Új privát üzeneted érkezett!

Rjulihoz hozzószólnék még annyit, mert az ötlet szerintem nagyon jó!

Esetleg tévébe bejutni, mondjuk kereskedelmi csatorna déli baba-mamás műsorába???

Süti
süti
 
 


Sziasztok!

Szipola!
Pizzarendelés: hihiKép Nekem akkor is tetszik, bár erre a gyakorlati részre még nem is gondoltamKép

Anita!
Egy 5 hónaposnak a 10 dkg szuper!!!! Még nem is vagytok fél évesek, de már bőven dupláztátok a súlyt!! Büszke is lehetsz magadra, és kívánok még nektek sok-sok örömteli szopis hónapot!!!

Timi!
Lehet, hogy büfiznie kell. Megpróbálhatod megbüfiztetni, esetleg pozitúrát, cicit váltani.
Érzékenység: hát, az lehet a rángatástól is, vagy attól, hogy nem tökéletesen van rajta a cicin.
Szájpenészetek nem lehet?

Rjuli!
Igen, jó lenne, ha ligás anyag lenne a kismama-csomagban, csakhogy azért, hogy bekerülj a csomagba, azért fizetni kellKép És a ligának sajnos nincs erre pénze, sőt a kiadványok pénzbe kerülnek, mert abból tudunk új füzeteket nyomtatni.
Védőnőknél szerintem sokan próbálkozunk, legalább a rendelőbe kirakni a szórólapot, meg szerencsére van védőnő is, aki rendszeresen vásárolja a füzeteket, és azt adja a kismamáknak.
A Szoptatásért Magyar Egyesületnek van ingyenes kiadványa, amit pl. az István Kh-ban megkapnak a mamák. Ez nem kerülne semmibe az intézménynek, csak el kellene érte menni az egyesülethez, de sajnos így sem érdeklődik túl sok kh. irántaKép

Pele
pelcsi
 
 


Pele: köszi, akkor azt mondod ne aggódjak? Tudod az a fura, hogy olyan furán szopizik mostanában. Húzgálja a cicit ,olyan mintha nem lenne benne.De mikor megnyomom azért jön belőle...Mostanában mintha a jobb mellem jönne be neki. Miért lehet?tegnap este azért még adtam neki egy kis fagyasztott tejcsit és 40-et megevett belőle, bár azt is immel ámmal. De csak kíváncsi voltam mennyire éhes még. Többet nem adok most neki, igenis szívja ki a ciciből. Eddig kitudta, akkor most is, Nem? De sajnálom, mert olyan nyűgi közbe.


Anita
anita77
 
 

 
 

Pele,

A rángatás csak mostanában van, eddig nem volt, akkor mitől érzékeny? Lehet olyan rejtett probláma amiről nem hallottam még?
Szájpenészünk nincs az tuti.
A cicin jól van rajta, pont hogy ő rángatja le magát.

Timi
Timi
 


Sziasztok!

Pele,
Küldtem mailt...

Szipola,
Nagyon tetszik a profilodban levő kép!!! :-)

Amcsi
Amcsi
 


Pele, a baba 3,5 honapos.
Ericmama
 


Sziasztok!

Hát éppen ez az, Dani napi ötször kér kaját, hat hetesen, az éjszakát átalussza. Így viszont kevés volt a tejem, tehát maradt a nappali három óránkénti ébresztés, így kijön a napi 6 szopi. Csak az a baj, hogy szinte mindig nehezen alszik vissza, így nagyon sokszor csak fél-egy órát alszik, és szegényt borzasztó nehéz életre kelteni, mert még aludna. Most is fél 10-kor evett, nézelődés és sírdogálás uután fél 12 után sikerült elaludnia, úgyhogy 35 pperc alvás után kelthetem is...? Kép Kép

Pindur
pindur
 
 


Pindur,

ha fel 10kor evett Dani, akkor amikor mar lattad, hogy mindjart elalszik fel 12kor szoptasd meg.

En is igy csinaltam Simcivel, mert igy siman aludhatott meg 3 orat. 3,5 oranal tovabb en sem hagytam aludni nappal. Meg is latszik az eredmenye, majdnem 10 kg es 6-an lesz 10 honapos. persze ezt ugy mondom, hogy o a 2. gyerkoc. Az elsonel sanos en sem igy csinaltam. Annak is meg lett sajnos az eredmenye, amit ma is nyogunk.

gabomamo
gabomamo
 
 


Gabomano,

köszi a választ! Majd figyelek erre is, amit javasoltál. Mi volt az első gyerkőcnél, és főleg, milyen következményei lettek?

Pindur
pindur
 
 


Pindur,

az volt Jazminnal, hopgy sajna nem igy csinaltam en tapasztalatlan. Kivartam szepen a 3 ill. a 4 orakat. Nem is tudom, hogy lehettem ilyen b..rom. Meg babanet sem volt akkor nekem. Nagyon rosszul fejlodott, igyaz kicsi sullyal is szuletett, 1980 g. Most is nagyon rossz evo, igaz most volt volt 1 szivmutetje, varom a csodat hatha megindul, mert ez is okozhat etvagytalansagot. De ha az elejen 1 kicsit jobban gyarapodott volna, akkor nem lenne ilyen nagy a lemaradas. Most ugy allunk, hogy Jazmin aki 25 honapos 8,8 kb, Simon aki 10 honapos, kb. 9,8 kg. Szerintem az aa elso 2-3 honap az nagyon fontos. Meg ha nem is lesz kesobb jo evo a baba, akkor is jo alap, ha sokat szopizik az elejen. Igaz jazmin szopizni sem szeretett, de azert 6 honapos koraig kizarolag szopizott, a hozzatapival meg rosszabbul fejlodott. Na jol van nem akarlak untatni, kerdezz meg ha erdekel.

g.
gabomamo
 
 


Sziasztok!
szerintetek az igaz, hogy császármetszés után később történik meg a belövellés? A barátnőm szombat este szült császárral. A gyerek egész nap tátog és keresi a mellet, és szabályosan megtámadja, amikor az közelít feléje:-))).Egész nap bőg, és a leány nem tudja sem hordozással, sem simogatással, csak mellezéssel megnyugtatni. Miután sokat szopik, rengeteget hány (bukik?). Azt mondták a nővérek, nem szopjon olyan sűrűn, és olyan sokáig, max.10-15 percig, mert mire megjön a tej, szét lesz cincálva a melle. Ti mit szóltok ehhez? Nekem a bébimmel nem volt ilyen gondom, de ha logikusan gondolkodom, egy kicsit furcsa.Ti mit javasolnátok neki? Nagyon fáradt szegény. Tudnátok gyorsan segíteni? Holnap megyek meglátogatni. Köszönettel, Páfrány
dlilla
 
 


Sziasztok!
szerintetek az igaz, hogy császármetszés után később történik meg a belövellés? A barátnőm szombat este szült császárral. A gyerek egész nap tátog és keresi a mellet, és szabályosan megtámadja, amikor az közelít feléje:-))).Egész nap bőg, és a leány nem tudja sem hordozással, sem simogatással, csak mellezéssel megnyugtatni. Miután sokat szopik, rengeteget hány (bukik?). Azt mondták a nővérek, nem szopjon olyan sűrűn, és olyan sokáig, max.10-15 percig, mert mire megjön a tej, szét lesz cincálva a melle. Ti mit szóltok ehhez? Nekem a bébimmel nem volt ilyen gondom, de ha logikusan gondolkodom, egy kicsit furcsa.Ti mit javasolnátok neki? Nagyon fáradt szegény. Tudnátok gyorsan segíteni? Holnap megyek meglátogatni. Köszönettel, Páfrány
dlilla
 
 


Sziasztok!

Anita!
Szerintem a világon semmi szükség nincs pótlásra. Vannak időszakok, amikor a babák rángatják a cicit, látszólag minden ok nélkül, mert pl. szopiznának is meg nézelődnének is, aztán a kettő nem megy együttKép Persze, hogy jön a tejci, ha megnyomod a cicid, hiszen te is tudod, hogy a mell sosem üres. Biztos, hogy elég Robókának, bízz magatokban, hiszen eddig is olyan klasszul csináltatok mindent!!!

Timi!
Lehet, hogy nálatok is azért van a rángatás, mint amit Anitának írtam: cicizne is meg nézelődne is.
Érzékenység: alkatilag is lehet érzékenyebb a cici bőre, de azért mostanra illett volna hozzászoknia az igénybevételhez, ha jól van mellen a babád. Gombás fertőzésre utalhat az is, ha a bimbó bőre fényes rózsaszínű, esetleg fehér lepedékkel. Van, amikor a baba szájában nem is látszik a gombatelep.

Amcsi!
Előbb-utóbb eljutok a megválaszolásig is...Kép Igyekszem!

Ericmama!
Van, akinél ilyen "mellékhatása" van az oxitocinnak. Azért kérdeztem, hogy mennyi idős a baba, mert ha még picike, akkor van rá remény, hogy idővel, ahogy a tejleadó reflexre már kevésbé lesz érzékeny a szervezet, elmúlik ez a kellemetlen tünet.

Pindur!
Abszolút egyetértek gabomamoval. Ha nehezen alszik vissza, akkor rakd cicire megint, amikor sír. A 3 órákat nem kötelező betartani, lefelé bármennyit eltérhetsz tőle. Így akár a 12 evés is kijöhet, és még jobban is fog aludni a babád.

Páfrány!
Nem, ez egy régi tévhit még abból az időből, mikor a csaszis mamákat elkülönítették a babáktól, sokkal később kapták csak meg őket, de akkor is csak kötött időben, hiába volt a hüvelyi szüléseseknek már rooming-in. A tejtermelés beindítója alapvetően a lepény eltávozása, az pedig a császárnál ugyanúgy megvan, mint a hüvelyi szülésnél. Általánosságban azt mondhatjuk, hogy a szülés után 36-72 órával történik meg a tejbelövellés, szóval ő még ebben bőven benne van! (Egyedüli kivételek a cukros mamák, ott lehet +24 óra eltérés.)
Amit a babája csinál, az teljesen normális!! Épp a tejtermelés beindításán dolgozik!! Ilyenkor cici, cici és cici a megoldás! Ha jól van mellen a baba, akkor nem cincálja szét a cicit, akármeddig és akármilyen sűrűn szopjon is. És ezek szerint, ha bukik, akkor mégiscsak jutott valami tejhez, nem?
És fontos, hogy ne max. 10-15, hanem MIN. 25 percig legyen mellen egy-egy alkalommal, de az is normális, ha akár egy órán át is cicizik.
Szóval nyugtasd meg, hogy minden nagyon rendben van!

Pele
pelcsi
 
 


Páfrány,
én csak a saját tapasztalatomról írhatok, de mellettem a kórházban a császáros csajszinak, aki egy nappal később szült, mint én, ugyanakkor lövellt be a teje, mint nekem, tehát hamarabb, pedig én normál úton szültem (nekem 3, neki 2 nap kellett). Nem tudom, hogy ez csak ritka kivétel volt-e, de a többi anyukánál is azt láttam, hogy a császárosoknak is kb. 3 nap kellett (összesen négy császárossal álltam kapcsolatban).

Nekem is azt mondták, hogy csak 10 percig szoptassak az elején, de én olvastam már előbb is ezt a topicot, és az lll-es füzeteket is, ezért nem korlátoztam az időt, Gabikám egy órákat töltött cicin már rögtön a kezdetektől, úgy három óránként. Ha helyes a mellretétel, nem szabadna szétcincálódni a cicinek, nekem is csak kicsit érzékenyebb volt az udvar a szokásosnál, mert hát azért nem volt hozzászokva a nagy igénybevételhez, de ennél komolyabb sosem volt. Ha beindul a tejci, akkor nagyon jó az érzékenységre, ha anyatejjel bekeni.

Remélem azért még más is ír rajtam kívül, én csak ennyit tudtam tanácsolni. Barátnődnek üdv, és kitartás!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Pele,
ugyanakkor írtunk, sőt megelőztél, örülök, hogy egy hozzáértő is válaszolt.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Pele,

En is erre tippeltem, de jo ha egy szaki megerositt Kép
Nem tudom peldaul ha megjott neki a menstrie, talan akkor megvaltozik.

Koszi nagyon szepen,
Ericmama
Ericmama
 


Sziasztok!

Visszaolvastam a topikban, és látom, hogy készségesen segítenek itt azok, akiknek van tapasztalatuk szoptatás ügyben.
Én is segítséget szeretnék kérni, illetve tanácsot, javaslatot ha esetleg volt valakinek hasonló problémája.
Hat hetes kisfiam nagyon mohón szopizik, nagyon sok levegőt nyel, és túl nagy mennyiséget is eszik. Ez azért probléma, mert természetesen a gyomra nem tudja befogadni ezt a nagy mennyiséget, és szoptatás után kijön belőle a felesleg. Szoptatás közben többször büfiztetem, ennek ellenére mégis sokat bukik. Ez eléggé megnehezíti a napjainkat, mert a két szoptatás között nem tud aludni a feszülő gyomra miatt, csak sír és nyöszörög, bármit csinálunk vele, semmi sem jó. Kép
A védőnő azt tanácsolta, hogy ne adjak neki 3 óránként enni, (kisfiam igényelné) próbáljam meg kihúzni az időt, hogy minél jobban kiürüljön a gyomor a következő szoptatásig. Próbáltam, eredmény semmi, ezzel csak annyit értem el, hogy teljesen kisírta magát, mert nem kapott csak fél órával később enni. Ez senkinek sem jó.
A gyermekorvos azt javasolta, hogy adjak neki amikor csak kér, de vegyem el tőle a cicit, 5 perccel hamarabb a szoptatás befejezése előtt. Ezt azért nem látom jónak, mert úgy tudom, hogy a babának "szüksége van" arra, hogy a szoptatás végén picit megnyugodjon, és élvezze az anya közelségét.
Éjszaka egyébként jól alszik, van, általában csak 1x eszik, de nem ritka,hogy átalussza az éjszakát.
Végképp tanácstalan vagyok, nem tudom mikor cselekszem helyesen, úgyhogy ha tud valaki valami megoldást kérem írja le :-)

Köszönöm a segítséget!
ritee
ritee
 


ritee!

Nagyon jó, hogy szopi közben is többször próbálod büfiztetni, persze, ha tolerálja! Még annyit tehetsz hozzá, hogy egyrészt megpróbálod szinte függőleges pozícióban szoptatni (hátradőlsz egy fotelben és úgy rakod a melledre, hogy szinte függőlegesen "álljon" a babád), de mindenképpen a feje, hasa magasabban legyen, mint a lába, csípője. Én azt is megpróbáltam, hogy amikor egyértelmű volt, hogy most egy jó nagy adag levegőt is nyelt, még akkor rögtön függőlegesbe hoztam és megbüfiztettem. De, mint mondtam, ezt nem biztos, hogy minden baba tolerálja, mert akkor egy sok levegőt nyelő babánál úgy nézne ki a szoptatás, hogy kis szopi, büfi, kis szopi büfi. Ha sír emiatt, akkor inkább ne büfiztesd meg minden levegőnyelésnél, csak pl. ciciváltásnál, vagy ha már látod rajta, hogy megnyugodott annyira, hogy ne vegye zokon, hogy leveszed egy picit a ciciről.

Másrészt, próbáld mg masszírozgatni a kis hasát az óra járásával megegyezően, nyomd fel a kis lábait a hasára, fektesd hasra keresztbe lábadon és úgy masszírozd a hátát a popsijától a nyakáig fel, vagy tartsd az alkarodon hasonfekve, ahogy a hasfájósokat szokták!

Kitartás! Pár hét és belejön a bélrendszere is és ő is és akkor nincs több hasfájás! Kép
Hál' Istennek ez nem tart örökké. Ez lebegjen a szemed előtt! Kép
Menta
menta
 
 


Ritee!

Nagyon szuperül csinálod!
Itt van pár kép a hasmasszázshoz:

Hasmasszázs

Sírás és hasfájás ellen is jót tehet az, ha hordozókendöben magadra kötve hordozod.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Én is császárral szültem, nekem is a 3. nap lövellt be a tejem, de én nagyon megszenvedtem, mert iszonyatosan bekeményedett az egyik mellem. Csak elég fájdalmas masszírozás árán indult meg rendesen. Hamarosan ismét szülni fogok, valószínűleg császárral. Szeretném megkérdezni, hogy milyen homeopátiás szerrel lehet ezt elkerülni, és milyen dózisban kell szedni.

Előre is köszi,

Kata
Kata
 


Kata!

Cicire a babát, cicire a babát és harmadszor is cicire a babát. Ennél jobb gyógymód nincs. Kép

Ildi (2 császár után)

Ildi
pildi
 
 


Kata,
csatlakozom Ildihez. De a http://www.nandu.hu oldalon a homeopátiás szereknél megtalálsz mindent, ami a szüléssel, szoptatással kapcs. első napokban szóban jöhet.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

A már lefagyasztott anyatej kiolvasztva meddig bírja? (költözés miatt ki kell vennem mindet és anyu kérné a kávéjába)

Kép
szipola
 
 


Amcsi!
Köszi! Kép
Nekem is tetszik nagyon! Kép Kép

Rólad viszont nincs kép...
Kép
szipola
 
 


Menta, Beszti!

Köszönöm a gyors válaszokat, kipróbálom a tanácsokat, hátha bejön.
Minden jót kívánok nektek!:-)

Üdv.
ritee
ritee
 


Pele,

Köszönöm a válaszokat, szerencsére nem látok semmi gombásodásra utaló jelet.

Timi
Timi
 


Hahó!
Még egy kérdés:
Borsa mostanában nem nagyon akar kakilni.
Pénteken kakilt utoljára, ez ugye 5 nap.
Viszont rengeteget pisil. Állandóan "két kiló" a pelusa. Tudom, hogy 10 nap a határ kaki nélkül, de mégis olyan furcsa az egész, hiszen azelőtt minden nap kakilt, vagy akár többször is naponta...
Ha kakil, akkor nagyon krémszerű, és igazán büdi dolgokat, sokat és látszólag nehezen megy neki.


Pele, vagy valaki!
Nagyon várom a választ, a kiolvasztott anyatejre is, mert mindkét ügy itt van a nyakamon Kép

Előre is köszi!

OFF: szombaton költözünk és egyelőre nem lesz net
Mi a fenét kezdek szopis fórumok nélkül? Kép Kép
Ráadásul kezdünk a hozzátáplálással, hogy lesz, ha valami kérdésem lesz? Kép Kép
Jáááááj!
szipola
 
 


Szipola kedves, amíg nem jön profi a közelbe, érd be velem:
1.) kiolvasztott anyatejet azonnal fel kell használni. visszafagyasztani szigorúan tilos! ha kajába rakod és fel is forralod benne, akkor 2 óra hűtőben, 1 hűtőn kívül.

2.)Kaki-ügy: ha már nagyon aggódsz, akkor a kakinyerési praktikák következő sorrendjét javasalom, ha az egyik nem vezet eredményre, menj tovább:

1. masszázs, lehetőleg meleg ülőfürdő után. két oldalt a köldökétől kifelé körkörösen maszkáld, nálunk nagyon bevált, + imádta.

2. paraffinolaj, gyógyszertári, 1 mokkáskanál kaja után, nem szívódik fel , ne aggódj, csak belsőleg síkosítKép.

3. hőmérőzés (ez is nagyon hatékony, rengeteg vazelint rá)

4. kúp (paraffinos), én csak végső esetre ajánlom

5. gyerekorvos, ha már semmi nem használt, de szerintem az első 3-ból valami fog.

6. a hozzátáplálást ne reszelt almával kezdd, ha Borsa hajlamos a székrekedésre, inkább őszibarackkal, az lazít, lehet fagyasztva kapni, fincsi.

Ha gáz van, hívj felKép.

puszi,
matska
matska
 
 


Ericmama,
a fent említett mama szedjen 3x1 B6 vitamint, nagy valószínűséggel megszünteti a problémát, recept nélkül kapható, a babára nincsen károsító hatása.

matska
matska
 
 


Matska!

Méláztam választ Neked! Kép
szipola
 
 


Sziasztok!
Kisfiam 15és fél hónapos. Már egy ideje csak reggel és este szopizott, abszolút nem igényelte napközben, éjszaka meg aludtKép! Most viszont néhány napja hajnalban (4-5 körül) felébred, és szopizni szeretne. Ezzel nincs is semmi baj, nagyon szivesen megszoptatomKép. A gond az, hogy amióta hajnalban is kér, azóta minden szopi alkalmával sokkal erőteljesebben és hosszabban szopizik, és azóta nekem nagyon fáj a mellem. Már a legapróbb érintés is nagyon fáj, szinte a sirás kerülget szopi közbenKép. Ma a hajnali szopi után még véres is volt egy picitKép!
Tudna nekem valaki segiteni, hogy mivel csillapithatnám ezt a fájdalmat? Illetve, hogy miért lehet ez?

Köszi
Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Ajjaj, Banyóci! A vérzéssel vigyázz! Véres tejet nem szopizhat a babád, én úgy tudom.
Nekem is volt ilyen problémám, és a kórházban írtak rá krémet. Fogalmam sincs, mi a neve, valami gyógyszertári, amit úgy kevernek ki.
Van, aki Garmastant használ.
Sokaknak beválik, ha anyatejjel kenik be a bimbót szoptatás után.
A melled fáj egyébként vagy a bimbó?

Egyébként nekem is van egy problémám:
A babám pl. most is magából kikelve üvölt. Akármit csinálok (felveszem, leteszem, hátát-hasát simogatom, mesélek neki), semmi sem jó. Úgy tűnik, szopni akar, de még csak két órája evett, attól félek, hogy megfájdul a hasa, ha túl gyakran teszem mellre.
És ez nagyon gyakran előfordul. Olyan, mint egy kis bélpoklos.

Van valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm.
medvike
 
 


Sziasztok!

Tandem szopi ügyben kérném a tanácsotokat (elsősorban Pelétől, tudom, hogy Neked van/volt tapasytalatod). A nagy 2és fél éves, korábban már csak elalváshoz szopizott, most egy kicsit gyakrabban, délutáni és és esti elalváshoz, ébredésekhez és még néha éjszaka is. A kicsi 2 hetes, nem tökéletes technikával és egy kicsit lustán is szopizik, gyakran belealszik pár perc után, ha álmos, de mindenképpen javulnak a dolgok napról napra, úgy hogy én is reménykedem, hogy hosszú távon is minden rendben lesz. Jelenleg mindig úgy kap a nagy, hogy abból a mellből, amelyikből a kicsi evett. Most például lehet, hogy először a kicsit altattam el, utána a nagyot, de ha a nagy ébred először, akkor neki most melyikből adjak? Kettős lenne a cél, egyrészt jó, ha a nagy szopizása segítene a tejmennyiség megtartásában, másrészt jó lenne, ha a kicsi optimálisan gyarapodna. Szerintem neki azért az is fontos, hogy könnyebben ürüljön a tej, mert elég gyenge, nem biztos, hogy boldogulna azzal, hogy ő kap másodszor valamelyik mellből. Légyszi, ha tudtok segíteni, és van valami ötletetek, akkor osszátok meg velem. Előre is köszi

Kucori
kucori
 
 


Banyóci!

Mackoo nem jól tudja, a véres tej nem gond, csak a gennyes. De gondolom még nem az.... Ne is legyen.
Nem lehet, hogy sebes valahol? Nem harapott meg valamikor vagy vette rosszul be a cicit egy reggeli félálomba vagy éppen rosszul engedte el? Elöször nem feltétlenül látszik, de nézd át körbe a mellbimbódat.
Ha ez a gond, akkor azzal, hogy helyesen van mellretéve, nagyon hamar gyógyul.
Viszont ha több ideig fennáll a probléma, akkor ezt látatlanba elég nehéz megmondani, miért van (ezenkivül a seb elfertözödését is meg kell akadályozni), mindenképpen érdemes szakemberrel megnézetni (pl. Sarlai dokinö az István kórházban).

Mackoo!

Ne félj attól, hogy túl gyakran mellre teszed a babádat. Lehet, hogy pont ez a megoldás. Bocs, de nem látom az írásodból, hogy mekkora... Lehet, hogy épp egy növekedési ugrása vana, amikor több tejet kívánna, és ösztönösen tudja, hogy ez úgy lesz, ha gyakrabban szopizik. HAgyd addig mellen, amig nem engedi el, figyelj rá, hogy a hátsó tejhez is hozzájusson.
Az is lehet, hogy anyahiánya van, a szopi megnyugtatja.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokatKép! A tej nem véresKép, csak én vagyok azKép! Egész pontosan nem konkrétan a bimbó, hanem egy picivel alatta fáj nagyon és ott volt véres is. Megharapni még sosem harapott meg, most sem. Olyan érzés mintha olyan erősen szivná, hogy közben a fogait is belém mélyesztené. Amúgy jönnek a fogai már megint, lehet, hogy emiatt van? Hiába nézegetem, sehol sem látok sebet!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Banyóci!

Én igy értettem, szóval az nem gond, ha vér kerül a pocijába (max. kibukja), viszont azt nem nagyon értem, hogy lehet véres seb nélkül a melled?
Nekem akkor volt véres, amikor sebes volt, és szétnyilt a seb szopi alatt. Lehet másképp is?
Egyébként én uyagnezt éreztem Nátánnál már a kórház alatt is, szinte úgy, hogy a "hátamat" szívja, annyira erösen szopizik (sokkal erösebben sziv, mint Beni tette), viszont egy idö után ennek sajnos seb lett az eredménye. Azóta persze begyógyultak, és ö se sziv gyengébben, de gondolom hozzászokott a mellem. Érdekes, hogy Gyurci most kezdte el, és éppen ezért gondolom azt, hogy valami elözetes oka lehet inkább a vérzésnek, nem az ö szopija változott, csak most érzékenyebb a melled. Aztán lehet, hogy tévedek!
A fog nem szabad, hogy gondot okozzon, csak akkor, ha nem jól szopizik. Ha jól a szájában van, akkor a mellbimbód jóval beljebb van, mint a fogai, ráadásul igy nem is tud harapni sem, mert a nyelve alulról körülöleli a bimbót, és egy picit a fogra is "rálóg". Nálunk Nátánnak elég sok foga van (16), és szopi után látszik a foglenyomata (nem fáj) körben a bimbóudvaron.
Már egyéb tünete nincs? (A melledet egyébként érdemes közvetlenül szopi után megnézni, mert akkor a szivása alatt nyilhat szét, könnyebben látszik, ha gond van, késöbb már nem biztos, hogy látszik. Ez csak saját tapasztalat...)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Köszönöm a megnyugtatást! Végülis megszoptattam, mert már nem bírtam elviselni azt a keserves sírást. Közel két órát volt cicin.
Más kismamák azt mondják, hogy ne hagyjam ennyi ideig enni, 20 perc és kész (ezt egy három gyerekes anyuka javasolta). Meg azt is mondják, hogy próbáljam valamennyire "rendre" szoktatni és meghatározott időpontokban etetni.
De én már feladtam: akkor etetem, amikor enni kér (ha nagyon alszik, hiába is próbálkozom: egyszerűen képtelenség magához téríteni) és annyi ideig, ameddig szeretne. Közben mesét olvasok neki.

Lehet, hogy nagyon elkényeztetem és ennek majd később fogom meginni a levét?
medvike
 
 


Ja és még valami:
Úgy érzem, mostanában fáj a hasa délután és esténként. Ez egybevág azzal, amit az orvos mondott, hogy a hasfájás ilyenkor szokott jelentkezni. Persze 100%-ig azért nem vagyok benne biztos, mindenesetre ilyenkor csillapíthatatlanul sír, időnként mintha jobban felsikítana, rugdalózik (vagy felhúzogatja a lábát?). Vettem neki Gripe Water-t, evés után szoktam adni egy kanálkával. Azonban utána is szokott sírni, rugdalózik és közben nagyokat böfög és kakil, de szemmel láthatóan a kakilás komoly erőfeszítésébe kerül, noha a kakija szinte folyékony.

Szerintetek ez tényleg csak a szokásos hasfájás? A Gripe Water ugye nem árt neki akkor sem, ha éppen nem a hasa fáj és én mégis adok neki? Hogyan máshogy lehet még csillapítani a hasfájást? Mi van akkor, ha evés után közvetlenül nem adok neki, de később észreveszem, hogy fáj a hasa. Ha akkor adom be neki, ez nem okoz valami gondot? VAgy szigorúan csak közvetlenül evés után kell beadni?
Bocsánat, kicsit sok lett a kérdés.
medvike
 
 


Sziasztok!

Szipola!
Ez a kaki-dolog teljesen normális, csak azt jelzi, hogy Borsa már olyan tökéletesen tudja földolgozni a tejcsit, hogy nem marad túl sok kikakilnivalóKép
Fagyitej: a Breastfeeding Answer Book szerint a már kiolvasztott tej 9 órát áll el a hűtőben.
OFF: A költözés átvészeléséhez nagy drukk!! Mi majd jan-ban játsszuk el ezt, már előre parázom... Ha kérdésed lenne a netnélküli időszakban, engem is hívhatsz nyugodtan!

Timi!
Ez esetben, ha jól van mellen a babád, akkor valszeg idővel elmúlik majd ez az érzékenység. Amikor elengedi a babád a cicit, akkor a mellbimbó rendes kör alakú, vagy ellapult, csúcsos? Mert ez utóbbi esetben még mindig nincs elég mélyen a baba széjéban, és ez is lehet gond.

Ericmama!
Igazából nem a mensivel van összefüggésben, hanem ahogy gyengébb lesz a tejleadó reflex/kevesebb az oxitoin, úgy meg is fog szűnni a gond. Mensi első napján is lehet ilyen, amikor a méh nagyon erősen összehúzódik az oxitocin hatására.

Banyóci!
Én is arra gondolnék, hogy félálomban nem volt tökéletesen a szájában a cici. fogzás miatt is lehet, hogy viszket az ínye, és emiatt erősebben fog rá a cicire.
Megpróbálhatod közelebb húzni magadhoz, hogy mélyebben legyen a cici a szájában.

Mackoo!
Ahogy Beszti is írta, a véres tejjel nincs gond, csak a gennyes nem jó.
A babádat pedig nyugodtan szoptasd meg meg minden sírásra! Hát persze, hogy sír szegény, ha szopizni szeretne, de nem kap! Egy babát nem lehet túl gyakran mellre tenni, mert az anyatej nagyon könnyen emészthető, ezért nem terheli meg a gyomrot. Legfeljebb arra kell ügyelni, hogy egy-egy 2-3 órás időszakon belül mindig ugyanarra a cicire tedd vissza, nehogy mindig csak az előtejet szopizza ki. De ezalatt az idő alatt akármennyiszer mellre teheted. Igazából az "első választandó gyógymód"Kép sírás esetén mindig a cici!! Merthogy az nemcsak étel-ital, hanem vigasz, fájdalomcsillapító, nyugtató is egyben!!! Erről szól az igény szerinti szoptatás.

Kucori!
Lehet, hogy nem jól értettem, de ha pl. most a nagy ébred először, és kap az egyik ciciből, akkor a picit ráteheted utána a másikra, nem? Szerintem nagyom jó, hogy a nagyobb is többször szopizik, így könnyebben fönntartható a tejtermelés. És örülök, hogy a picivel is alakulnak a dolgok!!
Azt is lehet csinálni, hogy mindkét babának van "saját" cicije, van, akinél ez válik be. Ha viszont mindig a picit veszed előre, akkor arra ügyelj, hogy nehogy a picinek jusson mindig az előtej, a nagy meg megigya a zsíros hátsótejet. Kakit, gyarapodást érdemes ekkor figyelni.

Pele
pelcsi
 
 


Még egy kérdés eszembe jutott. Amikor a kicsit szoptatpm, akkor nem, vagy alig (pár csepp)folyik a tej a másik mellemből. Utána ugyanarra a mellre teszem a nagyot, és amikor ő szopik, a másikból is folyik a tej, egy nagy folt van mindig a blúzomon. Ez utalhat arra, hogy a kicsi nem tökéletes technikával szopik, vagy ez természetes dolog, egy nagy gyerek ennyivel hatékonyabb lehet? Mit gondoltok? Ha két hetesen boldogul ezzel a technikával(igaz a testvére is besegít), akkor ha nő, csak ügyesebb lesz, előfordulhat, hogy mégis akkor jönnek elő a problémák? Én most úgy érzem, hogy a szopinak is napról napra javulnia kell,hiszen ő is egyre erősebb.

Kucori
kucori
 
 


Sziasztok megint!
Pele, neked is köszi, de még mindig tanácstalan vagyok egy kicsit. Két óra ciciztetés után letettem, most megint zokog. Szopni akarna. Egyébként most szombaton lesz 8 hetes. Ha igény szerint szoptatnám, folyton a mellemen lenne. Ez pedig nem működik. MIT CSINÁLJAK????
Arra is gondoltam, hogy a hasa fáj a sok narancslétől, amit iszom. Okoz ilyet a narancslé?
medvike
 
 


Ja, azt kihagytam, hogy negyed óra telt el az előző szopása után, máris sírt.
medvike
 
 


Pele!

Azért nem szeretném, ha a nagy szopizna először a soron következő mellből, mert ha röviddel utána a kicsit a másikra kell tenni, akkor neki kevésbé jön a tej, úgy, mint amikor 2 mellből szoptattam, akkor is a másodiknak ez már kisebb inger volt, és tej is kevesebb jött. Ráadásul a kicsi tényleg kevésbé ügyes, neki azért számít, hogy mennyire jön könnyen a tej.Vagy ezt nem jól gondolom? Én eddig ezt tényleg így tapasztaltam.

Kucori
kucori
 
 


Mackoo!

Most látom csak, amit közben írtál.
A "rendre szoktatás" és a szopási idő korlátozása a legbiztosabb tejapasztó praktikák közé tartoznak!! De gondolom, nem ez a cél!Kép
A meseolvasás tök jó!KépKép
Ahogy írtam is föntebb, minden sírásra legjobb a cici!
Elkényeztetés: igény szerinti szopival, sok-sok hordozással NEM LEHET elkényeztetni egy gyereket!!!!!!!! A gyereknek az a természetes állapota, hogy folyton cicin vagy kézben legyen a kezdeti időszakban. Ennek legfeljebb úgy fogod "meginni a levét", hogy lesz egy, a világban, az anyukájában és ÖNMAGÁBAN bízó gyermeked, aki bátran tudja fölfedezni a világot. Szeretettel, odafigyeléssel amúgy is csak jót tehetsz a gyermeknek. Ha most azt várnád el tőle, hogy várjon a szopira, vagy hogy ne akarjon kézben lenni, az kb. olyan, mintha szobatisztaságra akarnád szoktatni: olyasmit akarsz tőle, amire még nem képes.
Hasfájás: a délutáni-esti "hasfájás" oka legtöbbször a stressz és a kimerültség. vagyis azért sírnak vígasztalanul, mert egyszerűen addigra teljesen kimerül az ingerfeldolgozó kapacitásuk, kifáradnak a sok újdonságtól. Ilyenkor általában maratoni szopit igényelnek, mert ez az egyetlen ismerős dolog, ami meg tudja őket nyugtatni. Jó lehet még az is, ha kendőben magadra kötözöd, ringatod. Hasfájás elleni cseppekhez csak végső esetben nyúlnék.

Pele
pelcsi
 
 


Mackoo!
Ahogy írtam is, este sokszor maratonik a szopik. Ez teljesen normális és természetes. Segíthet, ha nem teszed le, hanem magadra kötöd, attól is megnyugodhat.

Kucori!
Lehet azért, mert a pici nem tökéletesen indítja be a tejleadó reflexet. Szóval ez valószínúleg nem sorrendi probléma.
Igazából a 3 hónapos határ a kritikus, mert sokszor addig ellavíroznak a babák rossz technikával, kevesebb tejjel is, de az akkori növekedési ugrást már nem tudja ez követni.

Pele
pelcsi
 
 


Mackoo!
Még azt kihagytam, hogy lehet érzékeny a babád a sok narancslére, ha valóban sokat iszol, de ez a tipikusan délutáni-esti mintázat inkább erre a stresszes dologra enged következtetni.
Megfájdíthatja a hasát az is, ha sok szopis teát vagy ha sok tejterméket fogyasztasz.

Pele
pelcsi
 
 


Köszi Pele!
Akkor ezentúl mindig megpróbálom mellre rakni, ha nagyon sír. Aztán meglátjuk, bejön-e nekünk.
medvike
 
 


SOS!!!

Ancsi(7,5hó) délelőtt óta nem szopott, ugyanis dugul az orra, folyamatosan, nem kap rajta levegőt. Olykor próbálkozik, de amikor jönne a légvétel, akkor sirva lefordul, két három próbálkozás után pedig totál feladja, ordit és feszit, és nem kell a cici. Igyekszem fejni, kanalazni neki, valamennyi jut belé, persze a cicim totál nincs beállva a fejésre, nem ürül rendesen. Orrszivni reménytelen, valamicske lejön, de a fő probléma a dugulás. Nasivin orrcseppet próbáltuk, abszolút semmi hatása. Délután kint is volt, hidegben, azután sem tudott szopizni.
HELP!!! HOgyan lehet kidugitani az orrocskáját??????

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Beszti!
Valószinüleg igazad van, mint általábanKép! Már előre féltem egy kicsit az esti szopitól, de direkt figyeltem rá, hogy rendesen bekapja. Fájt, de nem annyira mint reggel. Közvetlenül utána megvizsgáltam, és úgy volt ahogy mondtad. Egy pici helyen szét volt nyilva a bimbó tövénél. Ez azóta már nem látszik, csak érzem. Az első időkben nekem is voltak ilyen gondjaim, totál kisebesedett a mellem. Akkor szembetünő volt a seb a bimbón, és állandóan szétnyilt és vérzett. Akkor tudtam, hogy nem jó a technika. De aztán megoldódott ez a dolog,és azóta nem is volt ilyen jellegű probléma. Most meg sem fordult a fejemben, hogy ennyi idő után rosszul kapja be. Remélem néhány nap alatt elmúlik. KösziKép!

Pele!
Neked is köszi a gondolatodKép! Nagyon ügyeltem a helyes mellretételre, és nagyon szorosan magamhoz húztam az esti szopinál. Az eredmény: sokkal kevésbé fájt márKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Ildi!
Amikor a fiamnak volt ilyen nagyon bedugulva az orra, hogy nem tudott szopizni sem, akkor rajtunk a Sterimar orrspray segitett! Teljesen feloldotta a dugulást,jól lehetett utána porszivózni, és ami a lényeg, hogy utána tudott szopizni is.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?