Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Jó, hogy él ez a fórum és az is, hogy kevesebben szenvedünk ettől a problémától, mint Györeszék idején. Szedem a magnerotot 3X2őt, de nem segít sokat. Mást nem mondott a doki. Nospát egyszer szedtem be, a védőnő ajánlására, de nem merem használni, mert állítólag a méhszájra is lazító hatású. Amúgy akkor pont front volt és csak 1 órát tartott a hatása. Vasárnap megyunk ultrahangra babót nézegetni, remélem a doki megnyugtat vagy odafigyel a keményedésekre. Még azért is aggódom, mert gombás is lettem, a kúp természetesen nem segít és a kettő együtt-keményedés, gomba- jobban aggaszt. Remélem nem olyan gomba, ami gondot okozhat.
Kisvirág! Mi volt a dokinál?
Györesz! Köszi hogy még itt vagy és vígaszt nyújtasz. Vasárnap remélem megtudjuk a nemét, egyre jobban a fülembe cseng a Lukács név, de a férjecskémnek nem tetszik..
Annamari

Mári

Kép
mári
 
 


Még annyit, hogy érdekes módon a méhlepényem miatt csak egy napot pityeregtem, először letapadt a hátsó falon, úgy tudtam, ha letapad ott marad, aztán elvándorolt a mellső falra mélyre. Szóval kiderült, hogy vándorló méhlepényem van, ami ritka. Amikor túljutottam a bűvös 12-őn, a doki azt mondta, már nem fogok vérezni, minden ok. 2 napig tartott az örömöm, megint vérzés egy napig, ezt már szerintem a lepénykém okozta, azóta nem okozott gondot és elkezdtem a keményedések miatt aggódni és bár még nem nézték meg azóta, de biztos, hogy kikerült a veszélyes zónából, érzem. Vasárnap ez is kiderül.
Én nem fekszem egész nap, ugyanis akkor keményedek sokat, ha fekszem, teszek-veszek óvatosan. Bár azért félek, hogy már lehet, hogy ki vagyok nyílva csak nem tudok róla. Az első trimeszterben feküdtem eleget, úgyhogy tudom milyen sajnos...

Mári

Kép
mári
 
 


Szia Annamari!
A Nospának erről a hatásáról én is hallottam akkor és féltem is szedni, sőt volt, hogy be sem vettem, de akkor még rosszabb volt, aztán úgy döntöttem, hogy megbízok a dokimba és azt csinálom amit mond! Még az jutott eszembe, hogy Diaphilint (nem tudom hogy kell írni) is szoktak szedni ilyenkor! Viszont ha nem nyilsz, nem rövidül a méhnyak akkor elég a magnézium, esetleg próbáld meg a magneB6-ot, mondjuk én a magnerotot nem ismerem, ugyanannyi magnézim van mindkettőbe?
Én tényleg rengeteget keményedtem, már volt, hogy nem is számoltam, mert féltem kimondani is, hogy szinte egymásután jöttek a keményedések és mégis kihordtam a babót!
Mivel nem vagy kinyílva szerintem is nyugodtan tegyél-vegyél, csak semmi megerőltetőt ne csinálj és inkább többször pihenj le!
Drukkolok Neked is, hogy minden rendben legyen!!!!!

Kitartás mindenkinek! Amúgy szívesen írok, mert még frissen emlékszem, hogy nekem is mennyire jól esett egy kis biztatás, mennyire meggyugtató volt olvasnom azokat, akik rosszabbnál rosszabb méhszájállapottal kihordták a babájukat!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a drukkolást Kép Tegnap megjártuk a dokit, meg a fél Pestet. Kicsit hosszú volt a nap.

A doki azt mondta, szinte teljesen normális a méhnyak. Így 10 nap múlva kell visszamennem kontrollra. Hurrá-hurrá-hurrá!!! Most azért megnyugodtam egy kicsit. Bár továbbra is pihizni / feküdni kell és magnéziumot "falni", de megéri Kép Ja nekem is van valami gombás nyavajám. Canestent kaptam rá. Remélem használ.

A Nospához nem tudok hozzászólni, mert én nem kaptam. Viszont én a Béres Magnézium B6-ot szedem. Abba 250 mg magnézium van. Jóval több, mint a sima magne+b6-ba abba csak 48 van.

Annamari: drukk neked holnapra. Remélem téged is megnyugtat az orvos. Irigyellek, hogy holnap látni fogjátok a babát. Kíváncsi leszek mennyire lesz szégyenlős Kép

Györesz: annyira aranyos vagy, hogy biztatsz minket. Köszike Kép

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Nekem Magnesii Citricit irt fel az orvos,abban 500mg van, es sokkal-sokkal olcsóbb, főleg receptre.

Kitartás!

Eva
evaanya
 
 


Sziasztok!

Én is a magnesium citricit szedtem, 500mg-osat.3x 2 volt a napi adagom, emellett még salbutamol tablettát is szednem kellett,ami megakadályozza a méh izmának a görcseit(ha jól tudom).35. hétig szedtem a 25.héttől.Szigorú fekvést nem rendelt a dokim.A 39.héten szültem, úgy, hogy 36. héttől 2 újnyira nyitva voltam,a méhnyak rövidült, a méhszáj felpuhult.Úgyhogy nyugalom, az idegeskedéssel többet áthat az ember.
Üdv:BabcikaKép
Vendég
 


Sziasztok!
Aranyosak vagytok, köszi mindenkinek a bíztatást. Hiába van melletted az egész család, én úgy érzem, mégsem értenek meg igazán, csak aki átéli, átélte.
A kukucskálás vasárnap nagy élmény volt, nagyon élénk volt a babucink, az arcocskáját is megláthattuk. Nagyon édesen forgatta a fejét és a végtagjait állandóan mozgatta, így nem igazán láttunk a lábai közé. Így csak fogadásból mondta a doki, hogy lány, de nem biztos. Azért volt annyira megható ez az egész, mert az apukája most találkozott vele először. A pocim is nemrég kezdett nőni, úgyhogy számára eddig hihetetlen volt az egész, hogy tényleg ott van.
A méhlepényem még mindig mélyen van, a méhszájat meg nem vizsgálta, nem tudom, az uh.-on látszik-e valami, gondolom a belső méhszáj esetleg. Szombaton megyek hozzá, de szerintem csak a "kezével" nézi meg, úgyhogy nem hiszem, hogy nekem lesznek értékeim, mennyire vagyok kinyílva, rövidülve. Nem tudom, ez jó vagy rossz, mármint hogy nem tudok róla. Mindenesetre szigorú fekvést rendelt el, aminek nem örülök, 20 órát még tudok feküdni, de 4 óra kell ellátni magam. A férjem megeszik bármit, de én ugye nem tehetem meg...A kajarendelés nem jött be.
A magnerotba 500mg van, továbbra is azt szedem, amióta dupláztam, azóta jobb, de bőven van még keményedés, van úgy, hogy egymás után többször, van mikor egész nap néhány. De a fekvéskor több, ami a doki szerint nem lehet. Nyilván ha fenn vagyok, nem érzem annyira, elterelődik a figyelmem. Háton fekve jön rögtön a keményedés és akkor is, ha egyik oldalamról a másikra fordulok.
Kisvirág! Örülök a jó eredményednek. Én is Canestennel kenem, de szerintem nem segít.
Hát, ez hosszú lett, bocs,megyek is lefeküdni. A hétvégén nem jutok géphez, akkor a férjemé és egy percre sem nélkülözi Kép

Mári

Kép
mári
 
 


Szia Annamari!
Amikor mondanak egy számot a méhszáj állapotára, esetleg észreveszik, hogy kinyílt vagy megállapítják, hogy rövidült a méhnyak, azt mind kézzel vizsgálják, úgyhogy ha szombaton mész dokihoz és az megvizsgál kézzel, akkor biztos jelezni fogja, ha nincs rendben valami a méhszájjal, méhnyakkal!
Pihenj sokat és nyugi!!!!
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!

Éva: Azt hiszem nekem egyenlőre elég lesz a sima magnézium. Nem akarom elkiabálni, de pár napja nem nagyon keményedett a pocim (kopp-kopp-kopp).

Babcika: köszi a megnyugtató szavakat Kép Igyekszünk sokat pihizni.

Annamari: örülök, hogy mindent rendben találak a babánál Kép Gondolom a párod boldog volt, hogy ő is láthatta a picurit. Az én párom már sokszor látta a kicsi fiát. Minden orvosi vizsgálatra elkísér. Ki nem hagyná Kép Szerencsére a munkabeosztása olyan, hogy meg is tudjuk oldani Kép
Nekem kézi vizsgálattal állapította meg az értéket a doki. Úgyhogy szombaton biztos fogja mondani. Ez az a bizonyos "C" érték.
Remélem rendben talál mindent. Pihizz sokat és ne koncentrálj a keményedésekre!

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok! Már várom nagyon a szombatot és megnyugodtam a kézi vizsgálat ügyében. Köszi
Most én is kevesebbet keményedem, nem tudom minek köszönhetem, de nagyon jó érzés, nem parázom annyira. És mostanában nagyon püföl a picúr, megfigyeltem, hogy olyankor csak azon a területen keményszik be a méh és szerintem ez normális, csak a többi keményedéstől félek.
Persze, lehet, hogy csak magamat nyugtatom. Kép
Ez a sok fekvés nagyon tud fájni, főleg, hogy a babám csak a bal oldalamat szeretiKépJó lenne tudni, mennyifelkeléssel nem ártok a méhszájnak, mert akárhányszor felkelek az ágyból, lelkiismeretfurim van.

Mári

Kép
mári
 
 


Annamari: mi volt szombaton? Rendben van minden???

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág! Minden ok volt, nem vagyok kinyílva!!!!! Így most nem kell állandóan feküdni. Eddig nagyon jól megvoltam a keményedésekkel, de ma éjjel többször arra ébredtem, hogy nagyon feszül a hasam és be vagyok keményedve. Azóta csak 2x volt, kivéve a magzatmozgás okozta keményeket. Tegnap este úgy püfölt, hogy alig tudtam elaludni. Kép Te hogy vagy?

Mári

Kép
mári
 
 


Szerintetek a hasmenés mennyire veszélyes? Aggódjak miatta? Remélem, csak az anyósom finom szilvalakvárjától van... Olyan félelmetes, hogy próbálod magad nyugtatni és néha sikerül is, de ettől függetlenül bármikor kinyílhat a méhszáj úgy, hogy nem is tudsz róla és csak 4 hét múlva tudod meg. Én például szeretnék húsvétkor hazautazni a szüleimhez, akik a világ végén laknak. Nagyon jót tenne a lelkemnek.... De így nem merem bevéllalni a nagy utazást. Kép

Mári

Kép
mári
 
 


Szia Annamari!

Örülök, hogy jól vagytok Kép
Hála égnek kedden nekünk is csupa jókat mondott a doki. Úgy néz ki a pihenés megtette a hatását. Szépen helyreállt a méhnyakam. Be is írta a könyvbe, hogy C3000 Kép Most már nem kell egyfolytában feküdnöm Kép 3 hét múlva randizunk a dokival. Kivéve, ha valami extrát nem érzek.
A kiscsávóm nekem is szokott keménykedni a mozgásán kívül is, de valahogy úgy érzem nekem ritkultak.

Az a hasmenés mennyire komoly? Minden nap többször mész? Mert ha igen szerintem menj el a körzetihez. Nehogy valami vírus okozta legyen.
Amúgy néha én elég nehezen megyek wc-re, de vannak napok, amikor meg hasmenés jellegű. Gondolom az enyém nem víros okozta lehet, mert csak 1-1 nap van ilyen.
Olyan furcsa, hogy amióta babát várok sokkal jobban figyelek minden apró dologra, mármint ami a szervezetemet illeti.

Ami a méhszájat illeti tényleg rossz, hogy nem érzed mikor nyílik meg. De ha most rendben vagy és kíméled magad, pihizel, fekszel akkor nem lehet semmi baj.
Ami fontos, hogy próbálj meg nem egyfolytában arra gondolni, hogy kinyílik, mert akkor bemagyarázod és szépen meg is fog nyílni.
Mondogasd magadba, hogy rendben van minden és csak a szüléskor fog kinyílni. Lényeg, hogy ne negatívan állj hozzá. Tudom, hogy nem könnyű, mert neked is volt elég sok gondod eddig is.

Csak a saját példámat írom: az elején sokat görcsöltem és mindig azt néztem mikor jön meg. Egyfolytában lestem mikor fogok vérezni és tessék szépen "megszugeráltam" magam és be is jött a vérzés a 6. héten. Szerencsére nem lett belőle tragédia. Innentől kezdve próbálok pozitívan csak a jókra gondolni. De hát szerintem eddig bejött lásd, mégsem műtenek meg Kép
Ahogy Györesz is javasolta esténként gondolatban szép kis masnit kötök a méhszájra, hogy zárt maradjon. Hú lehet, hogy most tök hülyének nézel Kép
Azt nem mondom, hogy egyáltalán nem szoktam parázni, csak igyekszem leküzdeni.

Na lelövöm magam Kép
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Kisvirág!
Örülök, hogy minden rendben és nagyon ügyi vagy, hogy ilyen pozitívan állsz hozzá a dolgokhoz, ez rengeteget tud segítni mindenben!!!!

Annamari!
Nekem annak idején a sok magnéziumtól állandóan ment a hasam és nem okozott gondot, ha viszont olyan igazi hasmenésed van, akkor érdemes elmenni a dokihoz, viszont szerintem a babára nézve nem okoz gondot! Nyugi-nyugi-nyugi!!!! Te olyan lehetsz mint én voltam, mindig mindenen paráztam és én is rettegtem a hosszabb autóutaktól, totál kivoltam amikor ezeken a sz.r utakon mentünk autóval és éreztem ahogy rázkódik a hasam, húúúúú mindig nagyon féltem! Én annó nem próbáltam, de állítólag nagyon hatásos a kismamáknak való haskötő, mert nagyon jól alátámassza a hasat és csökkenhetnek a keményedések!

További jó pocakosodást és kitartást!!!!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!
Köszi a nyugtató szavakat. Szerencsére a hasmenés csak egyszeri alkalom volt, csak hallottam, hogy köze lehet a méhszájhoz. De tényleg a lekvártól lehetett, ami viszont jól jön majd szorultabb napokonKép. Bocs.Kép Azért már én sem aggódom annyira nagyon, csak kicsitKép
Amikor én is állandóan rohantam ki a Wc-re, hogy nem-e vér az, amit érzek és elég sokszor vér is volt, az sokkal íjjesztőbb,rosszabb állapot volt.
Örülök, hogy neked is jókat mondott a doki, Kisvirág! Akkor most egy kicsit megkönnyebbülhetünk! Úgy érzem, a keményedéseket nagyban befolyásolja az időjárás és a babó aktív mozgása.
Györesz! Milyen babázni? Én még el sem tudom képzelni, milyen lesz, ha megszületik.
Szép hétvégét nektek!

Annamari

Mári

Kép
mári
 
 


Szia Annamari!
Én mindig álmodoztam, hogy milyen lesz, ha majd megszületik a fiam, de valahogy a legközelebbi pillanatba is olyan távolinak tünt és nem tudtam felfogni, hogy anya leszek és hogy hogy fogok gondoskodni egy kisemberről, de amikor megszületett minden természetessé vált és mindent ösztönösen csináltam, mintha tanultam volna! Persze az első hetek, hónapok nehezek, sok akadályba ütközik az ember, minden apróságon aggódik, de aztán egyre könyebben veszi az akadályokat, megismeri a kisbabája jelzéseit, a különféle sírását, figyeli ahogy fejlődik, ahogy kommunikál és minden nap egy csoda!!!! Ha tőlem megkérdezi valaki, hogy milyen anyának lenni én mindig azt mondom, hogy a világon a legjobb dolog!!!!! Norbi holnap lesz másfél éves és egy igazi kis örökmozgó ördögfióka, az én nagy szerelmem!!!!!!
Bocsi ha sok voltam, de hamarosan Ti is így fogtok beszélni!Kép
Tényleg, hanyadik hétben vagytok?

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györesz!
Nagyon szép, amit írtál! Nem voltál sok! Most töltöttem a 23.hetet. Neked meg már szép nagy fiad van!
Annamari

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok Kismamák!

Gondoltam én is leírom a történetemet megnyugtatásképp, hogy igenis végig lehet csinálni kinyílt méhszájjal is a terhességet! :-)
Nekem a 22.héten lett 2100-as méhszáj, és méhszájzáró műtétet csinált a dokim. Ezután napi 20-22 óra fekvés volt a napi adagom, ehhez szedtem még magnéziuomt vmint nospát.
A 28. héttől voltak joslófájásaim, mégis sikerült kihúznom a 38.hétig és született egy gyönyörű kislányom 4000 gr-al és 58 cm-el. Jövőhéten lesz 8 hónapos a kis drágám!
Szóval mindenkinek kitartás ! :-)

kriszta
noramara
 
 


Sziasztok!

Hát én is irok egy pár sort...
Nekem a 30.héten vették észre,hogy megnyilt a méhszáj (2100),igy be kellett feküdnöm 1 hétre a korházba,infuziora,magnéziumra,stb.,stb.,stb.
Méhszájzáro mütét már szoba sem kerülhetett,mert ilyenkor azt már nem csinálnak.
A korház után kimélö üzemmodban voltam otthon,továbbra is szedtem a magnéziumot,és ha jol emlékszem a nevére a gyogyinak:Spuropen-t.
Az én kisfiam is 38 hétre született meg,4kg4dkg-mal,és 57 cm-rel.
Most voltunk 1 évesek,és jo nagy baba!!!
Fel a fejjel,és kitartás,megéri a gyümölcse...Kép

K

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok! Köszi a bíztatást! Szép végeredményt sikerült összehoznotok! Én most csak azon aggódom, hogy vállaljam-e be a nyagy utazást, a szülőknél szeretném a húsvétot tölteni, templom, szentelt húsvéti étkek stb., nagy lelki feltöltődés. Legutóbb még nem voltam kinyílva, így nem is fekszem szigorúan, csak nem tudom, mikortól kellene még jobban pihizni és az utazással nem csinálok-e nagy hülyeséget. Nem lenne rossz, ha a kinyílásnak lenne tünete, hogy tudjam, veszély!!!! Apropó, bocs, de a szeméremajkak feszülése nem ilyen jel? Remélem, csak a méhem növekedése okozza már pár napja.
És még valami. 23. hétben járok, elvileg a jövő héten kellene a méhemnek a köldökig érnie, de a keményedésekből és a pici püföléséből egyértelműen látszik, hogy a köldök fölött van már kb. 2 cm-el. ????
Jó babázást nektek! Kriszta! A jóslófájások idején nagyon izgultál?
Sziasztok: Annamari

Mári

Kép
mári
 
 


Szia Annamari!
A szeméremajkak feszülése az egész"alsodra"nehezedö suly miatt van,nekem is volt,nem kellemes,de szerintem nem baj!
Majd szülés után a sok kellemetlenségek közül ez az egyik,ami meg fog szünni.Kép
Hát utazás.....ha mindenképpen el szeretnél menni,akkor nagyon vigyázz magadra.Ne függ.helyzetben ülj,hanem amennyire tudsz, dölj hátra félig fekvö helyzetbe,ugy nem nehezedik akkora suly a méhszájra.Elöre szolok nem lesz kellemes,én egy nagyobb utazás után azt hittem megszülök,annyira keményedett a pocakom.Nagyon megijedtem,utána csak feküdtem,és feküdtem.Az biztos,hogy a hosszu ut már nem tesz tul jot,pláne ezek a hülye kátyus utak...kizötyögik a babát az emberböl....
Ha megteheted,akkor néha állj fel,és nyujtozkodj egy picit a vérkeringés javitása miatt.


Vigyázz magadra,szia:Kinga

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Kriszta és Kinga: mindkettőtöknek köszi a bíztatást Kép Aranyosak vagyok. Gratulálok a csöppségetekhez Kép Nagyon édik lehetnek.
Én legközelebb 27. héten megyek dokihoz. Most 25. hetes múltam. Remélem nem lesz semmi gond a továbbiakban Kép

Annamari: jó, hogy neked is szűnnek a keményedések. Nekem is nagyon lent volt a baba, de kb. 2 hete feljebb jött. Reméljük neked is feljebb "mászik". Az utazáshoz nem nagyon tudok tanácsot adni. De, szerintem, ha most minden rendben van, akkor nagy baj nem lehet. Ha autóval is mentek menetközben álljatok meg többször. És próbálj egy kicsit félfekvő pozícióba ülni.

Mi hétfőn voltunk a Praxisba 4D-n Kép
A kicsi fiúval minden rendben. Gyönyörűen látszódott mindene. A mérete nagyjából a korának megfelelő (25+3) és már 844 gramm. Végre hallottam a szívhangját is. Nagyon szuper Kép Természetesen végigaludta az egészet. Próbálta az orvos ébresztgetni, de nem akart felkelni. Nagy nehezen egy lábnyújtást azért elértünk nála. Viszont olyakat ásított, hogy azt hittem kiesik a száján. Csudapofa volt. Kép

Puszi
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!
Az utazás megvolt, még szerintem élvezte is picúr, lelkileg feltöltődtem, alig volt keményedés-vagy nem vettem észre?- így úgy éreztem, már nem lesz gond, ha a múltkori sok keményedés nem okozozz gondot, ez meg se kottyan. Hát tévedtem, megrövidült a méhnyak és fel van puhulva gondolom a méhszáj- ismét szigorú fekvés. Gynipralt szedek 3xfelet, fel kell póckolni a csípőm, lábam. Ezzel az a gondom, hogy nagyon kényelmetlen, fáj mindenem, elég felküzdeni magam a párnákra-mondjuk az ágyat már kipóckoltuk téglával, így nem olyan macera- de nem is ez a gond,ezt elviselem, hanem nagyon kényelmetlen a méhecskémnek és állandóan keményedek. Lehet, hogy így nincs teher a méhszájon, de a keményedéstől nyílik ki elvileg. Most úgy érzem, ördögi körben vagyok...

Mári

Kép
mári
 
 


Szia Annamari!
Nagyon sajnálom, hogy romlottak az eredményeid és teljesen megértelek, hogy most nagyon nehéz Neked és kényelmetlen a sok fekvés, stb., de bármennyire is nehéz előbb utóbb túl leszel rajta és a kezedben tarthatod a kisbabádat és akkor majd azt mondod, hogy érte százszor-ezerszer ennyit is kibírtál volna!!!! Amúgy szerintem ha nagyon kényelmetlennek érzed a felpócolást, az is elég ha csak fekszel minél többet! Én soha nem pócoltam fel a lábamat!
Annak idején én is Gynipralt szedtem és még úgy is rengeteget keményedtem, de mégis kihúztam! Neked is menni fog, kitartás!!!!!!!
Hanyadik hétnél tartassz?
Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Köszi Györesz!
26+3. Úgyhogy túljutottam az első célkereszten...a következő cél a 28. hét...Csak addig még hátra van a terheléses vércuki a héten valamelyik nap és nem szívesen kelek fel az ágyikómból...Egy dolog aggaszt még, a gombis fertőzésem, ami már több hónapja nem szűnik, a doki nem törődik vele-ezek szerint nem minden fertőzés száll fel előbb-utóbb? Most, hogy közelebb van a bébimhez, aggaszt...Az is bosszant, hogy 2006-ban sem tesznek többet a koraszülés elkerülésének érdekében, mint mondjuk 2002-ben...
Most újból elolvasom az elejétől a topikot-most van időm...Kép Holnap jön a hugim, és átveszi férjecskétől a tenniovalókat. Már nagyon várjuk...
Annamari

Mári

Kép
mári
 
 


Szia Annamari!
Hát Te totál abban a cipőben jársz, mint én régen! Nekem a 15. héttől egész a szülésig coli baktériumom volt és én is nagyon izgultam miatta. Kaptam rá kúpot, amitől bevéreztem, aztán hüvelykrémet, de az sem mulasztotta el, aztán meg szájon át gyógyszert, de ez már a 36. héten volt. Én nagyon aggódtam emiatt, de az orvosom mindig nyugtatott, hogy ez nem vészes és csak egy eldurvult fertőzés tud gondot okozni ilyen esetbe. A gombás fertőzésedre kapsz valamit? Mert ha igen, az jó. Bár lehet, hogy nem szűnik, de nem is tud elfajulni. Terhesség alatt nagyon megváltozik minden odabent és ezért sokkal könnyebben megtelepszenek a bacik, gombák! Én mindig azt mondogattam magamnak, hogy a dokim csak tudja mit csinál és ha megbízok benne, akkor próbáljak meg nyugodt lenni! Ha esetleg nagyon bizalmatlan vagy a dokiddal szemben etéren, akkor esetleg kérd ki más doki véleményét is!
Ha egy kicsit felkelsz az ágyikódból és picit sétálsz, attól nem fogsz kinyílni, ne félj!!!!! Sokan nyitott méhszájjal tették a dolgukat, mert muszáj volt és kihúzták, biztos veled sem lesz baj!!!!!!!!!!!!!! Drukkolok Neked nagyon!!!!!!!!
Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györesz!
Nem tudom, milyen gombám van, azt mondta a doki, ilyen elő szokott fordulni,de csak szemre állapította meg. Már 2x kaptam rá kúpot, de nem használt. Bízom a tapasztalatában, csak azért néha parázunk mindenen ugye, hiszen azt érzem én legalábbis, hogy még magándoki mellett sem vagyok teljesen biztonságban...A keményedések már a 13. héttől jelentkeztek, de míg nem okozott rövidülést, addig nem igazán törődött velük. Én akkor kezdtem el olvasni a topikot és tudtam, hogy ez egy alattomos dolog, de csak én aggódtam. Aztán teltek a hetek, a doki sem, a családom sem törődött ezzel, én meg kezdtem úgy érezni, hogy csak én aggódom túl. Pedig legszívesebben már akkor vállaltam volna a fekvést. Aztán rám hatottak a többiek és egyre többet csináltam. De mostantól csak az ösztöneimre hallgatok...A hugom védőnő, tavaly végzett és nem is hallott a keményedésekről....Az vígasztal, hogy már a 27 hét közeledik, csak kibírjuk ezt a néhány-azért még elég sok- hetet.
Jó, hogy benézel ide Kép

Mári

Kép
mári
 
 


Még annyit, hogy ilyen helyzetben mikor érdemes beszerezni a dolgokat, ugye jöhet hamarabb a babó, de mégsem akarok még beszerezni mindent...nem babonából, de valahogy nem visz rá a lélek, hogy már összekészítsem a kórházi cuccokat. A bababútort, rucikat, kocsit viszont szívesen beszerezném, de fekve elég bajos és nem élvezetes lesz.

Mári

Kép
mári
 
 


És még egy: mivel a terhességem elejétől adódtak gondok, egyszer sem voltam tornán-ez nem is nagyon izgat-, meg szüléselőkészítőn. Ez már jobban izgat. ? Csak jöm majd ösztönösen, mit kell majd csinálni szülésnél, igaz?
Most olvastam azt a részt, amikor megszületett a babód. Jó erőt meríteni abból, min mentetek keresztül, ugyanazok az aggodalmak, amiket én is érzek és senki más nem ért meg teljesen, csak aki átélte, átéli.

Mári

Kép
mári
 
 


Szia Annamari!
Én is épp így voltam, hogy hiába aggódtam és keményedtem rengeteget, sokszor mondták a szüleim, barátaim, hogy talán túlreagálom és nem lesz semmi gond! Sokszor sírtam, hogy higyjék már el, hogy nem szimulálok, de én érzem, hogy rengeteget keményedik a hasam és igenis érzem, hogy ez nem jó!!! Aztán kezdték megérteni, de még akkor is mondták, hogy azért sétálni, mozogni kell, mert teljesen elgyengülök és majd nem lesz erőm a szülésnél. Ebben igazat adtam Nekik és a terhesség előrehaladtával kicsit bátrabb voltam és napi egy-két órát sétáltam, tettem-vettem, már nem feküdtem olyan szigorúan! Mi a 34. héten vásároltunk meg mindent és jól is tettük, mert két hét mulva megszültem!
Hidd el majd Te is érezni fogod, hogy mikor jött el az ideje, hogy egy kicsit többet sétálj, mozogj.
Én nem jártam sem tornára, sem szülésfelkészítőre és mégis gond nélkül megszültem! Szerencsém volt és egy nagyon kedves szülésznőt fogtam ki (mert én azt sem fogadtam), aki mindig mondta, hogy mit csináljak és én próbáltam követni az utasításait és segített! Ha az megnyugtat, akkor esetleg fogadhatsz szülésznőt is!
Továbbra is sok erőt és kitartást kívánok Neked, Nektek és ahogy írtad is csak az ösztöneidre hallgass, mert egyedül Te érzed, hogy mi zajlik odabent és most még egyedül Te vagy a felelős azért a kis csöppségért! Pihenj sokat, de ha egy kis mozgásra vágysz akkor egy pici biztos nem árt, csak mindig szép lassan, semmi megerőltetőt!

Minden nap benézek, úgyhogy ha gondolod kérdezz nyugodtan, én is folyton ezt tettem!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Köszi Györesz!
Jó olvasni a soraidat!
Tegnap jött meg a hugom, most olyan, mint egy duracell nyuszi, kitakarítja a lakást stb. Azért beszélgetni is van időnkKép
Holnap betöltöm a 27. hetet!!!!

Puszi neked is!
Annamari

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!
Kisvirág! Remélem jól vagy! Még láttalak a nyári topikban néhányszor, csak bekukkantottam, írni csak ide írok.
A hugom hétfőn hazautazott, nagyon sokat jelentett, hogy itt volt. Kár, hogy nincs végig itt a segítség, mennyivel gyorsabban, nyugodtabban telnek úgy a napok... Anyukám nem tud jönni, a beteg nagyim miatt, anyósom meg ráérne és olyan viszonyban is voltunk, hogy azt hittem, rá számíthatok, ha baj van. De nem. Már nem neheztelek rá, a betegsége miatt-depresszió- ilyen szerintem. Már én akarok rajta segíteni, de nem tudok. Így kettecskén vagyunk a férjemmel, aki nagyon igyekszik, de néha kifakad a sok tennivalótól. Na olyankor érzem azt, hogy nagyon egyedül vagyok és dacból vacsit készítenék, virágot öntöznék, kukát ürítenék, de neeeem!!!!!mégsem!!!!Csak kibírjuk valahogy. Csak az állandó para ne lenne, hol a magzatvizet érzem szivárogni, hol meg azon filózok, a rendes mentőt kell-e hívni vagy taxit hívjak, ha jön a baj! Bocsi, tudnék kisregényt is írni. de így is fárasztó vagyokKép
De azért jól vagyok és mindíg megvígasztalom magam! A hétvégén a férjecském és a hugim megvették a kiságyat mindenestől a kikában, meg kaptam tőlük egy csúcsszuper hintafotelt lábtartóval, 90ezerről volt 30valamennyire leárazva! Minden nap beleülök pár percreKép Alig várom, hogy már szoptathassak benne!
Bocs, végül tényleg kisregény lettKép
Annamari aki pénteken lesz 28!

Mári

Kép
mári
 
 


Annamari!

Nem akarok rádijeszteni, de ha tényleg fertőzésed van, akkor erőltessél ki egy kenetvételt! Nekem a 13. héten volt egy gombás fertőzésem, ami szerencsére elmúlt, de később, a 27. hét környékén éreztem, hogy nincs minden rendben és mondtam a dokimnak, hogy vegyen kenetet. Azt mondta, még korai, akkor is, ha ikreket várok. Aztán végül levette, de mire megjött az eredmény, késő volt. 24 órát tudtam szedni az antibiotikumot, mert 30 hét 5 napra megszültem. Most van két csodaszép, egészséges 13 hónapos fiam, de az első 2 hónapot nem kívánom senkinek.
Jaj, és nálunk Streptococcus Agalactiae volt a tettes, ha minden igaz. És én végig zárt voltam, rövidült méhnyakkal ugyan, de zárt.
Szóval csak azt akartam ezzel mondani, hogy még ha maximálisan megbízol is a dokidban, ha úgy érzed, h valami hibádzik, akkor mindenképpen vetess kenetet.

Minden mamának gratulálok a babákhoz, kismamiknak a pocaklakókhoz. Öröm olvasni, hogy legalább másoknak sikerült az, ami nekem nem.

Üdv mindenkinek:
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia Annamari!

Én ugyanabban a cipőben járok, mint te. Nagyon örültem amikor végigolvastam ezt a topikot és látom nem vagyok egyedül a problémámmal, és sokan szültek már így egészségs kisbabát.
Én most tartok a 26 betöltött hétnél. Húsvétig minden rendben volt, aztánm a húsvéti körút után egyik napról a másikra bekeményedtem, hogy alig bírtam hazasétálni a munkahelyemről. Ez így volt még 2 napig mikor elmentem a dokihoz, ahol megtudtam, hogy 2100 a méhnyak és kicsit ki van nyílva a méhszájam. Azóta itthon fekszem és számolom a napokat. Én magnesii citrisi-t szedek plusz amikor nagyon keményedek (frontokkor) akkor halidort. Azóta nem romlott, de nem is javult az állapotom. Vannak jobb napok és vannak nagyon rosszak, én meg csak aggódok:-(

Üdv: Éva
ewa
 
 


szia Ewa.

Emlékszel még rám a szolnoki topikból?
véletlenül tévedtem csak ide,de nagyon örülök,hogy ismét "találkozunk".persze hallhattom volna jobb híreket is rólatok Kép
De amúgy csak biztatni tudlak,hogy nem lesz semmi gond.egyébként nekem is mindkét gyereknél idő előtt kinyílt a méhszáj.Zsoltinál 34hetesen volt 2110- akkor Erdődi engem is szigorú otthoni fekvésre ítélt+magn.citrici 3*2+halidor.megijesztett rendesen,hogy nem lenne valami jó ha megszületne mert nem bizti,hogy érett lenne a tüdeje.szerencsére túlhordtam 3nappal.Sziszivel már rosszabb volt a helyzet.a 19héttől keményedtem+szívritmus-zavarom lett (+a 16.héten pecsételő vérzés stb.stb),úgyhogy a sok ideg hatására a 30héten nekem is 2100 lett a méhszáj.ekkor már gondoltam,hogy tovább fog nyílni Kép úgyhogy a 30héttől tente otthon (amúgy vele Emődihez jártam) 33hetesen voltam kontrollon ahol már 2111-es volt,kinyílt a belső is és hogy még "nyugodtabb legyek azt mondta kevesebb a magzatvíz is.másnap reggel már a kórházban találtam magam azzal a megnyugtató helyzettel,hogy ha a magzatvízzel tényleg gond van -szülésig, ha nincs akkor csak a 36.hétig kell benntfeküdnöm.de a kórházi élményekről most inkább ne.a végére lépek inkább:sziszit is túlhordtam 2nappal (szintén magnézium cit.szedtem)
úgyhogy ne izgulj.a legrosszabb esetet ha nézzük és megszületik idő előtt én ismerem a koraosztályt (zsolti betegség miatt lekerült)és az ott dolgozókat és csak jókat tudok mondani.nem egy pl.26hetesen született baba jött onnan haza (szomszédomé).

Na befejezem.ha gondolod írhatsz az e-mail címemre is.puszi mki

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Elszállt a jó hosszú írásom!

Mári

Kép
mári
 
 


Akkor mégegyszer!
Annamari! Jó hogy írtál, holnap megyek dokihoz, igaz, mintha elmúlt volna a gombim, mióta a koraszülés miatt aggódom, de magától, mert legutóbb elfelejtettük a receptet. A doki nem tudom miért, én a rossz hír miatt! De mindíg ugyanazt a kúpot kaptam + Canestent, ami 3 hónapja nem segített. Bár azt mondta, a keményedések okozták a rövidülést, felpuhulást. A 13. héttől vannak, amikkel nem törődött 3 héttel ezelőttig. Majd megpróbálok kenetet kérni, de nyuszi vagyok és kicsi, ő meg olyan nagy darab!
Nagyjából tudom, mennyit szenvedhettetek, olvastam egy-két dolgot a koraszülésről, babákról, szülőkről, a kórházi létről, a bizonytalanságról, hogy még nem tarthatod a karjaidban stb.! Sokat sírtam a történeteken, őszintén átéreztem. Még velünk is megtörténhet, de míg előtte állok, az én mostani szenvedésem pici ahoz képest...Nagyon nagyon örülök, hogy a vége 2 egészséges gyerkőc!!!

Ewa! Már azt hittem, csak én írogatok ide, azért nem is jelentkeztem. Azért nem örülök, hogy itt vagy, csak egy kicsit! Akkor együtt számoljuk a heteket és együtt örülünk minden napnak! A frontokat én is nagyon megérzem, és akkor jobban parázok. Meg mikor máshogy fáj a derekam, meg azt képzelem, szivárog a magzatvíz. Szóval nem könnyű. A fekvést hogy bírod? Nekem már sehogy sem jó és a méhecském is többet keményedik, mióta fekszem. Én úgy érzem legalábbis. Felpóckoltuk az ágy végét 2-2 téglával. Az elején szorított a tüdőm, csúszott fel a méhem stb. De kibírjuk, csak legyen jó a vége. Most csak félig oldalt, félig háton kipárnázva jó. Oldalt fekve reklamálást kapok, feszíti a fejével lábával a testem, háton nem ajánlják és úgy többet is keményedem. Ha megmozdulok, szintén keményedek! Így még fészkelődni sem lehet. A nap csúcspontja a zuhanyzás meg 2 perc erkély, meg reggelikészítés, ebédmelegítés. Ennyi a függőleges, pedig ez a legkényelmesebb, de hát ugye a nyomás...De ezt 10 hónapig is elviselném!!! Csak ne aggódnék folyton!

Mári

Kép
mári
 
 


Szia Annamari!

Tegnap jó napunk volt, voltak vendégeink :-) Kicsi élet ebben az elég ingerszegény környezetben.. igazából az alap aggódást meg az is tetézi, hogy mivel itthon fekszek és nem csinálok semmit nem is tudok semmi mással foglalkozni csak a picivel és hogy miket érzek.
Én a nyákdúgot figyelem mindig..
én pont fordítva vagyok, mint te, nekem fekve jó csak és alig tudok felállni, ülni meg sehogyse. most tervezzük, hogy veszünk egy terhes haskötőt, hogy amikor el kell menni terhestanácsadásra, dokihoz hátha könnyebb lenne. de vannak napok, amikor sehogysem jó. oldaltfekvéssel hasonlóak a tapasztalatok. de olyan aranyos a baba, mert olyankor elkezd csikizni, és addig nem hagyja abba, amíg el nem fordulok :-)
mivel elég erős parlagfű allergiám van, amihez olyankor kezdődő asztma is párosul, így volt már olyan év, amikor 1 hónapot fotelben ülve tudtam csak aludni, így már kicsit edzett vagyok a bármilyen testhelyzetben alvásban :-)
Te hanyadik hétben vagy? a 30 körül lehetsz, ugye? Kisfiú vagy kislány lesz? Nálunk kislány :-)

Cleo: Köszi a biztatást az mindig vigasztal és fel is vidít kicsit, hogy a történetek végén azért mindenki egészséges kisbabának ad életet és általában egész rendes időben. Külön köszi, hogy írtad a koraszülött osztályt!!!
Végülis ha pozitívan akaro, nézni a dolgokat, akkor ez egy pár hetes-hónapos kellemetlenség, de szerencsére a babákat nem veszélyezteti a fejlődésben és az a legfontosabb, hogy ők egészségesek legyenek :-)
nem lesznek klausztrofóbiásak ettől a sok keményedésből adódó szorítástól, vagy hogy élhetik ők át? :-)
írok nemsokára az emiledre is

Ma kicsit rosszalkodunk és elmegyünk bababoltba, haskötő, kismamaruha és nézegetni a babakocsikat, kiságyakat.. :-)))

puszi
Éva
ewa
 
 


Sziasztok.

Tegnap írtam egy jó hosszút,de eltünt Kép bizti tehetséges vagyok. Kép)
Keresnek ám titeket és téged is Ewa a szolnoki topicban Kép
Mári.én is ugyanilyen voltam mint te,mindíg volt valami új bajom,amit kitaláltam magamnak-és a körülöttem lévők idegeire mentem.Főleg a kórházi szobatársaim tüneteit vettem át.persze a többiek is szereztek új bajokat Kép)
nekem volt: magzatvízcsorgás (ez volt a kedven kitalációm), dobog-e a baba szíve?, miért mozog keveset/sokat.stb.stb.Amúgy az ágy megemelése tényleg nagyon jó.mi nem tudtuk megvalósítani így plédekkel pócoltam fel a lábam+fenekem.Tényleg Mári hány hetes vagy?
Ewa.tetszik a hozzáállásod.szerintem is előbb utóbb bele lehet törődni a fekvésbe.főleg a 35.hét 6.napja a jó Kép)
Ewa.Erdődihez jársz? mikor mész újra?
és tényleg nagyon jó minden a koraosztályon itt,nagyon törődnek velük (de inkább ne kerüljetek oda) én 1hétig jártam le,megismerkedtem vagy 20anyukával és senki nem vitte ki nagy gondokkal a kicsit onnan.persze ez sok mindenen múlik.olvastad amúgy a mai(szombati) Néplapot? a koraszülöttekről írnak.elképesztő,hogy már a 280g-os baba is megmenthető.azt is írja még,hogy 750g felett már 70% az életbenmaradási esélyük.Tök jó.
Na lépek elég a fecsegésből.
Minden tentélő anyukának és babájuknak kitartás.szaladhattok még eleget Kép)

szia mki.

ja.Ewa.az én kicsilányom bizti unta odabennt hogy Anya sokat feküdt,mert nagyon eleven és most finoman fogalmaztam.szerintem alpinista lesz.Kép)

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Megyek lassan a szolnoki topicba is, csak el kéne olvasnom a lemaradásomat. tehetségesen a férjem mobiljára rendeltük meg az internetet itthonra, így csak akkor tudok netezni, ha itthon van, nem amikor egyedül unatkozom :-) de köv. hónap, ami mindjárt itt van, már az enyémre rendeljük és akkor aktívabb leszek :-)))

Cleo: édesek a gyerekeid! megnéztem a profilod az emil címért.
a kiscsaj már kb. 1 kg, akkor már 75% a túlélés? :-) Erdődihez járok, elég szimpi, mindent elmagyaráz, lerajzol, beszélget és nem idegesít feleslegesen. 1 hete voltam, akkor semmi romlás nem volt, és megnyugtatott, hogy ne aggódjak, semmi baj nem lesz meg nincs, de a fekvést vegyem komolyan.
a 35. hétig már csak 9 hét van :-) én a 36. hetet céloztam meg szülésre. akkor már a kicsi is elég érett és én is kapok pár héttel korábbi elkelést ajándékba :-)
tegnap olyan volt egy fél órár kimozdulni, elhagyni a lakást! néztünk babakocsit, kiságyat. olyan jó foglalkozni ezekkel! hogy mindenből mennyi féle fajta van! legyen okos az ember mit vegyen.. úgyhogy egyelőre kinézet alapján választottam babakocsit ( okos nő, ilyen kocsid van? piros.. :-)) egy bergon piros alapon virágok, de nagyon aranyos, és sokmindent tud. még persze nem vettük meg, majd a 7. hónapban, meg azért utánanézünk mire is kell figyelni.

na jó sokat csacsogtam :-) ha alpinista lesz a kislányod az csak jó, én is másztam sok szép hegyet még fénykoromban a terhesség előtt :-)

puszi mindenkinek
Ewa
ewa
 
 


Azt elfelejtettem az előbb, hogy mi is megemeltük az ágyat, köszi az ötletet Mári! :-)
Csak a szegény férjem került egy kicsit alacsonyabbra, száműzve lett a drága mellőlem már az ágyból is :-))))
ewa
 
 


Sziasztok! Csak 1 percre ugrottam be, hétvégén csak 1 percre enyém a gép, meg esténként sem vagyok. A férjuram 2. szerelme a gépeKép Bár nemsokára a 3. helyre kerülKép
Szóval nem rosszabbodott az eredmény, így továbbra is itthon fekvés ezerrel. Szerdán uh., végre kiderülhet, fiú vagy lány! Az ágyfelpóckolásnak örült a doki!

Mennem kell!
Annamari, aki most kezdte a 30. hetet. Sziasztok!

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Tegnap akadtam erre a topicra, eddig csak máshol jártam. Első gyermekemet várom, most vagyunk 33+5, és egy hete voltam dokinál, ahol kiderült, hogy a cervix 2222. Pontosan nem tudom, hogy ez mit jelent, csak annyit, hogy kb 1 ujjnyira kinyíltam. Nekem nem mondta az orvos, hogy feküdnöm kellene, csak hogy kímélő életmódot kell folytatnom, lassan és óvatosan mozogni plusz kaptam nomrodipine-t. Ez vérnyomás csökkentő, bár a vnyomásom teljesen normális, de állítólag lazítja az izmokat, ezért erre a problémára is jó lesz.
Szerintetek probléma, ha nem fekszek, de keveset mozgok, nem nagyon járok el itthonról, és max naponta 1x megyek le az utcára?
Én is borzasztóan szeretném kihúzni a 36. hét végéig, mert azt szeretném, hogy a kisfiam egészséges legyen.

Előre is köszönöm a válaszaitokat,

M.Ági

Kép
agnesm
 
 


Sziasztok!
Ági! A 33+5 nap már nagyon jó, de én azért feküdnék még vagy két hetet. Lehet, hogy nem annyira szigorúan, de a lakásból nem tenném ki a lábam. Nem emelnék, hajolgatnék és nyújtózkodnék. De ha az orvosod sem parancsolt rád, akkor biztos nem kell annyira szigorúan venni, csak a biztonság kedvéért. A betöltött 34. hét már nagyon nagyon jó akkor is, ha baj lenne, már alig várom, hogy ott tartsak! A c értéked azt jelenti, hogy 1 cm-rel rövidebb a méhnyakad és ki vagy nyílva 2 cm-re a külső, belső méhszájad és középen is. A rendes érték a c:3000.
Az orvosokat nem értem egyébként, azt hangoztatják, milyen fontos a megelőzés és nem ítélnek szigorú fekvésre meg kapsz magnéziumot maximum. Én már akkor feküdtem volna, amikor még csak keményedtem, hogy megelőzzem a bajt, de senki nem aggódott, csak én és így nem tudtam megelőzni. Most sem veszi komolyan a család a fekvést, mozogjak, mert nem lesz erőm szülni, legyengülök stb., de inkább legyengülök, mint korababám legyen, mert nem fekszem eleget. Legszívesebben tényleg csak pisilni, meg zuhanyozni kelnék fel, de segítség nélkül nem lehet ezt megodani...

Annamari: kértem kenetet, de azt mondta a doki, hogy szülésig még 5x előjöhet, a sima gomba meg nem okoz gondot és elmúlt. Szóval azt a következtetést vontam le, hogy a kenet azért kell, hogy szüléskor a szülőcsatornán ne fertőzze meg a babát. Itt megint mérges vagyok, mert a felszálló fertőzéseket akkor nem lehet kivédeni, mert nem vesznek hetente kenetet hogy észrevegyék nincs-e gubanc? Szóval hol van megint a megelőzés?

Ewa: hogy bírod a fekvést? Jó, hogy kikapcsolódtál kicsit. Szombaton voltak itt a szüleim, jó volt! Most rengeteg kajánk van. Sajna messze leknak és csak egy napra-pár órára tudnak jönni nagymamim miatt. Ez annyagilag nem éri meg, ezért ritkán jönnek. De kibírjuk!!! Én mindíg úgy éreztem, ha lefoglalom magam, teszek-veszek, meg ülve állva nem keményedek annyira, mint fekve. De a fekvés tehermentesíti a méhszájat, mégha többet keményedek is. Mondjuk a doki azt mondta, hogy akkor van keményedés, ha fenn vagyunk, fekvéskor kevesebb...

Cleo: igen, nagyon parázós vagyok, nekem is a magzatvízcsorgás a kedvencemKép

Annamari

Mári

Kép
mári
 
 


Ági! Nem mondta a doki, miért nyíltál ki? Mert ha keményedsz és azért, akkor magnéziumot kellene szedni, ehez nem kell recept, én 3X2 magnerot-ot szedek. 3x1 meg se kottyan, azt keményedés előtt is szedtem, ennél több meg nem használ, most tudtam meg.

Györesz! ha még itt vagy, vagy valaki, aki tud segíteni! Mivel táppénzen vagyok ugye, jár -e a szülési szabadság, Az ugye teljes fizu, több mint a táppénz... Meg a császár ill. komplikációs szülés több, mint a sima? Mennyivel általában.

Sziasztok: Annamari

Mári

Kép
mári
 
 


Szia Annamari!

Köszönöm az infokat, igyekszem pihenni és arra koncentrálni, hogy még minimum két hétig elhúzzuk a terhességet. A doki nem mondta, hogy miért nyíltam ki, szerintem ő sem tudja. Szerintem nem voltak és nincsenek most sem rendellenes keményedéseim, bár nincs tapasztalatom, mivel ez az első terhességem. Olvastam, hogy napi 10 - 15 még belefér, de nekem nincs annyi és nem is volt. Ráadásul görcsöt sem tapasztaltam soha, sem fájdalmat, szóval eddig a terhességem könyvbeillően problémamentes volt. Nem volt gond sem a vérnyomással, sem a súlyommal, nem vizesedek, nem ég a gyomrom, stb. Talán a munkában töltött utolsó két hetem lehetett megterhelő, de ezt csak én gondolom.
Arra gondolok, hogy ha nektek sikerül a folyamatot "leállítani", és adtok nekem tanácsokat, akkor nekem is menni fog. Ja, magnézium: a doki szerint az utolsó hetekben már nem érdemes elkezdeni, mert a szülést nehezítheti.Legalábbis az a mennyiség, ami most segíthetne. Mindenki mást mond, hogy legyen az ember lánya okos?

Üdv., Ági

Kép
agnesm
 
 


Ági! Igaz, én is olvastam, hogy 36. héttől nem szedik. De ha nem keményedsz nagyon, akkor lehet nem szükséges. Bár az még 2 hét. Mondjuk én is az orvosomra hallgatnék, de a fekvés biztos nem árt. Okozhatja még felszálló fertőzés, ha volt már műtét vagy abortusz, de lehet kötőszöveti gyengeség. Nekem a keményedés okozta a 13. héttől aggódom miatta. Az én dokim most azt mondta, ha nincs kinyitva a méhszáj, jöhet bármennyi, ha kinyitotta, akkor egy sem jó, ha van. De orvosa válogatja, sajnos...Jó lenne, ha megegyeznének...

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Ági: ne aggódj! nekem a férjem gyógytornász és a kórházban most sokat beszélgetnek erről nővérkékkel, ápolókkal, orvosokkal - igaz egyik sem nőgyógyász, mert a szolnoki MÁV kórházban nincs ilyen osztály - de általános vélemény, hogy a nyitott méhszáj, ha a baba fenn van és nincs semmilyen hüvelyi fertőzésed,akkor semmi problémát nem okoz. a megeröltetésre vigyázz, de könnyű sétákat tehetsz és a pihenés az sose lehet baj, de megijedni nem kell. én ma pont azon sírtam el magam, hogy az egyik gyógytornász csaj mindig azt magyarázza a férjemnek - csupán megnyugtatás miatt, de engem frusztrál - hogy ő mindkét gyerekét úgy hordta ki, hogy már az 5. hónaptól nyitva volt a méhszája és ki volt tágulva és ő végig dolgozott, sőt még túl is hordta az első babát. a keményedés a veszélyesebb, mert az feszíti is a méhszájat és okozhat ritkán koraszülést, még ha ez más, mint a szüléskor való összehúzódások. nekünk is talán azért kell szigorúan feküdni, mert még jó pár hét hátra van, és azért ezek a keményedések nem kellmesek, a fekvés-pihenés meg lazítja méhet.
kitartás :-)

Annamari: az nagyon rossz lehet, amikor nem fogadják el a körülötted levők, hogy neked tényleg problémád van, vigyáznod kell :-/ a szüleim és minden rokon, ismerős, barát nekem is távol lakik - decemberben költöztünk ide Szolnokra, pont azután derült ki, hogy babát várok. Nekem szerencsére nagyon megértőek, anyukám minden nap felhív hogy vagyok és fel ne kelljek :-) meglepő módon jól viselem a fekvést eddig :-)de szerencsére a gyógytornászok csak 6 órát dolgoznak, így a férjem 1/2 2kor már itthon is van, úgyhogy nem vagyok sokat egyedül. a
engem is riogatnak a legyengüléstől. van egy pár gyakorlat amit fekve lehet csinálni anélkül, hogy megeröltetném magam, néha, hangulattól függően csinálgatom őket. ilyenek az oldalt fekve lábemelgetések pár centi, ami még kényelmes, és ha fordítod a lábfejedet, akkor más-más izomcsoportot mozgatsz meg. szintén oldalt fekve az felső lábat ha kicsit felhúzod, az alsót kinyújtod előre, akkor ha azt emelgeted, akkor a belső comb erősödik. feneket hanyattfeve befeszíted-kiengeded a farizmokat is erősít + ugyanígy a gátizmok. a lényeg, hogy sose érezd hogy erőlködnél inkább naponta többször pár alkalom. a férjem egyik kedvenc tornája, hanyatt fekve felhúzott térddel a medence emelgetése picikét, és ugyanígy szintén a farizmok feszítése-kiengedése, mert ezzel nagyon jól el lehet lazítani a medenceizmokat, ami fontos szülésnél.

puszi Éva
ewa
 
 


Szia Ewa!

Nagyon köszönöm a bíztató sorokat, igazán jól esik a lelkemnek, amit írtál,és megnyugtató is.
Sajnálom, hogy Ti már régen küzdöttök a problémával, de remélem és szívből kívánom, hogy a kitartás meghozza gyümölcsét (mindannyiunk esetében). Szerencsés vagy, hogy a férjed viszonylag sok időt tud otthon tölteni és hogy édesanyád is melletted áll (még ha fizikailag távol is van tőled). Jó érzés, ha az embert szeretik, megértik és támogatják.

Üdv. Ági

Kép
agnesm
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: