Új privát üzeneted érkezett!

Adri!
Mail Kép Köszi Kép
Örülök, hogy Nándika jobban van! Majd írd meg mit mondott a doki, bhimlő vagy mi ez?

Ditta!
Gyerkőcök nagyon szépek! Kép De jó, hogy Veronika már javulgat! Remélem gyorsan elmúlik róla az összes pötty! Kép

Ma reggel voltunk a dokinál egészséges rendelésen, és "levették a méreteket" Bálintkáról: 7,5 hósan 76,5 cm és 10,5 kg. Súly terén az utóbbi időben kicsit visszavett a nagyfiú, mert csak 30 dkg-t hízott a múlt hónapban, ami nem baj, legalább nem kell máris ruhatárat cserélnem neki. Kép
Egyébként a doki hozzátápi ügyben azt javasolta, hogy már adjak neki húst és barackkonzervet (ami cukrozott!). Hát nem voltam elragadtatva, ugyanis B. eddig még csak gyümit és zöldséget kapott és nem akarom elsietni a dolgot. Nektek mi a véleményetek erről? Ha egy baba étrendjét még döntően a szopi adja és csak 3-4 kanálnyi hozzátápit kap egy nap, máris hússal kezdjem etetni? Meg cukrozott konzervgyümölccsel, amiben vitamin már szinte nincs is?

Kép
Kép
denizsa
 
 


Zsuzsa!

A konzerv nem fontos,de idönként 1-2 pici adag husit összetörve bányássz a papijába(az 1-2 kanál hozzátápihoz,csirke vagy pulykamellet),a husi a vitaminok és fehérjék miatt kell,és már elég nagy ahhoz,hogy szoktasd az ilyen papikhoz is.A dokinak persze azt kell mondani,amit hallani akar!!KépSzerintem...De lehet,hogy a többiek máshogy gondolják.A szopit pedig annyiszor és addig csináljátok,amig a manonak és Neked is öröm!!!

Puszi:Kinga

Kinga
skinga
 
 


Ditta!

Nagyon édik a gyerköcök a képeken,és örülök,hogy a pöttyök javultak a kislánynál.Kép
Voltál végül is a barinönél pletyizni?

Puszi:Kinga

Kinga
skinga
 
 

 
 

Adri!

Örülök,hogy Nándi is jol van már,a baárányhimlö a kesebbik rossz(ha lehet igy nevezni),nem kellemes,de erröl legalább tudja az ember,hogy egyszer elkapja(és minél hamarabb,annál jobb--->mármint felnött korban sokkal rosszabb)és aztán kipipálva egész életre.Kép
Egyébként lehet,hogy a pöttyök csak a betegség utozengései,a Bazsinak is volt már,én is rohantam vele a dokihoz,de ö megnyugtatott,hogy semmi komoly,csak cseng lefelé a betegség,és a szervezet igy reagál....még nem hallottam rola én sem,de másnapra tényleg elmultak.

Köszi a mailt,édi!Kép

Puszi:Kinga

Kinga
skinga
 
 


Dorka!
Hogy vagy depi ügyben?Én még egy picit magam alatt vagyok,de alakulok a mai napsütésnek köszönhetöen.

Puszi:Kinga
Na és persze Adri mailje is közre játszottKép

Kinga
skinga
 
 


Bocsi a hibákért,de nem olvastam vissza!
Gottika Neked is puszi!!!!!!!!!!!!

KingaKép

Nap mondása:
<font color="ff0000">A feleségem a legrosszabb szakács. Mi mindig a vacsora végén
imádkozunk...</font>

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok Lányok!!

Mindenkinek köszönöm az együttérzést,nagyon jól esik és szükségem is volt (van) rá!!!
A hétvégém enyhe önsajnálattal telt,lelki mélyponton voltam.Most már kicsit jobb,ma is voltam fogdokinál és az elkövetkező hetekben ez lesz a program.(sajnos)A fogam még a helyén, a dokim próbálja megmenteni.Remélem sikerül!!!
Majd beszámolok róla(ha érdekel).
Gotti!
A vicc szupi!!KépKépKép
Zsuzsi!
Szerencse ha az embernek kedves és normális a dokija(legyen az bármilyen)Sokat tud segíteni egy mosoly vagy egy kedves szó!! Bár sajnos sztem ez igen ritka.Szerencsétek van.
Kinga!
A nap mondásain nagyon jókat derültem(már rám fért)
Ditta!
Most már lassan gyógyulgatni fog Veronika ,nem?Milyen hosszú lefolyású a bhimlő?
A színház rád fért,ettől nem vagy rossz anya!!!!!!!!!
A farsangi kép nagyon jóKépKépKép
A kisfiad meg nagyon édi!
Adri!
Mi van Nándikával?Kiderült, hogy mik a pöttyök?
Dorka!
Együtt érzek depi ügyben,bár én a fogam miatt voltam az.Bár az ok lehet,hogy mindegy,az érzés ugyanaz.A napsütés engem is felvidít egy picit!Kép

Remélem senkit nem hagytam ki!!!
Mindenkinek 10000 puszi!!!!!!!!
Móni

Kép
moni3
 
 


Helló lányok!

Voltunk dokinál. Nem bárányhimlő, hanem herpesz. Ennek jobban örüljek szerintetek, mint a barihimlőnek? Kép (Nemtom ugyanis eldönteni!)
(Persze attól a himlő sincs kizárva, hogy jövőhéten meg azt kapja el! KépKépKép) Már nem csodálkoznék rajta!
Beszéltem a konzulenssel. Nagyon rendes és segítőkész volt, de azt mondta, hogy húzzak bele, mert március végén már csak helyesírási hibák javításával szeretne foglalkozni! Kép (Mondtam Neki, hogy OK, majd összeszedem magam!
Úgyhogy összességében elég jó fej voltam: nem mondtam, hogy a nagyfiam gyakorlatilag az idén szinte folyamatosan beteg volt, hogy jövőhéten megyek gyakorlatra, hogy sosem alszom ki magam, hogy állandóan fáj a fejem stb.- egyszóval nem kerestem mentséget arra, hogy nem igazán haladtam. Kép
Leszűkítettük a témát a 'Gyermekvállalás'-ra! És interjút kell készítenem diplomás nőkkel, akiknek már van gyermekük, és akiknek még nincs, akik már dolgoznak/tak és az én korosztályomból legyenek. 8-8 emberkét kell kerítenem.
Tud valaki segíteni, hogy hogyan készítsem az interjút? Ja, és 3 max. 4 nagy témakérdés legyen.
Azt beszéltük meg, hogy főleg gazdasági szempontból közelítsem meg a témát! (Már nem csak az interjút, hanem az egész dolgozatot.) Tehát olyanokat ne kevejek bele, hogy pl.: valaki azért nem vállal több gyereket, mert rossz élményei vannak a szülésről, vagy azért vállal a két meglévő egynemű gyerkőc mellé még egyet, hátha a 3. ellenkező nemű lesz.
Szal, inkább, hogy "mennyibe kerül egy gyermek"? (pl. realizált és elmaradt haszon - ha vállal, illetve nem vállal az ember; vagy nem adja fel a megszokott életformát - nem lenne annyi szabadideje; vagy a karrier mennyiben befolyásolja a gyermekvállalást; meg ilyenek.
Ne haragudjatok, már biztosan untok, de eddig is nagyon sokat segítettetek, hát most is eszetekbe jut valami, vagy olvastok valahol erről a témáról és megadjátok a forrását!

Szerintetek, ha fejbe vágnám magam egy kalapáccsal, akkor elmúlna a fejfájásom?! (Már csak azért, mert nem szeretnék gyógyszert bevenni!)

Mára azt hiszem elég lesz belőlem!
Kép
Jó éjszakát Nektek!

Pusszantás, Adri
radra
 
 


Sziasztok!
Szomoruan látom Moni,hogy Te is beléptél a depibe!Szépek vagyunk....ugy látszik ez valami depihullám,és remélem hamar elmulik,mert ez nem joooo!!!Kép
Adri,aggodom érted a sok fejfájás miatt!!Nem vagy Te is kimerülve?Kéne egy picit pihenned,lehet,hogy egy olyan alvos nap helyre rázna,mint amikor az anyudnál hagytad a csemetéket.
Téma ügyben majd megprobálok körülnézni,hátha itt én is segithetek Neked!Ugy szeretnék!!!
Nándinak továbbra is jobbulást!!

Moni,bocsánat,délelött Téged kifelejtettelek a felsorolásbol....vertem is fejem a klaviaturába,amikor megláttam a hsz-od!!!Pedig érdekelt,hogy mi lett a fogaddal,de valahogy lemaradtál!Még1szer nehari!!!De komolyan!


HÁT AKKOR CSAJOK HAJRÁ TAVASZ,ÉS MINTHA NORBERT BARÁTUNK MONDANÁ:PUSZTULJON A DEPI!!KépKépKépKép

SOK-SOK puszika,szép estét,a kis betegeknek pedig még1szer jobbulást!!!Pihenjetek amennyit tudtok,én is megprobálom!

KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Móni! Kép
Fogdokihoz kitartást, remélem sikerül a fogadat megmenteni! Arcpuffadás van még vagy leapadt?

Kinga! Kép
Köszi a segítséget, de lehet, hogy várok még a husival pár hetet, legalább amíg B. 8 hónapos lesz. Úgysem akar semmit sem enni a tejcsin kívül, pedig vettem neki nagyon fini körtét hétvégén, de az sem kellett. De majd tovább próbálkozom...

Adri! Kép
Nem tudom melyik a jobb, a herpesz vagy a bhimlő, de mindkettő elmúlik meglátod. Nándikának jobbulást!
Ez a fránya fejfájás! Kingának igaza van, pihenned kéne egy kicsit, persze mi könnyen beszélünk...
Konzulensednek üzenem, hogy ha a h.írási hibáidat akarja javítgatni, akkor nem lesz sok dolga, mert már van h.írásellenőrző a Word-ben Kép
Majd igyekszem törpölni a témádon, de most kicsit off vagyok, nem tudok sok okosat írni. Kép

Ma vendégeink voltak: egy barátnőm jött át a kislányával, aki csak 1 hónappal idősebb Bálintnál. Nagyon mosolygós, barátkozós, eleven kislány, B-t egyből összetapogatta. B. először kicsit meg volt illetődve és nálam keresett "menedéket", aztán felengedett. Õk játszottak, mi meg egy jót dumcsiztunk. Nagyon jó volt egy kis kikapcsolódás.

Na megyek aludni, jó éjt Mindenkinek!
Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Jó reggelt, lányok!

"Szép" napra ébredtünk ma is! Szokásos borult, mindjárt esik a hó. Kép
Fejfáfás kissé alább hagyott, de azért annyire nem, hogy ne is érezzem! Kép
Én nem tudom mi van a levegőben, de Bálintka pár napja legalább 100x felsír (sikít) éjszaka - van, amikor hosszabb ideig. Persze én is felébredek Vele együtt! Így aztán az éjszakáim elég elviselhetetlenek! Főleg hosszú távon. Nem rémlik, hogy Nándikánál is lett volna ilyen. Bár, az idő mindent megszépít...
Ha már Nándinál tartunk elmondom, hogy reggelre gyarapodtak a pettyek a kis testén. Ma nem adok Neki vajas kenyeret, hátha attól van. (Gyerekkoromban sokszor voltam kiütéses a vajtól.)

Zsuzsa! Sajnos én nem igazán tudom, hogy 7,5 hónaposan -szopi mellett- szoktak-e már husit adni, mert Nándikát 3 és fél, Bálintot 1 hónapig tudtam szopiztatni. Sajnos!
Szerintem ahogy érzitek! Úgyis jelezni fogja, ha másfajta hamira van szüksége! (Nálunk B. kinézte a szánkból a kaját és addig kapálózott, amig nem adtunk belőle!)

Kinga! Tenni kellene vmit a depi ellen, mert ez így nem lesz jó! Kép Olvass egy jó (poénnal teli) könyvet, vagy süss egy fincsi sütit! Hátha...
Vagy nincs olyan barátnőd, akivel "ki tudsz rúgni a hámból"? - Egyelőre ennyi tellett tőlem, ami az ötleteket illeti. (Magamból indultam ki.)

Gotti! Mizu? Rég nem jelentkeztél! Remélem nincs baj! (Lehet, hogy ma felhívlak, ha lesz 2 nyugodt percem!)

Móni! Te egy hős vagy! Hetekig fogorvoshoz járni... nálam a bátorság legnagyobb jele!

Ditta! Lehet, hogy megint sütök ma kiflit! (Persze most merő lustaságból, mivel ilyen időnem nincs kedvem kimozdulni - pláne 2 gyerekkel!)

Dorka! Sikerült muffint sütnöd?

Mennem kell, hívnak a fiúk!

Puszi mindenkinek!

Adri

ui.: Hogy valami jót is írjak: vettünk egy szép, új autót. (Csak éppen vezetni nem tudjuk. Jogsink ugyan van, de rutinunk nincs - mivel eddig nem volt mivel szereznünk. Na jó, én már vezettem, de a tolatás, parkolás és ilyen "finomságok" még nem igazán mennek. Úgyhogy itt egy újabb kihívás! Kép - Eddig mindig azt mondtam, amikor elvesztem a dolgokban, hogy semmi gond, szeretem a kihívásokat! Nade jóból is megárt a sok!
radra
 
 


Tettem fel az albumba pár új képet.
Ez már nem fért bele:
Kép
radra
 
 


Móni!Szóval a fogdokiról, tényleg nagyon meg kell nézni, hogy kihez jár az ember.Nekem otthon feltettek egy fogszabályzót- mert, hogy nem esztétikailag, hanem statikailag szükséges - hónapokig hordtam,majd mikor kijöttem elmentem egy észt fogdokihoz, aki azt mondta, hogy nincs rá szükségem.Le is vette nagy örömömre.Azóta kiráz a hideg ha az orvosokra gondolok, és megfogadtam, hogy bármi bajom van legalább hárommal konzultálok, mielőtt bárki hozzám nyúlhatna.
De nem akartalak elkedvetleníteni, a fogmentés még mindig jobb, mint bármi más, szóval biztos minden rendben lesz.

Lányok!

Múlik a depim, én nem is tudom hogy csinálom, már a tavaszra gondolok.Pedig itt most is esik a hó...Hétvégén muffint sütöttem, és valahogy jót tett a lelkemnek, hogy tudok sütni.Szerencsére a sütőpor és a tojáspor meg a cukor előre be volt keverve így minden tökéletesen sikerült, de azt nem mondhatom, hogy én kevertem össze a hozzávalókat.Csak a fantázia tölteléket raktam én hozzá.Mindig a párom vásárol és nem találja a sima sütőport, csak az előre bekevertet.Pedig szívesen kipróbálnám egyedül, igazi tojással...Na jó ha majd elmúlik az influenzajárvány, akkor én is elmegyek vele bevásárolni, mert én biztos megtalálnám a sima sütőport is.

Adri!

Sok sikert a szakdolihoz,annak idején én is kutatást végeztem hozzá, mármint kérdőíveket és interjúkat és hát nagyon macerás volt.Ha most írnék, biztos csak simán szakirodalom alapján csinálnám kérdőívek nélkül, mert túl sok energiám elment vele.Bár a szakdoli jól sikerült...Majd gondolkozom a témádon.
A fejfájást nagyon jól ismerem, nekem gyakran van, szóval kitartás.Általában egy algopirint beveszek mert nálam migrénné fajulhat, és akkor fekvőbeteg vagyok.

Zsusza!Szerintem főzelékben turmixolva lehet husit adni 7 hónaposan, bár attól nem kell megrémülni, hogy a gyereket még egyáltalán nem érdekli.Szonja 1 éves koráig legfeljebb 1 vagy 2 kiskanállal volt hajlandó enni bármilyen főzelékből.


Puszi mindenkinek!!!!!

Dorka
chopin
 
 


Zsuzsa!Most olvasom vissza, hogy az kérdésed, hogy mivel kezd el a hozzátápit.Mi tiszta gyümölccsel kezdtük, NEM KONZERVVEL.Most a babánnak van szezonja, azzal például nyugodtan kezdheted, Szonja imádja.Az orvosnak nem kell mindent elhinni, sok butaságot is összehordanak.Ekkor még nem kapott húst, az első hónapban különböző gyümölcsöket kóstoltattam vele,hetente vezettem be új ízt, maj zöldségekkel próbálkoztam.Mi nagyjából a nyolcadik hónapban próbálkoztunk főzelékbe turmixozott husival,ez lehet HIPP bébiétel, vagy te is főzheted.Húsleves összetevőiből is mixelheted.
Szerintem fontos, hogy a cukrozottat meg a fűszereset először mellőzni kell.Ha változatosat akarsz most télen, akkor a Hipp gyümölcspép azért jó, mert nincs benn cukor.Elvégre nem kaphat mindig banánt meg almát.
Lényeg a fokozatosság és a türelem.Nem szabad elhinni, hogy alultáplált lesz a gyerek, ha nem eszi meg pl. a főzeléket.Mert a szopi minden igényét kielégíti és még csak kóstolgat.
Szonja 15 hónaposan még mindig főleg anyatejet eszik és emellett eszik
banánt -naponta 4 harapás
alma-naponta 5-6 kiskanál
kenyérpapa sajttal vagy vajjal vagy tojással-naponta 3-4 falat
húsos főzelék-naponta 1 vagy 4 kiskanál, mikor hogy ízlik neki
egyéb gyümölcsös papa-naponta-3 kiskanál
Mindezekből nem eszik minden nap, de ezeket váltogatjuk.Szóval itt tartunk, és csak viszonyításnak írtam le ezeket, hogy nem kell pánikolni, amíg szopik a gyerek és amellé kapja a hozzátápit, a hozzátápiból tényleg igény szerint fogyaszthat.És mondanom se kell, hogy mikor itt volt a nagyanyja, akkor tumkolni akarta a gyereket kajával, egyet a nagyi kedvéért című sztori, én meg mondtam neki, hogy annyit eszik a gyerek, amennyit akar.És tényleg jól táplált baba, egy kis izompacsirta, szumóbirkózó.
Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a hozzátápi-tanácsokat! Kép Lényeg, hogy már megnyugodtam: gyerek nem fog éhen halni, sokat fogunk továbbra is szopizni (legalábbis amíg igényli), aztán majd csak megjön a kedve más kajához is!

Adri!
Gyerkőcök nagyon szépek! Kép Melyik albumba tettél képeket, ami itt a Babanet-en van? Hogy találom meg benne őket? Nagyon szeretném megnézni őket is!
Nagyon-nagyon köszi a vicces mail-eket!!! Egyik jobban tetszik, mint a másik! Ezek az igazi depi-űzők Kép
Milyen autót vettetek? Vezetés terén én nagyon nyuszi vagyok, ezért utálok Bp-en vezetni, így inkább a páromnak engedem át ezt a lehetőséget. Pedig tudom, hogy gyakorolnom kellene, hogy ne felejtsem el teljesen, de mindig találok vmi kifogást.
A szakdolival kapcs.-ban: Akkor most a 4-ből 1 téma maradt? És azt kell még jobban kifejteni? Szerintem a dolid vázlata tök jó és logikus lett, mivel a gyermekvállalás sok mindennel összefügg, szóval én benne hagynám legalább azokat a (bevezető) részeket, amiket megírtál és kiemelném ezek fontosságát, majd "helyhiányra" és a téma szerteágazására hivatkozva lehetne a "tárgyra" térni. És szívesen jelentkezem interjúalanynak, ha ez segít.

Dorka!
Örülök, hogy múlik a depid! Kép Azt hiszem ez az infl.járvány miatti bezártság okozta, no meg a hosszú tél. A sütés szerintem is jó, ne zavarjon, hogy kevert a sütőpor, az eredmény a lényeg!! (És ha akarod, szívesen küldök Neked postán sütőport, remélem nem foglalják le a határon, mint gyanús port tartalmazó csomagot. Kép)
Nem tudom kérhetem-e, de olyan rég tettél fel Szoncsiról képet, akkoris nagyon be volt bugyolálva, szóval mikor láthatunk róla egyet?

Addig is én jó példával járok elöl, és teszek fel képet Bálintról: egy gatyamadzag-rágót és egy fogmosót (fog nélkül).

Kép

Kép

Puszi Mindenkinek, Zsuzsa

u.i.: Nálunk most mindenki horkol, Bálint is és anyósom is, aki rá vigyáz. Kép

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

MóniKép
Ha nem titok, mi a probléma a fogaddal?? Jaj, én is már annyit szenvedtem a fogaimmal! Érzem, hogy most is gond lesz, mert nekem meg hónapok óta ínygyulladásom van, és már kb. 3 dokit kérdeztem, felírtak ilyen löttyöt, olyan ecsetelőt, de semmi sem használ!! Emiatt már veszítettem el fogamat, hiába teljesen ép volt, meglazult az ínyben, és pótolni kellett....Kép És most megint úgy érzem, mozog egy fogam....Kép Szóval nálam is megy a depi.... Ha most elmegyek a dokihoz, tuti, hogy fogat kell csináltatnom, és hetekig járhatok...
Kép
Ráadásul ez az idő is... Holnap már március, könyörgöm....!!!!!!!!! Itt olyan hideg van, és vasárnap, hétfőn egész nap szakadt itt a hó...

Ja, és holnapután kéne megjönnie, emiatt is dili vagyok.... Nem tudom, ti hogy vagytok vele, előtte nekem nagyon rossz!
Na, befejeztem a síránkozást!

AdriKép
Te szegény, rátok is rájár a rúd! Veronika gyógyul a himlőből, de mára annyira köhög, meg taknyol...., a kicsi is gyanús....Kép ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Ha gondolod, engem meginterjúvolhatsz, ha ezzel segítek a szakdoliban! Akár msn-en is beszélhetünk!
Köszi a maileket!Kép

DenizsaKép
Tündér baba!

ChopinKép
Örülök, hogy sikerült a muffin!

GottiKép
Remélem te nem depizel!Kép

Pussz, Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Zsuzsa!

Te jó ég! Milyen nagyfiú Bálintkád! És nagyon helyes kis pasi! Kép 76,5 cm! Ez igen! (Akkor biztosan Ti is elég magasak vagytok, nem?)
Nálunk Bálint kb. 70 cm, pedig 9 hós lesz 8-án!
Mondjuk mi sem nőttünk túl nagyra. Férjem olyan 172 cm, én meg 169 vagyok.


Itt találod a képeket:
http://www.babanet.hu:81/album/main.php?album=6886&page=1

Puszi!
radra
 
 


Ditta!

Közben beelőztél.
Hát, nem panaszkodhatom "rájárós rúd" ügyben!
Azért Te ne legyél már depis!
Te mindig olyan jókedvű és optimista, sütivel teli hsz-okat írtál! Tartsd meg ezt a jó szokásod!
Jobbulást kívánok Veronikának!

Mindenkinek köszönöm, hogy felajánlotta a segítségét! - valószínűleg élni fogok vele! (Már, ha eljutok odáig, hogy mit is kérdezzek!)

Bálint állati nyűgös, ami rám is hatással van. Sajnos! Kép

Puszi
radra
 
 


AdriKép
Köszi a biztatást, de most még sütni sincs kedvem.... ma csak ezt sütöttem:
Kép

Tényleg, milyen kocsit vettetek??
Vezetéstől ne félj! Nálam jobban senki se félt! Amióta van jogsim, használom is rendesen, nagyon szeretek vezetni, pedig túl rutinosnak nem számítok, lévén csak egy éve van jogsim.

KingaKép
A városneveket elküldtem a tesómnak, hülyére nevette magát!!Kép

Na, megyek, megnézem a mély mondanivalójú Barátok Közt-öt!Kép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Adri! Kép
Megcsodáltalak Titeket az albumban, naggggyon tetszettek a képek! Kép Olyan szép család vagytok! Bálintkádnak meg olyan hosszú haja volt már pici korában, mint a miénknek. Majd egyszer teszek fel ilyen "régi" képet is. A két tesó nagyon szereti egymást, ugye? Olyan édes, ahogy Nándika dajkálja Bálintot. Szóval nagy élmény volt. Kép
Magasságról csak annyit, hogy én 165 cm vagyok, úgyhogy (remélem) nem az én méreteimet örökölte B. Az apja magasabb, ő 185. Egyébként fejlődésében és étvágyában teljesen az apját követi, már ahogy anyósom mesélt a páromról. Az apja is nagyon jó étvággyal evett, 3 hós korára megduplázta a súlyát, sokáig és szívesen szopott, később jött a foga,...
Remélem meg találtad a Nők L. cikket!

Ditta! Kép
Nagyon kérlek, hogy gyorsan gyere ki a depiből!!!
Nem akarlak ijesztgetni, de anyám ugyanígy járt a fogaival. Látszólag ok nélkül (nem volt hibás vagy vmi) veszítette el egy sor fogát az ínye miatt, mert mindig belobbant. Azt hitte, hogy egyszer huzatot kapott és ezért tér mindig vissza a probléma, mindig talált vmi okot, hogy miért. Nemrég derült ki, hogy súlyos depresszióban szenved és mivel nem lett kezelve, ez ment a fogára. Emiatt vesztette el sok fogát, plusz volt még fülgyulladása is. Ezt csak azért írtam le, mert sokszor viccelünk a depivel, de ez nem játék, ha komoly a baj, mert más bajok forrása lehet. Remélem nem érted félre, hogy erre a lehetőségre is felhívtam a figyelmed, tényleg csak jószándék vezérelt (különben nem írtam volna le a családi dolgainkat).
Kislányodnak jobbulást!!

Kép
Kép
denizsa
 
 


Zsuzsi!Nagyon édes a kis Bálint,kis vasgyúró. Jó, teszek fel Szoncsiról képet hamarosan.A depi okában valószínű igazad van.Nyáron megyünk haza, akkor majd feltankolok sima sürőporból, ha addig nem találok, de azért köszi az ajánlkozást, nagyon jól esik.Július első két hetében leszünk otthon különben.
Ditta, Adri!Van messengeretek?Nekünk is, én is meginterjúholható vagyok.Meg egyébként másról is beszélgethetünk ott, a messengert nagyon szeretem.
Adri!Nagyon szépek a képek!Azt hiszem nekem is tennem kell fel ilyen nagy családos képeket...
Tényleg olyan aranyosak vagytok rajta!És köszönöm a depiből kirángató maileket, annyira klasszak, az anyaság örömein sírva nevettem.
Puszi mindenkinek!
Dorka
chopin
 
 


Kép

Zsuzsi!Kép
Köszönöm kérdésed,mára már csak nagyon kicsit van bedagadva a képem,szinte alig látszik.
Viszont hétvégén igazi cipóképem volt!!Kép
Bálint nagyon édes!!
Dumcsi a barátnővel szuper!Legalábbis engem nagyon fel tud dobni.Főleg, hogy lassan 20 éve vagyunk barátnők,rengeteg vicces emlékünk van.Depire nagyon jó!

Adri!Kép
Milyen kocsit vettetek?
A vezetésbe majd belejössz!
Én is nagyon szeretnék jogsit,talán jövőre.

Gotti!Kép
Merre vagy???????????????

Ditta!Kép
A fogamat gyökérkezelték és ideiglenes tömést raktak bele.Kicsit késve tudtam visszamenni,akkor már fájt,és dagadt volt a képem.Antibiotikumot szedek rá.Ha meg lehet menteni,koronát kapok rá.De még így is van 2 szuvas fogam amit meg kell csináltatnom.De addig fogok járni míg rendben nem lesznek a fogaim.
Különben majdnem minden fogammal így jártam.Volt hogy alig észrevehető lyuk volt rajta,elmentem és kiderült,hogy belül már teljesen lyukas.Ezt nem lehet kivédeni.

Most süt a Kép!!
Már nagyon várom a jobb időt!!!
Mindenkinek sok pusszancsKépKép
Kép
Kép
Depiűzőnek!!!

Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!

Most tényleg csak a legfrissebb infókat írom le, aztán bemerülök a szakdoli írásába! Kép

Nándikán kb 5x annyi pötty van, mint hétfőn reggel volt. A köldökében, a talpán, még a kis fenekén is megtalálhatóak, az arcát kivéve. Kép (Nyakán viszont annál több van!)
Szal, még nem látom az alagút végét!

Ma én is elmentem vérvételre meg vizetlet-vizsgálatra. Kíváncsi vagyok hány csillagot érdemeltem ki?! Kép (Ezt évente egyszer csak úgy meg szoktam csináltatni.)

Zsuzsa! Köszönöm, megkaptam a cikket! Mindjárt át is rágom magam rajta.
Örülök, hogy tetszettek a képek! Majd teszek még fel, csak azt írta ki a gép, hogy nyissak új albumot, mert már nem fér bele kép. Szóval, valamikor nyitok majd újat Nándi&Bálint 2 néven.
Nektek nincs albumotok? Én is kíváncsi lennék Rátok!

Ditta! Az nem jó hír, hogy már sütni sincs kedved! Mi lesz így velünk?! Kép
Nekem '98 óta van jogsim, de autónk eddig még nem volt, ezért nem vezettem túl sokat. Anyuéknak volt/van, de mindig azt mondtam, hogy én csak akkor vezetek, ha lesz sajátunk! Nem éltem volna túl, ha tönkreteszem! (Bezzeg most már nem tudok kifogást találni arra, hogy mért is nem vezetek!)

Amúgy Opel Astra Classic II-t vettünk. 5 ajtósat, 1.4-est. Ja, és "Metro" színű. (Ebben azt hiszem ki is merült a tudásom róla!)
Szép, nekem tetszik! Kép

Na jó, megyek tanulni!
Majd még jövök! (Elvileg ma Gotti is benéz!)

Puszi mindenkinek!

Adri

ui.: Ha valakinek van még albuma, légyszi írja meg a címet, vagy az album nevét, mert nagyon szeretek képeket nézegetni!
radra
 
 


Dorka! Móni!
Közben beelőztetek.
Nekünk is van MSN, de nem igazán szoktam mostanában felmenni, mert akkor ott ragadok, és a dolgaimmal meg nem haladok!
Ha a szakdoli 'irodalmi' részével megvagyok, akkor megigérem felmegyek néha!
(Most már tényleg leszakadok innen!)

Puszi!

Adri
radra
 
 


Itt egy kép Szonjáról. Valamikor még januárban készült, azóta nincs újabb, mert vettünk egy kamerát és folyton csak filmeztem. A párom már csinált is belőle DVD-t, egy óra lett a hossza, hazaküldtük a rokonoknak, de nekünk még nem volt időnk együtt, egyvégtében megnézni...
Lehet, hogy most egy ideig gyakrabban fogok fényképezni.Kép
chopin
 
 


Dorka!
Szoncsi nagyon-nagyon édes! Gyönyörű kislány és látszik, hogy Te sem éhezteted a babádat. És olyan szépen ül! Én már úgy várom, hogy B. is így trónoljon!
Ti Bp-iek vagytok, ugye? Ha hazajöttök nyáron, hozzánk is beugorhatnátok, ha beleférünk a programba!

És a meghívás a többieknek is szól ám! Ha erre jártok, pl. "vezetési gyakorlás" keretében vagy csak úgy, akkor nagyon örülnék, ha bekukkantanátok hozzánk. Persze a net is szuper, de "élőben" kicsit más. Én mindkettőnek a híve vagyok.

Móni!
Örülök, hogy jobban vagy! Sajnálom, hogy még menned kell a fogdokihoz, de az olyan jó érzés, ha rendben vannak az ember fogai! Kitartás hozzá!

Adri!
Nándikának kevesebb pöttyöt és jobbulást! Õ hogy viseli?
Nekünk sajna még nincs albumunk, de ami késik, nem múlik, majd egyszer lesz.
Amíg nem lesz albumunk, addig itt egy kép, ami akkor készült, miután hazajöttünk a kórházból:

Kép

Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok !

Végre-végre le tudok ülni egy kicsit. Komolyan már levélírási -elvonási tüneteim voltak... Kép
Azért egyszer-kétszer lehuppantam olvasni mi van Veletek, mert hiányoztatok Kép
Amúgy hétfőn írtam egyet, de elszállt és mivel nagyon késő volt, már nem próbáltam újra. Adri írt egy SMS-t, olyan jól esett Kép
Nna szóval:
Zsuzsa
Már megkaptad a válaszokat a többiektől, szerintem se aggódj, szopi mehet ezerrel fő kajaként, a többit meg csak fokozatosan, ahogy elfogadja a pici. Főleg gyümikkel próbálkozz ( banán, alma és jó a Fruttapura család is !) Befőttet ne ! De ezt Te is tudod, a dokinak biztos konzerviparban van családi érdekeltsége Kép

Ditta
Nem depizünk, mert már itt a tavasz lehellete ! ( csak még olyan gyengén, hogy nem érezzük Kép )

Móni
Ügyi és bátor vagy , minden gratulációm a tied !
Adri
Gondolkozom a témán. Nagyon szép kis család vagytok ! Majd én is rendbeteszem az albumunkat lassanként.Naggyon jók voltak az e-mailek ( azért nagy siettembe megkuksiztam ám !)
Dorka
Pont javasoltam volna depi ellen a sütést, de látom már kisült azóta a muffin Kép
Kinga
Jó, hogy lelkesítetted a többieket, mert úgy látom mindenkin rajta van a tél végi "unomateletjöjjönmáratavasz!!!!"

A feltett képeken gyönyörűek a gyerkőcök egyik szebb mint a másik !!! Kép

Én meg azért nem tudtam jönni, mert most úgy összesűrűsödött nálunk minden, hogy nna ! Szombaton a két nagyot indítottam fellépésre Romániába Nagyváradra, közben a harmadik számú gyereknek jött a kis barátja és itt is aludt nálunk ( egy gyerekkel több, vagy kevesebb nálunk már nem is számít Kép ) Közben sütés-főzés stb. este vendégek Kép Vasárnap mi mentünk férjem anyukájához, mert a sógoromék is jöttek Gyuláról ( Õk Bencém és Zitusom keresztszülei is ) este estünk haza. Hétfőn pedig kezdődött a nagyüzem: háromféle saláta- készítés, sütik sütése, vásárlás a szomszédos városban, szervezés stb. Kedden kalácssütés, fodrászhoz beesés,szervezés befejezése / terítés, teremrendezés/ Este pedig
a program: politikai naggyűlés Dr. Kövér Lászlóval. Eddig és ezután sem akarok politizálni itt a topicban, mert nem ez a témánk és mert politikai nézettől függetlenül is alakulhatnak jó barátságok és remélem ez így is lesz e helyen,. Csak most a távollétem indokán vallom meg, hogy a városunkban FIDESZ elnök vagyok és amúgy nagyon szeretem csinálni ( még négy gyerek mellett is ! Persze a férjem a fő segítőm Kép) Nna OFF téma befejezve, remélem azért az esetlegesen más politikai nézetet vallók is szóba állnak ezután is velem Kép

Jó hosszúra sikeredtem, puszi Nektek:

Gotti
gottianyu
 
 


Ma délelőtt meg a legjobb barátosném kisfiát, Levikét köszöntöttük fel második szülinapja alkalmából:
Kép

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

GottiKép
Ez OFF, de tudod, miért kapod!!!!!!!!


Kép Kép
Akkor biztos jól ismered Kósa Lajost! Amikor írtam nektek, hogy bálban voltunk 11-én, na akkor ő volt a bál fővédnöke, az itteni (mezőkövesdi) képviselő, Tállai András szervezte polgári bál volt. Na, de tényleg befejezem én is, míg valaki itt begurul, az off miatt.....Kép
Amúgy mi a mélcímed?? van egy jó "nekünk való" mailem, el akartam neked küldeni!

DorkaKép
Én is nagyon szeretek msn-ezni, címem uaz, mint a mail. Ha gondolod, dumálhatunk! És a többiekkel is, akiknek van rá módjuk!
Majd csak eljön az a fránya tavasz!Kép


DenizsaKép
Köszi az infót, hát igazából nem vagyok én depis alkat, most csak úgy összejött... Szóval nem hiszem, hogy emiatt, inkább örökletes, apukám is hamar elvesztette a fogait. Csak elég bosszantó, hogy az ép fogaimat is lassan műre kell cserélni...Kép

AdriKép
Akkor ez már tényleg bárányhimlő, nem??
Képek jóóóóók!

Na, megyek, majd este még bekukk!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Zsuzsi!Budapestiek vagyunk és szívesen beugrunk hozzátok nyáron.A 17.kerületben lakunk, ti Budán, jól emlékszem?Bálint már születésekor nagyon szép volt, és épp olyan sok haja volt, mint Szonjának.
Dorka
chopin
 
 


Móni!
Az előbb átküldtem a többieknek is a mailt, amit küldtél! Remélem nem gond!

Amúgy szivesen elküldöm mindenkinek a másikótok e-mail címét, ha hozzájárultok! (most jómegaszontam, de remélem értitek mit akartam kinyögni!) Kép

Nagyon édesek a gyerekek! Imádom nézegetni Õket! Kép

Ditta! Azt mondta a doki, hogy nem barihimlő, hanem a legyengült immunrendszerét támadta meg a herpesz-vírus! Kép

Dorka! A 17. kerületben melyik részen laktok? (Rákoskeresztúrt ismerem egy kicsit.)

Gotti! Örülök, hogy jöttél és nem amiatt, mert valami baj volt! (De szeretnék most tortát enni!) KépKépKép
Egyébként engem nem zavar, hogy ki milyen politikai beállítódású, vagy vallású, vagy nemzetiségű!

Zsuzsa! Várom ám az albumot! Ne felejts el szólni, ha feltetted!

Na, ma meg Kinga "tűnt el"! Kép Hahóóóóóó!

Most megyek a gyerkőcökért anyuékhoz. (autóval!)

Puszi, Adri
radra
 
 


Gotti! Kép
Ilyen tortákat feltenni ide... még a látványuktól is csorog a nyálam! Te csináltad őket?
Tényleg jó zsúfoltak a napjaid, pörögsz ezerrel, mint egy búgócsiga (ez bók akart lenni) Kép
Neked is köszi a hozzátápi-tanácsokat Kép , majd legközelebb megkérdem a dokit, hogy melyik konzervgyár szponzorálja Kép

Ditta! Kép
Örülök, ha nem a depi az oka. Ne haragudj, hogy felhoztam ezt a lehetőséget is, de gondoltam nem árt, ha több mindent számításba veszünk.
Egyébként én is rossz fogakat örököltem apámtól, a zománc nagyon vékony és ezért könnyen lyukad, hiába mosom sokat, de azért próbálkozom...

Dorka! Kép
Tök jó, nagyon örülök! Igen, mi Budán lakunk a 11. ker.-ben, ami nem a 17. szomszédsága, de azért közelebb van, mint Észto. Kép

Adri! Kép
Az a bizonyos album kicsit odébb lesz, majd kerítek egy kis időt... Apropó, nem tudja valaki, hol lehet időt venni (és még olcsó is legyen ám)? Kép
Hogy megy a vezetés?

Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Halihó!

Sehol senki?

Épp kiflit sütök és már érzem az illatát, úgyhogy megyek és betermelek belőle egy-kettőt! Kép

Puszi!
radra
 
 


Adri!Én itt vagyok. De Szonja nem enged írni, így majd jövök később.
No mégis enged, éppen a tükörképével beszélget.Muffint kell süssek, mert férjecskémnek annyira bejött, hogy most már rendelésre csinálom.Van dióm hozzá meg mazsolám, biztos lesz belőle valami.
Egyébként a Messengerrel tényleg az a baj, hogy ott kell lenni abban a pillanatban, amikor a másik és hát ez nehezen összeegyeztethető.Mert itt a fórumon az írást legalább félbehagyhatom ha akarom.De azért majd próbálkozunk.
Az e-mailcímemet el lehet mindenkihez juttatni, ha eljuttatod, akkor köszi szépen.
Szonja abban a korban van, hogy most egyfolytában beszél, folyamatosan, értelmetlen szavakat, tök aranyos.
A 17 kerületben a Madárdombon lakunk.
Puszi:Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok, csak eddig Bálintkám lefoglalt ezerrel. Most jött anyám "felmentő seregnek", úgyhogy szaladok a konyhába főzni, mert holnap nem lesz rá időm, ugyanis Bálinttal megyünk "csajozni", vagyis babatalálkozóra. Kép
De ha Ti állandóan sütésről, meg kiflikről beszéltek, akkor én sem tudok ellenállni a sütési ingernek.... Kép
Dorka! Örülök, hogy bejött a muffin, szerintem is nagyon kalssz dolog, elronthatatlan és mennyei fincsi... Kép
Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Zsuzsi!A babatalálkozó nagyszerűen hangzik...én is én is mennék már, csak hát a fránya influenzaveszély most visszatart.Rémes, nem történik velünk most semmi, szóval írjatok!
Dorka
chopin
 
 


Dorka!
Ez a járvány meddig tart ott? Addig ki sem mozdultok? Nem csodálom, hogy már úúúúúúúúúúúnod!
Mivel telnek a napjaid? Tudom hü. kérdés, egy baba mellett mindig van mit tenni... Kép
Holnap a közeli bevás.kp-ba megyünk páran találkozóra, dumcsizni, meg kávézni, a babák meg ismerkednek... Kép
Jövőhéten meg tervezünk egy játszóházas bulit, képzeljétek, nem is túl messze van egy műv.ház, amiben nagyon jól felszerelt baba- és gyereksarok van, úgyhogy megnézzük azt is, majd beszámolok.
A héten már volt egy 8,5 hós vendégünk, a kishölgy rendkívül édes volt és nagyon közvetlen, egyből odamászott Bálinthoz ismerkedni. Párszor belemarkolt B. hajába, mire a nagyfiú üvöltésben tört ki, kellett neki egy kis idő a felengedéshez. Kép
Szóval B.-nak is szoknia kell a korához illő társaságot, kíváncsi vagyok a holnapi napra.

Kép
Kép
denizsa
 
 


Halihó !

Látom jól elvagytok Kép / Zsuzsa, Dorka /

Én csak most gyors bekukk, hogy hogy vagytok ?
A tortákat nem én sütöttem, hamen Levike anyukája, a barátosném. Naggyon fini volt !
A mi gyerkőceinknek is kellett majd egy óra mire felmelegedtek Kép Addigra meg már jöttünk is majdnem haza. Azért jó volt kicsit dumcsizni.KépDorka egy-két babát azért még járvány idején is meglátogathattok, ha csak konkrétan nem betegek az ismerősök. Vagy nagyon nagyon "dúl" ott a járvány ? Mert akkor nem biztatlak fel.
Mi szombaton készülünk a közeli Debrecenbe beugrani, remélem nem jön közbe semmi. Csak a szokásos konyhai nagybevás. de én szeretem ( apája már kevésbé Kép )
Remélem a többiek is pihiznek, de azért jönnek a topicba is Kép

Pussz: Gotti
gottianyu
 
 


Jó reggelt!

Sajnos mindjárt el kell indulnom a suliba, úgyhogy csak este leszek!
Remélem mindenki jól van! (Itt süt a Nap!) KépKépKép

Pusszancs, Adri
radra
 
 


Zsuzsi!Úgy tudom egyébként, hogy most otthon is influenzajárvány van.Tegnap mondta a párom, hogy az unakohuga meg az unokaöccse otthon lábadozik és hogy a fél iskolájuk beteg.Szerintem nálunk ez még 2-3 hétig biztosan eltart, kedden megyünk a doktornénihez, őt majd megkérdezem.Tizenöt hónapos oltás lesz és nagyon izgulok.Azt akartam, hogy majd a doktornő kijön, de sajnos ez itt nem lehetséges, itt olatási napot jelölnek ki, mikor mindenkinek lehetősége van elvinni a gyerekét.Már előre látom, hogy Szonja az oltás után milyen sírós lesz, megbeszéltük, hogy veszünk neki valami új játékot, hátha az segít a megnyugtatásban a szopi mellett.
No majd mesélj, hogy milyen volt a babatalálkozó!!!
Napjaink:reggel kelünk, Szonja eszik, én eszem,Szoncsi játszik, többnyire kedvenc CD be, aztán táncol, 1 körül alszik, Dorka végre ehet, aztán felkel, séta, aztán játék és este hazajön az apukája, hát ennyi.
Egyébként eleinte Szonjának is mindig szoknia kellett a társaságot, nagyon csöndes volt és csak figyelt, figyelt...most meg már társaságban is egy kis kópé.
Gotti!
Igazad van, azért egy-két helyre tényleg elmegyünk, nem zárkózhatunk be,inkább csak a közösséget kerüljük.Egyébként itt most közeli ismerőseink mind meg vannak fázva.

Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!!

Gyönyörű szép napsütésre ébredtem!!!Igaz, hogy hideg van de a nasütés feldobja az embert,nem?
Influjárvány felénk is van,az oviban is nagyos sok gyerek beteg.
Képzeljétek a fogam "megmenekült" jövőhéten rendesen betömik és koronát kapok rá.
Már alig várom, hogy végezzen a összes fogammal.
Hétvégén nem jövök,mert dolgozom.
Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét kívánok!!!!!!
(Bár lehet,hogy ma még benézek)

Puszi:Móni
Kép

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a babatalálkozóról, nagyon szupi volt! Bálint nagyon jól bírta, kb. másfél óra múlva lett fáradt és nyügi, úgyhogy akkor hazajöttünk. Már az autóban elaludt és azóta is horkol... Szóval most van egy kis időm írni. A tali tényleg jó volt, a babák ismerkedtek, mi dumcsiztunk. Többen voltunk, szinte "megszálltuk" a kávézót a babakocsikkal. Ezt el kell mondjem Nektek: ilyen isteni kapuccsínót (na ezt jó magyarosan írtam) még soha nem ittam: pörkölt mandulás és fahéjas volt, sok tejjel és tejszanhabbal, szóval mennyei volt.

Móni! Kép Örülök, hogy a fogadat sikerült megmenteni! Kisfiaddal mi újság? Most nálunk is százágra süt a nap, +6 fok van, úgyhogy ha Bálint felébred, megyünk egyet sétálni.

Dorka! Kép Lehet, hogy itt is járvány van, de akkor nekem nagy mázlim van, mert nincs beteg ismerősöm (eddig). Szegény Szoncsika, majd drukkolok neki az oltás miatt. Milyen játékot kap vigaszul? Édes lehet, ahogy a zenére táncol! Nektek milyen CD-tek van? Nekünk Halász Judit és Hevesi Imi gyerekzenéink vannak, Bálint nagyon szereti őket, de Elvis-ért is rajong (jobban mint mi).

Adri! Kép Nándika hogy van? Pöttyök vannak még? Jaj mindig elfelejtem: köszönöm a mail-eket, nagyon-nagyon jól esnek és tetszenek!! Még a férjemet is fel tudom dobni velük, ha este fáradtan hazajön a munkából. Na és hogy ment a vezetés??

Gotti! Kép Jó vásizást Nektek holnap! Én is szeretek vásárolni, de nem a vásárlás kedvéért, hanem mert ilyenkor családostul kimozdulhatunk. A párom nem imád vásizni, de így ő is szívesebben jön. Képzeld, ma ő vitt minket a találkozóra a közeli bevás.kp.-ba, és miközben mi trécseltünk, ő elintézte a bevásárlást! És ez nem is az én ötletem volt, hanem ő ajánlotta fel. Úgyhogy gondoltam is, hogy sütök neki vmi finomat hétvégén. Nincs vmi ötleted, hogy mit készítsek?

Ditta! Kép Veronika meggyógyult már? Jobb már a hangulatod? Remélem a fogak inkább maradni akarnak, mint menni.

Kinga! Kép Olyan, de olyan régen hallottunk Rólad, hogy lassan már Kinga-elvonási tüneteink lesznek. De ezt Te sem akarhatod, úgyhogy kérlek írjál, mi van Veled?

Hú de sokat szövegeltem, most már lelövöm magam, még szerencse, hogy itt nincsen "lap alja"... Kép

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Kellemes hétvégét Nektek!

Most anyuéknál vagyok, és 1000 a dolgom. Valószínűleg csak hétfőn leszek. Pöttyök még mindig vannak. Kép

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok !

Tényleg gyors bekukk, mert Zitusom végre alszik, de az utóbbi három-négy napban nagyon nyügi volt nappal is és éjszaka is./ Megérezte, hogy sok volt a dolgom + fogzás !!! /
Csak egyszer bújnának már ki !

Találtam egy másik helyen véletlenül recepteket, én még nem próbáltam, de hátha valamelyikőtök kipróbálja hétvégén Kép

Ha igen, tessék majd reflektálni Kép
Kis betegeknek még gyorsabb gyógyulást kívánok !

Itt a receptgyűjt:
<!--attachment: Philadelphia_torta-373598.doc*mime_msword.gif*application/msword*25.1**Philadelphia+torta%2edoc --><center><pre>
Kép
Philadelphia torta.doc (25.1 k)</pre></center><!--/attachment-->

Pussz Mindenkinek:

Gotti
gottianyu
 
 


Egy vidító rajztanítás hétvégére:

Szigorúan 18 éven felülieknek !!

<!--attachment: kutya-373613.ppt*mime_msppt.gif*application/vnd.ms-powerpoint*72.2**kutya%2epps --><center><pre>
Kép
kutya.pps (72.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

Kép Kép

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Veronika gyógyulgat, kicsi most megint takony, köhög, láza is volt éjjel....Kép
De már valamennyire a hangulatom javul, ezt bizonyítandó, volt kedvem sütni!Kép
Csíkos kalácskoszorú:
Kép

Ezt most próbáltam először, és nagyon jó lett, bár kicsit több cukrot elbírt volna a tésztája. De így is nagyon jó lett, vajas-mézesen ettük!
(Hagy hizlaljon jobban!Kép)

Idő itt pocsék!Kép (szél, eső!)

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Gotti! Köszi a recepteket, a kutyát pláne, mert nagyon tetszett! Kép
Zitusnak kevésbé nyügis napokat!

Ditta! Örülök, hogy Veronika jobban van! Kép Atinak mielőbbi jobbulást! Megfázott vagy elkapott vmit?
A kalácskoszorú ínycsikiző Kép Ez már tényleg a jó hangulat jele.

Idő itt is brrrr, mert felhős és szürke minden, de igyekszem a jó oldalát nézni: legalább nem esik és +8 fok van, ami nem is olyan rossz.
Erről Dorka jutott eszembe: Nálatok még mindig hó és fagy van, vagy már javul a helyzet?

Ezt muszáj elmesélnem Nektek:
Tudjátok már többször írtam, hogy Bálintba úgy kell belekönyörögni 2-3 kiskanálnyi hozzátápit, mert nem rajong a dologért. Tegnap az történt, hogy (miután hasonlóan nem túl sikeres próbálkozás után) kinézte a számból a kaját, gondoltam kap ő is (persze vmi nekivalót), így megkínáltam egy kis almás körtével. Jobb híján csak úgy az ujjammal, azt mártottam a papiba és odatartottam neki. Õ meg nagy lelkesen lenyalogatta-leszopizta az ujjamról, és már kérte is a következő adagot! Így evett egy akkora adagot, mint még soha, és nem volt se fintor, se fejelfordítás. Ma ugyanezt a módszert alkalmaztam és hasonló sikerrel jártam! Úgyhogy a kiskanalat meghagyom a nagyiknak, én meg így adom neki a bébipapit, amíg belejön a dologba. Szerintetek ez nem hülyeség, ugye?

Na puszi Mindenkinek, most hív a ded,
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Szia Zsuzsa!

Köszi a dicséretet! Nem hiszem, hogy megfázás, inkább még nem gyógyult ki az előző betegségből, és most visszaesett...Kép Gondolom én! Szegény annyira taknyos, a porszívózást meg utálja!

Szerintem egyáltalán nem hülyeség!Kép Mármint hogy így az ujjadról kóstolgat! Õ még szopizik?
Mert lehet, hogy azért nem fogadta el kanálból, mert még idegen volt neki. Az ujjadat szopizni meg kicsit hasonlít a rendes szopihoz, így könnyebb neki! Majd ha már megbarátkozott más ízekkel is, nyugi, a kanalat is megkedveli! Addig csak nyugodtan kóstoltasd így!!Kép

Képet nem láthatunk rólad?? Mert Bálintot már nagyon jól ismerjük.....KépKép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Szia Ditta! Kép
Szegény Ati! Bálint is utálja az orrtisztítást, pedig még csak nem is beteg, és így alig van része benne. Egyébként B. még tényleg szopizik, és igazad lehet, hogy ezért tetszik neki ez az "ujjszopós" módszer. Kép
Majd egyszer elkészül az album is, addigis teszek fel egyet, hogy engem is "megismerjetek":

Kép
Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Gotti!Nagyon izgi a receptgyűjtemény, egyszer biztos próbálok belőle majd valamit kisütni.Egyelőre még a muffinomat tökéletesítem...Tényleg, eddig úgy sütöttem, hogy nem volt alatta papírruha.Primitív kérdés, de csak simán beleteszem a papírt majd a tészát beleöntöm és rásül és kész?Papír nélkül néha szétesik.
Ditta!Úgy tűnik tényleg múlik a depressziód, ha már ilyen gyönyörű kalácsot sütsz.
Zsuzsi!Még mindig nagyon nagy hó van nálunk, de -1 fok körül volt ma, az már egész jó.Lassan csak eljön a tavasz...Mindenhonnan óriási jégcsapok lógnak,csak nehogy valakinek a fejére essen.
Szonja is jobban ette a bébipapit az ujjamról, mint a kanálból eleinte, kis idő kell míg hozzászokik a kanálhoz.Szóval szerintem nyugodtan adhatod neki az ujjadról, csak mindig próbálkozz a kanállal is, nehogy az elfelejtődjön.
Nagyon szépek vagytok, boldog mami és baba.
chopin
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: