Új privát üzeneted érkezett!

Bocs, sikerult egy csomo betut melléutnom, de igy is értheto...talán?
Falatka
falatka
 


Szia falatka!
Én csak a saját tapasaztalatom alapján tanácsolom,ha megvan a babuci,szopi után fejd ki a maradék tejcit abból a cicibõl amibõl evett.Így elvileg elkerülhetõ a mellgyulladás.Én szopi elõtt meleg vízzel megmostam a cicit,és elöbb kicsit kifejtem hogy ne feszüljön annyira.(Ez az állapotom kb 3-4 hónapig tartott.)A kórházban csak úgy hívtak hogy tejcsárda.Felálltam,és nem hazudok,térdemig tejes voltam.
Annyi minden történt velem,hogy talán még szotatási tanácsadónak is megfelelnék.
Hideg vízzel nem szabad borogatni,mert attól elapad a tej.
Én is ezt csináltam a kórházban,mert iszonyú forró volt,és fájt,de rámszóltak hogy ezt nem kéne.Egy barátnõmnek sokkal kevesebb lett a teje,mert ahol õ szült,(II.nõi)lejegelték neki,mert neki is nagyon feszült,és fájt.Nemrég ott tartott,hogy még az anyatejgyüjtõbõl is kellett neki tej.Tanácsomra õ is kikölcsönözte a Medela lactinát,és úgy néz ki hogy nem lesz szükség idegen tejre.(eszméletlen jó gép!)Ha valaki úgy érzi segíthetek neki jótanáccsal,írjon.
Amióta ezeken a dolgokon keresztülmentem,mindenkinek tiszta szívembõl szeretnék segíteni.
Nagyon boldog babavárást kívánok mindenkinek,meg jó sok tejcsit!
Üdv,Mariann
(Pepebabám már 9hónapos,és csak szopik)
zmariann
 
 


Kedves Mariann!

Nagyon szép gondolat, hogy szeretnél segíteni másokon és bizony sok anyukának lenne szüksége a sikeresen szoptató mamák tapasztalataira. Ha van kedved hozzá, elvégezhetnéd a La Leche Liga tanfolyamát (persze, csak ha egyetértesz a Liga elveivel) és LLL csoprtvezetõ, szoptatási tanácsadó lehetnél. Ha érdekel, írj: eboy@freemail.hu

Üdv.
Iboly
Iboly (iboly)
 

 
 

Kedves Falatka!

Az a lényeg, hogy lehetõleg már a szülõszobán tedd mellre a babádat, hadd szopizzon. A szülést követõ 30-40 percben a legerõsebb a szopási ösztön, a következõ másfél napban ez lanyhul. Érdemes kihasználni ezt az elsõ lehetõséget. Utána is tedd minden alkalommal mellre a kicsit, amikor csak "megnyikkan", ne törõdj azzal, hogy vajon mennyi tej van a melledben. Pont annyi elõtej lesz benne, amennyi szükséges. Pár nap múlva, amikor belövell a tej, ugyanezt kell csinálni. Igény szerint szoptatni, a szopási idõt nem szabad korlátozni (ha jól harap rá a melledre a baba, nem sebesedik ki a bimbó). Lehetõség szerint kerüld a cumi, bimbóvédõ, cumisüveg használatát, víz, tea, egyéb pótlás is felesleges. Azt gondolom, hogy hacsak nincs rá különösebb okod, akkor ne kezdj el fejni, mert túlkínálat keletkezik, ami késõbb tejcsatorna-elzáródáshoz, mellgyulladáshoz vezethet. (Ha a baba nagyon aluszékony, érdemes felébreszteni, hogy szopizzon, vagy egy keveset valóban le kell fejni a tejbõl.)
A belövellésnél nem igazán kell borogatni, legfeljebb, ha úgy érzed, hogy nehezen jön meg a tejleadó reflex (egy összehúzódás-szerû érzés a mellben, de nem mindenki érzi meg), a meleg borogatás vagy zuhany segíthet. Mindegy, hogy nedves vagy száraz. Viszont a hideg borogatástól valóban apad a tej.

Ha bármikor kérdésed van, szívesen válaszolok: eboy@freemail.hu és nézd meg a www.lll.hu weboldalt is!!!

Könnyû szülést és sok-sok tejcsit kívánok nektek!
Iboly
Iboly (iboly)
 


Kedves Miele!

Itt válaszolok, remélem, idetalálsz. Kép

Igazad van és nyugtasd meg a mamádat is, valóban elég a babának az anyatej, sõt, az elsõ 6 hónapban nem is igényel más táplálékot (ha valakinek nincs teje, az persze más lapra tartozik, de az anyák mintegy 98 százaléka tudná szoptatni a gyermekét, ha megfelelõ információk birtokában lenne). Az anyatej alkalmazkodik a kisbaba igényeihez: a szoptatás elején hígabb, ún. elsõtej ürül, ez inkább szomjoltó. Utána jön a laktatóbb, kalóriadúsabb hátsótej. Éppen ezért felesleges a teáztatás, a plussz folyadék beavatkozik a kereslet-kínálat kialakulásába, a cumisüveg pedig megzavarja a kicsit, az eltérõ szopási technika problémákhoz vezethet.

Javaslom, hogy nézd meg a www.lll.hu oldalt, ahonnan a tájékoztató füzetek anyagát is letöltheted.

Üdv. Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!

Leírom ide a problémámat hátha tud valaki segíteni, tanácsot adni. A kisfiam kb. egy hete fürdés után elkezd sírni, mint akit nyúznak és szinte képtelenség megnyugtatni. Ráadásul a cicit egyszerûen nem hajlandó elfogadni, ha megpróbálom odaadni neki mégjobban ordít. Közben meg az öklét eszi, mert éhes. Napközben ezt nem csinálja, alapvetõen nagyon jó baba, keveset sír, de az esti mûsor lassan már elmaradhatatlan. Pedig a fürdést nagyon szereti, de ahogy kivesszük a vízbõl, utána már görbül a kis szája és általában a body-nál kitör a sírás. Kipróbáltuk már, hogy korábban fürdetjük, de ez sem jött be. Mitõl lehet ez, találkozott valaki ilyesmivel?

A másik ami érdekelne, hogy mennyire befolyásolja az anytej minõségét, az, hogy mit eszel. Értem ezt úgy, hogy ha kalóriadúsabb ételt eszel az anyatej is zsírosabb lesz? Vagy ez hülyeség? Csak azért érdekelne, mert a kisfiam kéthónapos korára megduplázta a születési súlyát és ha ilyen ütemben halad óriásbébi lesz belõle.Kép Pedig most már nagyjából sikerül betartani a 2,5-3 órát és csak anyatejet kap. De nem is nagyon eszek hizlalós kajákat, mert akkor az rajtam is látszana. Én pedig már visszamentem a szülés elõtti súlyomra.

Sziasztok, Katica
Katica
 


Szia Katica!

Azt pontosan nem írtad ugyan, hogy mennyi idõs a kisfiad, de szerintem nem a szoptatást utasítja el, és vsz. nem azért rágja az öklét fürcsi után, mert éhes... Nekem ez kicsit arra emlékeztet, amikor a lányom elkezdte megkülönböztetni az éjszakákat a nappaloktól, ez szokott általában jó kis nyügivel járni. Plussz gondolom, élvezi a fürcsit is, és nem tetszik neki, ha kiveszitek, és mindenféle vacak ruhákat aggatok rá... Micsoda eljárás ez, hát nem?Kép
Van egy ötletem: próbáld ki, hogy együtt fürdesz vele. Ez általában még jobban megnyugtatja a babákat, nagyon élvezik. A fertõzésektõl nem kell tartanod, a te mikroflórádhoz már hozzá van szokva és különben is, ugye ott az anyatej. Szóval, fürcsi közben biztosan szívesen szopizik is, az tuti. Én pl. tegnap bújtam egy kádba a 18 hónapos kisasszonnyal, és alig bírtam levakarni magamról..Kép Aztán persze jókat játszottunk, majd úgy ájult el, mintha 52 kilométeren át kergettem volna...Kép
Hátha a kádban evés után õ is nyugodtabban venné az öltöztetési tortúrát és türelmesebb lenne a cicivel kapcsolatban is.

De ne aggódj, szerintem tutira nem a szopizással van a gondja!

A minõségi kérdésre: tök mindegy mit eszel, az anyatej zsírossága nem a kajából származik, hanem a te zsírtartalékodból, azaz a lerakódott zsírpárnákból. Magyarán, ha éheznél egy ideig, akkor is elég zsíros lenne a tejed a babának. Ezért is lükeség olyat feltételezni (amit nem egy anyukától hallottam már), hogy neki sajna nem elég zsíros a teje. Dehogynem, ha hagyja, hogy a baba hozzájusson a hátsótejhez. A tiéd meg szemmel láthatóan alaposan bekajál belõle!!!Kép Gratula, remek súlya lehet!

Ja, és még egy dolog: számomra a szoptatással kapcsolatban ez volt az alapszabály, minden helyzetben, sírásnál, stb.: Addig, amíg hízik vagy stagnál, de nem fogy, tuti elég neki a tejem! Sok vacak idõszakon segített át ez...Kép

Sok sikert továbbra is.

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Dia!

Köszi a gyors választ és az ötletet, hétvégén kipróbáljukKép Csak ha a fürcsi közben szopizik, akkor öltöztetésnél visszajön neki egy kis tejcsi, nem? Legalábbis, ha szopi után pelenkázom, mindig ez van.
Egyébként kilenc hetes múlt a "pici" fiam és 6 kiló 20 deka és olyan 60cm körül van. 3 kilóval született.KépKöszönöm a gratulációt, de tényleg aggódom egy kicsit. Heti 30-40 dkg-ot hízik. Én alkalmanként mindig csak egy cicibõl adok neki, lehet, hogy inkább mind a kettõbõl kellenne és akkor nem tudna úgy bekajálni? Pedig így már nagyon jól beálltunk, nem kell fejni és mindig van elég tejcsi.

A kis Bori tündéri lehet, mindig olvasom, hogy miket csinál, igazi kis egyéniségKép

Szia, Katica
Katica
 


Szia Katica!

A súlya miatt sose aggódj, az a jó, ha hízik, elhízni a tejedtõl nem fog! Még akkor sem, ha két hónapos korára megduplázta a súlyát. Kicsit rapszodikusan fejlõdnek, nekem a védõnõ azt mondta, és én is úgy vettem észre, hogy egyszer hosszra, egyszer súlyra gyúrnak. A heti 30-40 dkg hízás tökéletes, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. És késõbb úgyis le fogja mozogni, gondolj bele, most még jóformán csak fekszik és alszik, hát mi is meghíznánk ilyen életmód mellett, nem???Kép Majd ha már forgolódik, többet lesz fent, elkezd mászni, stb., pikk-pakk leolvadnak a hurkák, és még az is lehet, hogy kifejezetten vékony kiskölök lesz belõle.

Ha fürcsi közben szopizna egy kicsit (nem muszáj a kádban dugig etetni), akkor finomabban mozgatva öltöztesd fel, esetleg olyan ruhákat próbálj meg ráadni, amihez nem kell agyongyürködni a babust. Pl. elöl végigpatentos body és rugi vagy elöl cippzárast. Ezeket elõre ki tudod készíteni, kiteríteni a pelenkázóra, és már csak bele kell dugni a kezét, lábát, ez még nem nyomja teljesen össze a pocakját. Ha meg bukik, majd eszik újra, ez nem viseli meg õket annyira, mint amennyire mi hisszük.

Szerintem nyugodtan szoptass csak egy mellbõl, ha ez már bevált nálatok, késõbb még úgyis lehet, hogy másképp alakul. Ha két mellbõl szoptatsz, lehet, hogy csak a könnyebben kiszopható elsõ tejet szopná eleinte, azzal meg nem lakna jól, ha eddig így szokta meg. Igaz, így lehet, hogy még több tejed lenne, mert így egy szoptatás alatt mindkét melledet érné inger.

Hadd kajáljon csak, amennyit kell, õ biztos tudja, hogy neki mennyi az igénye, mekkora az étvágya. Hidd el, remek ösztöneik vannak. Nem véletlenül eszik ennyit.

Egyébként Bori pont kb. ilyen idõs korában kezdte azt a bizonyos fentebb leírt nyüglõdést. Pár hét és rendezõdik teljesen magától.

Bori télleg egy egyéniség, imádom, és köszi a gratulát hozzá.

Sok sikert továbbra is.

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Mariann és Iboly!

Koszonom a válaszokat, igyekszem majd betartani a LLL utasitásait, bár az ember sok kulombozo informáciot kap már a korházban is. LÁtjátok, ti sem vagytok pl. egy véleményen a fejéssel kapcsolatban.
Még annyi, hogy ha kialakul egy gyulladt csomo, ami piros, lehet pontszeruen jegelni vagy csak a maszirozás hatékony?

Koszi a választ elore is, jo hogy ti igy értetek hozzá!

Falatka
falatka
 


Sziasztok, ismeri valaki az Utrica urens D6 nevû homeopátiás készítményt, ami a tejmennyiség növelésére szolgálna?
Iboly, neked mi a véleményed az ilyen szerekrõl?
Köszi elõre is.
Éva III.
Névtelen
 


Szia Falatka!
Megint csak az én esetem tudom leírni.
Nekem azt tanácsolta a tündéri védõnõm,hogy pici vattát be kell vizezni,azt becsomagolni alufóliába,és lefagyasztani.
Amikor megfagyott,a piros részre kell rakni.De csak a pirosra.(Én beraktam a melltartóba amíg fel nem olvadt)
És maszírozni!Igaz ez elég fájdalmas,de megéri.Nekem nagyon bevált,és az az iszonyú égetõ-fájó érzés elmúlt.
A piros folt nekem még egy ideig ott volt,még akkor is amikor már nem fájt.
Remélem hamar túl leszel rajta.
Üdv.
Mariann
zmariann
 


Szia Katica!
Ne aggódj,ez nálunk is így volt.Ha nem tudtam volna mi az oka,nagyon kétségbe lettem volna esve.
Ez valami agy-érési dologgal van összefüggésben,állítólag egyes babák ezt fájdalommal élik meg.Nem emlékszem pontosan hogy ez mi,de megkérdezem a védõnõmet,és leírom majd neked pontosabban.Ezt sajnos nem minden védõnõ mondja az anyukáknak,akik persze rögtön azt hiszik hogy valami gond van.Ez az esti periódus este 6 és 9 óra között szokott lenni,és kb 4 hónapos korig tarthat.Nálunk is mindig fürdés után jött elõ,evés közben.És egyik napról a másikra elmúlt.
Szóval ha minden rendben van, nem kakis a pelus,nincs melege,nem fázik,nem éhes stb,akkor ezt annak kell betudni,hogy okosodik a baba.(ezt így mondta a védõnõm)
Remélem azért valamennyit tudtam segíteni,és más anyukák is megtudják hogy mi is az a furcsa dolog,amikor semmi sem segít.Még jelentkezem,hogy egész pontosan megtudd hogy mi ez.
Üdv.
Mariann
zmariann
 


Szia Dia!

Biztos lököttnek tûnök, hogy ennyire aggódom Zolika súlya miatt.Kép Igazából nagyon kis formás baba, csak a rokonságunkban van egy kislány, aki tényleg "óriásbébi" egészségtelenül "nagy" nem is úgy néz ki mint egy kisbaba és az anyukája állítólag csak anyatejet adott neki, amiben kezdek kételkedni. Azt a babát az orvos szabályosan fogyókúrára fogta. Szóval ez a példa rémísztett meg. Amiatt nem aggódom, hogy késõbb milyen lesz, mert a szülei is izgõ-mozgók, úgyhogy õ is biztos nagyon mozgékony lesz..)

Még egy, mintha olvastalak volna valahol, hogy ennyi idõsen alakulnak ki a foggyökerek, vagy rosszul emlékszem? Nekem az a furcsa, hogy egy pár napja a pici fiú rágcsálja a kis öklét és valahogy jobban "folyik a nyála". Lehet ez ilyesmitõl?
Egyébként már alig várom " a pár hét és rendezõdik minden."Kép

Szia Mariann! Köszi, hogy ezt leírtad, ilyenrõl még nem is hallottam. Mindenesetre az idõintervallum teljesen pontos, 9 körül mindig megnyugszik és hipp-hopp elalszik. Kíváncsian várom a pontos magyarázatot.

Sziasztok, Katica
Katica
 


Szia Mariann!

Koszi a tanácsot!

Falatka
falatka
 


Falatka, ahogy Mariann is írta, a jeget csak a csomóra/piros részre kell tenni, rövid ideig és csak szoptatások között. Masszírozni és meleg borogatást rátenni viszont közvetlenül szopi elõtt. Tejcsatorna-elzáródás esetén érdemes még kipróbálni a váltott testhelyzetekben való szoptatást (írtam fentebb), azokból a tescsatornákból, amerre a kisbaba alsó ajka esik, jobban ürül a tej.

Katica, nekem Gergõ is olyan ütemben hízott eleinte, hogy az egyik "okos" védõnõ fogyókúrára akarta fogni. Aztán pontosan úgy történt minden, ahogy Dia írta neked: amint forgolódni kezdett, lassult a gyarapodása, ma pedig nem tartozik a duci kategóriába.

Üdv.
Iboly
iboly
 
 


Köszi Iboly, idetaláltam Kép

Most két napig szervizben volt a gépem, és eléggé lemaradtam a munkámmal, de amint lesz egy kis idõm végigolvasom az archiv anyagokat is, aztán majd biztos lesz ezer kérdésem Kép
Végül is még csak 14 hetes a pocakomban, lesz még idõm kérdezni, bõven Kép

Sziasztok
Miele
Miele
 


Sziasztok.
Ajjé, megvan a kósza nyilalló mellfájás oka: nem múlt el a mellgyula, csak annyira enyhült, hogy azt hittem. Tegnap aztán tiszta eröböl támadt megint. Most rendesen megeszem az összes gyógyszerem, nem hagyom abba, mikor enyhülnek a tünetek és megint fejek egyfolytában.

Manka kislányom megnyúlt. Szabályosan karcsú, nincs hasa, látványosan hosszabb lett és a súlygyarapodásának az üteme is csökkent. Próbáltam, hátha enne többet, de nem. Ezzel egyszerre hasfájósabb is lett. A héten látta doktornö és a védönö, megdicsérték, hogy szép. Azért én aggódok, hát hogyne aggódnék. ???
pocok
 


Sziaztok!

Koszonom neked is Iboly a hozzászolást!

Falatka
falatka
 


Naa, itt nem válaszol nekem senkiii???Kép
Névtelen
 


Mármint nekemKép ÉvaIII
Névtelen
 


Szia Éva III!

Én személy szerint tegnap kezdtem el az Utrica urens szedését. Mondjuk én emellett rendszeresen nagy mennyiségben iszom a malátakávét, ami nekem már korábban is bevált. A homeopátiában bízom, nekem a szülésnél is segítettek a kis golyócskák. Szerintem ennek is lesz (van ) hatása, de én eddig az édeskömény illóolajat ettem, most azonban kipróbálom ezt is. Sajnos a kettõ egyidõben nem megy! Kép
Szerintem ártani biztosan nem ártasz vele, úgyhogy próbáld ki bátran! Néhány nap múlva már biztosan okosabb leszek! KépKépKép
Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szia Éva III!

Bocs, hogy nem válaszoltam eddig!

Nincs tapasztalatom az Utrica urens-szel. A homeopátiával általánosságban jók a tapasztalataim, de hogy mennyire lehet hatásos egy szer a tejmennyiség növelésére, nem tudom. Én leginkább a gyakori mellretételben bízom, a különbözõ tejserkentõ teákról, szerekrõl az a véleményem, hogy inkább pszichésen hatnak (ami persze szintén nagyon fontos!). Én is azt gondolom, hogy próbáld ki bátran, aztán meséld el nekünk (Norcsival együtt) a tapasztalataidat. Nagyon kíváncsi vagyok rájuk!

Szia
Iboly
iboly
 
 


Köszönöm szépen a válaszokat. A gyakori mellretevést és gyakorolom kb. 2 hónapja, mindketten élvezzük, de nem nõ a tej mennyisége sajnos. Lehet, hogy közrejátszik az is benne, hogy este 8.-tól reggel 7.30-ig alszik a fiam, 2 hónapos korától?
ÉvaIII
Névtelen
 


Éva III,

a kisfiad egy tündér szerintem, hogy ilyen szépen alszik éjjel. Nem panaszkodni akarok, áááááááá!
pocok
 


Lanyok!

Telleg nem lehet narancsot, mandaring es grapefruitot ennunk, amig szoptatunk??? Hat akkor mit lehet???

Zsuzsa
zsuzsa73
 


Zsuzsa73!

Ez igaz! Kép
Legalábbis a homeopata dokinénink szerint sem lehet, sõt a tiltólistán van a tej (nagy mennyiségben való fogyasztása), valamint az olajos magvak is. Ezek mind allergének, a baba allergiás lehet tölük.
De azért kis mennyiségben lehet, csak a mértéket kell megtartani! KépKépKép

Norcsi
norcsi (norcsi)
 


Zsuzsa!

Véleményem megtalálod dec 7-nél. MOst is azt mondom, ha szigorú akarna valaki lenni, akkor tényleg semmit!!! Ezzel együtt kétlem, hogy minden annyira károsan menjen át a tejbe! Ezzel az erõvel a mesterséges vitaminokra szorulna az ember. És azok nem okozhatnak bajt? Dehogynem! Lassan annyira eltudományosodik a hozzáállás, hogy elfelejtjük, hogy azért valahol az evolúció ezt kitalálta, és ha nem mûködne, már kihalt volna az emberiség.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szijasztok!

Hizással kapcsolatban én is azt tapasztaltam, hogy valamiért most lelassult..Eddig heti 260g-ot hizott, most meg alig 150 g a gyarapodása hetente. Kicsit elgondolkodtam, hogy mi lehet az oka, a lassulásnak, dehát Dia is irja, hogy amig gyarapodig vagy stagnál elég neki a tej.
Szerintetek miért hagyott alább a súlygyarapodás? Ja most 8 hetes, kb.5 kg.

Katica! a nyálfolyást én is tapasztalom már egy hete illetve nem én, hanem a kislányomKép.
De én is ezt hallottam, hogy a foggyökerek alakulása lehet az oka.

SZijasztok, Lara
lara (lara)
 


Lara!

Szorozd be a 260-as súlygyarapodást a féléves korig hátralevõ hetekkel, és meglátod, ha tartaná, óriásbébid lenne! A 150-es egyáltalán nem lassú, azt az "alig" szócskát felejts el!!!! Sok baba ennyit se gyarapszik, és az is tök normális. Még ha a 150-el számolod végig, akkor is bõven nagy súly jön ki, azt hiszem. Egyébként valamikor, mikor ezt számokban adták meg (meg a mennyit kell ennie dolgot is), akkor heti 15-20 dkg volt a normális! Azaz a 15 teljesen normális érték még a régi rendszerben is!!
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,

Remelem tudtok valami tanacsot adni, mert mar nagyon ki vagyok borulva.
Meg nincs haromhetes a kislanyom es rengeteget veszodok a szoptatassal. Mindig elalszik kozben, de annyira, hogy nem lehet felebreszteni. Majd kb. 5-10 perc mulva magahoz ter es ordit mert rajon, hogy ehes. Volt ugy hogy 5-szor tettem vissza szopizni egymas utan, de ettol meg masnap reggelre iszonyuan bedurrant mellem. Ugyanis van tejem, de nem szivja ki. Hetvegen mar nem birtam tovabb, szopi utan adtam neki tapszert, mert ugye azt sokkal hamarabb meg tudja enni, en meg fejtem. Amit lefejek, este odaadom neki, hogy legalabb akkor tejjel lakjon jol. Tudom, hogy sokan elutasitjak a tapszert es en is sirtam mikor adtam neki, mert erzem, hogy a mellemben folyamatosan van tej, de nem tudok mit csinalni.
Lehet hogy volt mar valakinek hasonlo problemaja, de sajnos nem volt idom vegigolvasni az eddigi irasokat. Kerlek adjatok valami tanacsot!

Bianka
Névtelen
 


Kedves Bianka

Ha neked nem gond akkor szerintem nyugodtan szoptassad akar 5 percenkent elobb utobb bele fog jonni kisholgy az evesbe. Nekem nagylanyom anno orakig evet hasonlo keppen kb 3 honapos koraig. Aztan masodik lanyom mar nagykonyv szerint evet kb 20-30 perceket. Kicsi meg max 5 percet evet. Hat ha O mar nem harmadik gyerek akkor a frasz jott volna ram miatta, miert nem eszik rendesen. Mi a baja. De jol hizottezzel egyutt. Elso lanyommal nekunk igazabol egesz nap szinte szoptats volt sok elalvas miat ossze ertek szoptatasok. Tapszer jo megoldas ha maskent nem tudsz magadba megnyugodni, de ha sirsz kozbe, akkor nem jo megoldas mert teged bant hogy azt adod neki. Gyerekek nagyon atveszik hangulatunkat nagyon sok szamit azon hogy emnnyire vagyunk gorcsosek vagy mennyire vagyunk lazak. Lazan sokkal jobban megy es sikerul minden. Viszont ha hozzaszokik hogy az konyebben jonn a tejcsi akkor miert is kuzdene szegenyke a nehezebb megoldasert es teljesen igaza van.

Napocska

Napocska
napocska
 
 


Zsuzsi73

En nem ihattam narancs levet, mert attol Lianna feneke csunya piros lett. De szerintem mostmar annyi mindenrol kiderult hogy arthat hogy szinte semit se ehetnenk. En inkabb azt az utat valasztottam, hogy mindenbol ettem inkabb picit es ha valami nem tetszo hatas alakult ki akkor azt honapokra szamuztem etrendbol. Ha valaminek meg nem volt ilyen hatasa akkro az maradt. De kb 3-4 havonta a problemas dolgokat is ujra probaltam. Van am ehez egy jo kis teoriam is miert csinaltam igy. Szoval szerintem vedooltas elven babaknak mindennel meg kell ismerkednijuk , kulonben ismeretlen dolgokkal ha csak nagy korban talalkoznak nehezebben alkalmazkodik a szervezetuk. En peldaul nyugis napokon mikor tudtam masnap semmi tetendom nem akadhat meg babot es egyeb igen kemeny pufasszto dolgot is megettem. Na jo drogokhoz es cigihez termeszetesen nem probaltam igy hozza szoktatni a holgyeimet.

Napocska
napocska
 
 


Kedves Bianka!

Én még csak az ötletek végett olvasgatom az oldalt, de sok hasznos infóval gazdagodtam.

A gyógytornász javasolta, hogy azoknál a babáknál, akik nem nagyon akarnak, vagy tudnak szopni érdemes különbözõ pózokat kipróbálni. Szerinte, ha hanyatt fekteted a babát és te fölé térdelsz négykézláb, akkor biztosan szopni fog, mivel ebben a pózban mást nem tud csinálni.
Nagyon jó ötletek vannak még a www.lll.hu oldalon is.

Sok tejcsit és boldog szoptatást.

Tünde
gtunde (gtunde)
 


Szia Bianka, én 3 hónapos koráig, szinte egész nap szoptattam a fiamat. Legalábbis néha evett, de fõleg aludt. Ha megteheted, te is csináld így, lehet közben olvasni, TV-t nézni, az a lényeg, hogy te ezalatt nyugodt legyél. Megér ennyit szerintem, ha igényelné, én még most is egész nap az ölemben tartanám.
(Már 5 hónapos.
Sajnos nekem ettõl függetlenül csökkent a tej mennyisége.)
ÉvaIII
Névtelen
 


Kedves Bianka!

A többiek javaslataihoz én is hozzátennék még párat:

Nagyon fontos, hogy helyesen legyen mellretéve a kisbabád. Ehhez teljesen szembe kell fordulnia veled, akár ülve, akár fekve szoptatod, a kisbaba füle, válla, csípõje egy vonalba kerüljön. A fejét egyenesen kell tartania, egy vonalban a testével, nem hátrafeszítve vagy elfordítva.
A babát a mellbimbód magasságában tartsd, így se neked nem kell elõredõlnöd, se a babának nem kell fölfelé húzódzkodnia, hogy elérje a melledet. Egy párna az öledben sokat segíthet.

Ahhoz, hogy a csecsemõ hatékonyan tudjon szopni, a bimbóval együtt a bimbóudvar nagyobb részét is a szájába kell vennie, így össze tudja préselni az alatta lévõ tejöblöket, ahol a tej van. Figyelj, hogy a mellbimbó mélyen legyen bent a szájában, a nyelve fölött, s az egész vagy majdnem az egész bimbóudvarra "harapjon rá" az ínyével. A babát olyan közel kell húznod magadhoz, hogy az álla belenyomódjon a melledbe, s az orra hegye finoman érintse a melledet. A kisbaba így is nagyszerûen tud lélegezni, de ha úgy látnád, hogy a melled elzárja az orrnyílását, akkor emeld meg a melledet vagy húzd még közelebb a babát magadhoz, ne a melledet nyomd meg.
Figyeld meg, hogy a mellbimbód a nyelve FÖLÖTT van-e, ajkai kissé kifelé forduljanak! Ha nem, vedd le a melledrõl és próbáld újra. Nem minden babának sikerül eleinte helyesen bekapni a mellet (cumi, cumisüveg, bimbóvédõ is bezavarhat), ilyen esetben meg kell rá tanítani.


Csak így tud hatékonyan szopizni a baba. Ha nagyon nem megy, érdemes megnézetni a kicsit, nincs-e lenõve a nyelve (rövid nyelvfék).

Ahogy Napocska is írta, próbálj meg ellazulni, a feszült, ideges hangulat gátolja a tejleadó reflex mûködését.

Ha elalszik a baba a melleden, általában fel lehet õket ébreszteni azzal, ha a válladra teszed büfizni. Vagy megpróbálod áttenni a másik melledre.

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod a pótlás miatt. Lehet, hogy ha most megnyugszol, hogy mégsem marad éhen a babád, lazábban veszed a szoptatást és akár vissza is térhettek a kizárólagos szoptatáshoz. Ha lehet, inkább a lefejt tejcsidet add oda neki, azt is inkább pohárból, kanálból, fecskendõbõl, nehogy a cumisüveg megzavarja a szopási technikáját és még több gondot okozzon.

Minden jót nektek és jelentkezz!

Iboly
iboly
 
 


Kedves Bianka!

Nagyon sok olyan baba van, aki az elsõ hetekben aluszékonyabb. Ne félj tõle, hogy ez csak veletek lenne így.!
A pótlást illetõen pedig hidd el, tényleg lehet kiskanállal is adni nekik, akár már egyhetes babának is. Az én lányom 2.25-el született, szóval igazán pici volt, és aluszékony, mi a szopik után lefejt tejjel tömtük. Mokkáskanálból, szinte álmában. Párom fogta, kezével kitátotta a száját (lehúzta az állát) én beöntöttem a tejet, becsuktuk a száját, egy kis csiki, erre picit megébredt, és ösztönösen nyelt. Nem mondom, hogy a legjobb módszer, de néhány nap alat túl volt az aluszékonyságon, és aztán szuper szopó baba lett belõle.
Iboly tanácsai nagyon jók, ha teheted, keress valami szopiban jártas ismerõd, vagy védõnõt, és kérd meg, nézze meg hogy zajlik a szopi, könnyebb élõben látni, hol lehet segíteni a dolgon.
és fontos: ne add fel, higyj benne, hogy a szopi csak az elején nehéz, néhány hét alatt bele lehet jönni, és onnantól gyönyörû lesz!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,

Koszonom a tanacsokat es a biztato sorokat. Igyekszem turelmes lenni es szoptatni amennyit csak birok. En azon vagyok megdobbenve hogy nem az ehseg a legerosebb oszton?!

Iboly
A korhazban bimbovedovel szoptattam, mert azt mondtak, hogy "nem jo a mellbimbom". Szerintem nem igazan befelefordulo, de maset nem neztem meg. Mikor hazajottunk a gyerekorvos megnezte a nyelvet es ugy latta le van nove, de ezt 9 napos koraban "fel is vagtak". Habar a sebesz azt mondta ez nem gatolhatta a szopizasban, de inkabb megcsinalta. A "mutet" utani napon mar bimbovedo nelkul szoptattam. Abban biztam, hogy a problemat a nyelve okozta, de azota sem szopik igazan tobbet, hanem alszik.
En arra is gondoltam mi van akkor ha egyszeruen nehezen jon a tej a mellembol Hallottam ilyet, hogy "nehezen jar a mell". Azt viszont nem tudom mit lehet tenni ha esetleg ez a gond.
Probalok majd jobban odafigyelni, hogy jol harapjon ra a mellre a baba, de idonkent orulok, ha egyaltalan sikerul. Sajnos ulve nem igazan tudok szoptatni, mert csaszaroztak es uleskor faj a sebem, pedig ugy jobban latnam a dolgokat.

Vegigolvasva amit irtam, kicsit siralamas hogy ennyi nyugom van. Szinte mar nevetni volna kedvem.
A lenyeg, hogy tovabbra is probalkozom. Jelentkezem, ha valami valtozas tortenik. Lehet hogy ez csak 3 honap mulva lesz?

Bianka
Névtelen
 


Sziasztok!

Maja babanak (3 honapos) mar lassan 1 hete gyakran van zoldes kakija. A dokinenink szerint sok neki a tej, es nem tudja +emeszteni, es estere azert lesz savanykas is. Az biztos, hogy nem eszik keveset az utobbi idoben, 1x meg is mertem, es 200 grammot evett. Egyebkent 5x eszik egy nap. Kerdem en mit tegyen a szoptato anya, hogy "kevesebb" legyen a tej, le csak nem vehetem ido elott a cicirol? Egyaltalan van ertelme csokkenteni? Hiszen o csak tudja, hogy mennyit akar enni.

Zsuzsa
zsuzsa73
 


Szija lányok!

Ildi! Igazad van, tényleg hatalmas lenne. Megnyugtattál, köszi!
Egyébként egy hét múlva vissza kell vinni a mérleget, mert lejár a kölcsönzési ideje. Esküszöm, már alig várom, hogy ne legyen itt, mert amig itt van mérés-kényszerem van. Ha visszavisszük fellélegezhetekKép

Zsuzsa! Szerintem nem lehet túletetni az anyatejes babákat, tudja ö, hogy mennyi kell neki. Ha pedig nem emészti meg, az miért baj?
Az elején az én kislányom kakijában fehér pici bogyócskák voltak, erre is ezt mondta a védönöm, hogy túl sok tejcsit eszik és amit nem tud megemészteni, az fehér összeálló csomócskák formájában távozik.

De nekem is van egy kakis kérdésem. Az utóbbi egy hétben a kislányom (2hónapos) kakija nyálkás, és zöldes-fekete bogyócskák is vannak benne. Fogalmam sincs, hogy mi lehet ez, és hogy mitöl változott ilyenné a széklete, pedig semmi mást nem adok neki, csak anyatejet. Esténként 1-2-szer szoktunk neki adni egy teáskanálka Gripe Water-t, ha fáj a pocakja. Lehet, hogy attól ilyen a széklete???
Leginkább az zavar, hogy mitöl lehet nyálkás...

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Iboly segíts ki, eszembe jutott valami, de nem biztos, hogy az ideológiai szövegem helyes hozzá.
Szóval doki tud felírni oxytocint, ampullás. Ezt fel kell törni, egy vattára rácsepegtetni, és szopi elõtt (na ja, honnan tudod, mikor?) negyed órával feldugni az orrodba. (belélegzéses úton jut be). Na, eddig tudom. Most amit nem tudok, hogy ez a tejleadó reflex kiváltását segíti meg?
Ami biztos, kemény és ürülni nem akaró mell esetén szokták alkalmazni.
Bianka, kérdezz rá, hátha bejön!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Zöld kaki.
VOlt nekünk is az elsõ hónapban, aztán magától elmúlt. Sokak szerint teljesen normális. Szerintem a nem teljesen megemésztett ételt mutatja, az más kérdés, hogy ez normális-e.
Mondok hozzá egy vicceset: 1993-at írtunk, akkor még a tisztán anyatejes táplálás unikum volt, gyerekdokik se nagyon hitték. Lelkesen olvasgattam, és tudtam, az anyatejes széklet aranysárga kell legyen. Mikor bezöldült a fiamé, szóltam a dokinak (helyettes volt ráadásul). Mire õ: adjon neki répapépet, attól majd sárga lesz! és ezt komolyan is gondolta (kb. másfél-két hetesek voltunk, vagy annyi se!), el is magyarázta, hogy készítsem, én h*lye meg ki is próbáltam. Szerencsére a fiam okosabb volt, így meg se ette.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Katica!
Megvan a pontos magyarázata az esti nyugtalan periódusnak!
Idézem a védõnõm szavait:
"Ez az agy érési folyamata,amikor az idegszálakon kialakulnak a velõshüvelyek.Egyes babák ezt fájdalommal élik meg."
Remélem így sok aggódó anyukát megnyugtattam.
Pusz,Mariann
zmariann
 


Ildi, igen, így van. Orrsprayben is elõfordul. Ez nagyon jó ötlet, Bianka, Ildinek igaza van, kérdezz rá az orvosodnál!

Iboly
iboly
 
 


Ja, és a szopik elõtti meleg borogatást próbáltad már?
iboly
 
 


Éva III!

Milyen jelekbõl következtetsz arra, hogy kevesebb a tejed?

Zsuzsa!

Zöld kakinak általában 3 oka lehet (szopós babánál):

-náthás a baba, hátrafolyik a váladék, bekerül az emésztõrendszerbe, majd kikakilja

-szoptatós anyuka túl sok tejet, tejterméket fogyaszt

-a kisbaba rövid ideig szopik egy-egy mellbõl, így csak az ún. elsõtejhez jut, ami hashajtó hatású és zöldes székletet eredményez.

Gondolod, hogy nálatok fennáll valamelyik lehetõség?

Iboly
iboly
 
 


Iboly!

- tejtermeket nem eszem túl sokat
- nem szopik röviden, kb. 20 percig

ugyhogy az elsõre tudok gondolni, hogy kicsit náthás. Napi 1x szoktam szívni az orrát, amikor szörcsög, és akkor jön is egy kis takony. Lehet, hogy többet kéne szívnom?

Szóval az tényleg nem lehet, hogy túl sok neki a tejem (csak azért gondoltam, mert az utóbbi 2 hétben mindig nagyon duzzadtak a melleim, mire szopásra kerül a sor, és akkor meg patakokban ömlik belõle a tej)

Zsuzsa
Zsuzsa73
 


Szia Iboly, mértem a szopás mennyiséget, és sajnos 11 óra alvás után reggel 130-140gr-ot tud szopni, késõbb 90-60-40.
Délután, estefele marad a 40. Tehát egész nap, a szopott mennyiség kb. 400 gr. Nagyon éhes volt napokig szegény, mert csak szoptattam órákon át, de nem jött elég, ezért a doki végül is felírta a Milumil 1-est. Most is szívesen szopik, de nem növexik a mennyiség.Kép
ÉvaIII
Névtelen
 


Zsuzsa!

Ebben az esetben, én is a náthára tippelek. Attól, hogy sok a tejed, biztosan nem lesz zöld a széklet.
Próbáld meg gyakrabban szívni, ez fõként a középfülgyulladás megelõzése miatt ajánlatos, de valószínû, hogy valamennyi továbbra is hátrafolyik majd, bármennyit is szívod. Ne aggódj, ha elmúlik a nátha, rendbejön a kaki is!

Üdv. Iboly

ÉvaIII!

A minden szopi utáni mérés helyett a heti/havi gyarapodás mértéke ad pontosabb eredményt. Meg a pisis pelusok száma. Az egyébként, teljesen normális jelenség, hogy délutánra, estére kevesebb a tej. Mindenkinél így van. Emiatt ne aggódj!

-Szopi után adod a babádnak a tápszert vagy elõtte?
-Helyesen kapja be a melledet? Itt fentebb leírtam, hogyan kell, nézd meg, ha gondolod, és figyeld meg, hogy úgy csinálja-e a kicsi!
-Vannak ún. növekedési ugrások a baba életében. Kb. 3 hetes, 6 hetes, 3 hónapos, 6 hónapos kora körül. Ilyenkor nem elég a babának a tej mennyisége, de nem azért, mert a te tejed kevesebb, hanem azért, mert az õ igénye nõtt meg. Elképzelhetõ, hogy egy ilyen idõszakban tûnt kevesebbnek a tejcsid?
-Pótlás mellett csak akkor nõ a tej mennyisége, ha a pótlást fokozatosan csökkented, a szoptatások gyakoriságát pedig növeled. De a tápszert azonnal elhagyni nem szabad!

Üdv. Iboly
iboly
 
 


Köszönöm szépen Iboly, de sajnos 3 hétig nem gyarapodott szegényke, csak ezután kezdett tápszert kapni. Természetesen szopi után kap, megmérem a szopott mennyiséget, és kipótolom 220 grammra, kivéve reggel és a lefekvésnél, akkor csak anyatej van. Szép nagy baba, 5 hónapos és 8,2 kg, kb.72 cm.Kép
ÉvaIII
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: