Új privát üzeneted érkezett!

Sokáig gondolkodtam,hogy hozzászóljak-e ehhez a topikhoz,de azt hiszem hogy a történetem mások tanulságára is szolgálhat.
37 éves vagyok nem tapasztalatlan ,18 évesen mentem férjhez,és szültem gyermeket most õ 19 lesz öccse is van õ 17 hogy ne csak fiúk legyenek lett egy leányom is õ 13.
Még mindig ugyanabban a házasságban élek boldog vagyok.10évig voltam itthon mint hivatásos anya. Az utolsó szülés után spirállal védekeztünk,de a menzeszem csak idõnként jött meg, levették,majd hosszas kivizsgálás után azt mondták klimaxolok,örüljek a három egészséges gyereknek,mert ha most akarnék szülni nehezzen menne,mert nincs peteérésem.Nem kell antibébit szednem,mert a májam már nem bírja,a behelyezett eszköznek nem látják értelmét.Nyugodjak meg már nem lesz több gyerek.
Teltek múltak az évek végre találtam munkát,ami nagyon nehezen sikerült az otthon töltött idõ miatt.
A nyáron arra lettem figyelmes hogy nagyon fájnak a melleim,persze menzeszem már 9 hónapja nem volt elõtte meg... már nem is emlékszem.Irány a gyógyszertár,teszt vétel,negatív.Hurrá.
A panasz maradt irány az onkológia,tapi, kenetvizsgálat.Negatív minden.Pár hét múlva csomóra leszek figyelmes a hasamban,ujra orvoshoz megyek.
Végre az ultrahang megtalálja a "daganatot", aki ekkor már 17hetes.
Most itt ül az ölemben 3 hónapos és nagyon szeretem,de ha nem téved a teszt, az onkológus akkor nem lenne itt./?/
Nem szültem volna meg ha korábban megtalálják,mert egy jól müködõ család kényszerült bele egy olyan helyzetbe amit igazán senki nem akart./?/
Persze a legnagyobb "hibás" én vagyok,bár nem tudom hogy az abortuszt hogy viseltem volna,ha rászánom magam,de 17 hetesen ez már nem volt kérdés számomra mikor láttam az uh-n hogy szopja a kezét.
Nagyon nehéz a helyzetünk,39 nm -es lakásban élünk 1 fizetésbõl.és a gyes-bõl.
Mégis tudom hogy jól döntöttem,és minden megoldódik egyszer

Remélem.
Veronika
 


Nem egyszerû a téma.

Az egyik dolog nagyon megfogott.Méghozzá az,hogy az iskolát hibáztatják sokan.Ezzel nem értek egyet.Azért nem,mert folyik felvilágosítás(már általánosban is),sõt,egy komolyabb biológia tanár megteszi az adott anyagrésznél.Remélhetõleg.Na jó,ne a mi iskolaéveinket vegyük alapul.Már csak azért,mert az enyém nem tette.Ezért is határoztam el,hogy én megteszem.
De mégis úgy érzem,ez inkább a szülõ feladata.Lenne.Hiszen õ áll a gyermekéhez a legközelebb,ha minden igaz.Vagyis õ hivatott arra,hogy a gyermeke tõle bmit megkérdezzen.
És amilyen munkatempót az iskoláknak diktálnak(ismét csökkentik az óraszámot,de a tananyagot nem),nem hihetetlen,hogy nem jut rá idõ.

Egy saját tapasztalat:gimis voltam,amikor egy hívõ osztálytársammal beszélgettünk az abortuszról.Õ is gyilkosságnak tekintette.Ekkor ellenérvként én azt hoztam fel,hogy mi lenne,ha az a gyermek betegen születne(mert ugye sokmindent tudhatunk már elõre).A válasz az volt,hogy nem baj az,hiszen õ a saját kis világában jól érzi magát.
Érdekes felfogás.

És mi a helyzet azzal,aki mondjuk erõszak útján fogan meg.Tartsa meg,(tudom,van rá példa,itt a babaneten is)

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.A saját lelkiismeretével csak maga számolhat el úgyis mindenki,és az a legnagyobb úr.Ha van.

Üdv,Anyapoc-véleményeKép

anyapoc
 
 


VeronikaKép

Gratulálok a kicsihez és remélem nagyon sok örömötök lesz benne!

AnyapocKép

Szerintem is a szülõ felelõssége elsõsorban a felvilágosítás. Nem ítélem el azokat akik abortuszra mennek, mert mindenkinek a saját cselekedeteivel kell elszámolnia, de magát az abortuszt igenis elítélem. Minden emberi élet egyformán kezdõdik és egyformán értékes. Ez egy bonyolult kérdés és elgondolkodtató, hogy mégis kinek az élete ?

Egcsi
egcsi
 

 
 

Sziasztok!
Tegnap volt egy musor a Spektrumon a mesterseges megtermekenyitesekrol, genekrol, stb., kozben jutott eszembe, hogy mi lehet a velemenye azoknak, akik "akut" abortuszellenesek, a lombikprogram soran "fel nem hasznalt" embriok avagy eletkek sorsarol?

-Afonya
Névtelen
 


ÁfonyaKép

Ugyanaz a véleményem róla mint az abortuszról. Sõt a többes ikerterhesség létrejötte után a szelektív abortusz sem elfogadható számomra. Ha valaki mesterségesen életet "teremt", vállalja érte a felelõsséget éppen úgy, mintha természetes úton esett volna teherbe.

Egcsi
egcsi
 


Egcsi,
de a filmben 7-8 ilyen "elet" volt a kiindulasi alap egy parnal... aztan sikerult 4-5, es abbol valasztottak ki a "legszebbeket", 2-3-at. Te mit tennel a maradekkal? Hogy viszonyulnak ehhez a lombikra varo abortuszellenzok? Mondjuk

-Afonya
Névtelen
 


"Mondjuk" stornozva, nemtom, hogy kerult odaKépKép

-Afonya
Névtelen
 


ÁfonyaKép

Szerintem a "maradékot" le lehetne fagyasztani és késõbbiekben "felhasználni". A másik megoldás, hogy "örökbe adják" õket. Szerintem a legjobb nem túlzásokba esni és eleve nem "gyártani" 3-4-nél többet és abból ha mind meg is tapad, amire azért kicsi az esély, ki lehet hordani õket. Magyarországon nem tudom mi a hagyomány e téren, mert nem vagyok "lombikos" csak abortuszellenzõ.
Amerikában láttam egy filmet, a házaspárnak a gyógyszerek hatására HÉT kisbabája lett és mindet meg is tartották. Az sem semmi. Ezért kell óvatosnak lenni a gyogyikkal is, mert áteshetünk a ló másik oldalára.

Egcsi
egcsi
 


Egcsi,
az a baj, hogy 3-4 indulassal nagyon kicsik lesznek az eselyek a vegso sikerrel, gondolom ezert is kezdenek tobbel.
Nem tudom, Nikie jar-e meg errefele, erdekelne, mit gondol errol pl.

-Afonya
Névtelen
 


Egcsi,
A hetesikres terhessegnel csak az a gond, hogy veszelyben van az osszes magzat elete. En ujsagban olvastam amerikai hetes ikrekrol (nem tudom ugyanarrol beszelunk-e), de kozuluk ketto valoszinuleg soha nem fog tudni jarni, de legalabbis fogyatekos lesz, amig csak el! A tobbi ot szerencsere egeszseges! Mindenesetre nem szeretnek annak az anyanak a boreben lenni, akinek dontenie kell, hogy mit tegyen ilyen esetben: redukcio, vagy tobbes ikerterhesseggel jaro kockazat!

Afonya,
En nem vagyok akut abortuszellenes, en csak sajnalom azokat a pici manocskakat, akik nem szulethetnek meg! Hiszen mindegyik egy individum, mint ahogy mindannyian azok vagyunk!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsa,
nem volt am semmi pejorativ a mondandomban, legalabbis nem annak szantam. Egyszeruen csak ugyanaz a dilemma merult fel bennem, amit Te is irtal. A redukcio, a kevesebb szamu visszaultetes tk. abortusz, akarhogy is szepitjuk, igaz? Ezt el tudja fogadni egy ab. ellenzo? Pedig ezen ab. egy resze "csak" az anya /egeszsege, anyagi helyzete, stb./ miatt van, egy resze pedig egy ugyanolyan "rangu" masik eletkezdemeny miatt, nem?
Kicsit zavaros lettKép

-Afonya
Névtelen
 


Afonya,
En nem ereztem pejorativnak amit mondtal! Csak en is sokat gondolkodtam mar ezen a teman!
Eszembe jut, hogy azokbol a lefagyasztott, vagy megsemmisitett embriokbol ugyanolyan kis szuszogo babuci lehetne, lehetett volna, mint a tobbi, akit beultettek!
Kar ertuk, de mit lehet tenni! Ebben az esetben nem a termeszet szelektal, hanem az ember- mint ahogy barmilyen muvi abortusz eseten!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


ZsuzsiKép

Szerintem ugyanarról a családról beszélünk. A gyerkõcök szépen fejlõdnek és tényleg vannak akik fogyatékossággal birkóznak közülük, de azt hiszem már mindannyian járnak még ha járókerettel is.
Nagyon nehéz kérdés a redukció tényleg, mert mi alapján döntöd el, hogy kit választasz ? Ha elkezdtek fejlõdni az anyaméhben és látod õket kire mondod ki a halálos ítéletet?
Ez már nem arról szól, hogy nem ültetjük be, hanem sokkal bonyolultabb. A hetesikrek esetében nem lombikos volt a csaj, "csak" tüszõérlelõ gyógyszert szedett. Azt hiszem én is vállaltam volna a kockázatot. Volt egy számomra durvább eset is, ezt is a TV-ben láttam Amcsiban, hogy a csaj lombikból ikerterhes lett és az egyiket "leredukálta". Ezen kicsit felfortyantam, mert két gyereket kihordani mégsem olyan veszélyes. Nem vagyunk egyformák. Fejenállnék örömömben, ha nekem ikreim lehetnének.

Egcsi
egcsi
 


Egcsi,
Volt egy hasonlo eset azt hiszem Nagy-Britanniaban is, ahol 8 baba fogant meg, es a szenzacioehes media rengeteg penzt igert a csaladnak, ha "bevallaljak". A vege meg az lett, hogy mindegyik babat elvesztettek! Kép Kép Kép
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


ZsuzsiKép

Az ilyen esetekben az orvosok is felelõsek, manapság már lehet kontrollálni a gyógyszerek hatását. Minek adnak ilyen nagy dózist, mikor kevesebb is eléri a kívánt hatást. Tudok én is többes ikerterhességekrõl amik balul sültek el. Sajnálom a családokat akik átélnek ilyen tragédiákat.

Egcsi
egcsi
 


Egcsi,
Ugy tudom, hogy a hormonkeszitmenyek szedese alatt nem szabadott volna hazaseletet elniuk, ezt megszegtek, igy fogant az a sok kisbaba egyszerre!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi

Hát erre már nem tudok mit mondani.

Egcsi
egcsi
 


SylvieKép Az utroról a lányok mindent leírtak. Nem kell félni tõle, ugyanolyan szép baba születik a segítségévelKép

BandyKép Ahogy írta Leone a gynevacot feltételnül kapjátok meg, mindketten!

KrissiKép
Intimtorna
Trénerek(vidéken is van szép számmal):
http://www.babapont.hu/mama/fitness/trener.html
Én ide jártam. A telcsiszámon lehet érdeklõdni, hogy lesz-e nyáron vagy sem. Két szombat vagy vasárnap délelõttnyi idõt jelent.

CatKép Nálatok (is) nincs semmi baj, nem lehet, hogy nektek is a táplálkozáson kellene javítani? Vagy le kellene állni, mint BogárKép ZsuzsuKép Nem stresszes, hogy olyan sokszor jársz dokihoz? Én pont azt tervezem, mivel nálunk is mostmár minden jó a köv.ciklusban egyszer megyek vérvételre, és az lesz a HCGKép, semmi több. Se hõmérõ, se más. És pihenni, nyaralni fogunk ezerrrel, és meglesz a hatásaKép
Szóval a táplálkozás:
Leírok egy-két dolgot. Igaz emlékszem, amikor írtad régebben, hogy abszolút egészségesen éltek.
-mesterséges édesítõszerek kizárása: "..a benne lévõ aszpartám prolkatinkiválasztásra serkenti a hipofízist, ami megnövelheti a prolaktin szintjét..."
- "a nõk ne fogyasszanak táplálékkiegészítõ C-vitamint, a nagy mennyiségben fogyasztott c-vitaminban lévõ anihisztamin szárazábbá teheti a méhnyakváladékot"
-gyömbér, kinin(pl.tonikban) kizárása. A gyömbér vetélést, a kinin pedig születési rendelleneséget okozKép
stb...

HurkiKép A spermákkal kapcsolatban elég sok van, holnapra összeszedem. Pl.a magvak(napraforgó,tökmag) nagyon fontosak, mert a cinktartalmuk nagy, és hiánya csökkenti a spermaszámot. Stbstb...

Nikie
nikie
 
 


Bocs, nem ide akartam, de ide is írok mindjárt.
Nem tudom kitörölni, nem mûködik a módosításKép
nikie
 
 


Szóval az embriófagyasztás.. Igen, nehéz dolog...

Legtöbbször a fel nem használtakat lefagyasztják, és nem semmisítik meg, és ez azért is jó, mert a következõ beültetés elõtt nem kell stimuláció.
Az anyatesten kívül megtörténik a megtermékenyítés, majd visszaültetnek annyit, amennyit a pár felvállal, de muszáj az összes petesejtet megtermékenyíteni, mert nem lehet tudni elõre, hogy melyik fog rendesen osztódni, nem?
Az abortusz teljesen más, mert az esetek többségében felelõtlenség következménye.
nikie
 
 


Ninkie,
bar nem vagyok nagy ismeroje a temanak, de valahogy nem hiszem, hogy mondjuk akar csak 5 evig is taroljanak egy-egy lefagyasztott embriot. Foleg, ha ikerterhesseg sikeredett. /Errol egyebkent egy jogi-elvi problema merul fel bennem, hisz igy apai es anyai oldalrol is egy jopar evvel fiatalabb sejtpar kerul visszahelyezesre. Ennyi erovel, mivel manapsag egyre kesobbre tolodik a gyermekvallalas, erdemes lefagyasztatni 20 eves korbol szarmazo petesejtet, nem?/

En azt furcsallom, hogy itt miert vagy "megengedobb"? Miert kell mindet megtermekenyiteni? Mert elobbrevalobb az anya gyerekhez valo joga /ertsd: ha nem mindet termekenyitik meg, lehet, hogy nem lesz eletkepes koztuk/, mint az embrio elethez valo joga?

-Afonya
Névtelen
 


Afonya,
Ugy tudom 20 evig is lehet tarolni az embriokat. Ne kerdezd honnan veszem, nem tudom, de ugy remlik valahol ezt hallottam.

Van egyebkent olyan -persze amerikai- ismerosom, aki mivel mar korosodik, de meg nem talalta meg elete parjat, akitol gyereket szeretne, le akarja fagyasztatni a petesejtjeit. Itt megint egy masik problema vetodik fel, mert ugye lehet hatvan evesen is gyereket szulni, de talan fel is kene tudni meg nevelni. Arrol nem is beszelve, hogy lehet egyaltalan petesejtet fagyasztani, nem csak embriot?
Csakany Doktor Ur, ha erre jarsz, szolj bele, legyszives, es javitsd ki azt a sok badarsagot, amit itt osszeirogatok!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Áfonya,
én úgy tudom, petesejtet nem lehet lefagyasztani, csak megtermékenyítve. Ez is egy oka annak, hogy azoknál, akiknél ezzel van a gond, nagyon nehezen találnak maguknak donort. A lombikosok mindet megtermékenyíttetik, azt hiszem érthetõ miért.
És úgy hallottam, hogy a lefagyasztott embriók jó része a felengedés után nem életképes. Kép

Egcsi,
szerintem vannak olyan elfogadható indokok, amik a redukció mellett szólnak. Ha az a nõ nem merte bevállalni a két gyermeket, annak oka volt. Úgy gondolom, miközben a szívem helyteleníti a cselekedetét, hogy mindnyájuknak így volt jobb. Szerintem jobb lelkileg, testileg egészségesen nevelni egy gyermeket, mint idegroncsként kettõt.

Solya
solya
 
 


SolyaKép

Persze mindenkinek meg kell találni a megfelelõ magyarázatot saját maga számára, de pusztán az abortusz mibenléte ettõl nem változik. Ezért is írtam, hogy nem ítélem el az abortuszt választó nõket, csak magát a cselekedetet.

Egcsi
egcsi
 


Egcsi,
ez az, en is ezt akartam kihozni belole. Hogy szinte mindenkinek vannak ervek, ami miatt sajat magat fel tudja menteni lelkileg, akkor masokkal szemben miert nem vagyunk toleransabbak?
Afonya
 


ÁfonyaKép

Szerintem mindenkinek a saját problémája a legnagyobb és ha még nem voltál hasonló helyzetben mint a másik, nagyon nehéz átélni mit érezhet õ. Persze hozzáállás kérdése is.

Egcsi
egcsi
 


Sziasztok!

Szerintem az abortusz akkor is gyilkosság és én ezt büntetéssel súlytanám. Mindenki magyarázatot keres, hogy hát ezért nem tudja megtartani, meg azért, de miért nem gondolkodik előbb! Szerintem mindenkinek felelnie kell a tetteiért és nem kell itt olyanokra hivatkozni, hogy minek szűlje meg, hogy úgyis gyűlölni fogja stb. Mondjuk annak tényleg nem könnyű, akit esetleg megerőszakolnak és úgy esik teherbe, azokat más kategóriába venném. Mert ennyi erővel azt is mondhatja egy gyilkos, hogy ő nem akarta megőlni az áldozatát, csak véletlen volt. Sokan azt mondják, hogy csak véletlen estek teherbe. Szerintem nincsenek véletlenek!
Hát ennyi volt az én véleményem. Amúgy nekem három csodálatos kisgyermekem van és sosem tudnék az abortuszhoz folyamdoni!

Üdv mindenkinek

P. Éva
p.éva
 


Hááát. Most ez durva lesz, de ha a logikádat követjük akkor nem véletlen hogy kit erőszakolnak meg. Hiszen próbálkozni sokkal többször szoktak, mint ahányszor sikerül nekik...

Sajnos ahogy már leirtuk a fogamzásgátlási módszerek egyike sem 100%-os biztonságú. Tehát az, hogy miért nem vigyázott nem feltétlenül helytálló.

zsunya
 
 


Nem pártolom az abortuszt, de a foggal-körömmel ellene harcolók igen csak ellentmondásosak.
1. ha egy pár volt annyira felelőtlen, hogy létrejött egy nem kívánt terhesség, mennyire biztos, hogy felelősségteljesen fogja nevelni a nem kívánt gyermeket?
2. mennyivel humánusabb a fanatikus ab. ellenzők vérszomja az ellen, aki mégis az ab. mellett dönt?
3. kinek és miért jó az, hogy a nem kívánt terhességből megszületett gyermeket a szülők továbbra sem akarják, örökbeadni sem akarják és az "utca neveli" ezeket a gyerekeket?
4. kinek és miért jó az, hogy a nem kívánt terhességből megszületett gyermeket a szülők továbbra sem akarják, örökbeadni sem akarják és a megfáradt nagyszülő(k) nevelik (akik ugyan imádják az unokát, de a gyermek akkor is unoka marad)?
5. (ezt már mások is leírták, de felvenném a listámra) miért és mennyivel jobb, ha a nem kívánt terhességnek csecsemőgyilkosság lesz a vége?
6.ha egy terhesség során kiderül a vizsgálatokból, hogy beteg lesz a gyermek, miért és kinek jó az, ha ez a gyermek világra jön?
7. mennyivel jobb egy részeg kismamát látni nagy pocakkal (sajnos én már láttam ilyet). Vagy olyat aki a drogfelhőtől nincs is magánál (már ilyet is) Kép


És igenis olyan is van, hogy a pár (fiú és lány) gyógyszeresen védekeztek és létrejött egy nem kívánt terhesség!!! Mivel még az sem biztos, hogy szerelmesek egymásba (mert ilyen is van), miért is kellene megtartaniuk azt a magzatot és egy "kényszerházasságba" hajszolniuk magukat, aminek nagy eséllyel válás lesz a vége. Vagy lehet, hogy szerelmesek is csak egyszerűen még nem elég érettek egy emberkéről gondoskodni.

A fenti soraimmal egyáltalán nem azt akarom sugallani, hogy az ab. intézménye hú de jó, csak annyit, hogy vannak élethelyzetek és azok mérlegelése, amikor élni kell és lehet ezzel a nem jó lehetőséggel.

Nem rég volt egy riport a kihelyezett inkubátorokról és annak ellenére, hogy anonim be lehetne helyezni a nem kívánt gyermeket (és persze már évekóta működnek országszerte több helyen is), mindezek ellenére még mindég vannak csecsemőgyilkosságok.
Ha már a kettő között kell dönteni, döntsétek el melyik a jobb: abortuszra menni s "megölni" a magzatot, aki még a méhen kívül nem tud létezni, vagy megölni egy már a méhen kívül létező életképes új emberkét.

Elnézést mindenkitől a hosszadalmas írásért
Üdv. P
P
 


Hello,
Névvel irok én is. Az abortusz borzalmas, nagyon randa dolog, de néha sajnos jobb elvetetni 1 babat, mint nyomorban, 1edül felnevelni. Ez az én véleményem. A Kicsinek mamara, papara szüksége van, ha az anyja egyedül van, pénz nélkül, milyen élet var Ra???
Vendég
 


Sziasztok!
Nem szeretem az abortuszt, de nem vagyok ebben sem dogmatikus. Mindesetre semmiképp a nyomorúságos anyagiaknak kellene a döntésben vezérelniük, hiszen az anyagi körülmények bármikor változhatnak. Sokkal inkább el tudok fogadni más érvelést, pl. az anyuka túl fiatal kora, egészségügyi veszélyeztettség, bűntényből származó gyermek, ilyeneket.
Mindamellett, ha valaki ilyen körülmények között is vállalni akarja és tudja a gyereket, biztosan el lehet fogadni azt is. Miként azt is, hogy a gyerek betegen jön a világra. Azért még nem kell valakit a túlvilágra segíteni, mert beteg, még akkor sem, ha csak akkora, mint egy barackmag. (Akkor már később is megtehetnénk ezt vele, csak mert mondjuk daganatos beteg lett, vagy balesetet szenvedett, csak akkor már nem hívják ezt abortusznak, hanem gyilkosságnak, vagy finomabban eutanáziának.) Higyjétek el, hogy beteg gyereket is lehet szeretni, és a beteg gyerek is talál örömet az életben! Figyeljétek meg majd őket, ha lesz rá módotok, hogy mennyire tudnak örülni minden apróságnak! És azt is fogadjátok el, hogy a beteg gyerek elvesztése felett is érez gyászt a szülő! Ez a válaszom a kinek és miért jó kérdésre.
Gyógyszer mellett teherbe esni: volt már hozzá nekem is szerencsém. Itt nem is az a fő baj, hiszen a mai tabetták már nem betegítik meg a magzatot, hanem az, hogy szexre éretlen a kapcsolatok jó része, és ezért nem vállalható a gyümölcse. Hogy nem tanítjuk meg a gyerekeinknek, hogy a szexhez nem elég a két különféle - néhol azonos Kép - nemi szerv megléte. Éppen azért, mert semmilyen védekezési mód sem százszázalékig megbízható, kellene sokkal több, khmm... erkölcsi érzéket? bölcsességet? felelősségérzetet? - bővítsétek vagy szűkítsétek a sort - az ifjúságba plántálnunk. Mert azzal még nem oldottunk meg mindent, hogy beszedtük a tablettát és/vagy használtuk a gumit. Persze, tudom, idealizmus, de csak azoknak szabadna voltaképpen ágyba bújniuk és összedugni, amijük van, akik vállalják a következményeket is. És ha ez nem is mindig tartható be, mégis erre kellene nevelnünk a gyerekeket, nem?
kíváncsi
 
 


Kukacz!
Ha az anya egyedül van, pénz nélkül, akkor a megoldás az, hogy védekezzen. Már írtuk régebben, hogy az abortusz legtöbb esetben felelőtlenség következménye.
nikie
 
 


Nikie,
A vedekezes is penzbe kerul!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!
Egy óvszer ára otthon száz forint alatt van. Kétlem, hogy a pénz lenne az akadálya a védekezésnek. Ha meg valakinek ennyire nincs pénze, miől fizeti az ab-t? Az is pénzbe kerül...!
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy védekezni KELL, ha egy nö még, vagy mar nem akar gyereket. En is abortusz-ellenes vagyok, de arra irtam, hogy jobb nem megtartani 1 babat, ha mar megtörtént a baj, ha nem védekezett a nö, és terhes, és nem tudna felnevelni a kicsit. Mert ilyen is van... Vagy olyan is, mint irtatok fentebb, hogy valakit megeröszakoltak. Söt, olyan is, hogy egy sokgyermekes csaladban esik teherbe a nö.
Vendég
 


KiváncsiKép

Osztom a nézetedet az erkölcsi neveléssel kapcsolatban. Sajnos manapság már egyre fiatalabb korban "dugják össze amijük van" a tinédzserek. Sajnos aki 13-14 éves korában kezdi el a nemi életet semmiképpen nem nevezhető érettnek, max. testileg. Azt is gyermekeinkbe kellene nevelni, hogy megtartani a szüzességet 16 éves korán túl vagy Uram bocsá szüzen menni férjhez/nősülni nem szégyen.
Az abortusz gyilkosság. Ez tény, még ha nem is nevezzük annak. Lehet rá magyarázatot találni, hogy milyen esetekben és miért elfogadható vagy a két rossz közül miért a "kisebbik" rossz. DE: MINDEN ABORTUSZ MEGÁLLÍT EGY DOBOGÓ SZÍVET!
Hozzátenném, nem ítélem el azokat a nőket akik az abortuszhoz folyamodnak, de nem is keresgetek mentséget az abortusz javára. Mivel senki nem lát a jövőbe, senki nem mondhatja meg, mi lett volna ha megszületik az abortuszra ítélt pici baba.

Egcsi
egcsi
 


Az is relativ, hogy mit jelent az, hogy "nem tud" felnevelni egy babat! Persze, ha nagyon nem akarja valaki felnevelni, akkor lehet arra hivatkozni, hogy nem tudja. Sokan vallalnak babat a semmibe, es nevelik nehez anyagiak kozott, de boldogan!
Vedekezni persze, hogy kell, ez lenne a megoldas, es akkor nem lenne abortusz sem! En hiszek abban, hogy semmi nem tortenik veletlenul. Ha mar megfogant az a pici elet, biztos van rendeltetese is a foldon. Ha mas nem, hogy boldogga tegye a szuleit! Ezert is tartottam meg 17 evesen a terhessegemet, noha meg nem igazan terveztem babat! Nem lett volna szivem kioltani egy pici magzat eletet, aki vedekezni sem tud, raadasul engem valasztott mamajanak. Az osztalytarsaim hulyenek neztek, hogy megtartom! Ma meg mar irigykednek. Igaz, nem sokat jartam diszkoba, meg szorakozni, anyagilag is piszkosul nehez volt a szuleimnek is, es nekunk is sokaig, de jol dontottem!
Tegnap unnepeltuk a 11. szulinapjat!

Zsuzsi

UI.: Tegnap este is olvastalak titeket, es valoszinuleg emiatt almodtam azt, hogy terhes vagyok, de nem a ferjemtol, es nem tudtam mitevo legyek... Kép Szerencsere idejeben felebredtem! Kép
zsuzsi74
 
 


Nem hiszem, hogy jogunk lenne mások döntéséről ítéletet alkotni.
Nekem is volt ab.-om és nem gondolom, hogy bármit is rosszul tettem. A főiskola utolsó évében épp csak fél éve jártunk. Én az öcsémmel laktam egy lakásban, a barátom (azóta férjem+ 2 gyerek, de ezt akkor még ki gondolta volna?) pedig az anyjával. Szóval lakás, egzisztenicia sehol, az iskola pedig épp tetőzik a bemutatókkal, záróvizsgákkal, szakdolgozattal, államvizsgával.
És ehhez jön a lényeg: akkoriban szedtem egy gyógyszert (v.mi antidepresszánst), amire az orvos azt mondta, hogy kedvezőtlenül befolyásolja a peteérést-tüszőrepedést, úgyhogy nem lehetek terhes a szedése során. Még örültem is, hogy nem kell bajlódni a védekezéssel. Mondanom sem kell, az 1. hónapban terhes lettem. Amúgy sem tartottam volna meg, de így megkönnyítette a döntésemet az a tény, hogy a tájékoztatón az állt, hogy terhesség alatt nem szedhető.
Kíváncsi vagyok, hogy a fő ab.-ellenesek hogy döntöttek volna egy ilyen helyzetben, amikor "védekezés" volt, az életünk azon szakaszában semmi helye nem lett volna a babának és még a gyógyszer is rázós volt.
Névtelen
 


Sziasztok,
szerintem az abortusz kérdése nagyon nehéz. A közvetlen környezetemben két párt láttam, ahol abortuszra került sor. Leírom mindkettőt, mert mindkét esetben más okkal végeztették el a műtétet.
Az egyik pár gyógyszerrel védekezett, huzamosabb ideje voltak már együtt. A lány elég csúnya gerincsérülést szenvedett, ami miatt erős fájdalomcsillapítót kapott, plusz altatót is, hogy aludni tudjon. A védekezés ellenére terhes lett, és úgy döntöttek, megtartják (bár ez igazából nem is volt kérdés). Aztán telt múlt az idő, és egyszercsak kiderült, hogy a sok gyógyszer befolyásolta a magzat fejlődését. A 15. héten vették el a magzatot, nem sokkal azelőtt, hogy az elhalt volna a méhben. Úgy gondolom, hogy annak ellnére, hogy a baba elhalt volna, ez mégiscsak abortusz, hisz élő babát távolítottak még el. Viszont teljes mértékben megértem a pár a döntését, szerintem más lehetőségük nem is lett volna. Azóta egy éves házasok, és babát várnak.
tinka
 
 


A másik esetet viszont annál inkább elítélem.
Házaspárról van szó, akiknek már volt egy lányuk, 3 éves, amikor kiderült, hogy újabb baba költözne be. Viszont a feleség nem akart még egy gyereket, ezért mindet elkövetett a cipekedéstől, iváson át a forró vízig, hogy elmenjen a magzat. Mondanom se kell, hogy ha egy baba maradni akar, akkor fejre is állhatunk, akkor is marad. Ez is megmaradt.
Viszont amikor harmadszorra lett terhes, 6 hetesen elvetette a magzatot, mondván, hogy kettő már van, és az előzőt egyébként se szerette volna. Semmi más "indoka" nem volt, csak ez.
Ami miatt pedig a nőt elítélem az az, hogy 28 év után mesélgeti bárkinek a 2. lánya és az abortusza történetét. Mintha egy különösen problémás foghúzásról lenne szó....
tinka
 
 


Zsuzsi74!
Előfordulhat, hogy annak a nőnek abból az abortusz-élményből (traumából) kell megtanulnia valamit? Ha nincs véletlen lehet karma is, nem? Csak azt szeretném kérni, hogy ne itélkezzünk olyan nagy hévvel általánosságban.

Nekem is van egy barátnőm aki 17 évesen szült. Akkor Ő egy tragédia volt, semmi önállóság, drog és rossz társaság. Az hogy gyereke lett szerintem megmentette az életét. Neki is kb 10 éves a fia, és kivirulva boldogan élnek, most már hárman.
De lehet hogy valakinek rámegy az élete egy korai szülésre, mert nem volt akkor ott ő olyan állapotban. Ezt kivülről senki nem tudhatja.

zsunya
 
 


Nagyon nehéz ez a téma. En sem mentségeket keresgélek, csak éppen probalom megérteni azokat, akik az abortusz mellett döntenek.
Nagyon nehezen sikerült teherbe esnem, és amikor pedig nem tudtam kihordani a terhességeimet, irigyeltem azokat, akiknek megmaradt a babajuk,és nem tudtam megérteni, hogyan lehet 1 babat elvetetni, amikor olyan sokan vagynak gyerekre, és nem jön össze nekik.
Viszont amiota megvan VEGRE a kisfiam, megprobalok mindent maskepp nézni, senki felett nem itélkezni, hiszen senki helyett sem dönthet mas, akkor sem, ha a döntés az idö multaval hibasnak mutatkozik...
Vendég
 


Zsunya,
Nem itelkezem, es nem is itelek el senkit az abortusza miatt. Elottem senkinek sem kell felelnie a donteseiert! Elismerem, hogy vannak olyan elethelyzetek, amikor az abortusz a szukseges rossz. Igazabol az elvegzett abortuszok szama az, ami elkeserit. Nagyon magas!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!
Ismétlem: vannak helyzetek, amikor a legjobb megoldás az abortusz. De nem jó megoldás!!!
Azt pedig nem tudom elfogadni, hogy védekezéssel minden baleset elkerülhető. Már itt is több effélét megemlítettetek.
Az, hogy ki mikor szexérett, nem a kora, nem az anyagi helyzete és nem is a rokoni relációi döntik el, hanem saját magának kellene tisztában lennie vele. Szerintem akkor szexérett, ha - noha még későbbre halasztaná - vállalni tudja és akarja, ha mégis becsúszik a baba. És ennek a nevelésben történő hangsúlyozását emeltem ki az előzőekben.
Zsunya,
igazad lehet neked is, biztosan sok nőt térített észre pont egy abortuszélmény. Másokat azonban tíz sem rettent el.
Zsuzsi,
elismerésem, 17 évesen szülni és helytállni nem lehetett könnyű! Apa is ilyen fiatal?
Kukacz,
nekem is gyakran jut eszembe: az egyik elveteti, a másik meg évekig reszket, hogy ne jöjjön meg...Kép
Tinka,
jók a történeteid!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Félreértés ne essék, nem vagyok abortusz párti, csak nem tartom jó ötletnek a betiltását.
Valóban borzasztóan sok abortuszt végeznek manapság. De én egyetlen megoldásnak a nevelést, a felvilágositást tartom. Pontosabban társadalmi szinten a követhető példákat. Tehát hogy sehol ne azt sugallja semmi, hogy a lazaság egyenlő a könnyelműséggel is. És a szexuális szabadság egyenlő a nemtörődömséggel. És ezért elősorban mi szülők tehetünk lépéseket. És mindenki aki tömegkomunikál, a producerek akik a tinibálvány zenekarokat és arculatukat kitalálják, a magazinok, a filmirók, a tévéműsorszerkesztők stb. Mindenki aki divatot és mintákat rak a gyerek elé. A szülő egyedül nem biztos hogy elég.

Egy olyan környezetben ahol nincs súlya ennek, és még el is itélik a sokgyermekeseket, ott sok az abortusz. Az örökbeadással azt hiszem azért nem is foglalkoznak, mert ahoz ugye ki kéne hordani azt a gyereket. Akkor megint a társadalom elitélése jön, hogy megszüli és nem tartja meg. Nem azt nézik, hogy jó helyer szerető családba kerül valakitől aki nem akarja őt. Csak azt látják, hogy eldobja magától és máris ki van közösitve. Nem egyszerü. Gyökeresen kellene megváltozni...

Egy barátnőmnek azt tanácsolta a dokija, hogy gyorsan szüljön egyet vagy kettőt aztán köttesse el magát, mert szét van a mája a tablettától. Hazament mondta a férjének. Mire az elborzadt a gondolaton, hogy gumizni kell ezután, mert gyerekről hallani sem akart. Eltelt két év és egy dietetikusnál a férjnek végig kellett néznie egy kisfilmet a fogamzásgátló tabletták hatásáról. Lobogó fülekker rohant haza és tiltotta meg a tabletta szedését.

Akkor most mi van? Tabletta és egészséges életmód narancslével és Shape magazinnal. Vagy gumi és kistesóhegyek? Vagy pesszárium és a kedvem is elmegy? Spirál gyakorlatilag abortál, ezt hagyjuk is. Abortusz? No komment. Nincs jó megoldás. Igazán jó legalábbis nincs.

Én 19 évesen vesztettem el a szüzességem, és évekig paráztam nehogy terhes legyek a bogyó mellett. Aztán 25 évesen egyetlen darabot elfelejtettem bevenni és úgy is maradtam. Megnyugodtam, hogy ez nem a világvége, erre elment. Meg vagyok róla győződve, hogy csak azért jött, hogy megtanitson, hogy ne féljek. Aztán már nem is szedtem semmit. Három hónap tisztulás után már nem is védekeztünk. kb újabb hat hónap múlva terhes is voltam. Peti most 14 hónapos. És boldogan éltünk amig mag nem haltunk. Kép

Talán kötelezően meg kellene nézetni mondjuk második gimiben egy aburtusz filmet. Fiukkal lányokkal egyaránt. Durva tudom, de hatásos. Kép

Húú. ez most elég negativ lett. Bocsánat. Azt hiszem a lényeg azért átjön. Kép

Bocs hogy ilyen hosszú lett.

zsunya
 
 


Talan egyszer talalnak majd vmi fogamzasgatlo csodaszert, ami nem artalmas... Talan 1x minden nö jol megnézi, kivel fekszik le... Talan egyszer minden fiu normalis lesz, senki nem eröszakol meg nöket... Talan egyszer a nem kivant, egészséges babakat örökbe fogadhatjak a gyermektelenek, talan a mama hajlando is lesz kihordani a kicsit egy masik csalad szamara...
Szerintem 1 abortusz filmen nem megrazo, nem lehet megrazo, legfeljebb borzongato. Föleg a fiuknak nem elég érdekes, akiket ugysem érint az abortusz közvetlenül...
Vendég
 


Kukacz,
hatásosak a soraid, de elfedik a lényeget: talán egyszer, de csak ha mi, mai szülők is megtesszük ezért a magunkét! Persze szél ellenében kell pisilnünk, de végülis a saját gyerekeinket akarjuk megvédeni azoktól a rossz tapasztalatoktól, amiken - esetleg - mi túlestünk. És nem utolsó sorban: életeket akarunk menteni! Vagy nem? A dolgok iránya magától nem változik, csak tőlünk, illetve tőlünk is!
kíváncsi
 
 


Hello!
Szerintem ez is benne volt abban, amit irtam, Kivancsi Lelkem!
Vendég
 


Nem tudom. Biztos velem van baj. Én egy abortuszfilmet láttam, és az megrázott. Nyilván nem annyira, mintha velem történt volna. De eléggé ahoz, hogy szabályosan rosszul legyek.

De tudom, nem vagyok normális. Kép

zsunya
 
 


Nagyon jó Zsunya!
Úgy-úgy, meg kell nézniük egy-egy abortusz filmet a fiataloknak, és persze a következményekre felhívni a figyelmet méginkább fontos. Van úgy, hogy már ált.isk. végefelé "felelőtlenkednek" sajnos, így lehet, hogy már 7.8. osztályban el kellene kezdeni. De ki törődik a fiatalokkal, inkább a gyerekekkel? Nem sokanKép

Nikie
nikie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: