Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!!!!!!!!!

Tegye fel a virtuálios kezét, az, aki még emlékszik rám!:))))

Köszönjük az érdeklődést, megvagyunk!

Apa végérvényesen el a balfenéken, sok mindent vágtunk egymáshoz, de a lényeg, hogy köszöni szépen, de nem kellek/kellünk neki!

Most nem férünk bele az életébe!

Kata jól van, bár a múltkor a konyhaszékről borult, és a Madarászban voltunk a balesetin éjszaka, de hazaengedték a koponyaröngen után!
:lol: :lol:
Mondtam neki, hogy most már hagyja ezt abba, mert únok kórházakba járni! :lol:
Dumálókája folyamatosan jár, sőt már humora is van:

K.:- Anya! Kaka!
É.:- felkapom, nem ellenőrzön, kibontom a pelusból, ami üres!
-Te, Kata! Hol a kaka?
K.:- Pocakban! És ütögeti a hasát és vigyorog!
:lol:

Szóvakl ilyen,kis huncut!

Sajnos azért megviseli ez a cécó, éjszakánként többször felkel, létszámellenőrzést tart.
De majd csak kiheveri, hisz sok gyerek felnőtt elvált szülők gyerekeként!

Most ennyi!

Pussazntás!

Edina

Kép
anid
 
 


Sziasztok!
Időm nincs sok, csak tudok tíz ujjal gépelni ;) na meg a képzésem jelentős része arra irányult, hogy tudjak írni.

Boga, most esett csak le, hogy Lujzi mászásba váltott? Gratula, akkor van hová szaladgálni egész nap.

Ha valakit érdekel az a játszócsoport, amit Gabek írt, érdeklődjön a kerületi bölcsiknél (nálunk van egy központi), mert nálunk i(19. ker.) is létezik ez a dolog. Sőt, azt sem árt, ha tudjátok, hogy nálunk olyan is van (lehet, hogy ez sem egyedi), hogy egy kijelölt bölcsiben van gyermekmegőrzés. Ez azt jelenti, hogy akár egy-egy órára ott lehet hagyni a gyerkőcöt, de akár úgy is, hogy rendeszeresen jár oda, mintha bölcsibe járna. Elég jó árat kell érte fizetni, legalábbis itt messze kevesebb volt három éve, mint a magán megoldások. Ugyanúgy beszoktatás van, mint a bölcsiben, állandóan ugyanabba a csoportba jár a gyerek.

Szia Dina, kitartás! Katával átsegítitek egymást ezen.

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Anid!

Én feltettem!! :lol:

Remélem renződik az életed minél előbb!
Új év új élet!
Reméljük jobb! Kép
Vendég
 

 
 

Itt ülök szombat este egyedül a gép előtt! Családom minden felnőtt tagja sógorom filmbemutatóján, és megint én maradtam a gyerekekkel. Na, nem baj! :(

Anid!
Én is felteszem a kezem!!!! Nagyon vártalak vissza!!!! Sok okosságot nem tudok mondani. Inkább értetlenül állok a tény előtt.

Pannikának csak gyomorrontása volt, minden rendben.
Képzeljétek! Majdnem 5 kilónál tartok!!! Ennek örömére mai menü csülkös bableves + aranygaluska vaníliaszósszal. Valahogy nem volt kedven salátát enni!

Megyek folytatom a tündérgyártást. Az ovi kért tőlem 9 tündért, hiszen én olyan ügyes vagyok - felvezetéssel. Persze nem mondtam nemet. Már hetet legyártottam, de piszkosul unom a sorozatgyártást!

Jó éjt!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Szép jó reggelt mindenkinek!

Nos, én a hétvégét egyedül töltöttem, a gyerkőcöt apuka elvitte nagyizni vidékre.

És bármennyire hihetetlen, most jó volt így nekem!

Rengeteget gondolkodom, jár az agyam.
Hülyén hangzik, de keresem önmagam.
Vannak ezek az idétlen könyvek, hogyan legyünk önmagunk, sikeresek...stb.Lassan írhatnék én is egyet!:)

Sajnos én a 16 év ismeretség, szerelem, együttélés alatt teljesen elveszítettem az egyéniségem, önállóságom. Most újre meg kell találni.
Lehet, hogy jól jövök ki az egészből, bár néha beledöglök.

Ha most van egy rossz évem, vagy fél évem és újra lesz társam( ha a párom magához tér mondjuk ő, ha nem akkor más), biztos, hogy új emberként fogok a kapcsolatba kerülni!

Olvastam ezt az otthonmaradást/dolgozás témát. Én április 21-től már szabadságon vagyok, szemptemberben kezdem a tanítást, igaz, hogy csak fél állásban. Nagyon örültek, hogy megyek dolgozni (az igazgatónak mondtam,hogy mia helyzet és padlót fogot, és mindebe segít), várnak, és ez nagyon jó érzés volt, mert éreztem, hogy megbecsülnek. Azon keves egyike vagyok, akinek ezzel nincs gondja.
Mondjuk én a hivetás és csládanya közti egyensúlynak vagyok híve.Szerintem kell az embernek a külvilág. Legalábbis nekem.

Tegnap este elmentem a Csángó Bálba, ami nem is igazán bál, hanem táncház, és nagyon jó volt!
Ami a meglepő, hogy ketten is elvittek táncolni, és elkezdtek udvarolni (pedig nem is vagyok a toppon), de annyira jól esett, hogy ha a férjemnek,mint nő már megszüntem létezni, azért mégiscsak nő maradtam.(Nem tudom érthető-e?)A női híuságom legyezgette! A barátnőmmel sokat nevettünk ezen, hogy lám,lám, mégis!

Nos azt hiszem ez lesz a taktikám apával szemben. Mivel az elmúlt hónappot szenvedéssel, hisztivel töltöttem, amivel csak elriasztottam, és pénteken már azt mondta, hogy jó szarul nézelki, megmutatom, hogy mit veszített! El kell engednem, hogy értem jöjjön vissza!
Annyira nő leszek, hogy itt kaparja a falat az ajtóm előtt!
(Sajnos és -10kgnál tartok) ha idáig eljutottunk, lehet majd arról beszélni, hogyan tovább. Sjanos addig nincs esélyem!
Most az van, hogy abszolút nem keressük egymást, s a gyerkőchöz sem fog jönni. (Egyrészt nem is akarja Katát, másrészt most én nem engedem, hogy érezze, azokat a hülyeségeket, amiket mondott, azoknak súlyuk van. Kegyetlen vagyok? Igen! De muszáj, ha a férjemet akarom. Ha így sem tér észhez, akkor meg úgy van jól,hogy elment!) Remélem Kata sem lesz beteg, és akkor meg tudjuk ezt oldani!

Pusszantás! Edina

Ha van szabadidőtök, akkor ehhez kérnék egy kis energiát!

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Anid, én most épp ráérek, szóval ápolgatom lelkedet! :D :D :D
Na, végre, isméét igazi Aniddal állunk szemben, felkiáltójeles, röhögős levelek formájában. Mindennel ellnetétben oké, ha végre kialakulnak a dolgok.

Bocsánat, hogy ezt mondom, de a pasik néha tök hülyék tudnak lenni - csak akkor veszik észre, milyen szerencsések, amikor már kiszálltak a kapcsolatból.

És igen is igazad van, menj a világba és hódíts! :D :D :D
Tök ügyes vagy, hogy 10 kilót leadtál és mellé még jól is táncolsz - ha elmész még párszor a táncházba, vigyél táncrendet is, bár szerintem hamar meg fog telni! :) :)

Nincs kedved venni magadnak valami új ruhát? Pszichésen csodát tesz és szimbolizálhatná az új életedet!


Szóval hajrá és örülök. hoyg újra a régi Anid jár majd ide!


Muzsu!

Olyan régen akarok már eldicsekedni vele neked, hogy van szerencsém ismerni a sógorodat a"szakmából" - hű, de menőn hangzott :D :D :D . Mi a külföldi fesztiválszerepléseit gondozzuk a filmeknek és mivel ő nagyon tehetséges és intelligens fiú, sokszor dolgozhatunk vele!

Szóval gratulálok a rokonhoz, büszke lehetsz rá!

És persze magadra is, gyönyörűek a zsákok! Elhiszem, rádszálltak az oviból - én például képtelen lennék ilyesmire. Nem azért, mert gyűlölném a varrás gondolatát, hanem mert tök fű vaygok jóhozzá. Meglátok egy szabásmintát és gyorsan továbbhajtok, nehogy rám támadjon!


Beteg piciknek jobbulást kívánunk!


Lilla! Remélem, minden rendben van veletek és elmúlt az ijedtség. Gyerek emelgetését szerintem is csökkentsd. Bí okos kisfiú, biztos meg lehet vele beszélni a dolgot!

Munka kérdéskör: én mot három napot dolgozom a Filmszemlén.
A kolléganőim hívtak, hogy jöjjek, ha van kedvem. Volt kedvem. Hát, csajok, nagyon jól esik kicsit kimozdulni és lökött külföldiek csip-csup ügyeit rendezgetnií! Ebből kifolyólag tegnap este úgy jöttem haza, hogy vissza akarok menni! Előbb szeretnék tisztába jönni magammal, hogy pontosan hogyan lehetne a dolog, aztán beszélek a főnöknőmmel, remélem, beleegyezik.

Folyt. köv.
kgk
 
 


Azért, nem írtam tovább az előző levelet, mert féltem, hogy elszáll.

Szerintem is jobb önállóan lakni. Nekünk a balatoni nyaralóval ez a helyzet. Nagypapám anno két barátjával építette a nyaralót, amiből minden családnak egyforma lakrésze van.
Ment is a dolog jó ideig, de aztán már a jóbarátok is jobban örültek volna, ha nem kell senkihez alkalmazkodni. Ez főleg azért rossz, mert az ember épp akkor nem engedheti el magát, amikor pihenni szeretne- azt hiszem, ez így van a saját otthonnal is.

Szerintem kár a jóviszonyt kitenni annak, hogy elromolhat a túlságos közelség miatt.


Tücsi!
Jót vihogtam nagymamád véleményén! Megmondta a tutit, az biztos! Csodabrúnó jó kis krapek lehet. Öcsém is ilyen volt anno, az ujja köré tekerte az egész óvodát!
:) :) :)

Bocsánat, akiket kihagytam, de felkelt a család és kérik a reggelijüket!

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Hat en is elokerultem... Jo sokat kellett olvasni, de kb kepbe vagyok.

Csak gyorsan irok, mert kene kicsit aludnom, az ejszakazasok miatt kesz vagyok :?
Ugyan is Lujzi Portugalia ota (tobb, mint 2 honapja) 2-3x kel ejjel, jol bekajal, igy napkozben csak imitalja az evest.
Ettol en kivagyok, h nem eszik rendesen fozit, gyumit szinte egyaltalan nem, ejjel meg neha csak csukott szemmel elvegetalgatok az agya mellett, o meg ramcsatlakozva megtolti bendojet.
Mar nagyon szeretnem visszabillenteni az egyensulyt, de se nem vagyok eleg eros, sem eleg eltokelt, h vegig csinaljak Lujzival 1-2 etetes nelkuli atuvoltott ejszakat. Mindig azt mondom magamnak, h ez csak egy atmeneti fazis, de hat lassuk be: mar nagyon regen tart :roll:

Tucsi
Igen, Lujzi maszik, sot tegnap felult es fel is allt, az elobbit veletlenul de ugy megorult, h szabadak a kezei, h majdnem felszallt, ugy hadonaszott es rohogott :D En meg bogtem :)

Kepzeld, a mi fiu nevunk is Bruno, sot 4 honapig Brunot nevelgettem a pocakomban, aztan a genetikai ultrahangon megtudtuk, h Lujzi lakik odabent:) Nalunk viszont a 2 nyelv is kozrejatszott a nevek valasztasaban.

Vanda
Egyuttlakas nehez kerdes, ertem, h csabito a dolog, en is ragodnek 1000-rel. En csak egy ilyen hazat ismerek, legjobb baratok voltak szulok, aztan nagyon rosszban lettek, egyik nagyfiu elkezdett elektromos gitarozni, masik anya varrt geppel fal mellett, szoval mindenben egymas agyara mentek. Persze nyilvan van sok jo pl is.
Sztem ha csabit, en leszeparalnam most az elejen, jobb a bekesseg alapon, h senki ne sertodjon, osszejarni ugy is lehet, ha minden ok, nemde? :wink:

Babaprojekt?? NEM SEMMI!!! Teljesen zavarba hoztal, mert titkon arra aspiraltam, h majd mi leszunk a 3. hullam itt a forumon, de en meg nagyon nem erzem magam kesznek. Nyilvan kozre jatszik az ejjeli szopi-hadjarat is.
Tenyleg, szoptatsz meg?
Igazi fejtorest okoztal, mert nagyon szeretnek kis korkulonbseget, h jatszanak jokat, de most meg NEM BIROM ujra kezdeni.
Lehet, h benne van az is, h Lujzi magatol jott a kepbe, persze egyertelmu volt, h megtartjuk, de a 12. hetben olyan panik roham jott ram, h par nap mulva szo szerint azt sem tudtam, ki vagyok... Ez eleg rossz emlek maradt, lehet, ez is tavol tart a tematol...

Dina
Iszonyu jo olvasni, h sugarzik az ero a soraidbol. Ismeretlenul is nagyon drukkolok, CSAK IGY TOVABB!!! Persze, h nem szuntel meg nonek lenni, foleg, ha ilyen jokat irsz! Nehez egyedul, nagyon is, de ha igy megerosit teged, lehet, h vmi nagyon jot vonz majd be az eletedbe, nem? Remelem, nem masztam bele tul az eletedbe... :roll:

Lilla
Pihenj! Orulok, h nincs baj!!!!

Muzsu
De jo latni a lurkokat, most mar arcot is tudok rendelni a nagyon vicces gezenguz sztorikhoz :D

Rohanok fejest ugrani agyba, amig tehetem...

Vizsgazoknak nagy gratula, kismamaknak keves emelygest sok pihenest kivanok!

Es persze a 2. babasoknak jo babazast es gyerekezest :wink:

Kép
boga
 
 


Most latom Lujzi vonalzojat... borzalmasan kozel jar a vegehez!!!! :shock:
Hogy repul az ido! Nemreg jottem hozzatok ketsegbe esetten, h mindjart szulok, es bezartak a Margitot...
Orulet!

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Dina, annyira örülök, hogy jelentkeztél és hogy már sokkal vidámabb a hangvételed is. Iszonyatosan nehéz lehet Neked, de olyan jó, hogy van egy ilyen kiscsajod, majd ő segít Neked, hogy könnyebben átvészeld ezt az időszakot. Aztán meg majd kezdődik a suli, klassz, hogy ott is Melléd állnak. Klassz csaj vagy! Kívánom, hogy találd meg az új Önmagad és a boldogságot újra!

Zsuzsi: Pont vmelyik nap jutott eszembe, hogy M.K. a rokonotok-e, mert azért nem egy gyakori vezetéknév. De mire rákérdeztem volna, már írtad is a filmbemutatót. :)

Boga: Bizony megy az idő. Még az is jó közel van, hogy én csatlakoztam érdeklődő kismamaként a II.nőis fórumhoz, aztán már a második vonalzó vége felé közeledünk kisfiammal, és a pocakomban a tesó. Hihetetlen.
Az éjszaka átalvásról annyit, hogy Bálint kb. egy hónapja alussza át az éjszakát, és 21 hónapos múlt. :roll: Igazából én annak idején próbáltam mindent, a jól bevacsoráztatást, a nem vacsoráztatást, a sírni hagyást(ezt jó rövid ideig, mert nincs hozzá szívem), a közénk vevést... de szerintem erre csak az idő a megoldás, amikor már úgy döntenek, hogy ők bizony inkább pihennek a felkelegetés helyett. Amikor már nem szopizott éjszaka, akkor inni kelt fel, vagy a társaság miatt. De mi anyukák a túlélésre születtünk :) (Azért remélem tesó, majd jól alvós baba lesz :wink: )

Na suhanok tova, kicsit lepihizek, míg alszik a Kisember, hihetetlenül álomkóros vagyok, és mostmár egész nap hányingerem van. :shock:

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Belevágunk a közös-ház projektbe, de lesz mobil kerités. Azt még nem tudom, hogy milyen lesz, de lesz. Ha valaki el akar szeparálódni, akkor elhúzzuk, ha össznépi banzáj van, akkor visszatoljuk.
Egyelőre a jogi hátteret kell alaposan megvizsgálni, mert igencsak bonyolult a helyzet.
Majd szólok, ha költözünk.

Boga! Sajnálom, hogy a kicsi ilyen aktiv éjszaka. Bálint is megébred 1x, ritkán 2x, és igyekszem nem adni neki cicit. Általában azonban más nem segit, igy minden éjjel van cici. Sőt újabban van délelőtti vigaszcici és délutáni vigaszcici is. Jön és húzza a pólóm, nyafog.
Szóval tecji van még. Mondják, hogy nem feltétlenül a legjobb terhesség alatt is szoptatni, de ha birja a méhem, akkor egy ideig még meg fogom próbálni. Elkezdtem az Elevitet szedni.
Kitartás az éjszakázáshoz!!!!!

Dina! Nagyon örülök, hogy elmentél táncolni. Nekem is kedvem támadt hozzá! :)

Szép napot kivánok mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Prucsok kérdezte az állásokat, mármint, hogy ki mit dolgozott.
Lehet, hogy priviben gondoltátok?

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Napsütéses jó reggelt !

Blanka ma meglepett egy remek fél 6-os ébredéssel (a tegnapi 6 órás után), így gondoltam géphez ülök.
Ha már most átáll a nyári idoszámítására, befonom a szemöldököm.
Mindenesetre délben dőlök vele egyet, tegnap is ez volt a legjobb recept zordonbordonságomra, mivelhogy tegnap még felkészületlenül ért ez a koránkelés és nem voltam épp kirobbanó formában. :-)
De vajon ki hülyítette be a lányomat az "aki korán kel aranyat lel" szöveggel? :roll: Egy árva aranyásó sem volt a családunkban. :lol:

Dina,
Örülök, hogy előkerültél és kezd visszatérni a régi optimizmusod.
Az egyedül töltött hétvégédet pedig kicsit irigylem. Néha nekem is hiányzik az egyedüllét, aminek a gyerekvállalás ennek nem kedvez, dehát ezt vállaltam. :)
Egyébként az egyéniségedet nem veszítetted el, csak félretetted. Érdekes téma, tavaly sokat beszélgettem erről a barátnőmmel és én is mostanában kezdtem újra előszedni a szekrény mélyéről. :lol: Köszöni jól van, már nem is annyira poros. Azt hiszem a nők jobban beleadják magukat egy kapcsolatba, ezért alakul ez így.
Hajrá munka! Hajrá női hiúság!
Én küldöm a +++ energiát. :wink:

Amúgy én is elkezdtem dolgozni tavaly ősszel - havonta, 2 havonta egy hétvégét, és nagyon jól esik minden szempontból. No meg jól is fizet. :wink:
Tényleg, a ki mit dolgozott/dolgozna táblát összerakom, ha megírjátok priviben vagy mailben az infókat.

Vanda,
Az együttlakás kérdés szerintem személyiség függő is. Tesómék tudtak együtt élni anyuékkal évekig, nekem néha az 5 nap is sok otthon, annyira elszoktam tőle. De azért a szeparált kert mindenképp jó gondolat.
Drukkolok, hogy jól alakuljon hosszú távon is! :wink:

Muzsu,
Most nagyon műveletlennek érzem magam, hogy én még csak nem is hallottam a rokonodról. :oops: Mondjuk nem csoda, mert apa még híradó közben is folyton kapcsolgatja a tévét, így győzöm összerakni a világ híreit. :roll: Hogy mozi környékén mikor jártam utoljára, arra meg nem is emlékszem. :lol:

Lányok,
A ti csemetéiteknek hogy megy a rendrakás? Blanka még játszva se nagyon mutat rá hajlandóságot, max 1-2 dolgot hoz vissza/oda, pedig egyébként nagyon segítőkész, ha nem rendrakással kapcsolatban kérem. Szanaszét királykisasszonynak hívom. :D Nincs valami frappáns ötletetek, hogy lelkesen segítsen összepakolni?

Megyek, mert fogy a türelem és még csak 1/4 9. :shock:
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Dina,
olyan jó újra hallani rólatok!Örülök,hogy jelentkeztél,és próbálsz túllépni a nehézségeken!A munka is jó,hogy folytatódik majd,és visszarázódsz a munkás hétköznapokba.Így az idő is gyorsabban múlik.Szuper,hogy el tudsz járni kikapcsolódni,azt hiszem,hogy erre most igazán szükséged van!

Állásügyben semmi jó hírem nincs!
Sajnos még mindig fejetlenség van a kórházban,ami az ambulanciát illeti.A Budakeszi úton nyílik majd a kórháznak egy szül-nőgyógy ambulanciája,és az itteni ambulanciát is odateszik.Az átadás csúszik,tavaszra ígérik,és addig az áp.igazgató senkinek nem mondhat biztos állást!Úgy volt,hogy februárban már tudnak pontos dátumot mondani a nyitásról,és akkor a leendő személyzetnek is mondanak fix időpontot,de ez még várat magára! :cry: :evil:
Az osztályra is szerettek volna még egy embert,de a vezetés nem ad üres állást!Most van egy rész munkaidős emberke,akinek választania kell,hogy vállalja e a teljes műszakot vagy elmegy.Ha elmegy akkor van esélyem a helyére kerülni.(erre nem sok esélyt látok)
Lehet,hogy marad Pest.Most azon filózunk a párommal,hogy ha sikerülne nekem vmilyen helyet találni,akkor váltott műszakban dolgozunk,így meg tudjuk oldani a gyerekek elhelyezését.Végső esetben még beköltözhetünk Pestre is,mert muszáj vmi melót találnom.

Különben meg vagyunk.Zsolti oviba,péntekenként hordom Hannát a korai fejlesztőbe,de még nem biztos,hogy ez lesz a végleges megoldás,mert ide is kell a bizottsági vélemény.És ha ők nem javasolják,akkor nem járhat ide!
Hát ennyit rólunk!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Jó estét!

Most csak gyorsan:

Muzsu!
Ezúton szeretnék gratulálni sógorod nagy sikeréhez a mai díjkiosztón!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Timi, sajnálom, hogy ilyen nehezen alakulnak a dolgok - de remélem, hogy kialakulnak azért, drukkolok nagyon!

Lilla, kitartás, majd nagyon fogsz tudni örülni te is annak, amikor nincs egész napos émelygés :) Egyetértek veled, hogy a kicsik alvása egyszer csak ki fog simulni, a türelem és az idő segít a legtöbbet.

Boga, szerintem mindenki maga tudja, hogy mikor érett meg a helyzet a tesó gyártáshoz; nekem is több idő kellett, hogy kipihenjem magamat és úgy érezzem, hogy elbírok két gyerekkel is.

Vanda, sok sikert a ház projekthez és még többet a tesóhoz.

Dina, örülök, hogy jól sikerült a táncházazás, szerintem érdemes ismételni, már csak azért is, mert a fogyókúra egyik legkellemesebb módja a tánc, a latin dolgok is jól átmozgatnak :) És az önbizalom meg kell ilyen helyzetben :) Kata hol lesz mikor dolgozol, tudod már?

Kinga, nem a nagymamám volt, hanem a Brúnó nagymamája, azaz párom anyja, de a lényegen nem változtat (ámbár így még viccesebb első reakció szerintem).

Prücsök, igen jót röhögtem az aranyásós dolgon, nagyon át bírom érezni. Sajnos rendrakási ötletem nincs, nálunk is folyamatos a küzdelem, a bölcsi segített a legtöbbet, ahol minden gyerek pakolt maga után. Mondjuk most az oviban kisebb a fegyelem, többet pakolnak a nénik. Nálunk segített most egy kicsit, hogy igyekeztem több helyet csinálni, mindennek igazi helyet, hogy könnyű legyen a pakolás. Mondjuk csak ezért kár lenne bölcsibe száműzni a királylányt :) (bár ott kukorékolhatna reggel ;) ). Na jó, nem bántom tovább, asszem a humorérzéked sok dolgon átsegíthet.

Tücsi
20150827140659
 
 


Jaj, lányok, szurkoljatok - ma (szerdán) oltás, Mirának utolsó, Brúnónak az influenza elleni oltás második fele (ja, Gabek, elfelejtetem már akartam írni, én beadattam, nagyon gáz lenne Mirának elkapni és az oviból könnyen haza tudja hozni Brú).

A kicsi lány ezen a héten gyakorlatilag nem hízott, félek, hogy mit szól a doki, félek, hogy kardiológiára kell menni, félek, hogy tápszerezni kell kezdeni. Alziza, nálatok hogy volt ez a súlygyarapodás dolog? Tudom, hogy Zalcsi sem nagy súlyú - de mindig elértétek az előírt gyarapodást?

Mondjuk Mira beteg is volt, nyálzik is folyamatosan (napi több decit kicsorgat, brrr), de azért nyomaszt nagyon a dolog.

Mindenesetre a következő két nap lázcsillapítással fog telni, Mira estére fog belázasodni, Brú csütörtökre (talán péntekre már nem tart ki; neki más tünete nem volt) az oltás után.

Voltunk ma kendővel boltban, menet közben kicsit evett volna Mira, úgyhogy jól véginyalogatta a pulcsimat, de amikor mentünk, szépen, jó mélyen bealudt a ringatástól. Hát, ha nem kell tizenkilókat hazacipelni, sokkal kényelmesebb, mint a kocsival a kis szűk boltokban bénázni.

Megfázni nem fázott meg az tuti, a túlmelegedés szélén volt és szerencsére a sima kabátomat is be tudom gombolni.

Na bejeztem, vár a dolog.

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk anyuéknál ezen a héten, így végre-valahára normálisan tudok internetezni! :)

A legnagyobb hír: tegnap voltam a kombinált vizsgálaton és mindent rendben találtak, nincsen semmi genetikai vagy fejlődési rendellenessége, 12 hetesen minden látszik, aminek ilyenkor látszódni kell (láttuk az ujjait, köldökzsinórt, kezét, lábát, pocakját, orrcsontját, tarkóredő rendben volt), szóval mostmár kezdek megnyugodni és áttérni a boldog babavárásba! :D

Próbálok visszaolvasgatni, nagyjából sikerül is.

Lilla! Hogy vagy??? Remélem hamarosan elmúlnak a rosszulléteid, hány?ingered és minden rendben lesz. Hogy állsz a kilókkal? Gondolom most is fogysz, nem hiszem, hogy sok mindent eszel mostanság...
Én 3 kilót fogytam mióta kiderült, hogy terhes vagyok, de ezt inkább az idegességtől, aggódástól és nem a rosszullétektől. Mostmár viszont jó étvágyam van, ajajj kilók!

Dina! Örülök, hogy újra írsz ide, jó olvasni a soraidat. Remélem egyre jobban alakulnak a dolgok. Kata bölcsibe fog menni? Találtál végül bébiszittert?

Dorkának ha olvas minket, nagyon sok boldog névnapot kívánok!

Timi! Sajnálom az állás dolgot, a bizonytalanság és a várakozás a legrosszabb. Szurkolok, hogy minél hamarabb döntsenek és ne kelljen ismét költöznötök.

Prücsök! Jó ötlet a tábla, én nagyon támogatom! Hátha tudunk egymásnak segíteni, ötletet adni. Körbeküldöd???
A humorérzék nagyon sokat segít ilyen nemalvós időszakokban (is), de azért remélem a kisasszony hamarosan visszaállítja a kakukkos óráját.

Egy kérdés: tud valamelyikőtök arról, hogy van-e a klinikának olyan alapítványa, aminek fel lehet ajánlani az adó 1 %-át? Nekem február 15 az adóbevallási határidőm (spec eset) és még nem tudom hova adjam.

Most mennem kell, sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!

Remélem midneki jól van!

Pocakosok!
Sok pihenést (már amennyire az elsőszülött engedni!) :lol: :lol:

Móni
Kata bölcsis lesz,ősztől!
Van bébiszitterem is, akivel nagyon jól eljátszik a kiscsajom!

Muzsu
Én is olvastam a sógordról!
Csak úgy magunk között pasinak sem utolsó!:)))

Prücsök
Nekem a rendrakásban a Csiribiris foglalkozás segített. Este szépen bevisszük a játékokat a szobájába, de így is kilóg egy-kettő!:))))

Leírom a tegnapi estét!
Fürdéshez készülődünk, Katát elengedem ilyenkor pucéran, mire észbekaptam, körbepisilte a konyhát! de nem volt idő nekiállni törölgetni, mer tirány akád! felöltöztettem pizsibe, de akkkor hallom, hogy atesómék épp a Skypon hívnak és ronahtam a konyhába (ott a gép), persze elfeljtettem a pisit!ÁÁÁÁÁÁÁÁ
Csúszás, beletenyerelés, gyerek beleül!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Felveszem tesómékat,gép összeomlik!!!!!!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
NA végre összejön az égi kapcsolat, gyerek ezután tejcsit kap, irány az ágy!
Megpróbálok pattogatott kukoricát csinálni a mikróban, perzse elszenesedik ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,füst,szellőztetésÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
A Neptunon megpróbálom felvenni a tantárgyakat, gép 2.szor omlik összeÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Na itt hagytam abba a napot!!!És ez csak az esti program!
Néha(mindig) rohadt nehéz!

Pusszantás!!!

Kép
anid
 
 


Borongós szép napot!

Csajok, ma egy hete hogy végre csak a kis családomra kell koncentrálnom, és annyria jó!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) 8) 8) 8) Imádom!
Végre ura vagyok az életemnek!

Dina!
Tök jó, hogy újra itt vagy a fórumon, én mindig is imádtam olvasni a hsz-aidat.
Az is szuper, hogy végre egy kicsit kimozdultál.
Csak így tovább!
A tegnapi nap pedig szerintme mindenkivel előfordul, lesz ez még jobb is.

Muzsu!
Sógorodról én sem hallottam :oops: :oops: De nem is követem nyomon a filmszemlét.
Jelmezgyártás hogy megy? vagy már kész is vagy?
Nem hiába, akinek ilyen ügyes keze van...

Boga!
Sajnálom, hogy Lujzi ilyen rosszul alszik. De nem lehet pont azért ébred fel este mert tele a pocija?
Nem tudod inkább elalvás előtt megetetni és akkor biztos lehetsz benne, hogy ha éjszaka felkel, akkor nem azért mert éhes. Nálunk is vannak, voltak ilyen éjszakák, hogy többször is felkelt, de nem jöttünk rá, hogy miért. Egyszer majd csak elmúlik (ugye Lilló?)

Lilló!
Hogy vagy mostanság? Leszámítva a hányingert. :( Bálinttal is volt? Pihenj amennyit csak tudsz.

Prücsök!
De jó, hogy néha dolgozhatsz. Mikor tervezed visszamenni?
Rendrakás: Ha Iminek megmondom, hogy tegye vissza ahonnan elvette, akkor általában visszateszi, de ha éppen kiborítja a nagy játkos kosarát, akkor azt várhatom, hogy visszapakolja. Egy-két darabot esetleg, de aztán megunja. :roll: :roll: :roll:

Timi!
Szurkolok, hogy találj valami jó kis állást!!!! Gondolom nem akartok Pestre költözni. Most költöztetek ki, nem?
Zsolti hogy érzi magát az oviban?

Tücsi!
Hogy ment az oltás? Remélem minden rendben van. Írtad, hogy be fog lálzasodni. Ezt honnan tudod ilyen biztosan? Nálunk nem volt semmi gond.
Mira csak szopizik?

Huncut!
De jó hogy újra hallani Rólad főleg hogy minden rendben. :D Most már megnyugodhatsz és élvezheted a pocakosodást. (irígy-irígy)
Hányinger, fáradtság?

Na most megyek gyorsan mert Imi már nagyon nyűgös...

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok lányok!
Csak olvasóban voltam, mert mint egy mérgezett egér rohangálok két napja!
Amint tudok, jövök "normálisan" is.
Nagyon nagy a boldogság most a családban, egész nap szólt a telefonom, sokan összekeverik a férjemet Kornéllal (Anid! Hasonlítanak egyébként egymásra, csak Péter egy fejjel magasabb!). Hétvégén lesz a nagy összejövetel nálunk, és megkapom tőle a filmet dvd-n ajándékba kárpótlásul.
Gabek!!!
Hálás köszönet a Burda-ötletért, ma berohantam érte Pestre, de ez is elég vicces sztori volt.
Este megpróbálok jönni nyugodtan!!!
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok,

Zajlik az élet megint. :) Kezdem kipihenni az elmúlt hajnalok fáradalmait, ma már 7-kor keltünk és most próbálom fél 9-kor fektetni, azaz kicsit később a szokottnál. Meglátjuk hogy alakul. Ma is elaludt délelőtt a babakocsiban, de délután így is összejött a 3 óra. :P

Tündi,
Jó hallani az örömöd és veled együtt örülök, hogy most már teljes családi életet élhettek. :wink: Hajrá kistesó projekt!
Dolgozni majd csak Blanka 3 éves kora után tervezek, de még főiskolás koromban foglalkoztam diákképzésekkel (ált. és középsikolások) DÖK-ös témákban és ezt a barátaim azóta is csinálják, engem pedig újra bevettek aktívan a csapatba.

Huncut,
Jó, hogy megnyugtatott az UH és csupa pozitív energiával vágsz neki a folytatásnak! :) Tényleg, Sanyika már tudja a hírt?

Timi,
Remélem azért sikerül állást találnod. Rossz, hogy Telkiben is ilyen húzós-halasztósan alakul ez. Nektek sem lesz egyszerű, ha mindketten dolgoztok és minden gyerek másfele jár. Le a kalappal előttetek előre is.
Most viszont jöhet a minitali, jelentem jól vagyunk. :)

Tücsi,
Mi nem készülünk bölcsibe, a rendrakás miatt sem, és szerencsére amúgy sincs kényszerítő tényező.
A rendetlenség is csak azért zavaró, mert mi a nappaliban élünk és Blanka játékai is többnyire ott laknak. Valamin mindig át lehet esni. Ha valamit bevinnék a szobájába, hamarosan kiköltözteti, így csak pár könyv van odabent a polcon. :roll:
Elképzeltem a kis pulcsinyalógatós Mirát, édes lehetett. :lol: A súlya miatt ne aggódj, nem minden gyerek gyarapszik lineárisan. Bízz az anyai ösztöneidben!
Mi volt amúgy a dokinál, hogy viselte az oltást?

A munka témás táblázatot összeállítottam, eddig Tücsi küldte el mivel foglalkozott és néhányat, akit-amit tudtam, beleírtam.

És erről eszembe jutott Tücsi, Boga és Vanda, hogy van nekünk egy név, cím, telefonszám, mail cím táblácskánk is Lilla kezelésében. Ha elkülditek neki az adataitokat, akkor bele tud venni titeket is és szükség esetén mindenki tudja keresni a másikat bármilyen formában.

Tényleg Lilla,
Akartam kérdezni, hogy csak nem Pollet barátnőd az, aki veled együtt várja a kistesót?

Azt hiszem én is előveszem majd filmfesztivál járó barátomat és kikérdezem a filmről, hogy művelődjek egy kicsit. :D

Na megyek, vár az ellipszis trénerem.
Jó éjt mindenkinek!

prücs

prucsok
 
 


Szia Muzsu!

Én is gratulálok a sógorodnak! Valóban jóképű! :) és persze tehetséges.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Dina!
Jo volt ujra latni a "halihooooo"-t :) :)

Mano!
Sajna jol bekajal este kiscsaj. Vagyis ez nem sajna, csak az h megis felkel ejjel. 6h korul eszik fozeleket, 7kor furdik es utana meg benyom egy nagy adag tapit, vagy ha nagyon tele vannak cicik, akkor tejcsit meg kis tapit. Ejfel korul kel eloszor.Ekkor meg szinte biztos, h nem az ehseg kelti fel, de csak cicivel tudom megnyugtatni, probaltam mar setat, simit, vizet, mindent. Cicit ker, es par perc mulva mar vissza is alszik.

Mondjuk meg nincs egy fogacska sem, lehet, h az ebreszti fel. DE 2,5 HONAPJA????? :shock:

Huncut!
Orulok, h minden rendben!!!!

Prucsok!
Hajra reggeli alvas!!
Lilla mar tudja email cimem :wink:

Lilla!
Hogy birod emelygest? Hogy birsz Biiivel foglalkozni kozben? El tudja vonni figyelmed? Emlekszem, en 4 honapig emelyegtem reggeltol estig,. la. 4 fele emelygest tudtam megkulonboztetni egy ido utan. Abba is hagytam a dolgozast egy ido utan, mert ugy ereztem, mintha egy alien lennek a "normalis" egmberek kozott...
KITARTAS :wink:

Sara!
Nalatok mi a helyzet? Vince hogy viszonyul Pirihez? Te tudsz pihenni?

Tucsi!
Remelem minden rendben Miraval!
Lujzi soha nem teljesitette a heti elvarast, de olyan talan nem volt, h nem gyarapodott. A vedono mindig csovalta a fejet, azt mondta, h keltsem fel enni Lujzit (sokat aludt a draga).
En nem keltettem fel, mert az ejszakat mindig vegig aludta (azok a szep idok)...

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Köszi a bátorítást mindenkinek.

Móni - éljen, éljen a megkönnyebbülés!

Tündi - azért tudom, hogy Mira be fog lázasodni, mert háromból háromszor lázas lett az oltástól. A védőnő és a doki néni mondta, hogy ha az elsőnél belázasodik, akkor ő ilyen alkat, mindegyiknél lázas lesz - bejött.

Megkapta a három szúrást, rendesen bömbölt, de aztán elég hamar lenyugodott és ügyesen megmutatta a doki néninek, hogy hogyan tudja használni a kezecskéit, kicsit kérdéses ugyanis, hogy a bal oldala elég ügyes-e.

Brúnó megkapta az influenza elleni oltás második felét (jövőre már csak egyet kell kapnia), meg sem nyikkant, helyette társalgott a doki nénivel. (A kis sármőr: "milyen szép szemüveged van, doktor néni".)

A napi nagy hír, hogy Brúnó hajlandó volt megkóstolni a nyers répát, a doki néni javaslatára (de persze lenyomta még előtt a hanta dumát, hogy ő rengeteg répát eszik, kedvence a petrezselyem, bár nem mindig, jöhet a káposztás kocka is, ja és néha csak husit eszik - nnna ebből szinte semmit nem hajlandó a szájába venni, sajátságos, ahogy a levesből vadássza a petrezselyem levélkéket:) ).

Mira csak szopizik, ami nekem azért fontos lelkileg, mert Brúnóval ezt nem tudtam megcsinálni és hát sokkal egyszerűbb és olcsóbb így az élet.

Prücsök, Boga - azért izgulok a súlya miatt, mert persze igaz, hogy feltehetőleg ez a csajszi vézna lesz egész életében (én is az vagyok, apja is, mire számíthatnék...) és igaz az is, hogy most beteg volt, de a lyukacskás szív miatt árgus szemekkel figyelik a súlygyarapodást, mert ha nem kielégítő, akkor az arra utalhat, hogy a fejlődését veszélyezteti a szívprobléma, tehát műteni kell. Ezt meg nem akarom, ha nem muszáj.

Most egy hétig nagyon hízlalom majd és jelenteni a súlyát, illetve egy hónap alatt fél kilót kellene rajta hízlalnom. Bíznék én az anyai ösztönömben (jól néz ki a gyerek, vidám, ügyes), de ez a lyukacskás szív azért annyira nyomaszt, hogy kénytelen vagyok az orvosok tudására és tapasztalatára is hagyatkozni.

Úgyhogy, ha ezen múlik, akkor üsse kavics, jöjjön a tápszer, persze. Szerencsére doki nénink nem egy izgulós típus, mindig nyugtatgat, most sem kapkod sem a kardiológus, sem pedig a tápszeres doboz után, pláne, hogy látta, hogy milyen vidám a csajszi.

Ja, és képzeljétek, kb. három hete átfordul a lány, ami még nem nagy kunszt (mondjuk a "tartsuk hason" fejlődésneurológiai javaslathoz nem mellékelték a százas szögeket, amivel meg tudnám valósítani...), viszont két napja teljesen egyértelműen kúszik.

Először arcon csúszva kezdte, mint annak idején Brúnó, de úgy tűnik, hogy a lányok tényleg okosabbak 8) mert Mira átváltott arra, hogy begörbíti a nyakát és inkább a vállán csúszik előre. Azt még nem nagyon tudja kontrollálni, hogy hová halad, de halad, mint egy szép kis hernyó. Tegnap este Brúnóval együtt figyeltük, hogyan halad rendületlenül az ágy széle felé és egyszerre röhögtük el magunkat rajta, hogy lassan meg kellene állítanunk.

Remélem, a mászással még vár egy kicsit, különben csúnya napok elé nézek (a macskáról nem is beszélve; már így is vadászik a farkára a Mira, akit láthatóan alábecsül még az állat, mert ott lengeti a farkát az orra előtt, asszem nem sokáig).

Prücsök, a bölcsivel csak vicceltem. Nálunk is hasonló a helyzet, a nappaliban élünk [jórészt anyósomnak köszönetően egy halom kisautó és plüssizé, valamint autós reklámújság tetején], annyi különbséggel, hogy nincs is külön gyerekszoba. Egészen megkedveltem a nagy papír és műanyag dobozokat, hálós tárolókat és társaikat, abba csak szórni kell a cuccot. :)

Köszi, hogy szóltál a másik táblázat miatt, küldöm majd Lillának. Még egy kérdés: mi az a DÖK?

Sára, remélem minden rendben van Vincussal és a Pirinkóval.

Muzsu, kapunk majd képeket a jelmezekről? Filmtémában én sem vagyok otthon, de gondolom nagy az öröm, ha díjat nyert sógorod. Az is rokonod, aki statisztika témában olyan híres, mint filmtémában a sógorod? És még egy dolgot akartam kérdezni már: te milyen civilszervezetben ténykedsz?

Na befejezem, mindjárt etetni kell (ja, ezért is van időm ilyen sokat írni, mert egy-kettő között még megtömöm Mirát, viszont inkább ébren megvárom, mert félek, hogy nem tudnék felkelni, csak akkor, ha már tízkor lefeküdnék velük).

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Boga!
Sajnálom a rossz éjszakáitokat.
Saját tapasztalatom alapján én azt mondhatom, hogy Lujzi fogzik.
Boti 7 és 15 hónapos kora között fél óránként, óránként üvöltött éjszakánként. Tiszta zombi voltam, sokat sírtam a kimerültségtől. Aztán mikor a család megszánt hétvégenként akkor alhattam napközben. Különben nem is tudom, hogy éltem volna túl.
Szóval kitartás! Én is csak cicivel tudtam visszaaltatni.

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Lilla!

Kérdésedre válaszolva:
Nálunk a szobában van elől a bili. Még nem is hallottam erről, hogy nem szabad hurcolászni. ???? Ha pucéran hagyom fürdés előtt akkor szokott bele magától produkálni, szó nélkül. Egyébként meg szól, wc-re ketten kell mennünk.

Szóval szerintem nyugodtan ücsörögjön Bálint a bilin a nappaliban.
Hogy haladtok egyébként? :)

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Szevasztok!
(Vince igy koszon mostanaban :lol: )

Anid, virtualis kez fel! A pisis padlos jeleneten rohogtem egy jot, hajra optimizmus es pozitiv hozzaallas!

Tucsi, remelem minden ok kicsi lannyal!Hizlalo kurahoz drukkolok!

Lilla, minden rendben nalatok?

Boga, kitartas es udv a zombi klubba! :lol:

Cseragi, hogy vagytok??

Mi hetfo ota harmasban vagyunk, eddig minden ok bar a delutani alvasnal altalaban valtjak egymast :mrgreen: Ma is alig birtam aludni valamit, mire Piri elaludt Vince felebredt, na mindegy... Ejszaka bepotolom. Azert megfigyeltem, hogy napkozben akar 10 perc alvas is nagyon jot tesz.
Pirinko cici-anya-kendo fuggo, egesz nap rajtam van, alig birom lerakni, komolyan mondom nem tudom mit csinalnek, ha nem lenne ez a kendo :shock: . Most kivetelesen az agyaban alszik, ez nagyon ritka.
Annyit zabal, mint 2 Pirinyo, mar egy kilot hizot, toka megvan, combokon is alakulnak a hurkak... :)

Vince egyelore jol viseli az uj helyzetet, erdekes, de ugy erzem miota Piri itthon van velunk meg jobban imadom, ha lehet ilyet. Talan attol van, hogy jobban figyelek ra.
NAGYON dacos amugy, de ez mar regota tart. Kis fajefu nagyon, mindenre nemet mond (a fele igent jelent). Egyes dolgokat jobban tud, mint mi :shock:. Turelem es nyugalom a ket kulcsszo...

Most mennem kell, bocs, h nem tudtam irni mindenkinek!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Tucsi!
Gondoltam en, h az a lyukacska bonyolit a helyzeten. Remelem, pici lanyod belehuz a kerekedesbe :)
4 honaposan mar arcon csuszik a kiscsaj??? Nem semmi!!!

Sara!
Meddig is van tavol ferjed? A kozeletekben lakunk, szolj, ha esetleg kell segitseg bavasarlasnal v ilyesmi. De tenyleg!
A "SZEVASZTOK" cuki :)

Lilla!
Hogy vagy???

Joe!
Koszi! Nem konnyebb attol, h tudom, mas is szenved(ett), de la. jo tudni, h nem vagyok egyedul :wink:

Timi!
Kitartas az allasvadaszathoz! Zsolti jar az oviba? Milyen? Hogy birjatok az utazgatast?

Vanda!
Elindult a haz-terv? Mikor koltoztok? Balint szereti a fozelekeket? Hogy haladtok a kanalazassal :) ?

boga

Kép
boga
 
 


Sziasztok lányok!
Most úgy néz ki, hogy tudok írni. Elég eseménydús hetünk van! Napok óta láttam Petin, hogy valami nem oké, de komoly betegnek se tűnt. Két este volt hőemelkedése, egy éjjel hányt egy picit, de étvágya se ment el, és levert se volt. Az oviban skarlátjárvány volt, ezért kiműveltem magam a skarlát tüneteiből, de azok meg nem voltak. Erre ma délben hívtak az oviból, hogy nem skarlát, viszont lepkehimlő. Ti hallottatok már erről? Én tavaly hallottam. Majd holnap kiderül a dokinál, mert ma már lemaradtunk a rendelésről. És nem hívtam ki, mivel semmit nem látok rajta, de az óvónő állítja, hogy ez az. Reggel tényleg piros volt lepkealakban az arca, és mondta, hogy viszket. És utólag, lehet, hogy Panninak se gyomorrontása volt, hanem ő már túlvan ezen. Neki is ilyen alakú piros folt volt az arcán + hőemelkedés. Amúgy ez ugyanolyan fertőző, mint a bárányhimlő.
Minden éjjel többször keltem hozzájuk, az egyik szomjas volt, a másik köhögött, hányt, Gézu nyöszörgött, Panni bekakilt, én nem tudom, mi van már ezen a héten!
Kedden bementem a Burda boltba, előtte félretetettem egy hercegnős + lovagos szabásmintát. A boltban teljesen odavoltak Gézuért, az meg szerepelt. Előtte este elmentem 2 órára itthonról, az apjuk volt velük. Ilyenkor mindig történik valami!!!! Most belógott Panni a műhelyembe (ez a mosókonyha, tároló nagyképű elnevezése!), és ott miszlikbe vagdalta a centimet. Gézu aszisztált, vagy ő is vagdalt, ki tudja! És kiborítottak két üveg gyöngyöt. Költött ám hozzá Panni magyarázatot: ő csak azt hitte, hogy az ragasztó, és meg akart valami könyvet ragasztani, ezért aprította fel a centit. Hihető történet!! :shock: És Gézu előadta a Burda boltos néninek, hogy Panni összevágta a centit. Ez nagy attrakciónak számított a boltban, olyannyira, hogy mindent megvettem, csak a két szabásmintát nem. Itthon pakolok ki a szatyorból, Peti +Panni várják a mintát, azok meg sehol!!!! Ide se merem írni, hogy mit mondtam!! :oops: Többször is, cifrásan! Másnap újból bementem! Hazudnék azért, ha ez a sztori nem rám vallana!! Még nem kezdtem hozzá, mert csak jövőhétre kell, és először befejeztem a 9 hercegnőt. Majd azt is megmutatom, jók lettek. Egyébként a centis sztorihoz még Pannika hozzáfűzte, hogy vegyek egy új centit, de rózsaszínt!!! :D
Holnap kiderül, hogy mi a franc ez a himlő, és jövőhéten tudnak-e menni egyáltalán az álarcosbálba. Feltétlenül megmutatom nektek, ha kész.
Ma szedtem le a karácsonyfát, de úgy kikötözte a férjem rángatós Gézu miatt, hogy nem tudtam egyedül lenyisszantani. Olyan komikus! Majd holnap kicipeli apa!

Anid!
Csángó bálat láttam a tévében, gondoltam is, hogy milyen király lehet! Az Echo tévé híradójában volt. Amúgy meg tökre örültem a soraidnak, hogy van túlélési taktikád! Egyéniségedet biztosan nem vesztetted el, csak most úgy érzed, hogy nagyban alkalmazkodtál, nem?? És még én hősködtem az 5 kilócskámmal!! 10 kiló!!! Az nagyon sok! Dögös csaj technikát már én is alkalmaztam előző szerelmemnél. Nála bejött, de sajna nem hosszútávon. Most már nem sajna, mert megismertem férjet. Kívánom, hogy pont a kellő pillanatban jöjjön vissza a szerelem, vagy jöjjön egy új!!!!!!!
ÁÁÁÁÁÁÁ - ismerős az érzés!!!!

Lilló!
Ugye nem baj, hogy ötleteltem táblázat-ügyben??? Beírod abba a foglalkozásokat???? Másnak is eszébe jutott, láttam ám!!!
Bilit én is bevittem eleinte Petikének a szobába, de többször kiborult, vagy mellément a pisi. Állítólag nem szabad ilyet csinálni, de mindig az anya látja, hogy mi a jó a gyerekének. Biztosan kapsz te is az idősebb rokonyoktól okos tanácsokat. Én imádom, mikor felülbírálják egy anya döntéseit!!!
Tényleg: Polett a másik kismama?

Gabek!
Azóta is nagy szeretettel gondolok rád!!!!!

Tücsi!
Nálunk is voltak Petikével súlygondok. Ott paráztatott a gyerekorvos (még a pesti), hogy nem szopik eleget, pedig napi százszor másfél órákat cicizett. Azóta már látszik, hogy tök vézna típus, csupa bőr most is. Panni utolérte súlyban. Persze utána kell járni a dolognak, de te érzed, hogy eszik-e eleget vagy nem!!!
A statisztika prof is rokon, apósom öccse. Csak ő már meghalt. Csak egy ilyen nevű család van Magyarországon, és nem is olyan kiterjedt. Gyakran kérdezik tőlem a nevemet, mert a maga szakterületén többen is híresek. A férjem is mindig poénkodik, hogy mondjam azt nyugodtan, hogy ő meg a VILÁGHÍRES ügyvéd. Egyszer bevetettem ezt a viccet, és annyira gáz volt, mert a nő kicsit gondolkodott, és utána mondta, hogy igen, hallott már róla! :lol: Azóta mindig ezzel poénkodok itthon. De hát én csak "beházasodtam" ebbe a családba!! Ehhez is érteni kell!!! :lol: :lol:
Két civilszervezetben dolgozok, az egyik kifejezetten női, a másik a Gödöllői Polgárok Szövetsége, ez mindenféle programokat szervez. Mindkettőt szeretem, és mindkettőben vannak jó feladataim. Holnap adjuk át a négyes ikreknek az adományokat, csak tökre izgulok a himlő miatt. Amúgy nem egy hálás feladat társadalmi munkában dolgozni, de nekem nagy szívügyem, és amíg bírom, addig csinálni is fogom. Abban a pillanatban, mikor úgy érzem, hogy a családom rovására megy valami, akkor ott lesz a megállj!

Na, jó hosszú lettem, de olyan jól esett most kiírni ezt a hetet! Ja! Még nincs is vége!!
Mindenkinek puszi!!!!!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Muzsu!
Lepkehimlő??? Ó boldog tudatlanság....mennyi mindent kell még megtanulnom??
Sajnálom, hogy betegek a gyerekek. Kivánok mielőbbi gyógyulást.
Azt esetleg lehet kérni, hogy a 4-es ikrekről küldj ide fotót? Nem sokkal azután születtek, hogy Bálinttal hazajöttünk. Mikor mutatták a születésüket a TV-ben egyszerűen zokogtam és egyfolytában azt hajtogattam, hogy jaj, milyen picik!!! Dolgoztak a hormonok rendesen.
:lol:

Boga, igen, elindult a ház-terv, de egyelőre elméletben. Egyébként olyan bonyolult az ügy, hogy én nem is akarok dolgozni az ügyön. A férjem ért az ilyesmihez, én támogatom, esetleg meghallgatom, hátha van ötletem. Én csak majd szeretném kiválasztani a csempét és a konyhabútort és kész!
Kölcsönátruházás, illeték, lakhatás, ki veszi meg a vadiúj lakásunkat (mert ugye 3 hónapja költöztünk ide), szocpolt úgy néz ki, hogy egy az egyben elveszitjük, mittudomén, belegondolni is rémes. Na, ha lesz házavató, akkor már most szeretném, ha eljönnétek megnézni és Velünk együtt örülni.
Ha összejön!

KisCsillag RENGETEGET eszik, sokszor már nem adok neki többet, mert attól félek, hogy betegre eszi magát és hányni fog. De nem, mindent megeszik, amit eléteszek. 250 g spenót(!) és cékla-répa minden mennyiségben jöhet, de tulajdonképpen bármit megeszik. Az aktuális kedvenc a rizsgolyó, meg a zöldfűszeres kukoricagolyó uzsira. Imádom nézni, ahogy a dundi kis ujjaival próbálja begyömöszölni a golyóbisokat a szájába.
Ivás csőröspohárból, nagyon szépen iszik és szerencsére jó mennyiséget is. Igazi Bika-fiú, aki imádja a kulináris élvezeteket. Na és persze mindemellett napi 4 cici. Plusz vigaszcici.
Lujzi hogy van? Áll már? Miket csinál?

Ma volt Torkos csütörtök, esteleg sikerült valamelyikötöknek elmenni egy kicsit szórakozni?

Timi, állásról van hired esetleg? GYerekeke hogy vannak?

Sára, neked extra energia a nemalváshoz. Én sem tudom, hogy mikor aludtam 8 órát egyfolytában. Talán a szülés előtt. Ja, akkor sem, mert akkor meg állandóan pisilni kellett éjszaka.

PUSZI MINDENKINEK és jó éjt!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Dobok egy képet is. Ez a múlt héten készült, amikor pizzaparty volt nálunk. Addig húzogatta a nadrágomat, amig nem adtam neki egy kis pizza-szélet.

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


No, lemaradt volna??? Kép Hiába nézel, úgysem adok belőle!

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Hűha, Boga, gyönyörű a gyerek és a gömbölyű kis ujjacskákat most külön irigylem :)

Bár most nem panaszkodhatom, a mai érték már elég jó volt (a fele hülyeség ezeknek a méréseknek, állítom, de szerencsére a doki is így véli, havi átlagot akar figyelni, annak van értelme legalább).

Muzsu, jót mulattam a centis történeten, a te gyerekeid is tudnak szédíteni, rendesen. Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen boltban ottfelejtős, rendszeresen megcsinálom, hogy jónevelten fizetek, aztán távozok, mint aki jól végezte dolgát :), jobb esetben utánam ordibálnak vagy szaladnak, hogy valamit otthagytam, de volt olyan is, aki nem...

Boga, engem is meglepett a lány a kúszással, azt hiszem, hogy attól lehet, hogy nagyon kicsi a súlya, nem kell sokat sportolnia az egyes fertályok mozgatásával :)
Bár most mesélte a sógornőm, hogy barátnője kisfia hathónaposan ágy mellett lépegetni kezdett :shock: na, ott sem tartott sokáig a viszonylag nyugisabb időszak

Kitartás, Saara, a tízperc alvások tényleg nagyon hasznosak.

Lilla, szerintem úgy alakítsd ki a bilizést, ahogy a leginkább működik nektek, de próbálj egy picit előre gondolkozni. Nálunk a bili nem jöhetett ki a fürdőszobából (néhány indokolt, ritka kivételtől eltekintve, illetve a tetőtérbe felhozom az alvások idejére), de így is belefutottam olyasmibe, amit utóbb bántam. Brúnó a játéksarka legmélyén kialakított magának egy kakilóhelyet, ott elácsorgott, eljátszogatott és nyomott a pelusba. Na utána ehhez ragaszkodott is erősen, de idővel már egyre kellemetlenebb volt, hogy a nappaliban terjeng a kakiszag (nálunk nappali-étkező-konyha egy légtérben van, ha nem is amerikai jellegű a beosztása). Időbe telt, mire rávettem, hogy ha pelusba is kakil, de a fürdőszobában tegye, mert ha már kialakult egy szokás, elég nehéz megváltoztatni.

Jó éjszakát!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Tücsi!
Hát Zalán nem igazán akar még mindíg hízni. :(

A súlygörbék alapján nem követi az előírt gyarapodást már egy ideje.Kb 5 hónapos koráig normális súlygyarapodása volt,aztán kezdett lelassulni.(pedig Ő tápszeres.)Most sincs 9 kg.Pontosan 8800g.
Amikor utoljára voltunk kardiológián ugyanennyi volt,akor azt mondták ez jó,na de most is enny

Mira most hány kiló?

Rendrakás
Mivel Zalán mindenben szeret segíteni,így ebben is.Ha mondom neki,hogy gyere most elpakoljuk amivel nem játszol,akkor jön és segít.Reggel a mi ágyunkban issza a tápszert,és ott öltözik át.Utána mondom neki,hogy vigye a cumit és a rongyit az ágyába és viszi!Nagyon ügyes!
Szereti a feladatokat,így azt hiszem könnyű dolgom van vele. :lol:
Na a két nagyról ezt már nem mondhatom el! :?

Szobatisztaság
Nálunk a WC-volt bili helyett és zalánnál is így lesz!
Lehet,hogy ez csak az én kényelmességem (a WC-t csak le kell húzni),nem tudom,de nálunk ez jött be.


Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!
Igaz a lepkehimlő! Ez egy enyhe vírus, nem gáz. Peti és Panni már nem fertőz, Panninak ez volt múlt héten, Petin 2 napja van. Előtte 10 napig fertőző. Klassz, mert akkor az oviban fertőztek. Gézun még nem jött ki, de várható. Ami viszont nem jó hír, az én arcomon is kezd látszani. Így ma délután nem megyek a könyvtárba. Több heti munkám volt benne, de úgy lesz, hogy a civil szervezet vezetője + Tarlós István fogja átadni az apukának az ajándékot + pénzt. Nincs fényképem az ikrekről, mert elmennek személyesen, és így engem vetítenek ki projektorra, nem őket. Nagyon sajnálom, de ha fertőzök, akkor semmiképp nem akarok a picik közelébe menni. Azt beszéltem meg velük, hogy én a jövőben is szervezek gyűjtéseket, és próbálok nekik segíteni. Gémesi csak átadta a születésük után az amúgy minden gödöllői szülöttnek járó pénzt, és azóta semmi. Inkább ironikus hangban beszéltek az önkormányzatról, de nem firtattam ezt az ügyet. Vanda! Ma biztosan készül a programunkon fotó, én is kíváncsi vagyok rájuk.
Férjem is beteg, viharvert állapotban leledzik, mindene fáj, lázas. Mivel nem értünk hozzá, ezért nem tudjuk, hogy ez is lepkehimlő vagy mi a fityfene!
Holnapi közös ebédnek is lőttek! De legalább varrhatok nyugodtan!!

Sára! Minden perc alvás számít!!!!! És 10 perc is milyen jó tud lenni!!!! Kitartás!!!!
Én vágtam már többször Petike haját és göndör maradt. Kb. egy éves kora óta göndör, volt, hogy ledúrtam teljesen, és mikor fél centis volt, akkor is látszott, hogy göndör. De én is, meg a férjem is hullámos hajú, apukám is az volt - most már kopasz + férjnek is csúszik föl a homloka !!!

Rendrakás - nagyon irigy vagyok rátok, ha nálatok ilyen létezik!!! Én hosszas unszolással se tudom őket rávenni, csak nagyon ritkán. Petike viszont a fürdőkádban mindig elpakol, ő az utolsó, és utána leereszti a vizet. De a játékoknál ez még nem megy. A konyhában helyére teszik a tányérokat, és Panni összeszedi a morzsákat. Amúgy én csak Panniban látom a csíráját a rendrakásnak, a fiúk eleresztik a fülük mellett (apjuk is!), vagy Petike kijelenti, hogy nem ér rá.

Alziza!
Én is utálom a bilit kipucolni!!! Pannit hamar rávettem a vécére, Gézunál is szívesen kihagynám a bilit. Csak már érdelelné!!!

Tücsi!
Kúszás nálunk úgy volt, hogy minden gyerek egyre hamarabb tette. Nyilván ösztönzik őket a tesók + a hurkanélküliség nagy előny!!!

Egyre jobban viszket ar arcom!!!!! :( :(
Sziasztok!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Vanda!
Az előbb lemaradtál! Nagyon édes ez a nézés!!!!! Jó nagy már, pedig most született!!!! Szépek vagytok!! :wink:
Zsuzsi

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Kép
Ezeket a hercegnőket gyártottam az ovinak. A sárga-zöld a kedvenc.
Kép

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Muzsu! Akkor ez a betegség olyan, hogy akkor fertőzöl, amikor még nem is tudod, hogy beteg vagy??? Ez elég gáz...
Mindenesetre jobbulást az egész családnak!!! (nem lehet, hogy apa influenzás?)
El tudom képzelni mennyire sajnálod, hogy nem mehetsz az ikrekhez, hiszen már milyen régóta erre készültél! Hátha sikerül még nekik gyűjteni valamit, amit oda tudsz adni!
Szuperek lettek a hercegnők!

A rendrakás nálunk sem megy igazán, néha el-elpakol egy-két dolgot ha megkérem rá (főleg egyik szobából a másikba szereti áthordani a dolgokat), olyankor nagyon édes! Az esti rendrakás viszont mindig rámmarad...

Sanyikát még nem igazán érdekli a bili, meg szoktam tőle kérdezni, hogy belepisil-e, de ritkán válaszol igent és akkor sem ül rajta 5 mp-nél többet, így még egyszer sem talált bele. Lehet, hogy még korai, ezért nem is erőltetem.

Vanda! El tudom képzelni, hogy milyen hurkái lehetnek, ha már a kezecskéje ilyen jó kis húsos! Nagyon édes! :D
A pizzaszél nálunk is nagy sláger volt és még az is!

Saara! Pirinko hasfájós azért anyafüggő?

Jaj, majdnem lemaradt: köszi mindenkinek az éljenzést, mostmár tényleg megnyugodtam és nem aggodalmaskodok. Azt elfelejtettem mondani, hogy Lintner Balázs csinálta a vizsgálatot és nagyon-nagyon meg voltunk vele elégedve, alapos volt, elmagyarázott mindent, válaszolt minden hülye kérdésemre, szóval nagyon pozitív benyomást tett! :)

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok

Ti hogy szoktatátok rá a picurokat a bilire - wc-re?????????
Mert nálunk sajna csak ha ő akar, így vannak napok hogy rá sem ül a bilire :cry: , és a wc-re sem, pedig oda szereztem neki egy olyan 1 lépcsőfokos wcülőkét aminek 2oldalt még fogantyúja is van, de nem akar. És általában ha bekakál akkor elrohan előllem ezerrel és azt kiabálja hogy nem nem nem nem...........

Rendrakás: hát nálunk sem megy, inkább ilyenkor még jobban szétpakol, + apja pizsijét hurcolja egész nap, (így feltörli vele az egész lakást :lol: takarít a gyerek)

Muzsu
TE nagyon ügyi vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Saara
szerintem lesz jobb is a helyzet! legalábbis nálunk így van, most már azért elvan egy kicsit egyedül is Áron, de főleg még mindig ölben, és általában csak nálam

Most rohannom kell mert Áronkám sír :cry: , Ákoskám pedig nem engedi hogy netezek!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,

először is képzeljétek, felhívott Ágiboszi, mindenkit üdvözöl, és üzeni, hogy sajnos egyelőre nem lát rá esélyt, hogy legyen ideje a topikra jönni, mert most épp Dani beteg, de mindig van valami. Most épp tanfolyamra jár, ahol találkozott Dorkával, aki szintén jól van, és Norbi is már nagyon nagy srác. Azért jó volt róluk hallani, ezért gondoltam, hogy Veletek is megosztom.

Huncut: Örülök, hogy minden rendben a babáddal, aztán mostmár befejezni a parát, tessék Ketteskére koncentrálódni és élvezni a kismamaságot. :)

Prücsök: Nálunk a rendrakás hangulatfüggő a fiatalúrnál. Ha olyanja van, akkor mindent kidob a szemetesbe kuka felkiáltással, amit szemétnek vél. Múltkor gyurmáztunk, kicsomagoltam az új csomag gyurmát Bí azonnal vitte a kukába a csomagolást. Az építőkockákat már nem pakolja ilyen lelkesen, az csak addig jó muri, míg kiboríthatja a dobozból a szoba közepére, egy élmény utána a szobájába bemenni.

Timi: Sajnálom az állást, hogy ilyen bizonytalanság van. Remélem, hogy a Te képességeiddel lesz munkád! Ha lenne egy magánklinikám te lennél az első szülésznő, akit felvennék.

Nálunk most a terhességem kicsit átrendezte a dolgokat. Sajnos nem tudok Bálintra annyira figyelni, mint előtte, ezt érzem, és van is miatta lelkifurim. Szerencsére – most ennek tényleg örülök – korábban kel, 6-kor. Ilyenkor még otthon van apa, ő megy be hozzá, tisztába teszi, felöltözteti, elvan vele, míg én – bocs – kihányom magam, mert a reggel az nagyon brutális. Úgy ébredek, hogy amíg nem könnyítek magamon iszonyatosan érzem magam. Régen ez másként volt, felkelt Bí, áthoztam magamhoz, összebújtunk, megitta a tejcijét, aztán mentünk bilizni, utána pelusozás, öltözés. Ez most nem megy. Nem lennék rá képes olyan állapotban. Utána most együtt reggelizünk, aztán beveszem a vitaminokat, és jobban vagyok délig. Akkor szoktunk játszani, gyurmázni, olvasni, ilyesmi. Ebéd után igyekszem mindig aludni vele. De délután megint kezdődik a rosszullét estig. Ilyenkor igyekszem lemenni vele a levegőre, ott elszaladgál, eljátszik, én is jobban érzem magam a levegőn. Rossz, hogy nem emelgethetem, dobálhatom a magasba, mint régen. Félek, hogy azt hiszi majd, hogy nem szeretem már vagy valami. Este apa átveszi, játszik vele, megfürdeti, én meg elszenderedek a nappaliban mire megérkeznek megfürödve. Akkor velem issza meg a tejcit összebújva, és ott alszik el.
Zűrösebb a dolog, mint Bálintnál volt, vele csak reggel voltam rosszul és napközben csak a szagokra émelyegtem. De ezen át kell menni, ez csak pár hónap az egész terhességből. És nem panaszkodom, mert nagyon szerencsés vagyok, hogy van egy nagyon értelmes okos kisfiam, aki abszolút jól tolerálja a nyűgeimet.

Huncut: Kérdezted a kilókat. Én még ugyanannyi vagyok, mint voltam. Bár már nem diétázom és elég kivánós vagyok. Mondjuk igaz, hogy csak addig vagyok kivánós, míg meg nem kapom a kaját, amit kivántam, mert utána két falat után már nem kell.

Táblázat: Alziza és Boga ha elküldi az adatait – név,cím, telefon,emil – akkor beirom a javitásokat, amiket küldtetek és újra elküldöm a táblát. Ha akarjátok bele a foglalkozásokat, akkor mindenki küldje el, és kiegészitem azzal.

Prücsök,Zsu: Igen Polett az a barátnőm, akivel együtt várunk babát. Van benne jó is és rossz is. Jó, hogy meg tudjuk egymással osztani a dolgokat, rossz hogy eddig elég sokszor biztuk egymásra a gyerekeket, ha valami dolgunk volt, most ezt nem tudjuk megtenni, mivel mindketten veszélyeztetettek vagyunk, és két gyerek most kicsit sok lenne mindkettőnknek. De szerencsére van itt egy harmadik lány a csapatban, aki be szokta vállalni miénkkéket, ha valami adódik.

Erről jut eszembe, hogy tegnap voltam az sztk-ba, mert egyszerűbb volt Hajnira bizni Bálintot, míg kiugrunk az sztk-ba, mint bemenni a klinikára, és addig idehivni valami családtagot, akivel hosszabb távon is elvan Bálint. Hát nem sikerült elintézni a vérvételt, mert nem fogadták el a dokim beutalóját, ezen kívül 8600 forintot akartak a toxoplazma vizsgálatért. Szóval a ma reggelt a klinikán kezdtem, érdekes oda jó volt a beutaló is és a toxo is ingyen volt, csak ugye anyukámnak kellett egy nap szabit kivenni, mert hozzá hoztam le Bálintot este, aztán reggel innen mentem be a klinikára tőlük.

Joe, Tücsi: köszi a bilis tanácsot. Most mi eléggé visszaestünk ezen a téren. Egyrészt a reggel miatt, másrészt meg most valahogy Bálint elveszitette a lelkesedését. Ha kicsit jobban leszek úrja próbálkozom, de most lépcsős wc ülőkével, mert azt látta egyik kis cimborájánál és nagyon tetszett neki, én meg ilyen ülőkét láttam elég jó áron a KIKA-ban, szóval ezt kap most a névnapjára. (jó ajándék…)

Muzsu: Én még nem is hallottam ilyet, hogy lepkehimlő…
Ügyes vagy, klasszak a kis angyalkák.
Kornélnak gratulálok a sikeréhez a filmszemlén.
Jobbulást a családnak!
A táblázatért meg nem haragszom, nem kerül semmibe felütni még plusz egy oszlopot. Csak küldjétek el a dolgokat, és megcsinálom.

Erről jut eszembe, hogy nagyon tetszik nekem a Kornél név, és én azt adnám szivem szerint Pindurkának, de apa megvétózta. Most törhetem az agyam egy újabb fiú néven. Miért ilyen csökönyösek a pasik??? Nekem nincs olyan fiú név, ami tetszik… Bálintnál is ez volt. Még jó, hogy a Bálint név bejött apának. És még jó, hogy van 32 hetem dönteni.

Vanda: Nagyon helyes Bálint! Látom szereti ő is a rágcsákat! Az együtt lakáshoz meg sok sikert kivánok! Akár még jól el is sülhet, egy nagy előnye mindenképpen van, legalább nem vadidegenek laknak a ház másik felében, ami azért mindenképpen zsákbamacska…

Sára: Most Nektek sem lehet egyszerű, főleg hogy hárman maradtatok. Annak örülök, hogy Vince jól viseli az új helyzetet. Piri hizása nem semmi, izlik neki a tejcsi úgy tűnik…

Na megyek, mert itt vagyunk anyukáméknál és már felébred Bálint is.

Jó hétvégét mindenkinek!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Muzsu!
Mar megint jot mulattam lurkoid maganakcioin, tok jofejek!
Hercegnok szuperek, gratulalok!
Lepkehimlo??? :shock: En sem hallottam meg rola... Szerencse, h nem agressziv betegseg!!

Vanda!
Nagyon cuki Balint :) ! Tovabbra is igazi kis vasgyuro!

Lujzi kisfogyasztasu, egyszerre nem eszik sokat, eddig 140ml volt a rekord. Tobbszor kinalom, h eleget egyen. Mostanaban o is sokat cicizik, mindenki szerint a foga miatt... Mert abbol meg nincs egy sem.
Ugy latszik a pici lany mindent raerosen csinal :)
Vigan kuszik, ulni a sarkan ul (szinte egesz nap ugy jatszik), meg labra gyur sokat, vmire felkonyokol, es a labait kinyujta ez a masik kedvenc poz. A popsojara eddig ketszer ult, akkor is veletlenul lehuppant, ilyenkor nagyon boldog volt, hadonaszott mindket kezevel, es nevetett :D .
De arra nem jott ra, h magatol is elo tudja idezni ezt a kellemes helyzetet. Gondolom, mert a sarkon ulest fedezte fel elobb... En meg nem eroltetem.
Tegnap voltunk baba-mama jogan (kismama jogara ide jartam, nagyon szerettem), hat nagyon nagy elmeny volt!
Lujzi volt a legkisebb a csop-ban, a tobbi 5 gyerkoc mar jar. Eleinte csak nezte oket hason fekve, mi mamak meg tornaztunk, aztan odament a legkozelebbi kislanyhoz, nezte ahogy jatszik, majd ram nezett, visszakuszott hozzam hatalmas mosollyal, es odabujt hozzam :D. Meg parszor elvandorolt, mindig nagy mosollyal jott vissza. Utana vegig ram maszott amig tornaztam. Vagy a hasamon fekudt amig a labamat emelgettem, vagy oda terdelt mellem, es a hasamon konyokolt. Amikor 4kezlab voltam, bemaszott alam :D . Vegig nevettuk mindketten az egeszet, nagyon jo elmeny volt. Azota ugy erzem, egy ujabb szal alakult ki kettonk kozott :D :D

Lilla!
Sajnalom a rosszuletet!!! Nagyon nehez lehet! Tudom, h az anyak tulelok, de ez megis nagyon nehez lehet...

Tucsi!
A gyonyoru gyermek Vandae, nem az enyem :wink:
Meres: most jut eszembe, h mi vettunk egy digitalis merleget, es az oruletbe kergetett, mert ossze vissza mert. Egy ideig bedoltem neki, es szet aggodtam magam, majd jott a sugallat, h mi van, ha a merleg csal. Nehez egy izgo mozgo kisembert lemerni. Mindig mert egy ideig, ossze vissza ugraltak az erteket, majd vhol befixalta a sulyt. Ha egmas utan 2x mertem, volt, h akar 30g-ot is tevedett, ami egy mininel meg nagy kulonbseg.
Azota a vedonohoz jarunk meresre, most mar csak havonta egyszer...

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Holdvilágos szép estét mindenkinek! Ma olyan gyönyörű napunk volt, hogy csuda! :) Meg is látszott a játszótéren, zsúfolva volt gyerekekkel és anyukákkal. Még a végén nem fogunk elférni
Csak azt nem értem, hogy ha 3 fokkal hidegebb van és csak 5 ágra süt a np 7 helyett, akkor miért nem mozdulnak ki? Kb. 5-en vagyunk a "telepen", akik minden nap sétálnak.

Rendrakásilag megnyugtattatok. Valamiért abban a hitben éltem, hogy erre már fogékonyabbnak kéne lennie a lánykámnak. :roll: Na jó, a nagytakarítást még nem akarom ám azért rátestálni. :lol:

Tücsi,
Mira lyukacskáját elfelejtettem súlygyarapodás kapcsán, azaz én naiv nem is gondoltam, hogy ez összefügghet. Jó, hogy a dokitok nem paráztat emiatt és drukkolok a gyarapodáshoz! :wink:
Elképzeltem az arcon csúszást és szinte irigy lettem. Édes lehetett! :P
Ja, a DÖK = diákönkormányzat

Muzsu,
Nagyon jók az angyalok. Látom lovag angyal is született.
:wink:
Az elfelejtősdi ismerős, én már mindent jegyzetelek. Az igazán gáz az, ha a jegyzetemet hagyom otthon. :oops:
Lepkehimlőhöz jobbulást, remélem hamar kijöttök belőle.

Vanda,
Nagyon jó a fotó, tüneményes Bálint! :wink:

Lilla,
Lánynéven nem is gondolkodtok.? 8)
Elég rosszul hangzik ez a rosszulétesdi és remélem gyorsan elszalad a maradék idő az első harmadból, hogy megszűnjenek a bajok. Nagyon okos Bí, hogy így kímél Téged és türelmes veled.
A Normaflor nem lehet jó a paanszaidra? Azt hiszem várandósan is lehet szedni és talán kicsit enyhítené a tüneteket... bár én más panaszokkal próbáltam még csak.

Boga,
Hova jársz jógázni? Én is jártam babásra Blanka kb. 4-5 hónapos korától és imádtuk mindketten. :)

Most ennyire futja.
Jó hétvégét mindenkinek, mi elhúzunk 2 napra nagyszülőzni.

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Asszem lemaradtam! :shock:
Milyen táblázat?A teljes nevem kell?



Sziasztok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.17 11:46-kor.
Vendég
 


Ja! :oops:

Bálint édes! :lol:

Muzsu!
Te nagyon ügyi vagy! :lol:
Vendég
 


Szép napot mindenkinek!

Lilla,
köszi,nagyon aranyos vagy! :wink: Kár,hogy nincs egy kórházad! :lol:
Sajnálom,hogy ennyire durvák a rosszulléteid.Már csak pár hét és elmúlik! :roll: Engem szerencsére mindig elkerült rókakoma,semmilyen rosszullétem nem volt soha!Csak a vérnyomim volt alacsony,de az nagyon!

Prücs,
benne vagyok a taliban,írd meg nektek melyik napok jók.Nekem a hétfő és a csütörtök biztos nem,a többi egyenlőre jó! :wink:

Alziza,
aranyos Zalán,ahogy wc-zik. :wink:

Tücsi,
szerintem nem lesz semmi gond a súlygyarapodással.Nem egyforma ütemben fejlődnek,biztos Mira lemozogja :wink: !Remélem a lyukacska sem okoz már problémákat,hisznem utal semmi jel erre.

Köszönöm mindenkinek a biztatást állásügyben.Csütörtökön voltam a megújult Nyírőben,ami szintén magánklinika lett,a szülészeti részlege.Anno ott voltam tanuló szülésznő,és a régi csapatból is maradtak ott egy páran.Sőt az ügyvezető főorvost is ismerem,azt mondta próbál nekem helyet szerezni,de most náluk sincs üres szülésznői állás,mert még nincs olyan sok szülés,de megkérdezte mik az elképzeléseim.Mondtam,hogy egy asszisztensi meló is jól jönne,amíg nem dolgozhatok szülésznőként.
Különben úgy kerültem oda,hogy a páromnak felajánlottak ott egy másodállást,hétfőn már kezd is ott.Miután ő végzett a gazdasági igazgatónál,a fődoki bement az igazgatónőhöz,és beszélt vele.Remélem sikerül nekem is állást szereznie.Ilyenkor bánom,hogy nem vagyok műtősnő.Annak már most elmehetnék.
Ez csak vicc volt.....a szakmámat imádom,így nagyon bízom benne,hogy hamarosan szülésznőként dolgozhatok!


Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok,

Eddig azért nem írtam, mert Dina kérte, hogy aki emlékszik tegye fel a kezét és nekem azóta is úgy maradt :wink: :lol:

Tegnap este sikerült elolvasnom mindent, de hogy mire emlékszem:

Manó
A játszó csoportban volt, hogy 10-en, de olyan is hogy csak 3-an voltunk :-)

Precious
Nekem is Bika srácom van és egyfolytában kunyerál, és nekem is az a gondom, hogy ne egyen egész nap egyfolytában, azt olvastam a horoszkópjában, hogy ez sajnos jellemző erre a jegyre, ezért kell korán beíratni majd valami sportolásra.

Muzsu
Hogy te milyen ügyes vagy, jó kis csapatot varrtál össze :-)
Örülök, hogy segíthettem :)

Prücsök
Nálunk az működik, hogy valamit vigyen a kukába, de a rendrakástól ez elég messze van. Szóval egy cseppet se aggódj.

Húú, hallom forr a víz a tésztához, megyek, mert ma káposztás tészta lesz,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Boga, Vanda, bocs, kicsit fáradt voltam már. :oops:

Vanda, látom, te is "csalsz" egy picit, ránéztem a blogotokra és jót mulattam. Én is szoktam olyat csinálni, hogy reciklálom, amit már valahol megírtam.

Alziza, nagyon helyes Zalcsi, egyáltalán nem kelti a vézna, beteg gyerek benyomását.
Mira most 5200 gramm, 2350-nel született, mondjuk eleve megmondták, hogy nem lesz soha dagi (nagyon véznák vagyunk mi is, Brúnó is), és a szívének nem is gond, hogy nincs dudahasa (na jó, fincsi kis hurkák vannak karocskákon, combocskákon), de inkább a gyarapodás leállását nem akarják látni az orvosok.

Boga, nagyon jó lehetett a jóga, édes lehetett Lujzi. A mérlegünk jó, nem azon múlt...

Lilla, a Kornél jó név, nem próbálod meg, amit én csináltam, hogy egyszerűen így emlegeted (hivatalos verzió szerint, míg nincs jobb név)? Hátha megszokja az apja is :) Lánynevet hogyhogy nem néztek? Kitartás a rosszullétekhez. Az eddig hallottak alapján Bálint lelkét nagyon nem fogja megviselni, hogy nem annyit sportolsz vele, mint korábban, ha tudod pótolni másként (szeretgetéssel, mesével, kézműveskedéssel), gondolom apja sportol vele most többet. Azt láttam nálunk, hogy Brúnó nagyon összecsiszolódott apjával, pedig előtte is igen-igen közeli volt a viszonyuk, vagy hogy mondjam. (Párom mindig is öltöztette, etette, fürdette, játszott vele, meséltek, sétáltak, néhány napig ketten is elboldogultak...)

Timi, kitartást! Mi a helyzet Hannussal? Hogy bírnád a folyamatos utazgatást Pestre?

Muzsu, nagyon jópofák az angyalkák. Képzeld, én vagyok az egyetlen, aki hallott a lepkehimlőről, Kismamában olvastam (volt egy kiütéses összeállítás; három év alatt tücsköt-bogarat összeolvas az ember lánya). Sajnos nem árt, ha tudjátok, az összes vírus már fertőz addigra, mire tüneteket okoz.

Erika, mi is sokat kapacitáltuk Brúnót, hogy próbálja ki a bilit, azzal, hogy a nagyok látja, hogy wc-be pisilnek, előbb-utóbb ő is annyira nagy lesz, hogy wc-re fog járni, de ha a bili kényelmesebb, akkor használja azt. Azt látom, hogy a szűkítő és a fellépő ellenére jobban szereti a bilit, biztonságosabban érzi magát (ha nekünk kényelmetlenebb is). A bölcsi sokat segített, hogy látta, hogyan lesznek szobatiszták mások, a nagytestvért pótolta. De így, hogy egy szobatisztaságra szoktatáson túljutottunk, úgy látom, hogy tényleg érdemes időt hagyni a gyereknek, hogy megszokja a gondolatot. Szerintem már mondtam: Brúnó praktikusan két hét alatt lett teljesen szobatiszta - csak el kellett szánnia magát rá.

Erika, Sára - Mira most is rengeteget van kézben, mert hát ugye az sokkal jobb :) másrészt tényleg jobban lát mindent, nem marad ki semmiből, amiben mi részt veszünk. Ha eszünk, akkor csak valamelyikünk ölében van el, onnan figyeli, hogy mit csinálunk és persze mindig van valaki, aki huncutkodik vele. De ahogy jobban lát, kicsit megokosodott a Mira, nagyon jó program neki, hogy nézi Brúnót és most már vadászik a játékaira, megpróbálja megkaparintani a kisautókat (csak arra kell figyelnünk, hogy a szájába ne gyömöszölje őket), sokkal érdekesebbek persze, mint a saját játékai. Tehát le lehet tenni mellénk és tudunk egy kicsit játszani.

További jó hétvégét!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok,

képzeljétek, felütöttem a táblát a küldött adatokkal, még pár embernek hiányzik a foglalkozása, de már nem annyira foghíjas. Csináltam egy olyan oszlopot, hogy szakma - ide beírtam, hogy kinek mi az eredeti végzettsége (mert ezt is sokan leírtátok) meg csináltam egy olyat, hogy foglalkozás/munkahely, és ide írtam az aktuális legutolsó munkákat. Ha megkapom mindenkitől, akkor kiküldöm az új javított és kiegészített táblázatot.

Boga: köszi az adatokat, beírtalak Téged is. :)

Alziza: teljes név, cím, telefonszám, e-mail, foglalkozás, szakma - ezek vannak a táblázatban, de nem kötelező, csak ha szeretnél belekerülni, és akkor Te is megkapod a többiek elérhetőségeit, természetesen ezt privátban kezeljük. De arra pl. nagyon jó, hogy talikat megbeszéljük, vagy ha van valami nem publikus infó, amit meg akarunk egymással osztani. A foglalkozás meg Prücsök ötlete volt, hogy hátha tudunk egymásnak segíteni majd munka ügyben.

Zalán milyen cukin elüldögél a wc-n. Nem olyan régen raktál róla képet, és azóta is mennyit nőtt, kisfiúsodott.

Hétvégén mi is kaptunk anyukáméktól egy wc ülőkét, létrásat. Hát tetszik neki, addig míg felmászik rá, meg lemászik róla, kb. 1 percig ül rajta, aztán mondja, hogy bili. Szerencsére! Hogy legalább újra mondja... Tegnap is elüldögélt rajta negyed órát. Talán vége a bili fóbiának, és újra kezdhetjük.
Hát tudjátok szerintem ez a legnehezebb ebben a gyerekneveléses dologban. A kúszást, mászást, járást csinálta magától. A beszéd meg neki, mint a karikacsapás - jó azért foglalkozom is vele naponta 1 órát, mikor fejlesszük, de van is kedve hozzá, csinálja is. De ez a bilizés :roll: , pedig gyűlöli a pelust, nem értem.

Prücsök/Tücsi: Igazából két oka van ,hogy lány névben nem gondolkozunk, 1. 98%-ban biztos vagyok benne, hogy kisfiú, nem tudom miért, érzem, valami súgja folyton belülről. 2. lánynévből kilóméter hosszú listánk van, amiből bármikor gond nélkül kiválasztunk egyet, amit adunk, még akkor se lesz gond, ha nem egyezünk meg semmiben, mert akkor is tudnék olyat adni a szülőszobán is, ami mindkettőnknek tetszik. Ezt már Bálintnál végiggondoltuk, mert akkor nagyon lányt vártunk az elején. Érdekes, hogy akkor nem volt semmilyen megérzésem, hogy mi lehet a neme, de a 4D-s uh előtti éjszaka megálmondtam, hogy fiú. Aztán másnap már meg is tudtuk, hogy nem csapott be az álmom.

Sajnos a Kornél ügyben apa hajthatatlan, mert két ellenszenves Kornél ismerőse is van, és nem tud elvonatkoztatni. Hát evvan...

Timi: Párod másodállást vállal? Hu, hát nem irigyellek, akkor még kevesebbet lesz itthon. :( De sajnos, ha muszáj, akkor nincs mit tenni. Remélem akkor a Nyírős kapcsolatod összeszedi magát és tényleg szerez Neked ott valami állást. Hihetetlen, hogy valaki aki akar dolgozni mégse tud.

Boga: De irigyellek a Baba-mama jóga miatt. Én anno kismama jógára jártam, és elterveztem, hogy fogok járni Bálinttal is babásra, de sajnos elég messze volt, a közelben nem találtam másikat, így ezt kilőttük. Pedig biztos klassz lehet.

Kunyerálás: akkor ez bika szokás??? Mert Bí is bika, és nagyon kunyizós. :lol:

Csütörtökön megyek dokihoz, jaj már nagyon izgulok miatta. Remélem minden rendben lesz. Olyan rossz, hogy így kell izgulni, emiatt a hülye barnázás miatt. Bálintnál repültek az első hetek, az első trimeszternek úgy vége lett, hogy észre se vettem, most meg annyira lassú minden. Igazából nem is bánom, hogy rosszul vagyok folyton, addig csak nincs nagy gond, míg produkálom a tüneteket...

Na megyek, pihenek egy kicsit, míg alszik Őurasága.

szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilla!

Sajnálom, hogy rosszul vagy, remélem, tényleg hamar átesel ezen!
Nekem is eszembe jutott már, hogy ilyen esetben nehéz lenne a nagyobb gyereket profin ellátni.
Apuka a fiával nálunk is tökéletesn megvan, imádják egymást.
Ez nekem is segítség, mert nyugodtan kettesben tudom hagyni őket, ha el kell mennem.

Bínek mikor szóltok majd, hogy testvére lesz? Majd, ha már látszik a hasad?

Köszi, hogy hírt adtál Ágibosziról és Dorkáról! Örülök, hogy - Dani betegségét leszámítva - jól vannak.

Elhiszem, hogy érzed, ki lakik bent! Amikor én vártam Botit biztosan tudtam, hogy nem lehet lányom, mert csak és kész. Végig fiúra készültem, igazából azóta, hogy eldöntöttük a gyerekvállalást!


Muzsu!
Remélem, már jobban vagytok és elrepült a hülye lepke házatok tájáról! :)

Nagyon szépek lettek a tündérkék, de persze a Te három tündérkéd a legszebb mind közül!

Minden tiszteletem a tiéd, hogy ilyen energiával tudsz dolgozni a helyi közösségért!


Timi!
Hátha alakul vége valami álláslehetőség! A magas szintű kapcsolatok hátha segítenek- azt hiszem, manapság ez nagyon fontos.


Alziza!
Nagyon édi képeket raktál fel! Nagyon vagány kis pasival állunk szemben szerintem! :)

Bilizéssrl kapcsolatban nálunk is van néha kavakrodás. Nemrég azt hittem, hogy Boti WCre fog szokni azonnal. NEki is van létrás alkalmatossága, amit nem akar használni. Most a bili megy megint.

Képzeljétek, szombaton voltunk a Közlekedési Múzeumban Botival. Nem is gondotlam, hoyg ennyire tetszik majd neki! TEljesen be volt sózva, rohatn egyik vonattól a másikig, nézett terepasztalt, bemásztott egy űrkabinba is. Ez nem vicc, tényleg ki van állítva egy kabinocska, amibe bele lehet mászni és még le is fotóznak , ahogy ott ülsz.

Azt hittem, hogy Botit még korai múzeumba vinni - na ebben tévedtem. A fele társaság hasonló korú kisfiúból állt, akik visítva rohangűsztak!

Tudom javasolni autómán kisfiúk szüleinek! :) :) :) :)

Bocsánat, de mennem kell, mert épp takarítok - Boti végigfirkálta az egész nappalit zsírkrétával.....:?

Kinga
kgk
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: