Új privát üzeneted érkezett!

Szia Dorka!

Orulo, hogy ilyen gyorsan reagalt valaki;)
Nagyon sajnalom, hogy Te is igy vagy tudom mennyire rossz es kellemetlen ez az egesz.
Nekem pontosan akkortol van, amikor a korhazba befektettek, tehat a 26-27-ik hettol. Azota elviselhetetlen ez az allapot, mert most mar azert elmennek a kozeli boltba egyet setalni, tudom nem lenne szabad, de ugy vagyok vele, hogyha nem cipelek, lassan megyek es nem gorcsolok nem hiszem, hogy kart tennek magamba. Eddig osszesen 2x voltam kint (szombaton es most szerdan), de utanna egy napig megmozdulni alg birtam. Nagyon csodalkozom mindezen, mert sulyom ellenere egy nagyon eros immunrendszerrel es aranylag izmos testalkattal rendelkezem. Nem szoktam beteg lenni. Nem ertem mi ez a gyengeseg...
Azert meg nekem is ki kellene huzni 4-5 hetet minimum, mert meg nalam is pici a baba. Jovo heten megyek kedden dokihoz, meglatom mekkorat not.
A korhazba nekem turheto volt, en a Rokusba fogok szulni, van egy imadnivalo dokim, aki minden nap bejott hozzam, es hat a szobatarsak sokat segitettek, hogy konyebben teljenek a napokKép) Mindig valtozo volt, hogy hanyan vagyunk, 2 lany volt meg rajtam kivul allando, a tobbiek jottek mentek, de igy a vegere nagyon jo kis csapat lettunk, es pont egy nap engedtek ki 3-at;)) A korhaz szemelyzeterol is abszolut pozitivan tudok velekedni, amiert vagyodtam haza nagyon az a mosdo alapota volt meg a kaja mennyisege;)
Udv,
Malika
malika
 
 


Dorka,
Nem tudom vegigolvastad e ezt a topicot, elejetol a vegeig. En megtettem, es nekem nagyon sok erot, es energiat adott, jo volt vegigkovetni a lanyok allapotait, aggodalmait, es levonni azt a kovetkeztetest, hogy a pozitiv hozzaallas, a pihenes, es a fokozott odafigyeles meghozza gyumolcset. Majdnem mindenkinek (talan egy kivetel) egeszseges baboja szuletett, legkorabban 36 het utan.
ugyhogy kitartast Neked is, vigyazz nagyon magadra, es csak pozitivan!!!!Kép))) nekem is ez segit, akarki kerdi hogy vagyok, a valasz, hogy szellemileg tokeletesen;)

Malika
malika
 
 


Malika,
hat, tudom en, hogy a pozitiv hozzaallas a legfontosabb, de annyira nehez atallni erre, hogy most akkor minden maskepp lesz, hogy vegig fekudnom kell, meg aggodni, mert elotte nagyon porogtem, bar fajtam es hamar faradtam, de azt hittem, hogy ez a terhesseggel egyutt jar, semmi rosszra nem gondoltam, es buszken cipeltem a pocakomat mindenhova...Miota tudom, hogy mi van-es ez biztos psziches is-mintha meg jobban fajna, ahogy mondtam, mar jarni is alig tudok, pedig azelott csak kb. 1-2 ora utan jelentkezett ez...
Es ami meg nagyon nehez, hogy semmilyen segitsegunk nincs, a parom nyakaba szakadt most minden, a hazimunka, meg engem kiszolgalni, es mellette meg 8-10 orakat dolgozik, szoval nagyon nehez ezt is vegigneznem, hogy tehetetlen vagyok...raadasul meg semmit nem szereztunk be a babanak sem, a szobajat sem csinaltuk meg, szoval, nem tudom, hogy lesz ereje egyedul mindenhez...
Persze tudom, hogy most a baba az elso, es mindent megteszunk, meg kibirunk, csak nagyon nehez meg mosolyognom is hozza, mert allandoan rettegek, hogy mi van, hogy eszrevetlenul tovabb nyilok, vagy be kell fekudnom a korhazba, vagy tortenik valami meg rosszabb...
Igen, en is vegigolvastam a topikot, es nekem is nagyon sokat segitett, elotte meg azt sem tudtam, hogy ez ilyen gyakori...
Most pl.azon gondolkozom, hogy ha ennyire szigoruan fekudnom kell, akkor mi lesz, amikor 2 hetente ellenorzesre kell mennem, vagy a havi laborvizsgalatokra?Ezek legalabb 2-3 oras talponletek, nem arthatnak majd meg?
Amugy Te most tappenzen vagy? Ha igen, leirnad, hogy pontosan hogy kell intezni?Meg foleg azt, hogy kotelezo ilyenkor tappenzre menni,ill.mik az elonyei, es hatranyai? En a parom cegehez vagyok bejelentve, kotetlen, itthoni szamitogepes munka, tehat elmeletileg nem kene tappenzre mennem...
Na, jo hosszura sikeredett, de ugy orulok, hogy talaltam egy sorstarsatKép
udv,Dorka.
dorka34
 
 

 
 

Dorka,
Te ezt mondtad a dokidnak,hogy neked faj ott, es hogy erzekeny, meg nem tudsz mozogni?? Kivancsi vagyok mit mondanak a dokik. Az enyem csak bologat, azt mar tudom.
Nekem is nagyon nehez, mert senkim nincs itt, csak a ferjem, anyukak 500 km-re vannak tolunk, tehat a ferjem aki eddig egy fakanalat nem fogott a kezebe, most ugyesen foz, meg bevasarol, szoval nagyon halas vagyok neki. Egyedul vette meg a kisagyat, agynemut, mindent hozza;))
Amugy ne aggodj, nekem meg a kisagyon es a babakocsin kivul semmi nincs megKép)))
Azt nem tudom en sem, hogy hogy megyek meg dokihoz kedden, mert miota kijottem a korhazbol nem voltam doktornal, meg a vedono is haza jar hozzam. Nem tudom, hogy lesz, elmeselem majd.
Igen, tappenzen vagyok, azt is a ferjem intezte. Amikor a doki eszlelte a problemat, akkor adott egy igazolast, amivel elkellett menni a korzeti terhesgondozoba, nekem nem esik egybe a vedonovel, ott kaptam elobb 8 napot, majd utanna visszakellett menni es akkor kiirtak tovabbra is, csak kozben korhazban voltam, ilyenkor megszakad itt a terhesgondozoba es a korhaznal kerulsz allomanyba, majd ha kijosz onnan ujbol itt vesznek allomanyba. Picit bonyolult, es igazabol hulyeseg, hogy ennyire nincs informacio aramlas a TB kozt, dehat mit van mit tenni.
Huhh picit zavaros lettem, ha nem ertesz valamit jelezd;)))
Ne menj tappenzre ha nem muszaj, mert bizza joval kevesebb mint az fizetesKép)

pussz,
Malika
malika
 
 


Sziasztok!

Dorka, Malika!
Egykor Én is ide írogattam, ha végig olvastátok, akkor láttátok, hogy milyen problémáim voltak! Tudom, hogy mennyire rossz az állandó fekvés, az állandó aggódás, de higyjétek el megéri! Eltelnek ezek a hetek és hamarosan karotokba foghatjátok a gyerkőcötöket és ez a világ legcsodálatosabb dolga! Én is mindig úgy képzeltem, hogy Én bizony majd egy fitti kismama leszek, de nem így alakult! De ha kellene ezerszer végigcsinálnám újra! Nagyon sok erőt és kitartást kívánok mindkettőtöknek és drukkolok, hogy minden jól alakuljon!!!!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!
Gyoresz, koszi a biztatast, nagyon jol esik ilyenkor az ilyen, mert tenyleg csak az ertheti meg, aki hasonlo helyzetben volt...

Malika, en tobbszor mondtam az orvosomnak, mar 1-2 honappal ezelott, amikor eloszor ereztem de nekem is ugy tunt-tunik, mintha nem is tudna, hogy mirol van szo, eloszor azt mondta, hogy valami fertozes lehet, es irt fel kupot, most meg asszem a haskemenyedessel keveri, mert mind mondja a magneziumot, pedig ez egeszen mas jellegu, olyan izomlazszeru fajdalom, ha nem mozgok, akkor minden rendben, de ahogy felallok, vagy lepek kettot mar faj...es hat eleg furcsa, hogy ennyi sulyt sem birnak a szovetek, vagy mehszalagok, mi lesz akkor kesobb?!...mostmar arra is gondolok, hogy a 2 het alatt, amiota fekszem, mar annyira elszoktam a jarastol, mozgastol, hogy ezert is olyan megterhelo, nem lehet, hogy Nalad is ez tortent, hiszen Te is a korhazi fekves ota erzed folyamatosan?Amugy en meg oltozni is alig tudok, vagy atfordulni egyik oldalamrol a masikra-pedig ejjel ezt legalabb 50x kell csinalnom-mert ha csak felemelem a labam, mar faj...
Hat,ezt a tappenzes dolgot tenyleg nem nagyon ertem, addig ok., hogy a doki ad igazolast, de ugy tudtam, hogy azzal a korzeti orvoshoz kell menni, a baj az, hogy nekem olyan sincs, mert nemreg koltoztunk ebbe a keruletbe, es meg nem volt ra szukseg, hogy keressek egyet...amugy a terhesseg alatt kotelezo, hogy lasson a korzeti orvosod?pecset a kiskonyvbe, vagy ilyesmi?Mindenesetre en a korzeti terhesgondozoban meg nem jartam, de akarhogy is lesz, mindent a parom kell intezzen, mert en nem tudok mar ekkora utakra elindulni...igazabol az erdekelt, hogy muszaj-e szemelyesen menni mindenhova, es a soraidbol ugy ertettem, hogy nem...
A tappenz pedig mindenkepp megeri nekunk, mert legalabb a TB fizeti, nem a ceg...
Na, megint hosszu lettem, jo hetveget Nektek,
udv.,Dorka
dorka34
 
 


Sziasztok!

Gyoresz emlekszem Rad;))) Koszi a biztatast.

Kepzeljetek ma csodas napom van;)))) Az este iszonyatosan fajt a hasam a szokasos helyen, de olyannyira, hogy azon gondolkodtam, hogy korhazba kellene menni, csupan az tartott vissza, hogy hetvegen meg UH sem csinalnak es ertelme nincs bemenni, ha semmi mas jel nincs. Igy bevettem a szokasos gyogyszereim, plusz meg 2 db MagneB6-ot. Azzal elaludtam, igaz nem mondom, hogy remekul aludtam de eltelt a ej.
Erre ma reggel semmim nem fajt. Voltunk vasarolni boltba, meg masik boltba is, tehat vagy 2 orat voltam labon, plusz lezuhanyoztam es remekul erzem magam. Jo nem kiabalom el...;) Most fekszem, mert azert ez sok volt egy napra, de boldog vagyok.
Dorka ugyanigy vagyok en is, ugyanezek a tunetek, nem egeszen ertem hogy mi lehet az oka. Fertozesem nekem sincs mar sokszor megneztek.Megprobalom elmondani az en esetem, hatha ugy jobban latod.
En az Ors vezer teri rendelohoz tartozom, mert itt lakom. De a vedonom az a Furedi lakotelepen van, kozel a mi hazunkhoz,viszont terhesgondozo az az orsi rendeloben van. Ez gondolom azert van igy, hogy aki nem magandokihoz jar, az jarhat az orsre, de vedonoje a hazhoz tartozo kell legyen.
Megkaptam az igazolast a sajat dokimtol, es mondtam a vedononek, aki azt tanacsolta ne a haziorvoshoz, a korzeti orvoshoz menjek, mert ott sok a beteg, hanem a terhesgondozoba. Na akkor mentem el oda eloszor, akkor voltam 24 hetes, addig nem voltam ott, csak a vedononel, akihez mar 9 het utan havonta jartam. A terhesgondozoba allomanyba vettek, es mivel ott dokik vannak igy felulvizsgalatra kell menni. Tehat marcius 1-en allomanyba vett az ors vezer teri terhesgondozo,ahol kaptam papirkat es ra 8 napra nezett meg az ottani doki, aki kiirt tappenzre, es ujbol aprilis 5-en kellett mennem.Most majd majus 3-an kell menni.
Huuuhhhh jo hosszu lett, nem tudom, erted e?? Aprilisba mar a ferjem ment, mert en nem tudtam menni.
Ha valami nem vilagos szolj;))

udv.,
Malika
malika
 
 


Dorka,
te vagy az én emberem, sajnos. Kép
Hasonló problémán van, mint neked.
Előzmény: 7. héttől fekvés barnázgatás miatt, 14. héttől 2 hétig tartó vérzés miatt kórház (mellső fali mélyen tapadó méhlepény az ok állítólag), majd itthon folytattam a szigorú fekvést. Most vagyok 21. hetes. Még az elején kb. a 8. héttől, mikor még járkálhattam, mindig el kezdett fájni a hasam pár lépés után, doki csak bologatott. 16. héttől, amint felkelek az ágyból, olyan keményedés szerű érzést tapasztalok. Állva a hasam kőkemény és húz lefelé a hasam, mintha kő lenne benne. Ha ülök, bekeményedik a méhem és ezt igen kellemetlennek érzem, addig így marad, míg újra le nem fekszem az oldalamra (háton fekve is bekeményedik a méhem). Doki nem mond semmit, csak h. szedjem a magneB6-ot és h. a méhszáj zárt. Most már elvileg felkelhetnék az ágyból, de fentiek miatt nem nagyon tudok, mert pár perc után fájdogálni kezd a hasam. Doki már azt is mondta, h. szte túlreagálom a dolgot, sztem meg ezt hadd ne reagáljam le, mert nem tűrné a nyomdafestéket! Ahelyett, h. felvilágosított volna, ilyeneket mond.
Szóval most ott vagyok, h. kezdhetném újra terhelni magam, de a fenti dolgok miatt nem nagyon merem.
Ma elmentünk bevásárolni a corába, 1 óra volt kb., hát a hasam majd leesett, éreztem, h. húzódik meg minden.

Eddig minden ismerős furcsán nézett rám, h. mi lehet, amit érzek. Senki nem tudott segíteni, ld. még az orvosom sem. Ezért "örülök", h. rádtaláltam (ne értsd félre!), mert végre tudom, h. tényleg nem én képzelem be magamnak, hanem igenis van ilyen.

Lányok,
ha a méh több órán át kemény (pl. nálam az ülésnél), az árt a babára nézve (vérellátás stb.) v. "csak" a méhszáj nyílik ki tőle?

Falina
21+1
falina
 
 


SziasztokKép
Falina, szoktalak olvasni, azt hiszem az oszi topikban, emlekszem, hogy Te is fekszel, de arra nem emlekztem, hogy Neked is faj...
Hat akkor mar harman vagyunk ugyanolyan tunetekkel-es meg ki tudja hanyan, akik meg nem talaltak ra erre a topikra-nekem is annyira rossz volt eddig, hogy senki nem ertette, hogy mirol beszelek, az orvosom se, meg az, hogy lattam, hogy masok tenyleg sokkal konnyebben viselik, fajdalom nelkul, ha jol emlekszem, vegigolvasva ezt a topikot is, itt se nagyon volt olyan, aki a kinyilt mehszaj mellett fajt is volna...
A kemenyedesek foleg ezert veszelyesek, mert kinyithatjak a mehszajat, ugyhogy Falina, szerintem orulj neki, hogy Nalad meg zart, es ne nagyon terheld Magad, ha nem muszaj...en is birnek tobbet vasarolgatni, meg tenni-venni itthon, de nem merek, hogy nehogy tovabb nyiljak, azelott, hogy a dokim eszrevette, hogy kinyiltam, en is jarkaltam, vasaroltam, gyalogoltam, majd leszakadtam, de azt gondoltam, hogy ennyi terhelest birok, meg kell is ennyi, hogy ne gyenguljek le, aztan tessek, mi lett a vege...Valamikor a 20.-24. het kozott nyiltam ki...

Malika,koszi, hogy leirtad reszletesen, mostmar ertem, a lenyeg, hogy megiscsak el kell menni szemelyesen, hogy betegallomanyba vegyenek, hat, nem tudom, mikor lesz erre erom, es batorsagom..kedden megyek en is a dokimhoz-maganrendelobe, amugy a Sote II-n fogok szulni-de mar elore rettegek, hogy mit fog talalni...
Ja, es nekem is kemenyedik, ha ulok, vagy haton fekszem...Ti mennyi magneziumot szedtek naponta?
Hat, orulok en is, hogy talaltam egy topikot, ahol erdemben is reagalhatok, es reagalnak, a tobbit inkabb csak olvasgatom...
Vigyazzatok Magatokra, tenyleg az egyetlen megoldas, ha szot fogadunk, es fekszunk, ameddig lehet...
Udv,Dorka
dorka34
 
 


Sziasztok!

Dorka, akkor mar kedden okosabbak leszunk mindketten;)) En magneziumot nem szedtem eddit, most kezdtem el szedni tegnap 3x1-et szedek, ezt is onszorgalombol, mert a doki azt mondta a Terbutalin melle nem szukseges, de ugy vettem eszre, hogy nagyon jot tesz. Ma is bevettem reggel es nem faj annyira.
Amugy kezdem azt hinni hogy nagyban befolyasolja az idojaras az allapotunkat, hisz ma sokkal gyengebbnek erzem magam mint tegnap.
Ti nem vagytok ezzel igy?
Dorka, neked a kulso belso mehszaj nyitva van?

Igen, egyszer szemelyesen el kell menni a terhesgondozoba, maskepp nem tudjak kirol van szo;))Turelem, meglatod ahogy telik az ido, egyre nyugodtabb leszel. En ma toltom a 32 hetet es abszolut nyugiba vagyok, tudom innen mar nagy baj nem lehet. persze, jo lenne meg 4 hetet minimum kihuzni, de ez is jo eredmeny mar.
Fel a fejjel!Kép)

Vigyazzatok Magatokra holnap is jovok;)
Udv., Mindenkinek;))
malika
 
 


Sziasztok!

Malika, azert kerdeztem a magneziumot, mert olvastam valahol, hogy tul koran nem szabad elkezdeni szedni, mert aztan, ha baj lesz, mar nem fog hatni...nekem a terhessegem legelejetol mondta a dokim, hogy szedjem, latod, Te ezzel is jobban jartalKép...es melyiket szeded? mert en a Beres mg-B6-bol napi 3-at,plussz meg az Elevitben is van, ugyhogy az osszesen majdnem 1 gramm, szerintetek ez nem sok?
Legutobb csak a kulso mehszajam volt nyitva, remelem, meg mindig igy van...
Nalam is valtozo, hogy mennyire vagyok jol, neha ugy erzem, hogy akar ki is tudnek menni a hazbol, de 2 hete nem probaltam, ugyhogy lehet, hogy nehany lepes utan nem birnam, maskor meg a wc-ig is alig tudok kimenni...En nagyon felek attol, hogy teljesen le fogok gyengulni a szulesre, amugy se voltam valami jo kondiban soha, mi lesz, ha meg 3 honapot csak fekszem?!
Hat akkor kedden kerek en is egy igazolast a tappenzhez, aztan majd csak eljutok valahogy a terhesgondozoba...
Jovok meg en is,udv.,Dorka
dorka34
 
 


Sziasztok!

Remélem nem csináltam nagy hülyeséget, majd pénteken kidrül a dokinál. Leutaztam párommal vidékre a szüleinkhez ill. unokaöcsémhez (2*3 óra út összesen). Már nagyon hiányoztak a több hónapnyi fekvés után! :/ Remélem még zárt vagyok, bár az éjjel és út közben eléggé éreztem a hüvelyemet/méhszájamat(?) (bocs). Amúgy nekem még ez is a tünetek között van, vagyis, ha jobban megerőltetem magam, akkor eléggé érzem, hogy van, különben meg sosem. Pár nap fekvés után elmúlik ez az érzés.

Dorka,
valóban nem írtam az őszibe, h. fáj a hasam, de a nyáriba mintha írtam volna... na mind1.

Nekem 3*1 MagneB6 van felírva, néha viszont átvált a doki 3*1 Pananginra (Mg+K). Én ezt az adagot keveseltem és önhatalmúlag növeltem a duplájára, mert így kevésbé fájnak a dolgaim. Dokim régebben amúgy engedte, h. duplát szedjek még a kórházban, szal talán nem árt... de majd újra rákérdezek.

A nődokin kívül "minden" orvoshoz a párom megy helyettem, a védőnő is kijár hozzám.

Annyira kiborít, h. nem tudom a bababoltokat járni, mint mások! Hogyan lesz így kiságy, meg minden??? Néha úgy kiborulok ettől. Persze az idő múlásával egyre jobban bírom a fekvésből adódó lelki terhelést. A tavasz érkezte is jobb kedvre derített.
Egy lány ajánlotta, h. vegyek haskötőt, talán attól jobban bírnám a hasam hordani. Eddig 1félét találtam, Anita Maternity márkájú. Az ára húzós, de ez van. Beteszek egy képet róla nektek.

Falina
21+2

Kép
falina
 
 


Sziasztok!

Mind irjatok, hogy 3x1 Mg, de ez pontosan mennyi mg-ra?Mert van 250mg, meg 50mg-mos is...
Falina, nem tudom, hogy van-e osszefugges a mehszajkinyilas, meg akozott, amit erzel, nalam ilyesmi nem volt, nem ereztem semmit-a szokasos hasfajason kivul-eszrevetlenul nyilt ki...de az biztos, hogy nem torodtem azzal, hogy faj, volt, hogy tobb orat gyalogoltam, aztan cipeltem a boltbol 5-6 kilokat...bar, azt mondjak, hogy ehhez se nagyon van koze, alkati dolog, masok a terhesseg vegeig dolgoznak, meg ellatnak 1-2 gyereket, csaladot, aztan megse tortenik semmi rossz...
En is nagyon kivagyok attol, hogy nem tudok keresgelni, nezeleodni, vasarolni a babanak, egy ferfinek ehhez soha nem lehet eleg jo szeme, meg izlese, de en is ugy gondolom egyre inkabb, hogy ez van, vissza mar nem lehet csinalni, a legfontosabb, hogy a babanak ne legyen semmi baja...
A haskotot nekem is mondtak, van egy hely, ahol meretre csinaljak, allitolag ott is nagyon draga-az Anita mennyibe kerul?-es allitolag tenyleg van,akinek egycsapasra megoldodtak tole a gondjai...de szerintem en nem sokra mennek vele, mert amugyse szabad jarkalnom, a mehszajamat ugyis belulrol terheli a suly, hiaba emelnem meg kicsit kivulrol...
Na, sok turelmet ehhez a borus hethez,
sziaztok,Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!

En meg ugy olvastam itt a neten, hogy nem szabad haskotot hasznalni. Pontosan nem tudom, nem kerdeztem soha a dokit ez ugyben, de olvassatok picit utanna, lehet nem lenne jo.
En most igy fejbol nemt udom hogy mennyi a magneb6-om, de en azt szedem, amit a tv-be is most reklamoznak a MagneB6.
Nagyon vigyazzatok Magatokra lanyok, mert egy masik forumon, ahova jarok az elmult egy hetbe ketten is korhazba kerultek fajasokkal es mehosszehuzodasokkal, mindossze a 30-ik het korul.Lehet front van nem tudom, de pihenjetek es vigyazzatok Magatokra.
Udv.,
Malika
malika
 
 


Dorka,
magneb6-ban 48 mg, a pananginban 140 mg van.

Anita M. ált. 7400 Ft fehérnemű boltokban, de a XII. ker.-i divatkis/nagykerükben 7-800 Ft-tal olcsóbb.

Falina
falina
 
 


Sziasztok!
Megjottunk a dokitol, nem nyiltam tovabb, valtozatlan a mehszajlelet, a doki szerint a kov. 5 het meg kritikus, aztan mar egy kicsit meg lehet nyugodni...
Malika, Nalad mi volt?
Falina, elfelejtettem ma megkerdezni a dokit a haskotorol, de asszem, en lemondok rola, mert a fekveshez minek...
Na,udv. mindenkinek,Dorka.
dorka34
 
 


Dorka,
ok. Kitartást a fekvéshez!
Remélem én még zárt vagyok és akkor beruházok egy haskötőre pénteken.
F.
falina
 
 


Sziasztok!
Na megjottunk a dokitol, es hat semmi jot nem tudok mondani sajnos.
A helyzett rosszabodott, ugyhogy a mehszajam teljesen elsimult, igy mar csak egy fel hajszalnyi tartja, hogy ki ne nyiljon, azt mondta a doki, hogy kifog nyilni a kovetkezo hetekbe.
3 ujjnyira levan a baba ereszkedve, igy a feje teljesen lent van.
Ami a legrosszabb, hogy kisebb ugy nez ki egy hettel a koranal fogva;(( Azt mondta a doki, hogy szuletni is kisebb sullyal fog mint altalaban, mert mi sem vagyunk nagy darabok.
Pentekre berendelt a korhazba, mert az ottani ultrahang jobb mint ami a rendelobe van. Azt mondja a magzatvizem atlagos, tehat se nem sok se nem keves, ugyhogy nem igazan tudott mit mondani.
Elmondta, hogy 34 het elott a korhaz nem fogad, hanem egy masik korhazba kell atmenni, ahol kissulyu koraszulotteket fogadnak, ha betoltom a 34 hetet akkor lehet menni a Rokusba szulni.
Tovabbra is fekudnom kell, es minden egyben eltoltott nap ajandek.
nahat igy allunk.

Malika (32+2)
malika
 
 


Malina!
Nagyon szurkolok Nektek, probalj nem idegeskedni sokat-pont en mondom, akinek meg annyi hatra van-, nagyon nagy baj mar nem lehet,ennyi idos terhesen mar nagyon sokan szulnek, nekem tegnap azt mondta a dokim, hogy a 30 het utan mar nem kell annyira aggodni, mert masfel kilosan mar majdnem 100% az eselye,hogy egeszsegesen mehettek haza...legfeljebb egy masik korhazbol, de akkor mar nem ez fog szamitani...amugy meg, ha tenyleg szigoruan fekszel-es nem jarkalsz vasarolgatni!-akkor sokkal tovabb is huzhatod...
Hat, tudom, keves ahhoz, hogy megnyugodj, de bizz benne, hogy minden rendben lesz!
Dorka
dorka34
 
 


Sziasztok!


Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Most vagyok 23+2 napos, ikreket várok. Nálam már elég korán, 14. hét körül jelentkeztek a fent említett tünetek. Azaz, ha sokat mentem, vagy ültam egyvégtében, majd le szakadta az alhasam és érzékenynek éreztem a méhemet is. Hozzá még a keményedések is néha... A dokim tiszta idegbetegnek nézhet, mert állandóan kérem ,hogy nézzem meg, hogy zárt-e még a méhszájam, meg ilyenek. Egyébként, lekopogom, még teljesen rendben van minden orvosi szempontból. De már 2* is voltunk a kórházban az ügyeletn, mert annyira fájt a hasam, hogy nem mertem nem megnézetni. És senki nem érti, hogy miről beszélek, lövésük sincs, hogy mitől fájhat. Vannak hetek, mikor sokkal jobb és egész aktív tudok lenni, de amikor rossz, akkor én is csak feküdni tudok egész nap és bőgni, hogy tutira nem fog sikerülni kihordani őket. Számomra nagyon ijesztő ez az egész, főleg, hogy úgy érzem, hogy a doki nem vesz komolyan.
Egyébként én 1 hete vettem Anitás haskötőt és eddig csodákat művelt! Remélem, hogy ezzel végleg megoldottam a problémát. Amikor jól vagyok, sokkal gyorsabban telnek a napok.
A Magne B6 ivóoldat tök jó ötlet, én is veszek majd, hogy legyen itthon gyorssegély. Főleg, hogy ált éjszaka kezd el 1000-el keményedni és én csak fekszem rettegve, hogy most a szülés indult-e meg, vagy mi van.
Az ikres fórumon az egyik lány a bort ajánlotta még, hogy az jó izomlazító. Neki a dokija rendelt minden estére 1 pohárral, az utolsó 3 héten pedig a kórházban intravénásan kapott alkoholt, annyira keményedett. De mára már fél évesek a babái és ez olyan bíztató! Remélem velünk is minden rendben lesz.


Lilla 23+2

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 


Cicamica, udv.koztunk, senkinek nem kivanom, hogy ennel a topiknal kosson ki, de azert jo, hogy tobben vagyunk...
Hat akkor vigyazz Magatokra Te is, jon a front hetvegen, meg Te amugyis nagyobb terhelesnek leszel vegig kiteve...
Ha nem nyilsz ki, akkor tenyleg hasznalhat a haskoto, kar, hogy en nem tudtam rola korabban, amikor meg szabad volt jarkalnom.
Malika,Falina, jol vagytok?
Jo hetveget mindenkinek,
Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!

igen Dorka, mi jol vagyunk. Nekunk megszunt akkor a hasfajasunk, amikor meseltem rola, lassan mar egy hete. Azt hiszem behelyezkedett teljesen a kis kobakjaval vagy nem tudom, de most mar nem faj, csupan erzem, hogy egesz ott lent a huvelyemnel mozog. Igaz mondta a doki, hogy iszonyatosan lent van a fejecskeje.
Ma voltunk vissza ultrahangon es valojaban kisebb a babank egy hettel, csak 31 hetesnek felel meg, mi meg lassan a 33-at toltjuk, de mondta a doki ne aggodjak mert mi sem vagyunk nagy emberek.
Mondta, hogy tovabbra sincs virgonckodas, igy fekszem en is, csak most mar a gepet idehozattam az agy melle, igy jobban telik az ido.
Pussz Mindenkinek, es kitartast, ugy latom ez az idojaras a javunkat akarja, es nincs 25 fok kint, meg jo ido;)) Mondjuk ma az van, de hideg van kint;))

udv.,
malika (32+5)
malika
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék hozzátok. A 25. héten tartok, a 21. héten állapította meg a dokim, h a külső méhszájam ujjbegynyire kinyílt. Mivel az előzmények miatt (vetélések + koraszülés) már eleve veszélyeztett terhesnek számítok, a doki azonnal ágynyugalmat parancsolt. A hároméves lányom mellett ezt nem könnyű megvalósítani, de szerencsére egyelőre nem romlott a helyzet. Keményedéseim csak elvétve vannak, de én is gyakran érzem úgy, h a méhem szabályosan nyomja a méhszájamat és ez a fájdalom lesugárzik egészen a combtövemig Kép
Sziasztok, kitartás mindenkinek,
Tintanyúl (25+3)
tintanyúl
 
 


Sziasztok!

Tintanyúl!
Én 24+3 napos vagyok, nagyon közel járunk egymáshoz.
19. heti vizsgálatnál kiderült, hogy a külső méhszáj picit kinyílt. Nekem az előzmény egy 22. heti szülés indítás volt. A dokim nem ijesztett meg, nem ítélt ágynyugalomra, írt fel gyógyszert. Azt mondta ez nagyon gyakori, főleg a többedszer szülöknél. Azóta voltam vizsgálaton, nem nyílt tovább, a hétvégén pedig voltam 4d-s uh-on, ahol a doki megállapította, hogy nagyon picit van kinyílva és a méhnyak szép hosszú, és ez a fontosabb. Keményedéseim nekem sincsenek szinte.
Ne aggódj, mert azzal többet ártasz, nem lesz semmi baj. Vigyázz magatokra!

Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Kitartast Nektek es tenyleg pihenjetek.
Nekem a 24-ik heten vettek eszre, hogy kinyilt a kulso mehszaj es megrovidult a mehnyak, es hal` istennek mar mar 34-ik hetben vagyunk. Pihenek meg fekszem, de azert hetvegen lemegyek a boltig, mert nem birom itthon, foleg ha szep napsuteses ido van. nekem lassan a belso mehszaj is kinyilik, de nem tudnak mar mit csinalni vele. Azert remelem huzzuk meg vagy 3-4 hetet.

Vigyazzatok magatokra es a pozitiv gondolkodas a legfontosabb. Bizzatok a babatokba!!

malika (33+1)
malika
 
 


Sziasztok!
Latom, a tegnapi uzenetek eltuntekKép
Lanyok, kerdeznek valamit: irtatok, hogy Hozzatok kijar a vedono, en meg nem jelentettem neki, hogy miert nem voltam 2 hete, de holnap mar muszaj lesz felhivnom...A kerdesem: Ti adtok neki penzt, ha kimegy, es ha igen, mennyit?Annyira bena vagyok az ilyesmihez, borzasztoan kinosan erzem magam ilyenkor...
Nem tudom mar, ki kerdezte, mert eltunt a hozzaszolas, talan Malika, hogy erezzuk-e a frontot, hat en nagyon, sokkal sz@rabbul vagyok, ha esos, borus ido van kint...
Hat akkor elvezzuk a napsutest, legalabb igy, ablakon keresztul,
udv.Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!
Gondoljátok, h még valaha viszontlátjuk a tegnapi hozzászólásokat? Mert egy csomó kérdésre válaszoltam tegnap...
Dorka, nálunk csak akkor volt kint a védőnő, amikor már megszületett a lányom és ha jól emlékszem, kétezer forintot adtam neki. Viszont ő tényleg rengeteget foglalkozott velünk, még vasárnap is eljött egyszer, amikor kezdő anyukaként éppen teljes pánikba estem valami apróság miatt.
A tegnapi időjárás engem is megviselt, keményedett is a hasam és rémesen ingerlékeny voltam.
Vigyázzatok magatokra,
Tintanyúl
tintanyúl
 
 


Sziasztok!
Sajnos tegnaptól szerda délelőttig volt egy teljes szerverleállás. Korábban, ha volt adatvesztés, azt sikerült korrigálni. Most is megtesszük, ha csak egy mód van rá. Jelenleg leginkább azt szeretnénk elérni, hogy megszünjenek az állandó leállások. Remélem most már túljutunk ezen horroridőszakon!
Köszönöm a türelmeteket!
apa
apa
 
 


sziasztok!

ezt meg tegnap irtamKép( de tegnap nem mukodott semmi, igy elmentettem es bemasolom most.

Sziasztok! jaaj de iszonyatos napom volt nekem tegnap;( Szegeny ferjecskem
azt se tudta hova alljon, csak ne kossek bele mindenert[:-)]) reg voltam
olyan nyugi mint tegnap;) Dorka hozzam holnap jon vedono, jon mar 3x, de
egyszer sem fordult meg fejembe, hogy penzt kellene adnom. De mire??? En
meglennek meg anelkul , hogy O hetenkent meglatogat. Eljon elbeszelgetunk,
soha nem fogad el semmit, meg vizet se, aztan beirkalja dolgokat kartonomba
es azzal elmegy. Kellene adnom valami neki?? Karacsonykor vittem neki egy
doboz csokoladet, annyi. lehet en nem csinalok jol valamit? hmm....--
malika
 
 


Sziasztok!
Malika, hat nem tudom, egyesek azt mondjak, hogy nem koteles kijonni, csak max. 1-2x, miutan szultel, ezert szoktak neki adni...Amugy szerintem se kene, hiszen ezert fizetik...De ugy nez ki, hogy nem kell tobbet emiatt paraznom, mert az elobb beszeltem vele, mondtam, hogy mi a helyzet, valoszinuleg nem tudok tobbet elmenni, legfeljebb az utolso hetekben meg 1-2x, erre csak annyit mondott, hogy akkor minden jot, es hallgassak az orvosomra...esze agaban sincs kijonni...mondjuk nagyon nem is banom, mert annyira nem birtam, egyfolytaban mondta a hulyesegeit, meg azzal kapcsolatban sem ertettunk egyet, hogy hany hetes terhes vagyok, mert az o korongja mindig egy hettel kevesebbnek szamolt az utolso mensi alapjan...a harmadik alkalommal mar rahagytam, legyen boldog...
Amugy ugye jol tudom, hogy a 4 kotelezo pecset a nogyogyasztol kell? Es Ti hogy alltok a tobbi kotelezo vizsgalattal? EKG,fogorvos,belgyogyasz,tudoszures? Mert szerintem nekem ezek kozul semmi nem lesz, a nogyogyaszhoz is alig merek elmenni,annyira aggodom, hogy nehogy nagyobb baj legyen...
Es meg valami: tudtok valami jot gyomoregesre? nehany napja kezdodott nalam, gondolom, az allando fekvestol, de iszonyuan kellemetlen, mar teljesen mindegy, hogy mit eszem, rogton jelentkezik...
Irjatok neha, jo lenne, ha nem szunne meg ez a topik is...
Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!
Dorka, a négy pecsét összesen kell a nőgyógyásztól meg a védőnőtől, de ha fogadott orvosod van és jársz hozzá rendszeresen, szerintem mindenképpen kiállítja a papírt. A többi vizsgálatok közül én csak a háziorvosnál voltam (nála is leginkább a táppénz miatt), ő megcsinálta az ekg-t, amúgy rám se hederített. A fogorvosomhoz vissza kéne menni, mert van egy lyukas fogam, de jaj Kép És hát pont emiatt mászkálni sem akarok annyira.
Gyomorégésre egy ismerős szerint a citromlé ásványvízzel a megoldás (személyes tapasztalatom nincs róla), meg a gyógyszertárban lehet kapni savlekötő tablettát. És próbálj meg úgy feküdni, h feltámasztod a fejed néhány párnával, hátha az segít.
Malika, te mindjárt átlépsz a 34. hétbe, igaz? Csak ügyesen így tovább, meg persze a többiek is.
Jó lenne, ha valaki csinálna valamit ezzel a széllel, mert vitustáncot jár a kisgombóc a hasamban, ráadásul éjjel a lányom sem tudott aludni a viharban, átjött hozzánk és ő kívülről rugdosott rendületlenül.
Tintanyúl
tintanyúl
 
 


Sziasztok!
Na most ment el a vedono, majdnem masfel orat beszelgettunk. Nagyon jo fej, igaz idos, de minden kerdesemre keszsegesen valaszol, hozott recepteket majd a babanak, megmutattam neki a kisagyat, megkerdeztem, hogy kell hasznalni a melltarto betetet meg sok minden mast;)
Elmondta, hogy nekem nincs is mar nyakdugom, ugyhogy ne varjam, hogy eltavozik majd;(( na mondom szep...
Gyomoregesre en olivabogyo magjat hallotam, vagy a Rennie tablettat, amit el kell szopni. Nekem is sok a savam, de akkor ha teat iszom, paradicsom levestol, paprikas krumplit eszek. Ezeket megprobalom kerulni, igy nincs gond veluk.
En ezeken a vizsgalatokon egyiken sem voltam, igaz a fogaimat a mult nyaron tettek rendben, igy ott minden okes, tudomet nem neztek legalabb 4 eve, de soha nem dohanyoztam, meg egyaltalan jol vagyokKép)) Engem csak a dokim latod, aztan ennyi. EKG-t sem csinalt senki, pedig korhazba is voltam. A dokid majd megadja a papirt ne aggodj amiatt, nekem osszesen 4 pecset van a kiskonyvemne, nem tobb;)) Pedig isten tudja hanyszor voltam doktornal meg mindenhol;) Csak akkor utnek ha tappenzert megyek.
Igen, Tintanyul en mar vasarnap toltom a 34 hetet, es meg 2 hetet kellene kihuzni. Azt mondja a vedono, hogy semmi de semmi nem tartja mar a babam, igy a papirok alapjan, ugyhogy ne mozogjak hirtelen, ne alljak a labamon sokat, es vigyazzak mert barmikor megtortenhet, aminek meg nem kellene.
Itt is fujj a szel;((( valoszinu az en babam ezert olyan csendes mar 3-ik napja. neha bokkodosom, hogy mozogjon mar....

Malika
malika
 
 


Malika,
ha ennyire minden percben történhet bármi, nem kéne neked tüdőérlelőt kapnod? Vagy az orvosod szerint annyira nincs még közel a szülés megindulása?
Tintanyúl
tintanyúl
 
 


Sziasztok!
Hat, akkor megnyugodtam, hogy a fogorvosi, belgyogyaszati vizsgalatok nelkul is beengednek majd szulniKép Engem meg a haziorvos sem ismer, nemreg koltoztunk a keruletbe, eddig nem volt szukseg ra, most a parom elment keresni egyet a tappenz miatt, es kepzeljetek, csak ugy latatlanban kiadja, nem is akar latni...
Malika, szerintem is eleg durva, hogy barmikor johet a baba, semmi nem tartja, bar mostmar tenyleg nem kell aggodnod, ugyesen kihuztatok, es mehetsz a sajat korhazadba is...
Nem tudom, hogy az allando frontok miatt, de nekem a babam sokkal kevesebbet es erotlenebbul mozog,mint akar 3-4 hettel ezelott..pedig helye meg biztos van...szerintetek normalis?
Vigyazzatok Magatokra,jo hetveget,
Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!
tintanyul nem mondott a doki semmit nekem ezzel kapcsoltban. Igazabol nem tudnak mit csinalni velem,ha beindul a szules, akkor valoszinu kapok. Igy gondolom azert nem, mert nem tudjak meddig huzzom. Jelenleg ha fizetnenek sem kelnek ki az agybol. Nagyon rossz eloerzetem volt egesz heten, ugyhogy inkabb itt lapitok. A hetvegen sem megyek sehova ki.
Dorka az en babam is fele annyit mozog mint eddig. Ma ejszaka virgonckodott, de az elmult napokba nagyon lusti volt.
Vigyazzatok magatokra!
Malika
malika
 
 


Sziasztok!
Minden nap egy külön öröm, amikor írtok, mert tudom, hogy mindenki otthon van egészben Kép
Malika, nem csodálom, hogy rosszul érezted magad a héten, az időjárás extrát alakított. Talán mostantól nem lesz napról-napra egy teljes évszaknyi változás...
A tüdőérlelőt azért kérdeztem, mert 12-24 óra, mire hat és nem mindig van ennyi idő szülés előtt (nálam nem volt pl.).
Itt a pocakban nem volt nyugi a héten, de nekem az átlagosnál kicsit több a magzatvizem, így állítólag remekül tud lubickolni.
Jó hétvégét, sziasztok,
Tintanyúl
tintanyúl
 
 


Györesz, Anikó,
köszi a gratulákat (bár kissé megkésve, bocs!)! Múlt héten voltam dokinál, és bár elkezdtem keményedni (napi 2-5, ami elfogadható, de néha elég durva egyik-másik), a méhszáj tökéletesen tökéletes (kopp-kopp-kopp).Kép Legközelebb három hét múlva megyek, ha akkor is tökéletes lesz, akkor boldog leszek, komolyan.Kép Még nem tudjuk a nemét, doki szerint inkább talán kislány, szóval ő sem tudja.Kép De nem is izgat, az a fő, hogy bent maradjon szeptemberig, és egészséges legyen.

Anikó,
te meg már mindjárt betöltöd a 30. hetet, de jó!Kép Gondolom, egyre nyugodtabb vagy? Mostanában hogy érzed magad?

A többeknek is kitartást, és türelmet a fekvéshez! Remélem, mindenki sokáig húzza, és időre születik a babája!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!


Lekopogom, mi egész jól vagyunk már majdnem 3 hete, nem is töltök itthon szinte 1 percet se. Így, hogy nem fáj semmi, képes vagyok nagyon optimistán nézni a dolgokat, úgy érzem, talán minden rendben lesz. Na, csak nehogy pofára essek hétfőn a dokinál! De remélem ő is mindent rendben talál, mert akkor már húzunk is le Gyulára 1 hétre. Ez lenne az össz nyaralásom idén, úgyhogy nagyon szeretném. Szurkoljatok!

Malika

Remélem jól vagy. Én a helyedben rákérdeznék a tüdőérlelőre, nálunk az ikres fórumon nagyon sokan kaptak, sokat javít a koraszülöttek állapotán. Többször is lehet adni és az se baj, ha feleslegesen, mert kihúzod a normál időig. Esetleg ezen múlhat, hogy kell-e lélegeztetni a babát, ami ugye nem túl szerencsés a szeme miatt.-..


Jó 7végét mindenkinek

lilla 24+5

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 


sziasztok! holnap leszek 30, el se hiszem. remélem mindenki kitart vagy 35 hétig!
Zsizsa nagyon szurkolok!!
puszi, Anikó
meszesné
 
 


Anikó,
ez nagyon jó, éljen!Kép Innentől én már kicsit nyugodtabb voltam a lányommal, azért még sokat feküdtem nagyon, de az a nagy stressz elmúlt, remélem, te is így vagy vele! Köszi a szurkolást, most vagyok 20+4, bár már ott tartanék, ahol te! De valójában rohan az idő, csak úgy repülnek a hetek szerencsére.Kép

Lilla,
én nagyon drukkolok, hogy holnap a doki csupa jót mondjon, és elmehess nyaralni! Mi június 10-től mennénk, kb. annyi idős terhes leszek akkor, mint te a ti nyaralásotokkor, szóval duplán drukkolok!Kép

Mindenkinek jó pihenést!

Ja, még annyit, hogy én sosem adtam a védőnőnek pénzt, mégis ugyanolyan kedves mindig, sőt ő valójában elég sokszor jött volna hozzánk (a zéró pénz ellenére), csak sosem vagyunk itthon. Én úgy tudom, ez a munkája, a családokhoz való kijárás is beletartozik, szóval ezért kapja a fizetését, nekem eszembe sem jutott pénzt adni.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


sziasztok!

Remelem mindenki jol vanKép
Mi ma leptunk a 35-ik hetbe. Meg egy par het aztan vihetem haza a szuszogo csomagot a korhazbolKép))

ha gondoljatok itt megnezhetitek a tegnapi, anyaknapi ajandekat a fiamnak;))))

http://web.interware.hu/64proba/BorSoka/tornaszborsoka.avi
malika
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Nagyon drukkolok, hogy ezt a terhességedet ne kelljen végigizgulnod és hogy nyugodtan tudjatok menni nyaralni!
Azért az is megnyugtató, hogy ha mégis megint nyilni kezdenél, akkor Te tudod a legjobban, hogy úgy is simán ki lehet húzni! Persze azért remélem nem így fog történni, meg hát gondolom a lányod mellett nem is nagyon tudnál annyit feküdni, mint amikor Õt vártad! Úgyhogy tényleg drukkolok Neked, hogy minden a lehető legjobban alakuljon!

Anikó!
A 30. hét az már tényleg nagyon jó! Neked is drukkolok, hogy minden oké legyen! Kitartás!

Szoktalak olvasni Titeket, mert még nem felejtettem el amikor én is aggódva írogattam ide! Mindenkinek nagyon sok kitartást kívánok, főleg nyárra, tudom, hogy az a legrosszabb ilyenkor! Kívánom mindannyiotoknak, hogy minden rendben legyen és mindenki ki tudja húzni legalább a 36. hétig!!!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
köszi a drukkokat!Kép A lányom mellett nem igazán lehet feküdni, de ha muszáj lenne, a nagyszülők be tudnak segíteni szerencsére.Kép Remélem, nem lesz rá szükség!

Malika,
a 35. hét már nagyon jó, még három hetet kibírsz, és utána már teljesen érett a babuci!Kép Nem semmi ez a videó!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
remelem, mindenki jol van,
Malika, Toled varjuk am az elso jo hireket!
Lenne egy kerdesem: tudja-e valaki, hogy a hasmenes onmagaban artalmas-e a babara? Mert ugy tudom, hogy beindithatja a szulest, nyilt mehszajnal meg gondolom ez meg veszelyesebb...
Mostanaban gyakrabban fordul elo nalam, es mindig megijedek. sokszor az okat sem tudom-ugy ertem, nem tudom visszavezetni semmilyen kajara-szoval, szerintetek ilyenkor kell valamilyen gyogyszer, egyaltalan, ha valami kajafertozestol van, az arthat a babanak?
koszi, es gyertek neha,Dorka.
dorka34
 
 


sziasztok!

Mi meg egyben vagyunk, es varjuk, hogy teljen az idoKép
Dorka szerintem ha nem virusos hasmenes, vagy nem huzzamos ideig tart, akkor nem gond. Nekem ugy remlik mintha egyszer olvastam volna valahol, es mondta a doki, hogy nem art a babanak, csak valahogy meg kell allitani, es akkor megnyugszik a baba is meg a mama is. Nekem a banan mindig megfogja a hasam. Probald ki, hatha neked is.

malika
malika
 
 


Malika!
Koszi, remelem, nem virusos, gondolom, az tovabb tartana, nekem 1 nap alatt mindig elmulik...
A banan tenyleg jo, meg meg a csoki is bejon nekem...
Dorka.
dorka34
 
 


Dorka,
nekem is van minden héten legalább egy nap hasmenésem, fogalmam sincsen, hogy mitől. Egy-két hónappal ezelőttig székrekedésem volt, most meg... Nekem nagyon bevált rá a Smecta por, ezt tudomásom szerint terhesen is lehet (meg csecsemőknek is), mivel csak bevonatot képez a belek nyálkahártyáján, így a gyulladt rész gyógyulni tud (vagy valami ilyesmi).

Malika,
hajrá, csak így tovább!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Dorka!
Nekem a terhességem alatt rengetegszer volt hasmenésem, sőt szinte minden nap, mégha nem is olyan drasztikusan. Néha én is aggódtam egy kicsit, de nem lett semmi baj! Próbáltam én is olyat enni ami megfogja, aztán vagy bejött vagy nem, de tényleg nincs okod félni emiatt, nem lesz semmi baj!
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Koszi, lanyok, mostmar tenyleg megnyugodtam, azert paraztam csak, mert ugy tudtam, hogy a hasmenes beindithatja a szulest, es ha meg raadasul nyitva is vagy...amugy nekem terhesseg elott soha nem volt ilyen panaszom, inkabb szekrekedesem volt nekem is, mondjuk az most is gyakran van, miota egyaltalan nem mozgok.
Holnap toltjuk a 28.-kat, olyan megnyugtato!
Malika, mindig Rad gondolok, hogy milyen ugyesen kihuztatok az enyemnel rosszabb lelettel...
Jo hetveget,
Dorka.
dorka34
 
 


Sehol senki?
kepzeljetek, most jovok a dokinomtol, es javultak az eredmenyeim!Ujra 3000 a mehszajam! A doki szerint ez eleg ritka, de valoszinuleg a sok pihenes tette meg a hatasat,meg az, hogy feljebb kuszott a fiam, es mar nem nyomja annyira a mehszajat.
Azert fekszem tovabb, biztos, ami biztos, mert kemenyedeseim szepen vannak mostanaban.
Ugyhogy lanyok, lehet remenykedni, ilyen is van!
Dorka.
dorka34
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: