Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

nagyon kis aranyos a Bala. :-)

A jó időben én is benne vagyok ezután a téli időjárás után.

A gyerekszigetre szívesen kimegyek veletek, ha nem baj, hogy én nem viszek gyerkőcöt. A pocakomba már nagyon szeretnék egyet, remélem hamarosan beleköltözik.

A héten voltam egy barátnőmmel babanézőbe - igaz már két éves a kicsi - és ez egy pár órás tréningnek is beillett. Nagyon mozgékony és aktív a kissrác, nagyon aranyos volt.

A vizsgámra tegnap hajnalig képeket nagyítottam, így ma este nem sok esélyem van a tanulásra - inkább kialszom magam, és a hétvégét gőzerővel végig kell tanulnom, mert sajnos ez eddig elmaradt a héten. Ja és még nagyítanom is kell párat, amihez nem volt erőm tegnap.

Jó hétvégét.
Puszi,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó lenne összehozni ezt a találkozót. Egyeztessük össze óráinkat! Plussz, Timtom! Még valaki?

Nekem a jövő hétvége kiesik, akkor dúlatovábbképzésünk van. 2 napos fejtágítás, melynek témája a kommunikáció lesz. Már nagyon várom. 24-én este pesig szabadfoglalkozásos (vagyis semmi konkrét terv) dúlatalálkozónk lesz. Mindez Telkiben, az egyesület főtitkárának házánál. Majd mesélek róla!

Plussz! Milyen volt a vizsgád? Drukkoltam Neked. Sikerült?

Timtom! Gyereknap? Nem áztatok el vasárnap?

Szép napot!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
nagyon bejött a drukk, 5-öst kaptam mindenre! A képeimet megdicsérték és az elméletet is tudtam.
Miután szombat éjszaka megint nagyítottam kb. 1-ig, vasárnap végig tanultam. Még szerencse, hogy a tételek össze voltak szedve, igy egyszerűbb volt.

Ez a hétvége nekem se jó találkozni.

Puszi mindenkinek!
plussz
 
 

 
 

Szió!

Plussz! Gratulálok, gratulálok, gratulálok!

Pihend ki a rákészülés fáradalmait!

Az alkotásaidra nagyon kíváncsi lennék. Mikor mutatsz belőle valamit?

Gyerekszigetes hétvége: Nem világos, hogy melyik nem jó. Jól értem, hogy az amelyik nekem nekem sem?

Puszi!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Plussz!
Gratulálok a sikeres vizsgádhoz!
Én is kiváncsi vagyok a képekre!!!

Gyereksziget:
Nekem nem jók a következő időpontok: Jún. 18-19., Jún. 25-26. Júl. 2. A többi nap egyelőre még szabad.
Remélem találunk közös időpontot :-)

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

bocs ha nem voltam egyértelmű, a júni 18-19-re gondoltam, hogy nem jó.

Majd a talcsira elviszem a kedvenc képeimet is.

Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!
Bocs a ritka jelentkezésnél, mostmár tényleg írjuk a disszertációmat. Időnként a párom, néha én, ha tehetjük együtt, de ez a legritkább. Egy szerintünk kész fejezetét most küldtem el a témavezetőnek, drukkoljatok és programozzatok, hogy szóba álljon még velem, és persze a pozitív fogadtatásért. Köszi!
Zsóci! Tényleg nagyon szép a lány. Megértem az elégedetlenségeidet is, én is sokat csattanok Ábellel, és néha a falra mászom tőle. A héten sportnapköziben van, ma Anyámnál alszik, ilyenkor persze piszkosul hiányzik!
A Gyereksziget nekünk is tervben van, talán csak a júli 9-10 jön be.
Timtom! Nagyon helyes a kölyök! És igen is dédelgesd (én vagyok az ügyvéd), hiszen mégcsak most búlt ki, nem olyan könnyű elszakadnia tőled, most még Te vagy a minden. Persze ez néha fárasztó, de olyan hamar vége, sajna. Kép
Péntekenként mindig ott vagyok felétek. Én eredetileg a Vörösvári úton laktam, de a szüleim most a kiscelli 20ban laknak, szóval "szomszédok vagyunk". Szoktunk menni a CBAnál lévő játszóra, meg ki a Máltaisra. Jó lenne találkozni. Amúgy ott laknak a környéken az unokatesómék, akiknek májusban született a kislánya, ha van ilyen igénye mindkét félnek, szívesen összehozlak titeket.
Nem akarod majd bébiúszira vinni a kicsit?
Plussz! Gratulálok! És irigykedem. Annyira szeretnék már felszabadulni a nyomás alól én is. Szerintem a gyerekeim is értékelnék!
Barnus tök eltűnt!
Üdv: Claire
claire
 
 


Szió!!!!

Claire! De jó, hogy itt vagy! Drukk, programozás és mindenféle jó megy disszertáció ügyben. Kitartást és mielőbbi felszabadulást kívánok!
Szerencséd van, hogy a férjedre is számíthatsz ezen a téren is.

Gyereksziget: akkor úgy látszik a legutolsó hétvégét tudjuk közösen elcsípni. Nagyon drukkolok, hogy összejöjjön ez a tali és tényleg mindenki ott tudjon lenni. Ja és az idő is jó legyen persze!!!!!
Nekünk ez a hétvége a férjem szülinapjával egyenlő, de majd valahogy összeegyeztetjük a családdal is a vendégeskedést.

Puszi mindenkinek, legyen szép a napotok!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

valami "véletlen" folytán közel esik a mozgásterünk.
Én Óbudán dolgozom, és a II. és III. kerület határán lakom.

Eredetileg Nagykanizsai vagyok egyébként. Már 9 éve itt élek ugyan, de még mindig az a "hazám".
Hétvégén pont ott voltam, nagyon jó volt.

Puszi Mindenkinek
plussz
 
 


Sziasztok!
OK, még addig pontosítsuk a talit!
Most nagyon meg lennék lőve, ha a párommal nem lenne eredetileg közös szakterületünk, már a mi a diplománkat illeti. Már mindenki nekem segít, aki tud. Egy barátomat pl megkértem, hogy szabja át nekem a tudománytörténeti részt, mert a témavezetőmnek sehogysem jó. Meg is csinálta, de vhova eltüntette a file-t a gépében, ha tudtok, segítsetek megkeresni, köszi!
Plussz! Hol laksz? Én a Pálvölgyi barlang fölött néhány utcával. Tényleg vicc, hogy itt élünk egymás szomszédságában, még lehet, hogy látásból ismerjük is egymást!
Üdv mindenkinek és szép vasárnapot! Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Claire, a Szépvölgyin lakom, a barlangtól nem túl messze.
Az szerintem is jó, ha egy a szakmánk a párunkkal. Nekem legalábbis bejött.

A tali nekem mégsem lesz jó a júli 9-10-i hétvégén, mert vidékre megyek egy szülinapi bulira.

Puszi
plussz
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy rég jártam erre, de Babó leköti az időmet közvetve és közvetlenül is. Így hogy már lassan hét hetesek leszünk, jönnek a látogatók, úgyhogy ma például takarítottam és sütöttem az etetések között. Nagyon hülye ötlet volt tőlem ilyen melegben, panelben sütni, de készen lettek a muffinok :-)), s a lakási is tiszta. Jó rajta túl lenni.

Plussz, Claire!
Tényleg "csoda", hogy ilyen közel vagyunk egymáshoz.

Claire!
Mikorra kell kész lenned a disszertációddal? Miről szól? Át tudom érezni a helyzeted. Nekem a másoddiplomámat kéne megírni, s megvédeni, de per pillanat nem érzem aktuálisnak Babó mellett. Most vele szeretnék tölteni minden lehetséges időt.
Drukkolok, hogy minden simán menyjen!
Kérdezted a bébiúszit. Még nem döntöttem, hogy igen vagy nem, de ennek legfőbb oka, hogy nem tudok biztosan leinformált helyről, amelyben meg lehet bízni. Neked van ötleted?
Az unokatesóddal szívesen találkoznék, de most nyáron állandó mozgásban vagyunk (Óbuda-Solymár-Szentendre), így nem tudok időpontot mondani, mikor.

Zsóci!
Te is jól eltűntél!
Nekem úgy néz ki, hogy a júli 10. jobb lenni, mint a 9., bár a 10. is molyos egy kicsit. 9-én betöltöm életem 28. életévét, s lehet, hogy 9-én és 10-én is vendégeink lesznek. 9-én biztos, de a 10-e még nyitott dolog, így akár jó is lehet a talira.

Ráadás tőlünk:
Egyik reggelre sikerült úgy összekakilnunk magunkat, hogy csak egy rögtönzött csap alatt történő fürdés segített rajtunk. Bala mindenesetre nagyon élvezte a hirtelen jött pancsit:
Kép

Üdv mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Plussz! Hát ez vicc! Fölugorhatnál egyszer hozzánk, ha van kedved, mi a Túrista úton lakunk. Ha gondolod, majd leemilezzük.
Timtom! Legutolsó határidő szept 16. Téma: =-18 éves gyerekek testfejlettségi vitsgálata (elhízás és annak társadalmi-szociális háttere). Lemértünk még 1000 éve kb 5000 gyereket az országban, meg kitöltettünk velük egy kérdőívet, ez gyerekenként kb 30 testméret, meg kb 50 válasz, és ebből a monstrum méretű adatbázisból próbálunk vmit kikanyarítani.
Unokatesómékkal majd beszélek, aztán meglátjátok, ha nekik is van kedvük. Esetleg ha össze tudjuk hozni, akkor megejtünk vmi bébi sétáltatást 3-asban, aztán meglátjuk.
Bébiúszás: én bátran ajánlom, ahova mi járunk, a Kaszásdűlőbe, már lassan 6 éve kezdtük a legnagyobbal. Most nyári szünet van, ha ősszel aktuális lesz, és érdekl, szívesen elmondom a részleteket.
Zsóci! Mi a 9.-ét célozzuk meg, 10-én vendégeink vannak. De ha ez jó vkinek, szívesen találkozunk!
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Elveszett nőci előkerült!!!!
Átestünk egy kis bárányhimlőn, amit szuperül teljesítettünk, szinte vakarózás és maradandó nyom nélkül. Jó volt az egy hét otthonlét - bár internet megvonási tünetekkel az anyukán - szépen behoztam a házimunkás lemaradásaimat. Hétvégén nyugodt szívvel tudtam részt venni a 2, 5 napos dúlatovábbképzésen. Csodálatos volt, az egyik dúla házában voltunk jó sokan. Sátrakkal a kertben ill. a házban fellelhető agyakon szétszórva. Energiaszintem ezen alkalmakkor mindig jelentősen megemelkedik!!!!

Hétfőn kicsit szétesedt voltam a munkahelyemen, a hétvégi minimális alvásidő miatt. Keddtől viszont egy fotóalbum készítésén ügyködtem, mivel 2 kolleganőnk is nyugddíjba ment a héten, és saját ötletemet valósította meg ezzel. Igazi meglepetés volt nekik ez a mosolyalbum belőlünk, 52-es létszámú főosztályt fényképezgettem, plusz még más osztályokról is csatlakoztak az ajándékozáshoz - róluk is fotó készült!!! A fotókat az utolsó órában sikerült sk. készült albumba beleszerkeszteni.

Az oviba ma van az utolsó nap. Jövő héttől a nagymamiék vigyáznak Bettinára. 10-én pedig indulunk Erdélybe 1 hétre. Nagymamiék a héten találták ki, hogy viszik a Bettinát magukkal (persze gyorsított ütemben kell csináltatni az útlevelét), majd egy nappal később azt is, hogy menjek én is. Szóval megyünk!

Így viszont a gyereksziget nevezetű programunk felett inog erősen a léc. 10-e kiesett teljesen, mert hajnalban indulunk. 9-ét pedig nem tudom biztosra mondani, pedig nagyon-nagyon szeretném!!!

Kép
zsóci
 
 


Claire!

Többször agykontrolloztam mostanában, mert a Bettina szemén van 2-3 pirosabb érecske, ami nem szokott olyan lenni - kérdezgetem tőle, hogy fáj-e a szeme, de abszolút nem, és ezért nem rohanok orvoshoz. Inkább programozom a helyzet javulását. Na ilyenkor mindig neked is küldök energiát a disszertációdhoz!

Jó munkálkodást! Sikeres végeredményt kívánok!


Plussz!

Nekem Marcali a 'szülőfalum'!!!!


Timtom!

Szuper a mosdós kép! Kicsit irigylem a mostani anyaságodat, de nagyon jól el vagyok az sajátommal. Egy abszolút rád utalt csöppséget gondozni, szeretgetni - arra nem is tudok szavakat!!!!!

Nem tudom mennyire tudok előfordulni errefelé a közeljövőben. Mindenkinek szép napokat, kellemes üdülést, kikapcsolódást és jó agykontrollozásokat kívánok.

Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Zsóci,
majd Erdélyről mesélj! Ti merre mentek? A férjedet itthon hagyjátok?

Timtom,
hát én is irigyellek, de ezt már azt hiszem irtam.
Most éppen akupunktúrára járok a "siker" érdekében.
Jövő héten megyek a barátnőmhöz babnézőbe, múlt kedden született a kislánya. Jó hosszú baba lett, 58 centi.

Claire,
hát tényleg jó közel lakunk egymáshoz.
Majd dobok egy mailt, hogy egyeztessünk, szívesen megismerkednék veled - és a kis lurkóiddal személyesen is.


Nekem mostanában nehezebben megy az agykontrollozás. A márciusi tanfolyam utáni hév már valahogy nincs meg.
Ti hogy veszitek rá magatokat?
Igazából én a tanfolyamra a baba dolog miatt mentem el, de valahogy úgy érzem, hogy ha pl. arra agykontrollozok, az még jobban arra fordítja a figyelmemet és csak kiborulok.

Jó hétvégét!
Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!
Köszi az energiákat!
Plussz! OK, várom a mailt.
Azt hiszem többek nevében mondhatom, hogy nehéz rávenni magunkat, meg nem elaludni, meg ilyenek, kivéve, amikor kampány jelleggel fontos vmi. Többek között ezért is levelezünk itt, mert még távolból is könnyebb együtt. Az biztos, hogíy nem szabad "rágörcsölni" erre a babakérdésre, de könnyű ezt mondani, amikor annyira szeretné az ember, hogy úgyis mindenről az jut eszébe. (Egy ideig én is így voltam, amikor én már szerettem volna, de a párom még nem, és aggódtam, hogy vajon a sok sport,stbután simán megy-e majd!?) Gondolkodtál már azon, hogy mi lehet a leleki gátja a dolognak? Vagy ne kérdezzek ilyen intim hülyeségeket!?
Ami az irigységet illeti, én biztos hülye vagyok, de én minden kismamát irigyelek. Épp ma állapítottam meg, hogy az a baj, hogy olyan hamar megnőnek a lurkók, ami persze egyben bámulatos is, csak hát az ember egyet pillant, és már volt-nincs kisbébi. Szóval Timtom, használd ki , élvezd ki minden percét a dolognak!
Nem okoskodom tovább, Zsóci, jó utat, azért szólj, ha mégis )-én Tcom sziget lenne nálatok is a program!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Még egy utolsó bejelentkezés az indulásunk előtt.
Az úticél: Máréfalva lesz (Székelyudvarhely mellett). Élménybeszámoló meg lesz tartva. Apa marad itthon, mert ő egy otthonra betonozott ember - neki maximálisan megfelel kikapcsolódásra a Velencei-tó. Mi pedig kihasználjuk, hogy a mamiék elvisznek magukkal. Vasárnap hajnalban indulunk!!!

Még arról tudok beszámolni,hogy a gyerkőcöm túl van az első fogorvosi megmérettetésén - az egyik rágófoga lyukas volt és kezdett fájni. Így nem mertem volna elindulni külföldre, muszáj volt megkörnyékezni a fogorvost. Szerencsére nem húzta ki (mint én gondoltam), hanem betömte és a Bettina bár félt a fogászattól, de rötyögve jött ki és semmi nem fájt neki. tetszett a fogorvosi szék, nekem utána azt mesélte, hogy olyan székben ült , mint a Mr BEAN, de csak ő nem rosszalkodott és fúrta meg a fogait.

Ti olvastátok a Mennyei próféciák c. könyvet? Én most falom, nagyon jó!

Claire! 9-én biztos nem gyerekszigetelünk, mert csak akkor tudok összepakolni az utazáshoz.

De jó lenne azért majd a közeljövőben egy topictalit összehozni (amin közös erővel megdelejeznénk közvetlen közelről Plusszt babaügyben!!!!).

Mindenkinek puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Jaj! Megosztom veletek, hogy mi volt a mai nap meglepetése számomra.

Ez:
http://szuleteshete.hu/cikk.php?id=186&cid=47402&PHPSESSID=813bdb14faf482791affb a69c340426e

Felkerült a dúlabemutatkozásom az internetre!!!
Ez várható volt persze. Csak a születéshete internetes oldalán a mai napon a főcím hírekben szerepelek és ez nem fekszik nekem. De holnap már remélem lekerülök onnan és csak a dúlák között leszek elbújva.

Na befejeztem mára! Csóközön

Kép
zsóci
 
 


Zsóci!Jó utat.
A mi programunk közben felborult az eső miatt, így vasárnap kint voltunk a szigaeten.
A topic talit pártolom.
Közben egy barátnőm szült dúlával, és képzeld, végül otthon. Első szülés volt, nem gyors, de tök sima.
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Zsóci,
elolvastam a bemutatkozódat, és nagyon tetszett, meg megnéztem, hogy mi is a dulaság. Majd ha ott tartok, akkor majd még kérdezgetek.

Claire,
hát az első szülés otthon az nagy bátorság volt!

Hétvégén Tokajban voltunk, nagyon jól éreztem magam, nagyon szeretem ott a vizivilágot, szerintem jobb mint a Balaton.

Puszi,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!

Véget ért a nyaralásom. élménybeszámoló következik:

Az egy hét gyorsan eltelt Erdélyországban. Szerencsére bennünket nem érintettek az áradások. Voltak esős napszakok, de az bírható volt.
Nagy látnivalókról nem számolhatok be, inkább a faluturizmust élveztük. Volt a házigazdáinknak az udvarában tehén kisborjúval, tehénke folyamatos etetésben részesült. Traktor után kötött szekéren kirándultunk a hegyekbe egyik délután, átkászálódtunk nagy vizenek és sárhegyeken. Nagyon nagy élmény volt! Bettina a traktorban utazott, mert a szekérről lepottyant volna a nagy köveken zötykölődés közben. Megnéztük a parajdi sóbányát és futólag a farkaslakai tempolomot, mert akkor éppen esett az eső.
Bettina másik nagy élménye a szénapadláson való ugrálás volt - nekem meg az, hogy néztem az ő boldogságát!

Képeket majd rakok fel, csak le kell kicsinyíteni a méretüket.

Plussz!

A vizitúrázást is kipróbáltad már, ha ennyire szereted a vizivilágot? Nekem az egyik vizitúrám végállomása volt Tokaj, sajnos azóta sem voltam ott.
Örülök, hogy tetszett a bemutatkozásom. Már alig várom a kérdéseidet - vagyis kívánom, hogy mielőbb abba a kellemes állapotba kerülj!! :o)

Kezdetleges stádiumba vagyok egy ak-os (szerintem nagy tudású) emberkével, aki sok olyan asszonykán, lányon és hölgyön segített már akinek sokáig nem fogant meg a babája. Ha lesz valami előre lépés, akkor szólok.

Claire,

mentek most is a Balatonra? Vagy már ott is vagytok?
A barátnőd szüléséről hallhatnánk bővebben, részletesebben? Tiszta kiváncsiság vagyok, sok-sok kérdéssel telve.

Timtom,

láthatóan kevesebb időd van netezni, mint azelőtt. Mikor hallunk felőletek?

Mindenkinek szép nyarat!
Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Zsóci!
nagyon hamar eltelt az egy hét, hogy már itthon is vagytok.
Igen, azt mondták, hogy a hegyekben változatos nagyon az idő, úgyhogy be is kell szereznünk egy jó esőkabátot.
Sár is volt? Hát ez nem jó hír, remélem két hét alatt felszárad - majd programozok rá.
Hol voltatok pontosan? Szovátára a Medve tóhoz nem mentetek el?
A hőmérséklet milyen volt?

Bocs a sok kérdésért.

6-7 éve voltunk vizitúrán, de csak 1 napos volt, Tokajból indultunk akkor is és a Bodrog ártéren mentünk Zalkadig.

Claire,
bocs, hogy még nem irtam mail-t, hogy mikor látogatnálak meg Titeket, mindig van valami.
Lehet, hogy a jövő hét csüt. jó lenne.

Timtom,
mi van veletek? Bala Baba?

Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!!!

Üdv mindenkinek! Tényleg jó rég jártam erre. Gyors olvasgatásokra volt időm, de az írásra nem. Most megpróbálom gyorsan bepótolni, igaz BalaBabánk ismét ébredezik, s lassan jelez a pocija, hogy éhes.
Most kiköltöztünk Anyumékhoz a nagy meleg miatt. Itt egész nap friss levegőn lehet Babó, s Anyummal kölcsönösen segítjük egymást. Cak szegény Tomim issza meg ennek a levét, ugyanis ingázhat. Reggelente és este is áll a dugó a 10-esen.

Tényleg repül az idő.Mi holnap leszünk 10 hetesek! Túl vagyunk az első szurin, ami csak akkor per pillanat okozott riadalmat Balának. Viszont a BCG oltása csúnyán begyulladt, s nagyon nem tetszett neki, hogy ki akarjuk tisztogatni a sebét. Olyan keservesen sírt. :-((

Zsóci!
Tudod hányszor jutottatok az eszembe! A hírek folyamatosan az erdélyi árvizekről szóltak. Remélem azért tényleg jól éteztétek magatokat. A képeket meg várjuk!

Plussz!
Ti mikor indultok?

Még gyorsan felteszek néhány képet. Íme:
Esti büfiztetés: Kép

Legújabb alvási pozíciónk, azaz "Anya frászt kap, hogy megfulladok, ha így alszok, pedig ez olyan kényelmes így!" Kép

Apa kezében: Kép

Jó a kedvem! Kép


Üdv mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok! Szép napot mindenkinek!

Plussz!

Helyileg Máréfalván voltunk (Székelyudvarhelytől kb. 10 km-re). Hegyek között van ez a település is, nagyobb folyótól messze - ezért az árvíz nem érintett bennünket (ez válasz Timtomnak!!!). Az időjárás változatos volt és gyorsan változó. Hirtelen jövő zivatarokkal és gyorsan kisütő, forró napsütéssel. Esőkabát esernyő mindenkép hasznos dolog, sőt ha az autóba elfér, akkor gumicsizma is. De csak nagy esőzések idején tesz jó szolgálatot. Múlt hétre mi sem vittünk (nekem nincs is), de a Bettináét elvihettük volna!!! Szóval csak azt akarom kinyögni, hogy simán kibirtuk nélküle, csak mindennap kellett cipőt takarítani. Kívánom hogy legyen jó időtök!!!!

Szovátára már nem mentünk el, mert aznap rossz idő volt (végig esett). A Parajdi sóbánya előtte van talán 20 km-re (természetesen székelyudvarhely felől), a rossz idő miatt választottuk ezt a programot - a bányában tutira nem esik az eső. Ott pedig jól el lehet tölteni az időt, ha mentek esetleg, vigyetek nyugodtan tollasütőt, labdát, vagy társasjátékot. Egy csomó asztal van és nagy terek, ahol lehet játszani. Tavaly óta a világítást is javították (anyukámék voltak akkor is), tehát van elég fény. Rossz idő esetén tegyétek be a programba.

További kérdésekre is szívesen válaszolok!
Jó készülődést! Én is mennék vissza gondolkodás nélkül! Nem vesztek be a csapatba?


Timtom!!!!!!!

szuperek ezek a képek! BalaBaba egy tündér, puszilgatnivaló, arany babóca.
Az alvós pedig csúcs!!!!!!!!!!!!!!!!!

Képek jöhetnek még!

Mentem dolgozni! Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Bala nagyon aranyos! Az alvópóz tényleg érdekes. És igy tudott aludni?

Mi aug. 6-án indulunk.

Zsóci,

Köszönöm a beszámolót és tanácsokat. A gumicsizmás dolgot megfontoljuk.
Beveszünk szívesen a csapatba, úgyis csak ketten megyünk. A közös nyaralások a barátokkal egyre kevésbé jönnek össze.
Még az utakról kérdeznék. Milyenek?
Már annyi féle véleményt hallottam, van aki szerint még mindig nagyon rosszak, van aki szerint meg jók.

Köszi.

Lehetne már igazi NYÁR!!!

Puszi:
Plussz
plussz
 
 


Szia Plussz!

Kicsit zsibog a fejem, mert reggel fogorvosnál kezdtem és jól megkinzott, most kezd kimenni az érzéstelenítő és kezdek ki se látni a fejemből.

Kérdésedre válaszolok, remélem érthető lesz.
Az utak nagyon jók a román részeken, jobbak, mint Magyarországon. Nagy a forgalom, sok a kamion, teherautó, lovaskocsi. Mi azért mentünk vasárnap hajnalban és akkor is jöttünk haza, hogy a nagy forgalmat elkerüljük. Sikerült, jól tudtunk haladni! Egy érdekesség: folyton piros Dacia (így kell leírni?) ment előttünk!!! Persze mindig másik darab volt, csak első blikkre annyira eygformák. Reklamáltam Apukámnál. hogy nem előzte meg már ezt az autót? Nekem nem kellett az utat figyelni, az én feladatom a Bettina szórakoztatása volt.

A magyar területeken is javítottak az utakon tavaly óta (apukám szerint). Azok persze rosszabbak, de lehet haladni azon is, csak lassabban. Találni persze olyat is ahol föld, vagy legalábbis köves az út hatalmas gödrökkel, ott mi csak 20-30-as tempóval mentünk, ők simán 40-50-nel dörgettek a szétesőfélben levő autóikkal.

Ártánd-Kolozsvár-Marosvásárhely-Segesvár útvonal tutira jó minőségű. Ti milyen útvonalon mentek?

Majd sokat fogok gondolni Rátok, hogy milyen jó Nektek. Addig még remélem cserélünk eszmét!!!!


Babafogantatás témakörben is történt előrelépés, van egy anyag amit szívesen átküldök elolvasásra és lennének kérdéseim is. Mit szólsz ehhez?
Tudunk beszélni telefonon a jövő héten?

Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Jővő héten jön a kánikula!
Plussz! Valami ilyesmire gondoltál?
38-40 fokokat jövendölnek!
És nekem dolgoznom kell!!!

Kép

Mindenkinek jó hétvégét! Készüljetek a kánikulára!!!!

Zs.

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

tegnap egy nap szabin voltam, nagyon jólesett, otthon elvégeztem egy csomó régóta tologatott dolgot. Most sokkal jobban érzem magam. Este grilleztünk az erkélyen, utána séta, nagyon jó volt.
És dolgozni most semmi kedvem!

Zsóci,
köszi az infókat.
Képzeld, hétvégén vettünk is tollast, én nagyon szeretek amúgy, csak már "szakadt" volt a régi. Úgyhogy visszük is magunkkal. Köszönöm a tippet!

A mail címem nincs meg Neked? Küldök egyet a profilodban lévő címre, és érdekel az anyag. Kíváncsian várom!
Köszi.

Puszi Mindenkinek:
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!

Behalt a topic? Nem jár erre senki?

Kérdéseim lennének. Kíváncsi vagyok, hogy kivel mi történt a nyáron. Gyertek, beszélgessünk!

Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!

Itt vagyok! Már tényleg nagyon aktuálissá vált a topikunk címe: "Agykontrollos anyukák, apukák, nagymamák és nagypapák HOL VAGYTOK???"

Itt vagyok, s mindig ránéztem a topikcímünkre (amikor a jánososokkal eszmecseréztünk), hátha megjelenik előtte e "New" nyilacska, de nem :-(

S végre, a hamuban van még egy kis szikra...

Engem is nagyon érdekel, mi történt veletek a nyáron! Meséljetek!

Mi hogy vagyunk, s mi volt a nyáron? Egy gyors összefoglaló, s pár kép:

Mint már korábban írtam, július elején: "Most kiköltöztünk Anyumékhoz a nagy meleg miatt. Itt egész nap friss levegőn lehet Babó, s Anyummal kölcsönösen segítjük egymást. Cak szegény Tomim issza meg ennek a levét, ugyanis ingázhat. Reggelente és este is áll a dugó a 10-esen."
Most jön a visszaköltözés ideje. Elkezdődik az iskolaszezon, s a dugók állandósulnak, valamint már a hőmérséklet is elfogadható a lakótelepen. Furcsa lesz, s egy kicsit tartok is tőle milyen lesz újra bent, egyedül Balával. Itt folyamatos nyüzsi van körülötte. Azt nem mondhatom, hogy el lett kényeztetve, s azért lesz majd nehezem a dolgom, mert hogy megszokta volna az állandó ringatást. Nincs mindig kézben, hiába vagyunk többen a babusgatására, de azért csak könnyebb így, hogy amikor pl: most a gép előtt ülök, tudom, hogy Anyum figyel rá. Óbudán kettesben leszünk. Isten igazából tudom, hogy nehezebb lesz, de azért már vágyok is rá. S ha nagyon szakad a cérna valami miatt, tudom, hogy bármikor be tudok ülni a tütübe Balával, s egy fél óra alatt itt vagyunk Anyuméknál, vagy Anyósoméknál Szentendrén. S ha nem mi, akkor Õk is be tudnak jönni végső megoldásként, ha valami gond van.

Immáron kipróbáltuk a gyermekes nyaralást is hármasban, egy hosszú hétvégére. Lementünk Egerbe. Tomimnak versenye volt vasárnap, s ezt megtoldottuk két nappal (szombat + hétfő). Nagyon jól sikerült, s Bala is élvezte.
Egyet "rontottunk" el, így utólag belegondolva. Mivel Tomimra is ráfért már egy hosszabb szabi, kivette az egész hetet, s ebbe megpróbáltunk minden elmaradt programot bezsúfolni:
SZ,V,H:Eger
K:Szentendre (Tomimnak csak el kellett mennie dolgoznia, hiába volt szabin)
SZ,CS: Mezőtúr (Tomim nagyijához mentünk le, hogy lássa Õ is Balát)
P: Szentendre
SZ: Piliscsaba (Kereszpapám szülinapi kertipartyja) - Szentendre
V: Szentendre - Solymár
Az állandó jövés-menést, s a sok új dolgot, s arcokat nagyon élvezte Balázsunk.
A keddi napra azonban teljesen nyűgös lett, s sehogy nem volt jó neki. Úgy látszik akkorra csapódott le nála a nyüzsgés.
Úgyhogy így utólag bevallom, túlpörögtük azt a hetet, lehet, hogy nem lett volna szabad. Bár ki tudja. Azt is mondják, hogy nem baj, ha sok inger éri a babákat már kicsiként. De lehet, hogy csak magamat nyugtatom ezzel, s a biztos otthon melegére lenne még szüksége.
Pont ez a másik félelmem. Már többet voltunk itt, mint otthon. Lehet, hogy idegen lesz neki az otthoni ágyikója, s a környezet? Emlékszik még az első hat hetére?

Így, immáron szülőként most veszem csak észre, hogy rohan az idő. Bala már egyáltalán nem mondható koraszülöttnek, hiszen már 3,5 hónaposak vagyunk. Növünk mint egy gomba, s csodálatos látni, hogyan nyiladozik a kis értelme, s hogy hogyan fedezi fel a világot. Nap mint nap új dolgokkal örvendeztet meg minket, s rötyörészünk rajta nagyokat. Most már közösen, hiszen hangosan kacag, ha valami tetszik neki. Az örömök mellett azonban folyamatos aggódások is vannak. Most per pillanat öt napja nem kakiltunk, de a doki megnyugtatott, hogy ez teljesen természetes, hiszen csak anyatejet kap. Engem azért már a kaki nyugtatna meg, még akkor is, ha nyakig összesz.. magát. Ezt már tapasztalattal mondom, mert már túl vagyunk egy-két ilyen perióduson, hogy nincs kaki. Aztán egy lökettel bepótolja az egészet. Legutóbb szerdán adta ki magából a három napi kakaadagot. Hárman pucoltuk ki beleőle :-). A pelenkázón meg sem kíséreltük a dolgot. Amikor kinyitottam a pelust, katasztrófális állapot uralkodott odabent. Az egész család dőlt a röhögéstől a látottak alapján. Ennyire telepakolni egy pelust, kész művészet. A kukacunk ki se látszott a kakiból. (Nem tudom, ilyen esetben mi van a lányoknál, hiszen nálunk fokozottan kell arra is figyelni, hogy mindig előlről hátra törölje a mami a popsit, ha kaka van. Dehát ekkora adagnál ...). Szóval apa fogta Balát a kád felett, én levettem a pelust, nagyi pedig rögtön letusolta a termést. Mindenesetre Bala nagyon élvezte, s végig rötyögte a ceremóniát.

Most pedig megyek, felváltom Anyumat, bár imád Balázni.

Gyorsan még pár kép, hogy már mekkorák vagyunk:
KépKépKép
KépKép
KépKép
KépKép

Üdv mindenkinek: Timtom

Ui.: Meséljetek Ti is és képeket is szívesen látnék rólatok, hogy telt a nyaratok.

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timtom!

Akkor élesszünk gyorsan!
Nagyon édes a fiatok! Imádom az érdeklődő nagy szemeit! Mindenre rá tud csodálkozni, ugye?

Nem semmi a kakigyüjtögetése! Aztán meg a hatkezes koreográfia a kivakarásnál. Nagy kopé lesz!

Nyarunk gyorsan eltelt, Velencei-tóban a fürdés elmaradt a nem túl kegyes nyári időjárás miatt. Talán majd a mostani hétvégén be lehetne iktatni, de őszintén szólva nem hiányzik. Bettina egyszer fürdött benne amikor jó idő volt a nagypapival!
Egy hetet voltunk Erdélyben, arról szerintem irtam már. Augusztusban pedig 3 napot nyaraltunk Győrben. Az élményfürdő volt a legjobb (Bettina és Apa a fürdőruháját is szétcsúzdázta), de én a városba is beleszerettem - az a sok kis régi utca a Belvárosban! Nagyon élveztem a sétákat.

Dúlaügyben semmi hasznosat nem tettem. Sehol egy vállalkozókedvű kismama! Bár a sógornőmnek megszületett múlt héten a kislánya, őt amennyire lehet támogattam a várandóssága alatt, főleg az utolsó időben. Kezdett kicsi lenni a méhlepény és nem jó az áramlás, ezért végül idő előtt császározták. Sára Róza lett a kislány neve és nagyon szép nőci.

Most ennyit tudtam írni. Majd még jövök (és remélem a többiek is)!!!! Bucsuzóul két kép:

KépKép

Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!

Bettina is nő mint egy gomba. S a hucutság ott van az Õ szemében is.
Ez az utolsó éve az oviban? Jövőre kezditek a suli?

A környezetemben sorra születnek a babák.
A barátnőm esete augusztus elején nem is volt olyan egyszerű:
Hahóka ugyanis (így becézték végig a Babócát a barátnőmék) végig faros baba volt. Vagy állt, vagy ült a mamája pici pocakjában. A pici pocakot szó szerint értsd, hiszen csak az utolsó hónapban lehetett a barátnőmön látni, hogy terhes, éppen ezért picinek mondták végig a babát. Hahóka fekvése miatt a doki eldöntötte, hogy nagy valószínűséggel császár lesz a pocakos lét vége. Ez volt az, amit a barátnőm egyáltalán nem akart.Ugyanis rettegett a műtét gondolatától, meg amúgy az egész kórházi légkörtől. Aug. 7-re volt kiírva, de a doki egy héttel előbb már kiírta magának, nameg persze a barátnőmnek a császár időpontját, másodikára, azonban nem volt akkorra műtéti időpont, csak negyedikére 9:00-ra. Harmadikán este hatra be kellett mennie, hisz másnap vele kezdték (volna) a műtététek sorát. Azonban Hahóka megérezhette, hogy anyucija nagyon tart a műtéttől, ugyanis hajnalban elkezdődtek a fájások, s szépen kitágultak négy ujjnyira, így az ügyeletes doki azt mondta, hogy mivel ilyen szépen halad a szülés, akár neki is futhatnak a faros szülésnek. Azonban hozzá kell tenni, hogy az utolsó Uh alapján kiderült, hogy Hahóka nem is olyan kicsi. Olyan gyorsan haladtak előre, hogy a dokiját úgy riasztották, hogy jó lenne, ha a dugókat elkerülné, mert a baba farosan úton van, hatalmas tempóval. A fél orvosi gárda ott állt a barátnőm lábánál, mivel szenzációnak számított ekkora babával, s faros szüléssel. S le a kalappal a barátnőm előtt, mert mindehhez az atrakcióhoz még csak Eda-t sem kért. (Én csak a gondolatától is rossszul vagyok, az én alacsony fájdalomtűrő képességemmel, min mehetett keresztül.) Másnap már úgy sétálgatott a babával, mintha nem is szült volna. Egyedül akkor hallottam a hangján fáradtságot, amikor a szülés után három órával felhívott, hogy akkor meséljen a történtekről.

Tegnap voltunka Baával csípőszűrésen. Mindent rendben talált a dokinénink :-)

Mostanra ennyi, mert lassan Bala kialussza magát, s addig még van egy-két tennivaló.

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Engem az agykontroll mindig is érdekelt..tudtok tanácsot adni: mikor és hol sajátíthatnám el?
Mennyibe kerül?

Köszi a segítséget.

Nekem egy 4 éves fiam és egy 3hónapos lányom van..ja és egy tündér férjem! Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

De jó, hogy idetaláltál! Remélem maradsz is, vagyishogy máskor is találkozunk!!!!

Agykontrollos kérdéseidre itt találod meg a válaszokat:
http://www.agykontroll.hu/swfindex.html

Tanfolyamok rendszeresen indulnak, 25.000,- Ft az ára.

Gyere máskor is és mesélj magadról!

Üdv: Zsóci

(most csak ennyi időm volt írni!)

Kép
zsóci
 
 


Szia Sziszi!

Ödvözöllek körünkben.Örülök, hogy ránk leltél.

Én dr. Domján Lászlónál végeztem el a tanfolyamot, s nagyon tudom Õt neked ajánlani.
Így elsőre talán soknak tűnik a tanfolyam összege, de megéri. Annyi mindenben tudsz magadon, s másokon segíteni ha elsajátítod az agykontrollozás technikáját. Utána egy a fontos, hogy gyakorolni, s alkalmazni kell, s nem szabad ellustulni! Hiszen egy fantasztikus tudást kapsz kézhez.

Ugye lányok!

S hogy ez ne következzen be, itt vagyunk mi, hogy segítünk egymásnak.

Remélem tudtunk neked segíteni, s tényleg gyere máskor is és mesélj magadról!

A mi Babócánk is most három hónapos, igaz nálunk Õ az első csemete. Hol szültetek? Legényke hogy fogadta a hugicáját? Nincs féltékenykedés? Ezt azért kérdem, mert terveink szerint mi is 3-4 éves korkülönbséget szeretnénk a gyerkőcök közé.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Zsóci, Timtom!

Köszönöm a kedves fogadtatást. Kép
Uzsoki kórházban szültem most, az elsőt a Szabolcs utcaiban.
Nem féltékeny Zsolti egyántalán..igaz szól,hogy őt is simogassam..de ez természetes.
Azt hiszem már elég nagy, hogy felfogta mi is történt körülötte. Folyamatosan meséltem róla neki, elvittem az UH-ra..megnézegettük ő milyen volt kicsinek, amikor megszülett. Sőt egy babát is vettünk neki(Dorinának hívja), aki élethű baba: sír, nevet, gügyög, cumizik, alszik..biztos ismeritek. Ezen gyakoroltunk, 50cm körüli a baba.(Úgy érzem ez is segített)
Azóta szinkronban csináljuk az etetést..
Próbálom minél több dologba bevonni őt, azt mondom ő az én nagy segítségem(és tényleg)
:együtt fürdetjük Annát, bekrémezheti,játszhat vele...

Amúgy nekem jót tett ez a 4év szünet: testileg,lelkileg is.
Valahogy most érettebben tudtam kezelni a helyzetet is.
Amúgy Zsolti 2001.05.21-én született,
Anna pedig 2005.05.22-én.
Érdekes, mert Zsoltival 13-ára voltam kiírva(41.héten született), Annával 6-ára voltam(43.hét). Még szombaton születésnapoztunk,
vasárnap reggel 6kor meg magzatvízszívárgásom volt(elsőnél is így kezdődött) 18:45kor született meg Anna 4400grammal és 59cm-rel. Ami talán még érdekes,hogy gátvédelemmel(nem vágtak meg) szültem.


És ti hol szültetek? Mikor? Mekkora súllyal,hány cm-rel születtek?
Mikor végeztétek el a tanfolyamot?
Mik a tapasztalataitok?

Régóta vágyam ez a tanfolyam..15 éves korom óta.
Remélem most sikerül..bár várnom kell biztos még.. Anna nagyobb lesz.

Amúgy Anna csak cicizik,mást el sem fogad(cumit,cumisüveget,teát,vizet(még kanállal sem).
Szerencsére van elég tejecske(még raktam is el neki).

Nagyon hosszúra sikeredett. Kép
Ti is írjatok magatokról..addig is jó éjt.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


A tanfolyamot kisbabával is el lehet végezni?
Mármint,ha vinném.
Hány napos?
Megváltoztattta az életeteket?
Szoktatok találkozni is,akik így elvégezték?
Tanfolyam után az oktatótól még lehet kérdezni?

Hol laktok? Én Zuglóban.

Üdv:Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Nem írtam még,de nagyon aranyosak a képek a picurkáitokról..illetve Zsócinak már nem is olyan kicsi..
Jó volt látni őket,Íme az én picurkáim:

Kép


Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

Gyönyörűek a gyerekeid! És nem semmi a születési időpont összehozása sem!!!!!!

Engem nagyon érdekelne a gátvédelmes szülésed. Írnál róla?
Az én lányom 2000-ben született a Péterfyben. Õ csak 4 kiló volt, de hatalmasat repedtem. Ezért is érdekelne, hogy nálad ez hogyan volt.

Pici babával sajnos nem lehet elvégezni a tanfolyamot, kivéve hogy valaki vállalja, hogy termen kivül foglalkozik a babácskáddal. Bent a meditációkat megzavarná ugyanis. Kb óránként van szünet és reggel 9-től este 7-ig tart naponta a tanfolyam. Sokan (200-nál többen) vagytok egy nagy teremben és az előadó egy kis bevezető, rávezető beszélgetés után vezetett meditációt tart - utána szünet és jön a következő téma, meditáció. 2 hétvégédbe kerülne a tanfolyam, 4 teljes nap. Mindenképpen megéri a befektetés! Egy új gondolkodásmódot kapsz. Kérdezz még bátran, szívesen válaszolunk.


Szép napot mindenkinek!

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!

Csak 4 kiló?hát ez elsőre nagyon szép!!! Kép Kép Kép

Zsolti 3700gramm-mal született. A második baba, azt mondják mindig nagyobb. Kép
1.Gátvédelmes szülés-hez,úgy gondolom kell egy jó doki, aki hisz ebben.
2.Nekem ez már a 2. szülés,ilyenor már jobban tágulunk.(első babánál ált. mindig vágnak,ha nagy a baba-nálam is vágtak 37cm volt a feje..inkább vágjanak,mint repedjek-így is 2hét volt mire rá tudtam ülni.)Nálad meddig tartott?

3.Úgy emlékszem kaptam egy szurit a popsimba,izomlazító volt.
4.1,5-2órát a labdán tőltöttem(4-6utánig kisebb megszakításokkal..vizsgálat)-ez is segíthetett,jobban tágulunk.(Ezen otthon is már gyakorolhatunk,szülés után is segít).
5.És a szülésznő is aranyos volt, segített. Kép

6.Amúgy van ilyen torna is, ami segíthet(én nem jártam ilyenre,de hallottam segíthet).

Most kb ennyi jutott hirtelen erről eszembe,meg amúgy is sietek.

Hol laktok?
Hány évesek vagytok?

További kellemes estét!

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

Gratulálok a gyerkőceidhez, gyönyörűek! Kicsit irigyellek, hogy Annával már tapasztaltan "babázol". Én néha tanácstalan vagyok, mikor hogy tegyek. EZek a fránya nevelési elvek. Kezdenek megdőlni.

Balánk 2005. május 12-én született 3450 g-mal, 54 cm-rel, s császárral, a János kórházban.
Két héttel túlhordtam Babót, s indították a szülést. Így utólag érthető már, hogy miért nem szállt le a pocakom, miért nem tágultam, s miért nem rövidült a méhnyakam. Babónak kétszer a nyakán volt a köldökzsinór. Amikor 6 óra vajúdás után (ebből kb 2 óra volt keményebb) elment a magzatvíz, mekóniumos volt, azaz Balázs oxigén hiány miatt belekakilt, vittek a műtőbe. A dokim amikor látta a köldökzsinórt Balán, annyit mondott: "Örüljünk hogy itt vagyunk, mert ebből baj is lehetett volna!" Nem volt egyszerű az első két hét a sebemmel, de mostmár nincs lelkiismeret furdalásom, hogy császárral szültünk.

Agykontroll:
Először 1996-ban végeztem el, majd később egy ismétlő tanfolyamon is részt vettem. A tapasztalataimat is leírom majd, de most mennem kell, mert fürdés van.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Először is tartozom egy köszönettel:

Kedves Atus baba, köszönöm, hogy az 1 éves szülinapodon kaptam Tőled egy szép ajándékot. Küldted nekem a következő dúlababajelöltemet. Ezért nagyon hálás vagyok és kérlek, hogy intézkedj azügyben is, hogy az ő születésénél is ott lehessek immár képzettebb dúlaként.

Millió puszi: Zsó



Sziszi!

Anno, nekem a repedés nagyon keservesen gyógyult. Azt tudom, hogy a 6 hetes kontrollon már viszonylag kényelmesen tudtam közlekedni, állni és ülni. A könyököm a bőr úgy nézett ki, mint a rinocéroszé. Mivel szinte mindent fekve és könyökölve tudtam csinálni 3-3.5 hétig. Úgyhogy ha esetleg jönne a tesó (aminek kicsi az esélye), akkor feltétlenül elkérem az orvosod elérhetőségét. Egy ilyen ember aranyat ér.

Kérdezhetek még ezzel kapcsolatban? Dúlaként is nagyon érdekel. A lazító injekción kívül mit csináltak veled? Masszírozták is a gátat vajúdás közben és azt megelőzően a várandósság alatt elmagyarázták, hogy hogyan tornáztasd?

Bocs a nagy kíváncsiságért!
Rólam többet itt tudhatsz meg: http://szuleteshete.hu/cikk.php?id=186&cid=47402&PHPSESSID=813bdb14faf482791affb a69c340426e

Ez a dúlabemutatakozásom.

Timtom!
Mikor kapunk még képeket Baláról? Nagy lelkesedéssel tudom nézegetni őket. Legalább így láthassam, ha már élőbe ki tudja mikor jön össze.

Mint az fentebb olvasható, nagyon boldog vagyok, mert van egy kismamám aki szeretné ha vele lennék a szülőszobán is. Sok időnk nincs hátra, okt. 9-re van kiírva. Ha van feles energiátok, akkor gondoljatok kicsit rám, hogy összejöjjön ez a dolog.

Köszönöm szépen.

Szép napot mindenkinek! Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!

Ezerrel megy az energia hozzátok és hajrá! Melyik kórházban fogtok szülni?

Gyorsan felrakok pár képet Baláról,s rohanok is Manókámhoz, mert kicsit nyügi.

KépKép
KépKép
KépKép

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


.

Kép

Kép
timtom
 
 


.

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Zsóci!

Írok még róla,kérdezz nyuodtan.
Nem kentek be krémmel és nem maszíroztak,mert jól tágultam. Amúgy a magzatvíz is folyamatosan szívárgott..egészen a végéig.
Azt mondták használhatom a labdát is, ha jól esik.Megmutatták, hogy hogyan kell, de ilyenkor nem ez a fontos-csak az nekem, hogyan a legkényelmesebb. Kép
Abban már van tapasztalatom, hogyan lehet könnyebbé tenni a szülést,elviselhetőbbé a fájásokat..de ezt szerintem mindenki abban a pillanatban érzi,neki mi a legjobb,neki mi vállik be.
Vannak tanfolyamok is(ingyenes) felkészítenek a szülésre, sőt a gátvédelemre..nem éltem a lehetőséggel bár sokat olvastam róla.
Igazából nem számítottam erre,azt hittem most nagyobb a baba biztosan megvágnak,pedig nem ez számít. Kép Kép Kép

Azt hiszem szerencsés vagyok,hogy így szülhettem.
Megszenvedtem,de ez hozzátartozik az élethez, s megéri-másként nem is szülnék. Ezt át kell élni!
Amit megszületett a pici megkönnyebültem és jól eső melegség öntött el. A lepény születésekor is kellems meleg járta át a testemet. Tudom fájt,rossz volt,de egyben csodás is..elmúlt mára a rossz érzés csak ez a csoda maradt itt nekem, illetve két csoda Kép

HA van kérdésed vagy írjak valamiről részletesebben kérdezz!!

Szia

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Most csak rövid leszek!
Timtom! Balamanó isteni! A lábacskáit lementettem saját gépemre. Rakj még fel, olyan ügyesen tudjátok fotózni!!!!

Sziszi!

Irigyellek a szülésedért! Nem akarod részletesen megírni egy történetben, sok kismama hasznára válna ha olvashatná, hogy ekkora babát is meg lehet szülni vágás nélkül is. A születés hete portálon több szüléstörténet van.

Szép Napot Kívánok!

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Ma kicsit nyügik vagyunk a frontváltozás miatt..nem szeretjük.
Úgy lehűlt az idő..ma be is fűtünk. Kép

Zsóci:ha szeretnéd megírhatom, de nem most, majd,ha kicsit jobban ráérek.
Szülés hete portálra tegyem fel?

Nos, ennyit mára. Mennem kell, mert szólítanak. Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Mi is fűtünk már esténként. Ez már nem a vén asszonyok nyara, sajnos. Azért remélem, lesz még jó idő!!!

Szombaton lesz dúla továbbképzés (már alig várom), de ha ilyen marad az idő, akkor befagy a fenekünk az Arany10-ben. Ott nem mi szabályozzuk a fűtést.

Sziszi! De jó lenne, ha majd meg tudnád írni! De szerintem közvetlenül a portálra nem tudod felrakni az írásodat. Ha átküldöd nekem mailben, akkor továbbítani tudom a szerkesztőknek (vagy megadom az ő e-mailjüket). Nagyon kiváncsi vagyok!!!!

Vasárnap megint találkoztam a kismamimmal. Nagyon jót beszélgettünk. Fél a szüléstől, de bízik bennem, hogy majd segítek, támogatom őt (ez nekem is jó érzés). Ha belegondolok, hogy 3 hete még nem is tudtunk egymásról, most meg mintha barátnők lennénk. Drukkoljatok légyszi nekem, hogy olyankor induljon a kislánya 'kifelé', amikor én is tutira odaérek az anyukájához a kórházba. Többször beszélgettem a kislánnyal szubjektív kommunikációval alfában, de azért elkel minden segítség.

Csapadékmentes szép napot kívánok!
Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: