Új privát üzeneted érkezett!

Szia Emmamama!

Bori lányom nekem is kb. ennyi ideig evett ennyi idõsen. Nagyon fárasztó volt. Aztán szintén úgy háromhónapos kora körül már pikkpakk megszopta az adagját. Szerintem is várj még, ha van türelmed, mert a babád még mindig tanulja a szopizást, adj neki még egy kis idõt! Ráadásul a La Leche Liga szerint (legalábbis én így tudom) a szoptatásnak MINIMUM 20 percig kell tartania ahhoz, hogy a baba megfelelõ mennyiségû zsíros tejhez jusson.

Hogy álltok a pocakfájással? Kakija hányszor van egy héten? Teát kap-e? Nem lehet, hogy azért sírdogál, mert kezdi érdekelni a külvilág?

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Köszönöm a bíztatást, próbálom gyõzni türelemmel, csak néha fakadok ki.
Kedves Kriszta! Mennyi idõ múlva szoktatok vissza a hosszabb szopikra? Elég rémisztõnek tûnik ez a módszer!!! Emma így is sokat van ébren, amely idõt jobbat nem tudván gyakran sírással tölt ki. Ha a kisfiad simán visszatért a hosszú szopira, akkor biztosan "megalapozott"igénye volt rá. Kedves Dia!Reményt keltõ, hogy gyorsuhat,bár a külvilág ingerei sajnos csak korlátozottan érik, mivel az egyik szemére nem nagyon lát, a másikat pedig gyakran takarni kell. A pocakfájás nálunk is megvan, igen szeles tud lenni, és elég keveset böfizik. Ezt hasra fektetéssel és hátsimogatással "kezeljük", bár kezdem elszánni magam valamilyen gyógyteára. Eddig külön inni nem kapott, az anyósom legnagyobb bánatára. A kaki helyzet is normális szerintem, kb. három hete tértünk rá a két-három napi székletre.
Köszönöm a segítséget, és ha valakinek van még ötlete, szívesen várom!
Emmama
Névtelen
 


Szia Emmama!

Az én kisfiam 10 hetes, szintén hasfájós. Nekünk nagyon bejött a Sab simplex.

cory
cory
 

 
 

Kedves Emmamama!

Nalunk is hasonlo a helyzet, a kislanyom van, hogy 25 percet eszik, de van, hogy 1 orat. En ezzel nem foglalkozom, mert gondolom, mashogy jon a tej, mas sebesseggel, legalabbis en igy magyarazom, hat egyen amennyit akar. Ha mar nagyon sokaig tart, telefonalgatok egyet, es egyebkent ha hallja a hangomat, begyorsit, probald ki te is.

Zsuzsa
zsuzsa73
 


Emmama!

Ádám, amikor úgy döntöttem vége a spártai módszernek, szinte rögtön visszaszokott, egy-két nap alatt, úgyhogy biztosan ez így volt jó neki. Egy ilyen pici baba még nem lehet "rossz", tutira nem azért eszik sokáig, hogy "bosszantsa a mamáját"! :-))) Azóta is, ha valami baja van, és persze este többet szopizik. Ellenben nem szopja az ujját, és a játszócumiról is szinte teljesen leszokott már!

A sírás ellen volt még egy jó módszerünk (a védõnõnek ettõl is fölállt a haja): amikor már végképp kimerültem, együtt aludtunk Ádámmal, õ a hasamon, vagy a karomban, és (lekopogom) nem sikerült elkényeztetni, errõl is leszokott egyidejûleg.

A hasfájás ellen nekünk nagyon jó volt a Gripe Water nevû gyógynövény kivonat, merem ajánlani (csak egy picit drága: ezer forint körül van egy üveg, aminek a negyede sem fogy el)!


Kriszta
MKriszta (nyúl)
 


Szia Emmama!
Az én fiam lassan 9 hónapos lesz,és ez idõ alatt
mindig más idõket szopizott.Elöször 15-20percet,
most nyáron volt hogy csak 5perceket,de sokszor,
most meg van hogy 45-50percet.Ez a kedvétõl is függ.Most kezd nagyon bújós lenni.Ja,és a rendes étel nem kell neki,pedig már nagyon sokfélét kipróbálunk,úgyhogy ha valaki hasonló cipõben jár,írjon nekem valami bíztatót,mert lassan kezdem azt hinni hogy bennem van a hiba.
Elõre is köszi!
Üdv.Z.Mariann
Z.Mariann
 


Biztos van valaki, akivel már elõfordult ilyesmi: 3 hónapos lányom kb. két hónapja õrjöng szoptatás elõtt és közben.Van, hogy egy órát is ordít, mire meg tudom szoptatni. Reggel könnyebb, de napközben és este elég brutális tud lenni.Viszont vannak napok (néha) amikor teljesen nyugodtan eszik.Teljesen kiborít a dolog, mert szegény gyerek tekereg, bordó fejjel ordít, és a múlt héten egy dekát sem hízott, pedig bõven van tejem.
Cumi, cumisüveg sose kellett neki, nem is adtam, úgyhogy nem tudom, mi a gond.

Beri
Beri (beri)
 


Beri, ismerõs!! A rendelõben Szõdy Judit is tucatszám ír ilyen esetekrõl, nézd át az õ tanácsait, jobbat úgyse tudok!

Ami szerintem fontos, próbálj meg nyugodt maradni (jó, jó tudom, nem könnyû), mert ha ideges leszel, megérzi rajtad, és még nehezebb.

Az én fiamnak az is baja volt, hogy fejtem, és emiatt sokkal több tej volt, mint kellett neki, és ömlött a szájába és nem tudta nyelni.

Esetleg próbáld meg elõbb szoptatni, mint várható lenne. Vagy változtatni a külsõ körülményeken, halk zene, vagy sötétítés, vagy esetleg pont fordítva, valami érdekessel lekötve a figyelmét.

Legfontosabb, hogy tudd, nem vagy egy extra kivétel, sok ilyen van, általában elõbb utóbb túljutnak rajta, neked is sikerülni fog!

Ildi
PIldi (pildi)
 


Lanyok!

Az letezik, hogy egy 3 honapos baba (5,5 kilo), mar csak napi 5x eszik? Par hete tertunk at a 7x rol a 6x-ra, es maris 5x lesz belole? Hizik szepen, tejem is van eleg, ugyhogy nem aggodom, csak ugy megszoktam a dolgot, es mar mar hianyolom, hogy nem ker annyiszor. Ez az egesz egyebkent akkor koszontott be, amikor elkezdett nagyokat aludni. Ejjel 12-7 egyhuzamban alszik, ugyhogy "alig marad ideje enni".

Zsuzsi
zsuzsa73
 


Zsuzsa73

Ha hizik esjokedvu akkor elofordulhat, sot az is hogy par het mulva vissza all megint 6 -7 evesre.

Napocska
napocska
 
 


Napocska!

Koszi, es a cicim ezt mind tudja kovetni? Azaz nem lesz ettol kevesebb a tejem?

Zsuzsa
zsuzsa73
 


Zsuzsa73

Hat cici eleg jol tudja kovetni, ha bizol magadba es nem esel ketsegbe, Elmeletilag , ha igenyek novekednek 1-2 nap alatt tudja kovetni, addig meg max tobbszor ker. De ez csak az en velemenyem es tapasztalatom, 3 lany szoptatasa kapcsan en sokmindent megeltem. Tobekkozot volt olyan hogy egy csepp tejem se volt.. es megis majd 3 eves korig szoptatam.. es tapszert sose kapott egyik gyerek se.


Napocska
napocska
 
 


Szijasztok!

Zsuzsa! Az én kislányom (5 hetes) már három hete napi 5-ször eszik. De nem aggódok, mert már több mint 1kg-ot hizott a születése óta, szóval nem hinném, hogy gond lenne. Egyébként most hogy irod, nálunk is azóta van ez, hogy átalussza az éjszakát. Én úgy vagyok vele, hogyha éhes lenne, úgyis reklamálna.
Reggel szokott nálam egy kis "gond" lenni, hogy szét akar szakadni a cicim, de ilyenkor a maradékot lefejem.

Napocska! Hogy érted, hogy volt olyan, hogy egy csepp tejed sem volt? Az mitöl lehetett? És hogy lett ismét tejed?

Kérdés: mennyit szabad tornázni egy nap? Mert én eddig egy héten 4 nap naponta egy órát tornáztam súlyzókkal, közben eléggé elfáradtam és mintha úgy vettem volna észre, hogy csökkent volna a tejem, pl. estére már csak 50g-ot tudott enni a baba.
Ezzel egyidöben a védönö tanácsára korlátoztam a szoptatási idöt 1 óráról 20 percre.
Ja és minden szoptatáskor csak az egyik mellböl szoptattam.

Most azt nem tudom, hogy ez a tejmennyiség csökkenés a torna miatt lehetett vagy a szopási idö korlátozása miatt vagy azért mert szoptatásonként csak az egyik cicit hasznátuk, igy ritkábban kapott ingert?

Miután láttam, hogy csökkent a tej mennyisége abbahagytam a tornát és hagytam a babát szopizni ameddig akarta (néha 1,5 órát is), és elkezdtem mindkét mellböl szoptatni és most úgy veszem észre visszaállt a régi rend, estére ismét van 120g is.

Szóval most hogy újra van elég tejecske, szivesen tornáznék, de félek, hogy emiatt csökkent a mennyiség.
Mennyit szabad tornázni egy nap? És a tornától csökkenhet a tej mennyisége?

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Lara, ezt Snoopy irta még régebben hasonló kérdésemre.

"Ami a tornát illeti: tudományosan megalapozott információ nem áll mögötte, csak gyakorlati tapasztalat. Örökmozgó típus vagyok, ígyhát már a terhestorna-eltiltás is borzasztóan megviselt, így mindent csináltam, amint esélyt láttam rá, hogy szabad. Gondosan nem kérdeztem meg, mert a dokik biztosan jobban aggódtak volna, mint én.
Azért pl a félmaratont nem futottam le szeptember elején a május végén született babám mellett
Szóval, ugyan nekem hüvelyi szülésem volt, becsületes gátmetszéssel, de már a kórházban tornáztam. Hasizomgyakorlatot csak mérsékelten persze. Csaszi után vsz tovább kibírtam volna nélküle. De ha óvatos erõsítés kicsit sem fáj a hegvonalban akkor nincs miért aggódni.
Ami az ugrálást illeti. 10km lefutása (vasárnap) a tejtzermelésnek meg sem kottyant, csak kicsit jobban kell figyelni a gyakoribb szopizásra, és a folyadékpótlásra, elõbbire 1-2 napig, utóbbira csak a sportolás közvetlen környékén.
A mellizomgyakorlatok áll. (kolleganõm mondta, aki lelkesen utána nézett) segítik a tejbelövellést, bár gondolom ezen régen túl vagy, a többiek itt a neten aggódtak a mellgyulladás miatt. Mérsékelt mennyiségben szerintem nem árthat.
Amit saját tapasztalatból vettem észre, hogy csomósodás nélkül fájni kezd a "keblem", ha úgy sportolok, (futok, biciklizem, barlangászom), hogy nincs kellõen alátámasztva. Ha a melltartó vagy top nem elég akkor esetleg kézzel alátámasztva. Ez lehet akár mellgyuszi kezdete, de odafigyeléssel a szopizásra nekem még nem fajult el. A futószezon múltával tapasztalatokat gyûjtök aerobikozás-szoptatás kapcsolatáról. Egyelõre még nincs. Sajnos az ugra-bugra sportokat szeretem."
Pocok
 


Szijasztok!

Pocok! Köszi, hogy bemásoltad Snoopy irását, ugyan már olvastam, de jó volt ismét, úgy tünik, hogy a mozgás nem korlátozza akkor a tej mennyiségét. Asszem újra rápróbálok arra a tornáraKép

Lara
lara (lara)
 


Lara

Az hogy nem volt tejem azt panikolassal en ideztem elo magamnak. Kiderult mamamrol gyogyithatatlan beteg orvosok par hetet adtak akkor csak neki... aztan nem lett igazok meg tobb idonk volt egymasra. Szoval en bepanikoltam nem ettem nem ittam semmit csak voltam. Tej termeszetesen elment 1 honapos volt masodik lanyom. Aztan valahogy magamhoz tertem hogy jo jo ez mind van, de lanynak megiscsak jobb anyatej mint tapszer. Napkozbe szinte egesz nap szoptattam este meg cukros teat kapott. Elejen ra se jottem nincs tejem. Aztan mikor ez tudatusult bennem akkor laktoherb tea, malata kave es edeskomeny olaj segitsegevel 1 het alatt vissza szereztuk a rendes mennyiseget neki. De utana is legkisebb szomorkodasomra latvanyos tejcsokkenest tudtam produkalni. De mindezek ellenere a sokaig szoptato mamakhoz sikerult tartoznom es Szabikam is kaphatott
nehezsegek ellenere annyi tejcsit mint elotte novere.


Napocska
napocska
 
 


Napocska!
Jó a malátakávé a tejnek????? De jó, mert mióta szoptatok, hogy véletlenül se jusson koffein a kicsi szervezetébe Maci kávét iszok reggelente. Egész hamar "becsapódott" a szervezetem és elfogadta a mükávét. De hogy ez direkt jó is, azt nem tudtam. Kösz!
Pocok
 


Pocok

Malata kave szerintem nagyon jo a tejkepzesre. Annak idejen az alkohol mentes sort is malata tartalma miat ajanlottak inni a szoptatos anyaknak. Ha a szoptatast tamogato tarsasagokat kerdezed semmi koze egesznek a tejtermeleshez. En viszont hiszek benne hogy segit.

Napocska
napocska
 
 


Nekem is bevált!

Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Akkor értem, miért van az, hogy miután a kiscsaj megeszik 200-220 grammokat, 1 óra múlva már úgy érzem magam, mint 1 túltöltött lufi. Lehet, hogy mérsékelnem kell az adagomat, peig nagyon fincsi.

És lányok! Majd megveszek 1 pohár száraz pezsgöért!!!!! Nagyon nem lehet?
Pocok
 


Szia Pocok!

Szerintem egy pohárkától biztosan nem lesz semmi gond! Persze nem vagyok szakember, de mivel pl. a második kislányomat több mint 2 évig szoptattam (és csak a harmadik terhesség miatt hagytuk abba) azt hiszem nagyon rosszul éreztem volna magam, ha ilyen hosszú idõ alatt egyetlenegyszer sem ihattam volna valami hasonlót (persze csak kis mennyiségben)!
De bízd a szívedre, ahogy gondolod.

Szia: Norcsi Kép
norcsi (norcsi)
 


Pocok

En is ugy gondolom egy piciket szabad, szerintem barmit szabad, na jo esszerusseg hataran belul es nem szabad miatta buntudatott erezni. En ugy tartaom ha valamit kivanunk akkor abban van valami olyan alkoto resz amire szervezetunknek nagy szuksege van. Barmennyire is egessegtelen vagy epp babanak nem idaalis az az etel. En peldaul babfozeleket is megettem szoptatas kozbe ha azt kivantam.. jo utana teny egy napot lanykat hurculasztam es tornaztatam pocakjat , de hat ez van. En meg honapokra nmegnyugodtam es nem azon gorcsoltem de jo is volna enni egy tanye babot.

Ja en adagom kb napi fel liter malata kave volt. Te mennyit iszol kb naponta?

Napocska
napocska
 
 


Pocok, idd meg azt a pohár pezsgõt, semmi baj nem lesz belõle. Csak ne csinálj belõle rendszert... Teee, részeges! Kép
Iboly
Iboly (iboly)
 


Ma egész nap alig evett a lányom, ordított, ha meglátta a cicit, vagy szívott kettõt és kiköpte. Amúgy pedig semmi baja nincs, mosolyog, gügyög. Szõdy Judit se tudott semmi jó tanácsot adni. Segítség!!!!!!
Beri (beri)
 


Kedves Beri

Nagyon sajnalom hogy pici lanyod igy probal csak szopizni. Eleg keves infot tudok van sok kerdesem hatha tudok segiteni. Valaszolj itt vagy maganba ra.
Szoval irod hogy ma alig evet a kisholgy , vegul akkor mivel sikerult tele tomni pocakjat? Mar eleg regen irtal ugyhogy gondolom nem havi baj miat utasitja el a cicit ha azota is gond van. Ha vegen eszik abbol a cicibol sikerul neki? Nekem szokot tejjarat kijarata elzarodni es akkor a lany ideges lesz tole es nem hajlando abbol enni. Cici melet szokta ujjat szopni ? Probaltad peldaul megitatni kis vizzel ? Nekem Lianna volt olyan hogy sirt cicitol elfordult nem kellett neki en kinomba hutobol jeghideg vizzel kinaltam meg ilyenkor volt mikor eleg szep mennyiseget megivot. Tudom hogy hivatalosan nem kell nekik , de hat ezek a babocak nem teljesen tudjak hivatalosan mit kene csinalnijuk. Gondolom mar osszes letezo testhelyzetett kiprobaltad fekve allva setalva ulve szoptatast. Nincs esetleg valami sebecske szajaba?

Egyenlore ennyi kerdes merult csak fel bennem.
Remelem hamarosan megoldodik a dolog es kisholgyed megint szivesen fog szopni

Napocska
napocska
 
 


Bünös gondolatokért cserébe: mellgyulladás. Képzeljétek, vasárnap délután 3-kor még semmi, 1/2 4-kor már szenvedés, 39.5 fokos láz.
Egész nap fejtem, talán megmaradok.

A Részeges Pocok
Pocok
 


Szijasztok!

Alkohol: tegnap éhgyomorra megettem 4db konyakos bonbon-t, és úgy éreztem magam, mintha egy felest ittam volna meg Kép
Legközelebb, ha be akarok rugni, megeszek egy egész doboz konyakos bonbont:-)))

Napocska! Akkor tényleg jobb vigyázni az idegeskedéssel, már hallottam erröl, hogy ez befolyásolja a tejtermelést, de nem gondoltam volna hogy ennyire.

Lehet, hogy buta kérdésem van, de a mellgyulladás mitöl alakulhat ki? Már annyit olvastam erröl a könyvekben, de egyikben sincs benne, hogy mi idézheti elö...

SZijasztok, Lara
lara (lara)
 


Kedves Pocok

Jobbulast neked nagyon sejtem milyen rosszul vagy en tobb mellgyuladashoz volt szerencsem. Picurt ugye hagyod szopizni? orvosnal jartal? Tudod mitol kaptad?

Lara

Sajat tapasztalat mitol lehet, valoszinu nem teljes a lista de nekem ezektol volt.

Felsikaltam eloszobat ez volt elso elso lanyomnal, aztan masodik lanyomnal Sajt reszelestol es tuzhely sikalalastol pedig nem is volt olyan koszos a tuzheleym csak epp hogy oda egettem aznap a kajat. Most harmadik lannyal kaptam attol hogy orvoshoz mentunk es kocsiba olyan jol aludt kisholgy hogy nem ebredt fel es csak 7 ora mulv evett, mezeskalacs nyujtastol /hideg tesztat kellet nagy erovel kinyujtani/ En ugy vettem eszre hogy olyan erolttestol ami melizmok munkajaval jar vagy sok tejtol lehet leginkabb kapni. Ezekre is elso resze szoptatsnak a veszelyesebb elso 4-6 honap nekem utana mar sose volt. Ja es mindegyik mellem elso mellgyulladasa volt legkemenyebb. Az utana kovetkezok mar sokkal kisebb lazzal es fajdalommal jartak.
Ja meg eszzembe jutott nekem van olyan igaz ez inkabb mindig 6 honap utan szokot lenni hogy eltomodik egy egy tejjarat erzem hogy tele mellem de tejcsi megse jonn belole. Olyan mint ha benone kijarat egy fertotlenitett tu vagy kormom segitsegevel szoktam felszakitani. Jo tudni hany tejkijaratod es kb merre van egy egy melledbe ilyen bajt ugy konyebb eszre venni. Volt ugy hogy lany ejszaka orankent ebredt en meg nem ertetem hogy erzem feszul a mellem o meg miert nem szivja ki ... Reggel mikor almossag elmult rajottem.

Napocska
napocska
 
 


Ildi, most olvastam egy jó régi kérdésedet (okt. 24.) a szoptatás és az éjszaka át nem alvása közti összefüggésrol.

Nem tudok róla, hogy a Liga végzett volna ilyen jellegu felmérést. Én magam hajlamos voltam azt hinni, hogy van összefüggés a szopás (mindegy hogy cici vagy cumi) és az alvás között. Saját példáim: elso kisfiam 6 hetesen átaludta az éjszakát - cumizott. Második kisfiam pár hónaposan már hajnali 4-5 óráig aludt este 8-tól - o az ujját szopta. Harmadik kisfiam többször megébred éjjel - szopik.
Ha pontos akarok lenni, akkor azt mondom, hogy valószínuleg a nagyoknak is voltak éberebb alvásszakaszaik éjjel, amikor esetleg meg is ébredtek, de visszatették a szájukba a cumit, ujjacskát és aludtak tovább. Ebbol én mit sem érzékeltem. (Kivéve amikor még Isti nagyon pici volt és nekem kellett visszaadnom a cumiját, bár oszintén szólva, ilyesmire 6 hetes kora után nem nagyon emlékszem.) A kicsi is szinte végigalussza az éjszakát, csak neki én vagyok a cumi, ami kiesik a szájából. Mivel együtt alszunk, általában pihentetoek az éjjeleink, a szopi ellenére is. VAgy éppen azért.

Tehát én azt gondoltam, hogy ha Gergo nem szopizna még, lehet, hogy szundizna egész éjjel. Ugyanakkor sok Ligás anyukának az a tapasztalata, hogy amint kibújt a gyermek utolsó fogacskája is, átaludta az éjszakákat annak ellenére, hogy nappal még mindig szopizott. Gergo pl. 2 hónaposan már 5-6 órákat aludt éjjel, majd 3 hónaposan elkezdett gyakrabban felébredni, 4 hónaposan kijött az elso foga. Tehát valószínubbnek tartom, hogy az éjszakai felébredés inkább a fogzással hozható összefüggésbe, mintsem a szoptatással (Liesel mesélte, hogy egyik kisfia hamar átaludta az éjszakát, pedig igény szerint szoptatott baba volt. Jól emlékszem, Liesel?).
Különbözo kutatási eredmények azt igazolták, hogy valódi alvászavarról ritkán beszélhetünk, sokkal inkább arról van szó, hogy a gyerekeket "nem úgy tervezték", hogy átaludják az éjszakát. Állítólag ehhez is el kell érni egy bizonyos érettségi szintet. Zavarnak csak mi érezzük.

Üdv.
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!

Manka szopik rendületlenül. Azt hiszem attól lehetett a gyulladás, hogy a kislány egyik pillanatról a másikra kiszopott 220 g-ot. Már alig mérjük, hogy mennyit eszik, de akkor reggel valahogy kiváncsi voltam és lám. Na ettöl beindult a tej nagyon, de a többi kajánál nem akarta megenni mindet, én hülye meg nem fejtem le a maradékot.
Annyira tündér volt egyébként a pici: mostanában szokta dagasztani a cicmet, mint a kismacskák. Ez most a gyulladásnál nem volt éppen kellemes és kicsit sziszegtem. Erre rámnézett, minta azt mondta volna a szemével, hogy "Mi a baj, Anya, mi fáj?". Na és akkortól nem gyömöszölt tovább, csak rátette a mancsát a mellemre, nagyon finoman, mintha simogatna.
Pocok
 


Ja és ami fura: a betegebbik mellemböl a fejés vége felé nagyon sürü tej jön, olyan, mint a tejszin, szinte már nem is folyik. Jelentheti ez azt, hogy kidugult a tejcsatorna?
Pocok
 


Szia Pocok!
Nekem nemrég volt kezdõdõ mellgyulladásom,(piros csomó,iszonyú fájdalom)és ahol szültem,a tejkonyhás néni nagyon megmaszirozta,és azt mondta hogy mindig fejjek,és ha jön a bluggy(gondolom neked ez a tejszines valami)akkor kiürült a csomó.Ezt ki kell önteni.
Üdv.zmariann
zmariann
 


Lara!

Mellgyulladás általában elzáródott tejcsatorna, pangó tejcsi miatt alakuk ki.
Ennek leggyakoribb okai: ritka vagy nem igény szerinti szoptatás, szopási idõ korlátozása, fejés következtében fellépõ túltermelõdés, cumi, cumisüveg, bimbóvédõ használata miatti rossz szopási techmika, helytelen mellrehelyezés, túl szoros melltartó vagy bármi, ami megnyomja a mellet.

Pocok!

Fejés, de fõleg gyakori szoptatás, mindig a gyulladt mellen kezdve segít a dolgon. Szopik elott meleg (majdnem forró) borogatás, szopik között rövid ideig tartó jegelés, kizárólag ott, ahol a csomó vagy piros, gyulladt rész van. Váltott pozíciókban szoptass: ülve, fekve, hónaljtartásban, sõt négykézláb a hanyatt fekvo baba fölé ereszkedve (nem vicc!).

Ha elhúzódik a lázas állapot, antibiotikum szükséges lehet.


Beri! Küldök emilt.

Üdv. Iboly
Iboly (iboly)
 


Szijasztok!

Napocska, Pocok! Köszi, hogy leirtad a tapasztalataid.

Iboly! Akkor amiket irtál, azokra figyelni fogok.

Azt vettem észre, hogy esténként, már nagyon kevés tej termelödik. Van olyan, hogy csak 50g-ot tud kiszivni belöle Hanga (napközben 120-170-eket eszik), és mivel ilyen kevés tejet tud csak kiszopizni, ezért elkezd orditani, karmol, csapkod, szájában a cicivel. Én meg ott állok(ülök) tehetetlenül és csak sajnálni tudom, hogy nem jön több tej egyik ciciböl sem, pedig látszik, hogy még enne...Kép
- Ilyenkor elöfordulhat, hogy tényleg nincs már tej a mellemben? (mert ha lenne, szopizna)
- Mit lehet tenni, hogy elég tej legyen estére? Mert napközben nincs semmi gond, egy ciciböl kijön simán 150g, de estére a kettöböl alig jön ki az 50g:-((((
- Arra is gondoltam, hogy talán kevesebb termelödik estére és jobban meg kellene dolgoznia a tejért, és azért sir és karmol, csapkod, mert lusta erösebben szivni?? Ugy szokott kinézni, mintha mérges lenne, mert nem jön a tej:-)

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Lara!

Nalam bevalt, hogy az utolso szopi elott vettem egy jo meleg furdot, ittam egy jo meleg laktoherb teat, es egy kicsit lazitottam. Probald ki!

Zsuzsa
zsuzsa73
 


Lara!

Ha jól tudom, estére általában mennyiségre kevesebb szokott lenni a tej, de sûrûbb és laktatóbb.

Egyébként nálam anno az egy órai etetésnél volt ez. Kb. két hét alatt rendezõdött úgy, hogy az este tizes szoptatás után fejtem egy kicsit, elõtte pedig melegvizes borogatást tettem a mellemre, és fejés közben néha átmasszíroztam, ha már nem akart rendesen jönni.

Ne ijedj meg, amíg a kisasszony rendesen hízik, és amúgy jókedvû, minden rendben.

Egyébként lehet, hogy télleg az dühíti, hogy jobban meg kell dolgoznia érte, ugye, senki sem szereti, ha valamiért nagyon erõsen hajtani kell...Kép

Pusza:

Dia
Dia
 


Lara, nnegem ezzel kapcsolatban megnyugtattak a profimamák, hogy éjszaka termelödik több valamilyen hormonból, amitöl több a tej, estére meg kicsit lankad, de ez normális. Ilyenkor 2 cicis evést érdemes tartani.
Pocok
 


Ezek azok:

"Ezzel én is így vagyok. Éjjel meg reggel azért sok a tej, mert éjjel több prolaktin hormon termelõdik, ha minden igaz. Este meg már fáradt az ember, én legalábbis alig vonszolom magam. Ilyenkor Zsófi lányom vagy kiszívja mindkét cicimet, vagy az egyiken szopizik egy óra hosszat, ha nagyon éhes. Persze ennek az a folyománya, hogy fejhetek hajnali négykor, mert úszom a tejben. "

"Velem is ez volt, csak nekem az éjjel egyes etetésre volt kevés. Én azt csináltam, hogy felkelés utáni szopit követõen és a lefekvés elõtti szopi után fejtem. Ha kevés volt a tej, ami a cicibõl jött, akkor ezt adtam pótlásnak. Kb. 1-2 hét kellett és rendezõdõtt a dolog...

Kitartás, szoptass sokat, az 50-60 ml pedig nem is olyan kevés ám... "

by Beri és Dia
Pocok
 


Szijasztok!

Lányok! Köszi a tippeket, akkor fejek az esti szopi elötti szoptatás után, az esti szopikor laktoherb tea, meleg füri, pihi, és masszirozás.
Na nehogymár ne jöjjön be! Kép

Dia! Lehet, hogy igaz, hogy este annak ellenére, hogy kevesebb tej van, de laktatóbb, mert hiába ilyen kevés jut a babának, valahogy csak elvan vele reggelig, tehát csak sürübbnek kell lennie!

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Haló, mellgyula over, hála a penicilinnek és a phenylbutazon-os borogatásnak, de leginkább a világ egyik legaranyosabb mellszivógépének!
Pocok
 


Gratula Pocok!
zmariann
 


Pocok, örülök!

Lara, még egy az estérõl. Felnõttnek is azt mondják, az az egészséges, ha reggel eszik sokat, és este már kevesebbet. Lehet, hogy a természet is direkt így akarta már az anyatejjel is?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


SZijasztok!

Ildi! Igazad lehet, van benne valami!
Pocok! Gratulálok!
Tegnap este már nem verdeste magát Hanga, hanem jóllakottan elaludt, hála a sok tanácsnak, amit itt kaptamKép
Köszi!

Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Én még nem tartozom közétek (majd nemsokára), de a barátnõm igen. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hol találhatnék szoptatás alatti étrendet. Szegény barátnõm és a picije egész éjjel nem aludtak, mert fájt a pici hasa. A barátnõm, pedig nem szeretné a teljes hûtõt végigkisérletezni, hogy melyik ételre hogyan reagál a csöppség. Egyszóval esetlegesen komplett étrendi ajánlást vár. Segítségeteket elõre is köszönöm.

Tünde

Ui.: Jó látni, hogy milyen sokan vagytok itt a Friss mamás témából. Kép
gtunde (gtunde)
 


Szia Tünde!
Nekem van egy listám, de csak holnapra tudom elõkeresni. Egyik tavalyi újságban volt egy szinésznõ listája amit a német dokijától kapott.
Ha nem elõznek meg kûldöm.
Náfrádiné Anita
Náfrádin&ea
 


Tünde!

Igaziból szerintem nem lehet megúszni a próbálgatást. MInden baba másra és másra érzékeny. Vannak alap listák, de ha nagyon szigorúan mindent ki akar hagyni az ember, a végén alig marad valami. Alapvetõen ugyanaz érvényes erre is, mint a késõbbi csecsemõtáplálásra. Tehát amit csak késõbb vezet be az ember (pl. puffasztó hatású zöldségek, mint káposzta, vagy a hüvelyesek (száraz bab)), azt ilyenkor is jobb elkerülni. Tejbõl meg leginkább azt mondják, napi fél liter az, amit totál feldolgoz a szervezet, az e fölötti mennyiség már nem bomlik le totál, és akkor juthatnak át nagyobb molekulák is az anyatejbe (amit már nem biztos, hogy kedvel a baba).
Ismerõs kismama kérdezte tõlem valahol 1 hó táján, hogy milyen gyümölcsöt ehet (vitamint akart, takonykór volt), merthogy a védõnõje a hasfájás miatt eltiltotta... és itt jött egy hatalmas, hosszú lista, szinte minden gyümölccsel. Na erre mondtam azt, hogy nem, ez így már tuti hülyeség.
Viszont olvastam egy remek tippet: fel kell írni naplószerûen minden nap, hogy mit evett az anyuka, és azt is, hogy milyen volt a baba. Érdekes összefüggések jöhetnek ki, pl. hogy ha fokhagyma volt a menüben, azt nem bírta a baba, vagy éppen ha pirospaprikát használtak a fûszerezésnél. Ezeket azt hiszem másképp sose fedezi fel az ember. A tipp azt hiszem az origón volt, nem tudom, igaziból bejön-e.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Ildi és Anita!
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Sejtettem, hogy nem egyszerû a kérdés.

Anita!
Várom, azt a listát! Nagyon köszönöm.

Üdv,

Tünde
gtunde (gtunde)
 


Sziasztok,

bizonyára a mellgyulladás utóhatásaként napjában többször is erös fájdalmat érzek a mellemben (amelyik beteg volt). Ráadásul a tejhozama se a régi (ez úgy hangzott, mintha 1 tehén lennék, hát most van is benne valami). Szerintetek menjek orvoshoz, vagy bizzam az idöre és majd elmúlik?
Pocok
 


Sziasztok!

Pocok! Pfúú, fogalmam sincs...egyébkéntis, ilyenkor milyen dokihoz kellene menni?

Szerintem ha valaki az összes "tiltott" dolgot számüzi az étrendjéböl, akkor csak húslevest ehet Kép
Erröl jut eszembe: tejtermékek. Mindenhol azt olvasni, hogy napi fél liter tejnél vagy ennek megfelelö tejterméknél többet ne egyen-igyon a szoptató anyuka, mert tejérzékeny lehet emiatt késöbb a baba.
Dehát 20 évvel ezelött a szoptató anyáknak napi jegyet adtak, amelyet be lehetett váltani másfél liter tejre, vagyis minden anya megivott minimum napi másfél liter tejet. Ez azt jelenti, hogy régen egy csomó baba tejérzékeny lett?

Jelentem az esti szopikor 90g-ot evett Hanga és csak az egyik cici kellett neki, a másik ott maradt megkezdetlenül. Söt hajnal 3-kor fel kellett kelnem fejni..Kép Most meg hirtelen túlkinálat lett:-)))de inkább ez legyen, minthogy ne jusson elég a babának.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Én még szulés elott állok, de már nemsokára bekovetkezik.
Olvasgatom a jotanácsokat, more készuljek, ha belovel a mell szulés után. Iboly részletesen leirta, mit kell tenni, tanácsolta a forro borogatást. Tudtok-e arra válazolni, vagy Iboly, ha feltunik, hogy ez száraz meleg, pl. hajszáritoval forrositott torolkozo vagy nedves, melegvizes borogatás legyen?
Szerintam a viz apaszt. Ha borogatom, nem csokken a tektermelés?

Várom a segitségeteket!

Falatka és leendo anyukája
falatka
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: