabához, kicsi lakásba, közös szobába nem szükséges.

Elég mozgalmasan teltek az utóbbi napok, de szerencsére nagyon jól viseltük :-) A kicsike sokat mozog, csuklik :-) Csináltunk fényképeket és teljesen meglepődtem, mert nekem fel sem tűnt, mekkora pocakom van :D Voltuk kicsit "piknikelni" is. Lementünk a Zagyvapartra, vittük nekem a nyugágyat és pihentünk az árnyékban. Olyan jó volt kicsit kint lenni! Viszont most érzem, hogy mennyire legyengültem. Fél óra fentlétet majd 1 napig tart kiheverni :-(

Mári remélem ritkulnak azok a csúnya keményedések neked is!

Holnap együnk a dokihoz, majd jelentkezünk az eredményekkel, remélek minden rendben lesz!

Puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Végre talán megnyugodhatunk, minden rendben volt a dokinál :-))) Szépen, arányosan növekszik a kicsi! BPD: 82, THQ: 86mm Rendben van a keringés, a szivecskéje, a méhlepény, és a méhszáj sem romlott tovább :-) ráadásul végre engedélyezett a doki kicsi sétákat is!
tegnap 2 órát kellett várni, hogy sorra kerüljek. mire beértem a dokihoz már alig éltem, kőkemény icipici volt a pocakom és én is rosszul voltam a fáradtságtól. nézett is a doki, hogy milyen szarul nézek ki.. úgyhogy megengedte a kis sétákat, hogy erősödjek kicsit:-))) az is megnyugtató volt, hogy láttam az uh-n, hogy amikor ennyire bekeményedik a méhem, a kicsinek azért van bent helye, még ha kívülről nem is úgy néz ki. nyújtogatta a lábacskáit, integetett, pedig nekem már szinte fájt, annyira összehúzódott már hosszú ideje a pocim.
rengeteget mozog :-) nála most az a legújabb, hogy kidugja a kis lábát és egy kicsi púpocska vándorol a hasamon :-)

mi nagyon megszenvedjük ezt a meleget. Mári, ti hogy bírjátok?

puszi: Ewa
ewa
 
 


Ewa.
nagyon örülök,hogy minden ok nálatok.tényleg szépen fejlődik a picuri. :) .
Ha már Erdődi azt mondja sétálhatsz, akkor tuti nincs semmi probléma. csak a végén nehogy az legyen hogy zárt méhszájjal mész be szülni. :lol:
szabijára rákérdeztél már?

pusza lányok.
cleo
cleo27
 
 


sziasztok! Örülök Ewa a jó híreknek!!!!
Jó, hogy írod, hogy van akkor is helye, én is úgy sajnálom olyankor! Tegnap én is sétáltam fél órát, én engedélyeztem magamnak, hát, lett is izomláz :cry:

A hétfőnk szar volt, férjem rosszul lett, mentővel vitték be a kórházba. Sosem volt még beteg, én meg nagyon megíjjedtem meg ő is, eleinte csak szédült, aztán már a végtagjait sem érezte. Senkinek nem kívánom azt, amit átéltünk, még most is nyögjük az utóhatásokat lelkileg. Már jól van, ma van kivizsgálásokon, valószínű vérnyomásprobléma, de reméljük csak egyszeri eset volt, a sok izgalom és a meleg...
A szüleim vasárnap mentek vissza, 300km, reggel jöttek vissza és itt maradt hugim, most ő kísérte el és ő pátyolgat minket. Úgy szeretem, jó hogy itt van. Érdekes módon én meg alig keményedem, a pocimnak jót tesz a meleg. Sejtettem én, hogy a hidegre vagyok érzékeny. Csütörtökön jön a hidegfront, hát majd meglássuk!
Bár azért én is szédelegtem néha, így beüzemeltük a légkondit. Én féltem a megfázástól :D , de így jobba közérzetünk sokkal, bár huginak lehet a szemére ment :cry:
Örülök, hogy megvannak a babaholmik nektek is! Már készülődhetünk aggódás nélkül is!!!!
Puszi
mári
 
 


Sziasztok!

Mári sajnálom a férjedet nagyon! A baba miatti aggódás is bőven sok, és most még ő is, szegény :-( Legalább te jobban vagy most. Remélem nem találnak semmi komolyat a férjednél, és csak egy kis pihenés a hűvösben rendbe hozza! A hugod kész ajándék nektek, nagyon rendes, hogy ennyit segít.
Jó hogy nektek van légkondi, én sem szeretem általában, de most nagyon örülnék neki.

Tegnap este eldugult a lefolyónk is, úgyhogy csak lavorban tudtuk fürödni :-) Egész vicces volt. Gondoltam beleülök, de majdnem beleszorultam, úgyhogy csak álltam, a férjem meg locsolt :-) Mostmár volt a szerelő és megcsinálta, lehet újra pancsolni :-) Azt vettem észre, hogy ha beleülök a kádba, teljesen rövid időre is, akkor mindig rögtön ellazul a hasam.

Cleo: Erdődi pont aug első 2 hetében lesz szabin :/ Elméletileg pont szabija után szülök..

Puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok.

Mári.Jobbulást a férjednek.Bizti nem lesz semmi probéma- ez az idő még az egészséges szervezetet is megviseli.Én tuti megszültem volna az idegességtől, úgyhogy el tudom képzelni milyen nehéz most nektek.De nagyon jó, hogy van segítséged,már az is jó,hogy van valaki körülötted,akivel lehet dumcsizni.

Nálunk is megy a klíma,de nagyon vigyázok,hogy ne érje közvetlenül a hűvös levegő a gyerekeket.

Ewa. szerintem ne izgulj a szabi miatt.meg fogod Te várni Erdődit, reméljük a baba is :lol:
a lavórban fürdést ne is emlegesd.mikor Zsoltival terhes voltam akkor újítottuk fel a házat (fürdőszobát,wc-t, előszobát toldtunk hozzá, de még sorolhatnám..) úgyhogy volt részem a lavórban fürcsihez párszor :lol: . nagy előnye az volt,hogy nagy pocakkal már Apa fürdetett.

Azt sem felejtem el soha,hogy mikor már Sziszivel jó erős fájásaim voltak megkértem apát,hogy borotváljon le ő inkább itthon (legalább ezt ne kelljen a kórházban elszenvedni). szegénykém jó párszor meg lett állítva mert én már nagyon szenvedtem. (Zsoltinál is ő borotvált-csak akkor pár nappal szülés előtt)

sziasztok csajok.
cleo
cleo27
 
 


Szia Cleo!

Ezekből lesznek a legjobb sztorik utólag :D

Mostanság a férjecslém mossa a hajamat, ami elég viccews tud lenni szintén, minden csupa hab :-)

Tegnap séta közben rá kellett jönnöm, hogy nem igazán tudok sétálni :-D 2 hónap fekvés + a kis csomagocska-pocakocska, nagyon furcsa!

Mári, hogy vagytok mindhárman?

puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok!
Nyammogunk a meleg miatt, klíma nem megy azér gőzerővel, meg csak 1 szobában van. Az éjszakánk is szörnyű volt, szédelgés stb férjecskénél, meg mi sem voltunk a toppon. A keményedések is fokozódnak :cry: De megvagyunk.

Jó a lavoros sztori :D
Fürdeni szívesen mentem volna néhányszor, de nem mertem!
Szóval jó sok minden van a tiltólistán :cry:

A hugi tényleg nagy segítség, főleg most, hogy mindketten kivagyunk nyúlva...meg biztonságérzet ha beindulna a szülés vagy férj rosszul lenne. Vasárnap megy haza és már csak a szülésre jön, az élvezetes részre is kell hagyni szabit, meg hát akkor is kell a segítség.

Puszi nektek!
Mári
mári
 
 


Szia Mári!

Ezek szerint akkor nem találtak a kivizsgálásokon nagy bajt a férjecskédnél, szerencsére. Pihenjetek sokat!

Tegnap itt nagy vihar volt, keményedtem én is gyakran, de még elfogadhatóan, mert szerencsére hamar el is lazult.

Megérkezett a mózeskosarunk a kosárfonótól :D Írtam már, hogy anyósom előkerítette a padlásról még a férjecském mózeskosarát teljesen jó állapotban. Egy ismerős kosárfonó kicsit megrenoválta és most olyan szép lett :-)

Vigyázzatok magatokra!
Puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok!
A véreredmény még ma jött, de nincs nagy baj, csak magas a koleszterin, no alkohol meg zsíros kaja :cry:
Én is keménykedek, de kibírható, volt már rosszabb is pedig a héten kellett leállni a gyógyival. Ma sétáltam megint kicsit, hát....a lelkemnek jól esett...
Holnap megyek dokihoz, remélem nem nyíltam tovább és akkor engedélyezhetek magamnak meg persze a doki is nekem egy kis fennlétet! Ja! És 10 hete nem voltam boltban, ma igen!!!! Hát, még ez is jól esett!!! Itt is volt jégeső is, de nem volt nagy felfrissülés! A mózes nagyon jó dolog, bár én nem terveztem be, de hasznos, praktikus!

Puszi
mári
 
 


Szia Mári!

Hogy vagytok? MIt mondott a doki?
Örülök, hogy nincs semmi komoly a férjednél!

Nálunk most nincs semmi újdonság. Egyre jobban szenvedek a melegtől, elég nyűgös is voltam a hétvégén. Szerncsére keményedések most sincsenek nagyon. Hanyadik hétig kell szedni a bogyókat?

Puszi Ewa
ewa
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: