Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ágci!

Bocsi, hogy ide írok, nem témába vágó, de már rég hallottam felőletek!!!!

Remélem minden rendben, és egyszer csak talizunk, ha itthon lesztek. Tudod, hogy Szügyi Szilvinek is van egy aranyos kislánya, kb 6-7 hetes lehet.

Pusz, Zita
zitus
 
 


Pildi!
off:eltűntettem a mail címed, ezért nem írok, de tenném, ha meglenne!!Írj pár sort magatokról, válaszolok akkor.
Kössz.
kinga
bocs lányok,on:
pkinga
 
 


Sziasztok!

Szerintetek egy 3 hónapos babának mennyit kéne napközben aludnia? Az éjszakát átalussza, 9-től 5-6-ig. Viszont napközben szinte semmit se hajlandó aludni, épp hogy elszunyókál fél, egy órára, de rögtön ébred és elég nyugtalan...kezdek aggódni.

Kata
mkata
 
 

 
 

Kata,
Szerintem semmi ok az aggodalomra. Az én nagy lányom is ilyen volt. Egy hónapos kora óta átaludta az éjszakát, nappal viszont szinte semmit. (A fiam pont fordítva csinálta, az sokkal rosszabb, elhiheted Kép.)
De séta közben babakocsiban természetesen mindig elaludt és ha kint hagytam séta után a levegőn, akkor még kitartott egy kicsit az alvás. Te ezt próbáltad már?
Anna
tinalila
 
 


Köszönöm szépen a sok-sok jótanácsot, igyekszem tényleg több türelemmel lenni (bár bevallom, ez nem az erősségem). Sokszor úgy érzem, hogy ha nem lenne ez az elalvás előtti balhé, akkor jobban viselném az éjszakai felkeléseket és fordítva. És persze igyekszem elfogadni, hogy minden gyerek más és más, csak az én környezetemben szinte csupa olyan anyuka van, akinek a babája úgy alszik mint egy bunda egész éjjel és persze az elalvással sincs baj náluk. Ők pedig sokszor megkérdezik, hogy szerintem Dorka viselkedése normális-e. És akkor bennem is fel-felmerül, hogy egy 5 hónapos csecsemőnek nem így kellene már viselkednie. De legalább megnyugtató volt olvasnom, hogy szerintetek nem az éhezés számlájára írható ez a műsor, így könnyebb elfogadni, hogy nálunk ez van és kész.
Más: tudom, hogy ez egy szoptatással kapcsolatos fórum, de azért megkérdezném, hogy ti meddig hagyjátok sírni a babát az esti fürdés-szopi-éneklés-megnyugtatás után? Érdemes-e egyáltalán sírni hagyni vagy vegyem fel és tartogassam a karomban járkálva fel-alá mindaddig, amíg el nem alszik? És ha ez utóbbit teszem, akkor nem kanászodik-e el annyira a baba, hogy majd később is csak így tud elaludni?
köszönöm mégegyszer!
gabus
gabus74
 
 


Gabus!

Sírni hagyás: az én babám csak egy a rengetegféle közül, de nekem vele ez a tapasztalatom:
Én semeddig nem hagynám sírni. Ilyen kicsin még nem lehet elkényeztetni, különben is, ha egy órát sír, akkor ennél kanászabb már később sem lehet.Kép
Tehát én a kényeztetéstől semmi esetre se félnék. Más kérdés, hogy egy órán keresztül fel-alá mászkálni vele, az lehet olyan fárasztó, hogy máshol visszaüt a dolog (mint ahogy írod, esetleg az éjszakai szopinál), emiatt viszont meggondolandó valami alternatíva.
Egy hülye tipp, de nálunk bejött, és valamivel pihentetőbb, mint a hordozás: mi egy megfelelően monoton hangú csörgővel csörögtünk egy időben, elég hangosan, és attól is bealudt a fiam, kb. 10-15 perc alatt. Ha jól emlékszem, pont 5 hónaposan kulminált a csörgővel altatás. A csörgőkezelési technikánk olyan kifinomult volt, mint egy profi zenészé.Kép

Bóbita
bobita
 
 


Pele es a tobbiek!

Lenne egy kerdesem.Az utobbi napokban a fiam eleg sokat betegeskedett most hetvegen annyira fajt a torka hogy semmit de semmit nem akart enni en meg napi 5 dl nagy nehezen kinlodva bele tomtem injekcios adagoloval (bocsi de nem tudom hogy hivjak).Most teljesen le kellett fejnem a mellem,eleg szomoru de teljesen kiuritettem es a bal mellembol 4 ora alatt 120-at tudtam lefejni,de akkor teljesen nullan volt.Eddig nem is igazan tudtam hogy mennyit eszik a fiam mivel cumis uvegbol alig etettem meg de nem is fogadja el igazabol.A sulya az szep 9700 es 9 honapos.Az lenne a kerdesem letezik hogy ilyen keves tejjel igy hizzon?Lehetseges az hogy mar kevesebb az igenyuk mint regen,mondjuk regen is 4 honaposan max 120-140 et evett.De akkor ott a nagy kerdes hogy mitol hizott igy meg?A jobb mellembol nem eszik par hetes kora ota.A hozzatapi is olyan hogy 1 hetig eszik utana 1 honapig csak cici.Van amikor 3 orankent szopizik de egy nap 6-szor max vagy inkabb 5-szor.3ora utan most hetvegen csak 80 ml-tudta kifejni.hogy lehet hogy nem ehes ,ha ilyen keveset eszik.Mostanaban csak 3-5 perceket szopizik de szilard sem kell vagyis nem ehes>?
Volt mar ilyen babaval tapasztalatotok?

Koszi mindenkinek a valaszt.
GAbi
gabi75david
 
 


Gabi,
sok anyuka fejéssel nem is tudja igazán kiváltani a tejleadó reflexet. Nagyon vigyázni kell annak alapján megítélni ennyi vagy annyi tejem van, hogy mennyit tudok fejni. Ha szépen fejlődik, márpedig a babád egész jó súlyban van, és másban is megfelelő ütemben fejlődik (szellemi fejlődés) tök mindegy, hogy mennyit mérsz, nem mérvadó.

Zita, profilodban lévő mélcímre írtam, puszi.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


GAbi,
csak csatlakozni tudok Ágcihoz. Nem a grammok számítanak, hanem az, hogy szépen fejlődik a gyerek. Én is úgy tudom, hogy aki nem fej rendszeresen, az soha nem tud annyit lefejni, mint amennyit szopik a baba. Ha meg most esetleg alig eszik többet, mint 4 hónapos korában (de ez nem is biztos, hogy így van!!), akkor az nyilván táplálóbb. Magad kérdezted, hogy "létezik, hogy ... így hízzon?" Hát persze, hogy létezik, ha egyszer minden rendben van! Kép
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Kata:az én lányom ezt is tudta (az éjjeli kelések mellett), hogy nappal 30 perceket aludt. Kb 4 hós koráig működött, hogy vissza lehetett a 30 perc után aludni, ha babakocsiban altattuk és tologattuk (nála a kinthagyás, séta közbeni alvás, sőt az autóban alvás sem működött, ugyanúgy 30 perces periódusban élt). Ez igy ment kb 11 hós koráig, akkoriban napi 2 szer 30 perc volt. Ekkor jött a tavasz, meg hogy 2 lábon járt sokat, és valahogy átbillent, sikerül neki másfél néha 2 órát aludni (azóta egyet alszik nappal). Szóval ez is normális.

Gabus:szerintem sem kell semennyit se sirni hagyni. Lányomnál sem működik, néha hajnalban a kismilliomodik kelésnél próbálkoztunk vele, és mindig megbántuk, mégnehezebben aludt el utána. Nekem anno a többiek is vagy cicin, vagy ringatással aludtak el (nagylányom az egyetlen, aki elég hamar képes volt egyedül is elaludni), és náluk is apránként a leteszem de ott vagyok mellette módszerre lehetett váltani. Ancsinál is most itt tartunk, ha nem alszik el cicin, akkor jön az összebújunk, vagy jobb esetben csak a kezét fogom-hátát simizem és úgy elalszik. A nagyok immár 9-11 évesek, nyoma sincs rajtuk, hogy ártott volna nekik a babakori altatás!Kép

Gabi:ha hizik, akkor mindegy mitől, nem?Kép

ILdi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Kérek egy kis segítséget! 8 hónapos lányom már csak naponta 3x szopizik, ám egyik pillanatról a másikra nem akarta elfogadni a cicit. Reggel még szopizott, aztán délelőtt már nem fogadta el, és este megint nem. Lefejtem, odaadtam neki, cumisüvegből, elfogadta (iszik vizet és gyümilevet is főzelék után). Ma reggel megint próbálkoztam és nagy nehezen rávettem, hogy egy kicsit szopizzon, mert nagyon éhes volt, de továbbra sem akar. Mensesem nem volt szülés óta, illetve karácsonykor egy kicsi pecsételős 2 napig, azóta semmi. Talán most jön meg? És ezért? De a miért mellett az is fontos, hogy mit csináljak, illetve mit ne? Lefejjem és adjam neki, ha nem akar szopizni? Készenlétbe legyen tápszer? (még nem evett, mert a főzeléket jól eszi, és most pár napja kipróbáltuk a joghurtot is, az is oké) Mit tegyek? A délelőtti szopit nem bánom, de reggel és este még jó lenne, ha szopizna. Ha tudtok valami megoldást, kérlek írjátok meg! Köszönöm előre is.

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy okozhat-e gondot a szopiban az, hogy én elég sok szénsavas üdítőt iszok? A kisfiam 8 hónapos múlt, még elég sokat szopizik. Amikor megszületett, teljesen mellőztem a szénsavas üdítőket, ásványvizet, aztán fokozatosan újra elkezdtem inni őket.

Azt vettem észre, hogy reggel nagyokat pukizik a kisfiam, és sírva ébred. Ő még nem kap K betűs főzelékeket, tehát nem attól bántják a szelek. Lehet-e a szénsavas üdítőktől, amit viszont én iszok?

Egyébként tudom, hogy nekem sem tesz jót, igyekszem is leszokni Kép

Előre is köszönöm a segítséget!

Gabi

pgaboka
 
 


Panu,
próbáld meg félálomban szoptatni, mikor épp hogy felkel, gyors, és nagyon sok türelem kell hozzá. Most már, hogy 2,5 éve a babaneten "lógok" gyakran olvastam, h 8-9 hónapos babák hasonlót produkálnak. Erőltetni nem szabad, de elvileg még nem választják el magukat ilyenkor a babák (csak próbálkozhatnak Kép ) Fontos, hogy mindig próbáld megszoptatni, de ne erőltesd. Esetleg megpróbálhatod azt is, átmenetileg, hogy picit adsz neki szilárdat, és utána teszed cicire.
A joghurtot pedig felejsd el. Egy 8 hónapos babának semmi szüksége nincs rá! Inkább husit adj neki, a vas miatt is fontos lehet, de a tejtermékekkel mindenképp várj. Kb. 1 hónap múlva jöhet a sajt, esetleg túró, de a többi csak 1 éves kora körül.

Gabi,
igen okozhat hasfájást, főleg, ha még sokat szopizik, és picit érzékenyebb. Most itt a lehetőség, ha a babácskádnak sem jó, hogy leszokj róla. Iszonyú egészségtelen!!! Inkább gyümölcstea, gyümölcslé, ásványvíz, hígított joghurt, kefír, turmixok, kúraszerűen pezsgőtabletta.

Szép napot kívánok mindannyiótoknak holnapra:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci,
köszönöm szépen a választ! Igen, sokat szopizik még Zsoltikám, és dél körül a szopi után kap főzeléket, délután-estefelé pedig gyümölcsöt. Szépen eszegeti ezeket is, de a napi 6-7 szopi még megvan, főleg mert éjszaka is szopizik egyszer Kép

Kb. 1 hónapos koráig pedig nagyon hasfájós volt, bár akkor semmi szénsavasat nem ittam.

Még egyszer, köszönöm!

Gabi

pgaboka
 
 


Ezt kaptam ma drótpostán...<!--attachment: n_vtelenszopiv1-82638.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*208.0**n%e9vtelenszopiv1%2ebmp --><center><pre>
Kép
névtelenszopiv1.bmp (208.0 k)</pre></center><!--/attachment-->
szipola
 
 


Ágci! Köszönöm. Azóta: ha van kedve és éppen nagyon éhes, akkor hajlandó szopizni, testtartásából ítélve: "na jó, adj egy kicsit, nem bánom" Kép. De legalább nemcsak harap Kép.
Mégegyszer köszönöm.

panu
panu
 
 


Sziasztok!
Már egy ideje nem írtam,csak olvaslak benneteket nagyon sok kérdésemre megtaláltam így is a választ.Most azonban új szokása van a kicsi fiamnak (3hós múlt) evés után közvetlenül is és elég gyakran tömi a szájába az öklét!Abban reménykedem,hogy nem éhes csak most fedezi fel a kezeit,mert különben ha kéri 2 óránként is szopizunk.A másik amiért "zavar" egy kicsit,hogy addig matat míg a tejcsit is visszabüfizi!KépMit szóltok hozzá?
Szipola! Nagyon érdekes az a szopis kép!Kép
Pildi! Most kezdi az én kisfiam is a 30 perces alvásokat,sőt,ha tovább szeretném altatni keserves sírásba kezd,míg fel nem veszem,hogy nem kell tovább aludni!Jó lenne,ha nem állandósítaná ezt a felállást!Nektek hogyan múlt el kinőtte?
Köszi Bibir
bibir
 
 


Bibir!

Ancsi kb 11 hós koráig aludt 30 perceseket. Max ha beteg volt keményen, akkor aludt többet. Aztán bejött a jóidő, meg a kétlábon közlekedés, sokat voltunk kint, és totál meglepetésemre aludt másfél órát egyben. Ha felborul a nap -pl nem itthon vagyunk alváskor, vagy buszon elalszik vagy ilyesmi- akkor gyakran most is megébred 30 percnél és visszaaltathatatlan, néha itthon is, ekkor ált. visszaalszik szopira, de többnyire alszik. Lényegében magától és egyik napról a másikra alakult igy. Nevezzük úgy, hogy kinőtteKép. (kop kop remélemKép)

ILdi

Ildi
pildi
 
 


Bibir!

Az én kislányom 3 hónapos, és szintén tömi az öklét folyton a szájába, sokszor ő is evés után, én nme hiszem, hogy azért mert éhes. Szerintem ha éhes lenne, sírna is, de ő láthatóan jól elszórakozik a kezeivel. : ) És az én babám is gyakran bukik miatta, bár én most azt találtam ki, hogy pont azért matat evés után a szájában, hogy "büfiztesse" magát, ilyenkor meg is könnyebbül egy kicsit...De ez csak az én teóriám. Egyébként a pici lány enyhén refluxos is sajnos, voltunk hasi uh-n is, ott is kimutatták, és amúgy is elég sokszor bukik szegény....
Az alvás szintén 30 perces szokott lenni napközben, ha nagy szerencsénk van, 45 perc.. : )) Még jó, hogy végigszundizza az éjjelt. : )

Kata
mkata
 
 


Nagyon köszi a gyors válaszokat!Kép
Kata lehet valami e teóriádban,már nekem is eszembe jutott!Domi is elég sokat bukik,néha órákkal az evés után is(akkor már csak "vizet")s már jöhet a következő szopi.Szerencsére nekünk a hasi ultrahang nem mutatott ki semmit,csak úgy általában bukós.Nem tudjátok ez vajon meddig tarthat?Bár azt hiszem kár az ilyen "határidőkön" törni a fejemet a lényeg a "büfi" kendő legyen mindig kéznél!Kép
Bibir
bibir
 
 


Bibir!

A mi kislányunk is sokszor evés után 1-2 órával bukik, de ami érdekes, hogy éjjel szinte soha! Lehet, hogy nappal az is közrejátszik, hogy sokat mocorognak, így könnyen kibuknak. Úgy hallottam, amíg csak szopiznak, gyakrabban bukhatnak, ahogy már szilárdabb ételt is ehetnek, ez lassan el fog maradni.. : )

Kérdésem lenne: azt már tudom, mennyi az ideális súlygyarapodás, de tudja esetleg valaki, hogy a hossznövekedés milyen mértékű kell legyen? Sehol nem találtam erre vonatkozó leírást...

üdv

Kata
mkata
 
 


Sziasztok!
Kislányom 3 hónapos,és időnként 240ml-t is megeszik egyszerre.Ez naponta 2-3 szor is előfordul.Egyébként 130-160ml-ket.A védőnő szerint max. 140-et lehetne,6 szori szopi mellett.
Nagy dilemmában vagyok,nem árt-e neki ez a mennyiség,nem fejlődik-e túl gyorsan?...
Van,hogy óránként enne.Ez elég fárasztó,de ha nem eszik eleget akkor vígasztalhatalanul ordít.Nem bírom hallgatni egy órán keresztül,hogy sír,csak hogy kihúzzuk a két órát.Mikor teszek jót vele?Írjatok!Köszi.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Szilde!
Ez annak a tipikus esete, amikor valami jól működik a mama és a baba közös megelégedésére, és akkor jön egy "szakértő" jó tanáccsal, és belerondít a közepébe. Már miért kéne max. 140-ey ennie a manónak??? És miért kéne csak 6x szopiznia??? Kedves védőnéni mit szólna, ha valaki megmondaná neki, hogy az ő korában és súlyával max. ennyit meg annyit ehetne???? A babák nem uniformizáltak, az egyik többet szeretne szopizni, a másik kevesebbel is beéri. Ne aggódj, túl gyorsan fejlődni nem lehet, ő pont a maga ütemében fog növekedni. És mindenképp tedd mindig mellre, ha szopizni akar!!! Nehogy sírni hagyd szegényt egy hülye "tanács" miatt!!! Bízz a babádban, hogy jól jelzi, mikor mire van szüksége, és bízz magdban, hogy te tudod, mi a jó neki!

Bibir, Mkata!
Bukás lehet az általatok elfogyasztott tej vagy tejtermék következménye is. érdemes tartani 1-2 teljesen tejmentes napot, és megnézni, hogy változik-e a helyzet.
Egyébként a csecsemők a szájukon keresztül fedezik föl, tapasztalják meg a világot, ezért is tömködhetik a kezüket a szájukba (meg később minden mást isKép).

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok! A kisfiam most lesz 2 hónapos, és nálunk mostanában van az, hogy a szopizás végefelé kezd el nyafizni, olyan 20 perc után, olyankor ha átteszem a másik cicire, akkor eszik tovább rendesen, de közben abból a ciciből, amelyikből addig evett jön még tej. Lehet, hogy elfárad annyira, hogy nem akarja annyira szívni? Amúgy fejlődik szépen, sokat hízott is, mióta megszületett. Volt valakinél ilyesmi? Üdvözlet mindenkinek: Melinda
melinda24
 
 


Melinda!
Nálunk is kb. 2 hónapos korában kezdődött ugyanez, most 3 hónaposan még mindig gyakran előfordul. Általában du.-i időszakban figyeltem meg, szerintem egy idő után, amikor már nem "ömlik" a tejci, hanem meg kéne érte dolgozni, és a baba már kicsit fáradt is, elégedetlenkedik, ahelyett, hogy dolgozna.
De persze ez nem biztos, csak én így látom. Én ilyenkor azt csinálom, hogy próbálom kicsit szóban is bíztatni, és ha már végképp türelmetlen, csak akkor teszem át a másikra. Ha ezt is megunja, akkor inkább nem erőltetem, megpróbálom elaltatni, és maximum egy kicsit hamarabb jön a következő hami. : )
Azt megfigyeltem, ha mindenképpen megpróbálom "ráerőszakolni" a szopit, csak rosszabb lesz a helyzet...

Üdv

Kata
mkata
 
 


Szilde,
nálunk a másik véglet volt: Cicó lányom nagyon keveset kajolós, nagyon picit hízós alkat volt mindig is (most is az). Nekünk védőnéni-dokinéni páros szerint ha következetesen legalább 150-et meg tud enni, akkor ehet négy óránként - mert annyival már ki lehet bírni négy órát. Kép Na így legyen okos az ember...
Csatlakozom Peléhez, semmiféle védőnéni nem tudja jobban, hiszen nem az ő pocakjuk, hanem a babódé Kép

Kata,
van egy régi átlag adatom, amely szerint az első évben 25-27 cm-t nőnek (mialatt megtriplázzák a súlyukat). De ez csak egy nagyon elnagyolt átlag. Cicó lányom pl. 29 cm-t nőtt egyéves korára, de a triplázástól akkor még több mint egy kiló választotta el. A www.babaszoba.hu-n van egy magasságkalkulátor, azon van egy -tól-ig görbe, az átlagos hossznövekedéssel, talán az is segíthet eligazodni.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire OFF a kérdésem, csak úgy látom, hogy a Hozzátáplálás-t nem látogatják olyan sokan, mint ezt a topikot, hátha itt tudtok segíteni nekem.
A probléma az, hogy a 8,5 hónapos kisfiam lassan 3 hete nem hajlandó szopin kívül semmit sem elfogadni, ami nem lenne gond, de eközben már majdnem fél kilót fogyott, ami azért őszintén szólva egy kissé idegesítő. Úgy kezdődött, hogy egy kiadósabb reggeli után mindent kihányt, azóta semmit sem hajlandó enni. Vérképe rendben van, a dokinénink szerint pedig gasztroenterológiára (remélem, jól írtam) csak súlyosabb esetben kell menni.
Esetleg van tippetek, hogyan tudnám rávenni, hogy egyen? Se kanál, se cumisüveg, se csőrös pohár, se darabos kaja nem kell. Se saját főztöm, se a gyári kaja, se a HA-tejpép. Kifogytam az ötletekből.
Előre is köszi
Zsófi
zsóf
 
 


Pele,Kriszi!Köszi a bátorítást,sokat segített!Kép
Milyen jó,hogy van kivel megbeszélni a problémákat!Mégegyszer :KÖSZI!!!Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Pele!
Kösz a tanácsot,megpróbálom tej nélkül!Igaz csak nemrég kezdtem el a kávémba (maci)tejet tenni,de sajtot,túrót,néha joghurtot azt inkább eszem.Szerinted most ezeket is szüneteltessem pár napig?A másik kérdésem mikorra kell megdupláznia a születési súlyát a manócskámnak?3500-al született 02.07-én és még "csak" 6kg.A dokinéni szerint többnek kellene lennie.Szerintem formás, még hurkácskái is vannak.
Köszi Bibir
bibir
 
 


Szisztok!
Párnap vagy esetleg óra és mindjárt én is szoptatással kell hogy törődjek. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy amit a kicsi meghagy mibe fejitek le? Gondolom ez az elején még elég kevés lesz, de mikor már több, akkor már a cumisüvegbe nem fér, akkor mibe tároljátok?
nefelejcs
 
 


Nefelejcs,
1. Több cumisüveg Kép
2. Vannak ún tejtároló zacsik, abban lehet fagyasztani
3. Fertőtlenített, szárított akármiben is lehet tárolni (én semmit nem főztem ki soha, minden hideg fertőtlenítővel fertőtlenítettem, így egyszerűbb volt). Itt csak arra kell vigyázni, hogy jól zárható legyen, főleg, ha fagyasztani akarod, és ne repedjen el a mélyhűtőben.
4. Van, aki jégkockatartóban fagyaszt, aztán zacsiban tárol a mélyhűtőben.
5. Ha van időd még szülés előtt egy picit visszakeresni, akkor itt többsözr leírták már, hogy hol, miben, mennyi ideig áll el a tejecske, hogyan érdemes öntögetni, illetve vannak általános fagyasztási-tárolási szabályok is. Érdemes megnézni, én annyira nem vagyok benne otthon, mert nálunk nem volt szükség a lefejt tejcsire, meg nem is volt olyan sok, hogy érdemes legyen vele vacakolni (pl. ahhoz kevés lett volna, hogy érdemes legyen leadni). Kb. olyan három hónapos koráig fejtem lelkesen, aztán egyre kevésbé, csak amikor muszáj volt. Amúgy a tejtermelés erősen alkati kérdés, olyan is van, akinél már az elején dől, és olyan is, akinél mindig éppen annyi van, amennyi aktuálisan kell.
Sok örömet kívánok születendő babádhoz Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi nagyon köszönöm a válszodat!

Még annyi kérdésem van, hogy ki milyen mellszívót használ? Ha leírnátok a tapasztalataitokat, az segítene a döntésben.
nefelejcs
 
 


Sziasztok!

Zsóf!
EZ a súlyosabb eset!!!!! Meg vagyok lepve a dokinénitek hozzáállásán!!!! A kizárólagos szpoira való vissztérés önmagában nem probléma, de a fogyás, pláne fél kiló az már igen!!! Azonnali kivizsgálást igényel!!!
Addig is hanyagold a szilárdat, minden bizonnyal megvan rá az oka, hogy ne egyen. Pisis pelusokkal hogy álltok?
És igenis verd az asztalt a dokinéninél!!!
Egyébként mi volt az, amit kihányt? valami újdonság, vagy esetleg egy minden nap fogyasztott kaja?

Szilde!
Kép

Bibir!
Igen, MINDEN tejeredetűt el kéne hagyni egy pár napig. Ha ez a gond, akkor ált. már 1-2 nap után látszik a javulás, de a teljes tünetmentesség hosszabb idő kérdése is lehet.

Nefelejcs!
Még annyit tennék hozzá, hogy ha igény szerint szoptatod, és nincs rá egyéb különösebb okod (pl. tudod, hogy el kell majd menned, vagy tejadó szeretnél lenni), akkor nem szükséges fejned, hacsak nem érzed szopi után is kellemetlenül feszülőnek, csomósnak a cicid, ill. a tejbelövellés idején nincs a babádnak problémája a cici bekapásával.
Ami a mellszívókat illeti, elég változó lehet, hogy kinek mi válik be, ill. van, akinek csak a kézi fejés.

Melinda!
Cumit, cumisüveget használtok?
Pocakgondok miatt is tekereghet szopi vége felé a manó a cicin (kaki, szél), lehet, hogy ahogy a másikra teszed, átrendeződnek odabent a viszonyok, és megnyugszik a pocak, vagy a gyorsabban folyó tej eltereli a figyelmét. Ha fejlődik, hízik, pisil-kakil, akkor nem lehet semmi komoly gond.

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!
Pele!
Azt hiszem, azért mondja a dokinéni, hogy még nem súlyos, mert a hangulata jó, ránézésre egy kis vasgyúró (mindenki hülyének néz, amikor közlöm, hogy ez a gyerek nem eszik, és fogy), és talán most már megállt a fogyása. A legutóbbi mérésen már nem fogyott, igaz, nem is hízott. A hányás pedig úgy történt, hogy már egy ideje kezdett egyre kevesebbet enni, és én úgy örültem, hogy végre hajlandó volt enni, hogy megetettem vele 1 banánt + 1 körtét, sűrítve egy kis gabonapéppel, és egy-két kanál tápszerrel. Lehet, hogy túllőttem a célon, de olyan jó étvággyal evett, és előtte mindig jelezte, ha már elég volt, és ezeket külön-külön mind ette már. Ráadásul egy fél órával később jóízűen szopizott. Na, ezután letettem aludni, és 20 perc után úgy ébredt, hogy az egész minden kijött. Még órákig öklendezett utána szegénykém.
Viszont haladás: ma hajlandó volt egy kis csirke-húslevesben főtt-mixelt répát megenni, kb. 1 decit. Persze szintén a dokinéni szerint a húsleves a lehető legrosszabb, amit adhatok neki, de nem érdekel, külön neki főztem, fűszerek nélkül, és ha ez ízlik, akkor ezt fogja kapni.
Zsófi
zsóf
 
 


Ja, és kifelejtettem: pisis pelusok vannak rendesen, mint eddig is. Kaki kicsit ritkább, de azért az is van.
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Pele,
Múlt héten kérdeztem, de senki nem válaszolt, légyszi ha erre jársz...
Bemásolom, hogy ne kelljen keresgélni:
Szeptembertől el kellene mennem egy tanfolyamra, ami hetente kétszer este 7-10 (+utazás) van, így beleeste az esti szopi idejébe. A lányom akkor már 15 hónapos lesz, de ahogy most állunk szerintem addig még nem fog lemondani legnagyobb élvezetéről. Hogy lehetne megoldani, hogy neki is jó legyen, de én is el tudjak menni? Mennyire zavarná meg ha a többi napokon megmaradna az esti szopi?

Köszi,
Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

Melinda:nekem még az jutott eszembe, hogy próbáld ki az első cicire megforditva visszatenni, hónaljtartásban. Nálunk sokszor bevált, azt hitte megforditottam és a másik cicit kapja, ugyanakkor még az elsőt kapta és evett belőle újra lelkesen.

Bibir:anno a klasszikus szöveg az volt, hogy 6 hónapos korra "kell" súlyt duplázni. Szerintem ehhez jól álltokKép.

Zsófi:megkérdezhetem, hogy tápszert miért kevertél abba a bizonyos hányás előtti mixbe? Ill. egyáltalán miért kapott tápszert? (valahogy ezt sose értettem, hogy aki tud szoptatni, az miért kezd el tápszerezni, bármilyen formátumban is)

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Zsóf!
A "megtömés" miatt simán lehetne, hogy elutasítja a szilárdat, mert olyan rossz élmény volt számára, de azért még nem kéne fogynia. Lehet, hogy mégiscsak volt valami lappangó kórság a gyerekben, ami mostanra kezd elmúlni. A kaki nem volt másmilyen, esetleg nyálkás? A nemevős időszakban hányszor volt cicin egy nap? Lehet, hogy többször kéne szopival kínálnod.
Tápszer: tehéntejből készült, tehát allergizálhat. Lehet, hogy ezért hányta ki. Kapott már előtte is? Nincs rá az égvilágon semmi szüksége, ott a finom anyatejcsi.

Amcsi!
Egy ekkora baba már különbséget tud tenni általában az emberek között, hogy kitől mit várhat, vagyis ha más teszi le aludni, akkor nem lesz szopi. Szóval nyugodtan szoptasd az otthonlevős napokon!

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok,

PeleKép
Kérlek, ha tudsz, adj nekem tanácsot. A gondom, hogy az 1 hónapos kislányom szopizási technikája nem megfelelő, de egyszerűen fogalmam sincs, hogyan vehetném rá/taníthatnám meg neki a helyes szopizást. A probléma, hogy nem nyitja elég nagyra a száját, a felső ajka egyáltalán nem fordul ki szopizás közben, az alsó se mindig. 1 1/2 hetes korára úgy kirágta a cicimet, hogy véreset büfizet (nem kicsit volt véres). Akkor 3 napig fejtem a tejcsit és azt kapta. 1 napig pohárból, de mivel a fele mellément ő meg éhes maradt, át kellett térnünk az Avent cumisüvegre. Utána visszatértünk a szopira, de bimbóvédővel (szintén Avent). A bal mellbimbóm így is sebes, és nagyon fáj. Az lehet a baj, hogy szerintem az ínyével préseli a tejet a ciciből. Leginkább attól félek, hogy ha nem tanulja meg a helyes technikát, akkor gond lesz a szopival, ha már kibújnak a fogai. Mikor a szájába adom a cicit, az alsó ajkát próbálom, több-kevesebb sikerrel lehúzni, hogy kiforduljon. Van, hogy 5-10-szer is a szájába adom, de mindig rosszul kapja be. Jobb cicit próbáltam bimbóvédő nélkül is, de úgy sem ment neki. Ráadásul bimbóvédő nélkül már nehezebben is ment neki.

Szopizási szokásairól annyit, hogy inkább sokat eszik egyszerre, de ritkábban. Ma hajnalban 200-at szopizott, aztán reggelire 130-at, ebéd 180-an, uzsi 110, vacsi csak 80-an (nem volt több tejcsiKép) Bár szerintem így is túlteljesítette egy nem egészen 5 hetes, 4400 grammos baba átlagos adagját. Az esti és hajnali szopi között 6-7 órát alszik. A többi szopi között 4-5 óra telik el. Délutáni és esti szopi között pedig általában 3.

Mit teheték még az ügy érdekében?

Előre is köszi

Mariann
tmarianna
 
 


TMariann!

Először is: este MINDENKINEK kevesebb a tejcsije, de az egy laktatóbb tejecske. Különben ugyan mivel húzna ki 6-7 órát. Szóval nem kell a kék fejecske a 80 gr mellé, az teljesen normális és elegendő!!!
Szopitechnika: nézte már szakértő a baba száját? Nincs lenőve a nyelve? Nem túl vastag/rövid az ajakfék? Uis előfordulhat, hogy azért nem tudja kifordítani a fölső ajkát. Ha az ujjadat a szájába adod szopizni, hogyan tartja a nyelvét? Körülöleli az ujjad? Túlnyúlik a nyelve az alsó íny vonalán? Az Avent cumi elég széles alapú, azon ki volt fordulva az ajka?
Milyen a ciciden a sérülés? Hol van a seb? Milyen testhelyzetben szoktatok szopizni?
Kentél valamit a cicidre a sebekre? Amikor 3 napig csak fejtél, akkor begyógyultak valamelyest a sebek?

Pele
pelcsi
 
 


Szia mariann,
amíg Pele nem jön:
mindenképp le kellene szoktatni a kisbabádat a bimbóvédőről a jövőre nézve. Ahogy te is írtad, nehezebben ment neki bimbóvédő nélkül, és ez csak (sajnos) rosszabbodni fog, zavarok támadhatnak a szopiban, sőt a tejcsi mennyisége is csökkenhet a helytelen (bimbóvédős) szopás miatt.
"Leginkább attól félek, hogy ha nem tanulja meg a helyes technikát, akkor gond lesz a szopival, ha már kibújnak a fogak"
Már előbb is.


Bimbóvédőről való leszoktatás:

Kép
Ágci
 
 


Gyarapodás:
6 hó: duplázás,
triplázás: fiúknál 1 éves kor, lányoknál 13-14 hó.

ági

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Ildi, Pele!
A tápszer úgy volt, hogy már előtte sem kellett a főzelék, csak almát volt hajlandó enni, max. úgy tudtam átvágni, hogy alma + mini főzelék keverve. Ezért kezdett leállni a súlya. 1-es HA tápszer volt, tehát elvileg nem allergizálhat, a plusz kalóriák miatt adtam. Akkor írta fel az orvos, amikor az első hetekben nem volt elég a tej. Arra most sem elég, hogy fejlődjön a gyerek, már 1,5-2 óránként szoptatom, bár a gyakori szopi nálunk sose emelte a tej mennyiségét, mindig meg tudott volna enni többet is, mint amennyi volt, legalábbis én így éreztem.
Most kaptunk időpontot gasztroenterológiára, 2 hét múlva, már csak a dokinéniből kell kivernem egy beutalót. Bár remélem, addigra csak rossz emlék lesz az egész, és nem kell elmennünk.
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok,

PeleKép

Akkor válaszolok sorban:

nézte már szakértő a baba száját?
még nem.
Nincs lenőve a nyelve?
szerintem nincs
Nem túl vastag/rövid az ajakfék?
Hát, lehet. Bár én ugye nehezen tudom eldönteni.
Ha az ujjadat a szájába adod szopizni, hogyan tartja a nyelvét? Körülöleli az ujjad?
Igen.
Túlnyúlik a nyelve az alsó íny vonalán?
Nem tudom
Az Avent cumi elég széles alapú, azon ki volt fordulva az ajka?
Az alsó igen, a felső nem. Pedig próbálkoztam úgy a szájába adni, de nem sikerült.
Milyen a ciciden a sérülés? Hol van a seb?
A sérülés a mellbimbó és a bimbóudvar találkozásánál van. A kör alakú bimb kb 1/4-ét érinti. Kb. ott ahol az ínye találkozik a cicivel.
Milyen testhelyzetben szoktatok szopizni?
Szoptatós párnát használok. A jobb ciciből a klasszikus szoptatási pózzal, a balból pedig klasszikus + hónaljtartással is.
Kentél valamit a cicidre a sebekre?
Időnként Garmastant.
Amikor 3 napig csak fejtél, akkor begyógyultak valamelyest a sebek?
Igen.

ÁgiKép
Köszönöm a tanácsokat.

Csütörtökön megyünk csípőszűrésre, próbálok szoptatási tanácsadót is keríteni ekkora. (Nem BP-en lakunk, de nem messze. Csipőszűrésre BP-re megyünk)

Mariann
tmarianna
 
 


Kedves Mindenki!

Budapesten keresek FRISS anyatejet egy 2 hónapos kisbabának, akinek most halt meg az anyukája rákban, és ő is erre a sorsra juthat (tumormarker rossz eredményt mutat a vérében), ha nem teszünk meg mindent az immunrendszere megerősítésére: ez a frissen fejt anyatej (tehát fagyasztott nem jó).

Olyan anyát/anyákat keresünk, akik naponta több decit fejnek, hasonló korú a babájuk, vagy kisebb, hajlandóak kivizsgáltatni magukat a tejadáshoz (ha a baba orvosa előírná) és naponta vagy kétnaponta lehet menni hozzájuk a tejért. A baba a 16. ker.-ben lakik, az apa bárhova elmegy a tejért, ha sok van.

Ha rád illik ez a jellemzés, vagy ismersz valakit, aki tudna segíteni, kérlek jeletkezz nálam!

Szini Emese
30/3436460
sziniemese@vnet.hu
Eszter-lánc Anyatej Misszió
emesemama
 
 


Mariann,
csak hogy végzetesen el ne keseredj Kép
Cicó lányom sosem szerette kifordítani a felső ajkát szopi közben (csak az alsót), keseregtem is eleget miatta, amíg kicsi volt, itt is Kép Ehhez képest tökéletesen kiszolgálta magát a lapos bimbómon minden segédeszköz nélkül, mit múlt idő, most is ezt teszi - és ami a lényeg: sosem harapott meg úgy igazán, pedig most már egy tucat foggal műveli a dolgot Kép
Szóval kitartás, biztosan minden rendbejön.

Nefelejcs,
egyben vagytok még? Kép Nekem igazán semmi nem jött be, azaz amikor már nagyobb volt a babóm, és néhanap túltelítődött a cicim, akkor már semmivel nem tudtam fejni, meg kellett várnom, hogy a kiscsaj megkönyörüljön rajtam Kép Egyébként én elektromos gépecskét használtam, azt szerettem, illetve sokan esküsznek a környezetemben a kórházi "nagy" gépre is, amit ki lehet bérelni. Szerintem viszont talán a legfontosabb, hogy ha lehet, tanuld meg a kézzel fejés technikáját (én nem tudom jól, és nagyon hiányzott), az a legkíméletesebb, és mindenhol kéznél van Kép Vannak, akik szeretik a kézi mellszívót, nekem az egyáltalán nem működött.
Asszem, most sokat segítettem Kép De úgy rémlik, mintha lenne is mellszívós topik is valahol.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok! Köszönöm szépen a tanácsokat! Én inkább azt vettem, észre, hogy a szelek miatt nyűgösebb, amikor szopizik, ugyanis általában mindig akkor trotyizik mostanában, amikor eszik. Lehet, hogy jobb lenne ha várnánk egy kicsit az evéssel? Szerintetek az rendben van,hogy nem mindig kakil egyforma színűt? Hol aranysárgát, hol pedig zöldes sárgát! Altatós cumikát azt használunk amúgy, ami "cici" formájú, meg van játszó cumija, de az nincs sokat a szájában! Üdv: Melinda
melinda24
 
 


Mariann, én is biztatlak!
Mintha a saját történetünket olvasnám. A kórházban rábeszéltek a bimbóvédőre, azt elhagytuk ugyan pár nap után, de addigra olyan rosszul szopott, hogy két hetes korában a János kórházban kötöttünk ki, mert tenyérnyi vért bukott.
Most 1 éves múlt a kicsi fiam, és gyakorlatilag kizárólag szopizik még. (Fogakkal!)
Fel a fejjel, sikerülni fog!!
szia
Réka

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvastalak Titeket, de most tanácsot is szeretnék kérni. Kisfiam 2 hetes, a szopizással van gondunk. Nagyon lassan eszik, képes akár egy-másfél órát is enni. Ezzel nincs baj, csak így folyamatos evésben vagyunk és a tejem nem igazán tud újra termelődni, ezért estére szabályosan elfogy. Reggel nincs probléma, bár akkor is lassan eszik, délutánra pedig balhé van, mert órákig képes enni és nem elég neki a tej. De mire befejezi az egyik szopizást újra ott a másik és éhes. A doktornő közölte, hogy csak fél órát egyen utánna vegyem le ciciről. De hát ekkor meg éhes marad. Fejni igyekszem minden szoptatás után, csak amikor a fejéshez érek addigra már ott a következő szopizás ideje.
Mit tudok tenni, hogy "gyorsabban" egyen, illetve, hogy több és elég tejem legyen délután is?
Segítséget előre is köszönöm.

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Nefelejcs!

Mellszívók ügyében szívesen segítek, de gyorsabb, egyszerűbb, ha felhívsz. Lehet hogy így sem váltjuk meg a világot, de elég sokat tudok róluk.
Telcsiszám, a profilban található weblapon.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?