Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hideg napokat élünk..de nem baj itt bent meleg van. Kép
Nincs merszem kimozdulni a meleg fészekből, a reggeli szellőztetésen kívűl nem engedtem be a hideget.
Holnaptól mondanak már meleget is. Kép

Zsóci:Drukkolok, hogy odaérj!! Hol szül?
Mit beszélgetsz ilyenkor a kislánnyal? Érdekelne.ő is mond valamit ilyenkor?
Majd napközben megírom,ha kicsit nyugibb lesz Anna baba, ma is sok törődést igényelt..aztán kitaláljuk,hogy leyen. Kép

Ti hogy vagytok?
Zsolti haza hozott nekünk egy kis vírusos hasmenést,mindenki elkapta valamilyen szinten. Kép

Ilyen esőben nem is szívesen megyek sehova,meg a hideg is. Pedig már két napja nincs itthon kenyér, de nem baj megoldottam:csináltam pogit és kakaós csigát is,így nem hiányzik. Kép

-Van egy vitás kérdés:Nem tudjátok véletlen, ha két gyerekkel van az ember itthon és mindkettő 3év alatti kaphat-e ,ha nem is dupla Gyes-t, de magasabb összegűt?
Vagy ilyenkor is csak 1gyerek után fizet?

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

A vitás kérdésedre kapásból nem tudom a választ, sőt elgondolásom sincs kit kéne megkérdezni. Talán közvetlenül a TB-t. A sogórnőm ugyanebben a cípőben jár, majd őt megkérdezem (csak viszonylag ritkán találkozunk).

Nagyon jó esik ilyenkor a benti meleg. Ki ne engedd!!!! :o )))))

Nálunk egészségileg minden kerek. kopp-kopp-kopp
Viszont okt. 1-től kezdődik az oviban a torna és az úszás. Ettől tartok kicsit, de nem szabad előre beprogramozni a rosszat!!!

Köszönöm a drukkolást. A kislány tervek szerint Székesfehérváron a kórházban fog megszületni. Az izgi az benne, hogy én Bp-en dolgozom, tehát a napközbeni szülésindulás az izgi, hogy hogyan érek oda. Valószínűleg egy gyors vonattal.

A beszélgetések úgy történnek, hogy megpróbálom őt elképzelni és sok-sok szeretettel próbálom felkészíteni őt a szülésre, hogy ne féljen elhagyni azt a jó meleg kis helyet, ahol most van. Ja és kérem, hogy olyan időpontot válasszon erre, hogy én is ott tudjak lenni.

Egy kis kakaós csigát küldhetnél, azt én is nagyon szeretem. Ügyes és találékony nő vagy!!!

Szép napot kívánok! Puszmák: Zs.

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok! Én is itt vagyok, és köszi minden energiát és programozász, leadtam a disszertációmat. A végén már mindenki azon dolgozott a csláadból, főként a párom, és agyerekek is elég zizik lettek, de sikerült. Most jobb a stressz szint itthon.
Klasszak a képek! A mi gyerkőceinkről is vannak, de nem tudom feltenni, mert nagyok. Majd talán a párom tudja, hogy kell kicsinyíteni. Az ikrek életveszélyesek, mindenen fönt vannak, kertben, játszón ketten két fele,stb. A két nagy ovis, most nagyon örültem, hogy anagy még nem kezdte a sulit, így is küzdök a konok fejükkel eleget. De közben mindegyik egy kész csoda, szépek, okosak...Kép, én meg elfogult vagyok :o.
JÓ újra olvasni Titeket, sokat gondoltam rátok nyáron, írjatok: íclaire
claire
 
 

 
 

Szia Zsóci!

Képzeld még este elfogyott a kakaóscsiga, de, ha 1* találkozunk megleplek valami finommal..szeretek sütni és mindent ami kreatív. Amihez használhatom a fantáziámat. Kép

Nyáron amikor sütöttem mindig megkaptam..milyen meleg lett..Most megdicsértek,hogy befűtöttem.

Székesfehérvár nincs olyan messze, ha minden összejön, reméljük a vajúdás is eltart egy darabig. Kép

Nálunk okt.1-től torna, januártól úszás és korizás lesz.
2napig volt hasmanése..vettem neki sok banánt és 2.nap végére el is múlt..sőt Kép

Voltunk ma kirándulni,mert nagyon szép idő volt.
Nagyon is!
Picurka nehezen viseli ezt a változékony időjárást Kép meg én is nehezen tudom eldönteni,hogyan is öltöztessem-csalóka ez az időjárás. Anna 4hónap alatt 12* volt kb. nyügi napja. Ilyenkor állandóan közelségre és sok-sok figyelemre,cicizésre vágyik.

Szia..napsütéses szép napot!!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Claire! nagy-nagy gratula a disszertációdhoz!!!!!!! Már nagyon hiányoztál közülünk!!!! Jó hogy túl vagy a disszertációs dolog nehezén. Most már akkor csak a gyermekeiddel kell 'küzdeni' nap nap után? De ez már sokkal nyugisabb feladat, ugye? Több benne a szépség és az öröm.
Várjuk a képeket és a beszámolókat!

Sziszi!
Jaj de jó lesz nekem, ha találkozunk! Másban is szoktál kreatívkodni? Festés, dekupálás egyebekre gondolok. Vagy a konyhai területre vonatkozóan vagy kreatív?

Tegnap sikeresen megküzdöttem az autóvezetéssel. Bementem Bettiával Szfv-ra. Nagy élmény volt, hogy minden ment nagyjából simán. Viszonylag nagy volt a forgalom, nem úgy, mint 2 héttel ezelőtt vasárnap délelőtt. Délután volt most, a jó idő miatt sok biciklis az út szélén! Ja mindez azért érdekes, mert eddig nem nagyon mertem egyedül vezetni (perdig már több mint 10 éves a jogosítványom).

Most ennyire volt időm! Szép napot mindenkinek!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Van egy jó életképem a Bettináról!
Nektek is tetszik?

Kép

Buborékot fúj

Kép
zsóci
 
 


Zsóci! Köszi! Igen a gyerekekkel nagyon nyugis Kép! Még nem vagyok teljesen túl rajta, de próbálom programozni, hogy az opponensek rendesek lesznek, és minden ok lesz!
Ha teheted próbálj vezetni, én is így voltam vele, és nekem nagyon jó érzés, hogy mostmár rutinosabb vagyok, és a mi pici autónkat (9személyes) Kép is simán vezetem. Még autópályán nem vagyok annyira bátor, mert ha hosszabban megyünk, inkább Zsolt vezet.
Jó ez a kép a lányról.
Mi van Barnussal?
Claire
claire
 
 


Claire!

Akkor továbbra is drukkolok Neked! Mégis mikorra várható a végeredmény? Szóbeli dolgok itt nincsenek? Elég, hogy megírtad és az alapján döntenek? (Bocs, hogy ilyen alulinformált vagyok.)

Igazad van az autóvezetéssel kapcsolatban, sajnos másként nem tud rutinra szert tenni az ember - csak ha csinálja is a dolgot. Igyekszem sokszor kézbe venni a kormányt. Az 'Esettanulmányok' c. oldalon olvastam, hogy volt olyan aki azt programozta magának, hogy a kormány megérintésével (vagyis fogásával) kerüljön nyugisabb állapotba - ne izguljon - és terjedjen ki mindenre még jobban a figyelme. Azt hiszem ezt én is kipróbálom!!!

Barnusról sajnos semmi hírem nincs.

Mindenkinek szép napot kívánok!
Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!
Nem vagy alul informált, ez egy hosszú, hülye procedúra. Most elolvassák a bírálók, aztán lesz egy védés, ahol szétszedik a dogát, meg engem, hogy miért azt írtam, amit, stb, nekem meg okosakat kell mondanom. Az egyéb vizsgák, szigorlatok, stb már megvoltak. Köszi, a drukkolás rámfér. Számításaim szerint , ha védésre alkalmasnak tartják, amiben reménykedem, akkor úgy februárban lesz!
Hol az Esettanulmányok oldal?
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem Kép

Nagyon sűrű napok voltak mostanság..

Zsóci:szeretek más területeken is kreatívkodni.
Már pár éve magam is készítek karácsonyra ajándékokat Kép Szerintem ezek a legértékesebbek.

Amúgy gipszkiöntés, festés, varrás , hímzés, volt,hogy kötöttem is..üvegfestés, agyagozás, papírból készítés, fotózás, kép készítés, főzés, sütés..szinte minden érdekel és azt mondják érzékem is van hozzá.
Szeretek kreatív klubbokba járni, kézműves játszóházba jártunk Zsoltival Anna születéséig-megint tervezzük hamarosan.
Most persze nincsen sok időm még, de azért biztos készítek, majd valamit karácsonyra.

A kép, amin a lányod van tetszik..bár a szemeit is szívessen látnám Kép nem raksz fel olyat is?!

Megkaptuk a 4hónapos oltást is, de nyügi lett tőle. Ráadásként jött ez a front változás, kis láz(oltás után)-borogattam a lábait,mivel mind2-be kapott.

Most mennem kell..hamarosan megint írok.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak már nem olyan egyszerű leülni a gép elé :-)

Zsóci!
Nagyon aranyos a kép! Ti is milyen gyorsan nőttök! Bettina már kész hölgy.
Mikorra van pontosan kiírva a kismamád? Drukkolok nektek nagyon!!!

Claire!
Le a kalappal előtted, hogy a gyerekek mellett is véghez viszed a disszertációdat. Azt hiszem Te leszel a példaképem a másoddiplomám megírásakor! Már csak megírni kellene, nomeg leállamvizsgázni. S ugye nálunk még csak egy gyerkőc van. Mégis olyan nehezen veszem rá magam.

Sziszi!
De jó, hogy Te is ilyen kreatív vagy!
Nekem az utolsó művem egy tiffany bagoly, amit az öcsémnek készítettem a 20. szülinapjára. Ha van időm, akkor én is ezer dolgot tudnék csinálni. Patchwork, hímzés, szalvéta technika, varrás, kötés... S a konyhában való kreatívkodást is imádom.
Elkérhetem a kakaós csiga receptjét? Egyszer már próbáltam, de az valamiért nem lett túl jó :-(
Mi is túl vagyunk a 4-hós oltáson, bár nekünk csak az egyik lábunkat gyötörték meg, mert a másik oltóanyagból éppen hiány volt. Jó nem?
Hova jártatok kézműves játszóházba? Annával jártok úszni?

Kép

Azt hiszem én is csatlakozom Balához és Apához, s elmegyek aludni!

Üdv mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timi!

Nagyon ari a babádról a kép, olyan szépek és békések,amikor alszanak.

A másik oltást mikor kapjátok?
Remélhetőleg nem gyötrik 2*..bár ez ugye a baba érdeke..
Ti mikor voltatok 4 hónaposak? mi 22-én.
Receptet,majd felrakom valamelyik nyugodt este Kép

Kézművesházba Zuglóban járok..előtte bábszínház van,heti 1* vasárnap délelőtt.

Nekem sincs most sok szabad időm..meg,ha van akkor is van mit csinálnom.
Jó látni,hogy hasonló érdeklődésű vagy!Kép
Ha gondolod írhatunk egymásnak bevállt recepteket.

Most látom csak mikor írtál..nem tudsz aludni?

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

Hát igen éjjeli bagoly voltam mindig is, s megmaradt ez a szokásom. Kicsit nehezebb így gyerek mellett, de még bírom. Ilyenkor ezerrel tudok pörögni, bár ha leteszem a fejem, akkor rögtön elalszok. S bárhol, bármikor. Ellent mond egymásnak a kettő, de mindig is így működtem. Anno a fősulira is éjszakánként tanultam. S nem azért, mert nappal nem lett volna rá időm.

Mi 21-én voltunk, s legközelebb okt. 19-én megyünk bökire. Valahogy csúsztatva fogja így kapni a szurikat. Azt mondta a doki, hogy ne izguljunk, nem lesz semmi gond, hogy később kapja, védi az anyatej.

Hát ez a szabadidő egy fránya dolog. Ha végre van is egy kicsi, találok valami rámolni valót. Akad bőven :-(

Most is jártok Zsoltival vasárnaponként a Kézművesházba? Milyen foglalkozások vannak? Viszed Annát is ilyenkor? Megy az egész család?

Jó ötlet a recept csere. Lassan úgy is itt a karácsony. Van egy-két képem is a korábban általam készült tortákról, csak be kell szkennelnem majd őket, hisz anno még nem volt digit gép.
Idén nem tudom mennyire lesz időm Bala mellett kreatívkodni karácsonyra. Remélem azért egy kicsit szorítok magamnak. Olyan jól kikapcsolok olyankor, s olyan jó saját készítésű dolgot ajándékozni.

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timi!

Mióta Anna megszületett nem voltunk kézművesházba. Bábszínház után van kézművesház, ami az előadáshoz kapcsolódik és mindenki a fantáziáját, kreatívitását használhatja. Itt vannak alap ötlatek, amiket ki lehet próbálni vagy saját ötleteidet bele szőni..
Ugyanitt arc festés is.
Októbertől talán megint megyünk valamikor.
Amikor jártunk csak kettesben Zsoltival..párom meg pihenhetett egy kicsit,majd értünk jött.

Saláta receptjeim is vannak nagyon jók, ha kell Kép Majd írok neked.
Milyen ételek érdekelnek leginkább?

Nagyon egyetértek az utolsó mondatoddal. Szeretek én is megfeledkezni mindenről és kreatívkodni.Anna születése óta nem csináltam semmit. Illetve azóta csak a konyhában kreatívkodom..Kép

Receptet majd máskor rakom fel, vigyázzatok magatokra!
Éjjeli bagoly..most már te is menj aludni!!
Jó éjt.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

Ismét éjjel van, de most ezen levél után megyek csucsuzni.

Előkerestem egy pár korábbi tortaképet.
Íme:

Karácsonyi diótorta:
Kép

Karácsonyi feketeerdő torta:
Kép

Karácsonyi mézecskalács házikó:
Kép

A répatorta Nyuszim szülinapjára készült (répából!!!, s nagyon finom volt!)
(sajna a kép minősége nem a legjobb)
Kép

Apum szülinapi csokitortája:
Kép

ÉS mégegy karácsonyi torta, csak egy kicsit rossz irányból lett lefotózva:
Kép

Most ennyi voltam, majd holnap jövök még!

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timi!

Ügyes vagy Kép
Tényleg te hány éves vagy?
Mióta sütögetsz?
Én 2000 óta. Szerencsére van hozzá érzékem és szívessen is csinálom.
Mézeskalácsházikó nehéz volt?
Receptjét,majd elküldhetnéd,ha leszidőd..nagyon ötletes.
Amúgy mindegyik tetszik. Kép
Leírhatnák egymásnak a kedvenc receptjeinket,amik beválltak, de hova rakjuk fel? Vagy e-mail-ben küldjük el?
Majd rakok fel tortákról képet én is, ha gondolod.. oroszkrém, fekete erdő, csokis..

Holnap jövök..Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

28 múltam júliusban, de életérzésileg leragadtam a 22-nél :-)

Gyermekkorom óta sütögetek. Először Anyum szoknyája mellett, majd az első önálló tortámát /azt hiszem/ a 11. szülinapomra sütöttem meg. Emlékszem, szinte semmi segítséget nem voltam hajlandó elfogadni.

A mézeskalácsházikó nem egy ördöngőség. Cukrászmézes a tésztája (nem változik az alakja a sütésnél) /előkeresem majd a receptjét/, s cukros tojásfehérjével van összeragasztva, illetve díszítve, de csináltam már olyat is, amit gumicukrokkal, s egyéb cukorkákkal díszítettem.

A receptcserében bennevagyok jó ötlet. Megpróbálok egy almáspite receptet feltenni Word formátumban, ha sikerül megnyitnod, akkor akár így is működhet a receptcsere, hogy a többiek is el tudják olvasni.

<!--attachment: ALM_S_PITE-272299.doc*mime_msword.gif*application/msword*38.4*Alm%e1s+pite*ALM%c1S+PITE%2edoc --><center><pre>
KépAlmás pite
ALMÁS PITE.doc (38.4 k)</pre></center><!--/attachment-->

A képeket nagyon várom!

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok !
Én Zsóci által kerültem ide, mert ő be szokott kukkantani a Fehérvári kismamikhoz is.
Most benéztem hozzátok és látom hogy milyen szépeket / és gondolom fincsiket/ sütöget itt valaki!A holdas tortát a Burdából lested ki, mert ismerős ?Nagyon ügyes vagy!

Magamról :két kislány anyukája vagyok. Emese 2001 március 8-án , Eszter pedig idén május15-én született. Látom ti is hasonló korú babákkal vagytok otthon!
Almás pitét én is kipróbálom, mert amiket eddig készítettem eléggé szárazak voltak. remélem ez jobb lesz majd, csak legyem időm kipróbálnom amíg van bőven almánk. Sajnos két lurkó mellett ez nem mindig megy simán!!
Timtom!
Én is KMF-RE jártam, és kép alpján ismerős is vagy nekem. Én 1998-ban végeztem bőripari szakon.
Olvasom hogy te is tanulsz még, megkérdezhetem mit?
Én is elvégeztem egy másoddiplomás sulit, az Eu pénzügyek szakértőt. Még jó hogy tavaly ilyenkor leadtama szakdolimat, mert ha később adom le akkor lehet egy napon szültem volan az államvizsgával. De hála nem így történt!
Patchwork témában miket csinálgatsz? van valami fotó róluk? Én csak a munkahelyemen foglakoztam ilyenekkel, de vannak képek róla ha érdekel!
Megyek,mert megint reggel lesz és aludnom is kéne!
Én is éjjeli bagyoly vagyok ám!
bencze
 
 


Szia Timi!

Benne vagyok,küldjünk így-holnap rakok fel valamit én is Kép Almás pite receptet lementettem,a héten kipróbálom így is. Majd megírom,hogy sikeredett.
Újabb képeket mikor raksz fel? rólad, picurkádról.
Várom Kép

Holnap rakok fel a picurkákról én is.

Addig is vigyázzatok magatokra,puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Zsóci!

Hova tűntél?
A Székesfehérvári kismama mikor szül?
Hogy álltok?
Hogy vagy amúgy?

A héten valamelyik nap megírom,majd amiről beszéltünk,s átküldöm a mailedre.

Majd jelentkezz Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Bencze!

Üdv itt nálunk Kép

Nekem is egy négy évesem és egy 4 hónaposom van.
Zsolti:2001.05.21.
Anna :2005.05.22.

Hogy fogadta Emese a kishugát?
Hánykilóval születtek,hány centivel?

Szia

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszike!
De jó hogy majdnem egy napon van a szülinapjuk a két gyerekdnek! Így terveztétek vagy csak véletlen?
Emese imádja a kishúgát, de eleinte voltak kisbabás visszafejlődései, pösze beszédei, de most már nagyon aranyos, mert szereti rendezni a tesóját. Tisztába teszi, játszik vele, sőt volt olyan hogy fürdés elött levetkőztette, amíg én kimentem a fürdőszobába. Pedig olyan ruci volt a babán, amit még én is nagy nehezen tudok csak levenni róla!
Eszti 3460gr-al és 54 cm-rel született. Kisebb volt mint a nővére annakidején, mert cak kétnaponta szedtem a vitamint, A szülésem is ég és föld volt az előzőhöz viszonyítva, és ezt nagyban köszönhetem a homeopátiának , az orvosomnak és a fehérvári kórház új szemléletének!
bencze
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert kivételesen álmos vagyok, ugyansi BAla az előző éjjel nem akart semmit aludni. Hatszor keltünk hozzá.

Bencze!
Üdvözöllek körünkben, s gratula a két leányzóhoz!
Én is 1998-ban végeztem a KMF-en, csomi szakon. Most pedig nyomdára járok vissza, azaz már csak diplomáznom kellene.
A torta díszítésének ötletét tényleg egy korábbi Burdából loptam. Csak a belseje más volt, mint az ott leírtak.
A patchwork képek nagyon érdekelnének. Előre is köszönöm!
Összeszedem majd a műveimről készített fotókat (nem lesz egyszerű, ugyani s nincsenek összegyűjtve mint a torták), s megmutizom őket (most jut eszembe: kettőről van fent kép, még korábbi dátumnál). Hol dolgoztál, hogy patchworkkel tudtál foglalkozni?
Miben volt más a második szülésed? Homeopátiából mit alkalmaztál hozzá? Ugyanannál az orvosnál szülted a lányokat?

Gyorsan egy pár kép aktuális mivoltunkról.

Kép

Kép


Remélem sikerülnek majd a piték :-)

Üdv mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timtom!
Én azt hittem hogy te ruhás voltál!
Ma megcsináltam a pitét, fincsi csak egy kicsit vastag lett, mert kisebb tepsibe csináltam, Majd legközelebb nagyobbat keresek hozzá!
Én egy rehab foglakoztatóban dolgoztam csoportvezetőként a varrodában , ahol különböző textiljátékokkat készítettünk , hímeztünk gépel, valamint ágytakarókat készítettünk kárpitos és textil anyagokból. Én feladatom volt a hozott figurák szabásmintájának az elkészítése, takarók tervezése, munkák kiadása , emberek betaníttása, alapanyagok kiválasztása.Csinálunk 5*5 cm -es kockákból is dupla ágyra ágytakarót kárpit anyagból.
Próbálok feltenni képeket ide, de eddig még nem sikerült sehogy sem!Mert túl nagyok a képméreteim, és nem tudom hogy hol lehet csökenteni rajta!Ha nem sikerülne akkor megadhatnál egy mailcímet, és elküldöm oda!
Én orvost váltottam a második terhességemnél, mert az orvosom elment Mórra, és én nem akartam Fehérvárról utánna menni, mivel itt éppen most készűlt el az új szuper kórház. Aztán sajnos a második dokim is lelépett innen szintén Mórra. Végűl egy siófoki dokinál szültem itt Fehérváron. De nem bántam meg , mert ő fiatalabb és nagyon jó viszony alakult ki közöttünk mert még mindig levelezünk egymással.A szüléstörténet ha érdekel elolvashatod itt a babaneten a lakóhely szerint----> a Fehérvári babavárók-nál május 20.-a körüli dátumnál!
A homeopátiában a CAULLOPHYLLUM 9 CH- használtam, ami a méhszájat készíti elő a tágulásra, és lerövidíti a tágulási időt.
Most pedig a tejserkentőt az ULTICA URENS 5CH-T szedem.
Te hol dolgoztál?
Hol laktok?
Mennyi idős a kis Bala?
Hány féléves volt a másodiplomás suli?
Na megyek vasalok, é steszek egy próbát a képekre!
Sziasztok!
bencze
 
 


Szia Bencze!

Hmmm... Érzem a pite illatát. Igaz, hozzá segít a konyhában rotyogó birsalma kompót :-)

Jó lehet egy ilyen rehab foglalkoztatóban dolgozni. Én mindig is nagyon szívesen segítettem, s segítek embereken. Plusz nagyon tetszik a munkaköri leírásod. Ezzel nem irigykedni akarok, hisz szeret(t)em a munkámat, amit babázás előtt csináltam.

A fősuli után közel egy évig németet tanultam, majd egy gyógyászati segédeszközöket gyártó cégnél helyezkedtem el. Műszaki beállítottságú emberkét kerestek, a cég által gyártott termékek műszako dokumentálására. Azonban (mivel kis cég) szinte mindenben részt kellett venni. Hol titkárnő voltam, hol postás, hol anyagbeszerző, hol ügyintéző... Mozgalmas volt, s a csapat is nagyon jó. Hiányoznak, de azért jó itthon. Egy hete volt a cég 10 éves, s meg voltam hívva a kétnapos partyra. Anyu rábeszélt, hogy rám fér egy kis kikapcsolódás, így elmentem. Nagyon jó volt. Igaza volt Anyumnak. (Mint mindig :-) )

A szüléstörténeted elolvastam, s gartula a gyors szüléshez! Remélem nálam is így alakul majd a második babánál. A Méhszájtágító hom.bogyót mikortól, s milyen adagolásban kell szedni? Már most felírom, csak ha aktuális lesz, tudjam, hogy hova írtam fel :-)
A tejcsiképzőt én is szedem. Bevált, s mindenkinek ajánlgatom.

A szüléstörténetünket Május 20-ai dátumnál el tudod olvasni, ugyanis mi 3 nappal megelőztünk titeket. Bala május 12-én született (3450 g, 54 cm).

A képeket itt a babaneten nem tudod lekicsinyíteni. Van Irfan View programod? Nekem az vált be. Megkérdezem majd Tomimat, hogy honnan tudod letölteni. De csak holnap, mert Õ nem bagoly.

Óbudán lakunk. Közel a fősulihoz. Ezért is mertem belevágni a másoddiplomába, ami eddig hat félévembe került. Sok tantárgyat be tudtam még számíttatni :-)

Hát Bala ma egy kicsit kikészített, mire Apa hazaért. Tiszta nyügi volt. Semmi nem volt jó neki. Persze Apára rögtön mosolygott, amikor belépett az ajtón. Apa meg furcsállotta, Anya idegei miért akarnak mindjárt szétpattanni.
Aztán elvonultam a konyhába, s csináltam egy kis sütit holnapra, nomeg túrógombócot vacsira. Bejött a konyhai szanatórium. Megnyugodtam a süti kenegetésétől :-) Azért remélem, hogy holnap nyugisabb, s nem nyügisebb napunk lesz. Holnap ugyanis jön a barátnőm délelőtt, Anyucim pedig délután.

Na megyek, mert szerintem már birsalma pürém lesz a kompót helyett!

Pussz: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timi!

"Édesség"

Elkészítési idő: 80 perc
Hozzávalók 4 személyre:

6 tojás
12 dkg cukor
15 dkg liszt
5 dkg Szerencsi kakaópor
15 dkg cseresznye (fagyasztott is lehet)
10 dkg tisztított dióbél
késhegynyi sütőpor
10 dkg Szerencsi ét-tortabevonó massza

Elkészítés módja:
A tojások sárgáját és fehérjét egy tálba ütjük, hozzáadunk 12 dkg cukrot és 2 evőkanál vizet. Jól összekeverjük, s gőz fölött állandó keverés mellett langyosra melegítjük. Addig verjük, amíg könnyű masszát nem kapunk. Ekkor belekeverjük a lisztet, a Szerencsi kakaóport, a sütőport, a kimagozott, megmosott cseresznyét és a durvára aprított, tisztított dióbelet. Vajjal kikent, liszttel behintett tepsibe halmozzuk, felületét elsimítjuk, és kb. 160-180 fokon megsütjük. Akkor vegyük ki a sütőből, ha a felületét enyhén megnyomva a tésztát rugalmasnak találjuk, és a beleszúrt hústű sem ragad. Még melegen bevonjuk az olvasztott Szerencsi ét-tortabevonó masszával. Kissé hagyjuk kihűlni, majd ujjnyi vastagságú szeletekre vágjuk.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne: nektek már megjött? Kép

Puszi

Kép
sziszike1000
 
 


Bencze: nem tudom lehet-e tervezni..szerintem az élet hozta,így, hogy így születtek.
Zsoltival 13-ára voltam kiírva és 21-én született,Annával 6-ára voltam kiírva és 22-én született meg.
Ti így terveztétek a második érkezését?

nálunk a 2. lett a nagyobb-4400,59cm. pedig Zsolti sem volt kicsi-3700 és54cm.
Szerinted a tabletták befojásolják a baba méretét?

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

Köszönöm a receptet, jól hangzik és biztos finom is, ki fogom próbálni.

A hathetes kontroll napján megjött, s rendesen meg is volt. Még jó hogy pont aznap voltam hivatalos a dokihoz, mert egy kicsit megijedtem. Azonban megnyugtatott viccesen, hogy:"Hát magának nincs szerencséje ilyen téren, túl jól működnek a hormonjai, jöhet a második gyerek!" Azonban azt is hozzátette, hogy még semmi sem biztos, lehet, hogy össze-vissza fog megjönni. Hát így is lett. Kéthétre rá ismét megjött, de csak olyan maszatolósan, három napig (ez egyáltalán nem rám vall, mert eddig mindig olyan voltam mint egy kiselefánt: 7-8 napig, s ebből 4 nap igen erős). Azóta meg semmi. Nem mintha hiányozna. Azonban a hormonok dúlnak bennem ezügyben, mert amikor elvileg meg kellene jönnie, tiszta pati vagyok, illetve felére visszaesik a tejcsi mennyisége :-(

A vitaminok szerintem befolyásolják a babó leendő méretét. A dokim ezért nem is igazán örült neki, hogy én elkezdtem anno szedni, hiszen alapban kicsi vagyok, s genetikailag is nagy babára saccolt, ugyanis apai ágon apuék nagyon nagy babák voltak (Nagyim 150 cm-es testmagasságával magassággával Apumat közel hat kilósan szülte meg otthon, bába segítségével). Így az engedélyével csak az első három hónapban szedhettem volna, de fél adaggal ugyan, de félidőig én szedtem az Elevitet. Végülis Babó teljesen ideális súllyal született (3450g), bár a hasam méretéből minden uh-s doki ikreket nézett ki szemrevételezéssel, majd az uh-k alapján is 4 kg fölé saccolták Babót.
Íme egy kép a hasam méretéről két héttel a nagy nap előtt. De rég volt!

Kép

Pussz: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Timtom! Hú de korán vagy ma, mi történt veled?Nem leszel ma bagoly?
De óriási pocikád volt, látszott a méreteiből és a formájából hogy fiút vársz !
Van ilyen progim , sőt meg is kérdeztem a tesómat ezügyben , és mutatott nekem valamit, de mikor már nem volt itt akkor nem találtam meg amit mutatott.pedig akkor olyan egyszerűnek tűnt!
De próbálkozom , megigérem!
Ahol te dolgoztál, az nem egy családi vállakozásból induló cég? Mert volt egy tanárom , most nem tudom a nevét, és ő is egy hasonló cégnél dolgozott , mint te. Tavaly ment férjhez, azt hiszem a férje neve ugrik csak be, Molnár Balázs.MIndketten Fehérváriak, és tanítotak a másoddiplomás suliban .
Sajnálom hogy nem sikerült olyanra a szülésed, mint amilyenre terveztétek, de még sikerülhet a következő babónál!
Én a Caullophyllum í9ch-t szedtem, egy hónappal a szülés elött kellett elkezden szedni napi 5 golyócskát. De van olyan kiszerelésben is hogy heti kétszer kell bevenni, és három héttel a szülés elött elég bevenni az első adagot. Én az egyik fórumos barátnőmmel felvettem a kapcsolatot az egyik jászberényi dokival, aki mát több, mint öt éve alkalmazza ezeket és más szereket a szülőszobán. Tőle kaptunk egy pár Boironos kiadványt, amiben szerepelnek szerek kismamiknak, és a babáknak mindenféle bajukra.
Szülésről jut eszembe, hogy én meg azon aggódtam hogy ne május 12-én szüljek, mert akkor volt az oviban a lányom évzárója és mindenképp el akartam menni megnézni, mert sajnos a nyílt napon volt az államvizsgám és oda nem tudtam elmenni. Szerencsére Eszti is így akarta!Neked mikor lesz az álamvizsgád?Miről írtad a szakdolidat?
Te hogy szeded a tejszaporítót?Én most kúraszerűen szedem, mert állítólag nem lehet folyamatosan szedni, mert gyógyszerképet okoz.
Én 3napig szedem 3*5 golyót, aztán 2 napig 2*5 golyót, és 1 napig 5 golyót. aztán jön egy kis zünet,, és ha kevés a tejci kezdem újból.
Nekem három hónap múlva jött meg előszőr, és aztán eltelt vagy 45 nap mire újból mensim lett. Persze én is egyből megijjedtem , hogy csak nem megint terhes vagyok?De hála nem !!
Barátnőm mesélte hogy a barátnője a hathetes kontrollon már terhes volt. Ezért aggódtam én is túl magam.Elég gyakori a korai mensi, így én szerncsés vagyok hogy egy kicsit tovább éltem vígan nélküle.Sokaknak megjön egy hónap után!És tényleg nemcsaak nálam ilyen rendszertelen a dolog.
A vitaminok szerintem befolyásoljáka babák méreteit, mert a másodoknál én is csak kétnaponta szedtem, mert nem akartam olyan óriás bébit.
van néhány fotó rólunk az www,nlc.hu oldalon. Írd be a keresőbe, hogy székesfehérvári babavárók.Oda is szoktam irogatni Lisabella néven. Ha regisztrálod magad akkor meg is tudod nézni a bemoldalamat. nincsen jelszó.
A többi képet meg majd elküldöm ha meglesz a titka!
Mindenkinek jó sütést főzést! Majd én is hozok recepteket ha találok valami jót!
bencze
 
 


Ma mi vagyunk a nap képe a születéshetén!Én se tudtam, nekem is úgy mondták, pedig mindennap be szoktam nézni oda is!Ha még nem sikerült megnézni a képeket az Nlc-n akkor itt találtok eggyet rólunk, a többit meg majd küldöm ha ügyi leszek!Ma voltunk a dokinéninknél, mert elkészültek a laborleleteink. A sárgaság miatt most voltunk a harmadik vérvételen a héten.Úgy sajnáltam szegénykét, mert a fejéből vettek vért mindig, sőt most legutoljára elvittem a sima laborba, hogy próbálják meg máshonnan is hátha jobb neki ha én is ott vagyok vele, nem kint a folyósón. Persze az első nő azt mondta hogy nem érzi a vénáját, a második megbökte, de hiába forgatta a tűt benne , nem jött semmi belőlle.Aztán mehettünk megint a koraszülött osztályra, ahol már voltunk egy párszor.Na a vérképében sok volt a fehérvérsejt , meg a lymphotica, a vizeletben meg a baci. De csak pisi vizsgálatra kell még egyszer elmennünk.
Na jó hétvégét mindenkinek!
Mi van Zsócival? Táppénzen van, vagy szabin hogy a kismamához be tudjon menni mikor éppen szüksége lesz rá?
bencze
 
 


Most jutottam el odaáig, hogy felteszek egy pár fotót rólunk meg a patchwork munkáinkról.\ Õ a nagyobbik lányompopjpeg{274395,}KépKépKépKépKépKép
bencze
 
 


na az eleje lemaradt, most elküldöm a többit is!Kép
popjpeg{274410,}
Kép
bencze
 
 


Az elrendezést még gyakorolnom kell , de a lényeg az már sikerült végre!
bencze
 
 


Szia Timi!

Nagyon helyes kismama voltál..és a pocid tényleg hatalmas volt.
Nekem még nem jött mai napig meg..bár azt mondják, amíg csak szoptatok kimaradhat.
3napja azt hittem megjön-végre?-de nem.
Persze nem hiányzik Kép
Védekeztek? Continuin..?
Majd később rakok fel még receptet Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Bencze!

Nekem pici hasam volt a fiúnál.
2 héttel szülés előtt a munkahelyemen még senki nem vette észre. Kép
A lánynál viszont nagy lett, bár a baba is.
Mjd megnézlek a születés hetén Kép

Kép
sziszike1000
 
 


A híres Runeberg-torta receptje

8 db sütemény elkészítéséhez:
Végy 100 g vajat, keverd össze 1 dl cukorral! Végy egy tojást, keverd ezt is hozzá, majd tedd félre! Egy másik tálban keverj össze 1 dl zsemlemorzsát, 1 dl lisztet, 1 dl apróra vágott mandulát, és fél kávéskanál sütőport! A két tél tartalmat jól keverd össze! Ezután a masszát rakd 8 formákba (lehet papír is), majd ezeket a 200 fokra előmelegített sütőbe 15 percre! (a porciózást ízlés szerint másképp is el lehet végezni).

Díszítés: A megsült tészta tetejére porcukorból és egy kevés vízből fehér körlapot formázunk, majd málna- vagy eperlekvárral koronázzuk meg a süteményt

Sok sikert Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Rakjak fel tejtermelést segítő süti receptet?

Ha valakit érdekel szóljon és előkeresem Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Répasütemény Kép

Hozzávalók:
1+1/4 pohár barnaliszt (teljeskiőrlésű)
1+1/2 pohár barnacukor
1 pohár étolaj
4 tojás
3 répa lereszelve
1 sütőpor
1 evőkanál fahéj
+ pici só

Elkészítés: Az alapanyagokat összekeverjük, és egy közepes nagyságú tepsibe öntjük. Előmelegitett sütőben 180 fokon megsütjük.

Megjegyzés:
Boltokban kapható aluminium sütőforma. Ez a mennyiség kb. 2 db őzgerinc forma nagyságú sütőformába elegendő. Nagyon praktikus, mert eldobható!

Remélem nektek is ízlik majd Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Krumplis perec Kép
Hozzávalók:
50 dkg burgonya
kb. 40-50 dkg liszt

olaj a sütéshez

Elkészítés: A főtt, áttört burgonyát a liszttel gyúrd össze, ha kevés a liszt, lehet pótolni. Először kar vastagságúra sodord, majd vagdald el 8-10 cm-es darabokra, ezeket sodord ujjnyi vastagra, és formálj belőle perec, vagy bármilyen formákat, ahogy tetszik. Bő, forró olajban szép pirosra süsd ki. Önálló ételként fogyasztható. Ugyanúgy készül, mint a nudli, csak ezt nem főzöm, hanem olajban kisütöm.


Nagyon laktató, nagyon olcsó. Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Csirkemell mandulás szőlőmártásban, jövőhéten akarom megint csinálni..nagyon finom. Kép

Hozzávalók 4 személyre:
60 dkg csirkemell
1 mokkáskanál szárított majoránna
20 dkg szőlő
2 evőkanál olaj
2 dl tejszín
5 dkg pirított szeletelt mandula
A körethez:
2 tasak előfőzött barnarizs (25 dkg)

Előkészítés: A rizst a csomagoláson olvasható előírás szerint megfőzzük, lecsepegtetjük. Közben a húst megmossuk, letörölgetjük. Sózzuk, borsozzuk, megszórjuk a majoránnával. A szőlőfürtöt leszemezzük, kettévágjuk, kimagozzuk.

Elkészítés: Felforrósítjuk az olajat, és kíméletesen megsütjük benne a húst. Amikor a hús megsült, rászórjuk a szőlőt, ráöntjük a tejszínt, kevés vizet adunk hozzá, és összeforraljuk. Megszórjuk a mandulával, ha szükséges, még fűszerezzük, és amikor a szőlőszemek roppanósra puhultak, tálaljuk. A barna rizzsel körítve forrón tálaljuk.

kb. 20 perc alatt kész.
Fogyasztható: kb. 40 perc múlva.

Mára ennyi..puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!
Milyen az a 8 forma, amibe kell tenni a tortát amit írtál?
A csirkemellett én is kipróbálom a jövő héten addigra beszerzem a hozzávalókat!
Látom ti nagy sütés főzés mesterek vagytok!Én is szeretek újdonságokat kipróbálni, de jobban szeretem a gyors sütés nélküli dolgokat, mert nincsen nekem annyi szabadidőm hogy a konyhában raboskodjak egész nap.Persze van akinek ez a kikacsolódás.Nekem is az lenne ha nem kéne közben három embert kiszolgálnom, meg mosogatnom, mert azt utálok!Szóval nekem gyors sütiim vannak, de néha megerőltetem magam és csinálok mást is.
Nektek nem rág a babátok állandóan ?Az enyém állandóan az én kezemet akarja megenni!
Hajatok nem hullik, mert az enyém az nagyon?
Hála ma gyorsan elkészűlt a kaja, mert a párom elment szüretelni a nagylányommal,és csak ketten voltunk itthon.A kicsi meg 9-től 1/2 1 ig aludt, mert bepótólta a tegnapi napot,mert akkor nem nagyon tudta kialudni magát, mert úton voltunk egész nap.Ebédre hagymakrémlevest, kínai zöldséges pirított tésztát csináltam édes pikáns mártásos csirkehússal. Közben meg bepácoltam a holnapi gyömbéres halat , amit gőzőlőben kell megfőzni egy nap pácolás után. Kiváncsi leszek rá hogy fog ízleni a páromnak,mert én nem nagyon szoktam se húst se halat enni.Ha ízlik akkor talán beírom a szakácskönyvembe is, ha nem akkor törölve!
A tejszaporító süti az az amia Kismamában volt benne?
További jó hétvégét, szép napos napot!
Sziasztok
bencze
 
 


Mufflin-ba soktam tenni,de teheted torta formába is.

Rágcsál állandóan már egy ideje,vettünk neki rgókákat.Hajamat nekem is tépi,ezt szopi közben szereti a legjobban. De kivédem,fogom a kezét,illetve hagyom,hogy ő fogja az én ujjamat.
Hajam nekem is hullik,jobban,mint szokott-most nem párszál,hanem elég sok. Mindenhol a hajam találom,főleg Anna kezében Kép
Süti receptet holnap elő keresem. Régi a recept.

Van elég tejetek nektek is?

Már te sem vagy bagoly?...jó éjt.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!

:o)))))))))))))))))

Ez vagyok most én!!! Annyira örülök, hogy így felpörgettétek a topicot.

A csöndem oka, hogy kénytelen voltam otthon lenni, kigyógyulni a náthámból (vagy mi volt ez a bűbáj állapot, fúúú nagyon utáltam magam). Otthon nincs net és így csak irigykedhettem, azokra akiknek van. Szóval ezerrel gyógyitgattam magam, hogy a kismamimat nehogy megfertőzzem. Az hiszem ezt sikerült elkerülni! A babóca végül okt. 4-én kedden este 6 után született meg. Olyan gyorsan robant be erre a szép világra, hogy alig értem be a szülőszobára. Nagyon jó érzés nézegetni az akkor készült képeket, azt hogy kis mértékben ugyan, de közöm van hozzá. A szülőszobai dolgok nem voltak túl háborítatlanok (inkább nekem nem, anyukának jó volt így is). A részletekről majd írok később (főként, ha a szülők beleegyezését is elnyerem).

Puszi és szép nap mindenkinek: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziszi!
Így teljesüljön minden kérésed!

Bettina szeme ezen jobban látszik:
Kép

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!

Nagyon ari!!
Tényleg helyes! Kép

Örülök, hogy újra itt vagy.

Majd várom a történetet. Fiú lett vagy lány? Majd én is megírom neked az enyémet most,hogy itt vagy újra.

Kép
sziszike1000
 
 


Képzeljétek a fiam este 11körül elkezdett köhögni nagyon,mint a kutya.
Párom elvitte ügyeletre, Krupsz-azt mondták.
Felírtak neki 1-2 dolgot,jobban van mára, de elkülönítettem Annától.
Nagyon féltem Õt. Igazából mind2-t,hisz,ha nem múlik vagy súllyosbodik-kórházba kell vinnünk.
Annánál meg egyenessen életveszélyes.
Úgy, hogy egész nap szellőztetek,kúrálom Zsoltit-védem Annát. Kép
Semmi előjele nem volt,előző napokban is teljesen jól volt,láza sincs.

Most ennyi,puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
A hétvégén volt egy kis időm visszaolvasni benneteket, mert nem volt olyan nagy a forgalom. Most már képben vagyok mindenkinél, legalábbis aki itt van mostanában!
Zsóci! Gondoltam hogy valami kis pihenő miatt nem vagy ! Nem a bicón fáztál már meg megint?
Én is rébebben ilyen kis bicóval közlekedő voltam. Mindenhová azzal mentünk amíg nem volt autónk. Sőt ha nem lettem volna terhes akkor a mai napig is azzal járnék dolgozni. Odafele jó, mert csak be kell lendíteni és legurulok, de hazafele gyerekkel emelkedőnek nem volt az utóbbi időben kellemes, főleg mikor már a kisbaba is bent volt a hasamban.Akkor aztán ismét maradtunk,az autó mellett, kivéve mikor az az ónosesős idő nem lett karácsony elött. Akkor buszoztunk, de mégis elmentünk a karácsonyi ünnepségre nagy nehezen.
Timibaba is akkor szült mikor a te kismamid, csak neki már délután 14 körül megszületet a babája. Nem találkoztál vele a kórházban véletlenül?
Nem a Bata volt az ügyeletes doki akkor? Mert ő kedden szokott általában ügyelni! Õ volt az én dokim!MI zavart téged a kórházban annyira?
Lánykád nagyon helyes!Õ is olyan kis cserfeske? Az enyém is nagyon tud vadidegenekkel tárgyalni mindenféle dologról, és be nem áll a szája!
Elég későn kezdett el beszélni, és azóta nem lehet tőle szóhoz jutni!
Nagyon szép volt a szülinapi torta, amit az oviba készítettél! Ha megmutatom Emesének biztosan addig nem hagy békén , amíg nem csinálok neki hasonlót!Milyen torta volt?
Sziszi! Neked nincsenek fotóid? Olyan kiváncsi vagyok rád és a gyerekekre!Rakhatnál fel te is ide valamit!Nem hinném hogy a te szakmádban ez olyan nehéz dolog lenne!???
Jobbulást minden kis és nagy betegnek, vigyázzatok a kislányra nehogy ő is elkapja !
Timtom? Ti merre vagytok mostanában?Olvastam hoyg mennyi minden problémád volt a terhesség alatt! Azóta már gondolom elfelejtetted azt a sok nehéz éjszakákat?
Aranyér elmúllott már?Neked nem a vitamin okozott szorulást, és azért alakult ez ki?
bencze
 
 


Sziasztok!
Újra itt vagyok!

Pénteken és szombaton Tomim vállalati bulin volt, így kint voltunk Anyuméknál, vasárnap pedig lent voltunk Kecskeméten és Kiskunfélegyházán. Kecskeméten Babapartyt tarottunk a barátnőméknél, ahol 5 héttel fiatalabb a leányzó mint Bala. Kiskunfélegyházán pedig ha betartja a pocaklakó az időpontot, akkor két hét múlva fog megszületni. Jó volt még őket egyben látni, hisz nagyon régen találkoztunk amúgy is.
Szóval mozgalmas volt a hétvégénk ismét, de jó volt kimozdulni, s jól éreztük magunkat odalent.

Visszaolvasgattam csütörtökig, megpróbálok mindenre válaszolni, s reagálni. Remélem sikerül. Ha nem, akkor kérdezzetek újra!

Bencze!
Aranyosak nagyon a gyerkőcök! Hogy bírsz velük? Nekem néha Bala is sok, ha nagyon nyügi napja van (eddig csak egy este volt, amikor már én is nagyon nyügi lettem a nyügijétől, mire Apa hazaért).
A tanárházaspár nem nálunk dolgozott. Nem ismerem őket.
Diplomatémám még nincs, s időpont sincs az államvizsgára. Kicsit Pató Pál úras a helyzet :-(
A születéshete portálra felrakott képről lemaradtam :-(
Jó hogy írtad, hogy az Urtica urenst nem lehet folyamatosan szedni, mert amikor csökkent a tejcsim, akkor én jóval huzamosabb ideig szedegettem. Köszi az infót.
Hajhullás? Hajaj!!! Ráadásul nekem a fenekemig ér a hajam, így igen nagy mennyiségnek néz ki, amikor eg yhajmosáskor, vagy egy fésülködékor összeszedem a tőlem elpártolt hajszálaimat. Már mondtam Tomimnak, hogy összegyüjtöm őket, s kap egy pepit a fejére belőlük. Elég rémisztően hullik, bár előre figyelmeztettek, hogy ez így lesz, de valamit kezdeni kellene vele. A házidokim azt javasolta, hogy szedjem újra az Elevitet, azonban attól én szedem felfele a kilókat, s inkább fogyni kéne. A héten ha be tudom iktatni, elmegyek egy vérképre, mert valami hiányozhat belőlem, vagy nagyon elszívja Babó, mert éjszakánként ismétekten fáj a kezem és a lábam, úgy mint a terhesség végefele. Egyelőre Ca-Sandoz pezsitabit iszok, így egy kicsit jobb.
A terhességből mára csak a jó dolgok maradtak meg, kivéve ezt a végtagfájdalmas dolgot, ami most is kínoz.
Aranyerem mindig is volt sajna. Nem is tudom mi lett volna vele, ha nem császárral születik Bala. Rossz belegondolni. S nem csak akkor van, ha netán székrekedésem van (nem túl gyakori). Egy sima pisiléstől is kijön. Már régóta tervezem, hogy elmegyek és megcsináltatom, csak valahogy nem akarodzik elindulni :-(
Hogy sikerült a hal? Finom lett?
Bala is rág mindent, s legjobb rágóka Anya keze. S mindemellé napi egy liter nyál távozik belőlünk. Lassan vödröt kötök elé, hogy ne kelljen napi háromszor átöltözni :-)
Íme egy nyáladzós kép rólunk:
Kép



Sziszi!
Köszönjük a sok receptet, ki lesznek próbálva, csak idő kell hozzá! A répasütinek külön örülök, mert a répatorta, amiről feltettem a képet, valami hasonló recept alapján készült, de a recept felszívódott, pedig nagyon finom volt anno.
A tejcsinövelő süti receptje érdekel, mert néha akadozunk tejcsimennyiségben.
Védekezni védekezünk egyelőre, de szeretnénk majd kistesót Balázsnak. Ha lehet rendelni, akkor majd egy leányzót, kb. 2-3 év múlva.
Remélem Zsoltitok jobban van, s javultok. Sajna a krupp az ilyen Tomim öccse is kruppos volt, s neki is egyik pillanatról a másikra alakult ki anno. Azt nem is tudtam, hogy fertőző. Remélem Anna tényleg nem kapja el. Mit mondtak a dokik? Mitől van, s mi a teendő? Kitartás és gyógyuljatok meg!

Zsóci!
Gratula a babához! Írj le mindent, milyen volt, hogy élted meg az első bábáskodásodat. Mi nem tetszett?
Igazi huncutka a leányzód!
Remélem meggyógyultál teljesen, s újra hallunk rólatok! Minden reggel kerestem a leveledet, hátha megjelensz :-)

Üdv mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Bencze!

Ha tényleg visszanéztél..találsz képeket a picikről. Kép
vagy a profilomban is van Zsoltiról, Annáról mindjárt rakok fel frisset.

Kép
sziszike1000
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: