Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ezúton szeretném ismét megköszönni a jótanácsokat Dorka kislányom esti elalvása körüli nyűglődés kezelésére Kép. Dorka rengeteget változott az elmúlt 2 hétben: este minden további nélkül hajlandó szopizni fürdés után, majd 10 percen belül el is szunnyad. Az éjszakák is sokkal jobbak már, általában 11 és éjfél körül felébred egy késői szopira, majd legközelebb csak reggel 6 óra körül etetem meg újra. Éjjel 2-3 alkalommal felébred, de ekkor már nem adok neki enni, csak megsimogatom és gyorsan vissza is alszik. Nem tudom, hogy mitől maradt abba az esti közel egyórás ordítás illetve az éjszakai félóánkénti ébredések, de talán tényleg sokat számított, hogy megpróbáltam elfogadni hogy ő ilyen és kész, hogy 5 hónapos korában egyáltalán nem "abnormális" ha egy baba még nem alussza át az éjszakát, illetve hogy higgadtabban tudtam kezelni a fürdés utáni rendszeres ordítozós műsort. Köszönöm mégegyszer a tanácsokat, sokat segítettek!
gabus
gabus74
 
 


Sziasztok!

A "védőnéni" konkrétan azt mondta hogy 4 hónapon túl nincs szükségük az éjszakai evésre, szóval vagy pótól vagy tudja hogy ugyis kap cicit és csak kihasznál. Más lehesőség nem jutott eszébe, egyben adtott egy két remek tanácsot hogyan szoktassam le. Kép
A pótlás azért ütött szöget a fejemben, mert van hogy nem vacsorázik és alig eszik napközben, no meg mert eddig fixen csak napi 2-3 evés volt a többi szopi, ezek alapján pedig simán lehetne éhes.
Miért lehet az hogy mostanában csak cicin hajlandó visszaaludni? Régebben néha egyedül is tudott, vagy egy kis simogatásra, de pár hete nem.
Még egy dolog a védőnő azt is mondta tanítsam meg a gyereknek ki a főnők, mert ha mindig megkapja amit akar -éjjeli cici- akkor jól a fejünkre fog nőni. Namármost hol a határ?

Bocs, ha kicsit off a téma.

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi,
hát nem tudom, én nem így fognám fel a kérdést, hogy főnök és "beosztott", vagy mi ennek az ellentéte Kép Szóval szerintem úgy és azt érdemes csinálni, ami neki is, neked is jó. Azt gondolom, hogy elég szépen rezonálnak a babák a mi belső dolgainkra, és így sok mindent küzdelem nélkül is képesek megérteni. Cicó pl. különösebb kevercs nélkül megértette, hogy anyának sem ártana egy kicsit aludni éjjel, illetve neki is jobb, ha jobban kialussza magát. Most már nem kér szopit, akkor sem, ha ott alszom mellette (márpedig én ott alszom). Nem biztos, hogy érthető vagyok, de nem vagyok lélekbúvár. Szóval szerintem a fejre növés kb. ott kezdődik (láthatóan), ha a hároméves ráparancsol az anyjára vendégségben, hogy "idejössz és adsz cicit". Na jó, nem itt kezdődik, hanem itt már megvan. De ettől szerintem nagyon messze vagy, ha el tudod magyarázni a manónak, hogy mi a jó nektek, és miért. Mert ugye kicsi, nem hülye Kép Ha semmiféle kontrollal nem találkozik egy bizonyos területen, akkor persze nem tudja, hol a határ. Viszont ezt sem szabad elsietni. Neked-nektek kell tudni, mikor minek van itt az ideje.
Jó sokat segítettem megint, igaz?
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

 
 

Sziasztok!

Segítsetek, hogyan lehet elválasztani a szopizást az alvástól?
Van nekem egy -közel- másfél évesem, aki délután csak cicizéssel egybekötve tud elaludni. Ez nem volna nagy baj, a baj az, végig úgy alszik, hogy cumizik a mellemen, nekem perdig nagy szükségem lenne arra a 1,5-2 órára, de nem lehet ott hagyni.
Próbáltam elosonni mellőle, amikor elaludt, -ez sokszor nem sikerül, mert amint kiveszem/kiesik a cici a szájából, azonnal felébred, és nem alszik vissza, de ha sikerül is néha, akkor is max. félóra múlva észreveszi, hogy eltűnt a cici, és ugyancsak visszaaltathatatlanul (húúú, micsoda szó lett ez Kép ...) felébred.
Ilyenkor mivel keveset alszik, kibírhatatlanul nyűgös egész a lefektetésig.
Az esti lefektetéssel nincs gondunk, ott szépen, cicizés után beteszem a kiságyba,- még ébren- és szó nélkül elalszik.
Ha ugyanezt nappal próbálom, akkor hatalmas hiszti van és képes egész nap fenn lenni, nulla alvással, maximális nyűglődéssel.

Off: Amcsi, megkaptad a 3-án írt mélemet? Eltünt az egész levelezésem, és nem tudom jó címre írtam-e neked...

Kispici
kispici
 
 


sziasztok,

ki tud arról mondani valamit mi lehet az oka annak, hogy 7 hetes kisfiam látszólag éhes, kéri keresi a cicit, mikor odaadom neki pár kortyot szopizik, utána hisztérikusan toporzékolva alábával ordít és köpi ki, de szinte rögtön keresi is újra ? Mostanában ezt játszuk órákon át, és nem értem mi a baj.Teljesen lefárasztja magát vele, és nem tudom eszik -e így eleget ?
kismaszat
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a múltkori segítséget, de most ismét segítséget szeretnék kérni. Szerintetek normális az, hogy egy négy hetes baba éjszaka alszik kb 6 órát, délelőtt kb 1-et majd délután 2-3 órát. A kevés alvás miatt viszont olyan fáradt, hogy már nem tud elaludni. A szopizás az megy, csak mindig belealszik, majd mivel nem büfizetett ez miatt felébred. Tejem van elég, mivel csöpög kifelé, tehát ez nem azt hiszem nem gond. Türelem van, csak szegény láthatóann fáradt. Mit tegyek szerintetek?
Köszönöm a segítséget előre is.
üdv. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok!

Pele!

Elsősorban hozzád lenne kérdésem. Nátán már nem szopizik, de az egyik mellbimbómon több (2) fehér pötty ill. egy csík is megjelent (a csik ott, ahol korábban (1,5 éve) a mellsebem volt). Nem felszíni, hanem úgy néz ki, mintha a bőr alatt lenne. Nem gomba, nem hámlik (se a mellbimbóm, se a környéke).
Nm tudom mi lehet, illetve azt sem, ki nézhetné meg. Sarlai doktornő épp szabin van, csak 25-e környékén lesz megint. Mit csináljak?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Amcsi!
Nagyon egyetértek Kriszivel! Ez a "ki a főnök" akkora baromság, hogy még!!! Már bocsánat a kirohanásért, de arra nagyon ugrom, amikor valaki (pláne egy védőnő!) olyan elméleteket ad tovább, mely szerint a családtagok valójában egymás ellenségei, és harcolni kell a pozíciókért. Az egész nem így működik. vajon mit szólna a védőnéni, ha ennek alapján azt mondaná vki, hogy nem mindig ad enni a gyereknek, amikor kér, nehogy a fejére nőjön?? Vagy hogy nem mindig öleli meg, ha elesik, hogy megtanulja, ki a főnök??
Érdemes megnézni, hogy nincs-e az éjjeli ébredéseknek vmi fizikai oka: fogzás, éhség-szomjúság, betegség, fájdalom, hideg-meleg, kiszáradó száj, beduguló orrocska, nem kényelmes hálóruházat, stb. Ha ez nincs, akkor mi a helyzet a napközbeni tevékenységekkel: nem túl fölzaklatóak-e, kifárad-e azért eléggé. Milyenek a lefekvés körüményei: nincs-e túl nagy hancúr még este, van-e rituálé, van-e elég idő a lelassulásra, befelé fordulásra? Nem jobb-e, ha saját ágyban alszik, ha most veletek van, és fordítva? Mi van, ha apa kel föl hozzá? Szóval végig lehet zongorázni egy csomó lehetőséget.

Kispici!
A cicin elalvás teljesen normális dolog. A csak cicin alvás nem. Azt jelenti, hogy folyamatosan Benne kell őt tartani külső segítséggel az alvás állapotában, mert egyedül nem megy neki. Lehet, hogy tényleg kisebb az alvásigénye, és esetleg az esti alvásidő előrehozásával lehetne operálni. Az is lehet, hogy valamiért nem tud eléggé leereszteni az alváshoz. Milyenek a körülmények ilyenkor? Ezeket megint végig lehet zongorázni, amiket fönt is írtam. Esetleg nagyobb besötétítés, nagyobb csend, nem cicin altatni el, csak összebújni vele, alvásidő előbbre-későbbre hozása, más rituálé (mese, ének), szóval lehet variálni. És nagyon fontos, hogy NE idegelj azon, hogy "jaj, el kéne már mennem, mert még eztésezt meg kéne csinálni, és nem alszik a gyerek, és fel fog ébredni...", mert ez is vezethet ilyen éber alváshoz. Szánd arra ezt az időt, hogy akkor te is pihensz, dőlj le mellé, ha kicsempészted a cicit a szájából, ne hagyd rögtön egyedül.

Kismaszat!
Cumit, cumisüveget használtok? Takonykór, afta, szájpenész nincs?
Ha kizárólagosan szoptatsz, akkor azt, hogy eleget eszik-e, a pisis-kakis pelusokból tudod megállapítani. Van vmi változás ebben az előzőekhez képest?

Szokolka!
A babák alvásigénye nagyon eltérő lehet. ha viszont úgy látod, hogy fáradt, akkor valóban gond lehet. Hol és hogyan altatod a babád? Hasra vagy hanyatt teszed le? Vannak babák, akik egyik vagy másik módon jobban alszanak. Vannak olyanok is, akik leginkább testközelben szeretnek aludni, és ez teljesen normális ebben a zsenge korban. Ilyenkor magadra kötheted kendővel.
Ha a szopiba bealszik, akkor érdemes min. 20 percet várni, mielőtt leteszed, mert az első 20 percben még nagyon éberen alszanak a manók, és ekkor tuti fölébrednek a letevésre, míg később ez már kevésbé valószínű.
ringasd, szoptasd, öleld, segíts neki elaludni, mert a kisbabák még akkor sem tudnak egyedül elaludni, ha nagyon fáradtak.

Beszti!
Viszket, fáj? Magán a bimbón van? Nem lehet, hogy tejcsi?
Nem nagyon van ötletem így látatlanban... Iboly esetleg nem tudja megnézni?

Pele
pelcsi
 
 


Kismaszat!
Azt a fontos dolgot kihagytam, hogy nem ömlik-e nagyon a tejcsi a szájába, amikor szopizik? Nem szokott fulladozni, köhögni a tejen?

Pele
pelcsi
 
 


Pele!

Nem viszket, nem fáj. Nem változik, nem okoz semmmilyen gondot.
Igen, a bimbón van.
Még régen olvastam, hogy a tejcsatorna kivetetőnyílása záródhat el, talán ahhoz hasonlít a leginkább. Olyan fehér kicsit kifejlődött "pattanásszerű" a két pötty. A vonalrész meg határozottan a korábbi seb helyén van (ami külön érdekes, mert akkor az teljesen begyógyult, és utána soha semmi gondot nem okozott).
Viszont ami miatt nem vagyok biztos benne, hogy az, nem olyan, mert nincs "leszedhető" része (vagy nem is kell lennie?), hanem az egész bőr egybefüggő és csak ezen a pár helyen kidudorodik.
Nincs mellgyulladásom, mellen belül nem érzek csomót. Sajnos nem tudom ellenőrizni, hogy hogyan jön belőle a tej, mert Nátán nem szopizik, a baba miatt meg nem akarom bántani.
Iboly tőlünk elég messze van. De a leginkább az a kérdésem, hogy meg tudom-e várni vele, amig Sarlai doktornő visszajön a szabiról (kb. 25-e körül) és mg tudja nézni vagy mindenképpen járjak utána, hogy mi ez.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!

Igen, azért kérdeztem, hogy nem tejcsi-e esetleg. Szerintem ha nem fáj, nem csomós a cicid, akkor megvárhatod Sarlai Katit, amíg visszajön. Biztos, hogy az a legjobb, ha személyesen látja valaki.

Pele
pelcsi
 
 


Pele!

Köszi!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Pele!
A legutóbbi helyzethez képest (nem akart szopizni napközben) semmi nem javult. A változás annyi, hogy éjszaka nem kel fel. Tehát csak reggel és este szopizik a lányom. De az intenzívebb az esti. Nos, ami a gondom, hogy a terhesség 11 hetétől fennáll egy betegség, amit nem tudnak addig teljesen kikezelni, amíg a babóm szopizik. Én idáig sem sürgettem - és ezután sem tettem volna - az elválasztást, de a belgyógyász már sürget. Szerinted mit csináljak? Elhagyható ez a napi másfél szopi? Vagy várjak még? Ha mégse várhatok (nem csak rajtam múlik, ugye) Mit adjak neki este? Mert este csak szopizik. Tápszert, vagy babatejet? Vagy mit? Ne haragudj, hogy a szopis topikot széttápszerezem, de tudom, hogy itt elolvasod. Ja, a lányom 13 hónapos lesz egy hét múlva.
Sziasztok!
Andi
andianyu
 
 


Sziasztok!

Beszti!
Kép

Andi!
Ne viccelj máá', ez is abszolút ide tartozik!!KépKép Miért kellene a kezeléshez elválasztanod a babát? Gyógyszer miatt? Ha gondolod, utánanézek, hogy van-e valami biztonságos alternatíva (ha nem akarsz ide írni róla, írhatsz magánban is, cím a profilban).
13 hónaposan amúgy már akár az is normális lehet, hogy csak este és reggel szopizik. Tejtermékeket bevezetted már? Van tejallergia a családban? Mert ha mégis el kell választanod, 1 éves kor után már nem muszáj a tápszer, mehet a tej is (amúgy a tápszer is tejalapú). Akkor lassan elkezdhetsz neki este is kínálni valamit, és kialalkítani egy kis rituálét a lefekvéshez sok-sok összebújással.

Pele
pelcsi
 
 


Szia Pele!
Azért kell elválasztanom a babót, mert a gyógyszer, amit szednem kell a Syncumar (remélem jól írom),nem tesz jót a gyerek agyának. Mélyvénás trombozisom van. Most injekciózom magam (Clexane). A tejtermékeket 3 hete bevezettem, de a tejet még nem szeretném, mert van allergiás (tej is) a családban bőven. A tápszert azért kérdeztem, mert az ugye módosított tehéntej. (Ha jól tudom.) Nagyon nehéz lesz este nem szoptatni, mert már úgy megszokta ő is meg én is! De a doki szerint, örülhetek annak is, hogy egyáltalán, kihordhattam a terhességet és szoptathatok. Hát örülök is neki.
Szia!
Andi

Ui.:A te picurkád jól van?
andianyu
 
 


Sziasztok!

Ismét a segítségeteket szeretném kérni! Dorka kislányom lassan 6 hónapos és 5 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott. Tejem továbra is volt, ám Dorka gyarapodása ill. a gyakori éjszakai ébredések elkerülése némi hozzátáplálást tett szükségessé. Délután adtam neki gyümölcsöt, próbálkoztunk a főzelékfélékkel (nem túl nagy sikerrel) és lefejt tejjel ill. Sinlaccal sűrítettem az ételeket. Kb. egy hete azonban Dorka határozottan elkezdte elutasítani a cicit, először csak nappal, de most már ott tartunk, hogy este sem kell neki. Éjszaka még hajlandó szopizni, de egyébként nem. Gondoltam arra, hogy esetleg meg fog jönni a menzeszem, de annak se híre, se hamva. Ha cicire teszem, iszonyú ordításban tör ki, kapálózik kezével, lábával és keservesen sír. A lefejt tejjel ugyanez a helyzet. Sőt, most ha már megérzi az ételbe kevert tejet, akkor azt sem fogadja el! Úgyhogy nem tudom "átverni". Mit tanácsoltok, mit tegyek? Nyugodjak bele abba, hogy ő így döntött és ezzel vége a szopinak? Azért sajnálnám nagyon, mert tejem még lenne bőven...

köszönöm előre is
gabus
gabus74
 
 


Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Kedves barátnőm kisfia most 9 hónapos és pár napja nem akarja elfogadni a cicit. Eddig este és reggel szopizott, viszont ha meglátja és megérzi a cicit, elkezd sírni. Lehetséges, hogy önmagát választaná már el? Ebben az esetben mi a teendő? Szegényke próbálgatja szoptatni, de manónak nem kell a tejcsi, sőt ha kifeji sem hajlandó elfogadni. Abban az esetben, ha egyáltalán nem akar szopizni mivel helyettesíthető az anyatej? Mit tud tenni az anyuka , ha már egyáltalán nem fog szopizni kisfia? Egyenlőre fejeget , de egy idő után elapad a tejcsi magától?
Segítsetek légyszi, mert nagyon aggódik szegényke és most még a dokiját sem tudja megkérdezni, uganis nem tartózkodnak otthon.

Köszönöm szépen mielőbbi válaszotokat: Anita
anita77
 
 


Sziasztok!
Pele!
Talán emlékszel, kb. 2 hete írtam, hogy a babám nem akar szilárdat enni, és elkezdett fogyni. Akkor írtam, hogy megyünk gasztroenterológushoz. A héten voltunk, és a következő tanácsot adta, kíváncsi lennék a véleményedre, ha ráérsz egy kicsit: ne szoptassam a babót igény szerint (az igénye kb. 2 óránként nappal, 2-3-szor éjjel), hanem szigorúan 5-ször egyen egy nap, éjjel ne szopjon, csak vizet igyon (attól nem tudom, hogyan aludna vissza). Az 5 kajából 2 szopi: reggel és este, a többi szilárd. Így biztosítanánk, hogy ha éhes, enni fog szilárd kaját. Ha elfogy az anyatej (ami így persze programozva van), tápszer, ill. tejmentes étrend az allergiaveszély miatt. Egyébként vettek vért, előtte kellett innia valami cukros löttyöt, ebből néznek valami felszívódás-zavart. Eddig ebből azt próbálom megvalósítani, hogy 2 helyett 3 óránként szoptatom, hol sikerül, hol nem.
Egyébként most 3 hét alatt 7 dkg-ot hízott! Ennek már örülni kell! Legalább nem fogy már.
Mostanában napi 0,5-1 dl főzeléket már megeszik, hátha növekedik majd a mennyiség.
A házidoki ma Béres Csepp-et ajánlott, de az van ráírva, hogy 10 kg testsúly alatt nem adható. Erről hallottál már?
Előre is köszönöm a válaszod!
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Pele, köszi a választ! Nagyobb csendet nem tudok csinálni, mint ami van, de a nagyobb besötétítésre már én is gondoltam. Ki fogom próbálni. A cici nélküli délutáni elaltatást is próbáltam már, de teljes kudarcba fulladtunk. Ha nem elég álmos, akkor viháncolás van az ágyban, de ha kimegyek a szobából, akkor sírás, ha pedig álmos, akkor csak simán hiszti, sírás, hogy cici-cici, ha meg kimegyek a szobából, lásd, mint fent: üvöltés. Rituálé ida, vagy oda... Sőt, ha elkezdek valami éneklésfélét, akkor azonnal gyanút fog, hogy most egyedül hagyás lesz és még jobban nekikeseredik.
Idegeskedni azon, hogy cicin alszik, nem szoktam, merthogy már régóta ez a rendszer, bele van számítva a napomba. Az egy újabb fejlemény, hogy szükségem lenne erre a kis időre is.
Viszont ami mostanában még jobban megnehezítette a dolgomat, hogy egyre hosszabb ideig bírja ébren, simán fenn van akár 7-8 órát is, és a legkevésbbe sem álmos. Ez azt jelenti, hogy ha 8-kor kel, akkor talán 4-kor ha elalszik, ebből egyenesen következik, hogy este meg csak jó későn lesz álmos. Tovább rövidítve anya amúgy is kevés szabadidejét... Kép

