Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lilla, köszi a listát és kitartás a rosszullétekhez, remélem, hogy hamarosan elmúlik! :)

Tücsi, sajnos nem mindig van időm blogot irni, de itt mindig olvasok és ha van időm, akkor irok is. De van, aki nem jár ide, azoknak marad a blog és ők szerencsére nem tudják, hogy előfordul a copy-paste. :)
Meg ide nem hozok annyi képet.

Alziza, Zalán nagyon helyes, amikor huncutkodik!

Zsuzsi, a hercegnők és a lovag nagyon jófejek! Bámulatos a kézügyességed! Bár nekem lenne ilyen jó, de én csak tésztát tudok gyúrni a kezeimmel.

Az összeköltözés nem egyszerű eset, néha már most bánom a sok hercehurca miatt. Mondta a férjem, hogy lehet, hogy közbe kell iktatni egy költözést, mondtam, hogy szó sem lehet róla. Fél év alatt komplett 3x költözni gyerekkel??? Remélem, hogy megoldja! Persze panaszkodom, de most még nem tudom elképzelni a végeredményt, persze tudom, hogy csak a legjobbat akarja nekünk.

Gyerekek, besárgitottam a Bálintot. Túl sok volt a répa...... :shock:
Anno nekem is voltak hasonló tüneteim. Most 2 hétig nem adok neki sárgát meg pirosat. Vagy amig nem javul. A szeme most már egyébként jobb, szerdán megyünk vissza a kórházba.

Boga, irigyellek a Lujzi meg a jóga miatt! Csuda klassz érzés lehetett!!!!!

Timi, nem csodálom, hogy összekeversz minket a Bogával, ez csakis a valódi nevek miatt lehet. Hogy vannak a gyerekek? Milyen a fejlesztőben?

Ma a kertben teregettem, és tök jó illata lett a ruháknak.

Szép napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Vanda(Pre)lemaradtam vmiről??? :lol: :lol: :lol: Nem én kevertelek össze titeket,hanem Tücsi,asszem! :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

A fejleszőt csak jövő szerdán kezdjük,a múltkor csak megbeszélésen voltunk,pénteken meg lemondta a fejlesztő,és átraktuk szerdára,de csak jövő héten kezdjük.

Zsolti szépen alakul beszédileg.Már egyre több szót érthetően mond ki,és kezdi a mondatalkotást is!
Az utazást még bírjuk,bár most,hogy Bandinak van másik melója is kicsit nehezebb lesz.Mert reggelente elviszi a Zsoltit,ha megy Pestre melózni,de du.nekem kell menni érte,másnap meg reggel nekem vissza,mert ő csak reggel végez.De majd megoldjuk valahogy! :roll:

Prücs,
a holnaphoz mit szólnál???Itthon leszünk délelőtt! :wink:

Kinga,
hát én is abban bízok,hogy a protekció segíteni fog!Vicces,hogy a párom most olyanokkal dolgozik akiknek a 80%-t ismerem!Ma pl.azzal az orvossal operált,akinél az Ákit szültem. :lol:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok,árnyai

Muzsu
A lepke kór az hogy lepke alakú az arcodon? Hogy mindkét orcádon van egy-egy lepke, vagy az orrod középen a lepke "törzse", és két oldalt a jobb és bal orcádon vannak a szárnyai?
Hogy képzeljünk most el?

Bocs, de vizuális típus vagyok :oops:

Lillának elküldtem a végzettségemet is, hogy részemról ne legyen üres sor a tuti táblázatunkban.

Timi
A párod azért alszik is valamikor? :roll: Ha a Nyírőbe mész Te is dolgozni, no akkor fogsz aztán rengeteget utazni, de legalább anyagilag jobban lesztek. A régi házatokra van már komoly érdeklődő, vagy már el sikerült adni?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 

 
 

Sziasztok!

Prucsok
JOGA: A Paulay Ede u-ban (Andrassyval parhuzamos Deak ter es Oktogon kozott) van egy joga kp, oda jartam pocakosan is, most is oda mentunk. Remelem, csut-on Lujzi nem rendezi at a napot es megint tudunk menni :D
Pocakosan is imadtam, 14 hetes koromtol jartam vegig, nagyon jo volt. Az oktato lany alakitotta ki a feladatsorokat, csipo es medence tagito meg rugalmassa tevo (szep magyarosra sikeredett:oops: ) gyakorlatok vannak, a vegen meg van fel ora meditacio, amikor a babaval kommunikaltunk egy kicsit, tok jo volt, Lujzi olyankor mindig tancolt a pocakomban :) Nekem nagyon sokat segitett a szulesben: legzes, stb.

Alziza
Zalan nagyon ari :D

Gabek
Jo a lepkes okfejtes :lol:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Lilla, akkor visszakozok név-ügyben, abszolút átérzem, amit a férjed mondott, nekem is vannak ilyen neveim. :(

Timi, remélem, hogy valami összejön munkaügyben. Nagyon jó hírek ezek Zsoltiról, nem? Úgy látszik, jót tesz neki a közösség, nem?

Vanda, rólunk most eszembe jutott a régi vicc a nénikről (Sára Pirinkójától előre is elnézést kérek, de hát így szól).

A három öreg hölgy, Pirike, Terike és Gizike évtizedek óta barátnők, minden kedden együtt kávéznak, minden héten egyikük megvendégeli a másik kettőt. Pirike kicsit aggódik, mielőtt rákerül a sor, mert tudja, hogy az utóbbi időben kicsit feledékeny. Éppen ezért felírja egy cetlire, hogy ne felejtse el kávéval és süteménnyel megkínálni Terikét és Gizikét. Minden rendben is megy, zajlik a vendégség, megtalálja a cetlit az asztalon, főz kávét, beviszi egy kis süteménnyel. Egy órával később megint megtalálja a cetlit, főz kávét, beviszi egy kis süteménnyel, folytatódik a terefere. Egy órával később megint megtalálja a cetlit, főz kávét, beviszi egy kis süteménnyel, beszélgetnek tovább. Újabb egy óra múltán megtalálja a cetlit, megörül neki, hogy milyen jó, hogy felírta, így nem felejti el a kávét és a sütit, kimegy, kávét főz, beviszi a sütivel együtt. Aztán Terike és Gizike elbúcsúznak és elindulnak, mert már későre jár. Az utcán sétálgatva Terike megjegyzi Gizikének:
- Kedves ez a Pirike nagyon, de azért igazán megkínálhatott volna egy kávéval minket.
Mire Gizike válasza - Ki az a Terike?

Három költözés tényleg soknak tűnik fél év alatt, nekem már egy is sok volt öt év alatt, gyerek nélkül.
Ilyen besárgításról egyszer már hallottam valakitől, de azt hittem, hogy hülyül. Ezek szerint nem - ott állítólag kubut ivott túl sokat a gyerek. (Nálunk párom szed nyaranta béta karotint, de hatalmas mennyiséget, na ő tényleg besárgul, így nekem különösen vicces, hogy valaki annyi répa-jellegűt bír enni, hogy besárgul. És hogy irigykedem, nálunk kétéve először, a múlt héten sikerült a Brúnóval megkóstoltatni a répát :( ) A kórházban mit mondtak?

Tücsi
20150827140659
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Gabi,
hát aludni azt tud,szerencsére!A vp-i kórház trauma ügyeletei után ezek a magánklinikák ügyelet szempontjából szanatóriumok! :wink: Itt az ügyelet inkább készenlétet jelent,ha császár lenne,vagy beesik egy vérző,aki eleve is maszakba jár,mert ide más nem megy!A szobája mindkét helyen teljesen felszerelt,ágy,hütő,mikró,tv,internet.Általában du.3-4-ig dolgozik,addig vannak műtétek,utána bevackolja magát a szobába,és,ha jön egy sürgős műtét,akkor szólnak neki,ennyi.A trauma is ilyen volt,de ott ritkán esett meg,hogy ne operáltak volna éjjel!
Ha én is ott dolgozok majd akkor igen csak meg kell szerveznünk a dolgot,de mivel én sem fogok mindennap dolgozni,mert 12 órás egy műszak,valahogy megoldjuk.Bár csak már ott tartanánk,hogy ezen kéne gondolkodnom!
:roll:
A házat még nem tudtuk eladni,remélem tavasszal az is összejön már!

Tücsi,
én is nagyon remélem,hogy jó döntés volt odairatnom Zsoltit.Szerencsére még azt sem veszem észre,hogy a sérült gyerekek dolgait magára venné.Pedig sajnos lenne mit,Down-os,súlyos értelmi fogyatékosokkal van együtt,de az ő csoportjában a jobb képességüek vannak.Meg van egyéni fejlesztési is,ami biztosan sokat számít.
Szombaton moziba mennek,lehet tesót is vinni,és a gyerekeknek ingyenes a szülőknek meg 500 ft.Szóval egy csomó programot szerveznek nekik,az alapítványukon keresztül.

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Tücsi, a sárgulás miatt nem mentem a kórházba. Anno nekem is volt ilyen, egyszerűen majd kiürül a szervezetből. Ez a fajta besárgulás nem azonos a születéskorival, igy nem tulajdonitok neki sokat, hiszen tudom, hogy mitől lett ez nála.

Tücsi, nagy hülyének néznél, ha azt mondanám, hogy nem értem a névviccet?? :oops: Sajnálom, jó lenne, ha segitenél....Köszi!

Timi, bocs a nevek miatt!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ez a sok névösszekeveredésbe én már teljesen belezavarodtam, hogy akkor most ki mit mondott. :roll: :roll:

Timi!
Nem egyszerű ez a munka találás!!! Nem gondoltam volna, hogy az eü-ben is ennyire vontos a kapcsolat.
A Nyírőről nekem csak rossz emlékeim vannak. Ottani dokinál kezdtem a terhességemet. Első mondata az volt, hogy biztos meg akarom tartani? Jól meggondoltam??? :twisted: :twisted: :twisted: Na nem kellett több, tovább is álltam.

Vanda!
Én most elvesztettem a fonalat, hogy miért kell háromszor költözni.
:roll: :roll:
Blogot én is vezetek, de oda szigorúan csak magamról írok, Imi meg sem jelenik benne.
Sárgaság meg tényleg lemúlik majd, mi is elég sárgák voltunk, vagyunk. Állítólag a bébikajában is sok a karotinos anyag. Imi a sok sütőtöktől lett totál sárga.(meg egyébként is sárgás bőrű)

Alziza!
Zalán nagyon ügyi, hogy már wc-n ül. Imi meglátja és már rohan is ki a fürdőből... Most a bilit is hanyagolja, nem tudom miért, de igazából mindegy is. Majd ha kedve lesz akkor elkezdjük, most nem mutat hajlandóságot.
Ti hogy haladtok Zalánnal?

Boga!
Mi is gondolkoztunk a babás jógán, mert én is jártam kismamajógára és nagyon élveztem. De Imi biztos nem bírna ki még fél órát sem. Egy helyben ülve, vagy feküdve pedig 10mp-et sem... Lujzi nem nyűgi a jógán?

Gabek!
Jó kérdés ez a pillangó dolog. :D Na jó :( Gondolom Muszunak nem volt olyan mókás... (bocsánat)


Sára!
Hogy vagytok? Piri nem hasfájós? Most milyen felosztásban alszotok?

Cserági!
Remélem Nálatok hamarosan megoldódik az alvás probláma. Kitartás!!!!

Apa ma nem volt dologzni, dolga volt a suliban és én direkt úgy raktam le Imi, hogy mire hazaér apjuk, még aludjon a kis Szaros (apjuk így hívja). Erre felhív, hogy hívta a főnöke, hogy holnapra meg kell csinálna ezt, meg az ... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Pedig már úgy készültem.
Na mindegy, nem olyan fontos, csak most ez rosszul esett.

Dina???

Szép napot!

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Szia Timi!

Írtam privit.

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

Megvagyunk ám!
A tesóméknál vagyunkmost két hétig.
Pihizek,vásárolgatok (újruhák),a gyerek nagyizik, ma voltam kozmetikusnál, holnap fodrász! :lol:
Szóval megújulok!
Inkább magam miatt,mint más miatt!Akkor most gonosz vagyok?

Most ennyi,mert a két kiscsaj 6kor kel és ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
Csók mindenkinek, babáknak,mamáknak!

Edina

Kép
anid
 
 


Szia Dina!
Szerintem igazán magad miatt érdemes megújulni! 8)
Egy dolog eszembe jutott bölcsi ügyben, remélem, nem bánod, hogy leírom. Azt láttam Brúnónál és másoknál is, hogy az első időszakban sok betegséget összeszednek a picik egymástól, míg meg nem szokják a közösséget (olyan, mint az ovi kiscsoport, állandóan betegek), érdemes esetleg valami b-terves bébiszitterrel is készülnöd, ha munkába állsz szeptembertől.
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Mano
Mult heten voltunk eloszor, akkor meg nagyon lekototte Lujzit az uj helyzet, meg mivel vegig ram maszott, nagyon elment az ido.

A tobbi gyerkoc szerintem masfel eves lehetett, mindenki csendben volt, vagy evett, vagy jatszott (mert jatekot kell vinni), vagy maszkalt korbe es nezte v kocsonvette a tobbiek jatekait.

Az ora vegen volt egy kis nyuszoges itt-ott, de nem keszult ki egy gyerek sem.

Ha csutortokon is eljutunk, beszamolok;)

Vanda
Szolj, mikor van hazavato;)
Addig meg sok sok kitartast!

Kép
boga
 
 


Receptek Muzsunak a Kismamából

csokis-kókuszos torta
20 dkg liszt, két tojás, 10 dkg vaj, 20 dkg cukor, egy zacskó sütőpor, 20 dkg kókuszreszelék, 2-3 dl kefír vagy joghurt, három evőkanál biokaropbor, 10 dkg étcsoki
díszítéshez, a csokimázhoz egy evőkanál karobpor, egy-két evőkanál tej, egy evőkanál cukor, kókuszreszelék, kölesgolyó
margarint megolvasztjuk, lisztben elkeverjük sütőport,tojásokat cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a megolvasztott vajat/margarint, lisztet, joghurtot és a 3 ek karobport. A kókuszreszelékből félreteszünk négy ek-nyit, a többit hozzáadjuk a tésztához, beleforgatjuk az összetört csokidarbkákat is. Jól összedolgozzuk és margarinnal kikent, kilisztezett (morzsázva szerintem jobb) vagy sütőpapírral bélelt kapcsos formába öntjük.
Középső rácson 200 fokon kb. 40 percig sütjük.
Egy ek karobport egy ek cukorral és egy-két ek tejjel összekeverünk és felmelegítünk, majd a torta tejeére öntünk, egy keveset meghagyunk a golyók mártogatásához. Kihűlés után a tortát kivesszük a formából tálra helyezve folytatjuk a díszítését, minden második cikkelyt megszórjuk kókuszreszelékkel, a világos részekre mázba mártott kölesgolyót teszünk, a barnára simát.

Biotorta
25 dkg biomazsola
két közepes alma
7 deka bio finomliszt
7 deka bio grahamliszt
egy tk sütőpor
késhegyni fahéj
két tojássárgája
egy deci étolaj
mazsolát forró vízbe áztatjuk, egészen puhulásig, tésztaszűrőben alaposan lecsöpögtetjük, botmixerrel pépesítjük, almákat lereszeljük
liszteket, sütőport fahéjt összekeverjük
külön tálban tojássárágját olajjal kikeverjük, ezt mazsolaturmixxal, majd a liszttel, végül az almával vegyítjük
24 cm-s kikent tortaformába simítjük, forrós ütőben tűpróbáig sütjük

változat: karobos meggyes lepény
lisztes keverékbe két tk karobport is vegyítünk, az alma helyett pedig a tésztát a végén 10-15 dkg kisebb darabokra vágott meggyel dúsítjuk

Egyébként Muzsu, szerintem nem biztos, hogy pályát tévesztettél. Gondolj bele, már az angyalkák tömeggyártását sem élvezted annyira, mint az egyedi darabokat. És akkor gondolj bele, hogy ha megélhetésért foglalkoznál bármi ilyesmivel, akkor mi lenne. Biztosan lennének nemszeretem munkák is (mindig vannak), határidők, utálatos emberek, akikkel találkozni kell a munkád miatt. Így viszont van egy jó hobbid és meseszép dolgokat csinálsz. A Praktikában van egy új rovat (mármint nekem új, de nem veszem túl régóta), ott sorban mutatnak be olyanokat, akik, ugyanúgy, mint te, tudnak valami nagyon jót - a munkájuktól teljesen függetlenül. Téged mikor látlak ott?

Tündi, kibogoztuk a neveket :) Ez a blog dolog meglepett - hogy tudsz írni úgy, hogy Imi meg sem jelenik benne? Ebben semmi szemrehányás nincs, csak nem értem. Sosem voltam nagy naplóíró (inkább leveleztem), de amikor írtam, akkor mindig a körülöttem levő emberekről írtam a legtöbbet. Ez komolyan felkeltette az érdeklődésemet.
Sajnálom, hogy nem jutott egy kis nyugi nektek pároddal, remélem, hamarosan be tudjátok pótolni. Hadrafogható nagymamák, barátnők nincsenek?

Tücsi
20150827140659
 
 


Tücsi!
Gondolkoztam, hogy hogy lehetne a legjobban elmagyarázni ezt a blogos dolgot. Igazából annyi helyen írok/beszélek Imiről (pl. itt), hogy szükségem volt egy olyan "fórumra" ahol önmagam lehetek. Plusz a koromból adódóan a barátaim még nagyon messze állnak a gyerektől, így Ők szívesebben olvasnak rólam, hogy velem mi van, mik az érzéseim, mi játszódik le bennem stb. Persze leírom, pl. ha fáradt vagyok, de nem részletezem, hogy azért mert Imi éjszaka felkelt x-szer. Nem tudom mennyire voltam érthető. :roll: :roll: :roll:
Olyan jó néha arról beszélgetni a barátaimmal, hogy mi a véleményük pl az aktuális politikai helyzetről, nem pedig a kakis pelusokról...

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy Dina ismét köztünk!!! Remélem a kozmetikus, fodrász után nagyon jól fogod érezni magad. Magad miatt érdemes ezeket megcsinálni, a lelkednek fog szerintem nagyon jót tenni.
Kata jól van?

Sára: hogy vagytok? Hogy boldogulsz segítség nélkül? Tényleg, mikor költöztök ki?

Muzsu: nagyon szuperek az angyalkák, nagyon ügyes vagy. A gyerekek meg nagyon helyesek, szépek! Jó sok energiád van, minden tiszteletem:-))

Timi: nagyon szorítok Neked, hogy sikerüljön a munka végre! Zsoltinak tetszik a fejlesztő? Hanna hogy van?

Lilla: hogy vagytok? Kis pocakmanócska?Remélem már nem sokáig lesz vendég nálad rókakoma, és jön a felhőtlen második trimeszter.

Mi jól vagyunk, Áki szépen növöget, bár mostanában iszonyat hisztis és akaratos. Tisztába tenni egy kész tortúra, rugdos, üvölt, nem is értem mi van vele. Jönnek a fogai is, na de azért mindent már mégsem lehet arra fogni,nem?? Én már tegnap teljesen kivoltam tőle, egész nap hisztizett, de szó szerint. Este meg már én bőgtem, mit rontottam el. Ma jött a védőnő, mondta, hogy semmit, igazi fiú. Ja, köszi :lol: :lol:
Olyan akaratos, hogy el sem hiszem. A tiltásokat most épp meg sem hallja, szóval néha tök tehetetlennek érzem magam. Neked is volt ilyen?

BCG újraoltást kikunyiztam a klinikán, mert a háziorvosa tojt az egészre, és 3 hét múlva 1 éves lesz, utána már nem oltják újra. Szóval nagyon rendesek voltak az újszülött osztályon, beoltották újra. Aztán beszélgettem Etával egy kicsit, jó volt újra látni :) Nagyon nagy a forgalom a szülészeten, számomra idegen arcokkal van tele, Eta is mondta, hogy megsokszorozódott a melójuk a kórházbezárások miatt.
Ja, és a háziorvost lecseréltem, mert elfogyott a türelmem vele szembe. Nem törödik semmivel, én rohangáltam eddig is minden után (gasztros doki keresése, bcg, na elég volt).

Most jól kiöntöttem a szívem , a nehézségeim, szívesen veszek hasznos tanácsokat, hogy lehetne a legkönnyebben kezelni a hisztiket, a földön háton üvöltéseket!

Puszi Mindenkinek:

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Vagyunk, vagyunk csak az idom kevesebb :)

Lilla, sajnalom, hogy ilyen rosszul vagy, ez nem vidam. Pirinel en sem voltam valami fenyesen, de sosem hanytam. Viszont eltartott a 16 hetig, napra pontosan.

Timi, drukkolok! Ha nem lett volna az a sok atalakitas talan konnyebb helyzetben lennel, nem?

Szilvi, nalunk mostanaban az valik be, ha komolyan veszem V-t mikor hisztizik, olelgetem es pl. mondogatom neki, h tudom, utalja a pelus cseret, de ezt meg kell csinalni, mert ez meg az. tok nyugodt maradok (nekem is sokkal jobb igy :lol:) de tenyleg).
Olelem, beszelek hozza es hagyom sirni, ha olyanja van es ugy veszem eszre ez bejon neki.
Olvastam egy konyvet errol mostanaban, diohejban annyi, h nem feltetlenul rossz a siras, igy vezetjuk le a bennuk levo feszultseget (en szemely szerint jobban erzem magam, ha vmi bajom van/volt es kibogtem magam, leengedtem a gozt).
nem akarlak elkeseriteni, de bovulni fog Akos hiszti repertoarja... :roll: :P

remelem bevallik az uj dokitok! mi is valtottunk, nagyon jo dontesnek bizonyult.

Dina, csak igy tovabb, ez siman jar neked! a fogyas gondolom nem direkt volt...

Brik??

jol vagyunk, nem vagyok meg teljesen egyedul csak hazautazott anyukam. Z szombaton megy el, szerdan jon haza, na az lesz az igazan fincsi :lol:
vannak neha erdekes helyzetek, mikor ugy erzem jo lenne, ha 4 kezem lenne... :P esztetikailag nem, de praktikus lenne.
Lilla, Moni, ha meg nem esznek egyedul a fiuk tanitsatok meg oket, jol jon majd... V tudna enni, de egy ideje nem akar+eleve sok pepeset kap, emiatt etetni szoktam inkabb.
Ha szobatiszta a "nagy", az is nagy segitseg.

Szopizassal kapcsoltatban kivancsi lennek a velemenyetekre: http://www.kismama.hu/baba/mit_ehet_szoptato_anya/3220/
azt irja a cikk, h szinte barmit lehet enni csak a tejjel+tojassal kell vigyazni.
nalatok mire volt erzekeny a baba?

Pirit nem mondanam hasfajosnak, este neha nyugosebb, gyakrabban szopizik. Tejmentes dietan vagyok 4-5 napja (tiszta kiutes szegenynek a pofija :() es ugy veszem eszre a pocijanak bejon, nyugisabb este.
Viszont tovabbra sem tudom lerakni napkozben, altalaban 10 perc mulva felebred ugyhogy tovabbra is a kendoben "lakik", ott orakat szundikal. Szerintem ez reszben a kulon toltott 10 nap miatt van. :cry:
Ennek az a hatranya, h Vince is a kendoben akar lenni, ertheto....
Emiatt ketpupu mamava alakulok indonkent :lol: Piri elol, Vince hatul, igy fozunk pl. :)

na befejezem, megyek vacsit fozni.

szep estet!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Blanka ma kihagyta a napközbeni alvást, így már 7-kor beájult. Remélem nem a reggeli ébredés rovására, emrt 5-kor nincs kedvem felkelni. :? Mindenesetre így elkészült a vasalás és mindjárt ágyba is bújok. Apával. :lol:

Tündi,
Teljesen érthető a saját blog és jó, hogy van hozzá erőd, energiád is. :) Kíváncsivá is tettél. Bele lehet olvasni?
Mindenkinek kell legyen saját élete, amiben kiélheti magát a családja mellett.

Boga,
A babás jógán a babákat nem vonjátok be a gyakorlatokba? A Sattvában olyan volt (persze csak a kis babás), hogy ahol lehetett, vittük, emeltük őket is. Amúgy pedig volt egy nagy szivacs középen + játékok, ahol elvoltak. Persze ettől nem igazi jóga volt a jóga, csak amolyan átmozgatás, de mindenk élvezte.

Dina,
Éljen a megújulás! Remélem már a csajok is jobban kijönnek egymással! Azért remélem majd megismerünk és nem valami vörös démonná avanzsálsz. :lol:

Szilvi,
Elég rosszul hangzik ez az egész napos hiszti. Sajnos ebben nem tudok segíteni, Blanka általában csak 5 percig hisztis, olyankor hagyom, hadd feküdjön a földön. :oops: :? Aztán elmúlik.
Nem tud valaki besegíteni, hogy egy kicsit visszanyer, kipihend magad?

Jó éjt mindenkinek!
Én elteszem magam holnapra.

prücs

prucsok
 
 


Boga, koszi a felajanlast, aranyos vagy!
Tenyleg itt laktok a kornyeken? BAndazhatunk valamikor, ha gondolod :lol:
saara
 
 


Jó reggeltet!

KicsiBí még alszik, gyorsan elküldtem Nektek a táblázatot, kiegészítve a végzettségekkel, foglalkozásokkal, volt aki még nem küldte, de nem akartam Bogát se várakoztatni, hiszen ő még nem kapott táblázatot eddig, és egy féligkészet mégse akartam küldeni Neki. :)

Ma 11-kor nagyon gondoljatok rám. Megyek a dokibácsihoz. Nagyon izgulok. Már megint elkezdődött ez a hülye barnázásom, és emiatt kell folyton itt paráznom. Remélem minden rendben lesz, mert ahogy halad az idő, egyre jobban fájna, ha valami történne Pindurkával.

Kinga: Bínek majd olyan 16 hetes korom körül akarjuk előadni a dolgot, akkor már talán nem kell izgulni semmi miatt. Meg akkor már eléggé fog szerintem látszani a dolog rajtam. Már most van pocakom, pedig nem híztam még. Bível is nagyon hamar látszott, már 10 hetesen kérdezte mindenki, hogy félidős vagyok-e.

Köszönöm mindenkinek, hogy folyamatosan érdeklődtök irántam, és hogy így együtt éreztek velem. Így könnyebb elviselni a kellemetlenebb "mellékhatásokat" is. :)

Sára: Már rajta vagyok az egyedül evés projekten, elvben tud egyedül enni Bálint, csak olyankor kevesebbet eszik, ezért inkább én etetem, de szerencsére van még 7 hónapunk, azalatt talán beérik. A bilizés meg folyamatosan napirenden van, asszem a tavasz-nyár a mi időnk lesz, én is úgy tervezem, hogy ne legyen két pelenkásom.

A két anyukás léthez meg kitartás, biztos nem könnyű Z nélkül megoldani egy csomó mindent, de ügyes csaj vagy Te. :)

Vanda: Bálintodnak boldog névnapot kívánunk! :)

Szilvi: Jól teszed, ha lecseréled a dokit, ha ilyen hanyag. Nagyon fontos, hogy az ember jó kezekben legyen. Hát igen, az akaratosság... Bálinttal egy és másfél éves kora között annyira nehéz volt.

Dina: Szuper jól teszed a megújulást! CSak így tovább...

ÓÓÓ hangokat hallok a gyerekszobából... mennem kell.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Lilla, nagyon drukkolok!!!! Adj hirt magatokrol hamar!

Vanda, Lilla, boldog nevnapot Balintaitoknak! :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Névnapot kívánunk a két kis Bálintnak!




Áki, Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Nagyon szorítok Neked Lilla, biztos minden rendben lesz, ne idegeskedj. Légyszi irj, hogy mi van veletek, hogy vagytok, jó? 11-kor Veled leszek, fogom a kezed gondolatban, és biztos, hogy minden a legnagyobb rendben lesz!!!!

Prücs: sajna a Párom is elég későn jár haza, így folyton én vagyok Ákival. Anyukám dolgozik, anyósom, na azt meg hagyjuk is inkább, örülök,ha nem látom. Szóval annyit vagyok másokkal, míg délelőtt két-három órát lent vagyunk, akkor többen szoktunk így együtt sétálni, beszélgetni. De ennyi.. És ez nekem így estére már nagyon nem jó. Tudom, más is van ilyen helyzetben, nem is akarok panaszkodni, csak a hisztivel megspékelt délután, hát az borzalmas tud lenni. Én is leteszem a földre, majd abbahagyja, de mostanába már a tisztábatétel is hatalmas kihívás nekem... :( :(

Sára: nekem az szoptatás elején alig lehetett valamit enni, sem hagymás étel, se k-és b-betüs (kivétel a krumpli), de minden nap húst vagy valami fehérjét kellett enni. (ezt a védőnéni mondta, én így csináltam). Én faltam a joghurtokat, de nem vagyok benne biztos, h jól tettem, mert lehet, hogy azért lett ilyen Áki. Nem tudom, mert még mindig nem biztos, hogy allergiás a tejre.. Meg eléggé hasfájós is volt, nem mertem enni nagyon olyan kajákat sem, nem akartam még tovább nehezíteni szegény délutánjait.

Szép napot Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Bálintoknak és Valentinoknak Boldog névnapot kivánunk! :)

Olvaslak azért benneteket, csak sok feladat van, meg egy kicsit depis is lettem a tej miatt.

Dina örülök, hogy jobban vagy és változik az életed :)

Saara látom zajlik az élet nálatok:-) Nálunk is Álmos nem nagyon akar aludni és sokat sír. Jövő héten megkapja a 3 hós oltást és az agyhártyára is.

Voltunk dokinál koponya, csipő és hasi uh-n minden rendben volt azt mondta a doki kaptunk egy egészséges bébit garival :D



Szilvi határozottnak kell lenni és bármennyire is nehéz ha a földre fekszik ott kell hagyni mintha nem érdekelne, szerintem ez a legjobb módszer rengeteg anyukánál bevált. Most próbálkozik, hogy mit ér el nálad.

Mtm jól hangzik az a csokis-kókuszos torta, szerintem hétvégén megcsinálom.

Megyek, mert Álmos felkelt:-)

Sok puszi mindenkinek!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Vanda, Lilla!
Nagyon sok boldog névnapot a kedves kis fiaitoknak!!!
Na és persze Brik! Álmos Valentinnak is boldog névnapot! :wink:

Lilló!
Én is veled vagyok lélekben. Kezemen, lábamon szorítok Neked! Majd gyere és mond el hogy mi volt!

Ez a mai nap valahogy olyan sehogy sem indult. Ti is ilyen depisek vagytok? Vagy csak én?

Szebb napot!

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Lilla! Én is sokat gondolok rád, remélem minden rendben van!

Én tegnap voltam dokinál és azt mondta, hogy minden oké, látványos a fejlődés, és nagyon tetszett neki minden eredményem. Már több mint 6 centi a kicsi drágám!

Mi még nem mondtuk el Sanyikának, Lilla, kíváncsi vagyok ti hogyan mondjátok el neki. Én lehet, hogy várok vele tavaszig, nem biztos, hogy már most megérti. Na majd meglátjuk.

A bilizés nálunk totális tabu, nem foglalkozik vele, a wc-vel sem, gyanítom, hogy két pelásom lesz augusztustól. Viszont ami jó, hogy egész ügyesen eszik egyedül, villával is, kanállal is és nagyon élvezi.

Saara! Én nagyon vigyáztam szoptatás alatt, hogy mit eszek, nem ettem b, k (és még egy csomó) betűseket, naponta max. fél liter tejet vagy valami tejterméket ittam és ennek ellenére tejallergiás lett Sanyika, plusz nem eszi meg a zöldségeket. Én azt a konzekvenciát vontam le, hogy azért nem eszi, mert az anyatejen keresztül nem ismerkedett meg az ízével. Szóval másodjára én mindent ki fogok próbálni, enni fogok mindenfélét, hátha ez fog segíteni. Na persze ha látom, hogy valamelyikkel gond van nála (hasfájás, pöttyök, stb), akkor többet nem eszem.

A Bálintoknak nagyon sok boldog névnapot kívánok!

Prücsök, Szilvi! Én is csatlakozom hozzátok, nálunk is sokat dolgozik apa, este későn jön haza, addigra pedig én már hulla fáradt, plusz álmos vagyok (különösen mióta terhes vagyok). Szóval nem sok időnk jut egymásra, sajnos. Remélem nyáron már jobb lesz a helyzet.

Most mennem kell, legyetek jók, puszi,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Bálintoknak boldog névnapot!!!!

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Lilla
11kor irtam egy hsz-t de elszallt...
Szoval gondoltam Rad en is, varom a hireket!!!


[color=green]BALINTNAK ES VALENTINNAK BOLDOG NEVNAPOT![/color]

Meg irtam vmit, de mar nem emlekszem...

Ja igen! Mano, nekem is k.ki napom van... Lujzi is tok nyugos, epp most szall el a jogank, most kene elindulnunk, es a kicsi lany huzza a lobort az erkelyen... Ez ugyanis a de-i alvasa...
De inkabb pihenje ki magat!

Sziasztok

Kép
boga
 
 


BÁLINTOKNAK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!!
(Prücs a párodnak is természetesen)

Kép

Lilla,
én is szorítottam!Ha van időd írd meg mi volt,mert izgulok!:)

Mi meg vagyunk.Munka még nincs.Apa dolgozik ezerrel.Lehet,hogy a mostani munkaidejébe már be sem tudjuk iktatni az én leendő beosztásomat!De neki most ajánlották fel a másodállást,arra meg nem várhattunk,hogy én mikor kapok végre melót,így most nekem kell hozzá alkalmazkodnom.De ráérek ezen elgondolkodni,ha már lesz konkrét munka a láthatáron! :roll:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Haho!

Lilla?? Gondolatban veled voltam delelott.

Boga, kozben lattam, h tenyleg nem vagytok olyan messze, de azert kozel sem.

A depi ismeros, DE! ami 2 gyerekkel jo, h nincs ra ido igazan, mert mindig csinalni kell valamit :lol:
Ok, h regen az anyukak nyakan volt az egesz csalad, de legalabb nem volt az, h a mama egesznap egyedul van a gyerekkel, mint most. Ez nem biztos, h egeszseges igy, egy ido utan mindenki bekattan, sztem normalis... :roll:

Tundi, meg a multkor akartam irni, h ha gondolod segitek majd a kendovel. Nem vagyok egy nagy kendo gur, de hatha osszehozzuk ketten :)
A masik dolog, h pocakosan nagyon jo a 3 kereku babakocsi (jo nagy kerekekkel), ha sokat BKV-zol. Nem kell az egeszet felemelni csak a ket hatso kereket az elso lepcsofokra feltenni (kozben az elso a jardan van), utana meg huzni lehet az egesz kocsi a (a ket hatso kereken). Leszallasnal meg hatrabillented (a 2 hatso kerekre) es letolod a lepcson es, ha az utso lepcsofokon vagy a jardara tamasztod az elso kereket es irany tovabb. Nem tudommennyire ertheto ez a leiras :shock: Mi most is igy kozlekedunk, nagyon jo (csak hulyet kapnak az utasok, ha meglatjak a batar nagy kocsit :lol:). Jatszoteri anyuka javasolta es bevallt.

Na ennyi, megyek pihenni....

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a drukkokat!
Minden rendben volt Pindurkával! 1,8 cm és dobog a pici szíve ezerrel. :) Viszont eléggé lent van. Hüvelyi uh-val meg se találta a dokim - akkor azért kicsit pánikba estem - de aztán megnézte hasival, és ott volt teljes valójával. Csak tényleg nagyon lent van. A kis huncut, látszik hogy pasi, már most csintalankodik.
A dokim tanácsa, továbbra is fekvés, pihenés, nem emelés, nem szexelés... Hát majd összekapom magam.

Ja, képzeljétek kiingáztam, és az inga lányt mutat egyébként folyton. Szóval vagy rosszul érzem, vagy az inga csal. :lol:

A köszöntéseket is köszönöm Bándint nevében.

Képzeljétek, a lépcsős wc ülőkét imádja Bálint. Tök ügyesen fel és lemászik. És imádja, hogy lehúzhatja a wc-t. Persze többször szeretné csinálni, de mondtam neki, hogy csak akkor lehet, ha csuri van. Azóta többször szeretne csurit. :)

Huncut: Szerintem már látszani fog a pocimon, hogy baba lesz, mire megmondjuk - már most is látszik, persze most még csak olyan, mintha kicsit híztam volna és csak hasra. Én már kitaláltam a szöveget, amit mondani fogok Bínek, leírom mailben, ha érdekel. Mindenképpen úgy szeretném, hogy őszintén, tényszerűen, kis körítésnek, az érdeklődését felkeltve, várakozást generálva, de azért azt is el fogom neki mondani, hogy először majd csak aludni fog a baba, meg sírni, hogy ne számítson arra, hogy neki mindjárt játszópajtása lesz. Szerintem meg fogja érteni, mert nagyon okos hapsika. Ha meg már tudjuk a nemét, akkor a nevén fogjuk szólítani, szóval addigra majd nevet kell találni.

Örülök, hogy minden rendben Veled, és a 6 cm-es drágáddal is!

Még egy dolog, amit el kell mesélnem Bíről, képzeljétek, mióta látta Polették kutyáját inni a földről tányérból, azóta ő is úgy akar. Folyton előveszi a kis műanyag tányérját, és lerakja a földre, aztán beleönti a pohárból a vizet. Én meg mindig szólok neki, hogy nem vagy te kutyus, nem szabad, erre visít, ha elveszem tőle. Nagyon vicces szitu, de azért kicsit gáz is. Igaz mindent leutánoz, amit lát. Szerintetek mit csináljak vele? hagyjam rá, és akkor elhagyja? Vagy legyek határozott és tiltsam továbbra is?
Ma már a kajáját - krumplis tészta - is villa nélkül akarta enni, hogy a fejét belefúrta a tányérba.

Tündi: Fel a fejjel, néha depisnek is kell lenni. Biztos ez a hülye szürke idő az oka! Bocsi, hogy elrontottam a táblában a telefonszámodat, kijavítom, aztán majd küldöm a jót mindenkinek!

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Lilla, huuu, most fellelegeztem! :D :D :D

Kutyas sztori nagyon vicces, de most mennem kell, bocs. Jot rohogtem legalabb, edes kicsi Biii :lol:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Nagyon örülök Lilla, hogy minden rendben van. TEssék pihenni, feküdni, na már amennyit Bíí hagy. A kutyás sztorin én is jót nevettem (ne haragudj, tudom, neked ez kevésbé sem vicces). Miket nem képesek ezek a gyerekek utánozni, nem semmi..

Tündi: nem vagy egyedül a depis hangulatoddal, bár én inkább a tegnapi vita miatt vagyok ilyen, mert összevesztünk, hogy milyen későn jár haza a Párom. És nem érti, hogy mi a bajom ezzel... Na de mindegy, nem jajgatok itt ezzel már megint:-)))

Puszi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Jaj, még egy dolog jutott eszembe. Van valakinek jó tésztás receptje, amit Ákinak főzhetnék és nem paradicsomos? Na meg tejtermék sem kell hozzá? (zöldségem van: brokkoli, cukkini, karfiol, répa... szerintem szinte minden). Ilyen szószos tésztára gondoltam, de nem tudom, hogy lehetne jó szószt csinálni az előbb felsorolt anyagok nélkül??

Köszi a segítséget előre is!

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Lilla,
örülök nagyon,hogy minden rendben!Már kevésbé izgulok! :wink:
A kutyás sztori nagyon édes,szerintem abbahagyja,hisz nem ezt látja minden nap! :wink:

Pusz
timiban
 
 


Sziasztok!

Lilla,
Nagyon örülök, hogy minden rendben van a kis szőlőszemmel. :) Csak így tovább! ;)
A kutyatálas sztorit elképzeltem - vízuális típus lévén - és nagyon jól szórakoztam. :D 1x - 2x Blanka is előadott hasonlót, de nem volt tartós próbálkozás, könnyen rá tudtam beszélni a kanálra. Biztos Bí is megérti, hogy miért nem jó.
Ezúton pedig mi is Boldog Névnapot kívánunk Bínek!

A névnapi jókívánság Álmos Valentinnek és utólagosan Alexnek is szól. :P

Timi,
Rebi torokfájása ezek szerint csak 1 napos volt? Lényeg, hogy mindenki jól van. Ez a munkába állás biztos bonyi lesz, ha az egészségügyben 12 órás műszakok vannak, de majdcsak lesz valahogy.

Huncut,
Szuper, hogy nálatok is ilyen jól fejlődik a kis pocaklakó. Sanyika még mindig hajnali bagoly? És ő már elkezdett beszélni?

Olyan jó megint hallgatni a pocakos beszámolókat, pedig Sára és Cserági még csak most szültek. :P

Szilvi,
Jobb híján küldök néhány energiamanót. +++++++++++++
Nálunk a nagyik szerencsére már nyugdíjasok és bár 150 km-re vannak, de végszükség esetén mindig mozgósíthatók.

Brik,
Azért depizel a tejci miatt, mert nem sikerül a serkentés? Tudom, rossz ezt átélni, de Álmosnak se jó, ha emiatt depizel. Hozzád is ellátogatnak hamarosak a derűmanók. ;)

Tündi,
A depi már csak ilyen jövős-menős, ha az ember napi 8-10 órát "egyedül" van egy kis gézengúzzal. Remélem tőletek már menőben van.

Most 2 napra eltűnök. Legyen mindenkinek szép hétvégéje! Remélem az a nagyon hideg nem fog ideérni. Ha mégis, tessék összebújni apával - úgyis Valentin nap van (még ha én nem is szeretem ezt a giccsparádét :? ).

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Bálintoknak és Valentinnek is boldog névnapot kívánunk!

Lilla!
Nagyszerű, hogy minden oké odabent! Gondolom, "kicsit"megnyugodtál! Amikor én először hallottam Boti szívhangját, majdnem elbőgtem magam. Az valami hihetetlen!
Még most is, ha dumál nekem az jut eszembe, hogy atyaég, ez a gyerek egy láthatatlan kis sejt volt még nemrég... és elbőgöm magam.
:D

Móni!
Neked és Lillának igazatok van a azzal kapcsolatban, hogy vármi kell, amíg esetleg már a nevét is tudjátok mondani a gyerkőcnek. Én arra is gondoltam, hogy ha majd mi várjuk Boti tesóját, akkor a babaholmik vásárlásánál Boti is választhat neki valamit, amit ő ad a tesójának. Persze ilyenkor ő is kap majd valamit, csak talán így is készülhet a kicsire.

Depi: én nem magam alatt vagyok,hanenm belefáradtam az egésznapos háztartás-gyerek dolgoba, jólesne már valami más feladat. Szeprtembertől szeretnék újra dolgozni, de még nem beszéltem a főnökömmel.

Bocsánat, most mennem kell, mert Boti kezdi átvenni a hatalmat a gép felett..

Sziasztok!


Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Azért nem voltam eddig,mert vírus volt a gépemen,újra kellett telepíteni! :(

Nagyon sokat írtatok,igyekszem visszaolvasni!

Tücsi!
Valóban nem látszik véznának,főleg így,hogy "gubbaszt"! :lol:
Picinek normálisabb tempóban fejlődött,de 9 hónaposan 8100g volt,most pedig 9100g.Ez lassú!(viszont átléptük a 10 kg!)
Viszont megnéztem Zina babanaplóját.Ő is lassan haladt a súlygyarapodással,gasztroenterológushoz is kellett vinnem.
Neki hála az égnek semmi baja,de nem haladt jobban mint Mira!
3400g-al született és 4,5 hósan 5700g volt.

Lilla
Akkor küldöm majd.Igyekszem holnap.

Pihenj sokat!
Kép
Vendég
 


Bálintoknak Boldog névnapot!
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Lilla
Jo, h minden rendben!!! Eljenek a kicsi szivhangok :)!
De mit jelent az, h nagyon lent van? Lehet, h bena vagyok, de nem ertem :oops:

Nekunk horror napunk volt ma, lottek a joganak is :cry:

Kepzeljetek el, vegre elmult az ejszakai kajalos felkelesek sorozata, de ennek nem tudok orulni, mert azota meg azert ebred fel Lujzi ugyanannyiszor, mert hason akar aludni, de nem tudja hogy kell.. :shock:

Vkinek ismeros az ilyesmi??

Mindig is hanyatt meg oldalt aludt a kislany, neha volt mar ilyen probalkozasa, de nem ennyire kitartoan... es benan...
Az van, h gondolom almaban hasra fordul, de nem tudja letenni a fejet, (ki tudja miert), es sirva hiv h segitsek. Es most mar nem csak a kinyujtott karjaira tamaszkodva, hanem meg is fordul az agyaban, tehat ha nem lenne teljesen maganal, amikor bemegyek, tutira jol felebred, amikor visszafektetem...

Es persze nem usszuk meg mi sem a fogzast, mert nappal meg nagyon nyugos, igy en mar nem tudom, mikor tudnek kicsit feltoltodni... Persze nem magamat kene sajnalni, csak tenyleg nagyon faradt vagyok...

Nnnna, most akkor en is kiontottem a lelkem...

Sara,
Nem gyalog tav, de Lujzival mi kocsival gyakran mozgunk MOM fele, szoval tenyleg tudunk segiteni :wink:
Bandazasban benne vagyunk, csak legyunk tul ezen a nehez idoszakon...

Vanda
Vicces ez a nev dolog :lol:

Na, Valentin nap alkalmabol megyek, es agyba zuhanok...

Kép
boga
 
 


Sziasztok!
Boldog névnapot a Bálintoknak és Valentinoknak!

Lilla, nagyon örülök, hogy minden rendben van a picivel! A barnázás még tart? Esetleg a Rutascorbint megkérdezhetnéd a dokidtól, nekem bejött. Nagyon ügyes Bálint a WC-fellépővel (és nem érheti olyan baleset, mint Brúnót, aki gondolataiba merülve elfelejtette feltenni az ülőkét, csak a fellépőt hurcolta oda, majd annak rendje-módja szerint bepottyant :) ).

Huncut, nagyon jók a híreid, így tovább! A bili miatt szerintem ne keseredj el, lehet, hogy augusztusra simán rákap a pici fiad, ha megtetszik neki, bőven elég az a pár hónap.

Depisek, fel a fejjel - legalább a bacikat, vírusokat irtja a hideg (csekély vigasz, de nekem most ekörül forognak a gondolataim).

Brik, kis tejcsizés azért maradt? Vagy nagy összebújásokkal helyettesítitek?

Sára, nem semmi kondiban lehetsz, ha a két gyereket magadra akasztva még főzni is tudsz. :)
Nálunk a következők kerültek tiltólistára: k-betűsök, babok, borsók, lencsék, hagyma (ez esetben viszont meglepően jól működik, ha pl. pörköltöt úgy csináltunk, hogy teatojásban mellette fehér mustármagot főztünk), fokhagyma (és ezzel a lendülettel az ubisali, a spenót és a sóskafőzelék is), gomba, kukorica, földimogyoró. Na, emelett teljes tejmentes diétát nem bírok tartani (nem, nem bírok csak krumplin, húslevesen és rántott húson élni), de igyekszem minimalizálni. Brúnónál is ezek voltak kb. (gomba, kukorica, földimogyoró kivételével), ő mégis ette babakorában a zöldségeket. A fehérjefogyasztás tényleg fontos, szerencsére ez nem okoz gondot, alapvetően húsevő vagyok.

Lányok, egyedül lenni egy(két) pici gyerekkel sokáig, este, rém fárasztó. Szerintem teljesen normális, hogy kiborulsz, Szilvi. Esetleg egy kis pedagógiai célzattal nem tudnád párodra hagyni Ákost? Pár órára akár, éppen egy kicsivel többre, mint amennyit kettesben szoktak lenni? Nálunk nincs olyan gond, hogy párom ne tudná, milyen felörlő a két gyerek (nem is vállalja be őket ;) ), úgyhogy elfogadja a rinyálásomat, hogy igyekezzen haza. Én meg igyekszem tudomásul venni, hogy néha dolga van.

Szilvi, nálunk is az jött be hiszti ügyben, mint Sáránál (egy pici módosítással). Ha kitört (mostanában megint kicsit többször tör ki a dolog), akkor megmondom, hogy le kell csillapodnia, abbahagyni az ordítást, és odabújni hozzám, elmondani, mi a baj, megszeretgetem, megpuszilgatom. De nem én szaladok hozzá, minimálisan meg kell próbálnia uralkodni magán. De kisebb korában Brúnó nagyon aranyos volt, egy idő után úgy kezdett hisztizni, hogy közben azt kiabálta, hogy "bújj hozzám, bújj hozzám". (Egy ismerősnél meg az volt a szlogen, hogy "ölelj meg anyucikám!".)

Szilvi, délután nem tudtok még egy kört sétálni? Hogy a levegőn lefáradjon Áki és kisimuljanak picit az idegeitek? Már öt utánig világos van (legalábbis nincs töksötét), de ha játszóterezni nem is lehet, kicsit mászkálni esetleg?

Ja, Lilla, nálunk a cica időről-időre elindít ilyen evőeszköz nélküli próbálkozásokat, én hangulat függően kezelem a dolgot. Ha már sok, akkor határozottabban rászólok Brúnóra, hogy eddig tartott a vicc, a játék, most már egyen rendesen. De tényleg nem túl vonzó egy idő után neki sem, pláne, ha éhes. De szoktunk cicásat, kutyásat játszani üres tálkával, úgy teszek mintha tennék bele valamit, ő meg azt játssza, hogy megeszi. Meg persze van sétáltatás, fésülgetés, labdapofozgatás, bot visszahozás is. Ezek azért is jó játékok egyébként, mert a gazdinak nincs sok mozgásos tennivalója, viszont lehet mozgatni, fárasztani a gyereket.

Boga, sajnálom, tippem sincs, ilyen problémánk nem volt, szerintem pár nap alatt rájön Lujzi a hasrafekvés módjára és talán lesz egy kis nyugitok! Esetleg napközben egy kis gyakorlás? Én azt hiszem, ezzel próbálkoznék.

Alziza, köszi, hogy utánanéztél, kedves vagy és megnyugtattál. Nem lehet, hogy Zalán éppen a növéssel van "elfoglalva" és azért nem hízik? Brúnó vagy nő vagy eszik, egyszerre sosem csinálja a kettőt.

Manó Tündi, szerintem ne csak súgd, hogy jól esik mással is foglalkozni, mint a kakis pelusok. Szerintem egy nő akkor követi el élete egyik legnagyobb hibáját, ha arra áll rá, hogy az életét a gyerekeknek, családnak szenteli. Mert aztán felnőnek a gyerekek (a nevelésnek is ezt kell szolgálnia, szerintem, hogy megálljanak a saját lábukon) és ott marad egy kiüresedett élettel. Nekem itt van élő elrettentő példának az anyám (ez rém gonoszul hangzik, de ez a helyzet). Nem tud magával mit kezdeni, mióta én is felnőttem, meghalt apám és nincs fizikailag olyan állapotban, hogy dolgozzon. Rém tehetetlen is vagyok, mert semmi iránt nem is tudom felkelteni az érdeklődését és egymagam nem pótolhatom neki az egész világot...
Szóval, valami kell mindenkinek (és az a magánvéleményem, hogy jobb, ha olyasvalami ami a külvilággal is foglalkozik), az egyetlen, amin csodálkoztam, hogy így szét tudod választani a dolgaidat. (Csatlakozom Prücsökhöz, szívesen belelesnék - persze ha nem csak szigorúan a barátaidnak szól, tudom hogy ilyen is van.)
Nálunk a baráti körben szintén kevés gyerek van, illetve ott nincs, akik a legjobb barátaink, tehát hozzájuk képest nekem több baba-mama téma igényem van (na, ezt élem itt ki rajtatok).

Segítsetek lányok ötletelni! Jelmezbálba fogunk menni, de kicsit ki vagyunk fogyva az ötletekből (az elmúlt tíz évben szinte mindent ellőttünk és olyat sem akarunk ismételni, amit már valaki más megvalósított egy korábbi közös jelmezbálon). Lehet családi is (két felnőtt, két gyerek), de lehet bármilyen felállásban csoportos (volt már a párom és Brúnó rénszarvas én meg valami egészen más), de lehetnek egy fős jelmezek is.

Na mindjárt etethetek és alhatok végre.

Szép napot nektek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Lilla nagyon drukkoltam nektek! Örülök, hogy minden oké. Tessék valahogy megoldani a sok pihenést!!:-)

Prücsök igazad van a depi nem tesz jót. Próbálok nem gondolni arra, hogy rossz anya vagyok, mert nem tudok annyit adni neki mint amennyit szeretnék, mármint tejből:-)

Köszönjük a jókivánságokat!!!:-)

Mtm egy kicsi van, mindig szoptatom tápszer előtt, de már nem mérem hogy mennyit szopott. Iszom a teát azért,meg fejeki s hátha lesz több:-) Mindegy még nem adom fel:-)

Végre tegnap voltunk fejlődésneurológiai vizsgálaton. Sok probálkozás után. Egy annyira édes drnőt fogtunk ki. Idős korosztály, de olyan aranyos tapasztal:)
A vizsgálaton elmondtuk mi történt, hogy Álmos egy hóval elöbb jött. Utána elkezdte vizsgálni kiderült, hogy ő inkább 2 hónapos ésnem 3 szóval mos annyi idős mintha rendesen született volna időben. Mondta feszesek a kezei, lábai, jobbra jobban szereti fordíani a fejét. De egy kis torna és rendbe jön valószinű közre játszik a tüdőgyuszi meg lélegeztetés is. Úgy hogy zsúfolt napok jönnek napi 4x torna. Tegnap gyorsan elsajátitottam a tornát ma már meg volt az első. Azt hittem bénában fog menni:)

Aztán megmutattam a leletet a gyermekorvosunknak, ngyon jó fej. Ajánlott egy tornászt aki Dévényi Anna módszerrel dolgozik. Az lenne a kérdésem, hogy ismeri e valaki ezt a módszert, ha igen milyen? Érdemes e kipróbálni szerintettek?

Köszönöm előre is a válaszokat!!

Puszi mindenkinek!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Tücsi
Nem hiszemhogy nagyon a növéssel van elfoglalva! :roll: :wink:
Mindössze 78 cm! :)

Brik!
Én nem ismerem a Dévény módszert,de van egy topic ahova írogatok és ott többen imerik,jártak oda!Jókat mondanak róla!
Ez pedig a kismama újságban volt:


Előbb gyógyítás, aztán fejlesztés!

Dévény Anna Alapítvány
A Dévény-módszer nagy „ütőkártyája” a speciális manuális technika. Ez a kézzel végzett sajátos kezelés – amely nem masszázs – két dologra képes. Egyrészt helyreállítja a zsugorodott, letapadt izmokat, másrészt közvetlen ingereket küld az agyba. Ebben különbözik minden más módszertől. Az ingerlés hatására az agyi mozgatóközpont – a „motor” – működni kezd. A működés beindítása a gyógyítás lényege, mert ha a „motor”, vagyis az agyi mozgatóközpont nem működik, hiába erőltetjük a mozgást, a sérült testrész nem lesz képes végrehajtani. Ahogy az autó motorhibáját sem javítja meg a pedálok nyomogatása, ugyanúgy a hiányzó mozgásokat sem indítja be, ha erőltetik elvégzésüket. Csak a „motor” beindítása után lehet működtetni fejlesztő módszerekkel; tornával, úszással, játékkal. Ezek egyike sem helyettesíti a manuális kezelést, mert más a gyógyítás, és más a fejlesztés.
Módszerük lényege:
A Dévény-módszer manuális technikája gyógyít, a torna, az úszás, a játék fejleszt. A kettő sorrendje nem cserélhető fel, mert nem gyógyítás a nem működő erőltetése.
Kiket várnak?
Egyéni kezelésre a kis csecsemőket minél hamarabb. Csoportos órákra gerincferdüléssel és bármilyen mozgásproblémával küzdő, valamint külön csoportba egészséges mozgású gyerekeket és felnőtteket.
Erősségük
A születés körüli oxigénhiányos állapot valódi gyógyítása minél korábban megkezdett kezeléssel.
Elérhetőség
Tel.: 355-53-92, e-mail: deveny@deveny.hu
www.deveny.hu
Árak
Állapotfelmérés: jelenleg ingyenes
Kezelés: jelenleg 2500 Ft/50 perc


Intő jelek
A korai fejlesztésnek akkor van értelme, ha minél hamarabb elkezdik. Ám nehéz megmondani egy csecsemőnél, lesz-e vele gond, hiszen hónapokig csak fekszik, ezért a fejlődésbeli elmaradás nem látványos. Érdemes szakemberhez fordulni, ha a gyerek
– négy hónapos koráig egyszer sem mosolygott a szeretett személyekre sem;
– nem szereti, ha kézbe veszik;
– feltűnően sokat sír;
– keveset eszik, nehezen táplálható;
– nyolc hónapos koráig nem fordul a hátáról a hasára;
– nem nyúl, nem fordul a tárgyak után hét hónapos korában sem;
– tartása aszimmetrikus, végtagjai feszesek, görcsösek.
Vendég
 


Szia Brik!

Ne hülyéskedj, még hogy rossz anya vagy. Megadsz mindent, amire Álmosnak szüksége van: szeretet, törődés, aggodalom, eteted, pelusozod, tornáztatod, figyelsz rá, viszed orvoshoz, babusgatod és még háztartást vezetsz és még a nagylányoddal is foglalkozol. És én csodállak, hogy még fejni is van időd, energiád - Brúnóval én nem bírtam, ő végig "vegyestüzelésű" volt, mint Sára Vincéje. De minden csepp tejcsi, amit kap, jót tesz és minden összebújás fontos neki tejjel, tej nélkül.

A Dévény-torna nekünk is kinéz, Mira féloldalassága nem sokat enyhült, mi március végén megyünk vissza a fejlődésneurológushoz. A Dévény-torna állítólag nagyon hasznos, van amit csak ezzel lehet megoldani dokink is ajánlja, de tudd, hogy nagyon fáj (ő kipróbáltatta magán), de ha szükséges, akkor jobb csinálni. Azért nagyon fontos, mert a nagymozgások fejlődése az ilyen piciknél befolyásolja a további értelmi fejlődést is.

A kis időbeni elmaradást meg majd ledolgozza Álmos, pláne, hogy így foglalkozol vele, Mirán már úgy látom, hogy nagyjából utolérte a vele egyidőseket (neki is három hét lemaradása volt).

Én is tornáztatom Mirát, igyekszem minél többet hason tartani, hátha megússzuk. Na szaladnom is kell hozzájuk.

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek,mert fáradt vagyok! :roll:

Lilla kórházban van,mert reggel vérezgetett és bement a klinikára!A doki benn tartotta!Szerencsére minden rendben a babával,már ő is megnyugodott egy kicsit!Nem rég beszéltünk,most nem vérzik és nem barnázik.Szigorúan fekszik!Talán hétfőn már hazamehet,ha minden oké lesz!De miért ne lenne!!!!!Drukkoljatok neki,egy kis plusz energia biztos ráférne!!!!Puszil mindenkit!!! :wink:

Jó éjt!Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Szia Timi!
Puszilom Lillát, sok-sok energiát küldök neki fénypostával, nyissa az ablakot!
Neked meg köszi a híreket és jó pihenést!
Tücsi
20150827140659
 
 


Timi!
Szia! Koszi szepen az infot! Ha beszelsz Lillaval, en is nagyon sok energiat kuldok neki, es drukkolok, h hamar otthon lehessen, es minden rendben legyen.

boga

Kép
boga
 
 


Lilla, nagyon drukkolunk!! Gondolatban veled vagyok!

Timi, koszi a hireket!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Voltunk ma a pulmonologus-allergologus dokinknal.
decembermeg vettek vert Vincustol es kiderult mostmar tutira, h poratkara is allergias :( Gusztustalan lathatatlan ellenseg :(
Szegeny alvosmacija ott dekkol a melyhutoben (-18° kinyirja oket).

Moni, rossz hirem van!
A dokino azt mondta fontos dietaznom, no tejtermek, no tojas, mert lehet nem tesz jot Pirinyonak. Igy talan nem lesz allergias vagy kevesbe.

mit fogok enni, nem tudom.... tizen x eve nem eszem hust, baromira nem hianyzik, de lehet kenytelen leszek, mert vmi feherjet muszaj. Ja, szojat sem ajanlatos fogyasztani.

Koszi, amit irtatok. Tesztelgetni fogom a K betuseket, huvelyeseket, jobb otletem nincs.

Brik, elhiszem, rossz erzes, h nem tudod tejcsivel etetni Almost, de ettol nem vagy rossz anya! Ezt gyorsan elfelejteni!

Tucsi, lehet Dina Katajaval keverted ossze Vincust :?: O vegig anyatejes volt - 18 honapig.

Hiszti: attol fugg milyen tipusu eppen, de van, amikor en is megkerem, h beszeljen normalisan, ne nyavogjon, stb. aztan johet a szeretgetes.
Ha nagyon ki van borulva, mert faradt, sok rossz hatas erte aznap, stb. akkor hiaba. Ilyenkor hagyom levezetni a gozt es igy olelgetem.
Durva, probaltam visszaemlekezni, h Vince Szilvi Akosa koraban miken hisztizett es nem emlekszem :shock:.
Kitalaltam, h most havonta legalabb 1x le fogom irni, h mit csinalnak a gyerekek (hihi, meg szokatlan a tobbesszam :).

A jelmezen gondolkodom, most semmi nem jutott eszembe.

Lilla, PUSZI!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Lilla

Kép Kép Kép
Vendég
 


Sara
Lujzi eleg siros volt mininek, este 6-tol 8-9ig ment a siras-rivas, ha jol emlkeszem 3-4 honapos koraig.
A vedono mar mindent tanacsolt, mindent kizartunk, szinte mar semmit nem mertem enni, sem citrusokat, sem a tobbiek altal felsorolt zoldsegeket, sem csonthejas gyumit, sem apro magvasat, sem magos kenyeret, sem tejtermeket...
A siras-rivas megsem valtozott...
Aztan azt javasolta a vedono, h szoptatas elott fejjek le kb 20ml, mert vszleg tul sokat eszik a tej higabb elejebol Lujzi, amitol ugyebar fajhat a poci, + megtelik vele a poci es kevesebbet eszik a taplalobb vegebol. Ezert tul hamar lesz ehes, tul gyakran eszik, nem all le az emesztes, es ettol is fajhat a poci.
Ettol jobb lett picit.
Erdekes modon 2 hetes koratol vegig aludta az ejszakat. 21h-9h-ig. Nappal viszont nyugos volt, az esterol nem is beszelve...

Nem tudom, ez segit-e barmiben, de azert leritam.
Egy ido utan ugy ereztem, h mindegy lett volna, mit eszem, akkor is ennyit sirt volna...

Kép
boga
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: