Új privát üzeneted érkezett!

Solya!
Igaz utólag derül ki. Aki viszont tudja magáról, hogy van bibi, akkor aztán válogatni kell az orvosok, kórházak között! Igen, azért mentem a sote1-re, mert volt az az esemény, és nem mondták meg sehol máshol mik lehetnek az okok, de ott is genetikai érvekkel papoltak azonnal semmi vizsgálat nélkül, amikor nem is ismerték a szervezetem. Mindegy már nem érdekel, aztán klinika a neve...Kép
A többihez nem tudok hosszászólni. Még nem járunk arra. Mi az a PIC? Vajúdókád is van? (Kép) Miért kell franciágy a szülõszobába? (a szülõszéket tudom mi, azt hiszem..) De ne is válaszolj, majd ha odajutok megtudom, csak szépen sorjában.
Köszi az infókat!

Juli! Igen mi lehetett? Na ez az, senki se kockáztasson! Én is kockáztattam sajnaKép

Nikie
nikie
 
 


A pic nálam pictureKép
nikie
 


Nálam Perinatális Intenziv Centrum Kép Aztán lehet, hogy nem, én így fejtettem meg! Kép
solya
 
 

 
 

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni a szerencsésektõl, akik magánrendelésre járva sosem kell, hogy két órát várjanak a dokijukra, hogy ezt hogyan csinálja a dokijuk? Mi van, ha éppen a megbeszélt idõpontban szül náluk valaki? Rátok telefonál?
(most ezt nem kötözködni akarom, tényleg érdekel)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Méri! Azért érdekel mert irtad te is szegedi vagy és mert ahogy irtam, nekem fontos a dokimat ha baj van bármikor felhivhassam a mobilján. Az enyémet lehet hivni, de túl sok a betege, mert rendel mind a 2 intézetben és ezért gondolkodok hogy majd ha terhes leszek mást választok. TE irtad, hogy a dokidat akár este is lehet keresni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Solya!

Semmi gond, már többször írtam róla: toxémiám volt, de a meglévõ tüneteket nem vette figyelembe a doki, és voltak olyan dolgok is, amiket egyszerûen nem vizsgált, pedig rutinból szokás.Pl. vizelet. Szóval 4 héttel elõbb született a Zsófi és 2200 g-mal, ami elég kicsinek számított a születési héthez képest is, és mivel a Kútvölgyiben nincs kora-osztály, így átvitték a Jánosba, én pedig csak napokkal késõbb mehettem oda, addig csak látogathattam.
Most a Margitba járok, ott van intenzív ellátás is, és a másik témához kapcsolódva minden dokinak normális rendelési ideje van a terhesgondozáson, nem tudom, mi lehett a félreértés annál a mamánál.
A PIC ma már NIC, azaz neonatális, de a lényeg u.az, csak most már ezzel az elnevezéssel lehet találkozni. Ha jól tudom, 2 van belõle Bp-en.

Ildi!

Nekem eddig még sosem volt szülésen az orvosom, ha véletlenül úgy adódna, hogy épp ott van, akkor nyilván szól az asszisztens és nem várok potyára, kérek másik idõpontot, nem lakunk messze. De, ha a helyén van, akkor biztos, hogy nincs elõttem 10-15 ember a sorban. Amúgy hallottam olyan dokit, aki a magánrendelése alatt nem megy be szülni, pedig egy héten 3 du-t rendel. Na, ilyenhez nem mennék.
rjuli
 
 


karmen
értem. de el kell, mondjam, hogy az én dokim az, akinek a nevéhez egy olyan mûhibaper fûzõdik, amely nagy port kavart az utóbbi idõben. mindegy, velem mindig rendes volt, és gondolom, ezután 1000-szeresen vigyázni fog majd. ha így is érdekel írok mailt.
azért nem tudok nagybetût, mert ölemben a gyerek, bocs.
méri
 
 


Ildi! Úgy-úgy: idõpont, és telefon.
nikie
 
 


Sziasztok!

Köszi, értem.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


A magánrendelésen és a kórházakban is ugyanúgy érvényesek a jogaink, erröl mit tudtok.
Köszi: Kati
Kati
 


Ez most kérdés? Miért ne lennének érvényesek?
Solya
solya
 
 


Az elõbb a babától nem nagyon tudtam írni, bocsi. Nem gyõzök ámulni, hogy van olyan "fogadott orvos", aki biz. idõszakokban nem kereshetõ!? Hát nem épp ez a dolog lényege?

Juli!
Gondolkodtam kicsit a túlterheltségrõl. Sok igazad van DE!Ha a nõdoki nem vállalna magánmelót, nem embernek való pénzért kéne olyan munkát végeznie, amiért szerintem ennél sokkal több jár.

Nézd, én közalkalmazott vagyok, de anno, amikor ennél sokkal kisebbek voltak a fizetések, én azt mondtam, mindegy, hisz ez kész szórakozás, már azért is hálásnak kéne lennem, hogy "fizetik a hobbim".

Amit az orvos ugyanezért a pénzért csinál, ahhoz minimum Teréz Anyának kéne lenni. Ha viszont többet vállal, bizony fáradt lesz. Szerintem ördögi kör. Továbbra is csak a díjazás emelését érzem megoldásnak.
méri
 
 


Kedves Solya
Ha valami baj van, vagy nem tetszik valami, akkor is felelösségre vonható az orvos a magánon? Megsemmisitheti a leleteket, és akkor ugy tünik hogy nem is jartam oda. Nem?
Szerintetek?
Kati
 


Méri!
Ha szül, konferencián van, wc-zik, tanít stb. miért kellene felvennie a telefont? Én pl. megnyugodtam, amikor terhesen bezuhantam a magánrendelésre és azt mondták, a doktor úr szül, vagy jöjjek legközelebb, vagy próbáljak meg visszajönni, telefonálni, stb. Akkor már biztos lehettem benne, hogy ha ÉN szülök a magánrendelése alatt, akkor VELEM lesz! Bár végig azon izgultam, nehogy csütörtökön... Kép
És már akkor furcsa volt, hogy miért szabadkoznak emiatt, miért emelik ki, hogy ugye megértem, ha majd én... Nekem ez a természetes. Mint ahogy az is természetes, ha szül, mût, egyéb dolga van, akkor más veszi fel a telefonját, ha SOS kell a segítség adnak, ha nem, hívom késõbb.
És neki is jár a szabadság, nem? Az más kérdés, hogy szar, amikor segítségre lenne szükséged és nincs ott, máshoz kell menni. De belefér, nem? Nem non-stop gépre vágyom!Gondolj bele, milyen lenne az életed, ha nem tudnál néha kikapcsolni! Én megõrülnék!

Juli!
KösziKép Lehet, hogy portás szindróma volt a Margitos történet! Kép

Kedves Kati!
Én úgy gondolom, hogy a magánrendelõben is orvos az orvos, ugyanolyan jogokkal és kötelességekkel, mint a hivatalos munkahelyén. Ha a magánrendelõben hibázik és megpróbálja megsemmisíteni az esetleges bizonyítékokat, akkor is felelõsségre lehet vonni, nem? Ráadásul, egy esetleges hiba kiderül. Lehet, hogy másnál, de van következménye, nem?
Ha nem tetszik valami, akkor nem felelõsségre kell vonni valakit, hanem elmondani neki, hogy mi nem tetszik. Ha ezek után sem tetszik, akkor váltani kell. Azért fizetsz, hogy olyan szolgáltatást kapj, amit elvársz.
Én pl. nem csak a magánrendelõbe járok. Egy csomó vizsgálatot csak a kórházban lehet elvégezni. Annak meg nyoma van máshol is. De ha ezen filózol, akkor komoly baj lehet a dokiddal, vagy tévedek? Kép
Ja, és nem akartalak megbántani!
Solya
solya
 
 


Kati!
Minden leletet, eredményt el kell kérni, ha nincs 2 példány belõle, akkor is el kell kérni az eredetit és lefénymásolni. Ehhez jogunk is van, most nem tudom a § számot. Olvastam, hogy sok mûhibapert azért zártak le jogilag, mert megsemmisítették a kórházban a leleteket, így nem is volt bizonyíték, sajnos tényleg van ilyen.
Persze nemcsak emiatt kell másolat nekünk is, hanem hogy meg legyen minden nekünk is-megnyugvásképp talán. Éppúgy mint a vízszámla, stb. bármikor szükség lehet rá, és az még nem is egészségünkkkel kapcsolatos...

Nikie
nikie
 
 


Tényleg, én is kaptam mindenbõl másolatot!
solya
 
 


A fogadott orvossal ez a legnagyobb baj! Nem csak az EN fogadott orvosom!!! Kép
Névtelen
 


Nagyon élvezlek benneteket. Kösz.

Csak a lelkiismeretesség, az örökös tanulás, a kételkedés lehet a hibázás ellensége! És akinek ez nem "fekszik", akkor szelektálódjon ki, ahogy Solya írta.

Ehez még azt tenném hozzá, hogy a lekiismert = önképzés nekem az elsõ etikai követelmény is. (ld. még a topik címét)

Egy isten
dr.csákány
 


Solya!

Úgy értettem, hogy ha én szülök, akkor ne csak délelõtt és délután 3-ig szülhessek már, mert más idõben megtiltotta, hogy keressék, vagy meg sem adta a mobilszámát. Pl. éjszaka tartsam vissza a fájásokat reggelig!?
Amikor én finisben voltam, a doki mondta, hogy elmegy ugyan hétvégén lovagolni, de úgy látja, hogy (miattam!) jobb, ha magával viszi a mobilját terepre (értsd, a ló hátán ki a mezõre) is!!!

Egyébként egy tipp azoknak, akik nem szeretik, ha lekezelõen bánnak velük és félinformációkat kapnak. Kép

Vigyék magukkal életük párját már az elsõ UH-ra, aztán sokszor. Amikor elõször velem jött a párom, az orvosom háromszor annyit beszélt, mint egyébként, mindent aprólékosan elmagyarázott, és elképesztõen elõzékeny volt. És ezután mindannyiszor, amikor velem volt az ember.
Lehet, hogy ezen páran rögtön felháborodnak, de szerintem nem kell, mert egy egyszerû pszichológiai tényen alapul (és ezért vsz más orvosnál is beválik). Nevezetesen, hogy bennem (nem rosszindulatból) a pácienst látja (értsd: csináljam, amit mond, és kész), a férjemben viszont nem, benne (fõleg, ha intelligensnek látszik) egy másik férfit, akinek imponálni kell, és ez sokat kihoz a teremtés koronáiból Kép.

Méri
méri
 
 


Egyedulallo anyaknak mar megint szivas Kép

Meri, remek az otlet! Kép

Egy baratnom 41 hetesen (Olaszo) bement egy "alternativ" korhazba, hogy mar eleg a vegere jar, o itt majd szulne stb. (ott NINCS fogadott orvos) Az ugyeletes doki megvizsgalta, aztan azt az utasitast adta, hogy masnap menjen be, csaszar! A lany nagyon meglepodott, mi a baj? Semmi, de mar 41 het, mire varjunk. CTG jo, baba mozog.
Mikor probalt egyezkedni, hogy bejon o holnap de a csaszarral azert meg varna, a doki azt mondta, hogy hozza be a ferjet, majd azzal megbeszeli! Kép 1999 Europa! A lany csak annyit mondott hogy nincsen se ferje, se gyamja, es elment egy masik korhazba, ahol 42+2 naposan megszuletett a babaja. Igaz, aznap mar ott is inditottak volna, de nem fenyegettek csaszarral.
idike
 


Méri! 2 orvos van most igy szegeden, de nekem egyik se szimpi. Azért köszi, de akkor maradok a sajátomnál.

Karmen
karmen
 


Meri!
Az ötlet szellemes, de a magyarázat bocs, egy kedves marhaság. Én még sohase akartam imponálni pasinak ....
Viszont, ha a férj ott van akkor is annak magyarázok, aki kérdi! A lényeg: kérdezni kell és nem szabad hagyni, hogy lerázzanak. Lehet, hogy ha ott a férjed akkor bátrabban kérdezel, mert ott a férfi, aki megvéd? (ez ugyanolyan szinvonalu magyarázat, mint a Tiéd)
dr. Csákány
 


Kedves Gyuri Kép

Persze, de te olyan helyzetben se igen lehettél még (vagy legalábbis nem olyan szemszögbõl láttad, mint én Kép), amikor két (v. három) hím egy nõ társaságában versenyt sziporkázik, pedig annak elõtte, amikor egyenként voltak ott, mind kuka volt.
Még akkor is, amikor NEM akarják felszedni a nõt.
Lehet, "imponálás" helyett "rivalizálási kényszer" jobban illik a dologra Kép

Méri
méri
 
 


Amit Méri írt, azt én is tapasztaltam, ráadásul ügyeleten, nem is a saját orvosomnál, és mégis: bár velem is normálisan beszélt az orvos, mikor a váróban látta, hogy ott a férjem, neki részletesebben magyarázott, mint nekem, pedig õ nem is kérdezett semmit.
Akinek nem inge..., de azért lehet ebben a férfi-dologban valami.
rjuli
 
 


Szerintem is lehet benne valami, az egyik lány mesélte, amikor ment a párja is vele a férfi nõdoki sokkal több mindent magyarázott, itt a nõnek, de ez lényegtelen, úgyis mindketten ott vannak, a férj (is) figyel. Még csodálkoztak is. Én pedig úgy látom, hogy ez az egész ezért volt, mert az az orvos kicsit többre becsülte a férfiakat.." mégiscsak jelen van a férj, egy férfi"-gondolják. Persze nem mindegyik férfi nõdoki ilyen, szerintem a doktor úr semKép Van egy kialakult szemlélet is, persze ez sem mindenkinél, pl. "nem csoda hogy összekoccantunk, hiszen nicsak egy nõ vezette...", vagy a szõke nõkkel kapcsolatos viccek, stb..
De az is lehet, hogy az oka más volt: az imponálás, ahogy Méri írta, mert nemcsak a szexualitással kapcsolatos imponálás létezik. Vagyis a doki a tudásával akart imponálni a férjnek, bizonyítani, hogy õ a megfelelõ orvosa a nejének, azaz sokat beszélt, sokat magyarázott, azt hitte attól jó egy orvos,hihiKép
nikie
 
 


Méri, rjuli!
De jó, hogy nem vagyunk egyformák, így sokkal érdekesebb, nem?
gyuri
csmgy
 


Persze, nincs ezzel semmi gond, néha mókásak a férfiak.
rjuli
 
 


Meg a nõk.
Hál'istennek.
gyuri
Névtelen
 


Irtátok hogy sokan nem maszek UH-ra mentek. Kérdésem, hogy ott mindig csak 1 beteget hivnak be egyszerre? Mert nálunk a klinikán bent van 3-4 beteg, abból egy mindig bemegy a függöny mögé a doki meg kikiabálja az asszisztensnönek a leletet. Én csak akkor megyek oda, ha muszáj, vagyis mütét elött kötelezöen csinálnak ott is UH-t. De mindig rettegek, hogy ne legyen ott hölgyismerösöm. Másutt is igy megy az UH?
karmen
 


Karmen!
Sajnos igazad van, nem valami kellemes.
Nálunk:
Két fülke van. Miközben az egyikben a páciens vetkõzik (amennyire kell), közben egy vizsgálat is zajlik és/vagy már diktáljuk a leletet, amit bizony a másik is hall. Csak sajnos olyan sok a beteg, hogy, nem lenne idõ a vizsgálatokra, ha nem így csinálnánk...
Ha kevés a beteg épen, akkor csak egy van bennt, ezt megbeszéltük.
dr.Csákány
 


Kedves Doktor Úr!
A maszek rendelésre ezért járok, mert ott is csak 2 beteg van bent. Az ajtón alig hallatszik át amit mondanak. De ahol több beteg vár kint és csak egy függöny van, engem az nagyon zavar. Nincs joga a betegnek arra, hogy a betegségem személyes ügy maradjon? Megértem Önt is, sajnos nálunk ilyen a helyzet az egészségügyben, akkor még arról nem is beszéltem, hogy milyen érzés volt 9 ágyas korteremben feküdni, meg mocskos wc-re kimenni, ahova leülni se mertem. Hol van ez attól ami nyugaton van? Ja és pl. nemrég barátnömet HSG után olyan ágyra fektették amiröl csak nemrég kelt fel a beteg, még kérésére se tettek a tetejére tiszta lepedöt, a másik ágyába kellett belefeküdnie a szobatársával együtt. Amikor én meg tiszta hálóinget kérek, mert mütét után véres lett, akkor közölték nem tudom tudok-e tisztát hozni, igaz fél óra mulva lett tiszta. Én meg azt gondolom, hogy elég sokat fizetek én is a tb-nak a fizetésemböl ne a saját hálóingemet vérezzem össze, csak jusson már a betegnek kérésre tiszta ágy és hálóing.

Mindezek után ugye ebben az intézményben nem szeretnék szülni, de szerintem a másik se sokkal jobb. (tapasztalat)
karmen
 


Karmen!
A hozzászólás helye fölé az avn írva "Sólj hozzá". Ehhez nincs mi hozzászólni, ilyen szegények ugyanis NEM vagyunk! Aki ezt mondja hazudik, és nem kellene hagyni. pl. média.
dr.Csákány
 


Doktor Úr! Ezek szerint más intézményben tényleg nem igy van. Ennek örülök, szülni megprobálom majd a másik helyre menni.

Karmen
karmen
 


De jó, van itt is egy orvos. Üdvözlet.
Már kérdeztem a Gyermekvállalás elött mit érdemes és mit lehet tenni? topikban, de még nem tudtak válaszolni. Megkérdezném itt is, hogy mi az oka annak, hogy alacsony az a progeszteron?
köszönöm
Bea
Névtelen
 


Bea! Nem tudom mi az oka, de progi pótlásra szokták adni az Utrogestant vagy progeszteron injekciót. Én is ezeket kapom, hogy a baba megmaradjon.

Karmen
karmen
 


Bea!
Mikor alacsony? terhesen? A terhesség melyik szakaszában? Nem terhesen? Ha nem terhesen a ciklus melyik szakaszában?
dr.Csákány
 


A ciklus második felében alacsony a progeszteron a doki szerint. És nekem is Utrogestant irt fel. Ez igy remélem rendben, csak az okát nem tudom, hogy miért kevés, ennek mi lehet az oka, vagy még ismeretlen az orvosok számára is? Ezt nem kérdeztem meg töle.
Nálunk senkinél sem volt baj a teherbeséssel, csak nálam.
Elnézést de még azt sem értem, hogy miért fontos, hogy nem terhesen, vagy terhesen? A dokim ugy mondta, hogy kell a megtermékenyüléshez és a késöbbiekben is, de ezt nem fejtette ki részletesen. Szoval sem ezt sem az okát nem firtatta, nekem pedig mindig késöbb jönnek a kérdések sosem kérdezem meg amikor ott vagyok.

Bea
Névtelen
 


Sajnos ez nem egészen így van. Próbálom röviden.
Progeszteron csak a ciklus második felében termelõdik, és csak akkor, ha peteérés-petekiszabadulás (ovuláció) történt. Ilyenkor van mérhetõ progeszteron szint, laborfüggõ, hogy mit tartunk alacsonynak, de, ha alacsony az azt jelzi, hogy a petefészek mûködése nem kielégítõ, nem alakult ki kellõen hatékonyan a sárgatest, ezt kivülrõl bevitt progeszteronnal alig lehet javítani, inkább a peteérést kell serkenteni. Általában a progeszteron szint nem ok, hanem következmény ( a terhesség alatt is), ezért nem tüneti (progeszteron adás), hanem oki (a peteérés elõsegítése) kezelést kell folytatni. Részletesebb válaszhoz igen sok egyéb adat kell, ezt "levelezõ" módon nem vállalnám.
dr.Csákány
 


Kérdezhetek ezzel kapcsolatban?
A nem hatékony sárgatest azt jelenti, hogy az ilyen pete nem tud megtermékenyülni? Vagy igen? És ha serkentjük a peteérést, akkor nincs túl nagy esélye annak, hogy több pete érik meg és ikerterhesség lesz belõle?
Zsuzsi
Névtelen
 


A petefészek müködése nem kielégítö? És ennek mi az oka?
A peteérést elég serkenteni? Ez a Clostybegit? Ha igen, akkor felesleges is a progeszteron szedése?
Bea
Névtelen
 


Zsuzsi!
Amikor a sárgatest "virágzik" akkor már a megtermékenyülés már megtörtént. Vagy nem és akkor megjön a menses.
A peteérés serkentése növeli az ikerterhesség kockázatát.

Bea!
A petefészekmûködés hibájának nagyon sok oka lehet, ezzel fordulja szakorvoshoz.
A serkentés legegyszerübb módja, ami sokszor hatékony is: Clostylbegyt.
A progeszteron elõsegíti a megtermékenyített petesejt beágyazódását, ezért, az ovulációt követõen azonnal elkezdett progeszteron (ha a megtermékenyülés bekövetkezett) az esetek egy kis részében hatékony lehet(ne), de a várható menses késésekor, amikor pozitiv lett a teszt más szinte nem hatékony.... szóval ez a kérdés jól alig válaszolható meg. Ezért adják sokan "vakon" és, ha a terhesség megmarad, akkor azt mondják, hogy lám a kezelés sikeres volt. Pedig a terhességek 88%-a spontán is sikeres.
dr.Csákány
 


Ki talált a topik cimének megfelelõ dokit?
Ki az?

Izgatott
Névtelen
 


...amikor pozitiv lett a teszt már szinte nem hatékony..
?

Bea!
"A korai spontán méhen belüli elhalás (missed ab) jellemzõ oka a sárgatest progeszterontermelésének az elégtelensége. Ilyenkor a termelõdõ sárgatesthormon mennyisége nem elegendõ ahhoz, hogy a méhnyálkahártyát a beágyazódásra felkészítse. A progeszteron a 6. hétig kizárólag a
petefészekben termelõdik, a 10. héttõl pedig kizárólag a méhlepényben. Így a 6. és 10. hét között, ha eleve progeszteron-elégtelenség áll fenn, elõfordulhat, hogy a petefészek már, a lepény még nem termel elég progeszteront."

Lombikprogram esetén is adnak!
Nagyon sok lánynál a csak closty-s kezelés után (ismét) bekövetkezett a vetélés(pl.Orsoly), kevés. Van amikor elég, sosem lehet tudni, illetve a vérvételek eredménye mondja meg megfelelõ-e a progeszteron szintje.
Persze ha sikerül a terhesség Closty+Utrogestannal nem biztos, hogy nem sikerült volna csak a peteérés serkentésével.
nikie
 
 


Köszönöm doktor úr és neked is Nikie!
Ha az Utrogestan nem árt, akkor inkább én is szedem, ahogy az orvosom felirta.
Bea
Névtelen
 


Bea!
Semmilyen bizonyíték nem szól amellett, hogy az Utrogestan árt, de amellet sem, hogy nem..... viszont csaknem mindíg felesleges. Igaz nem lehet tudni mikor felesleges.
dr. Csákány
 


Nyitni kéne egy olyan topikot, hogy csmgy válaszol Kép
Vagyis NEM!! EHELYETT kéne nyitni egy olyat, hogy "Ki az a szülész-nõgyógyász, akit nem érdekel a pénztárcám, sõt, még neten is mindennap elérhetõ? Hát CSMGY!" Kép
Na, akárhogy is, az elsõ felvetést komolyan gondoltam!! Kép Kép
méri
 
 


Méri!
Ez azért jelentõs túlzás, én is a piacról élek.
Máshol már erre a kérésre megválaszoltam, hogy az olyan kötlezettséget jelent, amit nem szívesen vállalok, ez nekem tkp hobbi, "önálló topik" már nem hobbi. Erre ott van "Erasmus"....
Maradok azoknál a topikoknál, amik engem érdekelnek.
De azért jól esik.Kösz.

csmgy
Dr. Csákány
 


Mivel nem lehet tudni mikor felesleges, ezért talán jobb ha szedem. De akkor doktor úr nem kellene mindenkinek, ha ilyen bizonytalan a helyzet? Vagy ha nem is mindenkinek, akkor valahogy kideriteni, hogy van-e rá szükség?
Bea
Névtelen
 


Bea!
Szerintem oly ritkán nem felesleges, hogy szerintem nincs igazán ok arra, hogy elkezdjék....
Pl. Egyetlen angol-amerikai egyetemi tankönyv sem ajánlja ...
Talán (TALÁN) egyetlen eset van: a mesterséges megtermékenyítés, azonnal a beültetés utáni naptól (de én ebben sem hiszek, bár bizonyítékom nincs)
De talán nem árt, bár a korábban használ szerek egy részsérõl is csak 20 év után derült ki, hogy árt.
dr. Csákány
 


Kedves dr. Csákány M. György!

Elnézést, hogy ilyesmivel zavarom, de az Erazmuszos topicban Erazmusz már egy hete eltûnt (a múltkor is rendetlenkedett az Internet kapcsolata), és szeretnék megkérdezni egy orvost, és úgy látom, hogy Ön szokott segíteni azoknak, akik kérdeznek Öntõl. Idemásolnám azt, amit Erazmusztól kérdeztem:

15 hetes terhes vagyok, most voltam orvosnál, mert az elmúlt két hétben néha bekeményedett a hasam. A doki megvizsgált, és azt mondta, hogy a méhszájam zárva van, de a méhnyakam megrövidült. Duphastont írt fel, azt mondta, hogy ez segíti a méhlepényt. Mikor kiváltottam a gyógyszert, elolvastam a betegtájékoztatót, és az volt benne, hogy terhesen nem szedhetõ, kivéve a fenyegetõ vetélés és a sárgatesthormon-elégtelenség okozta meddõség esetét. Nálam ez utóbbi nem áll fenn, hiszen két hónap próbálkozás után már teherbe estem, ezért meddõségrõl szó sincsen. Azt szeretném kérdezni, hogy ezek szerint a méhnyak megrövidülése fenyegetõ vetélés gyanúját veti fel? És ha nem, akkor nem árt-e a gyógyszer a babának? Kicsit aggódom, hogy mit tegyek, ezért mindenképp szerettem volna még egy véleményt kikérni, mielõtt beszedem a gyógyszert. A gyógyszerbõl a 10 mg-ost kaptam, napi 3X1-et kell szednem két dobozzal (40 db összesen).

Válaszát elõre is köszönöm.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: