Új privát üzeneted érkezett!

Szia Timi!

Süti:
250gr búza,
150gr árpa,
100gr zab,
egy marék kesudió,
150 gr vaj,
150 gr barnacukor.

Elkészítés: a gabonát lisztté őröljük, a kesudiót finomra aprítva aranybarnára pirítjuk, ezután belekeverjük a vajat, cukrot.
10-15mp múlva levesszük a tűzről, és,ha kicsit kihűlt, 3-5 evőkanálnyi vízzel elkeverve 2-3cm átmérőjű golyókat formálunk.
Naponta 5-7 golyócskát ajánlatos elfogyasztani. Ez az adag kb.40 golyócskára elegendő.

később folyt..

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok íme egy kép Annáról,itt 4hónapos.

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszi!
Tündéri Anna, s mekkora haja van! Ez már új vagy ilyen hajasbabaként született?
Süti:
Próbáltad a sütit?
Bio boltban szemes gabona is kapható?
Mivel őrölöd meg a gabonákat?

Bencze!
A takarók nagyon tetszenek. Szoktál Te is varrogatni magatoknak vagy csak a munkád hozott össze a patchworkkel?
A saját műveimről Anyumnál tudok majd képeket keresni, úgyhogy majd csak később tudom feltenni a képeket.

Üdv: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 

 
 

Sziasztok!

Timtom! Tündérfiú a fiad! Nyálasan is elfogadnám!!!
Sziszi! Anna meg a párja! Isteni ahogy mosolyog!
Bencze! A Tieitek is édesek!!!!!!

Bettina így nézett ki ennyi idősen (bár a kép enyhén béna, a napokban szkenneltem be a fotót):

Kép

Húúúúú de régen volt!

Kép

Ez egy kicsit jobb kép, de ezen már kb. fél éves a csajóca.

Nem nosztalgiázom többet.

Inkább a segítségeteket szeretném kérni. Természetesen a jól beindult receptcserélési körben. Ti olyan ügyik vagytok!!! Én meg nem annyira és inkább megcsinálok két szép gipszképet, mint egész délelőtt a konyhában alkossak. Hétvégén meg kell vendégelnem anyósomékat, jönnek szülinapot köszönteni, sajnos az enyémet! Kibújni nem lehet a dolog alól. Olyan receptre lenne szükségem, ami nem veszi el az egész délelőttömet (mert még takarítani is kell), hanem gyors előkészítés után megsül a sütőben és baromi finom étek válik belőle.

Van jó ötletetek? Nagyon hálás lennék érte.

Babalátogatóba majd vasárnap megyek (addigra elkészül az ajándékba adandó babanapló is, benne a publikus születéstörténettel), már alig várom - egyrészt azért, hogy láthassam a babócát, másrészt, hogy megkapjam a szülők amenét a történet nyilvánossátételére. Előbb nem tudom ezt megbeszélni, mert a meglepetés részeként a babanapló nyitása lesz ez. Remélem nem kell sokat várni és olvashatjátok Ti is a leírásomat.

Most mentem dolgozni! Puszi: Zs.

Kép
zsóci
 
 


Bocs mégis maradok!

Bencze! Nem nagyon ismerem a fehérvári dokkereket. Halvány lilám sincs róla, hogy ki volt az ügyeletes múlt héten. Egy szimpi ember volt, 40 körüli, fekete hajú és sötét szemű és nem túl magas. Szerinted, ő volt?

Szép napot! Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!

Itt van egy kép a dokiről akiről tudom hogy ő volt az ügyeletes doki kedden, mert a Timibabaát ő császározta meg aznap délután.
Én is nála szültem és nekem nagyon szimpi volt, pedig én az utolsó három hónapban jártan csk hozzá!Na nézd meg, nem ismerős?
Várom a hétfőt, hátha addigra már meglesz az engedély a szülőktől! Képet is hozhatnál , ha van róla, és engedélyt kapsz ahhoz is!Remélem sikerül!
http://drbata.barnabas.hazipatika.net/intro?HPID=E9286ACC-44F9FD41-335DE6D0-6CD4 CFBA
bencze
 
 


Nagyon édi volt a kis Bettina picikének is, meg most is! Elég sokat változott azóta, mert már nem is hasonlít szerintem arra a babára aki volt ő korábban!Jó nagy haja volt neki is, de most se ritka! Mit evett ő félévesen?
Milyen kajára gondoltál? Igaz én se vagyok egy nagy sütő főző ember, főleg hogy vegetáriánus vagyok, de van egy pácolt csirkés receptem , ha érdekel leírom. Ezt előző este kell bepácolni , szójaszósz ,mustár, citromlé, méz, só, bors, keverékével és sütés elött beletekerni baconszalonnával és lehet sütni. Szerintem finom lehet, bár még sohasem kóstoltam. De anyósomnak meg a vendégeknek ízlett mikor ilyet csináltam. ha bővebben érdekel akkor leírom!
bencze
 
 


Nagyon aranyos a kis mosolygós Annácska! Látom már nektek is van füllbevalótok!
Hogy van a kis beteg?KépJobbulást neki!
bencze
 
 


Szia Bencze!

Köszi a jó kívánságot..jobban van, de ki tudja mi lappang még benne.
Nektek isvan füllbevalótok? Mikor tettétek be?
Ari a kép..meg is mutattam Zsoltinak-köszöni Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Zsóci!

Arik a nosztalgia képek Kép főleg a kiflis, vagy babapiskótát eszik?
Milyen idős volt ekkor?
Kajcsi receptet,majd később írok neked.

Jól vagy már teljesen?
A baba fiú lett?

Kép
sziszike1000
 
 


Zsóci!
Íme egy recept, de majd írok még.

Nápolyi csirke

Hozzávalók:
2 csirkemell filézve
25 dkg gomba
5 közepes paradicsom
20 dkg sajt
zsemlemorzsa
2 tojás
liszt
oregano
kakukkfű
bazsalikom
fokhagymapor (granulátum)


Elkészítés: A csirkemelleket szeletekre vágom, jól befűszerezem, majd a szokásos módon bepanírozom, serpenyőben félig megsütöm.
Eközben hőálló jénai vagy más magasabb falu tepsi aljára elterítem a vékonyra szeletelt gombát, megszórom a fűszerekkel, ennek tetejére pakolom a paradicsomkarikákat, amit szintén megfűszerezek (főleg oregánóval), erre jön rá a félig megsütött csirkemell, végül a reszelt sajt. Sütőben pirosra sütöm.

Megjegyzés:
Orsótésztával a legfinomabb! Kép Jó étvágyat! Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Borsos csirke sütőben

1 konyhakész csirke,
3 dkg liszt,
1 fej hagyma,
1 gerezd fokhagyma,
1 dl száraz fehérbor,
olaj,
1 babérlevél,
3 szem szegfűszeg,
só,
durvára őrölt bors

A csirkét nyolc darabba vágjuk. Tálba tesszük, meghintjük frissen őrölt borssal és leöntjük a borral. 1 órára hűtőszekrénybe állítjuk. A húsdarabokat a pácból kivesszük, besózzuk, majd áttesszük egy tűzálló tálba. Megforrósított olajon üvegesre pároljuk a kockára vágott hagymát és a zúzott fokhagymát. Meghintjük a liszttel, 1 percig pirítjuk, majd felöntjük a csirke páclevével. Babérlevéllel, szegfűszeggel ízesítjük és felforraljuk. A csirkére öntjük és forró sütőben megsütjük.
Kukoricás rizzsel kínáljuk.

Ez is isteni, ha gondolod Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Citromos karaj

4 szelet kicsontozott sertéskaraj,
0,7 dl húsleves,
0,7 dl száraz fehérbor,
fél citrom leve és reszelt héja,
3 dkg vaj,
2 dkg liszt,


A kiveregetett karajszeleteket reszelt citromhéjjal bedörzsöljük, citromlével meglocsoljk és két órán át pácoljuk. A lével együtt áttesszük egy lábosba, megsózzuk, majd a húslevest és a bort aláöntve, megpároljuk. A vajat összegyúrjuk a liszttel, a lisztgombócot a húslébe tesszük és a mártást állandóan kevergetve besűrítjük. A citromos karajt a mártással együtt tálaljuk, rizzsel és párolt kelbimbóval körítjük.

Ezt 2 hete csináltam, nagyon ízletes és gyorsan meg is van.
Nem tudom ilyen receptekre gondoltál-e, de ha gondolod van sok tésztás is Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Timi!

Hamis marcipán ,ismered? nekem bevállt. Kép
10 dkg kukoricaliszt,
15 dkg (1 nagyobb) burgonya
20-20 dkg porcukrot és darált diót,
1 dl rum,
reszelt csokoládé vagy kakaópor.

10 dkg kukoricalisztet 6 dl vízben sűrűre főzök. Addig hagyom állni, amíg meg nem megkeményedik. 15 dkg (1 nagyobb) burgonyát héjában megfőzök, melegen áttöröm, majd összedolgozom a kukoricás masszával. Hozzáadok 20-20 dkg porcukrot és darált diót, ezután ráöntök 1 dl rumot. Jól összekeverem, és nagy diónyi gombócokat formálok belőle. Reszelt csokoládéba vagy kakaóporba mártom, tálra teszem, és a hűtőszekrényben megdermesztem.

A bioboltban mindent megtalálsz hozzá,szoptatós sütihez. Nagyon finom.

Anna ilyen nagy hajjal született,sőt: kopott is neki kétoldalt azóta.

Kép
sziszike1000
 
 


Itt Anna 2 hónapos:

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Itt 3 hónapos múlt:

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Most 4 hónaposan:

Kép

Még álmában is huncut Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

Köszönöm a recepteket. Ilyesmikre gondoltam. Már a 3 közül is nehéz választani!!!!

Zsoltinak további jobbulást! Zavarjátok ki belőle a gonosz kórokozókat!

KépKép

Ezeket neki küldöm! Érezze ilyen jól magát!

Anna csuda huncut! Köszönöm a kis fotóalbumot. Nagyon édes!

Bettina azon a képen babapiskótát majszol és kb 1/2 éves.

A kismamámnak kislánya született. Már alig várom, hogy odaadhassam a babanaplót és csináltam egy szalvétás gipszképet is ajándékba. Nagyon kíváncsi vagyok a születéstörténet hatására is. Tavaly, a barátnőmnek adott ugyanilyen babanaplóba írt történetem hatása meghatott sírás lett. (Ugye Móni?) Bár nem az volt vele a tervem, hogy megríkassam a baba hozzátartozóit, hanem, hogy évek multával könnyebben feleleveníthetők legyenek a történések.

Huncut képek jöhetnek még, én szívesen nézegetem őket!

Legyen szép a napotok és gyógyuljatok gyorsan!

Kép
zsóci
 
 


Szia Bencze!

Teljesen bajba vagyok ezzel a doktor bácsis üggyel. Megnéztem a fotóját, elbizonytalanodtam, mert csak haloványan emlékszem rá. Abban biztos vagyok, hogy az ott jelenlevő dokkernak nem volt szemüvege. Ha tehát a Ti doktorotok szemüveges állandóan, akkor nem ő volt akivel találkoztam.
De az arca hasonlított az interneten látható képhez.

Más! Nincs valami ötleted homeos vagy házi patikás területen a következőre: Bettina két nagylábujja teljesen gázos, valami maszat megtámadta és foszlik a bőr felső rétege. Ügyeleten már voltam vele helyben. Ott a Tetrán kenőcsöt írták fel, azzal kenegetjük is szorgalmasan. Előtte itthon Candibene krémmel maszatoltuk, de attól nem sok változás lett. Ezért írták a másik félét az ügyeleten. Ettől sem sokat változik. Bőrgyógyászatra meg be kellene vinni Szfvárra, ami nekünk külön út (ha nem is nagy, de nekem mindenképp egy nap szabi) és ezt szeretném elkerülni. Meg valószínű, hogy ott is csak kisérleteznének valami újabb kencével.
Szóval, van valami ötleted?

Többieknek?

Puszi mindenkinek, mentem dolgozni!!!!

Kép
zsóci
 
 


Így láthatatlanban én se tudok sok mindent mondani Bettina lábára, meg el sem tudom képzelni hogy milyen lehet?Még a dokiknak sem megy, pedig azok már egyetemet is végeztek hozzá!
De vannak maszek bőrgyógyászok Fehérváron akik délután is rendelnek. Én a Deák Ferenc utcába szoktam járni , és közel van a vasútállomáshoz. Megkeressem a telcsiszámát?
bencze
 
 


Sziasztok!
Zsóci! Hámlik, száraz, viszket? Vszínű ekcéma. Fel kell íratni rá krémet, de nem biztos, hogy elsőre jót kutyulnak rá. Elvileg a gyerekorvos is összeállíttathatja! Esetleg megpróbálhatod mézes-glicerines testápolóval, vagy propoliszos kencével. Fontos, hogy ne száradjon ki nagyon, mert akkor berepedezik, vérzik és fáj. Homeós bogyót nem tudok rá. Viszont a Holttenger vize használ rá Kép!
TImtom! Teljesen megértem, hogy nincs kedved szakdogát írni, én is addig húztam- halasztottam ezt a disszertációt, amíg lehetett. Persze ez sem hó, mert a körmömre égett, és jó ideg voltam tőle.
Gyönyörűek a sütik. Én is csináltam már sünit, házikót, buszt tortában. A cukrász mézes receptjét légyszi nekem is! Olyan rég szeretnék mézeskali házat. Persze fene se tudja, rá fogok-e érni a kölykök mellett erre Karácsonykor!
A képek tök jók, én még mindig nem tudtam felrakni!
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Zsóci!
Nagyon aranyos volt picúrnak is Bettina! S már 1/2 évesen babapiskótát majszolt? Mi még csak tejcsizünk, bár 6 hós korától jönnek a gyümik is. Remélem ízleni fognak BAlának.
A szüléstörténetet már nagyom várom, remélem megkapod az engedélyt a publikálására. Biztos, hogy most is hasonló reakciót fog kiváltani az ajándék. NAgyon jó ötlet. Ilyet nem kapnak senkitől az biztos :-)
A bőrbajra nem tudom mi lenne jó. Ha gomba, akkor a Canesten vagy a Lamisil jó gyógymód. Ezek vény nélkül kaphatóak.

Sziszi!
Ezek a receptek! :-) Bizti kipróbálok belőlük jópárat! Csak legyen rá idő.
Hogy van Zsoltitok?

Claire!
A mézeskalács jó dolog. Együtt lehet sütögetni a gyerkőcökkel. A házikó előnye a mi szempontunkból, hogy ha egyik nap kisütöd az alkatrészeit, nem kell aznap feltétlenül díszíteni. Így elaprózható a munka. Minden este, amikor már alszanak a manócskák, lehet haladni vele valamennyit. (Mondjuk ehhez bagolynak kell lenni.) A receptet pedig igérem megkeresem Anyumnál hétvégén.

Puszi mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

A tegnapi napom néhány mozzanata:

- Délelőtt annyira elfáradtunk, miközben Anyával játszottunk, hogy szinte minden figyelmeztetés nélkül (egy pár fáradt nyüszizés után) elaludtam orrabukva. Egyszerűen lefittyent a fejcsim. Ezen annyira meglepődött Anyucim (s nagyokat kuncogott magában, nehogy felébredjek), hogy rögtön lencsvégre kapott. Én vígan szundikáltam volna így egy negyed órát, de Anyu nem hagyott, s kibillentett ebből a jó kis pózból. Azért jót aludtam.
Kép



- Képzeljétek! Délután kaptam egy új könyvecskét, ami sípolni is tud. S ennek annyira örültem, hogy hangosan kacagtam. A könyvecske kiolvasása 15 percig lekötött, olyan érdekes volt. Holnap újra elolvasom.
Kép
Kép
Kép
Kép


Puszi mindenkinek!

BalaBaba

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Ma én vagyok a bagoly?
Timtom!
Sajnos nem tudtam korán idecsücsülni, mert az én Tomim meg készűl az első fizika zh-jára, és itt koptatta az asztalt a gép elött.
Van egy pár megválaszolatlan kérdésem neked!
A patchworkkel kapcsolatban: sajnos itthon ilyenre nincsen időm , főleg a két gyerek mellett. Varrogatni szintén, de azért ha nagyon ráérek akkor nekiállok valaminek. Bár legutóbbi művem egy kismami naci volt, és elég régen. De kisebb felhajtásokat még megpróbálok belecsempészni a bő "szabadidőmbe"!
Pedig van interlockom is, és tele van a szekrényem anyagokkal. Majd egyszer nekiállok és varrogatok megint, de ki tudja mikor lesz az?
Bala baba nagyon édesen olvasgatja a pravdáját!
Zsóci!
Épp kérdeztem ma a páromtól hogy a szüléskor volt e a dokimnak szemüvege, de nem tudtunk közös nevezőre jutni.Szerintem akkor se volt neki, és valószínűleg őt láthattad a szülőszobán!
bencze
 
 


Zsóci!
Nem tudom mikor van a szülinapod, de mostanában az biztos!
Sok boldog szülinapot kívánok neked!
Kép
Kép
bencze
 
 


Sziasztok!

Az éjjeli bagolykák még alszanak? Bencze, Te tényleg csak utána feküdtél le? Addig mit csináltál (csak a kíváncsiság beszél belőlem meg a döbbenet - nem kotelező rá válaszolni)? Most jól gondolkodóba estem!!!

Varrással kapcsolatos megjegyzésem: tudjátok, hogy én voltam Burda varróversenyen. Pont 10 éve volt. Jó kis patchwork beütéses ruhát kreáltam magamnak. A ruhát a mai napig nagyon imádom, a párom viszont nem!!! Ezért olyankor tudom felvenni amikor nem egy helyre megyünk. Kezdő kategóriába indultam (akik 2 évnél nem varrnak régebben), de ott is olyan ruhakreálmányok voltak, hogy szóhoz se jutottam - pedig kifordítom befordítom kabátom és hátizsákom volt + napernyőt is alkottam egy lepusztult esernyőből.

Jó hogy abszolut nem ezt akartam írni.
Bettina lába egyébként nem viszket, nem vérzik, nem fáj, csak furán néz ki. Ma ráadásul mennek úszni is az ovival, ami lábilag nem jó, viszont nem akarom, hogy a vízhezszoktatásból kimaradjon.
Lehet, hogy lefényképezem majd a lábát és közszemlére adom - hátha az jobban segít mindenféle krémnél! :o))))))))))

Bencze! Köszönöm a jókívánságokat. A pontos dátumon: okt 16. Utána már elkezdem tölteni a 34. évemet, de azt hiszem agyilag megálltam a 25-nél!!!

Timtom!

A Te fotóid is ajándék értékűek!!! Olyan aranyos a fiad, úgy szeretem nézegetni. És kérem még belőlük!!!!!

Legyen mindenkinek szép a hétvégéje! Az enyémről majd beszámolok hétfőn. Puszmák: Zs.

Kép
zsóci
 
 


Zsóci!
Nem aludtam, már 8-kor mert mentünk az oviba Emesével. Igaz itthon van apuci is , de a lánykám inkább anyával akart menni, mint mindig.
Mostanában megint kezd rájönni az, hogy ő is kisbaba szeretne lenni inkább , mert akkor itthon lehetne ő is anyával! De sajnos ezt a kérést, nem nagyon tudják még a jótündérek se teljesíteni, nemhogy én!
Este segítettem apának egy kicsit a mechanika feladatát megcsinálni, mert determinánssal kellett volna kiszámolni, amit még nem is tanultak matekból. Hát nekem is utánna kellett néznem ,mert hiába szigorlatoztam le belőlle, már semmi sem rémlik az egészből, főleg hogy sehol se volt szükségem az ilyen ismereteimre.Szegéy Scharnitzky biztosan forog a sírjában! De én nem voltam sajnos zseni sosem , mert mindig az utolsó vizsgákon mentem át!
Tehetnél fel egy fotót arról a ruciról szívesen megnézném!Nagyon ügyes kezed van hogy ennyi mindent kreálsz!
Melyik oviba jár a lánykád?Nem az úsziba szedett valamit össze Bettina?Mert mikor anyuék jártak akkor is volt valami fertőző szemölcs a gyerekenél .
Nincsen ott az oviban egy Piroska / Kálmán Jánosné/ nevű óvónéni, aki Kápolnásnyéken lakik?Anyunak ő volt a fősulin az osztálytársa.
nem is kérdeztem hogy milyen tortát sütöttél a szülinapjára az oviba? Mutattam Emesének és ő is ilyent szeretne! Majd kérhetek receptet?Márciusig ráér!
Nme az a fontos hgy hány éves vagy hanem hogy mennyinek érzed magadat!Timtom kérdezetd hogy milyen letta hal?Nagyon jó volt a gyömbéres pác illata a hagymával és fokhagymával, de apárom az mondta hogy neki jobb aha csak simán beteszem a sütőbe és megsütöm. majd megpróbálom ezta pácot enm hallal, hanme csirkével, hátha úgy jobb lesz!
Jó hétvégét mindenkinek!
bencze
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de tegnap pihi volt.
Kúráltam Zsoltit..most meg eldugult az orra alig kapott levegőt.
Nem könnyű, így-félrek Anna is elkap valamit.
Õt jobban féltem, mert pici és még nem tudja mondani mi fáj neki.
Tegnap voltunk megint szemészeten, kifújták a szemét megint. Kép nagyon sírt, most mindkettőt.
Még vérzett is a bal szeme,állítólag ez normális(pici eret szakítottak..fújás közben).
Anna kis hős volt. Kép
Most itt mosolyog mellettem.
Zsolti éppen eszeget-vacsizik. Közben énekelget-nagyon ari Kép


Zsóci: anyu is mérleg ő meg 17-én született.
Nagyon sok boldogságot kívánunk neked Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Anna itt 3 hónapos múlt:

Kép

Doktor néninek nyit egy nagy ÁÁÁÁ-t!!!!!!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Sziszi! Láttam te is küldtél képeket a kis Annáról a szuletéshetére! Nagyon tündér ez a kis hajasbaba. Mi meg csak abban bízakodunk, hogy majd csak sűrűbb lesz a miénk is.
Kisfiad meggyógyult már?
Mi meg éppen most kezdünk belemenni a kicsivel egy jó kis náthába. Ma annyira folyt az orra, hogy így még enm láttam még neki.
Nme nagyon tetszett neki ha meg akartam egy kicsit törölni, mert egy kicsit összanyomtam vele a kemény orrát.Remélem hamar meggyógyul, mert jövő héten oltásra megyünk kedden.
Nektek a babátok szeret mostanában babakocsiban üldögélni? Nálunk nem nagyon lehet hosszú útra menne mostanában, mert fél óra után már mintha kényelmetlenül érezné magát, és a kissé felemelt kocsiban elkezd homoríttani.
Aztán már csak kézben vihetem hazaáig!Ami nem túl jó ugye hosszútávon!
bencze
 
 


Sziasztok!

Sziszi!
Gyönyörű a hölgy!!!!! Miért kellett a szemével csinálni azt a csunyaságot? Mi az hogy kifújták????????
Zsolti jobban van már?

Anyukádnak boldog születésnapot kívánok!!!

Az enyémet a hétvégén jól megültuk. Főzőcskéztem mindenfélét anyósoméknak. Volt rántott sűllő, göngyölt hús, pörkölt nokedlivel apósomnak, Wok-ban sütött húsi, főtt krumpli és majonézes kukorica köret. Sütiként piskótatekercset csináltam és mindentbelesütit pudinggal leöntve.
Anyukámékkal vasárnap ebédelni mentük egy vendéglőbe, ők hívtak meg, hogy az embernek ne kelljen a saját születésnapján főzőcskézni.
Ajándékként pénzt, egy nagyon szép szakácskönyvet és 2db elektromos fogkefét kaptam (mivel kicsit összekuszálódott a kívánságlista anyukámék részéről).


Bencze!

Te most is éjszakázol???
Jobbulást a lánykának! Küldöm Fehérvárra a gyógyító felhőket!!!!!

Bettina a nyéki oviba jár. Szeptembertől van egy Piroska nénijük - a mini csoportosokat viszi -, ő ezt megelőzően a velencei oviban volt. Azt hiszem nagyon szeretek a gyerekek! De jó, hogy ilyen ismerettségek vannak (anyukád és ő).

Van kérdésem: Szoptatós bogyóval kapcsolatban
Kúra szerűen kell szedni, ezt már írtátok! Úgy szedi a kismamám, aki már anyuka. Kevés a teje és minden szopi után adnia kell tápszert is. Ha szedi a homeós bogyót, akor ihatja mellette a Laktóherbet is? Vagy inkább akkor mellőzze, vagy csak kis mértékben igya azt? Vagy tök mindegy, a kettő nem befolyásolja egymást?

Pusszantás mindenkinek: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Ezt kapta ajándékba a babóca tegnap:

Az első dúlababámnak


Kedves Kiara!

Szeretnék leírni egy történetet. Nem szokványos mese, ebben nem szerepelnek királylányok, hétfejű sárkányok, vasorrú bábák, stb. Egyetlen egy tündérkéről szól, és az Te vagy. Ez a Te születésednek a története lesz, ami mostani kisbaba lényednek teljesen közömbös, de idővel mindenképp érdekes olvasmány lesz.

2005. szeptember első napjaiban kezdődik ez a kedves mese. Erika, az anyukád akkor határozta el, hogy ( bármennyire is szereti apukádat) a szülőszobán mégsem az ő támogatását szeretné igénybe venni, hanem egy ilyen téren szakképzettebb ember, vagyis dúla segítségét.

A Kismama újságban levő telefonszámot felhívta, és ott megkapta az én elérhetőségemet (mert Hozzátok én lakom a legközelebb). Másnap engem is felhívott, kb. 10 percet beszélgettünk, megpróbáltuk megtudni egymásról a lényeges információkat. Ez ennyi időbe nehezen fér bele! Ismerkedésünk folytatása személyesen történt szeptember 12-én. Ekkor fehérvári otthonotokban látogattam meg a szüleidet. Nagyon szép, barátságos lakás és egy csinos kismama fogadott. Apukádon kívül a 10 éves Dani testvéreddel is találkoztam. Főleg anyukáddal beszélgettem a várandósságáról, szüléssel kapcsolatos félelmeiről és arról, hogy miket vegyenek Neked, mire lesz majd szükség (a kiságyad ott állt már a szobában). Aranyos volt az apukád, aki diszkréten elvonult a másik szobába Danival, de időnként belekíváncsiskodott a mi csivitelésünkbe.

Nagyon kellemes volt ez az ismerkedés. Boldog voltam, hogy részese lehetek majd a születésednek!!!!! Nem kellett sokáig várni, egy hónap sem volt már hátra az október 9-re kitűzött dátumig.

A kapcsolatot telefonon tartottuk hét közben, ezek nem jelentettek mindennapos telefonhívásokat. Többször, sokkal többször gondoltam Rátok. Egyik alkalommal pont akkor csörögtem rá anyukádra, amikor egy nem túl jó NST gép a kórházban azt állította, hogy baj van Veled a pocakban. Anya nem hagyta magát, kiharcolta, hogy végezzék el a vizsgálatot még egyszer. Ezúttal megnyugtató eredmény született.

A következő két vasárnap anyukád autózott el hozzám Velencére. Nagyon élveztem ezeket a személyes találkákat. Anya kérdéseire közösen keresgettük a válaszokat. Próbáltam őt mindig megnyugtatni, a benne levő feszültségeket oldani a kötetetlen beszélgetéssel. Úgy éreztem, hogy neki is éppoly fontosak és kellemesek voltak ezek az együttlétek, mint nekem és jó érzésekkel távozott tőlem.

A meséhez hozzá tartozik az is, hogy gondolatban sokszor találkoztam Veled. Ilyenkor próbáltam elmondani, hogy Te is készülj fel a világrajöveteledre, akarj, és ne félj megszületni. Ha elérkezik az idő, Te is sokat tudsz segíteni anyukádnak. Elmeséltem, hogy idekint milyen szeretettel várnak és az út nem lesz könnyű, de mindenképp érdemes megpróbálni.

Ezek a kis beszélgetések nem tudom mennyit használtak, abban viszont biztos vagyok, hogy ártani nem tudtam vele Neked.

2005. október 4-én, egy keddi nap hűs hajnalán anya pocakjában elkezdett dolgozni a méhizomzat. Õ ezt hősiesen elviselte, 20 perces időközönként jelentkeztek a méhösszehúzódások. Mivel ezek a fájások nem sűrűsödtek, még apukádat sem ébresztette fel. 4 óra után teljesen meg is szűntek, anya reggelig alhatott egy nagyot. A hajnali történések után az egész napot fekvéssel és pihenéssel töltötte és apa sem ment el dolgozni, hátha nap közben szaladni kell a kórházba.

Anya délután 1/2 4 körül hívott fel engem. Röviden elmesélte hajnali élményeit és azt, hogy valószínűleg megint kezdődik valami. Úgy egyeztük meg, telefonál még, ha rövidülnek a két összehúzódás közötti időszakok. Pár perccel később még beszéltünk pár szót, bíztattam, hogy ha van hozzá lelkiereje, akkor mondogassa magának, hogy TÁGULJ, TÁGULJ, TÁGULJ (le ne álljon a beindult folyamat!). Itt már éreztem a hangján, hogy eltér az általam megismerttől.

Lazán készülődtem otthon, bizakodva, hogy hamarosan mehetek a szülőszobára anyával. Vártam anya telefonját a megbeszéltek szerint. Ezt azonban várhattam, mert Te olyan gyorsan szerettél volna berobbanni ebbe a szép világba, hogy ő már nem tudott telefonálni. Teljesen elmerült a teste tágulási folyamataiban. 3/4 5 körül Attila, az apukád hívott fel, hogy jöhet-e értem, mert anyukádat már bevitte a kórházba. Letettem a telefonom és annyi telt tőlem, hogy ÁÁÁÁÁÁ! Örültem, hogy végre mehetek, de közben a saját készülődésemmel sehol sem tartottam még. Mire apa kiért Velencére, megfürödve, hajat mosva, összepakolva végül is készen álltam. Bettina, a kislányom csak két nagy puszival engedett beszállni az autótokba és a lelkemre kötötte, mondjam meg Neked, hogy a Kiara szerinte milyen gyönyörű név.

3/4 6 előtt értünk a kórházhoz, a szülőszobára becsengetve egy kedves hölgy azzal fogadott, hogy épp időben érkeztem, siessek az öltözéssel, mert lemaradok a születésedről. Siettem.

A szülőszobába érkezve, kicsit sok embert láttam anya körül. Mint később kiderült, azért mert a fogadott doktor pár perccel előttem ért be - tehát még bent volt a szobában az ügyeletes orvos is. Percekkel később már csak négyen maradtunk (anyukád a szülőágyon, doktor balról, szülésznő középen és én jobbról). Mivel anyának előzőleg azt mondták, hogy próbáljon meg ne nyomni (időnyerés céljából, amíg megérkezik a fogadott orvosa) - ami ebben a helyzetben elég nehéz dolog -, ezért kicsit nehezen állt át, a már lehet nyomni 'funkcióra'. Így volt néhány perc tanácstalanság, hogy mi legyen most, hogyan tud megérkezni így a baba. A doktor határozott utasítására anya úgy elkezdett nyomni, hogy nem volt megállás. 18:16-kor MEGSZÜLETTÉL.

Gyorsan leszívták a légutakat, elvágták a köldökzsinórt és egy puha pelenkába burkolva odaraktak anya mellkasára. Nagyon szép, formás baba voltál. Inkább kicsit lila színű, mint rózsaszín és magzatmázasan maszatos. Panaszosan sírdogáltál. Egyetértettünk Veled - nem volt könnyű ez az út!!! Készült két gyönyörű fotó és pár méterrel arrébb meg- és lemért az ügyeletes csecsemős nővér. 52 cm és 3650 g. Kaptál egy csinos pólyát a fázós tested köré és egy még csinosabb rózsaszín karkötőt, hogy össze ne cseréljenek a többi babával. Egy pár pillanatig még gyönyörködhettünk Benned, aztán elvitt a nővérke, hogy az előtérben várakozó apukád is vethessen Rád egy pillantást. Majd egy kis fürdés következett és még egyszer jól megnéztek maguknak az ápolók (, hogy minden rendben van-e Veled kapcsolatosan), felöltöztettek és egy melegítős lámpa alá tettek, hogy az anya pocakjában levő meleget biztosítsák.

Anyát időközben elaltatták egy rövid időre, hogy a méhét és a gátsebét szépen rendbe tegyék és az ne fájjon neki. Erre az időre ki kellett mennem a szobából. Nagyon rendes volt az éjszakás szülésznő (is), mert rögtön szólt nekem, ahogy anyukád felébredt a nem túl mély altatásból. Jól érezte magát, semmire nem emlékezett a varrás kellemetlenségeiből. Jókedvűen beszélgettünk a születésedről. Bizonygattam neki, hogy nagyon ügyes volt és egyáltalán nem kell magát ügyetlennek éreznie amiatt, hogy a visszatartásos orvosi instrukciók után nem tudott azonnal tökéletesen nyomni. Különben is, különleges szerencse volt az, hogy kórházba érkezés után 1- ½ 1 órával megszülettél, természetesen módon, mindenféle gyógyszerek (oxitocyn), injekciók és más beavatkozások nélkül!!! Hidd el, sok babának nincs ilyen indulási alapja az életben.

Beszélgetésünk közben határozott babasírásra lettünk figyelmesek. Gondolni sem mertem rá, hogy Téged hoznak az első szopiztatásra!!! Így viszonylag hamar lehettetek egymás fájdalomcsillapítói. Egy pár ügyetlen tátogás után (ami főként a saját sírásodra való koncentrálás miatt volt) sikerült nagyon ügyesen és határozottan bekapni anya cicijét és megízlelhetted az anyatejet. Édesen szopiztál!!! Utólagos bocsánatot kérek a sok vakuzásért, de muszáj volt megörökíteni ezeket a megismételhetetlen pillanatokat. Az esti műszakos lazább munkavégzés következtében egész sokáig lehettél anya mellett a szülőszobán. Végig nem hagytunk szopizni, mert nagyon feláztattad volna anya mellbimbóját. Jó közel húztunk anya meztelen melléhez, hogy érezhesd a biztonságos 'anyaszagot' immáron kívülről. Időnként így is panaszosan elsírtad magad, mert Te is fáradt voltál. Kb. 3/4 óra elteltével a kedves csecsemős nővér bevitt Téged még egy kicsit a melegedőbe.

Anya pedig nemsokára felkelhetett (csak szép lassan és óvatosan) és a szülőszobához tartozó fürdőben rendbe tehette magát. Talán itt vette a legnagyobb hasznomat, mert úgy körülugráltam, mint egy menyasszonyt. Kapott tiszta hálóinget és ezután elfoglalhatta a négy napig használatos kórházi ágyát egy nagyon szép és modern kétágyas szobában. Apa a folyosón várta őt nagyon-nagyon boldogan. Bár ezen találkozásnak nem voltam szemtanúja, mert nekem át kellett öltözni a kórházi steril ruhákból a sajátomba. De későbbi egymás felé irányuló sugárzásukból és mozdulataikból (amiket már a saját szememmel láttam), erre tudtam következtetni. Miután Téged is kihoztak a szülőszobai csecsemős részlegről, kaptál egy szép kocsit és apának volt lehetősége a kórterem ajtajában kicsit jobban, hosszabb ideig szemügyre venni. Örömmel kattintgatta a fényképezőgépet. Nehezen tudott Benneteket a kórházban hagyni. Megjegyzem, én is szívesen maradtam volna még, de az osztályos nővérke kezdett nagyon csúnyán nézni ránk. 10 óra után jöttünk ki a kórházból.

Apa hazafuvarozott engem Velencére. Útközben az átélt élményeinkről beszélgettünk. Otthon nehezen tudtam elaludni, folyton az a szép kép úszott be a gondolataimba, amikor szopiztál.

Másnap anya felhívott, hogy megköszönje, hogy ott voltam, hogy segítettem. Szívesen tettem és nekem is nagyon jó volt az ottlét. Elmesélte még, hogy mennyit gyönyörködött Benned az első éjszaka, mert aludni ő sem nagyon tudott.

Sajnos a kórházban nem tudtalak meglátogatni és már alig várom, hogy megnézhesselek, megfoghassalak jövő vasárnap az otthonotokban.

Kedves Kiara, lassan vége a mesének. Remélem, hogy gyors születésed ellenére, ugyanolyan nyugalom lesz jellemző az életedben, mint amilyenben részed volt anyukád méhében 9 hónapon át. Isten éltessen sokáig! Legyen boldog, szerencsés életed és találd meg mindig a dolgok napsütötte oldalát.

Boldog születésnapo(ka)t kívánok sok-sok szeretettel:

Kép
zsóci
 
 


Ez az előző hozzászóláshoz tartozó kép:

Kép

Kiara baba

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Zsóci: nagyon megtud fogni egy ilyen kép!
Annyira szép Kép
A mese is nagyon tetszett, biztos neki is fog tetszeni, ha majd olvassa Kép

Anyut most köszöntöttem fel este. Sütöttem is neki, majd rakok fel a tortáról képet valamikor.
Hányadik születésnapod ünnepelted?

Anna szemét átfújták, mert el volt záródva a könnycsatornája..nem folyt le a könny. Vártam a csodára, de muszáj volt megcsináltatni. Csipásodott folyamatosan, s összeragadtak a pillái. Szerencsére most jó, s remélem nem kell többet oda menni.
Anna kicsit köhög. Egész éjjel vele voltam, alig aludtam valamit. Az orra meg szürcsög. Gyakrabban szoptatom, s balzsamozom. Babusgatom Kép

Zsolti javulgat, bár még néha köhécsel.

Bencze: jobbulást nektek Kép remélem hamarosan jobban lesz a picurkád.

Raktam fel képet Kép tetszettek?
Babakocsiban el van Anna, de egy idő után ő is kivágyódik..volt már nekem is egyik kezemben a kocsi a másikban ő. Kép nem könnyű.
Ha hosszabb távra megyek-kenguruban viszem.

Jobbulást most megyek babázni Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Zsóci!
Kép
Kép
Köszönjük a történetet. Jó volt végig olvasni, s a kép is nagyon tetszik.
Remélem még sok hasonló történeted lesz, amit megoszthatsz velünk.
Nem semmi vendégséget rendeztél. Jót aludhattál utána. Gondolom rendesen elfáradtál a nap végére.

Sziszi!
Boldog szülinapot az Anyukádnak is!
Tündéri Anna, s milyen huncut!
Remélem, hogy javultok minden téren, s már mindenki jól van.


Bencze!
Hát a matekkal kapcsolatban ne legyen lelkiismeretfurdalásod Scharniczky miatt. Miattam is forog szegény. Pedig én még szerettem is a matekot. S anno én kis stréber, még javítani is mentem, mert zavart a kettes. Milyen hülye lelkes voltam. Most bezzeg... Öcsém most végzi a Kandót, de hozzá nem tudnék szólni a tananyagaihoz. :-(
Szurkolok Tomidnak a Zh-ihoz. Hol és mit tanul?


Mi is a héten megyünk oltásra (szerdán). S csak remélem, ogy Bala addig nem kapja el tőlünk komolyabban a szipogást és a köhögést. Egyelőre még védi az anyatejcsi, bár ma már kicsit mintha Õ is hurutosan köhécselt volna. Remélem tényleg nem lesz semmi baja ilyen téren. Már így is van mit mutatnunk a dokibának. A nyakánál szerintem ekcémája alakult ki. Először azt hittem, hogy csak kicsípte a nyála, vagy bemelegedett, s azért piros, de ezek a tünetek eddig elmúltek hintőpor hatására. Most viszont piros, s rücskös is, s nem múlik. :-( Hát majd kiderül mit mond a doki.
A babkocsi téma úgy látszik korosztályos gond. Bala mindig is imádta a babakocsizást, de az utolsó két sétánál már nekem is ki kellett Õt vennem, mert izgágán feszengett, s egyre nyügisebb lett. Aztán ahogy kivettem, hipp-hopp, elmúlt minden bajunk, s majd ki esett a szeme, olyan érdeklődve nézte a külvilágot. Nagyon tetszett neki az új szemszög, ami így adódott neki. De hát azt hiszem ez érthető, hisz egyre kiváncsibbak a kis Manócskáink. Már nem elég hanyatt fekve nézni a világot.S végülis igazuk van nem? Az olyan uncsi már. S hát mire másra nem való ilyenkor az Anya, minthogy így is bemutassa nekünk a világot, s cipeljen bennünket. Csak Anya győzze erővel. Úgyhogy ennek köszönhetően én erősen gondolkozok azon, hogy hordozókendőt fogok venni. S ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem felétek, hogy ezzel kapcsolatosan mi a véleményetek? Van már tapasztalatotok, hogy kenguru vagy hordozókendő?

Puszi mindenkinek és jó éjt!
Kép
Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Ma rövid leszek, mert most én se nagyon aludtam az éjjel. Most jövünk a dokitől a nátha és a hőemelkedés miatt. Kezdődő afta vírusfélében szenvedünk már vasárnap óta.Tegnap egész nap ciciztünk, és ha lettem aludni állandóan felébredt és sírt. Egész délután és éjjel. Nekem ez volt az ilyen első éjszakázásom.
Zsóci! Nagyon megható és szép kis mesét írtála az első dúlababádnak! Látom nagyon élvezheted az egészet ha ilyen szépeket tudsz írni róla! Olyan babanaplót csináltál, mint a múltkor csak rózsaszínben?
Most jelentkezett a fehérvári kismamiknál egy csaj aki otthon akar szülni, és keres olyanokat akik már szültek otthon. Nem akarod felvenni vele a kapcsolatot? Hátha lesz még egy dúlababád?
Jó sok mindent főztél a patyra, és még volt időd takaríttani? Mert valami gyors menüt akartál csinálni? NEM ? Ehhez képest jól belehúztál a konyhatündérkedésbe!
TimTom!
Tomi agyagmérnökire jár Dunaújvárosba.
Sziszi!
Ilyen szemprobléma nekünk is volt Emesénél, de szerencsére elmúllott 3 hónap után a Tobrex szemcsepptől.
Sziasztok!Kriszti
bencze
 
 


Szia Zsóci!

Kihagytam, de most pótlom: "Tejcsigyártásom kezdeti nehézségei"-nek tapasztalatait:

Én minden praktikát párhuzamosan alkalmaztam, s nagy aggodalmak mellett, de sikerült beindítani a tejcsinövelést anno, pedig mi csaszisok is voltunk. Szóval a praktikák:

- Homeobogyó: Urtica Urens 5CH (nehogy 15CH legyen, mert az a tej elapasztására van már!). Én anno igen csak huzamosan, napi 3x5 bogyót szedtem, de mint kiderült ez hiba volt.

- Szoptatós tea: Laktoherbet ittam, napi 3-4 nagy bögrével, jó forrón.

- Levesek: Rengeteg levest ettem, szintén forrón, azaz amilyen melegen csak bírtam. Ezt a gyerekorvosunk mondta, amikor először itt járt, s tanácsokat mondott szopiztatás terén, hogy minden folyadékot, amit csak lehet, jó melegen kell elfogyasztani, mert az még jobban serkenti a tejcsitermelést.

- Ásványvíz: Séták idején és éjszaka nem bíbelődtem a meleg teával, hanem ásványvizet (szénsavmentes!) ittam.

- Tusolás: Meleg vízzel tusolni, s csorgatni a vizet a mellre. Szintén a meleg használ. (Amikor már beindult a tejcsigyár, nem győztem elkerülni a melegvízzel a cicieim, mert ahogy meleget éreztek, elkeztek spriccelni :-) )

- Szoptatás és fejés üteme: Minden szopiztatás után fejni kell, még akkor is, ha csak cseppek jönnek, a stimuláció dolgozik így is a tejcsatornákban. Mindkét mellből meg kell etetni a picit, majd amelyik mellel kezdtük, arra rá kell fejni. A következő szoptatást pedig azzal a mellel kezdeni, amelyikkel az előbb befeztük a szopizást (tehát pl.: Jszopi, Bszopi, Jfejés ---> Bszopi, Jszopi, Bfejés ...).

- Mégegy fontos dolog: A kórházból mi hoztunk haza tápszer receptet, mert akkor még tényleg alig volt tejcsim, s hogy valamit ugye ennie kell Babónak.
Amikor a védőnőnk meghallotta, hogy tápszert adtunk neki, mert én azt hiszem, hogy a gyerek nem eszik eleget, s mellé akarom táplálni tápszerrel, megkaptam a leszúrást. Hiszen a tápszer jobban telíti a pociját, így kitágul a gyomrocskája a picinek, s ettől kezdve sose lesz neki elég az anyatejcsi, mert nem éri utol az igényt a cicik termelése. Nehéz volt az első pár nap, de Babó olyan erővel dolgozott a cicin , hogy Õ még kér belőle (nomeg a praktikák is segítettek), hogy a cicieim szép lassan szót fogadtak, s tényleg beállat a kereslet-kínálat elv.


- A legfontosabb, de ezt Te úgy is tudod: Nem feladni, s pozitív gondolatokkal kell előre haladni. Nem mindig egyszerű, mert nálunk is volt néha, hogy együtt sírtam Babóval. Õ azért mert még éhes volt, én pedig azért, mert nem tudok neki elég tejet adni.

Azt hiszem minden praktikát leírtam, ami nálam bevált. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert a kismamidnak!

Kép

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Timtom!
Bala nyaka nem bepállott? Nekünk is volt ilyen még az Emesénél,mert olyan kis hurkás kis nyaka volt,és alig tudtam a fürdés után jól metörölni. De kaptunk rá egy lila színű löttyöt, ami mindent megfogott, mint a tinta. De aztán szépen begyógyult.
Nagyon sok érdekessget írtál a szopis tapasztalataidról.Mi volt a gond a folyamatos Ultica szedésnél?
Én most kúraszerűen szedem? 3 NAP 3*5 GOLYÓ, 2 NAP 2*5 GOLYÓ, ÉS 1 NAP 1*5 GOLYÓ.Ez egy kúra , és ha fogyóban van a tejci akkor kell újból csinálni egy kúrát.
Na ez már nálam bevált, de a Laktoherb teától nem igazán érzek változást!
Zsóci! Nyugodtam szedheti mindkettőt a kismami, semmi gond nem lesz vele, mert nem ütközik a kettő.
Sziszi! Láttam Annát a születéshetén is! Mi is ott vagyunk a babagalériában!
bencze
 
 


Sziasztok!

Timtom! Köszönöm a köszöntő gif-eket!
Sziszi! Ez volt a 33. szülinapom.
Bencze! Beleolvasgattam az NLC-s fórumba, de nem találtam meg, hogy ki lehet az otthonszülésre vállalkozó. Súgjál légy szíves, mert nagyon kíváncsi vagyok! Meddig olvassak vissza? Nagyjából folyamatosan szoktam nézegetni azt (ismerem az egérhelyzeteteket is), de ott olyan nagy a forgalom, hogy kevésbé érzek késztetést a hozzászólásra.

Mindenkinek jobbulást kívánok mindenféle téren!!!

Az én lánykám sem az ovi küszöbét és székeit koptatja, hanem a nagymamiékét, mert ő is összeszedett valami szutyis virus dolgot (pocakfájás, hasmenés - de már a nehezén túl van és én jöttem dolgozni).

Köszönöm a tejserkentős dolgokat is!!!

Virtuális csók: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Zsóci!
Nem az nlc-n van a kismami , hanem itt a babaneten. Nem kell annyira visszaolvasnod, mert a hétvégén szombaton jelentkezett először Laknet névvel. A fehérvári kismamiknál keresd!
Csaó!
bencze
 
 


Sziasztok!

Ma megkaptuk az 5-hós oltásokat, de sajnos nem ez volt az utolsó, mert el vagyunk csúszva, hiszen a múltkor hiányzott az egyik oltóanyag. Úgyhogy mi még megyünk egyszer novemberben egy bökire.
Sajan még csak 19:00 van, de már 38,4 Bala láza, s elég bágyadt. Meglepően sokat alszik. Pedig ilyentájt nagyon nehéz Õt alapvetően rávenni arra, hogy szunyáljon akár csak egy negyed órácskát is. Remélem ennél jobban nem rázza meg ez a két szuri.
Az a gond, hogy nem csak a nyakánál piros Bala bőre, hanem a hónaljánál és a térdhajlatánál is. Kaptunk rá egy krémet, amivel naponta háromszor kenegetni kell. Nem mondta a doki kifejezetten, hogy ez ekcéma lenne, viszont a krém, amit kaptunk rá, az ekcémára is való, úgyhogy lehet hogy mégis az, csak gyengébb kivitelben. Szegénykémnek van honnan örökölnie az ekcémás hajlamot, mert mind a ketten Tomimmal ekcémások vagyunk. Dokibá már az első találkozáskor előre vetítette, hogy több mint valószínű, hogy Balánál is előfog jönni. Ezt a piros foltocskáiból jósolta meg, mert ezek a foltok jelzik azt, hogy nem túl szerencsés bőrtípussal vagyunk megáldva. Az, hogy a nyakánál a legcsúnyább, az az állandó nyáladzásnak köszönhető, ami még ront a helyzeten.

Íme két kép rólunk, még hétvégéről:

A kis Mozartunk már most gyakorol:
Kép

Kép

Zsóci!
Hogy van Bettina lába?
Remélem már jobban vagytok!

Sziszi!
Hogy vannak a lurkók?

Puszi mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timtom!
Adtál Balának oltás után Germicid c-t?
Nekünk mindig ezt javasolja a dokinő, hogy oltás után egy órával, majd este ,és másnap megint de du ismét.Ezt megelőzésképpen kell adni, hogy ne legyen lázas a baba .A C betű azt jelenti hogy van benne egy kis nyugtató. Ha adtál neki ilyent akkor azért alszik!
Állítólag januártól megváltozik az oltás, mert kettő szuri helyett egyben kapnak meg mindent a babák, de ezt mi már nem ússzuk meg mert addigra már megkapjuk minden oltást az 5 hónaposig.De e miatt állítólag még kapunk egy plussz oltást 18 hónaposan is.Ezt mondta ma a védőnőm.
Nem Elocomos krémet írt a doki bácsi Balának?
Szegénykének akkor volt kitől örökölni ezt az ekcémára való hajlamot. Akkor ti is gyógyszertári fürdetőt használtok?
Kié ez a nagy zongora?A kis zongorista élvezte a zenekari próbát?Nálunk Emesének tetszik a zongora, mert a szomszéd lánynak is van otthon, Néha át szokott menni hozzá, és talán idővel ragad majd rá valami!
Sziszi! Ma megcsináltam a szőlős mandulás csirkemellet.Nekem is ízlett hús nélkül, párom is megette!
Szióka!
bencze
 
 


Szia Bencze!

A mi dokink azt vallja, hogy csak akkor adjunk kúpot, ha már lázas, de bevallom én ezt nem szoktam megvárni. Ahogy elkezdem érezni, hogy melegszik, megy a kúp a popsiba.
Eddig mindig elég volt fél kúp, s nem lett tőle szunyókálós. Ma viszont már az előírásnak megfelelően egyet adtam be neki 18:00-kor, de este a fürdetésnél még mindig láza volt, így még kapott egy felet. Most is melegnek érzem még, de nem annyira, hogy felkeltsem, hogy megnézzem hőmérővel a popijában. Éjjel viszont azt hiszem többször is megnézem majd, hogy lefele, vagy felfele haladunk. Még holnap is bágyadt lesz a kúptól?
Pimafucort kenőcsöt kaptunk.
Tomimmal mind a ketten a háztartási vegyszerekre vagyunk érzékenyek. Így gyakorlatilag nekem állandóan ekcémás a kezem, hiszen mosogatni, s takarítani csak-csak kell. Megoldást jelenthetne a gumikesztyű használata, amit használunk is nagyon maró vegyszereknél, de pl. mosogatáshoz egyszerűen képtelen vagyok kesztűt húzni. Sorra csúsznak ki a kezemből a dolgok, plusz a kesztyűbe befülled a kezem , s akkor a kesztyű kezdi ki a kezem. Szóval nem egyszerű, de szerencsére van két krém, amivel szépen szinten lehet tartani a dolgot. De azért így sem kellemes.
Bala fürdetésére kizárólagosan csak a gyógyszertári fürdetőt próbáljuk használni a doki javaslatára, nehogy valami bőr allergia jöjjön ki nála. Bár a szükség hozta már úgy, hogy folyékony bolti babafürdetőt használtunk, de csak egy-két alkalommal. S szerencsére nem volt gond belőle.
A zongora Szentendrén van a nagyiéknál. NAgyon tetszett neki, hogy a számára már ismerős dalocskák dallamát zongorán játszottam el neki. Az meg pláne, hogy neki is sikerült egy-két furcsa akkord megszólaltatása.
Ti is ma kaptátok az oltást?

Kép

Pussz és jó éjt!
Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timtom!

Milyen krémet használsz a kezedre?Bőrgyógyász írta fel?
Mert nekem is mostanában nagyon kikészítették a tisztíttó szerek a kezeimet, és sokszor ha bekenem sima Atrix krémmel, már az is csípi.
Olyan száraz piros az ujjaim köze. A tiedé is hasonló?
Mi volt mikor egy Lubex nevű fürdetőt használtunk Emese ekcámás bőrére. Egy magán bőrgyógyász javasolta és recept nélkül lehet kapni a patikában!Olyan 1600Ft körül van az ára, ha jól tudom.
Lázatok elmúllot már?
Állítólag az új oltások amik a januártól lesznek , azok light-osabbak leszenk , és nem leszek tőle a babák annyira lázasak , mint a mostnitól. És nem bőkik meg őket kétszer fölöslegesen hanem egyben kapják meg a kettőt.
Van egy fehérvári anyuka, aki már most is ezt kérte a dokijától, és állítólag 7000Ft volt ez az oltás. Nem olcsó dolog most ilyent kérni!Még jó hogy a sima ellátásban nem kell éret fizetni!
Tegnap Eszti kétszer átpördült maga körül, olyan ügyes volt. A lábaival imád játszani.
Megyek mert még ezer a dolog, mosás vasalás, főzés, és ma megyünk a bútorunkért amit már megrendeltünk 14 hete és végre megjött!
Eredetileg 8 hét volt a határidő, de csúszott a dolog a gyártó miatt.
Zsóci!
Laknet felhívott már?
Sziasztok és szép hétvégét mindenkinek. Reméljük kisüt azért a nap és nem ilyen borongós lesz, mint most reggel!
bencze
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert kúrálgatom a gyerkőcöket.
Vettünk UH.hideg párásítót is.
Zsolti egész jól van, szerintem hétfőn már mehet oviba, ha ilyen jól lesz.
Anna orra el van dugulva, sűrű takonyt szippantok ki naponta többszőr.
Nurofent, Mucoprontot, Cebion cseppet kap.
Nasivin orrcseppet.
Mindezek mellett csak szopizik..igyekszem,s amikor nyügi,beti vele vagyok,alszok. Kép

Amúgy vasárnap lesz a keresztelője Kép szombaton vagyunk 5hónaposak.

Oltást mi csütörtökön fogunk kapni-5hónaposat.
Remélem addigra meggyógyul-már javult a helyzet.

Oltást most is lehet egyben kérni ingyen.
Ha te fizeted kérj róla számlát a gyerek nevére és visszautalják a pénzt. Érdeklődd meg az orvostól.

A nem kötelező oltásokat is beadatjátok?
Zsoltinak beadattam, így Anna is megkapja.

Jobbulást minden beteg babának Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szoptatás: Laktoherb tea tényleg jó, én mindig melegen termoszban tárolom és szoptatás alatt el kortyolgatom.
A legfontosabb, hinni magunkban. Nem szabad görcsölni,lazítani kell..nem idegeskedni.
Pl. meleg vízzel lezuhanyozni szoptatás előtt-ez jól ellazít Kép
Sok gyümölcs is jótékony hatású.
Ami bevállt még az a kesudió.
Szoptatás alatt is inni kell, este is.
Folyamatosan mellre rakni és, ha nincs is elég csak mellre tétel után kapjon mást is.
Ha fejésnél csak pár csepp is jön eleinte nem számít ennek minden cseppje aranyat é-erre kell gondolni.
Sokan fejés után elbizonytalanodnak, de nem szabad,minden babának más étvágya van..a babának meg pici a gyomra eleinte,a tejci meg laktatóKép

most ennyi jutott eszembe..meg mennem is kell.

Kellemes 7végét!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek, mert eltarolt egy vírus, s elég gyenge vagyok. Az a szerencsém, hogy Anyuméknál vagyok, s most Õ babázik. Én szinte csak a cicimet adom a kajcsikhoz :-( Olyan rossz ez így, de remélem csak kilábalok belőle. S csak reménykedem, hogy nem adom át senkinek a betegséget, legfőképpen ugye BAlának. Bízok benne, hogy védi az anyatejcsi.

Bencze!
Nekem teljesen kiszárad a bőröm (három ujjamon), s berepedezik, s kegyetlenül tud viszketni. És néha kis hólyagocskák jelennek meg, amik nedvedzenek.
Diprosalicot és Dermovatet kenegetünk a kezeinkre. Mind a kettőt bőrgyógyász írhatja fel. Érdemes elmenni vele a dokihoz, mert a krémek tényleg használnak.
Mi még nem akarunk forgolódni, de bárhova eljutunk a hátunkon fekve, úgy hogy a lábával tolja magát, s a buksiján csúszik. Hátul már teljesen kikopott ettől a haja. Muris ahogy csinálja.

Sziszi!
Remélem jobban vagytok már! Anna hogy tud szopini, amikor tele van az orra? Ebbe éjjel gondoltam bele, amikor totálisan nem kaptam levegőt, csak a szájamon. S nem segített semmi. Remélem tényleg nem kapja el BAla tőlem ezt a kórságot.
Hogy bírta a Picúr a keresztelőt?

Bosszant, hogy a mi dokink nem tájékoztatott az új oltások ingyenes megoldásáról. Azt elmondta, hogy meg lehet venni 8000.- Ft-ért, de nem igazán támogatta a dolgot, s ezt is csak akkor mondta, amikor én rákérdeztem.
Milyen egyéb oltásokra gondolsz? Mi erről sem kaptunk infókat :-((

Bacimentes puszi mindenkinek. Megyek, mert mindjárt megfulladok.

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timi!

6-7-8hónaposan is kapott Zsolti oltást-ezek voltak a nem kötelezőek. Agyhártyagyulladás elleni.A dokink receptet adott, de így is 8000 körül van a 3 oltás.
A gyerek nevére kértem számlát és a 3 számlát bevittem az Árpádhídhoz..majd mondok címet-ahol a nyugdíjbiztosító is van.
Ott kitöltöttem egy lapot, s leadtam a számlákat is. Õk meg kb. 1 hó múlva utalták a pénzt.
Vagy mindezt 1 éves korában is beadhatod egyben a 3at,s ekkor csak 1szer szúrják meg. Kép

A keresztelő szép volt, majd rakok fel valamikor képeket.
Nem sírt Anna sőt nagy szemekkel figyelt, mintha értené, majd elaludt.
Anna is jobban van tegnap óta, már a kakija is szép Kép már nem nagyon köhög-ma talán 2szer köhögött.
Tud szopni, mert ők még a szájukon veszik a levegőt. Szopi közben is sokszor van elzáródva..
Az a jó,ha beti vagy, legalábbis a picinek. Ellenanyagot termel ilyenkor a szervezeted és ő nem kapja el. Lényeg amikor beszélsz hozzá, eteted, köss valamit az arcod elé.

Nekünk meg kétoldalt kopott ki a hajunk, kicsit punk-os lett, de mostanra megint van ott is. Kép

Jobbulást!

Kép
sziszike1000
 
 


Jobbulást a nagy és kisbetegeknek!!!!! Mindenfelé küldöm a gyógyírfelhőket!

A köszönés lemaradt: SZIASZTOK!!!!!

Rajtunk is végigment egy nyavalya. A hasfájós, hasmenős fejfájós fajtából. Bettina ma ment másfél hét után először oviba. Tegnap este már mondogatta, hogy ő nem akar - de mit lehet tenni, ha az ember gyerek????? Hasmenés mindhármunknál volt + a gyerköc (mivel apuci jót akart és elvitte fürdeni az agárdi Termálba és kimentek nem teljesen egészségesen a kinti medencébe is) összeszedett egy kis fülgyuszit is. Ma már csak az orrunk folyik kicsit, szóval nem teljesen kerek a dolog, de megpróbáltuk az ovit - remélem következmények nélkül.

Bettina pont 3 éves volt amikor megkereszteltettük (nagyrészt nagyszülői nyomásra). Aranyosan végigállta a szertartást, csak a vizes dolgoknál törött el egy rövid időre a mécses. Volt nála egy kis táska, amit indulás előtt teletömött sós, pörkölt mogyoróval - a szertartás alatt meg azt lóbálgatta. Rólam pedig folyt a víz, hogy mi van ha kiborítja a templom kövezetére, de szólni nem tudtam a keresztmamának (mert messze álltak tölünk), hogy állítsa le a Bettinát. Szerencsére nem történt mogyorópotyogás. Megúsztuk a dolgot.

Képzeljétek én már teljesen karácsonyi lázban égek. Ez az ellenszerem ebben az időszakban, amikor sötétben indulás, sötétben hazaérkezés. Már gyújtögetem az ötleteket, nézem a karis fórumokat. Neki kell állnom az adventi naptárnak is, hogy időben elkészüljek vele.

Ti hogy viszonyultok az ünnephez ilyenkor? Azt hiszem a készülődést sokkal jobban élvezem, mint az ünnepnapokat.

Gyógyuljatok és egészségesedjetek szépen! Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Nos újra, ugyanis elszállt a levelem...

Sziasztok!

Köszönjük a gyógyírfelhőket, javulgatunk. Bár még csúnyán köhögök, s az orromat is fújom, de már sokkal jobb. Szegény BAla is kapott a nyavalyámból. Taknyos és köhög. Ma visszük a dokihoz. Plussz tele lett kiütéssel valamitől. Lehet, hogy az egyik gyógyszerem csapta ki, de lehet, hogy a babapiskóta, amit pár napja majszolgatott, de az meg annyira kevés volt, hogy nem hiszem, hogy attól lenne pöttyös. Mindenesetre a pöttyök múlóban vannak maguktól, úgyhogy a gyógyszerek sem igazán lehetnek a baj okozói, hiszen azokat még mindig szedem. úgyhogy passz. Majd meglátjuk mit mond a doki. Mindenesetre BAlának nagyon jó a kedve, csak az orrát ne kellene szipkázni. Azt nagyon utálja. Velem együtt. Úgy sajnálom szegénykémet. Olyan keservesen sír olyankor.

A karácsonyi topikokon már én is jártam, s be is lelkesedtem, s van egy-két saját készítésű tervem ajándéknak. Csak időm legyen rájuk. BAlázsnak pulcsit kötök (bár Õ még ezt nem nagyon fogja értékelni, sőt ha karácsony előtt kész lesz, azt hiszem hordani is fogjuk). Tomimnak is kitaláltam valamit, csak ahhoz meg alapanyagot nem kapok sehol sem. Úgyhogy lehet, hogy leteszek róla. Még a Foltvarázsban megnézem majd, s ha ott sincs, akkor valami mást kell kitalálnom.

A cukrászmézest nem felejtettem el, csak nem találjuk ANyummal a receptet. Viszont tudom kitől van, úgyhogy remélem újra meg tudom szerezni tőle. Ha nem, akkor sincs gond, mert van egy másik recept. Igaz, azt még nem próbáltam, de szintén dísz (meg is ehető) mézeskalácsnak való. Mág a Skanzenban szereztem.

Ti miket csináltok az ünnepekre? Gondolok itt ajándékokra, díszítésre, sütikre ...

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: