Új privát üzeneted érkezett!

Drága Anyapoc, kérlek, fejtsd ki, miért vagyok rosszindulatú, unintelligens és sunyi, pusztán mert nem tetszik az általad választott név, továbbá ellenérvekkel mertem elõállni a te "magyar vonatkozást" igazoló érveiddel szemben.
Vajon miért teszed közzé a néválmaidat? Nem azért, hogy kommentálják? Muszáj tetszenie mindenkinek az, amivel te elõállsz? Vagy akinek nem tetszik, hallgasson?
Persze, ki tudja, lehet, hogy én is kikelnék magamból, ha neked nem jönne be, hogy én Bács-Kiskunnak akarom hívni a fiamat Kép De az én fiamat valószínûleg nem vigasztalná, hogy csak ilyen "magamfajta alakok" sutyorognak a háta mögött.
Egyébként ha te még tinédzserkorodban sem sutyorogtál senkinek a háta mögött, akkor vagy nem ismered magad, vagy a szentek közt a helyed. Kép Az intoleranciádból ítélve viszont utóbbi nem valószínû.
Etimológia
 


Hali!

A lényeg az, az, hogy akármilyen nevet választ bárki a gyereknek olyanból már tuti vanKép


Zsanett!
Szerintem a Véghi névhez valami mély magánhangzós nevet válasszatok. A Zsadány jó, bár nekem nem tetszik.Kép
Véghi Konrád Dorián?? Ez is jól hangzik.
A MÁté, Pál, és a hasonlóan rövid nevek meglátásom szerint nem mennek a vez.névhez, mert mindkettõ rövid és mindkettõ olyan "dallamtalan". De inkább üljetek le a férjeddel és kezdjétek a Véghihez mondogatni a neveket amelyek tetszenek mert az együttes csengése is sokat dob a sikeres választáson.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!
Ez nem így van! Te is kérheted, hogy az általad kitalált név legyen anyakönyvezhetõ. A pontos tortúrát nem ismerem, de tudom, hogy létezik. Igaz, ha jól hallottam, nem mindig elég rá a 9 hónap! Kép

Etimológia,
azért valld be, hogy élvezed egy kicsit! Kép
Bács-Kiskun Kép A humorod azért jó, bár tényleg kicsit bántó! Kép

Zsanett!
Végigolvastam, szerintem a Zsadány szépen cseng. Mit jelent? Amikor én választottam nevet, akkor nekem nagyon fontos volt a jelentése. Pl. a Máté=Isten ajándéka, András=férfias, a Sára pedig hercegnõt jelent. Kép

A Zalán is jól hangzik. És most így átgondolva, nekem a Levente kicsit üti a Zsadány-t. Mit szólsz helyette az Ádámhoz?

Véghi Zsadány Ádám

Azért még lehet tökéletesíteni! Kép

Solya
solya
 
 

 
 

Sziasztok!

Lányok!

Köszönöm a segítséget!Kép A férjem szeretné nagyon a Zsadányt, a már említett gyermekkori jóbarátja miatt, én úgy érzem ezt tiszteletben kell tartani. Nekem nincs bajom a Zsadánnyal, bár jobban szeretném, ha inkább második név lenne!

A nevek, amiket leírtatok tetszenek, majd átbeszéljük!Kép
Ádám Zalán Dorián Konrád

A Zsadány régi magyar személynév, jelentése váró, várakozó. Ha belegondolok, ez igaz, mert lombik baba, és már évek óta nagyon várjukKép!

Átbeszélem a férjemmel, holnap írom a megállapodást!Kép A 30. héten vagyok, már egy pici sürget az idõ!Kép

Zsanett
Névtelen
 


SolyaKép

HÁt nem is tudom, ezt az Ádámot a Zsadány után. Kimondva egybefolyik. Zsadányádám. Nem nagyon passzol, bár ez is izlés kérdéseKép
Akkor ezek szerint a lányom lehet Túróscsusza?KépKépKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha,
lehet, ha az okosok engedik. A Dömpert nem engedték anyaközvezni! Kép

Zsanett, szerintem maradjon a Zsadány, minden mellette szól! Kép Véghi Zsadány Péter? Ez úgy hangzik, minta a Zsadány is vezetéknév lenneKép.

Solya
solya
 
 


Etimológia,
nem árulod el nekem ki vagy? Nem fogok ám árulkodni! Kép
Solya
solya
 
 


Zsanett!
Nem féltek, hogy ha Zsadány lesz a fiatok neve Zsaninak fogják becézni? Az pedig elég lányos. Az unokatesóm Gábor, Õt Gabinak becézik és gyûlöli.
Kata
kata
 


Sziasztok!

Beszéltem a párommal, marad a Zsadány elöl, mögé pedig valami magánhangzós névre gondoltunk, mert az ny betû ott a végén nagyon nyomja a mássalhangzókat!

Ötlet? Ezekre gondoltunk: Adrián, Ádám, Olivér, Ármin....
Ezek csak ötletek!

Kata!

Ezen még ne mgondolkodtunk, majd kitalálunk valamit. A Zsadány ismerõsünket nem becézik.

Zsanett
Névtelen
 


Véghi Zsadány Zsolt?
Nem magánhangzós, de szerintem jól hangzik. Ha magánhangzós követi, szerintem összeolvad, és Zsadányádám, Zsadányolivér lesz.

Egyébként örülhetünk, mert van egy ismerõsöm, aki mozambiki, és
Rafael Salvador Mendez Pereira Da Costa Cabral-nak hívják. Magyarországon csak én tudtam megjegyezni a teljes nevétKép
Névtelen
 


Etimológika

Ne adj a számba olyan szavakat,amelyek el sem hangzottak.Nem írtam olyat,hogy sunyi és rosszindulatú vagy.De elgondolkodtató.Ezek szerint te ismered legjobban magadat!KépÖnkritikád is van,ez megnyugtató.
Mondtam,hogy semmi bajom a kritikával és azért írtam le a "néválmaimat",hogy kommentálják.Nem kell,hogy mindenkinek tetszen.Minthogy nekem sem tetszik minden név.A te stílusoddal viszont csak azt éred el,hogy senki nem fog adni a véleményedre.De azt hiszem,te nem is ezért nyílvánítod ki,hanem inkább élvezetbõl.De ez a te dolgod.Ja,és nem a véleményeddel van baj,mint ahogy már írtam,hanem a stílusoddal.És ez nem intolerancia,legfeljebb érzékenység.De ez meg legyen az én bajom.
Egyébiránt bármennyire is vicces, a BÁcs is egy személynév.Sõt,érdekes,hogy a Szabolcs is egyik megyénk,mégis sok gyermeknek ez a neve.KépÉs a Szatmár mint személynév is régebbi keletû,mint a megye neveKép
És bármilyen hihetetlen,én tényleg nem suttogtam senki háta mögött tini koromban.Akár fonhatod is a glóriát a fejem fölé!Kép
Tudod mi a szörnyû?Ha nem lennél ilyen,egész értelmesen el lehetne veled vitatkozni.Kép
Sajnálom,hogy ilyen vagy!

anyapoc
 
 


én csak azt nem értem, hogy lehet vadidegen nõkkel egyeztetni a gyerek nevérõl ahelyett, hogy ez a férj-feleség kettõs döntése lenne. mi még a rokonokat sem kérdeztük meg, nemhogy félismerõsöket. ez egy család legbelsõbb magánügye. amúgy van két kedvencem, mindkettõ hivatalosan anyakönyveztethetõ: Orália, Kandida
Névtelen
 


Kata!

Hogy jött neked a Zsadányból a Zsani? Két külömbözõ név. Max a Zsadit tudom elképzelni becézésnek.Kép A Gabi meg unisex név és megszokás kérdése. Egyik haveom is utálta, ha Gabizzák, de a legeslegjobb barátaitól elfogatda és az õ szájukból másképp hatott. Na meg a fiam is Gábor és annyiféleképpen van becézve hogy még. A Gábristól kezdve a Gabcsin keresztül a Gabiig, na és persze Gáborként is emlegetve vanKép
Ezzel szemben akkor a Viktor nevet se adja senki a fiának. Arról elõbb jut eszembe a Viki, mint a Zsadányról a ZsaniKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha!

A Zsani az én vagyokKépKép!

Vlóban igazatok van, egy kicsit egybeolvadnak a magánhangzóval kezdõdõek.

Van ötletetek a Zsadány mögé??
A Zsolt az jó lenne, csak már lesz Zsolt unokatestvére a babának, így az nem lenne túl jó!

Zsanett
Névtelen
 


A Zalán, Dorián, Benedek, mÁRTON, kORNÉL, kOLOS, Zsombor.

Ezek csak tippek.

Zsanett
Névtelen
 


Bulcsú?
Névtelen
 


ZsanettKép

Bulcsú a sógorom neve is. Szerintem Zsadány Bulcsú nagyon jól hangzik és attól sem kell félni, hogy minden második gyerkõcöt így hívnak.

Egcsi
egcsi
 


Egcsi!

Nekünk is tetszikKép

Zsanett
Névtelen
 


Sziasztok!

Korábban párszor már hozzászóltam a témához, újabban viszont inkább csak olvasgatlak titeket.
Már kifejtettem párszor a véleményemet, de tömören csak ennyi: rengeteg szép név van, és minden név másképp hat a különféle vezetéknevekkel. Ami az egyikkel furcsán hangzik, a másikkal nagyon szép lehet. Na, ez volt a tömör, most jön a részletes KépKép

Nem értem, miért kell ledorongolni a másikat csak azért, mert valaki nem adná az adott nevet a gyermekének.
Szerintem fontos az, hogy adott vezetéknév jellegéhez illeszkedjék a keresztnév.

Nem akarok senkit kritizálni, nem ebbõl a célból fogok idézni.
Cili:
"Ez az ismerõsömnek 3 lánya van, a legidõsebb Lolita, a középsõ Lara ( így, u nélkül), a kicsi meg Léna! Ez is elég durva szerintem! A anyuka meg Hilda !"

Töredelmesen bevallom, van családomban Larisza, aminek Lara a becézése. Orosz név, sirályt jelent, és van Larisza nevû görög város is. És világéletemben borzasztó irigy voltam rá, hogy miért nem nekem van ilyen szép nevem. Akárhol kell bemondanom a nevét, szinte mindenhol rácsodálkoznak, hogy milyen szép.
És bizony, nekem a Léna is nagyon tetszett és tetszik, ebbe talán besegített az Omega együttes egyik száma is. Egyiket se érzem se csúnyának, se durvának, csak azért, mert nem a honfoglaló magyarokat nevezték így.

Ezek mellé persze hozzáteszem azt is, hogy a vezetéknevem szláv eredetû, ami mellé pl az Ildikó nem illik, egyszerûen furcsán hangzik, mint ahogy sok más név is. Viszont nagyon jól illik hozzá a fent említett két orosz eredetû név.
Ezzel ellentétben a férjem tipikus magyar vezetéknévvel rendelkezik, ami mellé meg ezeket nem fogjuk választani, mert kicsit szerencsétlen hangzást adna.

Szóval a feladat megvan, nem könnyû választani, de azért sikerülni fog.

Tinka
tinka
 
 


Zsanett!

Miért kell a Zsadány mellé még egy név? Szerintem szép így magában is. De ha mégis kettõt akartok, akkor az egyik lehetne valami kevésbé különleges, hátha késõbb nem tesztik neki a Zsadány. Pl. Véghi Zsadány Márk?

Kata
kata
 


Bocsi! Az elõbbi "tetszik" akart lenni.
kata
 


Miért pont Márk?
Névtelen
 


Sziasztok!

Megtudná valaki írni, hogy milyen könyvben vagy egyéb formátumban vannak azok az utónevek összefoglalva, melyek nem szerepelnek a "hagyományos" naptárakban.
Gondolok pl. a Konkordia, Brendon és hasonló "különlegesnek" számító nevekre.
Segítségeteket elõre is köszönöm.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Az origon a nõi lapozóban van utónévköny, teljesen olyan, mint a könyvi forma.

Zsanett!

Tetszik a Zsadány!Kép
zsuzsii
 
 


Zsani köszönöm, de azt már néztem és semmi extra:-))
Névtelen
 


Sziasztok!

Furcsa dolgok ezek! Mikor a kislányomat /Virág/ megszültem - holnap lesz 5 éve - egy lány a kórházban nem tudta, hogy én vagyok az anyukája, csak hallotta, hogy született egy Virág nevû kisbaba. Elkezdte szapulni Nekem a "szülõket", hogy milyen név ez és így kell leélnie szegény gyereknek az életét. Akkor még nem szóltam, hogy rossz helyre mondod anyukám, hanem megkérdeztem tõle, mi lesz az õ babájuk neve. A fiú névre nem emlékszem már, de ha lány lett volna akkor Amarilisz Gyémántka lett volna. Nem akartam elhinni, és a végén kibukott belõlem, hogy még szerencse, hogy a mi kislányunk neve Virág. Majd elsüllyedt szégyenében!Kép
Tulképpen Nektek tetszen a gyerek neve, mert ti mondjátok ki naponta többször és ti lesztek ott velük, ha esetleg csúfolnák õket. Persze fontos a vélemény, de nem fogtok olyan nevet találni, aki mindenkinek megfelel.Kép

Zsanett
Nekem nagyon tetszik a Zsadány! Tényleg nagyon különleges és minél többször mondom ki, annál szebben hangzik!Kép

Banett

Kép
banett
 
 


LÁnyokKép
Mit szóltok ahhoz a névhez, hogy Bendegúz? Nagyon durva?

Krissi
krissi
 
 


Miért lenne durva?
Névtelen
 


Krissi!

Nekem 3 Bendegúz ismerõsöm van és teljesen jófej névnek tartom.Általában Bendi-nek becézik.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Sziasztok!
Zsadány telitalálat! Még sose hallottam, de szupi név!!!!
Bendegúz is hibátlan Kép
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Jaj, de jó! Ezen morfondírozok. Mert az olyan jól rímel, hogy aszondja Bendegúz, a kis gézengúúúúúz!

A Zsadányt itt olvastam elõször. Egyelõre ízlelgetem. Kezd tetszeni...

Krissi
krissi
 


Nekem nagyon tetszik a Bendeguz, ket ismeros is adta a fianak. Az egyik masodik nevnek, hogy legyen egy "normalis" is melletteKép. A masik viszont meselte, hogy sokaknak nem tetszik, azert kalkulald bele.

-Afonya

ui: nekem mindig a kedvenc konyvem, az "Indul a bakterhaz" jut eszembe rolaKép
afonya
 
 


ÁfonyaKép
Nekem is onnan tetszett meg! Imádom a filmet! Mondjuk, a könyvet nem olvastamKép

Csak a csúfolásos része aggaszt, de eddig még nem jöttem rá, hogy lehetne csúfolni. Mi is két nevet szeretnénk a gyerkõcnek, így majd választok valami normálisat is. Mondjuk a ZsadánytKép

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok!

Most vagyok a 35. héten, már jöhet a baba! KépA Véghi Zsadány idáig biztos, csak mi is azért szeretnénk még egy nevet, hogy ha Neki nem tetszik, választhasson, és annak valami kevésbé különlegesre gondotunk!

Kornél, Dorián, Bulcsú, Milán, Mártonon gondolkozunk. Leginkább ezek közül is a Dorián, a Márton, és a Milán, de még abszolút lehet mind!Kép Mit gondoltok??

A Bendegúz nekem is nagyon tetszik!KépKép

Zsanett
Névtelen
 


Voks: Márton Kép
Solya
solya
 
 


ZsanettKép

A Márton, Milán szuper jók!!

Krissi
krissi
 
 


Márton lesz akkor, úgy néz ki:

Véghi Zsadány MártonKépKép

Zsani
Névtelen
 


Zsanett

Nagyon jól választottatok!Kép
Nekem is nagyon tetszik a Márton, a Zsadányról már följebb leírtam a véleményemet: tuti jó!
Sokáig küzdtem, hogy a második gyerkõc Márton legyen, de végül lány lett a baba.
Zsadány: a férjem nagyon kritikus a neveket illetõen, de ez a név még neki is tetszett!Kép Ez aztán tényleg nem semmi.Kép
Dorián: A szomszédunk kisfia, most már 13 éves, Dorián. Nagyon illik rá és nem is olyan furcsa. Nem csúfolják és nem becézik sehogy.

Banett

Kép
banett
 
 


Sziasztok!

Banett: KépKépKép

Lányok!

A jövõ héten, 37., be kell feküdnöm a kórházban, meg lesz Véghi Zsadány Márton!Kép Ez maradt a végleges, mi a Zsadányt fogjuk használni, õ majd eldönti.Kép

Majd lesznek képek!Kép

üdv,

Zsanett
Névtelen
 


Zsanett!
Szerintem jól döntöttetek! Kép
De miért kell befeküdnöd?
Solya
solya
 
 


Zsanett, és mi van, ha mégis kislányotok lesz??? Kép Lánynévvel nem is készültök?? Nekem végig fiút mondtak, aztán útközben leesett a kukija Kép Én is csak fiúnévvel készültem, erre az szülõasztalon kellett kitalálnom egy lánynevet! Kép Vgyázz vigyázz!!! Kép
Névtelen
 


Solya!

kösziKépKép
A placenta elkezdett elöregedni, valószínûleg már csütörtökön megismerhetjük a babánkat!Kép

Pocok!

Köszi az infót, errõl még nem beszéltünk a dokival, most már legalább tudom!Kép

A lánynevünk egyértelmûen Dorina!Kép Bár tényleg kisfiúnak mutatta magát, de kitudja!Kép Nagyon tetszik ez a név, nem is volt kérdéses, egy kicsit emiatt is gondolkoztunk, mikor mondták, hogy fiú, hogy Dorián legyen a második neve. De Márton lesz, ha minden úgy alakul, ahogy számítunk rá....

Majd bemutatom Nektek Zsadányt (vagy Dorinát)!Kép

Zsanett
Névtelen
 


Zsanett!
Nagyon szorítok neked, hogy minden ok legyen és megy a drukk!
Nagyon várom már a képeket a babátokról. Akár Zsadány, akár Dorina! KépKépKép

Banett

Kép
banett
 
 


Sziasztok!
Szerintem a legelso valtozat, a Veghi Zsadany Levente a legjobb. Kivancsi lennek melyik mellett dontottetek.
Az en kislkanyom 21 honapos, es Lilla Maria Herlingernek hivjak, de Szeintem az o neve magyarosan szebben es dallamosabban hangzik, Herlinger Lilla Maria.
Névtelen
 


Sziasztok!

Május 22-én megszületett kisfiúnk, Véghi Zsadány Márton, 2780 gr és 48 cm. Képek a Véghi Zsadány néven itt a fotóalbumban. Egyébként jól vagyunkKépKépKép

Pussz: Zsani
Névtelen
 


Szia Zsanett!Kép

Óriási gratula!!! Megnéztem ám a pici fiad!ZsadányKépKépKépKép Nagyon aranyos és milyen pinduri!!!Kép Milyen szöszke kis buksija van! Hol szültél? Milyen volt a szülés? Hogy vagytok most? Látom egy picivel elõbb érkezett, de semmi gond nem volt? Mesélj el mindent!

Szia Banett

Kép
banett
 
 


ZsanettKép

Gratula a fiúcskához!

Egcsi
egcsi
 


Sziasztok!

Nem volt semmi gond, nagyon hamar meglett a fiúcska, egészséges, már lassan 1 hónapos, és 2780-ról feltornázta magát 3500-ra. Eszik mint egy gép!Kép Tényleg kis szõke, mint az apja..Kép
A Margitban szültem, +-ak atapasztalataim ottanrólKép

Zsani

Majd még írok..Kép
Névtelen
 


Sziasztok!
A 32. hétben vagyok ikerterhes. Gõzöm sincs fiúk leszenek-e vagy lányok, vagy esetleg vegyesen Kép) Nem nézettem meg. Kértem a dokit, hogy ha õ látja, akkor se mondja! Nem mondta, szóval meglepi Kép))))))
Még nem igazán gondolkoztunk a férjemme neveken. Illetve igen, csak ami neki tetszik az nekem nem, ami meg nekem az neki nem.
Van valami ötletetek, hogy a Fogas vezetéknévhez milyen tuti jó 2 név illik? Magyar nevekben gondolkozunk, és nem ártana, ha a 2 illene egymáshoz! 2 fiú, 2 lány és 1 lány 1 fiú név kellene.
Nekem a Levente, Etele tetszik nagyon de a férjem utálja az Etelét. A Leventéhez meg mi megy még ami hangzásban is hasonló? Vagy lánynevek közül Csilla és Lilla, de a Csilla nem tetszik neki Kép((( Megõrülök a férjemtõl! Ez válóok! Kép))))
Köszi a segítséget
Fogasné Bayer Emese
Névtelen
 


Nézz be a itt a társalgóban a gyermekek/gyermeknevelés/ikrek topicba!!!!!!!

ÜdvKép
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: