Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy batár nagy csomót érzek az egyik mellem hónaj alatti részén. Elég érzékeny is. Próbáltam: infralámpa, masszírozás, szoptatni...de nem eleg eredményes.
Fejni nem tudok. Elképzelhető, hogy a baba nem tudja leszívni? Vagy beindítani? (Éppen jön a foga elég rapszódikus az érdeklődése) Melyik tartás lenne a leghatékonyabb?
Most csak erre a mellre tenyem amíg elmúlik, vagy a másikra is?
Más tanácsok is jöhetnek, ilyen bajom még nem volt...

Köszi,
Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!
Amcsi,
a 2004. januári Kismama magazinban képekkel és leirással mutatják be a különböző szoptatási testheslyzeteket és hogy melyik mikor jo. Talán a kismama.hu archivumában is benne van. Az újságban a következőt olvastam, ami talán rád illik. "Tejcsatorna-elzáródáskor, mellgyulladás idején legtöbbször segit a HONALJTARTÁS. Igy ürülnek a legjobban a mell honalj felé eső részei. Éva (a modell az ujságban)az ágy szélén ül, mellette a nagypárna, arra fekteti a kislányát. ..."
Szerintem nem lenne jó, ha csak erre a mellre tennéd, mert akkor esetleg a másikban alakul ki pangás, vagy ott csökken a tejtermelés, de ez csak az én véleményem. De esetleg sürübben a fájós mellre. Azt olvastam, hogy a masszirozás és a szoptatás együtt a leghatékonyabb.
Mivel ebben a topikban új vagyok, nem tudom elhangzottak -e már a La Leche Liga (tel.214 33 09) és a Szoptatásért Magyar Egyesület (316 67 62). Nekem szerencsére még nem volt rájuk szükségem, de gondolom itt mindenkinek tudnak infoval szolgálni. A Szent István kórházban van szoptatási ambulancia is: Dr. Sarlai Katalin szoptatási szaktanácsadó 216 0350/1644 vagy 455 5700/1644.
Remélem tudtam vagy tudnak segiteni.
Sziasztok,
Simi
simi
 
 


Úgy tudom, hogy a baba álla kell, hogy a csomó felé legyen. Talán 4kézláb-pózban kivitelezhetőKép
rjuli
 
 

 
 

Sziasztok
Az lenne má' megin' a gondom, hogy nőtt ez a kis fehér hólyagocska a cicibimbón.Már korábban leveleztetek róla, tehát egyből tudtam, hogy rá kell tenni a babát, meg minden. Szépen fel is szakítja, nem kell kiszúrnom vagy ilyesmi, de a következő szopiig visszazáródik, és megint fájdalmas, míg kinyílik. Ez megy már 3-4 napja. Most már kicsit sárgás színe lett,és azon aggódom ,hogy el fog-e tűnni magától (nem nagyon igyekszik), illetve hogy nem valami gennyképződés miatt lett-e sárga, és Dorka kap belőle minden szopinál.Szopizások közben különben nem látszik, 10-20 perccel utána visszahúzódik és "erőt gyűjt" Ha van valakinek tapasztalata, ossza meg velem légyszi

Hszilvi és Dorka, aki már 5250g

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok,
H. Szilvi,
jó lenne megmutatni Sarlai doktornőnek. Fentebb az elérhetősége.

Zulu,
a tisztítókúrával én várnék. mondjuk, ha napi 1x szopizik gyerkőc, akkor legyen lájtos, ha többször nem biztos, hogy jó.

Beu,
én átolvasgattam a fogyókúrát, kicsit túlzásnak vélem a 18-25 kilót 3 hónap alatt...szerintem unalmas is.
A következőt tudom ajánlani: 1 hétig írd össze, mit eszel 1 nAP. fontos, hogy minden apróság rákerüljön a papírra. legjobb, ha kis füzetbe vezeted, az nem "sétál" könnyen a szemetesbe. Ezzel le tudod kontrollálni, hogy mi az egyáltalán, ami bemegy a szervezetbe. Ami tilos: sok édesség, keksz, babakaja maradékának beburkolása, cukros üdítőitalok. Fontos: szénhidrát, ha ezt kihagyod depis lehetsz, fehérje (hús, sajt) zöldséggel, salátával, ha fogyasztassz tejterméket azt is fogd kicsit vissza, 2-2,5 liter ásványvíz, tea . Fontos, hogy kellene találni vmi tornát. Én nagyon ajánlom minden szoptató anyuka figyelmébe a Pilatest. úgy és olyan izmokat mozgat át, ami fontos a jó közérzet kialakításához, és a stressz oldásához, ami valljuk be, bizony ott van egy gyesen lévő anyuka életében is...természetesen a fogyás sem fog elmaradni.
Budapesten tudok egy nagyon aranyos pilates oktatót, ha vkit érdekel priviben megírom a számát, tőle tudtok érdeklődni az órákról. Van egyébként videokazettája, ami megvásárolható, és otthon is nagyon könnyen elsajátítható. Szuper!

Amcsi,
jól írták a lányok: hónaljtartás, és próbálni úgy, hogy a baba álla a csomó felé nézzen. Addig amíg nem múlik, ezzel a cicivel kezd mindig a szoptatást.
Kép
Sziasztok.Ágci

Kép
Ágci
 
 


Jó reggelt!
Bocsi, közben még eszembe jutott vmi:
az ilyen nagy súly veszteséget ígérő diéátk egyébként mindig rejtenek vmi hátulütőt. A legkézenfekvőbb a bőr, ha nem olyan rugalmas akkor bizony nagyon csúnya lehet utána, mert a hirtelen fogyást nem tudja követni. A lelki háttérről nem is beszélve. Azzal is számolni kell, hogy attól függően mennyire volt a kúra előtt változatos, édességben gazdag az étrended, "elvonási" tünetek léphetnek fel, aminek fejfájás, rossz közérzet, rosz kedv, ingerlékenység lehet a következménye.

A torna mellett nagoyn jó, ha 1-2 órát sétál az ember lánya babakocsival, vagy nélküle, nagyobb gyerkőc után már lehet futkosni is, miközben ő motorozik.KépKépKép
Szép napot mindenkinek!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Megint aktuális lett nálunk a szopi-téma, kéthetes a kisfiam. Szemmel láthatóan nagyon jó evő, hízik mint a duda (370g-ot hízott a múlt héten). Viszont felmerült bennem egy kérdés. Szopi közben dől belőle kifele a tej. Ez most azért van, mert nem győzi nyelni, vagy azért, mert rosszul kapja be a cicit és ezért folyik ki?
Remélem az előbbiről van szó, de inkább megkérdezlek titeket, biztos ami biztos.

Köszi,
Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Javult a helyzet...

Amcsi
amcsi
 
 


Köszi Ágci! Félek, hogy a sima önmegtartóztatás már nem elég nálam. Ez a torna viszont érdekelne. Hátha. Bár utálok mozogniKép vagyis inkábbKép
Beu
beu
 
 


Ágci,
köszi a választ. Akkor megtartom a mérgeimet egy időreKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szilvi!
Ágcitól tudom, hogy va ez a hólygos gondod, remélem, nem haragszol, ha leírom, mi volt nekem, hátha segít.Így visszagondolva nekem az okozta a gondot, hogy amikor becsomósodott a mellem, a gyerek nem akarta szívni, így megkértem a pasimat, hogy csinálja ő. szegény persze nem tudta, hogy kell, és minden szándéka ellenére felsértette a mellbimbót. akkor nem láttam, hogy ez seb, mert ugye nem tudott megszáradni. fehér lepedéknek nézett ki, ha meg kimaradt a szopi, sárgássá vált. nem tudtam mit csinálni, mert ahogy bezárult-megvastagodott a réteg, a tej nem tudott áttörni, és becsomósodott az egész, volt olyan, hogy lefeküdni sem tudtam, annyira húzódott, és a hónaljamig sugárzott a fájdalom. voltam Sarlai doktornőnél, de szegény semmit nem tudott csinálni, mert addigra elmúltak mindig a csomók, a gyerek példásan szopott, fehér volt az a szar, stb. Amikor már 16szor csomósodott be, gondoltam, a 20. alkalomig várok, hátha csodálatos módon elmúlik magától, és nem kell minden 4. napon felforrósított végű tűvel beleszúrni a sebbe, hogy átjárhatóvá váljon a tej számára. Utána, ahogy a kis lyuk megvolt, a gyerek tök laposra slukkolta a mellszerkezeteemet szájbalógatós pozícióból. egy gyerekorvos adott nekem egy Calli tea filtert, főzni kellett a filtert fél liter vízben 10 percig, és a belemártott vattacsomót a melltartómba tenni egész napra. 3 nap alatt múlasztotta el azt, amivel 3 hónapig kínlódtam.
ha neked is ilyen gondod van, és gondolod, hogy segíthetnék a teafilterrel neked, szívesen adnék egyet, vagy személyesen, vagy elküldöm neked levélben. Szeretettel, Lilla
dlilla
 
 


Lányok, segítsetek! Mi az a "tápszer", amit sűrítőnek adnak sokat bukós babáknak? Biztos többféle ilyen termék is van. Szopi előtt egy kiskanállal kell adni a babónak, úgy emlékszem.
(Nekünk nem kellett és most sem nekünk kell, de nem akarok félinformációt továbbítani.)
Köszi, - Adrien
sadrien
 
 


Amcsi,
remélem, már nincs szükséged rá, de nekem nagyon bejött a Phytolacca Americana nevű homeós bogyó, még Ágci ajánlotta cicicsomósodásra.

Beau,
Borcsa feltett egy linket több topikba is (most hirtelen a Rubint Réka-topik ugrik be, az a hírhedt, az Erről-arról témában), ami egy testsúly-és kalóriaszámláló progi, engem totál megnyugtatott. Lehet, hogy nálad sem olyan sok az a sok, ami miatt fogyizni szeretnél. Kép

Zafi,
először is gratula a hízáshoz, ez klassz Kép Kéthetes korban, amikor még pici a babó, a cici meg nagyon dolgozik (erős a tejleadó reflex), előfordul, hogy nem bír vele Kép Ez magától is rendeződik később, addig is arra negyon kell ügyelni, hogy kapjon rendesen levegőt, illetve hogy eleget tudjon büfizni, akár szopi közben is, ha éppen elengedi. Ilyen kifolyatós témában Cicó pl. nyelte a levegőt szegény ezerrel Kép
Azt nem hinném, hogy rosszul kapja be, akkor nem menne neki így a hízás Kép De azt azért nézd meg, hogy nagyrészt bekapja-e a bimbóudvart is, hogy alul van-e a nyelve, hogy eléggé kitátja-e a száját (annyira, mintha ásítana), és az ajkai, főleg az alsó, kifelé vannak-e fordulva szopi közben. De ismétlem, nekem inkább úgy néz ki, hogy nem tudja még mind lenyelni, ami egyszerre jön. Ja, most jut eszembe, hogy erre van egy trükk, hogy ne dőljön annyira, de sajna nem emlékszem rá Kép

Zulu,
nálatok mi a napi átlag szopiszám? Jöhet magánba is, ha nem akarod ezzel terhelni a közt...Csak kíváncsi vagyok, hogy mi extremitást képviselünk-e, mert nekem már kezd kicsit soknak tűnni, amit Cicó művel...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Szia Adrien,

az en lanyom refluxos es o Nutriton-t kapott surotonek 7-8 hetes koratol. Ez egy szentjanoskenyerfa-mag kivonat es szopi elott kellett (volna) vizzel elkeverve beadagolni, de ugy a lanyka nem ette meg, csak akkor ha anyatejjel kevertem es csak cumisuvegbol. Kép
Igy aztan nalunk egy-egy etetes ugy nezett ki, hogy fejtem , abba belekevertem a port, azt gyorsan beletoltottem a gyerekbe, mielott belekotott az uvegbe es utana szepen megszoptattam. Szerencsere cumizavar nem igazan alakult ki, de igy is eleg maceras volt.
most mar masfel eves, kb 1 eves kora ota nem nki a suritot, de meg neha-neha bukik. Azt tobbszor eszrevettem, hogy visszejon a kaja, csak visszanyeli. szoval o nem notte ki.

macsek
matsek
 
 


macsek, köszi!
sadrien
 
 


Ágci! A pilatesről olvastam jókat. Tudnál segíteni az elérhetőségben? Szülés után mikortól lehet kezdeni tornázni?

Ildikó
b_ildikó
 
 


Lilla,

Nagyon aranyos vagy, köszi a tapasztalatokat! Szerencsére szombaton szépen sütött a nap, és kiültem az ablakba napoztatni a sebet, meg kamilláztam, és úgy néz ki, elmúlt. Nekem biztos nem volt olyan erős, mint a tiéd, mert Dorka mindig fel tudta szakítani tű nélkül is, csak hát a csillagokat számoltam közben.
Most megint izgulok ezerrel, csak most más miatt. Sajnos ebben nem tudtok segíteni Holnapra ugyanis már úgyis kiderül, hogy ami ma engem úgy meghajtott, hogy életemben nem volt ilyen erős hasmenésem, átmegy-e Dorkába. Persze az "akció" után igyekeztem a hajnali lefejt tejet adni neki, dehát nagyon kérte a cicit is, nyűgös volt, úgyhogy előbb jól lefejtem, majd rátettem, de még így is szopott valamennyit. Holnap majd tudósítok, hogy mi volt!
Köszi még egyszer a tanácsot!
Hszilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi!
Nagyon örülök, hogy megoldódott a cicigondod!!! H még okoskodhatok, csak annyit, hogy a baratnőm is fosott meg olyan influenzás volt 2 napig, hogy nem bírt kiszállni az ágyból, meg baromi rossz volt a gyomra, de a gyereknek csak egy büdösebb kakija volt, majdnem fosi, de az anyatej totál jól megvédte a gyereket, úgy néz ki. A másik baratnőméknél mindenkin átment ugyanez, kivéve a szopós Zsófit, neki kutyabaja, nálunk meg már nem szopik a gyerek, és más baja is volt, amitől amúgy is meg volt rokkanva egy kicsit az immunrendszere, így mi benn romantikáztunk másfél hete egyet a László Kórházban.
Minden jót!!! L.
dlilla
 
 


Kriszi!

Köszönöm a választ, valami ilyesmit szerettem volna hallani, mert én is így gondoltam, csak kellett a megerősítés!Kép

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!
Elég sok problémám van, úgyhogy egy kicsit hosszú leszek, ne haragudjatok. Kislányom, Gréta 18 hónapos . Még mindig szopik, és emiatt támadtak problémáim. Szilárd ételt alig eszik, tényleg csak hangyányi morzsákat, akkor is ha szopi előtt kínálom, akkor is, ha utána. Mivel már elég jól beszél, mondja is, hogy anya, szopó. Ez kb. kétóránként, éjjel is. Úgy gondolom, hogy ez egy ekkora gyereknek már kicsit sűrű. Ha valamivel jól elvan, vagy kint vagyunk, akkor ritkábban kéri, de akkor is max. 3 óra. Ne értsetek félre, nem néztem az órát sosem, mindig igény szerint szopizott, csak feltűnt a gyakori kérés. Hogyan lehetne csökkenteni a szopik számát? Szeretnénk kistesót is, sőt lehet, hogy már útban van, és két gyerkőcöt nem lenne energiám egész nap szopiztatni. Kezdjem el elölről a hozzátáplálást, vagy inkább az elválasztást? Vagy legyek még egy kicsit türelemmel? Abban is reménykedem, ha majd jobb lesz az idő, többet leszünk kint, és akkor megoldódik, de kiváncsi vagyok, hogy szerintetek mit kellene tennem?
A másik gondom az éjszakák. Minden éjjel két- jobb esetben három óránként szopizik. Próbáltam már, hogy nem adom, hanem ringatom, vagy inni adok neki, de ettől mélységesen felháborodott. Velünk alszik egy ágyban. Van valami tapasztalatotok, hogy ebben is legyek türelmes kiváró, vagy itt az ideje valami drasztikus lépésnek?
A harmadik gondom pedig az, hogy csak cicin alszik el. Halvány fogalmam sincs, hogyan lesz ennek vége. Nem zavar, csak érdekelnének a tapasztalataitok.
Most, hogy így leírtam, már nem is tűnnek olyan nagy gondnak, de nagyon jó lenne, ha írnátok ezekkel kapcsolatban
Köszi
Pemeske
pemeske
 
 


Képzeljétek, Dorkának semmi baja nem volt, még kicsit nehezen is ment a kaki! Illetve kicsit sűrűbben szopizott, szerintem kevesebb volt a tejcim, amiatt, de semmi egyébb!:-)

A happy Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok,
a Pilates torna:
Szőke Marianna:
a.szoke1@chello.hu
tőle megrendelhetitek a kazettát, illetve budapestiek megérdeklődhetik a torna pontos helyét és időpontját.


Ildikó,
szülés után gyakorlatilag lehet végezni a gyakorlatokat, mikor az orvos rábólint, ez ugye kb. 6 hetes kor. Én azt mondom, 3 hónap után már szépen el lehet kezdeni, főleg ha az ember lánya szoptat. Vannak nagyon kezdő gyakorlatok ezeket érdemes először, és ha megerősödsz, kezdi visszanyerni az ember a formáját, akkor lehet kicsit nehezebbeket. Ha tornázni mentek, akkor mindenképp mondjátok az oktatónak, ha a kazettát megrendelitek Mariannal e-mailben is konzultálhattok.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Pemeske!
Igazából azt kell eldöntened, hogy mit akarsz. Akarod-e, hogy magától szokjon le, akár ilyen fárasztó sok szoptatás árán is vagy inkább szeretnél te magad is kicsit pihenni.
Ha az előbbi, akkor csak annyi, hogy türelem. Lehet, hogy ha majd valóban jön a kistesó, akkor magától szokik le.
Egy köztes megoldás, hogy nem is tiltod el a szopitól, de nem is kínálod és próbálsz minnél több kinti sétát, programot szervezni.
A másik, ha eldöntöd, hogy pl. az éjjeli szopiról leszoktatod, akkor ott is az a lényeg, hogy döntsd el, és következetesen járj el. Ez nem durva, mert melletted alszik. Odabújhatsz mellé és simogathatod, duruzsolhatsz neki. Persze az esti szopinál mondd el neki, hogy éjjel, már nincs szopó, de majd reggel ismét lesz. Csak ne hagyd, hogy szegény egyedül sírdogáljon. Először persze nehéz, de hidd el, egy 18 hónapos már nagyon sokmindent megért és főleg olyan bizalom alakulhatott már ki köztetek, hogy igazából nem kérdőjelezi meg a szeretetedet. Persze számíthatsz rá, hogy több játékot, figyelmet fog igényelni cserébe nappal egy darabig. De ahogy nő, egyre jobban meg is érti a dolgokat. Így szépen akár arról is leszoktathatod, hogy cicin aludjon el. De te döntsd el, hogy mit és milyen sorrendben szeretnél. Pl. fokozatosan, először csak a délelőtti szopik, vagy csak az éjjeli. Azt is vedd figyelembe, hogy neki melyik a legfontosabb (tudom, mindKép)!
A lényeg, hogy szeretgesd sokat, és légy következetes, Ha egyszer belevágsz, akkor ne hagyd abba, mert az sokkal rosszabb a kis lelkének, nem érti mi van, hogy most kap, vagy nem kap. Itt kicsit sérülhet a bizalom.

Zafi! Még arra figyelj, hogy ne cuppogjon és főleg az álla, de az orra is érjen a melledhez!

Menta
menta
 
 


Menta!
Köszi szépen!
Pemeske
pemeske
 
 


Ágci!
Köszi!
Beu
beu
 
 


Pemeske!

Fantasztikus, hogy Gréta ennyit szopizik, 18 hónaposan szinte csak szopizik és vidáman megvan így is!! Kép

Kérlek, majd írd meg nekünk hogyan döntöttél, és miként alakulnak a dolgok nálatok!
szipola
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak úgy bepofátlankodom ide, de szeretném a figyelmetekbe ajánlani a Tündérvár Játszóházban induló Baba-mama klubbot, ahol hamarosan babamasszázs, illetve Segítség a bajban tanfolyam indul, valamint március 16-án kedden délelőtt 10 órától W. Ungváry Renáta tart szoptatási tanácsadást a La Leche Ligától.

Bővebbet a www.tundervar.hu weboldalon találtok.

Jó babázást és mindenkinek sok sikert a szoptatáshoz!

Rékababa
rekababa
 
 


Csajok,
nem tud valaki valami kíméletes módszert az éjjeli szopik redukálására? Cicó annyiszor kel pár hónapja (egy-egy kisebb nyugisabb szakasszal), hogy már nagyon sok. Csak szopival alszik vissza, de a cicim megint túltermel, és nem akarok begyull! Ez most éppen úgy néz ki, hogy nappal van négy szopi és éjjel öt Kép Már nagyon zombi vagyok, és ami még rosszabb, Cicón is látszik, hogy nem alussza ki magát rendesen. Arra gondoltam, hogy adok neki szopit, de nem 4-5 alkalommal egy éjjel, csak pl. egyszer vagy kétszer. Aztán ha Cicó is meg a cici is alkalmazkodott, akkor szépen teljesen leállnánk. Nincsenek olyan illúzióim, hogy akkor majd automatikusan nem fog ébredni, de legalább Apa is tud ügyelni néha. De nem akarom megzavarni Cicó lelkét azzal, hogy hol kap cicit, hol nem. És nem akarom egyszerre leszoktatni az egész éjjeli cicizésről, mert annak gyuszi lesz a vége. Van valakinek valami ötlete? Szeretném, ha a bizalom nem sérülne, de aludni is szeretnék már, és nappal végképp nem lehet.

Jó lenne, ha Pele is itt tudna lenni, vagy már éppen szül?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Nahát!
Az örökvidám Kriszi teljesen elkeseredve. Kép
Remélem, hamarosan jön valaki, aki tud segíteni.


Talán picit OFF, elnézést Mindenkitől!

Hátha erre jár egy doktornéni (Snoopy, Orsi), és segít nekem:
Az van, hogy Borsa vasárnap hirtelen kórházba került Kép és ott vérvételen esett át.
Az derült ki, hogy picit vérszegény.
(HGB 99 g/l) - Remélem, nem írtam nagy hülyeséget, azt hiszem ezt az adatot kell figyelni a vérképben.
Szóval ha meggyógyult (húgyúti fertőzés miatt gyulladása van), újra vérképet csinálnak és lehet, hogy kiegészítő vaspótlásra fogják.

Kérdésem; elképzelhető, hogy csak az állapota miatt lett ilyen a vérképe?

Ha semmi zöldséget és husit nem akar elfogadni,
- csak cicit és kb. napi 1 dl gyümölcsöt - akkor számítsak rá, hogy egyre rosszabb vérképe lesz?

Ha valaki válaszol, nagyon köszönöm előre is.
Kép

Azért valamennyire mégis helye van ennek itt, hiszen az alapvető kérdés az, hogy vajon egy 6 hónapos kor után is csak szopizó babánál törvényszerű a vashiány?
Kép
szipola
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Múlt hét pénteken született kisfiam Bence. Hétfőn este sikerült előszőr szopiznunk, de addig csak az egyik mellemen gyakoroltuk a szopi technikát a másikat csak fejtem, így most a jó ciciből eszik, mert a másikból kb. 20-30g-t tudok lefejni. Csütörtök óta próbálom a rossz ciciből is etetni. A három órákat nem tudjuk így tartani, tegnap 7-11-ig kínlódtunk kb. 20 perces szünetekkel.
Mit csináljak szerintetek, hogy abban is legyen elég tej?
Tegnap este óta van mérlegünk ezért csak most jöttem rá, hogy hiába eszik 1 órát a rossz ciciből, azért sír mert nem elég.:-(
Remélem nem voltam túl zavaros. Ha van vmi ötlet légyszi írjatok!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi!

Biztos jön nálam okosabb is, de addig is, szerintem a három órás közt semmi esetre se tartsd, inkább tedd minél gyakrabban cicire, attól lesz több a tej. Kezdd mindig azzal, amelyikben kevesebb van (ha ezt értetted rosszcici alatt), aztán tedd át a másikra. Semmi szín alatt ne tedd magadévá azt a főleg idősebbek által képviselt nézetet, hogy csak az egyik ciciből kapjon egy evésre.
Egyébként egy ilyen pici babánál, ha mind a két ciciből kiszopizik 20-30g-ot, az bőven elég is egy evésre és ha gyakran ciciztetsz, gyorsan elkezd nőni a mennyiség, és akkor tudsz ritkítani. Ha most próbálsz meg ritkítani, esetleg azt éred el, hogy nem kap elég ingert a cici és nem szaporodik a tej.
Remélem jól értettem a problémádat. Szerintem sok szopival, mind a két ciciből gyorsan rendbe fog jönni az ügyKép.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Barbi!
Bóbita mindent elmondott.
Akkor lesz elegendő tej, ha a szopik igény szerintiek. Mégpedig elsősorban a baba igénye szerintiek. Az ilyen kicsi babák, még irtó sok időt tudnak és szeretnének szopizva tölteni. Nem csak kaja végett. De a ciciket minden inger tejtermelésre buzdítja...
A mérleg általában stresszre jó. Ha izgulsz, hogy mennyit eszik, attól viszont csökken a tej. Ha a gyermek akkor eszik, amikor ő szeretne, akkor hamar termelődik elegendő tej. Ha kevés még, akkor egy etetésen belül is tedd a rossz cicire, nyávogás, vagy cicielengedés, elégedetlenség esetén a másikra is, ha abból is elfogy és még éhes, akkor ismét az először használtra és így tovább. ha jól van mellen a baba, akkor nem sebesedik ki a cicid, akármennyit is szopizik a baba.

Szipola!
Igen. A bacik zabálják a vasat. Ezért lehet kevesebb a babód vérében, emiatt lehet kevesebb hemoglobin. Értékelhető a fertőzés megszűnése után pár nappal lesz az eredmény, mert addigra termeli meg a hiányzót a szervezet, ha addigra előkerülnek azok a vasatomok...

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!

Bóbita, Snoopy köszönöm! Annyit olvasok utána és már kezdek képbe lenni. Már csak annyit, hogy ha mindkét mellre ráteszem egy szoptatásnál, melyiket fejjem le?
A fő baj az hogy megetetem eszik 80gr-ot a jó ciciből,50, 10, 20 perc múlva pedig mohón keresi tovább a cicit és szopizna tovább. Így órákig enne és teljesen kivörösödik én pedig teljesen kétségbeesem. Adjak ilyenkor vizet?

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi!

Én nem vagyok egy nagy szakértő, csak azt tudom leírni, ami nekünk (5 hónapos babimnak és nekem) bejött.
A fejést én úgy csináltam, hogy azt fejtem, amiből először szopizott, a másikat nem. Így felváltva mindig volt egy teljesen üres cici (a teljes kiürítés is tejmennyiség-növelő), meg egy olyan, amiből bármikor el lehet kezdeni a következő szopit.
De ez nekem örök dilemmám maradt, hogy ha óránként szopik, akkor mi a francnak fejek, csak nem mertem abbahagyni, nehogy amiatt apadjak.

Úgyhogy erre én is kiváncsi lennék, hogy a kezdeti időkben hogyan kéne fejni: csak akkor, ha túltelítődik, vagy csak akkor ha marad benne, vagy mindenképpen ki kell sajtolni egy kis anyagot, mert egyébként csökken a termelés.

A másik, hogy szerintem amikor megint keresi a cicit, akkor 80g szopi után nem valószínű, hogy a folyadék hiányzik neki, hanem a cici, ölelés, anyaillat, amit vízzel nem lehet helyettesíteni. Hát igen, ez fárasztó is lehet, hogy órákig képes cicizni, miközben tudnál mást is csinálni, de én idővel úgy voltam vele, hogy még mindig jobb, mint ha addig is bömbizne. Esetleg, ha közben bealszik, diszkréten válaszd le a ciciről (kisujj a mellbimbó és a szájcsücsök közé, attól megszünik a vákuum), és lehet, hogy fel sem ébred rá.
Amig nem szopizik, addig pedig pihenj nagyon sokat!

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Barbi, Bóbita:Fejni csak akkor kell, ha túltermelés van, feszül a cici. Ha a baba kedvére szopizhat, akkor ez max az első néhány hét (nálam most kb 2 hét volt), utána be fog állni a kereslet-kinálat.
Barbi:nem kell sem viz, sem cumi, sem cumisüveg a babának. Ha jól van cicin, akkor nem fogja kisebesíteni, nem lesz a cicinek semmi baja attól , hogy sokat van rajta. Nagyon jó, ha a komfortszopi igényét is a cicin tudja kielégiteni, mert ez is segiti a termelést.
Még egy fontos, amit nem láttam itt a többieknél:egy-egy cicin legalább 20 percig dolgozzon a baba, csak utána tedd át a másikra! Ebben a korban kb ennyi kell nekik, hogy jó alaposan az ún hátsó tejet is ki tudják szopizni a babák.

Mérleg felesleges, pisis kakis pelusok adnak legjobban támpontot arra, hogy eleget szopik-e a baba, egyébként elég a heti vagy a havi mázsálás. Ha fekve szoptatsz, akkor akár a hosszú szopik alatt is tudsz pihenni. Közte pedig igy eleinte mindenképp érdemes pihenni. A tejtermelésnek a legfontosabb dolgok: igény szerinti szopizás (akár 20 perc félóra múlva újra és akár egy órán át is, ez mind normális), sok-sok pihenés, sok folyadék (de nem feltétlen ún szoptatós teából, mert az esetleg hasfájást csinálhat a babának, legjobb a viz). Ja, és a nyugalom és a türelemKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Köszi!Kép
Bóbita
bobita
 
 


Snoopy!
Köszi!!!!
Kép
szipola
 
 


Sziasztok!

11 hónapos taknyos gyerkőc kemény szopisztrájkjára tud valaki valami jó ötletet?????
Vagy a nem kap levegőt miatt, vagy az orrszivózás és szopi egymásutánisága miatt köthetett rossz dolgot a szopihoz, tegnap este óta egyszer sem fogadta el a cicit, már ha vizszintesbe kerül, üvölt,fesziti magát, a cicit 2 kézzel tolja el magától. Közben vizet, lefejt tejet elfogad. Bőrkontaktus egyelőre reménytelenül eredménytelen, éjjel máskor sokszor szopizik, most is ébredt, de még amikor totál tuti jó volt az orra, mert azon szuzsogott, akkor se fogadta el, egyszer se. Se ébredéskor, se nappali elalvás előtt félálomban. Milyen tipp van még?????

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ja igen, próbáltam más poziciókat is, eredménytelenül.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
ülve próbálkoztatok? Hátha a függőleges helyzettel jobban megbékél taknyosan. Egyéb tippem sajna nincs...Gyógyítsd meg gyorsan Kép
Kitartás,
Kriszi
kriszi
 
 


Köszi Ildi, Bóbita, teljesen megnyugodtam.
Szerintem Kisbencém is köszöni, mert így kedvére szopizhat.:-)
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Szipola!

Tegnap elfeledtem mondani!
Az újabb vérvétel után is csak akkor illik vasat rendelni, ha nemcsak a hemoglobintartalom csökkent, hanem a teljes vaskötő kapacitás is emelkedett. Azaz a raktárakból hiányzik a vas, ezért szívesen kötne meg.Mert mi a helyzet akkor, ha a hemoglobitartalom nem vashiány miatt csökkent?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Ildi Kép
Ez őrület, hogy még a legtapasztaltabbaknál is jöhet egy ilyen derült égből dolog!
Nos, nekem végképp nincs tippem, de nagyon drukkolok Nektek, hogy helyreálljon Ancsi szopis kedve!

Snoopy!
Kezd kínaisodni Kép - szóval mire figyeljek majd egy gyógyult vérkép leletben?
Ne csak a hemoglobinra?
Mitől csökkenhetett még a HGB tartalom? Az említett gyulladásos folyamattól? Vagy netán valami más bajra is utalhat ez?? (ijedt arcocska nincs)
szipola
 
 


Ildi, mi van veletek?
Hogy alakul?
Remélem, már vígan szopiztok és ezért nem jársz erre... Kép
szipola
 
 


Szipola!

Köszi! Szerencsére tegnap délután, miközben épp piszok lelkesen fejtem negyedórás eredménytelen ciciretevési próbálkozás után (amikor is csupaszkodás, hancúr meg minden hasonló volt), beindult a tejci, csöpögős alá poharat tettem, majd Ancsi megkapta a kortynyi tejet. Ott üldögélt apjával, nézte, mit alkotok (mindig is erős érdeklődést mutatott a fejőketyere iránt, most meg előtte is volt már egy ilyen menet, kapott a lefejt tejből rögtön, mutogatott is lelkesen érte-rá), aztán azt mondja apja, szerinte most próbáljam meg, mert nagyon beindult attól az egy kortytól, szomjas, enne-inna szerinte. Mondom neki, jól van, igaz most próbáltam negyed órát eredménytelen, meg lassan kifejtem a cicit, de legyen, megpróbálom. Fejőgép le, gyerek ölbe és láss csodát, elfogadta!
Innentől sinen vagyunk, bár bennem a félsz, meg nagyon figyelek, hogy csak ha kap levegőt akkor rakjam cicire, ill volt egy amikor nem kapott rendesen bár szopott volna, ekkor meg arra ügyeltem, hogy inkább várjunk fél-egy órát a szopival, de ne rögtön a sikertelen kisérlet után vigyem orrot szivni. Éjjel meg mázlim volt, mert csak kétszer ébredt, közte közel 4 órás alvással!! -ilyen ezer éve nem volt- és azoknál kapott levegőt, utána a köv. ébredés meg már eléggé reggel volt.
Nem bánnám, ha jövő télig ez lenne az utolsó takonykór!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Hahó,
Ildi, örülök, hogy rendeződött a szopi Ancsinál! Kép
Ide is elsírom, hogy Cicó második napja nem iszik, miért nem??? Ma már alig pisilt valamit, gyakorlatilag alig vesz magához folyadékot (vizet vagy gyümilét) a szopin kívül, de azt sem kéri gyakrabban, mint máskor, amikor kb. fél-egy decit iszik kajoláskor, és pár korty és fél deci között kajolások között. Most meg csak meglátja a poharat/bögrét/üveget/dobozt/bármit, és elfordítja a fejét. Max. egy kortyot bekluttyol, de van, hogy azt is kiköpi. Éjjel sem fogadta el, csak a szopit. Van valakinek valami ötlete?
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!

Nem lehet, hogy a torka? Vagy egyéb a szájában? Szerintem érdemes lenne belenézni/belenézetni.
Ilyenkor viszont nagyon jól jön, hogy szopizik, most képzeld mi lenne nélküle???

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szipola!

Akár csak az is lehet, hogy van alapanyag, de a szervezetnek éppen nincs kedve termelni vörösvérsejteket. Vagy tudomisén! KépKépKép
Nem betojni!
Ezt csak azért írtam, hogy akkor kell vasat pótolni, ha bizonyított vashiány van!!!! Ennyi. A vérkép még nem bizonyíték. Amikor a doki megrendeli a vizsgálatot, akkor mondd azt neki, hogy szeretnéd, ha már úgy is vesznek a gyermekedtől vért, akkor vizsgálják meg a vasszintet is a vérében. Sajnos a vasszint már csak erőteljes vashiánynál csökken, jó, ha az ember már a raktárak csökkenését is érzékeli, erre szolgáll a teljes vaskötő kapacitás, vagyis TVK.

PIldi!
Tök jó! KépKépKép
Vigyázz Ancsira! De ne légy feszült! Kép Tudod, az nem tesz jót a tejleadó reflexnek... Kép

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Szép tavaszi reggelt! Kép

Először is, Ildinek, Ancsinak és a Papának gratula!! Kép Kép Nagyon ügyesek vagytok. Jó, hogy sikerült vissza-cicisíteni a lánykát. Éljen!

Kriszi!
Jáááááááááj. Ahogy melegszik az idő, Cicó egyre kevésbé szomjas? Egyébként tegnap Borsa is alig akart szopizni (ő még csak ilyen folyadékot lát), reggel 9-kor kevéskét, majd nagy séta, stb. és du. 2-kor jutott eszembe, hogy atyaisten, azóta nem is kért cicit, erre zamek, tunkoltam, de alig alig szopizott. Furi. Persze nem hasonlítom Cicó esetéhez - nézess torkot!!

Snoopy!
Tegnap kaptuk meg a vérvételi beutalót, most vizsgáltam meg, egész csomó hárombetűs adatotKép kér a doktornéni és a TVK-t is!!! Kép
De szinte mindent megnézet, remélem, ez nem jelent majd száz kémcső vér levételt! Kép
Szóval ő azt mondta, hogy a vashiányt pótolni is jó hónapok kérdése - ha kell egyáltalán...Remélem, nem. Köszi mindent!!
Kép
szipola
 
 


Hahó,

Ildi,
kösz a lélektartást. Nálatok változatlan a javulás? Jobbulást Ancsinak!

Jó hírem: Cicó kezd inni. Valszeg mégse a torka, mert semmi egyéb jele nincs, és eszi a karcos pirítósokat sorba, meg a jó száraz Abonettet, illetve nem kér gyakrabban cicit, még éjjel sem rosszabb a helyzet a szokásosnál. Dokihoz nem vinném ebben az influban, pláne hogy hétfőn voltunk ügyeleten, mert előző délután séta közben megrántotta a karját, és becsípődött valami szalag a könyökében (tök rossz volt látni, ahogy lógatta a fél karját Kép ). Az ügyelet tele volt influenzás gyerekekkel Kép Nekünk ugyan a sebészetre kellett mennünk, de ott volt mellette, és Cicót alig lehetett lebeszélni róla, hogy végigsimizze az összes köhögős babát...

Ma mindenesetre már sikerált beletölteni majdnem egy deci vizet a cicin kívül, úgyhogy már reménykedem. Az ajka szépen gyógyul, talán már nem érzékeny neki annyira. Igyekszem türelmes lenni, plusz egy kicsit trükközni is: pl. megnézzük, hogyan iszik a baba a tükörben, anya is iszik, stb.

Szipola,
nem lehet, hogy Borsának most jött el az az idő, amikor az érdekes világban nincs ideje cicizni? Kép Vérvétel ügyben szorítok!

Szép tavaszi napot mindenkinek,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?