Kispici
kispici
 
 


Sziasztok!

Andianyu!
Syncumarról egyelőre annyit találtam, hogy nincs róla adat, ezért inkább nem ajánlják szoptatós mamáknak. De még nem adom föl a kereséstKép
Addig is: akkor tényleg hagyd a tejet későbbre, bár ha tejallergiás a manód, akkor a tejtermékre, tápszerre is fog ez jelentkezni. inkább akkor próbáld bevezetni a szilárd vacsit, gyümit, főzeléket.
És először a reggeli szopit próbáld elhagyni, és csak 1-2-3 hétre rá az estit.

Gabus!
1 éves kor előtt nagyon ritán választják el magukat a manók, és akkor sem 6 hónaposan. Úgyhogy ez inkább sztrájk, aminek oka van.
Milyen volt az a kevés gyarapodás? Mennyi szilárdat esztek? Nem bukós a babád?
Előfordult, hogy nem adtál cicit éjjel, amikor kérte? Nem fogzik? Emiatt is ébredhetett gyakran!!!
Nem vagy várandós? Peteérés jele is lehet a sztrájk.
Használtok cumit, cumisüveget?
Nem kezdtél el valami mást enni (kaja, gyógyszer, táplálékkiegészítő, vitamin)?
Nem érte rossz élmény szopi közben?
Nem használsz új kozmetikumot, öblítőt, mosószert?
Addig is: sok-sok pucérkodás együtt cici tukmálása nélkül!! Együttfürdés, összebújás. Folytasd az éjjeli szopikat, illetve próbáld félálomban, álomban mellre tenni.
Figyelj, hogy ne telítődjön túl a melled, ha ilyet észlelnél, akkor mindenképp fejjél. És nagyon figyelj, hogy a babád ne száradjon ki!

Anita!
A barátnőd kisfiára is az vonatkozik, amiket föntebb Gabusnak írtam. Ez sztrájk, nem elválasztódás.

Zsóf!
Az allergiaveszély miatt anyatej helyett tápszer????!!!! Ebben hol a csudában van a logika???? Áááááá!!!!
Az anyatej kalóriatartalma egyébként nagyon nagy: 65 kcal/100 gr. Ráadásul nagyon jól hasznosul. Nem tudom, miért hízna jobban mondjuk egy gyümitől, nem beszélve az éjjeli vízről???
Volt már ilyen eset itt, később derült ki, hogy a babának egy rejtett fertőzése volt, ezért tért vissza a kizárólagos szopira, és ezért fogyott (nem a tejci miatt!!). Lehet, hogy nálatok is most ez lezajlóban van, ezért kezdett a babácska most jobban enni, és megint hízni picit. Én abszolút hiszek abban, hogy a babák nem hülyék, hogy direkt kiéheztessék magukat. Szóval szerintem továbbra is szoptasd igény szerint! Főleg most a melegek idején!

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!
Pele!
Köszönöm, valahogy én is így gondoltam. Igazából nem is változtattam sokat a kialakult helyzeten, talán egy kicsit megpróbálom napközben húzni az időt két szopi között, de így is többször szopik, mint mondjuk 3 hónaposan. Kép A férjemmel kell egy kicsit küzdenem, mert szerinte nem vagyok elég következetes, ha egyszer valamit elhatározunk, legyen úgy, de hát nem ő hallgatja az éhes babó sírását...
Egyébként ma egy csomót evett: kb. 1,5 dl főzelék, és aztán még elcsipegetett majdnem egy fél rántott csirkecombot (persze panír nélkül). Kép Ez utóbbit csak viccből adtuk neki, de bejött!
Köszi
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!
Nálunk hasonló a helyzet mint Gabuséknál,azzal a különbséggel,hogy egyenlőre elfogadja a cicit a kicsi fiam,viszont eszik egy keveset majd elkezd sírni,rágcsálja a kezét,picit megnyugszik,de mivel éhes fordul a cici felé és kezdődik minden előről.Próbáltam a meztelenkedést onnan gondolom,hogy enne még szegénykém,mert többször nekikezd mire eszik egy kicsit!
A kérdésem az,hogy joggal gyanakodom e a fogacskára,mivel csak 7-én volt 4hós a picur.Látni nem látok semmit,viszont kb. egy helyen állandóan ott a nyelve,nagyon nyáladzik és mindent "rág",töm a szájába ami a keze ügyébe kerül.Nagyon nem szeretném,ha sztrájkolni akarna!Kép A Dentinox szerinted mehet már Pele?Azt olvastam 3-4 hó után adható,orvos utasítása szerint stb.Éjjel is egyel többször ébred,de szerencsére akkor nem sír rajta.Ha tudnál pár jó tanácsot fogzásra megköszönném.Kép
Bibir
bibir
 
 


Sziasztok!

Andianyu!
Syncumarról egy hazai könyvből idézet:
A "Gyógyszeres kezelés a terhességben és a szoptatás alatt" c. könyv az
acenocoumarolt az 1-es kategóriába(= nem veszélyezteti a csecsemőt)
teszi, mivel az anyatejben NYOMOKBAN SEM kimutatható és a csecsemőben
sem észlelték az alvadási paraméterek kóros változását.
Ehhez a könyvhöz a dokid is hozzá tud jutni, mert magyar!
Szóval maradhat a szopi!!KépKép

Zsóf!
Remélhetőleg akkor már kilábalóban vagytok!! Ez tényleg sok kajcsi! Nem is szabad éhesen sírni hagyni a babót! Képzeld, milyen rémesen érezné magát, ráadásul a belétek vetett bizalmát is alaposan megtépázná a dolog!

Bibir!
Szájpenész, afta, seb, torokgyuszi, fülfájás nincsen? Illtve a fenti "sztrájkolós" kérdések közül vonatkozhat valami rátok?
És hát persze az is lehet, hogy a fogacska a ludas. Az már jóval korábban elkezd mocorogni, mielőtt kijönne. Próbálhatod szopi előtt a Dentinoxot, hűtőrágókát, hátha segít.

Kispici!
Akkor úgy tűnik, hogy a baba alvásigénye tér el az átlagtól. Lehet, hogy neki tényleg kisebb az alvásigénye, ezért nem tud igazán jól és mélyen aludni délután. Esetleg korábbi kelés?
Azt is ki lehet próbálni, hogy elviszed aludni, amikor még nem olyan álmos, és ledőlsz mellé. Biztos, hogy eleinte viháncolni fog, ahogy írtad is, de pár nap alatt kialakulhat egy új rend. És mondhatod neki mindig, hogy nem mész ki, nem hagyod egyedül.
Elképzelhető, hogy ő elég hamar el fogja hagyni a du-i alvást...

Pele
pelcsi
 
 


SZiasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Kislányomat a Heim Pálban kezelték, az egyik ott dolgozó orvos szerint a gyermekemnek fejlődési rendellenessége van a gyomrában, a másik szintén ott dolgozó belgyógyász szerint nincs rendellenesség. Hangsúlyozom, hogy ugyanazokat a leleteket nézték mindketten.

Ebben a kórházban érthető módon nem bízom többé, ezért szeretném megkérdezni, ki tud közületek PROFI GYERMEK BELGYÓGYÁSZ szakorvost? Nem érdekel, mibe kerül, szeretném, ha meggyógyulna a kislányom.

Köszi!

Harangvirág
harangvirág
 
 


Sziasztok!

Pele, köszi! Ki fogom próbálni a tanácsodat. Ha lesz valami eredmény beszámolok. Kép

Kispici
kispici
 
 


Sziasztok!

Pele!
Köszi! Nekem azt mondta a belgyógyász, hogy agyi bevérzéseket okoz a tabletta szedése, mert valami kígyóméregből vagy mi a fenéből van. Bár ezt még akkor mondta, mikor csak terhes voltam. Bár azóta sem szedem a gyógyszert orvosi javaslatra.
Köszi mégegyszer!
Szia!
Andi
andianyu
 
 


Gabus74!
Szia,barátnőm is így járt,mint Te.De nála kiderült az ok...Terhes volt.És abban a pillanatban elutasította a gyerek a cicit.Nem lehet esetleg Nálad is ez????
üdv Ibolya
ibolyka
 
 


Köszi Pele, átadtam az üzenetet, majdcsak sikerül kideríteni az okát.

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!
Pele!
Igen, ezt a bizalom-dolgot mondtam én is a férjemnek, hát, enyhe derültség volt a válasz! De szerintem is fontos, hogy reagáljunk az igényeire, persze nem a hisztire, hanem a jogos igényekre. Márpedig, ha éhes, az igazán jogos igény!

Kispici!
Bocs, ha belekotyogok, de esetleg babakocsiban altatást próbáltál már? Igaz, nálunk is csak cicin megy az elalvás az utóbbi 2-3 hónapban. Az én babómnak is nagyon kicsi az alvásigénye, nappal kb. 1,5 órát alszik, ezt 2 részletben teszi. Egyébként 7 körül ébred, és sokszor 10-kor még "kukorékol". Most 9 hónapos.

Zsófi
zsóf
 
 


Bibir!

Az én kislányom egy az egyben ugyanúgy viselkedik pár napja a cicivel kapcsolatban, ahogy azt feljebb leírtad kisfiaddal kapcsolatban. (most 3 és fél hónapos) Két hete volt már egy hasonló, 4-5 napig tartó dolog, de aztán elmúlt szerencsére, mert már féltem, hogy esetleg a tejci a kevés. És most megint kezdődik. Én most tényleg elkezdtem a fogacskákra gyanakodni, mert már nem tudok mire gondolni... Igazából nem nagyon tudok mit kezdeni a helyzettel, pár perc után úgy tűnik, egyszerűen "ideges" lesz a cicin. Csak azt nem értem, ha az ínnye érzékeny, nem kéne amúgy is nyűgösnek lennie? Mert a szopi időn kívül semmi baja, mosolygós, vidám kisbaba.
Kíváncsian várom, nálatok hogyan alakul a helyzet.

Kata
mkata
 
 


Sziasztok!

Pele,
Köszi. Így elsőre semmi rendellenest nem tapasztalok azok alapján amikel leírtál. Most ugyan jön a foga, ezért extra sokat ébred. Néha sikerül szopi nélkül is visszaaltatnom. Mikor érdemes azzal probálkozni hogy nem szoptatom éjjel? Milyen hamar értik meg? Néha nagyon sir én meg nagyon fáradt vagyok, így nem tudok elég következetes lenni. Ilyenkor milyen rituálét kövessek? Kínáljam meg vízzel? Kivehetem a kiságyból?
Egy kicsit bugyuta kérdésem lenne: ha sokat pisil éjjel jelentheti azt hogy sokat is szopizik?

Amcsi
amcsi
 
 


Szia Kata!

Nálunk van napközben is nyügösködés kb.2 napja,állandóan kell legyen valami a szájában,rágóka a keze,az arcomat,államat próbálja szopizni, de még a takaró csücske is megfelel neki.KépMa du is volt egy negyedórás üvöltés, így szó szerint (ami azért "félelmetes" mert nagyon ritkán csinál ilyet),szabályosan sikítva sírt,még hisztire is gyanakodtam ,de nem igazán tudom hova tenni,nagyon nehezen nyugodott meg a kicsim.4kor evett,ez kb.6kor történt mert megkínáltam olyan nyügös volt.Kint sétáltunk a kertben egy kicsit a "műsor" után ,7kor pedig rendesen evett mintha mi sem történt volna.8kor szoktunk fürödni ,aranyosan lubickolt,gondoltam nem is adok még cicit neki,előtte evett,de mindig odabújt,hát adtam neki,pár korty után megint jött a sírás.Kicsit feküdtem mellette,beszéltem hozzá,azután pár perc múlva odafordult szopizott és a cicin elaludt.Szóval nem egészen értem a dolgot!Ráadásul ma volt nálunk a védőnéni,azt mondta,lehet,hogy ő már érzi a fogacskát,de egyenlőre nem lesz még belőle semmi.Most legyek okos?!Bocs,hogy ilyen bő lére eresztettem,de hátha ki lehet találni belőle valamit.
Pele
Látni nem látok a szájában semmit,egyenlőre a torkán,fülén sem figyeltem meg változást.A nyelve van mindig jobb oldalon az ínyén!
Bibir
bibir
 
 


Sziasztok!

Zsófi, köszi a tippet, és nyugodtan kotyogj csak bele... Kép de babakocsiban már nagyon ritka, hogy elalszik. Igazság szerint a babakocsit, mint olyat sem nagyon tűri egy ideje. Már majdnem másfél éves a kölök...

Kispici
kispici
 
 


Sziasztok Lányok!

A 2-4 hónapos babák kezdenek nappal a világra csodálkozni, nem érnek rá cicizni. Ezért gyorsan esznek (mert már ügyesek), és hamar elegük lesz a kötöttségekből. Akik nem olyan ügyesek, hogy rövid idő alatt eleget egyenek, azok éjjelente kelnek, hogy bepótolják. Ezenkívül ilyenkor nagyobb a bölcsőhalál veszélye, ezért genetikusan bennük van a védekező felébredés. A babák ilyenkor esznek, hiszen nappal nem tették. Nyilván a szopihoz célszerű kivenni a kiságyból Kép. A rituáléról annyit, hogy ha nappal az ingergazdag környezet miatt nem eszik, akkor éjszaka akkor tud nyugodtan enni, ha ingerszegény a környezet. Sötét, csend, no pelenkázás, kevés vándorlás és így tovább. Megkínálhatod vízzel. Pillanatok alatt ki fogja fejteni, hogy TEJET AKAROK!!!!! Ha szerencséd van, akkor pont vízre van szüksége. Ez azért ebben a zsenge életkorban valószínűtlen...

Ha nem iszik csak szopizik, akkor ha sokat pisil, akkor sokat szopizott.

No csáááááááááááá
Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Kispici!

Nekem két fiam van, és kétféleképpen kellett velüka dolgot megoldani.
A nagyobbik nem volt hajlandó 1,5 éves kora után du. aludni, vagy ha el is aludt (mert nem kellhetett fel, az ágy persze unalmas volt), akkor nagyon későn, emiatt későn ébredt, ráadásul nagyon nyűgös volt. Este persze letehetetlen volt. Nála megpróbáltam, hogy nem alszik du. és ez bevált. Ugyan sokan mondták, hogy milyenen dolog, ha egy ekkora gyerek nem alszik (meg okos könyvek is azt mondták, hogy kell aludnia, jó kis lelkiismeretfurdalást keltve). De mindannyiunknak így volt jó, a mai napig (5 éves) 7-8 körül kel és este 8-kor ágyba lehet küldeni és elalszik.
A pici viszont egészen más alkat. Vele voltunk úgy, hogy nem akart délután aludni, ha bennmaradtam, ha kimentem mindig hiszti, sőt már az ágyig sem akart elmenni. Nála is próbáltam, hogy hátha neki sem kell a du. alvás, de nála nem vált be, kellett neki, mert ha nem aludt, akkor 4-5 óra körül dőlt ki magától és bárhol. Úgyhogy nála kénytelen voltam "anyai szigorral"Kép rendszert vinni az altatásba. Volt tiltakozás eleinte (nem igazán szigorral próbáltam megoldani, de pl. az ágyról nem volt szabad lemászni, amúgy nem kellett rögtön lefeküdni), de most már magától tudja, hogy ebéd után megyünk fel.
1. nem hagyom magára amíg el nem alszik (néha utána sem, ha én is elalszomKép), az altatási idő ált. 1/4 óra, ezalatt lehet, hogy az elején még játszik, szórakozik, de aztán ált. kidől
2. eleinte volt rituálénk (éneklés, bár ő is ordított tőle pár napot (ahogy nálatok is, tudta, hogy ebből bizony altatás lesz) de olyan dalt választottam (Vuk), amivel még picit játszottam is vele (csikizés)
3. van két (időnként több is) "segítőtársam": egy ikerkacsapár, akiket nagyon szeret, és ha azt mondom, hogy "látod a kacsák is alszanak", akkor hajlandó odajönni az ágyra, és betakarni őket, bebújni melléjük. Még hisztinél is segítettek, mert ha ő elutasított a simogatást, akkor a kacsákat simogattam, ez persze felkeltette az érdeklődését, és ő is hagyta magát.
A két kacsa egyébként nagy kincs nekem is, már sok problémát megoldottunk közösen (hiszti, nem akar pelenkát venni). Most itt rajzol mellettem a földön, és a kacsák ülnek mellette (egyébként már tudnak olvasniKép, időnként szopiztak, szeretik a kakaót és az almátKép).

Szóval a hosszú mondanivalóval csak egyre akartam utalni: minden gyerek más (még a testvérek is). Nem lehet sablonokat húzni rájuk, hanem meg kell találni az a megoldást, ami mindannyiótoknak jó. Lehet, hogy neki már tényleg nem kell a délutáni alvás (nekem ebben szerencsém volt, mert viszont a nagyfiam egyedül is el tudott játszani, tehát nem hiányzott az én "gyerekmentes" időmből), de lehet, hogy egy kicsi segítséggel még aludna délután...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


OFF
Beszti,
jó újra hallani rólatok. A kacsák klasszak Kép Nekünk is vannak, de nálunk a nyusziféle a sztár.
Lécci gyere el majd az Alvászavaros vagy az Alvás topikba, és osszál igét Kép Cicó majdnem másfél éves, nulla alvásigénnyel és komplett cicifüggésben...

ON
Lányok,
emlékszik valaki arra a kis tubusos, világoskék színű kenőcsre, amit ciciberepedésre szoktak ajánlani? Én az elején használtam, de már nagyon régen nem kellett, el is fogyott. Most pechemre a csaknem másfél évesem a szemfognövesztés örömei között kiharapta a cicimet, és nem emlékszem, milyen kencére mutogassak a patikában...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,

A Garmastanra gondolsz? Otthon (Bp.)a védőnők árulták féláron a tanácsadáson.

Amcsi
amcsi
 
 


Snoopy,

Bocsi, de ezt nem nekem (is) ítrad? Csak azért mert én kérdeztem a pisi-szopi viszonyról, de az enyém lány holnap után lesz 1 éves. Kép

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

Beszti, köszi, nagyon klassz, hogy így leírtad, hogy nálatok hogyan alakult az altatás. Reméltem, hogy nem vagyok egyedül a problémával. Kép
De Te nagyon ügyesen megoldottad a dolgot. Valószínűleg nálunk is némi anyai "szigorra" lesz szükség. Kép Majd igyekszem következetes lenni, bár ez nem annyira erős oldalam. Kép
Nálunk is van kedvenc plüssállat, megpróbálom majd bevetni. Egy maci, állandóan azt hurcolássza magával, eteti, takargatja, újabban öltözteti, ami abból áll, hogy a zokniját megpróbálja a maci fejére húzni. Kép .

Kispici
kispici
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen ismét a gyors segítséget, de sajnos Pele az általad leírtakat már mind-mind kipipáltuk, azaz nem vagyok sem várandós, nincs új kozmetikum, stb....(Ibolyka! én egyből tesztet csináltam, amint Dorka elfordult tőlem, bízva abban, hogy hátha tényleg kisbabám lesz megint - ami persze elég valószínűtlen azután, hogy Dorka nagyon nehezen fogant lombikbébi)Dorka pedig minden igyekezetem ellenére is elutasító. Tegnap már éjjel félálomban sem volt hajlandó szopizni, rettenetesen ideges lett, amint megpróbáltam cicire tenni. Az ételébe kevert anyatejet is megérzi, és ilyenkor azt sem eszi. Nem tudom, meddig érdemes még próbálkoznom, de talán egy pár hétig még igen. Tudjátok, néha olyan fura érzések kerekednek felül bennem: valami olyasmi, hogy én mindent megteszek, hogy Dorcinak jó legyen és ő elutasít. És baromi rosszul esik, többször már sírtam emiatt. Aztán persze előbukkan a józan eszem és szégyellem magam, hogy az imádott alig félévesemre haragudni merek. Mert tudom, hogy nem direkt csinálja. Na szóval nagy viharok vannak a lelkemben is emiatt.
Gabus
gabus74
 
 


Sziasztok!

Zsóf!
Persze, hogy jogos igény az éhség!! És - valljuk be - a testközelség-igény is az, meg a "csak cicizhetnék"Kép is!!! Úgyhogy szoptasd nyugodtan, ahányszor kéri!

Kata!
Sok-sok 3-4 hónapos korú baba mamája számolt be arról itt, hogy a manó "hisztizik" ennyi idősen a cicin. Szóval könnyen lehet, hogy nálatok is csak életkori sajátosságról van szó, ami majd elmúlik.

Amcsi!
Az akut fogzós időszak (meg pl. a betegség, környezeti változás, zűrös napok) nem a legjobb időszak arra, hogy megpróbáld leépíteni az éjjeli szopikat. Ilyenkor fájdalmában ébred, és azt legjobban a cici tudja elfeledtetni vele.
Amúgy ha fölébred és sír, SEMMIKÉPP ne hagyd egyedül a kiságyban!!!! Vedd ki, ringasd (esetleg kispapa is bedobhatja magát), de mondd, hogy nincs cici, sőt, ezt már lefekvéskor mondd el egy csomószor. De mondom, nem pont a fogzás a legjobb időpont erre, mert akkor úgyis föl fog kelni.

Bibir!
Nagyon klasszul csinálod!!! Ilyenkor tényleg az a legjobb, hogy megnyugtatod, összebújsz vele, aztán újra próbálkoztok.
Tényleg lehet, hogy neki már fájdalmas az ínye, bár még nem látszik a fogacska. Próbáld megmasszírozni ott, ahol folyton piszkálja.
A sikítva sírás tényleg fájdalomra utalhat!

Beszti!
Annyira szuper, hogy leírtad a történeteteket, mert ebből igazán látszik, hogy mennyire nincs egységes recept. És hogy milyen találékonyságra van szükség a manóknálKép Tetszett a 2 kacsa!Kép

Kriszi!
Jaja, az a Garmastan!

Kispici!
Azért arra vigyázz, hogy sose maradjon egyedül a manód sírva!

Gabus!
jaj, ez tényleg nagyon nehéz lehet!!! Biztos, hogy érdemes még próbálkoznod, lehet, hogy úgy lesz vége ennek, ahogy kezdődött, és sose derül ki az oka.
Valami rossz élmény nem érte szopi közben?
És mennyi szilárdat esztek?

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!
Bocs a zavarásért, de kérdeznék valamit, hátha valaki tud segíteni.
A kislányom 4 hónapos, és az a gondom, hogy csak 500 grammot hízik havonta. Ötször eszik egy nap, ő ejti ki a szájából a cicit, amikor nem kér már. Próbáltam hatszor etetni, de akkor sem hízik jobban. Szoptatás után, ha megnyomom a mellem, még jön a tej belőle és ő sem tűnik elégedetlennek. Szinte soha nem sír, amikor jön az evésidő akkor nyafog, meg amikor elálmosodik, akkor panaszkodik. Egyébként egész nap csak mosolyog, meg alszik. Nem tűnik éhesnek. Mit tegyek, hogy egy kicsit jobban gyarapodjon? Mivel kis súllyal is született, (2300 gr. időre jött) most még csak 4,5 gr.
Ja, ez biztos fontos infó még, hogy csak szopik.
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
bucska
 
 


Bucska,
fogjál egy pumpát, és fújd fel.
Na jó, bocs, ez egy kicsit durván hangozhatott, nyilván nem akarom a gondodat lekicsinyelni. De tudnod kell, hogy havi fél kiló az tökéletes ebben a korban. Több most már nem valószínű, hogy lesz, sőt ahogy növekszik a kiscsaj, egyre kevesebb lesz a havi gyarapodás, ami tökéletesen normális. Egyébként a havi átlag fél kiló is tökéletesen normális. Nincs szükség többre. Vannak persze babák, akik többet híznak, de ez alkat kérdése. Ha egyenletesen gyarapodik, és egyéb tekintetben is folyamatosan fejlődik, pisil-kakil eleget, és amúgy is minden tökéletesen rendben van körülötte (PONTOSAN, AHOGY LEíRTAD), akkor semmi okod az aggodalomra. Meg lehet mindenfélét próbálni, hogy többet hízzon, de úgysem fog. Hiszen most is ehet annyit, amennyi belefér, nem?
Amúgy az én kölköm ennyi idősen hízta élete csúcsát: 68 dekát. De a következő hónapban csak negyvenet, aztán fél éves kora után a negyven már akkora csúcs volt (ha előfordult), hogy örömtáncot jártam. Gondolhatod, én aztán mindent megpróbáltam. De semmi hatása. A kisasszony most lesz másfél éves, ruhástul dicsőséges tíz kiló (gyengén), és eszik, amennyit nem szégyell. Beteg soha nem volt, minden tekintetben kutya baja. Az is igaz, hogy egész nap cikázik, alig alszik, és be nem áll a szája Kép
A kis súllyal született babák egyébként kisgyerekként sem szoktak nagyok lenni, hiszen elég sok, amit a nagyobbakhoz képest úgymond be kellene hozniuk (persze nem is kell igazán behozniuk, hiszen nem vagyunk felnőttként sem egyforma méretűek), és ez nem megy egyik hónapról a másikra, többnyire évek kellenek hozzá. Egyik barátomnak két lánya van, alig van köztük két év korkülönbség. Amikor a pici egyéves volt, a nagy nem volt még három - és a pici majdnem nagyobb volt, mint a nagy (a nagyobbik kis súllyal született).
Remélem, azért megnyugtattalak egy kicsit. Tényleg úgy néz ki, hogy a világon semmi gond nincs veletek.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!


Nem tudok visszaolvasni idő híján mindent, de a tanácsotokat kérném Virág 78 -ra hallgatva itt is.
A bajom az, hogy a lassan 7 hónapos gyerekem nem fogad el a cicin kívül semmit. Ha a cumit, meg a csőröst meglátja, már lilul a feje, mert párszor próbáltam belétömni azok tartalmát.
A tejem már nem elég neki egyértelműen, kb. óránként eszik ciciből, és utána nyugtalan marad.
A kanállal már talán sikerünk lesz, de ha valaki segítene abban, hogy a csőrős poharat ( ha nem is a cumit) hogyan lehetne elfogadtatni vele, nagyon hálás lennék.



Renáta
jarenata
 
 


Renáta!

Miért akarod elfogadtatni vele a csőrös poharat?
Nekünk sose semmi ilyenünk nem volt....
Ha hozzátápizol, arra tökéletes a kanál, ha nem fogad el mást, lehet, hogy ő tudja jobban.
Ennyi idős korban már biztos, hogy folyékonyt pohárból próbálnék, meg tudja tanulni, és megkiméled magad egy dupla edényhasználattanitástól.
Lányom mondjuk kb 10 hós koráig vizet sem nagyon kért, egy-egy kortyot legfeljebb, folyadéknak elég volt neki a cici.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Pele,
Köszi a választ. Most éppen teljes káosz uralkodik nálunk (nem akar enni, fürdeni stb...) ezért leszoktatás elnapolva.

Kérdésem lenne:
barátnőm mellbimbóján egy vizhólyag szerű valami jelnt meg ami fájdalmat okoz neki a szoptatásnál? Mit kell vele tennie? Mitől lehet ez? Babája 11 hónapos, és tegnap kapott oltást.

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!
S.O.S. Pele!
Nagyon el vagyok kenődve!KépKb. 1 hete,mióta a balhézás elkezdődött a cicin,nem is akar hízni a kicsi fiam!A dokinéni kívánságára még mindig hetente mérünk,most kíváncsiságból rátettem a mérlegre és alig több 40gmal mint a múlt héten!Igaz már előfordult 1x,hogy egyik héten nem volt meg a 100g másikon a 200-hoz közelített,de most a sírdogálással együtt félek,hogy más baj van!Lehet,hogy kevés neki a tejcsi?Az a gondom,hogy még csak 4,5 hós,ha lehet nem szretnék mást adni mellé,mert félek akkor leszokik a ciciről!
Most én is hibás lehetek,mert rám szóltak,hogy nagyon kövér vagyok (92kgKép),én pedig jócskán visszafogtam a kajálást!Szerintetek?
Azt is észrevettem,hogy az utóbbi napokban többet bukik a drágám,aránytalanul többet,mint a tejtermék fogyasztásom!!!Állandóan a szájában kotorászik,már attól ideges vagyok,de nem merem nagyon piszkálni érte,mert ha megfogom a kezét,kicsit tovább,mint amit játéknak venne ,úgy zokog,mintha nyúznák!!Tanácstalan vagyok segítség!
Bibir és Domika
bibir
 
 


Sziasztok!

Bibir!
Mennyit pisil a manókád??? Tudod, ha kimegy, akkor be is kellett mennie a babába!Kép Én azt gondolom, hogy inkább valami lappangó baj lehet a háttérben. Biztos, hogy fáj valamije, ha élesen felsír. Fül-orr-gégész nézte az utóbbi időben?
A tejcibe bekerül minden fontos anyag, még ha fogyókúrázol is, de azért vigyázz a drasztikus és hirtelen fogyással! A zsírszövetekben lerakódott méreganyagok is hirtelen szabadulnak föl olyankor, és bekerülnek a tejbe.

Renáta!
Ha magától nem fogadja el, bár kínálod, akkor semmi gond!! Még az sem baj, ha akár 1 éves koráig nem fogad el semmit tejcin kívül. Az viszont csinálhat bajt, ha tukmálni, tömni akarod, mert elutasíthatja az egész helyzetet, és akkor sem fog enni, ha tényleg szüksége lenne rá. Próbálkozz, kísérletezz bátran különféle hamikkal, különféle hőfokokkal, darabossággal, de CSAK SZELÍDEN!!! Majdcsak fog enni előbb-utóbb.

Bucska!
Mennyit pisil-kakil a manó? Mi a pálya az éjszakai szopikkal?

Amcsi!
Lehet akár vízhólyag is, ha rosszul volt a baba mellen véletlenül!
Ürül onnan is rendesen a tejcsi? Nem csomósodott be mögötte a cicije?

Pele
pelcsi
 
 


Szia Pele!
Kaka minden nap van,pisi is 4-5 pelus ,tudod ezeken a Pamperseken néha csak akkor látszik,ha már jócskán dudorodik,akkor pedig nem 1 "adag" van benne!
Csak a doki nénink nézi a torkát is minden héten.
Ha nem javul a helyzet megmutatom másnak is!
Köszi Bibir
bibir
 
 


Szia Pele!
Pisi rendszeresen van, kaki azonban csak 4 naponta, de ez sosem volt másként, kivéve talán az első kórházi hetet. Éjszaka soha nem szopott, sem a kórházban, sem azóta, egyszerűen azért, mert nem ébred fel. Este 9-től reggel 6-ig alszik egy szó nélkül. Ha felébresztem enni, egy-két szívás után azonnal elalszik a cicin és képtelenség megetetni.
Bucska
bucska
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?