Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a segítséget lányok!Kép
Pele!Sokkal kevesebb a bukás,sajtot eszem kevesebbet,meg a joghurtot hagytam el!Most más problémánk lett helyette (akkor szép az élet,ha zajlik)Talán megfújta a szél a kisfiamat,vagy az anyukája volt ügyetlen,mindenesetre rendesen szörcsögünk.Gondolom,hogy nem tudja szegényke rendesen teleenni magát,az éjszaka egyszeri kelésből kétóránkéntira váltott.Külön alszik tőlünk,de most annyira "zakatol" a picurkám,hogy nincs szívem egyedül hagyni!Mivel napközben is szinte óránként cicire teszem (lehet,hogy nem is enni kér mindig) úgy érzem mintha teljesen kiürülne a cicim és szinte már kevés is estére,el is rágcsálja teljesen.Aludni sem alszik max.fél órákat nappal,kezdek zombisodni.Van valami jó ötletetek?
Bibir
bibir
 
 


Melinda!

Lazulj le, amit írsz, abból az derül ki, hogy minden rendben.
A tej nem a szopások között, hanem főleg a szopás alatt termelődik, a babád ezzel a hosszú szopival jut a lehető legtöbb tejhez. A tejmennyiség is a hosszú szopiktól nő a legjobban. Tedd mindig cicire, amikor kéri, a dokinő biztos azt is mondta, hogy csak 3 óránként, de az is butaság.
Ilyen korban normális az egy-másfél órás szopi. Később, ahogy a baba erősödik, le fog rövidülni, bár az élvezet kedvéért vszínűleg továbbra is lesznek majd hosszú szopik.Kép
A délutáni balhé sem valószínű, hogy az éhség miatt van, ilyenkor ingerlékenyebb a legtöbb baba, délutánra elfáradnak, akkor is, ha egész nap aludtakKép.
A doktornő hülyeséget beszél ezzel a fél órával (hacsak nem bibis a cicid). Nekem is ezzel jöttek, de kérdem én, nem az a leglogikusabb, ha a hülye fejés helyett a baba marad a cicin? Neked is könnyebb, meg a baba is élveziKép.
Az általad írottakból semmi nem utal rá, hogy kevés a tejed, de nekem az alvás és a stresszmentes életmód volt a két legjobb tejszaporító. Ja, és a sok folyadék.
Kitartás, a babák gyorsan változnak, nem fog örökké csak szopiból állni az egész nap.

Bóbita
bobita
 
 


Bibir!

Lehet, hogy éjszaka nem az éhség miatt ébred gyakran, hanem felébred a saját horkolására, meg arra, hogy nem kap rendesen levegőt. Orrszívót használtok?

Bóbita
bobita
 
 

 
 

Bóbita!

Köszönöm szépen a segítséget. Csak úgy fáj a szivem amikor sír, de hát majd ezen az időszakon is túl leszünk.

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok!

Szokolka,
nálunk dettó ez volt a helyzet. Magamra ismertem abban, amit leírtál.

Teljesen egyetértek BóbitávalKép

Azért írok, hogy ezt át kell vészelni igaz, hogy nagyon nehéz és fárasztó. Igazából nincs idő pihenni, mert 1-1,5 órák vannak a szopik között. Vígasztaljon az a tudat, hogy a lehető legjobbat teszed vele, hogy szoptatod és nagyon hamar megtanulja az ügyesebb szopizást.
Ilyenkor a család tud a legtöbbet segíteni, abban hogy sokat pihenjél.
A több tejcihez rengeteg folyadék kell és nekem nagyon bevált a macikávéKép

Voltaképp azt írtam, amit BóbitaKép, de lásd, hogy nem vagy egyedülKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Szokolka-Melinda,
amit a babód csinál, és amit te aggódsz rajta, az teljesen normális Kép Viszont nem indokolt. Az, hogy elég-e neki a tejecske, ebben a korban leginkább a heti gyarapodásból meg a pisis-kakis pelusok mennyiségéből derül ki. Azzal hogy álltok? Pihenés: nekem nagyon bejött annak idején, ha beköltöztem egész napra az ágyba a kölkeccel, szendvicseket, sok-sok innivalót mellém, meg mindenféle nyugtató olvasmányokat. Amikor ő alszik, én is alszom, amikor szopizik, akkor is pihengetünk, már ha lehet fekve szopizni. Igaz, én ezt csak nagyobb korában próbáltam ki, mert amikor ilyen pici volt, még nem találtam ide, de maratoni szopikhoz (nálunk inkább este volt) nagyon bejön. Nálunk a csajszi ráadásul elég sokáig baglyoskodott éjjel, apával tévéztek, amíg én aludni próbáltam. Szóval az első időszak nagyon stresszes, fárasztó tud lenni, de ha igyekszel nyugodtan hozzáállni, sokkal jobb lesz Kép
Amit még csinálni tudsz, hogy nagyon figyeled, hogy jól van-e cicin az apróság, mert a hosszú szopik akkor sebesíthetik ki a cicit, ha nem jól kapja be a bimbót. Itt a Szoptatási pozíciók topikban, főleg az archívban vannak jó képek ehhez.
Amúgy a hosszú szopik azért is vannak, mert még nagyon fárasztó neki annyi sok tejcit kiszopizni, illetve ha fáradt, szomjas, anyát akar, bármi egyéb gondja van, akkor is a cicihez fordul, mert az ismerős és biztonságos Kép Nyugodtabb lehet, főleg az esti bömbinél (ami azért lehet, mert már nagyon elfáradt, sok volt az inger napközben, és már nem tud mit kezdeni magával), ha magadra kötöd, hordozod, pucérkodtok (sok-sok bőrkontaktus) (főleg, ha már végre elmúlik ez a jégverem idő). Nekem nem volt hordozókendőm, a kengurut próbáltam valahogy úgy hajlogatni, hogy ne kelljen benne terhelni a gerincét. Édes volt, ahogy ültem a gép előtt, a kölkec a kenguruban aludt, közben cici a szájában Kép
Ja, amikor babanetezni kezdtem, itt az egyik első hozzászólás volt, amit olvastam, hogy a mama panaszkodott: nem képes wc-re sem kimenni a kis majdnem újszülött babájától, mert ha kikerül a cici a szájából, már kepeszt, hogy kéri vissza Kép Gondolom, most már ő is nosztalgiázva gondol vissza ezekre a nehéz időkre...
Örök gondok ezek. Most komolyan néha örülnék, ha a kölkec még ott tartana, hogy fekszik és szopizik - de hát ő már majdnem másfél éves, és maratoni szopik helyett immáron maratoni futásokat rendez Kép (én meg naphosszat kergetem az asztal körül, hogy köpje ki, tegye le, vegye föl, egye meg, igya ki stb... ez se valami pihentető Kép )
Kitartás, megy a sok plusz energia!

Amcsi,
az lehet, hogy a kisasszony megvárja, amíg hazaérsz - legalábbis az enyim a múltkor azt csinálta, bár nem volt rendszeres a dolog, csak egyszer mentem el.
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!

Napi 4-5 kakis pelenka, illetve 7-8 pisis pelenka vam. Azt hiszem ez elég. De szerintem a pihenéssel lesz a baj. Én is egy örökmozgó vagyok. Mindig csinálok valamit, bár ez most ugyebár háztartási munkába merül ki.
Én ülve szoktam szoptatni, de volt rá nem egyszer alkalom, hogy még én is elaludtam szopizás közben. Szerencse, hogy olyan a szék amibe be tudunk úgy ülni, hogy nem lesz belőle probléma, ha mindketten is alszunk.
Köszönöm a biztatást, csak össze voltam zavarodva, mert mindenki azt mondta, fő a rendszeresség, és ne egyen olyan hosszú ideig. Bár már arra is gondoltam, hogy akik adják a jó tanácsokat azok elfelejtették már, hogy Ők is jártak ebben a cípőben.

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Melinda,
meg régen másképpen gondolkodtak erről, nekem is mindenki a rendszerességet mondta, meg hogy mennyi ideig szabad egyszerre szopiznia, menjenek már... mit szólna a dokinéni, meg a védőnéni, ha megmondanák nekik, hogy márpedig csak három óránként ehetnek, és csak tíz percig egyszerre, és azalatt márpedig be kell vágniuk három szelet rántott húst harminc deka petrezselymes krumplival, de többet aztán nem kapnak, majd csak három óra múlva - de ha nem eszik meg tíz perc alatt, akkor kivizsgálás... röhej, nem? Kép
Az is természetes, ha össze vagy zavarodva, sokan vagyunk/voltunk így ezzel. Ráadásul ilyenkor a homronok is keményen randalíroznak az emberben, könnyebben összezavarodik, drámázik az ember lánya. Kép
Szerintem nagyon jól mennek a dolgok, csak így tovább,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


SZiasztok!

Zsóf!
Jó, hogy eljuttok gasztroenterológiára, de tényleg remélem, hogy addigra csak emlék lesz az egész. Én még mindig hajlanék afelé, hogy van valami a háttérben, mert az anyatej amúgy elég kalóriadús, nem kéne tőle fogynia, főleg ha ilyen gyakran szopiztok.

Tmarianna!
Valszeg nincs elég mélyen a cici a babád szájában + az is gond, hogy befelé fordul az ajka. amúgy nem a bimbó és a bimbóudvar találkozásához érne az ínye. Ettől függetlenül lehet olyan apró anatómiai eltérés, mint a túl vastag/rövid ajakfék.
Amikor szopiztok, a baba teste és feje (füle, válla, csípője) egy vonalban van? A hónaljtartás valóban jobb lehet, könnyebben és mélyebben be lehet csúsztatni a cicit a baba szájába. Próbáltad már kézzel kifordítani a felső ajkát? Illetve ha nem nyitja elég nagyra a száját, akkor azt is csinálhatod, hogy a mutatóujjaddal lefelé húzod az állát, és úgy próbálod közelebb húzni magadhoz.
A szopis testhelyzet kényelmes neked? Nem vagy görcsös? Milyen a mellbimbód, amikor kiveszed a szájából? Ugyanolyan kör alakú, mint a szopi előtt volt, esetleg szilvamag, vagy mint egy rúzs? A vége nem fehér?
Igazából tényleg jó lenne személyesen megmutatni valakinek, lehet, hogy akkor nagyon hamar sikerül korrigálni.


Melinda24!
A szopi miatt kakil vagy pukizik a babád, mivel az egy reflex, hogy ahogy elkezd enni, beindul a bélmozgás. Ez minden babánál így van, szóval hiába is várnál a szopival, akkor is azalatt kakilnaKép A kakiszínről amit írtál, az normális.
Ciciformájú cumi nem létezikKép

Szokolka-Melinda!
Bóbita és Kriszi tök jól leírtak mindent! Ez a pelusszám rengeteg! Biztosan eleget eszik a manód!
Nehogy sírni hagyd, tedd nyugodtan cicire, ringasd, hordozd mindig! Ami meg a rendszerességet emlegetőket illeti: megnézném, hogy ők pl. óra szerint isznak-esznek-e-? Vagy inkább ha éhesek-szomjasak? És akkor miért várnának el mást egy kisbabától?

Bibir!
örülök, hogy bukás terén jobb a helyzet.
Picurinak jobbulást! Éjjel vaszeg tényleg az a baj, hogy nem kap rendesen levegőt + kiszáradnak a nyálkahártyái, ezért kel föl olyan gyakran. Az nem baj, hogy gyakran mellre teszed, tudod, attól kevesebb nem, csak több lehet a tejecske. Úgyhogy biztos van még estére! A rágcsálás is lehet azért, mert nem kap levegőt az orrán, emiatt esetleg nem jól kapja be a cicit vagy többször megszakítja a vákuumot, hogy lélegezni tudjon.
Orrszívóval elég jól ki lehet üríteni az eldugult orrocskát és utána csöpögtess bele anyatejet bőven.

Pele
pelcsi
 
 


Melinda!

Csak még gyorsan azt akarom leírni, hogy velem is ez volt, hogy nem tudtam leállni az örökmozgással (én is házimunka gőzerővel), és nagyon nem lett jó a helyzet. Muszáj a lehető legtöbbet pihenni, mert ha valami, akkor a nyüzsi nem hat jól a tejtermelésre. Csak egy pár hétre hagyd abba, jó???? Kép

Pele!
Ezek a ciciformák és színekKép mit jelentenek? Nekem több is volt (van) közülük. Bár ennyi szopi után az én cicimet már csak késsel lehet felsérteni.Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Vettem egy Avent Isis mellszívót és úgy érzem hogy nagyon gyenge a szívóereje. Szerintetek nem jól csináltam valamit vagy csak ilyen. Örülnék ha megosztanátok velem ti mit tapasztaltatok.
pocaklakó_váró
 
 


Sziasztok!

Pele,
Köszi a válasz.
Lenne egy újabb problémam. Letörött az első metszőfogából egy darabka, és nagyon fáj mikor szopizik. Kicsit már ki is sebesedett a cicim pedig nem harab, de olyan érzés. Mit lehet ezzel tenni? Lekopik at éle magától? El kell vinni fogorvoshoz?

Amcsi
amcsi
 
 


Pocaklako !

En is AVent mellpumpat hasznalom ,szerintem nezd meg hogy jol raktad-e ossze mert szerintem eleg jol sziv,nezd meg azt a pici feher kis karikat hogy jo iranyba all-e ,en azt rontottam el az elejen hogy rosszul tettem bele es nem szivott.A reces oldalaval felfele kell alljon.En mar 9 honapja ezt hasznalom minden nap ,nekem nem volt vele problemam.Van mar tejed?ha nincs akkor nem is tudod rendesen kiprobalni szerintem az nem olyan .
vanillaa
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok jó tanácsot. Azért ma már kicsit jobb volt a helyzet. Délelőtt csak 30 percer szopizott, de délutánra elfáradt ezért megint órásra sikeredett a szopizás.
Lehet, hogy banális a kérdés, de minden szoptatás után kell fejni, ugye? Tapasztaltabaktól kérdezném, ha fejek rendesen akkor valóban több tejem lesz, vagy ez csak teória? Jól vettem észre magamon, hogy délutánra lehet, hogy kevesebb a tejem? Ez még ugye változhat?

Bocsánat sok kérdésért, ha idegesítő akkor szóljatok!

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok,
Pocaklakó váró Kata,
ha még nincs meg a babád, nick nevedből erre következtetek, akkor ne próbálgasd a mellszívót. Ha pedig csak úgy a kezedben próbáltad akkor, azért az teljesen más. Jó lesz az, feltéve, ha szükséged lesz rá.

Amcsi,
szerintem legjobb, ha viszed fogorvoshoz.

Melinda,
nem kell mindig fejni. Ha igény szerint szoptatod a babát, akkor csak akkor, ha mondjuk, nagyon bealszik, és nagyon feszül a cicid. Az igény szerinti szopiban, kap annyi ingert a mell, hogy mindig legyen elég tejed. Ha az megnyugtat, az én kisfiam még 1 éves kora után is volt olyan, hogy min. 40 percig szopizott. Én rászoktam a fekve szoptatásra, így pihentem sokx. Próbáld kihasználnia jó oldalát!Kép

A tej általában mindenkináél kevesebb délutánra, de kalóriadúsabb, így a babóknak a legjobbat tudjuk "tálalni".Kép

Legyetek jók:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci az igaz hogy még nincs meg a babám, de remélem napok kérdése. 26-ára voltam kiírva, de úgy látszik nem akar világra jönni ez a gyerek.
Miért ne próbálgassam magamon?
pocaklakó_váró
 
 


Sziasztok,

Beszéltem a fogorvossal és nincs sok értelme elvinni mert nem tudnak vele sokat csinálni, sőt...
Viszont nekem egyre jobban fáj, nagyon éles a letört foga. Bimbóvédőt el lehet még ilyenkor kezdeni (11 hónapos)? Le is vagyok törve rendesen, hogy most mi lesz. :-(

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok lányok újra itt!
Bóbita,Pele köszi a bíztatást,segítséget megy a csöpögtetés,orrszívás éjszaka már nem kelünk fel, csak a szokásos 1x-i szopi van.Még mindig eléggé szörcsög a picurkám, úgy veszem észre mintha orrszívás után sem lenne rózsásabb a helyzet.Kép
Elemes orrszívót használunk amit ajándékba kaptunk (egyébként hiper szuper,porlasztani is tud),de azt hallottam a porszívós változat a legjobb?!Mit tudtok mondani róla?
Szopizni kicsit küzdelmesen,de rendesen szopizik a fiú,a pocakja mindenek előtt.Este van egy kis sírás rívás,de szerintem az a baj,hogy már fáradt és még rosszabbul esik neki,hogy kevés a levegő!

Pocaklakó váró,bocs,hogy csak így belefecsegek, a lényeg az,hogy szoptatás közben méhösszehúzódások lehetségesek (ami szülés után külön jó,mert hamarabb húzódik vissza) és megindulhat a szülés.Bár írod,hogy már jönnie kellett volna a babócádnak,azért jobb megvárni,ha ő határoz az indulásról!Kép
Pussz Bibir
bibir
 
 


Szokolka!
Fejés témában megosztanám veled a nézeteimet.
-az elején izgul az ember, hogy lesz-e tej, elég lesz-e, a pici igényei folyamatosan nőnek
-én az elején két ok miatt fejtem rá a szopik után elég sokszor naponta (volt, hogy 6-szor is): 1. biztos ürüljön a mell, és nehogy begyulladjon, 2. az ürített mell a legjobb módszer a tejtermelés növelésére.
-és még mellesleg került a fagyasztóba tejci, amitől kicsit nagyobb biztonságban éreztem magam, mert ugye lenne mihez nyúlni, ha holnap belázasodnék vagy este kevesebb lenne.
-aztán ahogy szépen beállt a tejtermelés, és bőven elég volt, fokozatosan csökkentettem a fejések számát.
-én így kicsit előbbre jártam a babámnál, mindig több tejem volt, mint ami neki kellett, és ez szintén lelki nyugalmat-biztonságot adott.

szerintem a fentiek miatt az elején igenis érdemes fejni, aztán amikor már minden simán megy, és elég a tejci, és erősödik a baba, szépen leépíteni.
Természetesen ez munka és macera, de megéri.

Persze elvileg beáll a tej magától is a baba igényeihez, de azért nézzük reálisan a dolgokat: nagy mázlista az, akinek a szoptatás simán megy és magától beáll a mennyiség minden nehézség nélkül.
Én a fejéssel ennek elébe mentem, és nem bántam meg.
13 hónapig szoptattam.

Sok sikert a szoptatáshoz!
kustyi
 
 


Sziasztok!

Amcsi!
Én is bimbóvédőt javasolnám, amíg le nem kopik az éles széle a fognak. Csak az a kérdés, elfogadja-e úgy a babád. Nem fáj a foga? nem mozog? mert akkor esetleg lehet neki oyasmi rágcsálnivalót adni, amitől hamarabb legömbölyödik az éles szél.

Bibir!
Porszívós orrszívó tényleg elég alapos.

Pele
pelcsi
 
 


Bóbita!

A ciciformák és -színekKép azt jelentik, hogy a bimbó nincs elég mélyen a baba szájában. Normál esetben a bimbó a kemény- és a lágyszájpad találkozásáig beér. Viszont ha nincs elég mélyen, akkor a baba minden egyes nyelvmozgással hozzápréseli a keményszájpadhoz, emiatt deformálódik el a bimbó. Ez elég fájdalmas is lehet, és nagyon jellegzetes csík alakú sebesüléshez vezethet a bimbó közepén. A fehér bimbó szintén erre utal, ilyenkor a baba a nyelvével-ínyével összenyomja a bimbóhoz vezető idegeket-ereket, ezért fehéredik el. (van egy olyan állapot is, amikor ez magától is fellép, és szintén fájdalmas a szopi, de ez elég ritka.)

Pele
pelcsi
 
 


Bibir,
kicsit off, mi nagyon tartottunk a porszívós orrszívótól eleinte, a kölkec persze utálta, bömbizett ezerrel, ha csak meglátta a porszívót. De neki mindegy volt, az orrszívó pumpa (kézi) vagy a Sterimar láttán is ue volt a reakció. Azért mielőtt beledugtam volna, kipróbáltam magamon (aztán persze fertőtlenítettem), és nekem szinte kellemes érzés is volt (kb. olyan, mintha mentolos torokcukorkát szopogatnék). Na Cicó biztos más véleményen volt, de gyönyörűen kihozta neki a cuccost, aztán egyik alkalommal egyszercsak abbahagyta a sírást-kapálózást, mintha elvágták volna, és tartotta szépen a fejét. A következő orrszíváskor pedig fogta, és ő maga akarta csinálni. Nyilván rájött a kis egyéves fejével, hogy nem olyan borzasztó, viszont utána sokkal könnyebb neki. De azóta sem kellett újra használni Kép
Jobbulást nektek, minden jót,
Kriszi
kriszi
 
 


Kustyi!

Bocs, hogy beledumálok, de picit más véleményen vagyok.
Előrebocsátom, hogy annak idején én is fejtem, mint állat, mivel semmi tapasztalatom nem volt, és nem mertem abbahagyni. Végül is haszna is volt, mert egy fiúcska megittaKép, ez az egy, ami miatt megérte.
Én úgy fejtem, hogy minden szopi után kb. 15 perces munkával kisajtoltam a ciciből még 10-15ml-t, magyarul üres volt a cici, csak az inger miatt kijött még egy kis anyag. Pontosan annyival termelődött több tejem, amennyit mindig kifejtem, vagyis a babának nem hiányzott semmi.
Nagy hátránya volt viszont a fejésnek, hogy addig sem tudtam pihenni, napi mondjuk 6x negyed óra, az másfél óra, az első hetekben ennyi idő nagyon sokat tud jelenteni, ha az ember pihenéssel tudja tölteni. Utólag úgy látom, hogy plusz másfél óra pihi naponta több jót tett volna a tejtermelésnek, mint az plusz inger, amit a fejés jelentett.
Ez persze az én esetem, meg az én cicim, de ilyen is van.

Bóbita
bobita
 
 


Pele,
Köszi kezdek optimistább lenni... Ma tettem rá ragtapaszt szopi előtt,a gyerek hülyének nézett, aztán leszedte, nem tetszett neki anya remek öltete.

Amcsi
amcsi
 
 


Bocs, hogy belekotyogok, de megláttam a hozzászólásodat Bóbita. Emlékszel rám? Januárban te (meg Kriszi itt)öntöttél belém lelket szopi ügyben, amikor tejcsi miatt írtam neked emilt. Képzeld, azóta is megy a szopi, épp most dupláztunk (4,5 hó) és azóta sem kapott mást mint anyatejet. Azóta nekem is hatalmas készletem van a fagyasztóban, én is elajándékozni szeretném. És ti hogy vagytok? Mekkora már a fiú?

Fejéshez egy kis hozzászólás; én kezdetben hajnalban fejtem, amikor feszült a mellem, és nem akartam, hogy a drága anyatejcsi a hálóingemen landoljon. Szopik után én is sokszor bealudtam, annak talán jótékonyabb hatása volt, mint a fejésnek. Aztán olyan is volt, hogy nem akart csak egy ciciből enni, aztán persze kifejtem a másikat. Tehát többféle módszer létezik.
Pusza mindenkinek
Szilvi és Dorka

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Fejéshez egy szösszenet. Anno az ikreknél lelkesen nekikezdtem fejni, lévén eleinte picik voltak, inditsuk jól be a tejet, meg jól jön majd, ha esetleg később nem lenne elég stb. Egymás után szopiztak (ez más tészta), utána még fejtem, mindkét mell naponta 6-8-10-szer ürült. Hamarosan ott tartottam -jó ez alkat kérdése is- hogy napi 3-4 dl ment a fagyasztóba. És ez utána még jópár hónapig.

Viszont. Egyfelől sehova nem tudtam fejőcucc nélkül mozdulni (meg úgy egyáltanál, házon kivül szopit intézni), hiszen ekkora túltermelésnél megéreztem volna, ha kihagyom.
Másfelől a babák sosem üritették teljesen ki a cicit, igy utólag tudom, hogy pont a zsiros, laktatós hátsó tejhez jutottak kevésbé hozzá. Talán ez is benne volt, hogy hiába a tuti van tej eset, mégse hiztak egy idő után annyira, mint szerettük volna. Talán emiatt.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

PIldi!
Hát igen, asszem rámutattál a fejés két árnyoldalára: roppant könnyű túltelítődést és aztán mellgyuszit előidézni, ha vmiért kimarad egy fejés, ezenkívül a jó kis zsíros tejet teszed a fagyasztóba, a babának meg több jut a vizesebb elsőtejből.

Amcsi!
Nahát, hogy nem értékelte a manó a kiváló ötletet!!! Azért remélem, hamarosan javulni fog a helyzet. Próbálkoztál más testhelyzetekkel, hogy ne mindig a már sebes részre essen megint a fogacska?

Pele
pelcsi
 
 


Pele!

Köszi a cici-felvilágosítást.Kép

Ezek szerint nekünk lehetett itt valami gond.
Emlékszem is, a kórházból úgy mentem haza, hogy a cicim helyén két nagy seb volt. De a fiúcska szája kifele pöndörödött alul-felül, a cicit jó mélyen bekapta, a bimbóból semmi sem látszott szopi közben. Úgyhogy én betudtam a dolgot annak, hogy nagyon érzékeny a cicim, amit már boldogult lánykoromban is tapasztaltam, ha nem volt rajtam c.fix, akkor bármilyen szövött anyag kidörzsölte, akármilyen puha is volt.
Kb. egy hónap után tudtam azt mondani, hogy a ciciretétel már nem jár semmilyen kellemetlen érzéssel, és ez azóta is így van.
A cicim alakja szopi után viszont mindig is olyasmi volt, mint ezek a korszerűen formált anatómiai cumik, én meg aszittem, hogy akkor ez így jó. Elfehéredés is volt egy időben, de az most már nincs.
Mi lehet (lehetett) ez? Szerinted mit kellett volna csinálnom?

Szilvi!
Persze, hogy emlékszem, tök örültem, hogy minden jóra fordult!Kép Ha lesz érkezésem, írok e-mailt, hogy ne offosítsuk el ezt a szakszerű topikotKép.

Bóbita
bobita
 
 


Kedves Lányok,
most, hogy a fejés került szóba, megint a tanácsotokra lenne szükségem. Több, mint fél éve fejek a testvérem ikreinek. Szerencsére 7 hónapig csak anyatejet kaptak, és most is csak egy étkezésnél táplál hozzá a testvérem. Egy évig mindenképpen szeretnék fejni a fiúknak. Viszont ha egy icipicit is csökkentem a fejés mennyiségét (Iboly napi 10-20 ml-t mondott anno), rögtön csomós lesz a mellem, és bizony többször is volt mellgyulladásom. Hogyan tudnám úgy csinálni, hogy ez ne következzen be? Pl. ha este rövid időre beborogatnám a melleimet, az segítene? Reggelente szinte elviselhetetlenül feszít a tejecske, pedig hiába alussza át a lányom az éjszakát, az utolsó fejés hajnali egy körül van, aztán 6-kor már szopizik megint. A folyadékbevitelt nem szeretném csökkenteni.
A hátsó tej problémát én azzal oldottam meg, hogy kb. fele-fele arányban szoptattam fejés előtt, ill.utána. Nem hiszem, hogy a babám nem jutott volna elég hátsó tejhez, mert ritkán volt zöldes a kakija, és nagyon szépen gyarapszik.
Előre is köszönöm a segítségeteket,
puszi,
anilla-lilia
anilla
 
 


Sziasztok!

Bóbita!
Akkor nem volt/nincs mégsem elég mélyen a babád szájában a cici. Szerencsére ezek szerint a cicid hozzászokott a dologhoz, és a babád elég tejecskéhez jut így is. Mondjuk most már nem hiszem, hogy lehetne tenni a dolog ellen, mert a babád már biztosan nagyon hozzászokott az így szopizáshoz, meg ezek szerint gondotok sincs. Viszont a következő babánál tudni fogod, mire figyeljKép

Anilla!
Le a kalappal előtted ezért a teljesítményért!!! Emlékszem, amikor írtad, hogy megszülettek. És szopiznak is valamennyit a babák?
Lehet ennél kisebb ütemben is csökkenteni a fejés mértékét, pl. 5 ml-enként. Tejapasztó lehet a fejeskáposzta leveléből készült borogatás ill. a hideg vizes borogatás is (ez utóbbit csak nagyon módjával alkalmazd). A folyadékbevitel csökkentése nem is nagyon jó módszer, mert először máshonnan kezd elvonni a szervezet folyadékot, hogy a tejcsit mindenképp biztosítsa.
Tök ügyesen oldottad meg a hátsótej problémát!!!


jaj, még egy megjegyzés, ez most csak úgy: szó volt arról, hogy sok-sok folyadék kell a tejtermeléshez. valójában azonban a legjobb, ha az ember igény szerint iszik, vagyis akkor, ha szomjas, és nem erőltetve, mert a túl sok folyadék felboríthatja a szervezet vízháztartását, és a tejmennyiség CSÖKKENÉSÉHEZ vezethet.

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok jó tanácsot.
Azért fejni igyekszem minden szoptatás után. Bár estére én is és a babám is elfárad, így folyamtos szopásban van, bár ez miatt sohasem lakik jól, illetve úgy érzem , hogy nem tud a tejem újra termelődni. De legalább már jobbára csak este van ez a probléma.
Ha lehet még egy kérdésem, milyen mennyiség a normális fejéskor?
Köszönöm még egyszer a jó tanácsokat és a biztatásokat.
üdv. Melinda
szokolka
 
 


Siasztok!

Köszi, PeleKép, végül is tényleg a jövőre nézve kérdeztem, mert ez most már szerintem így marad.

Bóbita
bobita
 
 


Melinda!
Ha este folyamatosan szopizik a babád, az tök normális a kicsiknél, egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem lakik jól, hanem azt, hogy este van és fáradt, és a cici és szopizás az, ami megnyugtatja. És ez azt sem jelenti, ohgy "nem tud a tejed újratermelődni", hanem pont az ellenkezőjét, hogy sok tejed tud termelődni, mivel a tejecske a szopi hatására termelődik, nagyobbik része éppen a szopi alatt!!!!
Szerintem olyan nincs, hogy normális mennyiség fejéskor. Normális az is, ha egy baba mindent kiszopizik, és semmit nem tud az anyuka fejni, meg ha valaki direkt a tejleadásért (stb) rászokik a fejésre, akkor az is normális, ha napi fél-egy liter tejet lefej a szopikon kivül. És a kettő között minden normális.Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,

PeleKép
Az állát mindig lehúzom cicire tételkor. Meg mostanában mintha nagyobbra nyitná már a száját. A felső ajkát viszont nem tudom kifordítani.

Egyébként most már egyáltalán nem fája szopi. Bimbóvédőt változatlanul használunk. Nádja így is ki tudja üríteni a ciciket. 1-2 szer kipróbáltam, hogy fejek egy kicsit, de szinte alig néhány csepp jött ki. A mennyiség is elegendő mindig, pedig reggelente már 230-240 grammot eszik (és még nincs 6 hetes!), és a többi 4 szopi is 170-110 körül mozog. Csak éppen az esti szopik között kevesebb idő telik el, mint reggel meg délelőtt, de ez így jól is van. Van mikor egy mellből szoptatok, van mikor kettőből, attól függ, mennyi az igény éppen.

Fejni egyébként nem szoktam, nem is lenne rá idő. Napközben túlnyomórészt nem alszik el rögtön evés után, foglakozni kell vele. Hajnalban meg örülök, ha én is alhatok tovább.

Mindenkinek köszönjük a segítséget!

Mariann & Nádja
tmarianna
 
 


Sziasztok!
Talán emlékeztek rá, hogy kb. egy hónapja bimbóvédőről való leszoktatás témában keveredtem ebbe a topikba. Hát örömmel jelentem, hogy Lilit sikerült végre leszoktatnom Kép! Csütörtök óta nem használjuk! Bár ki még nem dobtam, de most már biztos, hogy nem vesszük többet elő. Eleinte ügyetlenül szopott, csak a kereszttartással ment (a mellemmel ellentétes kezemmel fogtam a fejét és a másik kezemmel tartottam a cicit, mert különben kiesett a szájából). De most már (néhány nap után) megy normálisan is. Szóval minden bimbóvédővel küszködőnek üzenem, hogy kitartás! Egyébként olyanokkal is beszéltem, akik végig bimbóvédővel szoptattak, hosszú ideig és nem okozott problémát. Ezt csak azért írtom, mert nekem is akkor sikerült a leszoktatás, amikor már beletörődtem, hogy nálunk végleg marad a bimbóvédő és már nem akartam minden áron leszoktatni róla. De azért időről időre megpróbálkoztunk a csupasz cicivel. Ennek sokáig sírás volt a vége (akkor gyorsan abba is hagytam a próbálkozást), azután egyszer csak nem Kép.

Pele,
az szerinted normális, hogy az eddig 20-30 perces szopások most már 10 percre (néha 5 percre) rövidülnek? Úgy érzem, hogy ugyanolyan jól kiüríti a mellemet, mint azelőtt 20-30 perc alatt és ő sem tűnik éhesnek. Lehetséges, hogy ennyivel hatékonyabban szopik bimbóvédő nélkül?

Egy jó ideje egyébként a többi gondunk is megszünt: nincs szopisztrájk és a bimbóvédő elhagyása óta a bal mellemet is elfogadja, bár sokszor csak hónaalj tartásban.

Szóval minden szopigondokkal küszködőnek üzenem, hogy a problémák előbb-utóbb megoldódnak, ne keseredjetek el Kép!
Üdv mindenkinek!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Pele,
Cicim úgy néz ki hozzáedződött a csorba fogacskához és már nagyából minden a régi. Köszi a biztatást!
Bóbita kérdése engem is régóta foglalkoztat, mert nálunk anno un. volt a helyzet (fájó sebes mellbimbó, lapos, elfehéredés stb...sokági volt). Ennek ellenére a manó jól meghizott, de a következőnél szeretném elkerülni a sebeket. Nincs erről valahol valami képsorozat, hogy hogyan kell beletenni a cicit a baba szájába? Mire kell odafigyelni?
OFF Mézes hogy van? Tandem szoptatsz?

Köszike,
Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok,
frissen szült anyatársam kérésére nézek be hozzátok, a következő gondja van.
4 napos a kisfia, teljesen egészséges 3 kg-os baba, beindult nagyon a tejcsije is, de a bébi állandóan alszik, és alig eszik. A kórházban kapott cukros limonádét, tápot állítólag nem, csak lefejt saját tejet ivott már tegnap.
Az a kérdése, hogy mennyire kell a gyerkőcöt zaklatni, felébreszteni az evés miatt, mert hiába keltegeti, nem igazán akar felkelni. Ha szopik, állítólag ügyes.
Tudtok tanácsot adni, amit továbbíthatok felé? Biztosan sokszor írtatok már itt a topikban ilyesmiről, de visszaolvasni sajna nincs időm.
Estefelé megpróbálok újra benézni, van- e valami tanácsotok. (a kórházban senki nem mond neki semmit, ma jönnek haza)
Köszönettel
Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Bori,
keltegetni kell. Muszáj. Ha magától nem ébred fel enni, akkor kell. Az én lányom hetekig ezt művelte, szenvedtünk is eleget. Vannak erre kíméletes módszerek, pl. levetkőztetés, gyakori bőrkontaktus, emlegetés, beszélés, illetve állott vizes pelussal finoman megtörölgetni a babát, az okosabbak biztosan többet tudnak. A picurinak muszáj, hogy meglegyen az adott napi pisi-kakimennyisége (legalább naponta egy kaki, és 5-6 pisi), annyit szopiznia kell (hogy ez grammra mennyi, az babánként eltérő, erre nem lehet normát mondani). Egyébként az aluszékonyság lehet sárgaság következménye is (sárga lehet akkor is, ha nem látszik a pofiján), akkor még fontosabb, hogy rendszeresen, minél többet szopizzon. Nekem itt anno azt ajánlották, hogy az aluszékony bébit célszerű legalább kétóránként felébresztgetni és megkínálni cicivel (a három órás etetés szabálya, amit sok kórházban követnek, nem minden baba igényének felel meg, sőt eleinte a legtöbbnek nem). Nagyon nehéz, legalábbis nálunk az volt, de megéri. Jaja, és a sárgaság előbb gyógyul a szopitól, mint a limonádétól (mert az nem termel kakit, csak pisit, és a billirubin nagy része a kakival tud ürülni). Nekünk egyébként teljesen értelmetlen volt annak idején bármi egyébbel kísérletezni a cicin kívül, mert cumisüvegből sem ivott, sőt amikor megpróbáltuk beletömni (ma már nem tenném), még ki is hányta Kép Arról nem szólva, hogy a cumisüveges etetés könnyen cumizavart alakíthat ki a babánál, aki aztán esetleg még el is utasítja a cicit, de ha nem, akkor is nagyon elromolhat a szopitechnikája.
Szóval a jelszó, cici, cici, cici Kép Minél inkább rá lehet venni a szopira, annál jobb. És igen, ha nem ébred fel magától, akkor zaklatni kell, persze csak finoman. Mert egy ilyen csöpp baba normál esetben általában elég gyakran szopizik még, mert pici a gyomra. Esetleg lehet úgy is, hogy félálomban szopizik, ha hajlandó erre. Az ismerősöd egyáltalán nincs könnyű helyzetben, de meg lehet oldani, sok-sok türelemmel, kitartással, és mindenekelőtt higgadtsággal, nyugalommal.
No remélem, segítettem is, nemcsak pánikot kevertem.
Kitartást és sok örömet anyatársadnak a babájához, és persze neked is Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Bori!
Az én picim is aluszékony volt az első két héten (micsoda nyugalom voltKép). A szopi közbeni keltegetési módszeremet akartam megosztani veled, ami a nekem mondott módszerek helyett (arcocska, tenyér, talp simogatás) helyett az volt, hogy picit kihúztam a cicit (tényleg csak egy picit, annyira, hogy még azért ne cuppanjon le), így a vákuum érezhetőbbé vált a szájában, erre a fiam reflexszerűen szopizni kezdett, párat kortyolt, aztán megint pici cicihúzás.
Ez is olyasmi volt, ami miatt többen hülyének néztek, de működött a dolog.Kép De lehet, hogy a profik tényleg jobb módszereket tudnak.

Kriszi!
Azt hittem, hogy az emlegetéstől csuklani kezdünk, nem szopizni.Kép

Bóbita
bobita
 
 


Kedves Kriszi és Bóbita,
nagyon köszönöm tanácsaitokat, továbbítom a kismamának.
Minden jót nektek

Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Kedves Pele,
köszönöm a jó tanácsokat, ki fogom próbálni. Egyelőre az 5ml-es módszert fogom bevezetni.
Szerencsére Maxi baba szopizik rendesen, csak Móric "renitenskedik" a cumisüveggel. Voltak próbálkozások a visszaszoktatásra, de nem sikerült. Azért koraszülött ikreknél ez az 50% is jó arány szerintemKép Pláne, hogy olyan hosszú ideig csak nagylyukú cumiból táplálták őket, plusz egyáltalán nem szopibarát a kórház.
Mindenkinek szép napotKép,
anilla
anilla
 
 


Hahó,
bocs, természetesen nem emlegetés, hanem emelgetés a helyes módszer. De azért lehet próbálkozni emlegetéssel is, hátha van, akinek az jön be Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Amcsi!
Örülök, hogy javul a helyzet!
Szoptatási pozíciókról van topik meg fényképalbum is, ott is vannak képek. Az LLL oldalán is találhatsz leírást ( www.lll.hu ).
Off: Mézes gömbölyödik ezerrel, vigyorog, nyúlkál, imádnivalóKép Most csak ő szopizik egyedül, mert Hanna és Bálint elválasztották magukat, amikor kb. 4 hónapos várandós voltam. Ettől függetlenül majd' mindig min. 2 gyerek ül az ölemben szopikorKép

Tinalila!
Persze, normális, hogy rövidebba szopiidő. Tudod, a pelusokat kell figyelni, ha abban nem látsz változást, akkor biztos elég tejcsit szopizik a babád.

Bori!
Aluszékony babáknál jól beválhat a C-fogásban történő ciciösszenyomás, amikor a baba bealszik a cicin (Alul 4 ujj, hüvelyk fölül a bimbóudvar mögött, és határozottan összepréselni a cicit. Fájnia nem szabad!) Ezzel rásegít az ember a tejleadó reflexre, ilyenkor újra mozogni kezd a baba szája. Tkp. olyasmi, mintha belefejnéd a tejcsit a baba szájába.

Anilla!
Nagyon is szuper eredmény!!! Ügyesek vagytok!

Kriszi!
Kép

Pele
pelcsi
 
 


Pele,
Köszi a választ. Pelus oldalon nincs változás, úgyhogy szerintem is minden rendben.
Üdv!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy miért harapnak a babák szopizás közben? Lujzi, aki jelenleg 8 hónapos lesz (4 fogacskája van) előszeretettel harap a napközbeni szopik alkalmával. Iszonyatosan fáj, nem tudom mit tegyek, hogy leszoktassam a harapásról. Ha rászólok, csak édesen nevet.

Tutus
tutus
 
 


Sziasztok!

Lenne egy újabb kérdésem. Hetfőn a helyi védőnő azt mondta azért ébred éjjelente még rendszeresen a gyermekem szopizni, mert napközben nem adok neki eleget enni, vagy mert megszokta hogy ugyis kap cicit. Nálunk tutti a min. 2 ébredés, de van hogy 2 óránként és ált. csak szopira alszik vissza (ha jön a foga, ha nem).
Lehet hogy tényleg kevesett adok neki rendes kaját? Elképzelhető hogy éjjel pótól? Mivel lassan 1 éves nem szeretném ha éjjel pótolna, ahhoz szerintem már elég nagy. Hogy tapasztalhatom meg hogy ez-e a gond? És ha ez hogy lehet átállítani?

Tutus,
Anno hasonló problémára a hatarozott NEM és a cici elvételét javasolták. Bejött. Nálunk akkor harapdált ha éppen kibujt a foga.

Pele Kép Köszi.

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi!

Teljesen normális, életkori sajátosság, hogy ébrednek éjjel. Mindenkinek vannak az alvásában felszinesebb periódusok, és ilyennél felébredhet, meg kell tanulják, hogy ilyenkor maguktól aludjanak vissza. A különböző módszereknél ezt a tanulást siettetjük, erőltetjük, a nem érdemes sirnod, úgy se vigasztal meg anyu, avagy úgyse kapsz cicit módon.
Evéshez sok köze nincs, sztem ilyenkor (ugye Ancsi is 13,5hó) a szopi már egyre kevésbé kalória, egyre inkább odabújás. Ez utóbbira viszont még szükségük lehet. Ancsinál a 2 ébredés már kifejezetten hurrá jót aludtunk verzió.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Csajok,
kicsit off vagyok, de ide tartozik. Cicó éjjel már nem szopizik - kis noszogatásra elég könnyen letett róla -, de azért még mindig ébred éjjel. Igaz, már nem 3-5 alkalommal, mint korábban, hanem úgy a 0-2 között, általában azért az utóbbi a gyakori. Odabújással, kis vízlőtyöléssel Kép alszik vissza. Ugye eszerint akkor az ébredéshez a szopinak nincs azért annyi köze, mint gondolnánk Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Én már végigszoptattam 1,5 évig a kislányomat és most várom a következőt, mégis lenne egy örökzöld kérdésem szoptatással kapcsolatban. Mennyiben igaz az, hogy egy illetve két mellből kell szoptatni egy szoptatás alatt és ha két mellből szoptatunk, akkor mennyi idő után érdemes áttenni a másik mellre ha a baba magától nem akar még levállni.

Köszönöm Natandi
natandi
 
 


Sziasztok!

Tutus!
Azért harapnak, mert furcsa nekik is az az új dolog ott a szájukban, meg viszket is az ínyük, jól esik ráharapni vmire (persze anyának kevésbé). Amit Amcsi írt, az tuti jó módszer, előbb-utóbb leesik nekik, hogy a cicit nem éri meg megharapni. Az is jó lehet, hogy figyeled, és ha érzed, hogy mindjárt harapni fog, akkor leveszed a ciciről, esetleg még közelebb húzod magadhoz, hogy beljebb csússzon a cici a szájában és úgy nem tud harapni.

Amcsi!
Ennyi idősen nagyon kevéssé valószínű, hogy az éhség miatt keljen föl a manó éjjel enni. Az egy tévhit, hogy ha majd este jól megtömöm, akkor nem ébred föl éjjel, sőt! Gondolom annyi szilárdat adsz neki napközben, amennyit kér, akkor nem értem, hogy miért ne lakna jól? Vagy hogy gondolta a védőnéni: direkt nem eszik eleget a gyerek?

Kriszi!
Jaja, nemcsak a szopiról szól az éjjeli ébredés, hanem arról is meg kell győződni, hogy anya még megvanKép

Natandi!
Nincs általános érvényű válasz erre a kérdésre. Ha a tejszaporítás a cél, vagy a baba igazán 2 mellből tud jóllakni, akkor 2 mellből célszerű szoptatni. Ha túlkínálat van, vagy elég egy mell is, akkor egyből. Ha nagyon gyakran kér a manó, vagy nagyon erőteljes a túlkínálat/tejleadó reflex, akkor egymás utáni több evésre is érdemes ugyanazt a mellet kínálni. Ha a baba magától nem akar leválni, akkor nem kell áttenni a másik cicire. Amúgy általánosságban az mondható el, hogy jó, ha MINIMUM 20 percet tölt a baba 1-1 cicin (ennél sokkal több is lehet).

Pele
pelcsi
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?